Van Rondom Plaatselijk nieuws G. C. MOURIK Gemeenteraden Burgerlijke stand Plaatselijk nieuws 8 VRIJDAG S SEPTEMBER 1931. De verbeterde Lekdijk. Amsierstol. Deze week is men voor de tweede maal in deze zomer begonnen met het teren van de Lekdijk. Het werk vlot nu veel beter dan de eerste keer, daar men nu geen kullen en oneffenhe den behoeft gelijk te maken. Dat de dijk thans veel beter berijdbaar is, kan men zien aan het allengs toenemende ver keer, dat nu niet meer zooals voorheen, ervan terugschrikt om van de weg ge bruik te maken. Sportfeest. Ammentol. Zooals uit de advertentie In ons blad van de vorige week Vrijdag bleek, zal de officeele opening van het nieuwe sportterrein, welke door talrijke autoriteiten op sportgebied zal worden bijgewoond, Zondagmiddag jblaats heb ben. Het terrein is inmiddels klaar ge- komeh, de afrasteringen zijn geplaatst, de kleedkamer is vergroot en wacht thans nog op aansluiting op de gemeenr, te-waterleidi'hg De officieele opening ge schiedt door den eere-voorzitter derAm- mersjiolsche Sportvereeniging, burge meester Kooiman, terwijl de- eerste elf tallen Van de vereenigingen V.O.C. (uit Rotterdam) en „Gouda" een propagan- da-voetbalwedstrijd zullen spelen. Zaterdagmiddag geeft de bekende gymnastiekvereeniging „DOS", uit Bohoonhoven een openluchtuitvoering waarmede het groote Lunapark wordt geopend. Met dit al zal deze gemeente Zaterdag en Zondag het centrum zijn van de sportwereld en een sportfeest meemaken, zooals hier nog nooit is voor gekomen. Successen van „Siegfried". Bergambacht. Op het Woensdag te Rij kerk gehouden concours-hippique heeft de landel. rijvereen. „Siegfried", van hier weer verschillende fraaie suc cessen geboekt Siegfried werd tweedein de dressuurproef voor achttallen (89 pnt.) en in die voor viertallen 49.2 pnt.). In de individ. dressuurproef met han dicap won mej. N. Oskam de tweede prijs met Nelly (7.6 pnt.), terwijl de heer P. A. Voorsluis met Emir een eerv. vermelding verwierf (7.1 pnt.). In de tndlvid. dressuurproef kl. N. kreeg de heer C. d. Hee de 2de prijs net Laura (6.5 pnt.). De heer D. Bodegom won in het con cours schoonste landbouw-rijpaard, on- fter de zadel voorgereden, den 3den pr. met Tommy (mej. N. Oskam). Gouderak. Woensdag is in deze ge meente op feestelijke wijze de verjaar dag herdacht van de koningin. Na ope ning door den voorzitter v. d. Oranjever- eemglng „Juliana", speelde de muziekver- eemging „Caecilia" het Wilhelmus. Hier na werd de optocht van auto's met schoolkinderen opgesteld voor een rondrit door de gemeente. Bij de terugkomst werden de kinderen onthaald, waarna zij zich naar het terrein van het gymnas tieklokaal begaven om het verrichten van enkele goocheltoeren te zien en een poppenkast. Dat de kleinen hiervay ge noten, behoeft geen betoog. Des namiddags werd een ringrijderij gehouden op fietsen voor dames en hee- ren. Hiervoor was veel belangstelling, zoowel van de deelnemers als van het publiek. De muziekvereen. „Caecilia" luisterde dit gebeuren op. Na afloop van het ringrijden kwam de wedstrijd in het popzoenen aan de beurt, waardoor me nig keer de lachspieren van de kijkers In beweging werden gebracht. Vervolgens ving de wedstrijd in tobsteken aan, ook hier werd veel gelachen. Te ongeveer 7 uur stond de gymnastiekvereen. „T.H. OH." gereed om op het terrein achter het gymnastieklokaal een uitvoering te geven met medewerking van de muziek vereen. „Caecilia". Voor de vele belang stellenden werd een keurig afwisselend programma uitgevoerd van gymnastiek en muziek. Tenslotte werd om negen uur een openlucht-bioscoop vertoond, waar bij menigmaal hartelijk werd gelachen. Hiermede was het programma ten einde. VRACHTRIJDERS! Wacht niet langer! Doet het nu! Laat nog heden Uw Wagen veranderen volgens voor schrift van de nieuwe Vee wet. - Voor goedkeuring staan w(j hu CARROSSERIEFABRIEK CLAIJ Gonderak, W. HOOGWERF Goudwak. Wasch- en Poetsartikelen 9 - i Schrijfbehoeften. TORF - ZAND - BRÜSSELSCHE AARDE EN SCHELFZAND. Gouderak Lood- en Zinkwarkor Rijwielhandel f Aanleg van electrische licht en krachtinslallaties. Tandem to huurl Erkend Waterfitter Laat voor den winter Uw Radio of Orgel in orde maken of ruilt Uw oude Toestel in. Gebruikte Orgels en Piano'i worden ook in ruil voor Radio aangenomen. Schoonmaken cn Repareeren van Orgels, Radio en diverse Instrumenten Voor bovenstaand is Uw adres: t M. A. R o 0 K, Dorpstraat 89—91GOUDERAK Lange Ruige Welde. Veillngsvereenl- ging Driebruggen e.o. Aanvoer 3650 st.; prijzen kippeneieren f 3.90—4.50 de 100 stliks. Nicuwerkerk a.d. IJssel. Wegens be stratings- en rioleringswerken wordt het verkeer omgeleid. Daar de Dorpsstraat geheel opgebroken ligt, moet het verkeer RotterdamGouda langs den Bermweg en verder over de Kerklaan, weder naar de Rijksweg. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Door den bouw kundige P. Valkenburg werd. voor fekje- ning van de firma M. den Hollander Zn. In massa en perceelen aanbesteed 't bouwen van een landbouwschuur etc. In geschreven werd als volgt: massa hoog ste J. v. d. Wilt, Bleiswijk f 5274; laagste A. Zwijnenburg. Lekkerkerk f 2969. Tim merwerk: hoogste J. v. d. Wilt. Bleiswijk f 2002; laagste F. J. H. van Vliet, alhier f 1050. Metselwerk: hoogste J. Bontebal, Zevenhuizen f 3338; laagste C. Delft, Haastrecht f 1604. Verf werk: hoogste A. Boele, alhier f 92: laagste P. v. Reeuwijk, alhier f 57; Smidswerk: hoogste Oebr. Lans, Rotterdam f 258: laagste P. C. Rui ter, Ouderkerk ad. Ussel f 199. Lood- en zinkwerk: Gebr. Lans, Rotterdam f 72.50. De gunning werd aangehouden. Doordat enkele kinderen aan de lin kerzijde van de weg reden, botsten hal verwege de afrit bij de garage van den heer Hoevelaken. 2 wielrijders, een dame en een heer. tegen elkander Belden lie pen verwondingen op. Door den E.H.B O - er Jac. Overvllet, werd de eerste hulp verleend. Uitgaande van het comité bestaan de uit bestuursleden van de harmonle- vereeniging „Door Kunst Verkregen" en de gem. zangvereeniging „Perseverance" zal er op het terrein van de wed. C. v. d. Ham aan de Onderweg. Zaterdagmiddag een kinderfeest worden gehouden. De toegang tot het terrein is vrij. 's Avonds zullen er volksspelen voor ouderen plaats vinden, terwijl er om 8 iur een concert zal worden gegeven door de zang- en mu- ziekvereeniging. Tot besluit wordt een lampionoptocht gehouden. Nieuw-Lekkerland. Uit de gemeente rekening, dienstjaar 1936, blijkt, dat in dat jaar ls uitgegeven aan steun f 86204,60; aan het burgerlijk armbe stuur f 27410.92; aan wachtgelden f 124 08; aan ontwikkelingscursussen voor werkloozen f 418,44 en aan toeslag dok tersfondsen f 944.98. Door kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk is besloten, om het gedeelte van den dijk .bij de kerk, dat onbestraat ls gebleven, te doen bestraten. Waar de ge meente, aooals reeds is vermeld, het opengebleven zuidelijk deel van den dijk onder handen z%l nemen, zal binnen kort het geheel dorpsplein bestraat zijn. Ottoland. Het mond- en klauwzeer breidt zich steeds verder uit en er ko rden dagelijks nieuwe gevallen voor. In Laag-Blokland hebben zoo goed als alle boeren reeds aangifte gedaan. De dienstbode van den veehouder J. A. had het ongeluk in eerv(,mes "van een grasmaaimachine te grijpen, waar door zij zoo hevig aan de haqd werd verwond, dat geneeskundige hulp voor haar moest worden Ingeroepen. Van den veehouder B. B., alhier stierf een koe aan longenjacht. Het ca daver werd voor de consumptie afge keurd en naar Dordrecht vervoerd, om te worden vernietigd. Kapelaan benoemd. Oudewater. Tot kaple&an aan de kerk van denH. Franciscus heeft de bisschop van Haarlem mgr. J. B. Hulbers, be noemd pater H. N. J. Stokman. Pater L, J. J. Eijkholt werd benoemd tot kape laan te Bolsward (Friesland). Pater A. Zeij O.TM., die hier 5V« Jaar werkzaam is, werd als kapelaan over geplaatst naar Nijmegen. Jonge middenstand. Oudewater. Kr bestaan hier ernstige plannen om te komen tot oprichting van een RJC. Middenstandsvereemgmg, waar in jonge middenstanders die voorlich ting zullen krijgen, welke zij noodig heb ben om later zelf als zakenman te kun nen optreden. Ouderkerk ai. IJssel. Het faillissement van de N V. Handelmaatschappij vii. H. Heuvelman is geëindigd. Politie-rapport. Sliedrecht. L. gaf aan de politie ken nis, dat zijn zoontje op 31 Hug. is aan- I gereden door een wielrijder, met het ge volg, dat zijn linkerbeen brak. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. V. gaf kennis van het beschad.gen van deuren en kozijnen van in de Klopstraat staande woningen. B deed aangifte van mishandeling van zijn zoon door G. De politie stelt een on derzoek in. Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: J. de Baat Molenstr. 33 een ceintuur; Is: v. Wijnen. Adm. de Ruyterstr. 27 een sleutel van 'n melkkraan; W. Hokken. D 50 een plank (pi ra. 3 M); J. Huisman. Giessendam, B 419, een damesportemonnaie met in houd; K. Prins, Adm. de Ruijterstr. 28 een ceintuur; S. Bouw. Joh. Kraaijeveld- str. 2 idem; K. Roskam. B 645 een por temonnaie en een dameshoed; W. v d. Heuvel, C 20 een zwembroek; L. C. Vis ser C 194 een zilveren armband; A. Ha genaar. Havenstr. 53 een handschoen: H. v .d. Hel. D 279 een hond: A. v. d. Dool. Stationsweg 89 een kanarie; J. Daniels, Jüïianastr. 15 een riem; A. v. Ballegooijen B 121 een vulpotlood: Politie bureau een kindermutsje, een portemonnaie, een handschoen, een voetbal en een rijwiel- achterlicht. Zondagsdienst Apotheken. Sliedrecht. Geopend: Apotheek Hoog land. Gesloten: Apotheek van den Berg In de week van 611 September ook geopend na 8 uur a avonds en Zaterdag na 10 uur apotheek Hoogland. Hoog water. Sliedrecht. Zondag' 5 Sept. v.m. 6.35 uur Maandag 6 Sept. vjïi. 7.15 uur; Dinsdag 7 Sept. r.m. 7.45 uur. Woensdag 8 Sept. v.m. 8.25 uur; Donderdag 9 Sept. v.m. 9 uur; Vrijdag 10 Sept. v.m. 9.35 uur; Zaterdag 11 Sept. vm. 10.15 uur, Afscheid schoolhoofd. Stolwijk. In de Woensdagavond ge houden vergadering Van de Oudercom missie in de le O.L. School, is afscheid genomen van het hoofd, den heer K. Jager, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn ont slag als zoodanig had aangevraagd. Aan wezig waren hiefbij het college van B. en W., benevens eenige raadsleden, als ook de heer De Blouw, inspecteur van het L.o. te Gouda. Het woord werd o.a. gevoerd door den burgemeester en den heer De Blouw. In deze vergadering was eveneens aanwezig het nieuwe hoofd der school, de heer Bos. die met ingang van 1 September zijn nieuwe functie heeft aanvaard. Bij de Gebr. Graveland in Schoon- auwen doet zich onder het vee een ge val van mond- en klauwzeer voor. Kamerik (Houdijk), Juli 1932. Ondergeteekende verklaart, dat hy bij zijn koeien lijdende aan mond- en klauw zeer het art.kel Selco Bloedpoeder heeft toegepast, hetwelk verre zijn verwach tingen heeft overtroffen. Mijn koeien beterden zich zeer snel hetwelk zich openbaarde in goede ont lasting, goede eetlust, beter herkauwen en aanwinst in de melk. Tevens kan ik verklaren, dat de melk er zoo gqed als niet onder uit is geweest. Dus kan ik volgens mijn ondervinding elkeen Selco Bloedpoeder ten zeerste aanbevelen. A. M. DE VOR, Veehouder. Verkrijgbaar by M. Buijense, Stolwijk. Kaasbrik, Driewieler Kar en Z Winkelwagentjes te koop. K. VAN MEIJEREN Stolwijk. HET ADRES VOOR: opendag-constructie VOOR LUXE AUTO'S. Hertenkamp. Zevenhuizen. De boomgaard van den heer H. J. Paul in het Zuideinde, zal als hertenkamp worden ingericht. Bmnen korten tijd zullen eenige herten er hun intrek nemen. Gevonden: Een portemonnaie met Inhoud, (waaronder sleutels). Inl. poli tie. Een mes met scheede. Inl. gem.-se cretarie. Haastrecht. Donderdagmiddag 2 Sept. vergaderde de raad. Alle leden waren aanwezig. Voor zifter de heer Baron van Hemext tot Dingshof. Na opening werden da notulen goedgekeurd. Af- en overschrijvingen verkregen de goedkeuring van Ged. Staten, alsmede andere zaken. Van den heer 8. ten Over te Heerde was bericht ingekomen dat hij zijn be- Wd 40C Q-L- Aan neemt. Bericht van kasopname 2 Aug. van den gemeente ontvanger was inge komen. In kas was f 749. Door of om het dorp? De VOORZITTER deelt mede, dat (van Ged. Stalen een schrijven was in gekomen over de Parallelweg door de kom van het dorp. Inzake het verzoek van de vereenigiug „Hannel en Nijver heid" en „De Hanze" om de weg in het dorp te behouden door verbreed»ng van de Hoogstraat, merkten Ged. Staten op, dat dit gelijk staat aan liet sloopen van een groot gedeelte van het dorp. De VOORZITTER stelt voor dat de raad beslist om op de voorwaarden van Ged. Staten in te gaan, ui. dat de weg wordt gelegd achter net dorp en dat de gemeente zich verbindt jaarlijks f 360 voor onderhoud te netalen. Spr. zegt dat aan de gemeente voorwaarden worden geboden, welke gunstig zijn te genover andere gemeenten, die per K M. f 600 moeten betalen. Zonder bijdragen krijgen wij de weg niet en spr. wijst er op dat de weg thans levensgevaarlijk wordt bij het snelverkeer, dat bij dq ope ning van de weg intreedt. Spr. wijst op het werkobject dat de laatste twee jaren de gemeente groote uitgaven bespaarde aan steungelden. Dit zal bij goedkeuring van het voorstel om bijdrage te verleenen weer baten geven bij de uitvoering, voor de gemeente en aan de arbeiders. Niet ingaan op deze voorwaarden en vast houden aan de weg door het dorp zal bespottelijk worden geacht. De heer STRAVER merkj; op, dat het werkobject door het dorp grooter is dan er om heen en is nog met overtuigd dat dit niet uitvoerbaar is. De VOORZITTER zegt: Dit moeten we aanvaarden, het is de eenige weg. De heer V A N D U K zegt dat de voor zitter ineens wil beslissen, maar spr. wil dit aanhouden Hij vindt het voorstel niet zoo gun stig ais de voorzitter. Weth. VAN DEN BERG kan be grijpen dat de raad de schrik op het lijf valt om zoo direct te beslissen en kan zich vereenigen met aanhouding van het voorstel. Spr. zou dan aan de vereeni gingen, die zich tot de raad rihetten met hun verzoek een afschrift willen toezen den van de brief van Ged Staten met de mededeeling van de aanhouding. DeVOORZITTERis hier tegen het is van belang, dat de weg buiten om komt, dat gaat overal zoo. Er is hier niet te beslissen. De provincie komt er niet op terug en de zaak blijft er mee hangende. Weth. HOOFT zegt wanneer we niet besluiten, komt de breede weg in de kom er niet. Dan wordt de straat te nauw. Echter als .de weg Den Haag—Utrecht in 1940 gereed is, is hier de grootste drukte voorbij. Het is voor hem ook een bezwaar dat een spoedbesiuit wordt gevraagd, ter wijl bijna een jaar geleden aan Ged. St, is gevraagd om inlichtingen over de weg, Deze vragen werden nooit beantwoord. De VOORZITTER zegt: Er is her haalde malen over gesproken. Nu heeft de raad te antwoorden. Er dient nu een besluit te komen. De heer VAN DUK: Is het van be lang nu of over een maand te beslissen? De VOORZITTER: Dan kan door gewerkt worden. Er moet nog worden onteigend en een heele boei andere werkzaamheden verricht worden alvorens het werk wordt uitgevoerd. Er blijkt uit het schrijven dat geen parallelweg komt daar waar niet gebouwd wordt. De heer VAN DUK vindt dit niet heel duidelijk. De BEIDE WETHOUDERS hou den zich bij hun bezwaren. Beiden zeg gen, dat nooit eenige inlichting is ver strekt op vragen oveir de weg. Nu zegt weth. VAN DEN BERG vraagt men „Ja" zonder zelf antwoord te geven. Het voorstel wordt aangehouden. Goedgekeurd werden eenige ambtelij ke voorstellen. Aan de orde is een voorstel om een leening te converteeren ten laste van de bedrijven, per resto 1 Janutfrt 1938 groot f 75,300 van 5 1/8 tot 3 5/8 percent. De heer KRAAN vraagt of niet mo gelijk is tegen 3>/t percent. De VOORZITTER zegt dat het voorstel goed ls. Tien jaar vast 3 5/8 en daarna kan niet meer dan ten hoogste 4 percent worden bedongen. Wil de heer Kraan aanhouden? Goed. De heer VAN D IJ K maakt een on verstaanbare opmerking. De VOORZITTER zegt: U maakt weer een opmerking als in de vorige ver gadering over de lichtprijs, lk zal mij niet door U belachelijk laten maken. Het voorstel wordt aangehouden. Aangenomen wordt een voorstel tot wij ziging der bebouwingsvoorschriften en eenige begrootingswijziglngen By de raadvraag geeft de hear BROERS In overweging te BtoïitHluxMtu* mc jar tj API bii te plaatsen in verband met de gewijzigde toestand van de. weg. De VOORZITTER verzoekt weth. Van den Berg deze aangelegenheid te regelen. Na nog een korte toelichting op een passage uit een discussie door den heer van Dijk sluit de VOORZITTER de vergadering. HOOG-BLOKLAND. Augustus. Geboren Willem Pieter. z van A. A, van der Zijden en D. Tromp. SCHOONHOVEN. September. Geboren: Tonny, d. van H. B Meijer en A. Roozendaal. Annigje, d. van J. Brink en J. P. Prins. Pieternella, d. van J. van der Hek en G. Muilwijk. Ondertrouwd: C. Raus. 28 J.. en A. K. Klaas2en. 24 J. A. Buijs, 25 J., ei» H. Kapoen, 27 j. Getrouwd: W. J. D. Pothmann. 38 J„ en A. C. D. Gunther, 35 j. J. M van der Pauw, 32 j„ en P. van Gelderen, 29 J. J. G. van Ipenburg, 31 j., en K. Hafier, 25 j. STREEFKERK. Augustus. Geboren: Leentje, d. van M. Stam en E. de Leeuw. Getrouwd: C. van Meerkerk, 31 j„ en M. H. Bouter, 24 j. Overleden: J. Goudriaan, 73 j, wed. van A. Noorland (te Rotterdam). K. Schep, 64 j. Loop der bevolking ARKEL, Augustus. Vertrokken. A. P. Versluis naar Delft. H. J. Verhoef naar Schelluinen. Ingekomen: J. H. Bissellnk van Gorln- chem. HOOG-BLOKLAND. Augustus. Ingekomen: O. Huisman en gezin, van Neder-Hardinxveld. Vertrokken: A. Muilwijk en gezin naar Schelluinen. OTTOLAND. Augustus. Ingekomen: Uit Goudriaan mej S. M. Jansen en mej P. C. Verspuij uit Streef kerk mej. S. Bouter. SCHOONHOVEN. Augustus. Ingekomen personen: J. de Jong en gezin, sigarenmaker, van Alblasserdam G 76 in Oranjestraat 16; M. van Buren, dienstbode, van Dordrecht, Singel 255, in Opweg 16; A. Mesker, van Capelie a d. Uasel, Vondelstraat 38 in Koestraat 128; T. P. Rietveld, koopman, van Meer kerk B 35 in Waagstraat 8; G. Duy- vendijk, bakkersknecht, van Maassluis, Noordvliet 27. in Haven 16; A. Wiers en gezin, plat. schilder, van "Gouda, Onder de Boompjes 76 in Tol 9a; G. Dubbel dam. verpleegster, van Willige-Lenge- rak, Tiendweg 116 in Albr. Beylingstr. 4; W. van* Nimwegen, kantoorbediende, van Rotterdam, Langewelle 81 in Molenstr. la; A. J. A. Groenen, dienstbode, van Eindhoven, Rechtestraat 2 in Lopiker- straat 53; A. J. van der Leeden. zonder beroep. van Hoog-Blokland 220 in Waagstraat 8; G. A. Kroon, betonwer ker, van Lagerak 210 in Havenstr. Wal 126; A. C. M. Nienhuis, zonder beroep, van Made c a. A 320 in Haven 51; J. Dijkstra., huishoudster, van Sloten 193 in Havenstr. Wal 52. Vertrokken personen: P. A. E. Op- dorp, banketbakker, a van Lopikerstraat 38 naar Middelburg,L. Delft 46; A. C. Fuest. bakker, van Lopikerstraat 48 naar Berkel, P.ooderscheweg 1; J. J. van der Spek, dienstbode, van Carmelieten- straat 7 naar Zevenhuizen. Zuideinde 15; M. C. van den Bergh. Lopikerstraat 63 naar Ermelo, Stationstraat A.C. 3b; L. H. Stekelenburg, van Havenstraat 122 naar Bodegraven, Kerkstraat 45, L. v. Weenen, tuinman, van Havenstraat 33 naar Gouda, Spieringstraat 16; A. van d. Brugge, van Spoorstraat 38 naar Gou da, Woudstraat 2; C. M. van Geelen, van Lopikerstraat 23 naar Groot-Am- mers A 170; M. A. Schep, van Halve Maan 20 naar Lopik; M. P. Baart en ge zin. machinist, van Koestraat 98 naar Hoogeveen, Oranjestraat 6; C. A. Scho nenberg en gezin, agent van politie, van Stadhuisstraat 3 naar Harderwijk, Stadsdenneweg 42; P. J. Boef, zonder beroep, van Opweg 44 naar Rotterdam, Oudedijk 291; G. A. Vos en gezin, adv en proc„ van Albr. Beijlinggracht 32 naar s-Gravenhage, Laan Copes van Cattenburgh 5; F. L. Sanders, horloge maker, van Lopikerstraat 21 naar Vlaar- dingen, Hoogstraat 223; S. Veer, fa brieksarbeider, van 2e 01. van Noort- straat 1 naar Bergambacht B 100; J. de Groot, mil. pol., van Lange Wdlstraat 3 naar Loosdrecht; H. F. Wennekes, boekhandelaar, van Wal 18 naar Breda, Gionekenstraat 82; H. P. Eyk, van Albr. Beylinggracht 20 naar Eindhoven, Mark straat 8; V. B. M. Duitsman, van Albr. Bejdinggracht 20 naar Tilburg, Golker- stri&i 96; C. H. Meljst, van Dam 8 naar AmWrdam. Westlandgr. 129; E. de Gil de, Hvan Lopikerstraat 44a naar Utrecht, Vleutenscheweg 152. STREEFKERK. Augustus. Ingekomen: A. van den Berg, echtge- noote van B. van der Wal, van Willige- Langerak naar A 103; C. Verhoef f, van Nieuw-Lekkerland naar B 95 A. Vertrokken: A. Stubbe, van B 79 naar Langerak, A. de Haan, van B 139 naar Alblasserdam; S. Bouter. van B 125 naar Ottoland; D Groenendijk, van C 59A naar Rotterdam; C. Blonk, van A 13 naar Schiedam. D. van den Dool. van C 56 naar Schoonhoven; P. J. Burggraaf, van A 13 naar BleskensgraaL 9 VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937. door JAN KUKUIT. We hebben 't over Oranjeliefde, over dikkoppifheid en over re- „Leve de koningin," riep tante haar kopje opheffend. „Leve de prinses,;' beantwoordde ik. „Leve de prins," voegde Jodocus erbij. „Oranje boven," besloot Teun. Tante genoot en ze zei het zoo plelzie- rig te vinden dat het in het hee,e land was zooals nu bij ons en dat in elke stad en in elk dorp de verjaardag van de ko ningin met blijdschap werd gevierd. „Reken maar dat 't een geluk is voor het heele land, datte alle menschen zoo op Oranje zijn gesteld," betoogde Teun. „Nou mot je zoo 's denk^i dat er bijvoor beeld twee partijen waren, een teugen en een voor Oranje, Vvat zou dat een on-- eenigheid en getwist geven. Tot scha van "t land, natuurlijk". „Zooals 't 150 Jaar geleden was met de Patriotten, die tegen Oranje en de Prinsgezinden, die voor Willem V waren. Het was, zooals Teun zei, een ramp voor het land." „Wat zou 't een geluk zijn," mediteer de tante, „als die eensgezindheid ©ok overging naar de gemeenten". „Dat is toch zeker zoo," mopperde Jod. „Neen bijlange na niet. Ik bedoel niet de aanhankelijkheid aan Oranje, die is overal hetzelfde, maar de tweedracht in de gemeentebesturen. Er zijn hier in de streek gemeenten zat, waar de raad over hoop ligt met den burgemeester of de wethouders met den burgemeester. Ik be hoef je geen namen te noemen, want Jul lie weten allemaal wel waar 't zoo een water en vuur is", „Ja, zei ik, 't is niet overal, zooals in Moercapelle, waar burgemeester Verheul deze week is afgetreden en waar de ge- heele raad en de heele burgerij hem ge huldigd en gedankt heeft voor alles wat hij heeft gedaan. Zoo is het niet in alle gemeenten". „En weet Je nou, vroeg Teun met zijn pijp betoogend heen en weer zwaaiend, waar dat aan ligt, dat ze zoo dikwijls ruzie hebben in het gemeentebestuur?" „Natuurlijk aan verschil van opvat ting,' 'antwoordde tante. „Neen, hernam Teun met nadruk, niet aan verschil van opvatting maar aan der lui dikkoppigheid. Laten we nou eens een gemeente nemen als bijvoorbeeld...." „Laat de naam maar liever weg, ad viseerde Jod, dan praat je er gemakke lijker over". „Goed, meneer de advocaat. We nemen dan een gemeente, waar de burgemees ter overhoop ligt met een wethouder of met een paar raadsleden. Nou zal ik je laten zien dat het aan niks anders ligt als aan der lui koppigheid. De een heeit een hekel aan den ander en als Piet zegt: „wit", dan zegt Jan direct „zwart", niet omdat hij anders ook „zwart" ge zegd zou hebben, maar alleen, omdat Piet zegt „wit". Dat gaat zoo door van 't eene jaar in 't andere en de gemeente heeft er natuurlijk schade van, want Je mot wel weten dat bij die oneenigheid dikwijls niet meer zoo precies gelet wordt wat in het belang is van de gemente, maar meer hoe Jan, Piet kan tegenwer ken. Ze denken allebei, dat ze in t ge lijk zijn en als ze nou maar een klein beetje minder dikke koppen hadden, dan gingen ze heen en ze zeiden alle twee tegelijk: „laat 't uit zijn met dat gehar rewar en laten we ieder een pintje wa ter in onze wijn doen en die dan geza menlijk opdrinken". Maar daar komen ze niet toe. Als je dat aan Piet zou zeg gen, dan zou hy antwoorden: o ik Vil wel, ik doe alles om met Jan in 't reine te komen, maar Jan wil niet. En als je dan naar Jan gaat en je vraagt 't aan hem, dan kryg je precies en woordeiyk hetzelfde antwoord. Ze zullen niet zeg gen: ik heb een beetje gelijk en een beetje ongelijk; neen ze zeggen allebei: ik heb alleen geiyk en hij alleen onge lijk en daarom moet hy maar eerst naar my komen om 't in orde te maken". „Ze moesten maar eens net doen als die reünisten in öchoonhoven, zei tante, en in een vrooiyke bui bij elkaar ko men. Je begrijpt wel dat van die 400 reünisten er vroeger ook heel wat zijn geweest die elkaar niet konden zetten". „Ja, dat schynt daar goed geslaagd te sljn, mehrkte ik op, ik hoor dat er plan nen bestaan om elk jaar zoo'n reünie te houden". „En ik heb gehoord, wierp Teun er tusschen in, dat ze ook willen probeeren om die soldaten-school weer in Schoon hoven te krygen". „Neen, sprak Jod, dat gebeurt niet, ic ÊRiiiiDt mei tas. te tam&n* m er weer een garnizoen in Schoonhoven komt". Ik schudde het hoofd met een gezicht als de man die het wist. „Neen. lichtte ik in. dat is allemaal mis: er komt geen instructie compagnie en ook geen garnizoen, m Schoonhoven. Alle geruchten, die daarover gaan zijn al leen maar uitingen van wenschen. Het i» mij bekend dat het departement van defensie er niet over denkt garnizoen in Schoonhoven te leggen. Er is daar hoe genaamd geen oefenterrein". „Dat begrijp ik niet. hernam tante, le der stuk van het land is toch zeker een oefenterrein.' Men kan toch niet zeggen dat als er eens oorlog kwam. de vyand alleen maar op de hei bestreden zou worden en niet in het polderland. Ik zou zeggen, dat er in ons land zooveel polderland is, -dat ze dat juist als oefen terrein moet opzoeken". „Ja tante, daar hebt u misschien wel gelijk in, maar de legerleiding is van 'n andere meening en daarom is besloten, dat Schoonhoven zonder soldaatjes zal blijven". ,,'t Was anders best geweest voor de middenstand daar, bepeinsde Teun. Als de spoor opgedoekt wordt, dan gaan er weer een 30 gezinnen uit Schoonhoven weg." „Als je iets verliest, philosopheerde ik, dan moet je er iets anders voor in de plaats stéllen. Daarom zouden ze in Schoonhoven moeten probeeren. die reu- nieën wat aan te wakkeren. Ze kunnen er nog een organiseeren voor de oud-leer lingen van de vakschool en een voor do oud-leerlingen van de kweekschool en als ze dat ieder jaar voor elkaar krygen, drie van die reünieën, dan hebben ze wat vergoeding voor het verlies van het spoor". Alblasserdam. Dinsdag 31 Aug. werd 'n goed geslaagd oranjefeest gevierd. De avond tevoren werd een lampionoptocht gehouden. Aan deze optocht waren te vens prijzen verbonden, welke werden behaald door: le prijs „De Damclub Al blasserdam', 2e pr. „Het Boerenbedrijf 3e prijs „De Padvinders" en de 4e prijs „Wintersport". Voor deze optocht was veel bekijks. Gezien het late uur kon men niet door de geheele gemeente gaan, daar na de ontbinding nog een bioscoopvoorstelling moest plaats hebben. Dinsdag werd begonnen met de school kinderen, die allen op het terrein hun vermaak vonden met kinderspelen, waar aan verschillende pryzen waren verbon den. Bovendien werden zij onthaald op verschillende lekkernyen. Voorts was er ringryden met auto's en tweewielige wagens, wat in de Uitbrei ding en de Kerkstraat plaats vond. Op het terrein „Kortgene" werd des middags het feest voortgezet met het houdep van verschillende volksspelen, waaraan mooie prijzen waren verbon den. Verschillende vereenigingen, zoowel zang, muziek als turnvereeniging, ver leenden deze dagen hun medewerking. Na een bioscoop-voorstelling volgde tot slot een schitterend vuurwerk. Het was een in alle opzichten goed geslaagd oranjefeest. Ondanks de dui zenden, die zich op het terrêin bevon den, werd geen wanklank gehoord. Biljartwedstrijd. Capelie a.d. IJssel. By de biljartwed strijden tusschen de vereenigingen „Am- stelbron" en „Concordia", zijn de pry zen voor het beste en zuiverste gemid delde gewonnen door de heeren H. Has- sing en J. van Wingerden. Capelie a.d. IJssel. De verjaardag van de Koningin is in onze gemeente op op gewekte wijze gevierd. De feesteiykheden werden ingeluid met klokgelui van de kerktoren der Geref. Kerk aan de IJssel- mondsche Laan. waarna de kinderfees ten op de diverse lagere scholen gehou den werden. 's Middags werden in de Polder en in de Uitbreiding West volksspelen gehou den, waarvoor veel belangstelling was. De dag werd besloten met de vertooning van een film en het afsteken van vuur werk Door de gemeentepolitie fe in deze gemeente zwervende aangetroffen een jongen uit Middelburg. De knaap ls op transport gesteld naar de ouderlijke wo ning. Giessendam. Dinsdag werd door de Oranjevereeniging „Oranje Boven" een Oranjefeest gehouden. Des morgens werden op het feestterrein aan het ein de van de Oranjestraat verschillende kinderspelen gehouden, terwyi de 600 aanwezige kinderen getracteerd werden. gehouden op het terTein. Daarvoor wa ren heel wat deelnemers, terwijl de be langstelling vry goed was. De uitslagen van de volksspelen waren als volgt: Tonrollenle prys mej. A. de Kos ter. 2e prijs mej Adr. Klop. Zakioopen. le prys mej F. van der Leeden. 2e prU» mej A. Rietveld; 3e prys J. Dammers; 4e prys L Bot; 5e I prys G. de Heer. Ringsteken op fietsen: le prijs P. Timmer, 2e prijs mej. B. van Wijn gaarden; 3e prijs M. Peele, 4e prijs J. van Houwelmgen. Kruiwagen rijden voor paren: le prijs A Boom en mej. B. Peele; 2e prys A. van Dijk en mej. B. Klop; 3e prys W Smit en mej. C. van der Waal van Dyk; 4e prys T. Korevaar en mej. M. Klop; 5e prijs E. den Hartog en mej. M. Ver meulen. Sprietloopenle prijs G den Dikken, 2e prys A. van Ieperen; 3e prijs A. van Bennekum. Hardloopen met hindernissen: le prys A. van Ieperen; 2e prys A. van Benne kum; 3e prys J. van Wyngaarden; 4e prys J. Versteeg. Mastklimmen: le prijs A. Leeuwis: 2e prys J. van Dyk; 3e prijs P. den Dik ken. De prijzen bestonden uit geld. Des avonds om zes uur werden de muzikanten van het 5e Reg. Infanterie te Amersfoort naby hotel Dekker door het bestuur der Oranjevereeniging ont vangen, waarna gemarcheerd werd naar het feestterrein, terwyi de muziek onder weg pittige marschen speelde. Om half zeven ving het concert aan. Op schitterende wijze werden de ver schillende nummers door de stafmuziek onder leiding van den kapelmeester J. van der Glas, uitgevoerd. Jammer was evenwel, dat het publiek niet stil genoeg was. waardoor veel van de muziek moeiiyk of in het geheel niet te hooren was. Na afloop van het concert werden door de leden van de gymnastiekveree niging ..O.K.K." van Giessendam—Har- dinxveld verschillende oefeningen en standen gemaakt, waarby de verschil lende kleureffecten zeer goed uitkwa men. Ten slotte werd om 11 uur het vuurwerk afgestoken, dat groote aan dacht trok. Na afloop daarvan keerden allen zeer voldaan naar huis terug. De belangstelling was zeer groot. De Oran jevereeniging kan dan ook op een zeer goed geslaagd Oranjefeest terugzien Het Chr. Mannenkoor ..Hallelujah" directeur de heer G. A R. Nocken. van Sliedrecht, zal op 9 October a s. deelne men aan het zaalconcours te Slikker veer Het koor zal dan uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid. Groot-Ammers. De collecte, gehou den door enkele meisjes langs de huizen in deze gemeente ten bate van het mi litair tehuis te Oorinchem, heeft f 14.50 opgebracht. De heer Brand alhier heeft een ballon gevonden met aangehecht kaartje, waarop verzocht werd dit op tc zenden hetgeen door hem is gedaan. Het was af komstig van de Wilhelminavereeniging te Zop term eer. De geitenfokdag, welke Zaterdag 4 Beptember hier zou plaats hebben op het B F. Plein, is vanwege het heer- schende mond- en klauwzeer uitgesteld. Groot-Ammers. De minister van on- derwys, kunsten en wetenschappen heeft beslist, dat het schoolbestuur der Bijz. Neutrale School terecht heeft geweigerd de openbare school, verbouwd op de wij ze, als in het besluit van de gemeente raad van 13 Maart 1936 is bedoeld, ais schoolgebouw te aanvaarden. De redenen van afkeuring van dit plan waren: de onvoldoende afmetingen der lokalen, de te geringe gangbreedte, het gemis van een speelplaats en de te hoo- ge onderhoudskosten, die het oude ge bouw aan de schoolvereeniging zou vra gen. Krimpen a.d. IJssel. De heer J. J. van Zwienen is failliet verklaard. Curator is mr. A. N. M. Allard te Rotterdam. Benoemd tot burgemeester. Lange Ruige Weide. De heer W Baas. ambtenaar ter secretarie, is benoemd tot burgemeester der gemeente Kerkwer- ve. Moordrecht. Onder groote belangstel ling van de inwoners is Dinsdag de ver jaardag van de koningin feesteiyk her dacht. De gemeente was in vlaggen tooi toen de muziekvereeniging „Kunst na den Arbeid" met muziek van de toren het feest opende. Hierna stelden de leer lingen van de drie scholen zich op. waar na in optocht werd gemarcheerd naar het weeshuis, in welks tuin verschillen de volksliederen ten beste gegeven wer den. In de tuin hadden verschillende in woners boven de 65 jaar een plaats ge vonden, terwijl de burgemeester vooraf een rede uitsprak, die een daverend ap plaus verwierf Hierna werden de kinde ren in de scholen onthaald. In de namiddaguren werd een ring- rijdertj gehouden met tilbury's en ver schillende volksspelen. Voor dit alles was veel belangstelling. Kunst na den Arbeid die de geheele dag aan dit feest had medegewerkt, gaf in de avonduren een concert, gevolgd door A.D.VJLNIXO.'s verschillende aanwezige xinaerer. gsiracteeru koren, die m mtrnt» ntint «usig. xpuwve^ljitML saa» .na laMnidcWit jw* de het slot van dit ln alle opzichten ge slaagde feest. Verschillende woningen die 's avonds verlicht waren, alsmede 't raadhuis en weeshuis, welke gebouwen eveneens in een feestkleed waren gesto ken, trokken veel belangstelling Met ingang van 1 September is tot rolentair ter. gemeente-secretarie toege laten de heer Broer. Vier ongelukken. Nieuwerkera a.d. iJsse». Door de onbe kendheid met de weg, welke thans voor net iuWiöitemeer geotrnki worut, zijn op Koninginnedag op de noi van ue n.erkiaanoermweg binnen de tyd van 2 uur vier onge»ukken gebeurd. Allereerst kwamen eemge vischers deze hol afrij den. Doordat een voor hem rijdend Wiel rijder Wijfelde, bleef een der visschers met anders over dan rechtint te rijden. Waarscnyniijk heeft beuoeide visscner geen reaenuig gehouden met de voor de afrit loopenue moddersloot waar hy ten slotte in oeiandde. Zoo zwart ais een ne ger kwam hy aan de overzyde weder te voorschyn. Een wielrijder, die eveneens met ui suiat oleek tydig zijn stuur om te gooien, slipte en viel tegen de grond, vlak voor een passerende autobus van de dienst Rotterdam—Uouda. De oeotuuruer van de bus slaagde er nog bytyds in de auto tot staan te brengen. De wielrijder kwam er goed af, het rijwiel werd ern stig beschadigd. Onmiddeilyk na dit on geval kwam een dame in snel tempo de hol afryden. Zij viel en bekwam ernstige verwondingen aan armen en beenen. Tenslotte jiasseerde een gezin van man, vrouw en drie kinderen, die per rywiel op reis waren van Groningen naar Rot terdam. De moeder, die een kind van 7 Jaar achterop 't rijwiel had zitten, viel. het kind schoot van de fiets en kwam in de moddersloot terecht, de moeder kon zich door zich aan de schoeling vast te grijpen, nog op het droge houden. Alle slachtoffers werden door de fam: Sfeplk, van het noodige voorzien, waarna allëh hun reis weder voort konden zetten. De ongelukken zyn hoofdzakeiyk aJan eigen schuld te wijten, daar er duldelyjce borden aanwezig zyn. - De firma J. Baas is aangevangen met het bestraten van het pad voor de wonlngbouwvereeniging „Ons Huis". Was dit pad vroeger dlkwyis minder goed be gaanbaar. door het bestraten zal dit zeer zeker verholpen worden. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zooals andere jaren heeft ook dit jaar de Oranjevisree- niglng „Oranje Bovenop waardige wij ze de verjaardag van onze koningin her dacht. Namiddags werden kinderspelen ge organiseerd, waaraan vry doql alle kin deren mocht worden deelgenomen. Een aardige attractie was het voor de Jeugd toen aan alle kinderen twee consumptie bonnen werden uitgereikt. Voor de ver schillende kinderspelen bestond zeer veel belangstelling, evenais voor het ringrijden voor dames en heeren. Gedurende de kinderspelen werd een concert gegeven door het Chr. fanfare corps „Kunst en Vriendschap" onder leiding van den heer P. J. Oomes. Was de belangstelling des middags zeer groot, 's avonds waren de feesteUJkheden slechts matig bezocht, hetgeen wellicht verband hield met de feesteUJkheden te Capelie a.d. IJssel. De harmonievereeniging „Door Kunst Ver kregen" gaf een concert op het terrein onder leiding van den heer C. van Gent. In de Geref. Kerk werd uitgaande van de Chr. Oranjevereen. een herden kingsavond gehouden Als spreker trad op ds, Fokkema uit Delft met het onder werp:: „De Vaandelen op". Medewerking werd verleend door de gem zangvereen. ,.De Lofstem" onder leiding van Alex. Schelievls. De opkomst was niet groot. In verband met de feesteiykheden welke Zaterdag op het Dorp worden ge houden is de aangekondigde openlucht samenkomst van de Evangelisatiecom missie uitgesteld tot Zaterdag 18 Sept. By den heer L. Haak, slagery, On derweg is gevonden een manchester Jon gensjas. De bouwkundige P Valkenburg al hier heeft namens de N V HuidenzouterlJ aan de firma Terlouw opgedragen het maken van schoelïngen etc. achter de fa brieksterreinen. Stolwijk Donderdagmorgen hebben de notarissen C. van Drimmelen te Ba- ren'drecht en J. C. Kegge te Oldenbroek ln hotel „De Zalm" te Gouda, publiek verkocht de kapitale hofstede ..Hoeve Elisabeth" aan den Schoonouwschenweg alhier, met diverse perceelen wel- en hooiland, weg en water en twee arbei derswoningen. totaal groot 31 14 73 H.A. Kooper werd de heer E. J Gosschalk. rentmeester te 's-Gravenhage, qq^ voor f 70.250. Streefkerk. Dinsdag werd op een pret tige wyze het Koninginnefeest gevierd. Des morgens te 8.30 uur opende de bur gemeester, als eere-voorzitter van de vereenlglng „Trouw aan Oranje", den dag Spr. wees er hlerby op. dat ons land het voorrecht mocht genieten een geliefde kotnngin aan het hoofd der re- geenng te hebben, waarvoor wij allen wel dankbaar gestemd konden zijn, om- dat ln verschillende landen op de wereld de rust en de vrijheid ernstig worden i netstggnl. Hit dBOkte «antejRreeflUr 1 muts, Ird. poÜUebureau. ging voor de moeite en zorg. welke zt] zich getroost had. om dit feest te orga niseeren, en sprak de wensch uit, dat het prettig zou verloopen. Met het zin gen van het Wilhelmus, begeleid door het fanfarecorps „OiCK.", en het aan heffen van een driewerf hoera voor on ze vorstin, was het feest geopend. Nadat de schoolkinderen over 6 auto bussen waren verdeeld, ving de optocht door de gemeente aan Bij de Ammer- sche kade stapte het geheele gezelschap uit en maakte, onder de vroolijke toonen van O.K.K., een marsch tot de grenavan Groot-Ammers. Te ongeveer 11 uur werd de optocht ontbonden en ving de tractatie der schoolkinderen aan, waarna op het turnveld verschillende kinderspelletjes om aardige prijzen werden gehouden. De middag werd gevuld met verschil lende volksspelen. Tot slot gaf de Chr. zangvereeniging ..Crescendo" een welverzorgd concert. »Bij het slotwoord van den voorzitter dankte deze voor aller medewerking op dezen dag verleend, om het -feest zoo goed te doen slagen. In de beste stemming keer den allen des avonds huiswaarts. Waddinxvecn. In het Noordeinde had een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders. De wielrijder V., uit deze gemeente, reed in de richting Boskoop. Ankeie meters daarachter reed de wiel rijder De W., uit Gouda. Doordat de eerstgenoemde op die weg keerde, zon der vooraf daartoe een teeken te geven, reed De W. met kracht tegen hem op. Deze kwam te vallen en liep aan zijn linkerarm enkele ontvellingen op. Zyn lij wiel werd beschadigd. Bij de bewoners van de Kerkweg bestaat het voornemen, om te komen tot het oprichten van een buurtvereenl- ging, die tot doel Heeft met feestelijka gelegenheden van om vorsteiyk huis op gepaste wijze feest te vieren. Een voor- loopig bestuur is reeds gevormd. Aan staande Maandagavond zal in hotel ,J3e Unie aan de Kerkweg een vergadering worden gehouden, waartoe al de bewo ners van de Kerkweg zullen worden op geroepen. In verband met de verjaardag van de Koningin, hadden in deze gemeente verschillende feesteiykheden plaats. Des voormiddags te acht uur werd door de hoornblazers van de Oranje Garde de reveille geblazen. Om half negen werd door 1200 schoolkinderen van de ver schillende scholen een aubade bij den burgemeester aan het raadhuis gebracht. Na afloop werden de kinderen, op de scholen getracteerd. In de loop van de dag hadden de buurtvereenlgingen ver schillende kinderspelen georganiseerd. Des avonds werd op een terrein aan de Sniepweg de geluidsfilm „Het meis je met de blauwe hoed" vertoond, ter- wyi om 11 uur op het terrein aan de Kanaaldijk een prachtig vuurwerk werd ontstoken. Het is te begrypen, gezien de gunstige weersomstandigheden, dat er veel publiek op de been was. De werkman V„ geraakte by het verplaatsen van platen yzer met zyn rechterwijsvinger bekneld tusschen twee platen. De vinger werd zoodanig geplet, dat de man zich onder doktersbehande ling moest stellen. IJsselstein. De verjaardag van de ko ningin is op feestelijke wijze herdacht. De stad en de omgeving waren rijkehjk met vlaggen getooid. Des voormiddag* 10.30 uur had op het Kronenburgplant soen een ringrydery plaats voor tilbu ry's, bespannen met paard. Jammer dat dit ter elfder ure beleend gemaakt werd daar nu de deelname gering was. Pryzen werden behaald door E. Kromwijk met mej. G. Kromwyk, le prUs; W. Krom wijk—W. Kromwijk 2e prijs; W. van Schalk—A. Kippersluis, 3e prijs; St. van Syl—Weerdenburg, 4e prijs en A. van syiM. van Sijl, 5e prijs. Des middags 2 uur was een aardig moment voor de jeugd, het los laten van een groot aantal ballonnetjes. Dit ge schiedde voor het gemeentehuls. Onder groot gejuich zoowel van de jeugd als van ouderen gingen de ballonnetjes ln Z. W. richting het luchtruim in. De klei nen wachten nu vol ongeduld wie van hen een prys zal worden toegewezen. Verder hadden op het plantsoen de volksspelen plaats. Hieraan werd door velen deelgenomen. Van 6 tot 7.30 uur werd in de Ned. Herv. Kerk een bid- en dankstond ge houden, waarin als sprekers voorgingen ds. van Rootselaar, Ned. Herv. predikant alhier en ds. Sap, Geref. predikant te Loppersum. Van 8 uur tot 11 uur had in de tent op het Kronenburgplantsoen een concert plaats, waaraan werd deelgeno men door de beide muziekvereenigingen, de mondaccordeonvereemging en de zangvereeniging „Zang en Vriendschap". Het verdere van de avond werd in ge- noegiyke stemming doorgebracht. Tegen een slager werd proces-her baal opgemaakt wegens overtreding der winkelsluitingswet, tegen een aannemer wegens overtreding der arbeidswet en overtreding van het Wetboek van Straf recht (het onverlicht voorwerpen op de openbare weg laten staan), terwyi tegen een caféhouder proces-verbaal werd op gemaakt voor het na het sluitingsuur beaoekers in zijn tapperij hebben. Gevonden een taalboekje en een

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5