Wï l/et Ucdfovletsck otorrijders! Gaat U trouwen? c B.V. L Landbouw en Veeteelt I Telegrammen Plaatselijk nieuws Gemengd nieuws Advertentiën dames- heeren kapper Wijkverpleegster te Streefkerk vraagt: Zit- en Slaapkamer 13 Sept™2d^Ardennen f 13.50 AUTOBUSDIENST 12 Sept. Veluwetocht f 2.00 SCHOONHOVEN Gezelschapsjuffrouw Geheele gebitten f 30.- aardig cadeau! Begrafenis-Onderneming - Stalhouderij STREEKD AG GROOT-AMMERS DEUGT ^Sensationeel Kuiterleest Dj ig ui ten Ruiter Kozakken iWii«rfn» it**"" GARAGE A. VAN IPEREN - SCHOONHOVEN 2' wo*mtnm i eang had bijgewoond, af, onder het zin gen van „Wij willen Holland houwen". De stoet ging, voorafgegaan door de Oranje- Garde, de Haven rond en trok vervolgens naar het feestterrein, het voetbalveld van „Sportclub", waar de kinderspelen een aanvang namen. Deze boden veel af wisseling en er was volop deelname. Over het algemeen ging het prettig toe en de kinderen streden wat zij konden, om een van de vele aardige prijsjes machtig te worden. Het onderwijzend personeel nam een werkzaam aandeel in de leiding. We laten 'hier eenige der prijswinnaars volgen Prijsknippen: 1 Cath. Diiessen; 2 Rika Kaasschieter, 3 Rika Brands, 4 Wiliy Kaasschieter, 5 Dina Elshof. Prijsknippen II: 1 Anna Kok, 2 Mina Piepers, 3 Nellie Miltenburg, 4 Trijna Ouweneel, 5 Arigje Schilt. Hindemisloopen jongens: 1 Wim van den Berg, 2 Anton van der Heul, 3 Cor nells Schep, 4 Leen Tanger, 5 Bas v. d. 8ijde. Hindemisloopen meisjes: 1 Elk je de Bruin, 2 Nellie Murck, 3 Stientje Straver, 4 Marie Lensen, 5 Clara Elshof. Boegsprietloopen1 Adri Vos, 2 Cor v. d. Laan, 3 Arie Oostrom, 4 Kees Meij er, 5 Piet de Jong. Boegsprietloopen II: 1 Mar. v. d. Hek, 2 Arie v. d. Sijden, 3 Cor v. d. Ham, 4 Albert Kwak, 5 Dik de Jong. Zakloopen I: 1 Dirk v. d. Heul, 2 Riche V. d. Berg, 3 Vincent Plantinga, 4 Ger- rit de Ruiter, 5 Dirk Wesdorp. Zakloopen II: 1 Wim Peltenburg, 2 Joz, v. Engelen, 3 Wim Rikkoert, 4 Teu- nis Meijer, 5 Frits Zieldorf. Balloopen I: 1 Alie Goedhart, 2 Betsy de Goyer, 3 Adri Verschoor, 4 Alie Stuur man, 5 Betsy de Wit. Balloopen II: 1 Marie Stravers, 2 Gre- tha Hondius, 3 Tonia v. Engelen, 4 Marie Sprong, 5 Ina de Rijk. Brouwer's Radio luisterde de spelen op met aardige gramofoonplaten en het bestuur kon van de installatie tevens gebruik maken voor aankondigingen, voor het oproepen van deelnemers, enz. Een welkome attractie voor de jeugd was ook de vertooning van een Oud- Hollandsche Poppenkast. Het mooie weer maakte het den kleintjes mogelijk er, zit tend in het gras, van te genieten en de aardige grappen vielen zeer in de smaak. Als bescheiden tractate hebben alle ichoolkinderen een rol vruchten zuurtjes Intusschen was het middaguur reeds gepasseerd en er Weef nauwelijks tijd over voor de maaltijd want tegen twee uur trok de Oranje-Garde alweer met trommen en trompetten naar het feest terrein, waar de Volksspelen begonnen. Ook daarbij liet ditmaal d/ deelname niets te wenschen over en. het werd een middag van vroolijk en afwis selend amusement. Het begon met kussen gevechten op een hoog liggende, ronde paal. De deelnemers moesten met for- sche slagen met het kussen elkaar van hun verheven zitplaats slaan, wat vaak niet snel gelukte, en waarbij zich vele vroolijke momenten voordeden. Een snel heidswedstrijd met fietsen, welker be rijders een slingerbaan tusschen vlag getjes moesten afleggen, was voor de toeschouwers niet zoo interessant, doch wat beter ging het alweer met een tandemwedstrijd. Om een wedstrijd in hardloopen voor dames is hartelijk ge lachen, zij .ontmoetten op hun weg een koffer, die een potsierlijk costuum in hield, dat zij moesten aan- en later weer uittrekken. Nog vroolijker ging het toe bij het gecostumeerde hardloopen voor dames en heeren met kinderwagens waarbij zelfs een paar bestuursleden van Oranje Boven van de partij waren. Daarop volgden nog een motorwed strijd voor met ringsteken voor paren en een kanowedstrijd, de laatste op de Groo te Gracht. De uitslagen van deze spelen waren volgt: Kussengevecht: 1 Kees Visser f 2. 2 Kraayenbrink f 1.50; 3 Tom Verhoeven f 1.—; 4 Piet Huizer f 0,50. Snelheidswedstrijd fietsen: 1 D. y. d. 'Oever, 32 sec. f 2.—; 2 Jan Peeters, 32 sec. f 1.50; 3 Peet v. d. Berg, 33 3/5 sec. 1 1.—; 4 Leo Hartkamp, 34 1/5 sec. f 0.50. Tandemrijden paren: 1 Ab. v. Dijk, 32.2 sec. f 4.—; 2 Arie Loore de Jong, 36 sec. f 2.50; 3 Piet Dingemans, 36,3 sec. f 1.—; Gecostumeerd hardloopen dames: 1 Cor. v. Beuzekom 56 1/5 3ec. f 4.—; 2 Ploni v. d. Haar, 56 2/5 sec f 2.dü; 3 Co V. d. Hek, 58 3/5 sec. I 1.—. Hardloopen kinderwagens: 1 Ab. van Dijk, 31 2/5 sec. f 2.—; 2 Truus den Butter, 33 4/5 sec. f 1.50; 3 D. Slager, 34 sec f L-^; 4 Sjaan v. Wijk, 34 2/5 sec. 1 0.50, 5 Wijntje Geurtsen (mooiste cos tuum) f 1. Motoren ringsteken: 1 Niestadt, 66 3/5 see f 5.—; 2 A. Bunschoten. 69.2 sec. f 4; 3 G. Deelen 73 2/5 sec f 3.—; 4 L. van Dam, 78 3/5 sec. f 1. Kano's: J. Hoogendijk mi F. Heerens, 1.57 f .4—; 2 D. v. d. Oever en J. Peters CONSUMPTIE-MELKPRIJS. 2 02 f 3.3 A. Oskam en Ouweneel 2.05 Nederlandsche Zuivelcentrale. Week 2.4 Wim Geurtsen troostprijs 2.15 van 29 Augustus tot en met 4 Septem- ïlfy, j, ber. Prijs voor aonsumptiemelk, gekocht pe prijsuitreiking had om 7 uur pkvats in de muziektent, waar net bij die gele genheid vroolijk toeging. De tijd van 5 30 tot 7 uur was vrijge laten voor de buurtverenigingen, waar van vele kinderspelen organiseerden. In sommige straten waren dat ware feesten cp zichzelf, doch gebrek aan plaatsvuim- te belet ons, hierop verder in te gaan. Een mooi nummer van het feestpro gramma vormde de volkszang die om half acht op de Steenen Brug werd gegeven en waaroij Tavenu onder directie van den heer B. A. 1-Ioon zorg droeg voor de begeleiding. Men begon met het Wilhelmus, gevolgd door het Vlaggen lied „Wij willen Holland houwen" en liet Limburgsche volkslied. Het publiek zong de liederen flink mede. Tavenu gaf vervolgens- een mooi In de muziektent op de Dam. Het spe ciaal gekozen programma en de goede uitvoering vonden veel waardeering bij het publiek, dat zich in grooten getale om de tent had geschaard. De mooie zo meravond kwam aan het succes van dit concert niet weinig ten goede, en ook de Oranje-Garde profiteerde ervan, toen zij om 9 uur een taptoe en een lintenspel uitvoerde op de Steenen Brug. Er werden zeer aardige resultaten bereikt, doch slechts weinigen van het talrijke publiek wisten een zoodanig plaatsje te veroveren dat zij er wat van konden zien. Een rui mere kring om het plankier ware dan ook aan te bevelen geweest en ook zou den de schijnwerpers beter hebben ge werkt dan het rookend bengaalsch vuur, waarmede een en ander werd belicht. Tot slot van den avond maakte Toageno een muzikale rondgang door de stad. Daarmede werd weer heel wat volk op de been gebracht. Van de lichtstoet kwam echter door gebrek aan deelname niets terecht. Zooals gezegd, waren in vele straten versieringen en verlichtingen aangebracht Op sommige plaatsen was daarvan weer veel werk gemaakt, in andere straten had men 't met 't oog op de vele feesten van de laatste tijd meer bescheiden moe ten aanleggen, doch het viel op, dat juist daardoor veel smaakvoller resultaten wa ren verkregen. De medewerking van het electriciteitsbedrijf maakte het mogelijk hier en daar wat ruimer met de lampen om te springen en verschillende inwo ners hadden dan ook deze keer voor een mooie verlichting van hun gevel gezorgd. De feestdag is opgewekt gevierd en er hadden niet de minste wanordelijkhe den plaats, wat stellig voor een groot deel is toe te schrijven aan de medewer king van de politie. De verbodsbepaling, inzake het verkoopen van vuurwerk, bleek een succes te zijn, want het euvel der storende en gevaarlijke klappers en voet zoekers was thans van weinig of geen beteekenis. Vanavond geeft de buurtvereeniging Koestraat-Zuid voor haar leden nog een bioscoop-voorstelling in het Nutsgebouw. Ze zal ook voor anderen dan de bewo ners van de Koestraat toegankelijk zijn. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN De heer K. Loeve, die het slachtoffer was geworden van een aanrijding en daarbij o.m. een zoo ernstige verwon ding aan een arm had opgeloopen, dat deze, zooals gemeld, moest worden ge amputeerd, is Maandagavond in d© Rijksklinieken te Utrecht aan de gevol gen overleden. De heer Loeve was 61 jaar. MISHANDELING. en bewoner van Bonrepas, .de onge- r 60-jarige heer J. de J., heeft aan gifte gedaan van een geval van mishan deling dat hem reeds Zaterdagavond blijkt te zijn overkomen. De heer De J. had dien avond een bezoek aan Schoon hoven gebracht, en begaf zich omstreeks half twaalf naar huis. Op den Opweg is hij naar hij verklaarde aangeval len door twee jongemannen, de gebr. W. en C. S., uit Bergambacht, die hem hadden mishandeld en in een sloot ge duwd. De heer de J. is zelf weer op den kant gekropen, doch moest in de fris- sche avond met een nat en bemodderd pak naar huis. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Geêboter f 0.75, Weiboter f 0.70, beide per half K.G. Waaggebouw. Aanvoer 3501 Prijzen: Kippeneieren f 3.80—f 4.40, heneieren f 2.40; eendeieren f 2.85, aMes per 100 stuks. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 4.10—f 4.35 per 100 stuks. Handel vlug. op regeerlngscontract, taxe-gedeeïte 675 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsaf dracht. Overmelk regeeringsminimum- prijs 5.60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxe-melk 2.50 cent per liter. DE BRAND OP DE „KOTA AGOENG". Passagiers gaan over op de Joh. v. Oldebarnevelt. ROTTERDAM, 1 Sept. Tusschen de Rotterdamsche Lloyd en de Stoomv. Mij. Nederland, is in verband met de brand aan boord van de Kota Agoeng 'n regeling getroffen, dat de passagiers van dit schip, indien het tijdig te Colombo aankomt, kunnen overgaan op de „Joh. van Oldebarnevelt" om hun reis voort te zetten. De „Kota Agoeng" wordt van avond omstreeks 11 uur te Colombo ver wacht. Sleepbooten zullen gereed liggen om assistentie te verleenen. LANDBOUWER OVERREDEN. B(j oversteken van straatweg. DRUMPT, 1 Sept. Vanmorgen is op de rijksweg de 63-jarige landbouwer T. Leissink, die de weg wilde oversteken, en daarbij even heeft geweifeld, door een auto overreden. Hij werd zoodanig ge wond, dat zijn toestand hopeloos is. DE STEEKPARTIJ TE OSS. Dader gearresteerd. OSS, 1 Sept. Vanmorgen is J. G., die gisteravond tijdens een vechtpartij den slager V. met een mes eenige steekwon den heeft toegebracht (zie Gemengd Nieuws), aangehouden en naar het po litiebureau overgebracht. G. heeft bekend.- De toestand van het slachtoffer is naar omstandigheden vrij gunstig. CHOLERA IN DE FRANSCHE CONCESSIE. Maatregelen van Britsehe tijde. SJANGHAI, 1 Sept. Alle Britsehe on derdanen zullen direct worden ingeënt, daar in de Fransche concessie enkele gevallen van cholera zijn geconstateerd. Sinds vier jaar heeft die gevaarlijke ziekte zich hier niet voorgedaan. Men schrijft haar optreden toe aan de on hygiënische omstandigheden, waarin de Chineesche vluchtelingen verkeeren. DE VLUCHT UIT SJANGHAI. SJANGHAI, 1 Sept. Ongeveer 250 van Java afkomstige Chineezen zijn uit Sjanghai met de Tjisaroea naar Bata via vertrokken. GEHEIMZINNIG VERTREK VAN OOR LOGSSCHEPEN. Twee Britsehe oorlogsschepen naar de Middellandsche Zee. GIBRALTAR, 1 Sept. Twee Britsehe oor logsschepen zijn vannacht plotseling uit Gibraltar vertrokken in de richting van de Middellandsche Zee. Men heeft de reden van dit overhaaste vertrek niet opgegeven, zoodat het nogal baart. Concert. Ammerstol. Zaterdagavond gaven de muziekvereeniging „O.K.K." en de zang- vereeniging „Aurora" hun laatste zomer avond concert in de muziektent op het Kerkplein, dat zich in een goede belang stelling mocht verheugen. Vooral het „Donauwellenwals" gezongen ora" werd bijzonder gewaar- tol. Bij de veehouders W. Bol en J. de Jong is onder hun vee mond en klauwzeer uitgebroken. Ook in de om geving heerscht in vele veestapels deze gevreesde ziekte. Er wordt dan ook weer eens bijzonder op gewezen, dat men vooral de melk dient te koken. Giessendam. Het mond- en klauwzeer onder het vee breidt zich in deze ge meente zeer snel uit. Werden twee we ken geleden de eerste gevallen aangege ven ten gemeentehuize, thans is het aan tal gevallen al gestegen tot 60. In Gies- sen-Oudekerk is de ziekte bijna alge meen. Er is evenwel nog geen vee aan de ziekte bezweken. De heer J. L. van Bekkum heeft ontslag genomen als secretaris-penning meester van de afdeeling Giessendam en Omstreken van de vereeniging tot bevor dering der bijenteelt in Nederland. Zestig jarig jubileum. Haastrecht. Zooals we reeds meldden, was het op 28 Aug, 60 jaar geleden, dat de heer A. J. van der Sprong werd aan gesteld als organist van de RK. kerk, alhier. Zondag is dit gedenkwaardige feit kerkelijk herdacht. Pastoor A. A. W. Wa terreus heeft ©en plechtige Hoogmis op gedragen. Het altaar was rijk versierd met witte bioemen. Het kerkkoor song Vaal Creator,, van F. Epping Jr. en de driestemmige „Missa in honorem sanetae Mathildis". Pastoor A. A. W. Waterreus hff ft den jubilaris onder de H. Mis toe gesproken. Dat deze toespraak zeer har telijk was en van groote waardeering ge tuigde, behoeft nauwelijks gezegd te worden, als we dejiken aan het 50-jarig jubileum van dezen jubilaris, waarbij de Koningin hem onderscheidde met de zil veren eere-medaille der orde van Oranje Nassau en hem het Pauselijk eere-kruis «Pro Ecclesia et Pontifice" werd toege kend. In de pastorie, waar een receptie werd gehouden, hebben vele parochianen het kerkbestuur en de leden van het zang koor, den heer van der Sprong en zijn echtgenoote gelukgewenschfc. Jaarsveld. Ook deze gemeente gaf door ▼laggetool blijk van haar medeleven met het Oranjehuis. Op de verschillende scholen hadden des morgens kinderspe len plaats, als zakloopen, koekhappen, etc. met als resultaat elk een prijs. Des middags bracht een optocht van versier de fietsen en auto's, die een rondgang maakte door de gemeente, eenige afwis seling. Hoewel de deelname aan dit bloemencorso, gezien de grootte der drie gemeenten slechts gering was, is hier mede aangetoond, dat ook hier op dit gebied, wat tot stand komen kan. Jaarsveld. Heden werden hier verschil lende Oranje ballonnetjes gevonden, af komstig van de te Leiden gehouden kin derfeesten. Ze bevatten het verzoek, de ze aan den oplater terug te zenden. De ballonnetjes hebben geen verre reis af gelegd. KONINGINNEDAG. Lopik. Koninginnedag kenmerkte zich deze keer door meer drukte dan de vo rige jaren, dank zij het werk van de Oranje-vereenlging „Oranje Nassau". De nationale driekleur wapperde van vele hulzen; op enkele plaatsen waren eere- bogen opgericht. De kinderen der diver se scholen werden getracteerd, terwijl op de speelplaatsen kinderspelen plaats hadden, met prijzen voor ieder. De leer lingen der Bijz. school (hoofd de heer van Joolingen) maakten des middags met Oranje en vlaggen getooid, een wandeling naar de Fuikebrug en hielden des avonds te half negen een lampion optocht naar den Uitweg, wat een leuk gezicht opleverde. Onderweg, zoowel des middags als des avonds, werden versna peringen uitgereikt. Lekkerkerk. De uitslag van de wed vlucht, uitgeschreven door de Postduif alhier, naar Compiègne (Frankrijk), af stand 306 K M. en waaraan door 92 Jon ge duiven werd deelgenomen, is als volgt Los 9.55 uur, snelheid 1ste duif 849 M. per minuut. 1-14 P. Slingerland; 2 A. de Groot; 3 Cor Mudde; 4-9 J. Graafland; 5 J. den Boon; 6 E. Hofwegen; 7 W. den Boer; 8 Adri van Risp; 10 P. Mudde; 11- 17 P. H. Ros; 12-13-19 J. J. Broer; 15 Ros en Verheij; 16 Molenaar en Ligthart 18 T. Zwartbol. Aankomst eerste duif 15-54-15 uur;laatste duif 16-27-06 uur. Vrijdag inkorven voor Vilvoorde (Bel gië). Afstand 109 KM. De uitslag van de wedvlucht vanuit Parkstone (Engeland) afstand 238 K.M. is als volgt: In concours 30 duiven. Los 8 uur. Snelheid 1ste duif 725 M. per mi nuut. 1 E. Hofwegen; 2 Bram van Risp; 3-4 B. de Jong; 5 P. Slingerland; 6 Jan Daalwijk. Aankomst eerste duif 13-25-43 uur; laatste 15-10-43 uur. Aangehouden. Oudewater. De gemeente-politie heeft aangehouden M. K. en J. C. A., die reeds in het politieblad gesignaleerd stonden tot het ondergaan van resp. 6 en 3 da gen hechtenis. Geen liefhebben Reeuwijk. B. en W. zouden de oude politie-motorboot, die dit jaar op de plas Elfhoeven was gezonken, bij in- schfijving verkoopen. Er kwam echter geen enkele inschrijving binnen, zoodat de verkoop niet door kon gaan. Thans zal getracht worden op andere wijze de boot te verkoopen. Dierenmishandeling. Reeuwijk. In deze gemeente heeft zich een ergerlijk geval van dierenmishande ling voorgedaan. Bij den veehouder A. de J. in de afd. Spoelwijk werd 'n melk koe dood in het land gevonden. Het dier naar de noodslachtplaats van den slager E. van M. vervoerd. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en het cadaver naar de Gekro te Overschie vervoerd. Een onderzoek naar de doods oorzaak wees uit, dat de koe is doodge bloed. De koe milde, zooals dat in vee houderstermen wordt genoemd en droog de niet op. Verschillende veehouders snijden dan in de toppen van de spenen teneinde op die wijze het vocht, dat fri de uiter zit, te verwijderen. De J. had ook deze methode toegepast, doch heeft hierbij waarschijnlijk een te diepe sne de toegebracht, zoodat het arme dier in de weide is doodgebloed, hetgeen mede te zien was aan de groote plassen bloed die in het land lagen. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie en bij de hittjeetie der dierepheschanping te Am- W I E R B E R IC l ik 1 waarneming to da a 1 September Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken; toenemende kans op regen en onweer; later opklarend en koeler. Waterstand: Schoonhoven hg. water 2.45 uur, 0.99 ML Keulen stand 1.74 M., val 0.03 M. Luchttemperatuur. t De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 70 graden Fahrenheit. Woensdag 1 September; Op 0.5<\ onder 4.46. Nieuwe Maan Zaterdag 4 September. Wielrijders, Keht opi 1 September sterdam. De politie heeft de huid, waar de ingesneden spenen nog aan zitten, in beslag genomen en tegen den veehou der proces-verbaal opgemaakt. Willige-Langerak. Mede door de op richting van de Oranje vereeniging „Oran je Nassau" voor Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak was de animo voor oranjefeest grooter dan ooit. Van vele woningen wapperde de driekleür en in de Montignylaan en elders waren eere poorten en versieringen aangebracht. Op het terrein van den heer L. Rijne- veld werd voor. de kinderen van de chc school een kinderfeest gehouden. Ver schillende wedstrijden werden uitgevoerd en met blijde gezichten werden de prij zen in ontvangst genomen. Na afloop werd voor de dames een ringrijderij gehouden met fietsen. De uitslag was: le pr. Corry Hou weling; 2e pr. Adri Uttel; 3e pr. Janny Verveer; 4e pr. Army Verveer; 5e pr. WiMy Ver veer; 6e pr. Gerry Rijneveld; 7e pr. An- ny de Hoop; 8e pr. Mijntje v. Oosterom. Om half 6 werden de feestklanten ver rast door een bezoek van het bestuur dei Oranje-vereeniging, o.a. burgemeester Schumftn, pastoor Oerbekke, dr. Blan- kenstein en H. Kooi, welke bezoekers lul de het Wilhelmus werd toegezongen. De burgemeester sprak zijn waardee ring uit, dat den kinderen ook hier een gezellig feest was bereid. Hij hoopte dat de Oranje-vereeniging een volgend jaar meer zou kunnen aanbieden. Onder een driewerf hoera voor ons koninklijk huis, ze^de het hoofd der school, de heer J. A. Kooman, het be stuur dank voor zijn belangstelling. Nog klonk een luid hoera voor de Oranje-vereeniging en toen verlieten de gasten het terrein. f Na afloop gingen de kinderen blijde huiswaarts. Wiilige-Langerak. De Oi. school vier de gisteren Koninginnedag. Dit was 'n onderdeel van de aigemeene festiviteiten welke de pas opgerichte Oranje vereeni ging had georganiseerd. De kinderen hebben zich vermaakt met zakloopen, turfrapen, e.d. Ook de ouders en be langstellenden keken met genoegen naar de verrichtingen der jeugd. De ingezeta- nen der gemeente., die dit feest moge lijk hebben gemaakt, kunnen van bun medewerking voldoening hebben. Usselstein. Zaterdag heeft de buurt vereeniging „Juliana" op een waardige wijze feest gevierd ter eere van de Ko ningin. Des middags trok men in op tocht, vooraf gegaan door de muziek vereeniging „Amicitia", door de stad. By de woning van den burgemeester werd even stil gehouden en daar sprak de voorzitter, de heer J. Tersteeg, eenige woorden ter eere van het Vorstenhuis. De burgemeester zegde biervoor harte lijk dank. Ben dochtertje van den heer Wiss bood bloemen aan. Nadat hel Wilhelmus ten gehoore was gebracht, ging men verder. In de namiddag wer den op het Julianawijk de kinderspelen gehouden, waarna des avonds het feest werd voortgezet voor de grooteren in een houten loods van de weduwe Van Dijk, welk loods .daartoe WOENSDAG 1 SEPTEMBER 19S7 RUSSISCHE VRACHTBOOT GETORPE DEERD. Alle opvarenden gered. Het Sovjet stoomschip „Timirjazef" is Maandagavond acht uur, op circa acht K_M. van de Algerijnsche kust "door een ontoékend oorlogsschip aangevallen en getorpedeerd. Het schip bevond zich tus schen Dellys en Tighzirt en werd door 2 torpedo's getroffen, waarna het spoedig in de golven verdween. De bemanning, bestaande uit 29 koppen waaronder ook drie vrouwen kon zich in de boo ten redden. De „Tirmirjazef" meet 2151 br. reg. ton. Het sfchip was op 17 Aug. van Car diff naar Port Said vertrokken en op 22 Aug. te Gibraltar aangekomen. Het had een lading steenkool aan boord. INDISCHE LICHTGELOOVIGH EID Een stroom van zonderlinge verzoekschriften. De 8oemedangschen correspondent van het Alg. Ind. Dagblad doet een zonder ling verhaal dat echter bij informatie ten residentie-kantore volkomen werd bevestigd. In de maanden Mei, Juni en JuM j.l. is het Kabinet van de Koningin te 's- Gravenhage overstelpt met eenige hon denden brieven alle van nagenoeg ge- Ujkluldenden inhoud afkomstig van desamenschen uit Cherlbon, Madjaleng- ka, Koeningan en Soemedang. Deze brie venstroom nam een zoodanige omvang aan, dat de tusschenkomst van de» In dische Regeering wérd ingeroepen om een onderzoek in te stellen en te trachten tevens de verdere indiening van deze stukken te voorkomen. Al deze brieven bevatten een in pri mitieve bewoordingen gestelde huldebe tuiging aan de Koningin, zonder eenig verzoek of wat dan ook en het merk waardigste was nog, dat de meeste ver gezeld waren van een blanco gezegeld papier van f 1.50. Door een van bestuurs wege ingesteld onderzoek is thans de oorzaak van dit geschrijf opgehelderd. Te Troesmi nabij Cherlbon woont een zekere Kjai San dim. Deze, mogelijk aan ziekelijke fantasie lijdende persoon heeft aanleiding gegeven tot het gerucht, dat hij spoedig zou sterven en dat zijn geest zou overgaan in het li chaam van een Hollander, die bepaalde lijk aangegeven kenteekenen zou drAgen. Nu werd een ieder aangespoord om een huldebetuiging te zenden aan de koningin en daarbij ten behoeve van het antwoord in te sluiten een blanco gezegeld papier van f 1.50. Dat antwoord zou dan na ongeveer 3 maanden kunnen worden verwacht en zou bijzondere voor deden met zich meebrengen als vrijstel ling van belasting, goed betaald werk, of het leenen van geld. Dit gerucht heeft bijzonder goed in geslagen, doch vermoedelijk zullen de liehtgeloovigen hun blanco zegels weer terugkrijgen, PARIJSCHE BENDE. Politie doet een goede vangst. De Parij3Che politie is overgegaan tot de arrestatie van Ramagnino en tien me depiichtigen. Ramagnlno was de particu lier secretaris van den groot-oplichter Stavisky. De reden tot deze arrestatie was de volgende: Een bekend verhuurder van automaten in café's, Louis Gérard, kreeg dezer da gen bezoek van een man die Louis Gé rard verzocht een bedrag van 60.000 francs neer te tellen aan de organisatie van gangsters, indien hij aan zijn leven hechtte.- Gérard ging daar niet op in, doch toen hij een paar dagen daarna op de boulevard wandelde, werd hij aange sproken door en man, die hem een slag in het gelaat gaf. Gérard vluchtte in 'n café, waar hij door zijn aanrander en anderen werd vervolgd. Met een mes op zijn keel maanden zij hem onmiddellijk 50.000 francs te betalen. De aangevallene wist zich lo» te rukken en te ontkomen. Den volgenden dag kreeg hij bezoek van 'n ander individu dat hem verzocht 5000 francs te geven, waarvoor hij Gérard te gen de boeven zou beschermen. De ge heimzinnige bezoeker raadde Gérard aan in onderhandeling te treden met de ben de en uit vrees beloofde de automaten- verhuurder 35.000 francs te zullen stor ten. Hij stelde dit bedrag den man ter hand na van te voren de bankbiljetten te hebben gemerkt. Ook had hij de po litie gewaarschuwd, die overging tot ar restatie van den man. Denzelfden avond werden nog vijf handlangers gearres teerd. De politie ontdekte ook den zetel van de bende, ni. in de Rue de ia Chaus- sée d'Antin waar een inval werd gedaan en twee bekenden van de politie werden gearresteerd, n.l. zekere Rom en Benolt Levy, bekend uit het Stavls/cy proces. Waarschijnlijk zal deze zaak een zeer groote omvang aannemen. Verschillende huiszoekingen zijn gedaan en gebleken is, dat de bende wijde vertakkingen heeft die zich bezig houdt met allerlei misda den. De leider is Pierre de la Chapelle, wiens naam eveneens werd genoemd in het Stavisky. ERING IN PALESTINA. Nieuwe aanslagen De laatste dagen zijn in Palestina op nieuw eenige aanslagen gepleegd, welke doen vreezen voor een herleving der ter roristische beweging. Na op aan Joden toebehoorende auto bussen gepleegde aanslagen werden 2 Arabieren vermoord. Op het veld heeft men de lijken van twee Joden gevonden. Op verscheiden plaatsen werden schoten gewisseld. Twee Arabieren werden ern stig gewond. Deze aanslagen hebben bij de bevol king een groote beroering gewekt. De po litie fouilleert voorbijganger* en inzit tenden van vervoermiddelen. Met het oog op den toeatand heeft de hooge eommiésaria zijn verlof afgebro ken. Hij ls te Jeruzalem teruggekeerd,. De teraardebestelling van den Jood- schen kleermaker, Barkowski, die op den weg naar Jeruzalem was gedood, werd aanleiding tot een groot^ Zionistische betooging te Tel Aviv, welke door 3000 personen werd bijgewoond. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De autoriteiten hebben een beroep op bevolking gedaan, om kalm te blij- NOG STEEDS MASSA-TERECHT STELLINGEN. Het Russische blad Leningradskaja Prawda bericht, dat 30 Augustus een groep van negen rechtsche contra-revo lutionairen, die getracht hebben Köl- chW te saboteeren, teneinde het kapi talisme te herstellen te Nizjninowgorod ter dood zijn veroordeeld en terechtge steld. Het blad Minski Rabotsji meldt, dat de militaire rechtbank in Wit-Rusland acht Trotzklstische spionnen wegens vergifti ging van soldaten en brandstichting in kazernes en militaire depots ter dood veroordeeld heeft. Het vonnis is reeds voltrokken. Tenslotte deelt laatstgenoemd blad mede, dat eenige dagen tevoren ook rèeds zes terechtstellingen zijn ge schied wegens vergiftiging van soldaten vSl fcftgl tcüfo) Cci\t»Kci\b)KyfSl Zoo de Heere wil en zij Ü9 leven, hopen onze geliefde KJ Ouders (gi G. BYMAN ra A. BYMAN-00STER0M den 9en September den dag te herdenken, dat zij voor 50 JAREN J in den Echt werden ver- I bonden. i Dat zij nog lang gespaard j mogen blijven is de wensch 1 van Hunne dankbare Kinderen, I Behuwd- en Kleinkinderen. J Lopik, September 1937. j Receptie 9 September i van 9-11 uur n.m. (Zomert) Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde Echtge noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LUSJE DE JONÖH» Jongkind, tn den ouderdom van 52 jaren. T. DE JONGH. Kuinre (Ov.): D. G. DE JONG. A. L. DE JONG— FAAS en Kind. Tienhoven (bij Ameide), 31 Augustus 1937. Heden oevrleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster LUSJE DE JONüH- Jongkind, in den ouderdom van 52 jaren. Ameide: WED. A. JONGKIND. Leerbroek: L. G. VERRIPS JONGKIND, K. VERRIF 8. Ameide: G. C. JONGKIND. A. a JONGKIND— BOOTE. Ameide: N. JONGKIND. M. W. JONGKIND— TERLOUW. Apeldoorn: A. BUIZERD- JONGKIND. F. BUIZERD. Ameide, 31 Augustus 1937. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in de Rijks kliniek te Utrecht, tengevojge van een ongeval, onze gelief de Echtgenoot, Vader, Be huwd- etf Grootvader, de heer KLAAS LOEVE, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam, P. LOEVE-EDELIN O. Schoonhoven, 30 Aug. 1037. De teraardebestelling zal plaats hebben te Schoonhoven op Vrijdag 3 Sept. 1937 des voorm. 10.30 uur. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: een intern, goed kunn. knippen, scheren en ondulee ren bij P. H. ROS, Lange Stoep 5, Lekkerkerk. met volledig pension. Brieven,, aan Zuster DE VRIES te Nieuw-Lekkerland, C 94- Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het reparooren van alle soorten schèenwerk Door goed Werk en Vageprijs hoopt hij, bij het geachte publiek, zich waardig te maken. A. v. WIJK Bz., üedipl. Schoenmaker, Nieuwpoort, No. 12. GEVRAAGD (wegens sterfgeval) Zeerervaren Zilvervormer en Gieter. Bij gebleken bekwaamheid goed bestaan verzekerd. Brieven Leeu werikstraat 131, Leeuwarden. Groote O Landbouwtentoonstelling te 's-Hertegenbosch op Vrijdag 3 Sept. vanaf Alblasserdam, vertrek 7 u., langs de Graafstroom, Bleskens- graaf 7.30, Giessen-Oude- en Nieuwkerk 8 uur. TIJDIG PLAATSEN RESERVEEREN BIJ: A. VAN IPEREIM I SSy>t. '937 Wordt gevraagd: EEN HUISHOUDSTER bij 2 bejaarde lieden. Vrouw wat hulpbehoevend. C. SPEKSNIJDER, Stolwijk *02 GEVRAAGD voor Zaterdagmiddag EEN WERKSTER. a G. VAN DEN BERG - Bakker te Stolwijk.' Eenvoudige Juffrouw, oud 46 j., zoekt betrakklng bij heer of dame voor N.H. op G.G. Adres: A. ZANEN, Ottoland. TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HOLLANDIA Markt tO - C*fé „HollandIa" - ttouda Spreekuur Donderdag9—12 ■nrl garantir. Pijnloos trekken Inbegrepen- Verder nog enkele personen gevraagd voor laatste reis Valkanburg op Woensdag 8 September en laatst* reis Domburg Donderdag 9 September. Zich op te geven aan de Chauffeurs of Tel 6. JONGENEEL, Oud-Aibias. Omnibusbrik Kaasbrik Zeer billijk TE KOOP: Mooi Omnibusbrikje, gesl. glas. Fijn Utr. Wagentje, trijp bekleed. Prima Kaasbrik - Concours- wagentje - Broodwagen - Blok wagen - Buggy. A. GROENEVELD, Koestraat 136, Schoonhoven. BOEOMliUiZUt „HET NIEUWSTE" Koeatr. 92 - Schaoahaven In verband met het 12Va-jarig jubileum van ónxe zaak geven wi| aan ieder, die in September een hoed koopt een Zoojuist ontvangen de nieuwste modellen vilthoeden 1 Beleefd aanbevelend, J. VAN ALPHKS-v. d. MI.K1J "Transporten door het geheele land. Beleefd aanbevelend, G. T. HEIJNEMAN Albrecht Beyllnggracht 18, Telef. 101, Schoonhoven Gevraagd: f 2000.- tegen 3 op obligatie, op een te bouwen rentenierswoning, lOxover- waarde aanwezig. Br. franco, onder no. 3420, bureau van dit blad. kwaliteit islacht versch 1 Beleefd aanbevelend, H. de Vaal Zn. Lopikerstraat 35. telefoon 54. Schoonhoven Voorverkoop «B eatrée- kaartee oe programma'! by: f.. VA V LOOK, Schoon- hovenache Veer en bij 4 1, It. KOUTER, Kerk- •tr. B 17, Oroot-Ammers. Te koop: een 8-jarige witte schimmel (merrie) en een 2Vi-jarige b r ii i n'e ruin. De paarden zijn beide mak voor alles en hebben beste gang en j houding in tuig. Te zien bij de Wed. P. J. v. d. BERO Willige-Langerak. Varkoog uw capaciteiten en ge zult slagen II Neemt les in Talen - Steno - Typen Opuiig 36. lehsoRhann zouiwmsiraai 30. Elke advertentie In dit blad opent kansen op nieuwe klanten door de wereldberoemde Zaterdag 4 September 1»»7 des avond» te 8 u. aomertUd. Terrein van den heer J. W. v. d. Berg 0 IgSkBHSQCBdf MUZIEK AIOMDTERLICHTIMG mm-m "'"lucre!! tiaia »»-'-• v.Oelder, Amsteidam ITlUCinn - aiwniflBJmaiav»»».-- MHB^m Prijzen der plaatsen: f 1.-, voorverkoop f 0.75. Ki"d=rf" 1 t)e voorstell. gsat door, ongeacht de weersgesteldheid 1 Impressario Msxv. Oelder, A Speciale September-prUien Geen beter adres voor Ondertrouwkaarten dan bij Drukkerij Van Nooten» Schoonhoven

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2