Plaatselijk nieuws Plaatselijk nieuws Predikbeurten *5 VRIJDAG 20 AUGUSTUS I93V INSTALLATIE BURGEMEESTER D. C. DE LEEUW. DE PLECHTIGHEID TF NOORDELOOS. Noordeloos. Vl&ggentooi en groepjes menschen gaven ons Woensdag een in druk van wat er in Noordeloos te doen was. de installatie van burgemeester D. C. de Leeuw. Tegen 10 uur arriveerde de nieuwe bur gemeester met zijh familie, afgehaald door de commisise van ontvangst, de heeren Weth. A. D. Bikker en D. Kooij- man en verder door de muaiekvereem- ging „Volharding". Bij het gemeentehuis bood een dochtertje van den gemeente secretaris, den heer J. Vonk, mevr. De Leeuw bloemen aan. Nadat „Volharding" twee coupletten van het „Wjlhelmus" ten gfehoore had ge bracht, kwam de gemeenteraad bijeen. De loco-burgemeester, de heer D. v. d. HAM, opent de vergadering met het voorlezen var» het formulier van gebed. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering en de secretaris leest het kon. besluit voor, waarbij de heer D. C. de Leeuw, burgemeester der gemeenten Schoonrewoerd en Hei- en Boeicop, is benoemd tot burgemeester der gemeenten Noordeloos. Hoornaar en Hoog Blokland. Daarna verzoekt de VOORZITTER de commissie van ontvangst den nieuw benoemden burgemeester binnen te lei den. Ondertusschen noteeren we de namen ran hen die tegenwoordig zijn om deze plechtigheid bij te wonen: ds. Zijlstra, ds. Houtman, de hoofden van beide scho len. burgemeester Diepenhorst, dr. Wee- nink. de heer A. M. A. van Langeraad. dierenarts, het gemeepte-person^gl, de wethouders der gemeenten Hoornaar, Hoog-Blokland, Schoonrewoerd en Hei en Boeicop. Bij het binnenkomen van den burge meester staan de aanwezigen op en wan neer de burgemeester zijn plaats heeft ingenomen. spreekt weth. Van der Ham hem ongeveer als volgt toe: Ik voel mij geroepen U in de allereerste plaats hartelijk geluk te wenschen met Trw benoeming m deze gemeente. Wij ge- looven dat U heden niet alleen gekomen sljt door het besluit van de Koningin, doch ook door God. door Wien de Konin gin regeert en aan Wièn alle machten op aarde zijn onderworpen, wacht een echoone, doch gewichtige taak. Het doet mij groot genoegen, dat U reeds ver scheidene Jaren als burgemeester bent werkzaam geweest en ik hoop. dat U met de levenslessen Uwer practische ervaring in deze gemeente wilt rekening houden. Wij hopen en vertrouwen id U een bur gemeester te zien, die met de nooden en behoeften der gemeente medeleeft, die ook een burgervader wil zijn; U zult dan de achting van de geheele gemeente ont vangen. v Het zal tevens Uw taak zijn de verga deringen van onze raad te leiden; U zult een gemoedelijke raad ontmoeten. Moge onder Uw leiding kracht van de raads vergaderingen uitgaan. God zegene Uln al Uw arbeid, welke gij in het waarach tig. belang dezer gemeente zult verrich ten. Mevrouw de Leeuw, het is mij bijzon der aangenaam U hier te mogen aan treffen, ik roep U een hartelijk welkom toe in deze gemeente. De Heere zegene ook U en Uwe kinderen." Nadat weth. Van der Ham hem de ambtsketen heeft omgedaan, komt de burgemeester aan het woord. Spr. betuigt zijn oprechten dank aan de Koningin voor het in hem gestelde vertrouwen, als mede aan den minister van binnenlandsche zaken en aan den commissaris der Koningin. Ook brengt spr. hartelijk dank aan weth. Van der Ham voor de goede woor den hem toegesproken. En waar ik dan tevens het burgemees tersambt Uwer gemeente aanvaard, aldus spr„ doe ik zulks met opgewektheid, hoe wel ik weet, dat aan dit ambt verschil lende bezwaren en moeilijkheden zijn verbonden. Ik heb hier in de eerste plaats een voorganger gehad, die het vertrouwen der Ingezetenen had en in de tweede plaats een burgemeester kan het niet leder naar de zin maken. Het is evenwel mijn ern stig streven met Gods bijstand mijn taak tot welzijn der gemeente en hare inge zetenen te vervullen. Ik doe daartoe in de eerste plaats een beroep op de medewerking van de raads leden en wethouders en hoop dat onze vergaderingen steeds een aangenaam en vertrouwelijk karakter mogen dragen en, al zijn onze inzichten in de gemeente zaken soms verschel, .id, wij elkander steeds mogen vinden in de behartiging van de beis- "ti der gemeente. Op een i.ouwe plichtsvervulling van het gemeentepersoneel hoop ik te kunnen re- I kenen en Ik was mijne zijde zal alles kx het werk stellen de taak, waartoe gij zij t geroepen, zoo aangenaam mogelijk te ipaken. Met den gemeente-secretaris, dien ik de rechterhand van den burgemeester zou wilen noèmen, hoOpf ik steeds op aan gename wijze te mogen samenwerken, mijn eerste indrukken, mijnheer Vonk en hetgeen ik van U gehoord heb, geven mij daaromtrent zeer goede verwachting. Ook met den gemeente-ontvanger en het secretarie-personeel hoop ik steeds op een goede samenwerking, alsook met den ge meente-veldwachter, een ambtenaar, met wien een burgemeester veel heeft te ma ken en die zijn taak veel kan vergemak kelijken door met tact tegenover het pu bliek op te treden, maar zoo noodig ook doortastend te zijn. Ik hoop dat 'ik in den heer Ritmeester zulk een ambtenaar zal vinden. Tenslotte beveel ik mij in de welwil lendheid der ingezetenen aan en hoop, dat ik in de goede verwachtingen die ik van U heb, niet zal worden teleurgesteld. Van mijn zijde zal ik naar de krachten en gaven, mij geschonken. Uw belangen voorstaan en bevorderen. Met den wensch dat Gods zegen moge rusten op hetgeen tot welzijn dezer ge meente wordt verricht, aanvaard ik het voorzitterschap der vergadering. De secretaris, de heer J. Vonk, hierna als volgt: Het is niet de gewoonte dat de secreta ris in een raadsvergadering het woord vraagt. Ik meen echter thans daarop een uitzondering te moeten maken. Namens de ambtenaren dezer gemeen te roep ik U, ons aller chef, een hartelijk welkpm toe. Wij hopen, dat onze belan gen bij U veilig zullen zijn. Wij van on ze kant willen U gaarne de verzekering geven, dat wij zullen pogen U in alle op zichten haar behooren te dienen. Uit den aard der zaak heeft er tusschen U en mij een nauwe samenwerking plaats; ik hoop dat die prettig zal zijn. Ik zal trachten Uw vertrouwen te winnen. Ook U, mevrouw De Leeuw, willen wij allereerst hartelijk feliciteeren met Uw verjaardag, die U juist vandaag viert. Dat het U gegeven zij, nog vele jaren aan de zijde van Uw echtgenoot door te bren gen. Tenslotte ook onze felicitatie met de benoeming van Uw echtgenoot tot burge meester dezer gemeente. Mogen U en de Uwen Gods bijstand kennelijk ervaren. De heer Kooijman spreekt als volgt: Toen we het bericht aangaande Uw benoeming vernamen, waren wij zeer dankbaar en met blijdschap vervuld, om dat wij toenfceker waren een burgemees ter te krijgen met groote ervaring, die, op het platteland opgegroeid, met de nooden en behoeften van het platteland volkomen op de hoogte zou zijn en alzoo met ons mede zou leven. Wel waren we eenigszins teleurgesteld, toen we verna men dat burgemeester De Leeuw niet In één zijner gemeenten, maar elders zou gaan wonen. Daar hiervoor echter ge gronde redenen zijn, is hier de vrijheids gedachte nog niet zoo ver zoek geraakt, dat we daarmee niet voldoende accoord zouden kunnen gaan. Wij zijn overtuigd, dat burgemeester De Leeuw ook onze be hoeften zal kennen en eenigszins met het geheele vereeniglngaleven zal medeleven en vooral de noodige medewerking ver- leenen, zoodat met de aanstaande fees telijkheden ter eere van ons geeerbiedigd Vorstenhuis een ruim standpunt zal wor den ingenomen. Verder hopen we dat U, gesteund?door mevr. De Leeuw, nog vele jaren een heilzame werkkring in deze gemeente zult kunnen vinden. Wanneer ik ten slotte nog een persoon lijk woord tot U moge richten, dan kan ik hiermede zeer kort zijn. Ik heb dan het voorecht gehad met U al vele verga deringen te hebben medegemaakt en al- zoo Uwe heldere inzichten en verstandig beleid, beheer en onpartijdigheid weten te waardeeren. Wanneer dan ook de toekomstige raads vergaderingen hetzelfde karakter mogen dragen, dan kan ik van harte de ge meente Noordeioos met deze gebeurtenis feliciteeren. Hierna wordt de officleele vergadering gesloten. Overige sprekers. Allereerst voert dan 't woord BUR GEMEESTER DIEPENHOR ST uit Giessen-Nleuwkerk. Deze vindt het aangenaam een woord van hartelijke ge- lukwensch tot zijn collega te richten, t.o.y. wien hij opmerkt: toe zijn nu buren geworden. Spr. zegt dat hij burgemeester De Leeuw door de waterleiding heeft lee- ren kennen en dat de verhouding steeds vriendschappelijk is geweest. In de ver gaderingen van het dagelijksch bestuur der waterleiding heeft spr. steeds goed met collega De Leeuw kunnen opschieten Spr. vertrouwt dat de samenwerking als burgemeesters der naaste gemeenten evun goed zal zijn. Ds. ZUL8TRA, Ned Herr. predi kant. spreekt hierna, mede namens zijn collega de Houtman. Geref. predikant. Spr. heet burgemeester De Leeuw harte lijk welkom Geruimen tijd was er span ning; Wie zal ar au Imrgaawaüw W&r den? Die spanning heeft plaats gemaakt voor verheuging toen men wist dat bur gemeester De Leeuw benoemd was. Im mers, hij heeft al zoolang dit ambt waar genomen. dat de verwachting gegrond is, dat hij zich met het volle gewicht van persoonlijkheid en werkkracht voor de hem toegewezen taak zal geven, om daar mede het heil der gemeente te bevorde ren. Inzonderheid heeft het spr. ver heugd van den nieuwen Burgemeester te weten, dat hij wenscht te besturen naar de eeuwige beginselen. Het is die koers, die vooral in onze dagen van zoo groot belang is. Spr. hoopt dat de burgemees ter ook een burgervader zal zijn en wenscht hem met zijn echtgenoote Gods kracht en wijsheid toe bij de vervulling van zijn taak. De heer G. J. O.VERMEER spreekt hierna als vertegenwoordiger van de Chr. Geref. Kerk en als hoofd der school m. d. Bijbel. Spr. wijst op het verband tusschen Overheid, Kerk en School en schetst de waarde van een goede verhou ding en samenwerking. Spr. wijst op de gevolgen van een omgekeerde verhouding zoowel in de historie van ons V.aderland als in die van het buitenland. De gunsti ge geruchten uit Schoonrewoerd doen ons den nieuwen burgemeester met moed en vertrouwen tegemoet treden, in de hoop, dat de burgemeester met de zijnen hier een goed arbeidsveld zal mogen vinden, waar hij met Gods zegen zal mogen wer ken tot welzijn van gemeente, kerk en sqhool en van zichzelf en vooral tot eer van God. Weth. HENCOOP uit Schoonrewoerd neemt hierna met schroom het woord, aangezien de vorige sprekers, de burge meester, de predikant en de hoofdonder wijzer waren. Toch wil spr. niet nalaten een woord te spreken. HU zegt dat de ge meente met deze benoeming tevreden kan zijn- De benoeming was een verras sing: er was niet op gerekend en het speet ons. den burgemeester te zien ver trekken. Als Schoonrewoerd weer een burgemeester krijgt als de heer De Leeuw valt het mee. Daarom kan spr. deze ge meente met haar nieuwen burgemeester feliciteeren. En wat de gezondheid van den burgemeester betreft, daarover moet men niet al te ongerust zijn. Met nieuwe krachten en nieuwe moed aanvaardt hij zijn nieuwe werkkring. Het aangenaam verloop der Schoon- rewoerdsche raadsvergaderingen wijst op het goede inzicht van burgemeester De Leeuw, zoodat de eensgezindheid er meestal kon wezen, omdat de burgemees ter een goed inzicht op zijn zaken had. Spr. prijst tenslotte de gulle gastvrij heid die mevr. De Leeuw steeds betoonde en zegt dat men haar in Schoonrewoerd zeer zal missen. In dat opzicht is 't jam mer dat de burgemeester niet hier komt wonen. Laten de Raadsleden echter niet verzuimen den burgemeester des Maan dags, wanneer men in Gorinchem komt, thuis te bezoeken. De laatste spreker is W E T H O UD E R DE HEER uit Hei- en Boeicop, die aan de vele goede woorden, die omtrent den nieuwen burgemeester zijn gesproken, ook de zijne wil toevoegen. Het vertrek van den burgemeester is voor spr. persoonlijk en voor velen In Hei- en Boeicop een te leurstelling geweest. Steeds zijn de zaken onder het bestuur van dezen burgemees ter in de beste orde verloopen en spr. kan niet anders dan de 3 gemeenten met haar nieuwen burgemeester van har te gelukwenschen. In de vergaderingen heerschte steeds een aangename geest en toonde burgemeester zich nimmer als een „leeuw", doch als een heer, die goed met de Raad overweg kon. BURGEMEESTER DE LEEUW dankt hierna de sprekers hartelijk Na een gezellig samenzijn, nog veraange naamd door koffiè en wijn, gaat men uiteen. De voorgevel van het gemeentehuls was versierd en met groote letters was er het woord „Welkom" op aangebracht. BURGEMEESTER DEKKING GEHULDIGD. Bleskeosgraaf. Dinsdag 17 Aug. her dacht burgemeester Dekking den dag. dat hij vóór 12'. a jaar in zijn ambt werd geïnstalleerd. Te voren had zich een co mité gevormd, om dien dag niet onge merkt te doen voorbijgaan, 's Avonds werd de burgemeester met zijn echtge noote en kinderen met een auto door de beide wethouders te Streefkerk afge haald. Om acht uur kwam men ten raadhuize alhier aan. Bij het binnen treden werden mevrouw Dekking bloemen aangeboden door het dochtertje van den gemeente-secretaris. Nadat de burge meester en mevr. Dekking met de kinde ren waren gezeten, werd de jubilaris op hartelijke wijze door weth. A. van Vliet toegesproken. Als jongeman van 35 Ja ren deedt U Uw Intrede ais 'burgemeester in deze gemeente, aldus spr. en ik vroeg mij toen af: wat moet dat worden» Ge lukkig hebt gij ons in die 12'/» jaar niet teleurgesteld. Ge hebt U altijd boven de partijen weten te stellen; het werken met U ais wethouder was altijd aange naam, terwijl ook de gemeenteraadszit tingen onder Uw leiding op aangename wijze plaats hadden. Verder memoreerde iftrfing mui 4an jubilaris was tot stand gekomen, als electrisch licht, waterleiding, nieuwe be graafplaats en nieuwe dokterswoning. Met de wensch, dat de burgemeester on der Gods zegen nog menig jaar ln ge zondheid en kracht aan 't hoofd van het gemeentebestuur mag staan, besloot spr. zijn toespraak na ook mevr. Dekking en kinderen met dezen dag te hebben gelufc- gewenscht. Deze gelukwenschen gingen vergezeld van het aanbieden van 2 ge schenken, n.L een voorzittershamer, ver vaardigd uit palisanderhout en een vul penhouder. Op de voorzittershamer, prijkt het wapen van deze gemeente, terwijl in de vulpen de naam van den burgemees ter, datum en jaartal van het Jubileum zijn gegrift. Bij de, aanbieding van de voorzittershamer sprak de eerste wet houder de hoop uit, dat. de hamer even spaarzaam zal behoeven te worden ge- biaikt, als de oude. Vervolgens werd de burgemeester nog toegesproken door ouderling Hamerpagi, namens de kerkeraad der Ned. Herv. kerk door den heer B Baan als voorzitter van het bestuur der chr. school, door den heer K Aantjes. namens het bestuur der Chr. lagere landbouwschool en door den heer J van Meeuwen, gemeente-secreta ris namens het gemeente-personeel. De burgemeester dankte hartelijk voor de tot hem gerichte woorden en voor de stof felijke blijken van waardeering. Hier mede was het officieele gedeelte ten ein de en bleef men- nog eenigin tijd, onder het genot van een glas wijn, gezellig bij een. De raadszaal was bij deze gelegen heid met bloemen versierd, wat een fees telijke aa ïblik bood. Brandwijk. Bij verschillende landbou wers doet zich onder het vee het besmet telijke mond- en klauwzeer voor De ver- eischte kenteekenen zijn aangebracht. Zendingsdag. Giessen-Nieuwkerk. Op de lijnbaan werd Woensdag de derde Zendingsdag van de classis Gorinchem der Gerefor meerde Kerken gehouden. Het was wel wat winderig, doch het bleef den geheelen dag droog, zoodat de ochtend- en de middagvergadering niet door verhuizing naar de Kerk gestoord behoefden te wor den. Des middags vooral was er een flin ke belangstelling. De ochtendvergadering werd geopend met gemeenschappelijk gezang en gebed. Het openingswoord spr. ds. J. H. Mulder, Gereformeerd predikant te Peursum, die erop wees. dat wij in het bijzonder een zendingstaak hebben ten opzichte van Ned. Oost-Indlë. De heer P. Lok, oud- hoofd der Hollandsch-Chlneesche School ln Magelang. hield een boeiende causerie over „Volksleven en Zending in Indië". In de plaats van ds. Verkuil van Oegsfc- geest, die verhinderd was, spr ds. D. J. Coumou van Lexmond over: „Onze ver antwoordelijkheid tegenover Indié en de Zending". In de middagbijeenkomst hield ds. W. J. J. Veiders, oud-zendeling onder de Jo den te Rotterdam een toespraak over de Joden, hoe en waarom ztj vervolgd wer den en welke onze taak is te hunnen op zichte. Ds. B. Alkema te Soept, oud-zendehng wees in een gloedvolle rede op de moei lijkheden welke aan de vertaling van de Heilige Schrift ln de Indische taal vast zitten. Het slotwoord sprak ds. Van Munster te Gorinchem Na dankzegging werd nog staande gezongen Psalm 72 vers elf Mede dank zij de medewerking van het prach tig zomerweer, kan men van een welge slaagde zendingsdag spreken. Het reeds aangekondigde concert door twee zangvereenlgingen. dat gehou den zou wordeh op het voetbalveld al hier. gaat wegens familieomstandigheden van den directeur, den heer A. Schakel, thsns niet door. Hardinxveld. De ren- en toerclub „Mer- wede" is voornemens Zaterdag 21 Augus tus van 610 uur. op de wielerbaan aan de Parallelweg wielerwedstrijden te hou den. Bij het agentschap der arbeidsbe middeling staan thans als werkloos inge schreven 4 steenfabrieksarbeiders, 6fl bouwvakarbeiders. 3 hoepelmakers. 30 ijzerwerkers. 2 sigarenmakers, 4 landar beiders, 122 transportarbeiders en 18 losse arbeiders; in totaal 258 werkzoeken den. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 10 Juni een geheel nieuwe bouwverordening vastgesteld. Deze ver ordening is goedgekeurd bij besluit van Ged. Staten van deze provincie, en ligt ter gemeente-secretarie ter inzage. Hoog-Blok land. De collecte, gehouden voor de vereeniglng Werkverschaffing aan alleenstaande Blinden te Amsterdam heeft hier ruim f 14 opgebracht. Deze week stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling 27 werkloozen inge schreven. Benauwd avontuur. Lexmond. Zaterdag verzocht P H., een vroegere dorpsgenoot, die thans hier logeerde, een woonwagenbewoner. die zijn hit. welke niet vooruit wilde, on barmhartig sloeg, hiermede op te hou- dtp. Xeeo <JU ski dewb nu* doorging met slaan, wilde H. dit ver-, hinderen, met hetf resultaat, dat de ge heele bevolking van belde woonwagens H. te lijf ging en deze weldra tusschen de woedende zigeuners onder de woon wagen lag. Omstanders hebben toen H. ontzet en de zigeuners tot orde gebracht Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk heeft het college van notabelen gekozen den heer D. J. 7. d. Heiden. Voor de lichting 1938 werden to4 gewoon dienstplicht gen aangewezen: H. Bikker, H. F. Brokkmg, D. v. Genderen, D. de Jong. F. Kool en J. W. Stravers. en tot buitengewoon dienstplichtigen: E. van Dijk, J. de Jong. A. v K^k m, A. Kortenhoeven, G. 't Lam, T. Mole naar, A. Scherpenzeel en M de VaaL Ongeschikt werden verklaard: P a. Horden, H. t Lam, C. Spek en J. Veen. Ziekenhuishulp. Noordeloos. In de jongste bestuursver gadering van het Streekverband Gorin chem en Omstreken van de Vereemging van Ziekenhuishuip waren vier afdeelm- gen vertegenwoordigd. Besloten werd de gelden der vereeniging te beleggen bij een Coop. Boerenleenbank. Daarop volgden besprekingen omrent tandheelkundige hulp, alsmede over het, aanstellen van een controleerend geneesheer. De rooster van aftreding tan bestuursleden werd vastgesteld. De Volgende vergadering zal te Goudriaan worden gehouden. Jubileum burgemeester Dekking. Streefkerk. Dinsdag werd op eenvoudige wijze het feit herdacht dat de heer J. W» C. Dekking voor 12»/i jaar ais burge meester dezer gemeente bij K. B. werd benoemd. Op initiatief van de wethouder® hadden de raadsleden en oud-raadsleden* gemeente-ambtenaren en enkele vooraan staande personen besloten deze dag wel te herdenken, doch hieraan geen bijzon der feestelijk karakter toe te kennei\ hetgeen naar men meende ook nieb dooe den jubilaris op prijs zou zijn gesteld. Een commissie uit vorenbedoelde personen, bestaande uit de wethouders en den amb tenaar ter secretarie, hadden de voor-* bereidende werkzaamheden uitgevoerd* Dinsdagmiddag te 3 uur werd de burge meester, met zijn echtgenoote en kinde ren, namens de commissie van zijn wo ning afgehaald en naar de raadkamer ge« bracht, waar de genoodigden reeds te za- Ais voprzitter der commissie en als oud ste wethouder nam de heer Pierhagen het woord. Op eenvoudige wijze sprak hij den jubilaris toe. Hij wenschte hen» geluk, dat hij thans reeds op zoo'n jeug digen leeftijd een Jubileum kon vieren. Spr. wenschte niet alles op te sommen wat onder het bestuur van den burge meester in deze ambtsperiode tot stan<§ was gekomen, doch sprak wel namens het gemeentebestuur zijn hulde uit over het beleid van den jubilaris, te meer daar afc spoedig na zijn infunctietreding de crisin intrad, welke zeer veel van het financi- eele beleid vergde. Ook bedroevend* oogenblikken bleven niet uit en wel doo* het plotseling of na een al dan niet lang durige ziekte wegvallen van vooraan-4 staande leden van het gemeentebestuur* Met de wensch dat de jubilaris nog lang* tijd in zijn functie van burgemeester d® gemeente zou mogen dienen en dat hertz met zijn famllielieden nog een lang en prettig samenwonen in de gemeente zoor mogen zijn geschonken, besloot spr. zijn» rede en bood hierop- als aandenken aan deze uren een stoffelijk blijk van huid» aan, bestaande uit een zilveren vlocidruk-* ker met inscriptie en een ebbenhouten briefopener met zilveren heft. Aan me-* vrouw Dekker bood hij een bloemenmand aan. Nadat de jubilaris dank had gebracht voor de hem toegesproken woorden en da blijken van hulde en dank had gebrachto voor de hulp en steun van een ieder in de uitoefening van zijn functie ondervon den, brachten nog enkele sprekers htm persoonlijke gelukwenschen over. Hierna bleef men nog lange tijd gezellig te za- men. Tijdens de slaap gevaUe*. Schelluinen. Het 14-jarig dochtertje van den landbouwer P., dat in haar slaap het bed s nachts verlaten had, is daar bij van de zoldertrap gevallen. Het kind werd bewusteloos opgenom** De hulp van dokter Kettenborg was spoedig inge roepen. Het meisje moet met een ernsti ge hersenschudding het bed houden. Eea muisje met een staartje? Schelluinen. Het komt hier voor, da# eigenaars van landerijen tot op zekere hoogte ook eigenaar zijn van de openbar® polderweg langs deze landerijen. Ze heb ben b.v. recht op het grasgewas lange zoo'n weg. Deze toestand bestaat met na me langs de Nol weg Maar de polder „Het Land derZee Molens" schijnt het ree hl te hebben, boomen langs deze weg te la ten groeien. De landbouwer A. C. R. meende dezer dagen dit polder vecht te kunnen betwisten. Br aljn althans drie boomen, vroeger door de pokter langs de zen weg geplant, afgezaagd. Met beiang-j stelling wacht men al. .of fóJfQjgsüMjfJ jg/rrfirfMn lid - V 'f VRIJDAG 20 AUGUSTUS 193? Raadsbesluiten. Alblasserdam. De raad vergaderde dezer dagen Ged. Staten hebben bericht, dat zij hun goedkeuring hechten aan f het raadsbesluit tot conversie van een anul- teitsleening. groot f 65.001.03. Voorts was van Ged. Staten bericht ingekomen, dat zij goedgekeurd hebben het verzoek der Christ. Nat. Schoolvereen. om overeen komstig de gewijzigde onderwijswet haar voor haar terreinen en gebouwen een uitkeering ineens tot een bedrag van f 26.380 te verstrekken. Vervolgens werd besloten tot 't aan vragen van een crediet van f 77.000 voor den bouw van 38 woningen in h*t uitbreidingsplan Dam. te bouwen door de bouwvereeniging „Beter Wonen". Vervolgens werd uitgetrokken een be drag van f 300 voor verbetering van de weg het Zuiderstek. Voorts had plaats de aanbieding der gemeente rekening, dienst 1938. die van het Maatschappe lijk Hulpbetoon over 1936 en de rekening commissie van het grondbedrijf. Tot leden der commissie tot het na zien dezer rekeningen werden benoemd de heeren G. v. d. Koogh, J. v. d. Merwe en C. v. d. Rhee. De gewijzigde notulen van 15 en 29 December werden op voorstel van den heer Calje aangehouden tot de tijd dat omtrent deze notulen eerst een beslis sing door de Kron genomen zal zijn, daar de minderheid van de raad naar aanleiding van deze notulen in beroep is gegaan bij de Kroon. Verder kwamen ter sprake de grieven over de arbeidsvoorwaarden en de loo- nen van de Alblasserdamsche werklie den. die te *s-Gravend«el ondergebracht zijn tn de werkverschaffing. Na een uit voerige behandeling zei de voorzitter tenslotte dat B. en W. niet kunnen in grijpen. omdat loonen en arbeidsvoor waarden geregeld zijn door de Helde- Maatschappij. De heer v. d. Rhee toonde met cflfers aan dat de menschen gemiddeld niet meer ontvangen (de wachttijd medege- rekendl dan f 8 50 per week. zijnde e®n bedrag dat minder is dan de steun. Alblaaaerdam. De hengeivereenigijig „De Karper" behaalde te Krimpen a d. Lek de le prijs, zijnde een zilveren beker. In de wedstrijd persoonlijk visachen be haalde het lid de heer J. van Stek de eer ste prijs. De heer J. Ritmeester behaalde op het examen te Rotterdam sijn diploma boekhouden (Mercurius). De duivenvereeniging „De Postduif" hield een wedvlucht vanaf Libramont af stand 222 K M. De uitslag was: W. v. d. Rhee 1, 2. 12 en 16; Gebr. Dijk 3 en 10; Gebr. Rikxoord 4, 11 en 14; A. Veen 5; J. Wolters 6 en 15; W de Ruiter 7; Gebr. Steenis 8, 9 en 13. Losgelaten 10.30 uur. Aankomst eerste duif 144 17 uur. laatste 2 2957 uur. Uitslag wedstrijd Arlon (af stand 200 KM). W de Ruiter i, 3, 8 en 14; W. v. d. Rhee 2 en 10; Gebr. Rikx oord 4 en 15; A. Veen 5, J.< Wolters 6, Gebr. Steenis 7, 12 en 13; Chr. Streef kerk 9 en Gebr. Dijk 11. Losgelaten l uur. Aankomst eerste duif 58 50 uur, laatste 5.37.48 uur. Concert. Benschop. De muziekvereen Onderling Genoegen" hoopt Zaterdag 21 'Aug. een concert te geven aan Polsbroekerdam. Aan de Industrie- en Huishoudschool te Utrecht is mej. A. van Os Bd.. alhier geslaagd voor het diploma „Voor de ge zinstaak". Berkenwoude. Het oranjefeest, dat aan vankelijk op Vrijdag 3 Sept. zou plaats vinden, is thans vastgesteld op Woens dag 1 Sept. Biljarten. Capeilc a.d. IJsael, De biljartvereeni- gingen „Amstelbron" an „Concordia" van Kralingen speelden in de zaal van den heer K. Neef in de Roemer Visserstraat de 4e ronde in de biljartwedstrijd, met ais uitslag, dat 285 voor en 116 caram boles tegen waren. Een overwinning voor „De Amstelbron" van hier staat bij deze stand vrijwel vast. keraad der Ned. Herv. Kerk, hetgeen tot j Burgemeester terug, gevolg heeft gehad, dat de leden der ver- Nieuwerkerk a.«L UsseL De burge- eemging als Ud der Ned. Herv. Kerk zijn meester, die geduiende eenige tijd met gecensureerd en een procedure ont- verlof afwezig was, is terug gekeerd en staan over het eigendomsrecht van het heeft zijn werkzaamheden hervat. Evangelisatie-lokaal. Deze procedure is beslecht in het voordeel van de Evange- lisatie-vereeniging, welke thans pogingen aanwendt om tot de Ned. Herv. Kerk te Twintig jaar politiedienst. Nieuwpoort. De heer J. C. v. Dommele. geüieente-veldwachter te Nieuwpoort en 7 Korps B 2: L. Boer 97 p.; J de Jong 80 p.; M. Vink 04 p.; M. Volwerk 92 p. Korps C: P. G. C. Doesburg 93 p., J. A. Jansen 93 p.; H. J van Montfoort 87 p.; J. van Montfoort 89 p.; M. van RooiJ en 89 p. kunnen terugkeer en. Een verzoek daar- Langerak, herdacht op 17 Augustus den toe is reeds aan de plaatselijke kerkeraad gezonden. Krimpen a.d. IJssel. De heer H. Zeven bergen slaagde te Utrecht voor de akte Engelsch 1. o. Lekkerkerk. Onder buitengewoon groo te belangstelling van het publiek heeft de eerste instructie plaats gehad van de le den van de Vrijwillige Brandweer. Het liep in hoofdzaak over het vlug en han dig aansluiten van de slangen en het in werking brengen van de motor. Moordrecht. Teneinde een goede ver lichting te krijgen bij avond op het kruispunt in de kom der gemeente heeft men daar een bijzonder hooge lantaarn paal geplaatst waardoor het licht alle vier de punten goed verlicht. De poatduivenvereemging „De Ge vleugelde Vrienden" hield een wedvlucht vanuit Zwijndrecht. Afstand 20 K.M. De duiven werden te 8 uur gelost. Aankomst eerste duif 8.29.44, laatste 8 35.12. De prij zen werden als volgt behaald: B. Leeuwis 1, 5, 8, 20 en 22; C. Bos 2, 13 en 19; J. Vermeer 3, 6, 7, 26 en 28; M van Kra nenburg 4 en 21; B. vander Hoeven 9 en 11; E. de Kruif 10; P. den Braber 12, 13 en 14; J. Oosterora 16; G. van Vliet 17 en 25; W. Verhoef 18; W. de Jong 23 en 30; W de Wit 24; Joh. Multum 27 en C. Visgpr 29. De nieuwe verordening op de heffing van schoolgelden is afgekondigd en in werking getreden. Moercapelle. Het zoontje van den heer T„ dat achter op de auto zittend, met zijn vader meereed, viel van de auto af en kwam op de Heeren weg terech t. De geneesheer constateerde hersenschud ding. De schilder Hulsman alhier, heeft een schilderij vervaardigd voorstellende het oude oorspronkelijke gebouw, waar in 1842 de eerste kerkdienst werd gehouden door de Gereformeerde Gemeente. De h®er Hulsman heeft het schilderij aan de Kerkeraad dezer gemeente aangebo den, welke het met dank aanvaard heeft. Opening Bazar. Nieuwerkerk a.d. LJsseL Woensdagmid dag is de bazar, georganiseerd door de harmonie vereen. „Door Kunst Verkregen' geopend. Nadat de muziekvereen. onder leiding van den heer C. van Gent het Wilhelmus ten gehoore gebracht had, heeft mej. de Toom, namens het dames comité, den burgemeester uitgenoodigd de bazar officieel te openen. In zijn rede wees de burgemeester op de groote waarde van goede muziek. Uw vereeni ging, aldus spr, heeft zich onder de be kwame leiding van Uw directeur, den heer v. Gent, opgewerkt tot een muziek- vereenlging, welke een seer goede naam heeft. Door het geven van concerten op de muziektent bezorgt zij ds bewoners goede muziek. Juist deze tent was het, die het houden van deze bazar noodig maakte, het onderhoud en de aange brachte vernieuwingen moeten betaald worden. Met de wensch dat deze bazar mocht slagen, besloot de burgemeester. De heer Van Gent dankte namens de vereeniging den burgemeester voor zijn toespraak, hierbij vermeldend, dat nog nooit een beroep op den burgemeester, om medewerking, vergeefsch was gedaan Aan mevrouw Ja* worden bloemen aan geboden. De bazar maakt een uitstekende in druk, op lange tafels zijn de ruim 300 cadeaux uitgestald. Onder deze voorwer pen bevinden zieh stukken van groote roep van brand kwamen de buren toe dag, waarop hij vóór 20 jaar in politie dienst is getreden. Na eerst eenige jaren als marechaussee werkzaam te zijn ge weest en daarna nnro 10 jaar als agent van politie te Schoonhoven, werd hij in 1929 benoemd tot veldwachter van ge noemde gemeenten. Ter herdenking van dit feit was de afdeeiing Sliedrecht en Omstreken, onderafdeeling van de Alge mééns Nederlandsche Pölitiebond, op het Raadhuis in vergadering bijeengekomen. Daarbij waren mede aanwezig de burge meester en de brigade-commandant der rijksveldwacht, de heer H. Weertman. De burgemeester tyeeft met eenige zeer waar- deerende woorden den heer Van Domme le toegesproken, waarna hij hem het zil veren kruis voor 20 jaren trouwde dienst op de borst bevestigde en hieraan de wensch toevoegde, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren zijn ambt te mogen waarnemen. De heer Weertman zeide, reed 7 jaren met den heer Van Dommele samen te werken en hoopte dat een goede ver standhouding tusschen hen steeds zal blijven bestaan. De heer Van Dommele dankte de spre kers voor hun woorden, waarna allen nog eenige tijd ten raadhuize bijeen bleven. Een tweede prijs. Ouderkqta a. <L IJssel. De muziek ver eeniging „Excelsior" behaalde op het te Maasland gehouden muziekconcours een tweede prijs met 296 punten. Aerobaten. Streefkerk. Woensdagavond gaf een ge zelschap, komende uit Utrecht, een open- luchtvoorstelllng in de Kerkstraat. Een goochelaar trad op en liet verbluffende staaltjes van zijn kunst zien Een meisje van ongeveer 10 Jaar gaf blijken van groote lenigheid, terwijl een cowboy zich als lassowerper en als de sterke ontpopte. Op een wUse die ieders bewondering af dwong. draaide hij 10 m.m. bandijzer met het grootste gemaak als een spiraal om sijn arm; een hoefijzer braak hij door als ware het glas. Het publiek heeft, hoe wel het gezelschap klein was en de voor stelling gewoon op straat geschiedde, kunnen genieten van iets bijzondere. Streefkerk. Onder leiding van den di recteur, den heer A. de Vries, te Rotter dam, zal het fanfarecorps „OKK" Za terdagavond een concert geven in de muziektent op het Dorp. Dit concert zal verband houden met de bij het laatst bezochte concours behaalde prijzen. Het bestuur van Het Groene Kruis heeft Dinadagavond benoemd tot wijk verpleegster mej. De Vries te Nieuw- Lekkerjand. Als datum van 'nfunctietre- ding is bepaald 1 September Mond- en klauwzeer. Streefkerk. De uitbreiding van de be smettelijke veeziekte mond- en klauwzeer is in deze gemeente nog niet tot staan gekomen. Op 29 Juli deed zich het eer ste geval voor, dat tevens het eerste ge val ln Nederland ln deze periode was. De eerste dagen scheen de ziekte zich bij een paar gevallen te bepalen, doch daarop breidde zij zich zoo snel uit, dat op het oogenbiik reeds 18 gevallen zijn gecon stateerd. IJsselstein. Door het vlamvatten van een oliestel, ontstond brand in de keu ken van J. van Z. aan de Utrechtsche- weg. Het vuur greep snel om zich heen waardoor de gordijnen alsmede het pla fond in brand geraakten. Door het ge tav. a.d. UsseL De strijd om het zilveren dambord is beslist ln het nadeel vac de damclub T.O.G. alhier, die door L.F.T.O. van Ouderkerk a.d. Ussel gesla gen ia. De stand was T.O.G.L.U.T.O 9—1L Oranjefeest Capetie a.4. UsseL De Osanjevereeni- gkig „Wübeimina" sal op 31 Aug. weder feestelijkheden op het bekende terrein achter het voetbalterrein van C.K.C. hou den. 's Morgens hebben op diverse scho len kinder feeeten plaats; *s middags wor den volksspelen gehouden; *s avonds woedt het geheel besloten opet een ftlm- a»<L Ussel. De Hervormd Geref Beangeteatie-vereerugmg, die haar lo kaal heeft ia de Boezemstraat, leefde i kt eenliri bm4 de kar- waarde, terwijl er tevens vele nuttige gebruiksvoorwerpen bij zijn; reeds 'spoe dig heerschte er een aangename drukte, de meeste drukte was echter bij de grab belton, waar de burgemeester, als een echt burgervader, de jeugd naar harte lust liet grabbelen. Wanneer de voorteekenen niet al te zeer bedriegen zal deze bazar een succes worden voor D.K.V. De bazar iz tot en met Zaterdag geopend. Op bet Woensdag te Maasland ge houden nationaal muziek- en zangcon cours behaalde de gemengde zangvereni ging „De Lofstem" alhier, directeur Alex Schellevis, uit Den Haag, een eerste prijs met 348 punten, ln de tweede afdeeiing Bij het spelen kreeg de 6-jarige C. Hoogendoorn, aan de 's-Gravenweg. een petroleumbus op het hoofd; hierbij Hep het knaapje een ernstige wonde op boven het oog. De wond moest door dr. Hage met een kram worden gehecht. Hiraatverketerinf. Nieuwerkerk a.4. UsseL De werkzaam heden aan de Dorpsstraat vorderen in een snel tempo, reeds zijn alle hekken, aioepen en straatjes weggebroken enf beeft men een aanvang gemaakt met *t leggen rgn de trottoirbanden. Een groot aantal arbeiders, allen uit deze gemeen- ,ft& ie reeds te werk gesteld. snellen, die het vuur doofden, zoodat erger werd voorkomen. In deze gemeente is een visohclub opgericht Het ligt ln de bedoeling om vischwater te pachten en daar de hen gelsport te beoefenen Twaalf personen gaven zich reeds als lid op Een voor- ïoopig bestuur is samengesteld Bij B. en W. li Ingevolge de Hin derwet door den meubelfabrikant J Outhuijse een verzoek ingediend voor het oprichten van een lakspuitfabriek aan de Utrechtschestraat. Aan de huishoudschool to» Utrecht behaalde mej. G. van Woerden het dl ploma eostuumnaaien. mej. G de Leeuw het diploma B. in de hulshouding, mej G van der Wijngaard het diploma ge zinstaak en mej. T. van Essen het di ploma B. kinderverzorging. Burgerwacht. Us.ek.tein Eenige leden win de bur gerwacht hebben deelgenomen aan de achietwedstrijden Tan de kring Utrecht ïuld-Weat, te MoBttoort. De «TWng hier van ie als volgt Korps A: J Meerv®id n p.; C. Ter- steeg 98 P-I Q- Westerhout 87 p: C. H van EU1 96 p.; en H. H. van E1J1 96 p. Korps B: L B Aelbers 96 p.; Th Ba tenburg 98 p Alb. Lubbers M p* Th. vu Nas B p, k ▼tok li Zendag 22 Augustus 1937. (Alle uren worden ln de Zomertijd vermeld.) NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur. Ds. J. H. F. Engel. AMEIDE. V.m. 10 uur, Leesdlenst; 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Ronge, van Hoog-Blokland. AMMERSTOL. V.m. 10 uur, Ds. J. B. Th. Hugenheltz. AMMERSTOL Herv. Geref. Evangeli- satiegebouw. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer J Smit, van Rotterdam. ARKEL Geen Dienst. BENSCHOP. V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Ds. P Bouw. BERGAMBACHT. V.m. 20 uur en 'sav. 7 uur, Ds. H. Ewoldt BERGAMBACHT. Uitgetredenen uit de Ned. Herv. Kerk. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, de heer E. Wijne, van Oldenbroek. BERKENWOUDE en ACHTERBROEK. V.m. 10.30 uur. Ds P. A. H. de Boer. BLESKENSGRAAF V.m. 10 30 uur, Leeskerk; 's avonds 7.30 uur. Ds. A. H. Sonnenberg. van Molenaarsgraaf. BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide, Bevestiging van Canóidaat C. Streefkerk, van Anieidp; n.jn. 2.30 uur, Ds. C. Streefkerk, Intrede. CAPLLLE a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds uur, Do. J. Booij. Herv. Geref. Evangelisatie. Boezem straat. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uilr, de heer C. Dekker, van Papendrecht. Herv. Geref. Evangelisatie. Bermweg- Oost. V.m. 10 uur en s avonds 8 uur, de heer Spr eeuwenbei g, van Rotterdam. Geref. Evangelisatie „Kehoboth". Nij verheidstraat oo. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Kars. GIES6ENDAM. v.m. 9.30 uur en 's av. 6.30 uur, Ds. J. Haring. GIESSEN-NIEUWKERK. V.m. 10.30 uur/ Ds. L. Nugteren, Voorbereiding voor het H. Avondmaal; n.m. geen Dienst. GIE8SEN-OUDEKERK. V.m. 10 uur, Ds. H C. P. M Wiebosch; n.m. geen Zon dagsschool, 's avonds geen Dienst. GROOT-AMMERS. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. H. J. van Bchuppen, van Lun- teren. GOUDERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur. Ds. T. H. Oostenbrug. GOUDRIAAN. V.m. 10.30 uur, Ds. F. Anker. HARDINXVELD. V.m 9 30 uur, de heer Klaaysen, var. Dordrecht, 's avonds 6 uur. Da. L. Nugteren, van Giessen-Nieuw kerk. HEI- en BOEICOP. Vin. 10.30 uur. Ds. A. van der Kooij, van Nieuwpoort; 's av. 7 uur, Leesdienst. HOOG-BLOKLAND. V.m. 10.30 uur, Ds. J. Ronge; n.m. geen Dienst. JAARSVELD V.m. 10.30 uur, Lees dienst; 's avonds 7 uur, Ds. G. C. T. Postma. KINDERDITK. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur. de heer K. Asmus, Godsdienst- Onderwijzer te Moordrecht. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur, Ds. Enkelaar; 's avonds fl uur, de heer W. M. Slingerland KRIMPEN ad. IJSSEL. V m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. P. Buiskool. LANGERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur. de heer Paul, Godsdienst-Onderwij zer te Benthuizen. LEKKERKERK. V.m. 10 uur, Ds. IJ. van Dijk. LEXMOND. V.m. 10 uur, Ds. P. Bon- gers, 's avonds 7 uur, Ds. A. van Koolj, van Maarssen. LOPIKERKAPEL. Vm 10 30 uur en •g avonds 7 uur, Ds. W van Griethuijzen. MEERKERK. "s Avonds 7 uur, Ds. Rootselaar. van Hagesteln MOERCAPELLE V.m 10 uur en 's av 7 uur. Candldaat A. VroegindeweU, van Waddinxveen MOLENAARSGRAAF. V.m. 10.30 uur, de heer Van Rijnsbergen. Godsdienst onderwijzer te Wijngaarden. MOORDRECHT V.m. 10.30 uur, Prof. Dr. M C. van Maurik Broekman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangelisa tie. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer K. Asmus. NIEUWLAND 's Avonds 7 uur, de heer De Heer. Godsdienst-Onderwijzer te Ooa- terwijk. NIEUW-LEKKERLAND Vm. 10 uur en 's avonds 6 30 uur, de heer Van Rossum, Godsdienst-Onderwijzer te Scherpen zeel. NIEUWPOORT V.m. 10 uur. Ds A van der Kooij Sr., van Maarssen, 's avonds 7 uur. Ds. A. van der Kooij Jr. NOORDELOOS Vm. 10 30 uur. Lees dienst; 's avonds 7 uur, Ds. P Zijlstra. OTTOLAND. 's Avonds 7 uur, Ds. F. Anker. OUD-ALBLAS Vm. 10 30 uur, Ds. R. W Steur. n.m. geen Dienst. OUDERKERK ad IJSSEL V.m 10 uur. Da. J. O Woelderink 's avonds 7 uur. Ds B van QinkeL van Gouda Wijkgebouw: Vm. 10 uur en 's avonds 7 uur. de heer A. de Redelijkheid, Gods- dienst-Onde rwijzer OUDEWATER. Vm. 10 uur, Ds. De Haan. van Scherpenisse: 's avonds 7 uur. Ds. Japchen, van Waarder POLSBROEK en VLIST. V m 10 30 uur, Ds G C T Postma, van Jaarsveld; 's avonds geen Dienst. REEUWIJK V.m. lO^uur Ctondidaat J. F If. Harrevelt. van Epfc|Haag. 's avonds 7 uur. Ds W Vroegiitftoei/ 3CHELLUINEN to Avonds 7 uur, Ds ia Gieasen-Oudekurk. SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur, Ds. W. Vroegindewei, van Reeuwijk; 's avonds 6 uur. Ds. J. G. Woelderink. van Ouder kerk a.d. Ussel. SCHOONHOVEN. Minderheidsgroep. Nutsgebouw. V.m. 10 uur, Ds. W. A. Hoek. van Amsterdam. 8LUIPWIJK. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. E. R. Damste. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg Vjn. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. H Boogaard. STOLWUK. V.m. 10.30 uur. Ds. B. J, Kanis. STOLWUK. Terv. GeVef. Evangelisatie. V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur. de heer J Vroegindeweij, Godsdienst-Onder wijzer te Waddinxveen. STREEFKERK. V.m. 10 uur, Ds. Th. Hettinga. van Barendrecht. WAARDER, V.m. 10.30 uur. I>s. E. V. J. Japchen: s avonds 7 uur, Leesdienst. WADDINXVEEN V.m. 10 uur en 's av. 6 30 uur, Ds. L. Vroegindewij. WTLLIGE-LANGERAK. Vm. 10 uur, Ds. A. de Leeuw; 's avonds 7 uur, Ds. A. de Leeuw (Zondag 41). WIJNGAARDEN 's Avonds 7.30 uur, Ds R W Steur, van Oud-Alblas. I.T8SELSTEIN Vm. 10 30 uur en *s av. 6 30 uur, Ds. Van Rootselaar. ZEVENHUIZEN V.m. 10 uur, Ds. TJ. Tak; n.m. geen Dienst. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Geen Dienst. ZEVENHUIZEN. Geen Dienst. VRIJZ. HERVORMDEN. SLIEDRECHT. Vm. 10 uur, Dr. A. van Iterson. GEREF. KERKEN. A ALBLASSERDAM. Vm. 9.30 uur ejl 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Wielenga. BERGAMBACHT. Vm. 10 uur en 'sav. 7 uur, Ds. P. Warmenhoven, van Reeu wijk. BRANDWIJK V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Candldaat J. de Lange, van Zaan dam. CAPELLE a.d. USSEL. Berm weg. Vm. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. Koers. Candldaat te Noordwljk aan Zee. IJsselmondsche Laan. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Candldaat A. B C. Hof land. Hulpprediker te Naaldwijk. G LESSEND AM. Vm. 9.30 uur en 's av. 6.30 uur, Ds Torenbeek, van Driebergen. HARDINXVELD. V.m. 930 uur en 's av. 6 uur. Leesdienst. KRIMPEN a d. LEK. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. Brunstingh. LANGERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur. Ds. J. O Mulder. LEKKERKERK. v.m. 9.30 uur en 's UT. 8.30 uur, Ds. P. Roos LEXMOND. v.m. 10 uur en avonds 7 uur. Ds D. J. Coumou. MEERKERK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. Van Oort, van Schoonrewoerd. MOORDRECHT. Vm. 10 uur en 's av. 6.30 uur, Leesdienst. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 UUT en 's avonds 7 uur, Ds. H. van Heijst. NOORDELOOS. Vm. 10.30 uur en '8 ar. 7 uur, Ds. C. Houtman OTTOLAND. Vm. 10.30 uur en to av. 7 uur, Dienst. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. D. A. Vogel. OUDEWATER. V.m. 10 uur en to ar. T uur, Ds. A. van de Weg. PEURSUM. V m. 10.30 uur en to avonds 7 uur, Ds. Mulder. REEUWIJK. V.m. 10 uur en to avonds 6.30 uur, Preeklezen. SCHOONHOVEN en WTLLIGE-LAN GERAK V.m. 10 uur en to avonds 6.30 uur, Ds. J. Hoekstra. SLIEDRECHT. V.m. 9.30 uur an to av. 6 uur, Ds J. van Tol. WAARDER. Vm. 1030 uur en to av. 7 uur, Ds. F. A. Hofman. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Ds. W. J. Smldt. IJSSELSTEIN. V.m. 10 30 uur en to av. 630 uur, Ds Van der Velden, Em.-Pred. te Rotterdam. ZEVENHUIZEN. V.m. 10 uur en to av. ■7 uur, Ds. W. G. Bovendorp. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. CAPELLE ad. USSEL. De Ruyter- straat V.m. 10 uur en to avonds 5 uur, Leesdienst. GIESSENDAMV.m. 10 uur en to av. 6.30 uur. Leesdienst. OUDEWATER. V.m. 10.15 uur en to av. 7 uur. Leesdienst STOLWUK. Maandag 23 Augustus, to avonds 8 uur, Ds. W. C. Lamain, van Rotterdam. GEREF. GEMEENTE H.V. G IESSEND AM V.m. 10 uur en to av. 6.30 uur, Leesdienst. SLIEDRECHT. V m 10 uur en to avonds 6 uur Ds. J. Overduln. VRIJE GEREF. GEM. ALBLASSERDAM V.m. 9k0 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. GIESSENDAM V.m. 10 uur, n.m. 2.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. B. Hennep hof. van Scheveningen. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en to av. 6.30 uur, Ds Van der Kraats. i OUD GEREF. GEM. I CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. H. Vlot. Daeostastraat. V.m. 10 uur en to avonds 5 uur, Ds A van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 10 30 uur, n.m. 3 uur en 's avonds 7 uur. Ds. M. Hofman. IJ88ELSTEIN V.m. 10.30 uur en 's av. 6.30 uur, Preeklezen. CIIR. GEREF. KERK. MEERKERK V.m. 10 uur en to avonds 7 uur, Leesdienst. NIEUWPOORT. Vm. 10 uur sn to av. 7 uur, Leesdienst. NOORDELOOS Vm. 10.30 uur en to av. 7 uur, Leesdienst. SLIEDRECHT. V.m. 9.30 HUT 8 av, uur, Ds. U Smit*.

SC | 1937 | | pagina 4