Telegrammen De vermissing van Amelia Aerhart. Plaatselijk nieuws Schoonhoven binnen jo heter Kerk en School "Gemeenteraden"] Jaarsveld. Sportnieuws 1 MAANDAG S JULI 19375* Hen van het Howland-eiland?" Het antwoord blijft echter uit. Xater Is men gaan vreezen, dat de radioseinen, waarvan men aannam, dat zij door „Het vliegend Laboratorium" uitgezonden wer den, in werkelijkheid van de „Itasca" afkomstig geweest zijn. De kotter heeft namelijk herhaaldelijk draadloos 't ver dwenen vliegtuig opgeroepen, en wel op dezeifde golflengte als miss Earhart had moeten bezigen. Ten einde verwarringen te voorkomen, heeft de „Itasca" thans bevel gekregen, haar draadlooze oproe pen te staken. De „Colorado", het slagschip, heeft 4 Vliegtuigen aan boord, die door middel van een catapult-installatie in de lucht geschoten worden. De bemanningen der zeven oorlogsbo dems bevonden zich aan wal in de Cali- fornische marinehaven San Diego ter viering van Onafhankelijkheidsdag. Op alerlei wijzen, onder andere door mede- deelingen op het witte doek in de bios copen, moesten zij naar boord terugge roepen worden. Dat de schepen nog op tijd komen, moet als vrijwel uitgesloten beschouwd worden. De afstand van San Diego naar het Zuidzee-eiland bedraagt namelijk 7000 K.M., zoodat het een week duurt, alvorens zij de plaats van bestem ming bereikt hebben. OPNIEUW SEINEN GEHOORD. HONOLOELOE, 5 Juli. Het radio station van de Pan American Airways op Hono- loeloe heeft meegedeeld, dat het gisteren een aan Amelia Earhart gericht bericht heeft uitgezonden. Een kwartier later werden zwakke seinen opgevangen van een punt, gelegen te Z.O. van het eiland Howoland. Volgens sommigen zou de avia- trice hebben kunnen dalen in een koraal rif midden in de Stille Oceaan. Haar toe stand zou niet wanhopig zijn, daar zij voor 15 dagen mondvoorraad meegenomen had alsmede een distiUeertoestel voor drinkwater. De hoop herleeft. SAN FRANCISCO, 5 Juli. Een te Rocks Pringo wonende radio amateur heeft Amelia Earhart herhaaldelijk hooren sei nen: „Amelia Aerhart op een rif ten Z. van de Evenaar, viraagt hulp van een schip". Een andere radio-amateur te Cincinatti heeft het departement van handel meegedeeld, dat hij Earhart ver scheidene malen had gehoord. Zij had geseind dat ze op een rif was gedaald. De hoop, de vliegster terug te vinden, begint thans te herleven. DUITSCHE AUTORITEITEN IN ONS LAND. in Noordelijke pro- OLDENZAAL, 5 Juli. Vanmorgen arrir Veerden- te Oldenzaal in vier open auto's de Duitsche rijksminister dr. Kerrl, twee regeeringspresidenten, de regeeringscom- missaris van Osnabrück met gevolg. Zij brachten voorts een bezoek aan Henge lo, Almelo, Ommen, Emmen en TerApel, ten einde de verschillende kanalen en de woningbouw te bezichtigen. ERNSTIGE BOTSING. Motorrijder gedood, duopassa gier zwaar gewond. DIEREN, 4 Juli. In de afgeloopen nacht b op de rijksweg een auto in botsing ge komen met een motorrijwiel, welk onge val tot ernstige gevolgen heeft geleid. De bestuurder van de auto wilde de rijks weg Inrijden, doch bemerkte op het laat ste oogenblik, dat een motorrijwiel na derde. De bestuurder daarvan, de 29-ja rige R. Vreesman uit Dieren, die met groote snelheid reed, wilde achter de auto passeeren, doch de chauffeur wilde hem juist voorrang verleenen. Het gevolg was dat de motorfiets tegen de auto botste, wat zoodanig aankwam, dat de heer Vreesman op slag werd gedood. Zijn duo-passagier, de heer L. S., eveneens uit Dieren, werd met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. Van de 5 inzittenden van de auto kreeg alleen de bestuurder lichte snijwonden. HET GEVAAR VAN ZONNEBADEN. Plotseling overleden. GRONINGEN, 5 Juli. De 35-jarige ge huwde heer J. Mulder, die in zijn land huisje een zonnebad had genomen en daarna een koude douche, is tengevolge hiervan plotseling overleden. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Duizenden guldens schade. VOLLENHOVE, 5 Juli. Gisteren is brand ontstaan in de boerderij „De Ambtvollen- hove". Het vuur sloeg over naar de boer derij van Boes en naar de aan de andere zijde gelegen boerderij van gezuster Tuin den den landbouwer G. van der Sluis. Door den sterken wind viel aan blus- schen niet te denken. De drie boerderijen brandden totaal af. Eenig vee kwam in de vlammen om. Alleen de heer Van der Sluis was niet verzekerd. De schade is ongeveer 2 40.000* DOOR LORRIE OVERREDEN. Kind SASSENHEIM, 5 Juli. Gistermiddag wa ren eenige kinderen bij de wegenaanleg te Sassenheim—Amsterdam met lorrie's aan het spelen. Plots raakte het vierja rig zoontje van de familie Van der L.. uit Sassenheim onder een lorrie. Het kind werd ernstig gewond en is later overle den. DE VERDEELING VAN PALESTINA. Britsche kruiser naar Haifa. LONDEN. 5 Juli. Het slagschip Repulse heeft gisteren order gekregen naar Haifa te stroomen. Volgens niet bevestigde berich ten zou hierin een voorzorgsmaatregel moeten worden gezien naar aanleiding van geruchten welke deden vreezen dat bij de publicatie van het rapport der kon. commissie nieuwe onlusten in Pales tina zouden uitbreken. Het rapport moet deze week worden gepubliceerd. HET BROODVRAAGSTUK Df DUITSCHLAND. Maatregelen bekend gemaakt BERLIJN, 5 Juli. Elf zijn thans maat regelen gepubliceerd ten behoeve van de waarborging van de broodlevering aan het volk. Het wordt verboden zuiver tarwe of roggemeel te gebruiken voor t bakken van brood of koeken. Ten ver koop aangeboden brood moet 24 uur oud zijn. Voorts is verboden verschillende graansoorten te gebruiken voor de ver vaardiging van geestrijke dranken. DE NATIONALE FEESTDAG TE NEW YORK. 140 dooden. NEW YORK, 5 Juli. Tijdens de natio nale feestdag van gisteren zijn ruim 140 personen om het leven gekomen. VERKIEZINGEN IN MEXICO. Regeeringspartij heeft succes. MEXICO-CITY, 5 Juli. In geheel Mexi co hebben gisteren verkiezingen plaats gevonden. Volgens' de voorloopige resul taten hebben dè candidaten van de nationale revolutionnaire partij, de re geeringspartij, overaj volgens de verwach tingen successen behaald. HUURVERLAGING. De nieuwe huurverlaging voor de hui zen in den „woningbouw" is deze week ingegaan. BENOEMD. De agent van politie C. A. Schonen berg is benoemd tot agent van politie te Harderwijk. DE ORANJE-GARDE. De Oranje-Garde vertrok Zaterdagmid dag met 3 autobussen naar het domein Soestdijk om mede te werken aan de Streekmiddag, georganiseerd door het Vendel Baam en Soest, en waaraan 9 vendels, namelijk die van Baarn, Gouda, Haarlem, Den Helder, Hilversum, Naar- den, Schoonhoven, Soest en Utrecht, deelnamen. Totaal waren een 5 a 600 gardisten saamgekomen in het bosch van het domein, een heerlijke omgeving Ver schillende liederen werden gezongen. Alle tamboers en bazuinblazers vormden één groep en na te zijn toegesproken door luit.-generaal Fabius, maakten de deel nemers nog een marsch door Baarn en omstreken. Te ruim 8 uur werd de terug tocht aanvaard. HET VERKEERSONGEVAL VAN VRIJDAG. De jtoestand van den heer D. van Elk, die bij het verkeersongeval van Vrijdag morgen ernstig werd gewond en die ver pleegd wordt in de Rijksklinieken te Utrecht, is nog zorgwekkend, hoewel niet hopeloos, v. Elk. blijkt een schedelbreuk te hebben opgeloopen. Wij hebben in ons bericht van Vrijdag verzuimd, melding te maken van 't voor treffelijk werk dat de transport-colonne van Het Roode Kruis ook in dit geval weer heeft verricht. De heeren Holtslag, Kommer, Rikkoert, Vermeij en De Vries, waren spoedig ter plaatse en hebben al les gedaan wat hen te doen stond: zij verleenden de eerste hulp, dekten de hoofdwonde af met sterielgaas en zorg den, dat de patiënt niet ontijdig en op onkundige wijze werd vervoerd, doch dat daarvoor de komst der doktoren werd afgewacht. Zoo heeft ook dit ongeluk het groote nut van het Roode Kruiswerk weerdoen uitkomen. DIPLOMA-ZWEMMEN. Bjj het Zaterdagmiddag in het zwem bad gehouden diploma-zwemmen, slaag den alle candidaten, namelijk vier meis jes en twaalf jongens. De meisjes wer den geexamineerd door mej. Taxwedel en de jongens door den heer G. den But ter. Van de zijde van ouders en familie leden der candidaten was eenige belang stelling. Een en ander had een vlot ver loop. GEVONDEN. Een speelgoedautotje, en kindermuts. een damestasch. Inlichtingen politie-bu- xeao. 50-jarige echtvereeniging. Capelle a.d. IJssel. Het echtpaar C. de Kwant en A. de Kwant-de Deugd, wo nende Dorpsstraat H 5, hoopt Vrijdag 9 Juli zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren De beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. De bruidegom, scheepssmid van beroep, is door de crisis werkloos ge worden. Als er werkgelegenheid was, zou hij nog gaarne zijn beroep uitoefenen. Als bijzonderheid dient nog vermeld, dat het echtpaar De Kwant gedurende de 50 jaar van het huwelijk steeds in hetzelf de huis heeft gewoond. De heer J. de Kwant is benoemd tot concierge van het Evangelisatie-gebouw „Rehoboth" aan de Nijverheidsstraat. Uw voeten stukgeloopen Purol verzacht en geneest Mannenvereeniging. Capelle a.d. IJssel. In een vergadering in het Evangelisatiegebouw „Rehoboth" is een mannenvereeniging op Geref. Grond slag „Onderzoekt de Schriften" opgericht Aanvankelijk traden 20 personen als lid toe. In het bestuur werden gekozen: de heeren J. Kars, voorzitter; J. de Kwant, secretaris; L. Brussee, pei C. Rook Az. en N. v. Gogh. Chr. Kweekschool Gorinchem. Voor het eim de Chr. Kweekschool zijn als 2e groep geexamineerd 6 candidaten. Geslaagd mej. A. A. Zwamborn, Gorinchem en de heeren B. Burggraaf, Leerdam, P. Caig- neau, J. Hamerling, beiden Lexmond, T. de Klerk, Werkendam. Voor zwemmers. Groot-Ammers. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen vier Jeugdige zwemmers, die op het Schoonhovensche Veer In de Lek aan het zwemmen waren wat krachtens de verordening verboden is. Aan de Lekkant is aangedreven een Ijzeren vat, Inhoudende benzine of ólie. Inlichtingen bij den gemeente-veldwach ter. Een drukke Zondag. Haastrecht. Bij het fraaie weer van gisteren bracht de Zondag weer een bij zondere drukte mee voor „de kleine Be tuwe". Eenige toeringcars voerden onge veer 200 personen aan en voorts kwamen er niet minder dan 34 jachten. Zoodoende tel&e men 's morgens reeds een 800 bezoekers, die oorzaak waren en wie zal het hen ten kwade duiden? dat de velen, die later kwamen, de ker- senvoorraad uitverkocht vonden. Aan de gezelligheid in den tuin heeft dat echter geen schade gedaan. Veilig Verkeer. Moordrecht. Vrijdagavond werd hier door de onderafd. „Moordrecht" der af- deeling „Gouda" van de Vereen, voor Veilig Verkeer in deze gemeente een pro- paganda-optocht gehouden. Daaraan na men verschillende auto's, beplakt met propagandabiljetten en tevens motor- en wielrijders deel. De burgemeester en de béide wethouders maakten de tocht mede. Ook eenige leden van het onderwijzend personeel met hun leerlingen waren in de stoet. Er werd gereden vanaf de JCerk- laan naar de Snellesluis en vandaar naar de Julianasluis. Hierop ging de tocht weer door het dorp naar het station, waar werd gekeerd, waarna de optocht op de Kerklaan werd ontbonden. De af- deeling Moordrecht voor Veilig Verjteer heeft deze dagen veel propaganda ge- De heer Kwaak, volontair ter ge- meente-secretarie, is benoemd tot contro leur voor de werkloozen te Zevenhuizen. Raadsbesluiten. Moordrecht. De gemeenteraad kwam in een openbare vergadering bijeen onder leiding van den burgemeester. Daar de agenda weinig stof tot besprekingen* gaf, was deze vergadering in ruim een kwar tier afgeloopen. Onder de ingekomen stukken was een verzoek om ontheffing van schoolgeld voor den tijd van een half jaar. Op dit verzoek werd gunstig be slist. Tot leden van de commissie, belast met het nazien van de rekeningen over 1936, werden benoemd de heeren N. Dirk zwager; J. J. van Gennep en H. Rietveld. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de verorde ning op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting en van die op de heffing van besmettelijke ziektqgelden Op verzoek van Ged. Staten werd een redactioneele wijziging gebracht in de alg. politieverordening. Ook werd de ge- meentebegrooting dienst 1936 gewijzigd. Daarna volgde de sluiting. Men zal nu beginnen met den aan leg van de nieuwe verkeersweg nabij het station. Dit werk wordt uitgevoerd door den heer Bakker van Gouda. Verschillen de werkloozen uit deze gemeente zullen hierbij weer werk vinden. De Kerkstraat wordt van een geheel nieuwe bestrating voorzien. Men is hier mede reeds aangevangen. Langs deze be strating wordt een trottoir aangelegd. Men heeft het hek van de Ned. Herv.' Kerk achteruit gebracht, waardoor men een beter uitzicht voor het verkeer ge- heeft. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Wielrijdster zwaar gewond Nieuwerkerk a.d. IJssel Zaterdag avond heeft "op het kruispunt Hillegers- berg—Capelle a.d. IJssel van de rijks verkeersweg Rotterdam—Gouda 'n ern stig ongeluk plaats gehad. Uit de rich ting Rotterdam kwam een personen auto, bestuurd door dokter Meier, uit Schiedam met vrij groote snelheid rij den; op genoemd kruispunt naderden uit de richting Schenkel twee wielrijders, 'n dame en een heer, die oversteken wilden naar de overzijde. Nadat de heer over het kruispunt voorbij was, riep hij aan de dame toe, dat zij even wachten moest alvorens over te steken, daar een auto naderde. Of de waarschuwing niet ver staan werd, of dat de dame gemeend heeft, dat oveTsteken nog wel ging. Is moeilijk uit te maken. De dame, mej.B. Benninks uit de Speelmanstraat te Rot-, terdam reed echter (foor en botste tegen de auto op. Zij bleef zwaar gewond lig gen en is in zorgwekkend^ toestand naar één der Roterdamsche ziekenhui zen vervoerd. De gemeente-vel'dwachter 1» Capelle a.d. IJssel stelt in samenwerking met de Rotterdamsche verkeerspolitie naar de eventueele schuldvraag een onderzoek in. Zaterdagavond werd. uitgaande van de plaatselijke evangelisatie-commis sie een openluchtbijeenkomst aan de 's-GravenWeg-Kortenoord gehouden. De opkomst was wederom zeer goed. Het woord werd gevoerd door ds. G. Toorn vliet, Geref. Predikant alhier. Het consultatiebureaü voor zuigelin gen. ingesteld door de vereeniging „Het Groene Kruis", is Dinsdagmiddag ge opend. Chr. Nat. SchooL Nieuwerkerk a.d. IJssel Woensdag heeft de heer Oliemans, die gedurende twee maanden aan de Chr. Nat. School aan de Onderweg als leerkracht verbonden was, zijn werkkring vaarwel gezegd. De plaats van den heer Oliemans is met ingang van 1 Juli ingenomen door mej Sterk alhier. De extracollecte in de Gereformeer de Kerk heeft ruim f 55 opgebracht. Gymnastiekwedstrijden. Nieuw-Lekkerland. Aan de gymnas- tiekwedstrijden, welke hier op 10 Juli worden gehouden, onder auspiciën van de Dordrechtschen turnkring, nemen 13 vereenigingen deel, t.w. „Sparta", van Streefkerk; „8. 8. S.", van Slledrecht; „Sparta", van Dordrecht; „D.V.V, van Dubbeldam; „O. en O.", van Zwljndrecht; „Sparta", van Krimpen a.d. Lek; „Olym- pia", van Papendrecht; „D.O.S.", van 's-Gravenhage; „O.K.K.", van Ridder kerk; „KD.O", van Dordrecht; „O.K.K." van Hardinxveld; „O.K.K.", van Gorin chem; „OK K." van Dordrecht. Het aan tal werkende leden bedraagt pl.m. 500. Hoofdleider is de heer E. E. Heidenreich- De wedstrijden worden opgeluisterd door de muziekvereeniging „Apollo", alhier. De heer P. G. Heynis alhier, is ge slaagd voor het eind-examen van de chirstelijke H.B.S. met 5-jarige cursus te Dordrehct. Ouderkerk a.d. IJssel Donderdagmor gen reed de landbouwer Andr. Vonk- Noordegraff^met zijn wagen nabij de stoep van den landbouwer M. Boogaert in de Nesse in de richting Gouda. In tegenovergestelde richting reed den timmerman Jac. Kleibeuker per rijwiel. Achter hem aan kwam een vrachtauto van de fa. F. Goudriaan Az„ alhier, be stuurd door den chauffeur, den heer A. Leentfaap. Laatstgenoemde, in de mee ning verkeerend, dat hij hiel wel tus- pchendoor kon rijden, slingerde bij het passeeren den heer Kleibeuker van den dijk. De.heer K., wiens gelaat verschei dene ontvellingen bekwam, klaagde over pijn aan zijn linkerarm. De chauffeur, die vermoedelijke niets van het ongeluk zag, daar hij met het achtereind van zijn auto den heer K. greep, reed door. Polsbroek. De heer T. J. de Heer. stu dent aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde Vrijdag voor het candidaaats- examen in de Theologie. Hooibroel Reeuwijk. Belanghebbenden In deze gemeente worden er op gewezen, dat bij de brandweer alhier, een peilijzer voor hooibergen aanwezig is. Wanneer men denkt dat er in een hooiberg broei zal van een brandende straat- lontaarn of op 'n officia*! parkeerterrein moet uw auto itaan om binnen be bouwde kommen vrijgo- iteld te lijn van den plicht licht op te hebben ontstaan, of dat de berg reeds eenige broei vertoont, is het gewenscht dit di rect te melden bij den opperbrandmees- ter. Met het peilijzer wordt dan nagegaan in hoeverre er brandgevaar aanwezig is en of de berg inderdaad te veel broeit. Het fonds voor aanschaffing van een nieuw orgel in de Ned. Herv. Kerk te Reeuwijk (het orgelfonds) is mét de in komsten over de maand Juni reeds ge groeid tot een bedrag van f 270. De col lecte voor kerkelijke belangen bracht over de afgeloopen maand niet minder dan f 32.90 op. Het conflict in de werkverschaffing. Reeuwijk. Omtrent het conflict dat in: de werkverschaffing van de Blindeweg bij de kiei-afgraving was ontstaan, kan thans nader worden gemeld, dat B. en W; persoonlijk een bezoek hebben ge bracht op het werk. Hierbij waren tevens aanwezig een beambte van de Ned. Hei de Mij. alsmede een vertegenwoordiger van de rijksinspectie der werkverschaf fing. Tusschen deze autoriteiten zijn op het werk met den aannemer en drie ver tegenwoordigers van de arbeiders bespre kingen gevoerd. Thans zal nader worden onderzocht of het thans geldende z.g.n. accoordloon voldoende is om aan het mi nimum uurloon te komen. De Ned. Hei de Mij. is van oordeel, dat dit ruimschoots voidoende is en dat de te werk gestelden zeer goed aan het minimum-uurloon kunnen komen. In afwachting van een en ander wordt gewoon doorgewerkt. Men kpn .het niet goedkeuren dat Woensdag alle arbeiders het werk hadden verlaten en naar het gemeentehuis waren gegaan. De weg was geweest om eenige vertegen woordigers naar het gemeentehuis te zenden ter bespreking van het geschiL Den arbeiders werd medegedeeld, dat van hun gedrag rapport zal worden uitge bracht. t Nachtarbeid verboden. Reeuwijk. Reeds geruime tijd werd ook des nachts gewerkt bij de aanleg van da nieuwe rijksweg onder deze gemeente. Be halve verschillende zandtrelnen en ande re machines was er ook een ploeg arbei ders aan bet werk. Daar dit niet in over eenstemming was met de arbeidsvoor schriften en met het contract van aan- neemster met de rijkswaterstaat, hebben rijks- en gemeente-politie alhier reeds eenige malen proces-verbaal opgemaakt tegen de aanneemster van het werk, de N V. C. J. v. d. Hijeven te 's-Gravenhage. Daar men toch doorging met de nacht arbeid verschenen deze week des nachts de ambtenaren van de Arbeidsinspectie op het werk en moest het werk gesmakt worden, terwijl tevens weer proces-ver baal werd opgemaakt. Er wordt thans geen nachtwerk meer verricht en de des betreffende arbeiders zijn ingeschakeld by de dagploeg. Schaken. Waddinxveen. In de door de Goudsch* Schaakkring georganiseerde wedstrijd om het kampioenschap van Gouda en Om streken wist P. Roggeveen alhier onge slagen de kampioenstitel te behalen. Voorwaar een schitterend succes. #et bestuur van de Zuidplaspoldee heeft een aanvang gemaakt met het la ten teren van de Onderweg. Deze weg is thans voor het doorgaand verkeer afge sloten. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Oude Tonge Ds. T. H» Oostenbrug te Gouderak. NED. HERV. KERK. CAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. Geref. Evangelisatie .Rehoboth", Nijverheid straat. Donderdag 8 Juli, 's avonds 7.39 uur, de heer J. Kars. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie, Noorderstraat. Donderdag 8 Juli, 's av. 7.15 uur. de héér Spreuwenberg, van Rot terdam. SCHOONHOVEN. Woensdag 7 Juni, n.m. 1.30 uur, Ds. D. J. van de Graaf. Hu weiy ksinzegenlng. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 7 Juli, 's avonds 7 uur* d eheer J. H. Boogaard. OUD GEREF. GEM. AMEIDE. Zaal van Diepenhorst. Dins dag 6 Juli, 's avonds 7.45 uur, de heer E van Wijnen, van Kamperveen. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 7 Juli, 's avonds 7.30 uur, Da H. Vlot. Dacostastraat. Donderdag 8 Juli 's av. 7.30 uur, Ds. A. van Zou. EVANGELISATIE. G1ES3ENDAM. Woensdag 7 Juli, 's av. 7 uur, by het Spoor, Openlucht Samen komst. Leider de heer H. Moll. SLIEDRECHT. Dinsdag 6 Juli, 's av. 6.457.45 uur, bij de Gasfabriek Open lucht Samenkomst. Leider de heer X Pieters. Dinsdag 6 Juli, 's avonds 8 uur, Ge bouw Maranatha. Onderlinge Samen komst. Leider de heer J. Pieters. Donderdag 8 Juli, 's avonds 7 uur. bij de Gasfabriek, Openlucht Samenkomst. Donderdag 8 Juli, s avonds 8.15 uur, bij de Spoorbrug, Openlucht Samen* korpst MAANDAG 5 JULI 1937. Maandagrillddag 28 Juni kwam de vol tallige raad in openbare zitting byeen, onder voorzitterschap van den heer L. Schuman, burgemeester. De VOORZITTER opent de ver- l gadering op de gebruikelijke wyze en verzoekt den secretaris voorlezing der notulen. Deze worden zonder op- of aan merking vastgesteld. Vervolgens doet de V O O R Z I TT E R mededeeling van verschillende ingeko men stukken, waaronder een schrijven van Ged. Staten, dat de conversie-geld- leenlng by raadsbesluiten van 11 Maart 1937 aangegaan, is goedgekeurd. Een bericht van Ged. Staten, dat de gewyzigde verordening keuringsdienst, inzake overeenkomst met de Gekro, eveneens is goedgekeurd; een brief van den minister van handel, nyverheid en scheepvaart, inhoudende, dat de veror dening winkelsluitingswet is goedge keurd, (terwyl eveneens goedkeuring is ontvangen op de laatst gewyzigde be grooting. Deze stukken worden alle voor kennis geving aangenomen. Vervolgens leest de VOORZITTER voor een adres, gedagteekend 11 Juni ën onderteekend door den heer J. F. de Gier, alhier, waarin adressant verzoekt om zyn café gedurende de zomermaan den op Zon- en Feestdagen geopend te mogen hebben, vooral met het oog op het reizend publiek. Verschillende argu menten, als de slechte toestand van de LekdUk, ongunstige economische toe standen enz., worden in het adres aan gevoerd. De VOORZITTER licht toe, dat dit adres dus eigeniyk een verzoek in houdt, om wyziging van art. 68 der po litieverordening, en dat het voorstel van B en W. luidt, hierop afwyzend te be schikken. De heer VERHEUL vraagt, of het dan niet mogelyk is, alleen voor het rei zend publiek openstelling te verleenen, zooals b v. in Lexmond. De VOORZITTER zegt, dat dit niet kan. De heer VERHEUL merkt op, dat het in Lexmond toch bestaat, daar hy dit zelf ondervonden heeft, toen hy met slecht weer in een café ging schuilen. Volgens den VOORZITTER is de ze regeling niet toelaatbaar, terwijl halve de wetteiyke bezwaren (f zouden dan legirriitatie-bewys, met por tret erop etc. by zich moeten hebben), B. en W. ook principieele bezwaren heb ben tegen een dergeiyke regeling. De heer VAN VLIET is van mee ning, dat het hier ook niet zoo zeer het reizend publiek betreft, doch wel de vis- schers. De VOORZITTER vindt het beter, niet verder te gaan, doch wel de toe stand te bestendigen. De heer STIGTER acht het een moeilijk geval, vooral waar het betreft het visschen op terreinen langs de Lek. Van de regen in de drop. De heer VAN SOOLINGEN voelt niet veel voor een dergeiyk verbod; vol gens spr. ziet men vaak gebeuren, dat het verbod van het eene verkeerde, juist iets anders, maar verkeerds, in het le ven roept. In dit verband wyst spr. op de thans heerschende toestanden van „Klein Bchevenlngen". Eerst was daar de zaak goed geordend, thans laat dit veel te uenschen over. De heer VERHEUL merkt op, dat Zondag drie weken geleden in genoemde inrichting bUna een verdrinkingsgeval plaats heeft gehad, wat natuuriyk daar door komt, dat de exploitant des Zon dags afwezig is; er wordt dan toch ge baad en gezwommen, echter zonder toe- Bicht. De heer VAN SOOLINGEN wil van twee verkeerde dingen, het minst verkeerde kiezen. De VOORZITTER acht de ziens wijze van den heer Van Soolingen gansch verkeerd, terwyi de heer STIGTER ze halfslachtigheid noemt. De heeren STIGTER en BROK KING vinden, dat een dergeUjke ont spanning daar niet hoort, noch Zon dags, noch in de week. De VOORZITTER wil niet verder afdwalen, doch tot het in behandeling zynde onderwerp terugkeeren, 'waarna conform het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen wordt besloten. Volgt een wyziging der begrooting 1936, reden, waarom deze vergadering nog voor 1 Juli wordt gehouden. De SECRETARIS licht de begroo- tingscUfers toe; eenige posten worden verlaagd, andere verhoogd, waarna de fcegrooting, aldus gewyzigd, wordt vast gesteld. Verder wordt besloten in de zin, zoo als door Ged. Staten aangegeven, een redactie-wUziging aan te brengen, inza ke de regeling, betreffende de heffing hondenbelasting. De VOORZITTER merkt hierom trent op, dat volgens de redactie, zco- als door de raad aangegeven, hoewel dit niet de bedoeling- is, het kan voorkomen, die iemand twee honden tegen vermin derd tarief houdt. Door deze redactie- wyziging wordt steeds de eerste hond als waakhond aangemerkt. Rondvraag. De heer VERHEUL vraagt, of het mogelyk zou zijn, de raadsvergaderingen 's avonds te houden, daar het in verband met de werkzaamheden, wel eens moeiiyk is, zich op de dag voor het by- wonen eener vergadering vrij te maken. De VOORZITTER zegt, dat hy zich gaarne by het oude gebruik, om de raadsvergaderingen des morgens of des middags te houden, heeft aangesloten, dat hy echter tegen het houden eener avondvergadering geen bezwaar heeft, hoewel hjj van meecing ia 00 hot platteland als hier., weinig bezwaren 'be staan tegen de dagvergaderingen, be halve dan in de maanden Juni en JulL De heer VAN SOOLINGEN ver klaart zich tegen de avondvergaderin gen, vanwege de groote afstand, dië hy dan des avonds zou moeten aflegge>n. Ofschoon geen overwegende bezwaren hebbende en ook geen stemming wen- schende, kan de heer BENSCHOP zich er evenmin mee vereenigen. De VOORZITTER deelt mede. dat het reglement van orde bepaalt, dat het hoofd der vergadering de tijdstippen daarvan vaststelt en dat spreker dus zal trachten, dit punt tot ieders tevreden heid op te lossen. Tevens merkt spr. op, dat dit reglement van orde dateert van 1895 en dus noodig vernieuwing eischt. Verder vraagt de heer VERHEUL naar de mogehjkheid van het stichten eener eigen industrie, b.v. beton-industne zooals in Arkel, waar men met één of twee menschen ls begonnen. Spr. wijst op de. goedkoope arbeidskrachten, in de ze gemeente, op het zand, dat uit de Lek gebaggerd kan worden enz. De heer DE GIER voelt hier niet veel voor; hy wyst op de gemeenten, die Iets dergeiyka hebben geprobeerd; evenwel zonder resultaat, terwyi hem ook een ge val bekend is. namelijk de werkver schaffing van het Zwarte Dykje, het welk de gemeente in een half jaar tijds meer Öan f 800 kostte. De heer VAN VLIET vindt, dat dit niet op de weg van de gemeente ligt en wil het overlaten aan het particulier Initiatief. De V O O R ZIT T E R kan op de vraag van den heer Verheul niets positièfs ant woorden: er zijn volgens spr. a^n deze zaak vele kanten, die tot rustig nadenken stemmen. De oplossing van het werkloos heidsvraagstuk ligt spr. na aan hét hart; deze zaak is geenszins absurd en daarom zegt spr. toe. te zullen doen, wat ln deze richting eventueel mogelijk is. In dit ver band deelt de VOORZITTER nog mede. dat hy pas een conferentie te IJs- selstein heeft bijgewoond van hoofden uit verschillende omringende gemeenten met den inspecteur van werkverschaf fing. waarby hy speciaal de aandacht heelt gevestigd op een industrie toot Jaarsveld. De Inspecteur zei, dat het zeer moeilijk is voor menschen van het platteland een gepaste industrie te vinden; het bepte is, de arbeiders uit Jaarsveld te wérk te stellen by de aanleg van wegen, kabels, spooriynen enz. Dit gebeurt dan ook op 't oogenblik, aldus de VOORZITTER zoodat afgezien van het seizoenwerk, de werkloosheid in deze gemeente belang rijk minder is dan in 1936 omtrent deze tyd. De heer DE GIER meent, dat in eigen gemeente nog veel te doen ls. Spr. zou de eigenaars willen aanschryven en zoodoende met steun van het rijk trach ten enkele gronden meer productief te maken. De heer BENSCHOP zou ook; het pditiculier initiatief willen steunen. De VOORZITTER zegt toe. eet en ander in B. en W. eens rustig te zullen bespreken. De heer BENSCHOP vestigt de aan dacht op de moeiiyke oprit van de ^uir kebrug en zag gaarne by de bevoegde autoriteiten een verzoek ingediend, dat tot verbetering zou leiden. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. van Lopik by de laatst gehou den wegenschouw hierby hebben stilge staan en zich daarover in verbinding hebben gesteld mét het polderbestuur, zoodat hierin ,wel verbetering gebracht zal worden. De heer BENSCHOP wyst vervol gens op het hooge riet, dat langs het Zandpad groeit; misschien zou dit déor een paap1 werkloozen opgeknapt kunnen worden. De VOORZITTTER zegt, dat hier reeds aan gewerkt wordt; verschillende eigenaars hebben een sommatie ontvah- gen om binnen een bepaalde termyn te zorgen, dat dit is opgeruimd. De heer BROKKING éegt, dat de voorzitter verkeerd is ingelicht; de eigendommen der gesommeerden strek ken niet verder dan het water; het riet, dat in het water groeit, behoort dus door de eigenaars daarvan te worden opge ruimd. Hierna wordt de vergadering met zegging gesloten. De gemeenteraad kwam Maandag Juni in openbare vergadering byeen, der voorzitterschap van den heer Schuman, burgemeester. Afwezig de A. Bosch. De VOORZITTER opent de ver gadering en de secretaris leest de notu len; deze worden onveranderd steld. Onder de ingekomen stukken is verzoek van de kerkeraad der Ned. Herv! Gem. om voor hun school gelden be schikbaar te stellen voor verbouwing inrichting van het derde lokaal, als les-| lokaal, zulks naar aanleiding van hel aanstellen van een derde leerkracht. B. en W. stellen voor, dit verzoek aan' te houden en in hun handen te stellen voor prae-advies, met welk voorstel de raad accoord gaat. Ten aanzien van een verzoek van den heer C. J. van V, om een rywielvergoe- ding te mogen ontvangen voor zyn twee schoolgaande kinderen, die de R.-K. School te Cabauw te bezoeken, stelt de VOORZITTER voor, in prin cipe hiertoe te besluiten en aan B. en W. over te laten, hoe hoog het per centage der vergoeding voor aanvrager zal zijn, hetgeen wordt goedgekeurd. Van Ged. Staten ls bericht ontvangen, dat de gemeente-rekening 1935 is goed gekeurd. Voorts is ingekomen een bericht van den minister van handel, nyverheid en scheepvaart, dat deze zyn goedkeuring hecht aan het raadsbesluit inzake de ver- anrVmlng op WinkelaiuitingsweW B. en W. zulléfh zorg dragen, dat deze wordt afgekondigd. Beide stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Daarna komt in behandeling de capi- tulanten-verordening. De VOORZITTER deelt dienaan gaande mede. dat de raad in zijn verga- derife van 10 November 1936 heeft be sloten. de kroon te verzoeken, van de verordening ontheven te mogen zyn. om dat die toch alleen slaat op de gemeen te-werklieden, die indien noodig. aange vuld kunnen worden door personen uit deze gemeente. B. en W. zijn er evenwel niet in geslaagd ontheffing te verkrijgen. Spr. heeft hierover persoonlijk nog een onderhoud gehad met den directeur van het capitulantenbureau. waarby hem is gebleken, dat er voor deze gemeente geen bezwaren bestaan tegen vaststelling der verordening. B en W. stellen daarom voor, de ca- pitulanten-verordening vast te stellen, hetgeen aldus geschiedt. Tot slot worden volgens art. 13 der L. O Wet 1920 de vergoedingen voor de bU- zondere scholen over het jaar 1935 defi nitief vastgesteld en wel voor de byzon- dere school op het dorp op f 705.60 en voor die in het boveneinde op f 921.10. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna sluiting der vergade ring op de gebruikeiyke wyze. RMHWiJk. Openbare raadsvergadering op Donder dag 24 Juni. Afwezig de heer Van Wingerden, met kennisgeving. De VOORZITTER, burgemeester L. J. Lucasse, opent de vergadering. De notulen worden daarna vastgesteld. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot verlaging van de rente voet van de geldleenlngen groot f 50.000 pn f 13.800 .alsmede de overeenkomst tot het aangaan van een nieuwe geldleening groot f 13.500, het raadsbesluit tot con versie van de geldleeningen groot f 18.144 en f 16.885. Voorts is goedgekeurd de nieuwe verordening van schoolgeld heffing, alsmede de verordening voor het heffen van staangeld voor woonwa gens. Ged. Staten hebben verdaagd hun beslissing omtrent het vastgestelde uit breidingsplan. Van het bestuur van de polder Reeu- wyk is ingekomen een schrijven betref fende de verbreeding van de Oudeweg. Genoemde polder zegt hiervoor in prin cipe haar me iewerking W e. De heer SCHOUTEN zegt uit het schryven van de polder Reeuwyk verno men te hebben, dat alvorens van die ztj- definitieve voorstellen te dier zake kunnen worden gedaan, het polderbe stuur gaarne vóór 1 Juli een plan van uitvoering en een kosten-berekening te gemoet ziet. Spr. vraagt, of B. en W. hier aan voldoen en of het plan van vier jaar geleden (rapport Heemskerk) weer voorgelegd zal worden. De VOORZITTRl «egt, dat B. en W. aan het verzoek vaA de polder Reeu wyk zullen voldoen en dat aan den ge meente-opzichter is verzocht een nieuw rapport voor verbreeding van de Oude weg samen te stelien. Verder deelt spr. mede, dat de post „verteringen over 1936 met f 17.16 is overschreden en dat Ged. Staten hiervoor hun goedkeuring weige ren. Ged. Staten wenschen, dat dit be drag op de nieuwe rekening 1937 wordt ingehaald, totdat deze post is aangezui verd. De raad zal het dus voorloopig zon der koffie moeten doen. Wel kunnen de leden voor eigen rekening koffie bestel len. De heer VAN ROON protesteert te gen de inmenging voor zulke kleine be dragen en vraagt of het niet-koffie- drinken ook geldt voor de commissie-ver gaderingen. Deze vergaderingen worden toch belangeloos door de raadsleden by- gewoond. De VOORZITTER antwoordt hier op bevestigend en zegt, dat B. en W. al geruimen tyd tyaens hun vergaderingen geen koffie of thee gébruiken. Het khier der Vaarbelasting 1937 wordt vastgesteld op f 849.50. Later zul len nog eenige aanvullingen worden voor gesteld. De kohieren der Hondenbelasting *37 en '36 worden resp. aangevuld en gewy zigd'. B. en W. stellen voor over te gaan tot aanschaffing van een nieuwe politiebod De oude boot is eenige tyd geleden tij dens het landen op een eiland vermoe delijk op een hard voorwerp gekomen. Hierdoor ontstond een gat in de boot en zonk deze. Er was echter de laatste tijd toch ai veel reparatie aan de boot, voor al aan de motor. Voorgesteld wordt om de oude boot te verkoopen De-opbrengst zat vermoedeiyk f 40 zyn. Een nieuwe boot, gemaakt door de firma Maatje al hier, kost zonder motor f 225 en met een omgebouwde Fordmotor A f 400. De heer SCHOUTEN informeert uit welke post B. en W. deze uitgaaf willen doen, aangezien de begrooting 1937 al eeds niet sluitend was. De VOORZITTER antwoordt, dat dan aan Ged. Staten verzocht zal worden dit bedrag op de begrooting van het plas- senbedrijf te brengen. Spr. toont voorts met feiten aan, dat de boot noodig is. De heer SCHOUTEN stelt voor om, gezien het feit, dat het seizoen al voor een groot gedeelte voorby zal zijn, voor dat de nieuwe boot klaar is dit voorstel i te houden tot de behandeling van de begrooting 1938. Bovendien vindt spr. de prys nog al hoog en vraagt, of alleen bij de firma Maatje prys gevraagd is. De VOORZITTER zegt, dat by de firma Maatje een nieuwe boot gereed ligt. Deze zou uitstekend geschikt zijn voor de politie en daarom is alleen prys gevraagd by genoemde firma. De heer v. d. H O O R N is het met den heer Schouten eens. Kort geleden heeft de gemeente de eerste boot voor f 500 ge kocht. Deze ligt nu als een wrak in de Riyyn spr. vraagt zich af, oi er wei vak- i kleinere boot Wetn. HAGEN spreekt zich uit voor aanschaffing van een flinke motorboot, die onder alle omstandigheden de plas sen op kan. Ook by eventueele ongeluk ken ls de gemeente dan steeds ten volie verantwoord. Hierna wordt met 6 tegen 4 stemmen tot aankoop van een nieuwe motorboot besloten, en wel overeenkomstig het voor stel van B. en W. B. en W. stellen voor ln beroep te gaan tegen beslissingen van Ged. Staten in verband met de wyziging van het Fi- nancieele Verhoudingsbesiuit. Ged. Staten hebben vastgesteld de uit- keerlngen per Inwoner voor deze ge meente, resp. voor de jaren 1931, 1932, 1933 en 1934. Bij de vaststelling van deze uitkeeringeu werden buiten berekening gelaten de bedragen voor ondersteuning "in: I. werklooze personen, die ln verband et hun leeftyd met onder de algemee ne steunregeling voor werkloozen konden orden gebracht; LL werklooze personen, die in verband met het aangaap van een huweiyk van de toepassing van de algemeene steun regeling voor werkloozen waren uitge sloten; III. werklooze personen, die voor hun werkloosheid niet in loondienst waren (z.g. kleine bazeh) en die deswege van de toepassing van de algemeene steun regeling waren uitgesloten. In zyn circulaire van 11 Juni deelt de minister van birmenlandsche zaken me de, dat het Finahcieele Verhoudingsbe siuit is gewyzigd ln die zin, dat ook bo venomschreven uitgaven voor berekening in aanmerking kopien. In deze circulaire deelt de minister tevens mede, dat tegen de besluiten van Ged. Staten, waaxby de ze uitgaven werden uitgeschakeld, vóór 1 Juli by hem in beroep kan worden ge komen. De uitkeertng over 1935, waar over in de circulaire wordt gesproken, is Yoor deze gemeente nog niet vastgesteld en hierby zal uiteraard met de wyziging van het Financieèle Verhoudingsbesiuit rekening gehouden worden. Voor de jaren 1931 tot en met 1934 zal de uitkeering per inwoner voor deze ge meente waarschjjmyk iets worden ver- kundig mee omg. De heer VIS wü nieuwe boot aanschaffen, dit jaar geen Spr. vindt bo- prys van f 400 te hoog en iet niet met een vraagt of he: kan. De VOORZITTER toont nogmaals aan, dat een flinke politieboot beslist Met alg. st. wordt besloten by den mi- n blnnenlandsche zaken in be roep te gaan. De commissaris der koningin van Zuid- Holland heeft oepaald, dat samenstelling van de beheersverordeningen van het G. E.B. en G.WH. moet plaats hebben, omdat het financieel beheer van deze be drijven samengaat. Naar aanleiding hier van hebben B. ep W. bericht, dat dit met noodig lykt, daar deze bedryven door verschillende commissies worden beheerd. Hierop Volgt een schrijven van den com missaris, houdende mededeeling, dat sa mensmelting van deze verordeningen tot stand moet komen, omdat deze slechts het financieele beheer regelen. Nu de be trekkingen van kassier-boekhouder van belde bedryven tot één functie vereenigd zyn en voor deze betrekkingen tezamen éen zekerheid zal worden gesteld, dienen vorenbedoelde verordeningen naar de meening van den commissaris, daarmede ln overeenstemming te worden gebracht. De in concept ter inzage gelegde ver ordening wordt met algemeene stemmen aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden gewyzigd de gemeente-begroo ting 1937 en de begrooting van het bur gerlijk armbestuur 1930. B. en W. stellen voor het Kaagjesland te doen teren. Dit in verband met een erzoek van de bewoners van dien weg. De kosten zulien gedurende 9 jaren f 191 per jaar bedragen en kunnen uit de be- grootingspost „Wegen en Voetpaden" worden betaald. Daar B. en W. de nood- zakfelykheia, die doojr de verzoekers wordt geschetst (stofpjaag) inzien, stel len zy voor aan het Verzoek te voldoen en het Kaagjesland te doen teren. De heer SCHOUTEN ju*ht het toe, it er voor de stoflaag wat gedaan wordt, maar vindt het middel niet af doende en bovendien duur. De kosten i totaal ruim f 1700 bedrigen. Gezien de ervaring met de Reewal en de Kerkweg, die toch schandalig behandeld zyn, had spr. het Kaagjesland liever on der profiel laten maken en daarop een gewalste verharding. De kosten zijn aan vankelijk hooger, maar men is er voor jaren At. De heer v. d. HOORN beaamt dit en wil een kostenberekening zien, zooals de heer Schouten naar voren brengt. Het R*eu»yksche dorp ls in dezelfde geest behandeld en het is af. De VOORZITTER zegt, dat de heer Bontebal de wegen, die hy in onder houd heeft, steeds goed gehandelt. Bo vendien heelt men dan steeds iemand by de hand, indien by eventueele reparaties direct Ingegrepen moet worden. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. Daarop volgt de Rondvraag. De heen v. d. IIE U V E L dankt den voorzitter voor de door hem aan de ge meente geschonken gedenksteen in het hekwerk om de JuHana-Bemhard ge denk boom. De VOORZITTER zegt den heer v. d. Heuvel dank voor deze woorden. De heeren VAN ROON en OLIE MAN verzoeken handhaving van het ventverbod en invoering van een verbod yscoventers, om des Zondags tydens de kerkdiensten te befien De vorige week Zondag hoorde men het bellen in de kerk hetgeen zeer hinderhjk was. De VOORZITTER zegt toe, dat by voorkomende gevallen procesverbaal aal wordgn opgemaakt. De heer SCHOUTEN merkt op, dat de werkloozen, die te werk gesteld zijn by de werkverschaffing aan de Blinde weg f 14.40 verdienen. Na aftrek van ver schillende verplichte bydragen blyft hier van ruim f 12 over. hetgeen voor de groote gezinnen niet toereikend is. Spr. stelt voor den minister van sociale za ken te verzoeken een kindertoeslag te ge" van ven 75 cent per week per kind. Weth. HAGEN sluit zich hierby aan. Er zyn verschillende menschen, die in de werkverschaffing niet noemenswaardig boven hun steunbedrag komen. Besloten wordt het verzoek aan den minister voor te leggen. De heer SCHOUTEN informeert, hoe het staat met het plan voor de rei niging en de bemaling van de sloot langs de Weth. Venteweg. De VOORZITTER antwoordt, dat dit nog niet uitgevoerd kan worden, om dat Ged. Staten het raadsbesluit en de begrooting nog niet hebben goedgekeurd. De heer v. d HOORN vraagt of de werkloozencontroleur nog gehandhaafd moet biyven. Zyn benoemingsjaar is om en de werkloosheid wordt steeds minder. De VOORZITTER zegt, dat hier omtrent overleg zal worden gepleegd met den minister. Weth. VAN LEEUWEN deelt mede, dat met de directie der lichtfabrieken te Gouda is geconfereerd in verband met de bouw van een transformatorgebouwtje op het dorp Reeuwijk. Het gebouwtje kan het beste geplaatst worden achter de openbare school. Hiervoor is echter de toestemming van de raad noodig, opdat het G E B. aldaar de gemeentegrond in gebruik kan nemen. De raad gaat hiermede aeooord. Hierna sluiting. WATERPOLO. POLO-SPEL EN VREEMDELINGEN VERKEER. Bezoek nit Vlaardlngen, Rot terdam en Gouda aan ons zwembad. Schoonhoven. Waterpolo ia niet alleen nuttig, bekeken door de propag an da-bril ten behoeve van de zwemsport, maar dat dit in onze gemeente zoo populaire zomer spel ook het vreemdelingenverkeer in Schoonhoven bevordert, zal zeker nie mand ontkennen. Behalve toch de sup porters uit omliggende gemeenten, ko men er ook allicht met de bezoekende elubs polo-enthousiasteh mede, die allen een zeer prettige Indruk nahr de plaats hunner inwoning medenamen van de mooie zilverstad en in het by zonder de aangename wyze waarop hier het water polo wordt beoefend. Natuuriyk is het slechts toeval maar iemand die niet beter wist zou de indruk krijgen dat de diverse competitieleiders ln overleg met de commissie voor V.V.V. al hier het programma voor Woensdagavond hebben samengesteld. Een-en-twintig zwemmers, ni. zeven uit Vlaardingen, ze ven uit Rotterdam en evenzooveel uit Gouda, komen hier dien avond hun krachten meten met de drie zeventallen van de Schoonhovensche Zw$m- en Polo- Club. Daar is 'allereerst V.Z.C. I uit Vlaardin gen onder aanvoering van de bekende Korpershoek, ex-schoolslagkampioen van Nederland, de club die onze stadgenooten dit seizoen hun eerste nederlaag toe bracht, daarmede tevens de doodsteek gevend aan de toen nog springlevende kampioensillusies der S.Z. <te P.C.-ers, wier spelers echter na afloop van de 4—2 nederlaag ln Vlaardingen met zóóveel parmantigheid verklaarden dat van V.Z. C. niet had behoeven te worden verloren en thuis makkeiyk kon worden gewon nen. dat zy Woensdagavond absoluut ver plicht zyn, dit zeggen waar te maken met een klinkende zege, omdat hen by een andere uitslag zeer terecht het verwyt zal treffen „groote praat" te hebben ver kocht. De winnaar van deze strijd be houdt theoretisch nog een kleine kans op de eeretitel. maar zeer waarschyniyk is by dit treffen de eervolle tweede plaats inzet. Voorts komt er te gast het Rotterdam sche R.Z.C. III, dat tegen S.Z. P.C. H „van goede huize" zal moeten komen om aan het langste eind te trekken, want de tweede-zeventallers biyken vastbesloten dit jaar het kampioenschap hunner af- deeling te behalen en nu R.Z.C. m een der ernstigste beletselen is naar den weg hiertoe, spreekt het vanzelf dat S.Z. P.C. n alles ln het werk zal stellen deze overigens lastige hindernis zoo vlot mo gelyk te nemen. Tenslotte zal tegen S Z. P.C. m aan de start verschenen G Z C. IV uit Gouda, eveneens een stryd tusschen twee kam pioensgegadigden, want het betreft hier een ontmoeting tusschen de huidige no.'s 1 en 2 der rangiyst. De vorige week ver sloeg S.Z. A.P.C. III in Gouda GZ.C. IV met 2—1. een uitslag die op vrijwel ge- ïyke krachtsverhouding wyst en ook dit maal zal het wel ..een gokje" zyn. welk team met de overwinning gaat strijken. In zyn geheel een waterpolo-dlner, dat keurig bereid, met als hoofdschotels en- thouiasme, spanning, goede zwemkunst en vaardigheid met den bal in diverse gangen op de meest aantrekkeUjke wijze zal worden opgediend. De wedstrijden vangen lag wc aan.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2