rFMULETONTl Binnenland j Gemengd nieuws Plaatselijk nieuws Het einde van de Jamboree. DE Wu RGER 3 TWEEDE blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovcnsche Courant WOENSDAG II AUGUSTUS I!OT INDISCHE PADVINDERS OP HET LOO. Défilé voor de Koningin en Prinses. Ten Paleize Het Loo hebben gistermor gen de Indische padvinders voor de Ko ningin en de Prinses gedeiileerd. Toen de padvinders stonden opgesteld, zette liet Amboneesche orkest het „Wil helmus" in en oncier luide toejuichingen der vele duizehden, die zich voor het Paleis bevonden,, trad de Koningin het hordei af, teneinde de padvinders te in- specteeren. Deze inspectie duurde gerui me tijd. Na afloop uitte H.M. z.ch in zeer waardeerende woorden tot hopman Ran- neft. Na een eere-saluut marcheerden de padvinders af. In het Paleis nuttigden de padvinders met smaak eenige aan geboden verfrisschingen en de lunch werd gebruikt ln de wapenzaal. Spel an zang ten Paleize. Des middags gaven de padvinders in tegenwoordigheid van de Koningin en de Prinses, benevens veel leden der hof houding een uitvoering in de groote eet zaal. Het was een herhaling van het spel „De vijf geschenken van den Sultan". Alvorens het spel begon, traden drie padvinders naar voren, een van Oost- Indië, een van de West en een van Sa ba, die bloemen aanboden, o.a. een schitterende bloemenmand, uitgevoerd in rood, wit- en blauw. De padvinders van de West gaven een zangnummer, waarna die van Saba eenige liedjes zongen. Na afloop betuig de de Koningin Hare groote tevreden heid over het spel en de demonstratie. Zij onderhuid zich geruimen tijd met de padvinders, evenals de Prinses. Onder leiding van jhr. Kinschot werd vervol gens het landgoed bezichtigd. DE RIJKSBEGROOT1NG. Een tekort van f 115 millioen? Naar gemeld wordt, zal het tekort op de Rijksbegrooting 1938 ongeveer f 115 millioen bedragen, tenzij nog tijdig de middelen worden gevonden, waarmede dit officieel verwachte tekort zou kunnen worden gedekt. AFSCHEIDSWOORDEN VAN DE HOOFD VERKENNER. Het vorstelijk Paar zorgt voor een verrassing. De wereldjamboree behoort tenminste voor wat 't Vogeienzangsche gedeelte be treft, weer tot het verleden. Vóór de de finitieve afmarsch der verkenners zullen nog eenige excursies worden gemaakt, maar Maandagavond heeft de officleele sluiting reeds plaats gehad. Tot de groo te gebeurtenissen van de laatste dag be hoorde een défilé van alle padvinders. De padvinders die langs de eeretribune gedefileerd hadden, sloten zich later weer aa"h bij degenen,'die het veld opmar cheerden en zoo werd de rij steeds dik- ker. De Nederlandsche verkenners namen met 11.Q00 man aan het défilé deel. Ach tereenvolgens kwamen de diverse con tingenten de arena binnen, honderden plaggen, vaandels en emblemen mee voerend. Na het défilé namen alle pad vinders op het grasveld in de arena plaats en lord Baden Powell beklom de „raadsrots" voor het uitspreken van zijn Afscheidsrede. Na luide toejuichingen keerde de stilte weer en nam de hoofd verkenner het woord. Hij zeide o.a. De Jamboree is een „jongenskruistocht" genoemd, „een kruistocht der jeugd", maar een kruistocht voor den vrede en dat is een goede karakteriseering. Jullie kruistocht is in menig opzicht gelijk aan die van de kinderen van en kele eeuwen geleden. Ook jullie komen uit Verschillende landen maar.... alleen om vrienden te maken! En daar komt het juist op aan, want wanneer er mis schien over enkele jaren verwikkelingen tusschen sommige landen zouden mogen f komen, herinneren jullie je de dagen, waarop je hier tezamen bent geweest en de vriendschapsbanden, die er toen zijn gesloten en de goodwill-gedachte, die deze Jamboree-bijeenkomsten kenmerkt. De Jacobsstaf is jullie hier op de Jam boree tot een totem geweest en het zal ook jullie totem kunnen blijven in je latere jaren. Dit teeken zij jullie evenals- in vroeger eeuwen den zeevaarders een kompas voor je verderen levensweg. De tien punten, die de ladder heeft, mogen jullie herinneren aan de tien artikelen van de padvinderswet. Lord Baden Powell heeft daarna aan alle leiders der contingenten een kleine Jacobsstaf overhandigd. Daarna zeide de hoofdverkenner: „De tijd is J»u aangebroken om elkaar vaar- we te zeggen. Ik wensch jullie allen een gelukkig leven toe. Velen zullen elkaar in de wereld nooit meer ontmoeten en zéker mij niet, die nu 81 jaar wordt. Ik wensch u allen veel succes toe. Ge kunt dit bereiken door uw best te doen. Tracht vriendschap te bewaren met allen met wien ge nu vrienden zljt geworden. Ga met een goede gedachte aan deze Jam boree naar huis en herinnert u de goede vrienden in Holland. Ik wensch u allen vaarwel. God zegene u allen." Onder luide toejuichingen en gevolgd door de leiders der verschillende contin genten ging de hoofdverkenner weer naar zijn plaats op de eeretribune terug. Na een kort vuurwerk namen de pad vinders met wuiven met hoed en stokken afscheid van hun leider. „Drie hoera's voor den hoofdverkenner klonk het steeds weer en dan barstte de kreet los uit dui zenden keelen, tot de laatste verkenner het terrein had verlaten. Des avonds heeft het laatste kampvuur plaats gehad, hetwelk voor het publiek niet toegankelijk was. Dit heelt een on vergetelijke maruk gemaakt. De grootste verrassing evenwei was de plotselinge verschijning van Prins Bernhard en Prinses Juuana, die de geheeie avond bij het kampvuur vertoefd nebben. De avond werd heel prettig doorgebracht met het zingen van üedjes, en het Vorstelijk Paar 8 „Onder welke omstandigheden?" vroeg ik. „Bedoelt U in verband met wat he denavond Wallace Cunningham hier is overkomen?" ..Dat nu juist niet," zei ze. „U tast hier geheel in het duister, Mr. Muirhead, en ik oacht natuurlijk niet, datik dacht aatdat ik „Als U mij/ zoudt kunnen helpen, Miss Sargent," zei ik, „dan zou ik U nauwe lijks kunnen zeggen, hoe prettig ik dat zou vinden. Maar hoe stelt U zich eigen lijk dat voor?" „Ja, kijk U eens," zei zé langzaam, cn terwijl zij sprak kon ik zien,, dat zij bij de herinnering aan het gebeurde ver bleekte, „zoo juist is mij iets overkomen, dat U eigenlijk moet weten." Natuurlijk was ik plotseling zeer ge- ïnteresserd, hetgeen nog meer uit mijn blik, dan uit mijn woorden bleek. „Is U wat overkomen?" vroeg ik, „en waar, als ik weten mag?" „Zoo juist, in mijn kleedkamer. Ik was alleen, had mij verkleed en mijn kame nier weggezonden. Ik zat voor mijn spie gel en keek of mijn hoed goed-stond en wilde juist opstaan, toen het gebeurde. Het mag dwaas klinken, maar het speel de zich vlak onder mijn oogen af." Onzeker hield zij even op, alsof zij zag, dat ik geen geloof aan haar woorden schonk. Haar kleur keerde langzaam te rug ofschoon ik kon zien, dat zij beefde. Na alles, wat hier gepasseerd is, ver- wondef ik mij over niets meer, Miss Sar gent," zei ik, „er zijn hier zooveel vreem de dingen gebeurd en toch hebben wij zong dapper mee. De aankomst van de hooge gasten werd met donderende toe juichingen en het zingen van het Wil helmus begroet. De diverse contingenten gaven nog eenige staaltjes van hun kun nen. Er was groote vroolijkheid en een huiselijke, feestelijke stemming, waaraan de aanwezigheid van den Prins en de Prinses wel niet vreemd zal zijn. Om tien uur werd het kampvuur gesloten ver klaard. Een bruine zomerieint staat sportief en charmant en beschut tevens tegen de brandende ultra-violette stralen der zon. AMILDA-zonnebruin- créme bevordert een snelle, mooie natuurlijke huidbruining. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. ONTPLOFFING OP NEDERLANDSCH SCHIP. Bij Soerabaja. In het Westervaarwater bij Soerabaja heeft zich gistermorgen, even voorbij 't loodsschip, een ontploffing voorgedaan aan boord van het onder Nederlandsche vlag varende tankschip „Manvantara", van de stoomvaartmaatschappij „La Co rona". De ontploffing, welke in tank 2 ge beurde, vaagde den geheelen achter mast van het schip weg, waarbij aan dek een groote vernieling werd aange richt. De materieele schade is zeer groot. Naar verluidt zijn verscheidene 'Chineesche leden der bemanning ge wond, terwijl twee andere, eveneens Chi neesche bemanningsleden, worden ver mist. De sleepboot „De Jong" van de Ned. Ind. Steenkolenhandel Mij. is uitgevaren van Soerabaja naai; de voor anker lig gende Manvantara", om hulp te verlee- nen. De tankboot, welke door de ontplof fing niet lek is geslagen, werd in 1931 te Amsterdam gebouwd. TIENDUIZEND SCHAPEN REIZEN DOOR DE LUCHT. Tienduizend schapen zullen per vlieg tuig van Asjchabad, de hoofdstad van Turkmenistan (Midden-Azië) naar Gas- jaoez, een afstand van 560 K.M., ver zonden worden ter verdeeling onder de plaatselijke schaapherders. De/ autori teiten zijn van meening, dat men scha pen het voordeeligst per vliegtuig kan transporteeren. Hierdoor toch zullen ve le zwakke dieren, die wanneer zij te voet de reis maken, onvermijdelijk sterven, ln het leven blijven. SCHEEPSRAMP IN VENEZUELA. Ongeveer 200 slachtoffers. Naar uit Caracas wordt gemeld, is in de golf van Maracaibo (Venezuela) het motorschip „Donna Cecilia" met 200 passagiers aan boord omgeslagen en ge zonken. Ofschoon direct na het ongeluk een groot aarttal kustvaartuigen uitvoer om hulp te verleenen, konden slechts enkele personen gered worden. Op de plaats des onhells wordt verder gezocht, doch er bestaat slechts weinig hoop, dat nog overlevenden zullen worden gevon den. Nrf-vwc» iOm-V het mei eigen oogen gezien. Niets is te vergezocht, niets te onwaarschijnlijk. En vergeet niet, dat morgen vroeg het ge recht een onderzoek zal instellen naar den dood van den armen Augustin Ar nold Even waren wij beiden stil, alsof wij in gedachten teruggingen naar die ver schrikkelijke scène, waarvan wij niet al leen getuigen waren geweest, doch waar in wij ook een rol hadden gespeeld." „Ja, U hebt gelijk," zei ze eindelijk. „Ik zei U zoo juist, dat ik net wilde opstaan van de kleedkamer, waarvoor ik zat, toen het gebeurde. Mijn moeder had mij van avond voor de opvoering nog bezocht. Het was haar niet mogelijk geweest het stuk zelf te zien, omdat mijn oom, haar broer, ernstig ziek is en zij naar hei zie kenhuis moest, om te zien hoe heT met hem ging. Zij had echter haar broche achtergelaten als talisman. Ik moet even vertellen, dat mijn moeder nogal ouderwetsch is; zij hecht nog altijd aan de oude gewoonte om een brdche te dra gen, waarin zich een portretje bevindt. Het was een kleine broche, die gemakke lijk in de palm van een hand verborgen kan worden en de foto die er in zat, is een oud portretje van mij. Zij is er nog al op gesteld, dat goede oudje en in on ze familie wordt de legende verteld, dat dergelijke dingen geluk aanbrengen. Daar om liet zij het op mijn kleedkamer lig gen, opdat ik bij de première succes zop hebben. Ik stond juist op het punt weg te gaan, toen ik de broche zag liggen en herinnerde mij, dat ik ze mee moest ne men. Ik strekte mijn hand er naar uit en wildé ze opnemen, toen de broche in eens verdwenen was." „Verdwenen was?" vroeg ik. Zij knikte. „Ja, verdwenen was," herhaalde zij. „Ik was er ongeveer een centimeter of vijf van af, denk ik, toen het kleinood er plotseling niet meer was, alsof het iemand had weggenomen." Weer knikte zij. _Iu de kamer was niemand dan ik. Ik dafiht eerst, dat ik het op de een of andere wijze van de tafel had gestooten, hoewel ik wist, dat dat niet gebeurd was. Ik keek rond op den grond, zocht onder de kleedtafel, maar het was weg." „Vreemd," zei ik, „en denkt U, dat het dezelfde hand is „Zonder op mijn woorden An te gaan, ging zij verder: „Maar dat /is nog niet alles." „Wat gebeurde er nog meer?" vroeg ik snel. „Toen ik opkeek, nadat ik mij onder de kleedtafel had gebukt en naar de plaats keek, waar de brdche had gelegen, was er een roode vlek en toen ik die wat dichterbij bekeek, zag ik, dat het bloed was." „Bloed?" „Ja," zei ze. „Begrijpt U daar iets van?" Ik was even stil, het kwam mij voor, of er een kille wind door het theater woei, die ons beiden deed huiveren. Mijn geest was dof, maar ik trachtte met geweld tot klaarheid te komen. Opeens ging mij een licht op. „Dus U wilt zeggen, dat het dezelfde hand was, „die vroeg ik. „Dat dacht ik direct," gaf zij toe en een rilling voer door haar leden bij de gedachte, dat die hand zoo dicht bij haar was geweest. „Maar dat kan toch niet, wel?" Zij was als een klein kind, dat in het donker zijn weg tracht te vinden, terwijl zij mij aankeek om te zien,wat ik er van dacht. Ik schudde mijn hoofd. Het spijt me, ik wil natuurlijk niet graag hebben, dat U zich onnoodig on gerust maakt," zei ik, „maar toch denk ik, dat het wel dezelfde hand was, want ik zou zeggen, dat een onzichtbare hand, die een man kan wurgen, toch zeker wel een broche van de tafel zou "'kunnen op nemen, en het bloed...." ik hield even op en ging toe' voort: „....het bloed, DROEVIG ONGELUK TE ALBLASSER- DAM. Ameidenaar verdronken. Alblasserdam. Gistermorgen om half- twaalf is op het fabrieksterrein van de in-aanbouw zijnde Wals- en Draadtrek- kerij van de Nederlandsche Kabeifabriëk te Delft een droevig ^ongeluk gebeurd. Onlangs waren in de rivier De Noord palen te water gevallen, welke met een hijschblok van de firma J. Smit Czn. op de wal waren gebracht. Thans was men bezig deze palen op een zolderschuit te leggen. Vermoedelijk tengevolge van de deining van de rivier door een passeeren- de sleepboot, is de zolderschuit gaan schommelen en gingen de palen aan het 'rollen. Op de zolderschuit bevonden zich de arbeiders G. Vrcon uit Ameide en T. Verhey uit Alblasserdam. De mannen zagen de palen rollen en trachtten zich dadelijk in Veiligheid te brengen, doch Vroon geraakte bekneld en verdween met de palen in de diepte, waar hij vast bleef zitten. Twee arbeiders van de firma Neder- horst uit Gouda, n.l. P. de Wit en P. Janmaat, ginfeen per roeiboot naar de plaats van het- ongeval. De Wit sprong eerst te water, daarna Janmaat en het gelukte hen aanvankelijk den drenkeling te grijpen. De man zat evenwel zoo be kneld tusschen de palen, dat zijn red ders hem weer moesten laten schieten, ondanks alle pogingen, die zij in het werk stelden hem boven water te houder}, De E H B O. en dr. Snijders de Vogel wa ren spoedig tor plaatse, do<-h konden geen hulD verleenen. Onder leiding van den burgemeester, den heer J. van Scheers, bebb»n rijks- en remeenteDOlltle een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De brand op de „Hendrik". Alblasserdam. Omtrent de brand die hier Zateredagavond ontstond op het sleepschip „Hendrik" kunnen we nader mglden, dat ln dezelfde nacht een pomp- boot van de firma Van der Tak's Ber gingsbedrijf gearriveerd is, die het schip leeg pompte. Na enkele uren kwam het sleepschipweer vlot, waarna de reis met de pompboot langszij: naar Zwijndrecht werd voortgezet. Doordat de schipper zijn schip op een zandplaat heeft laten zet ten, bleef van de lading „Copra" nog ruim 1/3 ongeschonden, terwijl een ge deelte na bewerking weer bruikbaar is. Slechts 1/3 van de lading moet als ver loren worden beschouwd. De kajuit is ge heel uitgebrand. De vrouw met 4 kinde ren konden bijtijds aan de wal worden gezet. Voorzichtigheidshalve zijn op last van de assurantie een tiental menschen gezet als wacht, om, indien noodig, bij uitslaan van verdere branden weer maat regelen te nemen. Bij kon. besluit van 19 Juli is uitge sproken de onteigening van perceelen, noodig voor de aanleg van de provinciale weg AlblasserdamMeerkerk met 2 zij takken, naar Oud-Alblas en naar Vuilen- dam. ja, U weet zelf, dat ik met dezen dolk nog maar een korten tijd geleden in een hand heb gestoken, dus is het niet on mogelijk, dat die hand nog steeds bloedt." „Als dat zoo ls," zei ze langzaam( „hoe kan ik dan ooit veilig zijn. Hoe kan ik dan ooit gerust zijn, als ik niet weet, welke machten om mij heen,i\zweven." Opnieuw verbleekte zij. „Wat ik ook doe, waar ik ook heenga, ik zal nooit zeker zijnhaar stem begaf haar voor het eerst sinds ik haar kende en met haar gesproken had. Ik knikte. „Ik denk niet dat U persoonlijk veel te vreezen zult hebben, Miss Sargent," zei ik rustig en kalmer dan ik mij wel voel de, want ik wilde haar niet onnoodig bang maken. „Op de briefjes afgaande, denk ik dat het dezelfde persoon is. Maar omdat hij van U houdt, zult U toch wel de laatste in de wereld zijn, die hij kwaad zal willen doen. Het gaat niet direct te gen U, maar tegen hen, die dikwijls in Uwe nabijheid zijn en zich voor U inte resseeren." Zij knikte langzaam. „Dan moet ik voorzichtig zijn om geen nieuwe vrienden te maken en oude vriendschapsbanden verbreken, in niemand belang stellen, uit vrees dat. „Dat zou ik niet direct willen zeggen," antwoordde ik, „als ik U was, zou ik ge woon blijven voortgaan, zooals tot op he den. Men heeft mij deze zaak opgedragen en het ligt dus op mijn weg de eerst komende dagen in Uw omgeving te blij ven, als U dat zou kunnen geruststellen." „O, dat zou zeker een heele geruststel ling voor mij zijn, meneer Muirhedd," zei ze, „maar zal dat voor U geen gevaar op leveren? Ik zou zeggen, dat onder deze omstandigheden „Maar mijn beste Miss Sargent," zei lk, „zoo erg ls 't niet. In ons vak loopt men nu eenmaal veel gevaar, Bovendien is dit geen gevaar,-maar eeh zeer aange name samenloop van omstandigheden, Het begint weer. Arkel. Bij de politie werd aangifte ge daan dat van enkele rijwielen die 's nachts bij de jeugdherberg bulten waren! biijven staan, de belastingmerken waren ontvreemd. Arkcl. Zaterdag behaalde het kinder koor E. N. M. op het te NieuWendijk ge houden concours met 309 punten een le PrUs. ,r/ Giessendam. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan nog 181 personen als werkloos ingeschreven. Het aantal neemt de laatste weken voortdurend toe. De afd. GiessendamHardinxveld van de V.A.R.A. besloot tot oprichting van een spaarfonds voor een bezoek aan het V.A.R.A. Zomerfeest, dat in 1938 gehou- den zal worden. De contributie is be paald op 5 cent per week. Gevonden: een breiwerk, B 221. Het chr. dameskoor „Sursum Cor- da" behaalde op het te Woudenberg ge houden concours in de eerste afdeeling een-eerste prijs met 330 punten, terwijl ook een eerste prijs in de eere-wedstrijd I werd behaald. Directeur der vereeniging is de heer G. A. R. Nocken van Siie- i drecht. i Giessendam. In hotel Dekker werd ten I overstaan van notaris H. A. Dekker, al- hier, de verkooping gehouden bij afslag van de volgende woningen: Perceel 1. Een woonhuis, broodbakke- rij en winkel ,van den heer A. Meerkerk, Nieuweweg 119; ingezet door M. Stout op f 3800, werd niet gemijnd, j Perceel 2. Een perceel grond langs de Nieuweweg; ingezet door N. Verwoerd op f 400, werd niet gemijnd. Combinatie van de beide perceelen 1 en 2; ingezet op f 4200. Gemijnd door Gebr. de Kok, alhier op f 90. Koopsom f 4290.—. Perceel 3. Een perceel bouwgrond langs den Nieuweweg; ingezet door J. de Jong op f 1050. Gemijnd door W. de Ruiter op f 230. Koopsom f 1280. Perceel 4. Voor den heer C. H. Bogers van Werkendam. Een huis met groote aangebouwde schuur en erf, C 85, groot 1 A., 3 c.A.; ingezet door D. Brouwer op f 400. Gemijnd door Gebr. Timmer, al hier op f 170. Koopsom f 570. Perceel 5. Voor de erven van den heer G. van Es. Een huis met aangebouwde schuur en erf aan de Lange Steeg, C 47 groot 2 A„ 36 c.A.; ingezet door A. Kers bergen Jr. op f 310, werd niet gemijnd. Perceel 6. Voor de erven van den heer P. Ooms. Een huis met aangebouwde schuur en erf B 175, groot 2 A„ 37 c.A. Ingezet door G. Muis op f 1050. Gemijnd door A. van Bcuzekom, alhier op f 600, Koopsom f 1650. De postduivenvereen „Stormvogels" hield een wedvlucht vanuit Libramont (België), over een afstand van 214 K.M. De duiven werden des moTrgeiüJi om half elf met Zuid Westenwind in .vrijheid ge steld en bereikten de hokken als volgt: D. A. van Rijsbergen 1, 4. 7 en 11; J. Potters 2, 3,en 16; D. Vogel en O. Ver- spuij 5; T. Roza 6 en 14; W. de Boon 8, 12, 13 en 15; W. van Bergeijk 9 en 10. Aankomst eerste duif des namiddags om 1 uur 58 min., 33 sec.; laatste duif 2 uur 49 min. 51 sec. als U mij veroorlooft dit te zeggen." Ik keek haar even scherp aan, omdat mijn antwoord wel eenigszins anders was, dan men van een rechercheur zou verwachten en ik constateerde met vreugde een blijde tinteling in haar öogeu doch dadelijk sloeg zij haar lange wim pers neer. „Dat weet lk wel," sprak ze. „Maar er ls -heusch veel gevaar." Ze zei dit op een toon, die mij alles om mij heen deed vergeten, behalve dat ik het voorrecht mocht hebben in haar nabijheid te zijn. Zij vervolgde: „Ik denk niet, dat U erg veilig zult zijn/' „KfSm, kom," zei ik weer. „Ik ben het niet dien hij zoekt. Waar hij al zooveel weet, zal hij ook begrijpen, dat ik maar een detective ben en niet een persoon, die naar Uw hand dingt." Ik hield even op en een glimp van vermaak in haar le vendige oogen was haar eenige antwoord. „Tot nu toe," vervolgde ik, „ls hij alleen voor die mannen gevaarlijk geweest, die dichter in Uw nabijheid zijn gekomen, dan hem goed dacht; die U hun liefde verklaard hebben, al is het dan ook maar tooneelliefde. In ieder geval neem ik het risico op mij, dat moet lk wel en het is goddank ook een deel van mijn plicht." „Dank U", zei zij, „U is zeer vriende lijk. „Ik geloof echter, dat ik U niet zal behoeven te zoeken, want lk ben niet bang, weet U. Wat moét het opwindend zijn. detective te wezen, meneer Muir- head." „Ja, van verveling sterven wij nu Juist niet," vlei ik haar lachend in de rede, dat zult U wel begrijpen en toch krijgen wij niet dikwijls 'n geval dat zoo mysterieus is, als dit. Een moord is iets waarmee we dagelijks te maken hebben, want ook in ons vak geldt het motto: Plus a change} plus ga reste meme chose". „Steeds verandering en toch steeds hetzelfde," vertaalde zij. k (Wordt vervolgd).

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5