Plaatselijk nieuws Burgerlijke standj Kantongerecht Gouda j VRIJDAG 31) JTTET 19T». electrische leiding een laschapparaat aan waarvoor benzine noodig was. Het drie- 1 jarig zoontje van de heer D. stond erbij te kijken. Plots vloog het apparaat in Berkenwoude. De heer B. Markus, rnon- I brand en ook de kleine geraakte ln f. -.11.1.^-1.1.1. teur van het G.E»'B., stelt zich evenals vorige jaar, namens de stichting „Steun fonds van de Vereeniging tot bevorde ring der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland beschikbaar voor het bij hem inleveren van de oude rijwielplaat jes. De collecte die in de tfgeloopen week gehouden is voor het Blinden In stituut te Wolfhezen, bracht hier f 6 op. Nutsdepartement. Krimpen a.d. Lek. Het dep. Krimpen a.d. Lek der Mij. Tot Nut van 't Alge meen hield haar jaarvergadering. De heer J. C. M. van der Linde werd bij acclamatie tot bestuurslid herkozen. Uit de verslagen van secretaris en penning meester bleek, dat de afdeeling in bloei ende staat verkeert. Het winterprogram- ma werd vastgesteld. De heer G. van Namen Dz. heeft met gunstigen uitslag examen afgelegd voor het Mercurius diploma Engelsche Handelscorrespondentie. Gevonden een regenjas. Terug te bekomen bij den heer Vis, timmerman en aannemer. De muziekvereeniging Crescendo, directeur de heer C. Horsman, zal op 14 Augustus in de tuin van den heer P. v. Namen een concert geven. Zeilwedstrijd. Krimpen a.d. Lek. De zèilvereeniglng IJsselmonde zal 1 Augustus een zeilwed strijd van Krimpen a.d. Lek naar Berg ambacht en terug organiseeren. Concert. Krimpen a.d. IJsseL De muziekveree niging „Kunst en Strijd" heeft Zater dagavond bij den tuin van den heer Opschoor een concert gegeven. Hoewel het weer in den beginne minder gunstig was, bestond er toch voor dit concert groote belangstelling. De verschillende nummers werden goed uitgevoerd, zoo dat de talrijke aanwezigen zeer zeker 'n genotvollen avond gehad hebben. Centrale werkplaats. Krimpen a.d. IJssel. Maandagmorgen togen 41 leerlingen van de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen met een motorschip naar een werkkamp te Groesbeek, om daar een week door te brengen. Vol goeden moed werd de tocht, on danks het minder gunstige weer, reeds vroeg in de morgen begonnen. Ook wer den verschillende spelen meegenomen, zooals damborden, schaakborden, sjoel bakken enz. Dat de jongens zich wel zullen weten te amuseeren, kunnen we ons gemakkelijk vooi-stellen. Om een koe. Krimpen a.d. IJsseL In de afgeloopen week had in deze gemeente een zeer eigenaardig geval plaats. De heer de W, assistent-dienstgeleider bij de directe be-» lastingen had bij den slager S. O. een koe hooger aangeslagen dan door den heer O. werd opgêgeven. Derhalve moest de koe te Rotterdam getaxperd worden. Benige oogenblikken daarna werd de ▼rouw van den heer de W. opgeschrikt door de mededeeling „hier ls een koe voor Je man", waarop slager J. O. de ioe bij deh heer de W. achterliet. De vrouw van den. heer W. wist na tuurlijk niet .wat met dit'beest te begin nen. Gelukkig kwam later de slager S. O. om zoolang dp Ijet dier te passen. Be grijpelijkerwijze was de heer de W. zeer 'verbaasd toen hij, inplaats van de koe in de stal van den slager O., het dier bij zijn woning aantrof. Later is de koe met een vrachtauto naar Rotterdam getransporteerd. Van den heer J. O. was een en ander 'n zeer onverantwoordelijke handeling. Verbetering Lopiker-Voordijk. Lopik. Ten einde' spoedig te komen tot *en afdoende verbeterig van de Lopiker- Voordijk, die in een dusdanige toestand is, dat 'het verkeer langs deze weg bijna ondoenlijk is, circuleert in deze gemeen- te een lijst, waarop circa tweehonderd handteekeningen van weggebruikers voor komen, met een adres aan de gemeen teraad, waarin op de slechte wegtoe- stand wordt gewezen en op noodzake lijke verbetering aangedrongen. Oranjevereeniging. Looik, Jaarsveld en Willige-Langerak. Het dageljjksch bestuur der op 25 Janu ari opgerichte' Oranjevereeniging, be staande uit de heeren Schuman, Oer- bekke, Blankestijn en Kooi, heeft zich dezer dagen per circulaire tot de inge zetenen der drie gemeenten gewend, om financieele medewerking en steun (het zij door het steunen der huls-aan-huis- eollecte of Het opgeven als lid), teriein- de op 31 Augustus eenige feestelijkheden te kunnen organiseeren. Opgeknapt. Moercapelle. De toren der Ned. Herv. Kerk, die er de laatste tijd haveloos uit zag, heeft een groote verandering on dergaan. De oude leien zijn door nieuwe vervangen, terwijl de vier wijzerborden en het haantje geschilderd zijn. Moordrecht. Dinsdagmorgen stak een .werkman, die werkzaam was aan de brand. Door spoedig ingrijpen wist men de vlammen te dooven. De kleine be kwam ernstige brandwonden aan het hoofd en gelaat. Slechte weg. re Moordrecht. Ernstig wordt Nier ge klaagd over de slechte toestand van de weg nabij de overweg van de lijn Den Haag—Gouda in de Zuidplaspolder. On geveer 200 M. is hier in onderhoud van de spoorwegen en dit stuk verkeert in 'n toestand die met elke beschrijving spot. Propaganda-avond „T.H.O.R." Moordrecht. Teneinde het nut van de gymnastiek ook in deze gemeente meer bekend te maken zal de gymnastiekver- eeniging „T.H.O.R." van Gouderak Za terdagavond hier een propaganda-avond houden op een terrein nabij de Molen straat. Burgemeester Brandt zal 'n pro- paganda-rede houden. Oudewater. Als dienstplichtigen zijn hier voor de lichting 1938 ingeschreven: G. E. V. d. Burger, N. V. d. Heuvel, A H. S. van den Hooge, C. de Korte, G. J. Ver geer, J. Verkleij, A. Vermeij, J. A. van Duijlen, terwijl tot buitengewoon dienst plichtigen zijn bestemd: J. L, Klomp, J. H. v. d, Berg, H. A. van der Meer. Th. A. Streng, B. Verdouw, K. J. van Wijk. Wedvlucht „De Snelpost". Ouderkerk a.d. IJssel. De postduiven- vereeniging „De Snelpost" hield Vrijdag een wedvlucht met oude duiven vanuit Bordeaux (Frankrijk), afstand 876 KM. Gelost Donderdagmiddag 1 uur; aan komst eerste duif Vrijdagmorgen 7.20 uur. Prijzen: 1 en 6 G. van Duyvendijk; 2, 3'en 4 Jac. van der Ham, Krimpen a.d. IJssel; 5 H. Opschoor. Rijnlandsche Processie. Reeuwijk. De Rijnlandsche Processie gaat dit jaar naar Roermond op 8 en 9 September. Openlucht-meeting. IJsselstein. Zaterdagavond had op het Kronenburgplantsoen een openlucht meeting plaats, die uitging van de Chr. Geheel Onthouders Vereeniging. Hierbij werd medewerking verleend door de mu ziekvereeniging „Ceacilia" te Utrecht. Het woord voerden ds. Barger, Hervormd predikant te Heukelum, de heer Barnard te Vreeswijk en de heer H. de Wit te Utrecht. De opkomst was slecht. De speldjesdag, gehouden ten bate van Valkenheide, heeft in deze gemeen te f 29.75 opgebracht. IJsselstein. Vrijdagmorgen werd tij dens een huiszoeking bij een meikslijter, die verdacht werd van het karnen zon der vergunning een vuurwapen aange troffen, waarvoor hij niet de vereischte machtiging bézat. Het vuurwapen werd ,in beslag genomen. Proces-verbaal is op gemaakt. Tevens hebben de crisis-amb tenaren proces-verbaal opgemaakt we gens het in voorraad hebben van ver zuurde melk, die gereed stond om ge karnd te worden. Priesterfeest. IJsselstein. Op Zondag 15 Aug. hoopt pastoor W. H. de Grijs zijn 40-jarlg priesterfeest te herdenken. Uit diverse .organisaties is een feestcommissie be noemd met als voorzitter den burge meester. De heer R. C. van Wegen, onder wijzer'aan de R.K. jongensschool is met ingang van 1 September benoemd tot hoofdonderwijzer aan de R.-K. school te Indoornik. Bij het overgangs-examen aan het Chr. Gymnasium te Utrecht, ging van de vierde naar de vijfde klasse F. (Je Morrée en van de tweede naar de derde klasse Tini Mondria. In de val. Zevenhuizen. De vorige week heeft de politie hjer een autoval uitgezet, tenge volge wararvan verscheidene automobilis ten wérden bekeurd wegens het over schrijden van de maximumsnelheid. In hoofdzaak maakten zich hieraan schul dig de bestuurders van de vrachtauto's, die zand aanvoeren voor de nieuwe rijks weg Den Haag—Utrecht. Zittïng van Woensdag 28 Juli 1937. Het ongeluk in de meubelfabriek te Polsbroek. De waarnemend-kantonrechter, mr. A. A. J. Rijksen, heeft Woensdagmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen den meubelfabrikant H. Z. uit Polsbroek, die twee weken geleden heeft terecht ge staan, omdat ijl zijn onderneming een 22-jarige arbeider, E. O., uit Schoonho ven, met een onbeschermde cirkelzaag heefV gewerkt, waardoor de jongeman eenige vingers verloor. De ambtenaar van het O. M. vroeg schuldig verklaring zonder toepassing van straf van den verdachte, doch de kantonrechter heeft hem vrijgesproken van het ten laste ge legde. Kanarie-liefhebber veroordeeld. Vervolgens heeft de kantonrechter uit spraak gedaan in de zaak tegen den vischhandelaar T. A. te Gouda, die z.g.n. uit liefhebberij vogels hield, doch deze in werkelijkheid voor de handel bestem de. Twee weken geleden vorderde het O.M. f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen vogels. De man werd Woensdag morgen conform de eisch veroordeeld. Natte aanrijding te Waddinxveen G. van H. uit Waddinxveen kwam op 9 Maart met zijn vrachtauto het Noord einde oprijden, toen voor hem een man liep, die nogal links hield en hoe langer hoe meer naar het midden van de weg ging. Verdachte zeide, geclaxoneerd te heb ben, doch de voetganger scheen doof te zijn, want hij hoordehet niet. Door de sneeuw was het wegdek erg glad en toen verdachte wilde remmen, reed hij de vaart in, den voetganger met zich mee sleepend. Als getuige ln deze zaak werd gehoord L. B. uit Waddinxveen, die op dat mo ment aan de kant had zitten visschen. Hij had gezien, dat de voetganger op een bepaald oogenblik op 2 a 3 meter afstand van de auto was en dat de chauffeur, blijkbaar door de gladheid van de weg, niet vlug en krachtig genoeg kon rem men. De wagen slipte en reed dus het water in. Als getuige a décharge werd gehoord de zoon van verd. P. van H., boomkwee- ker te Waddinxveen, die naast zijn va der in de auto heeft gezeten. Hij heeft, evenals zijn vader, de voetganger op den weg zien loopen, doch te laat. Het O.M. achtte het wettig en overtui gend bewijs van verdachte's schuld be wezen, temeer daar de wet ook slippen als rijden erkent. Als chauffeur moet verdachte berekend zijn op allerlei on verwachte bewegingen van voetgangers op de weg en daarvan ook het risico dragen. Verdachte werd .conform de eisch van het O.M., veroordeeld tot f 7.50 subs. 5 dagen hechtenis. Een onvoorzichtige chauffeur. Op de gevaarlijke hoek MarktWijd- straat heeft de koopman J. van O. te Alphen a.d. Rijn op een Zaterdagavond in April bijna een aanrijding veroorzaakt waaraan twee voetgangers ternauwer nood wisten te ontkomen. T. L. de uit Gouda liep daar met zijn dochtertje op de Markt, toen plotseling het felle licht van een auto op hen beiden scheen Snel sprongen ze opzij en eenige dames schrokken geweldig. Een andere chauf feur, Th. H. G. uit Ginneken, die met zijn auto van de tegenovergestelde kant naderde, zag het manoeuvreeren van ver dachte ook en -de. voetganger wist het nummer van de auto te noteeren Verdachte zeide echter, zich van het geval niets te herinneren. Hij zou zelfs op de bewuste avond niet eens in de binnenstad geweest zijn, doch via de singels van Utrecht naar Alphen a.d. Rijn gereden zijn. Het genoteerde autonummer klopte echter precies met dat van verdachte's wagen. Alleen de gegevens omtrent de geboortedatum waren niet juist. Toch bevond het O.M. hem schuldig en eisch te f 30 subs. 0 dagen hechtenis, tot welke straf verdachte ook werd veroordeeld. Aanrijding die aankwam te Gouda. Op de Blauwstraat te Gouda kwam op een goeden dag Th. C. R. uit Capelle a. d. IJssel met zijn auto aanrijden. In zijn vaart sleepte hij een stilstaande hand Doode koe geslacht. De gebroeders A. D. van D. en H. van D. uit Stolwijk stonden terecht, omdat zij in de gemeente Haastrecht op een Zondagmorgen een koe hebben geslacht zonder daarvan aangifte te doen. Eerstgenoemde vertelde hoe de vork in de steel zat. Bij een veehouder te Haast recht was plotseling een koe gestorven. Daar de gemeenten Stolwijk en Haast recht in elkaar overloopen en de vee houder juist op de grens, doch in de ge meente Haastrecht woont, wat verdach ten niet hebben geweten, verkeerden zij in de veronderstelling, dat de slachting dus in eigen gemeente zou plaats heb ben. Zij slachtten het dier dus in hun eigen noodslachtplaats te Stolwijk en deden daarvan aangifte op het gemeen tehuis te Stolwijk. De rijksveldwachter kwam hen later echter bekeuren, omdatop het ge meentehuis te Haastrecht geen aangifte was gedaan Verdachten schreven een en ander toe aan een misverstand. Zij hebben ver binnen de voorgeschreven tijd van 12 uur na de slachtig, zelfs, binnen het uur, aangifte gedaan, doch enkel.aan het verkeerde kantoor. Het O.M. begreep de situatie en vroeg schuldig verklaring zondér toepassing van straf. Evenzoo luidde het vonnis. Conflict met de bevrachtiugs- commissie. De schipper B. B. uit Ouderkerk a.d. IJssel is in conflict gekomen met de Be vrachtingscommissie te Rotterdam. Hij heeft een 38 ton metende motorboot en kon daarmede een partij steencn uit Druten naar Gouda vervoeren. In de Kattensingel werd hij gesnapt en kreeg hij een bekeuring. Verdachte gaf toe, deze vracht steenen te hebben vervoerd zonder vergunning van de Bevrachtingscommissie, doch hij werd daartoe gedreven, omdat hij een groot gezin en een zieke vrouw te onder houden heeft. Zijn boot is namelijk te klein voor vrachten die het meest voor een vergunning in aanmerking komen. Kleine partijtjes zijn tegenwoordig zeld zaam. Toen hij dan ook een kansje schoon zag, om wat extra te verdienen, greep hij dat natuurlijk aan. Maar het mag niet. De schipper,is al tweemaal voor eèn dergelijk feit veroordeeld, doch het O.M. wilde rekening houden met 's mans moei lijke omstandigheden en vorderde een voorwaardelijke boete van f 10 subs. 10 dagen met 1 jaar proeftijd, tot welke straf de man werd veroordeeld. Auto met te breede lading. D. de J. te Haastrecht heeft op de Bleekerssingel te Gouda met een vracht auto gereden, wekle met hooi beladén was. Hij had er echter geen rekening mee gehouden, dat de partij hooi 10 c.M. breeder was dan is voorgeschreven en ging op de bon. Verdachte voerde te zijner verdediging aan, dat stroo pleegt uit te zakken, dus gemakkelijk breeder kan worden op de wagen. De ambtenaar van het O.M. eischte f 3 subs. 1 dag. Het vonnis luidde: f 2 subs. 1 dag. Dronken op de flets. W. B. uit Gouda werd door de politie aangehouden, omdat hij op de Kleiweg dronken op zijn flets werd aangehouden, het bleek dat «hij 10 a 14 glazen bier op had. t J De ambtenaar van het O. M. vond een wagSn mede en botste vervolgens tegen f zljn ,aats en eischte het venster van het huis van den melk- 6 - tot passeeren gegeven aan een achter hem aankomenden motorrijder, die bo vendien een rijksveldwachter bleek te zijn. Je moet maar boffen! Het O.M. eischte 2 X f 3.50 subs. 2x2 dagen hechtenis, wat de kantonrechter veranderde in 2 x f 1.50 subs. 2 x 1 dag, W. J. O. uit Gouda heeft op de Hene- gouwerweg te Waddinxveen niet op liet rijwielpad gefietst. Eisch: f 2 subs. 1 d Vonnis: f 150 subs. 1 dag. T. M. P. uit Moordrecht heeft op de provinciale verkeersweg niet opvhet rij wielpad gefietst, doch zich laten voort trekken door ëen vrachtauto. Hij had haast! Maar dat zal P. f 1 boete kosten of 1 dag brommen. De eisch was: f 3 subs. 2 dagen. W. S. te Gouda heeft ln Oudewater met een drie-wielige motorcarrier op een weg gereden, welke voor deze voertuigen verboden is. Verdachte wist dit niet; hij komt daar weinig ter plaatse. Daarmede rekening houdende, werd hij veroordeeld tot f 1 subs. 1 dag. De eisch was f 3 subs, 2 dagen. D. F. A. G. te Haastrecht bereed een carrier, zonder goede remmen. De eisch van het O. M. luidde f 5 subs. 2 dagen Het vonnis: f 2.50 subs. .1 dag. J. F. v. d. K. uit Oudewater heeft zon der rijbewijs op een motorfiets gereden. Verdachte was het aan het leeren, naar hij den kantonrechter vertelde. V. d. K. werd veroordeeld tot f 4 boete subs. I dagen. Het OM. had f 6 subs. 3 dagen geëischt. handelaar E. aan. Deze laatste diende een civiele vordering in van f 20 voor be schadigde gordijnen en reparatie van het raamkozijn. Daar de rekening niet vol doende gespecificeerd was, kon ze niet worden aanvaard, en dus zal E. langs den clviel-rechterlijken weg moeten pro- cedeeren. De chauffeur werd overeenkomstig de eisch van het O.M. veroordeeld tot f 7.50 subs. 5 dagen hechtenis. Overtredingen dér Arbeidswet. De banketbakker P'. van R. te Ouder kerk a.d. IJssel stond terecht wegens overtreding der Arbeidswet. Hij zou twee zijner knechts des morgens een half uur te vroeg hebben laten beginnen. Verdach te gaf dit toe, doch gaf als verklaring hiervoor, dat een der beide knechts des morgens naar een begrafenis toe moest en om tijdig klaar te zijn, waren ze al lebei om half vijf inplaats van om vijf uur begonnen. De kantonrechter vond de argumenta- -tie niet erg aannemelijk, omdat verdach te toch niet eerder dan 10 uur brood mag laten bezorgen. De man werd conform de eisch veroordeeld tot 2 x f 1.50 boete subs. 2x1 dag. De winkelier J. F. R. te Gouda heeff'ook dé Alrbejdswet overtreden door zijn win kelbediende te laten werken, zonder dat een arbeidsregister aanwezig was. Verd vertelde, dat dit met de schoonmaak was zoek geraakt en dat verzuimd was een nieuw aan te schaffen. Inmiddels is dat gebeurd. Hij werd overeenkomstig den f 20 subs. 10 dagen, doch de kanton rechter deed er nog wat bij en veroor deelde B. tot f 25 subs. 10 dagen hechte nis. Een pseudo-autobus. De veehouder W. de J uit Bergam bacht vervoerde in een vrachtauto per sonen. Voor een dergelijke overtreding is hij al eens eerder geverbaliseerd. Voor een nader onderzoek werd de zaak ech ter voor onbepaalde tijd aangehouden. Weer een slachtoffer van de Kleiweg. Weer ls eens iemand bekeurd wegens het op Zaterdagavond fietsen op de Kleiweg. Nil mej. J. V. te Boskoop, die bij verstek veroordeeld, werd tot f 1 subs. 1 dag hechtenis. IJscowagen, met vaste stand plaats te Moordrecht. De roomijsventer D. V. uit Moordrecnt kiest zich dikwijls een vaste standplaats op de Nieuwerkerksche weg aldaar, do,ch heeft daarvoor geen vergunning. Voor deze overtreding werd hij bij verstek veroordeeld tot f 3 subs. 2 dagen. Allerlei. CAPELLE a.d. IJSSEL. Juli. GeborenGeertje, d. van P. Kol en G. de Koning. Gerardus, z. van C. Boute- stein en J. Llgthart. Jacob, z. van P. Vrljenhoek en N. Speksnijder. Leentje, d. van C. Burger en J. de Ridder. Jo hannes, z. van C. de Jong en C. Oude naarden. Adriana, d. van A. van Vliel en A. I. Prins. Ondertrouwd: C. J. Roodnat, 24 J„ en N. C. Huijzer, 23 j. R. Valk, 27 j., en A. Offermans, 25 J. K. Koot, 23 J.,4$n A. van Dam, 23 j. Getrouwd: C. A. de Visser, 25 j„ en W. Labrle, 22 j. S. Feenstra, 26 J„ en J. Rolloosi 24 j. JAARSVELD. Juli. GeborenJenneke, d. van A. Ben schop en J. C. Kemkes. Overleden: H. Wolters, 45 j. KRIMPEN a.d. LEK. Juli. Geboren: Pleter, z. van C. Hardam en P. van der Linden. Ondertrouwd: S. de Haan, 30 en J. M. van Vliet, 29 J. D. C. Rietveld, 24 j„ en A. Verkerk, 20 j. C. de Hoop, 25 J„ en C. L. van den Berg, 23 J. Getrouwd: N. P. van Meljeren, 26 j., en W. Breedveld, 23 j. T. Mudde, 26 j„ en „C. van der Woerdt, 22 j. H. de Boom, 23 J„ en K. W. Duhen, 20 j. F. W. Kleinjan, 27 J„ en J. C. Groeneveld, 25 j, LEKKERKERK. Juli. Geboren: Neeltje, d. van J. van Zoest en D. Maurice, Sijgje, d. van P. de Groot en K. A v .d. Wouden. Cornells, z. van T.sEikelboom en G. Verheul. Ondertrouwd: H. Feijnenbuik, 27 J„ en G. van Wijnen, 18 J. Getrouwd: N. P. van Meljeren, 26 j. (te Krimpen ad. Lek), en W. Breedveld, 23 j. a. W. Graafland, 21 j., en P. N. Burggraaf, 18 j. J. G. Middelkoop, 27 j. (te Krimpen a.d. Ussell, en A. de Hoog, 23 J. LOPIK. Juli. Geboren: Marinus, z. van L. A. Prins en G. Veenvliet. Hendrikus Adrianus, z. van A. Brokking en M. D. de Deken. Agnes Maria, d. 'van W. van Baaren en S. C. Hoefnagel. Getrouwd: T. Overbeek, 29 (te Vllst), en W. C. Sluis, 23 j. MOERCAPELLE. Juli. Getrouwd: H. Huisman en M. van Els- wijk. NIEIJWERKERK a.d. IJSSEL. Juli. Ingekomen: A de Jong, van Ouderkerk a.d. IJssel Joh. B. Hoogerwaard, van Ca pelle a.d. IJssel. Vertrokken: J. P. Muit, naar Zuilen; A. W. Cok en gezin naar Rotterdam; P. de Vaal en N. Jongeneel naar Utrecht; J. Jongeneel naar Den Haag; G. M. Loove. A. den Hoed en G. Verhoef naar Capelle a.d. IJssel; G. T. Tragter. en gezin naar Vorden. OUDERKERK a.d. IJSSEL Juli. Ondertrouwd: A. de Vries, 51 j., en A, C. van der Werf, 44 j. Getrouwd: P. Brussé en J. Schouten. Overleden: G. Bloot, 76 j„ weduwe van G. Dijksman. OUDEWATER. Juli. Geboren: Elisabeth Theodora, d van J. W. Th. Kuipers en H .M. Heesen (Voor burg). Ondertrouwd: G. de Gooijer en J. Boer (te Hilversum). J. van Oijen en M. A. Compier (te Gouda). S. P. van der Laar en H. Luttenberg. M. Kraal en A, J. Ditmarsch (te 's-Gravenhage). Getrouwd: C. T. Hoogenboom en J. A, M. de Waal. REEUWIJK. Juli. Geboren: Pieternella, d. van G. P. van Mej. J. S. uit Lopik heeft des nachts j Wensveen en W. Hoogerdijk. Geertrui zonder licht in Schoonhoven gereden. £ja q van A. Wilschut en M. C. Ka- Eisch: f 3 subs. 1 dag. Vonnis f 2 subs. I dag. P. S. te Gouda liet zijn fiets zonder slot onbeheerd staan en moet daarvoor f 1 Doete betalen subs. 1 dag. De eisen was f 1.50 subs. 1 dag. De slager W. V. uit Schoonhoven eisch veroordeeld tot 2 x f 2 boete subs, i heeft met zijn fiets niet rechts van den 2x2 d"~NVj 1 we* gareden en geen enkele ge tegenheid sius. Hendrikus, z. van N. A. v. d. Laan en N. van Dam. Daatje, cl. van P. Jon geneel en J. de Gruijl. Theododus P., z. van C. Mourits en J. G. Warmerdam. Ondertrouwd: H. van Es, 25 j., en N. S, van Tienhoven, 21 j. WILLIGE-LANGERAK. Juli. Geboren: Trijntje, d. van P. M. Ver sluis en C. van den Berg. Ovorteden: .V W. Dullts. 65 i.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 8