c U Plaatselijk nieuws Nieuws in een paar "Sportnieuws j Predikbeurten Plaatselijk nieuws Raeuwi)k. WOENSDAG 18 AUGUSTUS 198* SLUIS INGESTORT. Twee arbeiders gewond. DE COCKSDORP. 18 Aug. Vanmorgen Js hier de sluis, welke onder de Hollanü- sche weg door de verbinding vormt met de voortzetting van de Roggesloot inge stort. Aan de sluis waren op dat oogen- blik zes arbeiders van de polder E.er- land werkzaam. De sluis, welke breeder ,en dieper moet worden gemaakt, was blootgelegd. Het verkeer had men tijde lijk omgalegd. Plotseling is in het ge metselde gewelf beweging gekomen, het stortte in, waardoor de zijmuren buiten waarts bogen en groote brokstukken steen omlaag vielen. De arbeiders K. Kalis Jz. en A. van Hoorn, zoon van den opzichter van hét waterschap Eierland, die het werk deed uitvoeren, werden door de brokken steen bedolven. Geluk kig was dat de hoofden vrij bleven. Di rect is. men begonnen de steen en te ver wijderen, doch het duurde nog twee uur voor men de mannén kon bevrijden. Zij hebben beide beenen gebroken. Beiden wonen te De Cocksdorp. Zij zijn overge bracht naar het ziekenhuis te Den Hel der. De werkzaamheden zijn voorloopig stopgezet. DE OORLOG IN CHINA. Groote miütaire bedrijvigheid. TOKIO. 18 Aug. Het agentschap Do mei maakt melding van een toenemen de spanning in Tsingtao en in de pro vincie Sjantoeng. De militaire bedrij vigheid is verhoogd, ten zuiden van de spoorlijn Peking—Tientsin. Het hoofd kwartier van het Japansche garnizoen in Noord-China meldt dat de troepen van de centrale Chineesche regeering oprukken ten w. van de spoorlijn Han- kau—Peking. Zij zouden reeds tot op 15 K.M. van Peking zijn genaderd. Ten O. van de spoorlijn Tientsin—Poekau zouden op 20 K.M. ten Z. van Tangkoe gevech een zijn ontstaan. In een strijd welke verscheidene uren heeft geduurd, heb ben de Japansche troepen een poging verijdeld van het 29ste legercorps om de verbindingen van het garnizoen in Chi na ten N. van Tientsin te verstoren. VLIEGVELD GEBOMBARDEERD. Twee Chineezen gelyncht. SJANGHAI, 18 Aug. De Japanners zijn opnieuw overgegaan tot! een bombarde ment van het vliegveld Lonhgoewa, doch het gerucht gaat, dat alle tChmeesche Vliegtuigen tevoren het veld haddenver- laten. Gisteren heeft eon menigte twee Chineezen gelyncht, die ervan werden beschuldigd, Japansche rijst te hebben gekocht. MOBILISATIEWET IN CHINA. NANKING, 18 Aug. Men verwacht, dat de regeering een Nanking-inobilisatie- wet zal afkondigen. Kaasdag. Berkenwoude. Dinsdag houdt de Bond ^an Kaasproducenten, afd. Berkenwoude, een Kaasdag in het café van den heer A. Berkouwer. Er zijn ruim zestig deel nemers. Berkenwoude. De jeugdvereenigingen van de Ned. Herv. Kerk maakten Don derdag een autoreis naar Zandvoort, Am sterdam en het Gooi. In Amsterdam werd het Rijksmuseum bezichtigd. Op de te rugweg werd in de Lage Vuursche ont spanning gezocht. In Utrecht werd nog de Kloostergang van de Domkerk be zichtigd. Sportavond. Gouderak. Het programma van de as. sportavond op het voeSbalterrein bevat de volgende nummers, n.m.: 5 uur Op tocht vanaf het dorp naar het terrein; 5.30 Opening; 5.45 Gymnastiekuitvoering door T.H.O.R; 6.4t> Voetbalwedstrijd Gou derak IOlympia te Gouda; 7.308 uur Gymnastiek T.H.O.R.; 8 uur 2e helft voetbalwedstrijd; 9 uur Standen. Het ge heel wordt opgeluisterd door de muziek- vereen. „Caecilla'. De collecte voor het Blindeninsti tuut Wolfheze heeft hier ruim f 30 opge bracht. Balonnenwedstrijd op Koninginnedag. Gouda. De firma J. L. Bruns organi seert op 31 Augustus, ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin, weer een balonnenwedstrijd, waarvoor niet minder dan 20 fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld. Zooals blijkt uit de oproep in de ad vertentie, welke men in dit nummer aantreft, is de deelname kosteloos. Begralenis A. Roubos. Krimpen a.d. Lek. Maandagmiddag had te Dussen (N.-B.) de plechtige begrafenis plaats van 't stoffelijk overschot van den heer A. Roubos, hoofd eener openbare school te Krimpen a.d. Lek. De heer A. Roubos, die Donderdag 12 Aug. plotseling overleed te Loonschendijk (N.-B.), waar hij zijn vacantie doorbracht, was tevens kassier der boerenleenbank, kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk en voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim De zeer groote belangstelling het rieo J hoe buitengewoon hij gezien was, ook buiten zijn laatste standplaats, Krimpen a.d. Lek. Groot was het aantal aanwezigen, dat zich naar het voor hen soms ver ver wijderde Dussen had begeven, om daar voor de laatste maal te getuigen van hun gevoelens van sympathie tegenover den oveiledene. Nadat kransen en bloemen op de kist waren gelegd, voerden eenige sprekers het woord. Als eerste trad op burgemeester Van Oordt, van Krimpen a d. Lek, die sprak namens het gemeentebestuur en de ouder-commissie. De volgende spreker was de heer B. v. d. Berg. gemeente-ontvanger te Krimpen a.d. Lek, die sprak namens de Boeren leenbank. De heer KI. de Boom voerde het woord namens de kerkvoogdij, waarvan de heer A. Roubos 14 jaren lid is geweest. Na mens het N O G. en namens de jongere vrienden sprak de heer H. P. Dekkers, hoofd der school te Nieuwpoort. Ds. Enklaar te Krimpen a.d. Lek was de laatste spreker voor het dankwoord van den heer W. Middelkoop, zwager van den overledene. Alle sprekers lieten sterk uitkomen hoe hoog zij den heer Roubos waardeerden en hoezeer zij zijn vele goede eigenschap pen, die zijn noodlt zullen vergeten, op prijs stelden. In zijn groote eenvoud en trouy/ was hij de man, die zich overal bemind maakte in zijn groote werkzaam heid. - toewijding, plichtsbetrachting en eerlijkheid, de man die opbouwend werk te en eerbied en genegenheid afdwong. Niemand weigerde hij zijn hulp en nie mand deed ooit'tevergeefs een beroep op hem. De openbare school, waaraan hij vanaf het begin van zijn onderwijzers loopbaan tot aan het eind van zijn leven al z'n krachten ge wij (J heeft, was zijn ideaal; hij was een vader voor de kinde ren die aan hem waren toevertrouwd. Als geloovig Christen heeft hij z'n leven ge leld en waar hij kon heeft hij dit ge- Krimpen a.d. IJssel. Het teren van de Breekade en de Breestraat, uitgevoerd bij wijze van werkverschaffing is thans ge heel beëindigd. Ook zijn nieuwe trottoirs aangelegd, zoodat het geheel thans een keurigen indruk geeft. Thans gaat men beginnen met het teren van de Tuin straat. Ook hier zullen nieuwe trottoirs aangelegd worden. Dit jaar zal voor steun verleening B (extra hulp) geen geld meer beschikbaar worden gesteld, doch alles rechtstreeks vanaf het Departement van Sociale Za ken ln natura worden verstrekt. Natuur lijk door bemiddeling van de commissie van steunverleening B hier ter plaatse. In verband met de vermindering van werkzaamheden in de gemeentelijke werkverschaffing is Maandag een aantal arbeiders ontslagen. De mondaccordeonvereen. VI.O.8 behaalde op het concours te 's-Graven- deel een 3de prijs. Aangezien deze ver- eeniging dit jaar werd opgericht is het resultaat zeer bevredigend. Kort raadsverslag. Langeruigeweide. De gemeenteraad ver gaderde Vrijdag. Afwezig de heer D. Kok Voorzitter de heer A. Hoogendijk, wet houder. De notulen werden onveranderd vastgesteld. De gemeenterekening, dienst 1936 was door de commissie van onder zoek in orde bevonden. De rekening, werd daarna met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld als volgt: gewone dienst: ontvangsten f 22.765.85, uitgaven f 20 699.86, batig slot f f 2065,99. Kapi- taaldienst ontvangsten en uitgaven f 6783.86 De rekening van het burgerlijk armbestuur, dienst 1936. sluit in: ont vangsten f 812,80, uitgaven f 603,51, ba tig slot f 209,29. Aangeboden werd voorts de gemeente-begrootihg en de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1938. welke in handen werden gesteld van een' commissie, bestaande uit de heeren: C. Boer, G. Kastelein en B. van Vliet. Moercapelle. Het zoontje van den heer T. reed Zaterdagavond met zijn vader mede en had plaats genomen op de klep van de bestelauto. T., die zijn zoontje even daarna' niet meer zag zitten, stopte en vond den jongen op de Heerenweg lig gen. De geneesheer constateerde dat hij door de val een hersenschudding had opgeloopen. Een vergeten varken. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Op Donderdag 5 Augustus werd hier uit Ameide een ge slacht varken ingevoerd, dat daar ter plaatse was goedgekeurd. Volgens de voorschriften werd het varken hier we derom gekeurd door den keurmeester maar nu afgekeurd. Het cadaver bleef dus achter in het keurlokaal aan de Kerklaan. De keurmeester ging daarop met verlof en liet de verdere afwikke ling van déze zaak over aan den hulp keurmeester, die vermoedelijk dit geval heeft vergeten of gedacht heeft dat er reeds voor gezorgd was. In elk geval begon het in de omtrek van het keurlokaal onaangenaam te j ruiken. Er kwamen een paar warme da- ges cië gtgnk jt&rd steeds ttgjK, aas- dat reeds op 7 Augustus <$e omwonen den daarover klaagden. Maandag wer den die klachten herhaald en Dinsdag kreeg een werkman de opdracht het keurlokaal te gaan schoonmaken. Toen hij de deur opende viel hy bUna ach terover van de uit het lokaal komende stank De man liet de deur eenige tij^ openstaan en meende toen wel weer' eens te kunnen probeeren het lokaal te betreden. Maar toe® hij dat deed. moest hij ijlings omkeeren, daar hij dreigde onwel te worden van de Schrikkelijke stank. De werkman gaf daarop kennis van zijn bevinding aan zijn chef en er werden haastig maatregelen genomen, om het cadawer. waar de maden uit vie len en dat gedeeltehjk zwart geworden was, op te ruimen. Geslaagd. Oudewater. De heer C. H. van Har ten is te Rotterdam geslaagd voor de hoofdact* L.O. W erkloozencij f er. Oudewater. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg op 1 Aug. 62, ter wijl het op 1 Juli 74 was. Ottoland. Drie veehouders, die hun vee in deze gemeente hebben loopen, hebben aangifte gedaan van de vermoedelijk on der hun vee voorkomende besmettelijke veeziekte, mond- en klauwzeer. Ouderkerk a.d. IJssel. Een groote met hout geladen trailer van Gebrs. Hoeken's Houthandel te Leiden, verzakte Vrijdag aan de Groenendijk, tengevolge van de dijkverhoogingswerkzaamheden. Na tal van vergeefsohe pogingen om het voer tuig weer op de Ijzeren platen te krijgen die men voor t verkeer ter voorkoming van verzakkingen heeft neergelegd, ge lukte het na 1 uur t .gevaarte weer vry te krijgen Door de regens van delaatste dagen is de weg daar ter plaatse ln een modderpoel herschapen en voor het auto verkeer haast onberydbaar. EEN KOPPEL KOEIEN OP DE SPOOR LIJN. Reeuwyk. Gisteren zag de wagenvoer der van een dxeseltrein van Utrecht naar Gouda tusschen de blokken Twaalfmor gen en Willens onder deze gemeente, dat een koppel koeien de spooriyn voor hem overstak. Door sterk remmen trachtte hij te voorkomen, dat hij op de dieren in reed, maar desondanks werd een der koeien geraakt en doodeiyk gewond. Het dier is op het abattoir te Gouda geslacht Nadat de beesten van de lyn waren ver- wyderd, kon de trein verder rijden. Met acht minuten vertraging kwam hij te Gouda aan. De eigenaar van de koeien, een land bouwer alhier, was bezig de dieren via een particulier enovérweg van de eene weide naar een andere te brengen Pro ces-verbaal is tegen hem opgemaakt. „Gevonden voorwerpjes torven. Ree uw ijk. Zooals gemeld werd er de vorige week door den heer J .v. d. Star op de Plassen een hert gevangen. De heer r. d. Star gaf zyn vondst op het gemeentehuis aan en hield het beest in een hok op zyn erf aan de Oudeweg. Zyn vondst had veel bekyks. Een eige naar of eigenaresse van het dier kwam er echter niet opdagen. Het beest is Maandag gestorven. Het was een Jong hert, een bok, met een flink gewei. Doordat een uit de richting Bode graven komende personen-auto geen voorrang verleende ontstond in de bocht van de straatweg naby het café van Rietschoten een aanrijding tusschen de ze wagen en een uit de richting Gouda komende personen-auto met een wagen op sleeptouw. Hierby werd eerstgenoem de wagen, afkomstig uit Rotterdam, da nig gekraakt. Nadat men over de schuld vraag van de aanrijding eenige tijd ge redetwist had, werd tenslotte van het geval aangfte gedaan bij de politie, die de zaak wel verder zal uitzoeken. VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST. IJsselstein. Op luisterrijke wijze heeft katholiek IJsselstein medegewerkt aan de herdenking van het 40-jarig pries terfeest van haar pastoor en deken, den heer W. H. de Grijs, welk jubileum Zon dag gevierd is. De jubilaris werd na zyn afwezigheid Zaterdagavond de parochie binnenge leid. afgehaald door leden van het feest eomité en geestelijken. Een eerewacht van ruiters vergezelde hem vanaf de Geinbrug. Aan de keurig samengestelde stoet namen deel leden van diverse ka tholieke organisaties met vaandels en banieren en de muziekvereen. „Amlcitia Van schier alle woningen der parochi anen waren de vlaggen met de pauselij ke wimpel uitgehangen, evenals vanaf de kerktoren en de pastorie. De galarijtuigen voegden zich by de stoet en onder zeer groote belangstel ling werd de Jubilaris naar de kerk ge reden. Het priesterkoor was voor deae gelegenheid mooi versierd met palmen en witte bloemen. Vanuit het plafond in het priesterkoor hingen enorme bloe mentuilen, die een heerlijke geur ver- Toen de deken de kerk betrad, ston den in het middenschip een aantal bruidjes ter verwelkoming opgesteld, onder leiding van de zusters uit de Kloosterstraat. Door een laan van bloe men schreed de Jubilaris met geestelijk heid en misdienaren naar de sacristie. Kort daarna werd een kort lof gecele breerd. Op het moment dat de deken vanuit de sacristie het priesterkoor bin nentrad, zong de parochie hem het feestlied „De Jubelzangen ruisehen Gods Priester thans ter eer" toe. Enthousiast werd dit lied, met vol orgel begeleid, door de vele honderden meegezongen. Het was een onvergetelijk moment dat diepe indruk maakte. Te 9 uur was de kerkelijke plechtig heid beëindigd en daarna kwamen nog velen de versierde en verlichte pastorie gevel bekijken. Aan het begin van de St. Nicolaasstraat was een eerepoort ge bouwd en de bewoners ran die straat hadden voor een passende feestverlich ting zorg gedragen. Het feest van Zondag. Vrijwel de geheele Zondag viel een druilerige regen, maar waar in hoofd zaak de feesteiyke herdenking binnens huls geschiedde, vermocht dit niet de goede en opgewekte feeststemming te verstoren. Te kwart over 10 deed de de ken zijn intrede ln de kerk. waar bruid jes leerlingen van de R.K. Meisjes school een bloemenhulde brachten. De jubilaris celebreerde om half 11 een plechtige H. Mis van dankbaarheid, in tegenwoordigheid van zyn moeder, een aantal familieleden en een ze*r groot b an tal parochianen. Assistentie werd verleend door de heeren A. Bouwmeester en F. J. M. Banning, kapelaans der St. Nicolaasparochie en door den heer J. C. van Rooijen, van het seminarie Rijsen- burg. Na het evangelie betrad de jubilaris de kansel en hield een feestrode naar aan leiding van de tekst „Quid retrlbuam Do mino pro omnibus quae retribuit mihi", „Wat zal ik den Heer wedergeven, voor al hetgeen Hy my geschonken heeft". De Jubilaris getuigde van zijn groote dank baarheid voor zijn uitverkiezing als pries ter niet alleen, maar herdacht de vele gelukkige priesterjaren, die hij hier en elders had mogen doormaken. Hij dank te ook de parochianen van IJsselstein. Het koor zong de „Missa Jubilaei" van A. Wiltberger en de cantate „Hulde aan het Priesterschap" van J. Haagh. C.ss. R-, alles voor 4-stemmig koor en orgel. Om half een had voor de pastorie een zanghulde plaats door leerlingen van de R.K. Jongensschool en daarna door de leerlingen van de R.K. Meisjesschool. De parochie huldigt haar herder. Toen te 2 uur de jubilaris en de kape laans het gebouw Concordia betraden de familieleden waren reeds te voren ge komen waren daar aanwezig de leden van het feestcomité en hun dames, als- van hun belangstelling biyk gaven. Bloe mede een groot aantal parochianen, die menmanden prijkten in de zaal en op het podium. Nadat het St. Nicoiaaakerkkoor den Ju bilaris had toegezongen, nam de voorzit ter van de feestcommissie, burgemeester mr. J. J. Abbink Spalnk, het woord en wenschte in een mooie feestrede deken De Grijs namens de parochie geluk met zijn 40-jarig priesterfeest en bood het feestgeschenk der parochianen aan, een gebrandschilderd raam voor de kapel van O. L. Vrouwe van Eiteren in de parochie kerk. De deken bracht zyn hartelijke dank aan den voorzitter van de commissie en aan de leden, aan de kapelaans, die veel werk hebben gehad met de voorbereiding der feestelijkheden en aan de parochia nen. van wie er verschillende naast bloemstukken andere bewijzen van sym pathie hadden geschonken, in de vorm van fraaie cadeaux. Vervolgens brachten de RK. Gemeng de Zangvereeniging „Zang en Vriend schap" en de R.K. mannenzangvereeni- ging „LJssel's Mannenkoor" een zang- hulde. Na deze huldigingsplechtigheid volgde van 3 tot 4 uur een druk bezochte recep tie in Concordia. Des avonds 8 uur celebreerde de deken een kort plechtig lof, dat werd besloten met het Te Deum en het feestlied. Het concert dat Amicitia vervolgens zou geven voor de pastorie, kon tenge volge van de ongunstige weersomstan digheden geen doorgang vinden en is uitgesteld. WEERBERICHT. Naar waarneming in de morgen 18 Augustus. Te Waalwyk is een zes-jarig jonge tje door een groote dorschmachine over reden en gedood. Een moeder te Achthuizen, gemeen te Ooltgen8piaat, wilde haar tweejarig dochtertje in bad doen, maar vergat koud water by het warme te voegen, waardoor het kind zulke zware brandwonden opliep, dat het in het ziekenhuis te Dirksland V* ftgSjfclÉ-öfiA* Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke wind: gedeeltelijk bewolkt; wei nig of geen regen; iets warmer. Waterstand: Schoonhoven hg. water 3 45 uur. 1.32 M. Keulen stand 1.58 M„ val 0.—M, Maastricht 17 Aug. 40.59 M„ val 0.01 M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 68 graden Fahrenheit* 3 Woensdag 18 Augustus: Op 5.13, onder 0.48. Volle Maan Zondag 22 Augustus. Wielrijders, licht op! 18 Augustus 8.48 uur. Te Heerlen wilde een 62-jarige ma® per fiets de weg oversteken vóór de na derende tram. Met snelle vaart naderde een auto, welke de man greep. Met een zware schedelbasisfractuur werd de man naar het ziekenhuis gebracht; waar hij is overleden. Van een wielrijder te Noordbeemster geraakte diens cape verward in de ket ting. Hij kwam te vallen met het onder- lijf op een betonnen paaltje, waardoor hy zware inwendige kneuzingen opliep en tengevolge van zyn val is overleden. Een auto met een Hollandsche fami lie is even buiten Munster, door een ruk wind aan het slingeren gebracht, waar door de, bestuurder de macht over het stuur verloor. De wagen kantelde en de bestuurder schoot over zijn vrouw heen door het open raam. Zijn schedel werd geheel verbrijzeld, zijn vrouw kreeg eeni ge schaafwonden; het dochtertje kwam er met de schrik af. Tusschen Borgo Vecchio en Igea Marina (Italië) heeft een buitengewoon hevige wervelstorm gewoed. Vier perso nen werden gedood en 60 gewond, van wie 8 ernstig, terwijl zes huizen geheel verwoest werden en vijftig beschadigd. Te Moskou ls een complot van Trotzkistische saboteurs en spionnen ontdekt in de hoogste kringen van het departement van economische zaken. Ivan Kraval, de chef der afdeeling voor economische en sociale statistieken, der sovjet-unie, is met andere ambtenaren gevangen genomen. De geheele staf van het economisch instituut van Saratof is aangeklaagd wegens volksvijandige ac tie. Te Ujl by Kioto is een kruitfabriek in de lucht gevlogen. Tot nu toe zyn 22 gewonden geborgen; 800 huizen zyn ge heel vernield. GOUDSCHE SINGELLOOP. Op Zaterdag 11 September organiseert de Goudsche Athletiek Commissie voor de lie maal de z.g. Goudsche Singelloop over de afstanden 800, 400, 200, 800, 400, 200, 100 Meter. Ke Kon. Ned. Athletiek Unie verleende toestemming voor ook niet aangesloten vereenigingen te laten deelnemen. In 1934 toonde D.O.S. te Schoonhoven zich de snelste vereeniglng van bulten Gouda. NED. HERV. KERK. CAPELLE a.d LJSSEL. Geref. Evange lisatie ..Rehoboth". Nijverheidstraat 55. Donderdeg 19 Augustus, 's avonds 7.3Q uur. de heer J. Kars. Herv. Geref. Evangelisatie. Bermweg- Oost. Donderdag 19 Augustus, 's avonds 7.30 uur, de heer Spreeuwenberg, van Rotterdam. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERD AMGebouw Polder straat. Donderdag 19 Augustus, 's avonds 7.30 uur Ds. B. Toes, van Dsselmonde. CAPELLE a.d. IJSSEL. Dacostastraat. Donderdag 19 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. GEREF. GEMEENTB. BERKENWOUDE. Vrijdag 20 Augus tus, 's avonds 7 uur to. jfc.1, D& B. Kok» Kppri WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1937 Concert. Bergambacht Het concert van de chr. zangvereeniging „De Lofstem" kon Za terdag niet in de muziektent plaatsheb ben wegens sterfgeval in de omgeving daarvan, waarom het gegeven is in de Raadhuisstraat voor de openb. school. Het concert kan als geslaagd worden beschouwd. De nummers werden correct uitgevoerd, terwijl de vereenigmg op veel belangstelling kan bogen. Gevonden voorwerpen: een rijwiel- belastingmerk; te bevragen by Happel^ Dyklaan A 116. Schaken. Capelle a.d. IJssel. De Capelsche Schaakbond zal in Sept. haar wekelyk-» gche wedstrijden weder aanvangen. Brand. Capelle a.d. IJssel. Aan de Bermweg is bij den heer M. v. d. Meer brand ont staan door fcooibroei De motorspuit van hét dorp, benevens de handspuit van de Kanaalweg verschenen weldra te plaatse en het vuur was hierdoor spoedig be dwongen. Haastrecht. De heer Chr. C. Jansen, gemeente-Oprichter is met Ingang van i September benoemd als agent van de arbeidsbemiddeling en ambtenaar van de werkloosheidsverzekering in de plaats van den heer F. W. Gronert. Gemeente- admi nistra teur. Haastrecht. De heer A. D. Hakkenberg volontair ter gemeente secretarie te Schoonhoven, slaagde voor het voorbe reidend examen gemeente-administratie De heer W. Brouwer de Koning, vo lontair ter gemeentesecretarie alhier, is tydeHjk aangesteld als ambtenaar ter secretarie te Stolwijk. Aan den heer J. Slingerland, be woner van het voormalige café „de Klomp" is een verlof B verleend. D.C.V. I—S.OJL L Krimpen a.d. Lek. De aanvankelijk vastgestelde wedstryden voor de Dilet tant-serie, rijn niet volledig uitgespeeld. Op het programma stond ni. D.C.V. Hl SOA. 2 en D.C.V. I—SOA. L Doordat laatstgenoemde Haagsche vereen!ging op de reis pech kreeg en met auto's de reis vervolgen moest, kon rij alleen met het ie elftal verschijnen. Zoodoende vond alleen da wedstrijd D.C.V. XS.OA. I plaats. SOA. brengt (de bal aan bet rollen, doch D.C.V. Is met de wind mee sterker en zet eenige aanvallen op, welke tot «ucces lelden, als door een misverstand in de SOA. achterhoede de D.C.V. mid- voor hiervan profiteert;. Spoedig hierop ziet D.C.V. haar voorsprong vergroot door dat de SOA keeper een van verre inge zonden bal verkeerd beoordeelt en in het doel ziet verdwijnen (20). Na de thee heeft SOA. de vry sterke wind mee en ta iets in de meerderheid. Als de midvoor in goede positie de bal toegespeeld krijgt scoort hy 2—1. D.C.V. is hierdoor geprik keld en zoekt het nu meer ln forsch spel, wat S O.A. met geiyke munt betaalt, zoo dat de scheidsrechter eenige waarschu wingen, moet uitdeden en eindelijk zelfs een D C-V.-er uit het veld stuurt. SOA. blijft ta de meerderheid en weet ook ge- lijk te maken uit een doorbraak (2—2). Nadat nog een doelpunt van S O A ge annuleerd is wegens buitenspel, komt het einde met gelijke stand, zoodat straf schoppen beslissen. Dit biykt SOA. te zijn, zoodat de volledige uitslag van de serie hridt: Eerste afdeeling: le prijs, een beker, SOA„ 's-Qravenhage; 2e prijs, een be ker, D.CJV„ Krimpen a.d. IJssel; 3e prijs, lauwerkrans, F.S.V„ Rotterdam; 4e prijs, lauwerkrans, Dilettant, Krimpen a d. Lek. Tweede afdeeling: le prys De Mus- schen 3H, Rotterdam, een beker; 2e prijs Noorderkwartier I, Rotterdam, een beker; 3e prijs D.C.V. Hl, Krimpen a.d. IJssel, lauwerkrans; 4e prijs SOA. H, 's-Gra- venhage, lauwerkrans. De muziekvereen. „Crescendo" gaf onder leiding van den heer C. Horsman een concert in de tuta van het socië teitsgebouw. De verschitfende nummers werden keurig ten uitvoer gebracht, zoo dat het talryke publiek een genotvolle avond beleefde. In de Ned. Herv. Kerk werd een extra-gift van f 1,0 gecollecteerd voor de kerk. Gevonden: eenige sleutels, een bro che en een knipmes. Te bevragen gem.- veldwachter. Krimpen a.d. IJnsd. De indeeling van D.C.V. I voor de a.s. competitie, welke vermoedelijk 5 of 12 September weer zal beginnen, riet er als volgt uit: D.C.V. I van Krimpen a.d. IJssel; Fluks van Dor drecht; Leerdam en L.8.V. van Leerdam; Papendrecht van Papendrecht; Haaf ten van Haaften; S.V.W. van Gorinchem; L F.C. van HJ. Ambacht, The Rising Hope, DB.Z. en E.D.S. van Rotterdam. Vier nieuwe ploegen zyn thans by haar inge deeld. t.w. IJ,.C„ The Rising Hope, DHZ. en E.D.S. De andere ploegen waren reeds het vorige seizoen by D.C.V. ingedeeld. De OranJe-BuurtMaeeoigwr helmina" zal Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Aug. een feest organiseeren. Aan dit feest zijn ook verschillende volksspelen ver bonden. B en W. hebben aan de gymnastiek vereniging K.D.O. vergunning verleend tot het houden eener verloting ter ver sterking harer kas. Als prijzen zijn o.a. beschikbaar gesteld: een pendule, een lamp, en een electr. fietslantaarn. Lekkerkerk. Onze dorpsgenoot, de heer M. Hoogenboezem, is te Rotterdam ge slaagd voor de hoofdacte. Op de veiling bedroeg de aanvoer van eieren 6940 stuks. Prijzen: heneieren f 2—2.20, kipeieren f 3.15—3.40. Claps- favoriet f 7.25—10.05; suikerperen f 2.70 f 3.10, keswickappelen f 9 30—f 10.05; snjboonen f 6—6 80, rentegevers f 6.45 spekboonen f 5.20f 6; stokprincessen f 7.55—f 8. stamsuikerboonen f 510— f 5.25; peen f 44.10, augurken f 0 20' komkommers f 2—f 2.05; pos telein f 3.85—f 4. kroten f 1.35—f I hO; roode kool f 3.10; spitskool f 1.85' savoye- kool f 2.40; rabarber f 2.10, uien 1 1.10 f 1-15; hoter 65—66 ct. p. p. Zaterdagavond heeft de mondhar monicaclub „Allegro", directeur de heer W van Dalen uit Alblasserdam. in den tuin achter het Bonte Paard een uitvoe ring gegeven, die zeer veel publiek heeft getrokken. Het was de eerste maal dat in onze gemeente een dergelijke uitvoe ring werd gegeven en het succes was volledig. Het publiek heelt genoten. De uitslag van den, door de post duivenvereniging alhier gehouden wed strijd van uit Mons (afstand 169 KM.) is als volgt: In concours vlogen 169 jonge vogels; los 10.25 uur, gemtddelde snelhei<| per minuut 1ste duif 1071 M. 1. A. Eike lenboom; 2. M. Hoogenboezem, 3, 14 en 23 Jan Daalwijk; 4 en 28 J. J. Broer, 5 en 16 Abr. van Risp 6 P. H. Ras; 7 J. Ros en Verheij. 8 C. Stoppelenburg, 9 Molenaar en Ligthart; 10 en 21 Bas de Jong; 11 J. Graafland; 12, 20 en 31 A. de Groot; 13. 27 en 32 T. Zwartbol; 15, 17 en 25 E Hofwegen; 18 en 33 P. Mudde; 19 en 34 Aart Daalwijk; 22 A. van Zoest; 24 Joh. de Jong; 26 en 29 P. Slinger land; 30 Aart de Bruin. Aankomst 1st© duif 13.1.44 uur; laatste duif 14.18.18 uur. Aanstaande Zondag zal een wedvlucht gehouden worden uit Noyon (Fr.). Af stand 284 KM. en een van uit Roaendaal afst. 43 KM. Lopik. Tot hoofd der christelijke school te Hoevelaken is benoemd de heer J. Hommerson, hoofd der Hervormde School alhier. Deze benoeming kan wel als een byzonderheid vermeld worden, aangezien de heer Hommerson in het geheel niet naar deze vacature gesolliciteerd had. Hy heeft intusschen de benoeming, welke 1 Januari 1938 ingaat, aangenomen. Nieawwrkerk a.d, IJssel. Tijdens een onweder, dat rich boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in de electri- sche leiding by den heer A. van Vliet aan de Ringdyk. Met enkele kapotte stoppen en lampen liep het af. Zondag hield de postduivenvereeni- gipg „de Luchtbode" een wedvlucht van af Ciney (afstand 195 K.M.), losgelaten I uur 25, n..m. aankomst eerste duif 4.59. 13, laatste 8.5.19; de prijzen werden als volgt behaald; 1, 3 en 4 A. Streef; 2 en II D. v. d. Ham; 5 en 9 Joh. Stolk; 6 en 10 Gebr. Muit; 7 J. Heikoop; 8 en 12 Joh. van Yianen. Concert. Nieuwerkerk a.d, IJssel. Donderdag avond 7.30 uur zal de muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" ter gelegenheid van de bazar harer zustervereeniging „D. K V. een concert geven in de zaal, vaar de bazar gehouden wordt. Duifkampioensc happeh. Ouderkerk a.d. IJssel. De duifkampioen schappen van „De Snelpost", africhting Bordeaux, werden ais volgt gewonnen: 1 en 2 Jac. van der Ham, Krimpen a d. IJssel, resp. met 1816 en 1561 punten; 3. G. van Duyvendyk 1543 punten. Familie-oorlog. Oudewater. Het echtpaar de B„ t welk niet steeds in vredelievende stemming leeft, kreeg dezer dagen, nadat 't zich reeds ter ruste had begeven, weder on- eenlgheid, welke zoo hoog liep, dat va der de B. met een mes ging zwaaien, waardoor moeder een flinke anijwond in een duim opliep. De zoon, in zyn slaap gestoord, kwam zyn moeder te hulp en bezorgde rijn vader een paar gekleurde oogen, terwyi hy zelf ook nog een sniJ- wond opliep. Toen de strijd was geluwd togen zij gedrieën in de nacht naar dr. van Praag om zich te laten verbinden. Van één en ander is proces verbaal opgemaakt. Buurtveroenigutgen. Waddinxveen. Reeds aerder is gemeld dat het contact tusschen het Oranje- comite an de buurtvereenigingen in deze gemeente is verbroken. Om toch een goede samenwerking te krijgen tusachen de verschillende buurtvereenigingen on derling hebben deze besloten, een cen traal comité uit hun midden te benoe men. In de lunchroom van den heer W J van der Water aan ée Dorpsstraat hield 1 de buurtvereeniging „De Dorpsstraat" haar jaarlijksche vergadering. Daarin werden tevens besproken de verschillen de volksfeesten, die in verband met de verjaardag van de Koningin zullen wor den gehouden. Daarna had een bestuurs verkiezing plaats. De heeren I. Doorn- hein en M. Heemskerk werden met alge meen e stemmen herkozen en in de plaats van den heer J. v. Heezik, die de func tie van voorzitter bekleedde, werd geko zen de heer G. Buitelaar. Mej. M. kreeg in haar woning een emmer kokend water over haar linker voet. Dit lichaamsdeel werd zoodanig getroffen, dat zij zich onder doktersbe handeling moest stellen. Gered. Waddinxveen. Donderdag geraakte een zoontje van den heer E. in een modder sloot achter de Hewegouwerweg te water. De moeder, die het ongeluk zag gebeuren begaf zich te water en mocht het genoe gen smaken, haar kind, dat reeds bewus te loos was, te redden. Na toepassing van kunstmatige ademhaling keerden de na korte tijd terug. Storing in het electriciteitsnet. Zevenhuizen. De kabel, die de bewo ners van de Dorpsstraat van kracht stroom voorziet, is Maandagmorgen de fect geraakt do<5r kortsluiting in een ka belmof. Door afwezigheid van den mon teur van het GEB. werd de chef-mon teur van Waddinxveen te hulp geroe pen, wien het gelukte om 3 uur 's mid dags weer krachtstroom te leveren. In den nacht van Maandag op Dins dag werd een nieuwe stuk kabel van 10 M. lengte ingezet. De bedrijven, die met krachtstroom werken, werden door deze storing ten zeerste gedupeerd. Keuring van huurauto's. Zevenhulzen. De keuring van huurau to's en taxi's zal in deze gemeente plaats hebben op 20, 21, 23 en 24 Aug. naby het gemeentehuis. ting toegestane bedrag voor voeding en kleeding aan schoolgaande kinderen is besteed. De heer SCHOUTEN zegt, dat in het rapport voorkomt, aat van gemeen tewege 1 500 is geraamd; aat dit aoor ued. Staten op f is gebracht en dat ter zake f I08 is uitgegeven. Spr. dringt er op aan, dat aan Ged. Staten zal wo/tien gerapporteerd, dat voor cüt bedrag alleen xlompén zijn verstrekt, anders meenen Ged. Staten, dat van dit bedrag ook nog kleeding en voeding is verstrekt. B. en W. stellen voor tot ae altyd- uurencie verhuur van een giafruimte op de aig. begraoiplaals Reeuwijk dorp aan dokter W. v. d. Wuid te Aarlanderveen tegen de prijs van totaal f lbo over te gaan. Dit wordt met alg. stemmen aangeno men. In de vergadering van 30 Juli 1936 heeft de raad Desloten aan de kroon ont heffing te vragen van de verplichting in zake het capituiantenstelsel. De minister van bxnneman&tehe zaken is met bereid de goedkeuring van het raadsbesluit te bevorderen, zoodat alsnog tot vaststelling van een verordening moet worden over gegaan, waann de betrekkingen van me- teropnemer, geld- en huurophaler moe ten worden genoemd zijnde door capitu- lapten te vervullen. B. en W. stellen voor het genomen raadsbesluit te wijzigen. De heer VAN WINGERDEN is te gen het capitulantenstelsel, daar perso nen, die een goed pensioen genieten, voor deze betrekkingen in aanmerking kortien. Met 8 tegen 3 stemmen wordt beslo ten het capitulantenstelsel niet te aan vaarden. Gezien het groote belang, dat met het volgen van een polltie-vakcursus wordt gediend, stellen B .en W. voor de beide gemeente-veldwachters in de gelegenheid te stellen de politle-vakcursus in Zuid- Holland te volgen. De kosten zullen f 22 50 per deelnemer bedragen. De heer v. d. HOORN is van mee ning, dat de belde veldwachters, gezien hun inkomen, het cursusgeld zelf wel kunnen betalen. De heer VAN ROON spreekt in de zelfde geest. Nadat de VOORZITTER het nut van deze cursus nog eens heeft uiteen gezet, wordt het voorstel van B. en W. met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Gemeente-begreottng. eente-begrooting 1937 is door Openbare raadsvergadering op Vrijdag 6 Augustus. Aanwezig alle leden. De V O R Z1T l fi R, burgemeester L. J. Lucasse, opent de vergadenng. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Van het Centraal Bureau voor Verifi catie en Fin. Adviezen van Ned. Ge meenten zyn ingekomen de processen- vei baeal van kasopname en controle ad ministratie van den gemeenteontvan ger; van het waterleidingbedrijf; van het eleotriciteitsbedrijf; van het bouwbedrijf en van het piassenbedrijf, alles over het tweede kwartaal 1936. Ged. Staten hebben goedgekeurd terug gezonden het raadsbesluit tot het heffen van 75 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. Medegedeeld wordt, dat twee volon tairs ter gemeente-secretaris de wettelijk verplichte controle op de bevolkingsre gisters hebben gehouden; tengevolge van dezë controle zijn nog 7 personen als ge vestigd Ingeschreven; bovendien moet van nog 4 personen het verhuisbiljet binnenkomen; afgeschreven zyn door deze controle 5 personen. Het aantal verhuizingen binnen de gemeente, waar van geen kennis was gegeven, bedroeg 49. Uit dit aantal blijkt, dat de meeste Inwoners meenen, dat van verhuizin gen binnen de gemeente geen kennis gegeven behoeft te worden. Besloten wordt de twee volontairs, die deze controle hebben uitgeoefend, ieder een gratificatie van f 25 te geven. Ged. Staten hebben goedgekeurd de be grootingen 1937 van het GJEB„ het G.W. B. en het Bouwbedrijf. Ingetrokken klachten. De heer W. van Doorn heeft een ver- zoekscnnlt ingeoiena betreffende de te werkstelling van werkloozen m de werk- verscnaifing van ile Biinaeweg. Dit verzoeksennit worat voor kennis geving ai Van deuzeiluen adressant is tevens ui- gekomen een sennjven, waarbij hij ver zoekt het büvenveiüielae verzoek ais met ingezonden te willen beschouwen. De heer SCHOUTEN is er over ver wonderd dat de heer Van Doorn een groot aantal kiacnten en grieven be- treffenue de werkverschaffing heeft in gediend om ze üirect daarop weer m te trekken. Spr. vraagt, of dit op advies van B. en W. is geschied of dat het tot een compromis is gekoqi«n- De VOORZITTER meent hierop geen antwoord schuldig te zyn. Indien spr. het adres verscheurd had. dan was dit naar zyn meemng zyn goed recht geweest. De heer OLIEMAN zegt het adres ook geleten te hebben. Er zijn klachten en grieven bij van ondergeschikt belang, maar één punt heelt spr. getrolfen, lU, dat de aannemer van het werk de te werk gestelde menschen uitvloekt. Ds VOORZITTER zegt, dat het- zeilde antwoord als waarvan hij de heer Schouten heelt gediend, ook hier van toepassing is. Van verschillende belastingplichtigen rijn bezwaren ingekomen tegen de hen opgelegde aanslagen van verschfüende belastingen. Op deze bezwaarschriften wordt overeenkomstig de daaromtrent uitgebrachte adviezen beslist. Volgens art. 36 der Leerplichtwet moet de raad Jaarlijks verslag doen van de wij- waarop het op (te gemaente-begroo- De geme m Ged. Staten met enkele bemerkingen te ruggezonden. B. en W. stellen voor aan de wenschen van Ged. Staten gevolg te geven, waarna de goedkeuring spoedig kan worden verwacht. De heer SCHOUTEN zegt eenige bezwaren tegen de bemerkingen van Ged. Staten te hebben. Er zyn drie posten van het onderwys, die nog lager geraamd ?Un dan de werkeiyke uitgaven in de vo rige dienst. Niettegenstaande dit, willen Ged. Staten bovendien twee posten met f 200 en een post met drie honderd gul den verminderen. Weth. HAGEN zegt de meening van den heer Schouten te kunnen deelen. Dese posten staan vast en aan het eind van het jaar zal blyken, dat deze pos ten juist geraamd waren. Voorts betreuren verschillende raads leden de houding van Ged. Staten, die juist de posten schrappen, welke voor de minder gesitueerden van belang zyn. Voornamelijk is het burgerlyk armbe stuur getroffen. Overeenkomstig het voorstel van B. W. wordt tenslotte besloten. B. en W. stellen voor machtiging vragen tot het opnemen van kasgelden bij de N V. Bank van Ned. Gemeenten voor de bestryding van de uitgaven in \erband met dempen van de gaten in de Blindeweg. Hiervoor is nog geen lee ning gesloten. Om nu de betalingster mijnen aan de aannemer te kunnen vol doen wordt voorgesteld by genoemde bank een crediet in rekening-courant te openen tot een bedrag van f 14 200 Dit voorstel wordt met alg. st. aange nomen. Ged. Staten hebben de begrooting van het Plassenbedrijf teruggezonden met de opmerking dat op de begrooting een ont vangst van f 1000 is geraamd wegens be taling van hetgeen de heer Van Toom- bergen nog aan het bedrijf verschuldigd is gebleven Daar dit bedrag niet als een inkomst van de dienst 1937 kan worden beschouwd, dient deze post te worden ge schrapt. waardoor het verlies f 100 hoo- ger wordt en welk meerder verlies ten laste van de gemeente-begrooting 1937 Na eenige bespreking wordt de begroo ting overeenkomstig de wensch van Ged. Staten gewijzigd. de gemeente weer met de heffing van een verDeteringsoelasung worden oelast. Ds. Boer, cue aeze weg m beheer heeft, doet, nu de tollen niets meer opleveren, deze %eg van de hand. Spr. vermoedt Gat hieruit processen zuhen ontstaan, want de eigenaars zuilen zich beroepen op hun afstand van rechten en plichten m 1830. De VOORZITTER zegt dat de toe stand thans onhoudbaar is. De weg ver keert in een buitengewoon slechte toe stand omdat de N.V. van ds. Boer er niets aan doet. Nu de tollen buiten wer king zyn heeft deze N.V. geen inkomsten" meer. Indien de gemeente dit gedeelte weg overneemt, dan kan de weg in een goede toestand gebracht worden. Spr. vermoedt dat geen processen zullen ont staan. De raad blijft er evenwel op staan, dat er eerst zekerheid moet bestaan omtrent de transactie in 1830. Met alg. st. wordt besloten het voorstel voor nader onderzoek tot een volgende vergadering aan te houden. De batige saldi van het Waterleiding bedrijf en het Electriciteitsbedrijf van de jar enl936 en 1937 zyn opgenomen in de gemeente-begrootingen van die jaren. I9 verband hiermede dienen de beheersver- ordeningen van het G. E. B. en het G. W. B.. die tot reserveering van de gemaakte winst verplichten, voor de jaren 1936 en 1937 buiten werking te worden gesteld. n W. stellen aldus voor en hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De heer J. Heemskerk, gemeente-op richter, is sinds 1934 tevens als opzich ter in dienst bij het waterleidingbedrijf. Tot heden was het dienstverband tyde- lyk. In verband met het vaststellen van de pensioensgrondslag moet er thans een benoemingsbesluit genomen worden, en stellen B. en W. aldus voor. De heer BALLERING wil den heer Heemskerk tot opzichter in algemeene dienst benoemen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Thans volgt de benoeming vtn de le den van de begrootings- en rekenings commissie. Tot leden dezer commissie worden benoemd de heeren C. P. v. d. Hoorn, P. Vis, F. K. van Wingerden, X. van Roon en H. C. Groenendyk en A. Olieman. Tot leden van de bouwcommissie wor den herkozen de heeren J. Bailering en W. Schouten Dz„ tot leden van de llcht- commissie worden herkozen de heeren A. Olieman en j. van Roon; tot leden van de waterleidingcommissie worden herkozen de heeren C. P. v. d. Hoorn en W. Schouten Dz.; de laatste by loting, daar de stemmen tot driemaal toe staak ten. Met alg. et. wordt het reglement auto vervoer van personen vastgesteld. Een suppletoir kohier Vaarbelasting 1937 tot een bedrag van f 206 wordt vast gesteld. eveneens het schoolgeldkotder 1937—1938. De VOORZITTER deelt mede. dat van de Reeuwljksche Oranje Vereenigtng een verzoek om subsidie is ingekomen voor het a s. Oranjefeest. De heer VAN WINGERDEN is voor het verzoek, indien het geld benut wordt voor een kinderfeest De heer SCHOUTEN is niet tegen het feest, maar memoreert, dat zoojuist op bevel van Ged. Staten belangryke posten verlaagd moesten worden. Spr. is er in dit verband niet voor. dat voor het Koninginnefeest f 100 gevoteerd wordt. De VOORZITTER zegt, dat, in dien de raad het verzoek inwilligt, het toch voor goedkeuring naar Ged. Staten moet. Met 9 tegen 2 stemmen wordt be sloten f 100 subsidie te geven, mits het geld verdeeld wordt over de scholen, naar gelang het kinderaantal. De Steinschedijk. Te Gouda heeft een conferentie plaats gehad tusschen gedelegeerden van Gou da, Hekendorp. Reeuwyk en een verte genwoordiger van de eigenaars van de Zandweg-Willens. Op deze conferentie is de overname van de Steinschedijk van de N V. van ds. Boer besproken. Hierby is gebleken dat Reeuwyk ongeveer 3Vs K M. van deze weg moet overnemen. B. en yv. stellen voor om deze K M lange weg over te nemen en in goede staat te brengen, zooals b.v. de Weth. Venteweg Tevens wordt voorgesteld om de jaarlijksche uitgaven te dekken door de heffing van een z.g.n. verbeterings belasting. De heer v. d. HOORN is van mee ning dat in verband met de lengte van de weg de eigenaren te veel zullen moe ten opbrengen aan deze verbeteringsbe- laating. De hoer v. d. HEUVEL zegt dat in 1830 de eigenaars zich van het onder houd vrijgekocht hebben. ZU hebben hun rechten verkocht aan de familie Boer. Deze familie nam het onderhoud van de weg op zich. terwyi de eigenaren vrijdom van tol hadden De eigenaren hebben toen reeds betaald om van het al te rij" Hu zouden rij door Rondvraag. De heer SCHOUTEN informeert ol de steunregeling voor kleine kweekers is stopgezet op last van Ged. Staten of van B. en W. De VOORZITTER zegt, dat de on dersteuning tydelijk is stopgezet, daar op Üe desbetreffende post geen geld meer beschikbaar is. De heer v. d. HOORN informeert naar de handhaving van den werkloozen- controiéur. De VOORZITTER antwoordt, dat hierover met Den Haag wordt gecorres pondeerd. De heer SCHOUTEN vraagt of met deze warme dagen het voortdurende af sluiten der .waterleiding niet nagelaten kan worden. Spr. verzoekt eventueeie herstelling of vernieuwingen des nachts te laten uitvoeren. Weth. HAGEN, voorzitter van de wa terleiding-commissie, antwoordt, dat de voortdurende lekkages in het hoofdbul- aennet langs de straatweg veroorzaakt worden door het buitengewoon zware en drukke autoverkeer. Indien zich een lek kage voordoet, moet onmiddeiiyk wor den ingegrepen. Er waren plannen ge maakt voor omlegging van het hoofdbui zennet langs de straatweg. Door verzet van de associatie van de straatweg kan dit niet uitgevoerd worden. Thans zullen evenwel andere maatregelen worden ge nomen, waardoor ln de toestand aan zienlijke verbetering zal komen. Da heer SCHOUTEN breekt vervol gens een lans voor de werkloozen. die van de steunregeling uitgesloten zijn in verband met de staking in de werkver schaffing. Spr. verzoekt voor deze men schen vermindering van straf. De VOORZITTER belooft hierover te onderhandelen met den inspecteur der werkverschaffing. De heer v d HEUVEL klaagt over het zware vrachtautoverkeer ln de Slulp- hebben wijkschebuurt. Er rijden daar 12-tons auto's. Weth HAGEN merkt op, dat in N - Reeuwijk wel vrachten rijden van 28 ton en de wegen vernielen. Er is echter wei nig aan te doen. Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2