HET AAN PBurgerlijke stand pLoop der bevolking PRI] 2000 TO WOENSDAG 9 JUNI 1937 Jto. 782L ge- NI I alsvoren „Samuël’ nr. MAATKAMP heeren 8 VOORZITTER zegt ten deae en Mlddel- rondvraag zegt de heer VER- Prins i en van en heer Joh. Stays wegens 1 I I werd besloten Je vergadering van Oe uit RuuriL van Montfoort, naar nr. en naar naar naar rard, Wijngaarden. genoemde f 1500 iuw te jndoih- Hoe ge- den rVerschijn I enVrydag I hng: vooi I maanden Met ven buiten den kring der aangesloten meenten geen werkzaamheden voor par ticulieren mag verrichten dan met toe stemming van de commissie. Het richten van werkzaamheden voor vraagd, waarvoor, en opgave van den venr lijken tijdsduur gedurende welken doelde ruimte zal benoodigd zijn. Aan eventueele gebruikers wordt in rekening gebracht, voor verlichting 10 van Pieter van den DIA Prins Bernh een bezoek ge perij van di straat te Am; geleid door zi jhr. mr. C. D jhr. ir. W. G. door de heere: Ingang verwel In het privi kende de Prin aardige bijzon den Prins de Juliana, welke aan de slijper De Prins m .verschillende genschouw. Oc de slijpmachir aandacht en naar de toelic Toen de Pri door de velei van het gebot De Prins he de Een uur lang ,en eveneens i de afdeelinge raadskelder de tenslotte nog teeen bezichtij i naar nr. 140a; W. Verhoef, nister van sociale zaken, meldende; dat de rijksbijdrage voor den agent der ar beidsbemiddeling is bepaald op f 10. Ged. Staten hechten hun goedkeuring aan de verhuring van de veldwachters- Sedert eenie het prijs- en grootere betec pij geworden, kort aangegev pen van ever ging en verbi schen vraag ke arbeidskrac dat de maat wikkelder is j deellng verde vraag en aar als van mi steeds verder geraakt, en mechanisme voor het schf tusschen. De vraag d king van dit maatschappel den overgelat werking een Staat eri van ganisaties mo In West-Eu aan het licht het loonmec wenschte resu ste wel het g waargenomen toestand van heid was in met een loo waardig best; Vaak deed omgekeerde v de vrije werk me tot werklc Het was langzamerhan werking werd kwamen de i keling en h voor een bela het gebied 5 werking van leiding over 1 steeds grooter schillende pla trole van de controle op. Het merkw: vrije werking veel langer vi velen heersch in dit opzich loon- en prij genomen, idt een en an il oef, van Jaarsveld naar Klein en gezin van Hei- 14f. B. Boeicop ABONNE’S, zullen ongeveer Uit vergelijkingen -~-uleken noemde salaris niet hoog den indruk, dat de zaak den voordeeiigen kant is opgesteld, amtbenaar moet voor zijn eigen tele foon zorgen, terwijl in twijfel wordt ge trokken, of de afstanden wel per rijwiel kunnen worden afgelegd. De VOORZITTER antwoordt, dat hij het salaris ook niet hoog vindt. In andere en grooter kringen wordt echter dit salaris gegeven. Spr. meent, dat ook voor deze kring een geschikt persoon ge vonden zal kunnen worden. Hoe groo ter de kring is, hoe beter het salaris. Het is daarom wenschelijk, dat ook Ameide en Tienhoven nog tot de regeling toetre den. Wethouder DE VRIES wijst er op. dat de nAsuwe regeling wel iets meer aan de gemeente kost, maar dit is vrij wel gecompenseerd door de op de verze keringspremie toegepaste bezuiniging. Het is wel van belang, een goed opzich ter in de buurt te hebben. Hierna wordt het voorstel van B. en W. om tot de gemeenschappelijke rege ling toe te treden, met alg. st. aangeno men en wordt de wenschelijkheid uit gesproken, dat ook Ameide en T'.enhoven nog tot deze regeling zullen toetreden. Hierna sluiting met dankgebed. (Htoiand., lil de jongste gehouden raadsverga dering waren alle leden aanwezig. Na opening door den VOORZITTER met gebed, werden de notulen goedge keurd. Van Ged. Staten was 'een schrij ven ingekomen omtrent de te verleenen bijdrage van f 277,08 over het jaar 37 welk bedrag voor 1 Juli voldaan moet worden, waardoor een begrootingswijizi- ging noodig was, welke met alg. st. werd goedgekeurd. Aan’ den heer G. de Heer werd op zijn -verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand een en ander ingaande i Juli 1037. Van den inspecteur der volksgezondheid was een schrijven ingekomen inzake de cu mulatie van het bouwtoezicht in enkele omliggende gemeenten, mei het verzoek aan den raad over deze zaak alsnog een nadere beslissing te nemen. Na eenige bespreking werd met alg. st. besloten, het in een vorige vergadering ingeno men standpunt, n.l. om geen medewer king te verleenen, te blijven handhaven Tot gemeentebode werd met ingang van 1 Juli benoemd de heer E. Vos te Goudriaan op een jaarwedde van f 100. De heer STUY verzocht in de no tulen op te nemen, dat bij een volgende vacature de jaarwedde tot f 30 zal wor den verlaagd. De VOORZITTER zou dit bedrag dan op f 50 willen bepalen, en wees er op dat dhn de raad de jaarwedde van den bode weer opnieuw kon vaststellen. Bij de rondvraag vestigde de heer ADR. M UIL W IJ K er de aandacht op, dat onlangs toen er op de Langezijde een lek in de waterleiding ontstaan was, het verkeer over de brug van de Kortezijde werd omgelegd, waartegen spr. bezwaar maakte, omdat dit een particuliere brug is, voor hét onderhoud waarvan de ge meente niets bij draagt. Na eenige bespreking v dit punt tot een volgend» aan te houden. Daarna sluiting. ver- parti- cuheren kan vervallen, indien de kring grooter mocht worden, waardoor het to taal bedrag der bijdragen van de ge meenten ook hoöger wordt. Het is daar om gewenscht, dat nog meer gemeenten toetreden. De mogelijkheid daartoe is niet uitgesloten, daar ook de gemeenten Oud-Alblas en Nieuw-Lekkeriand nog toe te treden, terwijl ook een verzoek is gedaan aan de gemeenten Ameide en Tienhoven. De inkomsten uit de eerst- gemeenten bedragen. met reeds bestaande kringen is gebit dat voor dit bedrag een ambtenaar aan gesteld kan worden, die voor zijn taak berekend is. Spr. opent terzake de dis cussies. De heeren MAATKAMP en SCHEP zijn van meening, dat het ge- is en hebben een beetje aan De HEKENDORP, over de maand Mei. Ingekomen Vertrokken: Jaarsveld. LAN GE RAK. Over de maand Mei. Ingekomen: M. Spek van Streefkerk; J. He ij koop van Nieuwpoort en N. Bikker van Noordeloos. Vertrokken: J. den Hartog en gezin naar Hoornaar en D. Gelderblom en ge zin naar Linschoten. LEERBROEK. Over de maand Mei. Ingekomen; Jacobus J Burggraaf gezin, van Nieuwland naar No. 22; Teun- tje Vink van Bodegraven naar No. 109a; Arie de Jong van Bergambacht naar No. 40; Cornells ’t Lam van Meerkerk naar No. 191; Klaas van Ooijen en gezin van Nieuwland naar No. 164. Vertrokken Cornells Bogerd van no. 134 naar Kediehem, Oosterwijk 62a; Jan A. van Houweling van No. 75 naar Utrecht, Bemuurdeweerd 56a bis; Willem Verhoef van 191 naar Lexmond; Gerrigje van Vliet van No. 191 naar Tienhoven; Méés 1 Lam en gezin -van No. 89 naar* Leerdam, Schalk 52; Dirk Verheul en ge zin van No. 164 naar Hoevelaken A 94 LEXMOND. Over de maand Mei. Ingekomen; S. J. G. Steenis en echt- genoote, van Schoonrewoerd naar nr. 161°M A. van Zuilen, van' Hagestein i naar nr. 140a; W. Verhoef, van Leer- broek naar nr. 94, W*. C. de Leeuw, van Kediehem naar nr. 137; P. Beyen en ge- zin, van Jaarsveld naar no. 148, W. Ver- 1 v, n o r nv 1 AP R verhuur van de Gemeenlexaal aan particulieren of vereenigingen. De vergoeding voor het gebruik zal bedrage1* voor lokaal 1 en 2 van 1—3 uur 50 ct. per uur, van 3—8 uur 40 cent per uur; per dag f 3.50; voor lokaal 3 van 1—3 uur f 0.75 per uur; van 3—8 uur f 0.60 per uur; voor ieder lokaal per dag f 5.25, terwijl B. en W het recht hebben in be paalde gevallen vrijstelling van betaling te verleenen of wel het gebruik van de zaal te weigeren. De lokaalruimte moet ten minste dagen voor het gebruik worden aange- met vermelding van het doel, en opgave van den vermoede- i be- P. A. de Boon en B. Ambagtsheer J. Aaldijk en H. Stout D. Kros en D. Bakker C. de Haas en F. den Breejen. Getrouwd: W. Koppelaar en N. van de Minkelis A. den Breejen en A. van Santen - D. de Rover en I. A. van Bekkum. Overleden; K. van Vliet, 67 j, echtge- noot van J. K. Timmerman. naar nr. 233a; E. den Besten van Hei en Boeicop naar nr. 347; P. A. Molenaar van Utrecht naar nr. 282. Vertrokken: G. van Tienhoven, van nr. 17 naar Hoornaar, Hooge Giessen 54; P? A Verhaar van nr. 354 naar Zoelen, Achterstraat 143, G. Steysiger en echt- gen„ van nr. 15 naar Meerkerk Broek A 44; T. de Ruiter van nr. 140a naar Leer dam, Parallelweg 21; W. A. de Hoop en gezin, van nr. 146 naar Giessendam A 58. eventueele J gebracht: cent per uur; voor verwarming van 1— 3 uur 15 cent per uur; van 38 uur 10 cent per uur; per dag f 1. De tarieven voor huur enz. verschul digd, zullen moeten worden voldaan aan den gemeente-ontvanger. Eventueele gebruikers zullen verplicht zijn zelve of op hun kosten de lokalen op te leveren in den toestand, waarin zij deze hebben in gebruik g1 De heer DE JONG vindt der wel wat ingewikkeld. De VOORZITTER zegt soepele toepassing der voorgestelde verordening op het verhuur der Gemeentezaal toe. De heer VERSTOEP vraagt toe te zien, aan welke vereenigingen en voor welke doeleinden genoemde iokaai- ruimten zullen worden in gebruik gege ven. De waakzaamheid toe. Na eenige bespreking wordt de veror dening zonder hoofdelijke stemming vastgesteld^ De VOORZITTER doet mededee- ling van het voornemen van den com missaris der koningin in deze provincie om op Woensdag 16 Juni de gemeente te bezoeken eh verzoekt den raadsleden door het uitsteken der vlaggen van hun belangstelling te doen blijken. Verder doet de VOORZITTER voorlezing van een schrijven van den heer S. J. de Jong, Verzoekende spoedi ge beslissing op een verzoek om bouw vergunning met bijgevoegde teekening. Bedoelde teekening is echter naar het oordeel van B. en W. te primitief, waar om de Prov. Utr. Welstandscommissie in overleg met den gemeente-opzichter den heer W. Bos te Oudewater, een tus- schenplan heeft ontworpen, waarvan aan den betrokken aanvrager afschrift en teekening zullen worden gezonden. De raadsleden dringen er bij B. en W. op aan, om in bepaalde gevallen de bot verordening zoo soepel mogelijk toe passeru In ae STOEP, dat het water der D.Z.U. aan de uiteinden van het buizennet, dus aan het dorp, reden tot klachten geeft. De VOORZITTER zegt, dat deze zaak aandacht zal hebben. Merna sluiting. «n het tegendeel te bepleiten. In de ge meenten, waar een vacture is, kan het niet anders, of ieder zal voor een ge meenschappelijke regeling moeten zijn. Iets anders is het misschien voor an dere gemeenten, waar men meent een goed toezicht te hebben. Het is begrijpe lijk, dat men dan ,niet zoo direct er voor voelt mee te doen, maar intusschen heb ben Ged. Staten te kennen gegeven, dat het concept moet worden behandeld ook daar, 'waar men aanvankelijk aan sa menwerking geen behoefte meende te hebben. Nu bovendien een concreet voor stel ter tafel komt en de gevolgen beter te overzien zijn, mag meer algemeene Instemming worden verwacht. Nu zijn voor iedere gemeente ook de kosten te overzien, welke uiteraard mede een rol spelen Natuurlijk is bedoeld een regeling te ontwerpen, waarbij de kosten niet veel hooger zijn dan thans het geval is. Daarmede hield verband het voor den ambtenaar beschikbaar te stellen salaris evenals de omvang zijner werkzaamhe den en de grootte van het in de sa menwerking te betrekken gebied. De ervaring elders heeft hier een woordje mede gesproken. Het is zeer waarschijn lijk, dat bü betaling der genoemde ge meenten van 8 cent per inwoner en f 1 per duizend gulden waarde van voor den publieken dienst bestemde eigendommen een bedrag bijeenkomt, waarvan een ambtenaar behoorlijk is te salarieeren. Deze kosten-verdeeling, welke verband houdt met heb tweeledige in de op te dragen taak, is met opzet zoo gekozen om de verdeeling over de gemeenten zoo billijk mogelijk te maken. Ben verdeeling alleen naar het zielen- tad soa beteekenen, dat een gemeente met weinig of geen gemeente-éigem men te veel in verhouding betaalt, meer eigendommen een gemeente heeft, des te meer zal zij beslag leggen op ■s tijd voor dit toezicht en daar om moet zij in verhouding meer beta- ten. De kosten voor deze gemeente zul ten ongeveer f 100 per jaar bedragen. De aan te stellen ambtenaar wordt door een commissie behoemd, in welke com missie de burgemeester zitting heeft van elke aangesloten gemeente of de we'thou der, Ae hem vervangt. Spr. leest vervol gens het ontwerp tfer gemeen schappe lij ke 'regeling voor, waaruit ook blijkt, dat de te benoemen ambtenaar btonea en j Kromhout van der Meer, van Nieuw-Lek- kerland naar C. 68. Vertrokken: Leendert lingen, van B. 49a bacht; Maria Prins, T. Prins, van B. 65a, mers; Cornelia Jongeneel, echtgenoote van A. Brouwer, van C. 84a, naar Bles- kensgraaf; Huibert Vlot en gezin van B. 136a naar Berkenwoude; Adrianus Ver stoep en echtgenoote, van C 66a naar Waddinxveen; Clara de Leeuw, van A 65, naar Hei- en Boeicop; Mijnsje de Lange van B. 119a naar Alphen ad. Rijn; Jan L. Ooms en gezin van B. 130 naar Rid derkerk; Eiberdina Donk, van B. 41 naar Groot-Ammers; Mathijs Spek, van B 7 naar Langerak; Gerrit de Ruyter, van A. 95 naar Nieuwpoort; Leendert A. Nat zijl van A 74 naar Sassenheim. van Houwe- naar Bergam echtgenoote van naar Groot-Am- tot een vergadering werden uitgenoodigd door genoemden inspecteur, die het groote nut van een samenwerking dier gemeenten voor de bouwerfc en ambachte lieden, heeft uiteengezêt ten einde een gemeenschappelijk bouw- en woningtoe zicht tot stand te brengen. Aan den burgemeesters werd op die vergadering, met algeheele instemming, opgedragen een concept regeling te ontwerpen. Over dit concept zullen alle raden der betrok' ken gemeenten zich moeten uitspreken. Een regeling als thans wordt voorgesteld is inderdaad noodig. Spr. is geen be wonderaar van geforceerde samenwer king op terreinen, waar Ide gemeente zelf hun taak naar behooren kunnen ver vullen, maar dat is hier beslist niet het geval. Hier zullen de gemeenten, die prijs stellen te pleiten voor een zelf standig voortbestaan, een tekort in eigen structuur moeten aanvullen door samen werking met andere gemeenten. Zoolang spr. hier is, heeft hem deze zeer onvol doende toestand getroffen. Alleen de zeer hooge leeftijd de de strikte eer lijkheid van den opzichter heeft spreker weerhouden eerder verandering voor te stellen. zin, van Hardinxveld ‘naar Polder „De Heuvel; J. Visser en gezin, van Wieringen naar A 470; J. M Evertsz (geh. met A. G. Baas) van Curasao naar Stationsweg 198. Vertrokken: C. Boer en gezin. Oranjestraat 81 naar Muntok (Ned. Ij; D. Blokland, van Piet Heinstraat 27 inw naar 's-Gravenhage, Juliana zieken huis; J. A. de Ruijter en gezin, van Adm. de Ruyterstraat 7 naar België; J. H. B. Veenenbos, van B 90 naar Bloemendaal,, Prof, van Vlotenweg 9; W. Pijl, van D 25 inw. naar Zwijndrecht, Burg, de Bruine- laan la; L. Koppelaar, van Stationsweg 84 inw. naar Ann(a Paulona—Breezand; H. J. W Ooms, van Oosterstraat 6 inw. naar ‘s-Gravenhage, Sweelinckstraat 44. STREEFKERK. Over de maand Mei. Ingekomen: Aart Aanen en gezin, van Hoog-Blokland, naar B. 130; Geertje Borsje, van De Bilt, naar A. 5, Arie Blom en gezin, van Oud-Alblas, naar C. 66a; Jacob’ Beuzekom en echtgenoote,' van Molenaarsgraaf, naar A. 95; Arie G. Donk en echtgenoote, van Brandwijk, naar A 99a; Dirk Langerak en gezin, van Sliedrecht naar C 88a; Jan Stigter en echtgenoote, van Ottoland, naar C. 3; Willpmpje Verschoor, van Rotterdam, naar a b „Morgenster Trijntje Stigter, van Langerak naar A 82; Arie Prins, van Giessendam, naar C. 88a; Wilhelmus P. Verhoef, van Dubbeldam, naar B. 96; Ja coba Nieuwpoort, echtgenoote van C. ALBLASSERDAM. Mei. Geboren Maaijke, d. van L. vtn Meer kerk en G. van Drenth. t Ondertrouwd; A. T. Schouten, it j- L. Gaal, 23 j. Overleden: Overleden: G. vgn Zessen, 42 J., echtgenoote van A. Lolkus. ARKEL. Met. Geboren: Adrianus, z. van C. van der Giessen en W. van Wijngaarden. Overleden: M. W. van Spanje, 50 j, echtgenoote van J. C. Bronk. GROOT-AMMERS. Mei. w Geboren. Elisabeth, d. van P. van der Wal en M. W. den Ouden. Overleden: L. M. Molenaar, 64 J., echt genoote van A. v. d. Heuvel. HEI- EN BOEICOP. Mei. Geboren Maria Phelomina/d. van A, C. van Dijke en A. M. Romijnse. Overleden: G. van Ipren, 75 j., wed, van Huibert Spijer. HOOG-BLOKLAND, Mei. Overleden: H. Blokland, oud 77 jaren, gehuwd met W. Blob. HARDINXVELD. Mei. Geboren: Leendert, z. van i. van der Stelt en T. C. Zondervan Annigje Bastiaantje, d. van C. van Heteren J. de Haks Pieter Jan, z. jan B. J. Versloot en J. van Bennekom Wille- mina, d. van G. Middelkoop en E. Leeu- wis Eigje, d. van T. de Ruiter en A Trapman. Ondertrouwd woning. Een toelage voor kleeding van den veldwachter kon in de oogen van genoemd college geen genade vinden. Deze functionaris zal deze extra uitgave dus zelve moeten bekostigen. De vergoeding krachtens art. 101 der L. O. Wet 1920 over het jaar 1935 ten behoeve der beide bijz. scholen in deze gemeente, werd vastgesteld als volgt; Schoolvereenlging Eben Haezer f 1067.66 alsvoren „Samuël" f 499.24. De VOORZITTER brengt ter tafel een concept verordening tot Het behoort niet meer voor te komen, dat een gemeente-opzichter als contro leur der gemeenten, eigen plannen en eigep werk of van zijn eigen cliënten, controleert. Daaruit is al menig onheil geboren. Spr. heeft het in zijn eigen ge boorteplaats mede gemaakt, dat een complex woningen des nachts instortte als gevolg van onvoldoende toezicht van een opzichter, die tevens particulier be- lilnghebbende was. Trouwens, spr. ver onderstelt, dat de ellende in Langerak met den gemeentelijken woningbouw nauw verband houdt met de onvoldoen de regeling in het toezicht. De gemeente heeft reeds duur leergeld betaald. Deze taak wordt zwaarder, wanneer straks de nieuwe bouwverordening in werking treedt, welke vanwege haar techniek en terminologie een onderlegd ambte naar vraagt. Iemand heeft spr. de op merking gemaakt, dat een gemeenschap pelijke regeling het bouwen duurder zou maken. Daar is geen kwestie van. Het bouwen wordt reeds beheerscht door de bepalingen van de bouwverordening, welke reeds vroeger te vastgesteld. Thans gaat het over den ambtenaar, die B. en W. daarbij adviseert 6n de plannen beoordeelt. Als hij zorgt, dat de plan nen zijn in overeenstemming met de voorschriften, kan dat aan alle partijen ten goede komen, zoowel aan de huis eigenaren en bewoners, als aan het ge meentebestuur. In een der provincies te den laatsten tfjd van hooger hand reeds streng toezicht uitgeoefend op de nale ving der woningwet ten aanzien van vergunningen tot bouwen en verbouwen. Menig gemeentebestuur had daarom moeilijkheden. Het is ook voorgekomen, dat een gemeente een belangrijke scha de kreeg te betalen wegens een onjuis te uitvoering van de rooilijn-voorschrif- ten. Er te met tal van voorbeelden aan te toonen, dat een goed toezicht thans ontbreekt. In deze gemeente kan zeker geen enkel argument worden aangevoerd LANGERAK. MeL Geboren; Jacob, x. van G. van Rens- woude en A. Schep Arie, z. van W. van Middelkoop en G. van Zanten. LANGERUIGEWEIDE. Mei. Ondertrouwd: W. A. Kok, 38 j. an J, D. Wagenaar, 32 j. (te Gouda). LEKKERKERK. Juni. Geboren: Maartje Cornelia, d. van H. de Vries en J. v. d. Werken. Getrouwd: J. Nobel, 26 jn en J. A. No bel 23 j. Overleden: P. Both, 73 j„ weduwnaar van C. Jongebreur. LEXMOND. Mei. Getrouwd: H. Horden, 30 J. en T. de Ruiter, 27 J. C. G. Beverloo, 26 j. en K. Versluis, 22 j. A. Versluis, 20 J. e$ A. M. Kalk, 19 J. MEERKERK. Mei. Ondertrouwd: C. den Besten, 26 j. ew G. van Dam, 21 J. NIEUWPOORT. Mei. Geboren: Cornelia Everlina, d. van H. de Ruiter en J. Boonstoppel Govert Joan, z. van H. Boer en J. Buljs Geer tje Adriana, d. van A. G. Slob en H. de Groot. Overleden: G. van den Berg, 80 j. J. Gelderblom, 77 j., wed. van G. Verdoold P. He ij koop, 84 j. NOORDELOOS. Mei. Geboren: Jan Floifus, z. van J. de Bruljn en A. Terlouw Aaltje Maaike, d. van C. van den Heuveil en C. N. Prins Adriaan, z. van A. Boom en S. de Jong. SLIEDRECHT. Juni. Geboren; Johanna, d. van S. Schilt en W. Putters. Willem Cornells, t. van P. v. d. Herik en N. Koorevaar. Corne lia, d. van J. Hus en A. M. Mes. Ge- z. van K. Brandwijk en M. wan Karel, s. van P. v. d Kraan en D. Vis. Jan, x. van A. van Valen en J. Boohstoppel. Ondertrouwd: A. W. Stavast, 24 j, en A. J. Wieringa, 23 j. J. de Winter, 29 J, en K. F. Korporaal, 24 j. Getrouwd: A. Batenburg, 29 j. enA. de Waardt, 22 j. L. Donk, 25 j„ en C. v. d. Waal, 23 j. T. Hoeflaak, 31 J„ en W. de Groot, 26 j. J. Bakker, 24 J. ev H. van Heukelom, 24 j. STREEFKERK Mei. Getrouwd: C. W. Korevaar, 29 j. en M. Verhoy, 21 j. J. Verkalk, 25 j. A Mayer, M 1. PelsbrMk. De Gemeenteraad kwam Vrijdag 4 Ju ni in openbare vergadering bijeen on der presidium van burgemeester Schreu ders. Afwezig de ongesteldheid. Na opening met gebed worden de no tulen onveranderd vastgesteld. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. voorstellen niet te voldoen aan het verzoek der gemeente Vltet tot meenschappeljjk onderhoud van Slangeweg. Weth. HOOGENBOOM licht toe, dat het beter is het weggedeelte Prov. Utrecht te onderhouden, welk wegdek bereids van een teerlaag is voorzien en het weggedeelte Zuid-Holland te laten voor rekening der gemeente Vlist. Ingekomen te een brief van den mi- MEERKERK. Over de maand Mei. Ingekomen: Merrigje Terlouw, Dordrecht naar B 39; Dool, van Peursum naar A 109; Lijsje Kreling van Koudekerk naar C 61; Lien- tje Zweeren van Ameide naar B 70a; Jan A. Sterk en echtgenoote van Utrecht naar D 19; Jannigje Boon van Rotter dam naar B 60; Bertus van Genderen van Hoog-Blokiand naar A 110; Willem Brouwer, van Hei- en Boeicop naar A 55; Marinus Vogel en gezin van Dordrecht naar B 107; Geerlt Steijsiger van Lex- mohd naar A 44; Corneils van den Berg van Hillegersberg naar D 30, Jacobus Teunis van Rooijen, van Hooge en Lage Zwaluwe naar D 63; Adriana van den Hil weduwe van Jan van Wouwe van Zeven bergen naar D 63; Niesje Oskam van Maurik naar A 81. Vertrokken: Jacobus de Groot van A 44 naar Ameide, Lekdijk C 57; Dirk de Langen van A 100 naar Heteren, Rand wijk C 140; Jannigje C van den Heuvel, van B 83 naar Amsterdam, Americanho- tel 28/30; Cornells van Bodegom en ge zin van D la naar Groot-Ammers; Cor nells ‘t Lam van A 14 naar Leerbroek 191; Maria Josina den Hartog van A 104 naar Nieuwland No. 35. NIEUWLAND. Over de maand Mei. Ingekomen: Cornells Horden van Brandwijk naar No. 121; Maria J. den Hartog van Meerkerk naar No. 35; Teu nis Nederveen van Snelrewaard naar No. 81; Abraham Kok van Spijkenlsse naar No. 28. Vertrokken: Jacobus Joh. Burggraaf van No. 18 naar Leerbroek No. 22; Pieter van Genderen van No. 125 naar Bles- kensgraaf; Evert van der Leeden van No. 89 n-aar Vleuten; Klaas van Ooijen en gezin van No. 124 naar Leerbroek. NIEUWPOORT. Over de maand Mei. Ingekomen: P. Stuurman van Ammers- tol; M. J. Maasland van Zeist; C. Baard wijk van Gorinchem; D. H. de Roo van Lekkerkerk; G. de Ruijter en gezin van Streefkerk. Vertrokken: G. Boele naar Groot-Am mers; J. Ouwerkerk naar Willige-Lange- rak; N. Buijs naar Zeist; G. Kersbergen naar Dell; J. Heijkoop naar Langerak; T. Breevaart naar Rotterdam en J. Kers bergen naar Waddinxveen. NOORDELOOS. Over de maand Mei. Ingekomen: Jacob Schreuders en echt genoote, van Brandwijk; mej. Jannetje Boxman, van Hardinxveld; C. koop en gezin, van Amsterdam; Wouter Schakel, van Brandwijk; Annigje Bons, van Ottoland; Christiaan Bovekerk, van Oostvoorne. Vertrokken: Mej. Mijntje Blokland, Hoornaar; mej. Arigje de Heer, Alblasserdajp; Pleter Kanselaar Zuilichem; mej. M. Verhoef, naar Hoornaar; mej. N. Bikker, naar Lange rak; mej. M. Klein, naar Wijngaarden. OTTOLAND. Over de maand Mei. Ingekomen uit Brandwijk mej. 8. T. van der Heiden. Vertrokken: naar Brandwijk A. Huis man en echtgenoote; naar Streefkerk J. Stigter; naar Sliedrecht mej. M. Ro- meijn; naar Noordeloos mej. A. Bons. SLIEDRECHT. Juni. Ingekomen: A. A. Nederlof, van Pa- pendrècht, naar A 461 inw.; H. Pont en echtgenoote, van ’s-Gravenhage naar Van Lennepstraat 64; J. de Haan enge- tl a '„An—

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6