No. 1 VAN LIJST 6 Vredesklok Brand wonden „BOERENLAND IN BOERENHAND", BETERE PACHTWET. Watgeeftde radio?] Plaatselijk nieuws bedek re dadelijk met akkers Kloosterbalsem Predikbeurten De Uit de „Duizend-en-één-nacht" De Vrijzinnig Democraten staan op het standpunt, dat er naar moet worden gestreefd, dat zoveel mogelijk alle boeren en tuin ders eigenaar moeten zijn van de grond, die ze bewerken. De eis de laatste tijd door anderen nagevolgd, is een doel, waarnaar de Vrijzinnig Democraten met alle energie streven. Zolang dit ideaal echter nog niet verwezenlijkt is, willen de Vrijzinnig Demo craten de positie van boeren en tuinders verbeteren o.m. door een Het waren b.v. dc Vrijzinnig Democraten Ebels en Mr. Ond, die de Crisispachtwet voorstelden. Er is een ernstige wanverhouding tussen het levenspeil van een groot deel der agrarische bevolking en van een groot deel der stedelijke bevolking. De Vrijzinnig Democraten zijn van mening, dat de beloning van de arbeid in land- en tuin- bouw in eeri redelijke verkonding behoort te staan tot die van de arbeid in andere takken van volksbestaan. Grote groepen der agrarische bevolking verkeren in hoogst moeilijke omstandigheden en het is noodzake lijk, dat hun voortbestaan wordt verzekerd. Een bloeiend platteland is onontbeerlijk in ons land. Helpt daarom de Vrijzinnig Democraten in hun strijd voor een welvarende plattelands bevolking! De arbeid der Vrijzinnig Democraten in het algemeen en van hun vertegenwoordiger-landbouwdeskundige F. F. H.F e S in het bijzonder, geven U de waarborg, dat de belangen van het platteland bij de Vrijzinnig Democraten in goede handen zijn. Stemt daarom op MAANDAG 24 MEI 1937 Dinsdag 25 Mei. Hilversum I. 1875 M. KRO-uitzending. B.00—9.15 en 10.00 Gramofoon, 11.30 Godsdienstig haltuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO-Melodisten, soliste en Gra mofoon; 2.00 Vrouwenuur, 3.00 Gramo foon, 3.15 KRO-Orkest en Gramoloon; 5.45 FeliCitatiebt^oeK, 6.00 KRO-Melo- disten en solua, 7.00 Berichten; 7.15 Boekbespreking; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, 8.15 Plechtige Vespers van het Allerheiligst Sacrament; 9.15 Gramofoon; 9.30 Viool en cembalo; 10.00 Internationale gala avond; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Bela Kiss' Orkest; 11.1512.00 Gramofoon. Hilversum II. 30NM. AVRO-uitzending 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoon, 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Omroeporkest; 11.00 „Wkt lezen onze kinderen'lezing; 11.30 Omroepo»kest, in de pauze; decla matie; 1.00 Gramofoon; 1.30 Kovacs La- jos Orkest, 2.15 Lyra-Tno; 3.00 Knip- les; 4.00 AVRO-Dansorkest; 4.30 Kin derkoorzang; 5t,00 Kinderuurtje; 5.30 Omroeporkest; 6.30 „De spanning in 't verre Oosten", lezing; 7.00 Voor de kin deren; 7.05 De Staalmeesters; 7.30 En- gelsche les; 8.00 Berichten AN.P„ Mede delingen, 8.10 Gramofoon; 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein; 9.30 Vocaal concert; 10.00 Vervolg Dinsdagavondtrein; 10.45 Actualiteitsflitsen; 11.00 Berichten ANP Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. Woensdag 26 Mei. Hilversum I. 1875 M. NCRV-uitzending 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. scheep- 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pL); 8.30 Gramofoon; 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoon; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmonium en so praan; 12.00 Berichten, 12.15 Ensemble Van der Horst; 1.45 Gramofoon; 2.00 Bas en piano; 3.00 Christelijke lectuur; 3.30 Gramofoon; 3.45 Pianovoordracht; 4.45 Felicitaties; 5.00 Kinderuur; 6.00 Gramofoon; 6.30 Causerie over het Bin- nenaanvaringsreglement en stoomma chines; 7.00 Berichten; 7.15 Landbouw- halfuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS berichten; 8.15 De Gooilanders. In de pauze's Verkiezings uitslagen; 11.0012.00 Gramofoon. Hier na: Schriftlezing. Hilversum IL 30hJ«t ,V*RA-uitzending 10.00—10.20 en 7.^|jVPRO. Ameide. De rijwielhersteller D. L. heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een nieuw horloge uit de etala ge in zijn winkel. Een ^bekend geble ven persoon kwam om een stukje ven tielslang en terwijl de edhtgenoote van den heer L. zich hiervoor naar de werk plaats moest begeven, schijnt bedoeld heerschap zijn kans te hebben benut. Eerst een Uur later werd dé diefstal op gemerkt, zoodat de dader tijd genoeg ge had heeft, om zich uit de voeten tema- Een zoon van den hoepelmaker L. Blokland halste Donderdag tijdens zijn werkzaamheden met eén z.g. dissel in zijn linkerhand, waardoor een groote wond ontstond, welke dokter Goldback heeft gehecht en verbonden. Chr. Nat Actie. Ameide. Donderdagavond spraken in de zaal van de wed. Diepenhorst voor de Chr. Nat. Actie ds. Bouw uit Benschop en de heer Jansen, uit Zeist, die het doelen het streven dezer actie hebben uiteenge zet. Hoewel er nog eenige vragen waren gesteld, konden deze met het oog op de tijd niet meer beantwoord worden. De belangstelling was tamelijk groot. Arkel. In de op Vrijdagavond gehou den vergadering van de jeugdherberg „De Pinksterblom" is in de vacature ds. Van Ewijck, wegens diens vertrek, dok ter A. Bender tot voorzitter benoemd. De 11 KM. lange Lingedijk, welke thans nog onverhard is, zal bij wijze van proef over een lengte van 1 K M. wor den geasphalteerd. Laat ons hopen dat de proef bevredigende resultaten zAl ople veren, opdat een der voornaamste we gen, welke toegang tot de Betuwe geven, In betere conditie zal komen. De heer T. van IJzeren is belast tnet de inventarisatie van de landbouw crisis organisatie. Belastingen. Arkel. In deze gemeente zullen de vol gende opcenten wordeti geheven. Perso- neele belasting 125, gemeentefondsbeias- ting 50, vermogensbelasting 4u. grondbe lasting gebouwde eigendommen 4 80 en ongebouwde 20. De winkels en café's "mogen met den zomertijd des avo;'$£ een uur langer ge opend zijn. Tot heemraden van het land der «és molens zijn Vrijdag gekozen in de vacature J. W. Verwey de he<--r Boote 8.00 Gramofoon; 806 Orgelspel; 8 30 Gramofoon; 9.30 Keukenpraatje; 10.00 Morgenwijding; 10.20 „Fantasia juridi sche lezing (gr. pl.) en Gramofoon; 11.30 Uitzending voor de werkloozen, cause rie; 12.00 De Flierefluiters en solist; 12.45 Orgelspel; 1.151.45 Vervolg con cert; 2.00 ..Melody Circle"; 230 Voor de vrouw; 3 00 Voor de kinderen; 530 VA RA-Orkest; 6.30 Gramofoon; 7.00 Con sequenties van ons geloof in het dage- lijksch leven", causerie; 7 30 Berichten ANP; 7.35 Verkiezingsuitslagen, afgewis seld met Gramofoon (tot 12,00). Dinsdag 25 Mei. Programma C. Brussel Vlaamsch 8.00 Gymnastiekles, 8.20 Gramofoon, 8.30 Kroniek van de dag. 8.40 Gramofoon, 845 Gesproken dagblad; Keulen 9.00 Kamerorkest; Pau ze 10.05—10.50; Keulen 10.50 „Kinder garten National Programme 11.20 Or gelconcert; London Regional 11.50 BBC Wels Orkest, 12.05 Theater Orkest, 12.50 Dansmuziek; Keulen 1.20 Mededeelingen Gelukwenschen. 1.35 Concert; London Regional' 2.20 Philip Ensemble, 2.35 Film muziek. 3.20 Stedelijk Orkest, 4.50 Ita- liaansche Operamuziek; Keulen 5.20 „Kennt Ihr unsere Volksinstrumente?", 5.50 Populair concert; London Regional 6.40 Theater Orkest; Keulen pl.m. 7.00 Populair Concert. 8.05 Momentopname, 8.20 Nieuwsberichten, 8 30 Vroolijk pro gramma; National Programme 10.20 BBC Orkest; Berlijn 1100 Concert door het Walter Noack-orkest. j Woensdag 26 Mei. Brussel Vlaamsoh 8.00 Gymnastiekles, 8.20 Gramofoon, 8.30 Kroniek van de dag, 8.40 Gramofoon, 8.45 Gesproken dagblad; Keulen 9.00 Gramofoon; Pau ze 10.0511.05; National Programme 11.05 Orgelconcert; London Regional 11.35 Cinema Orkest; Keulen 12.35 Con cert, 1.20 Mededeelingen. Gelukwen schen. 1.35 ,Musicalische Kurzweil", 2.20 Mededeelingen, 2.35 „Allerlei von zwei bis drei", 3.20 Kinderkoorzang; Lon don Regional 3.35 BBC Empire Orkest, 4.35 Gramofoon; Pauze 5.055.10; Na tional Programme 5.10 Gramofoon, 5.20 Ooggetuige verslag van de cricket wed strijd „M.C.C. Australian XI— Rest of England", 5.35 Dansorkest; London Re gional 6 20 BBC Midland Orkest; Nati onal Programme 7.00 Spaansche kerk muziek, 7.20 BBC Harmonie Orkest, 7.50 BBC Dansorkest. 8.35 Concert, 9.25 Weer en Nieuwsberichten, 9.45 Tweede deel van het ooncert; PauZe 10.45—10.50; Ber$jn (Keulen), 10.50 Populaire- en dansmuziek. met 169,. stemmen en in de vacatute C. van IJzeren de heer G. van IJzeren met -De gemeente heeft aan de N.V. Be- tondak een straatlantaarn doen plaat sen. N. S. B. Het trof spr. dat het in verkiezing gaat van allen tegen een en een tegen allen, daar de andere partijen van elkander maar heel weinig kwaads Spr. behandelde de schuldenlast die tijdens het huidige bewind gestegen zou zijn, terwijl er Ondanks alles nog steeds 400.000 werkloozen waren. Spr. meende, dat ons land leeft aan de rand van een faillissement en dat men thans niet an ders doet dan potverteeren. Spr. wees ook op het denkbeeldige ge vaar van het samengaan der Roomschen en Soc.-Dem., wat dezelfde toestand zal brengen als in Duitschland. waar eer tijds het centrum ook saamwerkten met de Soc. Dem. Gezien het optreden der partijen tegenover de N.S.B. meent spr dat de beweging er goed voorstaat. De - - zocht. Veevoeder-verkwisting: en water- verontreiniging. Groèt-Ammers. Een dezer nachten be trapten £e rijks- en gemeente-politie al hier een chauffeur van de zuivelfabriek .De Graafstroom" te Bleskensgraaf. die bezig was.' een tankwagen met een in houd van 4000 liter zure wei in de Ha ven te latem leegloopen. Het vermoeden bestaat dat het niet de eerste keer is geweest, dat dit geschiedde, daar het nog al eens voorkwam, dat die tankwagen in den nacht werd gesignaleerd. Niet Alleen gaat op deze wijze hierdoor een kostelijk veevoeder verloren, waar voor de boerep nog moeten betalen, maar ook- het water wordt hierdoor ernstijg verontreinigd en de vischstand zal er ze ker niet door verbeteren. Vrijz. Dem. Bond. Krimpen a.d. Lek. De Vrijz. Dem. Bond hield in het Sociëteitsgebouw een ope&- bare vergadering, waarbij als sprekers optraden <fe heeren VanLeusen uit Vel- sen en Mr. Slager uit Schoonnoven. Mej. Kortland opende de bijeenkomst. Het is bij deze verkiezing èen groote verandering dat zoovele z.g. dwergpar tijen vervallen zijn en ,vij thans uit slechts twintig verschillende partijen on ze keus kunnen maken, zeide mr. Slager. Spreker noemde deze verandering geluk kig en gaf hieromtrent een uiteenzette 1 In een kernachtige rede besprak Mr. Slager het doel en streven van den V. D. Bond en richtte in de eerste plaats een waarschuwend woord tegen de NSB. en tegen de dictatuur. Hij bracht ter ver duidelijking verschillende gebeurtenis sen uit landen, die dictatoriaal geregeerd worden, naar voren. In een land met een democratischen regeeringsvorm kan en mag men leven zoo men wil en kan men zijn Óelangen behartigen, doen onder een dictatuur geldt alleen het. belang van den Staat, zooals een leider dat ziet. De vrij heid is de gist van het Nederlandsche volk en zooals brood zonder gist niet te eten is, zoo is een land zonder vrijheid onbewoonbaar. De bedoeling van de VD. B. is de vrijheid van ieder individu te waarborgen. Na een korte pauze nam de heer Van Leusen het woord en gaf in een geest driftige en vurige rede een uiteenzetting van de werking van het fascisme in Italië en Duitschland. dat thans ook Nederland bedreigt Ook deze spreker we»* op de foutei volgen van de ir en van sme. ,ame uit he. ~.ek richtte tot a. .i Leusen de vraag, hoe zijn ziens wijze was over dienstweigering, waarop spr. antwoordde dat, indien iemand het niet met zijp geweten overeen kan bren gen om de wapens te dragen, fcpr. die houding niet kan afkeuren, iraaar zoo iemand dient dan ook te denkefi aan de anderen en te overwegen of hun veilig heid niet eischt dat zij wel de'wapenen dragen. Mej. Kortland dankte de sprekers en sloot de vergadering. Bij de Jongste trekhondenkeuring werd niet één hond ter keuring aange boden, zoodat de keuring niet doorging. Klaarblijkelijk komen in deze gemeente geen trekhonden meer voor. lijn pijnlijk, ie genezen moeilijk en laten vaak litteekem na. Behandel se daarom sorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de woaden ol blaren blijven zuiver en genezen inel. Nieuwerkerk ik*. 'tïïsseL Vrijdagmid dag ontstond een ernstige storing in het net van de radio-d*etributie van de N.V. Mido. De storing ontstond, doordat er een boom op de hoofdvoedingslijn ge vallen was. Eerst geruimen tijd later werd de uitzending hervat. De verbeteringen en vemiewingen aan de veldwachterswoning op het dorp is opgedragen aan de firma C. van Leeu- den en Zn. Botsing. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Op het kruis punt BermwegCapelscheweg. onder de gemeente Capelle a.d. Ussel. heeft een autobotsing plaats gehad. Van de Berm- weg-richting Geref. Kerk, kwam de tuinder Van der Eijk met zijn vracht auto rijden en van den CapelscheWeg naderde een personenauto, afkomstig uit Utrecht. Op het kruispunt botsten de wagens tegen elkaar. Beide werden ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. A.-R. Partij. Nieuwpoprt. Donderdagavond hield de Anti-Revolutionnaire partij in het café van gebr. Baron, een druk bezochte pro- pagandavergadering voor de a.s. verkie zingen, onder leiding van den heer H J Spoormaker, hoofd der Bij zonare School te Langerak. Als spreker trad op de heer J. W. van Frankenhuizen te 's-Gravenhage, met als onderwerp „Om grdote dingen" Spreker teekende de toestanden in het buiten land en wees op de groote voorrechten, die temidden dier landen. Nederland had. Dat het bij de a.s. verkiezingen gaat om groote dingen legde spr. uit door te wijzen op de sociaal-economische en geestelijke belangen die op het spel staan. Spr. wees op het vierhoeks program der en bewees dat de beloften toen gedaan. A.-R. partij .bij Öe verkiezingen in 1933 volkomen naar vermogen waren i^ lost. Het Plan van den Arbeid aldust is mooi maar valt niet te verantwi den. Voorts wees spr. nog op de z.g. aanA' passingspolitiek van het kabinet-Colijh en zelde, dat het aan deze politiek te danken is, dat bij de depreciatie van de gulden geen duurtegolf over ons land is gekomen, maar alles tamelijk stabiel is gebleven en wij thans, nu er eenige op leving valt te bespeuren, vooraan staan onder de volken. Spr. wees op het weder krachtig hand haven van'het gézag en betoogde dat de overheid als dienaresse Gods het gezag, als van God ontvangen, had te handha ven. Dank zij het krachtig optreden van het kabinet Colijn, kan thans weer ge zegd worden, dat geregeerd wordt in Nederland. Van de gelegenheid om vragen testel len werd eenig gebruik gemaakt Nieuwpoort B en W. hebben vergun ning verleend aan het Chr. Militair ver band Gorinchem tot het houden van een collecte op Jl Augustus ten behoeve van de Christelijke actie in het leger en op de vloot. De door het Leger des Heils gehoviden collecte, heeft in deze gemeente slechts opgebracht f 3.20; te Langerak f 2.50 en te Groot-Ainmers f 5. Eerste Hulp. Waddinxveen. De Ned. Vereenlging E.H.B.O., afd. Waddinxveen. hield haar 17e jaarvergadering Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het leden tal 70 bedraagt, van wie 48 zijn gedi plomeerd. Eenmaal is er dit jaar deel genomen aan êen nationalen wedstrijd in EHBO. te Leeuwarden, waar een eersten en een eereprijs behaald wer den. Acht leden slaagden voor het di ploma, uitgereikt door „Het Oranje- kruis". Tevens werd een aanvangscursus gegeven met een deelname van 22 le den. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat het gepasseerde jaar een batig saldo opbracht van f 0 66. Het notaris-kantoor van den heer G .Vos. die per 1 Mei eervol als notaris is ontslagen, wordt thans waargenomen door mr. Mijhuien, candidaat-notarls te Rotterdam. Tot volontair ter gemeente-secre tarie hebben B. en W toegelaten den heer M. H. Bouwman, thans werkzaam te Stad Hardenberg. De heer P. Jansen, rijksveldwachter, ontving van de Koningin een zilveren legmedaille met, inscriptie, hem toege kend voor de gedane paleiswacht, tij dens het huwelijk van de Prinses. Schelluinen. Zaterdagavond heeft de hondharmonicaclub D OK. onder leiding van den heer R. M. Zwang uit Dordrecht haar eerste &merconcert gegeven in dit seizoen. Een groot aantal mensctten. waaronder reien uit andere plaatsen, luisterde naar de mooi uitgevoerde num mers. i A. R. Kiesvereeniging. henhuizen. Donderdagavond hield dé Anti-Rev. Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje" in hotel Vos een openbare ver gadering. waarin als spreker optrad de heer N. J. v. d. Valk van Hillegersberg, met als onderwerp: „Waarom te 26 Mei zoo belangrijk?" De opkomst was niet groot. Spr zette het doel en streven van de A.R. uiteen, en stelde daartegenover de verschillende andere partijen. Van de gelegenheid tot het stellen der vragen of het doen vah opnïprkingen maakte ds. Bovendorp gebruik, wlen de spreker van antwoord diende. De verga dering werd met dankzegging gesloten. NED. HERV. KERK. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 28 Mei, 's avonds 6.30 uur, de heer J. H. Boogaard. GEREF. KERK. REEUWIJK. Woensdag 26 Mei. n m. 2.30 uur Ds. P. Warmenhoven. Huwelijks bevestiging. OUD GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Gebouw Polder straat. Dinsdag 25 Mei 's avonds 7 30 uur, den heer Swoferink van Ederwein AMEIDE. Donderdag 27 Mei, 's av. 7.30 uur in de zaal van Diepenhorst Ds. Blaak van St. Philipsland CAPELI4E a.d. IJSSEL. Bermweglaaiy WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 24 Mei. Het dunne pijltje geeft de stand van den yorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; droog, warm weer, behoudens geringe kans op onweer. Waterstand: Schoonhoven hg. water 4.50 uur, 1.27 M Keulen 'stand 3.17 M., val 0.17M. Maastricht 22 Mei 42.67 M., val 0.01 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 72 graden Fahrenheit. Maandag 24 Mei: Op 7.34, onder 3.08. Volle Maan Dinsdag 25 Met Op 831. Wielrijders, licht op! 24 Mei Woensdag 26 Mei, 's avonds 730 uur, De. H. Vlot. EVANGELISATIE. GROOT-AMMERS. Woensdag 26 Mei, 's avonds 730 uur Ds. W. Blaak van Sint Philipsland. SLIEDRECHT. Sliedrechtsche Evange lisatie. Dinsdag 25 Mei, 's avonds 6.30— 7.30 uur: Openluchtsamenkomst op de Uitbreiding; leider de heer Faasse. Gebouw Maranatha: Dinsdag 25 Mei, 's avonds 8 uur Onderlinge Samenkomst Tegenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van vredes-voorbereid ing. VREDESWERK ONDER KINDEREN. Onder de naam Pax Oeuvre de Jeu- nesse organiseert de Internattonele Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid nu reeds vier jaren typisch verzoenings werk tusschen Duitschland en Frankrijk Ieder jaar worden n.l. enkele Duitsche en Fransche kinderen tusschen 9 en 14 jaar samengebracht voor een 6-week- sche vacantie in de Berner Alpen. Er wordt veel tijd buitenshuis met sport doorgebracht, maar ook worden taal en correspondentie bestudeerd en na thuiskomst wordt de correspondentie voortgezet. De Gouden Sleutel. 23. Met angst en beven begaf zij zich naar den machtigen sultan. Met klop pend hart bracht zij het verzoek van Aladdin over en liet hem de schaal met de reuze diamanten zien. Op het zien van Öeze edelsteenen was de sultan zeer verrast. Zulke steenen zag hij nimmer. Doch bij nader inzien besloot hij nog niet zoo spoedig zijn dochter aan Alad din al te staan. Hij zeide dus: „VrouW, wanneer uw zoon binnen een week veer tig van deze gouden schalen brengt ge vuld -met dezelfde diamanten, gedram-n door veertig van zijn bedienden, dan sta ik hem toe mijn dochter tot viouw te nemen." 24, Toen Aladdin deze boodschap ver nam, toog hij onmiddellijk naar zijn schatkamier. Hij zocht veertig van de sierlijkste1 en schoonste schalen uit en de prachtigste diamanten, die er wa ren. Toen ging hij naar de stad. huurde veertig dienaren, kleedde hen en ging toen met hen in optocht naar het paleis Aladdin zelf vorstelijk gekleed, reed te paard °<m het hoofd van de stoet. BOEREN EN TUINDERS VAN NEDERLAND! M". p. J. oud

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6