Met klem zegt Neemt nóóit prbevén met vuur naast een hooiberg! EENHEID DOOR DEMOCRATIE Nederlandsche Beweging voor Eenheid ddor tfjunocratief': Er zijn menschen, die zich democraten noe men en middel is schudden, Indien gij op communisten o! nationaal- socialisten stemt, richt gij Uw land en Uw gezin ten gronde. Stemt daarom op de partij, die beantwoordt aan Uw geloof, aan Uwe inzichten en aan Uwe verwach tingen, maar stemt tegen dictatuur! Plaatselijk nieuws Te koop: EEN I-JARI6E MELKGEIT </-• Hl I kA/Ja ctarl man van hpt and. Man van de stad, man van het land, Houdt eigen lot in eigen hand. Secretariaat: Stationsstraat 16 - Utrecht. MAANDAG 24 MEI 193T AmmelsloL In de afgeloopen week werden op „De Koekoek" met de zalm zegen 3* winterzalmen- gpV&nger., wegen de ongeveer 20 pond per stuk. De vis- scherij met aalfuiken begint beter te worden. De viss<iherij op finten is nog van weinig beteekenls. In den polder was de palingvangst niet best. De prij zen waren voor paling 45—50 cent per pond. middelsoort van 2540 cent; dun ne aal 1520 cent per pond; zeelt 10 cent per pond. Bergambacht. Tot magazijn-meester (concierge) in de tot wijkgebouw van de afdeeling van Het Groene Kruis in te richten woning (Huis De Wiel» te Berg- stoep, is benoemd de heer E. de Jong al hier. Voor deze betrekking hadden zich 19 sollicitanten aangemeld. Aan de Bataafsche Import Maat schappij hebben Burg. en Weth. ingevol ge de Hinderwet vergunning verleend tot het plaatsen van een benzlne-instal- latie voor de timmerfabriek „De Con current". Bij de stemming ter verkiezing van «eden van het polderbestuur zijn met algemeene stemmen herkozen tot heem raden de heeren Joh. Boer en J. Oskam Wz. en herkozen tot gecommitteerden de heeren W. Dekker. M. J. Rooken. S. Benschop Az„ J. Boer Cz. en D. Blan ken Az N. S. B. Berkenwoude. Vrijdag had een verga dering plaats in het café van den heer A. Berkouwer, waar als spreker optrad boer Altenburg van de N.SB. Spreker schetste verschillende zaken, die volgens de N.S.B. niet goed gaan, o.a. werden de tegenwoordige ministers nogal becriti- seerd. Verschillende Crisis-ambtenaren deden volgens spreker veel wat niet noodlg was en vooral de boerenstand werd in Nederland te veel aan banden gelegd. Met cijfers toonde spr .den ach teruitgang van den veestapel aan. Men krijgt volgens spr. per hoofd in Duitsch- land nog meer boter, dan in het boter- rijke Nederland. Nog verschillende zaken werden besproken en in de pauze wer den eenige vragen gesteld, die de spre ker beantwoordde. Men eindigde met het zingen van het Wilhelmus. De heer W. Éfoer is met meerder heid van stemmen benoemd tot plaats vervangend hoofd-ingeland in de Krlm- penerwaard. voor het 2e district. Als heemraad van den polder Zuidbroek is met algemeene stemmen herbenoemd de heer Joh. van der Bas. Chr. Historische Kiesvereenifinf. Capelle a.d. IJssel. In het Vereni gingsgebouw aan de Kerklaan sprak voor de Chr. Hlst. Kiesvereeniging „Groen van Prinsterer" de heer W. P. Cnossen, directeur der Chr. Land- en Tuinbouwschool te Woerden, over „Welk steunpunt?". Na gebruikelijke opening verkreeg de heer Cnossen het woord. Hij wees er op, dat elk mensch een steun punt zoekt en noodig heeft. De Chris ten zoekt dit steunpunt in Gods woord en Wil in dat licht ook den strijd op het staatkundig erf zien. Spr. betoogde, dat de beginselen der Chr. Historische Unie waarborg bieden voor bestendiging voor de vrijheden van ons volksleven. Loop der bevolking Capelle a.d. IJssel. Het aantal inwo ners onzer gemeente, dat per 1 April 9239 bedroeg, vermeerderde gedurende April, door vestiging en geboorte met 51 personen, terWljl in hetzelfde tijdsver loop door vertrek en overlijden werden afgeschreven 61 personen, zoodat het aantal inwoners per 1 Mei J.l. 9229 be droeg. Levenloos aangegeven 2; huwelijken 12. Ned. Onderwijzersgenootschap. Gorinchem. De afdeeling Gorcum en omstreken van het Ned. Onderwijzersge nootschap heeft Donderdagavond een ledenvergadering gehouden in Merwezicht De voorzitter, de heer G. Renardel de Lavalette, herdacht in zijn openings woord den overleden Gorkumschen ge meente-secretaris, den heer Maters, bij wiens begrafenis de voorzitter de leden der afdeeling heeft vertegenwoordigd. Hij wees verder op de onlangs bekend ge maakte verbeterde regeling van het ziek te verlof, een kwestie waarvoor ook de afdeeling sterke actie heeft gevoerd. Naar aanleiding van een ingekomen «tuk van het hoofdbestuur werd besloten inteekenlijsten te laten clrculeeren voor in nood verkeerende Spaansche kinde ren. Het hoofdbestuur werkt in deze sa men met dat van den Bond van Ned. Onderwijzers. De heeren Roza en Van Tuijl brachten verslag uit van hun bezoek aan een propagandavergadering te Rot terdam. waar inzonderheid de belangen der tallooze werklooze jongeren zijn be sproken. Tot bestuurslid wordt gekozen de heer W. Damen alhier. Hij is de op volger van den heer Weltevrede. die zijn bestuursfunctie heeft neergelegd. De penningmeester, de heer F. Kohier te Hardinxveld deed rekening en verant woording. Zijn rekening over 1936 werd goedgekeurd met f 384.03 in ontvangsten en f 356,41 in uitgaven. Benoemd werden tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Rot terdam de heeren G. Renardel de Lava- lette alhier en M. Stoutjesdijk te Schel- luinen en tot. plaatsvervangers mej. E. J. v. Wijk alhier en de heer H. Kruijt te Dalem. Polders Gelkenes, Ammers en Graaf land. Groot-Ammers. Het bestuur van de polders Gelkenes. Ammers en Graafland kwam in vergadering bijeen in de zaal van den heer G. van As. De voorzitter, de heer M Hakkesteegt, opende de vergadering. Met algemeene stemmen werd voor den polder Gelkenes herkozen de heer J. W. Spek en voor de polders Ammers en Graafland de voor zitter M Hakkesteegt, en de heemraad Jasper de Vos Jz. De verantwoording van den penning meester was als volgt; ontvangsten in Gelkenes f 1741.81, uitgaven f 1187,32, saldo f 554.49. De begrooting sloot in ontvangst en uitgaaf met f 1715.53 bij een omslag van f 2.50 per H A. De rekening van de polders Ammers, Graafland, Achterland en Peulwljk vermeldde een ontvangst van f 4425.47'2. uitgaaf f 3356.63 Vi. saldo f 1068,84. De begrooting bedroeg in ontvangst en uitgaaf f 4175.78. bij een omslag van f 2.50 per H A. De rekening der ontvangsten en uitgaven van de polders Gelkenes. Am mers, en Graafland c.a. „voor gemeene belangen" bedroeg in ontvangsten f 2271.08, uitgaven f 198 93, batig saldo f 2072.15. Omtrent de overname van het onderhoud der Boezemkade werd de be slissing afgewacht van de vergadering der hoofdingelanden van de Overwaard of deze per strekkende meter zal worden berekend of in den omslag van De Overwaard worden verwerkt Hierna werd de vergadering gesloten. ingeschreven in R.V.J. Adres. J. SLOB, Gelkenes A 48 Groot-Ammers. Gouderak. Teneinde de kosten te dek ken van een trainer, heeft de voetbal- vereenlging „Gouderak" een trainings fonds opgericht, waarvan elke voetbal liefhebber lid kan worden. Kort Raadsverslag. Jaarsveld. Een voltallige raad kwam Donderdag 20 Met, nam. 2 uur, In open bare zitting bijeen, onder voorzitter schap van den heer Schuman, burge meester. Van de Ingekomen stukken verdient vermelding het bericht van Ged. Sta ten, dat zij hun goedkeuring hechten aan het raadsbesluit, betreffende de hef fing van opcenten gemeentefondabelaa- ting. Op verzoek van het bestuur der Ned. Herv. Kerk werd besloten het Kerkplein, door voornoemd bestuur weer in orde gemaakt, voor alle Auto's af te sluiten, behalve voor die van personen, die het raadhuis moeten bezoeken. Vastgesteld werd de nieuwe verorde ning ingevolge de besmettelijke ziekte wet, zulks volgens een door Ged. Staten voorgesteld tarief. De woning, plaatselijk gemerkt no. 33. werd op advies van den inspecteur opnieuw onbewoonhaar verklaard. De pensioengrondslagen voor voorzitter, secretarie-personeel en politie werden vastgesteld. Op twee aanvragen, volgens art. 13 der L.O. wet 1920, werd afwijzend beschikt, aangezien bedoelde kinderen den leer plichtigen leeftijd nog met hebben be reikt. Ingevolge een opmerking van Ged. Staten werd besloten tot een kleine re dactie-wijziging inzake het heffen van leges. A.-R. Kiesvereeniging. Krimpen a.d. Lek. De A.-R Kiesveree niging „Nederland en Oranje" hield een vergadering in" de chr. school, waarin als spreker optrad ds. Fokkema. uit Delft, met het onderwerp; „De aanstaande ver kiezingen". Er was zeer groote belang stelling. Er werden nog eenige vragen gesteld. Krimpen a.d. Lek. De voetbalvereeni- ging Dilettant heeft besloten met één elftal deel te nemen aan de Junioren competitie die dezen zomer voor de G.V. B. wordt gespeeld. Krimpen a.d. Lek. Bij den veehouder A. D. stierf een koe aan kopzlekte. Het cadaver is door het destructiebedrijf te Overschie weggesleept om vernietigd te worden. S. D. A. P. Krimpen a.d. IJssel. De afdeeling van de S.D.A.P. hield Woensdagavond in het Vereenigingsgebouw een openbare ver gadering, waarin als spreker optrad de heer H. F. P. Sandifort van Rotterdam, met het onderwerp „De 8DA.P. en de a.s. verkiezingen". De voorzitter,- de heer v. d. Ent, open de de vergadering en gaf het woord aan den heer Sandifort. Deze wees op de noodzakelijkheid ervan zich rekenschap te geven van hetgeen er aan de hand is. Het belangrijkste van de volgende week is de vraag of wij met ons eigen verstand mogen blijven denken. Op hefc I oogenblik is het nog zoo. dat jong en oud getuigen mag wat men wil en wat men op het hart heeft. Als het Nederl- landsche Volk een verkeerde beslissing neemt zal een en ander ln de toekomst niet meer mogen. Het natuurrecht dit men heeft meegekregen vanaf de ge boorte en aan het bestaan vast zit, kan onmogelijk worden prijs gegeven. Dat qe arbeiders trotsch zijn op dit recht Is niet te verwonderen, daar hij dat recjit niet altijd gehad heeft, terwijl het thans echter in de wet is vastgelegd. Hoewel men echter wel de persoonlijke vrijheid heeft, heeft men echter »niet de econo mische vrijheid. Om het laatste te bij houden heeft men een sterke vakbewe ging noodig. Voor de kapitalistische maatschappij, die de werèld beheersclit, is de vakbeweging een doorn ln het ocg. Vervolgens gaf spr. aan waarin de re geering Colijn in gebreke la gebleven. Honderdduizenden menschen zijn er Sn Nederland die slechter verzorgd worden dan een dier. Niemand heeft in de cri sisjaren zulke zware offers gebracht als de werklooze a^eider. Als een regeering lets van den mensch wil maken móet deze werken aan de welvaart. De SDlA. P„ die het socialisme aan de menschen wil brengen, moet de menschen halien uit de warwinkel en hen leeren mensph te zijn en het besef te doen doorbreken, dat er gewerkt moet worden aan een nieuwe ordening, aan een nieuwe maat schappij. Lekkerkerk. De uitslag der aanbeste ding van het stratenplan Oost, n.l. de Wilhelmlnastraat, de Emmastraat en Julianastraat, was; B. Verboom en Zoon en firma J. Berger te Lekkerkerk i in massa f 7<6.100; in perceelen: Wilhelni- nastraat f 41.400; Emmastraat f 12 9)0; Julianastraat f 21.800. N.V. De Geruiséh- looze Weg te Heemstede in massa f 81.jj25 De gunning is aangehouden. Gemeenteraad. Lopik. Donderdag kwam de gemeén- teraad in openbare vergadering bijeen. Tot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van Ged. Staten inhou dende goedkeuring conversie geldlee- nmg. Voorts eer» bericht van dit college, dat het besluit betreffende het aan gaan van een hernieuwde kasgeJdlee- ning is goedgekeurd; ook hechtten zij hun goedkeuring aan de verhooging de zer leening tot f 5000. De nieuwe verordening ingevolge de besmettelijke ziektewet werd vastge steld volgens het door Gjfd- Staten voor gestelde tarief. Krachjbéns art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 werd medewer king verleend aan. het bestuur der Ned. Herv. School (hyofd de heer Homr merson) voor het aanschaffen van vijf nieuwe schoolbanken; aan het bestuur der Chr. School (hoafd de -heer Vaq Joolingen), op advies van den nspec- teur, voor vernieuwing en aanschaffing van diverse leermiddelen en boeken. Het kohier hondenW&ASting 1937 werd behandeld en alduaa vastgesteld. A.-R. Kiesvereeniging. Moercapelle. Woensdagavond werd in de Chr. school een openbare vergadering gehouden van de A.-R. Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje", waarin als spre ker voorging ds. J. Goslinga van Utrecht die tot onderwerp koos; „Waarom het gaan zal bij de komende stembus". Spr. wees op de omwenteling ln de politiek, de overgang van de absolute monarchie naar de democratische staat, terwijl thans het oude in een nieuwen vorm is weergekeerd. Rusland bijv. viel van het eerste in het laatste en het Is practlsch het zelfde, zelfs erger. Als bestrijder van het communisme werpen zich verder menschen op, die op den zelfden wortel stoelen. Men zegt wel dat Nederland voof die dingen niet behoeft te vreezen. maar het kwaad wortelt in het menschelijK hart. 8pr. drong er met klem op aan te waken voor de vrijheden, die onze vade ren in een strijd van bijna een eeuw heb ben verworven. Hij waarschuwde ook te gen hen, die in theorie de grondwet aan vaarden. maar er niet naar handelen, zooals de 8.G.P. en de H.G.8., die haar staatsbegrip zoo opbouwen, dat het al leen te verwerkelijken is met herstel van de oude absolute monarchie. Immers toen art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis samen gesteld werd. ging dit uit van de mo narchie, zooals men die toen kende. Ern stig waarschuwde spr. tegen het, volgen van de Chr. Nat. Actie, die in wézenniet verschilt van de A.-R. partij, maar die de verwarring nog veel grooter maakt. Als men zoo doorgaat het Protestantis me aan splinters te slaan, dan komt, waarvoor men zoo bang is, de heerschap pij van Rome. Men mag niet om kleinig heden nieuwe scheiding brengen, terwijl de hoogste belangen op het spel staan. De heer D. Bac, graanhandelaar, heeft onderhands aanbesteed het bou wen van een graanmaalderij, waarvan het metselwerk is opgedragen aan den heer J. Köster en het timmerwerk aan den heer D. de Graaf geiden aannemers alhier. Veiling. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 8191 eieren. De prijzen waren als volgt; hen- neneleren f 2.20— f 2.40, kippeneieren f 2.55—3.15, eendeieren f 1.85—2 70. kal koeneieren f 3.80—4.20, alles per 100 stuks. Om het IJsselschild. Moordrecht. Op initiatief van de voet balvereniging „Moordrecht" hebben de voetbalverenigingen van de dorpen aan den Ussel vanaf Oudewater tot aan Kralingsche Veer, zich weer verenigd tot het spelen van wedstrijden, zooals dit een tien Jaren geleden geschiedde om het IJsselschild. De voetbalverenigin gen te Capelle en Kralingsche Veer heb ben, voor wat betreft de deelname, nog een afwachtende houding aangenomen. Het ligt in de bedoeling, de wedstrijden nu in competitieverband te doen spelen, en niet, zooals tien Jaar geleden, toen elk jaar de wedstrijden op één terrein werden gespeeld. Wij kunnen ons nog herinneren, welk een groote belangstel ling toen die wedstrijden trokken. Als voorzitter van dezen kring is benoemd de heer H. Frderiks alhier. Moordrecht. De partij lood, wegende 430 K.G„ die is opgegraven en welke partij afkomstig is van de oude gemeen te-pompen, is door B. en W„ bij- in schrijving verkocht. De hoogste inschrij ver was de heer M. van der Gaag Sr. voor f 64 50. De po3tdulvenvereeniging „De Ge vleugelde Vrieqden" hield een wed vlucht vanuit Noyon, afstand 296 7 KM De duiven werden v m. 9.30 gelost. Aan komst eerste duif 3 9.17 en laatste duif 4 3939 uur. De prijzen werden als volgt behaald: B. van der Hoeven 1. 2 en 13; B. Leeuwis 3 en 17; P. den Braber 4. 15. en 20; C. Visser 5 en 9. gebr. De Wit 6, 16. en 24; G van Vliet 7. 10. 11. 12. 21 en 30; B Kisman 8. 14. 22 en 23; J. Uitenbogaard 18. J. Vermeer 19 en 26. C. de Kruif 25; D. Multum 27: Joh. Mul- tum 28;" N van der Zijden 29. De onderhandelingen, die het ge meentebestuur heeft gevoerd met de gemeente Gouda Inzake de verlaging van de electriciteitstarieven, hebben tot een gunstig resultaat geleld. Eerlang kan verwacht worden, dat de stroom- prijs. die hier 30 cent per K W. bedraagt zal dalen. De betrekkelijk nauwe Dorpsstraat levert voor het tegenwoordige verkeer en de veiligheid der bewoners veel lasten op. Om deze reden ls het gemeentebe stuur voornemens een verkeersregeling te ontwerpen, die om. voor sommige straten een parkeerverbod zal Inhouden, terwijl ook een eenrichtingverkeer wordt overwogen. Oudewater De heer Ant. Rietveld ls be noemd tot ambtenaar bij de administra tie van de P T T. te Haarlem Tegen den rijwielhersteller G. K. ls .wederom proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding der arbeidswet en te gen 8 wegens het rijden op verboden terrein. A.-R. Party. Polsbroek. De A.-R. Kieafcereeniging ^Nederland en Oranje" heeft Vrijdag avond een openbare vergadering gehou- fden in de Gemeentezaal. waarin als 'spreker optrad de heer M J. P. Vermoo ten,, uit Utrecht, met het onderwerp: „Actueele politieke vraagstukken". De voorzitter, de heer A Bergsma, opende de goed bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze, riep de aanwezi gen, inzonderheid burgemeester Schreu- ders, het welkom toe en dankte den heer Vermooten voor zijn bereidwilligheid om dezen avond voor de vereeniging op te treden. De heer Vermooten behandelde aan de hand van zijn onderwerp het beken de vierhoeksprogram, dat den Inzet vormde van de A.-R. partij bij de Ka merverkiezingen van 1933. Uitvoerig stond spr bij de verschlllenda program punten stil en belichtte den arbeid der regeering in de afgesloten periode. Hij betoogde met voorbeelden, dat de regee ring vele van haar beloften heeft inge lost. scherp werd de afbrekende critlek afgekeurd van partijen, die naast de a.-r. behoorden te staan en die van de moeilijkheden, waaraan het kabinet ln de verI\open vier jaren het hoofd had te bieden, gebruik maken om de regee ring in gebreke te stellen. Wij mogen, aldus spr- niet critiekloos tegenover de feiten staan, maar hech ten ook geen geloof aan de bewering, dat door wisseling van personen alle zorgen op eenmaal zullen worden weg gevaagd en de voorgespiegelde heilstaat zal worden bereikt. In het Calvinisme ligt de oorsprong en het behoud onzer constltufcloneele vrijheden. Met een opwekking tot steun aan de A.-R. partij, besloot spr. zijn met aan dacht gevolgde lezing. Van de gelegenheid om vragen te stellen, maakte alleen de voorzitter ge bruik De heer Vermooten sloot de vergade ring met dankgebed. Polder Reeuwijk. Reeuwijk. In hotel Zomerzorg werd on der voorzitterschap van den heer Jos. Michielen een vergadering gehouden van het bestuur en de gecommitteerden van den polder Reeuwijk. Na opening deed de penningmeester, de heer L. P. van LeeuwftE, rekening en verantwoording. Over 1936 bedroegen de ontvangsten f 29 946.08'/» en de uitgaven f 32.232.94, nadeelig saldo f 2286.85' Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening 1937 werden gekozen de heeren C. van Dam, G. v. d. KoolJ en J. v. d. Marei. Het bestuur stelde voor om aan het rijk te verkoopen de kade en net water bij de Scheepjesbrug voor f 48 45. Dit werd goedgekeurd. Het bestuur werd gemachtigd tot het voeren van onder handelingen voor het verkrijgen vaneen ultpad van het polderland langs den Nieuwen Rijksweg. Eveneens werd het bestuur gemachtigd om pogingen in het werk te stellen om het Broekveldsche- dljkje op te heffen.éDe heer 8 Moons en nog 70 ingelanden hadden een adres in gediend voor opheffing van het college van gecommitteerden. Men wilde in- plaats hiervan een directe vergadering van ingelandén met het polderbestuur. iit voorstel werd verworpen met 16 stemmen van gecommitteerden tegen en 3 voor. Besloten werd om het adres met de notulen van de hierover gevoerde dis cussies te zenden aan Ged. Staten, met het verzoek om in den bestaanden toe stand geen wijziging te brengen. Het na- neelig saldo is in hoofdzaak ontstaan door de kosten van het asfalteeren van de Reewal. In verband hiermede werd besloten de polderlasten te brengen van f 6 op f 8 50 per HA. Nadat van de rondvraag nog ecnig gebruik was ge maakt, sloot de voorzitter de verkade- ring. Een verbetering. Reeuwijk. Reeds geruimen tijd was op het dorp Reeuwijk, de afd. Middelburg en in Randenburg het eleetrisch licht zeer slecht en de klachten der bewoners waren dan ook niet ongegrond. Na on derhandeling met de gemeente-lichtia- brlekeri te Gouda is thans besloten, op het dorp een z.g.n. opjaag-station voor versterking van den electrischen stroom te bouwen. Hierdoor worden de klachten der bewoners volkomen ondervangen. Op het dorp wordt een station met 4 cellen gebouwd. De kosten voor Reeuwijk zul len f 3500 k t 4000 bedragen, terwijl de grootere kosten van 10 000 a f 12 000 voor rekening van de Gemeente Licht fabrieken te Gouda komen. Gevonden: Op den Platteweg een Jasje. Te bevr. bij den gemeente-veld wachter. R.K. Staatspartij. Reeuwijk. De Propagandaclub van de afd. Reeuwijk der R.K. Staatspartij hield een ledenvergadering. Ze bepaalde zich in hoofdzaak tot de behandeling van het verkiezingswerk De Doekjes „Voor God, Gezin en Vaderland" en de „Opmarsch" werden aan de verschtll-nde wijk-propa- gandisten ter hand gesteld en ork da model-stembiljetten werden Afgegeven. Zes spandoeken zullen worden vervaar digd en ln de nabijheid van de stembu- reaux opgehangen. Tot slot besprak men de zitting op de stembureaux. Chr. Hist. Unie, Reeuwijk. De afd. Reeuwijk van de Chr. Hist. Unie hield in de zaal van den heer N. J. van Dam een openbare verga dering. Als spreker trad op de heer W. P. Cnossen uit Woerden, met het onder werp „Houdt koers". De voorzitter, de heer A. Verboom! opende de vergadering met het lezen van Psalm 99 en ging daarna voor in gebed. In zijn openings woord heette de voorzitter de aanwezi gen welkom en hield een korte inleiding over den slechten economlschen toestand, vooral ook op geestelijk gebied. Hierna werd het woord gegeven aan den spre ker. De heer Cnossen behandelde uitvoe rig het beleid, doel en Streven van de Chr. Historische Unie votjr wier schip alleen Gods Woord het goede kompas kan zijn. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen maakte o.a. Ds. E. R. Damste. Ned. Herv. predikant van Sluipwijk, gebruik.» De vragen werden door den heer Cnossen naar genoegen beaatwoord, terwijl ds. Damsté nog zijn voldoening uitsprak over de rede van den spreker. Nadat de voorzitter den heer Cnossen voor zijn rede bedankt had, werd de vergadering door den heer Cnos sen met gebed geslopen. S. D. A. P. Reeuwijk. De afd. Reeuwijk der S.D. AP. hield in de zaal.van den heer T. t. Roon een openbare vergadering. Als spreker trad op de heer H. F. P. Sandi fort, lid der Provinciale Staten, met het onderwerp „De aanstaande verkiezing". De voorzitter, de heer W. Schouten Dzru opende met een kort welkomstwoord de vergadering en gaf hierna het woord aan den spreker. Deze behandelde in korte trekken het regeeringsbeleid in de afge- ldopen vier jaren en besprak voorts het verkiezingsprogram van de S.D.A.P. Voor deze vergadering bestond veel belang stelling; de zaal was tot in alle hoeken gevuld. Voor debat gaf geen der aanwe zigen zich op. Na den spreker voor zijn redevoering bedankt te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. Waddinxveen. Gevonden: een rijwielr belastingmerk en een linkerhand schoen. Bij de inschrijving voor de arbeids beurs meldden zich 144 werkloozeu. föUlfb baas I stemt teqjUL dJxtatuMk t

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4