nMMMMWMMRW j Plaatselijk nieuws Sportnieuws Predikbeurten I rf-——-i '-*' Berkenwoude. De muziekvereeniging P.H.T.S.G., onder leiding van den heer C. Korevaar, zal op 31 Augustus medewer ken aan het Oranjefeest te Oudewater. In deze gemeente is men thans be gonnen met het asphalteeren der wegen, wat aan de stofplaag een einde zal mar ken. Vergoeding I.ager Onderwijswet Capelle a.d. IJsseL De heer C. M. Woo ning aan de Bermweglaan, richtte aan de gemeenteraad een verzoek om ver goeding van reiskosten voor een leer plichtig kind, dat de R.-K. school in Nieuwerkerk a.d. LJssel moest bezoeken. De raad wees dit verzoek af, daar de af te leggen afstand korter was, dan de wettelijk voorgeschevene. Nader onder zoek heeft echter uitgewezen, dat de af stand voldoet aan het bepaalde van de L. o. wet, zoodat de raad alsnog beslo- /ten heeft vergoeding van reiskosten toe te kennen. Vacantie-reisjes. Capelle a.d. IJsseL De Geref. Meisjes- vereeniging „Maranatha" (IJ.sseim.ond.- sche Laan), maakte per touringcar een uitstapje naar Zeeland, "s Morgens zes uur werd afgereden en eerste pleister plaats was Bergen op Zoom. Vervolgens werd het schoone eiland Walcheren be zocht, Vlisslngen en Middelburg bewon derd en in Zoutenlande van badgelegen heid gebruik gemaakt. Zeer voldaan keerde men 's avonds huiswaarts. De Geref. Meisjesvereeniging „Jachin" maakte per Megga-bussen een uitstapje naar Breda en omstreken, 's Morgens 8 uur vertrok men van de IJsselm. Laan, waarna rechtstreeks naar Breda werd gereden. Vandaar vertrok men naar het Mastbosch, waar volop is genoten van de schoone natuur, begunstigd door heerlijk weder, 's Avonds half negen keerde men behouden weer, opgewacht door ouders en zeer vele belangstellenden. Kosten Openbaar Lager Onderwijs. Capelle a.d. UsseL De kosten van het openbaar lager onderwijs hebben over 1935 voor onze gemeente bedragen f 9.27 per leerling. SLACHTOFFER VAN SPOORWEGONGE- VAL BEGRAVEN. Gouda. Onder groote belangstelling is Vrijdagmiddag op de Algemeene Be graafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J. G. Bik, in leven chef van de fa. J. C. Dorlas, die verleden week op zoo tragische wijze om het leven is gekomen tijdens hét' spoor wegongeval met de tram Gouda-Schoon- hoven. Drie kransen dekten de baar, welke de nabestaanden grafwaarts volgden. De directeur der fa. Dorlas, de heer W. Rel- neke uit Amersfoort, memoreerde de nauwgezette plichtsbetrachting van den overledene, die ruim 35 jaar in dienst der firma is geweest en steefis zijn beste 'trachten aan haar heeft gegeven. De oudste zoon van den overlédene heeft aan het einde van de droeve plech tigheid dank gebracht voor de belang stelling. Duitsch L. O. Gouda. Te Den Haag slaagde voor het exameil Duisch L. O. de heer i. Tijbout. Baby-nitzettten voor behoeftige gezinnen Gouda. Hier ter stede heeft zich, even als in meer plaatsen van ons land, een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, baby-uitzetten uit te reiken aan behoef tige gezinnen, waar een baby geboren wordt gedurende de week, waarin de prinses aan een nieuwe oranjetelg het leven zal schenken. Van dit comité, dat op initiatief van de afdeeling Gouda van het Nederland- sche Padvindstersgiide werd opgericht, is mevrouw Gaarlandtde Kat eere-pre- sidente, terwijl het dagelijksch bestuur is samengesteld uit mevr. L. Sipsvan Dusseldorp, presidente en mevr. T. v. d. PolOosterling, secretaresse-penning- meesteresse. Het adres der secretaresse is: Bleekersingel 24, Gouda. Commissie van toezicht middelbaar onderwijs. Gouda. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van deken B. M. J. van Rooy, stellen B. en W. den raad voor, uit de volgende aanbeveling voor de benoeming van een lid der com missie van toezicht op het middelbaar onderwijs, een opvolger te kiejsen: ir. G. F. Verhorst óf P. B. Sips te Gouda. Wielrijdster gevallen. Gouda. Gisteravond omstreeks half 7 M me}. A. K., wonende te Rotterdam, nabij de Julianasluis van haar rijwiel ge vallen en heeft zij haar rechter-boven- arm gebrqjten. Met de auto van den G. GD. is zij naar'het Van Iterson Zie kenhuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Oefening van het Roode Kruis. Gouda. In samenwerking met de af- deelingen "Schoonhoven en riodegraven, heeft de afdeeling Gouda van de Neder- landsche Vereeniging „Het Roode Kruis" ZateigVagmiddag alhier een buitenoefe ning gehouden. Onder de belangstellen den bevonden zich o.m. de militair-com missaris van het Roode Kruis, lt.-kolo- nel J. de Waal; de heer A. M. Nieuwen- huisen, burgemeester van Schoonhoven; de heer C. Hess, commissaris van politie te Gouda; de heer J. Jaring, voorzitter van de Goudsche Luchtbeschermings dienst; dr. J. Groesbeek, arts te Schoon hoven en dr. A. Montagne Izn. De leiding dezer oefening berustte bij den heer H. Harms, secretaris der afdee ling Gouda van Het Roode Kruis. Beni ge padvinders van de St. Jans-kruis- vaart verleenden hun medewerking. Op het terrein achter de watertoren op de Hooge Schjelandsche Zeedijk werd een ernstig auto-ongeluk verondersteld, waarbij niet minder dan 25 gewonden waren. Deze werden van eerste hulp voor zien en met een groote vrachtauto van de fa. L. N. Poldervaart naar een denk beeldig ziekjenhuis op Lombok, achter het station, vervoerd. Meteen speciaal toestel werden de „gewonden" in een trein-wa- gon getransporteerd. Dit toestel is een vinding van den heer C. A. Sas, directeur van de machinefabriek der fa. A. J. So-s alhier. In het restaurant „The Corner" in de Crabethstraat heeft luitenant De Waal een korte nabetrachting gegeven over de oefeningen, welke men over het algemeen als geslaagd beschouwde. Gemeenteraad. Giessen-Nieuwkerk. Dinsdagmorgen half elf wordt raadsvergadering gehou den. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken; Voorloopige vaststelling gemeen te-rekening 1936; Onderhandsche ver huring perceel weiland aan P.V.V.; On-' derhandsche verhuring voormalig school huis aan J. A. Vreem; Wijziging alge meene politieverordening; Wijziging be grooting 1937 (voorstel B. en W. tot al- geheele aflossing van schulden per LI. '38; Rondvraag en sluiting. Excursie. Giessen-Nieuwkerk. In de afgeloopen week maakten 'n 44 landbouwers uit de Alblasserwaard met Vljfheerenlanden en Tielerwaard, onder leiding van den heer T. de Jong, te Giessen-Nieuwkerk, in touringcars een excursie naar de Wie- ringermeerpolder. Des morgens om 5 uur vertrok het ge zelschap en te ongeveer 10 uur arriveer de men te Wieringerwerf, alwaar bij net cultuur-bureau vergunning was gevraagd tot bezichtiging van enkele boerderijen. Als geleider ging mede de heer Kaan, die op een eanvoudige, doch begrijpelij ke wijze uiteenzette het begin der droog legging en de werking der bedrijven. Een bezoek werd gebracht bij een in werking zijnde koren-machine, welke ma chine tijdens het maaien het graan schoon in de zak dorschte. Daarna zag men ook verschillende dorschmachlnes in werking, welke in een uur tijds 60 HL graan schoon dorschcn, en verschillende soorten ploegen, w.o. een met plm. 1000 P.K. Enkele boerderijen werden bezichtigd. Na afloop dankte de heer De Jong hun geleider voor de uiteenzetting van het jongste stukje Nederland, waarna de heer Kaan eveneens dankte vóór de be langstelling. Daarna werd de terugtocht aanvaard. Krimpen a.d. IJsseL Het aantal werk- loozen, dat ingevolge de steunregeling werd ondersteund of bij de gemeentelij ke werkverschaffing was te werk gesteld bedropg 205. Hiervan waren tewerkge steld 174 personen .terwijl 31 personen ingevolge de steunregeling werden on dersteund. Verkoop boomvruchten. Langerak. Vrijdag werden ten over staan van notaris mr. J. W. Nortier te Streefkerk in het café van den heer J. Oosterhout alhier, in het openbaar ver kocht de boomvruchten uit de boomgaar den gelegen in de gemeenten Langerak, Nieuwpoort, Groot-Ammers en Streef kerk. Perc.nl van Jac. Sterrenburg, koo per C. Verljelj te Ameide voor f 54; perc. 2 van H. Roest, kooper dezelfde voor f 120; perc. 3 van J. D. Roest Hzn., kooper A. J. Maatkamp alhier voor f 40; perc. 4 van mej. de wed. C. de Vries, kooper dezelfde voor f 370; perc. 5 van D. L. Verhoef, uit de hand verkocht; perc. 6 van Jasp. Hol, kooper C. J. Schilt te Bergambacht voo rf 140; perc. 7 van A. T. Zwijnenburg, kooper N. Verheij te Nieuwpoort voor f 160; perc. 8 van J. Blom A.Tzn. opgehouden; perc .9 van W. Slob Dzn., kooper" A. J. Maatkamp voor f 72; perc 10 van dezelfde, kooper N. Verheij voor f 250; perc. 11 van dezelfde kooper, dezelfde voor f 110, bij combina tie van de perceelen 10 en 11, werd koo per A. J. Maatkamp voor f 530; perc. 12 van dezelfde, kooper dezelfde voor f 625; perc. 13 van H. W. Kalis, kooper G. C. Terlouw voor f 450; perc. 14 van D. den Besten, kooper J. C. Vermeulen te Berg ambacht voor f 98; perc. 15 ran mej. fie wed. N. de Zeeuw, kooper A. J. Maat kamp voor f 440; perc. 16 van C. de Zeeuw, opgehouden; perc. 17 van A. Schep Azn., kooper A. de Vries te Am- merstol voor f 775; perc. 18 van C. de Haan, kooper P. va nKekum te Ameide voer f 56; perc. 19 van mej. E. van der Ihnden. kooper W. -an Beuzekom root f 88; perc. 20 van A. Vink, kooper G. C. Teriouw te Ameide voor f 400; perc. 21 van J. E. Roozendaal, kooper A. J. Maat kamp voor f 110; perc. 22 van B. van der Horst, kooper N. Verheij voor f 270; perc. 23 van mej. de wed. P.Maat, kooper A. J. Maatkamp voor f 650; perc. 24 van dezelfde, kooper dezelfde voor f 46; perc. 25 van M. H. de Leeuw kooper dezelfde voor f 490; perc. 26 van mej. de wed. L. Aanen, opgehouden; perc. 27 van Joh. den Besten, kooper J. C .Vermeulen voor f 170; perc. 28 van B. Baan Hofman, kooper A. J. Maatkamp voor f 525; perc. 29 van dezelfde, kooper N. Verheij voor f 140; perc. 30 van H. B. de Groot, koo per G. van der Ham te Groot-Ammers voor f 500; perc. 31 van D. Slob, opge- houden; perc. 32 van mej. de wed. W. Rozendaal Tzn., kooper W. van Beuze kom voor f 19: P®rc- 33 V0J1 mej. de wed. M. Hakkesteegt, kooper A. J. Maatkamp voor f 200; perc. 34 van mej. de wed. H. van Vliet, kooper N. Verheij voor f 320; perc. 35 van dezelfde, opgehouden; perc. 36 van mej. de wed. W. Rozendaal, koo per C. J. Schilt voor f 74; perc. 37 van J. en H. van Ommen, kooper N. Verheij voor f 1225; perc. 38 va nD. van Harten, kooper M. van Anrooij te Streefkerk voor f 100; perc. 39 van dezelfde, kooper C. J. Schilt voor f 300; perc. 40 van dezelfde kooper-dezelfde voor f 66; perc. 41 van mej. de wed. G. Slob, kooper W. van Beuzekom voor f 60; perc. 42 van dezelf de, kooper dezelfde voor f 34; perc. 43 va nA. van de Werken Gzn., kooper W. de Waard te Ammerstol voor f 410; perc. 44 van M. Spek, kooper M. van Anrooij voor f 60: perc. 45 van dezelfde, kooper C. J. Schilt voor f 50; perc. 46 van de zelfde, kooper N. Verheij voor f 54; perc. 47 van M. Slób, kooper W. de Waard voor f 110: perc. 48 van H. Spek, opge houden; perc. 49 van dezelfde, kooper C. van der Ham voor f 35; perc, 50 van de zelfde, kooper W. de. Waard voor f 110; perc. 51 van P. Hakkesteegt, kooper C. J. Schilt voor f 220; perc. 52 van P. Boel, kooper C. van der Ham voor f 400; perc. 53 van H. dé Bruin, kooper M. van An rooij voor f 50; perc. 54 van mej. de wed. A, van Buren, kooper A. J. Maatkamp voor f 150; perc. 55 van mej. de wed. T. Schep, kooper W, de Waard voor f 280; perc. 56 van dezeifde kooper N, de Krutjk te Ameide voo rf 35; perc. 57 van C. van der Hee, kooper C. J. Schilt voor f 230; perc. 58 van B. Borsje, kooper C. van der Ham voor f 9; perc. 59 van J. P. de Vos, kooper M. J. Bouter voor f 92; perc. 60 van G. P. Voorsluijs, kooper M. van An rooij voor f 45; perc. 61 van L. Hoogen- doom, opgehouden; perc. 62 van mej. de wed. C. Boot], kooper T. den Besten te Lekkerkerk voor f 50* perc. 83 van de ge meente Nieuwpoort, koöper A. J. Maat kamp voor f 30; perc. 64 van H. van Wijk, kooper T. den Besten voor f 10. De verkooplng bracht in totaal op f 11.787, Lekkerkerk. Zondag heeft de reisclub T.ÖP. haar jaarlijksch uitstapje gemaakt Om 5 uur werd vertrokken. De reis ging 'over Utrecht, Apeldoorn, Zwolle naar de Afsluitdijk. Dit grootsche werk werd met belangstelling bezichtigd. Het doel was daarna de Wieringermeerpolder en van daar toog men naar Amsterdam. Natuur lijk werd de hoofdstad bezichtigd en zeer voldaan toog het gezelschap huiswaarts. Meerkerk. De gemengde zangvereen. „Advendo" zal op 13 Sept. deelnemen aan het festival te Kedichem. Hoofdarte. Krimpen a.d. Lek. Te Rotterdam slaag de de heer Ch. J. G. van de Linde voor de hoofdakte. Duivensport. Lekkerkerk. De uitslag van de duiven vlucht vanuit Dax, afstand 1004 K.M. en waaraan 21 vogels hebben deelgenomen, is als volgt (Los Vrijdag te 13 uur). 1ste prijs Ros en Verheij, aankomst Maandag 2e prijs E. Hofwegen, id. id.; 3e prijs A. van Boudesteijn id. Dinsdag, 4e prijs Abr. van Risp id. en 5e pr. P. Slingerland id. De uitslag van de vlucht van Vilvoor de, afst. 109 K.M. en waaraan 239 dui ven deelnamen, is: los 11 uur, snelheid le duif 741 M. Prijzen: 1, 7, 26 en 28 P. H. Ros; 2 en 25 Mart. Mudde; 3, 9 en 30; H. Burggraaf; 4 en 10 J. J. Broer; 5 Joh. de Jong; 6, 14, 16, 40 en 48 P. Slin gerland- 8 M. Hoogenboezem; 11, 27 en 34 P. Mudde; 12 en 32 E. Hofwegen; 13 en 29 Zwartbol; 15, 41 en 46 W. de Grulj- ter; 17 J. den Boon; 18 A. van Boude steijn; 19 Eikelenboom; 20, 31 en 36 J. Graafland; 21 en 35 J. Daalwijk; 22 W. Bronsema; 23 en'39 C. Stoppelenburg, 24 Ros en Verheij; 33 Abr. van Risp; 37 en 42 Bravenboer; 38 en 43 Cor Mudde; 44 D. v. d. Graaf; 45 Aart Daalwijk, 47 Adr. y. Risp. Aankomst le duif 13,26.11 uur, aankomst laatste duif 14 38.1} uur. Lekkerkerk. Op de veiling alhier be droeg de aanvoer van eieren 7143 stuks. De prijzen beliepen: heneieren f 2.10— 2 25* kipeieren f 3.153.50 per 100 stuks; boter 63'/»68 et; Stamsuikerboonen f 4 75—4 80 rabarber f 2.15, savoye kool f 2.45250, kroten f 1.25—1.30, stamsnij- boonen f 4-4.50, suikerperen f 2.75—3.50, doperwten f 3, bloemkool f 3.70—5, spits kool f 1.75—2, stokprtnsesseboonen f 930 1030, spekboonen f 630—7, peen X 45 ni« f IM per 100 bof Zondag is in een'der collectezakjes in de Ned. Herv. kerk een gift van f 10 gecollecteerd voor de diaconie. K.D.O. ti. Lekkerkerk. In het verslag van de turn uitvoering van KD.O. in het nummer van Woensdag 4 Aug. noemde onze cor respondent abusievelijk den heer Kok als directeur. Dit moet zijn de heer J. C. Boon van Krimpen a.d. Lek. Concours. MoercapeOe. De zangvereeniging Zang en Vriendschap", directeur de heer Jan Bartelsman, uit Soest, nam Woensdag te Woudenberg deel aan het groot na tionaal muziek- en zangconcours en be haalde in de superieure afdeeling een eerste prijs met 337 punten, een eere- prijs en een dlrecteursprijs. Gevonden: een ceintuur. Inlichtin gen bij de politie. Veiling. Donderdag waren aange voerd 6303 eieren. De prijzen waren als volgt; Heneieren f 1.80—3.25, kippen eieren f 3.504.05, eendeieren f 2.25 2.65, kalkoeneleren f 4.30, alles per 100 stuks. Ernstige vaL Ouderkerk a.d. IJsseL Een drie-jarig zoontje van den bakker C. Twigt, kwam op de terreinen van de houthandel H. en P. H. Heuvelman in de Kromme zoo danig te vallen, ,dat hij een gapende hoofdwond bekwam. De geneesheer achtte de wond ernstig "eh vreesde," dat de hersenen waren geraakt. Na een voórloopig verband te hebben gelegd, heeft hij het knaapje naar het Goudsche ziekenhuis overgebracht. Kind v'erdronken. Ouderkerk a.d. IJsseL Van den land bouwer Kool, wonende nabij de Steen fabriek „De Lindeboom" te Gouderak is Woensdag een 3Vi-Jarig dochtertje in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Oranjefeest Ouderkerk a.d. IJsseL Dé Oranjever- eeniging „Oranje Nassau" Ls voorne mens de verjaardag van de koningin op 31 Augustus feestelijk te herdenken. Het voorloopig programma is als volgt sa mengesteld: 1.30 uur rondgang door het dorp met de muziekvereen. „Excelsior" naar het feestterrein aan de Kerkweg. Op het terrein zullen in de middaguren volksspelen worden georganiseerd. Ver der zal een vliegdemonstratie worden gehouden waaraan een wedstrijd zal verbonden zijn. De feestgangers zullen n.l. de hoogte van het vliegtuig moeten raden. Des avonds zal de gymnastlekvereenl- 'ging „Oefening Kweekt Kracht" eenige gymnastiekoefeningen ten beste geven. De muziekvereen „Excelsior" zal ook des avonds het geheel opluisteren. Oudewater. Aan de N.V. Vereenigde Zulvelbereidere is vergunning verleend tot het bouwen van een kaasmakerij, als mede het mogen opvoeren van de elec- trische energie tot 7 E.M. gezamenlijk 64'/« PK. Vakopleiding. Oudewater. Alhier is door enkele schil derspatroons het plan opgevat om te ko men tot het gelegenheid geven aan jeug dige schilders het hout hout- en mar merschilderen te leeren. Dit onderdeel van het vak werd de laatste jaren nogal verwaarloosd. Ook belanghebbenden uit omliggende gemeenten kunnen hieraan deelnemen. Inlichtingen te verkrijgen bij J. A. Meesters, C. Vink, M. J. Quêe, C. Paardenkooper en Roelofs en VerweiJ. Aanbesteding. Papendrecht. Onder directie van den gemeente-architect W .van \der Laan la door B. en W. aanbesteed: het buiten- verfwerk van de 4 gemeentewoningen aan de Eilandstraat en van het voor malige Raadhuis. Ingeschreven was als volgt: Buitenverf werk 4 gemeentewoningen: W van Riemsdijk f 210; wed. Jac. Groen f 225; T. Twigt f 225; Ph. Verdoren f 256; W. van Dalen f 215; P. van Wljiigaarden f 169. Allen te Papendrecht. Buitenverfwerk voormalige Raadhuis: A. is voor het compleet afverven en B voor het tweemaal gronden: W. van Riemsdijk A f 140; T. Twigt A f 104; T. Twigt B f 86; W. van Dalen A f 110; W. v Dalen B f 80; Ph. Verdoren A f 99.50; Ph. Verdoren B f 75; P. van Wijngaarden A f 104; P. van Wijngaarden B f 84, allen te Papendrecht. Het werk is opgedragen aan P. v. Wijn gaarden voor de 4 gem. woningen voer f 169 en voor B Ph. Vervoren voor f 75. Peursum. Zaterdagmorgen werd alhier een verkiezing gehouden voor een hoofd ingeland van het waterschap De Over waard, In de vacature Kloek. Gekozen werd als zoodanig de heer J. Schakel Az. met algemeene stemmen. In de vacature j. Schakel Az. werd als heemraad voor de polder Peursum gekozen de heer E. Kooiman, eveneens met algemeene stem men. Belden hebben hun benoeming aangenomen. Waddinxveen. GevondenGrijze re genjas bij N. Vis, Kanaalstraat 1; een halsband bjj W. van der Helden, Brug weg 93. /MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 Mond- en klauwzeer. Waddinxveen. Onder het vee van den landbouwer de Ruiter is mond- en klauwzeer uitgebroken. Maatregelen te gen verspreiding zijn direct getroffen. Aan het postkantoor werd gedu rende de maand Juli ingelegd f 5745,54, terugbetaald f 5633,42. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4333. V— In Juli passeerden door de hef- brug over de Gouwe in onze gemeente 3571 schepen, waarvoor de brug 2246 keeren geopend moest worden. B. en W. hebben aan den rijks waterstaat vergunning verleend tot het bouwen van twee burgwachterswoningen ten behöeve van de brugwachters, die dienst zullen doen bij de basculebrug over de Gouwe, liggende in den nieu wen verkeersweg Den HaagUtrecht. De heer U. liep in de Dorpsstraat met zijn hoofd tegen de onderkant van een zonnescherm van de fruitzaak van Z. HIJ viel achterover tegen de straat. Aan zijn hoofd had hij enkele schaaf wonden opgeloopen. Op 18 Augustus hoopt het echtpaar G. Droog en L. DroogKuster hun 50- Jarig huwelijk te vieren. Het zal dit gouden bruidspaar die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bouwvergunningen. Willige-Langerak. Aan den heer Joh. W. Hoefnagel te Schoonhoven hebben B. en W. thans vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Lopikerslngel. De heer Macdanlël alhier heeft Inmid dels vergunning aangevraagd voor de bouw van een dubbel woonhuis aan de. Weteringkade. WATERPOLO. VOOR DE PROMOTIE. Woensdagavond S.Z. P.C. II— Zian V. Schoonhoven. Woensdagavond 11 Juli, aanvang 8 uur, speelt S.Z. P.C. n zijn, eerste wedstrijd voor de promotie-degra datie-competitie tegen Zian V van 's-Gra- venhage. De Hagenaars, reserves van da bekende eerste klasse club, behaalden, evenals S.Z. P.C. II en ook op zoo fraaie wijze het kampioenschap hunner afdeeling, houden hun oefeningen in een overdekte inrichting en beschikken dien- tengevolge over uitstekende zwem- en baltechniek. We verwachten een span nende, emotjevolle strijd, een gang naai het zwembad ten volle waard. VOETBAL. Schoonhoven. De voor Zondag vastge stelde wedstrijd voor de Lekschild-com- petitle tusschen „Sportclub I" en „Berg ambacht I" is op verzoek van de veree niging „Bergambacht" uitgesteld, in ver band met de wel wat te warme tempe ratuur voor voetbal, welk verzoek door „Sportclub" ten volle werd ondersteund. Het tweede elftal van „Sportclub" ging met zes Invallers naar „Oudewater I", en de uitslag bracht hier een 21 overwinning voor „Oudewater", een re sultaat, dat voor de Blauw-Witten zeer gunstig mag heeten en mede doordat twee doelpunten moesten worden gean nuleerd. Met de rust hadden de Schoon- hovensche Jongens de'ieiding met 01. NED. HERV. KERK. KRIMPEN a.d. USSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. Dinsdag 10 Augustus, 's avonds 7.15 uur, de heer Vijverberg, van Rhenen. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 11 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. GEREF. GEMEENTEN. BERKENWOUDE. Dinsdag 10 Augustus, s' avonds 7 uur (oude tijd), Ds. Lamaln, van Rotterdam. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Bermweglaan. Woensdag 11 Augustus, 's avonds 730 uur, Ds. H. Vlot. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Woens dag 11 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer P. Kolijn, van Papendrecht. EVANGELISATIE. SLIEDRjÉCHT. Dinsdag 10 Augustus, 's avonds 6.45 uur, op het Dr. Langeveld- plein: Openlucht samenkomst. Leider de heer MolL Dinsdag 11 Augustus, 's avonds 8 uur, Lokaal Maranatha, Onderlinge samen komst Leider de heer Moll. Donderdag 12 Augustus, avonds 730 uur bij de Gasfabriek, Openlucht sa menkomst. Donderdag 12 Augustus, 's avonds 730 uur, bij de Spoorbrug, Onderlinge sa menkomst. GIESSENDAM. Gebouw „Rheobot". Woensdag 11 Augustus, 's avonds 7 uur, OpenlpvM samenkomst 0

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 3