fpïaatsclijk nieuws] Rechtszaken Ingezonden stukken MAANDAG 9 AUGUSTUS 1931 k—j SCHEEPSBRAND OP DE NOORD. Sleepschip aan de grond gezet Alblasserdam. Zaterdagavond te onge veer half zeven passeerde op de rivier de Noord het sleepschip „Hendrik" af komstig van Rotterdam en onderweg naar Zwijndrecht, welk schip geladen was met copra. Plotseling bemerkte schipper A. Swets, dat in de kajuit brand was ont staan, waarna hij direct opdracht gaf aan den kapitein van de sleepboot „Re- sico" om zijn schip aan de wal te bren gen. Daar werden maatregelen genomen om de motorbrandspuit van de gemeente te laten komen en eveneens de auto motorbrandspuit van de scheepswerf Jan Smit Czn. Igtusschen werd de slangen wagen gehaald, die gestationeerd staat in een gebouwtje bij de N.V. F. Kloos Zonen's werkplaatsen en die de eerste diensten verrechtte. Maar ai spoedig was de vrijw. brandweer aanwezig met de auto-motorbrandspuit van Jan Smit Cz., die eerst met 2 en daarna, met vier slan gen werkte om de brand meester te wor den. Deze spuit bleek in goede conditie, wat temeer gelukkig w»S, daar men met. de motorspuit van de gemeente pech had. Ten eerste hadden jongens het sleutelgat van het gebouw waar de spuit staat, verstopt met papier en tenslotte wilde de spuit, toen het er op aankwam, niet werken. Het duurde geruime tijd eer het gebrek hersteld was. Door het vele water, dat in het bran dende schip gespoten werd, begon het gevaar van zinken te ontstaan. Om een gedeelte van de lading te redden, werd deze overgebracht in het sleepschip „Wll- helmlna" eveneens van Rotterdam, het welk in de buurt lag van het brandend schip, doch later oordeelde de schipper Swets het noodig zijn schip aan de grond te zetten. De sleepboot „Re si co" heeft toen het brandende schip gesleept naar Gorcum in de buurt bij de N.V. Kloos Ac Zonen's werkplaatsen. De brand was toen zoover beperkt, dat men meende verder de brand in de lading te kunnen voor komen, door die met emmers water nat te houden, waarvoor vijf personen de schipper assisteerden. De kajuit is geheel uitgebrand en een groot gedeelte van de lading bleek reeds dés avonds om half tien verloren te zijn. Men hoopte het overige gedeelte nog te kunnen behouden, doch vreesde, dat ook dat deel verloren zou gaan, omdat de eigenlijke vuurhaard nog niet ontdekt was en de lading bijzonder brandbaar is. De oorzaak van de brand la onbekend. Verzekering dekt de schade. De loco-burgemeester, de heer L. Smit, was aanwezig. De blussching geschiedde onder leiding van den opperbrandmees- ter, den heer C. Vogelesang. Er was veel volk op de been en de po litie had handen vol werk om het ver- keer hi goede banen te houden, wat echter volkomen gelukte. Successen. Ameide. Een groot succes behaalde het fanfarecorp „Unie" van hier, directeur de heer B. A. Hoon te Schoonhoven, op het driedaagsch concours te Woudenberg. De Unie verkreeg namelijk de le prijs In de eereafdeeling met 364 punten, de je prijs in de eerewedstrijd en de le directeurs- prijs. Bovendien behadlde de Unie het hoogste aantal punten over de drie con- coursdagen van de muziek. De dirigent, 'de heer Hoon, ontving een felicitatie der Jury voor zijn uitmuntende en zeer kun dige directie. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Bleskensgraaf. In de zaal Van Vuuren alhier trad in openbare vergadering, daartoe belegd door de afd. Alblasser- waard van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond. die samenwerking had gezocht met fle afd. van de Holl. Mij. van Land bouw en de Bond van Kaasproducenten als spreker op ir. mr. Rienks, verbonden aan het rljkslandbouwconsulentschap te Dordrecht. De groote opkomst bewees, dat het aangekondigde onderwerp (de nieuwe ïPachtwet), trok. Na opening door den voorzitter, den heer j. Aantjes, zette ir. Rienks op po- jpulaire wijze uiteen, welke verandering ln de pachtwet te wachten is en dat een grootere zekerheid voor den pachter het •bedrijfsrisico zou beperken, ook door de voor hem ln de toekomst bestaande mo gelijkheid tusschentijdsche pachtwijzi- «ing aan te vragen. Spr. wees er op, hoe (den verpachter voor zeer lange termijn de beschikking over zijn eigendom ont nomen wordt, doch dat daarnaast ook 'voor hem de mogelijkheid van tusschen tijdsche pachtwijziging bestaat. Zeer duidelijk werd uiteengezet de be tekenis der ln te stellen pachtkamers en de wijze, waarop deze worden samenge teld. Met verschillende aan het bedrijf ontleende voorbeelden illustreerde spr. (gijn betoog. Aan de discussie, die geruimen tijd gorderde, namen velen deel. De vragen werden uitvoerig beant- Voord. Kaasdag. Bleskensgraaf. De Kaasdag zal "'At ge houden worden op de hofstede van den heer M. J. A. de Haan, zooals werd ge- meid, maar in het lokaal van den heer G. van Vuuren en wel op 18 en 19 Augustus. Giessen-Nleuwkerk. Gevondep: een fietstasch. Inlichtingen ter gemeente-se cretarie. Aan den dienstplichtigen wacht meester der huzaren te Amersfoort, den heer E. L. Muis, alhier, is een jaar uit stel. van herhalingsoefeningen verleend. Geslaagd. Hei- »n Boeicop. De dames .Com. Ulten- bogerd en P. den Hartog Jz. slaagden resp. voor het diploma costuums en lin gerie. Werkverschaffing uitgesteld. Hei- en Boeicop. De werkverschaffing bij den heer G. J. den Hertog alhier, waarmee heden een begin zou worden gemaakt, is 10 dagen uitgesteld. Afslag. Hei- en Boeicop. Ten overstaan van notaris J. G. Koedam te Vianen heeft in het oude Rechthuis de afslag plaats gehad van de twee hofsteden en lande rijen, gelegen onder 'deze gemeente, Schoonrewoerd en Vianen, van de Erven van mej. E. de Wildt wed. C„ Kok. Even als bij de inzet was ook thans de belang stelling groot. De hofstede met landerij en van 'wijlen de familie C. Kok werd af gemijnd door den heer A. M. Jochems, boekhouder te Vianen, voor f 59.745. De hofstede van den heer G. de Wildt werd uitgemijnd door den heer L Hartog, par ticulier, won. te Scheveningen, voor f 39.430. De uitslag was: koop 17 lande rijen, de heer G. de Wildt alhier voor f 3375; koop -18 ld. dehr. R.Koolencous te Everdlngen voor f 3020; koop 19 ,id. de heer A. M. Jochems, boekhouder te Via nen voor f 3900; koop 20 ld. de heer J. C. Treure te Dordrecht voor f 725; koop 21 dezelfde voor f,210; koop 22 dezelfde voor f 100; koop 23, 24 en 25 id. de heer D. J. Brouwer en Co.'s alhier voor f 6345; koop 6 x 27 ld.'de heer A. M. Jochems, boekhouder, Vianen, voor f 8050. Totaal opbrengst f 122.890. Gevonden; een zilveren dameshor loge en een zadeldekje. Inl. bij de gem. politie. Hei- en Boeicop. Vrijdagmorgen werd de motorbrandspuit nog weer eens aan een proef onderworpen. Behalve het be dienend personeel, waren mede aanwe zig de.opperbrandmeester, de brandmees ters en het gemeentebestuur. Nadat de spuit op zijn plaats was ge bracht, werd direct tot genoegen van alle water gegeven, zoodat nadat nog met enkele andere mondstukken was gede monstreerd, de spuit weer kon worden geborgen. Leerbroek. BIJ den agent der arbeids bemiddeling staan 11 werkloozen inge schreven ,van wie er 6 zijn geplaatst ln werkverschaffing. Geitenkeuring. Langerak. Vanwege de geitenfokveree- niging „Vooruitgang zij ons doel" werd Zaterdag op het Kerkplein van de Ned. Herv. kerk de Jaarlljksche keuring ge houden. Aangevoerd werden 54 gelten. Als keurmeesters fungeerden de heeren Ingenieur P. Verhoeven en 6. de Jong, respectievelijk Rijksveeteeltconsulent en assistent rijksveeteeltconsulent, beiden te 's-Gravenhage. Na een openingswoord door den voorzitter, den heer A._ Maat, werd het woord gevoerd door den heer Ir. Verhoeven, die o.a. het gemeentebe stuur! dank bracht voor de verleende medewerking tot het tot stand doen ko men van een verordening inzake het houden van wilde, bokken, waardoor reeds nu. merkbaar was de rasverbete ring van geiten in deze gemeente. De uitslag van de keuring was als volgt: 1-Jarige geiten: le pr. J. Boll met Ti nt no. 7361 R; 2e pr. dezelfde met Ditje, no. 7362-, 3e pr. A. Maat met Adrl no. 63 S; 4e pr. Wed. N. de Zeeuw met Neeltje no. 84 S; 5e pr. J. H. Terlouw met Willy no. 65 8 6e pr. D. Slob met Hilllgje no. 66 R. 2- en 3-jarige gel ten: le pr. K. van der Ham met Dlngena no. 9050 S; 2e pr. J. van dtr Meljden met Marle; 3e pr. A. T. Zwijnenburg met Corrie; 4e pr. P. den Hartog met Haddewlna. 4-jarlge gelten: le pr. A. Maat met Trijntje no. 7027 8; 2e pr. Joh. Burg graaf met Flora; 3e pr. J. Hakemulder met Jaantle. Lammeren: le pr. O. Vonk met no. 1 2e pr. T. van Zessen; 3e pr. Jac. de Zeeuw; 4e pr. J. Hakemulder en 5e pr. KI. van der Ham. Kampioen werd van KI. van der Ham; res. kampioen, Marle van J. van der Meljden. Langerak. Gevonden: een nikkelen dop van een radlateur van een auto.' Inl. verstrekt de gem. veldwachter. Concert. Meerkerk. Onder voorzitterschap van den heer L. van Houwelingen uit Noor deloos vergaderde het bestuur van de Federatie Meerkerk van de Ned. Bond van Land- en Tulnbouwarbeiders. Beslo ten werd om tn de a.s. winter een avond school te organlseeren. Bij deze gelegen heid zal met dé moderne vakbonden con tact worden gezocht over eveniuecle deelname aan den eursus. Een onder wijzer heeft reeds de leiding op zich ge nomen. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan 45 werkloosen ingeschreven, van wie er 25 zijn geplaatst in de werk- de werkverschaffing. Landdag. Meerkerk. De Herv. Jdhgelingsveree- niging op Geref. Grondslag zal Woens dag een landdag houden op een perceel grasland, nabij de kom der gemeente van den heer S. de Ruljter'Hz. Sprekers zijn: Ds. Zijlstra, van Noordeloos; Ds. v. d. Pol, van Wierden, Ds. Monster, van Aal burg; Ds. Bout, van Delfshaven; en Ds. Slok, van Langerak. Meerkerk. De begrooting over 1938 van het burgerlijk armbestuur sluit in ont vangsten en uitgaven op f 4000. Meerkerk. In verband met het vertrek van den heer D. Bos, voorzitter der Geref. Jongeiingsvereeniging, is het be stuur der vereeniging thans als volgt sa mengesteld: J. Boogert, voorzitter; A. van der Leun, secretaris; J. Versteeg, pen ningmeester; J. Zwart, bibliothecaris en D. Jongkind, alg. adjunct. Geitenkeuring. Nieuwpoort. Uitslag geitenkeuring van wege de geltenfokvereeniging „Nieuw Leven" op Vrijdag 6 Augustus op het terrein van Jac. van Vliet.- Keurmees ter was de heer 8. de Jong, ass. rijks veeteeltconsulent te 's-Gravenhage. Aangevoerd 12 geiten. I-Jarige geiten: le pr. A. van Vuren met Corrie no. 9899 8; 2e pr. J. A. C. Ro- zendaal met Clasina no. 9994 8 3e pr. J. W. Brouwer de Koning met Jannie □o. 9993 8. Oudere geiten; le pr. B. van Wijk met Jannie no. 8803 8; 2e pr. T. Ter louw met Johanna no. 7038 R; 3e pr. J. W. Brouwer de Koning met Neeltje no. 7046 R. Een diploma van den provincialen bond van geitenfokvereenlgingen, ont vingen J. A. C. Rozendaal met Clasina en B. van Wijk met Jannie. Nleuwland. De begrooting van het bur gerlijk armbestuur, yoor het dienstjaar 1938 sluit in ontvangsten en uitgaven op f 1775. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan 19 werkloozen ingeschreven, van wie er 10 zijn geplaatst in de werk verschaffing. Geslaagd. Sliedrecht. De heer K. G. Elsenaar slaagde te Utrecht voor het examen als mr. ln het timmeren. Het examen werd gehouden onder rijkstoezicht. Boukhoudcn M. O. Sliedrecht, De heer G. G. van Wijn gaarden ls te Den Haag geslaagd voor het examen boekhouden M.O. (K XIU. Voetbalvereeniging „Sliedrecht". Sliedrecht. Donderdagavond vergader de de voetbalvereeniging „Sliedrecht" ln de bovenzaal van café Schalk, waar on geveer 50 leden aanwezig waren. De heer Van der Vlies, voorzitter, opende met een kort woord de vergade ring, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. In het bestuur werden gekozen Dr. .Folmef en de heer KI. Vlot, zoodat het bestuur, lnplaats van 7, thans 9 bestuursleden telt. Wegens bedanken van den heer A. Hoeflaak werd gekozen de'heer Gr. Brandwijk. In de elftalcom missie werd gekozen F. »Obbema en K. Leeuwestein, terwijl ln de kascommissle werd benoemd de heer A. de Gruijter. Ongeveer 11 uur werd de vergadering gesloten. Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Gevonden: wed. Boulonois B 949 een kipdermantel; J. van der Vlies A 487 een olievat; P. v. Zon C 428 een broche; W. Elsenaar A 1107 een riem van een bagagedrager; A. Hartog C 289 een wit konijn; M. van Noppen, Houte Wil lemsplein 3, speelgoed beer; W .de Qruy- ter, Emmastr. 28, een schop; A. B. Mijn- ster, B 833, een portemonnale; C. A. Boer, Pr. Hendrikstraat 62, een zwarte broche; J. Leeuwensteln, Oranjestraat, 56, speelgoedhondje; L. v. d. Voort, Pr. Hendrikstraat 23, een zilveren collier met hangertje; J. de Groot, Jull&nastr., 23, een rubberplaat; H. van Ballegooyen B 629 een doosje inhoudende kouSen; L. Oskam E 10 slinger van een auto; G. Parel, Wilh. straat 48 'n zilveren kinder armband; H. A. Peters, WUh.straat 35, een zadeldekje; A. de Leur B 47 een Jon gensjas; W. Boer, Hugo de Grootstraat 260, een vaarboom; J. Adriaanse, A 37, een hondenhalsband. Sliedrecht. K. deed aangifte van dief stal van veldvruchten van zijn tuin aan den spoorweg, in wijk A.; V. deed aan gifte, dat men Zaterdag zijn aan de dijk onbeheerd staand rijwiel had ontvreemd. Zondag werd het karretje onder Qorin- chem uit een sloot opgevischt. Zij, die inlichtingen omtrent deze laakbare daad kunnen verstekken, worden verzocht zich aan het politiebureau te melden. B. d&d aangifte te,r hoogte van de Dijkstraat te zijn aangereden door een auto. tengevolge waarvan zijn rijwiel en kleeding werden beschadigd Zaterdag ontspoorden zes wagen tjes van een zandtrein, met het gevolg, daa twee rijwielen van het aan het "via duct aan de Stationsweg werkende per soneel werden beschadigd. Woensdagavond werd in wijk A een vrachtauto, bestuurd door S., aangere den door een personen-auto, doordat de bestuurder daarvan na het inhalen en voorbij rijden te vlug naar rechts zwenkte. De bestuurder der personen auto doofde na de aanrijding zijn lich ten en verwijderde zich in versneld tem po. Het nummer van de wagen is even wel bekend. Sliedrecht Regenten van het Her vormd Rusthuis hebben tot vader en moeder benoemd het echtpaar Terlouw te IJsselmonde. Wijngaarden. Toen Zaterdagmorgen een bestelauto, bestuurd door den heer J. Montagne, uit Gouda, de Tolsteeg af reed naar Sliedrecht geraakte de be stuurder de macht over het stuur kwijt en na eerst aan de eene zijde in de grasberm geraakt te zijn, kwam de auto vervolgens ln de sloot terecht. De be stuurder wist zlchzelve te bevrijden. Door een kraanwagen uit Gouda werd de auto weer op het droge gebracht Wijngaarden. De heer J. van Rijsber- gen stelt zich beschikbaar tot het lij ont vangst nemen van oude rijwielbelasting- plaatjes, om hierdoor de arbeid der t.b.c.-bestrijding te steunen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE DORDRECHT. Zitting van den Politierechter van Vrijdag. nen dat de waterprijs minder dan de helft van 7'/« cent is; „in den toren", zegt de wethouder. Goed, afgesproken; „in den toren", voor minder dan 3 3/4 cents. De E.A. Heer Blanken acht zich geluk kig dat men niet afhankelijk is van de Goudsche Waterleiding „en raadt aan, te informeeren bij de gemeenten Gouderak en Haastrecht, die door die waterleiding bediend worden. Ik stel er prijs op, te beweren dat de Goudsche Waterleiding niet alleen* stipt hare verplichtingen nakomt, maar meer dan hare plicht doet; zij kan dit met bewijzen staven. Eene vage verdenking kan niet de plaats Innemen van eene behoorlijke beschuldiging. Mijnheer de Redacteur, ik ben over tuigd dat U zeker gastvrijheid zult ver- leenen in Uw blad aan iwien mijne bewe ring weerleggen wil dat verkeerd omge gaan is met andeimans geld bij de op richting der Waterleiding De Vijf Ge meenten. Het is gebruik bij waterleidin gen om volledige openbaarheid te geven aan hare boeken en bedrijf en de nieuw opgerichte waterleiding zal zeker geen uitzondering willen zijn. De discussie kan dus aan de hand van vaststaande cijfers op zakelijke wijze gevoérd worden. Mijnheer de Redacteur, ik verzoek U, het woord te willen verleenen aan den E.A. Heer Blanken, wethouder van Berg ambacht. Het zou een geluk zijn voor de Krimpenerwaard als mijne bewering on juist zou blijken. Hoogachtend, DE DIRECTEUR DER GOUDSCHE WATERLEIDING. Gouda, 6 Augustus 1937. „Het" scheldwoord, schreeuwende radio. De Op 28 Mei hadt P. S„ los-werkman, wonende te Gorinchem, mej. Swaters allerlei scheldwoorden-' naar het hoofd gegooid. De kwestie was ontstaan door dat mej. Swaters had geklaagd over de radio, die bij P. 8. overdreven hard stond te tetteren. Als revanche had de echtgenoot van de Juffrouw, toen hij vopr dag en douw naar zijn werk ging, de voordeur hard dicht getrokken en daarop had P. S. zij'n boordevolle hart gelucht. Tenminste 'zoo vertelde mej; Swaters, want P. S. ontkende, dat hij had gescholden, Integendeel, mej. Swa ters had den verdachte belecdigd. Maar dat bleek de vorige dag te zijn geweest. „Dat interesseert me nu niet," zegt de Politierechter. „Waar twee kijven, hebben twee schuld", meent de Officier, maar tegen P. S„ tegen wlen geklaagd ls, wordt f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis geëlscht. De uitspraak luidde conform het re quisitoir. Oplichtingen van de steun. W. de J„ bankwerker, wonende te Go rinchem, had de steuncommlssln van zijn gemeente opgelicht voor f 5.15, door gezinsinkomsten te verzwijgen, en werd dientengevolge veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van één week. L, F., arbeider te Streefkerk, die de steun voor f 5.54 had opgelicht, werd veroordeeld tot een week gevangenis straf. Agent beleedigd. K. P. B., koopman, wonende te Slie drecht, had op 1 Juni den agent van politie M. de Roon, die' hem aanhield omdat B. fietste, met een paard aan de teugels voor „leelijke bliksem" uitge maakt. Eisch f 20 boete subs. 8 dagen hech tenis. Uitspraak conform. Lood gestolen.' P. B„ metselaar te Sliedrecht, had een hoeveelheid lood, toebehoórende aan de gemeente Sliedrecht, gestolen. Elsch f 25 boete subs. 10 dagen hech tenis. De Politierechter Wilde eerst nog een reclasaeeringsrapport inwinnen. Beleedigd. A. G., landarbeider, wohende te Pa- omdat hij op had beleedigd pendrecht, stond terecht, 13 Juni mej. J. Hulsman door tot zijn kind te zeggen: „ga weg van die r... .zooi", daarbij doelend op de familie Hulsman. „Het was maar een algemeen spreek woord" zegt de verdachte). Gerequlreerd wordt f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. Uitspraak f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. DE KOSTEN DEK WATERLEIDING. Mijnheer de Redacteur! Volgens Uw blad van laatstleden Maan dag is ln de raadszitting van 28 Juli te Bergambacht een vraag gesteld omtrent een Ingezonden stuk van mijn hand in Uwe Courant betreffende de' nieuwe Waterleiding De Vijf Gemeenten, en blijkt de wethouder Blanken dit stuk be neden 'alle kritiek te achten. Het zal dus dien heer gemakkelijk vallen het te weerleggen en aan te toonen dat' er niet 1 verkeerd met openbaar geld is omgegaan Allerqerst zal éje heer Blaakfin aantop- CONSUMPTIEMELKREGELING TOT STEUN VAN DE MELKHANDRLAREN. Wie in de laatste maanden meeleeft, met wat er zich afspeelt ln de wereld van den melkhandel, kan tot geen andere conclusie komen, dan dat de ConsumpUe- melkregeling meer dient tot steun van de handelaren, lnplaats dat de veehou ders de profijten ervan zouden kunnen genieten. Het moest nu toch eens duide lijk vast staan, dat het huidige systeem van melkverkoop zijn levensduur zag ten einde loopen, en de dringende noodzaak zou worden gevoeld, daarin verandering te brengen. Het wordt meer dan tijd, dat er een geheel nieuwe regeling komt. De belangen der veehouders worden met voeten getreden en de onrechtvaardig heid te dien opzichte viert hoogtij, wat met alle kracht bestreden moet worden. De veehouders gaan gebukt onder de drukkende lasten van de uitvoering eener eenzijdige regeling, welke hen wel zou moeten steunen, maar hen practlsch steeds tot schade geworden ls. En al zou men nog zooveel verandering ln het in- en-ln zieke contractstelsel brengen, het zou niet baten, want ln principe deugt dit stelsel niet, omdat men den veehou der de waarde van zijn product niet vol doende betaalt. Er Is dan ook ln de toe komst nog maar een mogelijkheid om tot 'gezónde, meer rechtvaardige toestanden te komen en dat ls „Een algemeen vei lingstelsel". Dit alleen ls de eenlge zuive re waardemeter van ons product, en kan ons alsnog uit het moeras redden. De melkveilingen hebben hun taak begrepen en deze naar behooren vervuld; talloos veleveehouders hebben in de veilingen een steun gevonden. Schitterend zijn de uitkomsten van het Jaarverslag der 's-Gravenhaagsche Melkveillng over 1936 —1937, welk verslag ls opgenomen in de Nieuwe Delftsche Courant van Woensdag 14 Juli 1937. Het ls daarom niet van be lang ontbloot, alle belanghebbenden te mobiliseeren en- eens rustig dit diepgaand vraagstuk te bespreken en in vergaderin gen de hoodige maatregelen te nemen, welke er toe kunnen bijdragen tot het beoogd» doel te geraken. Samenwerking te dien opzichte ls geboden, ze ls drin gend noodzakelijk, en de vele onvervulde wenschen zijn voor een groot deel te wijten aan gebrek aan saamhoorighelds- gevoel. De economische weerbaarheid is verslapt, door na te laten de hand eens gezind aan de ploeg te slaan. De verwe zenlijking van onze organisatie hangt af van de vraag of we die zien als een etsch van Christelijke roeping. Juist thans is het zoo noodig om elkander te zoeken, om ln den strijd van het bestaan zich te wapenen en voor te lichten, om met eerlijke middelen ons bestaan te ver beteren en met elkander den julsten weg te zoeken v'oor den afzet van net pro duct. 1937 heeft ons overduidelijk doei) zien, dat wij met de bestaande contract regeling moeten breken, en er naar stre- ven een goede georganiseerde verkoop methode tot stand te brengen. In ail besef zullen wij onze belangen gaan be pleiten. Geen opgelegde" ordening, maai een uit eigen initiatief van beneden af voortgekomen eer kan er van een gezond economisch herstel geen sprake zijn. Al wie met deze gedachte sympa thiseert, zende aan ondergeteekende een schrijven hierover. Ondergeteekende ver klaart zich bereid in de as. wintercam- pagne een lezing over dit onderyverp te komen houden. C. P. LUGTIGHEBO, Delft, u&snpte&mm HL

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7