ZOMER-AAMBIEDIMG 1 0.95 1.95 5 Slechte 1 s-frifUtrtfe te voldoende lièanis U Uaa&Uuhtü j Iji-, StihliMfes KOEMANS' Schoenhandel VlcduudUfU mm de IdeiM Ueluwe! WEIDEKOEKJES MODEL-SLAGERIJ VAN LEEUWEN, Keizerstr. 58, Tel. 3267, Gouda Plaatselijk nieuws Loop der bevolking Olie v. China's Lampen Be aandoe v u. Hoogep Hoeü Nergens beier? Voor de kaasmakerij „De Goudsche Gaper" ^peoia£e koopjes ln a£ onfie. afdeeiuuipn! UITSLAG DATUM GRATIS KOOPDAG ROTTERDAM: HEERENSTRAAT, TEGENOVER GOUDSCHE SINGEL Op gemakkelijke betaling! FIRMA A. C. KORPERSMOEK t| Pracht-collectie SAMOA'S in tol van kleuren vanaf Linnen Schoentjes diverse kleuren Markt 7 Gouda mmmmmm tegen leewater melkgeiten Boerenwagen Haarlijk gekruid* Saucijzen 55 eont par Kilo, alléén bi): Plaatselijk nieuws 8 TRIJP AG 21 JUNI mak Raadsbesluiten. Albiasserdam. De gemeenteraad kwam Dinsdag in vergadering bijeen. Nadat de vergadering was geopend herdacht de voorzitter wijlen zijn ambtsvoorganger buigemeester de Villeneuve. Van het raadslid Bol was een schrijven ingeko men, waarin deze vroeg waarom de rij- vereeniging „Beyaert" geen verlof kon krijgen om haar concours-hippique te houden op den dag van de Paarden markt. Uit het antwoord van den voor zitter bleek, dat dit was afgestuit op de vermakelijkheden en een en ander juist valt op een datum, dat het hier vroeger kermis was. terwijl juist de «kermis bij raadsbesluit was afgeschaft en de bur gemeester niet de schijn op zich wilde la den de kermis weer langs een achterdeur binnen te halen. Hierna deed de heer Bol een voorstel om het concours door te laten gaan en alleen "toe te laten een ververschingstent en een poffertjeskraam welk voorstel werd aangenomen met 8 tegen 5 stemmen Voorts werd besloten een bedrag van f 80 bij te 'dragen per K M. per jaar voor de aanleg en het on derhoud der tertiaire wegen. Verder werd een bedrag van f 300 van wijlen mevr de wed. Stans geaccepteerd om van het vruchtgebruik daarvan het graf van wij len den heer J. C. Stans en van ..ïevr Stanst Hoen te onderhouden. Verder besloot de raad een bedrag te voteercn voor extra hulp aan werkloozen, steun B. berekend over 487 werkloozen. waar van het Rijk f 3 30 en de gemeente f 2 per hoofd betaalt, hetwelk in totaal f 2581,10 is, waarvan voor rekening van de gemeente een bedrag van f 774 komt. Vervolgens komt aan de orde de onder- handsche verhuring voor den tijd van 4 jaar van het ophalen van asch en vuil nis. B. en W. stelden voor dit weer te blijven gunnen aan den persoon, die dit werk thans opknapt en die in alle op zichten zijn taak naar behooren vol brengt. Het kohier straatbelasting voor 1937 werd vastgesteld op een bedrag van f 9827. De voorzitter deelde mede dat de toestemming was afgekomen voor het werkverschaffingsplan betreffende het Huis te Kinderdijk. Op voorstel van B. en W. werd aan de N V. de Zuurstoffen- fabriek „De Alblas" een stuk grond ten verkoop aangeboden, n.l. 400 vlerk, meter tegen een prijs van f 4. Verder werd de verordening, regelende de maximumsnel heid voor auto's gewijzigd en werd een ventverordening vastgelegd. Tenslotte werd overgegaan tot uitbreiding van de kom der gemeente, teneirtde de N V Ne- derlandsche Kabelfabriek in de gelegen heid te stellen op haar fabrieksterrein vier middenstandswoningen te bouwen. Duivenvlucht. Albiasserdam. De postduivenvereeniging „De Postduif" hield een wedvlucht van af St. Denis, afstand 360 K.M. De uit slag was: J. Wolters 1, 3. 7, 8 en 11; Gebr. Dijk 2 en 14, B. Vastenhoud 4, W Ruiter 5, 15, 17 en 18; A. H. ftccouit 6 en 10; Gebr. Steenis 9 en 13; A Veen 12, P. Bas 16. Febr. Bakker 19, W. v. d Rhee 20 en 21. Los v.m. 9 uur. Aankomst eer ste duif 1.53.56 uur, aankomst laatste duif 2.21.18 uur. Aangereden. Alblasaerdam. Dinsdagavond is het tweejarig dochtertje van L. M door plot seling den weg over te steken overreden door de vrachtauto van W. v. W. uit Groot-Ammers. Leden van de E HBO. onder leiding van dr. Terpstra hebben hulp verleend. Het kind is later op den avond naar het ziekenhuis vervoerd. De collecte in de Herv. Kerk gehou den ten bate der Kerkvoogdij heeft Zon dag f 128.88 opgebracht. Albiasserdam. De middenstandsvereenl- ging voor Albiasserdam en Omstreken vergaderde dezer dagen. Op deze verga dering werden de statuten en het huis houdelijk reglement vastgesteld. Voorts werd besloten tot toetreding tot den Ko- nlnkl. Nederlandschen Middenstandsbond Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. M. Kortleve. J. M. Vermeulen. A. P. de Lange, B. van Vliet, J J. Jong- kindt, 8. de Rooij. J. de Bruin, C v. d Graaf en Verweij. De contributie voor dit eerste Jaar werd vastgesteld op f 4 Als voorzitter der vereeniglng zal de heer C M. Kortleve fungeeren. Duivenvlucht. Bergambacht. De postkluivenvereenl- glng „De Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Orleans over 495 K M De duiven werden gelost om 6 uur. Aan komst eerste duif 143 uur. De uitslag was; I. Verhoek 1, 2, 7. 9 en 19. C Burger 3, 14 en 18; A. Frederikze 4, 8. 16 en 17; G. Brand 5 en 10; J Brand 6, R en 20; P. Blanken 11; B van Zoest 13 en 16. Albiasserdam. Op de rivier „De Noord" geraakte ter hoogte van deze gemeente de schippersknecht van het motorschip „Veetrouwen" te water. Gelukkig werd dft opgemerkt door den schipper van de veeeboot AJblasserdamHI-Ambacht, the met behulp van een reddingsboei den drenkeling; wiab-te redden. Sportfeest. Capeile a.d. IJssel. Zaterdagmiddag wordt een .groot sportfeest gehouden op het ..Zwervers-voetbalterrein" aan de Kerkla&n Het programma luidt: 3.30 wedstrijd tusschen „Zwervers"- jeugdzevental en D.C.V -jeugdzevental. 6 uur; wedstrijd tusschen „Zwervers I" en „Steeds Volharden I". 7 uur wedstrijd tusschen „Goal I" en „Pechvogels". Op het terrein zijn verschillende ver makelijkheden aanwezig. De rekening van het waterbedrijf der gemeente sluit over 1936 aan baten en lasten op een bedrag van f 43 724.74, met een bktig saldo van f 15.092.33. Capeile a.d. IJssel Het 6-jarige zoontje van H de Bruin, wonende in de Dacos- tastraat, geraakte spelende ln de sloot langs de IJsselm laan Aan omstanders mocht het gelukken ere kleine behouden op het droge te brengen Gebit Ingeslikt. Capeile a.d. IJssel. De 30-jange A. B Jr., wonende Dacostastraat. slikte zijn kunstgebit in. Opname in een ziekenhuis te Rotterdam was noodzakelijk. Dammen. Capeile a.d. IJssel. Het 2e tiental van de damclub T.O.G. heeft een wedstrijd gesjjeeld tegen „Luto II" van Ouderkerk ad. IJssel. De uitslag was als volgt: TO O. Luto II P. BanenJ. Docters van Leeuwen 2—0 D. Baas—O. Vis 2—0 H. Budding—A. O. van Pelt 2—0 S Benard—M de Jong 1—1 T. van Herk—A. Stougie 2—0 Capeile a.d. IJssel. De damvereeniging T.O.G. heeft de 16e» ronde gespeeld voor de bordenbezetting. De uitslagen waren" als volgt: J. KaptemA. van Beek 11 P. RozendaalA. Heuvelman 0—2 D. Verkalk—Adr Heuvelman 2—0 D. de ZwartP de Jong 20 A. van BeekD. Jongeneel2—0 Geslaagd. Capeile a.d. IJssel. Mej. P. Stoffels is te 's-Oravenhage geslaagd voor het exa men coupeuse REÜNIE BIOSCOOP. Gouda. Ondanks de warmte zal 't Reünie theater deze dagen wel weer veel bezoek trekken, want het programma ls geva rieerd en aantrekkelijk. De hoofdfilm ls „Olie voor China's lampen", naar het bekende boek „Oil for the lamps of Chi na". Pat O' Brlen speelt in deze span nende en goed samengestelde film de hoofdrol. Het programma omvat verder de Hollandsche film „De ballade van de hooge hoed", waarvan men ook zal ge nieten en „Op heeterdaad betrapt", zoo dat het publiek dus alleszins waar voor zijn geld zal hebben „Kapitein Blood", met Errol Flynn in de hoofdrol komt nog eens terug in de Zondagmorgenvoor stelling, terwijl in de matinfè van Woensdag een voor de jeugd onderhou dende en leerzame film draalt, namelijk „avonturen der Groenl&ndvaarders". Zie de advertentie. Eind-examen Gymnasium. Gorinchem. Bij het eind-examen aan het Oymnasium slaagden voor diploma A de heeren W Anker. W Spronk. R. H. Wefers Bettinck; voor B de heeren S Bernt en P. Hoogland. Gouderak. De gemeenteraad heeft be sloten om 'tegemoet te komen in de straatverlichting te Stolwijkersluis. De voetbalvereengiing „Gouderak" heeft toestemming verleend aan THOR. om Vrijdagsavonds de athletiek te be oefenen op het voetbalterreln. Nu de warme dagen gekomen zijn, wordt weer druk gebruik gemaakt van het zwemmen in den IJssel. De meeste baders nemen een bad bij het veer ach ter het dorp. Gouderak. Oed. Staten hebben voor deze gemeente de steunuitkeering be paald op f 10.92 per week. Concert. Goudriaan. Zaterdagavond zal de muziekvereen. „De Volharding" te Noor deloos een concert geven bij café Baron Aanvang 8.30 uur. Duivenvlucht. Groot-Ammers. De postduivenveree niging „Lucht Express" Groot-Ammers Streefkerk, hield een wedvlucht vanaf St. Denies 376.747 KM De duiven wer- denl osgelaten om 9 uur. Aankomst eer ste duif 2.15 0 uur De uitslag is als volgt: A. Simons 1; F Stóut 2. 3 en 6: J. Don kersloot 4 en 5; Chr. Mourik 7; C de Bruin 8. Aankomst laatste duif 237.38 uur. De collecte voor de reclasseering heeft hier f 9.76 opgebracht. Hei- en Boeicop. In deze gemeente is een begin gemaakt met den hooibouw. Allerwege hoort men reeds het geratel van de maaimachines ln de polders. Deze drukte geeft aan vele arbeiders «verk. Zoo wel de kwaliteit als de kwantiteit van het gras is goed. Gevonden: een vulpotlood. Inl. bij den gemeente-veldwachter. Zondagavond deed mej. S. Schoonrewoerd bij de gem.-politie alhier aangifte, dat zij toen zij per rijwiel door de gemeente reed. door enkele honden was aangevallen, waarvan er één haar mantel stuk beet. Jaarsveld, in de plaats van den, heer P Stlgter. die als diaken der Ned Herv. Kerk heeft bedankt, is benoemd de heer J A. de Leeuw. Tijdens een kort onweer sloeg de' bliksem ln een boom naast het café van den heer J. F. de Oier. Stroomstoring. Krimpen a.d. IJssel. Donderdag moes ten tengevolge van een 3toring in het electriciteitsnet de werklieden an de N V. C. v. d. Giessen en Zoneu's Scheeps werven' het werk staken Spoedig werd dit euvel verholpen, zoodat óm anderen dag alles weer zijn gewonen gang kon gaan. De diphterie. Krimpen a.d. IJssel. Nog steeds heerscht in deze gemeente de diphterie Het aan tal nieuwe gevallen beperkt zich echter meer en meer. Toch blijven de o. I school II en III en de bijz. lagere school n voorloopig>nog gesloten. Krimpen a.d. IJssel. De Zaterdag ge houden collecte voor de reclasseenng heeft hier f 87 14 bruto opgebracht. Gevonden, een zaksp.egeltje met kam, een paar kinderschoenen; twee boodschappentasschen; een kosteloos rij- wielbelastingmerk; een strikdas, alles te bevragen bij de politic; bakxersbeschuit- mes, G Schenk. Steenbstr. 18; hond. W Noorlander. Kruistraat 5; portemonnaie met Inhoud, P. Boers. Steeuo. str rij- wielbelastingmerk. J. Trouwborst, Koker straat 9, hulssleutel, A. Loeve, Waal straat 59, rijwielbelastingmerk. L. Kreuk. Nijverheidstraat 29 Loop der bevolking over de maand Mei. Het aantal inwoners per 1 Mei j 1. bedroeg 5633. Gedurende de maand Mei werden 8 personen geboren on 14 inge komen, naar elders vertrokken 16 en 7 personen overleden, zoodat een vermin dering van 1 persoon valt waar te ne men. Het aantal inwoners per 1 Juni JJ. bedroeg dus 5632. Er zal een vergadering belegd wor den ,om te komen tot de oprichting van een particuliere doktersfondsvereeniging In deze gemeente heerscht een ern stige hondenziekte Meer dan 15 honden zijn er door aangetast en reeds zijn ver schillende afgemaakt. Langeruigeweide. De gemeentepolitie heeft tegen A. J V. uit Harmeien pro ces-verbaal opgemaakt wegens het met een motorboot varen ln de dubbele Wie- recke zonder vergunning van het Groot Waterschap van Woerden. H. S en diens zoon S. S. kregen een proces-verbaal wegens het berijden van een rijwiel zon der belastlngmerk De hier gehouden collecte ten bate van de reclasseering heeft f 7.55' opge bracht. De heer L. Honkoop is door B en W. benoemd tot kommandeur bij de brandweer, afdeeling slangendragers. Veilingvereeniglng Driebruggen e.o Aanvoer 5700 stuks. Prijzen kipelfcren f 2.55f 3 de 100 stuks. Jubileum. Lexmond. Onder groote belangstelling vierde de heer Haafkens, hoofd der School met den Bijbel, Vrijdag zijn 25- jarig Jubileum als Chr. Onderwijzer. Na dat 's morgens in de school dit feit fees telijk was herdacht, en de leerlingen meester een leesbak hadden aangeboden, werd 's middags receptie gehouden, waar van een zeer druk gebruik gemaakt is s Avonds bracht de muziekvereen. „Ex celsior" den jubilaris een serenade, waar na in de school met familie en genoodlg- den een feestelijke bijeenkomst werd ge houden. Hier voerden verschillende per sonen namens vereemgingen. waarvan de heer Haafkens deel uitmaakt, het woord, alsmede eenige vrienden. Hét personeel bood den jubilaris een thee meubel aan, het schoolbestuur een lees- lamp, de Herv. Jongelings- en meisjes- vereeniging, de Zondagsschool, de C.H. Kiesvereen., de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. en de Crlsis-Melk-Commissie. gezamenlijk een pendule, terwijl van de ongeveer 30 bloemstukken zendingen waren van de Geref. Jongelingsvereen. „Hosanna", van de Tuindersvereeniging „Vianen en Omstreken" enz. Door een en ander is deze dag voor den heer Haafkens en diens gezin tot een onver getelijke geworden. Concert. Lexmond. Zaterdagavond hebben de muziekvereen. „Excelsior" en de zangver eeniging „Nieuw Leven" een concert in de Dorpsstraat gegeven, waarvoor de be langstelling zeer groot was Het was een mooie avond. De speldjesverkoop voor het recla- seeringswerk bracht in deze gemeente f 35.67 op. Lekkerkerk. Op onverklaarbare wijze is in een hoop straatvuil. dat gebruikt werd voor slootdemping. brand ontstaan. Daar geen perceelen gevaar liepen, is niet tot biussching overgegaan. De be woners in de omgeving hadden er niets op tegen, want de berg verbreidde een ont zettende stank. Bovendien heeft de brand een groote opruiming onder dé ratten gehouden, die in unteibaar groot aantal in de hoop hun verblijf hielden. Meerkerk. Toen de zoon van de wed. Bronkhorst uit Zijderveid kaas kwam le veren aan het pakhuis der firma Van Beek, kreeg hij eensklaps een slag van het paard, met het gevolg, dat een zij ner beenen gebroken werd Na voorloo- pig dooi den dokter verbonden te zijn. ïS hij naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Aanbesteding. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De bouw van een café met woonhuis aan Korienoord voor rekening van den heer De Brum alhier.e is als volgt opgedragen timmer werk J. Hordijk alhier, voor f 4085; met selwerk J. C. de Wit alhier, voor f 3535. schilderwerk gebr. van Erkel. alhier f 497; loodgieterswerk O van Wijngaar den alhier, f -475; smidswerk W. Krauel. Ouderkerk a.d IJssel, f 315; electriciteit A. Duim. Ouderkerk a d. IJssel. f 104. De muziekvereeniging „Door Kunst Verkregen", directeur de heer C. van Gent uit Schiedam, zal ln de zomer maanden ook enkele concerten geven aan de 's-Oravenweg op het terrein van den heer J. Honkoop. De vereeniging ..Ziekenhuisverple- ging stelt pogingen in het werk om te komen tot oprichting van een afdeeling van het Operatiefonds. Nieuw-Lekkerland. De heer J. G Slob. die benoemd is tot gemeentebode. is thans ook aangesteld tot bode van het burgerlijk armbestuur Mej. P. W Schlüter heeft ontslag genomen als leidster van de Meisjesver- eeniglng „Mirjam". In haar plaats is benoemd mej P C. den Boer. Concert. Nieuw-Lekkerland. De muziekvereeni ging „Apollo", directeur de heer C. Horsman, zal Zaterdagavond efip con cert geven op het plein voor het secreta riegebouw te Kinderdijk. Oud-Alblas. Blijkens een mededeeling van den Provincialen Waterstaat zullen perceelen grond, die onteigend zijn, of zullen worden, in verband met den nieuw aan te leggen provincialen weg door ambtenaren worden betreden. De eige naren hebben in verband met art. 9 van de Wateretaatswet te gedoogen, dat op metingen worden verricht en palen ge slagen, zoodat belanghebbenden goed doen. als zij eer dat hooiland bewer ken, dat ln die onteigende perceelen is opgenomen. Verkeer Oudeiandscheweg. Oudewater. De brug in de Oudeiand scheweg onder deze gemeente is thans voltooid Echter in verband met het ver- hoogen der opritten blijft voorzichtig heid voor het autoverkeer nog geboden, zoodat ook de roode vlaggen aan weers zijden nog niet zijn weggenomen. Een breed met hooi beladen wagen van den landbouwer A. VonkNoorde- graaf reed Dinsdag tijdens het passee- ren op den Kerkweg de groentekar van den heer J. Ames aan, met het gevolg, dat dit voertuig over den kop sloeg en de lading op den weg terecht kwam Een aantal komkommers en aardbeien ging verloren. Ook het over de kar ge spannen tentzeil ging gedeeltelijk aan flarden. Hoog bexoek. Polsbroek. De burgemeester heeft aan de ingezetenen een circulaire doen uit reiken, meldende het officieel bezoek van den Commissaris der Koningin aan de gemeente op Woensdag 16 Juni, des nam ongeveer half drie. Belanghebbenden worden in de gele genheid gesteld den commissaris te spre ken, indien daarvan te voren schriftelijke mededeeling wordt gedaan De burgemeester verzoekt de inwoners bij dit bezoek van den Provincialen ver tegenwoordiger van de Koningin de vlaggen uit te steken. Wegverbe tering. Reeuwijk. Deze week is een aanvang gemaakt met het asfalteeren van den Zwarteweg in de afd. Middelburg. Deze maatregel zal vooral door de bewoners worden toegejuicht, daar deze weg des zomers een en al stof ls. De collecte voor den gewapenden dienst zal in deze gemeente gehouden worden in de week van 14 t m 19 Juni. Door brug gezakt. Reeuwijk. Maandag is een met steenen geladen tractor met aanhangwagen van de firma Terwlndt. uit Kerkdriel. op het dorp Reeuwijk door de brug gezakt. Doordat de bestuurder den weg kwijt ge raakt was. belandde hij met zijn vracht wagen. welke een totaal gewicht had van niet minder dan 26 ton. op de binnen wegen De wagen kon nog juist over de brug komen, toen deze in elkaar zakte. De materieele schade aan de brug, die eigendom van eenige particulieren is, is aanzienlijk. Tegen den bestuurder kon geen procesverbaal worden opgemaakt, daar aan de door hem bereden wegen geen maximum gewicht aangegeven staat. Het verkeer, dat voor alle voertuigen gestremd was. moest omgeleid worden. Op last van de politie werd de lading van den vrachtwagen eerst gelost en toen kon de wegan zijn weg vervolgen. Dein- ding is later in gedeelten weggehaald. De at-brengst van den Santoo- bloempjesvemoop bedroeg f 31.50. De pal.tie heeft tegen eenige per sonen proceove.baal opgemaakt wegens het zitten en i:ggen in hooiland. Gevonder een damestaschje met inhoud. Te bevr. bij H. Vink, Platteweg. Brug bezweken. Reeuwijk. De Reeuwijksche brug in den straatweg vertoonde over het geheele rijvlaik plotseling een vrij diepe uithol ling. Bij onderzoek bleek dat de brug niet langer weerstand heeft kunnen bieden aan het buitengewoon zware en drukke autoverkeer. Direct nadat het euvel ge constateerd werd heeft de politie maat regelen genomen aangaande voorzichtig rijden over de brug en moesten passa giers van autobussen en touringcars vóór de brug uitstappen, terwijl zij- nadat de wagen de brug gepasseerd was. weer in stappen konden. De aannemer, de heer C. Macdaniel. heeft in opdracht van de associatie van den straatweg de noodige maatregelen getroffen tegen verdere ver zakking en ter beveiliging van het ver keer. Zoo spoedig mogeiijk zal de brug afdoende gerepareerd en verzwaard woe den. hetgeen een niet onbelangrijke kos ten met zich zal brengen. Bijna verdronken. Reeuwijk. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 11-Jarlg zoontje van den heer N O aan den s-Gravenbroeksche- weg in de wetering, waar hij weldra mid den in lag Op het hulpgeroep kwam een oom van het ventje, de heer D S toe gesneld. Deze bedacht zich geen oogen blik en begaf zich te water. Het mocht hem gelukken den drenkeling, die toen reeds in zinkenden toestand verkeerde, behouden op het droge te brengen. Sliedrecht. De plaatbewerker H. alhier werkzaam bij de scheepswerf „Holland te Hardinxveld, viel van de stelling van een in aanbouw zijnd schip. Met inwen dige kneuzingen is de man per auto naar zijn woning te Sliedrecht vervoerd. Het 4-jarig kind van den heer v. H. uit wijk D. was voor de woning aan den waterkant aan het speien. Plots verloor de kleine zijn evenwicht en geraakte te water. De heer V.. die het ongeval be merkte, sprong het kind na en bracht het spoedig op het droge. Zevenhuizen. Dinsdagmorgen is een met zand beladen auto van den heer H Compeer, doordat de bestuurder te kort aan den kant van den weg reed, aan den Groeneweg in het water van den Ring vaart terecht gekomen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De auto is met een kraanwagen van den heer K. v. d. Welden weer op den wal gebracht. Eierveiling. Zevenhuizen. Op de Woensdag gehou den velling te Zevenhuizen waren aange voerd 22029 kipeieren, prijzen f 2 50—3.10 en 682 eendeieren, prijzen f 1.802.40 per 100 stuks. Zevenhuizen. Zondag hield de postdui venvereeniging „De Stormvliegerseen wedvlucht van Orleans, afstand 498 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le en 2e prijs en eerste overduif N. Kop penaal. 3e en 4e prijs C van Dam: 5 N. C. Hol. 6 J. de Koster; 7 S Bontenbal; 8 G. v. d. Krift. Tweede overduif D. van Kranenburg. De duiven werden gelost om 6 uur. Aankomst eerste duif 1 46.45, laatste 2 46 25 uur. De verkoop van speldjes op Zater dag 5 Juni ten voordeele van de reclas- seeringscollecte, heeft te Zevenhuizen netto f 25.97' 2 opgebracht. HEI- en BOEICOP. Mqj. Ingekomen: J. de Vor, arbeider, geh met D Koouman, van Everdmgen in Ka naaldijk 71a; C. de Leeuw, dienstbode van Streefkerk inw. bij W. de Jong. vee houder no. 75; A. van Rooden, arbeider, van Oo8terwijk, gem. Kedichem. inw. bij A. van Rooden. veehouder noa 78a; A. de Leeuw, arbeider, van Kedichem, inw. bij J. de With, veehouder, no. 79a; A de Jong en gezin, arbeider, van Vianen in Nieuwe Weg no. 133; W de Leeuw, vee houder. geh. met N. B. Middelkoop, van Schoonrewoerd in no. 123a; N. A den Hartog, dienstbode, van Asperen inb wij J. A de Jong. veehouder, no. 125a. Vertrokken: K. C. de Jong. dienstbode, van no. 44 naar Schoonrewoerd Boeicop. inw. bij G. de Jong. veehouder; M. den Hartog. dienstbode, van no. 51 naar Zeist, inw. bij T. de Haan. Postweg no. 13 Austerlitz; J. M de Leeuw, veehouder, en gezin, van Kanaaldijk no. 65 naar Via nen, Bolgarijen. W. Brouwer, arbeider, geh met J. den Besten, van 79a naar Meerkerk no. 55a; J. C. ,yan den Heuvel, arbeider, en gezin, van no. 101 naar Schoonrewoerd Boeicop; B Klein, vee houder, en gezin, van no. 123a naar Lexmond Lakerveid. G van den Berg. dienstbode, van no. 125a naar Hagesteln inw. bij G. Veen, veehouder; E den Bes ten. zonder beroep, geh. met F. A den Hartog, van nou 6a51z34ft 12345 2345 12 Hartog, van no. 56 naar Lexmond. VRIJDAG 11 JUNI 1937 REÜNIE Goudaj Tela 2027 «nuf Hldiw: II m 14 Juni. l'Ht O' Hrien Keu gewtalig gensati-'neel filmwerk. Als extra, de zeer bijzondere Heil. Vl»le-lll«f*-«l'» Al* 3e atuaclie: Een daverend Uc*- iiKce* Een komische sensatie AND f CLYDE in Op heeterdaad betrapt. Toeeani boven U JW Attentie Zondag as. Ochtendvoor- stelling '0.30 uur Attentie Errol Mynn m. kapltetn Bloed Woensdag 2 uur MATINEE voor lederen leeftijd, met de buitengewoon slauqf U Kaaapoeder tegen losse kaas Dubbel geraffineerde kaaasalpeter Chloorcalcium ter volledige stremming GHIoopIooq voor hei bacterievrij maken van gereedschap. Indicatorpapier voor melkonderzoek Vraagt ons kosteloos advies. Drogisterij MARKT 6 TEL. 2423 GOUDA Elke advertentie in dit blad opent kansen op nieuwe klanten Bervoets GROOTSTE COLLECTIES IN HEEREN-MODE-ARTIKELEN - HOEDEN - PETTEN - SCHOENEN. Volgens acte van Notaris A. J. H. van Clarenbeek Hl Rotterdam, dd. 7 Juni 1937, was fn den brief. die bij acte van gemelden Notaris dd. 19 Mei 1937 door ons in verzegeld couvert was gedeponeerd, als Gratis Koopdag in onze speciale reclame aangewezen: MAANDAG 24 MEI 1937. leder, die dus op dien dag in één van onze magazijnen in den lande gekocht en contant betaald heeft, ontvangt het bedrag van dien aankoop, tegen inlevering van den koopbon, met het speciale datum-stempel, in contanten terug. De uitbetaling geschiedt vanaf morgen. Meubelen -Vloerkleeden - Zeil Bedden - Ledikanten - Dames- Heeren- en Kinderkleeding enz. Groenendaal 90—92 - GOUDA. Mevrouw: Ik zag, dat iemand je gisteravond kuste in den tuin. Ma rie. Was het- een brievenbesteller of een politieagent? Dat kon ik niet goed zien. Marie: Dat kan ik u precies zeg gen. mevrouw, als ik weet of het even vóór achten of even vóór ne genen was. om het genoegen van een fietstochtje te bederven, tenzfj U banden-reparatie materiaal bij U heeft. Het kost bijna niets 5 S en bespaart U veel ongemak en tijd. Haal het bijg „METALICO" Hat adres voer Hoogstraat 12, Tal. 2293, GOUDA J Rijwielen an Ondardaalan. Enorms sortaaring. B Zaar scharpa prljxanl - Prachtig# tandems te huur J ■■■■■•■■■■■■■■■■■■■■a Waar denkt U met de Kermis op Vrijdag 11, Zaterdag 12 en Zondag 13 Juni heen te gaan? 5 WAAROM? Omdat wij nu hebben „Lïi4&MANtlA Jaaaa. beinlichtj» werkt prachtig II 25 een' per advertentie van 6 regela 'bij vooruitbetaling;. Elke regel meer S sent Utuluitend worden opgenomen advertentie» met dienjeaaob.edingen vraag en aanbod van 2e handa goederen met van handeldri|eendenK gevonden en verloren zaken en om iiinde ra ken-ad verten uea van met meer en niet minder dan 10 regelt tegen 1.— per plaaumg. Juffrouw zag zich gaarne geplaatst op een ATELIER. Gewend leiding te geven, of als Winkeljuffrouw. Brieven, onder No. 2420, aan het Bureau van dit Blad. een schitterende dans vloer en zoo goed als in de open lucht. Met de grootste warmte is het daar nog heerlijk om te dansen. J&- Voor iedere bezoeker hebben wij een bijzondere attractiell Dit alles geven wij U, om dé stemming te verhoogen en het U zoo gezellig mogelijk te maken. U weet, het is immers in „DE KLEINE BETUWE" altijd gezellig. Ook schitterende muziek, versterkt orkest Qebr. Sirre Ten gerieve van „De Kleine Betuwe"-bezoekers rijden er drie luxe auto's van het dorp en terug Retour 10 c. Bezoekt ook onze mooie en degelijke Kermis-attracties, zooals: Zweefmolen (A. de Vroom uit Gouda); moderne Lucbtschommel (A Bratenaar); Slagmachine en Schiet tent (G. Bos); Pyramide en Aquariumsport (Gebr Smit); Hengelsport (C. Smit), Simon Jozef Brussel's biljart; Vliegboomsport (Lamor) enz. enz. enz. Prima consumptie, ook met de kermis! De Ondernemer: W. KOMPIER Haastrecht Telefoon 19 juiste samenstelling voor bijeoeJering m t land N V. v.H C. SCHOUTEN 4 ZOON BERGAMBACHT - SCHOONHOVEN c Waardeert ge uw klanten en uw iiken?... Laat dan Ven Nooten uw drukwerk makent Waterdichte Kampeertentan Demonstratie-tenten van 't vorige seizoen voor 1van den prijs (iets smoezelig) niet smerig of vuil m. nog volle schriftelijke garantie Dekzeilenfabriek „Helmond" Zijlweg 111, Haarlem. Beslist afdoend middel Verkrijgbaar bij H SCHOUTEN Jz. Graanhandel, Oudewater. Een prima IJSCO-BAKFIETS te koop. met dubbele wanden en dubbel deksel; prijs 75.Adres Dokter Langeveldtpletn 5 te Slie drecht. Te koop: EEN KLEERMAKERS- TRAPNAAIMACHINE. Te bevragen bij J. RIETVELD. Agent Schoonh. Courant, te Vllst. TE KOOPi Een gebruikte HOOI SCHUDDER en een New Hudson Motorrijwiel. L. HARRE WIJN, Tel. 25, Oiessen-Nieuwkerk'. Te koop: EEN PLATTE WAGEN, in goeden staat, coll. assen. D. DEN BESTEN - Goudriaan. Te koop: HANDWAGEN, in zeer goeden staat, ook geschikt voor Hit. (Coll.-patentas) 13. Ad0es: C 297, Sliedrecht. BHffjk aangeboden: eenige Duitsche staande Jachthonden 2 maanden oud, van prima ouderskleur, bruin getijgerd. Te bevr. A. LANDMETER, Schoonhoven, Wal 14. Te koop gevraagd: 2de hands FORNUISJE, maat 2.80. - Wed. A. G. VERBOOM. C 75, Haas trecht. Te koop. Gebruikte HARLEY- DAVIDSON, 5—7, model '30 prima in orde. Brieven, onder no 2440. aan het Bureau van dit Blad. Ta koopi 2 beste jonge voor de eerste keer geworpen tegen billijken prijs. Spoedt Te zien en te bevr. bij B.Schram A 973 Sliedrecht. Te koop: EEN PARTIJ PAN LATTEN. tegen elk aannemelijk bod. Slechts éénmaal gebruiktl Voor alle doeleinden geschikt. Brievtn. onder No. 2430. aan het Bureau van dit Blad. Ta koopi een gebruikte boerenwagen b ij C. VAN DAM Goudscheweg Stolwijk. Wij hebben verder- Pracht Runderlappen, le kwaliteit, 2'/i pond voor 1.20; 2'i pond magere Varkenslappen voor 1.20; Dikke Bladreuzel 68 cent per Kilo; Uitsluitend dik Niervet 85 e. p. KHo; 3 pond vet Rookspek v. 00 c.; 2'h pond mager Rookspek v. 99 cent; Gemalen Reuzel 27 c.p.p. Let op ons juiste adresalleun Kaizaratraat 58. naast Jan v. Dam ArkeL In de maand Mei heeft de ge meente fl. 505.49 aan werkloozensteun uitbetaald tegen XI. 923,19 in Mei van 't vorige jaar. De heer W. H. Sorber, beroepen pre dik&nt bij de kerkelijke gemeente Arkel Kedichem heeft Woensdag de ge meente bezocht om zich van verschil lende aangelegenheden op de hoogte te stellen. Donderdagmorgen reed een vracht auto van de N.V. Betondak tegen het langs de weg staande betonnen muurtje waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting. Met eenige mkterieele schade liep hot ongeval »JL Als bijdrage in de kosten van het onderwijs aan het gymnasium tf Go rinchem zal deze gemeente over 1938 fl. 537.30 moeten betalen. Giessen-Nieuwkevk. Bij Kon. besluit van 27 Mei is goedgekeurd de verorde ning op de heffing van schoolgelden. Verkoo pingen. Nieuw-Lakkerland. Ten overstaan van notaris J. W. Nortler uit Streefkerk had Woensdag de verkooping plaats van het woonhuis B 2 met schuurtje en erf, en van een perceeltje bouwland, groot 1 A. 23 c.A., toebehoorende aan den heer P. Stam Jzn. Perceel 1 werd gekocht door den heer J. C. Vos te Kinderdijk voor f 2100 en perceel 2 door den heer A. Simons, alhier voor f 400. Een afscheid. Nieuw-Lekkerland. Dinsdagavond heeft unej. P. W. Schlüter, die ontslag beett als leidster van de Meisjesver- „Mirjam", afscheid genomen van ouders en leerlingen. De heer H Arends. hoofd van de schooi met den Bijbel, bij wten de leiding van den avond berustte, bracht haar dank vqor hetgeen zij voor de vereeniging had gedaan en bood haar als blijk van waardeering een radiotafeltje aan. Namens de zusterver- eeniging .JVIeisjesroeping" werd haar. bij monde van den heer G. J. van Elk. een schilderstuk overhandigd. Van de ouder commissie ontving zij een tljdsrhriften- bak Mej. Schluter zegde voor een en ander vriendelijk dank. Daarna heeft de heer Arend de nieuw benoemde leidster, mej. P. C. den Boer, met een hartelijke toespraak geïnstal leerd. Mej. M Stam, lid van „Mirjam", sprak een woord van welkom tot de nieuwe leidster. Ds. H. van Heijst sprak een slotwoord. Er was weel belangstelling 55 jaar getrouwd. Streefkerk. Donderdag 24 Juni hopen de heer W. de Jong Kz en zijn echtge- noote den dag te herdenken dat zij voor 55 jaar in het huwelijk traden. De heer De Jong vestigde zich vóór 55 iaar als caféhouder in deze gemeente; 28 jaar heeft hij dit bedrijf in het thans be staande cafe Meerkerk uitgeoefend waar na hij zich, 27 jaar geleden, uit het be drijfsleven terugtrok en zich in een nieuwe woning in den Boezem vestigde De heer De Jong heeft al die jaren veel voor het openbare leven gedaan Als secretaris van de IJsclub „Willem Ba- rendtsz." was hij gedurende tal van ja ren de ziel van de club. Vanaf de op richting is hij een trouw hd geweest van den Lisbond „Alblasserwaard". Bij feestelijkheden in de gemeente stond hij steeds klaar om het hart en ziel mede ta werken. Gedurende eenige jaren maakte hij deel uit van den gemeente raad voor de partij „Gemeentebelang". De heer De Jong mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen. Van echtgenoote. hoewel zij niet hulpbehoe vend ls. kan dit met gezegd worden, omdat zij, èn door het verminderde ge zichtsvermogen én doordat zij eenigs- zins gebrekkig is, zich moeilijk kan roe ren. De Chr. Zangvereeniging „Crescen do het het Kinderkoor „Excelsior", be haalden onder leiding van den directeur W. Verheij te Albiasserdam, in het Woensdag gehouden zaalconcours te Dor drecht, respectievelijk een eersten prijs (in de afd. uitmuntendheid), alsmede een tweeden prijs. Geslaagd. Sliedrecht. De heer P. Hoogland slaag de te Gorinchem voor het eind-exame» Gymnasium.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5