Plaatselijk nieuws Kerk en School Rechtszaken Sportnieuws MAANDAG JÜNI Berkenwoude. In de Zaterdag gehou den raadsvergadering is benoemd tot ge meente-ontvanger de heer C W. Mole naar, ambtenaar ter secretarie. In dezelfde vergadering werd benoemd tot administrateur van het gem. electr. bedrijf de heer W. Molenaar. Tot onderwijzer aan de o. 1. school in de vacature I. Schram is benoemd de heer L. A. v. d. Boom, thans tijdelijk op die school werkzaam. Volksonderwijs. Benschop. In de jongste vergadering Van de afd. Benschop van ..Volksonder- wijs" is besloten ook dit jaar weer een schoolreisje voor de leerlingen van de hoogste klassen der beide O. L. Scholen te organiseeren. Het voornemen bestaat ditmaal een bezoek te brengen aan de Luchtvaarttentoonstelling te Soesterberg en tevens een tochtje naar Oud-Valke veen te maken. Twee handelaren in oud ijzer enz., bezochten deze week onze gemeente met paard en wagen. Een behoorlijk vrachtje werd opgekocht, waarom de kooplieden langzaam huiswaarts togen. Opeens wei gerde de viervoeter echter zijn diensten. Na enkele malen tevergeefs het dier te hebben uit- en ingespannen, besloot men tenslotte tot toepassing van het spreek- wóórd: „Het paard achter de wagen spannen", terwijl de voerman de plaats van bruin tuaschen het lemoen Innam. Met deze averechtsche toestand scheen de viervoeter zich ook weer niet te kun nen vereenigen, want tenslotte heeft het dier zijn kuren laten varen en. heeft» op normale wijze het vrachtje verder rer- Voerd. Bergambacht. Gevonden: een pakje, tnh. 2 sousbras en *n rolletje elastiek, te bevr. de Graaf Capellenlaan 26, Ammera- tol; een blauwe gabardine jongensjas, te bevragen rijksveldwachter; een badmuts, te bevr. bij J. v. d. Bosch, Dijklaan 1; heer en zomer Jas, te bevr. gem. veldwach ter. Bergambacht. Zaterdagmiddag speelden de Zwaluwen Junioren tegen de junioren van O.N.A. op het terrein aan Bergstof. In een heel goed gespeelden wedstrijd, waarin men schitterende staaltjes van komende uit de richting Ouderkerk a.d. IJssel. gegrepen. De heer Z. werji eenige malen over de weg geslingerd en met een ernstige hoofdwonde m de woning van den heer Van t). gedragen. Ook het kind werd door deze aanrijding meegesleurd en be kwam een hersenschudding. De vrouw kwam er met eenige schaafwonden af. De behandelende geneesheer stond niet toe, dat vader en zoon naar hun ouder lijke woning werden vervoerd; zij moe ten zeer waarschijnlijk een week bij den heer Van D. gehuisvest blijven. Lekkerkerk. Vrijdag maakten de kin deren van de hoogste klassen der Konin gin Wilhelminaschool, door prachtig weer begunstigd, onder geleide van het personeel, een schoolreisje naar Soester berg en Apeldoorn. De internationale luchtvaarttentoonstelilng in eerstgenoem de plaats trok vooral de belangstelling der Jongens. In Apeldoorn werd geruimen tijd doorgebracht in de speeltuin. „De Pulianatoren". Hier waren attracties te over, vooral de motorbootjes. Ieder van de leerliigen mocht er natuurlijk eens inzitten. Veel te gauw was de tijd om. Op de terugweg werd nog even een be zoek gebracht aan een kerserfboomgaard, wat als verrassing was bewaard. Om pl.m. 9 uur arriveerde het gezel schap. zooals gewoonlijk door tailOozen verwelkomd. Geslaagd. Lekkerkerk. Aan de Chr Kweekschool te Dordrecht slaagde mej. M. Klerk voor het eind-examen. Lekkerkerk. De uitslag van de Zondag gehouden vriendschappelijke wedstrijden tegen twee elftallen uit Rotterdam is; L.F.C. I tegen C. en C. I fr—1. L.F.C. H tegen C. en C. H 6-rO. Polsbroek en Vlist. Ais consulent der Ned. Herv. Gemeente zal gedurende de vacature optreden da. P. Bouw van Ben schop. Ongeval met Ijzeren bint. Moercapeile. Donderdag reden twee zoons van den Wfeer V. met een kar op luchtbanden, waarop een 8 meter ijzeren bint lag, uit de garage van hun vader. Op de brug voor de garage werd het ge deelte van die bint, dat over de weg hing, door een personen-auto, bestuurd door den heer P., uit Zoetermeer, aange reden, waardoor de bint van de kar sloeg, waardoor de zoon P. met zijn voet wen met 5—2. Het eerste elftal speelde Zondag te Groot-Ammers voor de Lekschlld-compe- title en kwam met aen S2 nederlaag terug. Oranjevereeniging. Capelle a.d. IJsseL De Oranjevereni ging „Wllhelmina" houdt Woensdag 7 Juli een ledenvergadering ln de boven zaal van de „Amstelbron" in, de Roemer Visscherstraat, ter verkiezing van een be stuurslid in de vacature C. M. Roozemond en ter bespreking van de plannen voor feestviering op Koninginnnedag. Gunning. Capelle a.d. IJsseL Aan den aannemer C. Hoogendljk Dz„ die de laagste in schrijver was voor de verbouwing van de openbare school op het dorp en de veld wachterswoning in Keeten, is thans de uitvoering van dit werk opgedragen. Goudcrak. In verband met de ziekte Van den gemeente-ontvanger, is de heer P. M. van der Meulen aangewezen als waarnemend gemeente-ontvanger. De leerling-motorrijder K maakte een verkeerde manoeuvre met zijn motor, loodat hij tegen een hek reed en kwam te vallen. Met ontvelde vinger^ en wat materieele schade liep dit ongeval af Met Ingang van 1 Juli zal het hulp post-, telegraaf- en telefoonkantoor voor den telefoondienst geopend zijn van 16.30 uur en van 18—1930 uut. Kantongerecht. Gouda. Bij Kon. besluit van 23 Juni gijn herbenoemd tot kajitonrech ter- plaatsvervanger in het kanton Gouda: mr. A. A. J. Rijksen en mr. J. L. J. A. van Mechelen. Kantongerecht. Gorinchem. Mr. E. J. E O. Vonken- berg ia bij Kon. besluit herbenoemd als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Gorinchem. Kersenseiaoen. Haastrecht. Het kersenseizoen is in „De Kleine Betuwe" ingezet met 'n druk bezoek. Uit de wijde omtrek kwamen de bezoekers opdagen. Van de attracties werd veel gebruik gemaakt. Krimpen a.d. IJssel. De door de voet- balvereeniging „D.C.V." verlote fiets is gevallen op nummer 127. De winnaar kan zijn prijs binnen zes weken afha len; daarna vervalt hIJ aan de vereeni- ging. Krimpen aal. Lek. Mej. J. C. Roubos en mej. A. Twigt slaagden aan de Gem. Kweekschool te Rotterdam voor de akte nuttige handwerken. Krimpen a.d. IJsseL Donderdagavond ging de heer G Z. met zijn gezin, be staande uit vrouw en één kind, met de jantobw naar een zijner vrienden, den beer G. van D. aan de IJsseldiJk. Bij het Uitstappen liep de heer Z. met vrouw en kind achter de bus heen en werd bij het rtogJto jywwy.mnrie auto olUcft, watuuuvi M samenspel kon zien, wonnen de Zwalu-l#onder de bint beklemd raakte. Na be vrijd te zijn, bleek, dat hU er met eenige schaafwonden was afgekomen. De toe stand van zijn broer was ernstiger. De ze had zijn linkerbeen gebroken. De dokters Verduin de Boer. uit Zevenhui zen, en Pols. uit Waddinxveen, hebben het been gespalkt. Op advies is de pa tient naar Leiden vervoerd, en daar in het ziekenhuisopgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. Moercapeile. Op Donderdag 24 Juni 1937 waren aangevoerd 0751 eieren. De prijzen waren als volgt: kippeneieren f 2.803.30, henneneieren f 2.30250; eendeneieren f 2.10-2.50; kalkoeneieren f 3.954.00, alles per 100 stuks. Tegen een boom gereden. Nieawerkerk a.d. IJsseL Zaterdag reed de garagehouder J. van der Weiden met zijn takelwagen in volle vaart tegen een boom aan de s-Gravenweg. voor de wo ning van den heer Stout. De bestuurder kwam er met de schrik af, doch de wa gen werd zwaar beschadigd. Met een kraanwagen van de firma Hoevelaken is het vehikel weggesleept. De botsing ontstond, doordat blijkbaar het stuur vast liep. Korte vrijheid. Nleuwerkerk aA. IJsseL Donderdag middag werd de politie er mede in ken nis gesteld, dat een vroegere inwoner dezer gemeente, M. V, die in 'n inrich ting te Rotterdam werd verpleegd, was weggeloopen. Reeds spoedig verscheen V. onder deze gemeente; vroegere ken nissen wisten hem aan de praat te hou den. waarna de politie verscheen en hem weder naar Rotterdam overbracht. Concert. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Ter gelegen heid van den verjaardag van Prins Bernhard. zullen Dinsdagavond de mu- ziekvereeniging ..Door Kunst Verkregen", dir. C. van Gent, en de gem. zangveree- niging „Perseverance", dir. K. de Béun, een concert geven. Door het drukke verkeer, veroor zaakt door Wet aanrijden ,van ballast voor de nieuwe rijksweg onder de gemeente, welke vanuit Nieuwerkerk a.d. IJariel vla deze gemeente naar het werk wordt ver voerd, zijn er voortdurend lekkages in de waterleiding. Ook de straat heeft veel te lijden. De Groeneweg moest reeds ge heel opnieuw worden bewerkt, daar de putten veroorzaakt door het rijden, ge vaar opleverden. De dijkverhooffing. Ouderkerk a.d. IJsseL De werkzaam heden tot het verhoogen van de Groe nendijk zijn in volle gang De belde ta luds van de IJsseldiJk ter plaatse zijn reeds een eindweegs op de vereischte hoogte gebracht en Donderdag is men begonnen met het storten van ballast en puin op het wegdek Tengevolge dezer werkzaamheden ont- si-ann af en toe verkeers-sLagnaues, De autobussen van de dienst Krimpen a.d. IJsselGouda gaan vanaf Donderdag niet meer langs de Groenendijk, omdat dit met groote moeilijkheden en vertra ging gepaard gaat, doch ze nemen thans hun route via de Lageweg. Alle bewoners van de Groenendijk, die met de bus willen reizen, zullen zich dus naar genoemde weg moeten begeven. Ook voor alle automobilisten, die niet aan de Groenendijk woonachtig zijn, of die zich daarheen niet noodzakelijk moe ten begeven, Ls de Lageweg momenteel de aangewezen verkeersweg. Voor de bewoners van de Groenendijk beteekent de verhooging eveneens na deel. Alle langs de dijk staande woningen komen aanzienlijk dieper te staan, daar de dijk ook aanmerkelijk breeder wordt. Het is te begrijpen, dat bebouwde zoo wel als onbebouwde eigendommen, wel ke langs de dijk zijn gelegen, hierdoor in waarde dalen. Zijn beide dochters gered. Peursum. Een dochtertje van den heer J. M. alhier raakte in de Giessen. Dit werd opgemerkt door een oudere zuster, die zich eveneens, te water begaf, doch er niet ln slaagde; haar te redden. Toen kwam de vader er aan te pas, die zich ook gekleed te water begaf en die het genoegen mocht smaken zijn beide kin deren weer op het droge te brengen. 25 jaar hoofd der schooL Polsbroekerdam. Donderdag herdenkt de heer S. Roeleveid den dag. waarop hij vóór 25 jaar alk hoofd der christelij ke school werd geïnstalleerd. De beer Roeleveid werd 20 Sept. 1878 te Scheveningen geboren, ontving zijn opleiding aan de Chr. Kweekschool te Den Haag. toen nog gevestigd Prinsen straat 44. Voor het onderwijzersexamen ln 1897 geslaagd, begon hij zijn loopbaan te Voorthuizen. Deze standplaats werd I Jan. 1904 verwisseld met Amsterdam, Borgerstraat 105. De eerste Juni 1912 trad hij op als hoofd der Chr. School alhier. De heer Roeleveid mag terugzien op een mooie staat van dienst bij het Chr. On derwijs. De school, waaraan, hij zijn krachten gaf, werd op 1 Nov. 1912 met een lokaal vergroot. Tal van oud-leerlin gen zien nog steeds met dankbaarheid op tot den meeseer, die hun de noodige bekwaamheden voor het leven bijbracht. Ook bij de ouders in de heer Roeleveid een zeer geziene persoon, op wiens hulp vaardigheid men nimmer tevergeefs een beroep deed. Ook in verschillende takken van het vereenigingsleven beweegt de jubilaris zich. inzonderheid als bestuurslid der plaatselijke afdeeling van ..Het Groene Kruis" en van 'de ziekteverzekering. Gedurende deze kwarteeuw was hij zonder onderbreking vliorzitter der com missie tot wering van schoolverzuim. Ongeveer tien jaren dient de heer Roeleveid de Geref. Kerk te Oudewater in het ambt van ouderling. Het zal den jubilaris op zijn gedenk dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Vleesehprijs verhoogd.' Reeuwijk. ,De gezamenlijke slagers in deze gemeente hebben ln verband met de steeds stijgende veeprijzen en de daarmede oploopende belasting de prijs van het vleeach met 10 cent per K.G. verhoogd. „Nut en Genoegen". Reeuwijk. De pluimveeyereeniglng „Nut en Genoegen* "hield onder voorzit terschap van den heer J. Th. v. d Weel een ledenvergadering in café Van Riet- Schoten. Na de opening werden de no tulen goedgekeurd en vastgesteld. Bij monde van de afgevaardigden, de hee- ren J. L de Vós en J. v. d. Star, werd verslag uitgebracht van de onlangs te Rotterdam gehouden algemeene verga dering der V.P.Z.H. Na eenige bespre-, king werd besloten tot aankoop van' houdbare serum tegen dyphterie bij kippen alsmede van de benoodigde naal den voor de toediening van het serum. Dit zal tegen den kostenden prijs de leden ter beschikking worden gesteld. De commissie tot het nazien van de re kening van den penningmeester, den heer C. P. van Velzen, had de reke ning volkomen in orde bevonden. Na dat van jie rondvraag eenlg gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter de vergade ring. Reeuwijk. De motorboot, waarmede door de gemeentfe-politie regelmatig op de plassen werd gesurveilleerd, was aan de grond geloopen. Hierbij werd de boot dermate beschadigd, dat deze zonk. Daar de boot reeds oud was en niet ge heel meer aan de elschen voldeed, zal van gemeentewege een nieuwe politie- boot worden aangeschaft. Eierveiling. Reeuwijk. Aan de eierveiling werden aangevoerd 11.000 stuks eieren.' De prij zen waren* Kippeneieren I 2.56f 3 10 per 100 stuks; eendeleren f 2.35 per 100 1 stuks. We* en ver be te ring. RecuWijk. De bewoners van Kaagjes- land hadden een adres aan de gemeen teraad gezonden met het verzoek, om deze weg te asphalteeren. opdat de be woners van de ergerlijke stofplaag be- vrljd zouden woiden Hieraan zal thans spoedig een eindt komen, waut de ge-, meenteraad besloot, het verzoek in te willigen en ook het Kaagjesland te as phalteeren. „Harmoni</\ Stolwijk. Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Harmonie", onder lei ding van den heer J. L. Nobel, uit Gou da, een openluchtconcert op het Plein. Er werden een 12-tal nummers gegeven, die alle keurig werden uitgevoerd Be gunstigd door het mooie weer, trok de uitvoering veel publiek. Voor ouden van dagen. Waddinxveen. Uit de besturen van de beide Middenstandsvereemgingen is een comité samengesteld, dat „de rit voor ouden van dagen" zal voorbereiden. Dit uitstapje zal plaats hebben op Woens dag 7 Juli, vertrek om 1 uur precies van de Kanaalstraat, waar de opstelling plaats heeft. De ouden van dagen die *.an dezen rit deelnemen, zullen te 12.30 uur van huis worden gehaald en na afloop ook weer thuis worden gebracht. De rit is uitsluitend bestemd voor hen. die 65 jaar of ouder zijn en niet voor eigen rekening een dergelijke reis kunnen maken. Voorts kunnen zi^, die lichaamsgebreken hebben zich voor deze reis opgeven, ongeacht hun leeftijd. B. en W. hebben aan den heer Bak ker te Gouda opgedragen het afdammen an droogmaken van de St. Hubrechtssluis welke verbinding vormt tuaschen de Gouwe en de Puttepolder, voor f 1270. Teraardebestelling A. F. Bakker. Waddinxveen. Zaterdag heeft op de R. KL begraafplaats de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. P. Bakker. De heer Bak ker, die op 59-jarigen leeftijd is gestor ven, werd ln September 1931 lid van den gemeenteraad van Waddinxveen. De overledene was in Waddinxveen een zeer geziene persoonlijkheid, die in zaken van algemeene, maatschappelijke en kerke lijke aard, steeds van zijn warme belang stelling deed blijken. In de raad werd naar zijn woord altijd gaarne geluisterd. De burgemeester heeft hem in de ge meenteraadszitting met hartelijke woor den herdacht. De belangstelling was zeer groot. Onder hen, die den overledene de laatste eer kwamen bewijzen bevonden zich wethouder J. G. Herfst als loco-bur gemeester, bij ontstentenis van burge meester P. A. Troost, die wegens ambts bezigheden elders, niet ln de gemeente kon zijn. Verder merkten wij op wethou der J. van Tol, de gemeente-secretaris, de heer A. Kreupeiing, alle raadsleden, be halve de heer Zouthoutmaar, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn; de heer P. Magré, gem.-ontvanger; de heer W. J. A. F. R. van den Clooster baron Sloet tot Everlo als voorzitter der R.K. Staats partij afd. Waddinxveen. de besturen van de R.K. Begrafenisonderneming „St. Bar bara", 't Patronaat en de Middenstands- vereeniglng „St. Adrianus", waarvan de overledene secretaris was. Vooraf werd een plechtige uitvaartdienst gehouden in de St. Victorparochle, geleid door pas toor C. Vonk. Waddinxveen. Het fanfarecorps „Con cordia" zal Dinsdagavond ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard ln de muziektent een marsch-concert ge ven. Uit het jaarverslag van de vereeni- ging E H B O. bl|ljkt, dat het ledental van deze nuttige vereeniging in het af geloo pen boekjaar i? gestegen van 60 tot 70 en dat thans 48 leden gediplomeerd zijn. De rekening sluit in ontvangsten en uitga ven met een totaal bedrag van f 305.48. Er is dus een batig saldo van slechts f 0.55. Waddinxveen. Gevonden: dames handschoen bij C. Hoogendoorn, Kerk- weg 187; een bos- sleutels bij J. Oskam, Brugweg. Gemeenteraad. Willige-Langerak. Een openbare ver gadering van den gemeenteraad is be legd tegen Dinsdag 29 Juni, nam. 8 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen; 2. Wijziging begroot ing 1930. De verjaardag van Prins Bernhard. Willige-Langerak. Dinsdagavond zal ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard de muzlekvereeniging van Lopiker-Kapel in deze gemeente eenige nummers ten gehoore brengen. In de Gracht bij de Chr. School is een fon tein opgesteld, die verlicht kan worden en deze zal om 10 uur door den voorzitter van de Oranje Vereeniging. burgemees ter Schuman, worden ontstoken. Een en ander zal worden opgeluisterd met mu ziek. Afscheid ds. T. van de Hee. Polsbroek en Vlist. Ruim 4»/t jaar heeft ds. Van de Hee zijn beste krachten aan de gemeente gegeven. Zondagavond was de ure van scheiden gekomen. Een groote schare belangstellenden, zoowel van hier als van elders vulde het bedehuis. Ais voorzang werd opgegeven Ps. 122 1 en 3. Gelezen werd Fill. 1 311. Sa m-effen Si» üflBCsaaao SBBïdsBefrWS lemgzaam toestroomde ds. Van de Hee in zijn inleidend woord over het onverwachte van zijn vertrek. Hij zelf had dit niet begeerd, noch ge zocht, hij was naar Polsbroek gekomen om er, zooals hij zich voorgesteld had, 10 jaar te blijven, ja. als het Gods wil ge weest was, heel zijn leven. Spr. dankte de gemeente voor de har telijkheid en het meeleven van het volk, dat hem lief was geworden en aan wien hij, zij het in zwakheid en met gebrek, had mogen doorgeven iets van den rijk dom van het Evangelie der genade Hij riep de gemeente op tot getuige, hoe hij nu juist 400 maal het Woord Gods had mogen prediken. Merkwaardig, aldus ds. Van de Hee, dat meer van uitwendi ge dan van innerlijke zegen te gewagen valt. Het kerkgebouw werd tijdens spre kers verblijf gerestaureerd, de consisto rie vernieuwd, de diaconie-hofstede ver bouwd, de huren der zitplaatsen tot twee maal toe verlaagd en financieel staat de gemeente er goed voor. Op geestelijk terrein ontkiemt het zaad langzaam en moet gedacht worden aan het woord van den Apostel: Ik heb ge plant, Apollos heeft nat gemaakt, God echter moet den wasdom geven. Gaarne had spr. meer zegen op zijn arbeid gezien, maar in het critieke moment, waarm het ging tusschen blijven of heengaan, had de Heere het tekstwoord voor dit avond uur in het hart van den Dienaar gege ven, en met dit woord voor oogen en van deze belofte Gods verzekerd kon hij af scheid nemen en het vischnet des Evan gelies op een andere plaats uitwerpen, ook al wist spr., dat het werk niet af was. Fill. 1 6 was het Schriftwoord, dat als afscheidstekst werd voorgelezen. Dit schriftwoord spreekt van het goede werk Gods en achtereenvolgens stond spr. stil bij den aanvang, den voortgang en de voleindiging van dat werk. Na een korte verklaring van het tekst verband, waarin dit woord van den Apos tel Paulus aan de eerste Christelijke ge meente in Europa voorkomt, gaf spr. een nadere ontvouwing van het goede werk Gods. Scherp deed hij uitkomen hoe machteloos de mensch staat bij den aan vang van het genadewerk en hoe na de intrede van geestelijk leven in de zon- daarsziel de vruchten openbaar worden in het leven naar buiten, terwijl het ge bed vermeerderd wordt onder den in vloed des Geestes om ten slotte te schet sen de voleindiging van dat werk, als de geloovige wordt afgelost van zijn aard- sche post en de volkomen voltooiing bij de wederkomst van Chiistus ten jongst# dage. Hier blijft één troost, dat dit werk van het begin tot het einde Gods werk is, ao# valt alle menschenwerk en eer weg. Waarschuwend verheft spr. zijn stem en zegt dat tegenover het goede werk Gods het werk der duisternis staat en besluit met een woord van toepassing zijn met aandacht gevolgde leerrede. Na het zingen van Psalm 138 4 Iriéid de scheidende leeraar toespraken tot deiv burgemeester, die hem niet alleen een burgervader, maar een broeder geworden is, tot den kerkeraad, den oud-diaken, den heer Kok, den consulent ds. Bouw van Benschop en tot ds. O. J. van Root- selaar van IJsselstein, als vertegenwoor diger van den Ring en van het Classikaal Bestuur van Utrecht, voorts tot de kerk voogden en notabelen en verdere kerke lijke bedienaren, wie hij toebad, dat zij bij hi^g- arbeid in Gods huis den Zone Gods ijiogen vinden als Heiland en Borg voor hun zielen. Een hartelijk woord van afscheid richt» te de scheidende voorganger tot zijn ca techisanten en oud-leerlingen, tot de jeugdvereenigingen, inzonderheid tot de Knapen vereeniging Samuel" door hem in het leven geroepen om het hiaat tus schen Chr. School en Jongelingsvereeni- ging te overbruggen. „Mede werd gedacht aan de Zending» krans „Lydia", waaraan ds. Van de Hee, door het werk zijner vrouw, die als pre sidente dezer meisjesvereeniging fun geerde, zoo nauw verbonden is geweest. Het bestuur en het onderwijzend perso neel der Chr. Scholen wenschte spr. too dat het zaad, in de kinderharten uitge strooid, op Gods tijd moge ontkiemen en rijke vruchten dragen mag. Spr. gedacht de kranken en hen, die tijdens zijn verblijf ten grave gedaald zijn, memoreerde het krankenbezoek en de gewaardeerde steun vah dr. Pasmooij en Zuster Van Soolingen om dan een af scheidswoord te richten tot de gemeente in haar geheel. Nadat ds. Van de Hee in dankgebed was voorgegaan, werd gezongen Psalm 27 7. Toespraken werden gehouden door deh heer A. Bergsma namens de jeugdVer- eenigingen, burgemeester Schreudera als vriend, ds. Van Rootselaar als oud-pas tor van Polsbroek en Vlist en als verte genwoordiger van den Ring en van het Classikaal Bestuur en door den consulent ds. Bouw, op wiens verzoek de gemeente haren vertrekkenden herder en leeraai de zegenbede uit Psalm 121 4 toezong. Ds. Van de Hee dankte met een enkel woord voor de wenschen en legde voor de laatste maal den Oud-Testamentischen zegen op de gemeente, waarna het kerkr» 5 RECHTBANK TE ROTTERDAM. Een valsche aangifte te Wad dinxveen. Op 2 April heeft de rechtbank behan deld een zaak tegen den 37-jarigen land bouwer P. V. uit Waddinxveeen. die ervan verdacht wordt in Februari een valsche aangifte bij den officier van justitie te hebben gedaan. In de jaren 1929 en 1930 toen verdachte s vader ziek was, heeft verdachte diens boerderij bestuurd. Hij had toen de beschikking over het saldo bij de Boerenleenbank te Moordrecht en biykt van deze gelegenheid gebruik te hebben gemaakt, om tweemaal geld op te nemen, waarvoor hij een kwitantie heeft afgegeven. Toen de familie later verantwoording vroeg van de opgenomen gelden, heeft verdachte ontkend ooit gel den bij de Boerenleenbank te hebben opgenomen. Er waren echter kwitanties en verdachte had toen ontkend, dat hij die kwitanties geteekend had. waaruit dus vanzelf voortsproot, dat een ander verdachte's handteekening valschelijk onder die papieren had geplaatst. Het is te begrijpen dat de familie verdachte maar niet voetstoot*- geloofde en. om nu de beschuldiging van een falsaris te zijn van zich af te schudden, had verdachte de klacht bij den officier van Justitie ge daan. De zaak was echter anders geloo pen, dan verdachte voorzien had, want er werd een onderzoek ingesteld, waaruit ten duidelijkste.bleek, dat verdachte zelf de handteekeningen had geplaatst. De vraag, waarom het in het strafproces, dat op die valsche aangifte volgde, ging. was nu, of verdachte op het oogenblik dat hij de aangifte deed, geweten heeft, dat hij die kwitanties had onderteekend. Het OM. was bij de eerste behandeling tot de conclusie gekomen, dat de weten schap van verdachte behoort te worden aangenomen en had daarom veroordee ling geëischt tot 3 maanden gevangenis straf. De rechtbank had echter bij inter locutoir vonnis de wenschelijkheid uitge sproken, dat een onderzoek zou worden Ingesteld naar de geestvermogens van verdachte en in het bijzonder naar de vraag, of het mogelijk was, dat verdach te aan een zoodanige zwakte van geheu gen leed, dat hij dit feit kon hebben ver geten. Thans diende de zaak opnieuw. Dr. K. Penon en dr. H. v. d. Hoeven uit Utrecht hadden dit door de rechtbank gevraagde onderzoek ingesteld. Eerstgenoemde was tot de conclusie ge komen, dat verdachte een normaal mensch is met een behoorlijk geheugen, zoodat niet aan te nemen is, dat hij zich de onderteekening van de kwitanties niet zon berinneren. Dr. v. d. Hoeven achtte verdachte niet geheel toerekeningsvat baar en deze deskundige meende, dat ver dachte aanspraak kan maken op een mil de beoordeeling. Immers hij ls iemand met een beperkt intellect en wanneer hij eenmaal a gezegd heeft, dan zal zijn boe- ren-koppigheid ijem ar toe brengen ook b en desnoods hat geheele alphabet te zeggen. Het O.M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, sloot zich aan bij de opvat ting van dr. Penon, waaruit dus voort vloeit, dat verdachte schuldig moet wor den geacht aan hetgeen hem ten laste ls gelegd en meende dan ook WJ zijn requi sitoir te kunnen blijven. In een uitvoerig pleidooi, waarin hij de rechtbank dank bracht voor de- aandacht die deze aan de eenvoudige zaak heeft willen besteden, heeft de verdediger, mr. B. F. J. Simons uit Utrecht de mogelijk heid betoogd, dat verdachte te goeder trouw was, toen hij beweerde, de kwi tanties niet onderteekend te hebben. Pleiter concludeerde vrijspraak en voor het geval; dat de rechtbank verdachte's schuld bewezen mocht achten, drong hij aan op clementie. Onvoorzichtig chauffeur. De rechtbank heeft den 42-Jarigen koopman T. M. van D., die onder Moor drecht met zijn auto in botsing ^as ge komen met den fietser D. Bloot, die ge heel aan de rechterzijde van den weg zijn fiete stond te repareeren, wegens het ver oorzaken van lichamelijk letsel door sehuljl. veroordeeld tot f 60 boete subs 30 dagen hechten*. Nog een onveondehtig chauffeur. In hooger beroep heeft de rechtbank het vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij de 34-jarige chauffeur A. van K„ die op de Fluweelen Singel te Gouda met de door hem bestuurde^ auto een aanrijding had veroorzaakt, was ver oordeeld, vernietigd en opnletrw recht doende, verdachte veroordeeld tot f 7.50 boete subs. 3 dagen hechtenis JachtwotoowertreJmg. De rechtbank heeft in hooger beroep «et vonnis van den katonrechter te Gouda, waarbij de 0V-jarige veevérloskun- dige N. J. van D. uiti^ Reeuwijk wegens overtreding van de Jachtwet was veroor deeld, vernietigd en opnieuw rechtdoen de, verdachte veroordeeld tot f II boete subs. 4 dagen hechtenis. VOOR DEN POLITIERECHTER. Beleediging van een ambtenaar. Op 5 Mei reed de 47-jarige W. d. O. uit Waddinxveen op een motorfiets. Aan gezien de veldwachter G. de Prieëele van meening was. dat hij onder drankinvloed verkeerde, hield hij hem aan. Dat was niet naar den zin van Van der O en hij schold den veldwachter uit. „Gemeene ploert met je glimmende knoopen", had hij gezegd, „kom eens hier. dan rijg ik je aan het mes!" Zulk een bejegeuuig behoeft een veld wachter niet te nemen en daarom moest v. d O zich nu wegens beleediging van een ambtenaar ln functie verantwoorden Het O M. eischte f 25 boete subs. 10 da gen hechtenis en de politierechter von niste conform. Een gemeene diefstal. ©e 28-jarige K B. uit Waddinxveen be kende, zich in Februari aan een drietal diefstallen van kleine bedragen aan geld te hebben schuldig gemaakt. Hij pleegde die diefstallen, terwijl hij in dienst was bij een brouwer. Deze had ook een werk vrouw in dienst en het was uit haar mantel, dat hfj die geldsbedragen weg nam. Het O. M. vond het een buitengewoon gemeene streek om een vrouw, die het toch reeds zoo zwaar had, op een derge lijke manier te benadeelen. Het eischte 3 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk, met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter vond ook, dat er voor verdachte alle aanleiding was zich diep te schamen, temeer daar het geld was opgegaan aan snoeperij en rooken. De po litierechter legde 2 maanden gevangenis straf op, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Een klomp stukgeslagen. Veertien dagen gevangenisstraf eischte het OM. tegen den 34-Jarlgen H. M. B uit Waddinxveen, die op 11 Mei zijn buurvrouw zoodanig met een klomp op het hoofd had geslagen, dat de klomp in splinters was gevlogen. Verdachte had ontkend, de vrouw ge slagen te hebben, maar uit de verklarin gen van eenige getuigen bleek, dat ver dachte met een klomp in de hand de wo ning van Van Tol was binnengegaan. Even later hadden zij de vrouw hooren hullen. Stukken van de vernielde klomp waren in de woning van Van Tol gevon den. De politierechter sloot zich aan btj de et ach en legde veertien dagen gevange nisstraf op. Een oneerlijke dienstbode en haar even oneerlijke moeder. De bakker D. Mastenbroek uit Stolwijk bleek al een heel oneerlijke dienstbode te hebben gehad in de 18-jarige P. E In de vier weken, dat zij in zijn dienst was ge weest, had de bakker niet minder dan f 385 vermist. Het geld bleek verdwenen ta zijn uit een geldkistje, dat op de slaap kamer stond en naar P. E. later heeft toegegeven had zij, telkens als zij in de slaapkamer bedden moest opmaken, een greep gedaan in het kistje, dat zich op die kamer bevond. Soms nam zij zei Is een bankbiljet van f 100 weg. De bakker heeft dan ook het vermoeden, dat zij veel meer weggenomen heeft, maar een bedrag van f 385 heeft zij erkend. Voor het geld, dat het meisje aan haar moeder ter hand stelde, waren mooie japonnetjes en com plets gekocht. Deze waren als stukken van overtuiging in de rechtszaal aanwe zig en de politierechter zelde tot den bak ker, die getuigenis aflegde, dat hQ die dingen wel kon meenemen, want ze wa ren tenslotte van zijn geld gekocht. Maar de bakker heeft liever het geld terug en hoewel hij wel niet alles zal kunnen krij gen, bestaat er toch een kans. dat hij een flink gedeelte terugkrijgt, waijt het meis je heeft een spaarbankboekje met f 250 een erfenisje van haar grootvader en dat «al nu wel naar den bakker ver huizen. Bovendien heeft de politie nog f 50 in haar bezit gevonden, dat ook naar den bakker teruggaat. Het O.M. eischte 1 maand gevangenis straf, doch de politierechter vond het ge- wenscht, om, alvorens een vonnis uit te spreken, inlichtingen te vragen bij een reclasseeringsvereeniging Toen de moeder, de 45-jarige J. R„ die wegens heling terecht stond, de zaal bin nenkwam, begon zij* reeds te snikken. Op de vragen van den politierechter kon zij nauwelijks antwoorden. Dat ontlokte de opmerking, dat verdachte er nu bij staat, alsof zij geen tien kan tellen, terwijl zij toch met bankjes van honderd vlot kon omgaan. Snikkend bekende de moedei;» dat zij ln het laatst wel begrepen had, dat haar dochter op oneerlijke wijze aan het geid gekomen was. Toen zij met het eerste bankbiljet thuiskwam ,had zij gezegd het gevoelden te hebben en verdachte had dat geloofd. Dan mocht zij het toch niet houden, zei de politierechter, en u, als moeder, had er op moeten staan, dat zij het zogL deponeeren bij de politie. Maar er is een sterk vermoeden, dat uw dochter tot deze diefstallen hebt aangezet. Het OM. was van bordeel, dat ver dachte een heel slechte vrouw is en het eischte een gevangenisstraf van 4 maan den. De politierechter wil ook in deze zaak eerst een reclasseerlngsrapport afwach ten. Mishandeling te Schoonhoven. De 58-jar.ge D. G. uit Schoonhoven zou zich op 17 April hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van N. Klein, door hem een slag in het gelaat te geven. Verdach te ontkende, met opzet te hebben gesla gen. De zaak was zoo, dat hij van een dorpel was gegleden. Om <jjn evenwicht te bewaren had hij toen zijn armen uit gestoken en toevallig had hij toen Klem geraakt. Klein vertelde het anders. Hij was oij verdachte gekomen om een bedrag te m- casseeren en de wijze, waarop verdachte hem ontvangen had. was alles behalve vriendelijk geweest. Hij nad hem een klap gegeven, die hem van zijn jiets deed tuimelen. „Als je nog wat weet, had ver dachte toen gezegd, sla ik Je de nersens in." Een boete van f 5 subs 2 dagen hech tenis, eischte het OM., en aldus luidde ook het vonnis. 8teunfraude. In de gemeente Gouda waren wederom twee gevanen van steunirauue aan het licht gekomen en a*s gevoig "daarvan had den ae 36-jange D. B. V. an mens 40- jar»ge broer V. z.ch te verantwoor den. net bleek, dat zy een.ge inkomsten naoden genoten uit oe faoricage van veeren voor kmderduos, die zy met aan het steunorgaan hadden opgegeven. Acht dagen luidden eisen an vonnis. Een mishandeling te Wad dinxveen. Op 5 April was de 41-jarige machinist 8. S. uit Voorburg naar Waddinxveen ge komen om met zijn zwager, den caféhou der P. Verburg, een bespreking te hou den over de aflossing van een schuld, die B. had aan zijn zuster. Het gesprek was heel gewoon begonnen en zelfs vriend schappelijk, maar later was het ontaard in een woordenwisseling, doordat 8. niet alleen weigerde te betalen, maar boven dien van zijn zuster verlangde, dat zij een kwitantie zou teekenen, dat zij het geid al ontvangen had. Daarmee had noch de zuster, noch de zwager genoegen ge nomen en het slot van hét liedje was, dat de hand van 8. uitschoot in de richting van zijn zuster. Toen de caféhouder tus- schenbeide kwam, zou verdachte gezegd hebben, dat hij voor hem ook niet bang was Verdabhte gaf een eenigszins andere lezing van het geval. Hij zeide bij vroe gere gelegenheden reeds f 00 op de lee ning, die wijlen zijn vader hem verstrekt had, te Hebben afgelost en zijn verlan gen was nu, dat zijn zuster voor dit be drag een kwitantie teekende, hetgeefi zij geweigerd had. Daarpver was verdachte driftig geworden, met het bekende ge volg. De caféhouder zou zich bij de twist ook niet onbetuigd gelaten hebben en zelfs even achter het buffet zijn verdwe nen om een mes te halen. De zuster van verdachte,'die mede als getuige was opgeroepen, was niet ver schenen en zij had een brief geschreven, waarin zij zich op haar verschoonings- recht beriep om geen getuigenis te be hoeven af te leggen. Het O. M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, was van oordeel, dat, nu er slechts één getuige overblijft, het ten laste gelegde wettelijk niet bewezen kan worden en eischte vrijspraak. D« politierechter sprak verdachte vrij, maar deed daarbij duidelijk uitkomen, dat het vonnis zoo luiden moest wegens gebrek aan bewijs. Om een meisje. De 24-jarige A R. uit Bergambacht was op een avond m April den jongeman N. Verkalk, eveneens uit Bergambacht, tegengekomen, terwyi deze in gezelschap van zijn meisje liep. R. had zich hieraan geergerd en had ln drift Verkalk een fikache slag in het gelaat toegebracht. Conform den eisch van het O.M. ver oordeelde de politierechter verdachte tot f 8 boete subs. 3 dagen hechtenis. Diefstal van spaanders. De 39-jarige O. E. K. uit Zevenhuizen was met verschenen. Hem was ten laste gelegd:, dat hij zich in de maand Febru ari een hoeveelheid spaanders, welke toe behoorden aan P. Zijdehand, had weg genomen. Zijdehand. die als getuige gehoord werd, verklaarde, dat hij in opdracht van den eigenaar veertig boomen gerooid had op het land, dat K. in gebruik had.( Vol gens gewoonte bestond een groot gedeel te van het loon, dat Zijdehand voor dit karwei zou krijgen uit de dunne tsikken en de spaanders. Toen de gerooide boo men waren yeggevoerd bleven de dupne takken en de spaanders op het erf van K. achter. Getuige had er toen een koo- per voor gezocht en gevonden. Toen hij echter gekomen was om zijn eigendom weg te halen, bleek K. er reeds over te hebben beschikt. QetuM zeide hierdoor een schade van f 10 tfcebben geleden, welke hij ver- goed ïMde hebben. Het^DM. eischte, 'de diefstal beweaen achtend, f 10 boete swbs. 4.da«en hech tenis, met toewijzing van de ciriefa vor dering tot een bedrag van f 10. De politierechter vonniste conform de eiach. Rnsie om de kinderen. Op 9 Mei was het te Moercapeile tot een ernstige vechtpartij gekomen tus schen twee families, die in hetzelfde hui zenblok wonen. Het was gekomen door de kinderen en daarna hadden de vrouwen het onderling voortgezet. De woorden wisseling nam zoo in hevigheid toe. dat de 35-jarige B. A C. meende, zijn vrouw te hulp te moeten komen. Hij maakte zich- daaiblj zeer driftig en ten slotte sloeg hij de vrouw van A. Boevee in het gelaat. Die slag bracht hem voor den po litierechter. Verdachte zeide, dat het zoo erg niet was geweest en dat hij de vrouw nauwe lijks geraakt had. Ais getuige werd gehoord A. Boevee. die van een andere meening was en die verklaarde, dat verdachte ook hem te pakken had genomen en zijn stropdas en boordje had vernield. Het OM. achtte de ten laste gelegde mishandeling bewezen en eischte f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. L. J. A. van Mechelen uit Gouda voerde aan, dat de vrouw van verdachte het mikpunt van alle plagerijen is en dat alles gesch.ent onder aanvoering van de vrouw van Boe vee Dat de kwestie niet zoo ernstig ge weest ls. blijkt reeds hieruit, dat de zaak, door den veldwachter van Moercapeile gesust was De vrouw van Boevee is ech ter later van gedachten veranderd en deed toch nog aangifte bij den rij'csveld- wachter van Zevenbergen. Pleiter ver zocht oplegging van een voorwaardei-.jke straf. De politierechter legde f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis op. LAFFE DAAD GESTRAFT. Voor de Utrechtsche politierechter stond de erbeider J. v E., uit Ilstelstein terecht, die een achtelljken jongen te Benschop had beetgepakt en hem een stuk uit zfjn haar geknipt. Vooraf had verd. met eenige andere mannen de Jongen geplargd De politierechter vond het gedrag van E. misselijk en minder waardig en veroordeelde hem overkom- stig den eisch tot een week gevangenis- VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Het tweede elftal van „Sport club" verliest met 21 van „Oudewater I". Schoonhoven. Het Oudewatersche elf tal was compleet, terwijl aan de opstel ling der Blauw-Witten nog al iets man keerde, en het was dap ook ai spoedig te zien, dat de „combinatie" van „Oude- waterl' beter klopte. Het „Sportciub"- elftal speelde wel een van zyn slecht ste wedstrijden, enkele spelers uitgezon derd. Ondanks de onvolledigheid wist „Sportclub" zich voor de rust goed staande te houder, en de aanvallen, die nog werden ondernomen, waren ge vaarlijker dan die van „Oudewater Met de rust kwam de stand met 0—1 voor „Oudewater" door toedoen "Van den linksbinnen. Na tie rust was de strijd 3 minuten oud, toen de linksbinnen van „Sport club" de partijen weer op gelijke voet bracht (11), maar twee minuten later werd een goede „Oudewater '-aanval be sloten met een kopbal, die doel trof (1— 2) Geruimen tijd bleef de stand onge wijzigd, totdat tenslotte „Sportclub" weer gelijk wist te maken uit een scrimmage voor» het „Oudewater"-doel, en nadat eerst de rechtsmldden tegen de bovenlat had geschoten, ging h«t schot van den rechtsbinnen via een ..Oudewater"-voet in het doel (2—2». De partijen vonden het toen blijkbaar welletjes, want de strijd gaf verder niet veel" fraais meer te zien. Uit een plotselinge aanval wist „Oudf,water" van dichtbij nog éénmaal te doelpunten en zoo eindige dezp oefen partij met een 23 zege voor „Oude water". Het vlerd$ elftal va» „Sportclub" deed goed werk door in „Ammerstol met 1—2 te winnen van „Ammerstol III". WATERPOLO, VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN Boeiende waterpolo-demonstra- Ue met vele spannende mo menten. Schoonhoven. Zaterdagdagavond wer den in de bad- en zweminrichting twee waterpolowedstrijden gespeeld. nJ. SZ St PC. I-O.Z.C. I (Gouda» en S.Z. St PC IIG.Z.C. lil, vriendschappelijke ont moetingen, die door een talrijk publiek werden bijgewoond, waarin goed spel werd vertoond $n stellig even fanatiek werd gestreden als-ware het kompetitie-polo, met het gevolg dat vooral de wedstrijd van de eerste zeventallen v&n hoog ge halte was en in flink tempo werd ge speeld. Het eerste zevental van de Gou wenaars telde twee invallers, S.Z. St P C. I verscheen volledig aen de start, terwijl het tweede zevental onzer stadgenooten eén Invaller telde. S.Z. 8c PC. I verloor met 1—2, cijfers, die oi. de krach kr.'«r böud'. r e. iht*teke»4 MAANDAG 28 JUNI 1937 weergeven, want de voorhoede van G.Z.C. met hun nieuwe mid-voor als de „gevaarlijke man", bleek schotvaardiger dan de onze, die wel snelle zwemmers telt, over voldoende techniék beschikt en ook tactisch haar partijtje heel aardig speelt, maar welke linie nog steeds aan een groot euvel mank gaat, reeds meer malen in deze rubriek besproken: het forsche, keihard,? schieten wat men bij andere polo-teams zoo vaak aantreft, mist men bij S.Z. St P.C. I nog altijd. Dit met te onderschatten voordeel gaf den doorslag en was juist voldoende de Goud- sche Zwemclub ais overwinnaar het wa ter te doen verlaten. Niet minder aantrekkelijk was hetgeen S.Z. St P C. II en G Z.C. III te zien gaven. Tot de laatste seconde bleef de uitslag twijfelachtig, ook hier waren de achter hoeden de voorlinie's meestal de baas en was het schieten zwak, doch de 10 uit slag ten voordeele van onze stadgenooten wees ook thans het team als winnaar aan dat er het meeste recht op had. De wedstrijden werden door den heeren Q. J. v d -Bergh en Th. M. Malingré ver dienstelijk gele»d. Allereerst komen te water S.Z. St P.C. II—G.Z.C. III en direct na het uitzwemmen schiet G Z.C. naast, terwijl, nadat de bal weer in het spel is gebracht, de S.Z. St P.C. rechts en mid-voor zonder succes het doel van G.Z.C. den vuurdoop doen ondergaan. Een aanval der Gouwenaars wordt dooi den S.Z. St P.C rechtsachter onderbro ken. die het geheele veld, op de voet gy volgd door zijn tegenligger, overzwemt en felloos de bal ln de hoek deponeert, hiermede .de eenige goal van de wed strijd scorend. Direct na de hervatting geeft G.Z.C s midvoor zijn collega ter linkerzijde een dot van een kans, doch de bal gaat over het doel. Na de rust blijkt een der Gouwenaars wegens kramp verstek te laten gaan, zoodat met twee zestallen de strijd wordt vervolgd, ingeluid met een aanval der S.Z. Se P.C.ers, die door zacht schieten te loor gaat. De kans van de dag krijgt daarop de G.Z.C.-midvoor als de S.Z. Sc P.C. keeper een hem toegespeelde bal zeer slordig verwerkt, doch hij accepteert hem niet. Deze doelman maakt zijn fout ech ter weer goed door het voortreffelijk keepwerk dat hij vooral bij twee lastige schoten verricht, welke hij corner werkt en die geen succes opleveren. Met de S.Z. Se P.C.-ers in den aanval komt het einde en stellen 8.Z. St P.C. I en G.Z.C. I zich op de doellijn op. De G.Z.C. mid-voor stelt zich in het bezit van den bal en Gouda onderneemt de eerste aanval, wel ke strandt op de S.Z St P.C. achterhoede, die het spel verplaatst en de rechts-voor in staat stelt een schot te lossen, dat door de paal wordt gekeerd Er wordt veel en snel gezwommen: zóó heeft de S.Z. Se P.C. doelman handelend moeten optreden bij een kogel van den G.Z.C. midvoor of S.Z. P.C.'s linksvoor heeft pech wan neer zijn boogbal via de kruising van paal en lat het speelveld verlaat. Schit terend keepwerk laat de Schoonhoven- sche doelman vervolgens zien, tweemaal redt hij uiterst fraai, maar tenslotte la een kogel van den G.Z.C. mid-voor hem te machtig (0—1). De Pljpenstadbewoners blijven 'n tikje sterker tot de rust, maar het scoren wordt hen door goed verdedi gen belet. Het is de linksvoor der Gouwenaars die na de hervatting tot zijn teleurstelling de door hem ingeworpen bal van de lat ziet terugketsen en een oogenblik later „zwijnt" G.Z„C.-doelman, want voordat hij tijd hééft ztfh handen uit te steken, scheert cle bal via zijn hoofd over het doel. Keurig plaatst de S.Z. St P.C. links voor het leder naar den opgezwommen rechts-achter, een ultgemilllmeterd boog- balletje en de stand ls gelijk (11). Lang plezier hebben wij S.Z. 8e P.C. aanhang hiervan niet, want direct hierop gaat het G.Z.C -kanon er van tusschen. regel recht op het doel af en weer heeft Gouda de leiding 1—2. Met aanvallen over en weer wordt de resteerende speeltijd vol- gemaakt, waarvan nog slechts valt te vermelden dat volgens velen de S.Z. Ss P C. wederom gelijk maakte: hun rechts voor zou de bal over de doellijn b«bben gewerkt, doch zulks werd noch door den grens-, noch door den scheidsrechter ge constateerd; ook ons leek het een zeei dubieus geval. Zóó'eindlgdé deze keurig en uiterst fair gespeelde waterpolowed- strijd ln een 1—2 overwinning voor G.Z.C- een uitslag waarmee ieder tevreden kan zijn. EEN WEEK GEDWONGEN RUST. Schoonhoven. In deze week zijn er voor het eerste en tweede zevental van de S.Z. Se P.C. geen wedstrijden vastgesteld, ten zij de op Zondag vastgestelde wedstrijden tegei} P.C.G. in Gorcura kouden word er vervroegd, hiervan is nog niets definitief bekend. Vaat staat echter Wel dat onze gemeente de eerste dagen van' water- polo-wedstryden zal zijn verstoken. S.Z. Se P C. III trekt er Dinsdagavond op uit om G.Z.C. IV voor de competitie van de Zwemkring Goyda te bekampen; een gelijk spel ligt hier ln de lijn der verwachting

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4