E \9 WRIGLEY Telegrammen Plaatselijk nieuws Gemengd nieuws *jr I Marktberichten iNAHETROOKENl WEERBERICHT. Landbouw en Veeteelt *s KKANKZINNIGENZORG. Burgemeester A. M. Nieuwenhuisen Is benoemd tot lid van de Commissie, be- last met de leiding van en het toezicht op de voor- en nazorg voor krankzinni gen in het district Zuid-Hollands Noord- Oosthoek. Df commissie zal geïnstalleerd worden door het lid van Gedeputeerde Staten in Zuid-Holland, mr. E. J. M. H. Bolsius, op Donderdag 19 Aug. te Leiden. GESLAAGD. Voor het Staatsexamen A slaagde de heer M. W. J. Geursen. DE KAASMARKT. Zooals men weet bestaan Ar plannen om de wekelijksche kaasmajpjt, die des Woensdags geen succes blijkt/ te zijn, in het vervolg op Zaterdag te houden. Wanneer men met het houden van de markt op Zaterdag zal aanvangen staat nog niet vast, maar vermoedelijk zal men reeds de volgende week op de kaas markt terecht kunnen. Wethouder A. C. A. Deerenberg deelde ons mede, dat een en ander nog nader met de betrokkenen besproken zal worden en dat men deze kwestie ook eerst nog in B. en W, onder oogen moet zien. Dinsdag zal deze bij eenkomst plaats' hebben, zoodat men daarna zal weten waaraan men zich te houden heeft. UITSTAPJE WERKLOOZENKINDEREN. De commissie die ermee belast is een Vacantiedag te organiseeren voor kinde ren van noodlijdende gezinnen, geeft Za terdagmiddag van 45 uur in het voor malig Heerenlogemcnt gelegenheid tot het afhalen van kaarten, uitsluitend voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Hoogstwaarschijnlijk zal de reis per bus worden gemaakt. Het vliegveld Soester- berg en het stadhuis van Hilversum zul len bezichtigd worden. Een en ander moet nog nader geregeld worden. Het belooft een gezellige dag te worden. PER PAKJE 5 CT. f DE VOLMAAKTE KAUWGOM I w-z» BEZOEK. Woensdag kreeg onze gemeente bezoek van een gezelschap bestaande uit onge veer 200 personen en afkomstig uit Over- schie. Met een extra boot van de Reede- rij op de Lek kwam men hier 's morgens aan. Er werd een bezoek gebracht aan het Stadhuis, waar de zilversmids-werk- plaats vooral de aandacht trok, aan de zilverfabriek van de firma H. Hooijkaas, aan de Groote Kerk en aan de Plateel- fabriek. Met belangstelling werd een en ander in oogenschouw genomen. De gas ten werden rondgeleid door de daartoe aangewezen personen. De lunch werd aan boord gebruikt. Des middags om vier uur scheepten de bezoekers zich weer in voor de thuisreis. PRINS BERNHARD OP DE JAMBOREE. VOGELENZANG, 6 Aug. Prins Bem- hard is vanochtend omstreeks 9 uur op het Jamboree-terrein aangekomen en heeft in gezelschap van Prins Gustaaf Adolf van Zweden een rondwandeling n het kamp'gemaakt. BOOTJE OVERVAREN. Visscher uit Hardinxveld verdronken. WERKENDAM, 0 Aug. Vanmorgen is op de Merwede ter hoogte,van Werken dam verdronken de 72-'jari,ge visscher A. Vogel uit Hatdinxveld. De visscher was vergezeld van een familielid uitgevaren om te trachten zijn visch te verkoopen. Hij wilde zich een eindje laten sleepen en trachtte daartoe zijn bootje vast te maken aan de sleepboot „Tauris 2". Hierin slaagde hij niet. 'Zijn vaartuigje werd door de sleep van de „Taurus 2" overvaren. De metgezel van Vogel sprong direct over boord en kon worden gered. Vogel evenwel verdronk. FRANCO EN HET VATIC AAN. PARIJS, 6 Aug. Volgens een bericht uit Vaticaanstad aan de „Matin", heeft de woordvoerder van den staatssecreta ris van het Vatieaan ten aanzien van de jongste uitwisseling van diplomatie ke vertegenwoordigers tusschen de Hei lige Stoel en het Spanje van Franco ver klaard: Hoewel deze besluite» een feite lijke erkenning beteekenen, moet erop worden gewezen, dat geenszins tot een rechtserkenning is besloten. Het bewijs hiervan is het feit, dat de diplomatieke immuniteit die automatisch uit normale betrekkingen zou voortvloeien, nog niet bestaat. Diplomatieke kringen, die met de Heilige Stoel in nauwe betrekking staan, gaven als hun meening te ken nen, dat de kerk dit onderscheid heelt willen maken om zich niet geheel van het linksche Spanje af te wenden en zoodoende de Spaansche katholieken, die nog onder het gezag van Valencia staan, te beschermen. JAPANSCHE MARINIERS TE HANKAÜ. NANKING, 6 Aug. In de t Japanse he concessie te Hankau zijn Japansche ma riniers aan wal gezet. In de stad is de staat van beleg afgekondigd. Men zou een aanval van Chineesche troepen vreezen. GEEN JAPANNERS TE TOINGTno. Dreigement van burgemeester. TOKIO, 6 Aug. Uit Toingtas wordt ge meld dat de burgemeester aan de Japan sche autoriteiten heeft meegedeeld dat hij zich zoo noodig met geweld zal ver zetten tegen elke poging Japansche troe pen aldaar aan land te zetten. Bepaalde plaatselijke kringen trachten zijn vervan ging te bewerken, „daar zijn houding Incidenten met Japan dreigt uit te lok ken." i. DE WERVELSTORM IN CHINA. Dorp overstroomd. SJANGHAI, 6 Aug. De wervelstorm, die Dinsdagavond boven Sjanghai woed de, heeft Woensdag zijn weg naar het Noorden gekozen en de provincie Kiang- sioe geteisterd. Het plaatsje Nanfeng Is overstroomd door een huizenhooge vloed golf, waarbij honderden personen zijn omgekomen. Gisteren zijn zestig lijken aangespoeld. ER BROEIT WAT TE HANKAU. SJANGHAI, 6 Aug. De toestand te Hankau blijft aanleiding geven tot on gerustheid. Ieder oogenblik kunnen vijandelijkheden uitbreken. Overal langs de scheidingslijn tusschen* de Japansche consessie en het Chinee sche grondgebied, staan de tegenstan ders in oorlogsuitrusting tegenover el kaar. Berkenwoude. Dinsjdag maakte het da meskoor „Vriendschap" een reisje, 's Morgens om zeven uur vertrok het ge zelschap per autobus naar Den Haag, waar men verschillende bezienswaardig heden bezichtigde. Daarna bracht men het verdere gedeelte van de dag door aan '"het strand te Hoek van Holland. Het was reeds laat In de avond toen het gezelschap zeer voldaan terugkeerde. Concert. Berkenwoude. Zaterdagavond zal de muziekvereen. D.H.T.S.G. onder leiding van den heer C. Korevaar een concert geven'in de muziektent. Na afloop ls er bal. DE VERNIEUWING VAN HET STATION Gouda. Aanvankelijk lag 't in de bedoeling na de vacantiedrukte aan te vangen met het werk om het station van een moder ner perron te voorzien, om dat werk in Mei 1938 klaar te hebben. De voltooiing zou dan samen vallen met de gereed koming van de electrificatie van de spoorlijnen RotterdamDen Haag Utrecht. Nu zal Maandag reeds begonnen wor den. Niet alleen het perron, maar ook de dienstlokalen, wachtkamers en kap zullen in een nieuwe gedaante verschijnen. Voor een goede gang van zaken wordt aan het eind van de oostelijke zijde van het perron een houten gebouw opgetrok ken, waarin de dienstlokalen onderge bracht worden, die thans vanaf de trap aan de Oostelijke zijde van het perron staan. Al deze lokalen, ook de 3e klasse wachtkamer, zullen het eerst worden af gebroken. Het publiek, dat gewoon is van de 3e klasse wachtkamer gebruik te maken, kan dan de 2e klasse wachtkamer bezoe ken. De prijzen blijven gehandhaafd als in de 3e klasse. De houten kap wordt vervangen door een metalen van 210 meter en zal ge&êel electrisch gelascht worden, waarméde deze kap de grootste electrisch gelaschte stationsoverkapping van Nederland zal worden. De vervanging van het houten perron is een moeilijk probleem geweest. Het nieuwe perron wordt met aarde verhoogd en zal met tegels bestraat worden. De moeilijkheid bestond hierin, dat het per ron niet uit het bedrijf genomen kon worden. Met het middengedeelte wordt begonnen, zoodat aan weerszijden een strook van twee meter overblijft, waar van nog gebruik gemaakt kan worden. Wanneer het werk gereed is, zal het ge bouw met de dienstlokalen aan de Oos telijke kant staan, daarnaast het geheel uit glas en ijzer opgetrokken wachtka mergebouw en de verplaatste kiosk, ter wijl aan de westelijke zijde het dienstge bouw met kantoorlokalen komt te staan. Tusschen deze gebouwen komen moder ne zitbanken ten gerieve van de reizi gers. Inplaats van Mei moet het werk mi volgend jaar 1 Maart gereed zijn. De uitvoering van het werk is opge dragen aan de fa. Strijland te Uithoorn voor f 66.000, behalve de kap, die gegund is aan de N.E.L.M. te Leiden. Geslaagden. Gouda. De heer H. A. Jongeboer slaag de te Den Haag voor de acte Duitsch M. O.; de heer C. Theunissen voor de acte Duitsch L.O. Voor de T.B.C.-bestrijding. Haastrecht. Evenals vorige jaren belast de heer J. W. de Bruijn zich ook nu weer met het ln ontvangst nemen en door zenden van oude rijwielplaatjes en an dere metalen ten bate van de T.B.C.-be- strijding. Verkooping. Jaarsveld. Donderdag vond in café ,Het Raadhuis" ten overstaan van no taris H. C. Kooi te Lopik de jaarlijksche verkooping plaats van de boomvruchten uit verschillende boomgaarden, liggende onder deze gemeente. Er was veel be langstelling, doch de prijzen waren slechts matig; besteed werd ongeveer van 2 tot 4 gulden per H.L. Hoofdacte. Krimpen a.d, IJssel. De heer J. J. van der Ham slaagde te Rotterdam voor de hoofdacte. Krimpen a.d. Lek. De Gem. Zangver- eeniging „Krimpen a.d. Lek", directeur de heer Zaanen, behaalde op het con cours te Woudenberg in de hoogste af- deeling met 285 punten een 2e prijs. Gymnastiekfeest. Krimpen a.d. Kek. Zaterdag zal op een welland i bij de (Schoolstraat het zomer- gymnastiekfeest van "de vereeniglng „Sparta" plaats hebben. „Crescendo" zal met muziek het feest opluisteren. VLIEGENDE VRACHTEN. Vervoer door de lacht. In Amsterdam zal geopend worden een luchtvaart- en cargadoorsbedrjjf, nl. het Hollandsche bijkantoor van de Interna tional Air Freight Ltd, de pas te Lon den opgerichte, eerste maatschappij in Europa, die zich uitsluitend toelegt op re gelmatig uitgebreid lucht-vrachtvervoer. Het hoofdkantoor is gevestigd te Lon den. Bijkantoren zijn er te Amsterdam en in oprichting te Brussel en Parijs. Binnen zeer korten tijd zullen drie lijnen geopend worden, n.L LondenPa rijs, LondenAmsterdam en Londen— Brussel, welke met eigen machines ge vlogen zullen worden. Het betreft hier uitsluitend vervoer van vracht tusschen verschillende landen. Passagiers zullen niet vervoerd worden. De maatschapij gaat regelmatige diensten vliegen. De lijn LondonAm sterdam b.v. zal tweemaal daags in bei de richtingen worden gevlogen. Met het grootste gemak kunnen b.v. renpaarden van Londen naar Parijs ver voerd worden. De laadruimen der toe stellen zijn daarvoor groot genoeg. Men verwacht ook zeer veel belangstelling voor deze wijze van transport van ren paarden. In het embleem der onderne ming staat dan ook een vliegend paard. Verder zullen b.v. grootere planten,en zelfs kleinere boomen per vliegtuig ver voerd worden. Kortom: het ls de be doeling, dat groote en zware vrachten door de maatschappij vervoerd zullen worden. BRAND IN TURIJN OP WIELERBAAN. Tribunes vernield. Donderdag is brand Uitgebroken op de groote motor-renbaan te Turijn. Op het oogenblik zijn reeds 6.000 vierkante me ter door het vuur aangetast. Het groot ste gedeelte van de tribune is ingestort en de brandweer moet alles in het werk stellen om althans nog een deel van de sporthal te kunnen redden. Men heeft nog nie't kunnen vaststellen waaraan deze brand te wijten is. GROOTE STAKING. Meer dan 11.000 arbeiders in de Fly- mouth-fabrieken van Chrysler te De troit zijn in staking gegaan, die haar Oorzaak vindt in een botsing tusschen wel en niet bij vakvereenigingen aan gesloten arbeiders. In het gevecht wer den 10 arbeiders gewond. NOODWEER IN KOREA IN CHINA. Vele dooden; enorme schade. Een zwaar noodweer ln Noord-Korea heeft 130 menschenlevens geëischt. De materieele schade is buitengewoon groot. Sedert enkele dagen wordt de omgeving van Nanking en Sjanghai eveneens door een hevige typhoon geteisterd. In kor ten tijd gingen twee groote magazijnen in vlammen op. Ook elders is de door den typhoon aangerichte schade enorm groot. Tot dusver zijn twee dooden en honderd gewonden te betreuren. VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 i Naar waarneming ln den morgen van 6 Augustus. Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. „Sportclub I" speelt thuis te gen „Bergambacht I" om het „Lekschild". Het tweede elftal naar Oudewater. Schoonhoven. Het eerste elftal van „Sportclub" speelt Zondagmiddag om half drie op het Sportterrein alhier een wedstrijd voor de Lekschild-competitie tegen „Bergambacht I". Dit ls voor de Blauw-Witten tevens de laatste wedstrijd voor deze competitie, en mocht ook de ze wedstrijd ln een overwinning onzer stadgenooten eindigen, dan komen zij ongeslagen op de eerste plaats. „Sportclub" komt met het volgende elftal ln het veld: S. Kok J. Bouter - C. Mesker A. Kapoen - A. de Lange - A. v. Putten L. Hartkamp - M. Kapoen - P. Goudriaan C. Ouwerkerk j.' van Ipenburg Het tweede elftal van „Sportclub" gaat in Oudewater een wedstrijd spelen tegen „Oudewater I". Uitslag competitie G.H.D. Voetbalbond. Hoornaar, ie prijs H.B.S. 1, Hoornaar; 2e prijs P.V.V. Giessen-Nieuwkerk; 3e prijs Stormvogels 2, Vuren. Zaterdagavond om 7 uur speelt H. B.S. op eigen veld tegen U.V.V. uit Hoog- Blokland. Maandagavond speelt een Hoornaarsch elftal tegen een Boeren- elftal uit de Groote Haar Gorinchem; De seriewedstrijd envan Dilettant. Dilettant. Zondagmiddag speelt Dilet tant I tegen T.S.V. uit Rotterdam. Daar na speelt Noorderkwartier tegen De Mus- schen, beide uit Rotterdam. Verwachting tot Zaterdagavond! Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijk® wind; nevelig tot licht bewolkt; droog warm weer, behoudens geringe kam op onweer. Waterstand! Schoonhoven hg. water 7.30 uur, 1.13 M. Keulen stand 1.99 M„ was 0.09 M. Maastricht stand 40.81 M„ was 0.10 M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur ln de schaduw: y 77 graden Fahrenheit. Vrijdag 6 Augustus: Op 4.29,1 on der 7.13. Eerste Kwartier Zaterdag 14 Augustus. Wielrijders, licht op! 6 Augustus 9.12 mus, 22 Zian '5—H.Z. Sc P.C. 4. SJwemlust 3—Maas 2. 25 H.Z. P.C. 4S.Z. PJX 29 Maas 2—Zian 5. Zwemlust 3—S.Z. P.C. X Voor de Schoonhovensche polollefhéb- bers een welkom „staartje" van het com petitieprogramma. Voor een plaats ln de 2de klasse van den K.N.Z.B. speelt hedenavond S.Z.C. tegen Poelmeer, 9 Aug. is het Poelmeer— H.C.Z. en 18 Aug. H.Z.C.—S.Z.C. We wcnschen de sympatieke Schle- damsche Zwemclub veel succes. De 17-jarige Dolf v. d. Kuil «S.Z.CT, die in ons zwembad eenige weken gele den de borstcrawl demonstreerde,be haalde j.l. Zondag het kampioenschap van Nederland 400 M. vrije slag heeren. JN/VW CONSUMPTIEMELK. Nedertandsche Zuivelcentrale, 8 t/m M Augustus 1937, consumptiemelk regee- ringscontract, taxe-gedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met s kwaliteitsafdracht; over- melk regeeringsminimumprijs 5.50 cent. Afdracht- bij levering ln consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. Het teren van de Montignylaan te Willige-Langerak. WATERPOLO. DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN VAN S.Z. P.C. H. Er wordt een halve competitie gespeeld door vijf clubs. Schoonhoven. Vanmorgen ontving ein delijk het bestuur van de Schoonhovep- sche Zwem- en Polo-Club officieel bericht van de competitieleider van de K.N.ZB., dat S.Z. P.C. II een halve competitie moet spelen, met als inzet twee plaatsen in de res. 2e klasse, waarbij als concur renten zullen fungeeren Zian 5 ('s-Gra- venhage), Zwemlust 3 (Utrecht), H.Z. P.C. 4 ('s-Gravenhage) en Maas 2 (Rot terdam). Elk team speelt twee uit- en twee thuiswedstrijden. S.Z. P.C. .II krijgt Woensdag 11 Aug. Zian 5 op bezoek en Woensdag 18 Aug. daaropvolgende Maas 2. Uit wordt gespeeld 25 Aug. in Den Haag tegen H.Z. P.C. 4 en 29 Aug. moet de reis worden gemaakt naar Utrecht, waar men Zwemlust 3 moet ba- kampen, maar daar deze datum op Zon dag valt zal deze wedstrijd op een nader te bepalen dag plaatg vinden. Het gedetailleerde wedstrijdrooster luidt als volgt: 11 Aug.: S.Z. P.C. 2—Zian 5 15 Maas 2—H.Z. P.C. 4. 17 Zian 5Zwemlust 3. t 18 H.Z. P.C. 4—Zwemlust 3. SJZ. P.C. 2—Maas 2. wwwtti n i i ii GROOT-AMMERS, 5 Aug. Veiling Aanvo& 3999 KG. Suikerperen vanaf 2>j tot en met 4V« cent per K.G.; dirk- jesperen vahaf 3 tot en met 414 cent per K G.- kerswieken vanaf 7 tot en met 8 cent per K.G.; 26 K.G. blauwe pruimen f 0.14 per K.G.; 11 iK.G. boonen f 0.05 per K.G. SCHOONHOVEN, 4 Aug. Vellingsver- eeniging „Schoonhoven". Oomskinde ren I 11—15 et., idem II 6—8 ct.; suiker peren I 2 >44'/i -ct., lidem II I 'A2'/s ct.; rogperen 2—3 ct.; dirkjes' peren 2— 4 ct.; clapps favorite 1113 ,ct.; yellow transparant I 1315 ct., idem II 810 ct.; kerswick 79 ct., rogkrozen 16—20 ct.; blauwe pruimen 17—20 ct.; reine Victoria 2428 ct.; stamprincessen 68 ct.; stokprincessen 1113 ct.; doperw ten 69 ct., prijzen per K.G. Wortels 3 i5 ct.; kroten 1%—.2 ct., beide per bos. UTRECHT, 5 Aug. Groenten- en. Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken" Fruitveiling van 5 Augustus. Bosch- bessen f 10—11, blauwe druiven f 22— 24, champignons f 430, frambozen f 6 28, pruimen f 2—19, roode bessen f 8 17, alles per 100 pond; appels: beauty of bath f 716, charlemowsky f 6—1' codlin keswick f 412, early Victoria 13, mr. gladstone f 414, glasappel f 7—22, lord grosvenor f 611, lord suffield f 712, perzikroode zomerappel f 7—21, yellow transparant f 612, zi geunerinnen f 825; peren; beurre su perfin f 3—10, bonne louise d'avranche i f 26-^36, claps favorite f 516, dirkjes- I peer, f 15, heerenpeer f 17, kruide- nierspeer f 622, koningsjuttepeer f 3— 8, meneelpeer f 1—3, poire madam f 1— 6; précose de trévoux f 9—20, suiker peer f 1—6.30, sijsjespeer f 1—3, triumph de vienne i 22—44, alles per 100 K-G, O ityy

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2