sma die vervelende kies.... AKKERTJES Plaatselijk nieuws Rechtszaken j EXPEDITIE-BEDRIJF K. f. d. HAM Ameide - Tel. 23 Door geheel Nederland BEZOEKT DE UITVERKOOP bij F. BOS te Noordeloos niet Laat deze gelegenheid voorbijgaan! KantcmgerechtGouda ^l VRIJDAG 8 AUGtrSTCfS» Ï93» TOMATEN VORMPJES. 1 KG. tomaten; 1 eetlepel azijn; 1 laurierblad; 1 yitje; takjes selderij; 3 peperkorrels; dessertlepel suiker (afge streken); 1 kopje vol doperwten; zout; peper en paprika; i'/i eetlepel poederge- latine; ,sl£ om te garneeren. Tomaten met een weinig water op letten en koken met laurierblad; uitje peperkorrels, selderij, gedurende pl.m 10 min., daarna de tomaten door een zeef_ wrijven en de puree weer, in de pan gie ten. Suiker toevoegen, peper en zout en de gelatine, die in drie eetlepels water en 1 eetlepel azijn is opgelost. De massa in totaal pl.m. 8 liter over kleine vo-mp- jes verdeelen eri koud en stijf laten worden, daarna storten op slablaadjes en garneeren met de doperwtjes. KOUDE RIJST MET MELK. l'/i Liter melk; 80 gram rijst; 100 gr. suiker; 2 eierdooiers; 2l/i ons aalbessen vla; citroenschil; maïzena of sago; sui ker. T-J-, Melk met citroensohtllgtje aan de kook brengen en daarna de gewasschen rijst erin strooien en langzaam gaar koken, daarna een tikje zout en de suiker toe voegen. In een kom worden de be.de eierdooiers geklopt met een paar lepels melk en daarna roerende bij de melk- rijst gevoegd, die men verdeelt over die pe borden, naar gelang* rkb liet aantal personen en koud laaf WcMén. Aalbessen koken met weinig water, uit laten lekken en de gekookte bessen door de zeef wrijven, alles even opko ken en aanlengen met water, suiker naar smaak en binden met maizena of sago tot vla-dikte, daarna koud laten worden, af en toe roeren om te voor komen, dat zich een vlies vormt en koud laten worden, daarna verdeelen over da borden met melkrijst. Men kan inplaats van bessenvla ook een lepel Jam in het midden den rijst doen. ki/VMI Siegfried. Bergambacht. Qp het groote nationale concours-hlppique te Hoofddorp wist de landelijke ruitervereeniging „Siegfried" zeer fraaie succssen te boeken! Met het achttal behaalde zij de eerste prijs. De heer D. Bodegom behaalde de eerste prijs in de handicap dressuurproef en mej. N. Oskam de vijfde prijs. In het landelijk springconcours behaalde de heer P. Ver- sluijs de derde prijs en in de gewone dressuurproef mej. Willy de, Jong de vier de en de heer C. v. d. Hee de vijfde prijs. Gevonden: een bruin lederen porte- monnaie met inhoud, te bevragen in eafé Ooms aan Bérgstoep. Benschop. Voor de metkerscursus is' de belangstelling zoozeer toegenomen, dat het mogelijk is geworden een tweede cur sus te houden en wel op het bedrijf van den heer F. J. Overbeek. Dammen, Capelle a.d. IJssel. Tusschen Moor drecht en T.O.G. van hier werd een wed strijd gespeeld om het zilveren dambord. T.O.G. won dezen wedstrijd met 128. Schaken. Capelle a.d. IJssel. De schaakclub „Kra- lingscheveer" hield een simultaanwed- strijd ln „De Amstelbron" aan de Roe mer Vlsscherstraat alhier. Simultaan- speler was de heer T. ter Kate van Rot terdam. Deze won 21 partijen, terwijl A. Versnel en S. Van Buren elk 1 partij wonnen. Pluimvecvereeniging. Capelle a.d. IJssel. De pluimveevereeni- ging „Tot ons genoegen" hield een keu ring van jonge dieren, met den volgen den uitslag: De mooiste van de aanwe zige dieren was een Havanna Black and Tan, van P. Gouwens. De mooiste der gróótste rassen was ee% w^fq vlaamsche reus van T. Terlouw. De' mooiste der middelrassen was een Blauwe Weener van, L. de Jong. De mooiste der kleine rassen een Havanna Black and Tan, van P. Gouwens. Schoolreisje. Hekendorp. Onder 'begunstiging van mooi weer maakte de schooljeugd, on der leiding van den heer Bos, hoofd der schooi en mej. Exalto, onderwijzeres, 'n schoolreisje. Bezocht werd de gevangen poort te 's-Gravenhage en het planeta rium. Vervolgens ging men naar het Scheveningsche strand. Zoowel de lei ders als de schooljeugd waren over deze reis zeer voldaan. Dés avonds 8.35 uur kwam men weer, zonder eenlg ongeval letje, behouden ln Hekendorp aan. Krimpen a.d. IJssel. Velllngbericht. Aangevoerd werden 2500 kippeneieren. Prijzen waren f 3.25—3.65 per 100 stuks. Voor eendeneieren was geen aanvoer. Bij de op 4 Augustus door den pol der Langeland en Kortland gedreven schouw werd een persoon beboet wegens het niet voldoende schoonhouden van een sloot. Krimpen a.d. IJssel. Zondag zal D.C.V. een wedstrijd spelen tcgeR Gouderak. Langeruigeweide. Veiliilgvereenigittg Driebruggen e.o. Aanvoer 3776 stuks. Prij zen: kipeierc.i 1 3.203.50 per 100 stuks. Peren 80 cent per mand. j Kort raadsverslag. Meerkerk. De gemeenteraad vergaderde Dinsdag. Afwezig was met kennisgeving de heer W. van IJzeren. De notulen wer den vastgesteld. Enkele ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangeno men. Met. alg. st. werd vastgesteld de verordening betreffende het beroep, De- doeld in het reglement voor autovervoer van personen. Op 't verzoek yan T streekdagcomité van de Bijz. Vrijw. Landstorm te Grodt- Amiyers, om een bijdrage in de kosten van een te houden streekdag, werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Het voorstel van B. en W. om een bedrag van f 22.50 beschikbaar t«y st?Hen*" voor het volgen van een politiecursus door den gemeente-veldwachter werd z. h. s. aangenomen. De begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 4600. De gemeente-rekening, dienst 1936, werd vastgesteld in ontvangsten voor de ge wone dienst op f 74476,41, in uitgaven ge wone dienst op f 63376,48, batig saldo f 11099.93. Kapltaaldienst: uitgaaf f 57.893,33, ontvangst'f 48.413,29, nadeelig saldo op f 9480,04. Een wijziging der be grooting, dienst 1937, werd goedgekeurd. Vraagt onze tarieven. Moercapelle. Op hét zang-muziekcon cours te Woudenberg behaalde de zang- vereen. „Zang- en Vriendschap", dir. de heer J. Bartelsman uit Soestdijk, een le pr. In de superieure afdeellng met 334 punten. Nieuwe burgemeester. Noordeloos. De nieuw benoemde bur gemeester, de heer de Leeuw, van Schoonrewoerd, heeft Woensdagmor gen een bezoek gebracht aan deze ge meente. Ten gemeentehuize heeft hij kennis gemaakt met de wethouders van zijn nieuwe gemeenten en met de amb tenaren van de secretarie. De installatie te Noordeloos(jzal plaats hebben op Woensdag 18 Augustus des v.m. 10 uur. Te Hoornaar op Donderdag 19 Augustus des v.m. 10 uur en te Hoog- Blokland op denzelfden dag des n.m. 3 uur. Oranjefeest. Noordeloos. In de jongste bestuursver gadering der Wilhelminavereeniging zijn aangewezen tot voorzitter dokter A. A. .Weepink, tot secretaris de heer J. Duijm en tot penningmeester de heer 'D. v. d. Haven. Als voorlooptge datum van feest viering is 31 Augustus vastgesteld. Het programma is voorloopig aldus vastgesteld: 's Morgens Ringrijderij met rijwielen en volksspelen; n.m. Ringrijde rij met tweewielige rijtuigen en volks spelen. 's Avonds concert en vuurwerk of openluchtbioscoop. tot 7 Augustus. Er is voordeel, ook voor U. Komkommertcelt. Nieuwerkerk a.d. IJssel. In deze omge ving sterven reeds op verschillende plaatsen de komkommerplanten. Over het algemeen ls er dit Jaar weinig ge plukt, daar er reeds vroeg in het voor jaar verschillende ziekten optraden. Doordat de komkommerfeelt in deze om geving een der hoofdbronnen van be staan vormt, zien ,de tuinders weder met belangstelling uit naar de eventueel door de regeering uit te keeren steun op dit gewas. Bij de onderhandsche aanbesteding van de bouw van een loods voor reke ning van de exportslachters Stout en Boere alhier, was de aannemer J. Fijan alhier, laagste Inschrijver. Evenals het vorige jaar wordt ook dit jaar weer een gedeelte van de 's-Gra- venweg voorzien van een nieuwe schoei- ïng. Door het graafwerk dat hiervoor noodig is wordt het wegdek ernstig be schadigd. Na beëindiging van de be- schoeiïngswerkzaamheden zal dan ook een gedeelte van deze weg opnieuw wor den bestraat. Terwijl een bêdiende van de firma De Gruiter uit Rotterdam aan de 's-Gra- venweg boodschappen afleverde, geraakte 'zijn carrier, welke nog geheel gevuld was met kruidenierswaren, aan het rijden en kwam in de sloot terecht. Voorbijgangers brachten de carrier op het droge. De schade was, daar alles doornat was, nog al aanzienlijk. Duivenvlucht. Nieuwerkerk a.d. IJssel Zondag hield de postduivenvereniging „De Luchtbode" een wedvlucht vanaf Eindhoven, afstand 85 K.M. Losgelaten 8.45; aankomst le 10.53.58; aankomst laatste 2.44.53 uur. De prijzen wjerdeu ale solgt behaakL L 4 en 11 J. Stolk; 2, 9, 18 en 28 A. Groe nendijk; 3, 16 en 24 T. Bouter; 5 en 23 D. v. d. Ham; 6, 7, 12 en 22 v. Vliet; 10 Gebr. Muit; 13, 14 en 15 A. Streef; 17, 26 27 en 29 J. Hoogendoorn; 19 en 25 J. van Vlanen; 20 L. van Reeuwijk; 21 K. den Toom. De nieuwe leesmethode. Nieuwerkefk a.d. IJssel Naar aanlei ding van verschillende vragen over de combinatiegedachte van den heer H. J. Leppink, ontwerper van de leesmethode „De Schuifietter", waarvan in dit blad reeds eerder een beschrijving verscheen, hebben wij ons nader laten voorlichten, waarbij het volgende bleek: De onderwijzer Leppink tracht zooveel mogelijk de eigen uitdrukking bij de kin deren te bevorderen. De vrije combinatie, gesteund door vaste basis en richtings lijnen, kan zi. veel meer als dit tot dus ver geschiedde,» bevorderd worden bij vakken, als lezen en taai. De heer Leppink blijkt een tegenstan der te zijn van de opvoedingstheorie die vermeerdering van kennis-voorraad als hoogste doel beoogt. Het kunnen der leerlingen dient gelij ken tred te houden met het kennen; de kennis moet de gelegenheid bieden zelf- combinaties te vormen. Voor het leesonderwijs heeft hij daar om ontworpen 'de „Schuifietter", waar door met schematische oefeningen de mogelijkheid wordt geschapen reeds vroeg met de kinderen tot woord- en zinnenvorming over te gaan. Volgens de ontwerper moet het fanta sievermogen steeds worden aangewak kerd. Doordat de vaste basis is verzekerd door de vaste plaats der klinkers, komt uit het ongeordende het geordende te voorschijn. Begrafenis Jan Geneugelipt. Ouderkerk a.d. IJsseL Op de Nieuwe Alg. Begraafplaats werd Woensdag ter- aardebèsteld het stoffelijk overschot van de ,13-jarige Jan Geneugelijk, die Zater dag van het schip van zijn vader over boord viel en verdronk. Toen de kist in de kapel der begraafplaats was neerge zet, sprak de heer A. de Redelijkheid, 'godsdienstonderwijzer, een grafrede uit. Er was van de zijd* van het publieljfwrtj veel belangstelling. R.V.C. wint prijzen. Reeuwijk. De A-juniores varu'de voet- balvereeniging „R.V.C." hebljén óp het in Bodegraven gehouden Esto-juniores- tournooi de eerste prijs gewonnen. Op de onlangs georganiseerde nederlaagwed strijden van Es to won R.VjC. I de twee de prijs. Padvinders up bezoek. Reeuwijk. Op Dinsdag 10 Augustus zul len ongeveer 500 padvinders van ver schillende nationaliteiten, die deelnemen aan de Wereld-Jamboree te Vogelenzang een bezoek aan deze gemeente brengen. Met motorbooten zal een rondvaart over de plassen worden gemaakt, terwijl voorts getracht zal worden om de gasten zooveel mogelijk van het natuurschoon van de Reeuwijksche plassen te laten ge nieten. Waarschijnlijk zal ook een be zoek worden gebracht aan de Jeugdher berg „De Waterhaan" aan de 's-Graven- broekscheweg. De bewoners van de 's-Graveb- broekscheweg hadden aan de polder Reeuwijk verzocht om ook deze weg te asfalteeren, daar men ook hier veel hin der ondervond van de stofplaag. Het be stuur van de polder heeft besloten om dit Jaar nog niet tot asfaiteering van de 's-Gravenbroekscheweg over te gaan en zal het verzoek ln 1938 nog eens nader overwegen. De speldjesverkoop ten bate van „Herwónnen Levenskracht" heeft hier f 34,60 opgebracht. Het Orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk te Reeuwijk is met de opbrengst over de maand Juli gestegen tot een be drag van f 293,10. De extra collecte van de kerk bracht over de maand Juli f33,61 op, terwijl voorts de kerkvoogdij een gift van f 20 en de diaconie een gift van f 10 hebben ontvangen. Gevohden: een kinderschoen, te bevr. ter gemeente-secretarie; een melk bus, te bevr. Weth. Venteweg H 98a; een bril in doos, te bevr. ter gemeente-secre tarie. Duivenv'rcht. Sliedrecht. De postduivenvereen. „De Reisduif" heeft een wedvlucht gehouden vanaf Ciney België), afstand 172 K.M. De uitslag was als volgt: 1, 2, 3, 11, 13 en 14 Breedveld en Hartog; 4, 6 en 12 Kraayeveld en Noordenne; 7 en 9 van Aken; 8 C. P. Kroon; 10 Bakker.15, 18 en 20 A. Blom; 16 Van der Vlies; 17 Schalk; 5 en 19 Bot. Hoog water. Sliedrecht. Zondag 8 Aug. va. 7.30 u.; Maandag 9 Aug.' v.m. 8.15 uur; Dinsdag 10 Aug. v.m. 8.50 uur; Woensdag 11 Aug v.m. 9.36 uur; Donderdag 12 Aug. v.m. 10.10 uur; Vrijdag 13 Aug. vm. 10.50 Zaterdag 14 Aug. v.m. 11.35 uur. Waddinxveen. De politie heeft te Rot terdam aangehouden J. P. V„ wonende alhier. Hij moest nog een hechtenisstraf* ondergaan van 20 dagen en Is naar het i Huis wui Bewaring overgebracht. Door een defect aan de stuurinrich ting reed de 24-jarige motorrijder S. uit Boskoop tegen dè achterzijde van een aan de Noordzijde alhier geparkeerde vrachtauto. De bestuurder werd van de motor geslingerd en klaagde Over inwen dige pijnen. Hij is naar zijn woning ver voerd. Zijn motor werd totaal vernield. De vrachtauto werd aan hét chassis be schadigd. Doordat de koopman P. in de Dorps straat met een handwagen van richting veranderde en geen teeken had gegeven werd zijn wagen door een personen iuto bestuurd door De'Jji uit Gouda aange reden.. De handwagen werd beschadig^ terwijl de duWkruk werd vernield. De ijzerwerker Van G. reed per rijwiel op de Kerkweg. Doordat een vonk vuur uit zijn pijp op «ijn colbert jas terecht kwam, vatte deze vlam. In een oogenblik stond dat kleedingstuk in vlammen. G. trok zijn jas van zijn li chaam, Zoodat hierdoor erger werd voor komen. Aan zijn handen had hij eenige brandwonden opgeloopen. Kiespijn overvall U meestal op een tijdslip dal U géén gelegenheid heelt naar den tandarts te gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dal helpt U tenminste dade-kik van de pijn af. AKKER-CACHTÊ-TS zijn Bijzondere pijnstillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Nederitnthch Smaakloos ouwel-omhulsel om Product "I poeder Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 sl. 52 cl. Zakdoosje 20 cl Vólgens recept van Apotheker Dumont DOODELIJKE AANRIJDING TE ALBLASSERDAM. De 30-jarige A. R. uit Alblassérdam, fietste op den Kinderdijk en achter hem reed eveneens op een rijwiel de jon gen A. Boon. A. R. verklaart dat hij voor zijn woning van zijn fiets was gestapt en Boon had toen plotseling links moe ten uitwijken en was aangereden door een van tegenovergestelde richting ko menden vrachtauto. De verklaringen van verdachte waren niet in overeenstemming met die van de getuigen. Volgens getuige A. Groenendijk, die van een achter den vrachtwagen rijden den auto uit het ongeluk geheel had zien gebeuren, had verdachte zich min of meer van zijn fiets laten vallen. Toen was Boon snel links uitgeweken; zijn fiets had die van verdachte even aan geraakt en hij zou ook nog even tegen verdachte's linker elleboog zijn aange komen. Een buurman van verdachte was, door luid knarsen van remmen opgeschrikt, het huis uitgesneld en vond het slacht offer, bloedend uit neus en mond en ooren, op korten afstand schuin achter het linker achterwiel van dén wagen, dat over het hoofd van het slachtoffer was gereden, tengevolge waarvan de jongen vrijwel onmiddellijk is overleden. De chauffeur van den vrachtauto ver klaarde dat links van zijn wagen plus minus twee meter, rechts een kleine me ter ruimte was geweest op den weg. Ge tuige heeft verdachte geen teeken zien geven, ofschoon R. zegt, wel degelijk, twintig of vijf-en-twintig meter vóór de plaats waar hij van den weg af wilde wijken, den rechterarm uit te hebben gestoken. Het OM. constateerde, dat verdachte dingen heeft beweerd, welke m elk ge val niet kunnen zijn gebeurd, gezien de feiten. Hieruit blijkt, dat verdachte poogt zich uit deze zaak te draaien, en dat wijst op schuldgevoel. Een maand hech tenis eischte spr. De verdediger betwistte, dat verdach te's schuld vast stond en concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 12 dezer. CZitting van Woensdag 4 Augustus). Een flink schadepostje. S. L. B. te Gouda had zich Woensdag te verantwoorden wegens het koopea van een fiets, die ln het register geboekt stond op een vaische naam. B. vertelde dat iemand 's Maandags bij hem gekomefl was, die vroeg of hij een tweedehands 'fiets van hem wilde koo pen. Twee dagen later kwam de bewuste persoon en B. kocht het rijwiel voor f J.50. Kantonrechter: Was die fiets niet meer waard? Verdachte: Nee, edelachtbare. Ik heb hem niet beneden de waarde gekocht. Toen ik eijn naam, woonplaats en het uur, waarop ik de fiets kocht, in het re gister genoteerd had, heb ik de fiets bui ten neergezet,, zeide B. verder. J. P. v. d. B. te Gouda, die langs kwam herkende de fiets als zijn eigendom. Di rect heeft de rijwielhandelaar de politie gewaarschuwd en een onderzoek ingesteld naar de juistheid van het genóteerde in het register, peze mededeelingen bleken gefingeerd te zijn. Ook een onderzoek in Haastrecht had geen resultaat. B. heeft nog een heele morgen bij de Arbeidsbeurs gestaan, maar de dief kwam niet opda gen. De kantonrechter vond de beste oplos sing B. de fte.ts aan v. d. B. terug te la ten geven. B. wilde hiermee accoord gaan Over 14 dagen moeten beiden komen om te vertellen of dit Inderdaad heeft plaats gehad. Een aardige veldwachter. A. M. B. te Gouda was geverbaliseerd wegens het rijden zonder licht. Van de gelegenheid orp de zaak Hit te leggen maakte verdachte gebruik en deelde mede: Ik werkte te Zoetermeer en toen Ik 's avonds naar huls ging, brand de mijn licht niet. De veldwachter, die mij aanhield, zelde: Ik kan je niet naai Gouda laten loopen ook. Ik heb eerst nog in een garage de lamp nagekeken, maar het haalde niets uit. Toen ik in Gouda op de Gouwe kwam, stopte er vlak vooi my een auto, waaruit twee veldwachter» stapten, die mij een bekeuring gaven. De kantonrefchter vroeg of hij dat van dien veldwachter in Zoetermeer bewijzen kon. „Kom de volgende week maar terug en dan moet je een brief van hem bij je hebben," zelde hij. „Komt voor elkaar," zeide verdachte. Vischongemakken. J. H. te Gouda heeft zonder permissie in de polder Randenburg gevischt. D« verdachte zei, dat de boer hem altijd een bootje gaf, maar over toestemming le nooit gepraat. De veldwachter, die hem verbaliseerde, had tegen H. gezegd: Dat is een klap in mijn gezicht. Kantonrechter: En hoe is het affeetoo- pen met die klap. Verdachte: Dat weet ik niet. H. kreeg 2 gulden boete of 1 dag hech tenis. L. F. W. te Gouda had hetzelfde kwaad bedreven in de Blaiswijksche polder. Kantonrechter: Man, weet je het nou nog niet. De pers heeft vol gestaan ove* dit gevai. Ook hij kreeg f 2 of een dag. Er schijnt in de aleiswijksehe polder veei vlsch te zitten, want J. G. J. en A. C. v. S., beiden uit Rotterdam, hadden er ook een goed plekje gekozen. S. had toestemming van de kinderen en de meid van den boer gekregen. Die hebban er niets over te zeggen, zei de kantonrechter. Beiden kregen een gulden boete, of een dag hechtenis. J. C. v. d. K. te Hoenkaop had aldaar zonder vergunning in een wei- en hooi land geloopen en tevens zitten visschen. Voor' de eerste overtreding kreeg hij 2 gulden of een dag, maar hij hoefde maar 50 cent voor het visschen te betalen, be houdens verbeurdverklaring van het vischmateriaal Allerlei, W. v. D. te Haastrecht had zonder licht gereden. Verdachte: Ik kon onder de lantaarn» niet zien of mijn licht brandde. Kantonrechter: Nonsens! Twee gulden of een dag. T. L. J." R. te Rotterdam heeft te Gou da op de hoek WesthavenVeerstal niet rechts gehouden. Eisch: f 10 subs. 3 d. Vonnis f 6 subs. 2 d. h. M. P. te Gouda fietste zonder een deugdelijk wit achterspatbord. P. had er wel een, maar dit was een houtje met een rood glaasje. Hij werd schuldig ver klaard zonder toepassing van straf. A, d. B. te Gouda reed op de Spoor straat te pouda zonder bel. Vonnis f 1 subs. 1 dag. C. B. te Gouda heeft met zijn motor fiets niet gestopt voor stopseinen, die duidelijk gegeven werden door een agent. Verdachte.' Ik heb geen agent gezien. Kantonrechter: Dan'heb je geen goe de oogen. B. kreeg drie bekeuringen, nJL omdat hij niet gestopt had, het nummerbord niet verlicht was en hij geen rood ach terlicht had. Eisch: f 10, f 3 en f 3 subs. 5 dagen en 2x1 dag. Vonnis.' f 6, f 1 en f 1 suba. 'J, dagen ea 2 x. j. dag.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6