Sclangri|kt SccScnd Plaats voor 75 millioen Europeanen. Plaatselijk nieuws Het warmt, zonnige wear der laatste dagen heeft Scheveningen goed ge daan. Een kijkje op de boulevard van de druk bpzochte badplaats, zooels deze er Zondag uK zag Het hoofdnummer der Hollandia-roeiwedstrijden te Alphen aan den Rijn. de Oude-Acht, werd gewonnen door Nereus (voor), terwijf Triton en Laga respectievelijk als tweede en derde eindigden John D. Rockefeller, de bekende Amerikaansche olie-magnaat, is op 90-jarigen leehijd overleden Ier gelegenheid van de Grotius-ftfrdenking op het markt- plein te Delft sprak minister De %raeff een rede uit en legde hierna een krans aan'den voet van het Hugo de Groot monument Het elftal van den bekenden Amsterdamschen Eerste-klas- ser Ajax, zooals dit Zondag in den wedstrijd tegen Feyen- oord in het Ajax-stadion te Amsterdam door een 2-0 overwinning het voetbalkam pioenschap van Nederland Z. Exc minister prot. dr. J. K. blotepnaker de bruine heett kateidag in net KijKsmuseum Ie Amsterdam een nieuwe afdeeling', de geschiedenis van Nederland in beeld, officieel t[ geopend H. IC H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn Zaterdag met Hr. Ms. kruiser .Java" uit Engeland te IJmuiden terug gekeerd. Het Prlntelijk echtpaar bij het verlaten van de .Java" Anderiessen, de aanvoerder ven het Ajax-team, dat Zondag door een oer winning op Feyenoord het voetbalkampioenschap van Nederland behaalde, wordt na afloop .op de schouders' naar de kleedkamer gedragen DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovcnsche Courant MAANDAG 24 MEI 1A37 Suitsmlamdacl** Sijdragv, Brief uit Londen: Terwijl verschillende staten hog steeds door hun koloniale eischen de wereld In onrust houden, vermeerderen zich de pogingen van verschillende mogenheden, dit probleem op geheel onpolitieke wijze te lijf te gaan. Het schitterende aanbod van den president van San Domingo, om een millioen Joden uit Polen en Duitschland in zijn land op te nemen, heeft weer klank gevonden. Tot nog toe heeft wel iswaar dit aanbod nog geen practische gevolgen gehad, maar zulks is geenszins te wijten aan een gebrek aan belang stelling. Het is het kostenvraagstuk. dat hier als spelbreker optreedt, de Volken bond, die de kosten van de landverhui zing moet dragen, toont daartoe al even weinig neiging als in de kwestie van de Assyrische vluchtelingen, die Brazilië be reidwillig wil opnemen, zonder daarbij intusschen baar geld uit te geven. Van dezelfde bereidwilligheid groote groepen Europeesche kolonisten op te nemen, geven overigens bijna alle Zuid-Amerikaanache staten blijk, vooral Brazilië, Argentinië, Paraguay. Ecuador. Bolivië en Uruguay. In Brazilië. Argen tinië en Paraguay zijn. afgezien van geheele scharen landverhuizers uit bijna alle landen van de wereld, In de laatste twee Jaren ook eenige duizenden Duit- sche vluchtelingen ondergebracht. Uru guay en Paraguay hebben in de voor naamste hoofdsteden van Europa eigen Immigratiebureaux gevestigd. Bolivië tracht Duitsche en Italiaansche kolonis ten binnen zijn grenzen te lokken. Ecua dor wil zelfs een deel van de transport kosten dragen; Indien het vaderland van dm landverhuizers zich verplicht, daar voor Ecuadoriaansche koffie te koopen. Al deze staten tezamen zouden zonder eenige moeite in staat zJ)n, minstens 20 tot 25 millioen Europeesche emigranten op te nemen. Ook Canada, dat tot nog toe practlach slechts voor Engelsche kolonisten open stond, is in den laatsten tijd wat tege moetkomender geworden, vooral tegen over Franacbe immigranten. Frankrijk zeil tracht zooveel mogelijk kolonisten naar Madagascar en Fransch- Nigeria te lokken. Het klimaat Nigeria is uitstekend, veel beter b.v. dan dat in Marokko of Abessinie en Madagascar zou alleen reeds aan minstens 25 a 30 mil lioen Europeesche kolonisten ruimte bieden. Ook Rusland voert een kolonisatie-po litiek, zij het ook op geheel andere basis. Zij tracht de talrijke nomaden volken van Russisch Centraal-Azië Kirgiezen, Wogoelen, Tartaren, Karalka- paken. Doenganen, enz. aan een vas te woonplaats te gewennen en .heeft daarmede reeds successen kunnen boe ken Daarentegen heeft het streven, ln Birobidsjan in het verre Oosten een Joodschen staat te stichten, in de krin gen, tot welke het zich richt, slechts matige belangstelling gevonden. Engeland werkt eveneens aan een aan tal kolonisatie-projecten, waarvan twee bijzonder interessant zijn. Op Cyprus, waar het plan van een groote Assynsche kolonie tenslotte mislukt is, heelt men een aantal Joodse he neder zettingen Ingericht, welke door de En gelsche regeering flink gesteund worden. In het 5000 vierkante kilometer groote gebied Gil-Gil in de kolonie Kenya wil men eenige Tsjechische nederzettingen vestigen en de door de regeering gesub sidieerde concessie-maatschappij is te dien aanzien dan ook reeds met de Tsje- cho-Slowaakse he rgeering in verbinding getreden, zonder dat er overigens tot nog toe een positief resultaat is bereikt. In Frankrijk denkt men juist in den laatsten tijd weer eens over de koloni satie van een aantal Fransche Zuidzee- eilanden Een groot aantal van deze eilanden zijn tot nog toe onbewoond. Op deze eilanden groeien eocoapalmen, ba nanen en andere nuttige planten, de lagunes zijn rijk aan vlsch en zelfs vindt men hier en daar bodemschatten; slechts de kolonisten ontbreken. Zoo besgt de aardbol nog meer dan voldoende „levensruimte". Men moet er slechts gebruik van weten te maken en het ziet er gelukkig naar uit, dat men er eindelijk weer eens over denkt, dit inder daad te doen. (Nadruk verboden). ArfceL In een der lokalen vah de a L schodl werd Woensdagavond een bazar gehouden, uitgaande van de meisjesver- eeniging der Herv. Kerk, en ten bate van de Kerkvoogdij. Mevr. van Ewljck heelt het openingswoord gesproken, waarna een aanvang met den verkoop werd gemaakt. Behalve de tentoonge stelde handwerken waren enkele attrac ties aanwezig, waarvan een flink gebruik werd gemaakt. Door de leden werden oen tweetal V.CJJB- liederen ten gehoo- re gebracht. Een radiotoestel verhoogde de stemming. Op het einde van den avond vond de verloting plaats, waarvan de uitslag was: le prijs: een sprei D. Rietveld; 2e prijs een kussen i. Slag boom. Se prijs een waterstek winnaar onbekend. Ds. Van Ewljck was de geluk kige winnaar van het schilderij. Aan de sjoelbak behaalden to de afd. heeren D. Boon, J. Brouwer en A. M. van de Nat resp. een 1«. 2e en 3e prijs en in de afd. dames de dames A. den OudenVan Beek, M. van Dijk Gd. en mej. Van El- dik van den Dool resp. le, 2e en 3e prijs De prijzen der kinderen vielen aan de jongedames Den Besten, de Keyzer en Kersbergen ten deel. Zwemvereeirigint. Add Woensdagavond kwam de zwem- vereeniging „De Linge" onder voorzitter schap van den heer B. Schreuder in vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter werden de notulen onveran derd vastgesteld. BIJ de rekening en ver antwoording bleek een exploitatietekort over 1936 van f 42.53V«. Dit is veroor zaakt doordat van de toegezegde subsidie van de gemeente, groot f 100 op advies van de zwemcommlssie slechts f 50 is uitgekeerd, omdat genoemde commissie van meening was dat het bestuur der zwemvereeniging te eigenmachtig was opgetreden bij het maken van de in richting. Voor de toekomst is nu die subsidie ook verloren, hetgeen de goede ontwikkeling der inrichting zeer in den weg staat. Noodzakelijk was nu geworden de contributie te verhoogen. De voorstel len van het bestuur ta dezen werden dan ook aangenomen. De voorzitter werd met algem. st. herkozen. Bij de rondvraag kwamen enkele wenachent naar voren, evenals de vergoeding voor de werkloo- zen, die zoo bereidwillig waren mede te werken aan het maken van die inrich ting. Wegens geldgebrek kon echter van het toekennen dier vergoeding nog niets komen. Dóór een zeer zuinig beheer te voeren zal het bestuur zien wat dit jaar nog zal kunnen gebeuren. A.R. Kiesvereniging. Glessendam. De AH. kiesvereeniglng „Nederland en Oranje" heeft Woensdag avond in de Ger. Kerk een verkiezings vergadering gehouden, waar als spreker optrad ds. G. Alers, Herv. predikant te Dordrecht, die sprak over het onder werp: „In he strijdperk". De voorzitter, de heer G. de Vries, opende de vergade ring, waarna gezongen werd Psalm 75 de verzen 1 en 4, daarna ging de heer De Vries in gebed voor. Vervolgens was het woord aan den spreker, die de minister president dr. H. Colijn schetste als een vooruitstrevend man in de maatschappij, die steeds opkwam voor de belangen van land en volk. Spr. ging voorts de 4-ja rige regeerlngsperiode na en wees op wat gedaan is tot handhaving van het ge zag, de vrijheid enz. Na de boeiende re de ging de predikant voor in dankge bed, waarna nog gezamenlijk werd ge zongen Psalm 89 vers 8. Het kerkgebouw was tamelijk goed bezet. Pest onder de varkens. Giessen-Nieuwkerk. In deze gemeente is de pestziekte onder de varkens uitge broken, wat voor de landbouwers weer een extra schade beteekent. Gunningen. Giessen-Nieuwkerk. Aan de fa. T. Muls en Zonen alhier is opgedragen de bouw van een graanpakhuis voor rekening der firma A. van Houwelingen te Gies- sen-Oudekerk. Tevens is aan dezelfde aannemers opgedragen de bouw van een woonhuis voor rekening van den heer M. de Koning te Hoog-Blokland. Het perceel timmerwerk is gegund aan den heer P. Donk Hz. alhier. In de vacature van mej. Terborg is thans als leerares aan de landbouw- huishoudschool benoemd mej. Stading te Dordrecht. Giessen-Nieuwkerk. B. en W. hebben toestemming verleend aan de wed. A. Vink, tot verbouwing van haar woonhuis. De heer A. Hamerpagt heeft vergunning gevraagd tot plaatsing van een warm wateroven. VERKEERSONGELUKKEN TE GOUDA Gouda. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op de helling van den Go«- janverweliendijk een Duitsche auto met volgwagen uit Keulen, door het breken van de stuurinrichting van den hoogen dijk naar beneden gestort. De wagen maakte een* buiteling en bleef onderste boven liggen. Behalve de chauffeur za ten in de cabine ook nog^drie passa giers. Ondanks de gevaarlijke buitelmg kwamen alleen met den schrik vrij en j hadden slechts enkele kleine ontvellin gen opgeloopen. Zaterdagmorgen is vervolgens op den hoek van de Krugerlaan en de Du Troit- straat een personenauto van hier door te groote snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een transformatorhuisje opge botst, dat 20 cM. werd verschoven. De auto werd geheel ln eikaar gedrukt De 17-Jarige chauffeur, die de eenige Inzit tende was. kwam er ongedeerd af, doch liep een proces-verbaal op, daar hij geen rijbewijs had De wagen was die van zijn patroon: de jongen had hem even geno men om een ritje te maken. t Luchtbescherming. Hardinxveld. Vrijdagavond had ten gemeentehuize een bijeenkomst plaats, met het doel een afdeeling op te rich ten van de Nod. Vereeniglng voor Luchtbescherming. Het hoofd van den luchtbeschermlngs dienst opende de vergadering en de voorzitter zette het doel en werking van deze vereenlging uitvoerig uiüeen. Een voorloopig bestuur, bestaande uit vijf leden, werd benoemd. Het be staat uit de heeren N. C. Versteeg. K. de Boer. B. J. Verschoor. C. Blokland en J. Leenman. Dit voorloopig bestuur zal verschillende voorbereidende maatrege len nemen en op de binnenkort te hou den vergadering zullen definitieve be sluiten worden genomen. Er gaven zich ruim 30 leden op. Ned. Bond van gem. ambtenaren. Hardin£veUL Onder presidium van den heer K. de Boer, gemeente-secretaris van Hardinxveld, heeft de onder af deeling Gorinchem eo. van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren een druk bezoch te vergadering gehouden. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter den heer Maters, in leven gemeente-secreta ris van Gorinchem, die tot de oprichters van de onderafdeeling behoorde. Vervol gens heeft de voorzitter den heer M. D. van Kekem gelukgewenscht met zijn be noeming tot secretaris van de gemeente Gorinchem. Behandeld werd de agenda voor de te 's-Gravenhage te houden afdeelinggver- gadering. Tot afgevaardigde naar die vergadering werd benoemd de heer J. G. Diepenhorst, burgemeester van Gies sen-Nieuwkerk e.a. en* tot diens plaats vervanger de heer D. P. de Ruiter, ge meente-ontvanger van Hardinxveld. Na de behandeling van de agenda heeft de heer A, de Bruijn, oud-secretaris van da provincie Oost-Java een lezing gehouden over „Ned -Indlë, zijn bevolking en zijn bestuur. Deze lezinfj waarop een geani meerde gedachtenwisseling volgde, werd met aandacht gevolgd. Tot gecommitteerd ingeland van den polder Hardinxveld is in de vacature A. Walraven benoemd de heer T. den Toom alhier. Hei- en Boeicop. De caféhouders en winkeliers in deze gemeente mogen ge durende den zomertijd hunne zaken des avonds een uur langer geopend houden. Op de 25 loten onder de leden van de geitenfokvereeniging alhier geplaatst ten bate van een zustervereeniglng te Hazerswoude, viel één prijs. De gelukkige bezitter van het lot was het bestuurslid, de heer D. J. Brouwer. Gevondennummerbord van een auto. Inl. gem-veldwachter Hoog-Blokland. De heer A. Kroon had zijn rijwiel in een Rotterdamsche rij wielstalling in bewaring ggeeven. Toen hij zijn karretje weer zou afhalen, bleek dat een ander dit reeds had gedaan en dat een fiets van veel minder waarde ervoor in de plaats stond. Hoornaar. Aan mej. J. Hartkoorn Bakker is op haar verzoek eervol ont slag verleend als schoonmaakster der openb. school, zulks tegen 1 Juli, onder dankbetuiging voor de langdurig bewe zen diensten. 1900 de oprichter was). Hij bood op zijn beurt een bloemenmand aan, waarvoor de Jubilaris eveneens woorden van dank sprak. Een der zoons van den jubilaris dank te namens de geheele familie allen, die hadden meegewerkt om dezen dag voor zijn vader en ook voor de familie tot een onvergetelijken te maken, alsmede voor de Koninklijke onderscheiding aan zijn vader te beurt gevallen, waarna de eere wijn werd aangeboden en de Jubilaris en diens echtgenoot® per auto naar hun woning werden gebracht. Verder ontving de jubilaris nog eenige geschenken, benevens tal van telegram men, kaartjes en brieven. Met lJuli aa. hoopt hij den dienst te verlaten om dan van zijn pensioen te kunnen genie ten. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk heeft hem als blijk van waardee ring een vrije plaats in de kerk aange boden. Hoornaar. „L Donderdagmiddag is een paard van den veehouder H. van Beu- zekom in een sloot geraakt en verdron ken. Het cadaver is naar bet destructie bedrijf te Dordrecht vervoerd. Brandspuitbeproeving. Hoornaar. De jaariijksche brandspuit beproeving is Vrijdagavond onder groo te belangstelling gehouden. Het materi aal bleek uitstekend in orde te zijn. Tot 11 uur werd de avond in kermis- sfeer doorgebracht en de vanouds be kende koektent van de familie Wilschut was wel de hoofdattractie. Menige Schoonhovensche peperkoek werd aoo- danlfT met den knuppel onder handen genomen, dat de stukken in t rond vlo- Jen en in 't zand terecht kwamen. Maar zand schuurt de maag. Jubileum S. de Heer. Ottoland. Het verslag van de huldi ging van den heer 8. de Heer. gemeente veldwachter. iri verband toët dlens 40- iarig jubileum, ia d°°r een vergissing in ons vorig nummer slechts gedeeltelijk opgenomen. Na den heer A. de Groot voerde het woord de inspecteur A. van den Boomgaard te Leerdam, namens de provinciale afdeeling Zuid-Holland van den Alg Ned. Politiebond, en ten slotte de heer W. Oskam, gemeente-veldwach ter te Linschoten en bestuurslid van de provinciale afdeeling uoemden bond (waarvan de Jubilaris in Ottoland. Voor de antl-revolutionalre kiesvereeniglng trad Woensdagavond in het vereenigingsgebouw ais spreker op ds. J. g. Woelderink, Ned. Herv. predi kant te Ouderkerk a.d. Ussel. De ver gadering, die door ongeveer 50 personen bezocht was, werd geopend door den heer C. Vink, die liet zingen Psalm 25 2, voorging in gebed en daarna allen, in zonderheid den spreker, welkom heette. Ds. Woelderink noemde de aanstaande 26ste Mei een hoogst gewichtige dag, daar de strijd steeds feller wordt en het er op lijkt of de democratie geheel op zij gezet zal worden. De stuurlui op den wal weten wel de oplossing van de eco nomische toestanden, maar als men ziet wat er gabeurt in Rusland en in Span je en men zich overal gaat voorbereiden voor den wereldkrljg, dan wordt men met huivering en vreeze vervuld. Het werk van wijlen Groen van Prinsterer is weer geheel nieuw geworden en het gaat nu om het Goddelijk gezag van onze Overheid dtet geëerbiedigd moet worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Ds. Woelderink sloot met dankgebed. Polder Over- en Neder Silngeland. Pcursum. In een vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den polder Over- en Neder-SUngeland onder voor zitterschap van den heer D. Kooijman, werden de notulen gelezen en goedge keurd. Enkele Ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. De commissie tot onderzoek der rekening, dienst 1936, bracht bij monde van den heer W. Slob verslag uit en adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. De ontvangsten bedroegen f 1992.68, de uitgaven f 1611,9?, het batfë saldo f 380.76. De begroeting over 1937 werd ln ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 3462,09, de polderlasten op f 3.50 per H A. Tot leden der commissie van on derzoek der rekening over 1937 werden benoemd de heeren J. Kooijman, A. Tuk ker en O. van den Heuvel: tot hun plaatsvervangers de heeren W. de Jong, C. de Groot en W. Slob. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot onderhand- ache aanbesteding en uitvoering van werken in eigen beheer en tot het doen van af- en overschrijvingen op de pos ten van uitgaaf der begrooting Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Peunum. De kopziekte onder het vee is nog steeds niet geweken. Deze week stierven weer twee melkkoeien van den landbouwer A. M. De cadavers zijn door het destructiebedrijf te Dordrecht weg gehaald. Schelluiden. Donderdagnamiddag is aan den Langeweg een groote vrachtauto van de Gorcumsche aannemersfirma J. P. Kilian en Co. bij het uitwijken voor een wielrydster in de Schelluinsche Vliet gereden. Het voorste gedeelte van den wagen met de beide inzittenden, n.L j. de G uit GorcumenL. de B alhier, als bestuurder, verdween onder water, maar belde personen konden zichzelf door een cabineraampje redden. Na drie uur zware arbeid Is de wagen weer op den rijweg gebracht. De werkloosheid. SUedrecht. Bij de gem arbeidsbeurs waren de vorige week ingeschreven 1025 werkzoekenden. Nadien werden opnieuw ingeschreven 28 werkzoekenden, terwijl 58 personen werden afgevoerd, zoodat op heden zijn ingeschreven 995 werkzoeken den. Op 18 Mei 1936 was dit aantal 1256. 8 lied recht De zweminrichting he den weer voor het publiek openge steld. Streefkerk. Dondardagmiddag is het 10-jarig zoontje van slager Bouter met de fiets zoo ongelukkig gevallen, dat hy een been brak. Dr. Roelink heeft 't been gezet. Gedurende den zomertijd zullen de schooltijden van de belde OJL. Scholen met een halfuur worden verzet, zoodat de school 's morgens om half tien, s middags om twee u tr aanvangt. Diefstal van melkbussen. Waardec. Dezer dagen heeft de ge- meente-politie alhier in samenwerking met den rijksveldwachter te Nieuwer- brug bij den melkhandelaar V. alhier 'n aantal melkbussen in beslag genomen. De directie der melkfabriek C. V. Glóbe had «pngifte gedaan van diefstal van melkbussen, welke zich vermoedelijk zou den bevinden bij een der melkhan Jelaars De politie vond in een schuurtje van den melbhandelaar V. "n aantal melkbussen en heeft deze ln beslag genomen. Daar bij waren er 7 van genbemde fabriek, de overige bussen waren van verschillende andere fabrieken, o.a. te Zoetermeer, Zwammerdam, Bodegraven. Ter Aar en Krimpen. In totaal zouden 56 ussen ge vonden zijn', welke van de diverse fabrie ken ontvreemd waren. Op al deze bus sen was een eigen nummer aangebracht. Vermoedelijk zal nog tegen een tweede persoon proces-verbaal worden opge maakt wegens medeplichtigheid. Gouden echtvereeniging. Zevenhuizen. Vrijdagavond heeft het fanfarecorps „De Kleine Trompetter" bij het oudste lid dier vereeniglng. den heer A. van Rys, een serenade gebracht in verband met dien 50-jarige echtvereeni- ging. Veel felicitatie's vielen den heer Van ftijs ten deel en ook werden ver schillende bloemstukken aangeboden. Vrijheidsbond. Zevenhuizen. Vrijdagavond hield do Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" eep openbare vergadering in hotel Vos. Als spreker trad op de heer A. H. v. d. Most te Bodegraven. De opkomst was zeer slecht, wat den spreker niet belette zijn rede te houden. Hij begon met er zijn leedwezen ovor uit te spreken, dat nie mand aanwezig was om de vergadering te leiden; niet één bestuurslid zat aan de tafel. Spr. vermoedde dat een of an der misverstand daarvan de oorzaak was en trad nu zelf maar als leider der ver gadering op. De spreker hield een inte ressante lezing over het liberalisme en over wat de aanhangers daarvan voor staan. Ook werden de andere partijen besproken en hun politiek becritiseerd. Daarna bestond gelegenheid om den spreker vragen te stellen. De heer J. B. Meijer stelde twee vragen, die de spre ker beantwoordde. Hierop werd de ver gadering gesloten. 474e 8TAATSLOTEHIJ. Vufd* Klxssi. Viixd* Luw. Trekking van 21 Mei. 1000 No. 12566, I70I9. 400 No. 16480, 16610, 16966. 200 No. 9893, 17073. 100 No. 466, 3282, 8467, 11862, 13066. PHIJZEN VAN f 70. 32 2741 4832 7464 9614 13062 16620 19273 123 2763 5170 7485 9930 13140 16657 19283 261 3097 5405 7710 9044 13208 16719 19371 274 3117 5690 8157 10051 13244 1713ö 19487 420 3203 5744 8219 10076 13324 17686 19499 468 3326 5769 8232 10465 13520 17661 19611 658 8430 6831 8566 10476 13631 17689 19520 791 8486 6841 8662 10776 13781 17691 19556 909 3752 5967 8647 100714501 17800 19625 953 3792 6070 8773 11042 14613 17830 19756 1386 3794 6120 8819 11337 14592 17888 19825 1485 3790 6349 8826 11426 14666 18059 19938 1608 8829 6376 8627 11440 14732 18097 19999 1679 3083 6509 9033 11678 14898 18234 20185 1691 3995 675* 9079 11724 15026 18279 20212 1733 4083 6787 9226 11866 1.5061 18607 20339 1794 4084 68' 926' 11982 15157 18671 20-182 2013 414J 2066 T 2081 4375 089(5 93112474 16087 18842 20634 2308 4481 6918 9560 12012 16100 19067 20685 2366 4745 7038 9639 12013 16430 19123 20827 2536 4780 7364 9687 12940 16440 19125 20897 2567 4806 7870 9706 12076 16604 10244 20973 4143 6842 928C 12286 16198 18696 20603 4225 6848 9304 12391 16963 18752 20520 NIETEN. 8379 10647 12002 15091 18397 8385 10655 12629 15138 18451 8456 10686 12692 15148 18461 8471 10696 12752 15151 18168 8510 10773 12754 15186 18490 P512 10788 12782 15262 18580 8529 10793 12795 15266 18587 8578 10910 12796 15307 18598 8610 10962 12879 15323 18605 8623 10977 12885 15547 18609 8676 11003 12898 15582 18616 8748 11007 12918 15583 18623 8771 11008 12938 15666 18659 8775 11023 12952 15674 18679 11137 12953 15739 18726 106 2968 5680 121 3083 5736 288 3159 5755 415 3190 5776 420 3260 5784 428 3272 5810 436 3314 5861 546 3360 5880 562 3385 5884 605 3392 5962 615 3443 6075 609 34-54 6066 703 3532 6106 727 3574 6132 733 3635 6179 789 3642 6213 8836 11160 12963 15754 18801 805 3676 6215 933 3688 6216 946 3720 6218 1065 3732 6237 1140 3788 6286 1175 3871 63^3 1192 3882 64,55 1292 3865 6479 1454 3949 6489 1470 3988 6512 11196 12980 15819 18839 8976 11229 13060 15953 18927 8997 11236 13101 15956 18936 9005 11243 13150 16027 18957 9073 11260 13167 16097 18960 9085 11313 13195 16102 18970 9114 11326 13220 16150 18995 9163 11400 13253 16220 19036 9181 11465 13283 16245 19078 9230 11498 19340 16261 19118 1550 4015 6549 9259 11511 13352 16295 19145 1567 4017 6643 9277 11543 13388 16360 19191 1580 4100 6749 9341 11.554 13611 16459 19214 1594 4140 6769 9347 11681 13715 16462 19225 1597 4162 6796 9373 11683 13749 16469 19250 1655 4200 6869 9390 11687 13876 16537 19312 1723 4207 6877 9521 11717 13920 16588 19386 1762 4279 6912 9525 11725 13963 16609 19403 1829 4297 60,58 9557 11732 14050 16759 19494 1879 4305 6999 9504 11839 14072 16760 19517 1883 4413 7075 9607 11887 14080 16800 19667 r 19617 11899 14218 16875 19851 9622 11923 14349 16879 19910 9676 11924 14350 17009 19963 9696 11940 14382 17031 20089 9736 11971 14412 17056 20093 2088 4628 7324 9854 12031 14468 17120 20198 2092 4672 7334 9876 12032 14472 17242 20220 2110 4699 7428 992;) 12048 14473 17300 20254 2337 4744 7494 9928 12059 14481 17451 20265 2401 4840 7525 9943 12060 14566 17473 20340 2428 4875 7568 9961 12069 14572 17496 20366 2444 4010 7506 9090 12086 14580 17513 20414 2487 4987 7609 10066 12096 14607 17-519 20458 2501 5121 7680 10171 121.50 14642 17.593 20481 2539 6219 7684 10184 12222 H660 17679 20501 2686 5361 7097 10210 12254 14692 17723 20586 2689 5358 7816 10215 1226.5 11728 17746 20649 2690 5404 7936 10229 12296 14743 17761 20655 2705 6417 7988 10268 12373 14768 17784 20711 2790 5533 8039 10370 12411 14777 17835 20744 2861 ?M4 8073 10403 12458 14784 17876 20817 2862 -5547 8146 10462 24.2 14.90 17935 80831 2870 5.576 8229 10469 12484 14840 18002 20920 S «66 8387 10499 12544 14935 18M6 20947 2399 5636 8356 10626 125-8 15070 18307 In de rome Wist stond12696 xa. s. 1906fL 1929 4483 7124 2012 4504 7127 2044 4553 7133 2072 4559 7228 2087 4564 7320

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5