Plaatselijk nieuws Sportnieuws Predikbeurten Kerk en School Burgerlijke stand 1 BEZOEKT DE UITVERKOOP bij F. BOS te Noordeioos Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan! Nog enkele plaatsen over voor reis naar Zendingsfeest Rijsenburg. JANSE Tel. 16 fir.-Ammers Nieuws in een paar regels [~Loop der bevolking Landbouw en Veeteelt ^Kantongerecht Gouda MAANDAG 2 AUGUSTUS 1937 Benschopsche Pluimvee-vereeniging. Benschop. Eindelijk heeft de lang ver beide excursie der Benschopsche' Pluim vee Vereeniging naar Valkenburg plaats gehad. In twee bussen vertrok het uit 84 personen bestaande gezelschap naar Utrëcht. Dank zij de uitstekende voorbe reidingen van de spoorwegen had alles op het station een zeer vlot verloop. Een gereserveerde wagon zorgde er voor dat het gezelschap bijeen bleef. Valkenburg werd in de beste stemming bereikt. Een gids bracht het gezelschap naar een hotel waar de koffie werd gebruikt. Hier na werd de ruïne in óogenschouw geno men* Na bezichtiging van de Lourdcsgrot werd nog een eindje de Kouberg opge wandeld. In het hotel werd het middag eten gebruikt. Het grootste gedeelte van het gezelschap hééft daarop een wande ling van ruim S uur door de schitterende omgeving van Valkenburg gemaakt. Tij dens deze wandeling werd nog een be zoek gebracht aan een holbewoner. Voor zien van kaarsjes werd nog afgedaald In de catacomben, waarbij prachtige, wand schilderingen, o.m. dateerend uil de 2e eeuw, werden bezichtigd. Nadat nog weer eenige ververschingen waren gebruikt was het inmiddels weer tijd voor de trein Ook nu hadden de spoorwegen alles weer keurig verzorgd. De stemming onderweg liet niets te wenschen over. De bussen stonden weer gereed, die het gezelschap spoedig huiswaarts brachten, waar men omstreeks half 11 arriveerde. Geslaagd. Ca pel ie a.d. IJsseL De heer J. Staveren slaagde te Rotterdam voor het Mulo-diploma A. Vacan tie-reisje. Capeüe a.d. IJsseL De leerlingen van de Zondagsschool aan de IJsselmondsche laan zullen onder leiding van het per soneel as. Vrijdag een vacantie-reisje naar Breda en Omstreken maken. Concert. Capelle ad- UsseL Donderdag 5 Aug. «uilen 's avonds 8 uur op de muziektent voor het raadhuis 3 gemengde koren onder leiding van den dirigent P. A. A. Krui that van Rotterdam, een concert geven. Krimpen m.d. IJsseL De burgemeester «al van 3 Augustus tot, 28 Augustus met vacantie zijn. Als loco-burgemeester zal optreden de heer P. C. v. d. Gtessen. -in de afgeloopen week werden in het zwembad .de Ussel" 125 kinderbaden en MO dames- en heerenbaden genomen. Bij den agent der arbeidsbemidde ling stonden 31 Juli 316 personen als werkzoekend ingeschreven, hetgeen over de afgeloopen week een vermeerdering is van 8 personen. Schapeu6ch«Tft. Krimpen a.d. UsseL Onder de scha pen van de wed. J. Oskam aan den IJs- seldijk is ^hapenschurft geconstateerd. Krimpen a.d. IJssel. De indeeling van D.C.V. n voor de competitie van het aan staande seizoen ziet er als volgt uit: D C.V. 2. G.S.V. 2, O.NA. 2, Neptunus 3 Bparta 4, C.y.V. 3, Schoonhoven 2, Feye noord 4, D.H.Z. 2 en D.D.C. 2. Deze com petitie ziet er geheel anders uit dan het vorige seizoen. Slechts drie vereenigin- gen van het vorige seizoen zijn weer bij haar ingedeeld, terwijl zes voor haar ge heel onbekende vereenigingen om de eerste plaats mede zullen strijden. Oranjefeest. Gouderak. De Oranjevereniging Ju liana heeft besloten om de verjaardag van de Koningin op 31 Augustus feeste lijk te herdenken. Sportavond. Gonderak. De voetbalvereenigihg'Gou derak Is voornemens op 21 Aug. en sportavond te organiseren met mede werking van de plaatseelijke gymnastiek- vereen. T.H.OJR. en van de muziekvereen, Oaeeflia. Langer irlgewelde. Voor het M.TJJL.O. diploma A is geslaagd onze plaatsgenoot P. Verhage, Tijdens het spelen kwam Corrie Demeris zoo te vallen, dat ze roerloos op den grond bleef liggen. Toen ze van de schrik bekomen was. kon ze een der ar men niet bewegen, zoodat de hnlp van dokter Kühier moest worden ingeroepen Deze constateerde dat het sleutelbeen was gekneusd. Een koe van den veehouder K. had In het land een kalf ter wereld gebracht. Toen eenige oogenblikken hierna K. ging kijken zag hij het kalf niet meer. Spo ren wezen aan dat het jonge beest ln de Wlerecke moest zijn terecht gekomen Wa eentgen tijd dreggen werd het dier niet gevonden, zoodat moet worden aan nomen dtrt het kalf stroomafwaarts gedreven. Lopik. BIJ den landbouwer B. aan den Voordijk zagen dieven fraaie, groote per- gikes. hangen. Toen de eigenaar 's mor gens deze vruchten zou gaan plukken, waren zij hem voor geweest, want alle perziken wanen verdwenen. Slechte weg. Moercapelle. Ernstig wordt er weder geklaagd over de slechte toestand van den weg nabij de Overweg van den lijn Den Haag—Gouda vroeger halte Zuidpias in den Zuidplaspolder. Ruim 200 meter is in onderhoud bij de Ned. Spoorwegen; dit stuk is in 'n dermate slechte toestand dat het verkeer hier herhaaldelijk ln ge vaar komt. Eierveiling Donderdag 28 Juli. Aangevoerd werden 6612 eieren; de prij zen waren als volgt: Kippeneieren f3.45 3.80; henneneieren f 33.20; eefidete- ren f 2.602.90; kalkoeneieren f 3.55 4.35; alles per 100 stuks. tot 7 Augustus. Er is voordeel, ook voor U. Nteuwerkerk ad. IJsseL Bij den heer Twlgt, Dorpsstraat 39 alhier, zijn inlich tingen te bekomen betreffende 4 koek blikken, welke langs den weg gevonden zijn. Afslag. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Ten overstaan van de notarissen Wijsenbeek en Hioolen te Rotterdam, notaris van Doesburgh te Nijmegen en notaris Drapers te Capelle a.d. IJssel heeft'in café de Zwaan de de finitieve afslag plaats gehad van de bouwmanswoning met schuren, hooiberg en diverse perceelen weiland en bouw terrein, aan den Borstelweg A 2 en On derweg, met nog afzonderlijk woonhuis, schuur, tuin en erf aan den Hoofdweg E 30, alles te Nieuwerkerk a.d. Ussel, to taal 19.61.40 Hectaren. In verschillende perceelen werd het geheel vorige week in bod gebracht op f 32,800. Na verschil lende combinaties werd het geheel op 34345 door den heer 1. Kool te Over- schie afgemijnd. Bij het scherp maken van een zeis, had de arbeider H. v. A. het ongeluk zich zoodanig te verwonden aan zijn hand, d£t het inroepen van geneeskundige hulp dringend noodzakelijk bleek. Dr. Boon stra heeft v. A. verbonden, die hierna huiswaarts gebracht is. Bij een ingesteld onderzoek in de woning van mej. de Gr., die deze week in het Kanaal drijvend gevonden is, heeft men een aanzienlijk bedrag aan contanten en waardevolle papieren aan getroffen. Omtrent de reden waarom de 81-jarlge mej. dc Gr. haar woning heeft verlaten, tast men ln het duister. Nieuwerkerk a.d. IJsseL De burgemees ter vestigt de aandacht van belangheb benden op de publlcatie's aan de gémeen telijke borden, inzake de overgang naar de aanvullingsreserve. Zaterdagmorgen naderde uit de richting Rotterdam een tandem, met da me en heer. Nabij den heer v. Leeuwen meende men dat ér een belastingplaatje op de weg lag. teneinde dit op te kun nen rapen stapte men af, op het zelfde oogenblik botste een wielrijder tegen de tandem op, waardoor deze omviel. Ten gevolge van de val liep de dame een ernstige beenwonde op. Na voorloopig verbonden te zijn is zij per auto naar Rotterdam vervoerd. Naderhand bleek dat enkele jongens zich ln de graskant verstopt hielden en een belastingplaatje aan een touw op de weg lieten liggen, om indien voorbij gangers afstapten, plotseling het voor werp weder weg te trekken. Binnen korten tijd zal de aanne mer Sanders uit Gouda een aanvang maken met de werkzaamheden aan de Dorpsstraat. Voor zoover het noodig blijkt zal de Dorpsstraat voor het verkeer worden gesloten. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Bij den inzet, door notaris J. Drapers te Capelle a.d. Ussel gehouden van de boerderij met landerijen en woonhuis aan den Onder weg, alhier, werd het complex totaal groot 19.61.40 Hectaren in diverse per ceelen in bod gebracht op f 33.800. Bij den afslag op 30 Juli door genoemden notaris werfi kooper in één combinatie voor f 34.595 de heer J. Kool te Kethel, Q-d. Persen aha. Oudewater. Mej. v. Kolm, kweekelinge met acte aan de School met den Bijbel, ls benoemd tot onderwijzeres aan de School met den Bijbel te Papekop. De postdulvenvereen. ,.De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Bordeaux, af stand 897 K.M. De uitslag was P. v. d. Horst-—van Schalk 1 en 5; B. Burger 2; C. Vreeswijk 3 en 4. Wegvernieuwing. Oudewater. Ook het gedeelte vanaf de hofstede van De Jong tot Oudewater zal in aansluiting aan de in uitvoering zijn de vernieuwing van de Roozendaalsehe- weg, geheel worden verbeterd, zoodat vanaf Oudewater een breede verkeersweg komt tot Gouda. Het laatste werk is ook opgedragen aan dezelfde aannemers. De 41-jarige zwerver Machielsen seed hier door een toeval getroffen. Na dat hij geneeskundige 'hulp had gekre gen, gaf hjj er de voorkeur aan door een arts te Utrecht te worden behandeld, waarna hij van gemeentewege op trans port daarheen werd gesteld. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer H. G. Wijmans slaagde te Rotterdam voor de hoofdacts., Dak ingevallen. Polsbroek. Op de hoeve, bewoond door den veehouder K., Is voor eenige jaren op één der schuren een nieuwe sparbe- kapping aangebracht berekend voor het aanbrengen van een rieten dak. Er kwam echter pannenbed'ekking op. Voor deze druk niet bestand, begon het kapwerk in de laatste tijd zulke teekenen van ver val te vertoonen, dat reeds plannen tot vernieuwing waren ontworpen. De oude kap kon echter niet op de komst van den ambachtsman wachten; Zaterdag-mor gen stortte een gedeelte met groot lawaai in. Persoonlijke ongelukken kwamen hier bij gelukkig met voor. R. V. C Reeuwijk. De ypetbaiver. R.V C. speelde yoor de nederlaag-serie een wedstrijd te gen Trekvogels I uit Boskoop. R.V.C. I verloor met 20. Zevenhuizen. Met Ingang van 1 Octo ber heeft Zuster E. de Vries, wijkzuster van „Het Groene Kruis", ontslag uit haar betrekking gevraagd: Dit ontslag is op de meest eervoile wijze, onder dankbetui ging, verleend. vond Ik belangrijk genoeg om het mede te óeelen. Wellicht gaan eenige fruitte lers eens kijken en vinden er een aan leiding ln om dit middel ook eens te probeeren. DE VIERDAAGSCHE ZEER GOED GESLAAGD. Slechts 2J-J uitvallers. De Vierdaagsche Afstandsmarschen zijn dit jaar een nog grooter succes ge worden dan de vorige jaren. Het weer heeft bijzonder meegewerkt, de stem ming liet niets te wenschen en de pres taties der deelnemers waren zeer goed. Aan het begin vertrokken 4293 .deelne mers en er vielen dien dag 1.6 personen uit. Maken we nu tot slot de balans van dezen Vierdaagsche op, dan blijkt het volgende: De tweede dag was het aantal uit vallers 46; de derde dag 26 en den laat- sten dag 17. Derhalve hebben vah de 4293 wandelaars 4188 de marschen met succes volbracht. Het percentage der uitvallers bedroeg slechts 2%, ongetwijfeld een zeer fraai resultaat. 1.50 PER PERSOON. Men wordt afgehaald en thuisgebracht Vraagt speciaal lage prijs voor reizen! LAAG TARIEF! - De slechte weg. Zevenhuizen. Vrijdag ls tengevolge van de alechta toestand van de weg nabij de spoorwegovergang in de Breedeweg onder Zevenhuizen, de boterhandelaar P. Ker senboom uit Gouda met zijn motorcar rier, beladen met zuivelproducten, over de kop geslagen. De carrier kwam ln het water terecht en K. er half onder. De man wist zelf op het droge te komen. De overwegwachter belde het Van Iter- sonziekenhuis te Gouda op en met een zware beenbreuk werd de ongelukkige handelaar per ziekenauto naar genoemd ziekenhuis vervoerd, alwaar hij werd op genomen. Moge dit een aansporing zijn deze onhoudbare toestand te verbeterenl Schoolreisje. Zevenhuizen. De kinderen van de open bare school aan de Dorpsstraat hebben Vrijdag een schoolreisje gemaakt naar Doorwerth, Arnhem en Zeist. In Doorwerth werd een bezoek gebracht aan het natuurbad met kunstmatige golfslag. Na de om- streken van Arnhem bezocht te hebben, ging de reis naar de Pyramide van Aus- terlitz te Zeist, wW de kinderen op li monade werden getracteerd en volop ge noten. Vermeld dient nog te worden, dat ook dp tuin van de Landbouwhoogeschool te Wageningen bezichtigd werd. Zeer vol daan keerden kinderen en begeleiders te Zevenhuizen terug. - Te Baarle is het vierjarig dochter tje van den heer Th. D., dat bij het tar- wemaaien op den akker speelde, door de maaimachine gegrepen. Het kind werd een der beentjes afgesneden, het andere be^n werd zwaar verwond. In hoogst zorgwekkenden toestand is het kind naar het ziekenhuis te Venlo overge bracht. In Philips Gloeilampenfabriek te Eindhoven stond Vrijdag de 33-jarige gehuwde arbeider Donkers met den man die de lift bediende en een hulpbedien- de, ln de goederenlift. Toen de lift bleef steken, wilde Donkers er uitstappen en kwam lp de liftkoker terecht. Hij was op slag dood. d. h.; A. van 't H. te Bodegraven f 1.50 subs. 1 w. t.; -A. P van W. te Den Haag, teruggave ouders; F. H. L. en C. F. J. te Gouda f 0.50 subs. 1 w. t.; T. van R. te Zoeterwoude f 1.50 subs. 1 d. h.; J. S. te Lopik f 2 subs. 1 d. h.; M. J. de G. en J. van R. te Rotterdam f 3 subs. 1 d. h.; S. M. te Nieuwer-Amstel f 1.50 subs. 1 d. h.; D. F. A.'G. te Haastrecht f 2.50 subs. 1 d. h. Alg. Pol. Verord. Gouda: P. J. A. te Gouda en N. van K. te Moordrecht f 1.50 subs. 1 d. h.; P. S. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; J. v. d. L .te Gouda f 1 subs. 1 d. h. Verordening Keuringsdienst voor vee en vleesch te Haastrecht: A. D. van D. te Stolwijk, schuldig zonder toepassing van straf; H. v. d. P .te Stolwijk, idem. Pol. Verord. Nieuwerkerk a.d. IJssel: A. R. te Nieuwerkerk f 4 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Oudewater: L. B. te Am sterdam f 4 subs. 2 d. h. Arbeidswet: P. van R. te Ouderkerk a.d. IJssel 2 maal f 1.50 subs. 2 'maal 1 d. h.; J. F. R. te Gouda 2 maal f 2 subs. 2 maal 2 d. h.; C. K. te Gouda 2 maal f 25 subs. 2 maal 5 d. h,; J. P. K. te Ouderkerk a.d. IJssel f 20 subs. 4 d.h A. van R. te Woerden f 4 sutfs. 2 d. h.; A. H. te Gouda f 7.50 subs. 3 d. h. Visscherijwet: J. N., W. B. en J. H. te Gouda, A. M. te Zevenhuizen en J. B. te Rotterdam, ieder f 4 subs. 2 d. h.; L. v. d. M. en E. L. te Utrecht, schuldig zon der toepassing van straf.. Visscherij Regl.: G. W. B. te Rotterdam f 1.50 subs. 1 w. t., v.v. hengel. Art. 453 Wetb. van Strafrecht: C. J. H. te Hilversum f 10 subs. 5 d. h.; W. van B. te Den Haag en K. D. te Gouda f 6 subs. 3 d. h. Art. 460 Wetb. van Strafr.: J. Th. van B. te Nederasselt en M. K. te Willige- Langerak f 2.50 subs. 1 d. h. Rijkswegen Regl.: D. V. te Moordrecht f 3 subs. 2 d. h. Evenr. Vrachtverd.: B. B. te Ouderkerk a.d. IJssel f 10 subs. 10 d. h. voorw. met proeftijd van 1 jaar. Utrechtsch Stieren Regl.: W. van V. te Polsbroek f 10 subs. 2 d. h.; J. A. S. te Polsbroek, vrijspraak. Veiligheidsbesluit: H. Z. te Polsbroek, vrijspraak. Vogelwet: T. A. te Gouda f 5 subs. 5 d. h„ v.v. vogels. fc - - i—,,-,- -I,—,-^r. GEREF. KERKEN. Benoem4 tot hulpprediker te Moerdijk cand. G. Spijker, hulpprediker te Slie- drecht. _i~i_ni-inulTiTi i - 1 MIDDEL TEGEN BLOEDLUIS. Decrijkstulnbouwconsulent Ir. D. Kers Hzn. te Barendrecftt schrijft ons: In den boomgaard van de Gebr. Ista, Dordtsche straatweg 247 te Barendrecht staan 30 jaar oude Zoete Ermgaard en Goudreinetten, welke verschikkelijk on der de bloedluis zitten. Het was verleden jaar zoo^erg, dat de heer Ista besloot een proef te nemen met een niet ver dunde minerale olie. Bij een automobiel hersteller werd ruwe olie, die gebruikt wordt als brandstof in ruw olie motoren gekocht. Waarschijnlijk is het Dieselolie geweest. De heer Ista betaalde er zeven cent per liter voor. Met een vatspuit werd omstreeks half Maart van dit jaar 12 liter van deze olie per boom verspo ten. De proef werd genomen met één Zoete Ermgaard én één Goudrelnette. De uitwerking is thans zeer mooi te zien. De bespoten bommen zijn practisch geheel bloedluis vrij. Men moet naar een kleine kolonie te zoeken, terwijl de niet be spoten boomen zeer dik onder de bloed luis zitten. Toch werkt Aphellnus volop, want lk zaft dit insect op een bloedluis tak loopen. Veel koWnies zijn reeds door A. geheel uitgestorven. Hetgeen lk in dezen boomgaard zag. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Uitgetredenen uit de Ned. Herv. Kerk. Woensdag 4 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Des. W. Blaak, van St. Philipsland. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 4 Augustus, 's avonds, de heer J. H. Boogaard. OUD GEREF. GEM. AMEIDE. Zaal van mej. Diepenhorst. Dinsdag 3 Augustus, 's avonds 7.45 uur, de heer E. van Wijnen, van Kamperveen. CAPELLE a.d. IJSSEL. BermwegLaan. Woensdag 4 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. Vlot. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Dinsdagavond 3 Aug., (z.t.), Candidaat E. du Marchie van Voorthuijsen, van Apeldoorn, beroepen Predikant. EVANGELISATIE. GIES8ENDAM. Woensdag 4 Augustus, 's avonds 7 uur, nabij het spoor, Open lucht Samenkomst. Leider de heer Bunk. GROOT-AMMERS. EvangeeUsatle. Ge bouw Van As. Uitbreiding. Woensdag 4 Augustus, 's avonds 7.30 uur, de heer E. Wijnen, van Kamperveen. SLIEDRECHT. Dinsdag 3 Augustus, '8 avonds 6.45—7.45 uur, Openlucht Sa menkomst, Leider de heer J. Pieters. Gebouw Maranatha. Dinsdag 3 Augus tus, 's avonds 8 uur, Onderlinge Samen komst. Donderdag 5 Augustus, 's avonds 7 uur, nabij de Gasfabriek, Openlucht Sa menkomst. Donderdag 5 Augustus, 's avonds 8.15 uur, nabij de Spoorbrug, Openlucht Sa menkomst. Volledige uitspraken van 28 Juli. Motorwet; A. H. N .te Zevenhuizen f 6 subs 3 d. h.; J. F. v. d. K. te Oudewater f 4 subs. 2 d. h.; Th. C. R. te Capelle a.d. IJssel f 7.50 subs. 3 d. h.; J. van O. te Alphen a.d. Rijn f 30 subs. 8 d. h.; C. P. K. te Pijnacker f 25 subs. 5 d. h.; G. van H. te Waddinxveen f 7.50 subs. 3 d. h T. de J. te Ouderkerk a.d. Ussel f 2 subs. 1 d. h.; W. B. te Gouda f 25 subs. 10 d. h. Motor- en Rijwielreglement: L. J. W. te Rotterdam, vrijspraak; N .v. d. B. te Moercapelle 2 maal f 25 subs. 2 maal 5 d. h.; W. V. te Schoonhoven 2 maal f 1.50 lubs. 2 inaal 1 d. h.; P. H. de B. te Utrecht f 3 subs. 2 d. h.; C. G. de J. te Gouda f 5 subs. 2 d. h.; G. van D. te Gouda, vrijspraak; Th. M. P. te Moor drecht, J. V. te Boskoop en. W. 6. te Gou da f 1 subs. 1 d. h.; P. B. te Rotterdam f 2 subs. ld. h.; C. J., C. Z., S. G. en A. H. de G. te Gouda, B. K. te Waddinx veen, J. C. van L. te Bodegraven, H. P. M. te Boskoop, Ph. N. van D. te Aarlan- derveen, C. M. G. te Boskoop, T. G, te Moercapelle, H. R. te Wllnis, ieder f 3 subs. 2 d. h.; W. J. O. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. h.; A. de G. te Gouda f 5 subs. 2 d. h.; C. J. K. te Gouda f 3 subs. 2 d. h.; A. F. F. G. B. te Zuilen f 3 subs. 2 d.'h.; C. B. te Schoonhoven f 5 subs. 2 d! hj D. de J. te Haastrecht 1 2 subs. 1 MOERCAPELLE. Juli. Vertrokken: H. Veenman, van Middel weg naar Hazerswoude. MOERCAPELLE. Augustus. Getrouwd; H. Huisman en M. van Els- wijk. REEUWIJK. Juli. Ingekomen: H. MoLerr.an uit Gouda in H 50; P. Pauk uit Waddinxveen in D 107b; M. P. Verbeij uit Zwammerdam ln B 69; J. C. Kraaijenhof uit Harderwijk ln woonwagen op woonwagenkamp. Vertrokken: C. v. d. Heijden en gezin uit E 44 naar Zwammerdam; A. v. d Berg uit H 44 naar Leiden, Smitstraat 48; J. Jonker uit H 152 naar Utrecht; L J. W. Opstelten uit E 105 naar Harme ien, Tlendeweg C 231; G. van Mourlk uit H 96 naar Hilversum, Zilvermeeuwstraat 34; A. de Kamper uit H 123 naar Gou da, Tollenstraat 57; K. v. d. Heijden uit D 81 naar Overschie, Klelnpolderkade 1; B. Kloot uit E 110 naar Waddinxveen, Bodegr. Straatweg 52. SLIEDRECHT. Juli. Ingekomen: W. A. Schild, van Giessen- dam naar A 83 lnw.; G. de Bruin (geh. met M. de Bruijn), van Giessendam naar B 222; M. Steenebrink, en gezin, van Hardinxveld naar Dwarsstraat 22; G. Stam, van 's-Gravenhage naar D 358 inw. Vertrokken: A. J. Bekker, van P. Hen drikstraat 4 inw. naar Billiton (Ned. O.- I.)- A. A. de Jong (geh. met J. Colleei, van B 927 inw. naar Rotterdam, Strevelsweg 88; M. Jongkind, van B 845 inw. naar Papendrecht, Oosteind 121; L. Versteeg, van Klopstraat 6 inw. naar Dordrecht, Vriesestraat 60 inw. ZEVENHUIZEN. Juli. Ingekomen personen: J. J. van der Spek, van Schoonhoven; L Breedijk, van Waddinxveen; J. Molenaar, van Edam; G. J. Lammers, van Enschede; K. W. Os kam, van Hillegersberg. Vertrokken personen: P. Verwoerd naar Etad aan 't Haringvliet; L„ J, C., M. en P. van Prooijen naar Dalfsen; M. L. van Eijk naar Bergschenhoek; W. A. van Prooijen naar Waddinxveen; M. A. Ven- te naar Waddinxveen; D. J. Hordijk naar Capelle a.d. Ussel. HOENKOOP. Juli. Geboren; Jan, z. van P. Gaikhorst en A. T. Doomenbal. KRIMPEN a.d. LEK. Juli. Geboren: Leni, d. van R. P. Bloot en J„ E. de Waard. Jacobus Johannes Ge- radus, z. van J. J. de Mos en G. van Buuren. Ondertrouwd: A. M. Damsteegt, 23 j-, en K. J. Fontijne, 24 j. Getrouwd: S. den Haan, 30 J., en J. M. van Vliet, 29 j. D. C. Rietkerk, 24 j., en A. Verkerk, 20 J. Overleden: M. Boers, 75 j., echtgenoo- te van A. Verkalk. OUDEWATER. Juli. Ondertrouwd: J. A. Bode en T. A. Riet veld (te Haastrecht) Overleden: T. Llgterink, 58 j., echtge- noote van J. Th. Six. SCHOONHOVEN. Juli. Geboren: Arendina Johanna Maria, d. van G. Lammers en H. Jager. Overleden: G. A. van Kekem, 92 j., weduwe van G. van Os van den Aheelen,

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 3