Plaatselijk nieuws Sportnieuws Predikbeurten Wetenschap en Techniek Ingezonden stukken Plaatselijk nieuws 7 MAANDAG 12 JULI 1937. DE TOESTAND IN NOORD-CHINA. NIEUW ACCOORD BEREIKT. PEKING, 12 Juli. Volgens betrouwba re Chineesche berichten, is een nieuw accoord tot stand gekomen en trekken de troepen zich terug. Inmiddels wordt nog over de gevechten van vannacht gemeld, dat deze de hevigste waren, sinds de vijandelijkheden op 8 Juni be gonnen. Aan beide zijden zijn zware verliezen geleden. Verscheidene dorpen hebben schade gekregen. Bij het aanbre ken van de dag trad echter eenlge stilte ki. VERANTWOORDELIJKHEID AF GEWEZEN. SJANGHAI, 12 Juli. De Chineesche mi nister van buitenlandsche zaken heeft in een verklaring de verantwoordelijk heid voor de eerste incidenten en voor het hervatten der vijandelijkheden, van de hand gewezen. TEGENSLAGEN VOOR DE REGEE- RINGSTROEPEN. SALAMANCA, 12 Juli. In een officieel eommunique wordt o.a. van rebellenzijde gemeld: Madrid: alle aanvalspogin- gen van de vijand in de sector Brunete werden afgeslagen met achterlating van ruim 3000 dooden. Op de weg naar Estre- madura bezetten de rebellen een vijan delijke loopgraaf, waar meer dan 700 achtergelaten dooden werden aangetrof- feii. Voorts wordt de inneming van Villa Nuova del Pardilo aan het front van Madrid bevestigd en wordt gemeld, dat men te middernacht 500 krijgsgevange nen had gemaakt. HET VRIJWILLIGERS-VRAAGSTUK. „Onoplosbaar" volgens Franco. SALAMANCA, 12 Juli. In-een onder houd met een correspondent van Reu ter, is namens Franco verklaard, dat de generaal heeft besloten niet in discussies te treden over het terugtrekken van vrij willigers, omdat hij dit vraagstuk niet op losbaar acht. VERDRONKEN. OBERHAUSEN, 12 Juli. In bet haven bassin van het Rijnkanaal is het 6-jarig «oontje van den Nederlandschen schip per Boer, uit Waspik, verdronken. De schipper lag hier met zijn sleepschip ▼oor anker en het kind was van de loopplank te water gevallen. Hoewel het kind spoedig op het droge was gebracht, bleven de pogingen om de levensgeesten op te wekken, zonder resultaat. NOG STEEDS GEEN SPOOR VAN AMELIA EARHART. Men geeft de moed nog niet op. SAN FRANCISCO, 12 Juli. De Amerl- Icaansche kruiser „Colorado" heeft de in het gebied der Phoenixeilanden onder nomen nasporlngen naar Amelia Ear- hart opgegeven. Dinsdagmorgen ont moet de „Colorado" het vllegtuigmoeder- schip, waarna de opsporingsvloot ter stond de plaats zal innemen, vanwaar de onderzoekingen met behulp van 62 vliegtuigen zullen worden voortgezet. SLACHTOFFERS VAN DE HITTE EN HET WATER. Ruim 300 dooden. NEW YORK, 12 Juli. Het door de hitte golf veroorzaakte aantal dooden in de Ver. Staten bedraagt thans 221, terwijl tn het weekeinde 93 personen zijn ver dronken. DE AARDBEVINGEN OP RABAUL. 260 dooden. SAN FRANCISCO, 12 Juli. De aardbe vingen op Rabaul hebben 260 menschen- levens geëischt Gedurende twee dagen en nachten stegen uit de onderzeesche krater witte damp en zwarte asch hon derden meters omhoog. De stad blijkt na de hevige aardbeving volkomen ver woest. Gesmokkeld sigarettenpapier. Bergambacht. De politie heeft proces- Verbaal opgemaakt tegen Ch. de R. te Rotterdam, wegens het vervoeren" van 83 boekjes ongtezegeld sigarettenpapier en tegen A. C. R., alhier, wegens het ver voeren van 10 boekjes ongezegeld siga rettenpapier. Het in beslag genomen pa pier werd gedeponeerd bij den ontvan ger der accijnzen te Schoonhoven. Concert. Groot-Ammers. Zaterdagavond heeft de muziekvereeniging „O.K.K." van Streefkerk, onder leiding van den heer De Vries, van Rotterdam, een concert ge- geven op het Burg. Fortuijnplein. De num mers werden goed uitgevoerd, zoodat zij bij het publiek zeer in de smaak vielen. Er werden bloempjes te koop aange boden, waarvan de opbrengst f 31 was. Het viel mee, Groot-Ammers. De bewoners van het Achterland werden Vrijdagavond opge schrikt, doordat er brand was uitgebro ken op de oostgrens der gemeente. Men spoedde zich naar de plaats des onheils, en daar kwam men tot de ontdekking, dat een landbouwer een groote hoop ste kels in brand had gestoken. Bedrogen, maar opgelucht, keerde men opk zjjn schreden terug. Slagader afgesneden. Krimpen a.d. Lek. De heer V. viel v&n een trap, waarbij hij met zijn hoofd door een glazen deur sloeg. Hierbij werd een slagader in zijn hoofd door glasscherven afgesneden. Direct werd dokter von Lin- dern gewaarschuwd, die op zijn beurt dokter Van Aardenne uit Rotterdam te hulp riep, waarop zij de wonde gehecht hebben. Mej. V. wilde een emmer water scheppen op de stoep en U hierbij geval len .waardoor zij een wonde aan een been opliep, zoodat direct dr. von Liadern te hulp geroepen moest worden. Op weg naar moeder. Oud-Albias. De politie heeft alhier een 13-jarig jongetje aangehouden, dat van zijn pleegouders te Amerongen was weg- geloopen. De jongen was door zijn pleeg vader bestraft, omdat hij iets bedreven had, dat nie» door de beugel kon, waar op de knaap zoo toornig was geworden, dat hij op een rijwiel de wijk nam in de richting van Schevemngen, waar zijn moeder woont. Door honger en dorst ge dreven, verzocht hij een Inwoonster al hier om eten en drinken, hetgeen zijn plan deed mislukken, daar deze de politie waarschuwde, die den knaap aan hield en hem op last van den burge meester weer ter beschikking stelde van zijn pleegouders. Onder leiding van het personeel hebben de kinderen van de Bijz. School een reisje gemaakt naar Den Haag en Scheveningen en hebben ook Wassenaar bezocht. De meisjesvereeniging maakte onder leiding van de dames Gras en Ma- belis een uitstapje naar Arnhem. L. de Jong. f Stolwijk. In het ziekenhuis te Gouda overleed Donderdag op 76-jarige leeftijd de heer L. de Jong, een bekend en ge acht ingezetene van Stolwijk, die zich jarenlang op verschillend terrein zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De heer De Jong had geruimen tijd zit ting in het bestuur der Krimpenerwaard en in de plaatselijke afdeeling van Het Groene ïb-uis, waarvan hij een der oprichters was. Eerst sinds eenlge Jaren had de over ledene rieh uit het openbare leven te ruggetrokken. Op de voordracht. Sliedrecht. Onze dorpsgenoot, dr. C. Visser Wzn„ staat als no. 1 op de voor dracht voor de benoeming van een leeraar Wiskunde aan de ELB.& te Dor drecht. De laagste. Sliedrecht De N.V. Bagger My. Bos en Kalis was voor f 14.700 laagste inachrijf- ster voor het uitvoeren van baggerwerk in en vóór de vluchthavens te Dintel- oord en tn de Stoofpolder aan 1 Zijpe. Sliedrecht. Maandag 12 Juli vm. 9.20 u. Dinsdag 13 Juli vjn. 10.05 uur; Woens dag 14 Juli van. 10.50 uur; Donderdag 15 Juli vm. 11.30 uur; Vrijdag 16 Juli v.m. 12.20 uur; Zaterdag 17 Juli vm. 1.20 uur. DROEVIG ONGEVAL TE ZEVENHUIZEN Kind in de modder gestikt. Zevenhuizen. Een droevig ongeval .had Donderdag plaats aan de Breedeweg. Terwijl mej. 8., die daar woont, een paar boodschappen ging doen, paste een buur vrouw op de kleine, een kind van tien maanden, dat in een kinderwagen bulten lag. Daar bet erf, waar de wagen op stond, eenigszins helt, had de buur vrouw een paar klompen voor de wielen gezet, opdat de wagen niet weg zou rij den. Toen de buurvrouw even weg moest, trok eij echter haar klompen aan. Door het bewegen van de kleine is toen de wagen aan het rijden gegaan met het gevolg, dat hij in de moddersloot reed. Toen de buurvrouw terugkwam, vond zij tot haar groote schrik wagen en kind in de sloot. Men ontbood in allerijl een dokter, doch deze kon het kleintje niet meer redden. Het kind had te veel modder binnen gekregen en is eenige uren later overleden. Zevenhuizen. De op 14 en 15 dezer te houden bazar van het Vaandel Comité voor den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier, wordt Woensdag om drie uur geopend. 'iw.Wrf-.I.—l' GJELD.-ELFTAL UNITAS-COMB. 1—6. Goede propaganda in Giessen- Nieuwkerk. Het was Zaterdagavond een hoogtijdag voor Giessen-Nieuwkerke nu de jaarlijk se he wedstrijd van het GJLD.-elftal werd gespeeld en niemand minder dan een Umtas-elftal de tegenpartij was. Voor de wedstrijd verzamelden spelers en genoodigden zich op het middenveld waar de heer J. J. Beek, gedelegeerde van de Dordrechtsche Voetbalbond een kort woord sprak. Spreker heette in de eerste plaats al len hartelijk welkom en bracht Unitas dank voor de bereidwilligheid, om deze wedstrijd te spal&x. .Voorts verzocht spr. de GJH.D.-ers het spel te spelen, zooals het behoort, opdat hiervan een goede propaganda mocht uitgaan, zoodat vol gend seizoen niet 3, maar minstens 6 elftallen aan de competitie zouden deel nemen, waarbij hy de hoop koesterde, dat het Unltas-bestuur zou besluiten, eveneens met een elftal In aeze compe titie uit te komen. Met de wensch, dat het een prettige wedstrijd zou worden, en waarbij de sterkste ploeg zou zegevieren, besloot spreker onder applaus zijn rede. Hierop floot scheidsrechter C. den Boer, uit Dalem, voor aantreden en stel den de volgende elftallen zich op; GH.D.-elftal: Doel: Roza (Vuren). Achter: F. Baron en A. J. 3terk( bei den HJ5.). Midden: J. Harrewijn (P.V.V.), Van Geffen (Vuren) en J. Rietveld IP.V.Vj, Unitas-comb. m doel: W. Muller; achter: G. Wels en E. Vink; midden: Bleuanus, A. P. de Bruijn en Slijkoort; voor: J. van Deuraen, J. Raiseh, C. de Joode, Boulonois en Dekker. G.H.D., dat in de kleuren van P.V.V. (geheel rood) speelt, trapt af, maar Uni tas neemt direct het spel in handen en reeds binnen 5 minuten heeft De Joode een fout van F. Baron afgestraft en met een niet te hard schot, waar de kee per overheen viel, de score geopend 0L Spoedig hierop krijgt Slot een pracht kans voor de gelijkmaker, doch hij schiet naast. Nadat wederom De Joode door fouten van Baron met twee goede scho ten den voorsprong tot 30 heeft ver groot, is het C. de Jong, die met een prachtig schot de achterstand weet te verkleinen 31, met welke stand de rust komt. Tydene de pauze heeft het G.H.D. be stuur aan de genoodigden en de pers in een der kleedkamers thee aangeboden en hiervan maakte de heer Becks ge bruik om den heer L. van Harten, den secretaris-competitieleider van de G.H. D„ die van een ernstige ziekte herstel lende is, te complimenteeren met zijn aanwezigheid, hierbij de hoop uitspre kende voor een spoedig volledig herstel. In de tweede helft volgt weer hetzelf de spelbeeld en spoedig is het weer De Joode, die de stand op 14 brengt. De weinige OJiD.-aanvallen zijn niet bij zonder gevaarlijk en verder dan eenige corners brengen zij het niet. Het is J. v. Deur sen, die met een prachtig schot de stand op 1—5 brengt, terwijl ten slotte Boulonois uit een goede pass van De Bruijn met een hard schot er 1—6 van maakt, waarna sötieidsr echter Den Boer, die goed leidde, het einde aankondigt. Ameide. Zondagmidadg speelde Rohda I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Meerkerk I. Laatstgenoemde club won met 32. Bergambacht Zaterdagmiddag speel den de junioren v&n Bergambacht op 't terrein aan Bergstoep een wedstrijd te gen de junioren van Lekkerkerk. De wed strijd was nog maar 4 minuten oud toen de midvoor van Bergambacht wist te doelpunten door in een snelle ren de bal in het doel te loopen. Dit was voor Lek kerkerk het sein om flink aan te pak ken en weer 4 minuten later volgde met een fraai schot de gelijkmaker. In een van beide zijden zeer fraai gespeelden wedstrijd wist Lekkerkerk voor de rust nog eenmaal te doelpunten (21), Na de thee gingen de kansen een poot je gelijk op, maar bij een mooie aanval van Bergambacht, maakte de rechtsbin nen gelijk. Hoe er verder ook gezwoegd werd, doelpunten bleven uit en deze 2-2 uitslag geeft dan ook de verhouding goed weer. Het was een lust de jongens te zien spelen. Des avonds 7 uur kwam Sportclub I op bezoek bij Bergambacht I en toen wisten de gasten een 3—1 overwinning te boeken, waarmee de Zwaluwen, gezien het krachtsverschil, meer dan tevreden kunnen zijn. Lekkerkerk. De uitslag van de he den gehouden vriendschappelijke wed strijden is als volgt: L.F.C. 1—ED.S. 1 (Rotterdam) 2—1 LF.C. 2—ED.S. 2 (Rotterdam) 0—2 NED. liERY. KERK. CAPELLE AD. IJSSEL. Donderdag 15 Juli de heer C Spreeuwenberg. Lokaal Bermweg Oost 362. HAASTRECHT. Woensdag 14 Juli, n.m. 2.30 uur Ds. W. de Voogd van der Straaten. Huwelijksinzegening. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 14 Juli, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Woens dag 14 Juli, 's avonds 7 uur, de heer P. Kolljn, van Papendrecht. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 14 Juli, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. Vlot. EVANGELISATIE. SLIEDRECHT. Donderdag 15 Juli, 'sav. 7 uur, Openlucht samenkomst by de Gas fabriek. Donderdag 15 Juli, 's avonds 8.15 uur, Openlucht Samenkomst bij de Spoor brug. DE PRODUCTIE VAN MELKWOL. Fabriek geopend. De kunstzijdefabriek te Arnhem ik een nieuwe afdeeling rijker. Men is namelijk begonnen met de productie van lanital of melkwol en minister Steenberghe heeft deze afdeeling Donderdag geopend. Na een technische uiteenzetting van prof. ir. I. P. de Vooys, wees de minister op het belang van deze nieuw§ industrie voor de Nederlandsche nijverheid, zoo wel als voor de veeteelt. Immers, aldus spr., hier wordt de verwerkingsmogelijk heid geopend voor een grondstof, waar over Nederland in ruime mate beschikt, namelijk de ondermelk. In ons land zal altijd een voldoende hoeveelheid hier van voor een nationale melkwolindustrle aanwezig zijn. De regeering staat dan ook zeer sym pathiek tegenover de plannen, om deze industrie te ontwikkelen. Spr. was over tuigd dat, nu de melkwolbereldlng, naar het zich laat aanzien, economische le vensvatbaarheid vertoont, de ontwikke ling van deze tak van bedrijf tot voor deel zal strekken voor ons land, uit in dustrieel en landbouw standpunt bezien. De bereiding. Over de bereidingswijze van melkwol nog het volgende: De ondermelk wordt met zuur ver mengd, waardoor de in de ondermelk aanwezige caseïne onoplosbaar wordt en afgefiltreerd kan worden. Nu waschfc men de caseïne enkele malen en lost de al dus gereinigde stof weer op in een ver dunde loog. Het nu ontstane tusschen- product, de casinode, ondergaat een fil tratie en de oplossing is dan gereed om versponnen te worden. De spinmethode is vrijwel gelijk aan die bij het spinnen van kunstzijde; hoofdzaak is de spindop, voorzien van vele gaatjes, waaruit de casinode in een zuurbad gespoten wordt, daardoor stremt en de draad levert. Deze draad Ondergaat een uitgebreide behandeling in verschillende baden. Men verhardt en wascht de draad en brengt hem op de gewenschte vezellengte. Na drogen ge schiedt de verdere verwerking op de normale wolmachines. De melkwol leent zich er uitstekend toe tot allerlei weefsels te worden ver werkt, al dan niet vermengd met scha penwol. Bij de opening stelde men een uitgebreide collectie stoffen voor dames- en heerenkleeding ten toon, vervaardigd uit melkwol. Als bijzonderheid toonde men een heerenpak, gemaakt van melk wol, dat reeds geruimen tijd gedragen was en er nog als nieuw uitzag, alsmede een damesrok, die zes maanden dienst had gedaan. BOUWGROND IN NIEUWK&KERK A.D. IJSSEL. In Nieuwerkerk a.d. Usael heeft de raad een nieuwe bouwverordening vast gesteld met zulke onredelijke en be zwarende bepalingen, dat het voor mij onbegrijpelijk is, hoe zooiets kan gebeu ren. Ik zou haast zeggen: de raad is er in gefladderd. Ik kan mij niet inden ken, dat zij begrepen heeft wat in deze verordening onder art. 26 lid 7 staat. Hier staat namelijk het volgende: Buiten de bebouwde kom en buiten de in het zesde lid bedoelde gedeelten der gemeente is het verboden andere woningen te bouwen dan boerenhofste den, kweekers- of tuinderswoningen, plaatsjes, in den zin der Landarbeiders- wet en andere vrijstaande gebouwen ten dienste van de uitoefening van land- en tuinbouw, veehouderij of eenig ander bedryf ter plaatse, welke zijn gelegen op een afstand van tenminste 50 M. van andere niet op hetzelfde erf geplaatste gebouwen, gemeten als die in lid 6, on der b, bedoeld. Onder „bebouwde kom" wordt ver staan het dorp vanaf het woonhuis van de maalderij tot en met Brandhorst, vanaf de ophaalbrug tot en met de Toom, de Oostzijde van de Onderweg, vanaf Brandhorst t.m. het woonhuis van de maalderij en de Noordzijde van de Hoofdweg vanaf S. v. Leeuwen tot en met schilderswerkplaats van Kers bergen. Verder valt hierin de beide zij den van de Kerklaan vanaf de valbrug tot 's-Gravenweg, beide zijden van de 's-Gravenweg vanaf de Hitlan&sche laan tot de oprol by Kortenoord en de Noordzijde van de 's-Gravenweg vanaf de Hitlandsche laan tot de scheeve over weg en de weg van de woningbouwver- eeniging aan de 's-Gravenweg tot en Thet het laatste huis. Binnen de in het zesde Hd bedoelde gedeelten der gemeente, valt het per ceel Ooms langs de Paralelweg tot en met het perceel met het kadastrale nummer 1233, het perceel aan de Noord zijde; van genoemde wee vanaf de cffjk WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 12 Juli. Het dunne pyitje geeft de stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Maandagavond; Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind; aanvankelijk licht tot half bewolkt; later toenemende be wolking; weinig of geen regen; iets warmer. Waterstand: Schoonhoven hg. water 9.30 uur, 1.44 M. Keulen stand 2.46 M., val 0.06 M. Maastricht 10 Juli, stand 41.02M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 72 graden Fahrenheit. Maandag 12 Juli: Op 9.30, onder 9.51. Eerste Kwartier DonderUag 15 Juli. Wielrijders, Hcht op! 12 Juli9.46 uur. tot de weg naar de watermolen en langs de1 Zuidzijde van de Hoofdweg vanaf t perceel van Van Weelde tot aan de On derweg by bakker de Hoed. Alle grond in de geheele gemeente buiten de in het bovenstaande genoem de gedeelte, valt onder het bepaalde te art. 26 lid 7. Buiten de bebouwde kom en bulten de in het zesde lid bedoelde gedeelten der gemeente is het dus verboden ande re woningen te bouwen dan boerenhof steden, kweekers of tuinderswoningen, plaatsjes in de zin der Landarbeiders- wet en andere vry staande gebouwen ten dienste van de uitoefening van land en tuinbouw, veehoudery of eenig an der bedrijf ter plaatse. Dan staat er ten 2e: bovenstaande ge bouwen mogen gebouwd worden als zy zijn gelegen op een afstand van ten minste 50 M. van andere niet op het zelfde erf glfclaatste gebouwen, gemeten als die in lid 6, onder b, bedoeld. Ik zal een voorbeeld nöemen: langs de hoofdweg en langs de Kerklaan van af Brandhorst tot de Geref. Kerk ot langs het gedeelte verderop tot de be graafplaats mogen geen villa's of par ticuliere woonhuizen verrijzen, maar wel een gebouw tot het uitoefenen van veehoudery ter plaatse, dus wel een varkensschuur of Iets dergelUks. Dan zal men zeggen: er is nog een welstandsbepaling. Nu goed, dan mag heelemaal niets meer gebouwd worden. Ook kan nu b.v. aan de Hoofdweg op elk stuk land geen boerderytje of tuin derswoning meer gebouwd worden daar elk stuk maar 40 M. breed is en de af stand onderling 50 M. moet zyn, terwUl het Provinciaal model of te wel voor beeld voor het vaststellen van een bouw verordening hiervoor 30 M. aangeeft. Waarvoor moet het hier dan 50 meter zyn? Voor het grootste gedeelte van de ge meente is dit een praktisch bouwverbod Over het jutste inzicht op het gebied van landelijk schoon zal ik maar niet uitweiden. Myn artikel is bedoeld om de belanghebbenden in deze gemeente eens onder oogen te brengen welke on- redeiyke bepalingen voor hun grond van kracht zijn geworden. Dat ik schrijf „onredelijk" is niet te sterk uitgedrukt, dat wordt gelukkig ook ingezien door de Kroon, daar deze zich uitspreek» voor redelijke erkenning van particulie re belangen. Hoe kan het ook anders! De woningwet erkent particuliere be langen, maar er wordt met een slimme zet door de mazen heen gezwommen. Ik raad alle eigenaren aan wel dege lijk kennis te nemen van hetgeen in de nieuwe bouwverordening en op de daar- by behoorende kaart staat ten opzichte van hun eigen grond. De meesten zullen dan zeer verbaasd opkijken, hun oogen niet gfelooven en zelfs denken dat de opzet onjuist is. Eenlge ingezeten belanghebbenden hebben een verzoek tot vernietiging bij de ministers ingediend, wie het wil steunen kan zich opgeven by den heer Alb. Dekker. Hoofdweg E 94 te Nieuwer kerk a.d. IJsseL Dankend voor de plaatsruimte. A. M. DEKKER Honrtnacttg MAANDAG JULI 1937. Rekening electriciteitsbedrijL AmmerstoL De rekening van het gem. electriciteitsbedrijf over het jaar 1936, welke thans op het gemeentehuis ter in zage ligt, geeft de volgende cijfers: In 1936 werd ingekocht aan stroom 32 908 KW De stroomverkoop was in 1936 als volgt: voor licht werd afgenomen 23 377 K to voor kracht 3452 K.W„ voor straat verlichting 1316 K.W-In totaal werd af geleverd 28.155 K W.; er is dus 4753 KW. minder verkocht dan aangekocht, waar door een nadeelig saldo is ontstaan over het boekjaar 1636, groot f 495.48. Opbrengst collecten. AmmerstoL De diverse collecten ten bate van het burgeriyk armbestuur heb ben over het eerste halfjaar van 1937 't volgende opgebracht: De wekelijksche collectebus f 114.14; de begrafenisbus t 20.74; de trouwbus f 3.66V* Bij den heer C. Visser aan de Ach terweg doet zich onder zyn varkens een geval van varkenspest voor. Benschop. Was de werkloosheid in deze gemeente de laatste tijd aanmerke lijk gedaald, thans, nu de kersenpluk en hooioogst vrijwel zyn beëindigd, is het aantal werkloozen weer belangrijk, ge stegen. Blijkens de regenmeter op huize „Wilhelmina's Hof" bedroeg de neerslag over de maand Juni 25.1 m.M. Rekening 1936 Burgerlijk Armbestuur. Capelle a.d. IJsseL De rekening van t burgerlijk armbestuur sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 54849.68. Aan onderstand werd in 1936 uitgege ven f 380.13 66, aan geneeskundige hulp en ziekenhuisverpleging f 13332.05. Aan subsidies werd ontvangen f 49646.07; aan opbrengst van bezittingen en eigendom men f 1687.86. Gemeen terefcerrtng 1916. Capelle a.d. UsseL B. en W. bettoen den gemeenteraad doen toekomen de ge meente-rekening over het dienstjaar 36. Zij stellen voor deze voorloopig vast te stellen: voor den gewonen dienst in ont vangst op f 520.258.51 en in uitgaaf op t 513797.80; batig saldo f 6460.71. De kapitaaldienst in ontvangst op t 102.744.03 en in uitgaaf op f 165.760,86, batig saldo f 26983.17, zoodat het dienst jaar 1936 sluit met een batig saldo van f 33.443.88. Vergoeding L. O. wet 1926. Capelle a.d. IJssel. De heer C. M.WOO- ning, wonende Bermweglaan 14a, heeft krachtens art. 13 L. O. wet 1920 .vergoe ding aan het gemeentebestuur gevraagd in de reiskosten voor zyn leerplichtig kind, dat de R.-K. lagere school te Nieu werkerk a.d. Ussel bezoekt. Daar de afstand echter de wettelijk voorgeschreven 5 KR, niet overschrijdt, stellen B. en W. den gemeenteraad voor bet verzoek af te wijzen. Centrale verwarming. Capelle a.d. IJsseL Het bestuur der «tor. school aan de Usselm. laan, heeft 't ge meente-bestuur medewerking verzocht, krachtens art. 72 L. O. wet 1920, in den aanleg van centrale verwarming in haar schoolgebouw. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, de gevraagde medewerking te ver- leenen, hiervoor een credlet van f 5800 beschikbaar te stellen, toe te staan, dat de gemeente het werk zelf uitvoert, en B. en W. te machtigen tot het houden van aanbesteding en het doen der gun ning. f Oranjevereeniging. Capelle a.d. IJsseL Tot bestuurslid der Oranjevereen. „Wilhelmlna" zyn geko-^ zen de heeren L. W. v. <L Lee en M. Mac- kay. Gouderak. Mej. K. werd te Gouda zoo danig aangereden door een fietser, dat door het vallen een barer armen uit de kom geraakte. De geneesheer heeft het getroffen hd op zijn plaats gebracht, terwyi de getroffene ©enigen tyd rust moet houden. De ehr. meisjesvereen. „Dorcas" heeft Woensdag een autobustocht ge maakt naar Kleef in Dultschland. De leiding was in handen van ds. en mevr. Oostenbrug. Het heeriyke weer zette luister bij aan deze leerzame en genot volle tocht en het gezelschap was dan ook des avonds zeer voldaan. Gouderak. Het faillissement van den beer C. J. H, van der Hee is geëindigd. CurstNP eieetriseh teusscben. Krimpen a.d. IJsseL De van gemeen tewege georganiseerde cursus in eieetriseh lasschen heeft deze week een aanvang genomen. Voorloopig zullen 6 personen tot eieetriseh lassetter worden opgeleid, Iran wie er 3 uit deze gemeente zyn en 3 Bit Capelle a.d. LJssel. De cursus wordt gegeven in een der loodsen van de N.V. C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven alhier. Door beschikbaarstelling van een aantal lasch- toestellen en het verleenen van verdere faciliteiten heeft de directie van voor noemd- JUL wederom medewerking ver leend. Deze cursus is bedoeld daarvoor in aanmerking komende werkloozen in de gelegenheid te stellen zich te bekwamen j i tot eieetriseh lasscher om daarmede be tere kansen te verwerven voor wederop neming in het productie-proces. Behalve voor deze cursus heeft de gemeente ook voor een tweede leergang de medewer king van het Departement van Sociale Zaken verkregen, zoodat het in de be doeling ligt, na beëindiging van de op leiding der eerste groep van 6 personen, een tweede groep toe te laten. Iedere cursus omvat 150 laschuren. Als instructeurs treden op de heer Jiskoot voor het theoretisch gedeelte en de br&n- dersbaas de heer Butter als practicus. Zij. die tot de tweede laschcursus toe gelaten willen worden, kunnen zich voor inlichtingen wenden tot den algemeenen leider van de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen. Ook werkloozen uit Capelle a.d. IJssel, Krimpen a.d. Lek en Ouderkerk a.d. Us- sel kunnen aan de volgende cursus deel nemen. Zeilen. Krimpen a.«L IJssel. By de nationale zeilwedstryd te IJsselmonde behaalden eenige dorpsgenoot* pryzen: In klasse D. 12 vierk. M. BM. behaalde de heer P. Rietveld met „Amaco" de 1ste en de heer A. v. Duyn met Coranna" de 2e prys. In klasse F. Sharpie behaalde de heer S. Noorlander met „Bram Pardoen" eveneens een eer ste prys. De heer S. Noorlander bleek van alle deelnemers het traject in de kortste tyd te hebben afgelegd. Krimpen a.d. IJsseL De postduivenver- eeniging „De Snelpost" hield een wed vlucht met jonge duiven van Tilburg. Daarbij behaalden onze dorpsgenooten de volgende pryzen: J. Mourik 1, 6, 19 en 23; J. v. d. Ham 2 en 9; C. Schip pers 4 en 20; v. d. Ham en Mourik 8, 10, 17 en 26; Melgers en Mourik 18 en 22. Krimpen a.d. IJsseL De postduivenver- eenging „De Vriendschap" hield Zondag een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. De afstand bedroeg 483 KM. Aan dit concours namen 163 vogels deel. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 8, 15 en 41 M. v. Mullem; 2 H. Braanker; 3 en 22 P. Butter; 4, 10, 14, 32 en 37 P. Verschor; 5 A. Vermaat, 6 en 19 C. Heu velman, 7 en 28 K. Visser; 9 en 30 A. Hulsman; 11, 17, 31 en 33 C. Twigt; 12, 16 en 29 G. Schouten; 13 en 25 J. de Mik; 18 en 27 B. de Groot, 20, 21, 24 en 25 J. Koolmees, 23 en 39 M. Twigt, 26 Adrs. de Mik, 34, 36 en 38 H. v. Hous- aelt en 40 A. J. den Boer. Aankomst 1ste duif 2.14.04, laatste 2.45.50V» uur. Krimpen a.d. IJsseL Veittngbe richt. Aangevoerd werden 2000 eieren. Pryzen: kippeneieren f 3 30—f 3.65 per 100 stuks. Voor eendeneieren was geen aanvoer. Aan den heer P. Bezemer, aanne mer te Bergambacht, die laagste in schrijver was voor de verbouw van de O. L. School II en UL O School aan de Tuinstraat, is dit werk gegund. Aan de groote meisjesvereeniging „Tryfosa", de kleine meisjesvereeniging „Persis" en de vrouwenvereeniging „Try- fena", presidente mevr. De JongFokker is vergunning verleend tot het houden eener collecte ter dekking van de kosten voor het vervaardigen van kleedingstuk- ken voor behoeftigen. Thans wordt voor de tweede maal aan de scholen een onderzoek ingesteld naar de nog steeds heerschende diphte- rie. Krimpen a.d. Lek. Dinsdagmiddag had het 2-jarig dochtertje van den schipper T. V. het ongeluk In het water te vallen Het kind ging geheel onder. Gelukkig be merkte de vader het en sprong te water, waarbij hy het genoegen mocht smaken zyn kind te redden. Onze dorpsgenoot de heer J. v. d. Ham behaalde in de P. V. „De Snelpost" het 1ste duif kampioenschap met oude duiven africhting Corbeü (Frankrijk) met 1944 punten. Dinsdag maakte de meisjesvereeni ging „Tryfosa" een uitstapje naar Arn hem en Omstreken, 's Morgens om streeks 5.30 uur togen 27 meisjes onder leiding van mevr. de Jong vrooiyk met een autobus op weg. Allereerst werd een be7x>ek gebracht aan de Bedriegertjes en de Kettingbrug. Op de terugweg werd Soestdijk aangedaan, waar juist Prins Bernhard zich naar zyn paleis begaf. Vrooiyk wuifden de meisjes onzen bemin den Prins toe, hetgeen door den Prins eveneens met gewuif werd beantwoord. Omstreeks 10.30 uur keerden allen ten zeerste voldaan in onze gemeente terug. Aan Gebrs. Heuvelman, aannemers alhier, ie gegund het dempen van de dijkslóot aan de Waal voor een bedrag van f 4785 (perceel I) en het onder pro fiel brengen en houden van wegen voor een bedrag van f 2442 (perceel III). SchootowemwedstrUden. Lekkerkerk. De zwemwedstryden voor schoolkinderen van Lekkerkerk en Krim pen a.d. Lek, uitgeschreven door de zwemver. „De Kil" in de bad- en zwem inrichting „Schuagt", hadden de volgen de uitslag: 25 Meter vrije slag, meisjes, van 10 jaar: le prys N. Mynlieff, 2e pr. Bets Schmidt, 3e pc. ï- Mek*. Idem, meisjes van 11 jaar: le pr. Tr. Dogterom; 2e pr. Adr. Vermeer, 3e pr. L. Verboom. Idem, meisjes van 12 jaar: le pr. M. v. Namen, 2e pr. W. Hoogenboezem, 3e pr. Gr. Verwoerd. Meisjes van 13 jaar: le pr. Ina SHjk, 2e pr. N. Vuyk, 3e pr. Anna Neef Idem, jongens tot 11 jaar: le pr. Nic. Verbaan, 2e pr. J. v. d. Velden, 3e pr. A. Blanken. Idem. Jongens tot 12 jaar: le pr. J. Dogterom, 2e pr. J. v. d. Linden, 3e pr. T. Schippers. Idem, jongens tot 13 jaar: le pr. J. Schippers, 2e pr. W. Blanken, 3e pr. G. Bouter. Rugzwvmmen 25 Meter vrije slag: Meisjes van 11 tot 13 jaar: le pr. M. v. Namen, 2e pr. W. Hoogenboezem. Jongens, idem: le pr. J. Dogterom, 2e pr. J. Schippers. De uitslag van de wedvlucht, ge houden op Zaterdag vanuit Limoges (Fr.), afstand 719 KM. en waaraan door 50 duiven werd deelgenomen, is als volgt: Los 530 uur; snelheid 1ste duif 1208 M. per min. 1 en 9 Molenaar en Ligthart; 2 J. J. Broer; 3 E. Hofwegen; 4, 5 en 6 P. Slingerland; 7 A. de Groot; 8 A. van Risp; 10 W. Bravenboer. Aan komst 1ste duif ,15.24.41 uur, laatste duif 16.38 52 uur. De uitslag van Zondag vanuit Com- piègne (Fr afstand 306 K.M en waar aan door 80 duiven werd deelgenomen, is als volgt: Los 6 45 uur; snelheid eer ste duif 1242 M. uitslag- 1 P. Mudde; 2 en 15 A. de Groot; 3 J. de Jong; 4 en 5 P. Slingerland; 6 A.JDeelen; 7 T Zwart- bol; 8 J Daalwijk; 9 B. de Jong; 10 Ros en Verhelj11 H Burggraaf; 12 J. J. Broer; 13 A. van Boudestein; 14 M. Hoo genboezem; 16 J. van Breeningen. Aan komst 1ste duif 10.50.32 uur; laatste duif 11.02.35 uur. Zondag zal een wedstrijd gehouden worden van Corbeil (Fr.), afstand 398 K.M. Langeruigeweide. De gemeenteveld wachter heeft tegen D. V. en tegen D. V. proces-verbaal opgemaakt terzake over treding der arbeidswet. Varkenspest Langeruigeweide. By den veehouder A. K. is onder het vee de pest uitgebroken. Maatregelen zyn getroffen om uitbrei ding der zoozeer besmetteUjke ziekte te voorkomen. Twee varkens zijn er reeds aan bezweken. De heer J. den Hollander is oevor- derd tot eerste stuurman op de groote vaart. Moordrecht. De heer N. Albers, onder wijzer aan de by* school, is benoemd aan de Wassenaer Hoffmanschooi te Voorburg. De heer B. van Noort behaalde aan de Handelsavondschool te Gouda zyn eind diplom (Ned. Boekhouden). tes zullen kenbaar zyn aan een kaartje. Waddinxveen. Het bestuur van de wo- Deze collecte wordt in t by zonder aan- i ningbouwvereeniglng „Waddinxveen" is bevolen. thans als volgt samengesteld: voorzitter De guldenacollecte ten bate van de |h. Dys, vice-voorz. G J. 3pruit, secr. P. zending heeft alhier f 61,50 opgebracht. Werkloosheid. Oude water. Het aantal werkloozen is in de maand Juni gelijk gebleven. Het bedraagt 74. Ouden van dagen op reis. Moercapelle. Woensdag maakten de ouden van dagen een autotocht. De op stelling vond plaats op het terrein van het raadhuis. Vandaar werd gereden naar Gouda, Bodegraven, Woerden, langs de singels, Maliebaan, De Bilt naar Soes terberg, voor de bezichtiging van het vliegveld en de tentoonstelling. Vervol gens werd de reis voortgezet naar öoeat- dyk, langs het paleis van prinses Juliana en prins Bernhazd, naar Hilversum naar het hotel Anna Hoeve, waar de inwendi ge mensch werd versterkt. De terugreis ging over MaartensdUk, Utrecht, de Meem, Montfoort, Oudewater, Haas trecht, Gouda, naar Moercapelle, waar de stoet om 9 uur arriveerde. Enkele toe spraken werden gehouden, terwyi de zangvereeniging Sursum Corda eenlge nummers gaf, waarna de stoet na het zingen van het Wilhelmus ontbonden werd. Eierenveiling. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiilng waren aangevoerd 6408 eieren. De pryzen waren als volgt: hen- neneieren f 3.10—f 3.20, kippeneieren f 3 50—f 3.80, eendeieren f 2.75—f 2 85, kalkoeneieren f 4.35f 4.60, alles per 100 stuks. Gratis rywielmerken. Nieuwerkerk a.d. IJasel. De dienstge- leider der directe belastingen maakt be kend, dat hy zitting zal houden, ten ge meentehuize (zyingang) voor het be handelen van aanvragen voor grati.;be- lastlngmerken en wel op 19, 23 en 26 Juli en 4 en 11 Augustus van des. nam. 7—9 uur. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Bij het te Rot terdam gehouden examen slaagde mej. H van Leeuwen voor het M.UL.O. di ploma A. Geslaagd. Oadewater. Voor het toelatingsexamen H.B.8. slaagden J. den Boer en A. Buys, beiden alhier. „Het Hoogeland". Oudewater. Dinsdag zal in deze ge meente een bloempjesdag worden gehou den ten bate van de vereeniging „Het Hoogeland". Hulpbehoevende personen van alle gezindten en uit alle plaatsen van ons land worden In die kolonies ogenomen en «erpleesd. De collecten- Het Groene Kruia. Oude water. Onder geringe belangstel ling (van de 400 leden waren er slechts 24 aanwezig) heeft „Het Groene Kruis" zyn jaarvergadering gehouden ln „Oude water Vooruit". De voorzitter dr. H. P. van Praag, opende de bijeenkomst, waar na de notulen van de vorige jaarverga dering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag memo reerde in 't byzonder de veel omvatten de werkzaamheden van Zuster van der Brand. Het aantal der door haar afge legde bezoeken bereikte de 5000, terwijl zy nog 234 uur heeft gewerkt met de hoog te zon, benevens 48 uur voor het con sultatiebureau. Nog steeds wordt de we- keiyksche eontrole voor dit bureau uit geoefend door mej. dr. Speelman uit Gouda. De financieele positie van deze vereeniging is nog steeds een groote zorg voor het bestuur. In verband met de ziekte van den penningmeester, den heer G. v. d. Lee, werd de verantwoording gedaan door den heer De Lint. De reke ning sloot in inkomsten en uitgaven met f 3594,24, voordeelig saldo f 116,93 ('t vo rig jaar f 174,25). De begrooting ver meldt een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 3575, met een vermoede- ïyk nadeelig saldo van f 333,25. Reke ning en begrooting werden goedgekeurd en vastgesteld. By de bestuursverkiezing werden de heeren dr. H. P. van Praag, A. W. den Boer en G. Buys herkozen. Na nog enkele besprekingen van alge meenen aard werd de vergadering geslo ten. Schoolreisje. Ouderkerk a~d. IJsseL Begunstigd door prachtig weer maakten de kinderen van de hoogste klassen der beide Chr. Scho len Vrijdag onder leiding van het on- derwyzend personeel met twee touring cars van de Gebrs. van Gog uit Rotter dam een uitstapje via Gouda, Rotter dam en Delft naar Den Haag en Sche veningen. Ouderkerk a.d. UsseL De postduiven- ver. „De Snelpost" hield VrUdag een wedvlucht met oude duiven vanuit Li moges (Frankrijk). Afstand 729 KM. De pryzen werden ais volgt behaald; 1 J. Mourik, Krimpen a.d. Ussel; 2, S en 5 G. Vis; 4 G. van Duyvendyk; 6 H. Rits- kes. Dijk lef er. Ouderkerk a.d. IJsseL Tot hoofdlieden van het dijkleger der Krimpenerwaard zijn, voor het ressort van de polder .Kromme, Geer en Zijde", benoemd voor het tydvak 1 Oct. 1937—30 September'38 de heeren W. M. Baas, W. de Jong Joha„ Gijsb. Vonk-Noordegraaf, Ant. van der Linde en H. van den Broek. Bijtijds gered. Reeuwijk. Het vyfjarig zoontje van den heer V. aan de Raadhuisweg geraakte voor de ouderiyke woning in de wetering Daar het ventje reeds afgedreven was en zich moeilyk meer boven kon houden, begaf de heer H. D. U., hoewel niet kun nende zwemmen, zich gekleed te water. Twee in de nabyheid vertoevende hen gelaars waren inmiddels ook te hulp ge komen. Dezen hielpen, redder en -drenke ling beiden verder op het droge. Eierveiling. Reeuwijk. Aan de elerenveiUng „Nut en Genoegen" werden aangevoerd 8000 eieren. De pryzen waren als volgt: kip eleren f 3.35—f 3-85 per 100 stuks; eend eieren f 2.75 per 100 stuks. A. Troost, penningm. P. Magré; leden C. Jongenburger, J. G. Herfst, A. Kreu- pellng. De Gouwerufters. Waddinxveen. Op het concours-hip- pique te Klaaswaal hadden de „Gouwe- ruiters" veel lauweren te boeken. Bij een dressuurproef voor viertallen, uitgevoerd door de leden Noordam, Oudyk, Van den Breggin en Donker, hadden deze het genoegen, beslag te leggen op de le prys. Bij de individueel handicap-dres- suurproef won A. van der Breggen met Pirinska een 2de pr.. Groepsspringen le prys M. en L. Donker en P. Noordam. In het nummer handicap springen, waar aan de beste landettjke ruiters uit Ne derland deelnamen en waar speciaal op zit werd gekeurd, behaalde L. Donker ou Ubina de 4de prUs. Velen van de Gouweruiters hadden zonder fouten dit parcours afgelegd, maar kwamen aan houding en zit punten te kort. IJsselstein. By de gehouden controle op de rijwielbelastingmerken werden Woens dag weder 5 wielrijders geverbaliseerd wegens het ontbreken van een belasting merk, terwyi tegen een automobilist proces-verbaal werd opgemaakt wegens het 'besturen van een auto zonder rij- bewys. Gevonden en pannenspons en een ceintuur. Inl.' poli tie-bureau. De heer Th. B. T. heeft by de ge- meente-politie aangifte gedaan terzake diefstal van fruit enz. van zyn land na- by de slachtplaats. De dader is reeds be kend. Kantongerecht Gouda Volledige uitspraken van 7 JulL Motorwet en Mo tor beach.: J. Q. te Gouda, f 2 subs. 1 d. h* Idem: P. v. d. N. te Waddinxveen, f 8 subs. 2 d. h. Motorreglement: D. M. Br te Hooge Zwaluwe en K. K. de J. te Hillegersberg, leder f 15 subs. 3 d. h.; P. S. te Zeven huizen f 3 subs. 1 d. h. Idem: G. A. K. te Rotterdam, f 2 subs. 1 d. h.; W. G. F. te Gouda, A. B. en J. de B. te Boskoop, ieder f 3 subs. 1 d. h.; J. B. te Hekelingen, G. B. te Willige- Langerak; J. F. G. te Schiedam, W. L. 8. te Rotterdam, M. C. G. te Ede, J. A. R. ten J. 'v. V. te Gouda, A. W. G. te Maas tricht, p. J. v. D. te Den Haag, A. G. te Deventer en A. A. J. M. N. te Soest, ieder f 4 subs. 2 d. h.; Y. B. te Nieuwer kerk a.d. Ussel, f 15 subs. 5 d. h.; E. B. te Odyk, f 6 subs. 2 d. h.; G. B. te Den Haag, f 7 50 subs. 3 d. h Idem en Motorbesch.; C. C. Th. H. te Gouda, 2 x f 1.50 subs. 2 x 1 d. h.; G. R. te Gouda, f 2 subs. 1 d. h.; W. V. te Nijmegen f 3 subs. 1 d. h.; D. T. W. te Groningen, 2 x f 3 subs. 2 x 1 d. h.; A. v. Z. te Schoonhoven, f 6 subs. 2 d. h.; G. M. te Waddinxveen, vry spraak; T. K. te Zoetermeer, H. B. te Zevenhuizen en C. de J. te Rotterdam, ieder f 1.50 subs. 1 d. h.; J. R., teruggave ouders; A. K. v. A. te Gouda, bensping; N. B. te Reeu- wyk, J. G. M. v. L. te AJphen a.d. Ryn, R. J. H., F. C. R. en C. de J. te Rotter dam, ieder f 1.50 subs. 1 d. h.; A. J. B. te Haastrecht, f 3 subs. 1 d. h.; H. H. v. H. te Utrecht, f 1.50 subs. 1 d. h. Spoorwegwet: M. B. te Zevenhuizen, f 3 subs. 1 w. t.; H. J. H., J. M. en H J. T. te Gouda, ieder berisping. Art. 424 W. v. Strafr.: A. K. te Gouda f 1.50 subs. 1 w. t. Art. 437bis W. v. Strafr.: J. P. F. T. te Gouda f 75 subs. 50 d. h.; F. J. N. te Gouda f 100 subs. 50 d. h. Art. 453 idem: Y. V. te Schoonhoven, f 7.50 subs. 3 d. h.; J. C. de W. te Schoonhoven f 5 subs. 2 d. h. Visscherywet: J. J. B. te Rotterdam, f 3 subs. 1 d. h.; F. V. te Amsterdam, F. D. en L. K. te Rotterdam, ieder f 4 subs. 2 d. h.; M. K. te Ouderkerk a.d. Werkverschaffing. Reeuwijk. Bij de werkverschaffing aan het dempen der gaten in de Blindeweg wordt het z g.n. rouleeringssysteem toe- IJssel, f 3 subs. 1 d. h. met verbeur - gepast. Een vyftiental arbeiders, die nu 5 weken hadden gewerkt, zyn weer ont slagen, terwyi 15 andere werkloozen te werk gesteld zUn. Rijwiel vernield. Reeuwijk. In de afd Middelburg, waar men bezig Is met hst asphalteeren van de weg, had de arbeider M. P. P. sijn zoo goed als nieuw rijwiel naby de weg neergezet. Doordat een auto tegen de daar liggende teervaten aanreed, begon nen deze te rollen. Ze kwamen tegen de fiets van P. terecht, waardoor die geheel werd vernield. Gevonden: een rozenkrans, te be vragen by den heer J. Ballering, dorp. Op Zaterdag 17 Juli zullen ln het zwembad „Elf hoe ven" de wedstrijden worden gehouden om de kampioen schappen van de Zwemkring Gouda. De burgemeester is van 8 t/m 28 Juli wegens vacantle afwezig. Loco-bur gemeester Is wethouder J. C. Hagen. De heer W. van Wensveen alhier heeft voor f 400 onderhands aan den heer G. Verkalk en etuk land aan de Oudeweg verkocht. verklarm?; B. H. V. te Rotterdam, schul dig z. teep. van straf; A. H. te Gouda, f 5 subs. 3 d. h. Pol. Verord. Gouda: W. E. de B. Gouda, f 1.5* snbs. 1 d h.; G. C. T. te Reeuwyk, ten*ggave ouders. Id. Moordrecht. R. v E. te Stölwyker- sluis en C. B. te Waddinxveen, iedc- f 3 subs. 1 d. h„ A. M. te Gouda, berisping; A. E. te Gouderak, f 5 subs. 2 d. h. ld. Zevenhulzen: J. L. 8., J. L. S., M. J. v. T., P. K. en A. T. v. P„ allen te Zevenhulzen, ieder f 2 subs. 1 d. h. Id. Nieuwerkerk: P. L. te Zevenhuizen, f 3 subs. 1 d. h. Id. Langeruigeweide: H. K. te Wilder- vank, f 6 subs. 2 d. h. Steenhouwerswet: P. O. te Gouda, t 0.50 subs. .1 d. h. Drankwet: R. P. N. te Gouda, f 3 sub* 2 d. h. met verbeurdverklaring van voor werpen. Arbeidswet: R. P. N. te Gouda, f i subs. 2 d. h. Jachtwet: E. J. B. te Ouderkerk aA Ussel, f 5 subs. 3 d. h. Leerplichtwet: G. W. v. V. te Nie«wer- u**L i f mt*. 1 i.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2