I 4 Gemeenteraden I 2000 Plaatselijk nieuws Langeniigtweld*. UsMlsteln. WOENSDAG W MB yw? 7815. N 1 wed- I I Hekendorp. De chauffeur V. te Lange- migeweide reed met zijn auto een 'paal aan, waardoor deze afknapte. Door tus- schenkomst van den gemeente-veldwach- ter zal de schade onderling worden gere geld. Tegen R. uit O. is proces-verbaal op gemaakt wegens het rijden zonder licht. Tot opzichter van den polder Lan- gèruigeweide is benoemd de heer W. Ver meer. labon N E ’I werden voor kennisgeving den afvalwedstrijd, door de biljartverecniging voor welken stonden ingeschreven, wist met 11 s Verse! en Vr I iing: i I nMinc Met politie; een portemonnee met in^houd, te bevr. bij de politie; een koperen gewicht bij J. v. d. Doe, Bchaardijk 68; een paar beenpijpen bij Joh. Slingerland, Btormp. dijk 08; een rijwielbelastingmerk bij O. de Kwant, Kortlandstraat 4. Moet-capelle. Het bestuur van den pol der „De Wilde Veenen” stelt aan de ver gadering van stemger. ingelanden, ter voorziening in de vacature van secreta ris, als tweetal voor de heeren: L. Dek ker te Zevenhuisen en P. M. Jonker, al hier, a Moercapelle. De zendingsoollecte die de vorige week in de Ned. Herv. Kerk is ge houden, heeft f 26.50 opgebracht. Moordrecht. Mej. N. Schakel behaalde dezer dagen het, diploma leerarea in het costuumvak. De nieuwe ambtswoning van den burgemeester, welke eenlge weken gele den gereed is gekomen, zal den naam „Huize Moerdregt" dragen. z Het schijnt tot op, heden met de op richting van een zwembad in desa ge meente nog niet vlot van stapel te loo- pen. Reeds heeft de somer lijn intrede gedaan; maar nog is van de oprichting van een dergelijke inrichting niets te merken. - -; j stembureau voor de verkiezing van leden van de Me Kamer der Btaten-Generaal de heeren D. Kok, B. van Vliet bn O. Boer. Nadat nog de heeren C. P. P. BOER en B. VAN VLIET gesproken hebben over de noodslachtplaats en de repafa- tie’s, wordt de vergadering door.den VOORZITTER met dankgebed ge sloten. om honger te lijden. De VOORZITTER deelt nog me de, dat onlangs ook eenlge personen uit deze gemeente in de centrale werkver schaffing zijn geplaatst en dat men ten aanzien van de centrale werkverschaf fing pas in een beginstadiuni is. De heer VELDHUIZEN vindt uit voering in werkverschaffing niet juist Het lage inkomen is zJ. loonbederving. Werkgevers zouden zich bij de vaststel ling van het loon daarnaar kunnen richten, gelijk hij vorige keeren ook al heeft gezegd. De VOORZITTER zegt, dat het uurloon van rijkswege is vastgesteld, en dat van die zijde medewerking van het gemeentebestuur verlangd wordt bij de uitvoering van werken in werkverschaf fing. Het is een zeer gevaarlijke onder- neming in dit geval geen medewerking tot uitvoering in werkverschaffing te ver- leenen, met het oog op de rljkssubsldlef Ook de heer SCHIMMEL acht het uurloon te laag. De VOORZITTER zegt, dat de hee ren de geschiedenis kennen van de vast stelling van het uurloon. Gelijk ze weten is dit loon vastgesteld op 24 cent en be reikte men voor bepaalde groepen als metaalbewerkers en meubelmakers 28 cent. In de practljk geeft deze regeling vaak aanleiding tot moeilijkheden. De heer v. d. LINDEN constateert, dat sedert het uurloon 24 cent is, de le vensstandaard 20 pCt. gestegen is, en vraagt of het niet mogelijk is een hoo- ger uurloon vast te stellen. Bpr. doet het voorstel daartoe. De VOORZITTER heeft geen be zwaar tegen het voorstel, indien men de beslissing inzake het voorstel van B. en W daarvan niet afhankelijk stelt. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Hoogendoom, en dat van den heer Van der Linden wordt z. h. st. aangeno men. Aan den heer Jae. Kok wordt een stukje walmuur ter grootte van 21 vlerk, M. verkocht voor f 25. De heer D E V O B steR voor onder de voorwaarden op te nemen, dat de koo- per zich ten aanzien van veiligheids- en aeethetlsehe voorschriften onderwerpt aan de bepalingen, door B. en W. vast te stellen. boschbeheer geschied. De heer SCHIMMEL vraagt, of het de bedoeling is aan belde zijden der laan een dubbele rij boomen te zetten, waar op de VOORZITTER toestemmend antwoordt. De heer HOOGENDOORN vindt dit werk niet bestemd voor uitvoering in werkverschaffing. De VOORZITTER antwoordt, dat uitvoering in werkverschaffing hier noo- dig is. Er zijn hier zeer weinig objecten te vinden. Wij moeten blij zijn thans een geschikt object te hebben gevonden. De heer v. d. LINDEN heeft dezelfde opmerking als de heer Hoogendoom. HIJ zegt, dat een uurloon van 24 cent er een is Biljartwedstrijd. Capelle a.d. IJssel. De biljartvereni ging „De Amstelbron” heeft deelgenomen aan den afvalwedstrijd, uitgeschreven „Concordia” wedstrijd 118 deelnemers sBchrêVèn. „De Amstelbron" spelers beslag te leggen op 4 van de 13 prijzen. Joh. Meeder le prijs; C. van Rhee 2e prijs; A. Brussee 3e pr. en W. de Gier 4e prijs. Gouderak. In onze gemeente 1* gedu rende enkele dagen een petroleumoorlog uitgebroken. Telkens worden de prijzen verlaagd, waarvan de verbruikers dank- v baar profiteered Zaterdagavond hield de afd. Goude rak van de S.D.A.P.Mn de zaal van wed. Ooms een propagandavergadering. De spreker, de heer Henri Rietstap te Rot terdam had voor zijn onderwerp „De S.D. A.P. en de verkiezing” een aandachtig gehoor. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De opkomst was gering. In de bijzondere school trad op voor de Chr. Nat. Actie de heer J. Vroeginde wey, wethouder te Middelharnis. Op een duidelijke wijze besprak spreker zijn on derwerp „Laat ons wederkeeren". De op komst was niet bemoedigend te noemen. Enkelen der aanwezigen stelden naar aan leiding van de rede een paar vragen, wel ke de spreker beantwoordde. Poldervergadering. Hekendorp. Dezer dagen had ’n verga dering plaats van stemgerechtigde inge landen van den polder Groot Hekendorp. Voorzitter was de heer J. Karsbergen. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 21 ingelanden, uitbrengende 96 stemmen. Na goedkeuring der notulen en mededeeling van eenlge ingekomen stukkén, werd de rekening over 1936 vastgesteld aan ont vangsten op f 7337,01, uitgaven f 6895,46, batig saldo f 441,55. De begrooting voor 1937 werd vastgesteld aan ontvang en uitgaaf op f 7337,18 en de omslag op f 7 per H.A. Een voorstel van den heer Th. de Vos, om het onderhoud van den dijk te doen plaats hebben op dezelfde wijze als in het vorige jaar, werd aangenomen met 76 "tégen 20 stemmen. Besloten werd ook voor dit jaar de aflossing van twee geldleenlngen, in totaal ten bedrage van f 700, niet te doen plaats hebben, voor welk besluit de goedkeuring van Ged. Staten zal worden gevraagd. Tot leden van de commissie van onderzoek der re kening 1937 werden aangewezen’ de heè- ren M. Hoogenboom, W. J. van Beusekom en I. Verweij en tot hun plaatsvervan gers de heeren A. G. van Jaarsveld, H. C. Blom en A. Verweij Pzn. De heer Kasbergen werd als voorzitter herkozen. zulks in tegenstelling met de beginselen der 8.D.A.P. Voorts is de A.R. Partij aan dat beginsel ook trouw gebleven. De be ginselen der A. R. P. ztfn ook naar het woord van Groen van Prlnsterer prac- tisch uitvoerbaar, zulks In tegenstelling met die van de S.G.P. en C.N.A., dlft nooit in de 2e Kamer tot verwezenlijking kun nen of zullen komen. Wel zijn nog ver schillende punten van het A.R. program niet ten uitvoer gebracht, maar dit ligt niet aan de practische onbruikbaarheid, maar aan het feit, dat hiervoor geen meerderheid is te vinden, ,0e beginselen worden ook onopgemerkt ‘nog wél ten uitvoer gebracht. Vervolgens bestreef! spr de beweringen als zou de Anti-Rev. I Par tij doen aan succes-politiek, als «oü zij vroeger onder dr. Kuyper zuiver zijn ge weest, maar nu onder dr. Colijn onzuiver en half liberaal en als aou Mussert knap per zijn dan Colijn. Bij de beantwoording van vragen wees spr. op de strijdmethode der N.S.B., die in haar dagblad zelfs de Antt-Jtovolutio- nairen de schuld wil geven van net auto- ongeluk te Alphen a.d. Rijn. Vervolgens besprak spr. de voornaamste punten van het vierhoeksprogram. Niettegenstaande alle moeilijkheden, aooals o.a. ook het ge dwongen prijsgeven van den gouden standaard, hebben de Anti-Revolutional- ren en heeft met naine dr. Colijn de wa penspreuk van Nederland In toepassing gebracht: „ïk zal handhaven’. Op verzoek van den heer Brouwer, ging mr. Verkerk, na bet zingen van Pa. 130 2, in dankgebed voor. De piashuisjes. Reeuwijk. B. en w. hadden de eige naars van somer- en piashuisjes aange schreven, dat deze gebouwtjes voor het gebruik in dit seizoen, ingevolge de wo- ningverordening aan de drinkwaterlei ding moesten worden aangesloten. Daar verschillende personen aan deze aan schrijving geen gehoor hebben gegeven, wordt tegen hen thans een vervolging Ingesteld. Wij had< Persbureat uur in den derdag de verkiezing zaten we dio- toestel, brengen, groepje b ons. Kwar teekenen v een duidel stemmenac meente zo niet voor uitgezonde: zich niet c zomemach maken en radiosprekt de beteker uitslag kor geven. Ind vier ma braken noi welke niet aljn. Om 4 uu Ung van c en een uur zijde en aa onze extra Het was hoopt hadc Hees heel ons blad g bladen wai veel meer i Kon den ui Toch zal grootste sp die tijding, ■verkiezing, ,K)f partij A behalen, m wolk voort «tellen in t onder dit 1 de voorkeu een nieuw Het antw Beer nadru Wij hebb- Colijn en O buitenlands revolutionai In den v éoopig beric antwoord d liet bericht slechts wat dat het an derheid ge? volk hen, Wilden invt drijven var dat had Hét, .p(|a.s Van hét vol te kunnen Cijfers zooa Sterke voon de partijen en Oud bel teekenende welke hier Duitschland die haar s< Cblijn en stegen van 1935 op 685 vaa 156.20fi rondvraag vraagt de heer STRAVERB of er een post is uitgetrokken voor het opknappen van de motorbrandapuit. Spr. acht dit niet overbodig. De. VOORZITTER segt, dat deze post al is aangesproken voor wat betreft de aankoop van een nieuwe slang en uit rusting. Weth. HAKKESTEEGT zegt, dat het uiteriijk van de brandspuit geenin vloed heeft op de werking, daar de spuit nog uitstekend in orde is, maar het op knappen van de spuit is wel 'eens ter sprake geweest. De VOORZITTER aal eens nagaan of men met die post nog iets doen kan. De heer TIMMER vraagt hoe het staat met de aansluiting van de percee- len aan den Tlendweg bij de drinkwater leiding. De VOORZITTER segt bij dé Stichting vernomen te hebben, dat de bedoelde bewoners op één na geen be hoefte aan aansluiting hebben. Verplich te aansluiting is in dit geval niet moge lijk, en daar de gemeente garant moet blijven voor dese aansluiting; stellen B. en W. er ook niet veel prijs op. Spreker meent dat de zaak toch wel op niets sal uitloopen. Daarna sluiting met dankzegging. dat een groote Het teerste zijn niet minder dan 184 verbrui kers tot het vastrecht tarief overgegaan. A.R. kiesvereenlging. Ouderkerk a.d. IJseel. Voor de AH. Kiesvereenlging „Nederland en Oranje" trad Zaterdagavond in de Chr. School II a.d. Lageweg op mr. E. Pj Verkerk, bur gemeester van Boskoop, met als onder werp: „Antl-Revolutlonair ook in crisis tijd’’. De leiding der vergadering berustte bij den heer W. A. Brouwer, die liet zin gen Ps. 127 1 en na gebed een gedeelte van Gen. 9 en Zondag 39 van den Hei- delb. Catechismus voorlas. Daarna heette hij de aanwezigen en den spreker wel kom, waarna hij aan de hand van het voorgelezene er op wees, hoe de gebreken en tekortkomingen van allen die met ge zag Jjn bekleed niet in den breede mo gen worden uitgemeten, een eisch waar tegen in deze verkiezingsdagen veel wordt gezondigd. Mr. Verkerk wees op de onveranderlijk- I heid der A.R. beginselen, die na 1878 op I slechts enkele punten werden aangevuld, i Kopilekte. x Moordrecht. Vrijdag en Zaterdag aijn er in den Zuidplaspolder weder twee runderen aan kopsiekte gestorven. Nog nimmer is deze gevaarlijke ziekte hier in zoo hevige mate voorgekomen. Nieuwericerk a.d. IJssel. Gevonden: blauwe darnesregenmantel. J. de Heer, Hoofdweg. Gedurende den zomertijd zullen de scholen 's morgens om 9.30 aanvangen en duren tot 12.30; middags is de schooltijd van 2 tót 4 uur. Van 24 Mei tot 28 Mei sal in deze gemeente, met toestemming van den burgemeester, een collecte langs de hui zen worden gehouden ten bate van het A. 8. Talmafonds. Dit fonds is bedoeld voor hulp en steun aan ouden van da gen van alle richtingen. De collecte wordt aanbevolen door de plaatselijke predikanten der Geref. en der Ned. Herv. Kerk. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Zondag hield de postduivenvereniging „De Reisduif” een wedvlucht van Compiënge (afstand 318 K.M.). Losgelaten 7.30; aankomst le duif 11.18.49; aankomst laatste 12.19.34. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 12 A. de Groot; 2 Jac. van Herk; 3N. de Man; 4, 8 en 9 C. A. de Konlng; SP. Verhoef; 6 A. Kauffeld; 7 P. P. Heikoop; 10 H. Sterk; 11 J, Schel; 13 W. Wijnen; 14 J. van Luinen. Het personeel van den polder Prins Alexander heeft een aanvang gemaakt met het teeren van den Schollevaart- schen weg; het ligt in de bedoeling, den geheelen weg te aafalteeren. Om het IJsselschild. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Voor het eerst na 10 jaar zijn op Initiatief van de voet balvereniging „Moordrecht", winbaar van het IJsselschild, wedstrijden omhult schild georganiseerd. Aan deze wedstrij den nemen alle verenigingen deel wel ke gelegen zijn aan de IJssel vanaf Moordrecht tot Kraltngsche Veer en van de overzijde vanaf Oudewater. Het ligt in de bedoeling deze strijden te laten spelen na de competi tie. Twee verenigingen hebben nog geen definitieve toezegging van deelna me gedaan. Voor 10 jaar bestond er voor deze wedstrijden buitengewoon veel belangstelling. Electriciteitsbedrljf. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Uit het verslag betreffende dert toestand en de werk zaamheden van het electriclteitsbedrüf over het Jaar 1936 bl|Jkt, dat c|e resulta- ten over dit jaar zeer bevredigend zijn. Totaal werd afgeleverd 82404 K.W.U. stroom, welk cijfer voorheen nog niet Is bereikt. Het hoogste cijfer was (in 1932) 81187 K.W.U. afgeleverde stroom. Nadien is het verbruik gestadig verminderd, in 1935 was het 71979 K.W.U. De goede resultaten zijn mede een ge volg van de invoering van het vastrecht- tarief. Bij de Inwerkingtreding van tarief trad hiervoor direct belangstelling aan den dag. jaar Rondvraag. De heer 8TIGTER vraagt, waarom nog niet de benoeming van een gemeen te-werkman aan de orde is. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. besloten hebben met de benoe ming te wachten, tot de raad voltallig zal zijn. De heer VELDHUIZEN vraagt een betere regeling bij uitzending van werk- loozen nsiar de centrale werkverschaf fing te Maasbommel. Den eerste dag had den de uitgezonden werkloozen geen brood. Had er niet op gewezen kunnen worden, dat zg den eersten dag zelf brood mee moesten nemen? In andere ge meenten was de uitzending beter voor bereid. De VOORZITTER antwoordt, dat de geheele zaak is geregeld in overleg met Utrecht, die ook werkloozen naar dezelfde werkverschaffing uitzond. De voorschriften van Utrecht zijn hier op gevolgd en de staat van mededeeiingen daar aan de geplaatsten uitgereikt, is ook hier uitgegeven. Het gemeentebestuur heeft alles ge daan, wat in zijn vermogen was. De heer VOORENDT merkt op, dat hy de opmerking van den heer Veldhui zen omtrent de broodvoorziening voor den eersten dag, vreemd vindt. Het is toch gebruik, dat de menschen, die aan het werk gaan, eigener beweging brood meenemen. De heer v. d. LINDEN heeft met be vreemding kennis genomen van het feit, dat het broodgeld voor de Utrechtsche werkloozen f 2.50 en voor IJsseisteiners f 1.50 bedraagt. De heer VELDHUIZEN verzoektB. en W. zorg te dragen, dat IJsselsttdn in het vervolg bij de uitzending van werk* loozen een beter figuur zal slaan. De VOORZITTER antwoordt, dat het z.i. een zear onbelangrijke kwestie is. Wanneer de heer Veldhuizen Ussel- steln een goed figuur zou willen laten slaan, moet hij beginnen om over der- gelljke futiliteiten in de vergadering van den raad niet te spreken. Hierdoor schaadt hij het aanzien van den raad. De heer VAN KAT8 vraagt, of er geen stembureaux moeten wórden samen gesteld voor de Kamerverkiezing. De VOORZITTER antwoordt ont kennend. De zittingsperiode van de in dertijd benoemde bureaux is nog niet verloopen. Hierna sluiting. WRIigt-Langtrak, m de Jongste openbare raadsvergade ring waren alle leden aanwezig. Voorzitr ter burgemeester L. Schuman. De VOORZITTER opent de verga dering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastge steld. Voor kennisgeving worden aangeno men eenlge ingekomen stukken, betref fende een overeenkomst met Schoonho ven, aangaande het bezoek van leerlin gen aan de OX.B. aldaar. Het kohier voor de hondenbelasting wordt vastgesteld. In verband met den zomertijd wordt 1 uur van winkelsluiting met een uur De VOORZITTER brengt “dan ter Ufel het voorstel van B. en W. om het terras bij de ambtswoning te doen ver bouwen tot serre. Na eenlge bespreking wordt het voorstel van B. en W. z.h.s.t aangenomen. De begrooting 1M7 Wwdt ah. M. gewij zigd. In de Chr. Nat. Actie. Krimpen a.d. IJssel. Donderdagavond hield de Kiesvereenlging „Hervormde Gezindheid’; aangesloten bij de Chr. Na tionale Actie, een openbare vergadering In de Chr. School I aan den IJsseldljk. Er bestond voor deze vergadering ta melijk veel belangstelling. Als sprekers traden op Ds. v. d. Berg, van Amersfoort, en Ds. Rootselaar, van LTsselstein. Voor de pauze sprak Ds. v. d. Berg over het onderwerp: „Om Kerk en Volk”. Spreker wees er op, dat de huidige A.-R. partij een bijna zuiver Gereformeerde partij 18, hetgeen ook wel blijkt uit de candi dates Hiervan zijn er slechts enkelen, die tot de Hervormde Kerk behooren. En hoe kan men van deze huidige regeering waarvan Dr. Coiyft minister-president is, en die de A.-R. voorstaat, welke partij voor bijna 89 pCt. doof Gereformeerden gevormd wordt, als Hervormden onder steuning verwachten. Voorts wees spr. op de verafgoding van den minister-pre sident. Na de pauze hield Ds. Rootselaar een rede over „Bezwaren tegen de Chr. Nat. Actie”. Tri de eerste plaats wees spr. op de bezwaren tegen den persoon vbn Prof. Visscher. Spr. moest erkennen, dat de critiek van Prof. Visscher tegen Db. Ker sten iriderdaad op eenigszins ruwe wijze is gevoerd, maar drukt zich elk mensch niet eens ruw uit? Ook Prof. Visscher is maar een mensch. Een persoon met geestdrift voor den Naam en zaak Gods en een man met geuzenbloed. Waren de geuzen, ondanks hun ruw optreden, niet de redders van Nederland? Nadat nog eenlge dergelijke bezwaren wit elkander waren gezet, en spfr. de hoop had uitgesproken, dat met Prof. Visscher ook de burgemeester dezer gemeente, de heer J. Aaibars, die no. 2 van lijst 17 is, een zetel in de Tweede Kamer mocht veroveren, werd de avond door Ds. Root-* selaar gesloten. Krimpen a«d. IJssel. Gevonden: Een ceintuur van een mantel, te bevr. bij de In de jongste vergadering an den ge- meenteraadl was afwezig met kennisge ving de heer A. Hoogendljk. De VOOFhZITTER opent de verga dering met ftebed, waarna de notulen onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen ia een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring der reke ning 1935, alsmede de goedkeuring van diverse wijzigingen der begrootlngen 1936 en 1937. Bij Koninklijk besluit is de verorde ning op de heffing van schoolgeld bij het gewoon lager onderwijs goedgekeurd. Ontvangen Is nog een schrijven van het gemeentebestuur van Schoonhoven, houdende de toezending van een goedge keurd besluit tot regeling inzake de toe lating van kinderen uit deze gemeente op de openbare lagere school aldaar. Het bestuur der Oranjevereniging „Prinses Juliana” te Langeruigeweide, brengt dank voor de subsidie, ontvangen voor de feestelijkheden, gehouden ter ge legenheid van het huwelijk van Prinses Juliana. Deze stukken aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan den heer K. J. M. van Drunen overeen komstig de Lager Onderwijswet 1920 een tegemoetkoming verleend van f 20 per jaar voor een zljder kinderen, die de Bijz. UU.O. school te Woerden bezoekt. Z. h. s. wordt opnieuw de teekening betreffende de bouwgrond uitbreiding overeenkomstig de bouwverordening vast gesteld. Met algemeene stemmen wordt een be drag van f 1 wegens verschuldigde hon denbelasting door wijlen de wed. H. Ver weij oninbaar verklaard. Z. h. a. worden wyzigingen der be groetingen 1936 en 1937 vaatgesteld. Overname Kerkweff. De VOORZITTER brengt dan ter tafel de kwestie inzake de overname van den Kerkweg, waaromtrent in vorige ver gaderingen reecte gesproken ia. Spr. deelt mede, dat hij zich heeft verstaan met de betrokken afdeeling der Provinciale Grif fie, waarbij hem is gebleken, dac een ge meente een bij een polder in onderhoud zijnde weg niet In beheer en onderhoud kan overnemen, dan door tusschenkomst van Provinciale Staten. B. en W. stellen dan ook den raad voor Ged. Staten te verzoeken te willen bevorderen dat de Kerkweg, thans in onderhoud en beheer bij den polder Langeruigeweide, aan de gemeente wordt overgiedragen. Vervolgens stellen B. en W. voor genoemd gedeelte weg, na eventueele overdracht aan de ge meente, te verharden met asfalt-beton. Na bespreking, waaraan deelgenomen wordt door de heeren G. Kastelein en G. p. P. Boer wordt met algem. st. be sloten Ged. Staten te verzoeken of zS willen bevorderen, dat de Kerkweg in eigendom, onderhoud en beheer wordt overgedragen aan de gemeente, waarna deze overeenkomstig het voorstel van B. en W. zal worden verhard met asfalt beton. Benoemd worden tot leden van het Onder voonitterachap van den burge meester, kwam de raad in openbare ver gadering bijeen. Aanwezig 10 leden. Er la één vacature. Onder de Ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, is een schrijven van den heer P. M. Ovcrbeeke, waarbij hij wegena vertrek naar elders ontslag neemt ala lid van den raad. De VOORZITTER zegt, dat de heer Overbeeke hem gevraagd heeft zijn dank over te brengen aan den raad vóór de prettige samenwerking en dat de heer Overbeeke zijn beste wenschen uitspreekt voor de gemeente IJsselstein, een taak, waarvan spr. zich bij deze kwijt. Spr. zegt, dat het hem spijt, den heer Over beeke niet In openbare vergadering te hebben kunnen toespreken. Hij heeft zich steeds een zeer actief lid van den raad getoond. De geloofsbrieven van het nieuw ge kozen raadslid, den heer R. van der Paauw, worden onderzocht en in orde be vonden. Tot toelating wordt daarna be sloten. Aan de orde is dan een voorstel van B. en w. tot het graven van plantgaten langs de Touwlaan en om het werk in werkverschaffing uit te voeren. De heer VELDHUIZEN informeert of het loon voor dit werk reeds is be paald, waarop de VOORZITTER ant woordt;, dat voor XJsaelatein reeds enke le Ja^n geleden het loon is vastgesteld op 24 cent per uur, met uitzonderirig van metaalbewerkers en meubelmakers, voor wie eén uurloon van 28 cent gold. De heer v. d. LINDEN vraagt of de kosten van het graven en die der lnplan7 ting uit de opbrengst der verkochte boo men kunnen worden bestreden en zoo ja, of het uurloon in werkverschaffing niet zou kunnen worden verhoogd. De VOORZITTER zegt, dat het loon van rijkswege vastgesteld, niet kan worden verhoogd. 5 De heer DE VOS Informeert naar de kosten van deze werkzaamheden. De VOORZITTER antwoordt, dat de arbeidsloonen zijn begroot op f 537.60, de overige kosten op f 125. Spr, zegt ver der, dat het aanvankelijk in de bedoe ling heeft gelegen de bermen der laan aan beide zijden geheel om te spitten doch daarna heeft het gemeentebestuur met het oog op de kosten besloten te volstaan met het maken van plantgaten. Dit alles is in overJog mat het Staats-

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6