ri'Fsrr—s Plaatselijk nieuws j~lCerk~en School] Gemeenteraden Een stoomtrein ven Eindhoven neer Utrecht ontspoorde bij het binnenrijden ven het stetion Geldermelsen. De locomotief, een bagagewagen en drie personenwegens derailleerden. Het opruimingswerk Toegejuicht door een geeitdrittige menigte begint het Prinielijk Peer Zijn blijden intocht in de hoofdstad De minister van Binnenlandsche Zaken, Z. Exc. mr. J. A. de Wilde, heeft Dinsdagmiddag in de vergaderzaal dar Tweede ICamer namens H. M. de Koningin de buitengewone zitting der nieuwe Staten Generaal geopend Ma afloop der zanghuide defileerden talrijke vereenigingen met heer vaandels langs de Koninklijke Familie voor het Palels op den Dam te Amsterdam Do Koeloklijlse FomNfo op hot bólco. voo hot poloh op doo Dom lo Amsterdam, waar zij mot laaiend onthouslaame door do duizendkoppige menigte werd begroet De Pers heeft haar paviljoen op de Wereldtentoonstelling te Parijs onder de machtige bogen van den Eiffeltoren Enthousiaste jeugd op den Dam te Amsterdam bij den feestelijken intocht vaa het Prinselijk Echtpaar in de hoofdstad D. verwelkoming v.n hot PHns.lijk Ech.p.^ op n. Centraal Station te Am.'.rdkm bq vorstelijke peraonen in de hooldstao Stralend ven geluk doen H. IC H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bomhard, gezeten In hel gela-rijtulg hun intocht in de hoofdstad. Een prachtig dose-up van dit voor Amsterdam gedenkwaardig oogenblik Minister mr. J. A. de Wilde verlaat de buitengewone zitting der Statee Generaal, welke Dinsdagmiddag door hem namens H. M. de Koningin ge» opend werd DERDE BLAD. WIELVvSBLAP TOOK 7TUTD-HDLLAND FN UTRECHT, Schoonheeenedie Ceerent WOENSDAG 9 JUNI 1987 Alblasserdam. Op de scheepswerf De Noord overkwam den timmerman N, Loo- huis een ernstig ongeluk, terwijl hij be zig was met het versjouwen van houten balken. Hij liep namelijk tegen een balk op" en kreeg daarbij een houtblok op het Imkerdijbeen, hetwelk brak. Hij is terstond naar het ziekenhuis te Dor drecht vervoerd. B. en W. stellen den raa<|yoor f 80 per KM. per jaar bij te drftgen voor den aanleg en het onderhoud der ter tiaire wegen in de gemeente, In eigen dom. beheer en onderhoud van de Ne- derwaard. Aangezien de N.V. Nederlandsche Kabelfabriek op haar nieuwe fabrieks terrein aan Rapenburg, voorheen Hoo- gendijk, vier midden3tandswoningen wenscht te bouwen ten behoeve van haar employe's, stellen B. en W. voor de bebouwde kom ingevolge de Woningwet zoodanig te wijzigen, dat bedoelde bouw voortgang kan hebben. Alblasserdam. Van gemeentewege zijn in plan Kinderdijk voor volkstuintjes 168 roeden en in plan Dam 4218 roeden grond uitgegeven ten behoeve van te- samen 182 huurders, die hiervoor een to taal van f 1096,35 aan huur betalen. E.H.B.O. Alblasserdam. Voor het examen EH. B.O, eerste leerjaar, tslaagden de, da mes Jac. Verheul, J. de Heer en de hee- ren T. Both, L. M. van Opijnen en A. Verwoerdt. Voor het diploma 2e leerjaar de heer P. Hasman. terwijl mej. M. de Klerk en de heer Joh. van Opijnen hun diploma voor het 2e vijfjang tijdvak vernieuwd De Haastrechtsche kermis. Haastrecht. De Haastrechtsche ker mis is in aanbouw. Alles wat ruimte biedt, wordt vol gebouwd. De terreinen bij „Concordia'* en bij de ..De Kleine Betuwe" worden geheel gevuld met di verse attracties. Voor het eerst wordt hier de autobaan van den heer Vermo len en Zonen opgebouwd. Dtt geeft aan vele banden werk. Ais de Vrijdag Is aan gebroken zal er volop vermaak voor leder naar keus, aanwezig zijn. Men. zie de advertentie in dit nuiluner. De opbrengst van dd coHecte voor verk is niet zooals ge- f 52.87. Moordrecht. Door de vele werkzaam heden hieraan verbonden is de financi- eele administratie van de afdeeling van Het Groene Kruis en de T B C. afdeeling in tweeën gesplitst. De heer H. Rietveld treedt nu op als penningmeester van de afd van Het Groene Kruis, terwijl dr. J. D. van Westendorp als zoodanig voor de T.B.C. afdeeling functioneert. meid X 62.87., HartmxvefcL B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen aan het gemeentebestuur van Giessendam mede te deelen, dat de raad bereid k> het ge- gedeette, dot reeds by Hardinxveld in onderhoud is, bij Harcbnxvekl in onder- boud te nemen. Het onderhoud wordt overgenomen, zoodra de gemeente Gies- sendam op haar kosten het wegdek in behoorlijken staat heeft gebracht, wxx. wordt verstaan het egaüseeren en het eenmaal behandelen met teer en grint. De brug komt bij deze die op de grens rekening De gemeenteraad zal half acht m openbare jeenkomen. De agenda knelt: 1 Notulen; 2 Ingekomen stukken; 1. Bouwverordening: 4.,Wijzigmg Politie verordening: 5. Voorstel B. en W. tot aankoop van grond voor fitbreiding be graafplaats, 6. Idem omtrent verkeers regelen: 7. Idem uitvoering reglement autovervoer personen; 8. Idem omtrent toekenning van een nader bedrag aan de Orantfevereeniging9 Wijziging van de verordening op de heffing van een be- taBtóng op vermakelijkheden: 10. Wijzi ging begrootingen 1036 en 1937; wijzi gingen begrootingen waterbedrijf 1936 en 1937; M. Verhuur grond aan T. den Breejen en wed Van Herpe; 17. Recla mes straatbelasting. Hardinxveld. Op Maandag 14 Juni a s. hoopt de heer J. D. van Soest alhier den dag te herdenken, dat hü voor 25 Jaar ki dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen. Krimpen a.d. UsscL De postduivenver- eeniging „De Vriendschap" hield Zondag een wedvlucht van St. Katheleine Wa ver. De afstand bedroeg 93 K.M. Aan dit eoncours namen 194 vogels deel. De duiven werden om 8 uur in vrijheid ge steld. De prijzen werden als volgt be haald: 1 en 30 M. Human: 2, 29 en 34 J. Koolmees; 3 en 14 C. Heuvelman; 4 en 19 C. de Vreede; 5 A.Vermaat; 6 en 41 C. v. d. Weide; 7, 11, 31 en 35 J. de Boer; 8 en 24 M. van Mullem; 9. 16. 26, 38 en 45 P. Verschoor; 10 C. Twigt: 12, 21 en 49 M. Twigt; 13, 22 en 46 G. Schouten; 15 Adrs. de Mik; 17, 23 ep 48 A. Droog, 18 en 43 J. Veer; 20 en 42 B. de Groot; 25 J. de Mik; 27 en 37 -C. Brussee; 28 en 44 P. Koolmees; 32 en47 A. Visser; 36 en 39 W. Heuvelman: 40 J. de Jong Aan komst 1ste duif 9.22.19 uur. Laatste duif 9.3355': uur. Moercapefle. Gevonden: Een paarden deken .een nikkelen wieldop, een dames ceintuur en een kinderportemonnaae. In lichtingen twj de üplitie. Reddingsbrigade. Moordrecht. De afd. Moordrecht van de Ned. Centr. Reddingsbrigade heeft besloten, zich te ontbinden, daar de af dracht aan het hoofdbestuur te zwaar was voor deze vereeniging. te meer daar hier nog veel gedaan moet worden om een geschikte zwemgelegenheid te krij gen, die ongetwijfeld veel financieele "of fers zal vragen. Direct na dit besluit is opgericht een zwemclub die den naam draagt van ..De Wijk". Het zitting heb-, bende bestuur werd in zijn geheel her kozen. De collecte ten bate van de Natio nale Reclasseering heeft f 44.38 opge bracht. Dammen. Moordrecht. Verschillende damver- eenigingen, gevestigd in de gemeenten aan de IJssel, hebben zich in een groep vereenigd en zullen nu in competitiever band gaan spelen. Diefstal van visch. Nieuwerkerk, a.d. IJssel. De gemeente veldwachter de heer D. van Donk, heeft 2 personen aangehouden, die ongeveer 30 pond paling vervoerden. Hoewel zij een verklaring omtrent de afkomst der paling gaven, vertrouwde de veldwach ter het geval niet. Reeds den volgenden dag deed te Zevenhuizen de beroepsvis- scher Schenk aangifte, dat hem toebe- hoorende fuiken tn de Rotte door onbe voegden waren gelicht; eveneens deed de visscher Hordijk aangifte dat een beun geledigd was. Dadelijk stelde de politie te Zevenhuizen en Nieuwerkerk a.d. IJ- sel een nauwgezet onderzoek in en reeds wees een spoor hen naar Rotterdam, zoodat de recherche aldaar er eveneens in gemoeid werd. Spoedig slaagde men erin, A. v. S. en H. N„ beiden te Rotter dam, aan te houden. Na- een langdurig verhoor bekenden beiden, zich aan pa- lingdiefstat te hebben schuldig gemaakt. Het waren de personen, die te Nieuwer kerk a.d. IJssel met paling waren aan getroffen. Bij het lichten der fuiken van den heer Schenk hebben de heeren een groot gedeelte der visschen, welke hun blijk baar niet groot genoeg waren, in hez gras achtergelaten. Tegen beiden werd proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagmiddag is de zwemgele genheid „De IJssel" geopend Het bouwen van een dubbel woon huis voor rekening van den heer Al. van Delft is opgedragen aan den bouwonder nemer T. Terlouw. Zondag hield de postduivenvereni ging „De Reisduif" een wedvlucht vanaf Orleans (afstand 498 K.M.). Gelost 6 uur; aankomst Ie duif 13.40.00, laatste 1583.35. De prijzen werden als volgt be haald: B. Rademaker 1 en 16. N. de Man 2 en 3; J. C. van Herk 4; J. Kauffeld 5 en 6; P. Verhoef 7 en 10; Gebr. Com peer 8: P. Heikoop 9; E. D. van Vliet 11; H. Sterk 12; A. de Groot 13; A. Verhoef 14; W. Wijnen 15; C. A. de Koning 17. Zaterdagavond werd. uitgaande van de plaatselijke Evangelisatiecommissie, een openluchtbijeenkomst gehouden aan den s-Gravenweg. De opkomst was zeer goed. Nadat een zangkoor verschillende liederen ten gehoore had gebracht, voer de ds G. Toornvliet het woord. Er werd met groote aandacht geluisterd. Bij het begin van het 2e gedeelte der bijeen komst. daarin de heer Boer als spreker optrad, verwijderden verschillende per sonen zich. In het algemeen wordt blijk baar het optreden van meer personen op deze bijeenkomsten door het publiek niet op prijs gesteld. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdag avond gaf de muziekvereen. „D. K. V.'", directeur de heer C. van Gent uit Schie dam, een openbaar concert op de mu ziektent. Voor dit concert bestond ook ditmaal weder buitengewone belangstel ling Met een hartelijk applaus dankte het publiek dirigent en leden voor het gebodene. Operatie-kosten. Nieuwerkerk a.d. IJssel. In de jongste ledenvergadering der vereeniging Zie- kenhuisverpleging is besloten, pogingen in het werk te stellen tot oprichting van een fonds ter bestrijding van operatie kosten. Uit de voorstellen van het be stuur en de besprekingen is gebleken, dat het noodig wordt geacht, dat zich minstens 4 a 500 personen (leden en kin deren) aanmelden, alvorens tot de defi nitieve oprichting zal kunnen worden besloten. Als lid zullen kunnen toetre den zij. die lid zijn tier Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Nieuwerkerk a.d. IJssel. De contributie zal per lid bedra gen 2 cent per week. voor kinderen be-, neden 15 jaar 1 cent. Het ligt in de bedoeling, uitkeering wegens vergoeding van operatiekosten* verleenen voor chirurgisch ingrijpen, waarvoor opname in een ziekenhui ge durende minstens 24 uur noodzakelijk is. Md zat ms» tem» 98 een **- goeding van maximaal f 50 per kalen derjaar voor één groote of meer kleine operatiën. De wachttijd wordt gesteldop 6 maanden, zoodat bij toetreding per l Juli 1937 recht op uitkeering kan ont staan per 1 Januari 1938. Bijs. Vrijw. Landstorm. Ouderkerk a.d. IJssel. De afdeeling van den Bijz. Vrijw Landstorm hield Zaterdagavond in het gymnastieklokaal der voormalige O. L. School, onder lei ding van de heeren C. Horsman en C. Vermeer, de vijfde schietoefeningen-serie voor den wedstrijd om prijzen. Het hoog ste aantal behaalde punten was 95. Het werd behaald door de heeren C Hors man, C. Vermeer en A. I. Batenburg. Duivenvlucht, Ouderkerk a.d. IJsseL De Postduiven- vereeniging ..De Snelpost" hield Zaterdag een wedvlucht met oude duiven vanuit St. Denis (bij Panjs). Afstand 372 K.M. Deelname. 60 duiven. Gelost 9 uur. Aan komst eerste duif 1.50 uur; laatste duif 2.16 uur De {K-ijzen werden als volgt behaald; 1, 5 en 15 G. van Duijvendijk; 2, 9 en 10 J. van Brandwijk; 3, 6, 7 en 13 G. Vis; 4 J. Mourik; 8 en 12 J. van der Ham te Krimpen a.d. IJssel; 11 H. Ritskes, 14 C. Schippers te K«mpen a.d. IJssel. Ottoland. De gemeenteraad aal op ityoensdag 9 Juni des avonds 8 uur een openbare vergadering houden. B. en W. hebben aan het Helden der Zee (Dorus Rijkers) fonds te s-Gra- venhage vergunning verleend, om in Augustus of in September hier een open bare collecte te houden. Bij de beproeving van de brand spuit is alles in orde bevonden Gevonden een rijwielbelastingmerk. Inl. gem.-secretarie te Goudriaan. Ned. Herv. Kerk. Reeuwijk. Het inzameüngsfonds voor een nieuw orgel in de Ned. Herv. Kerkte Reeuwijk bedraagt thans reeds f 257.83. De extra collecte voor de kerk bracht over Mei f 46.10 op. Beide bedragen wij zen op het geven met milde hand. ken Bots te Gouda, die geassisteerd werd door pastoor Van Emmerik te Scheve- mngen en pastoor Van Schalk te Moor drecht. Na het lof sprak pastoor Van Eden uit Haarlem een feestrede uit. Spr. bepaalde rijn gehoor bij Salomo s bede bij de tempelinwijding „Dat Uwe oogen open mogen zijn, nacht en dag. over dit huis, over deze plaats, van dewelke Gij gezegd hebt: Mijn Naam zal daar zijn! om te hooren naar het gebed, hetwelk Uw knecht bidden zal in deze plaats." Spr herinerde er aan hoe voor 25 jaar de parochie gesticht was. Voorheen moesten de menschen voor de nakoming hunner kerkelijke plichten ver en veel loopen; Zondag aan Zondag moest men naar Moordrecht, waar de kinderen vaak achter bleven, tot s avonds, om dan met de ouders de thuisreis weder te aanvaar den. Hieraan kwam een einde bij de ves tiging van deze parochie. Gedurende de afgeloopen 25 jaar heeft er zich veel binnen deze muren afge speeld, veel vreugde werd gedeeld, doch ook veel leed gezamenlijk gedragen Het was voor spr. als oud-pastoor de zer parochie ontroerend hedenavond het oude, hem zoo bekende klokgelui weder oe horen en de torenspits van het lande lijk kerkgebouw met het kruis, als sym bool van trouw, weder te mogen zien. Het is, aldus spr., in den tijd waarin wij leven, meer dan ooit tevoren plicht als kerk paraat te blijven, nu van alle zijden de heiligste goederen worden aan getast; wanneer de kerk haar geloof en roeping getrouw blijft, zal ook de pa rochie te Nieuwerkerk a.d. IJssel, al zou de vloedgolf van ongeloof over de boor den van den IJssel heenkomen, met het kruis op haar kerkgebouw een trouwe wachter blijken te zijn. bestand tegen ieder naderend onheil. Met de vermaning steeds plichtsgetrouw te blijven, sloot pastoor Van Eden zijn toespraak. Hierna werd een processie gehouden door den kerktuin, waarna het Te Deum gezongen werd en de dienst in het kerk gebouw beëindigd. met het dempen van de gaten m den Blindeweg. De aannemer van het weck. de heer F A. v. d. Weel, heeft via de ar beidsbemiddeling niet minder dan 31 ar beiders in dienst genomen. Deae arbei ders zullen 5 weken achtereen werten. waarna zij door andere worden vervan- Reeuw ijk. Voor het diploma slaagde mej. Cl. Mulder. Reeuwijk. De speldjesverkoop ten bate van de Reclasseering voor alle gezindten heeft in deze gemeente nette f *9,78»/i opgebracht. IJsselstein Onder deskundige leiding werd in het gymnastiekgebouw aan den Benschopperweg een demonstratie ge geven door leden van de Gymnastiek- en Athletiek Vereeniging IJsselstein (G.A.V.IJ.) t Programma, dat enkele uren m be slag nam. en waarvan jongedames, jon gens en heeren om beurten 'n deel af werkten, had veel aantrekkelijks. Inte ressant werk leverden de heeren m som mige' oefeningen. Maar ook de meisjes en jongens, onderenkele nogi zeer jeugdige, werkten met veel attentie Het was dan ook jammer aat vouc deze demonstratie de belangstelling be- trixkiffiHk gering was. De gymnastiek 2keü !e voorzitter, de heer H. de Vos,'zeide diende niet slechts tejvordeu bezien uit een oogpunt yen nutt«e orrt- spanntag met eventueel daaraan ver bonden aangename ailing, doch jen goede beoefening komt de licnameiij witwtkkeling en de gezondheid der deel- an -sters. zeer ten goede. "V vroeg de belangstelling voor bet werk deze vereeniging. Men denkt er over om in de naa^tikomst ook de beU- gaan beoefenen. De de I?— -erl VrUdagavund heHjjjjJJ De oefeningen werden afgewissem door enkele gezongen dijor de jongere led meisjeswandelcwD. Hakking van Reeuwijk; pastoor Moerel van Schipluiden, pastoor Van de Burg van de parochie alhier. Pastoor van der Loos, die bij de vestiging deier parochie als pastoor werd gewijd en die thans te Uitgeest staat, was verhinderd. CBR. NATIONAAL ZENDINGSFEEST. Het bestuur van het Chr. Nationaal Zendtngsfeest heeft van minister dr. H. Colijn de toezegging ontvangen, dat hij indien maar even mogelijk, bereid is. op het zendlngsfeest te Mtddachten. Woensdag 7 Juli, een toespraak te hou den De minister zal dan spreken op 1. om 2 sur. ZrJZJ!te Haskerhorne aanvaardde kwam in 1897 naar öeze gemeente, welke hij diénde tot 1930, waarna hij Se" gemeente Bergeijk JJ-Br. verbond. Ds. Van Brammente*d van bet classicaal befkuur te Emd JUBILEUM pabochie. Nie.werk.rk »A- I-fesel. Ter gelegen- h„d VM1 het 25-»ar!g bestaan der paro chie St Jozef werd Zondagavond in dt RK Kerk een feestelijke lofdienst ge- hef lpi w«a* budiexui óatx óê- Langerak. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 1 Juni. Voorzitter de heer H. Vlug, burge meester, Afwezig met kennisgeving de heer Jac. Rozendaal. De VOORZITTER opent de ver gadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Verschillende ingêkomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen- Ter voorziening in de vacature van een lid der «mmissie tot wering van school verzuim. waartoe B. en W. de volgende voordracht hebben opgemaakt: 1 A. Demper en 2. L. van Zessen; wordt met ate st no. 1 der voordracht benoemd. De VOORZITTER stelt dan aan de orde de voorloopige TaststeUing van de rekening voor het woningbedrijf over het Jaar 1935—1938, welke gedurende 14 dagen ter secretarie ter lezing heeft ge legen en ia onderzocht. Met alg. at. wordt deze rekening voor- toopig vastgesteld m ontvang»! cnuit- earf op f 9986.80 en die van den kapi- taaldienst In Inkomsten en uitgaven op f 1923 14. De VOORZITTER deelt mede. dat de gemeen te-eigendommen thans tegen brandschade zfjn verzekerd btf een par ticuliere maatschappij Het was opge- ..liw- M/w rteze eieendommen een te hooge premie moest worden be taald B en W. hebben zich in verbin ding gesteld met de directie der verze keringsmaatschappij en met de firma Knegt Zonen, welke firma verzekert op het contract der vereeniging van Ne ten. IM de onder dat de aanbieding firma belangrijk B. en W. stellen daarom nte-eigendommen na af- te verzekeren bij de k, Zonen, welk voorstel met alg. st wordt aangenomen. In het ambtenarenreglement komt thans niet voor de bepaling, waarbij een ambtenaar bij het bereiken van een ze keren leeftijd moet worden ontslagen. Voor de rijksambtenaren is deze regeling wel vastgesteld B en W hebben terzake de betrokken ambtenaren-organisaties ge hóord en stellen voor het ambtenaren reglement als volgt aan te vullen; „De ambtenaar, die den leeftijd van 65 jaren heeft bereikt, wordt met ingaug mm den D uwé nil dag dec maand, «offices de op dien van het bereiken van dezen ieeftijd. ontslagen. Indien een ambtenaar op een lagcren leeftijd pensioengerech tigd is, wordt hij met den eersten dag der maand volgende op het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontsla gen." Overeenkomstig het voorstel van B. en W wordt met alg. st. besloten tot wijziging der vordening tot heffing van leges ter secretarie als volgt. Een recht van f 0.35 zal geheven worden: a. voor verklaringen van gegoedheid, van goed gedrag, certificaten van oorsprong en van alle andere stukken, zonder onder scheid. welke in het persoonlijk belang des aanvragers worden opgemaakt of ge steld; b. voor een formulier stamboekje en een recht van f 1 van een door het gemeentebestuur ingevolge art. 1 der Hinderwet verleende vergunning. De VOORZITTER deelt mede, dat ingevolge de zoo juist aangenomen ver ordening tot wijziging van de verorde ning op de heffing van leges ter secre tarie een recht van f 0.35 geheven zai worden voor een ventvergunning. Voor het venten met gedrukte stukken is echter geen vergunning noodig. Spr. heeft opgemerkt, dat dit den laatsten tijd zeer is toegenomen en heeft zich voor genomen ter uitvoering van art. 78 der algemeene politieverordening voor deze gemeente te bepalen, dat het in het be lang der openbare orde en veiligheid ver boden zal zijn op publieke wegen en in (op) alle voor het publiek toegankelijke localiteiten. tenten en andere ruimten en terreinen in deze gemeente, gedrukte stukken om niet of tc koop aan te bie den op andere uren. dan tusschen 10 en 16 uur. Wil deze bepaling echter van kracht zijn, dan moet de algemeene po litieverordening worden aangevuld met een definitie wat onder venten moet worden verstaan, n.l. het om niet of te koop aanbieden, het koopen of kennis geving van het aangebodene aan beve len, alsmede het geheel of gedeeltelijk bekend maken met den inhoud van het aangebodene. Het verbod voor het ven ten met gedrukte stukken geldt niet voor het venten met plaats-, toegangs-, re ductie enintroductie-kaarten voor ver makelijkheden of wedstrijden of met an dere bewijzen, waarop middellijk of on middellijk toegang tot een vermakelijk heid of wedstrijd kan worden verkregen, wanneer de burgemeester vergunning heeft verleend. Tevens is het noodig, dat het volgende artikel wordt opgeno men: Hij. die goederen vervoert over den openbaren weg tusschen 10 uur des na middags en zonsopgang, is verplicht te gedoogen, dat de ppliite deze goederen aan een onderzoek onderwerp. Met alg. st. wordt besloten deze wijzi gingen in de algemeene politieverorde ning op te nemen. f De VOORZITTER deelt mede. dat het bestuur der vereeniging „Een School met den Bijbel" heeft verzocht de be- noodigde gelden toe te staan benoodigd voor verandering van inrichting der school in verband met het aanbrengen van waterspoeling in de clocets en de aankoop van een lessenaar en twee stoe-» len. Het aangevraagde bedrag is f 436 34. Het ingevolge de wet gevorderde overleg met het schoolbestuur heeft plaats ge had. B en W. stellen voor het gevraagde crediet beschikbaar te stellen en terzake een geldleening aan te gaan. groot f 450, rentende 2% pCt. aflossing in 20 jaar. Deze voorstellen worden met alg. st. aangenomen. Besloten wordt tot wijziging der be grooting 1936 en 1937 volgens de voorge lezen concepten. Aan B. en W. wordt machtiging ve*- leend tot het doen van een onderzoek naar de noodzakelijke reparaties van den toren, waarvoor steigerwerk mpet wor den aangebracht. Wanneer de uitgaven bekend zijn, zal een en ander nader worden medegedeeld. Betreffened het punt der agenda: voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling inzake bouw en woningtoezicht, deelt de VOORZIT TER het volgende mede: De gemeente-opzichter Kok Is eenige weken geleden overleden. Dientengevol ge moet in de vacature worden voorzien- De woningwet schrijft voor, dat de ge meente iemand met het bouw- en wo ningtoezicht moet belasten. De voorzie ning in de vacature is evenwel niet zoo eenvoudig meer. omdat aan een dergelij- functie nog al eischen moeten wor den gesteld. Een der belangrijkste is wel dat de betrokkene geen particulier werk mag dogn. met het gevolg, dat een klei ne gem. niet méér alleen een behoorlijk ambtenaar kan betalen. Reeds In 1936 hebben Ged. Staten de gemeente-besturen bericht, dat in een vacature met meer zonder hun goedkeuring mocht worden voorzien, trouwens reeds langer waren door bemiddeling mede van de afdeelmg Zuid-Holland van de Ver. van Nóöerl. Gemeenten plannen ln voorbereiding door groepeering van onderscheiden gemeen ten streeksgewijze het bouw- en woning toezicht te regelen. De heer Kok was tevens opzichter in Gr -Amraers. Nieuw- poort. Langerak en Streefkerk, zoodat deze gemeenten voor de vervulling der vacature bij Ged. Staten terecht kwamen en bij den inspecteur der volksgezond heid. Het resultaat was. det de colleges van B. en W. der gemeenten Streefkerk, Groot-Ammers, Nieuwpoort, Langerak, Bleskensgraaf. Wijngaarden. Molenaars graaf, Brandwijk, Ottofcmd^en Goudriaae

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5