Süüirecht. Stolwijk. Plaatselijk^^ en i, Sportnieuws VRIJDAG Ti ATTGtmtTfc Tf»- f 13.000 over de balk gooien. Wederom ▼roeg men aan den minister om 't werk in eigen beheer te mogen uitvoeren. Na een maand kwam als antwoord, aat de minister de raming van het gemeente bestuur onjuist achtte en dat het werk aan den laagsten inschrijver gegund moest worden De minister had namelijk ook een raming laten maken. Die von- I den B. en W. toch een beetje te erg. Zij vroegen een specificatie van de bedra gen der ministerieele raming en na veel moeite werd die -verstrekt. Op 6 JuU heb ben een technisch ambtenaar van het ministerie van sociale zaken, de inapec- ter van de werkverschaffing, de hoofd inspecteur van de Heidemaatschappij met den gemeente-opzichter en en an der onderzocht, en toen is gebleken dat de laagste inschrijving voor de gemeen te nog te hoog was. Daarop volgde een nieuw overleg. Op 15 Juli verscheen de technische ambtenaar van het ministe rie nogmaals, nu in gezelschap van een tweede deskundige. Weer is er gerekend, en weer is gebleken, dat gunning van het wérk te duur zou uitvallen. Onder- tusschen hadden B. en W. reeds bouw vergunningen verleend voor het gedeel- geen plaats aan de perstafel te gunnen Bij de rondvraag zeide de heer S Het raadsverslag werd tot de vorige I Re noodzaakt te zijn, te bedanken als Uü veigadenr.^ ge chreven door een inwo- van de raad. ornaat, hij niet mwr in ner van Lekkerkerk. Wij kregen daar- I staat was zijn raadslidmaatschap naar over klachten en bij een genomen proef behooren te vervuilen. Steeds had nij bleek het verslag niet volledig te zijn. f met liefde zijn lur.ctie vervuld en _spr. Wij bcsioten daarom voortaan een eigen verslaggever te zenden. De burgeme.ster verzocht ons dr ngend en herhaaldelijk zulks niet te doen. cn den vorigen ver slaggever te behouden, we'k verzoek we tot onze spijt moesten weigeren. Om die reden mag onze verslaggever niet aan de perstafel aansicten. Red. Raadsvergadering op 2 Augustus. We gens uitstedigheid afwezig de heeren J van Hemert. W Volker en D v. De notulen worden onveranderd keurd. Diverse missives van Ged. Staten werden voor kennisgeving aangenomen Het raadsbesluit, waarbij aan de N V. Sliedrecht cn le nng weid toegestaan ad f 4000, was door Ged. Staten ver daagd. Voorts is van belang te vermelden dat -'O—.Dv.. vuuiia lo iau UCIOUB ut iumviuvii e»" te waar de straten zouden komen, om- Ged. Staten er bij den raad op aar.dron dat men ieder oogenblik toestemming kon krijgen met het werk te beginnen. Toen fl.e wegbleef kwam de heer Ver boom op 12 Oct. bij het college op be zoek en eiSchte op grond van een nota- rieele acte waarbij hij de grond aan de gemeente had overgedragen, dat die straat er nu eindelijk eens zou komen. Toen men daaromtrent geen toezegging kon doen, heeft de heer Verboom zich tot een advocaat gewend, d»e zeide dat de gemeente in igeoreke was gebleven De gemeente werd gesommeerd met het aanleggen van die straat te beginnen, en toen zij vanzelfsprekend daartue niet kon overgaan, kwam de zaak \oor de rechtbank. In kort geding werd de heer Verboom gemachtigd zelf tot het aameg- gen van "de Julianastraat over te gaan. Dit was onaangenaam voor de verlie zende partij, omdat de heer Verboom wellicht in een volgend proces de ge meente voor de kosten van dat werk aansprakelijk zou kunnen stellen. Het geval had kunnen leiden tot een wirwar van processen. Op 21 Juli kreeg de ge meente van den minister echter een schrijven, waarin deze ermee accoord ging, dat het werk in eigen beheer door de gemeente werd uitgevoerd. Atap is toen dadelijk aan de slag gega8ÏÏ. De heer Verboom was nog niet begonnen. B en W. meenen thans dan ook, dkt de zaak in het reine is. Verder wil spr. nog met eenige persoonlijke opmerkingen komen. Het is hem in deze kwestie zeer moeilijk gemaakt.,, Spr. kan begrijpen, dat de gemoederen eenigszins beroerd waren, maar dat wettigt nog niemand tot acties over te gaan. welke niet door de beugel kunnen. Velen schroomden zich niet aldus de voorziter mijn goede naam en reputatie aan te tasten. De zonderlingste dingen zijn gebeurd Bij de aanbesteding van het vorige jaar toen de raming werd overschreden, heeft men met den laagsten inschrijver ge sproken om hem ertoe te bewegen voor het bedrag der raming het werk uit te voeren. Eerst ging hij hiermee accoord. en daarna wilde hij het niet meer doen. Zeer onaangenaam waren de verschil lende publicaties, als waaraan de heer Neef zich had schuldig gemaakt en wel ke spr. met geklets, gelaster en gelieg gen de tarieven van het Badhuis tever- hoogen en een en ander zal bij de a s. begrooting een punt van bespreking uit maken. Een adres van de Bond van Overheids personeel, waarin werd verzocht de loo- nen van de werklieden in dienst der ge meente met 5 pCt. te verhoogen. alsme de bezwaarschriften van de fa. A. Prins THzn.. Sliedr. Machinefabriek en Scheeps werf ..De Klop" tegen het raadsbesluit het Industr eterre:n te bestemmen voor wonmgbouw. werden in handen gesteld van B. en W. om advies De gemeente-rekenig alsmede de reke ningen van de d verse bedrijven werden in handeh gesteld van de betreffende raadscommiss e voor onderzoek. Met aig?meene stemmen werd beslo ten afwijzend te beschikken op een ver zoekschrift van de Bond van Overheids personeel om in het ambtenarenregle ment te willen bepalen, dat bij ontslag uit de dienst der gemeente aan hen. die recht op pensfben kunnen do?n gelden, een uitkeering wordt verleend ten be drage van 6weekloon of 1 8 jaarloon, c.q. hen in de gelegenheid te stellen nog gedurende drie maanden na de datum van pensionneerlng hun fcrbeid in dienst der gemeente te verrichten. Tevens werd afwijzend beschikt op 'n adres van de Sliedrechtsche Oranje Ver- eeniging om eefi subsidie uit de gemeen tekas ten bedrage van f 500, ten behoe ve van een te houden kinderfeest op 31 Augustus. Aan de afd. Sliedrecht van „Het Groe ne Kruis" werd een subsidie van f 127.54 verleend voor kosten van vervoer van zwakzinnige kinderen naar de Openbare Lagere School voor Zwakzinnigen te Dordrecht. Voorts werd besloten de ter mijn van onbewoonbaarverklaring van eenige woningen in wijk D met 6 maan den te verlengen, ten gunste van de be woners, die nog geen behuizing hebben kunnen vinden. De vastst-lling van een comptabill- teitsbesluit hield vervolgens? in het be drag van de steunuitkeering. op de be grooting van 1937. geraamd op f 440.000 terug te brengen op f 400 000. zulks op verlangen van Ged Staten, hetwelk voor de gemeente geen voordeelen bracht. Tenslotte was er nog een schrijven in- wgekomen van den heer A. C Bons Czn kwalificeerde. Na jaren" spreek ik dit uit 1 waarin de vraag werd gesteld, waarom bracht aan den voorzitter en zijn mede raadslea^n, aUmede aan het ambtena- rencoros dank voor de wijze waarop zij h"m rteeds tegemoet zijn getreden. De VOORZITTER sprak eenige hartelijke woorden van afscheid. De heer Sum is het oudste zittende raads lid en heefi een 16-jarige periode ach ter de rug. 4 April 1*21 werd hij in de vacnure La.oo ud van de raad. Zijn in stallatie ges h cdUe in het ouue raad huis. Van het toenmalige gtmeenUbe- •tuur zijn niet veel meer over, zoowel de - -ren j burg. mee te" als de wethouders en ook "ri stel 1 alle raads'.den zijn van persoon verwis- ene Ie p- seld. Het toenma'uge college bestond uit K e burgemeester Drijber en de wethouders J. M. Kal.s en C M van Rees. De heer Stam heeft de noodige auslauer gehad en heeft verschillende tijden van op gaande en neergaande lijn meegemaakt. 1921 was een gouden tijd, er openden zich toen perspectieven op hel gemeen telijk terrein. Daarna kwam een tijd van inzink'ng, gevolgd door een korte ople ving, waarna een diepe inzinking volg de Zij, die u gekend hebben, zoo ver volgde spr.. zijn er van overtuigd, dat gij steeds op eerlijke wijze getracht hebt de belangen van de gemeente te dienen, al bezigde gij daartoe wel eens sterke u t- drukkingen. De raad zal evenwel dank baar blijven dat er dergelijke menschen gevonden worden om de belangen van de gemeente te dienen. Tenslotte brengt spr den heer Stam de dank over ven de raad en de geheele gemeente en wenscht h°m en zMn gezin nog een lange reeks v&n gezonde en gé lukkige jaren toe (inspanning). NaiPt de he°r STAM nog dank had gebracht voor deze waardnerend? woor den, werd de vergadering gesloten. aldus de voorzitter. Het houdt hier nooit op. Er is hier een groep die het gezag wil ondermijnen. Voorts merkt spr op, dat als iemand de gemeente een proces wil aandoen, hij dat zelf moet weten, maar wel is het erg, dat toen op 19 Mei een bespreking van de tegenpartij met de advocaat plaats had, het raadslid de heer Berger als adviseur optradDit was volmaakt ongepast en bovendien in strijd met de eed, welke de heer Berger bij zijn installatie als raadslid heeft af gelegd. Er zijn infame dingen over mij gezegd, aldus spr. Men heeft mij een sa boteur genoemd. Een saboteur is echter iemand die een ander heimelijk nadeel wil toebrengen, maar daarbij wil zorgen zelf niet strafbaar te zijn. Dit is 't laag ste vergrijp dat £r bestaat. Spr. heeft een en ander gezegd, omdat er eindelijk een grens moet zijn. Hij roept hier een halt toe. Als men nog verder gaat gebeuren er ongelukken. Het is hoogst onaangenaam 'geweest, dit in het midden te brengen en B. en W. zijn bereid verder zand over de zaak te strooien, maar wel wil spr. vertellen, dat het nu uit moet zijn. Hierna sluit de VOORZITTER de Vergadering. De. heer NEEF vraagt nog het woord hetgeen hem niet verleend wordt De heer NEEF: IjW&jkmt omdat u bang bent, voor hetge^S^komt, als ik het woord krijg. De VOORZITTER?'Mfinheer Neef U bent niet meer onschendbaar, de raadsvergadering is gesloten. U bent nu een particulier persoon, en u zegt dat ik bevreesd ben voor hetgeen u zou vertel len, als ik u het woord gaf Daarmee wilt u dus zeggen, dat de zaak niet zui ver Is. Ik zal daarvan een proces-ver baal tegen u laten opmaken. Ik ben be reid de kwestie met u te bespreken, wan neer u weer onder eede staat De heer NEEF verl&at hierna, ter wijl hij bij zijn bewering volhardt, de raadszaal, waarmede het incident geslo ten Is. (1). Om geen verkeerde vermoedens te doen ontstaan, moeten wij hier wel ver melden, welke de redenen zijn. die de Hoorzitter heelt om onzen verslaggever nij niet in de steunregeling werd opge nomen, naar aanleiding waarvan de voorzitter de raad mededeelde, -dat op lichting van de steun hiervan de oor- Gemeenteraadsvergadering op 2 Au gustus. Aanwezig ahe leden De VOORZITTER stelt na ope ning der veigadejing voor den heer Sna- terse, ambtenaaf ter secretarie, te be noemen als plaatsvervangend secretaris. De raad gaat hiermede accoord. waar na de heer Snaterse de vereischte eeden aflegt, en als lqco-secretaris in functie treedt wegens verlof van den secretaris. Hierna worden de notulen gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd Ingekomen is de goedkeur.ng door Ged. Staten van de gemeente-rekening 1935. Van den heer v. d Bosch te Utrecht dat hij zijn benoem.ng als hoofd der school aanneemt. Van den schoolartsendienst Lek en IJssel is een schrijven ingekomen, dat de gemeente Langerak wil toetreden tot dien dienst. Wordt goedgevonden Aan den rijksveldwachter wofdt de gemeentewoning verhuurd voor f 3.75 per week. Van bewoners van Bovenkerk Z.Z. is een adres ontvangen, waarbij adressan ten verzoeken den weg, gelegen in de kom der gemeente, van een stofvrij'en deklaag te voorzien. Het wordt in han den gesteld van B. en W om advies. Aan de orde is dan een wijziging van het besluit Inzake de geldleening, welke aangegaan is voor bestrating van de Weistraat. Ged. Staten wenschen, dat 31 December van dit jaa»r de aflossingen moeten beg nnen, inplaats van Oct. 38 Hiervoor is een af- en overschrijving noodig. welke wordt goedgekeurd. Hierna gaat de raad over in geheime zitting Na heropening stellen B en W voor de school en de onderwijzërswoning Zonder eenige discussie werden ver- in het Beijersche te doen afbreken en volgens vastgesteld een voorstel van B. aldaar een nieuwe school te bouwen en tot wijziging van de erfpachts- een onderwijzerswoning, be temd als voorwaarden voor een strook land en ambtswoning. De begrooting voor de water bij het zgn. Benedenveer, 'n voor- school bedraagt f 13500 en die voor de stel om B. en W opnieuw voor vijf jaar onderwijzerswoning f 8000 te machtigen tot verhuring van de wo- Voorts stellen B en W. voor het zoo- ning D 89. een voorstel van B en W tot gen schoolhuis in het dorp benevens het converteeren van een geldleening en twee aang,en7ende huizen £f te breken en ter plaatse een onderw jzerswon.ng te het aangaan eener nieuwe leen f 50.000 tegen een rente van 3 pCt., een voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener regelng ingevolge art. 122 der gemeentewet met betrekking tot in ning van leges voor jachtakten, 'n voor stel tot voorloopige vaststelling van de rekening van de gemeenschappelijke schoolartsendienst over het jaar 1935, een voorstel tot goedkeuring van de be grooting van die dienst voor 1937 en een voorstel om goed te keuren dat de ge meente Leerdam tot de dienst toetreedt met wijz.ging van de te dezer zake be staande overeenkomst. Bij het voorstel van B. en W. tot vast stelling van het ontwerp van een be bouwingsplan. overeenkomstig art. 43 der woningwet voor de terreinen tusschen de zg Kwitantiestoep en de Kroon- straat drong de heer DE JONG we gens onvoltalligheid van de raad op uit stel aan In stemming gebracht, staak ten de stemmen, zoodat dit punt in een volgende vergadering een punt van be spreking zal uitmaken. De heer STAM adviseerde B. en W breedere bouwblokken te projecteeren. Ook bij het voorstel van B en W. tot wijziging der algemeene politieverorde ning (bestemming terreintjes) buitendijks binnen een afstand van 25 meter) deed de heer DE JONG een soortgelijk voor stel tot uitstel. Op verzoek van den heer STAM werd besloten dit punt eerst In gesloten zit ting te behandelen. Naar aanleiding van dit voorstel van B en W. waren nog twee requesten In gekomen, n.l. van den heer H. v. d Grijp en de Vereeniging van Huis- en Grond eigenaren, waarin erop werd aangedron gen het voorstel van B. en W. niet aan te nemen. bouwen, eveneens te bestemmen ambtswoning. De begrooting hiervoor bedraagt f 8000. ongeacht de aaiï te brengen verw- rming. Het voorstel wordt zonder stemming aangenomen. Aangezien er voor de rondvraag niets is, wordt de vergadering gesloten. L-SwW.«W—.^V Kantongerecht Gouda j Zitting van Woensdag 11 Aug. 1937. Een verboden weg te Hekendorp. De landbouwer A. S uit Hekendorp stond Woensdagmorgen terecht, omdat hij met zijn vrachtauto gereden zou heb ben op een smal weggetje dat voor het verkeer verboden is verklaard. De man voerde ter zijner verdediging aan, dat er vroeger nooit een bordje met „Verboden toegang" heeft gestaan en hij er al wel 30 jaar over gaat. Getuige A. Hoogendijk, voorzitter van het polderbestuur Hekendorp, zeide dat verd. met zware vrachtwagens over het bewuste bruggetje rijdt. Het werd daar door geruïneerd, zoodat het polderbestuur er een einde aan maakte door de weg verboden te verklaren. De ambtenaar van het O M. wees er op dat het pad vroeger niet voorzien was van een bordje „verboden toegang" en alle weggebruikers er werden getolereerd. Maar dat neemt niet weg. dat het pol derbestuur rechtens bevoegd is, de weg af te sluiten. De eisch was f boete subs. 1 dag hechtenis, Na ré- en dupliek besloot de kanton- I rechter persoonlijk ter plaatse eens een onderzoek te zullen instellen en hield hij de zaak voor onbepaalden tijd aan. De vleeschknoeierijen te Ouder kerk a.d. IJssel. Na nu weer eenige maanden geschorst te zun geweest, is Woensdagmorgen ver volgens voortgezet de behandeling van de bekende vleescliknoeierij te Ouaerkerk a.d. IJssel, waarvoor de slager B Sm. al daar terecht stond. In Augustus en Oc tober van het vorige Jaar heeft hij groote partij enongekeurd vleesch verwerkt voor de consumptie. In een Uitvoerig requisitoir heeft toen de ambtenaar van het O M. het gevaar lijke karakter van verdachte's practijken gememoreerd en geëischt 6x7 dagen principale hechtenis en last tot publica tie van het vonnis op kosten van den overtreder en 1 maand principale hech tenis met verbeurdverklaring van het mbeslaggenomene. De kantonrechter heeft verdachte in middels tot dit tweede deel van de eisch veroordeeld, doch gelastte t a v. het eer ste deel een hernieuwd onderzoek. Zoo stond B Sm. dus wederom voor den kantonrechter. Hem werd ten laste gelegd dat hij in de maand Augustus frauduleus heeft geslacht en evenzoo op 19 en 21 October 1^36. Hij heeft deze slachting verricht alleen of in vereeni ging met F. T. Sch. en O. V„ welke laat- sten elk reeds hebben bekend. Verdachte hield ook nu weder vol, van de slachting mets af te weten. De getuige F. T. Sch. herinnerde toen aan het feit, dat bij zijn komst te Ouder kerk ad. IJssel op 2 September 1936, hij bij verdachte een vat bedorven en onge keurd vleesch heeft zien staan. Hij her haalde verder, dat verd. hem en O. V. bij de slachting hielp. Op een keer werden 3 van de 11 ont vangen varkens aangegeven om voor de ambtenaren de indruk te vestigen, dat ze wèl aangifte plachten te doen. De ambtenaar van het O M wees op het opperleiderschap van verd en per sisteerde bij zijn eisch van 6 x 7 dagen principale hechtenis. De kantonrechter zal over 14 dagen uitspraak doen. Chauffeur tonder rustdagkaart te Schoonhoven. De garagehouder J. W. te Schoonhoven stond tereent omdat hij een chauifeur in dienst zou heboen gehad, die met voor zien was van een z.g.n. ruotdagsaart. Verdachte zeide, dat de bewuste chauf feur "niet in zijn dienst werkt, doch van tijd tot tijd wei eens een auto bij hem huurt, waarmede hij voor eigen rekemng vrachtjes vervoert. Overigens heeft hij er niets van ge merkt, dat de chauffeur er met. een zij ner auto's vandoor was, want hij zat zelf in de bioscoop. De chauffeur zou als getuige worden gehoord en'hij was ook in de rechtszaal geweest, doch toén hij moest voorkomen, had hij" de plaat gepoetst! Voor een nadei onderzoek werd deze zaak voor onbepaalde tijd aangehouden. Allerlei. De winkelier O C. v. d. H. te Gouda zou op de Rabbatbrug alhier met zijn motorrijwiel een vraentauto hebben ge passeerd en daarna een wielrijder hebben aangereden. Uit het getuigenverhoor, bleek echter, dat er voldoende ruimte was en de fietser beter had moeten uit kijken. Conform den eisch werd verdachte ook vrijgesproken. De niet verschenen directeur van een Zuivelfabriek alhiei', P. in 't V. te Gouda, werd vrijgesproken van een hem ten laite gelegde overtreding van de vei ligheidsvoorschriften in zijn fabriek. De caféhouder S. K. te Gouda stond tereent, omdat hij in zijn zaak radiomu- I ziek ten gehoore h-«ft gebracht, terwijl j hij slechts vergunning heeft voor gramo- foonmuziek. De man verweerde zich echter door te zeggen, dat hij met zijn radio-installatie gramofoon-uitzendingen ten gehoore bracht. Verdachte was van meening dat dit volgens de wet ook als „gramofoon- muziek" werd aangemerkt. Het O.M. vroeg in dit principieel ge ding een geldboete van f 5 subs. 2 dagen tot welke boete verdachte voorwaardelijk werd veroordeeld met 1 jaar proeftijd. De slager C. N. v. d P. te Gouda stond terecht wegens overtreding der Arbeidswet. Hij zou namelijk twee knechts hebben laten overwerken. Verdachte ontkende dit ten stelligste. Hij zou niet beter heb ben geweten, of de beide knechts waren al naar huis. De ambtenaar eischte 2 dagen hechte nis. De kantonrechter legde voor deze ke§r nog een «reldboete °P en veroordeeN de v. P. tot betaling van 2 x f 10 boete subs. 2x5 dagen. Op de brug bij den Ooe jan verwellen dijk werd aan den wielrijder L. M. M. uit Gouda geen voorrang verleend door den autobestuurder F. H. van V. uit Delft. De fietser werd gegrepen en tegen de grond geslingerd, in zijn val een radio-toestel, dat hij bij zich had. meesleepende. De waarde van dit toestel was f 45, waar van verdachte inmiddels de helft hééft betaald. De ambténaar eischte f 7.50 subs. 3 da gen hechtenis met toewijzing der civiele vordering van de ïesleerende f 22.50. Het vonnis luidde: f 6 suds. 3 dagen en toe- wijz.ng der vordering De winkelier J. van W. te Gouda kwam op het idee om als reclame-mid del voor zijn zaak een bord te scmlderen dat wat de kleuren betreft, veel overeen komst vertoonde met d'e der Motor- en Rijwiclwet. Dat is verboden. De man beloofde, dat het niet weer zou gebeuren en werd veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van f 5 subs. 2 da gen en 1 jaar proeftijd en teruggave van het in beslag genomen bord. C. B. te Gouda heeft zijn zoon over werk laten verrichten zonder vergunning. Hij meende, dat dit mocht, doch werd veroordeeld tot f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis. P J. v. d H te Gouda stond eveneens terecht wegens overtreding van de ar beidswet. Naar hij vertelde zat hij p'ot- seling zonder hulp en heeft het winkel meisje iets overgewerkt. D. P te Bergambacht reed met zijn motor proef, maar had nog geen rijbe wijs. Eisch: 2 x f 1 subs. 2 x 1 dag. Von nis: idem. A. B. te Schoonhoven heeft zonder fietsbel gereden, f 2 boete subs. 1 dag. F. van D te Gouda fietste zonder licht en kreeg ook f 2 boete subs. 1 dag. O S. uit Stolwijk heeft zich met zijn fiets laten voorttrekken door een motor. Daarmede brengt hij echter de veiligheid in het gevaar De boete is: f 1 subs. 1 dag. W. den O uit Gouda fietste zonder licht en met een veel te groote snelheid, waarmede hij de veiligheid in het ge vaar bracht. Voor het eerste feit kreeg hij f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis en voor het tweede f 10 subs. 4 dagen. C. v. d E. te Gouda heeft zonder rij bewijs gechauffeerd. Dat mag niet. HJ moet f 5 boete betalen subs. 2 dagen hechtenis. MOLENAARSGRAAF. Juli. Ingekomen: D. J. Hartkoom. van Hoornaar; *Adr. van Engelen, van Gies- Sen-Nifcuwkerk. J. C. van Kleef, van Brandwijk; H. J. Kooiman, van Ottoland. Vertrokken: A. van Rees naar Utrecht; H. Ouweneel en gezin naar Brandwijk; P Stuij naar Oud-Alblas; M Vogel naar Brandwijk. W E Spaan en der Spek naar Maassluis; J. J. G. Blok land naar Dordrecht. MOERCAPELLE. Augustus. Vertrokken: W. Bik en gezin, van Moercapelsche Zijde naar Gouua. REEUWUK. Augustus. Ingekomen: H. Klok, uit Gouda in H 75 R J. van Dijk uit Oudewater in K 47; G. J. van VUet uit Alphen a.d. Rijn "vertrokken :H. van Es uit I 29 naar Gouda, Tolienstraat 147; H E. Post uit H 75 naar Oouda, Van Luykenstraat 7; j C van Oreuningen uit H 57 naar Oouda. Karekietstraat 56, W. Mijderwijk uit B 65 naar Zwammerdam; H Mole- ma uit H 56 naar Gouda, Houtmans plantsoen 14. ALBLASSERDAM. Augustus. Geboren: Pieternella Cornelia, d van B. van Duinen en C. M Jonker. Cor nells. z. van C. Stellaard en P. van Steenis. Ondertrouwd: H. J. van Stenis. 29 en J. van Veen. 23 j. J. 't Hoen. 28 j.. en O. Hartkoorn. 24 j. A. de Lan ge, 22 j., en A. J. Groeneveld. 22 j. W. L. de Haan. 24 j.. en M Borsje, 24 J. Getrouwd: C. Jongkind. 31 j., en J v Kleij. 28 j. B. Kooijman, 27 j., en A van t Hof. 27 j ARKEL. Augustus. Geboren: Pleuntje, d. van W. van den Dool en H. Slob. HARDINXVELD. Augustus. Geboren. Emma Anna. d. van H v d. Stelt en J. den Breejen. Jannetje Cornelia, d. van A Both en M de Boon. Gerrigje Cornelia, d. van D. Dubbel dam en A. de Graaf. Cornells Ma- rius, z. van M. Blokland en T. den Bree jen. Ondertrouwd: C. Vogel en M. H. Stas- se. Getrouwd L. Vogel en M Dekker. A. W. Ddnielse en J. Berends. Overleden: W. Candel. 77 J.. echtge noot van G de Graaf. A. Vogel, 75 j. A. Vogel, 72 j. HAASTRECHT. Augustus. Geboren: Bartholomeus Hendrikus, b. van C. J. van den Hondel en G. G. van der Ven. Christiaan Cornells, z. van C. G. de Bruin en S. Dullemond. Ondertrouwd: J. A. Bode, 33 j. (Oude water). en Th A. Rietveld, 28 j C. de Jong, -27 j en A. C. de Vreugt, 23 J. (Bergambacht). Overleden: J. van Dort, 64 j„ weduwe van H. van de^ Klis. SCHOONHOVEN. Augustus. Geboren Krijn, z. van T. K. Kraaüenq brink en J. Blom. VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 Duivensport. Alblasscrdam. De dmvenvereeniging De Snelpost" hield een vlucht van Lage Zwaluwe, afstand 24 K.M. In concours waren 48 vogels. De duiven werden gelost 12.30 uur n.m. Aankomst eerste duif 12 47 11 uur. Aankomst laatste duif 12.49.35 uur. Uitslag was: M. Vogel 1 en 5 j Ridderhof 2 en 12: D. Smit 3. 10 en 13 A v d. Rhee 4. 6 en 7; J. Ridderhof 2 en 12; D. Smit 3, 10 en 13; A. v. d Rhee 4 6 en 7; A. Veth 8 en 9; C. A. 't Hoen 11 en 14; H. Visser 15 en J. Verkerk 18. Alblasserdam. Het mannenkoor „Zang- lustdirecteur de heer W. Verheij. be haalde op het concours te 's-Gravendeel een 2e prijs in de afd. Uitmuntendheid met 282 punten. Naar aanleiding van het ongeval op de in aanbouw zijnde kabelfabriek kun nen we nog melden dat te ongeveer 4 uur Dinsdagmiddag ..De Dolfijn" van Van der Tak s Bergingsbedrijf te Rotterdam met den duiker Sparling aan boord aan het werk aankwam. Spoedig had de duiker de betonnen paal gevonden, waaronder de drenkeling, de heer Vroon van Amei- de, met zijn voet bekneld lag Nadat de bok deze paal had gelicht, kwam het lijk vrij. De linkervoet van Vroon was ge heel verbrijzeld. Oranjefeest. Berkenwoude. Het bestuur van de Oranjevereenlging heeft besloten Vrijdag 3 Sept. een oranjefeest te orgamseeren. De Jaarlijksche collecte van het Blindeninstituut, gevestigd te Amsterdam bracht l 27.90 op. DE ONDERAARDSCHE GANG ONDER DE IJSSEL. Nieuw onderzoek met de wichel- roede. Gouda. Woensdag hebben alhier nieuwe onderzoekingen plaats gehad naar het bestaan van onderaardsche gangen onder het kasteel „T( Goude Het onderzoek door mevr. N. Klein— Sprokkelhorst uit Zeist opnieuw met de wichelroede, thans in tegenwoordigheid van leden van de museum-commissie te Gouda en o.a. Jhr. dr. van Nispen tot fievenaer, adviseur van Rijks-monumen tenzorg, en den burgemeester van Gou da verricht, heeft tot resultaat geleid, dat al haar vroegere aanwijzingen niet alleen werden bevestigd, doch dat nauw keurig kon worden aangegeven op wel ke plaatsen zich de onderstelde onder aardsche gangen bevinden, hoe de loop Is en van welken omvang zij zijn. Nauw keurig kon mevrouw Klein aanwijzen, dat onder een kaaspakhuis aan de Punt te Gouda, zich de hoofdingang moet be vinden ln de onderaardsche gang, wel ke vandaar recht onder de bodem van de Hollandsche Ussel loopt en 250 M verder aan de Gouderaksche zijde van de rivier haar uitgang heeft. Volgens haar aanwijzingen ligt deze gang 89 meter beneden het waterop pervlak en is zij 5 meter bteed en 5 M. hoog. Ligt de ingang op Goudschen bo dem op 5 meter diepte, de uitgang op Gouderakschen grond ligt 2meter diep. Ook onder de molen t Slot" op de Punt en in het aangrenzende Hout mansplantsoen, dat eertijds tot het ka steel heeft behoord, zijn tal van gangen aangetroffen, welke alle met elkaar in verbinding staan. Onderzoek met geringe kosten mogelijk. Daar in het Houtmansplantsoen een Centraal punt van deze gangen is ont dekt, op even 2 meter diepte, zal het wel mogelijk zijn daar ter plaatse een onderzoek naar de Juistheid der aan wijzingen met betrekkelijk geringe kos ten. in te stellen. Mevrouw Klein heeft bij haar onder zoekingen tal van markante aanwijzin gen gedaan, welke direct controleer baar waren en Juist bleken te zijn. Hoe de "Wichelroede werkt, mist mevr. Klein niet te verklaren! Zij bereikt haar rsultaat met het eenvoudige apparaat, een met enkele spiralen getrokkep ko perdraad, door een sterke gedachten concentratie op datgene wat zij wenscht Is dat aanwezig, dan reageert de wichel roede daarop terstond en juist. Eerst 'n paar Jaar geleden is mevr. Klein tot de ondekking gekomen dat zij gevoelig om met dit apparaat experimenten kunnen verrichten en tot heden zijn haar aanwijzingen altijd juist gebleken. Als het onderzoek te Gouda plaats heeft, zal kunnen blijken welke gehei men de bodem op de historische plek van het kastel „Ter Goude" verborgen heeft. REÜNIE BIOSCOOP. Gouda. Het moet wel een zeer myste rleuze film zijn, die als de hoofdschotel van Vrijdag tot en met Maandag in de Reünie opgedischt "toordt, want zelfs de naam van 'de hoofdrolspeler „De geheim zinnige vingerafdruk" wordt verzwegen Het is een fiim vol verrassingen en ont maskeringen, die bij de supporters wel een warm onthaal zal vinden. De tweede film heeft de beroemde zingende cowboy Dick Foran in hoofdig, pit is een nieuw sensatie zangnummer van den populairen koeien- hoeder. De avonturen, welke hij belepft en de wijze, waarop hij met zijn stem omgaat weten altijd weer velen te boeien en daarom zal ook dit werk er wel weer ingaan ais koek. In dit programpia draait extra de „Reisvereeniging Het Westen" film. De Zondagmorgen-voorstelling komt met een bekend gezelschap. Daar zijn 0.a. Liane Haid, Gustav Frohlich en in de film „Ik wil met weten wie je bent", terwijl als axtraatje wordt vertoond de film van de kroning >- plechtigheden in Engeland, in natuurlij ke kleuren. Zie nog de advertentie. Gouderak. Voor de a.s. feestelijkheden heeft de Oranjevereen. „Juliana" een col lecte gehouden, welke f 165,80 heeft op gebracht. Twee fietsen gestolen. Gouderak. Bij de wed. v. Vliet zijn uit een schuur twee rijwielen ontvreemd, welke op slot stonden. Van de dader is geen spoor te ontdekken Dinsdagmorgen had een aanrijding plaats tusschen twee veeauto's op de scherpe hoek bij het Goudsche veer. Beide wagens werden deerlijk gehavend Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie onderzoekt de schuld vraag. Verzekering dekt de schade. Concoursprijzen. Krimpen a.d. IJssel. De zangvereeni- ging „Juliana" behaalde op het te Wou denberg gehouden concours een eerste prijs met 329 punten, een 2e directeurs- prijs en een 3e prijs in de eere-wedstrijd. Bij de Zaterdag gehoudert turnwed- strijd te Krimpen a d Lek heeft de gym nastiekvereniging K.D.O. de navolgende prijzen behaald: dames 2e prijs; heeren le groep 3e prijs; heeren 3e groep 2e prijs; jongens adsp. leden 2e prijs. De Sliksloot. Krimpen a.d. IJssel. Dinsdag heeft men tegenwoordigheid van de gemeente raad water in de vaargeul van de uitge diepte „Sliksloot" laten loopen. Hiermede is een groot werk, dat in werkverschaf fing werd uitgevoerd, bijna voltooid, en wanneer na afloop van eenige maanden de dammen verwijderd zullen zijn. zal niemand in de dan ruime haven met de daaraan gelegen terreinen, de vroeger zoo smalle Sliksloot met de bekende riet- gronden herkennen. Krimpen a.d. Lek. De postduivenver- eeniging „De Reisduif hield een wed vlucht van Maastricht, afstand 145 K M, inkorven 116 duiven. Los 7 05 uur. aan komst eerste duif 8.50 4. laatste 9.3 9 uur. 1, 11, 15 en 24 C. van der Linden. 2 en 20 "G 8tout, 3. 6 en 12 J Brand; 4 en 19 Sleeuwehhoek; 5 P. van den Berg. 7, 18. en 23 A. Nobel; 8. 9, 10, 17 en 27 J. H. Roelofs; 13 en 14 C. Rodenburg; 16 Mos; 21 J. Romijn; 22 en 26 A. van Meieren; 25 K- Kooiman; 28 J. Vugt; 29 M. de Hon. Langeruigeweide, 11 Aug. Veilingver- eeniging Driebruggen e.o. Aanvoer 3215 stuks. Prijzen kipeieren f 3.20—3.50 per 100 stuks. Openluchtsamenkomst. Meerkerk. De Ring „Leerbroek van de Herv. Jong. Vereemgingen op Geref. Grondslag" heeft Woensdagmiddag voor de vierde maal, thans te Meerok, een openluchtsamenkomst gehouden ~>s. Zijl stra van Noordeloos liet bij den aanvang zingen psalm 123 vers 1, ging daarna voor in gebed, waarna schriftlezing plaats vond uit psalm 20. De predikant .'-prak voorts een openingswoord. Spr. achtte het een aangename taak om namens hei bestuur allen 'n hartelijk welkom toe te spreken. Was er in de morgenuren eenige bezorgdheid betreffende de weersgesteld heid, gelukkig wist de zon door het grau we wolkenfloers te breken. Op Uw gelaat lees ik dankbaarheid en nieuwe moed ln het besef dat ln de jeugd de toekomst ligt, aldus spr. Wij predikanten moeten niet anders doen dan het groote ideaal op het hart binden. Het is de God des Verbonds die Hemel en Aarde overwint. Wij zullen Juichen in Uw heil. Wij zul len vermelden den naam des Heeren on zes Gods. Aan de hand van psalm 20 staat David koninklijk te midden van zijn volk. Ook wij moeten de vaandelen opsteken. Het geloof dat achter Koning David staat ziet in Hem Jezus Christus. Christus de triomfater heeft de boeien des Doods verbroken op de Paaschmorgen en is thans gezeten aan de rechterhand des Vaders. Overwinnaar is Hij van de banden des doods en de smarten der hel Daarom moet het gaan van land tot land en van mond tot mond: De vaandels op! Hij stelt als eisch de volle wapenrusting aan te trekken. Hij .moet gestalte in ons krijgen, want Hij die overwint moet alles beerven. Spr. wees op het marxisme dat op tienduizenden beslag heeft gelegd en laakte deze Anti-Godsdienstige leer. Wat de Kerk aangaat zien we telkens dat zij komt in de smeltkroes van vervolging Wij kunnen nu nog spreken, maar wie zal zeggen voor hoe lang nog? Men probeert de souvereiniteit Gods weg te dringen om den mensch op de troon te zetten. Men moet terug naar Jezus met geheele overgave des harten. In onze kerk zijn 125 Jonge vereeniglngen. Het getal 's niet tde de kracht Gods voort te gaan. In het teeken des kruises zullen we overwinnen. Na dit openingswoord zong de schare ps. 27 5. Daarna spraken achtereenvolgens: Ds. K. van der Pol van Wierden over „Het meest belangrijke verzoek", ds. P P. J. Monster van Aalburg over „Een hooren- de Jongeling"; ds. H Bout van Delfsha- ven over „Levensbezinning". terwijl ds. Slok van Langerak het slotwoord sprak met het onderwerp „Dient den Heere". Als slotpsalm werd gezongen ps. 139 vers 14. Verlaging stroomprijs. Moordrecht. De onderhandelingen die deze gemeente met Gouda gevoerd heeft om te komen tot een goedkoopere stroom prijs, hebben tot het resultaat geleid, dat een kleine verlaging van de K W. prijs zal kunnen worden ingevoerd. B en W. steil enaan de raad voor het stroomleve- ringscontract met Gouda te herzien. Moordrecht. Woensdagavond gaf de muziekvereeniging „Kunst na den Arbeid een concert in ue muziektent. Dit con cert stond onder leiding van den direc teur, den heer Nobel van Gouda. De ver eeniging had met 4e afwerking van dit programma een groot succes en verw.erf een dankbaar applaus van het talrijke publiek. De postduivenvereniging „De Ge vleugelde Vrienden hield een wedvlucht vanuit Neufvilles. Afstand 171,4 K.M. De duiven werden gelost te 7.30 uur. Aan komst eerste duif 9.30.6, laatste 10.0.57. Prijzen: W. Verhoef 1, J. Vermeer 2, 3. 7 en 11; Jac. Oosterom 4, B. van der Hoe ven 5; G. van Vliet 6, 9, 12. 17, 19. 22 en 24; M. van Kranenburg 8 en i5; E de Kruiff 10; B, Kiaman 13; J Palsgraaf 14 en 21; Gebr. de Wit 16: P. den Braber 18; W. de Jong 20 en C Visser 23. In deze gemeente komen eenige ge vallen van roodvonk voor onder de kin deren. De ziekte draagt een goedaardig karakter. Moercapelle. Gevonden: een vulpen, een hamer, twee contactsleuteltjes, een peiler voor oliereservoir en een japon. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Uitgaande van de plaatselijke Evangelisatiecommissie zal er Zaterdagavond wederom een- open lucht samenkomst worden gehouden, met medewerking van het zangkoor. De bij eenkomst zal gehouden worden o«p het dorp tegenover het kaaspakhuis van den heer G. den Toom. Een gevaarlijke vergissing. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Aan een groot gevaar is de chauffeur T Sterk, bij het passeeren van de onbewaakte overweg te Harmeien, ontsnapt. Sterk, die een vracht auto van den heer C. C. d D. alhier be stuurde, moest in een file wachten voor de gesloten boomen. Nadat een trein ge passeerd was gingen de boomen omhoog, zoodat er verder gereden kon worden. St. passeerde als derde de overweg, toen plotseling de boomen weder dicht vielen, de auto raakte bekneld tusschen de zware spoorboomen. terwijl op hetzelfde oogenblik een trein achter de auto heen reed. Bij önderzoek bleek, dat de over wegwachter een oogenblik abuis heeft gehad en geen rekening hield met het feit dat er 2 treinen gemeld waren. De laadhekken zoowel als de lading, welke bestond uit doozen chocolade, werden ernstig beschadigd. Aan de gevolgen overleden. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Voor eenige weken heeft hier op de houtopslagplaats van de firma Abr. van Stolk te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats gehad. Een van de op het vlot bivakkeerende arbei ders, F., liep hierbij een breuk aan de ruggenwervel op. Dinsdag is het slacht offer ln het Van Itersonziekenhuls te Gouda, aan zijn bekomen verwondingen overleden. Fietsplaatje gestolen. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdagavond tijdens het sportfeest aan de Groeneweg, is ten nadeele van een zoontje van den heer De Gr. alhier, een nieuw belasting plaatje gestolen. Gevonden: een ijzeren en een hou ten bankschroef, een heerenhoed. InL gem. politie D. v. Donk. Dorp Per touringcar hebben de leden van de Chr. Oranjevereqniging een bezoek ge bracht aan Soestdijk en omgeving. Op verschillende plaatsen werd gestopt werden de bezienswaardigheden bezich tigd; omstreeks 11 uur kwam het gezel schap in de beste stemming weder op het dorp aan. Tweede teerlaag Polsbroek. Met het aanbrengen der tweede teerlaag op ue weg aan de Zuid zijde zal dezer dagen een aanvang ge maakt worden. De wegverbetering, die zeer gewaardeerd wordt, zal daarmede voorloopig voltooid zijn. JUBILEUM BURGEMEESTER LUCASSE. Keeuwijk. Burgemeester L. J. Lucasse hoopt op 10 Septe-iber de dag te herden ken waarop hij 25 jaar geleden tot bur gemeester werd benoemd. In September 1912 trad burgemeester Lucasse als zoo danig in functie in de gemeente Rilland- Bath (Zeeland'. In Maart 1918 volgde Reeuwijk. Deze Jubileum-dag zal voor burgemeester Lucasse niet ongemerkt voorbij gaan. Uit de leden van de ge meenteraad is een huldigingscomité be noemd. terwijl ook de ingezetenen de wensch te kennen gegeven hebben om den beminden burgemeester die dag te huldigen en hem dank te brengen. Bur gemeester Lucasse is niet alleen in zijn gemeente, maar ook in de omgeving een geziene figuur. poogd zich toegang te verschaffen tot de woning van den heer J. de Toom, aan de Onderweg. Waarschijnlijk doordat er een hftnd aansloeg werden de bewoners op het gevaar opmerkzaam gemaakt en namen de heeren de beenen. -i Reeuwijk. Vele inwoners ondervinden de laatste tijd hinder van rondzwemmen de eenden die door de eigenaars los ge laten worden. De meesten begeven zich steeds op andermans terrein en verorbe ren wat van hun gading is. Bovendien richten zij nog schade aan. In verband met de hierover ingekomen klachten zal de politie bij voorkomende gevallen on middellijk handelend optreden en de een den onschadelijk maken. De minister van defensie heeft aan J. B Roselaar. van de lichting 1931, vrijstelling verleend van opkomst voor herhalingsoefeningen wegens persoonlij ke onmisbaarheid. EEN HERT GEVONDEN. Reeuwijk. De heer J. v. d. Star, wo nende aan dé Oudeweg, heeft in de Reeu wij ksche plassen een hert zwemmend aangetroffen. Hij heeft het dier voorloo pig bij zich thuis ondergebracht. Aan dit adres kan het „gevonden voorwerp" af gehaald worden. Aanrijding. Reeuwijk. Op de straatweg stapte een 10-jarig meisje uit Gouda van de duo van een motorrijwiel af om even een brief af te geven. Ze lette bij het oversteken van de weg hiet op het verkeer, met het ge volg, dat zij door een ander motorrijwiel werd aangereden. Het meisje werd tegen de straat geworpen en bekwam ernstige verwondingen aan het hoofd en verder nog eenige kleine verwondingen. Op de duo van de aanrijdende motor zat een verpleegster, zoodat onmiddellijk medi sche hulp kon worden geboden. Dokter Batelaan was ook spoedig ter plaatse en nam de behandeling over. Na verbonden te zijn, is het meisje per auto naar de Wijkverpleging te Gouda vervoerd. EierenveiUng. Reeuwijk. Aan de eierenveiiing „Nut en Genoegen" werden aangevoerd 8300 eie ren De prijzen waren als volgt: kipeieren f 3.15—f 3.70; kuikeneieren f 1.75f 2.25, alles per 100 stuks. Zondagsdienst Apotheken. Sliedrecht. Geopend. Apotheek v. d. Berg Gesloten: Apotheek Hoogland. In de week van 16—21 Augustus ook geopend na 8 uur s avonds en Zaterdag" na 10 uur Apotheek Van den Berg. Hoog water. Sliedrecht. Zondag 15 Augustus v.m. 12.25 uur; Maandag 16 Aug. v.m. 1.40 uur Dinsdag 17 Augustus v.m. 2.10 uur; Woensdag 18 Aug v.m. 3 35 uur. Donder dag 19 Aug. v.m. 4.35 uur; Vrijdag 20 Aug. v.m. 5.20 uur; Zaterdag 21 Aug. vm. 5.55 uur. Aanbesteding. Sliedrecht. Maandag 'heeft in café van Zessen de architect W. Uitdenboogaard aanbesteed het bouwen van een oefen en ontspanningslokaal ter grootte van ongeveer 300 vierk. M. aan het Burg. Drijberplein. De laagste inschrijvers wa ren: Perceel I. metselwerk: M. Stout. Neder- Hardinxveld. f 1854. Perceel 2 (timmer werk (a met plafond in groote zaal, b zonder plafond): P. van Houwelingen alhier, a f 2396. b f 2196. Perc. 3 (a met stalen ramen, b met ijzeren ramen i: W v. Empel alhier, a f 1148, b f 1093. Per ceel 4, lood- en zinkwerk: Gebr. Hogeveen alhier, f 269 Perceel 5. verfwerk: Joh. Kqrporaal alhier, f 242. De gunning is aangehouden. Waddinxveen. De landbonuwersknecht J. K. reed met een boerenwagen, door dat hij teveel naar rechts uithaalde voor een hem tegemoet komende auto, in de Plasweg tegen een gemeentelantaarn. De lantaarn werd gedeeltelijk vernield. Waddinxveen. De fabrieksarbeider de F. viel ln de werkplaats met zijji pols op een punt van een boor. De boor drong hem in de pols waardoor een slagader werd geraakt. Het slachtoffer verloor veel bloed. Een lid van de E.HB.O. verleende de eerste hulp. Mond- en klauwzeer. Waddinxveen. Onder de veestapel van den landbouwer K. van der H. is mond en klauwzeer geconstateerd. De veeartse nij kundige dienst heeft voorzorgsmaatre gelen tegen verspreiding getroffen. Uit de boom gevallen. Wijngaarden. Een 13-jarige zoon van den veehouder P. v. d. V. had het onge luk, bij het pruimen plukken, uit de boom te vallen, waarbij hij zich zoo ern stig bezeerde, dat het inroepen van ge- neeskundige hulp noodzakelijk bleek. Hoogstwaarschijnlijk heeft de knaap een been gebroken. Zevenhuizen. In den nacht van Zon- WATERPOLO. DE WEDSTRIJD S.Z. P.C. II—ZIAN V NIET DOORGEGAAN. Wegens niet opkomen van Zian V. Schoonhoven. De promotiewedstrijd S Z. 6l P.C. II—Zian V (Den Haag), welke Woensdagavond ln het gemeentelijk zwembad alhier zou worden gespeeld, kon geen doorgang vinden, omdat Zian V zonder bericht van verhindering niet aan de start verscheen. Toen de Hagenaars ook na een half uur wachten (reglemen tair vooigeschreven) "niet kwamen opda gen. werd door twee zeventallen van S.Z. P.C. een partijtje polo ten beste gege ven, dat door „blauw", na flinke tegen stand, van „wit werd gewonnen en bij de talrijk teleurgestelde belangstellenden een goed onthaal voad. De polo-secretaris van de S.Z. Si P.C. heeft zich onmiddellijk schriftelijk in verbinding geste'd met de competitielei der van de K.N.Z.B. om opheldering be treffende bovenstaande kwestie. ZWEMKRING GOUDA. Een belangrijke wedstrijd. Voor de competitie van de Zwemknng Gouda behoeft nog slechts één wedstrijd te worden gespeeld, n.l. G.Z.C. 4—Elfhoe ven 2. Volgens nevenstaande stand ligt een overwinning voor de G.Z.C. in de lijn der verwachting, want hier geldt het toch een strijd tusschen de nos. één en laatst van de u.nglijst. naar ook ho' polo-jpei biedt zijn verrassingen en een overwin ning van Elfhoeven behoort dus niet tot de onmogelijkheden. Indien het laatstge noemde het geval zou zijn, dan moeten De Gouwe 2 en S.Z. P.C. 2 een beslis singswedstrijd spelen ter bezetting van de bovenste plaats. Gecompliceerder ech ter wordt de situatie bij een gelijk spel, want dan toch eindigen G.Z.C. 4. De Gouwe 2 en S.Z. êc P.C. 2 ieder met 13 punten, en moeten extra wedstrijden uit maken wie hunner met de eerepalm zal gaan strijken, terwijl dan bovendien een beslissingswedstrijd noodzakelijk zou zijn ter bezetting van de onderste plaats tus schen A.Z.C. 3 en Elfhoeven 2, die dan belden 4 punten zouden hebben ver gaard. Een laatste competitiewedstrijd met zooveel mogelijkheden zai wel niet veel voorkomen. Hier volgt de stand: G. Z. C. IV 9 5 S.Z. P.C. III 10 6 De Gouwe II Boskoop A. Z. C. III Elfhoeven II 18—0 16—10 9—11 26—14 8—30 6—19 groot, doch spr. drong erop aan in de i twee winstpunten in mindering. Sport-propaganda-avond, Nieuwerkerk—Zevenhuizen. Zaterdag avond heeft de voetbalvereeniging „Groe neweg" op haar terrein aan de Groene weg een zeer goed geslaagde propaganda- avond gehouden. De avond werd geopend met een voet balwedstrijd tusschen Junioren-elftallen van de voetbalvereenigingen „Groene weg" en „Moercapelle", welk* eindigde met 9—2 voor Groeneweg. Hierna werd er een aanvang gemaakt met de wed strijd tusschen Groeneweg 1 en DI.O., Capelle a d. Ussel. Vooraf overhandigde de aanvoerder van „D.I.O.", met enkele welgekozen woorden een bloemenmand aan zijn collega van „Groeneweg". „Dl. O." bleek in de aanval sterker, zoodat met 4—2 voor D.I.O. de rust inging. Tijdens de rustpauze nam de gymnas tiekvereniging „O.S.S." te Zevenhuizen bezit van het veld, waar onder de bekwa me leiding van haar oefenmeester, den heer Compier te Haastrecht, met de jeugdgroepen verdienstelijk enkele oefe ningen werden uitgevoerd. Aan de buitenzijde van het terrein bracht het muziekcorps „De Kleine Trompetter" eenige marschen ten gehoo re, terwijl de 'voetbalwedstrijd werd voortgezet. Daar Groèneweg nu voltallig in het veld kwam dreigden de kansen van DI.O. te keeren'cn reeds spoedig was de stand gelijk. Even werd het spel onderbroken, daar men een speler van D I.O uit het veld miste. Het publiek zag echter achter a®n het veld een voetbal speler uit de moddersloot kruipen en dit bleek de vermistee speler te zijn, die blijk baar in zijn vuur om te scoren de sloot ingedraafd was. Het einde was een 6—6 stand. Hierna werd het veld wederom betrok ken door de gymnastiekvereen. „O.S S die verschillende nummers voor dames en heeren uitvoerde, waaruit duidelijk bleek dat deié vereeniging in staat is. naar buiten op te treden; vooral het laatste nummer, massale vrije oefenin gen, met ruim 70 medewerkenden, viel in de fciajMoang tsi H,T]llW|r saa J Jas og Maandag heijben onbetasnden ge-] Da opkomst was buitengewoon groot.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5