'V Plaatselijk nieuws Koopt uw Radiotoestel Predikbeurten 4 WOÏNSbAte a JUNI 193V GEMEENTERAAD. Een openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd tegen Dinsdag 8 Juni, namiddags 2 uur. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling der notulen van de raads vergadering van 15 Maart, 7 en 30 April 1937. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van voorschotten op de vergoeding ex art. 101 der L. O. wet 19Ü0 over het jaar 1937. 4. Voorstel tot vaststelling der exploi tatievergoeding als bedoeld bij art. 101 der L. O. Wet 1920 over het jaar 1934. 5. Voorstel van B. en W. tot verhuring ran een stukje dijkgrond. 6. Voorstel van B. en W. tot instelling van een commissie voor het verstrekken van melk en schoeisel aan schoolgaande kinderen en benoeming van leden dfer 7. Voorstel van B. en W. tot verlaging der huren van diverse gemeente-wonin gen. 8. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring der rekening van het burgerlijk arm bestuur, dienst 1930. 9. Voorstel van B. en W. tot aanbieding Van diverse bedrijfsrekeningen over het afgeloopen jaar. 10. Wijzigings-begrootingen, dienst 1936 en 1937, waarbij ook een crediet wordt gevraagd voor de verbetering vah de schutsluizen. 11. Ontwerp-besluit tot wijziging der verordening op het beheer van het gas-, waterleiding- en electriciteitsbedrijf. 12. Eventueel verder voorkomende za- BURGERWACHT. niet zeer groote belangstelling kwam de Burgerwacht Maandagavond in het St. Jozefsgebouw in intieme vergade ring bijeen. De voorzitter, burgemeester A. M. Nieuwenhulsen, sprak een kort openingswoord en merkte daarbij op, dat de Schoonhovensche Burgerwacht nog steeds bloeiende is. Veel heeft men te danken aan den commandant, den heer^ C. H. Kerling, wien het vorige jaar na mens het hoofdbestuur de medaille van bijzondere toewijding is uitgereikt. Ver der bracht spr. dank aan den secretaris penningmeester, den heer Hooijkaas en aan de groepscommandanten voor hun medewerking, waarop een krachtig ap plaus klonk. De secretaris-penningmeester begon zijn verslag met het voorlezen van een krantenbericht volgens hetwelk de bur gemeester van Vriezenveen overwoog, de Burgerwacht ter plaatse op te heffen, in verband met den gunstigen uitslag der verkiezingen. Spr. meende evenwel, dat men de Burgerwacht steeds verder moest uitbouwen om ook in de toekomst iedere revolutie te kunnen weerstaan. Betreffende het afgeloopen jaar meldde hèt verslag, dat er geen bijzondere reden tot klagen was. De oefeningen hadden regelmatig plaats en verliepen tot vrediging. Jammer Is het, dat mi niet over een schietbaan voor scherp kan beschikken. Dahk werd nog gebracht aan den burgemeester en den heer Kerling, wien beiden de medaille voor bijzondere toewijding is uitgereikt. Er was een klein batig saldo irrkas. Voor het .nazien der boeken en be scheiden werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren v. d. Oever en Van Raai te. De heer Kerling hield daarna «en cau serie over „Luchtbescherming en gascur- sus". Spr. wees erop, dat een luchtbom bardement ten doel heeft, de burgerbe volking te demoraliseeren en den toevoer van materiaal en levensmiddelen voor de soldaten aan de fronten te verhinde ren. De luchtbescherming is derhalve een probleem dat iedereen, onverschillig van welke overtuiging en sexe, aangaat. Spr. behandelde de diverse soorten bommen en gaf een beschrijving van de uitwer king daarvan. Hij wees er tenslotte op, dat door steeds weer dit onderwerp te be- studeeren en zich aan de verschillende voorschriften te houden, men, als het zoover mocht komen, niet meer vreemd tegenover het gevaar uit de lucht zal komen te staan, maar zal weten, hoe men zich moet gedragen. De burgemeester voegde hieraan nog toe, dat luchtbescherming zelfbescher ming is en dus niets te maken heeft met mllitalrisme. Spr. deed verder mededee- Hngen over de organisatie der luchtbe scherming in Schoonhoven, waaruit Week dat een en ander hier al in een gevorderd stadium verkeert. De heer Malingré heeft een gascursus gevolgd en zal binnenkort beginnen met het africh ten van gasverkenners, wat een lang durige en zeer nauwkeurige opleiding is. Totnogtoe heeft men in Schoonhoven nog geen beroep hoeven te doenopst?un uit de openbare kassen. nSpr. deelde nog mee. dat de minister van blnnenlandsche ■aken voor de luchtbescherming een cre diet heeft uitgetrokken. Op verschillen de scholen in deze gemeente heeft spr. nog boekjes doen circuleeren, waarin surer luchtbescherming gesproken wordt Besloten werd in September—October Bew schietavondea te oirganiseeren, waar voor een comité werd samengesteld, be staande uit tien leden. In Juli zal de Burgerwacht een uitstapji maken naar de vheghaven Soesterberg, terwijl ook het Paleis te Soestdijk un de Pyramide van Austerlitz bezocht zullen worden. Verse lullende vragen werdm nog behan deld. bij welke gelegenheid dc voorzitter nog meedeelae dat men zal poger, ge bruik te kunnen maken van de schiet baan te Oorinchem, welke mededeel'ng met applaus werd ontvangen. De voorzitter sprak een slotwoord, dat hij eindigde met een driewerf .Leve de Koningin, leve de Prins en Prinses". Voor ververschingen was gezorgd, ter wijl gramofoonmuziek mede de stemming verhoogde. Er werden vijf nieuwe leden beeedigd. WEGENVERBETERING. „Gemeentewerken" is gereedgekomen met de verdere verbetering van den Op- weg, die nu tot aan de Voornebrug van een teerslij tlaag is voorz^^ Men is nu begonnen dljpen Lopiker- weg tot aan de Molenvliet eenzelfde werking te doen ondergaan, zoodat ook daar de bewoners van de stofplaag ver lost zullen zijn. DE KOOP- EN SPAARCAMPAGNE. In de advertentierubriek van dit num mer doet de Winkeliersvereen. Schoon hoven Vooruit" eenige mededeel* ngen omtrent de koop- en spaarcampagne, o.m. wat betreft van de z-gels. waarvoor nu een andere regeling geldt. Voorts wordt den spaarders de gelegenheid ge boden in Augustus deel te nemen aan autorelzen. „DE HANZE". In de Dinsdagavond gehouden be stuursvergadering van „De Hanze", wer den verschillende actueele punten be sproken. Een bijeenkomst van de geheele veree- .niging is vonrloopig bepaald op Donder dag 17 Juni. Ze zal zeker van belang zijn zoowel voor niet-leden R.-K. midden standers, als voor de vaste bezoekers. De leiding is overgegaan in handen van den heer P J. Groenen, die zich de be noeming tot voorzitter) liet welgevallen. RECLASSEERINGSDAG. Het schoone werk der reclasseering vraagt speciale aandacht op Zaterdag 5 Juni. Dan houden de verschillende in stellingen op dat terrein weder gezamen- Ujn hun nationalen reclasseeringsdag. Gaarne ondersteunen wij de opwek king, die het plaatselijk comité van uit voering in de advertentie-rubriek van dit nummer doet, om dien dag voor het goe de doel een speldje te koopen. Ook te Bergambacht zujlen de speldjes te koop" worden aangeboden. EEN FLINKE BUIT. Gisteren is het vischseizoen weer ge opend en reeds dien morgen in de vroeg te trok de heer C. Kommer erop uit, om In den pölder Cabauw een edelkarper, dien hij reeds lang in het oog had, te vangen. Hat gelukte den heer Kommer, het dier in een fuik te krijgen en hij toonde ons later het exemplaar, dat 75 c.M. lang was en niet minder d&n 20 uid woog. ARBEIDSBEMIDDELING. De lijst van Ingeschreven werkloozen bij de arbeidsbemiddeling vermeldde op 1 Juni 207 werkzoekenden, namelijk: 4 bakkers, 1 bierbottelaar, 1 bloemist, 3 chauffeurs, 5 dienstboden. 18 fabrieks arbeiders, 7 -goudsmeden, 6 grondwer kers, 2 helers, 1 houtbewerker, 2 kan toorbedienden, 1 koperslager, 1 land arbeider, 1 leerlooier, 2 lompensorteer ders, 2 loodgieters 17 lossewerklieden, 3 mandenmakers, 4 metaalbewerkers, 12 metselaars, 2 meubelmakers, 2 molenaars 1 onderwijzer, 13 opperlieden, 1 ovenist, 1 opzichter, 3 pakhuisknechts, 7 plateel schilders, 2 reizigers, 7 schilders, 8 schip pers, 13 sigarenmakers, 1 slager, 1 smid, 1 stoffeerder, 4 stokers, 1 straatmaker, 2 tuirilieden, 5 timmerlieden, 4 typogra fen, 1 voerman, 1 werkster, 1 winkelbe diende, 32 zilversmeden. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt bedroeg de aanvoer 80 KG. Prij zen: Goèboter f 0.70, Welboter f 0.65, bel de per half K.G. EIER VEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 500 eieren. Prij zen: f 2.50f 2.85 per 100 stuks. Loptkerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.60I f.95 per 11 Boottocht Ammerstol. De besturen van de mu- zlekvereen. O.K.K. en de gem. zangver- eeniging „Aurora" hebben besloten in de maand Augustus een boottocht Schoon hoven—Hoek van Holland te organisee- ren. Het ligt jn de bedoeling aan gefel- schappen belangrijke reductie toe te staan. T.z.t. zullen per advertentie nade re mededeelingen worden gedaan. Voetbaluitslag. Ameide. Zondag speelde Rohda I 'een uitwedstrijd voor de competitie der U.P. VB. tè Utrecht tegen Sportvogels I. Bij een wel wat hooge temperatuur wist Rohda op beide punten beslag te leggen en won met 3—1. Ameide. - Het teen- en houtschillen loopt weer ten einde, waardoor het aan tal werkloozen wel weer zal toenemena Gemeenteraad. Bergambacht. De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Vrijdag 4 Juni, 10 uur. Weg verbetering. Ammerstol. Dinsdag is men begonnen in deze gemeente met het teeren van het wegdijk yan den Lekdijk. Dat*"dit met I blijdschap wordt ontvangen door de in woners is te begrijpen, daar bij het dro ge weer van de laatste tijd, de stofplaag weer ten volle'gevoeld werd en de wegen bijna onberijdbaar zijn. Ten bate der nationale reckusseering van de instellingen van alle gezindten, wordt Zaterdag ia deze gemeente een cftj'lecte gnhn(adcrt Het zwembad. Bergambacht. De exploitatie van het zwembad is verhuurd aan badmeester C. Noorlander. Het bad is geheel schoonge maakt en ziet er keurig uit. Er wordt reeds flink gebruik van gemaakt. Kemphanen. Bergambacht. Te Bergstoep kregen de zoons van de heeren van C. O. en A. de T. het met elkaar te kwaad, wat op de vaders blijkbaar nog al aanstekelijk werkte. C. O. sprak A. de T. aan en ook bij hen kwam het van woorden tot da den. Een der omstanders heeft de kemp hanen gescheiden. Komen aanloopen een Jonge zwarte hond (bouvier). Te bevragen bij gebroe ders Kok, afbraakhandel, Lekdijk. Ver der is komen aanloopen een geelkleurige hond; te bevragen bij B. A. Swieb, rij wielhandel, Voorstraat. Cafésluiting. Bergambacht. Gedurende dèn zomer tijd mogen de caféhouders hun café's op werkdagen tot 11 uur n.m. geopend heb- i. Des Zondags moet om 10 uur run. gesloten worden. Bergambacht. De postduivenvereeni- glng „De Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Pont. St. Maxence, over 332 K.M. De duiven werden gelost om 8.20 uur. Aankomst éérst? duif 1,3 uur. De uitslag was G. Brand 1 en "8; P. Blan ken 2 en 4: A. Bauker 3. 7 en 9: C. Bur ger 4, 10, 11, 12 en 13; B. van Zoest 5,6 etx 15; P. de Graaf tti. JUBILEUM BRANDW. MIJ. Gorinchem. De Onderlinge Brandwaar- •org Mij. Glessen-Nieuwkerk en Omstre ken herdacht in de Doelen te Gorinchem haar 25-jarig bestaan. Tevens werd de administrateur der Maatschappij.de heer J. Zijl, alhier, gehuldigd, daar ook hij dien dag 25 jaar als administrateur in dienst was. Na een druk bezochte receptie, veree- nigden zich bestuur, leden van den raad van toezicht en genoodigden aaft een di- De heer J. Zijl gaf een overzicht r het afgeloopen 25-jarig tijdvak, dat loopt van 31 Mei 1912 tot 31 Mei '37, waaruit blijkt dat de stoot tot oprichting is gegeven door den heer C. M. van Hou- weling te Peursum. Dertien inwoners van Giessen-Nieuwkerk. Giessen-Oudekerk, Hoornaar, Noordeloos en Schelluinen hebben op 10 Mei 1912 in het raadhuis te Giessen-Nieuwkerk een bespreking over de oprichting gehouden. Een com missie ontwierp statuten en huishoude lijk reglement. Op 31 Mei 1912 traden drie en dertig personen als lid toe en de Maatschappij was opgericht. De Jieeren P. van Houweling te Giessen-Nieuwkerk, A. Slob te Hoornaar en A. Kooijman te Peursum werden tot bestuursleden geko zen en de heer J. Zijl tot voorloopig ad ministrateur. ,Op 12 Aug. 1912 werd het bestuur aan gevuld met de heeren D. Schakel Adrsz. te Giessen-Oudekerk en A. de Hoop te Noordeloos. De heer Zijl werd tot admi nistrateur benoemd. In den raad Ain ;icht werden benoemd de heeren E. Aanen te Hoorbaar. J. de Hoop te Go rinchem. C. Schakel Dz. te Meerkerk, P Bikker te Noordeloos en f. Het aantal leden is gedurende die 25 Jaren niet verminderd. Van 1 Jyni 1912 tot 1 Jan. 1913 wa£ het aantal leden 216 Het verzekerd kapitayl was f 440.985 en het reservefonds f 1470.56Vi. Van 1 Juli 1935 tot 1 Juli jj.938 waren er 1096 leden en bedroeg het verzekerd kapitaal f 9 081.273 en-het reservefolds f 120 182 82 Het aan tal leden is thans 1129. Verzekerd kapi taal f 9.194.773. Binnenbrand. Krimpen a.d. LeÈc. Bij den heer W B ontstond een binnenbrand, welke door het tijdig ingrijpen van bewoners en bu ren bestreden ken worden. De materieele schade is vrij aanzienlijk, o.a. is een kar pet verbrand. Café's en winkels. Krimpen a.d. Lek. B. en W hebben vergunning verleend aan de caféhouders om gedurende den zomertijd hun cafe s open te houden als volgt: des Zondags tot 10 uur n.m.; des Zaterdags tot 11 uur n.m.; overige dagen 10.30 uur n.m. De winkels mogen geopend zijn: Dïs Za terdags tot n.m. 10 uur, overige dagen tot n.m. 9 uur. Gevonden: een dameshoed, te be vragen bij A. v. d. Heul, Dorpsstraat 82; een sleuteltje, te bevr. bij den gemeente veldwachter. De houtbewerker R. zaagde zich een stukje van zijn vinger af met een lint zaag, zoodat hy zich direct onder ge neeskundige behandeling moest stellen. De afd. Krimpen a.d. Lek van de halvestuiversvereeniging „De Macht van het Kleine" heeft aan de Stichting voor lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede f 47.02 afgedragen, name lijk de contributie over het tweede kwar taal 1937. Voor de vacante betrekking van hoofd der bewaarschool hebben zich 38 sollicitanten aangemeld. In de Ned. Herv. Kerk werd een collecte gehouden ten bate van het Geref. Zendingsfonds, welke f 44.62 opbracht. Krimpen a.d. Lek. Dilettant A Junioren speelden een vriendschappelijk wedstrijd tegen de Bergambacht A Junioren en wisten te winnen met 42. Krimpen a.d. Lek. De afdeeling Krim pen a.d. Lek van de halve stuiversveree- niging „De Macht van het Kleine" heeft aan de Stichting voor lijders aan vallen de ziekten te Haarlem en Heemstede f 47.02 afgedragen, namelijk de contri butie over het tweede kwartaal 1937. Voor de vacante betrekking van hoofd der bewaarschool hebben zich 38 sollicitanten aangemeld. In de Ned. Herv. Kerk werd 'n col lect e gehouden ten bate van het Geref. Zendingsfonds, welke f 44.82 opbracht. Lekkerkerk. De uitslag van de wed vlucht van Pont St. Maxence (Fr.) af stand 324 K.M. en waaraan door 155 dui ven werd deelgenomen is als volgt: Los 8.20 uur. Snelheid 1ste duif 1198 M. per min. 1 H. Burggraaf, 2, 7, 20 en ,29 Adr. van Risp; 3 M, Mudde; 4 en 5 Ros en Verheij; 6 en 31 Abr. van Risp; 8, 12 en 14 E. Hofwegen; 9 P Mudde, 10 W. Bra- ventjoer; 11. 18 en 27 A de Groot; 13 A. Mudde; 15 P. H. Ros; 16 C. Stoppelen burg; 17 en 23 M. Hoogenboezem; 19 Adri Eikelboom, 21 en 25 P. Slingerland, 22 B. de Jong. 24 C. Mudde, 26 C. Peute, 28 Mol en Ligchart: 30 W. den Boer. Aankomst 1ste duif 12.49.22 uur, laatste 13.22.08 uur. Zondag ajj. wordt gevlogen van Orleans 487 K.M. Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van de Krnnpe- nerwaard maken bekend, dat in de laatst eehouden vereenigde vergadering is be sloten tot toelating van de op 21 April 1937 herkozen en gekozen hoofdingelan den en hoofdingelanden-plaatsven an gers en wel in het eerste district van den herkozen hoofd-ingeland Adr. de Groot Azn. te Bergambacht; en den herkozen hoofd-ingeland-plaatsvervanger L. Brou wer de Koning te Haastrecht; in het tweede district van den gekozen hoofd ingeland A. Rehorst te Berkenwoude en in het 3de district van den gekozen hoofd-ingeland-plaatsvervanger J. de Jong Czn. te Ouderkerk a.d. LJssel. Veilig Moordrecht. Op uitnoodiging van bur gemeester Brandt, werd Maandagavond in het Posthuis een vergadering gehou den om te komen tot oprichting van een vereemging voor „Veilig Verkeer". De burgemeester sprak het openingswoord waarna hij mededeelde, dat de heeren Mr. Jonker, en Hess, van Gouda, door ambtsbezigheden niet aanwezig konden zijn. Het propagandawoord werd gespro ken door uurgemeester Brandt, die het nut van veilig verkeer aantoonde. Het bleek, dat er in de vereemging voor „Vei lig Verkeer" niet alleen-plaats is voor auto - en motorbestuurders, maar ook voor wielrijders en voetgangers. Na deze rede kwam aan de orde de vraag, of in Moordrecht een onder-afdee- ling van de vereeniging te Gouda kon worden opgericht. Besloten werd over te gaan tot oprichting van een onder-af deeling „Moordrechtvan de vereeniging „Gouda" voor Veilig Vefkeer. Staande de vereeniging traden 17 leden tot de veree niging toe. Ais vertegenwoordiger van deze vereeniging, die toegang heeft tot de vergaderingen te Gouda, werd be noemd burgemeester Brandt, die tevens bij acclamatie tot voorzitter werd be noemd. Verdéfr werden tot bestuursleden gekozen de heeren Van Maren en De Jong. Moordrecht. De afd. Moordrecht van de Reddingbrigade, die nog steeds niet de beschikking heeft kunnen krijgen over een eigen zwembad, heeft thans haar zwembad weer in de Kleine Wijk. Reeds dadelijk werd er veel gebruik van maakt. Moordrecht. De burgemeester, bijge staan door gemeente- en rijkspolitie, heeft Zondagmorgen een controle ge houden op de wielrenners, die eiken Zon dag in duizelingwekkende vaart door het dorp atelen, waardoor groot gevaar voor de kerefeangers ontstaat. De verschil lende koppels werden aangehouden, waarna* de rijwielen werden gecontro- loexd beU^Un&pLaaijes, terwijl pok rden ingelan lokland. Te- ;erechtigden. werd nagezien of de spatborden van ach teren wit waren, prie rijwielen, die niet aan de eischen vóldeden, werden in be slag genomen, terwijl procesverbaal werd opgemaakt. Door deze controle, die ge- ruimen tijd in beslag nam, verloor de wedstrijd haar waarde. Een 7-jarig zoontje van den heer De Knegt werd door een wielgenner aan gereden. De kleine werd tegen den grond gesmakt, met het gevolg, dat het kind ernstige verwondingen bekwam en naar het St. Jozef Paviljoen te Gouda moest worden overgebracht. Poldervei Ottoland. Vrijdag ve.D_. den van den polder Laag genwoordig waren 41 stei De notulen werden gele steld. Daarna kwam ter ning van den polder over!het jaar 1936 De ontvangsten ha I 2525,04, de uitgaven f f 474,04. De commissie had de rekening in orde na zij met algem. st. Daarna werd de begroo. vastgesteld op een bedrag en uitgaven van f 2377,,uuloreueu tot af- en overschrijvingen op de begroo- ting dienst 1937 werden aangenomen. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tto onderhandsche aanbesteding of uitvoering van werken in eigen be heer. Tot leden der commissie van on derzoek der rekening over 1937 werden aangewezen de heeren R. D. C. M. van Slijpe, Adr. Aantjes en A. Bos Sr. en tot hun plaatsvervangers de heeren J. van Rees, A. de Vroomen en H. Kooijman. Voor de verpachting van het jachtrecht van den polder voor drie achtereenvol gende jaren waren vifjt inschrijvingsbil jetten ingekomen. Hcfogste inschrijver was de heer J. H. Moeilijker te Rotter dam voor f 102 per jaar, die pachter daar waar reparatie nooit teleur stelt wonden, wa éf- vastgesteld. voor 1937 inkomsten Voorstellen ADRES VOOR KREY Electro- en Radiotechnisch bureau, Otto land, Tel. 30, Jarenlange ervaring. Moderne rep.-ihricht. Nieuwste Mee Erkend Electro Technisch tinstrumenten Installateur. Stolwijk. Maandag- en had de jaarlijksche beproeving van de beide brandspuiten plaats, zoowel de autobrandspuit Dinsdagavond spuiten, als de hand brandspuit, werkten schitterend en ble ken volkomen in orde te ::ijn. B. en W. hebben tot opperbrand- meester Jn het buurtschap Beijersche be noemd den heer J. Verburj Jr„ zulks in verband met het bedankeii als zoodanig van den heer W. Both. Onvoorzichti Waddinxveen Zaterdagavbnd omstreeks elf uur keek de 15-jarige zoon van den autohandelaar Van Nielen in de'garage met een brandende cigarep in zijn mond, door het trechtergat van een /at dat voor drie-kwart met afgewerkte olie en benzine was gevuld. Een explosie ent- stond en met een geweldige Jenal, die lot ver in den omtrek hoorl de bodem uit het vat. over zijn gehfele gelaat I den overdekt. Een begin stond, doch met behulp bluschapparaten wist men het vuur te dooven. Met een auto werd het slacht offer naar den dokter vervoerd, waar hem hulp werd verleend. Waddinxveen^ De politie heeft tegen J. M. van D. te Gouda proces-velmal opgemaakt wegens beleediging van den koopman E. de L. alhier. Willige-Langerak. Burgemeester L. Schuman is benoemd tot lid der plaatse lijke commissie van de Prins Hendrik- school te Vreeswijk (onderwijs aan schipperskinderen De collecte ten bate van den Re- classeeringsarbeid zal Zaterdag gehou- brandwon- NED. HERV. KERK. CAPELLÉ a.d IJSSEL. Herv. Geref. Evangelisatievereeniging. Bermweg Oost. Donderdag 3 Juni, 's avonds 7.30 uur, de heer J. Kars. LANGERUIGEWEIDE. Vrijdag 4 Juni nm. half drie huwelijksbevestiging van. J. Muit en H. Pouw, door ds. E. V. J.1 Japchen. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Donder dag 3 Juni, n.m. 3 uur, Ds. J. de Vlieger, van Wadenoijen. Huwelijksbevestiging. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. IJSSEL. Dacostasrtraaf*. Donderdag 3 Juni, *5 avonds JL3Q uur» .Ds. A. van Zon» Artillerie in actie tijdens den landstormdag welke Dinsdag op het landgoed .De Aimer ia, de Spaansche die door Duitsche oorlogsschepen gebombardeerd werd als repiesaille op het bombardement van de .Deotschlanddoor Spaansche vliegtuigen Het Spaansche koopvaardijschip .Ciudad de BarcaJoha". dat door een duikboot ven onbekende nationaliteit tot zinken werd gebracht, waarbil vele personen om het leven zijn gekomen De Amsterdamsche Vereeniging voor Luchtbescherming hield Dinsdagavond aan de Leidsche- kade in de hooidstad demonstraties met verschillende apparaten voor brandbestrijding en luchtbeschermingsdoelefnden. Het blusschen ven een denfebeeldfaen brand Ook het Rembrandtpleln te Amster dam wordt versierd ter gelegenheid vm bet aanstpand vorstelijk bezoek aan da knnliidafi Nederland bouwt bruggen. De prachtige brug over de Majs bij Hedel nadert thans snel haar voltooiing. Een kijkje tijdens het plaatsen der eindstukken in den enormen boog welke de doorvaartruimte overspant Zwaluwenburg" te Oldebroek is gehouden Aan den vooravond van de vermaarde Derby te Epsom. Met de noodige voor zichtigheid werden de paarden naar de plaats van bestemming gebracht De Engelsche kabinets wisseling DuH Cooper verlaat het Departement ven Oorlog voor de Admi raliteit De hengeltijd Is weor begonnen, want reeds is* het Juni. Een collectie vischtuig, welke menig be wonderaar ven da hengelsport zei doen watertanden De Nederlandsche Handelsmissie naar Zuid-Amerika onder leiding van |hr. mr. H A van Karnebeek, is Dinsdagavond in Den Haag teruggekeerd. - Jhr. Van Karnebeek in gesprek met den Aigentijnschen gezant Z. Exc. Llobet, na aankomst aan het station H.S.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4