Vredesklok vtrccht vernieuw Gemengd nieuws Wat geeft de radio? De Rechtszaken Uit de //Duizend-en-één-ndcht" Actueele advertenties f in de krant zijn ioonend# IK HOUD MEER GELD OVER SINDS IK EEN FORD KOCHT! tentoonstellingen wedstrijden feesten Gekleurde aanplakbiljetten Oorkonden Prachtige diploma's S.&W.N.v. Nooten Plaatselijk nieuws 4 MAANDAG ST DE NIEUWE RIJKSPLANWEGEN BIJ UTRECHT. TUNNEL VOOR WM TUNNEL /v PA.HINMIKL Nu Rijksweg no. 26 van Utrecht naar 's-Hertogenbosch langzamerhand zijn voltooiing nadert, zoo schrijft ons de A. N.W.B., en van Rijksweg no. 12 Den Haag UtrechtDriebergen het laatste ge deelte van de aardebaan tusschen Den Haag en Utrecht spoedig ter hand zal worden genomen is het, ofschoon de vol tooiing van laatstgenoemden weg tot Utrecht eerst in 1940 tegemoet zal kun nen worden gezien, voor de weggebrui kers zeker van belang, te weten, hoe de aansluiting van deze wegen zal zijn aan de andere bij Utrecht ontworpen nieuwe Rijkswegen en bestaande wegen. Op bijgevoegd kaartje van Utrecht en omgeving zijn deze wegen met hunne knoop- en kruispunten aangegeven. Daaruit moge blijken, dat Rijksweg na 26 Rijksweg no. 12 op dezelfde hoog te zal kruisen. Bij deze kruising zal het verkeer op beide wegen worden geregeld door een groot verkeersplein met een uitwendige middellijn van ongeveer 173 M Rijksweg no. 26 krijgt aansluiting aan den bestaanden Rijksweg UtrechtLei den met twee nieuwe toegangswegen ei» een verkeersplein dat in verband met de nabij gelegen hooge overbrugging over het ontworpen Amsterdam-Rijnkanaal, eenige meters boven het omliggende ter rein is gelegen. Aan dit verkeersplein zal tevens de ontworpen Rijksweg no. 2 UtrechtAm sterdam aansluiten, welke weg dan ten Noorden van dit verkeersplein met een viaduct over den weg UtrechtLeiden en den daarlangs gelegen Leidsche Rijn zal warden gevoerd. Het ligt verder in de bedoeling Rijks weg no. 12 in de richting Driebergen zoo spoedig mogelijk dóór te trekken tot het punt van aansluiting met den beoosten Utrecht ontworpen Rondweg, welke dient om Rijksweg no. 12 In verbinding te brengen met den bestaanden, zeer be langrijken Rijksweg Utrechtde Bilt. Deze Rdndweg zal voorloopig met twee aftakkingen met Rijksweg no. 12 wor den aangesloten en later bij de door trekking van dien weg in de richting Driebergen met een viaduct over den Rondweg worden gevoerd. Aan het andere einde zal de Rond weg. welke nagenoeg in Zuid-Noordelijke richting loopt, nabij het fort aan de Biltstraat met een groot verkeersplein met een uitwendige middenlijn van on geveer 100 M aansluiten aan den reeds genoemden Rijksweg Utrecht—de Bilt. Aan dit verkeersplein sluit tevens aan de in Noordelijke richting ontworpen nieuwe Rijksweg no. 22 naar Hilversum. De Rondweg beoosten Utrecht ver krijgt een groot aantal meer of minder belangrijke kunstwerken, omdat hij met viaducten en bruggen over alle dezen weg feruisende wegen, spoorwegen en wa teren wordt gevoerd, behalve bij de Prins Hendriklaan, waar de Rondweg met een tunnel onder door f wordt geleld. Nabij het Noordelijke aansluitingspunt is in den Rondweg een tunnel voorwiel- rijders en voetgangers ontworpen, welke in normale omstandigheden is bestemd voor het plaatselijk verkeer en op zeer drukke dagen ook zal moeten worden gebruikt door het rijwiel- en voetgan gersverkeer over den Rijksweg Utrecht de Bilt, dat dan ge?n gebruik zal mogen maken van bet verkeersplein, hetgeen zal worden bereikt door de rijwiel- en voetpaden langs dezen Rijksweg met sluitboomen af te sluiten. Een dergelijke tunnel zal ook worden gemaakt even ten Noorden van het ver keersplein in den Rijksweg naar Hilver sum. OPVARENDEN VAN DE „SARKANI" SPOEDIG VRIJ? Lading vermoedelijk verloren Het ziet er naar uit, dat de beman ning van de ..Sarkani", die nu reeds bij na twee maanden te Ceuta is, spoedig ▼rij komt. De lading zal hoogstwaar schijnlijk verbeurd verklaard worden, doch vermoedelijk zal het schip worden vrijgegeven. De Nederlandsche gezant te Tanger, de heer Greth van Wijk, heeft, dank zij zijn goede relaties met de hoogste auto riteiten van Spaansch-Marokko, opnieuw een bezoek aan-boord van de „Sarkani" kunnen brengen en met de militaire overheidspersonen te Ceuta de belangen van de bemanning kunnen bespreken. Aile hoop van de opvarenden der „Sar kani" is op de bemiddeling van onzen gezant gevestigd, die dan ook minstens viermaal per week zich met de autori teiten van het protectoraat in verbin ding stelt. GEEN STAKING BIJ „WERKSPOOR". Concessies der directie aanvaard De bij „Werkspoor" te Amsterdam in gezette actie voor loonsverhooging, zal niet tot de reeds genoemde staking lef- dep. Nader overleg tusschen de directie van „Werkspoor" en 't bestuur van den MetaaRxxid, de werkgeversorganisatie in de metaalindustrie, eenerzijds en verte genwoordigers van de besturen van de Alg. Ned. en de R.-K. en Oyu vakbonden in de metaalindustrie anderzijds, heeft Donderdag ertoe geleid, dat van werk geverszijde verschillende concessies zijn gedaan. In de Zaterdagmiddag te Am sterdam gehouden ledenvergaderingen der plaatselijke arbeidersorganisaties zijn die concessies aanvaard. Er wordt thans geen ultimatum aan de directie gesteld, gelijk in het voornemen lag en een ar beidsconflict bij de groote fabrieken dreigt dus niet meer. SLACHTOFFERS VAN DE LUCHT VAART. Zware verliezen in Engeland. De Engelsche Nationale Luqhtvaartdag heeft niet minder dan 17 dooden ge kost. Twee vliegers, in een Vega Gull, werden vrijwel onmiddellijk na den start van het Hanworth-vliegveld voor de race naar het eiland Man gedood. Hun machine vifl op een huis en vloog in brand, wat de ontzettende K-LM-ramp bij Croydon in herinnering brengt. Het huis brandde bijna geheel uit. Drie bewoners en eenige politie-agenten, die kwamen helpen, liepen min of meer ern stige brandwonden op. Te Farnborough werden twee militaire vliegers gedood, toen hun vliegtuig in 'n spiegelgevecht neerstortte en verbrand de. Te Weston Super Mare vatte een bom menwerper vlam toen hij nog op den grond was. maar dit kostte geen men- sc henlevens Te Salisbury echter viel een militaire vllegofficier met zijn Hawker en ook dit maal verbrandde de machine toen deze den grond raakte. De officier werd ge dood. Te Waddington viel een vlieg-officieT, die een looping trachtte te doen, en daarvoor te dicht den grond genaderd was, met een geweldige snelheid neer. De officier was op slag dood. Vrijdag waren reeds vier personen bij de repetities gedood en drie zijn Zondag nog aan de bekomen verwondingen over leden. DE MIJNRAMP IN MEXICO. Reeds 40 lijken geborgen. De ramp bij Tialpujahua (Mexico) heeft tot nogtoe 40 dooden geeischt. Men neemt echter aan. dat zich nog eenige honderden lijken onder de modder en 't puin bevinden. Op het gevaar, dat het mijnwerkersplaatsje tengevolge van den zwaren regenval der laatste dagen be dreigde, was reeds den dag tevoren ge wezen. Desondanks wilde niemand zijn huis verlaten. Tengevolge van de aard verschuiving en den moddervloed zal de plaatselijke mijn wellicht niet verder ge ëxploiteerd kunnen worden. Hierdoor zul len ongeveer 5000 arbeiders werkloos worden. DE STRIJD IN BBITSCH-INDIE. De fakir vlucht. De fakir van Ipi, verdreven uit zijn grot, heeft het gebied van Waziristan verlaten en zich naar het Mahsoèd-ge bied begeven. Het aantal Britach-Indl- sche soldaten, dat aim de operaties tegen den fakir deelneemt, is tot 35.000 geste gen. Donderdag bedroegen de Britse he verliezen zes dooden en zeven gewon den. MODERNE STRIJDMIDDELEN IN ARBEIDSCONFLICT. Bfj de stakingen in de staalfabrieken In de omgeving van Chicago, waarbij ta totaal thans 70.000 arbeiders zijn betrok ken, maken beide partijen gebruik van de allermodernste strijdmiddelen. Een der bedrijven van de Republic Steel, waar 1000 werkwillige arbeiders achtergebleven waren, had verzocht om toezending van levensmiddelen. Na eeni ge mislukte pogingen om het voedsel over den beganen grond de poorten van de fabriek binnen te brengen, waarbij gevechten tusschen politie en stakers ontstonden, besloot men enkele vliegtui gen te charteren, om de levensmiddelen door de lucht in de fabriek te brengefi. De stakers besloten daarop, eveneens eenige vliegtuigen de lucht in te zenden om de levensmiddelenvoorziening te ver hinderen. Langen tijd cirkelden de vliegtuigen door elkaar, doch ten slotte konden dë machines der stakers niet voorkomen, dat de pakken levensmiddelen op de. fa brieksterreinen terechtkwamen. Bij botsingen t«ss<toen politie en sta kers werden zes politiebeambten en vijf tien stakers gewond. Dinsdag 1 Juni. L 1875 M- KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoon, 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 De KKO Melodisten en Solist, 1.00 Gramofoon; 120 KRO Orkest; 2.00 Vrou wenuur, 3.00 KKO Orkest en Gramofoon," 4.15 Gramofoon, 5.00 De KRO Melodisten en Solist lom 545 Felicitatiebezoek en om 6.00 Gramofoonj7.00 Berichten; 7.15 De nationale reclasseermgsdag, causerie, 7.35 Sporthalfuur; 8.00 Be richten -ANP en Mededeehngen, 8.15 Pon tificaal Lof ter gelegenheid van den 80en verjaardag van ZB. Paus Pius XI, 9,30 Hoe leer ik zwemmen, causerie; 9.40 Ste delijk Orkest van Maastricht en Soliste; 1030 Berichten ARP; 10.40—12.00 Bont .m.v. 2 Tegenover de bonchUn over oorlogstoanshng willen we stellen mededeehngen non vredee-voor bereid ing INTERNATIONALE VREDES-CAMPAGNE De vredesbeweging wordt, dank zij het initiatief der Internationale Vredes-Cam pagne en de medewerking van de Inter nationale Unie van Volkenbondsv^reeni- gingen, op de Parijsche tentoonstelling vertegenwoordigd door een eigen pavil joen, ontworpen door de architecten Laprade en Bazin. Het inwendige van het gebouw wordt verzorgd door een inter nationale groep kunstenaars. De ver schillende afdeelingen zijn gewijd aan den oorlog en zijn schadelijke gevolgen en aan de vredesbeweging, waarbij groote aandacht besteed wordt aan den Volken bond en zijn werk. Het Paviljoen beslaat een oppervlakte van 1100 vierk. M. en heeft den vorm van een halve cirkel rond een zuil, die 50 M. hoog is en de namen van bekende vre- desstrijders bevat. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting Politierechter van 28 Mei*. Steun opgelicht. P. V„ los-werkman te Gorincbem, die de steuncommissie van zijn gemeente voor f 17.80 had opgelicht, door te wei nig inkomsten op te geven, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van een week. Mei verkeerd nummerbord gereden. D. R. H., monteur en M. v. O., skwper, beiden wonende te Rotterdam, hadden zich te verantwoorden en wel H„ omdat hij 4 Februari te Gorinchem was aange houden, rijdende met een auto die voor zien was van een nummerbord dat aan een ander toebehoorde en v. G„ omdat hij den ander met dit verkeerde bord had doen rijden. Zij werden ieder conform den eisch veroordeeld tot f 25 boete subs. 24 dagen hechtend Hilversum U. 301 M. AVRO-uitzending. 630—7.00 RVU. 8.00 Gramofoon; 9.00 Het Omroep Or kest; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramo foon; 10.30 Het Omroep Orkest; 11.00 Huishoudelijke wenken; 1130 Jetty Can tors Ensemble; 1.00 Het Omroep Orkest; 2.00 Gramofoon; 3.00 Knipcursus; 4.00 Viool en Pjano, 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Kinderhalfuur; 530 AVRO Dansorkest; 630 De spanning in het Verre Oosten, causerie; 7.00 Zang en Piano; 730 Des cartes. causerie; 8.00 Berichten ANP en Mededeelingen, 8.15 Gramofoon; 8.30 Bonte Dinsdagavond trein; 930 Concert door Padvinderskoor; 10.00 Vervolg Dins dagavond trein; 10.45 Interview; ll'.OO Berichten ANP, hierna AVRO Dansor kest, 113012.00 Gramofoon. Woensdag 2 Juni. QBvenam L 1875 M NCRV-uitzending 6.30730 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, Meditatie, Gewijde muziek (Gramofoon); 8.30 Gramofoon; 930 Gehikwenschen9.45 Gramofoon; 1030 Morgendienst; 11.00 Alt-mezzo en Piano; 12.00 Berichten; 12.15 Gramo foon; 1230 uur Kwartet; 2 uur Gramo foon; 230 Voor jeugdige postzegelverza melaars; 3.00 Het Haagsche Trio; 4.00 Orgelspel; 4.45 Felicitaties; 5 00 Kinder uur; 6.00 Gramofoon; 6.30 Causerie over het aanvaringsreglement en stoomma chines; 7.00 Berichten; 7.15 Landbouw- praatje; 7.35 Causerie: „Waarom zoeken wij eigenlijk?"; 7.50 Gramofoon. 8 00 Be richten ANP, herh. SOS berichten; 8.15 Amhemsche Orkest Vereeniging; 9.00 Causerie over sociale zorg; 9.30 Vervolg concert (om 9.55 Berichten ANP)10.30 Gramofoon; 10.40 Sportpraatje; 11.00 12 00 Gramofoon. hierna Schriftlezing. Hilversum IL 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 vm. en 7.30—8.00 830 Gramofoon; 8.06 „Zomeroogst", cau serie; 8.10 Gramofoon; 9.30 „Onze keu ken", causerie. 10.00 Morgenwijding; 1030 „Melody Circle", Boekbespreking en Gra mofoon; 12.00 „De Flierefluiters" en 8o- list; 12.45 Gramofoon; 130—145 „Fanta sia"; 2.00 Gramofoon; 2.30 Voor de Vrouw; 3.00 Voor de Kinderen; 5.30 Gra mofoon; 6.00 Orgelspel; 6.30 Gramofoon; 7.00 Zang; 730 „Onze geestelijke ver scheidenheid". causerie; 8.05 Herh. SOS- berichten; 8.07 Berichten ANP. VARA- Varia: 8.15 Prijsvraag „Gramofoonplaat of werkelijkheid? 9.00 „Fantasia"; 9 30 Zang; 10.00 Berichten ANP, 10.05 VARA Groot Orkest en Solist; 11.00 Gramo foon; 11.15 Orgelspel; 11.43—1230 Gra il ADIO-CENTRALE. Prog.amm a C. Dinsdag 1 Juni. Keulen 8.00 Morgengroet-. 830 Berichten en „Kaienderblatt8.30 Gymnastiek voor de vrouw, 8.50 Concert; Pauze 10.05—1030; Keulen 10.50 „Kindergar ten"; National Programme 11.20 Orgel concert; London Regional 11.50 Het BB C. Wels Orkest, 12.05 Theater Orkest; National Programme 12.50 Het BB C. OrkestKeulen 1.35 ConcertLondon Re gional 2.20 Trio, 2.35 Filmmuziek, 3.20 Het Stedelijk Orkest van Torquay; Na tional Programme 4 50 Het Hongaarsch Zigeuner Orkest, 5.05 Kwintet en Xylo foon, 5.35 Kwintet en Viool; London Regional 6.20 Kwintet, 6.5Ó Orgelconcert; National Programme 7.20 Orkest; Lon don Regional 730 Concert, 8.10 Concerts Keulen 8.30 Concert; National Program- me 10.20 Inleiding tot de volgende uit zending, 10.25 Derde bedrijf van Wag ner's Opera „Gotterdammerung", 11.45 Dansmuziek. Woensdag 2 Juni. Keulen 8.00 Morgengroet, 830 Berichten en „Kaienderblatt", 8.30 Gymnastiek voor de vrouw, 8.50 Concert, 9.50 Gra mofoon; Pauze 10.05—11.05; National Programme 11.05 Orgelconcert; London Regional 1135 Cinema Orkest; Keulen 1235 Concert, 1.20 Mededeelingen en Ge- lukwenschen, 135 Concert, 230 Mededee lingen. 2.35 Populair Concert; Parijs Ra dio 3 20 Zangrecital; London Regional 335 Gramofoon, 3.50 Het B.B.C. Empire Orkest; Keulen 4.50 Concert; National Programme 5.20 Het BB.C. Wels Septet, 5.35 Het BB C. Dansorkest; London Re gional 6.20 Het B3.C. Midland Orkest? National Programme 7.10 Het BB.C. Harmonie Orkest, 7.40 „Music and the ordinary Listener", 8.10 Filmmuziek, 8.35 Cohcert, 9.30 Weer- en Nieuwsberichten, 9.50 Voortzetting van het concert, 10.40 „The little Show", 11.20 DansorkesL 1130 „Swing Time" (Gramofoon). Mishandeling. K. A. M„ schippersknecht te Gorin chem, die op 8 April mej. C. van Ooyen in het gezicht had geslagen, werd veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Vernieling. M. B. en J. B„ beiden arbeider en wo nende te Brandwijk, die op 28 Maart een aan W. Muilwijk toebehoorende wil geboom hadden vernield, wórden conform den eisch veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Meegeholpen. T. Z„ arbeider te Streefkerk, die op 28 Maart meegeholpen had om den wilge boom van W. Muijlwijk uit baldadigheid te vernielen, hoorde tegen zich eischen f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Het vonnis luidde 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Beleediging ambtenaar. C. L. V„ landarbeider, wonende te Har- dinxveld, had op 13 April den controleur der landbouwcrisiswet H. Gons voor „lwp- swans" uitgescholden. Eisch f 25 boete subs. 25 dagen hechteftis. Uitspraak f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Diefstal van Qzec. L. van D., werkman te HardinxveM, die in Maart en April ten nadeele van de> machinefabriek „Holland" een hoeveel heid ijzer had gestolen, werd bij verstek veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Huisvredebreuk. J. V., klinker te Sliedrecht, had op 28 Maart te Giessendam nagelaten heen te gaan, toen zijn schoonzoon van hem vor derde het huis te verlaten. V. werd daar voor bestraft met f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Mishandeling. B. A. V., stoker te Sliedrecht, had op 6 April j. Winkel met een schop op het hoofd geslagen en werd nu veroordeeld tot een week gevangenis. De Gouden Sleutel. 29. Den anderen dag stond de vrouw van Aladdin voor een der vensters te kijken, toen zij oen koopman hoorde roe pen „Wie heeft er nog oude sleutels. Ik ruil die voor prachtige gouden oorrin gen." Aladdin was niet thuis. De prinses keek den koopman na en toen herinnerde zij zich een sleutel die haar man m de hal had opgehangen. Zij liet den koopman door een bediende roepen op het paleis. 30. Na eenigen tijd kwam de koopman in het paleis. De vrouw van Aladdin had ondertusschen de sleutel gekregen. Voor de grap wiide zij de sleutel ruilen. Want wie wilde er nu sleutels hebben en daar voor gouden oorringen geven. Aladdin zou er zeker om moeten lachen, waane^j lm van zulk een ruil zou hooien. N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDAM MAANDAG 31 MEI INLAGEN Aansluitend bij het nieuws in de krant over den Spaanschen burgeroorlog, adverteerde een wijnhandel met een kleine advertentie in één courant. Hij wees daarin op het feit, dat de regelmatige sherry-aanvoer door den oorlog in gevaar kwam, doch dat hij juist een groote lading had ontvangen. Hoewel de advertentie in de krant slechts klein was geweest, verkocht deze zaak toen op één dag tweemaal zooveel sherry als ooit tevoren. Een markant staaltje van de verkoopkracht van actueele reclame, die aansluit bij het nieuws. Een middel dat juist met courantenreclame zoo uitmuntend is te verwezenlijken. Ontelbare eigenaars hebben ervaren dat Ford V-8 Trucks hun exploitatiekosten sterk deden ddten. Ford V-8 Trucks leveren achtcilinder-prestaties, maar kenmerken zich door viercilinder-zuinigheid. Daarom gaven meer dan drie miiiioen truckgebruikers aan Ford de voorkeur. Wat U ook te vervoeren hebt, welke eischen U ook aan een truck stelt, In een der vele Ford V-8 Truck modellen vindt ge al Uw wenschen bevredigd. Er is Ford V-8 Truck ▼oor leder doel oor elk bedri)! met netuurgetroau»e eoorsiellmgen 11 met rand «f met symbolische figures wt een of meer kleuren ooor utedstrijden, uoor zang- en muziekconcoursen, aoor tentoon stellingen oan allerlei aardll Tegen ontoegrtlpelitk loge pri|zen! Bezoekt de Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam en ziet hoe Ford V-8 Trucks vfcrden gebouwd door Nederlandsche arbeiders. Vraagt inlichtingen bij den Off. Ford Dealer voor maximum prestaties en( goede zuinig heid. voor maximum zuinigheid en goede pres- taligs. FORD V-8 TRUCKS Official Ford Dealer te Schoonhoven: A. Schakel. Official Ford en Lincoln Dealer te Rotterdam: Automobiel Industrie „Rotterdam", N.V., Marconiplein. 1937 Polder Rietveld. ArkeL Onder voorzitterschap van den heer J. Resoort vergaderden Vrijdagmor gen de gecommitteerde ingelanden van den polder Rietveld. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Bij het nazien der rekening 1936 door de heeren C. van Gent, G. Kuil en C. D. Goes bleek, dat de bescheiden geheel in orde waren. Ont vangen was f 2080,81, uitgaven f 1564,80, saldo f 516,01. De begrooting 1937 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 1821,18. Voor bemalingskosten werd i 1000 uitgetrokken. De polderlasten wer den vastgesteld op f 5 per H.A. Voor het nazien der rekening 1937 werden be noemd de heeren W. A. van Beest, C. D. •Goes en C. M. van Gent. De gewone jaar lij ksche machtigingen werden aan het bestuur verleend. Hierna kwam een bestuursvoorstel aan de orde tot verzeke ring van de borgtocht van den penning meester, ingevolge wijziging van het al gemeen polderregelement. Na breedvoe rige bespreking werd besloten een ver- Bekering af te sluiten bij de nationale borgmaatschappij tot een bedrag van f 1500 tegen een premie van f 4.50 per 1 1000. Na interne besprekingen volgde sluiting. Meisjes vereeniging. Artet De hervormde meisjesvereenlging kwam Vrijdagavond bijeen om afscheid te nemen van de leidster, mevr. Van Ewijck, wegens vertrek en om de laatste werkzaamheden van den bazar te rege len. Mej. J. M. van Rijswijk sprak na mens de vereeniging woorden van dank tot mevr. Van Ewijck voor alles wat zij Voor de vereeniging heeft gedaan en voor de prettige manier van samenwer king. Zij overhandigde een blijvend aan denken. Mevr. Van Ewijck dankte voor de tot haar gerichte woorden en sprak de hoop uit dat de vereeniging zal blijven bestaan wanneer spreekster vertrokken sal zijn en dat uit de eigen gelederen een leidster gevonden zal worden totdat een nieuwe predikantsvrouw de leiding weer oeer kan nemen. Uit de rekening bleek dat een voordeelig saldo voor de kerkvoogdij was ontstaan van f 79,87. De restanten van den bazar werden verloof waarna men nog eenigen tijd in intie- men kring bijeen bleef. BENZINEBOUT ONTPLOFT. Giessen-Nieuwkerk. Vrijdagmorgen was de heer L. H. met zijr^ knecht werkzaam bij de wed. Van Harten te Giessen-Oude- kerk. Zij gebruikten voor het verrichten van laschwerk een benzlne-bout. Op een gegeven oogenblik ontplofte deze bout, waardoor in een ommezien de heer H. en zijn knecht beiden in vlammen stonden. Eerstgenoemde heeft erge brandwonden opgeloopen aan armen en gelaat; ook zijn knecht had brandwonden opgeloopen. Hij redde zich door to de Giessen te sprin gen. Beiden moesten onder doktersbe handeling gesteld worden en het zal ver moedelijk wel geruimen tijd duren alvo rens zij hun werkzaamheden kunnen her vatten. Inmiddels had ook de woning van de weduwe v. H. vlam gevat en wels de brandspuit van Giessen-Nieuwkerk ge waarschuwd om uit te rukken. Deze be hoefde echter geen dienst te doen, daar Inmiddels de brand was gebiuscht. Hei- en Boeicop. De heer W. te Vianen deed aangifte bij de gemeente-politie van het feit, dat hij was aangevallen door een hond, toebehoorende aan V. alhier, terwijl hij op zijn rijwiel reed. waardoor hij zoodanig kwam te vallen, dat hij zijn arm ernstig bezeerde en zijn pantalon beschadigd werd. De schade ia onderling geregeld. Met het beëindigen van het viach- verbod worden belanghebbenden er op gewezen, dat het in deze gemeente bij politieverordening verboden is, zich op Zondag met den hengel visschende op of'aan de openbare wegen te bevinden Aan deze bepaling zal streng de hand worden gehouden. Komen aanvliegen een postduif. Het beest had aan een der pooten een alumtoiumring gemerkt X 3.36 C 2125, en een gummiring met de letters B. 733. Zoodra het vermoeide beest weer op krachten is gekomen, zal het, indien het niet afgehaald ia, in vrijheid worden ge steld. Gedurende de twee eerste zomer maanden, zal de electrische straatver lichting in deze gemeente niet ontsto ken worden. Gevonden: een baal kunstmest (vermoedelijk van een vrachtauto geval len). Inlichtingen bij den gemeente-veld wachter. Brand in autogarage. Hoornaar. Vrijdagavond on tstand bij den expediteur L. de Bruin een fel uit slaande brand in de groote autostallin gen. Een 10-jarige jongen, die den brand het eerst ontdekte, maakte alarm en in minder dan geen tijd waren vele hulp vaardigen op het tooneel van den brand. Een vrachtauto, die in brand stond, werd buiten de garage gesleept en 't vuur werd met een slang op de waterleiding en met emmers water succesvol bestreden. Ook de zolder, welke reeds vlam had gevat, kon worden behouden. De auto brandde totaal uit. Van geluk mag nog wordten gesproken dat men het vuur meester werd, want anders was de ramp in deze dichtbevolkte buurt niet te overzien ge weest. Vermoed wordt, dat kortsluiting de oorzaak van den brand is. Sliedrecht. Zaterdag kwam de werk- verschaffingsarbeider Van Vuuren, op weg naar huis in Wijk A in botsing met de vrachtauto van den expediteur Boer man, uit Hardinxveld. Met een ernstige hoofdwonde werd Van V. bij den heer De Kok binnengedragen en dokter Zijp werd gewaarschuwd. Na onderzoek Week de hoofdwonde niet van emstigen aard te zijn, zoodat Van V. per auto naar huis vervoerd kon worden. De drinkkruik van Van V., evenals de richtingaanwijzer van de auto. kwa men door de aanrijding op het dak van een nabij staande woning terecht. De politie stelt een onderzoek to naar de schuldvraag. Vakschqoi voor Meisjes. Sliedrecht Vrijdag hebben de archi tecten A. van Essen te Voorburg en A. Nleuwpoort te Sliedrecht to café „t Centrum" aanbesteed het verbouwen van een gebouw voor gewoon L a tot vak school voor meisjes.^ Ingeacheven werd als volgt: A. van Dijk te Hardinxveld f 45.000; Gebr. De Kok te Giessendam f 44 800; Muilwijken De Geus te Giessendam f 43.840^ Gebr. Klootwijk te Sliedrecht f 43.300; A. L. kooijman te Sliedrecht f 41.386; W. Nleuwpoort te Sliedrecht f 41.050; J. Harten te Dordrecht f 40.500; Gebr. Visser te Sliedrecht f 40.360; J. de Kok te Giessendam f 39.990; Gebr. v. d. Mer- we te Dordrecht f 39.830; A. van Delft te Sliedrecht f 39.822; H. Bakker te Gies sendam f 39.738; Kamsteeg te Hardinx veld f 39.500; J. C. van Kleef te Brand wijk f 39.466. De gunning wordt binnen 14 dagen bekend gemaakt. Collecte Nationale Redasseering. Sliedrecht. Zaterdag 5 Juni, zal in deze gemeente een collecte worden ge houden ten bate van de samenwerkende reclasseeringsvereenigingen. Een plaat selijk comité van uitvoering heeft zich reeds gevormd. Politieberichten. Sliedrecht. K. deed aangifte van dief stal van geld" uit een portemonnaie. H. gaf kennis Donderdag op de Rivier dijk door een wielrijder te zijn aangere den. Hij is hierdoor gevallen en liep eeni ge kwesturen op, terwijl zijn kleeding werd beschadigd. Gevonden voorwerpen, te bevragen bij: F. Kornet, A 592, een bril in étui; A. Korevaar, Wijngaarden no. 9. een post duif; C. P. Redelijkheid, Middenstr. 34, een vulpotlood; T. v. d. Aa, D 29. boter en vetbonnen; H. V. d. Berg. A 72, een paar beenkappen; mevr. Budding, Mer- weslr. 47. een rijwl. bel. merk; K. v. Zon, B 413, een rijw. beL merk; M. Tromp, Klopstraat 4, vetbonnen; W Breedveld, C 29, een beursje; F. Klop, D 241, een portemonnaie met lnh.; A. Visser, D 284, een wit wollen kindermuts; A. Bot, P. Hematr. 3, een ceintuur, C. B. v. d. Lin de, Oranjestraat 21, een vulpotlood; A. Hartog. Julianastraat 7, ©en zijden ija&l; M. de Roon, v „Lennepstraat 30. een duif A. de Bruin, Julianastraat 30, een arm bandhorloge en een paar sokken; W t Jong, A 411, een huissleutel; J. Bot, Trompstraat 4, een rijw. bel. merk in etui; P. v. d. Vlies, B 343b. een rijw. bel. merk; J. Hartog, A 275, een dop van een benzinetank; A. Verhoef, Trompetr. 11, een kinderschoentje In een doos; M. v. d. Dool, H. de Grootstraat 250, een wol len handschoen, A. Juch, Oosterstr. 11, een vulpen; G. Spek, Middeldiepstr. 20, een badhanddoek. Groene Kruis. Zevenhuizen. Vrijdag hield de afdee- ling Zevenhuizen-Moercapelle van Hei Groene Kruis een openbare vergadering in 't Hof van Holland. De opkomst was zeer slecht. Er waren slechts acht per sonen aanwezig. De voorzitter, burge meester Klinkhamer, sprak er zijn leed wezen over uit, dat op een vergadering van zoo n nuttige instelling zoo weinig leden aanwezig waren. Hierna werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den magazijnmeester bleek, dat in de gemeente Zevenhuizen in 1936 209 artikelen waren uitgeleend en in de ge meente Moercapelle 64 artikelen. Uit het verslag van de wijkzuster bleek dat de zuster in 76 gezinnen 2704 bezoe ken had afgelegd. Voor de TJB.C. had zl] 215 bezoeken afgelegd en voor zuigelin genzorg 93 bezoeken. Op het consultatie bureau voor zuigelingen waren in lM6 69 zuigelingen ingeschreven. Dokter Speelman heeft in 1936 480 consulten verleend. Hierna bracht de penningmeester zijn Jaarverslag uit, waaruit bleek, dat was ontvangen f 6009.47 en uitgegeven f 1125 72, zoodat een batig saldo van f 4883.75 in kas over bleef. Voor het na zien der rekening werden aangewezen de heeren C. A. Brouwer en Jac. van Marie te Moercapelle. Tot plaatsvervangend afgevaardigde voor de algemeene vergadering werd gé- kozen de heer R. Gallas, notaris te Ze venhulzen. Tot besfUruslid in de plaats van dr. P de Jongh, die de gemeente heeft verlaten, werd met alg. st. gekozen de heer W. H. Verduijn de Boer, arts al hier. t Zaterdagmorgen zijn de autobus van Gebr. van Gog en een auto van den heer H. Compeer, welke zand vervoerde, van Nieuwerkerk a d. Ussel naar Bleiswijk voor den Nieuwen Rijksweg, op den Zuid- eindscheweg te Zevenhuizen met elkaar in botsinggekomen. De linkerwand van de autobus werd open gescheurd, maar de wagen kon toch blijven^ rijden. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor Belde auto's zijn verzekerd, zóodat d« schade onderling geregeld zal worden.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4