1 Plaatselijk nieuws Predikbeurten Amsterdam is verrijkt met een tweetal jonge neushoorns, afkomstig uit a, een belangrijke aanwinst voor den dierentuin. - De dieren ia hun nieuwe verblijf '*r i Op Texel werd Dinsdag de groote lammerenmarkt gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond De brigade der Kon. Maréchaussée te Budel vierde Dinsdag haar 50-jarig bestaan. Op het, programma stond o.m. een schijngevecht, waarvan hierboven een aardig snapshot h da bocht tijdens da auto-races osn da ..Gold Troph,', welke op Tweeden Pinksterdag ep de Broekland- b*an gehouden werden .Artis te Oost-Afrika, een .es slachtoffers. De auto, waarmede Dinsdagnacht zes personen op den Rijksstraatweg nabij Alphen een den Rtjn in een sloot reden en om het leven kwamen De burgemeester der gemeente Meerlo (L.), de heer P. L. A. van den Bergh, die tengevolge van een auto-ongeval om het leven is aekomen Waar blijft het warme weer De jeugd is optimis tisch en een vacantie-dag wordt gebruikt voor de eerste schrede in het zilte nel aan hei Nnnrd.ea. air Bnrl Het alkaren regeeringsjubileum van Koning Chrjstiaan van Denemarken. De feestelijke ontvangst van den vorst voor het parlements gebouw te Kopenhagen Op de Theems werden Maandag de openings zeilwedstrijden van dit seizoen voor de Engelsche zeilsport-liefhebbers gehouden. Twee booten tijdens de i 5 DERDE BLAD. WSBLAD VOOR ZUTD-HÖLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAG 19 MEI I»*/ M "i" Vrijheidsbond. Berken woude. Zaterdagavond sprak in de zaal van den heer D. de Bruijn voor de afd. van de Vrijheidsbond de heer C. G. Roos. burgemeester van Lekker- kerk. In een gloedvolle rede zette de spr. de liberale beginselen uiteen, tevens de crisis en haar( gevolgen besprekende, en de aandacht vestigende op wat van re- geeringszijde gedaan la. Het gaat thans om de vrijheid, aldus spr., en men moet trachten elkaar te steunen en samen werking zoeken, tot vooruitgang van handel en industrie. De politiek van verschillende partijen werd besproken afloop werden eenige vragen gesteld Meifeest. Giessendam. In de zaal van den heer A. Bakker hielden, de Hardinxveldsch Giessendamsche Besturenbond ,en de af- deeling Giessendam der S.D.A.P. een feestvergadermg. De voorzitter, de heer L. Vogel, sprak een openingswoord, waar in hij alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. Vervolgens kreeg de spie ker voor dezen avond, de heer H van Dijk var* Rotterdam, het woord tot het houden van een Meifeestrede, welke te vens verband hield met de komende Tweede Kamer-verkiezing. Spr. memo reerde de opkomst van de arbeidersbe weging en stelde daarbij in het licht het verschil tusschen de democratische lan den en de dictatuurstaten. Vervolgens be handelde hij enkele punten van het plan van den arbeid, de programma punten van de regeering Colljn en de re sultaten gedurende het vier-jarig tijd perk van deze regeering Met een krach tige opwekking om op 26 Mei te zorgen dat Mussert en zijn aanhangers geen kans krijgen, besloot de spreker zijn boelende en leerzame rede. De heer B. Dekker droeg nog een achttal gedichten voor en Hansum's jaszband zorgde voor het muzikale gedeelte. Omstreeks elf uw werd de vergadering door den voor zitter gesloten. Giessendam. De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben in het ge bouw „Rehoboth" op de volgende dagen: Donderdag 10, Vrijdag 11 en Maandag 14 Juni, voormiddags van 912 uur en, op Dinsdag 15 Juni voormiddags van 9^12 m van 14 uur. GÉessen-Ondekerk. Onder leiding van B. en W. zullen Donderdagavond om half acht de brandspuit en de andere mate rialen beproefd worden. Poldervergadering. Cdeoeen-Nieuw kerk. Vrijdagmorgen werd in café Verheul een ingelanden vergadering gehouden der polders Gies- nen-Nieuwkerk, Muizenbroek met Doet- Nederpolder. De voorzitter, de heer F. Rauwert Boer, opende de ergadering met een woord van welkom tot de aan wezigen, waarna de notulen zonder op eg aanmerkingen werden goedgekeurd. Van den polder Giessen-Nieuwkerk waren aanwezig 23 ingelanden vertegen woordigende 109 stemmen, van den pol der Mulaenbroek 9 ingelanden met 38 ■temmen en van den Doet-Nederpolder 14 ingelanden met 73 stemmen. Aan de orde was daarna de vaststelling der re keningen over 1936 en der begrootingen 1937, De rekening voor den polder Gies sen-Nieuwkerk, sloot met een batig saldo van f 472,21. De begrooting sloot in ont vangst en uitgaaf met.f 2343. De omslag per H A. bedraagt f 2.50. De rekening voor den Doet-Nederpol der slbot met een batig saldo van f 284,61 De begrooting sloot in ontvangst en uit gaaf met f 1886,06. De omslag per HA. bedraagt f 3. De rekening voor den polder Muizen broek sloot met een batig saldo van f 194,10. De begrooting sloot in ont vangst en uitgaaf met f 965,86. De om slag per H.A. bedraagt f 3. De heeren Jac. van Houweling, A. Kersbergen en J. van Weenen. leden der commissie van onderzoek, rapporteerden alles in orde te hebben bevonden. Vervolgens werd besloten, het onder houd der graskade zoo te regelen, dat de betrokken eigenaren 2% cent per strek kende meter zullen1 betalen en de pol der ook 2>/i et. Dit besluit betrof alleen de ingelanden der polders Doet-Neder- polder en Muizen broek. Het bestuur werd gemachtigd het zo- merpeil te regelen, doch ln de maand Ja nuari vooral te zorgen, dat het water op een laag peil blijft. Vervolgens werden aan het bestuur de «mchtigingen krachtens art. 115/130 en 115/130 van het algemeen polder-regle ment verleend. Tenslotte werd besloten om de voor- jearsschouw te houden op 11 Juni. Daar de rondvraag geen bijzonderheden ople verde, werd hierna de vergadering ge stoten. Daarna heeft het bestuur in tegen woordigheid van professor Vlsscher nog esn bezoek gebracht aan het stoomge maal, waar de werkzaamheden tot stich ting van een nieuw gemaal, spoedig een aaawng müiao. nemen. De toegang tot Gouda. Gouda. Verschenen is een kon. besluit tot onteigening van een groot aantal perceelen onder Gouda en Waddinxveen ten behoeve van een toegangsweg tot Gouda ter verbinding met de nieuwe Rijkswegen. Goudriaan. De landbouwerszoon F. v. V. had Zaterdag het ongeluk, met paard en wagen in de Goudriaan terecht te komen. De oorzaak was het schrikken van het paard. Omwonenden hebben paard en wagen aan de overzijde op den weg gebracht. Groot-Ammers. De postduivenvereen. „Lucht Expres" Oroot-AmmersStreef kerk hield een wedvlucht uit Roosendaal over 49 K.M. Los 1.30 uur. De uitslag was F. Stout 1, 8 en 11 in 2 uur 22 min. en 3 sec. eerste duif; B. Burggraaf 2. 3, 4 en 7 J. Donkersloot 5, A. Simons 8. A. P. de Lange 9, R. Hendrikse 10, 12 »en 13; Joh. Streef 14; M. L. de Jong 15. Verlaging melkprijs. Hei- en Boeicop. Met ingang van deze week is de prijs der consumptiemelk m°t 1 cent per liter verlaagd. Hij bedraagt thans voor volle melk 7 cent en voor kar nemelk 4 cent. Vrijdagavond 11. werd de schippers knecht Buit Sappemeer, door den ge meente-veldwachter alhier bekeurd we gens openbare dronkenschap. Hei- en Boeicop. De afgeloopen week werd in Het Oude Rechthuis een gecom bineerde bestuursvergadering gehouden van de vereeniging Het Groene Kruis al hier en te Lexmond. Het doel dezer bij eenkomst was een ontslag-aanvrage van de wijkverpleegster, zuster Van Leeuwen, en de benoeming van een nieuwe ver pleegster. Besloten werd. in een yolgetïde gecombineerde vergadering een definitief besluit te nemen. Staatk. Geref. Partij.' Hei- en Boeicop. In het laatst der vo rige week werd in Het Oude Rechthuis alhier een verkiezingsbijeenkomst gehou den, uitgaande van de Staatk. Geref. Partij. Als spreker trad op de heer Bokhoven, uit Zeist. De heer T. de Jong, van Leer broek, deed zingen Psalm 25 vers 2 en ging daarna voor in gebed, waarna Schriftlezing volgde uit Kronieken 2 vers 14 en een gedeelte uit Hoofdstuk 16. Na deze opening gaf de heer De Jong het woord aan den spreker. In een duidelijk betoog zette deze aan de hand van het voorgelezene den toe stand van voorheen en thans uiteen, daarbij een waarschuwend woord gevend dat op deze wijze niet verder kan en mag worden voortgeleefd. Met groote aan dacht werd de boeiende rede aangehoord. Nadat nog een der aanwezigen vragen had gesteld, sloot de spreker na het zin gen van Psalm 79 vers 4 met dankgebed, i Te goedkoope post. Krimpen ad. Lek. De rijkspolitie heeft tegen den bode O. proces verbaal opge maakt wegens overtreding van de post- wet, daar O. een gesloten brief, welke niet van een postzegel was voorzien en ook niet per post moest worden ver zonden, vervoerde. In het café „De Noordster" had Woensdag een openbare vergadering plaats van de plaatselijke afdeellng der SD.AP„ waarbij als spreker optrad de heer P. de Bruin, lid van Ged. Staten te 's-Gravenhage. Er was niet veel publiek, terwijl ook geen debat werd gevoerd. Krimpen a.d. Lek. De roei- en zeilver. „De Hollandsche IJssel" hield een zeil wedstrijd op de Lek vanaf het Socië teitsgebouw naar Bergstoep enterug. Er was vrij veel deelname. De prijzen wer den behaald als volgt: - Klasse A. 1 Pinguïn, G. Broere Fzn., Usselmonde; 2 Ibis, P. Broere Tzn., IJs- selmonde; 3 Jaap, D. Vogelenzang de Jong, Krimpen a.d. IJssel. Klasse Al: 1. N. N., C. Remus, Bol nes; 2. Ria, P. Torman, Gouda; 3. Hin de, D. A. Saly, Slikkerveer. Klasse BI (12 vierk. M. B.M.): 1. Amaco, P. Rietveld, Krimpen a.d. IJssel; 2. Aero, H. de Jong, Krimpen a.d. IJssel; 3. Hilda II, N. van Schelven, Gouda; 4. Corona, A. van Duin, Krimpen a.d. Us- sel. Klasse C (16 vierk. M. BM I. Hilda m, C. van Schelven, Gouda; 2. Meeuw, J. de Koning, Bolnes; 3. Zonnedroom, W Steenland, Gouda; 4. Kemphaan, C. J. Doom, Gouda; 5. Gaai, A. Maliepaard, IJsselmonde; 6. Henriëtte, T. Hooftman, Usselmonde. Klasse CD. (Sharpie)1. Wie Weet, J. Mudde. Krimpen a.d. Lek. Krimpen a.d. Lek, Mej. F. D. werd in den rug aangereden door een fietsende scholier, waarbij haar arm zoodanig werd bezeerd, dat dr. van Linctern een gipsverband moest aanleggen. Centrale werkplaats. Krimpen ad. UsseL Het aantal leer lingen op de centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen bedroeg Zaterdag 53. Hiervan waren er 35 van hier afkom stig, 7 van Capelle, a.d. Ussel, 10 van Krimpen a.d. Lek, 1 van Ouderkerk a.d. Ussel. Van deze 53 leerlingen bezoeken er 5 de afd. administratie, 9 den tim- mercursus, 15 den bankverkerscursus, 12 denijzerwerkerscursOs en 12 den schil dercursus. Lekkerkerk. On de veiling bedroeg de aanvoer van eieren 11559 stuks. De prij zen bedroegen voor eendeneieren f 255; voor kipeieren f 2.552.90 per 100 at.; kaas 21' t—22 ct, per pond; spinazie 5yi ct., radijs f 1.15 per 100 bos. Rabar ber f 1.40—3 40 per 100 bos, bloemkool 14Vs16 ct.. sla f 2.80—3.25 per 100 krop De uitslag van de deelneming aan de verschillende concoursen door de al hier bestaande vereeniging^p is als volgt Dameskoor Internos, conc Bergambacht 1ste pr. 300 p.; Mannenkoor 2e prijs 265 p., beide onder leiding van den heer P. Kroon; Juliana, conc. Baarn, directeur de heer de Vries '2e pr. 267 p. en bij de marschwedstrijd le pr.; Excelsior, conc. Oud-Beijerland 3e pr. 279 p„ directeur de heer C. Horsman. De ijk en herijk van maten en ge wichten zal alhier gehouden worden in de Vakschool van 912 uur en 1316 u. op Donderdag letters A t.m. G; Vrijdag H t.m. O; Maandag P tm. Z, 20, 21 en 24 Mei. Loonsverhooging. Lekkerkerk. De werklieden op de N V. van Duyvendijk's scheepswerven werden aangénaam verrast, toen zij bij het ont vangen vai\ hun loonzakje tot de ont dekking kwamen dat zij 10 verhoo ging van loon hadden ontvangen. Aangereden. Lekkerkerk. De oude heer Hailing, een bekend fietsrijder, had de onvoorzich tigheid bij het oversteken van den weg geen sein te geven, piet het gevolg, dat hij door den heer B. v. d. Graaf werd aangereden, zoodat hij viel en met een hoofdwond bleef liggen. Dr. Welsenes was direct ter plaatse en bevond den toestand niet zeer ernstig. Hij heeft den heer H., die bij den heer Joh. M. v. d. Wouden was binnengedragen, per auto naar zijn woning vervoerd. Den chauf feur treft geen schuld. Hei adres voor: Schilderen en Behangen Drogisterij (Het Gouden Kruis) Duco spuit-inriehting D. P. D E GROOT, DIJKSTRAAT 16 LEKKERKERK. Het Oranjefeest. Meerkerk. Er heerschte hier de laat ste dagen groote bedrijvigheid om de gemeente een feestélijk aanzien te beven Alle straten werden versierd met bogen, groen, vlaggetjes, rozen en lampions. Toen Woensdagmorgen eenige herauten te paard met klaroengeschal het feest aankondigden, wapperde de vlag van den toren en uit schier elke woning. Vanaf den Watertoren bracht de muziek vereeniging „Euphonia" het Wilhelmus ten gehoore. De officiëele opening had omstreeks half negen plaats door den burgemeester. Toen in September van het vorig jaar, aldus spr„ geheel onver wacht de verloving van prinses Juliana met prins Bemhard werd bekend ge maakt, ging er een golf van geestdrift door ons volk en niet minder hebben we medegeleefd met ons Vorstenhuis, toen daarop in Januari de bruidsdagen en de voltrekking van het huwelijk volgden. Bij dit heugelijk gebeuren werd de hoop levend, dat aan onze al oude Oranjestam weer nieuwe loten zouden ontspruiten. Het" feit zou ook hier feestelijk worden herdacht. En het was een goede gedachte der Wilhelmina Vereeniging om hét Prinselijk huwelijks feest niet te doen plaats hebben in het hartje van den winter, maar in de schoone dagen van Mei. Spr. bracht de vereeniging en de burgerij dank voor de voorbereiding en de prachtige versie ring van straten en woningen. Hij hoop te, dat het Oranjefeest op waardige wij ze zou worden gevierd en dat voor ons land het drievoudig snoer: God, Oran je en Nederland zou gelden. Daarna had de opstelling van den al- legorischen optocht plaats, welke fraaie costuums te aanschouwen gaf. Na de 8 herauten te paard, de feestcommissie ln open landauwers en de muziekvereen. „Euphonia" volgden achtereenvolgens „Hollands Vlag", de „Elf Provinciën", „Oosterlingen", „Vrede", „Geloof, hoop en liefde", wandelclub „Tempo", de zui velfabriek „Aurora". „Volksgezondheid" „melk is goed voor elk", „de jaargetij den", „voetballen, dammen en schaken" en „Oranje boven". De stoet volgde een route van ongeveer 3 uur en trok zeer veel belangstelling. Woensdagmiddag hadden er volks spelen plaats De uitslagen zijn: pop- zoenen: le pr. Jac. Boom; 2e pr. F. Bot; 3e pr. L. Schippers. Hardloopen met hindernissen voer dames: le pr. Jo van der Grfln; 9e pr. Mien van Iperen; 3e pr Aagje den Bra ven; 4e pr. Ger Versluis. Rlngrijden op versierde rijwielen: le pr. T Boom, 2e pr. H Sap; 3e pr Metje van Tricht en 4e pr. Cor van den Berg. •s Avonds was de Kleppennarsch, alt- gevoerd door de schoolkinderen onder leiding van den heer Joh. van der Hel den een succesnummer, dat teer veel belangstelling haA Daarna Sot tech hooren de gem. zangvereen. „Advendo" Donderdagmorgen was er feest in de beide scholen, 's Middags volgden rlng rijden met versierde tweewielige rijtui gen en wedloopen met hindernissen voor heeren. Het slot was een vuurwerk op het eiland ln het Merwedekanaal. Nieuw-Lekkerland. Rijks- en gemeen te-ambtenaren hebben in de afgeloopen week controle gehouden Inzake rijwiel- belasting. Er werden drie overtredingen geconstateerd. De heer H. Arends heeft, wegens vertrek uit de gemeente, ontslag genomen als directeur van de Chr. Zangvereenl- ging ..Omnia cum Deo". De heer L. Verhaar, onderwijzer, is te Utrecht geslaagd voor de na-akte met aanteekening C.N.S. Nieuwland. Met aanvankelijk 20 leden is hier een wandelclub opgericht. Duymaer van Tw'st spreekt voor de A.R. Ouderkerk a d. IjsseL Voor de Anti- Rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" trad Zaterdagavond in de chr. school 1 ln de Kromme op Luit. Gen. L. F. Duymaer van Twist uit Den Haag. De voorzitter, de heer C. J Hoogendijk, opende de vergadering, nadat gezongen was Psalm 77:7 en gelezen een gedeelte van Rom. 13, met gebed. De heer Duymaer van Twist begon met er op te wijzen, dat de verkiezings strijd ditmaal een ohgemeen fel karak ter zal dragen. De strijd zal voorname lijk gaan om het beleid, dat de regeering in de afgeloopen 4 jaar heeft gevoerd, de zoogenaamde „aanpassingspolitiek". Na de hoogconjunctuur voor 1629. wer den de bronnen van onze welvaart ge leidelijk toegestopt. Het volksinkomen daalde van 4367 tot 2828 miilioen en het vermogen van 15623 tot 11472 miilioen. Dit deed de regeering maatregelen be ramen. welke belichaamd zijn in de aan passingspolitiek. Deze maatregelen had den ln 't kort gezegd ten doel, de le vensstandaard aan de gewijzigde omstan digheden aan te passen. Daar de bezui niging voor een groot* deel door verla ging der ambtenaarssalarissen moest worden verkregen, rees er verzet van verschillende zijden. De S.D.AP. be raamde een constructieve welvaartspoll- tiek, die belichaamd werd in het „plan van arbeid". Volgens spr. was er feite lijk geen tegenstelling tusschen aanpas singspolitiek en welvaartspolltlek. Het eerste sluit het laatste niet uit. De re geering heeft zeer veel gedaan voor werkverruiming. De steunverleenlng aan land- en tuinbouw b.v. heeft de Instand houding der bedrijven en een vath<jo- ging van de welvaart ten doel. De aan passingspolitiek heeft nuttig gewerkt, maar wat de verheffing van het econo misch leven aangaat, heeft de regeering niet dat bereikt, wat zU zich voorgesteld had. ZIJ te ln haar' plannen gedwars- bopmd door T autarkisch streven van Dyltschland. Maar geen ander kabinet zou on der deze omstandigheden meer hebben kunnen bereiken. De bestrijding der werkloosheid heeft de regeering met kracht ter hand ge nomen. Allerwege Is thans opleving te bespeuren. Er liggen geen schepen meer ln de havens, zelfs Is er gebrek aan seheepsruimte. De textielfabrieken wer ken weer op volle kracht, dank zfl de door de regeering genomen maatrege len om de Japansche textielproducten geleidelik van de Indische markt terug te dringen. De laatste weken gaan er ln Rotterdam 3 a 400 werkloozen per week aan 't werk. Dit alles bewijst de deug delijkheid der aanpassingspolitiek, in dien de samensprekingen der Oslo-sta- ten tot resultaten leiden, worden bo vendien nieuwe perspectieven geopend. In vergelijking met Spanje, Frank rijk en België, heeft men in ons land een sterk centraal gezag. Bij de AR. Partij ligt het gezagsbeginsel het veiligst en vast verankerd, omdat het rust op de souvereiniteit Gods. Het is van groot belang, dat ook na de verkiezingen weer een sterk kabinet optreedt. Daarom moet de verdere verbrokkeling ln ons parlement worden tegengegaan, omdat dit de politiek der N.8.B. in de hand werkt. Laat ons toch niet blind iljn, al dus spr. voor de groote voorrechten, die wij als AH. Partij hebben ontvangen Wij hebben een man gehad als Groen van Prinsterer, daarna toen uitbouw en verdediging noodig was, een man als dr. A. Kuyper, en nu hebben wtj een man als leider met een wereldreputatie die ons door alle partijen en volken wordt benijd. De A R. Partij komt niet met beloften die niet kunnen worden vervuld, maar legt de toekomst ln Gods handen. Na deze met een krachtig applaus be loonde rede, werd slechte één vraag ge steld. De voorzitter danktte dm spreker Daarop ging da. J. G. WoeMerlnk ln dankgebed voor. SeheUuinen. Op een concours te Wer kendam heeft de gem. zangvereetüging „Volharding" een tweeden prijs in de eer ste afdeellng behaald. De leden van de Re is vereeniging „T. O. G." hebben op Tweeden Pinksterdag per autobus een uitstapje naar Zuid- Limburg gemaakt en daar oun. gsnoten van bezoeken aan de gemeentegrot en de ruine van Valkenburg, aan Neer- lands hoogste punt te Vaals' en ook van de kermis te Maastricht en van de Lim burgse he vlaai. SUedrechtseh Vrouwenkoor. Sliedrecht. Het bestuur van het on langs opgerichte SUedrechtseh Vrouwen koor is als volgt samengesteld: mevr. Buys, presidente, mej. Gons, secretares se, mevr. v. Wijngaarden, penmngmees- teresse. Middens landsvergadering. Waddinxveen. De Handeldrijvende en Industrieele Middenstand hield een ver gadering in de lunchroom van den heer W. J. van der Water aan de Dorps straat. De voorzitter heette de aanwezigen namens het bestuur welkom, en uitte zijn teleurstelling over de slechte op komst. De notulen werden goedgekeurd. Bil de ingekomen stukken werd door ver schillende leden het woord gevoerd over een schriftelijke reclamecursus; niemand wenschte zich op te geven voor dezen cursus. Bij de bestuursmededelingen werd medegedeeld, dat vanaf 11 Mei het postkantoor van 8.3012 uur geopend la, inplaats van 8.80—11 uur. Uit de ver gadering kwamen klachten over het lange wachten ten postkantore, alsme de bij den telefoondienst. Het bestuur gaf den raad, zich met deze klachten onder opgave van datum en tijd, tot het bestuur te wenden en voorzoover de te lefoondienst aangaat, hoerv&n den di recteur van het postkantoor ln kennl# te stellen. De heer Noteboom bracht vervolgens verslag uit van dé districtsvergadering te Bodegraven en ontving hiervoor een hartelijk applaus. Verschillende leden vroegen Inlichtin gen en bespraken de vestigingselachen. De heer Broer bracht het collectief contract op het Algemeen Weekblad voor den Middenstand ter sprake. Besloten wer,d op voorstel van den heer Van Nielen, dat de afgevaardigden op de bondsvergadering te Amsterdam zullen wijzen op de hooge aansluitkos ten voor stands organisaties bij den K. NMB. Den afgevaardigden werd even eens opgedragen tegen een collectief contract voor alle leden op het Alge meen Weekblad voor den Middenstand te stemmen. Tot afgevaardigden voorde bondsvergadering te Amsterdam op 19 Mei werden benoemd de heeren Note boom en Ten Dam. Bij de rondvraag g*f de heer Kuipers het bezoeken van de tentoonstelöng té Boskoop in overweging. Kindervoeding. Waddinxveen. Het comité voor Kin dervoeding heeft voor het seizoen 1936- 1937 de werkzaamheden weder beëindigd. In dien tUd werden rond 23.200 portie's uitgedeeld, waarvan op t eind 104 huls gezinnen profiteerden, met ongeveer 330 kinderen tot den leeftijd van 14 jaar. Teneinde deze uitdeelingen te financie ren, werden twee collecten gehouden, waarvan de opbrengst rond f 900 be droef, alsmede eenige balen rijst en erwten. Namens degenen, die op deze wijze steun voor hun kleinen ontvingen, brengt het Comité Kindervoeding war men dank aan allen, die door hun bij dragen de uitdeelingen mogelijk maak ten. De financieele afrekening zal nog worden gepubliceerd. Zevenhui ven. Op Pinkstermaandag be haalde het Zevenhuizensch mannenkoor op het concours te Amersfoort een 2en prijs met 288 punten ln de afd. Uitmun tendheid. Op de Woensdag gehouden eiervel- ling werden 30800 kipeieren aangevoerd. Prijzen f 2.402.75 per 100 stuks en 1227 eendeneieren. Prijzen f 2.052.60 per 100 stuks. NED. HERV. KERK. OAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. Geref. Evangelisatie. Bermweg Oost. Donder dag 20 Mei, *s avonds 750 uur, de heer J Kars NTEUW-LEKKERLAND. Donderdag 20 Mei, n.m. 2.45 uur, bs. Joh. van Dorssen. Hu welij ksinzegening POLSBROEK en VLIST. Vrijdag 21 Mei, nna. 1.30 uur, De. S. van der Lin den, van Lopik Huwelijksinzegening. GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdag 19 Mei, des avonds 7 uur, Ds. Van den Berg van Krahbendljke. OUD GEREF. GEM. CAPELLE AD. USSEL. Bermweglaan. Woensdag 19 Mei, 's avonds 7.30 uur, da H. Vlot CAPELLE ad, IJ6SEL. Dacostastraat. Donderdag 20 Mei, 's avonfls 7.30 uur, Ds. A. van Zon. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Don derdag 20 MeL "s avonds 7 uur, Ds. B. Toes, van Usselmonde. EVANGELISATIE. SLIEDRECHT. Gebouw Maranatha. Donderdag 20 Mei, 's avonds 7.30 uus, Onderlinge Samenkomst. 1»

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5