Wu FEUILLETON. Gemengd nieuws j j Kerk en School j DE RGER D. H. ROODHUYZEN 8, Co. n.v. MAKELAARS 3 TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonnoyensche Courant WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1937 AVONTUUR VAN VRIENDIN VAN PRINSES JULIANA. Aan de verdrinkingsdood ontsnapt Miss Penelope Maffey, een vriendin van prinses Juliana en de dochter van dcij, gewezen Britschen onderstaatsse cretaris van Koloniën, is tijdens haar verblijf op kasteel Rcckenwalde, waar zij eenige dagen van prinses von Llppe- Biesterfeld, de moeder van Prins Bern- hard de gaste is, op het kantje af aan den dood ontsnapt. Zooals lederen mor gen wilde zij Zaterdagmorgen bij het kasteel gaan zwemmen. Zij roeide een eind de vijver op en ging toen te water. Het water was bijzonder koud en miss Maffey moet terstond in het water haar bewustzijn hebben verloren en zonk. Gelukkig was het water niet diep en dreef de wind haar naar de oever. Be dienden van het kasteel vonden haar bewustelos en half in het water aan de oever. Met kunstmatige ademhaling wist men na een uur miss Maffey weer tot bewustzijn te brengen. Zij heeft geen nadeelige gevolgen tan haar avontuur gehad. BLIJDE INCOMSTE TE STAPHORST. Avontuur van twee dames. Zondag br^hten eenige dames uit Nijmegen een bezoek aan het schilder achtige Staphorst, waar de bevolking ook nog steeds van de oude stempel schijnt te zijn. De dames kwamen per auto door Staphorst, juist toen de kerk uitging. De schilderachtige kleedij der kerkgangers vonden zij zoo aardig, dat zij een foto wilden maken. Fotografee ren op Zondag schijnt in Staphorst ech ter een misdaad te zijn. De dames, van wie de oudste 50 jaar is, werden door een aantal mannen gegrepen en in een sloot geworpen. Gelukkig was het water niet al te diep en konden de dames zich geheel bemodderd, op den wal werken. De rijksveldwachter te Staphorst heeft de zaak in onderzoek. Een en ander wordt echter zeer bemoeilijkt door het feit, dat geen signalement van de da ders kan worden gegeven en de bevol king een groote zwijgzaamheid aan den dag legt. Voor vacantiegangers is Stap horst dus wel een ideaal oord. EEN OLIFANTEN-MAALTIJD. Een duur grapje. Zondag heeft men in de Rotterdam- •che Diergaarde een staaltf fan ten-schrokkerigheid wonderen. Een der kolossen tasch met lekkernijen en brc bezoekster te bemachtigen, de tasch met inhoud g< tasch bevond zich ongeveer tig gulden aan bankpapier en\wat klein geld. De oppasser heeft slechts onge veer een gulden vijftig aan zilvergeld uit de bek weten te redden. FORTUINLIJKE HUISHOUDSTER. Erft een millioen. Naar thans is gebleken heeft Lord Ormathwaite, die in Maart overleed, zijn gansche vermogen, ongeveer een miUioen geilden, nagelaten aan de echt- van een dier at t en zes- en wij roolang, Ik bekeek de briefjes en herkende ze onmiddellijk. Het waren dezelfde als atv- ders, van dezelfde hand en ze waren,met dezelfde machine geschreven op halve velletjes van hetzelfde papier en de wijze van inkleeding was net zooals die van de briefjes, die ik kende. Het eerste, briefje luidde als volgt: „U is de mooiste vrouw van dy wereld en ik- houd meer van U dan woorden kunnen zeggen. U heeft mij nooit gezien, maar. ik heb U op een afstand reeds gedurende langen tijd bewonderd. Houdt met Uw repetities onmiddellijk op. Nooit zal ik toestaan' dat een ander U in zijn armem houdt, U zult meer van mij hooren zullen elkaar ontmoeten. Tot mijn geliefde, ben ik Uw onbekende bewonderaar." „Natuurlijk hechtte ik hier niet veel waarde aan," zei Miss Sargent, toen zij zag, dat ik het gelezen had. En hief is het volgende. Dit luidde: „Uw onverschilligheid maakt mij krankzinnig. Als ik weet, dat een an der ,U in zijb armen houdt, zal ik zelfmoord plegen. Veronachtzaam 1 deze waarschuwing niet. Steeds Uw bew Kleraar." „Dat briefje kwam twee dagen na het eerste," zei Miss Sargent. „Twee dagen later kreeg ik het derde en gisteravond kreeg ik het laatste. Dit laatste briefje maakte mfj wat ongerust, maar in de groote opwinding van de voorbereiding voor de première heb ik het voor het oogenblik vergeten. Ik Teronderstel wel, dat ik tets had moeten doen, maar als wij mi; beangst zouden maken voor al- genoote van zijn kamerdienaar, die Ja renlang bij hem als huishoudster werk zaam is geweest, en aan haar beide zoons. Tot 1920 was lord Ormathwaite opperhof ceremoniemeester, welke func tie hij bij Koning Edward VII en bij George V bekleedde. De gelukkige huis houdster, mrs. Rose Speary, weigerde aanvankelijk te gelooven, dat zij be zitster geworden was van zoo'n enorm fortuin. Lord Ormathwaite leefde heel eenvoudig en niemand wist dat hij zoo rijk was. NIEUWE ARRESTATIES IN RUSLAND. Het gerucht gaat, dat de Russische ge neraal Petrovski, afgevaardigde van het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken der Oekraine en zoon van Gregor PPetrovski, den voorzitter van het cen traal uitvoerend comité der Oekraine, gefusilleerd is. Gregor Petrovski zou on der scherpe bewapening zijn gesteld. Voorts doen geruchten de ronde over arrestaties van admiraal Orlof, den vl- ce-commissaris van defensie der sovjet- Unie en chef der zeestrijdkrachten, van admiraal Victorof, chef van het Zuid- zee-eskader en van nog eenige legerlei ders. Ook de oude bolsjewiek Katlenko, com missaris van justitie, zou gevangen ge nomen zijn, evenals Moskwin, lid van het uitvoerend comité der Komintern, die de politiek van Dimitref ten aanzien van Spanje bestreden zou hebben. RUPSENPLAAG IN OOSTENRIJK. Catastrophe voor de kweekers verwacht. De omgeving van Weenen wordt de laatste tijd ernstig geteisterd door onaf zienbare heirlegers koolwitjes, die voor al in de groente-kweekerijen enorme schade aanrichten. Binnen een week tijd kruipen uit de eieren der koolwitjes groe ne rupsen, die de rijwegen voor het auto verkeer levensgevaarlijk maken, ze klau teren tegen muren en boomen om zich daar te verpoppen. Met man en macht wordt de strijd tegen het groene verderf gevoerd. Vrou wen, kinderen en werkloozen helpen de kweekers, die met sproeistoffen van het landbouwinstituut het ongedierte po gen uit te roeien. Niets schijnt evenwel te helpen. De rupsenlegers nemen eerder in omvang toe. Bovendien heeft men pas weer een koolwitjes bezoeking op groote schaal gehad, zoodat het einde van de plaag nog lang niet daar is. De kweekers staan voor een volkomen financleele on dergang. De hoop, dat zij tenminste de jonge kool en bloemkool voor de naj aars- markt zullen kunnen redden, begint hen ook reeds te begeven. Men heeft nog geen bevredigende oplossing van het rupsen raadsel kunnen vinden. Over het alge meen valt in geheel Europa een massale vlindertrek te constateeren. NOG WEINIG OPLEVING IN ANT- WERPEN'S HAVEN. In de haven van Antwerpen zal op 1 October de zevenurige werkdag ingevoerd worden. Er zal zes dagen per week door de gewone dagploggen 7 uur per dag wor den gewerkt. Het ploegenstelsel voor werk bulten de gewone uren blijft ongewijzigd. De havenarbeiders, die niet de geheele week werken, zullen eeflfeiütra vergoeding vaï les op het gebied van/die schrijverij, zou den wij nooit den moüd of ook maar het initiatief hebben om een stuk te spelen." Ik las de beide briefjes. Het derde luidde: r „Ik zal niemand toestaan Uw lip pen aan te raken, hetzij op of bui ten het tooneel. Neem U in acht voor deze waarschuwingen vermijdt een drama. Ga niet voort met Uw rol of met eenig ander- spel. U zult mij weldra zien, wees voorbereid en denk er aan, houdt onmiddellijk op met de repetities. Als U deze. wenk in den wind slaat, zal zulks fataal zijn. Uw toegenegen vriend." En het laatste briefje was van den volgenden inhoud: „Als U morgen op het tooneel ver schijnt, dan zult U aansprakelijk zijn voor het bloed dat zal vloeien. U zult dan weten' dat ik niet iemand ben, met wien men kan spelen. Ik bemin U en het zou.beter zijn, dat U zou wennen aan het idee, dat U mij zult toebehooren, want dit zal heel gauw gebéuren. Denk niet, dat U zich voor mij kunt verbergen, ik ken ieder van Uw bewegingen, ik ben altijd bij U, ik zal komen en de dood zal mij op de hielen volgen. Hij, die U toegenegen is." „Het schijnt mij voor U nogal lastig te zijn," zei ik, „dat hij ieder van Uwe bewegingen kent, zooals hij zegt." Zij bloosde. „Daarover heb ik nog niet nagedacht," zei ze toen. „Neem me niet kwalijk," antwoordde ik, „ik had dat niet moeten zeggen. Hebt U ook maar geen flauw idee, wie achter dat alles kan schuilen?" Zij schudde haar hoofd. „Niet in het minst," zei ze. „Als ik ook maar iets vermoedde, dan zou ik natuur lijk iets gedaan hebben om deze verve lende briefjes te laten ophouden. Ik heb mijn hersens gepijnigd met het denken, wie van mijn kennissen het zou kunnen zijn, maar zonder succes; bovendien zegt van 2 francs per dag ontvangen. Ge noemde wijzigingen zijn op aandringen van de regeering geschied, die aanpas sing verlangde aan dé in Juli 1936 gevo teerde wettelijke bepalingen met betrek king tot de veertigurige werkweek. De patroonsorganisaties zijn pessimistisch gestemd ten aanzien van de toekomst van de haven. De statistiek voor de havenbeweging wijst slechts een onbelangrijke vooruit gang aan in vergelijking met verle den jaar. Over de eerste zeven maanden van dit jaar bedraagt de verhooging van de tonnenmaat nauwelijks 10 en die van het schepenaantal slechts 8 Men vreest nu, dat Antwerpen door zijn opeenvolgende loonsverhooglngen, ge paard gaande met beperking van de ar beidsduur, een te dure haven is gewor den, om een groot gedeelte van het scheepvaartverkeer tot zich te kunnen trekken. SPORTVLIEGTUIG OP JAVA NEER GESTORT. Een inzittende verbrand. In de dessa Tjoeroeg (W.-Java) heeft Zondagavond een sportvliegtuig, be stuurd door den heer K. Schütt, admi nistrateur van de thee-onderneming Njalindoeng, een noodlanding moeten maken, waarbij het toestel in brand ge vlogen is. Bij dit ongeluk is de 55-jarige mejuffrouw Regina Maria Weber een huisgenoote van den heer Schütt die mede in het vliegtuig had plaats geno men, verbrand, daar zij niet tijdig tus- schen de vleugels van het toestel kon wegkomen. De heer Schütt verkeert ln zoodanig overspannen toestand, dat hij niet met zekerheid weet, hSe hij gered is. Vermoedelijk is hij intuïtief uit het toestel gesprongen. De heer Schütt die een kleine hoofdwonde heeft, staat be kend als een goed vlieger. Hij is op zijn vlucht vermoedelijk den weg kwijt geraakt, totdat hij tegen het vallen van de duisternis de bergen van Poerwakaria herkende, en hier een noodlanding op een geschikt stuk grond verrichtte. Bij deze noodlanding is het toestel op zes meter hoogte afgegleden, waarna het tegen de grond sloeg. Waar schljniijk is daarbij de onderste reserve- benzinetank gescheurd en ontploft, zoo dat het vliegtuig ln brand vloog. PRAUW AANGESPOELD. 17 dooden, 44 vermisten. Op het eiland Seboekoe Besar bij Su matra is een vrachtprauw aangespoeld welke ter hoogte van Tempoeroeng (Bor neo) was verongelukt. Van de 107 op varenden zijn er 46 gered; 17 lijken zijn geborgen en 44 opvarenden worden nog vermist. De prauw was afkomstig van Poeloe Kali op Java. STEEDS NIEUWE ARRESTATIES TE MOSKOU. Ook Bela Kun achter slot en grendel. Te Moskou zou de vroegere commu nistische dictator van Hongarije, Bela Kun, gearresteerd zijn. Voorts zouden de volgende personen in arrest zijn ge steld: Moskwin, lid van de Komintern, Tsjernof, commissaris van landbouw, Nathalia Satz, leidster van het Moskou- sche kindertheater, Arosief, chef van de schrijver zelf, dat ik hem nog nooit gezien heb." Ik stond op. „U wilt mij deze briefjes zeker wel laten houden?" vroeg ik. „Natuurlijk," antwoordde zij, „en als er iets anders is, dat ik kan doen om U te helpen, Mr. Muirhead, moet U mij zeker komen bezoeken." „En intusschen houdt U mij op de hoogte, indien U meer briefjes ontvangt of als U op de een of andere wijze iets van hem zoudt hooren?" vroeg ik. „Ja," sprak ze. „U vindt hyjt zeker wel goed, dat ik nu naar huis ga, want ik ben moe." Ze glimlachte afgemat, zooals een klein kind eri ik, die toch zeker on der den indruk had moeten zijn van het geen hier vanavond was voorgevallen, dacht op dat moment enkel aan dit lie ve, charmante meisje. Even later nam ik afscheid om mij ver der aan mijn onderzoekingen te gaan wijden. De rest van den avopd werkte ik hard, evenals den volgenden morgen, maar ik kon geen begin vinden, om de eenvoudi ge reden, dat ik absoluut geen uitgangs punt had. Het eerste, wat ik deed was natuurlijk de postzegels vergelijken op de enveloppen van deze sinistere briefjes, doch dit hielp mij niet veel, omdat elk dezer briefjes was gepost in een ander gedeelte van de stad. Het papier en de enveloppen waren van het meest gewone soort, zooals dat verkocht wordt in dui zenden winkels van New-York en ook deze gaven geen opheldering. Ik nam de brieven mee naar een bekende firma in schrijfmachines, in de hoop, dat zij ln staat zou zijn, op de een of andere ma nier de machine, waarop zij getikt wa ren, te identificeeren, maar ofschoon men dacht, dat het een van de machines kon zijn, die de firma verkocht, kon men mij onmogelijk vertellen, wie de bezitter er van was, omdat er duizenden van in ge bruik waren. Als wij maar eerst de soort machine hadden gevonden, waarop wij veronderstelden,,dat de briefjes geschre- het genootschap voor cultureele be trekkingen met vreemde landen, Fech- ner, chef van de afdeeling Polen, Bal- tische landen en Scandinavië in 't com missariaat voor bu tenlandsche zaken, Lasjkewitsj, chef van de afdeeling Vol kenbond in hetzelfde commissariaat. HOE CABINE-OPERATEURS STAKEN Doeltreffende methode. In Amerika heeft men een nieuwe stakingsmeihode gevonden. Te New- York heljben de cabine-operateurs van twee bioscopen midden in een film de vertooning gestaakt. Daarna staken zij het licht in de volle zaal aan en hielden via het geiuidsapparaat een lezing tot het publiek, waarin zij een uitzetting gaven van hun slechte arbeidsomstan digheden en hun lage loonen. Zij had den zich in de cabine gebarricadeerd en waren goed voorzien .van water en le vensmiddelen. De staking duurde slechts 24 uur. Toen kregen de stakers hun zin. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Ottoland, de heer A. Radder, candidaat en hulpprediker te Dedemsvaart. SUIKER.- RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamscht Liquidatiekas N.V. DAM l« I.l.'no" No 30012-3101? AHSTERDAM-C. I», No 2. ToM 30012 T.Ncoowl,.,, CAÜLOSAMSTERDAM EEN BIJBELVERVALSCHING. In Gen. 3:16 staat „Hij (de man) 'zal heerschappij over U (de vrouw) hebben In de Duitse be bijbel staat ,En hij zal uw Heer zijn (Und er soil dein Herr sein). In 1540 woonde te Augsburg een druk ker, die gehuwd was met Theresia, ae dochter van een drukker en die van dat vak wel wat had geleerd. Haar man had de opdracht gekregen een bijbel te drukken. Nadat >.lle vellen van de H. Schrift reeds gtcorr'geerd waren, sloop Theresia in de drukkerij en veranderde ir. stilte jen plaats in Genesis, die niet haar goedkeuring wegdroeg. Zij nam uit den zin: „Und er soil dein Herr sein" de letters „He" weg en zette daarvoor in de plaats „Na", zoo dat er nu stond: „Und er soil dein Narr sein" (En hij zal uw zot zijn). De bijbel werd gedrukt en verscheen. Toen eerst bemerkte men op grond van talrijke klachten de ontstellende fout, die met een lastering gelijk stond. Men nam den boekdrukker gevangen en dreigde hem met de zwaarste foltering, als hij niet wilde bekennen, hoe deze fout was ont staan. De arme man was zich van geen schuld bewust en smeekte om genade. Tenslotte legde zijn vrouw een bekente nis af. Theresia gaf toe de correctie te hebben gemaakt, omdat volgens haar meening de man niet de meester was van de vrouw, maar ook de vrouw haar rechten heeft. Haar verklaring vrij waarde haar echter niet voor een zwa re straf, men zette haar levenslang in de gevangenis. Zij moet eerst op 78-jarigen leeftijd zijn gestorven. Natuurlijk werden de exemplaren van den bijbel, die nog niet waren ver zonden, in beslag genomen, maar een paar honderd stuks van de oplage waren reeds verkocht. Met veel moeite trachtte men deze stuk voor stuk, deels door in- ven waren, zouden wij minder moeite hebben deze te ontdekken, want de mees te schrijfmachines hebben een eigen ka rakter. Geen twee typen zijn precies ge lijk, evenmin als twee typisten gelijk tik ken. Maar voordat wij de bepaalde ma chine gevonden hadden, was het volko men nutteloos een verder onderzoek in t^ stellen. De kranten waren natuurlijk vol van het drama en ik besteedde dien mor gen eenigen tijd om met de reporters, die het theater omzwermden, te spreken. Eindelijk waren zij er varj overtuigd dat alles wat ik of iemand anders wist, aan hun bekend was. Zij maakten er de noodige ophef van, door op de voorpa gina hunner couranten heele kolommen er over te schrijven, terwijl het nieuws van den Volkenbond op de tweede pagi na kwam te staan en de Fransche angst kreten over het feit, dat Frankrijk ver oordeeld was haar tegenwoordige schul den te betalen, op de pagina van het scheepvaartnieuws werden afgedrukt! Maar er kwam absoluut geen vooruitgang in de zaak. Wij tastten overal in het duister: ik wandelde op het tooneel van het theater rond, snuffelde in alle kleed kamers, hoewel ik niet wist, wat ik er eigenlijk zou moeten Vinden. Na de lunch kwam Ike Humbert binnen en onmiddel lijk daarop tot mijn groote verwondering kwamen alle spelers van „De Vlekken van het Luipaard". Ik keek verbaasd naar Ike. „Wat ben je van plan te gaan doen, Ike?" zei ik. Hij lachte een beetje scham per. „Ik denk dat ik „De Vlekken van het Luipaard opnieuw ga tnstudeeren. Heb je er iets op tegen?" „Ik?" vroeg ik, „neenmaar daar is iemand anders die er iets op tegen zal hebben, denk je niet?" Hij nam mij mede naar de andere kant van het tooneel. „Luister, Steven," zei hij, „de kwestie is deze: Ik heb een con tract met de theater-directie, en of ik j het gebouw bespeel of niet, het kost m(J koop deels door dwangmaatregelen te rug te krijgen. Dit gelukte ook met uit zondering van enkele exemplaren. In den tijd van Lessing bevond zich een van deze „misdrukken" in de biblio theek te Woifenbüttel, die intusschen verloren ging. Nu is in Klagenfurth, in een antiquariaat een exemplaar van het Oude Testament, dat Theresia Andreter heeft verknoeid en bespot, teruggevon den. DE HEILIGE-GRAF-KERK. De toestand van de heilige-graf-kerk te Jeruzalem schijnt spoedige maatregelen te vorderen. Sommigen spreken van zeer belangrijke restauraties die noodig zijn, andere deskundigen geven in overweging de kerk af te breken en op, dezelfde plaats een nieuwe basiliek te bouwen. De te genwoordige heilige-gr.af-kerk stamt uit de 12e eeuw. Zij was reeds minstens de tweede. De oudste basiliek werd door kei zer Cqijstantijn de Groote van 326335 gebouwd. De in de 12e eeuw gebouwde nieuwe basiliek werd in 1555 deor Bonl- facius van Ragusa vernieuwd en van 18091810 door de Grieken belangrijk gerestaureerd. Het graf is gemeenschap pelijk bezit van de Grieksch-Orthodoxe, de Armeenscbe en de Roomsch-Katholie- ke kerk. Voorts laten ook de Syrische Ja- cobieten en de Kopten rechtsaanspraken op het graf gelden. IN MESOPOTAMIE. De Duitsche opgravingsexpeditie in Me- sopotamië boekte het succes een oude tempel te kunnen bloot leggen, van wel ke het ontstaan op 3000 vóór Christus geschat werd. Ongeveer 185 kleitafeltjes werden gevonden, met o.a. oud-Babylo nische klaagliederen. DE ARRESTATIES IN DUITSCHLAND In de jongste godsdienstoefening, welke in de kerk te Dahlem (bij Ber lijn) gehouden werd, heeft ds. Röhricht verklaard, dat zich op het oogenblik 60 predikanten of leden der Belijdeniskerk in hechtenis bevinden. In de parochie Dahlem zijn drie van de vier predikan ten gearresteerd, n.l. ds. Nlemöller, ds. Müller en ds. Hildebrandt. Men moet zich afvragen, aldus ds. Röhricht, waar heen deze maatregelen zullen leiden. De Belijdeniskerk heeft slechts één wensch Christus. Hoe kan men veronderstellen dat Christus een gevaar beteekent voojr staat of volk? MERKWAARDIGE BIJBEU Het Nederlandsch Bijbelgenootschap ontving uit Baarn een merkwaardige oude bijbel ten geschenke, n.l. een zooge naamde Leuvensche bijbel uit het jaar 1548, verschenen in 't Roomsch-Katho- lieke Leuven in de Nederlandsche taal en versierd met houtsneden, 'alzoo een eeuw vóór de Statenvertaling. per week vierduizend gulden. Ik zou wat Einders opvoeren als ik iets goeds bij de hand had, maar ik heb momenteel niets. De „Vlekken van het Luipaard" leek een groot succes te zullen worden en met.." „Dat weet ik, Ike," gaf ik hem ten ant woord, „maar wie denk je dat de rol van Arnold zal willen spelen, na wat er gis teravond gebeurd is?" „Ja, dat is juist het moeilijke, je weet, dat Arnold een plaatsvervanger had dat heeft iedere ster natuurlijk.... Wal lace CunninghamEen goed acteur ook. Hij heeft de rol van Butler. Welnu, hij kwam vanmorgen bij mij en deed een voorstel: ik heb met de andere spelers gesproken; zij willen graag spelen en zijn bereid het te wagen. Morgenavond kun nen wij gereed zijn en met de reeds ver kregen publiciteit zullen wij zeker men schep trekken. Stel je voor, wat een nieuws voor de courantende moedi ge Betty Sargent, die verder zal optre den, niettegenstaande het gebeurde de onverschrokken Wallace Cunningham nou? Het is een millioen dollar waard en wij moeten de gelegenheid waarnemen, wij zullen het gebouw laten bewaken door een cordon polltie-agenten en JIJ en een paar andere detectiven kunnen achter de coulissen blijven, om in geval van nood dadelijk bij de hand te zijn." „Ik geloof, Ike, dat het gevaarlijk is,'* zei ik, maar ik weis niet in staat hem van zijn standpunt af te brengen en in derdaad leek het ook onwaarschijnlijk, dat het gebeurde van den vorigen avond zich zou herhalen. Een oogenblik later sprak ik met Wal lace Cunningham, maar deze haalde zijn schouders op. Hij was groot en sterk en voelde zichzelf ln staat het tegen ieder een op te nemen, wie dan ook, zichtbaar of -onzichtbaar. (Wordt vervolgd).

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5