ieele fanispw Vredesklok fff TARZAN VAN DE APEN Wat geeft de radio? Plaatselijk nieuws Rechtszaken De. Kerk en Schooi] ïan Bergambacht Geldieening, groot ooripronka- lijk 162.500.-, zijn uitgeloot de volgende nummers: [Plaatselijk nieuws 1 Gemeenteraden Sportnieuws WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1937 Donderdag 2 September. Hilversum I. 1875 M. AVRO-uitzending 3.00 Gramofoon; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Omroep Orkest en Gramofoon; 12.30 Gramofoon; 1.15 Kovacs Lajos' Orkest en Soliste 2.00 Declamatie; 2.30 Jonny Kroon's Ensem- bl e en Soliste; 4.00 Voor zieken en thuiszittenden; 4.30 Gramofoon; 4.50 Voor de Kinderen; 5.35 Kovacs Lajos' Orkest en Soliste; 6.30 Sportpraatje; 7.00 AVRO Dansorkest; 7.30 Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Mededeelingen; 8.15 Omroep Orkest en" Solisten; 9.30 Radiotooneel; 10.15 Renova Kwintet, 11.00 Berichten ANP, hierna AVRO Dansorkest; 11.40—12.00 Gramofoon. Hilversum II. 301 „M. 8.00—9.15 KRO, JO.OO NCRV, 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV. 8.00— 9.15 en 10.00 Gramofoon; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Orkest en Gramofoon; 2.00 Handwerkles; 3.00 Gerei.' Evangelisatje- icoor; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Handenar beid voor de jeugd, 5.15 Gramofoon; 5.35 Bas en Piano; 6.45 CNV-kwartier- tje; 7.00 Berichten; 7.15 Gramofoon; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten ANP en herhaling SOS berichten; 8.15 Chr. Mu ziekvereniging „Oranje", 9.00 Causerie over de wereldconferentie van kerken te Edinburgh; 9.30 Vervolg Concert; 10.00 Berichten ANP; 10.05 Gramofoon; 10.45 Gymnastiekles; 11.00—12.00 Gramofoon, hierna Schriftlezing. Oudewater, afscheid van zijn wegens vertrek naar Oosterbeek. ZljnEerwaarde bediende het woord naar aanleiding van 2 Thess. 2 1511 waarbij hu zijn gehoor bepaalde bij: le. de aanmaning tot standvastigheid, 2e. het gebed om standvastigheid, en 3e. de openbaringsvorm van de standvastig heid. Spieker wees er met nadruk op, dat het zegenrijke werk, 't welk hij hier gedurende 5 jaren had mogen verrich ten, met bezien moet worden als zijnde van heitfseif, doch als het werk van God, wiens instrument hij slechts had mogen zijn. Na de 'predikatie sprak eerst de heer Tom namens de gemeente een woord van dank en afscheid, waarin hij vooral roemde de trouwe ijver, waarmede Ds. Van de Weg gediend had. Op verzoek van den heer Tom zong de gemeente den scheidenden leeraaren zijn gezin Psalm 121 4 toe. Hierna sprak Ds. W. J. Smidt, van Waddinxveen, namens de classis Gouda, en als vriend, en Ds. F. A. Hofman, van Waai der, namens de Geref. Kerk van Waarder en als vriend. Bewogen dankte Ds. Van de Weg voor deze woorden. Het kerkgebouw was geheel gevuld. vrijdag Sepi Hiilversum I. 1875 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoon; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Declamatie; 10.40 Gramofoon; 11.10 Vervolg Declamatie; 11.30 Orgel spel; 12.00 Kovacs Lajos' Orkest en So liste; in de pauze; Gramofoon; 2.00 Kamermuziek; 3.00 AVRO Dansorkest; en Jazz-liedjes; 4.00 Gramofoon; 5.05 Kinderuurtje, 5.30 Gramofooa; 6.00 Or gelspel; 6.30 Politiek Radiojournaal; 6.50 N.V.V.-uitzending; 7.20 Gramofoon; 7.25 Berichten ANP; 7.30 Berichten; 7.35 Lezen in de Bijbel; 8.00 Zang ei} Piano; 8.30 „De Staten Bijbel", causerie; 9.00 VARA Orkest; 10.00 „Fantasia"; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Avondwij ding; 11.00 Jazz-muziek (Gr.pl.); 11.30 12.00 Gramofoon. Hilversum II. 301 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoon; 11.30 BijbeJsche causerie; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoon; 1.20 De KRO Melodis- ten en Solist; 2.00 Gramofoon; 2.30 De KRO Melodisten; 3.00 Orgelconcert; 4.00 Gramofoon; 4.15 Kamer Orkest; 5.00 Gramofoon; 5.15 KRO Orkest; 6.0i> Land- en Tuinbouwcauserie"; 6.25 KRO Orkest; 7.00 Berichten; 7.15 „De Toe stand op de Arbeidsmarkt in Neder land", eauserie; 7.35 Musica Catholica; 8.00 Berichten ANP; 8.15 t>e KRO Melo disten en Solist; 8 45 Radio-tooneel; 9.30 Gramofoon; 10.30 Berichten ANP; 10 40 De KRO Boys en Solist; 11.15— 12.00 Gramofoon. Programma C. Donderdag 2 September Keulen 8.00 Concert, 8.20 Weerbericht, Waterstandberichten eii Kalenderblatt, 8.30 Gymnastiek voor de vrouw, 8 50 Concert; Pauze of Diversen 9.5011.05, London Regional 11.05 Het B.B.C. Or kest van Noord-Ierland, 12-05 Orgelcon cert, 12JJ5 Gramofoon, 1.05 Cinema Or kest, 1.50 Orgelconcert; Keulen 2.20 Me dedeelingen, 2.35 Allerlei von zwei bis drei; National Programme 3.05 Gramo foon, 3.35 Het Bournemouth Orkest, 5.05 Gramofoon; Keulen 5.20 Populair concert, 7.05 Populair programma; Pa rijs Radio 8.05 Clavecimbel; Brussel Fr. 8.20 Populair concert; Berlijn of Diver sen 9.20 Dansavond; London Regional 10.20 Variété; Weenen of Diversen 10.50 Dansmuziek, 11.15 Mededeelingen, M..20 Dansmuziek. "rijdag 2 Septeanbec. Keulen 8.00 Concert, P 70 Weerbericht, Waterstandberichten en ..derblatt, 8.30 Gymnastiek voor de w 8 56 De Münchener Funkschrammeèn en °n Saxofoonkwintet; Pauze of Diversen 9.5010 35; Parijs Radio 10.35 Gramo foon; Lon,don uegional KL.05 Orgelcon cert; National Programme 11.35 Gramo foon, 12.05 Sopraan en Orgel, 12.50 Dansorkest; Keulen 1.35 Concert; Na tional Programme 2.20 Gramofoon, 3 06 Pianorecital; London Reg. 3.35 Hotel Or kest 4.05 Het B.B.C. Northern Orkest;, National Programme 5.20 Orkest; Lon don Regional 6.20 Orgelconcert; Keulen 6.45 Gramofoon, 7.20 Concert; National Programme 7.50 „Five hours back", uit zending uit Amerika; Keulen 8 20 Nieuwsberichten, $30 Populair concert, 9.20 Blaasmuziek, 10.20 Weerbericht en Berichten; Brussel Fransch 10.30 Gra mofoon, 10.45 Gramofoon; Berlijn (Deutschlandsender) 11.20 Concert. Ziekte van Weil in Gouda. Gouda. De 21-jarige J. P„ uit de Ka naalstraat is getroffen door de gevreesde ziekte van Weil. Mogelijk heeft hij deze ziekte bij het zwemnien in de Reeuwijk- sche Plassen opgeloopen, doch het is niet uitgesloten, dal hij besmet is bij-1 zwemmen gedurende een wedstrijd in Dordrecht. De jongeman is in het Van Iterson ziekenhuis opgenomen. Omtrent zijn toestand valt nog niet veei te zeggen Ernstig engeink. Haastrecht, Dinsdag omstreeks 12 uur is de 23-jarige Halle uit Papendrecht bij het ontkoppelen van een a&nhgngwagen waarmede puin naar het werk wordt ge voerd aan de reconstructie van de pro vinciale weg, bekneld geraakt en met zware inwendig^ kneuzingen op advies van dr. F. J. Hakkenberg per zieken auto nkar het Iterson ziekenhuis te Gou da vervoerd. Dit is het eerste slachtoffer van het werk dat nu reeds bijna vol tooid is. De Bisschop van Haarlem heeft kapelaan Kok tè Den Haag aangewezen voor de parochie Haastrecht. Kapelaan Kok heeft als zoodanig reeds zijn ambt aanvaard. Het is nu 12 jaar dat pastoor A. a. W. Waterreus alleen het kerkelijk ambt vervulde. Te goed opgeborgen. KrimpeA a.d Lek. Meldden we de vo rige week dat een inwoner dezer ge- meehte een portemonnaie met f 80 ver loren had, thans is deze terecht geko men. De eigenaar had haar in een lade van een kast opgeborgen, waar hij ze aanvankelijk niet wist terug te vinden. De hond van den heer G. D. heeft 's nachts een schaap vermoord. Nadat de schade onderling was geregeld is de hond doodgeschoten om verdere onge-> lukken te voorkomen. Tot tijdelijk kassier van de Boe renleenbank is in verband met het over lijden van den heer A. Roubos benoemd de heer W. Borsje alhier. Onvoorzichtig. Lekkerkerk. Bij het draaien kt de «weefmolen had een der bezoekers, de heer M„ de onvoorzichtigheid, de ketting niet om het lichaam vast ts leggen. Toen hij even niet oplette, werd hij er uit geslingerd en met een gebroken arm opgenomen AFTREDEN BURGEMEESTER VERHEUL. - Moercapelle. Na ruim 30 Jaren als burgemeester gau het hoofd van de ge- meente Moercapelle gestaan te hebben, heeft burgemeester A. Verheul Az., aan wien met'Ingang van 1 September eervol ontslag is verleend, in de Maan dagavond gehouden gemeenteraadsver gadering zijn ambt neergelegd. Burgemeester Verheul werd 28 Sept. 1906 tot burgemeester van deze ge meente benoemd. De gemeente Moercapelle beeft in de loop der jaren onder zijn leiding een groote verandering ondergaan. Reeds spoedig bleek gebrek te zijn aan behoorlijke ar beiderswoningen, zoodat op zijn initia tief werd overgegaan tot het bouwen van verschillende woningen. In 1915 werd een einde gemaakt aan het Isolement, waarin deze gemeente nog lag, door de stoot te geven tot ves tiging van een plaatselijk kantoor van de P.T.T. dienst, hierdoor werd Moerca- pele nu pen eigen telefoonstation. In 1923 werd besloten tot stichting van een eigen GEB. Op 15 September 1924 werd het bedrijf in werking gesteld waarbij de stroom werd betrokken van de Leidsche lichtfabrieken. In 1926 was het wederom op initia tief van burgemeester Verheul, dat be sloten werd tot uitbreiding van het net door heel de gemeente. Als burgemeester dezer gemeente was Jilj een der pioniers bij de organisatie van de stichting „Drinkwaterleiding de 10 gemeenten", met zijn volle energie heeft hij de uitvoering van het plan ge steund; in Januari 1928 werd de'drink waterleiding in gebruik genomen. Ook de bouw van het nieuwe raad huis ia gedurende het bestuur van bur gemeester Verheul tot stand gekomen; 23 Juni 1925 werd het raadsbesluit tot bouw van een nieuw raadhuis aangeno men en 5 Januari 1926 werd het fraaie gebouw in gebruik genomen. Ook de schoolbouw werd ter hand ge nomen, zooidat Moercapelle nu over 2 zeer goede schoolgebouwen beschikt. Door de toeneming van het verkeer bleek de Dorpstraat, met de bruggen, te nauw en bekrompen, zoodat een oplos sing moest worden gezocht. 1 Mei 1931 werd besloten tot bouw van een groote betonnen brug, waarmede het vraagstuk grondig %as opgelost. Verder werd onder zijn beheer de be graafplaats uitgebreid en verbeterd. De brandweer werd eveneens onder zijn be heer gereorganiseerd. Ook het archief werd geheel geordend, zoodat men nu tot in de middeleeuwen terug, alles, wat 'betrekking heeft op de gemeente en omgeving, zonder veel moeite kan na slaan. Als secretaris-penningmeester van de vereenigde polders „De Wilde Veenen" heeft hij zich eveneens zeer verdienste lijk gemaakt. Burgemeester Verheul is er geduren de de 30 jaren, dat hij deze gemeente heeft bestuurd, in geslaagd de gemeen te te brengen tot een welvarende plat telandsgemeente. Bij de bevolking staat niemand hooger aangeschreven dan de heer Verheul Hij leefde in vreugd en leed met de burgerij mede, en de bur- gérij met hem. Gedurende een korte periode maakte burgemeester Verheul deel uit van de Prov. Staten, waar hij de anti-rev. par tij vertegenwoordigde. Ernstige val van een wielrenner. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Zondagmor gen, omstreeks 12.30 uur reden op de Parallelweg twee personen op een race fiets. Zij reden achter elkaar in een ta melijk snel tempo. Doordat de voorste bestuurder iets naar links uitweek om een ander te passeeren, botste de ach terste met het voorwiel van zijn rijwiel tegen het achterspatbord van het rij wiel van zijn collega. Dit spatbord bleek nogal scherp te zijn, want het sneed de band van het voorwiel stuk. Tengevolge hiervan verloor de achterste fietser de macht over zijn stuur, waardoor hij ee- nige malen over de kop sloeg en met 'n gebroken sleutelbeen op de weg bleef liggen. Dr. Hage en de gemeente-politie, die beiden juist passeerden, hebben een verband aangelegd, waarna de gewonde de heer A. C. de L., uit Rotterdam, per autobus naar huis ls vervoerd. Het on geval is uitsluitend te wijten aan eigen onoplettendheid. Bij de ingediende gemeeh te-begroo ting over het dienstjaar 1938, is weder om gerekend met een heffing van 175 opcenten op de personeele- en met 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Fabrieksongevallen. IJsselstein. Tijdens zijn werkzaamhe den op de meubelfabriek van de firma Van Rooijen, had de fabrieksarbeider Th. van D. het ongeluk, met zijn duim in aanraking te komen met de frees machine, zoodat hij dit lichaamsdeel ernstig verwondde en genoodzaakt werd zich onder behansdaling te stellen van een geneesheer. De arbeider W. K., die met een zoon van zijn patroon met het inslaan van palen bezig was, had het ongeluk, dat de zoon met een houten sleg een zooda nige klap op zijn duim gaf, dat dit li chaamsdeel totaal verminkt werd. Hij moest zich onder behandeling begeven van een geneesheer, die het raadzaam achtte, dat hij zich naar Utrecht begaf. Daar werd een stuk van zijn duim af- Zevenhuizen. Zondagavond Heeft aan de Groeneweg een ernstige botsing tus- schen twee wielrijders plaats gehad. Bij de woning van den heer De Graaf re den drie jongelui uit Moercapelle per rijwiel in de richting Zevenhuizen. Toen één hunner sneller ging rijden probeer den de anderen hem in te halen, waar bij zij tegen elkaar botsten. De 16-jarige A. Hertog bleef bewusteloos liggen. Dr. Verduin den Boer achtte zijn toestand ernstig. Hertog is naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda vervoerd. VOOR DEN POLITIERECHTER. Een oude man bestolen. De 19-jarige landbouwersknecht H. J. uit Alblasserdam heeft voor den Rotter- damschen politierechter terecht gestaan ter zake van diefstal. Op 28 Juli zou hij van den 72-jarigen landbouwer C. W. Burggraaf te - Alblasserdam, in wiens dienst hij was, tien bankbiljetten van f 10 hebben weggenomen. Verd. bekende den diefstal. Toen hij aangehouden werd, had hij nog maar enkele centen in zijn be zit. Verdachte zeide, dat hij met een meisje uitgeweest was én met haar on geveer f 10 had verteerd. De overige 9 bankbiljetten had verdachte verbrand, omdat hij er geen weg mee wist. De landbouwer C. W. Burggraaf ver klaarde op 30 Juli bemerkt te hebben dat er geld was weggenomen uit het ijzeren geldkistje, dat hij op de plank boven zijn bedstede had geborgen. In dit kistje had getuige zijn heele bezitting, be staande uit drie bankbiljetten van f 25, een van f 20 en twintig van f 10. Tien bankbiljetten bleken verdwenen te zijn. Getuige had dadelijk zijn knecht ver dacht en van zijn vermoeden ook mede- deeling gedaan aan den veldwachter. Volgens getuige moet verdachte des morgens vroeg den diefstal gepleegd heb ben, toen hij gebruik kon maken van de afwezigheid van getuige, die dan altijd de koeien gaat melken. Wist u niet, dat J. al vroeger vata diefstal verdacht is geweest? vroeg het O.M., waargenomen door mr. W. C. ba ron van Dedem. Ik had wel gehoord, dat hij vroeger oneerlijk- was geweest, zei getuige, maar ik had geen tijd om grondig naar hem te infonneeren, want mijn broer was ge storven en ik zat zonder hulp. Het O.M. merkte nog op, dat de politie verdachte ook wel kent. Den diefstal be wezen achtend, elscnte het O.M. een gevangenisstraf van 1 maand. De politierechter, mr. S. N. B. Halberts- ma, wilde alvorens een vonnis te wijzen, eerst nog een reclasseeringsrapport over verdachte inwinnen, waarom de verdere behandeling tot later werd aangehouden. Handtastelijk geweest. De 26-jarige vrouw A. B. uit Krimpen a.d. IJssel had eenige weken geleden woorden gekregen met A. Westbroek, eveneens uit Krimpen a.d. IJssel en van woorden was het tot daüeij gekomen. De vrouw had daarbij een schoen van de voet getrokken en was daarmee West broek te lijf gegaan, die een klap op het hoofd had gekregen en bloedend was verwond. Wegens mishandeling eischte het O.M. f 10 boete subs. 5 dagen hech tenis. De politierechter veroordeelde haar tot f 6 boete subs. 2 dagen hechtenis. Steunfraude. De 38-jarige kellner W. H. B. uit Gou da heeft terechtgestaan terzake van vajschheid in geschrifte.^ Verdachte had gedurende eenige weken inkomsten, - die hij had met het herstellen van kolen- zakken, niet aan het orgaan van den werkloosheidsdienst öpgegeven en daar door te veel aan ondersteuning genoten. Volgens den armbezoeker G. Verwey was het teveel genotene opgeloopen tot f 46.66 Verdachte is al eens wegens een der gelijk feit veroordeeld, maar de straf schijnt niet geholpen te hebben, zoodat het O M. zich genoodzaakt zag, nu een wat strengere straf te eischen. De eisch luidde 1 maand gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde verd. tot 2 weken gevangenisstraf. JU Tegenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van v redes-voor bereidt» g WERELD JEUGD CONGRES. Zevenhonderd vertegenwoordigers van verschillende jeugdorganisaties in vijf en twintig Sinden hebben te Parijs 'n groo te vredesdemonstratie gehouden ter ge legenheid van het wereldcongres voor de jeugd. Alle deelnemers defileerden voor de vredeszuil, die bij de eere-ingang der tentoonstelling op de Place du Trocadé- ro opgericht is, en legden bloemen neer aan de voet van het monument. Daarna volgde de eigenlijke demonstratie in het sportpark 'van La Courneuve, waar de meeste afgevaardigden een week lang gekampeerd hebben en beraadslaagd over verschillende Jeugdaangelegenhe- den. Groote Internationale dag van de Jeugd voor de Vrede", was de naam en het doel van deze demonstratie, welke georganiseerd was door het Congrès Mondial de la Jeunesse, en onder be scherming van den Franschen minister president, Chautemps, verschillende an dere leden der regeering en de voorzit ters van de Kamer van Afgevaardigden Het Congrès Mondial de la Jeunesse is een organisatie, welke verleden jaar te Genève gesticht is en in de meeste, landen een bureau van drie personen heeft, voortgekomen uit de landélijke jeugdorganisaties, die bevordering van de vrede in hun statuten geschreven hebben. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Zuid-Beijerland (toez.) Ds. A. de Leeufo te Willige-Langerak. 30. Het duurde vele dagen, voordat de wonden van Tarzan,, opgeloopen in de strijd met Terkoz, de opstandige aap, weer geheeld waren. Daarna ontmoette hjjop een dag opnieuw drie- negers, die hij overviel en hun wapens, hoofdtooi en andere wonderlijke sieraden afnam. De wilden, doodelljk bevreesd, dachten, dat hu een onbekende, vreeselijke god was. „Munango-Keewatt", noemden z$ hem, de Weg, predikant bij de Geref. Kerk vaa „duivelseeest" ma de jungle", m «e- CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Papendrecht cand. W. Rui ter te Putten. AFSCHEID DS. A. VAN DE WEG. Ouden ~.ii\ Zondag nam Ds. A. van DOOR EDOAR RICE BURROUOHS loofden dat degene, die hem zag, zou sterven. Daarom gaf de koning bevel pij len en voedsel voor hem neer te leggen, even buiten het dorp, om hem goedgun stig te stemmen; zoolang zij hem hier van voorzagen, dachten zij, zou hij hui^ geen kwaad doen. Tarzan keerde naar de hut terug. Toen hij de kust in zicht kreeg, wachtte hem een vreemd en on gewoon schouwspel. Op de rustige gol- vea wt öe natuurlijke haven lag een groot schip en op de kust werd een kleine boot aan land getrokken. En menschen als hij zelf deden dat. Hij kroop dichterbij, zag, dat de mannen lutd spraken, gesticuleerden en hun vuisten balden. Toen legde een kleine man zijn hand op de schouders van een reus naast hem en wees naar het bosch. Toen de groote man omkeek, schoot de kleine hem in de rug, de gxyote «lel dood voorover. De kn het eerste schot, dat zijn leven, vervulde h Waren die blanken zijl ten de mannen de bo< gen er in ei groote schip. Tarzan de hut, en. vond haaUl il van het wapen, Tarzan hoorde in jm met verbazing, i broeders? Nu lie- <t te water, spron- eg naar het sloop terug naar alles overhoop ge- BURGEMEESTER en WETHOUDERS maken bekend, dat van de aangegaan 1 November 1931, 43, 48, 65, 72, 73, 78, 89, 93, 101, 175, 193, 208, 209, 231, 252, 259 en 319. Aflossing van de uitgelote Obligatien zal plaats hebben op 1 November as. Burgemeester en Wethouders voor- noemd: KOOIMAN, Burgemeester. W. SCHIPPERS, Secretaris. Kort raadsverslag. Krimpen a.d. Lek. In de Maandagmid dag gehouden raadsvergadering heeft de heer A. Groeneveld, namens de commis sie tot het nazien der gemeenterekemng dienst 1930, eenige nadere inlichtingen betreffende dezé rekening gevraagd. De voorzitter zegde toe, alle gewenschte in lichtingen te zullen verschaffen. De open bare vergadering werd toen geschorst en de raad ging in besloten zitting. Na her opening van de openbare zitting, ver klaarde de heer A. Groeneveld door de ontvangen Inlichtingen tevreden te zijn en werd besloten tot voorloopige vaststel ling van de gemeente-rekening, waarna de vergadering werd gesloten. Aan de N.V. P. Verhoeff Sc Zn.'s blok- makerij is opgedragen de levering van 't benoodigde blokwerk voor het S.S. Nleuw- Amsterdam, in aanbouw bij de Rotter- damsche Droogdok MIJ. Tevens werd bo vengenoemde firma opdracht verstrekt voor het blokwerk van de flottielje-leider H.M. „Tromp", in aanbouw bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam. Mej. J. Steenbergen slaagde te Rot terdam voor het diploma costumière. In de plaats van de heer Verkerk ls tot secretaris van de Besturenbond ge kozen de heer P. Liedorp. Het gevaar van vuurwerk Krimpen a. d. IJsel. Vrijdagavond is tijdens het feest van de Oranje-buurt- vereeniging „Wilhelmina", hetwelk werd gehouden op het terrein van den heer H. Both, bijna brand ontstaan. Er waren eenige Jongens bezig met het opgooien van vuurpijlen. Een der pijlen kwam terecht op een schuur en direct begon het houtwerk te branden. Gelukkig wisten eenige omstanders met behulp van een ladder en eenige emmers water dit begin van brand te blusschen. De burgemeester dezer gemeente is na eenige weken vacantie in fie gemeen te teruggekeerd en heeft Maandag zijn werkzaamheden hervat. De P.V. „De Vriendschap" hield Zon dag een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Woerden. De afstand be droeg 34 K.M.. Aan dit concours namen 196 vogels deel. De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Human, 2 J. de Mik, 3-22 K. Vis ser; 4-5-46 J. den Boer; 6-26 A. Huisman 7 M. Twigt; 8 A. Treure; 9-12-28 C. Brus- see; 10-13-41 A. Droog; 11-42-47 P. Ver schoor, 14 H. Braanker; 15 A. Vogelen zang; 16-27 J. Veer; 17-18-24-30-33 C. Heuvelman; 19-31 J. de Jong; 20 A. Ver- maat; 21 G. Schouten; 23-43 M. Human; 25-35-44 Chr. v. d. Weide; 29 B. de Groot; 32-34-36 H. v. Housselt; 37 A. J. den Boer; 38 A. Treure; 39 C. Twigt; 40- 45 A. de Mik; 48-49 M. v. Mullem. Aankomst 1ste duif 8-21-46 uur; laat ste 8-33-37 uur. De koningspoule werd gewonnen door de heer A. Human met de 1ste prijs, ter wijl de heer J. de Mik met de 2de prijs k pond boonen wist te winnen. De uitslag van de kampioenschap pen africhting „Arlon" jonge duiven in de postduivenvereen. „De Vriendschap luidt als volgt; 1 D. Ritskes; met 1028 punten; 2 M. v. Mullem met 994 punten; 3 B. de Groot met 967 punten; 4 B. de Groot met 904 punten; 5 G. Schouten met 947 punten. Steunverlaging Krimpen a.d. IJsseL De onderstand bedragen van de armlastigen, onder steund door het Burgerlijk Armbestuur zullen eenige wijziging ondergaan. Werd voorheen de volle huishuur bij deze on dersteunden vergoed, thans zal slechts f 3.- ten volle worden uitgekeerd, terwijl van het resteerende boven de f 3.- nu 1/3 gedeelte zal worden vergoed. De burgemeester onderscheiden. Lange Ruige Weide. De burgemeester dezer gemeente, de heer L. C. Brinkman, is bij kon. besluit benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Brugdek gekraakt. Lange Ruige Weide. Een chauffeur, die onbekend was, heeft het houten dek van de polderbrug in het Laageind zoodanig stukgereden, dat dit gevaar opleverde voor het verkeer. Aangifft bij den ge meenteveldwachter volgdf. Dezen geluk te het, den chauffeur, die doorgereden was, op te sporen. De schade, welke ruim 50 gulden bedraagt, zal worden ver goed. Kerkverwarming. Lekkerkerk. De inschrijving voor de verwarming van de Ned. Herv. Kerk met bijkomende werken is als volgt; Inge schreven voor de verwarming dooi1: J. H. Oskam alhier voor f 2042.50; B. Boon met 8. Bakker uit Sliedrecht f 2100'; T. v. d. Graaf met Huijgen,. en Wessels f 2250; C. v. d. Graaf met Huijgen en Wessels f 2205; J. F. Cramer en Co., den Haag f 2207; Centrale Verwarmings Unie te Rotterdam f 2353. Bijgekomen werken: metselwerk T. v de Voet f 446, J. en A. Stoppelenburg f 565; firma Halewijn f 624. Timmerwerk: Fa. D. Slijk Sc Zonen f 185; P. S. Verwaal f 236.50; Firma Noor- dergraaf f 245; A. Zwijnenburg f 245; wed A. Borsje f 563 (met inbegrip van een nieuwe vloer). Schilderwtfi-k: Gratis, M. Nobel Sc Zoon f 48, D. P. de Groot f 114: Smidswerk. C. v. d. Graaf f 312,50. T. van der Graaf f 319. Lood- en zinkwerk: J. H. Oskam zonder dienst leiding f 32.50; T. v. d. Graaf (volledig) f 65. Llectrisch licht: B. Boon gratis. De gunning is aangehouden. Been gebroken. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Maandag morgen kwam een motorrijder, met zijn vrouw als duo-passaglere, de nieuwe rijksweg uitrijden. Halverwege de afrit van de brug over het kanaal, sprong de achterband; "hierdoor geraakte de be stuurder aan het slingeren, waarbij hij ten val kwam. Met een gebroken been werd de bestuurder P. G. M. uit Amster dam, opgenomen; nkdat de E.H.B.O.- ster mevr. de Jong, de eerste hulp ver leend had, is M. per auto naar Amster dam vervoerd. Zijn echtgenoote klaagde over inwendige pijn. Zondag hield de postduivenvereni ging „De Reisduif" een wedvlucht van af Woerden, afstand 34 K.M. Losgelaten 8 uur. Aankomst eerste duif 8.18.09, aan komst laatste duif 8.38 44. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 13, 22 en 38 H. Kleibeuker; 2 en 3 N. de Man; 4, 12, 17, 18, 19, 34 en 37 J. van Leunen; 5 en 23 Joh. Heuvelman; 6, 14 en 15 C. A. de Koning; 7 en 20 J. A. Kauffeld; 8 H. Baas; 9 en 39 H. Sterk; 10, 40 en 41 P. Verhoef; 11 en 36 Jac. van Herk, 16 24, 28, 32, 42 en 43 E. D. van Vliet; Ï1 R Rademaker; 23 P. Heuvelman; 25 G. Compeer; 26, 30 en 35 J. Ames; 27 en 29 A. de Groot; 31 P. P. Heikoop. In' verband fnet de werkzaamheden aan de Dorpsstraat is deze voorloopig voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer voor de richting Zevenhuizen kan vla den Onderweg de Bostelweg bereiken. Dat naar Gouda moet langs de Kerk- laan, terwijl het verkeer richting Zuid- plaspolder, voorloopig nog via de Onder weg kan gaan. De 10-jarige N. St. kwam per rij wiel de hol afrijden van de Laan naar de Bermweg. Onderaan durfde zij niet meer te wenden en reed rechtuit een moddersloot in. Het rijwiel bleef in de modder steken, terwijl zij zelf bijna aan den overkant terecht kwam, hoewel ge heel onder de modder, slaagde zij er in, zich zelf op het droge te werken. Gekozen. Ouderkerk a.d. IJssel. Tot ouderling der Geref. Kerk is in de vaQature, ont staan door het overlijden van wijlen den heer B. Hoogendijk, gekozen de heer W. van Rijswijk Kzn. Oranjefeest. Ouderkerk a.d. IJssel. Onder een stra lende Oranjezon werd gisteren de ver jaardag van de Koningin met opgewekt heid gevierd. Reeds vroeg stak de va der landsche driekleur met oranje wimpel uit vele woningen. Vooral de dorpsstraat bood een kleurrijk effect. Te half tien begaven burgemeester en wethouders zich naar de scholen waar de kinderen vaderlandsche liederen zongen en op di verse versnaperingen werden onthaald Ook maakten zij, getooid met vlaggen en oranje, een korte wandeling onder ge leide van het onderwijzend personeel. Des middags maakte de muziekvere niging van Krimpen a.d. Ussel een rond gang door het dorp naar het feestterrein aan de Kerkweg. Dit was de inzet van de feestelijkheden, georganiseerd door de Oranjevereniging „Oranje Nassau". Op het feestterrein werden vervolgens eeni ge kinderspelen gehouden die algemeen in de smaak vielen en den kijkers me nig vermakelijk moment bezorgden. Daarna werden de aanwezigen in spanning gehouden door het auto-giro vliegtuig van den piloot Van der Velde van de ND.S„ die verschillende demon straties gaf en landingen verrichtte. Des avonds was er op het terrein marschmu- ziek en maakte de gymnastiekvereeni- l^giüg „OILK," vux hies, diverse 9etesm- gen met verlichting. De bewoners van jwijk A hadden een afzonderlijke attractie. De muziekvere niging „Excelsior" hield des avonds een volksliederen-concert a. d. Lageweg on der flinke belangstelling. Toen het don ker werd, organiseerde men een lampion optocht. Met de muziek voorop, ging 't naar de buurtschap „Het Zwaantje" waar de muziekvereniging zich inscheepte op het motor-zolderschip „Risico" van schip per J. Versteegt, dat voor deze gelegen heid keurig geïllumineerd was. Al va rende gaf men op de rivier een concert, dat vanaf den oever door velen werd aan gehoord. De vaart op zichzelf bood even eens een fantastische aanblik. Ouderkerk a.d. IJssel. De kerkeraad der Geref. Kerk heeft in de vacature B. Hoo gendijk candidaat gesteld voor ouderling de heeren W. van Rijswijk Kzn. en C. Vermeer Sr. Een ongevaL Ouderkerk a.d. IJssel. De heer K. de Jong, werkzaam bij de graannandelaren Gebrs. Baas, in de .Kromme, kreeg tijdens zijn werk een baal veekoeken op zijn been, met het gevolg, dat hij een ge kneusde voet bekwam en zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Ouderkerk a.d. IJsseL De schietvereeni- ging „Joubert" zal ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin Zaterdag in haar schietlokaal op het erf van den heer T. Ouwerkerk a.d. Kerkweg, haar traditidneele Oranje schietwedstrijd hou den. Geslaagd. Oudewater. De heer S. T. Verdonk, hoofdonderwijzer aan de School met de Bijbel, slaagde te Utrecht voor het diplo ma Fransch 1. o. Verhooging Ringdijk. Reeuwijk. De technische ambtenaar van het hoogheemraadschap Rijnland de heer C. de Kluiver, heeft een rapport samengesteld voor verhooging van de Ringdijk van de polder Broekvelden en Vettenbroek. Dit rapport ls door het polderbestuur behandeld en goedgekeurd In verband met de financieele toe stand van de polder heeft het bestuur thans een verzoek gericht aan het Rijk, de provincie Zuid-Holland en het hoog heemraadschap Rijnland om zooveel mo gelijk het geheele bedrag der kosten te Goed afgeloopen. Reeuwijk. In de afd. Middelburg al hier, reed de motorrijder W. uit Botkoop een wielrijdster aan. De oorzaak was, dat de juffrouw links jiield. De heer W. viel, waarbij hij in het water terecht kwam. Zijn motorrijwiel bleef nog juist op den kant ggen, doch werd ernstig beschadigd. De motorrijder bekwam ver schillende verwondingen, die door een lid van de E.H.B.O. voorloopig werden verbonden. De wielrijdster, die de schuld van het ongeval was, kwam er goed af, evenals haar rijwiel. Moercapell*. AFSCHEID BURGEMEESTER A. VERHEUL Az. Burgemeester Verheul heeft Maandag avond zijn ambt neergelgd. De raad was in openbare vergadering bijeen en zeer veel genoodigden waren aanwezig. Na opening der vergadering werden enkele hamerstukken afgehandeld en deed de voorzitter voorlezing van het Kon. besluit, waarin hem, op de meest eervolle wijze, met ingang van 1 Septem ber ontslag werd verleend, onder dank zegging voor de betoonde diensten. Naar aanleiding hiervan, zei de burge meester, zich niet voorgesteld te hebben dat het afscheid zoo zwaar zou vallen. Hij wees op de bijzondere banden, welke hem aan Moercapelle binden, zijn ge- boorteplaats, de plaats, waar hij zijn jeugd doorbracht, opgroeide tot een man waar hij nog ruim 31 Jaren burgemees ter is geweest. Met de beide wethouders mocht hij op de aangenaamste wijze sa menwerken, de vergaderingen van bet college van B. en W. waren steeds van zeer prettigen aard. Spr. wenscht belde wethouders Gods onmisbaren zegen toe op hun verderen levensweg; ook met de leden van de gemeenteraad heeft spr. aangenaam vergaderd, waarvoor hij zijn dank uitspreekt. Met een afzonderlijk woord wenscht spr afscheid te nemen van den heer Jonker gem. secretaris. Tusschen ons bestonden vriendschapsbanden van btj- zonderèn aard, aldus spr, in alles waart U bereid mij ter wille te zijn. De ban den welke hier gelegd zijn, zullen voor ons' leven onverbreekbaar zijn. Spr. ein digde met de wensch vaak den heer Jon ker met vrouw en kinderen als zijn gast te mog«n ontvangen. Met enkele zeer waardeerende woor den nam spr. afscheid van de politie ambtenaren. Ook de wed. Boere wenscht spr. zijn oprechten dank te betuigen voor de goede verzorging, welke hem steeds werd verleend bij z$a v^bUjf ten Ook de burgerij van de gemeente Moer- Maar na de rust kwam Ammerstol op- capelle wenscht spr. zijn oprechten dank zetten en tenslotte wist Bergambacht te zeggen, het was steeds mijn streven naar beste weten en kunnen Uw gemeen te te besturen, terwijl de bevolking mij steeds waar noodig, bereid was de steun te verleenen. Hetgeen ik deed was vaak gebrekkig, doch steeds met lust. Moge mijn opvolger ontvangen worden zoo ik steeds door U ontvangen ben, wanneer ik van Moercapelle weg ben, denk dan eens terug aan mij, terwijl mijn gedach ten steeds bij Moercapelle zullen blijven. Hierna verzocht spr. oen heer Zeg waard, als oudste wethouder de leiding der vergadering te willen overnemen, waarna hij dezen den ambtsketen over handigde. Weth. ZEGWAARD bracht dank voor de woorden, welke hier tot de wet- houders en tot de raadsleden zijn ge richt. Ook spr. valt het zwaar, na 30 jaar van samenwerking, van den voor zitter te moeten scheiden Met de wensch dat de burgemeester nog vele jaren rust mag genieten, sluit de heer Zegwaard zijn toespraak. Weth. BROUWER getuigde eveneens van de prettige samenwerking met den scheidenden voorzitter. De heer P. M. JONKER, gemeente secretaris wil In toepassing brengen, hetgeen de voorzitter hem altijd heeft voorgehouden, om de dingen van ver schillende kanten te bezien. Dit doende, ziet spr. ook bij dit afscheid lichtpunten Allereerst met betrekking tot deze ge meente, weike door de onvermoeide ijver van den heer Verheul wordt overgegeven financieel onafhankelijk. Spr. ziet ook lichtpunten ten opzichte van de schei dende burgervader zelf, nadat gij ruim 30 jaren de volle kracht van Uw leven ln dienst van deze gemeente hebt be steed, gaat gij heen, ik zou haast zeg gen, ln de volle kracht van Uw leven en nog genietend een zeer goede gezond heid. Spr. besloot met den wensch „God zegene U en ons en sterke ons voor het werk wat thans op onze schouders rust, tot Zijn eer, tot ons geluk en tot heil van de gemeente Moercapelle." Namens de gemeenteraadsleden zeide de heer v. d. SPEK: Veel werk hebt gij voor ons gedaan, nu de welverdiende rust voor U is aangebroken, wenschen wij U Gods onmisbaren zegen toe. Hierna sluit de voorzitter-loco burge meester Zegwaard de officleele vergade ring en gaat de vergadering over ln een huishoudelijke. De heer LDEKKER zegt namens de burgerij den burgemeester dank voor 't vele werk door hem in deze 31 jaren ver richt. Spr. wenscht geheel ln overeen stemming met de eenvoud van de heer Verheul te handelen en hier geen op somming te geven van wat er onder zijn bestuursbeleid tot stand is gekomen. De groote verdienste van den heer Verheul is zijn groote voorzichtigheid. Wat tot stand is gekomen wordt gewaardeerd, hetgeen niet tot stand kwam, zou nu de gemeente in moeilijkheden hebben gebracht. Namens de burgerij bood de spr. een staande klok met een herinne ringsalbum aan. Ontroerd dankte burgemeester Verheul voor de toespraken en het huldeblijk. Namens de kring van burgemeesters werd het woord gevoerd door BURGE MEESTER GAARLAND van Gou da, die wees op de prettige omgang met den heer Verheul tijdens de vergaderin gen van de kring. Uw ongekunstelde wij ze van optreden en Uw goed doordachte adviezen zullen bij ons steeds in herin nering blijven, zegt spr. Mocht uw weg nogmaals naar Gouda leiden, dan ho pen we U op onze vergadering te zien. Namens de ge,w. landstormcomm. Gou da, getuigde de heer DERCKSEN van de hooge' waardeering, welke er in de kringen van het landstorm Instituut voor burgemeester Verheul bestaat. De heer SAM SOM, Alphen aan de Rijn, wéés op de vooruitziende blik, waar over de heer Verheul beschikte en over handigde hem namens de firma het boek werk in 2 deelen, van prof. Brugmans „Het huiselijk en maatschappelijk leven onzer voorouders". Voorlezing werd gedaan van verschil lende Ingekomen brieven. Hierna was ook deze plechtigheid be ëindigd en werden er ververschlngen rondgediend. Tot besluit hield burgemeester Verheul een zeer druk bezochte afscheidsreceptie. nog maar met 65 te winnen. De junioren speelden Zaterdag te Gouda hun laatste wedstrijd voor de competitie tegen Ona A. Bergambacht, dat enkele Invallers telde, speelde heel goed en wist een welverdiende 41 over winning te behalen. Hiermee zijn de ju nioren geëindigd op de 2e plaats, wat een aardig succes mag worden genoemd. Dilettant II—Zwervers II 5—2. Krimpen a.d. Lek. Zondag speelde Dil. II tegen Zwervers II en won met 5—2. Zwervers nam al spoedig de leiding uit een doelworsteling, doch Schouten maakte weldra gelijk. Vervolgens doel puntte Schouten nog tweemaal, zoodat de stand 3—1 werd. Nadat ook B.urger nog een punt aan de score toegevoegd had, kwam met 41 de rust. Na deru3t slaagde Zwervers erin, een buitenspel- doelpunt te scóren 42. Burger doel puntte ook nog eens met een fraaie kopbal,, zoodat met 5—2 voor DU. 't ein de kwam van deze nuttige oefenwed strijd. JOE LOUIS SLAAT TOMMY FARR Harde strijd tusschen de zwaar, gewichten. De met zooveel belangstelling tege moet geziene bokswedstrijd tusschen den Amerikaanschen zwaargewicht Joe Loüis en den Engelschen kampioen Tommy Farr, is gisternacht over 15 ronden te New York gehouden. Louis gold sterk als favoriet en heeft inderdaad op punten gewonnen, maar de beslissing der jury was zeer aanvecht baar, daar de Brit over het algemeen beter bokste en ln de laatste ronden bij na voortdurend in de meerderheid was. Men vraagt zich af of Schmeling, die Louis reeds eerder overwon, nu eindelijk zijn kans zal krijgen. Het Yankee-stadion, waarin de match gehouden, was nagenoeg uitver- >cM. Kantongerecht Gouda Bergambacht Zondag speelde het 1ste elftal van de „Zwaluwen" een wedstrijd voor de Lekschlld competitie tegen Am merstol I. Ammerstol nam weldra de leiding, maar spoedig daarna wist Berg ambacht de achterstand ln te halen en zelfs voor te komen met 21. Maar toen was het met Bergambacht gedaan. Am merstol speelde beter en wist nog 5 goals te scoren, tegen Bergambacht maar L Zo» kwam dus het einde met een 63 overwinning vpor Ammerstol. Zondag speelde ook het 2e elftal op eigen terrein tegen Ammerstol 3. Spoe- 1 dig onze jongens voor te komen. Volledige uitspraken van 25 Augustus Motorwet: W. L. de J. te Schoonho ven f 2 subs. 1 d. h.; P. van 't W. te Nootdorp, schuldig zonder toepassing van straf. Motor- en Rijwielreglement: J. H. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; D. N. de V. te Reeuwijk en C. J. S. te Montfoort f 2 subs. 1 d. h.; G. M. te Bodegraven, C. van W. te Gouda en E. J. B. te Wad dinxveen f 1 subs. 1 d. h.; W. B. te Reeuwijk berisping; L. M .te Vlaardlngen en M. G. V. te Den Haag f 3 subs. 1 d. hA. A. S. te Oudewater en E. G. J. B. te Den Haag f 4 subs. 2 d. h.;M. S. te Overschie f 6 subs. 3 d. h.; L. de G. te Rotterdam schuldig zonder toepassing van straf- J. v. d. B. te Bergambacht f 3 subs. 1 d. h.; W. van B. te Gouda f 10 subs. 4 d. h.; R. H. v. d. B. te Gouda schuldig zonder toepasing van straf; G. H. te Gouda en A. P. te Boskoop f 1 subs. 1 d. h.; P. M. M. te Gouda f 0.50 subs. 1 d. h.; M. A. H. te Zevenhuizen, J. E. te Waddinxveen, C. M. te Rotter dam, H. J. H. te Reeuwijk, C. van L. te Gouda en G. B. te Rotterdam, ieder f 1 subs. 1 d. h.; A. M. B. te Gouda f 3 subs. 1 d. h.; H. A. de H. te Willige-Lange rak f 2 subs. 1 d. h. Boterwet: J. H. te Hillegersberg voorw. f 10 subs 4 d. h„ met proeftijd van 2 laar- M. S. en S. P. te Stolwijk f 10 subs 4 d h.; J. H. te Hillegersberg voorw. f 10 subs. 4 d. h. met procfttld van 2 jaar; J. H. te Hillegersberg f 10 subs. 4 d. h. Crisiszuivelbesluit: W. V. te Vlist voorw. f 5 subs. 2 d. h. met proeftijd van 1 jaar. J Melkbesluit: L. J. V. te Reeuwijk f 4 SUArt.2453 Wetb. van Strafrecht: L. Z. te Gouda f 5 subs. 2 d. h.; A. L. te Gou da één week hechtenis; H. C. 8., J. W. van G., M. v. d. H., A. A. A. B. en B. G. te Gouda, berisping; G. van G. te Gouda, teruggave ouders. Visscherijwet: J. F. en F. B. te Rot terdam, teruggave ouders; W, A. R. te Rotterdam f 3 subs. 1 w. t.; N. T., H. v. A L B. en G. K. te Gouda, f 3 subs. 1 'd. h.; C. J. van E. te Rotterdam f 4 subs. 2d. Idem en Visscherijreglement: C. D. te Rotterdam f 9 subs. 3d. h, Politieverord. Gouda: J. P. K. te He kendorp en J. C. B. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf; J. G. en W. de V. te Gouda f 2 subs. ld. h,; D. o. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; A. B. te Gou da f 2 subs. 1 d. h.; W. K. te Moor drecht f 4 subs. 2 d .h, Politeverord. Zeevnhulzen: J. G. S. en E. van D. te Rotterdam, schuldig zon der toepassing van straf. Politieverord. Langeruigeweide: J. Mv v. d. P. te Woerden f 10 subs. 4 d. h.; T. de R., woonplaats onbekend, I 6 subs. 2 d. h. T Politieverord. Schoonhoven: J Ij. O. te Schoonhoven f 10 subs. 4 d, h, Politieverord. Reeuwijk: J. S. te Reeu wijk f 10 subs. 4 d. h. Politieverord. Bergambacht: J. B. M. te Schoonhoven, schuldig zonder toe passing van straf. Arbeidswet: G. Th 8. te Gouda f 40 subs. 8 d. h.; A. B. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. h. Trekhondenwet: H. A. de H. te Wil lige-Langerak f 4 subs. 2 d. h. Vleeschkeuringswet: S. te Ouder kerk ad. Ussel, vrijspraak; B. S. te Ouderkerk a.d. IJssel 4 maal 50 subs» «zaal #4.1*

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4