jplaatselijk nieuws j Gemeenteraden j Awmwstol. Lopik. Bergambacht. 5' MAANDAG AUGUSTUS 1931 m- r|.. i utmirvrri f~n- - - - - ii~i- »■- -e Benschop. Aan de R.K. Industrie- en Huishoudschool te Utrecht slaagde mej. M. Oudshoorn alhier met gunstig gevolg voor het examen „huisnaaister". De in deze gemeente gehouden speld jesdag ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft f 34,08'/» opgebracht. Raadsbesluiten. Haastrecht. De gemeenteraad besloot in zijn voltallige vergadering van Woens dag no. 2 van de voordracht, dén heer E. ten Oever te Heerde, in de vacature van hoofd der O. L. School te benoemen. Twee besluiten tot wijziging der begroo ting 1936 van het Armbestuur van Ro- sendaal werden vastgesteld, alsmede de rekening 1936. Een besluit tot wijziging der begrooting 1937 en der begrooting 1938 van genoemd armbestuur werd even eens goedgekeurd. Een voorstel tot voorloopige vaststelling der rekeningen van de gemeentebedrijven werd goedgekeurd. De rekening van het electrlciteitsbedrljf had een saldo van f 334,75 en die van het waterleidingbe drijf een nadeellg saldo van f 392,19. Voorloopig werd de gemeenterekenlpg 1936 vastgesteld: ontvangsten f 89.586,65, uitgaven f 79.481,75, batig slot f 10.104.90. De kapitaaldienst sloot met f 70T35.60. Voorts werden nog begrootingswljzigingen goedgekeurd. Hekendorp. Mej. A. Schumacher slaag de voor het Mulo-diploma B. Krimpen a-d. Lek. De hengelvereent- ging „Kijk naar Je Dobber" hield een onderling concours aan de Tiendweg. De uitslag was: le pc. J. A. Schipper», 2e pr. M. Deelen, Se pr. R. Hoogendijk, 4e pr. D. Hoogendijk, 5e pr. P, van Wijnen, fte pc. J. Langerak, 7e pc. D. Deelen. Toen de 13-Jarige J. Luiten aan het fietsen waa, brak de voorvork van zijn rijwiel. Bewusteloos werd de jongen bij den heer Boon binnengedragen, waar dokter Von Lindern hulp verleende en hem daarna per aato hutewaarts ver voerde. Lekkeriterk. De uitslag van de wad- vlucht van St. Kathaleijne Waver, af stand 93 KM. en waaraan door 276 dui ven werd deelgenomen is ais volgt: Los 7.30 aur. Snelheid eerste duif 1303 M. per min. 1 en 34 P. H. Ros; 2, 4, 14, i'X Ï6 en 45 Mart. Mudde; 3, 9, 13 en 36 Jan Daal- wljk-, 4, 35, 36 en 43 l. J. Broer; 6, 40 en 91 W. den Boer; 9 B. Hofwegen; 8, 17, 32, 39 en 46 P. Slingerland; 10, 19 en 52 M. Hoogenboezem; 14, 30, 31 »n 22 B. de Jong; 15 en 37 Mudde; M Molenaar en Llgthart; M, 38, M en 44 Joh. de Jong; 23 en S6 Abr. v. Risp; 24 en 42 F. Zwartbed; 27 en 30 A. Deelen; 29 en 48 J. van Breentagen; 33 A. Burggraaf, 38 W Bravenboer; 41 Aart Daalwijk; 47 A. Mudde; 48 Adr. Ros, 50 A. van Boade- steijn; 53 Aart de Bruijn; 54 en 56 J. den Boon. Aankomst eerste duif 8AAA2 «wr; laatste duif 9.12.49 uw. Moereapelle. Woensdagavopd 28 *eti was de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. Verheul; afwezig met kennisgeving de heer K. A. van Tol. De notulen werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Ingekomen een proces-verbaal van kas opname op 17 Juni en 14 Juli bij den gemeente-ontvanger; alle bescheiden zijn in orde bevonden. Ingekomen is de goedkeuring op de ge wijzigde veldwachtersverordening inzake regeling bij benoeming van capitulanten; idem ingekomen goedkeuring begrootings wijzigingen 1936. Van den heer J. Bie- mond is een verzoek ingekomen om ont heffing van de aanslag hondenbelasting; B. en W. Sjtellen voor, daar de aanslag terecht is, afwijzend te beslissen. Van den heer v. Kampen is een verzoek ingekomen om vergoeding van reiskos ten voor zijn kind, dat de R.K. school te Bleiswijk bezoekt; de voorz. stelt voor, de helft dezer kosten te vergoeden «ihe verdere afhandeling van het verzoek over te laten aan B. en Vf. Vastgesteld wordt de balans-, verlies- en winstrekening der bouwvereniging „Volksbelang"; deze rekening sluit met een nadeellg saldo van f 287,65. Aangenomen worden verschillende be grootingswljzigingen over het dienstjaar 1937. B. en W. bieden de gemeenterekening over het dienstjaar 1936 aan. De rekening van het G.EB. sluit met een batig sal do van f 749,11, welk bedrag is opgeno men in de gemeenterekening; deze sluit in totaal met een batig saldo van f 3635,41. In de commissie* belast met het nazien der rekening worden benoemd de heeren C. A. Brouwer en Jae. de Knegt. Hierna doet de voorzitter raededeehng van zijn voornemen om per 1 September aan te vragen als burgemeester, hetgeen, aldus spreker, den leden reeds •bekend kan zijn. In verband hiermede \vraagt de voorzitter tegen 1 September öntslag als ambtenaar van de burgerlij ke stand. B. en W. stellen voor, het ge vraagde ontslag op de meest eervolle wijze te veTleenen; waartoe zonder hoof- ;e'liko rrtrmming wordt besloten. Van de rondvraag "fnaazt geen der le den gebruik, zoodat de voorzitter de ver gadering, die slechts een klein half i}ur heeft geduurd, sluit. Moereapelle. Op de veiling van Don derdag waren aangevoerd 6612 eieren. De prijzen waren als volgt; henneneleren f'3—f 3,20, kippeneieren f 3.453.80, eend eieren f 2.60f 2.90, kalkoeneieren f 3.55 f 4.35, alles per 100 stuks. Aan de Holievoeterbrug zijn ver keersborden geplaatst, zoodat voortaan het verkeer dat uit de richting Bleiswijk komt de voorrang heeft. Gebruik kerkgebouw. Moereapelle. Het kerkgebouw van de Oud Geref. Gem., hetwelk sedert Mei wegens verbouwing buiten dienst was gesteld, zal Op Vrijdag 13 Augustus, des avonds 8 uur, weer in gebruik worden genomen. Dan zal voorgaan ds. M. pol man alhier. Duivenvlucht. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De postduiven vereniging „De Reisduif" hield een wed vlucht vanaf Breda, afstahd 52 KM. De duiven werden losgelaten te 8 uur. Aan komst le duif 8.44.58, aankomst laatste 9.12.13. De prijzen werden als volgt be haald: 1, 2,6, 11, 21, 24, 29 en 30 A. Groe nendijk; 3, 13, 15, 16 en 23 Jo. van Via- nen; 4, 27, 28 en 33 Th. Bouter; 5 en 34 A. Hoogerwaard; T, 19 en 25 A. Streef; 8 en 18 P. Hoogendoorn; 9, 12 en 22 Gebr. Muit; 10, 14 en 32 J. van Vliet; 17, 26 en 31 D. Sfcolk; 30 D. van der Ham. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Zondag hield de postdulvenvereenlging „De Luchtbode" een wedvlucht vanaf Breda; afstand 52 KM. Duiven los te 8 uur; aankomst le duif 8, 38 en 57; aankomst laatste duif 8, 49 en 59. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 10, 11 en 28 J. A. Kauffeld; 2 en 32 H. Kleibeuker; 3, 5, 27 en 32 B. Rademaker; 4, 12 16, 23 34 an 39 J. Ames; 6 A. Burgraaf 7 J. van Herk; 8 13 en 35 P. P. Heikoop; 9 P. Verhoef; M, 30 en 37 a Sterk; 15, 21, 22. 38 en 30 E. D. van Vliet; 17 en 18 J. van Leunen; 19 N. de Man; 25 Gebr. Oompeer; 34 en 36 A. de Groot. Koloniale Missie bedroeg in deze ge meente f 101. In het gymnastieklokaal op het dorp zullen door de afd. Reeuwijk van de Bijz. Vrijwillige Landstorm schietoefenin gen worden gehouden en wél op 3, 10, 17, 24 en 31 Augustus. De laatste avond is het prijsschieten. Kinderuitzending. Reeuwijk. De afd. Reeuwijk van Her wonnen Levenskracht heeft een patiënt uitgezonden naar het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven. Op het verzoek van P. G. Zwijnen- burg om vrijstelling van den dienstplicht der lichting 1931 wegens persoonlijke on misbaarheid, is door den nunlster van defensie afwijzend beschikt. B. en W. hebben den auto- en taxi verhuurders ln deze gemeente ter ken nis gebracht, dat ingevolge het Regle ment Autovervoer Personen met Ingang van 1 September voor het uitoefenen van deze bedrijven hun college vergunning moet verleenen. De voorwaarden voor een vergunning kunnen ter gemeente-secre tarie vernomen worden De SECRETARIS deelt mede, dat 'ontvangsten f 19380,23; ultg. f 19212,27; het vastrecht hoegenaamd geen invloed j voovrieeüg slot f 167,98. De lekenlng' heeft op het nadeellg saldo. Het zal wordt aldua voorloopig vastgesteld. Bijna Ouderkeck sd. IJsseL Ben tweejarig loontje van den heer H. Bouter uit de Kromme geraakte Donderdagmorgen waarschijnlijk spelenderwijze achter de woning van zijn grootvader in de Ussel te water. De kinderen van den zwager van den heer B_ kwamen binnen met de mededeeling „Chiel ligt in 't water"; en op dit ontstellende bericht spoedde de heer B. zich naar de waterkant en wist nog bijtijds zijn zoontje, dat reeds geheel bewusteloos was, te grijpen, De dokter heeft met een zuurstof-apparaat ge tracht de levensgeesten van het knaapje op te wekken, hetgeen ook gelukte. In de vacature van oud-burgemees ter Jac. van Waning hebben de stemheb bende Ingelanden van den polder Krom me Geer en Zijde tot secretaris gekozen den heer W. Twigt. Tusschenttjds werd het secretariaat waargenomen door den heer P. van der Leeden. Trailer verzakt. Ouderkerk a.d. Ussel. Tengevolge van de zachte weg, ontstaan door de dijkver- hooging, verzakte Woensdagavond aan de Groenendijk een groote twetor met trailer van de firma H. Tiggelaar uit Winschoten, beladen met 10 ton stroo- carton dienend als verpakkingsmateriaal toor lijnkoeken en bestemd voor de firma Gebrs. Baas, graanmaieryen alhier. Daar het gevaarte met geen mogelijkheid voor- noch achteruit te krijgen waz, werd aan de fa. Baas telefonisch om assistentie gevraagd. Het personeel dezer firma toog er met twee vrachtauto's op uit, teneinde de lading gedeeltelijk over te nemen. Toen dit was geschied, wist de trailer zich met het restant door het zand heen te wer ken en kon het transport worden ver volgd. Hierdoor was de Groenendijk ge durende ruim twee uur voor alle door gaand autoverkeer geheel afgesloten. De autobussen van de dienst Krimpen a.d. UsselGouda moesten noodgedwongen gedurende die uren via de Lageweg. De Blindeweg. Reeuwijk. De werkzaamheden van het dempen van de gaten in de Blindeweg vorderen snel. Donderdag was in het grootste gat ruim 5000 kub. M. klei ge stort en men is over enkele vierkante meters reeds boven water gekomen. Dat in betrekkelijk korten tijd een zoo groote hoeveelheid klei kon worden aangevoerd is mede hieraan te danken dat het weer steeds gunstig is geweest. De kleibakken moeten nX over twee plassen. Daar de bakken niet altijd door bekwame schip pers worden gevoerd, zou bij ongunstig en stormachtig weer het varen over de plassen gevaarlijk zijn. Door het storten van de klei is de noodbrug scheef komen te liggen en heit aanmerkelijk over. Voor het verkeer 'evert dit gevaar op ew er zullen hiervoor maatregelen moeten wor de* getroffen. Aan de eierenveliing „Nut en Ge noegen" werden aangevoerd 8200 eieren. De prijzen van kipeieren waren f 3.05— f 3.55 per 100 stuks. Eendeieren werden niet aangevoerd. De opbrengst tan de zakjes voor de Waddinzveen. Gevonden: een porte- monnaie met Inhoud bij U. Brulnsma, Henegouwerweg 53; een mes bij Van Erk, Graaf Florisweg 33, Gouda; een halsket ting bij M. van den Berg, Noordkade 81; een actentasch bij Van Drlel, Brugweg 75; een paar regenpijpen bij K Schaart, Noordkade 113; een blauwe regenjas, bij Van Rijswijk, Henegouwerweg 85. Op Dinsdag 10 Augustus des voor(- middags tusschen 8 en 9 uur zal de ge legenheid zijn opengesteld tot kostelooze Inenting of herinenting van hen, die zich daartoe ten huize van den heer P. C. Pols, arts, aanmelden. Het is gewenscht dat bij de aanmelding worden medege bracht trouwboekjes der ouders oi ge boortebewijzen der kinderen. Voor de te Gouda afgenomen Mulo examens zijn geslaagd voor diploma A onze plaatsgenooten A. Dijkman, W. Poot H. B. van der Oest, W. C. Slob, R. Oudljk en J. v. d. Berg. De jaarlijksche speldjesdag van de afd. Waddinxveen van de Vereenlging ter bestrijding van de TB.C. „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht ruim f 72. Vrijdagavond ontstond door het wegwerpen van een cig&ret brand ln de onder het toon eel van den hotelhouder KL gelegen kelders. Door de sterke rook ontwikkeling ontdekte men dén brand bijtijds en kon het vuur met enkele em mers water worden gebiuscht. Verschillende buurtverenigingen hebben besloten dit jaar gezamenlijk de feestelijkheden op 31 Augustus te organi- seeren en niet, zooals het vorige jaar, in samenwerking met het Oranje Comité. Naar wij vernemen zal het Oranje Co mité thans ontbonden worden, aange zien zijn functie nu is overgenomen door de gezamenlijke buurtvereenigingen. De houtbewerker R. geraakte ta de fabriek met zijn rechterhand in een schaafbank. Zijn hand werd deerlijk ver minkt. Hij heeft zich oiider medische behandeling moeten stellen. Hij zal eeni- gen tijd geen - werkzaamheden kunnen verrichten. hoogstens f 50 bedragen. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld. Zij zal alsnog cirouleeren. Volgt de goedkeuring van de rekening van het burgerlijk armbestuur 1936 en aanbieding van de gemeente-rekening 1936. Als leden van de commissie tot het nazien der rekening worden aangewezen de heeren G. van Harten, G. en D. de Bruijn. Het nadeellg saldo bedraagt f 1938,09, doch nog te verhalen is f 1163,90, zoodat de rekening sluit met een tekort van f 775. Na eenige toelichting van den VOOR ZITTER gaat de raad z. h. st. accoord met het besluit van het burgerlijk arm bestuur tot aankoop van de woning van de wed. C. Schoonhoven. Vervolgens wordt het verslag van het GEB. 1936 aangeboden. Dit zal bij de raadsleden clrculeeren. Vastgesteld wordt een comptablllteits- besluit. De VOORZITTER deelt mede, dat een brief van den heer J. de Jong is bin nengekomen, waarin deze mededeelt, dat de belooning al3 administrateur van het burgerlijk armbestuur en steun verlee ning z.i. te laag is. Het is bekend, dat het dag. bestuur dezelfde meening is toe gedaan. We hebben ons destijds reeds tot Ged. Staten gewend met een verzoek om de belooning te verhoogen tot een rede lijk bedrag. Thans zijn echter weer nieu we controle-voorschriften gekomen, wel ke meer werkzaamheden vorderen. Als de raad de f 200 ook te laag vindt, dan zal spr. in Den Haag nogmaals over deze kwestie spreken. T.z.t. zal dit punt op nieuw in de raad komen. De heer ÖOMS vraagt, hoeveel de belooning verhoogd zal worden. De VOORZITTER zegt, dat het dag, bestuur gemeend heeft, haar te moeten stellen op f 400. De VOORZITTER heeft tot spr.'s genoegen opgemerkt, dat de meeste raadsleden tegenwoordig zijn geweest bij de in gebruik stelling van de waterlei ding. Het deed den commissaris genoe gen, de waterleiding te mogen opetien. Prof. De Visser, uit Den Haag, was, blij kens diens ontvangen brief, zeer tevre den over het nieuwe bedrijf. Hierna sluiting. Rondvraag. De heer v. d. DOOL vraagt of het op den weg ligt van het bestuur van de drinkwaterleiding om te reageeren op het stuk van Dr. Rietschoten uit Gouda in de Schoonh. Courant, betreffende de waterleiding. De VOORZITTER voelt daar niets voor. Spr. kan daar niet op ingaan. Weth. BLANKEN zegt, dat het be stuur het water van Gouda en Schoon hoven kon koopen voor 7Jd cent per kub. M„ maar dr. Van Rietschoten meldt daar niet bij, dat het water aan de grens gelevérd werd, zon der buisleidingen, enz. Spr. vindt 7 stuk beneden alle crïtiek. Hij acht zich geluk kig, dat men niet van Gouda afhanke lijk is. Wie daaromtrent meer wil weten informeere maar eens te Haastrecht of in Gouderak. De heer v. d. DOOL merkt nog op, dat de haventarieven blijkbaar te hoog zijn. Spr. vraagt nadere overweging. De VOORZITTER zegt dit toe. De vergadering wordt gesloten, na dat weth. BLANKEN den voorzitter een prettige vacantle heeft toegewenscht Gemeenteraadsvergadering op Zaterdag 24 Juli. Voorzitter burgemeester J. Kooiman. Afwezig wethouder De Leeuw den Bou- ter. Na opening worden de notulen der vo rige vergadering ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen zijn goedkeuringen van raadsbesluiten. Van mej. Koppenhagen is bericht orftvangen, dat zij de benoeming tot onderwijzeres aan de openbare la&55e school alhier aanneemt. Verder de be- schikking, dat het rijk f 1141,41 zal bij dragen ln de kosten van de bestrijding van de typhus. De totale kosten hebben bedragen f 1653,63, zoodat ten laste van de gemeente blijft f 512,22. Volgt voorloopige vaststelling va" °e rekening van het gemeentelijk deetrlci- teitsbedrljf over 1936. Deze sluit met een nadeelig saldo van f 495,48, zoodat het In vergelijking met vong jaar een ach teruitgang van f 532,05 beteekent. De heer OOMS meent, dat de reke ning bij de raadsleden zou circuleeren, welke meening de heer VISSER deelt. De VOORZITTER acht het veel verstandiger, de rekening ter visie te leg gen. Het gebeurt nergens, dat zij ctrcu leert Hier kunnen over de opmerkingen inlichtingen worden verstrekt De heer VISSER zegt, dat het de vorige vergadering ging over de rekening van het burgerlijk armbestuur en geeft ^De^eer^O O M S houdt Tolt dat reeds eenige tijd geleden besloten is de reke- Sngen rond te zenden. Bij ter visie leg- glnf^noet men tijd hebben en boven dien moet de secretarie open 7;'jnn De VOORZITTER merkt op, dat men den secretaris ook kan vragen, de -kenlng op een avond na te mogen kö- on Ter bevordering van de eenvoud in behandeling, is die manier aan te beve- j 'PDe heer OOM» zegt, tat het W«port 1 van het veriflcxtiebareffli niets te heb ben gehoord ovec de nering van het vaatteebttarief. Raadsvergadering op 28 Juli. Afwezig de heer v. d. Velden. De VOORZITTER, burgemeester J. Koolman, opent de vergadering, waar na de secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd, Ingekomen is o.a. een mededeeling, dat den burgemeester verlof is verleend gedurende één maand, ingaande 28 Ju li. Voorts zijn ingekomen de Jaarversla gen van het GEB. en van den agent der arbeidsbemiddeling. Beide verslagen zullen onder de leden worden rondgezonden. Ged. Staten hebben den legger der wegen en voetpaden niet goedgekeurd, omdat bij de 1300 gevallen 4 fouten zijn ontdekt, fouten welke absoluut van geen beteekenis zijn. Het gevolg is dat er heel wat werk voor te verzetten zal zijn om een en ander in het reine te brengen. Niettegenstaande persoonlijke toelichting bij Ged. Staten moet toch de geheele procedure opnieuw begonnen worden, wat een bedrag van f 40 zal kosten. Aldus besloten. Aan de orde Is dan een verzoek van den 'gemeente-veldwachter om vrijstel ling van de betaling van abonnements gelden voor watergebruik. B. en W. advlseeren afwijzend, omdat ieder, die waterleiding hééft, die zelf moet betalen. De heer VAN BUUREN zegt, dat de huur van de woning in het salaris van den veldwachter is begrepen. WIJ- kken wij daarvah af, zegt spr., dan is dat feitelijk contractbreuk. Is hier niet ee- nigszins te bemiddelen? De VOORZITTER zegt dat men ln het algemeen bij zijn huur de water leiding betaalt en daarom heeft het dag. bestuur geen aanleiding gevonden op t adres in te gaan. Er is hier geen sprake van contractbreuk. Vrije woning wil niet zeggen vrij water. De heer VAN BUUREN repliceert, dat de veldwachter vrij water had (uit de pomp) toen hij het huis huurde. De VOORZITTER merkt op, dat vóór de waterleiding iedereen vrij water h&De heer VAN BUUREN zegt, dat de woningbouw de huren zooveel ver laagd heeft, dat het water vrij is. De VOORZITTER antwoord', daar op, dat het vrij stellen van water juist is samengevallen met een algemeene huurverlaging. De heer JOH. B.OJ1.R refereert zich aan het advies ran B. en W. De heer v. d. DOOL vraagt of het gemeente-huis ook eigen water heeft, of loopt het over den meter van den heer de Haan? pe VOORZITTER zegt dat er geen meters zijn, overigens is de waterleve ring van het gemeente-huis volkomen gesche' en van die van den veldwachter Het voorstel van B. en W. (afwijzen de beschikking) wordt z.h.st. aangeno men. Volgt de benoeming van een onderwij zer aan de O.L. school. De voordracht luidt: 1. J. Zandman, Rotterdam; 2. J. Geleijns, Rotterdam, 3. B. v. d. Berg, Ameide. De raad gaat over in geheime zitting ter bespreking van de candidaten. Na heropening wordt benoemd de heer J. Zandman te Rotterdam met 7 tegen 3 st. op den heer J. deleijns. Eenige comptabillteitsbeslulten worden aangenomen Volgt de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1936. De ontvangsten gewone dienst bedra gen f 153744,51, uitgaven f 136927,77; Meedeelt^ slot 1 16216,74. Kapitaaldienst Dinsdag 13 Juli kwam de raad dezer gemeente in een spoedeischende verga dering bijeen, onder voorzitterschap van den heer L. Schuman, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer W. Mulder. Nadat Be VOORZITTER de ver gadering heeft geopend met gebed en de secretaris de notulen van 28 Juni heeft gelezen, die zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld, komt ter behandeling het eenige punt der agenda, ni. de op zegging van de huur van een gedeelte der voormalige ambtswoning, bewoond door mevr. v. d. Eijk en verhuring van dit perceel aan den heer H. v. d. Spoel. De VOORZITTER deelt mede, dat de commissaris der koningin tot veld wachter der gemeente Lopik heeft be noemd den heer H. van der .Spoel, van Harderwijk, welke benoeming 1 Juli is ingegaan. In verband met de vervulling dezer functie, aldus de voorzitter, komt ook de volkshuisvesting naar voren. Reeds is een woning aangeboden door den heer Van der Linden, doch na be zichtiging achtte de heer v. d. Spoel dit perceel ongeschikt, welke meening B. en W. deelen, vooral, omdat hier geen uit zicht bestaat op de kom der gemeente. B. en W. hebben daarna een en ander ernstig overwogen en zijn tot de slotsom gekomen, dat de eenige oplossing zal zijn aan mevr. v. d. Eijk tegen 1 September de huur op te zeggen en deze woning. Ingaande dien datum, te verhuren aan den gemeente-veldwachter, tegen het zelfde huurbedrag. De heer VAN VLIET vraagt, of de heer v. d. Spoel wat voelt voor de wo ning van den heer Van der Linden; mogelijk ls de laatste dan wel genegen, de woning op te knappen, zoodat deze aan redelijke elschen voldoet. De VOORZITTER antwoordt, da» de eigenaar niet veel onkosten wil ma ken, terwijl bovendien de heer v. d. Spoel weinig voor dit huls voelt. B. en "W. heb ben hem geheel vrij gelaten en geen in vloed op het een of ander uitgeoefend. Zij zijn met een bezwaard hart tot deze eenige oplossing gekomen, te meer, daar van of over de tegenwoordige bewoon ster nimmer klachten zijn ingekomen, doch het algemeen belaag gaat hier voor het persoonlijk. Ook ls deze zaak bespro ken met den commissaris der koningin; deze stelt er prijs op, dat de functiona ris vanuit zijn woning een overzicht heeft van het centrum van het dbrp. De heer HOOGENDOORN acht d,ë huur, zijnde 240 gulden per jaar,in verband met het salaris van den veld wachter, veel te hoog. Spr. meent, dat dit vast moet loopen. De VOORZITTER zegt, dat hier over met den betrokkene is gesproken; dat voor 1937 de huur vaststaat en dat bij de begrooting 1938 dit nader zal worden bezien. De heer HOOGENDOORN vindt het beter, voor den veldwachter een nieuwe woning te bouwen, om zoodoende mevr. v. d. Eijk, als goede huurster en belasting betalende, voor de gemeente te behouden. Wethouder KLOMP is niet voor het bouwen van een nieuwe woning. Daar mevr. v. d. Eijk reeds per maand huurt, meent hij, dat daarin ligt opgesloten, dat deze, Indien de omstandigheden zich voordoen, zoo spoedig mogelijk wil ver trekken. De heer DE WITH spreekt zijn ver ontwaardiging uit over het plan, om de tegenwoordige bewoonster de huur op te zeggen en haar zoodoende uit de ge meente te verwijderen; spr. noemt dit heel erg voor haar. De VOORZITTER zegt, dat B.en W. de maatregel ook niet aangenaam vinden, doch de woning ls thans noodlg voor iemand ln dienst der gemeente. De heeren HOOGENDOORN en DE WITH blijven zich verzetten tegen het voorstel van B. en W. De VOORZITTER zegt ten slotte, dat B. en W. geen andere oplossing heb ben kunnen vlnuett zoodat het voorstel is: Aan mevr. v. d. Eijk de huur op te zeggen tegen 1 September en ingaande die" datum bedoeld perceel te verhuren aan den heer Van der Spoel. Wordt dit voorstel door den raad verworpen, dan zal spr. gebruik maken van artikel 76 der gemeentewet, door bij de Kroon ver nietiging van dit raadbeslutt voor te dragen, Het voorstel van B. en W., daarna ln stemming gebracht, wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen (de heeren Hoo gendoorn en De With) en 1 stem blanco (de heer Bosch). Volgt sluiting der vergadering op t» gebruik eiijtae wijze.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7