TARZAN VAN DE APEN Wat geeft de radio? Gemengd nieuws Plaatselijk nieuws Rechtszaken Plaatselijk nieuws Loop der bevolking Burgerlijke stand] MAANDAG 8 SEPTEMBEK 1937 Dinsdag 7 September. Hilversum I. 1875 M. AVRO-uitzending 11.00—11.30 v.m. en 6 30—7.00 RVU. 8.00 Gr allofoon, 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek (Gr.pi.), 10.30 Jet ty Cantors Ensemble; 11.00 Causerie: „Hoe moet ik mijn zuigeling verzor gen?"; 11.30 Jetty Cantor's Ensemble; 12.30 AVRO Dansorkest; 1.00 Omroepor kest; 2.00 Gramofoon; 2.15 Het Omroep orkest; 3 Q0 Lyra Trio, Orgel en Zang; 4.30 Kinderkoorzang. 5 00 Kinderhalf uur; 5.30 Gramofoon; 6 00 Harlesden Or kest van het Leger des Heils; 6.30 Cause rie: „Droomen 7.00 Orgelspel, Zang en Vioolsoti; 8.00 Berichten ANP en Mede- deelingen; 8.10 Kovacs Lajos' Orkest, Solisten en „Die Sing Vreneli"; 9.30 Ra dio-tooneel; 10.40 Gramofoon; 10 45 Ac- tualiteitsflitsen; 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 AVRO Dansorkest. Hilversum II. 301 M. KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoon; 11.30 Godsd halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Orkest en Gramofoon; 2.00 Vrou wenuur, 3.00 Gramofoon; 4 15 KRO Ka mer Orkest; 5.00 Gramofoon 5.15 De KRO Melodisten m m v Solist; 5 45 Feli- citatiebezoek; 6.05 Gramofoon; 6.15 De I£RO Melodisten; 7 00 Berichten; 7.15 Middenstandspraatje; 7.35 Sporthalfuur; 8 00 Berichten ANP en Mededeelingen; 8.15 Bela Kiss' Orkest en Solisten; 9 10 Gramofoon; 9.45 KRO Orkest; 10.30 Be richten ANP; 10.40 De KRO Boys m m v. 8olist; 11.15 Gramofoon; 11.3012.00 Maria ter Eere. Woensdag 8 September.., Hilversum L 1875 M. VARA-uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8 00 Gramofoon; 9.30 „Onze Keuken"; causerie; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voordracht, Gramofoon en Radiotooneel; 11.30 „Voor de werkloozen", causerie; 12.00 Gramofoon; 12.30—1.45 VARA Or kest en Gramofoon; 2.00 Gramofooryi 2.30 Voor de Vrouw; 3.00 Voor de Kin deren; 5.30 Orgel en Zang; 6.00 „Fan tasia" en Gramofoon; 6.40 I^ndbouw- praatje; 7.00 Zangles, 7.30 „Zullen erin Nederland Vrijzinnig Protestanten blij ven wonen?", causerie; 8.00 Herhaling SOS berichten; 8 03 Berichten ANP en VARA Varia; 8.15 VARA Orkest en So listen; 9.30 Radiotooneel; 10.00 Berich ten ANP, 10.05 Vervolg Concert (om 10.30 Berichten ANP); 11.00—12.00 Gra mofoon. Hilversum II. 301 M. NCR V-uitzending 6 30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8 00 Schriftlezing, Meditatie, Gewijde muziek (Gr.pl.)8.30 Gramofoon; 9 30 Gelukwenschen, 9.45 Gramofoon; 10.30 Morgendienst; 11.00 Viool en Piano; 12.00 Berichten; 12 15 Alt en Plano, 1.15 Gramofoon; 1.30 Het Hollandsch Harp- kwartet 3.00 Plechtige Weder-Jnge- bruikstelllng van de Gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft; 4.15 Gramofoon; 445 Felicitaties; 5.00 Voor de Kmderev»; 5 45 Gramofoon, 6.30 Causerie over het Binnenaanvanngsreglement en Stoom machines; 7.00 Berichten, 7.15 Land-en Tuinbouwhalfuur; 7.45 „Kunstfoto's uit 5 werelddeelen", causerie, 8 00 Berichten ANP en herhaling SOS berichten; 8 15 Chr. Dameskoor „D.IND.U.A." en Gra mofoon; 9.00 „Kerkelijk leven in Ame rika", causerie, 9.30 Orgelconcert (om 10.00 Berichten ANP); 10.30 GramoPrön; 10.45 Gymnastiekles, 11.0012.00 Gra mofoon, hierna Schriftlezing. RADIO-CENTRALE. Programma C. Dinsdag 7 September. 8.00 Keulen; 10.05 Diversen; 11.05 Na tional Programme; 12.05 London Regio nal, 1.20 Keulen! 2.20 London Regional; 5.20 Keulen; 7.40 National Programme; 9.00 Pauze; 9.05 Parijs Radio. Woensdag 8 September. 8 00 Keulen; 9 50 Pauze of Diversen; 11.05 National Programme; 12.20 Lon don Regional, 2.35 National Program me; 4.20 Keulen; 5.20 National Pro gramme, 6.20 Keulen; 7.50 Parijs Ra dio; 8.20 National Programme; 10.00 Pauze; 10.t)5 London Regional; 10.35 National Programme. SPAANSCH SCHIP ONTVLUCHT DE WATERWEG. Drie Nederlandera meege voerd tot in zee. Vrijdagmiddag zou het Spaansche stoomschip „Aizkori Mendi", metende 6202 ton, en eigendom van een maat schappij te Bilbao, dat 17 Augustus de Rotterdamsche haven was binnengeko men met een lading graart van Buenos Aires en na de lossing daarvan ligplaats had verkregen ln de Maashaven aan boel 7, naar de werf van Wilton Feyen- oord te Schiedam worden gebracht, om eenlge reparaties te ondergaan. Daartoe werd het schip geassisteerd door twee sleepbooten van L. Smit en Co.'s inter nationalen sleepdienst. Het Spaansche schip, dat onderstoom was, werd uit de Maashaven gemanoeu vreerd, de rivier op. Toen het schip mid den in de rivier was gekomen met de kop in de richting Schiedam, heeft de bemanning de trossen gekapt, de machine werd op full speed gezet en ondanks afwezigheid van een deel der bemanning, welke aan de wal was, werd naar zee koers gezet. Eerst dachten de kapiteins van de sleepbooten, dat het schip van de tros sen was losgebroken, doch toen zij de verbinding wilden herstellen, bracht men aan boord van het Spaansche schip den sleepbootkapiteins aan het verstand dat daarop geen prijs werd gesteld. Aan boord bevonden zich behalve een deel van de bemanning te Rotterdamsche ha venloods Scheurkogel en twee vertegen woordigers van den cargadoor van het schip. Sir Ramon de la Sota, onder wie een waterklerk. Den mannen, die^ van boord wilden, werd dit belet. Intusschen had het schip zooveel vaart gekregen, dat het voor de sleepbooten onbegonnen werk was, nog te trachten, langszij te komen. Direct is een der sleepbooten toen naar de wal gegaan, waar telefonisch de rivierpolitie en ha vendienst van het zonderling gebeuren in kennis werden gesteld. Opdracht aan de „Medusa". De havenmeester van Rotterdam, de heer A. Kortland, stelde zich onmiddel lijk met de regeering in verbinding en uit Den Haag is daarop de order gege ven, dat de te Vlissingen gfgUtionneer- de mijnenlegger „Medusa" spoedig mogelijk zee moest kiezen ornate trach ten de drie Hollanders, die tegen hun wil werden meegevoerd, van boord te halen. Met groote snelheid zette Intusschen het schip zijn tocht langs den Nieuwen Waterweg voort. Te Maassluis heeft nog een'motorbootje van het scheepsagen tuur Dirkzwager getracht om langszij te komen, teneinde de HoHanders van boord te halen, dpch ook die poging mislukte. In Hoek van «Holland was men even eens gewaarschuwd. Politie en militaire politie glntr-i ran boord van den Repor ter. er., motorboot van Dirkzwager, maar ook nu vertraagde de „Aizkori Mendi" .Wel werd geaten, dat op de brug iemand heftig gesticuleerde, en Iets door een scheepsroeper schreeuw de, dat echter niet kon worden verstaan doch men begreep wal, dat het de loods was, die wilde mededeelen, dat hij bui tengaats van boord zou gaan en inder daad buiten de pieren en in het zicht van de loodsboot heesch het schip de afhaalvlag, a bij de loodsboot werd gestopt en de drie onvrijwillige passagiers wer den door de loodsboot overgenomen. Di rect zette het schip de reis voort. Het ging om de Zuid en naar mocht worden aangenomen lag het in het voornemen naar Bilbao te koersen. Het spreekt vanzelf, dat de loods Scheurkogel, door het gebeurde nogal overstuur was. HIJ toch is de man, die alles op de rivier te zeggen heeft, maar zijn commando's werden niet ültgevoerd, de kapitein heeft zelf zijn schip buiten gebracht. De loods, de waterklerk de heer B. v. de Heiden, en de kantoorbediende, de heer A. C. Aelbrechtschen, zijn met den trein uit Hoek van Holland naar Rotter dam teruggekeerd. Zoodra de ontvoer den aan wal waren gestapt, is het de partement van defensie gewaarschuwd, dat toen de order aan de „Medusa" heeft ingetrokken. Franco's aijde gekozen. De reden, waarom het schip op zoo onverwachte wijze het zeegat uitgegaan ls, was blijkbaar, dat de in hoofdzaak Spaansche bemanning verdeeld was in twee partijen: aanhangers van de re geering van Valencia en van Franco. Toen een deel van de bemanning aan land1 was en de omstandigheden voor 'n vlucht bij uitstek gunstig waren, heeft de kapitein gemeene zaak gemaakt met de leden der bemanning, die tot de aan hangers van Franco behoorden en zij hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt, om, zonder dat het schip was uitgeklaard, ermede te vluchten. t DE WIEG VAN ZIJN ZUSJE IN BRAND GESTOKEN. Droevig gevolg van kindenpeL In een woning aan de Witte de With- straat te Amsterdam, ging Vrijdagmor gen het 2' Harig zoontje van den café houder Modhorst, toen zijn vader nog sliep, de slaapkamer binnen met een doosje lucifers, dat het kind in een on bewaakt oogenblik had weten te be machtigen. Hij streek een lucifer aan en stak de tule, die over het wiegje van zijn zusje hing, in brand. In een oogwenk stond de geheele wieg in brand. De heer Modhorst bemerkte aanvankelijk niets van de ontzettende gebeurtenis, die zich zoo vlak bij hem afspeelde. Toen hij even later waker werd, zag hij tot zijn ontzetting, dat de wieg in brand stond. Hij greep zijn doch tertje, dat pas eenige maanden oud is, uit de wieg en bluschte het vuur. Het kindje was echter reeds rondom met brandwonden overdekt, zoodat het er ernstig aan toe was. Zoo snel mogelijk bracht men het meisje naar het Emma Kinderziekenhuis, waar het Zaterdag is overleden. DE HERTOG VAN WINDSOR NAAR HITLER? Morgen verlaten de hertog en de her togin van Windsor Oostenrijk en zullen zich naar Boedapest begeven. In Hon garije zullen zij deelnemen aan 'n jacht partij en half September gaan zij naar Tsjechoslowakije, waar zij in Moraviëop het kasteel Nikolsburg een andere jacht partij zuilen meemaken. Het heet, dat in het laatst van September de hertog een bezoek aan Hitier zal brengen. Havas kon van dit bericht in officieele kringen te Berlijn een bevestiging noch een te genspraak krijgen, maar in welingelich te kringen verzekerde men, dat het be zoek reeds gedurende langen tijd over wogen was. Het bezoek zou plaats heb ben na de ontmoeting Hitler-Mussolinl en ongetwijfeld samenvallen met 't be zoek, dat de hertog van Windsor te Mun- chen zal brengen aan graaf Toerring, een zwager van den hertog van Kent. DE ONBtUST IN PALESTINA. Vonnissen wekken beroering. Achtentwintig Joden, onder wie een aantal fevisionisten, zijn te Jeruzalem veroordeeld, tot gevangenisstraffen, wis selend van zes maanden tot een Jaar, op grond van de wet tot voorkoming van misdaden. Zij zijn allen naar Akko oger gebracht. Deze vonnissen hebben bij de Jood- sche bevolking eenlge beroering gewekt, aangezien ze vlak voor het Jopdsche nieuwe Jaar werden uitgesproken, dat gisteren ls begonnen. Te Haifa is een aanslag gepleegd op het leven van Ibrahim Bey Khal n, een welgesteld Arabier, die lid is van de partij tot nationale verdediging en in tiem vriend van HaJ Kahl n Taha, die verleden jaar is verryoord; Ibrahim Bey is ernstig gewond. NOG MEER HAAIEN VOOR DE CLYDE Zaterdag is opnieuw een visschersboot in de mond van de Clyde door een reu- zenhaai aangevallen. De boot werd ln het water geduwd en de schroef aan stukken geslagen. Gelukkig kapseisde de boot niet en de inzittenden waren S£ staat, de kust te bereiken. Zooals ge meld, hebben Woensdag drie inzitten den van een andere visschersboot het leven verloren, tengevolge- van een aan val van een dezer haaien, die een lengte van tien meter bereiken en meer dan 6 ton wegen. Er schijnen rich thans scholen van deze dieren in de monding van de Clyde te bevinden en er wordt krachtig bij de autoriteiten op aangedrongen om deze monsters, die een gevaar opleveren voor de vlsscherlj, uit te roeien. Vliegdemonstraties. Groot-Amemrs. De vliegdemonstraties die morgen op de Streekdag van de B VX. zullen worden gehouden, worden georganiseerd door enkele maanden ge leden opgèrichte vrijwillige organisatie tkn sportvliegers (VP.S Deze organi- satie^ welke zich ten doel stelt hulpver leening bij rampen, overbrengen van zie ken, bloedtransfusiedienst enz., zal met een escadrille sportvliegtuigen aan deze demonstratie deelnemen, terwijl daar naast nog enkele gesloten toestellen, o.a. een zweefvliegtuig, bestuurd door den heer Smidt Crans, met een Lambach stunt toestel zal demonstreeren. VREESELIJK ONGELUK TE NIEUWER- Moeder en kind in brand. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdag heeft aan de Onderweg een ernstig ongeluk plaats genad. Terwijl mej. Vn»erSpek snijder buiten op haar erf in gesprek was met een buurvrouw, schrok zij van 't vallen van een voorwerp m haar wo ning. Eenige oogenblikken later kwam zij gillend^ haar woning uitioopen met, haar 2V«-jarig dochtertje Ina in haar arm; van beiden stonden de kleeren in lichter laaie. De heer J. Haak schoot te hulp, die, geholpen door mej. Stolk, trachtte de vlammen te dooven. Een op het gegil opmerkzaam gemaakt automo bilist snelde met enkele reisdekens naar de plaats van het ongeval, waarna men er ln slaagde de vlammen bij beiden te dooven. De aanblik die zich hierna voor deed was verschrikkelijk, daar het 2»/»- jarig kind aan het hoofd en boven lichaam brandwonden had. Een passeerend E .H B O .-er zetde niet in staat te zijn hier eenige voorschriften of hulp te verleenen. Dr. Hage, die reeds spoedig ter plaatse was, heeft onmiddel lijke overbrenging van beide slachtoffers naar het Diaconessenhuis te Rotterdam gelast. Daar er geen tijd was om te wachten op een ziekenauto, zijn beiden per luxe auto onmiddellijk vervoerd. Toen men te Rotterdam was aangeko men bleek de toestand van beiden vrij wel hopeloos. Toen de omwonenden, in afwachting van het verder vervoer, de moeder in haar woning brachten, deed men de ont stellende ontdekking, dat in de woning brand was uitgebroken, welke echter vrij spoedig kon worden gebluscht. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van dit wel zeer tragische ongeval, vernemen wij hetvolgende: In de keuken stonden op een plank 2 vlerpit petroleumstellen, waarvan het eene brandde voor verwarming van een ketel water; zeer waarschijnlijk heeft het 2>/t-jarig kind dit stel er afgetrokken waarbij het kind eerst het heete water over het lichaam heeft gekregen, geval len en de petroleum over het lichaam heeft gekregen, welke vlam hfeeft gevat. Doordat de moeder getracht heeft het kind te redden, hebben ook haar kleeren vlam gevat waarna zij belden naar bui ten zijn gevlucht. Omtrent het ongeval dat de familie Visser heeft getroffen, vernemen wij na der, dat het 2Vi-jarig dochtertje inmid dels aan de bekomen verwondingen is overleden. De toestand van de moeder, die Zaterdagnacht het leven aan een dochter schonk, is nog steeds zeer zorg wekkend. GESTOORDE FEESTVREUGDE. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Na afloop der verschilende festiviteiten in Januari van dit Jaar besloot men aan de 's-Graven- weg tot oprichting van een buurtvereeni- glng, om bij verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis en andere na tionale feestdagen, een uniforme straat versiering aan de Kerklaan, gedeelte van Polderbrug tot aan de 's-Gravenweg, aan te brengen. Moeite nog kosten werden gespaard om een aantrekkelijk geheel te verkrijgen. Ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin zou Dinsdag de nieuwe straatversiering voor het eerst worden aangebracht. Maandagavond was alles gereed en bood dit gedeelte van ons Dorp een waarlijk feestelijke aanblik, bij het invallen van de duisternis werd be sloten, nu ook de aangebrachte verlich ting eens te» probeeren, welke aange bracht was midden over de straat en die bestond uit Oranjeballons. Algemeen was mèn verwonderd over het mooie licht effect. Plotseling werd echter de vreugde wreed verstoord, toen de seinhuiswach- ter De Jong, die het seinhuis bediende, "bij het v.m. station, een bestuurslid aan riep en mededeelde, dat te Gouda klach ten waren ingekomen van passeerende treinmachinisten of geleiders, over de verlichting, welke dan ook, aldus de heer De Jong, op last van den chef te Gouda moest worden gedoofd. Hoewel diep teleurgesteld, gaf men on- middelijk aan de sommatie gevolg en hel bestuur beraadslaagde wat nu te doen. Enkele van het spoorwegverkeer op de hoogte zijnde personen konden zich niet voorstellen dat het Oranjelicht voor het spoorwegverkeer hinderlijk kon zijn. Besloten werd, direct den chef te Gou da op te bellen en te vragen hoe het bezwaar wellicht te Verhelpen zou zijn. Groot was echter de verbazing toen men uit Gouda vernam, dat men daar niets van het geheele geval afwist. De verlich ting werd weder ontstoken en kon ver der blijven branden. Het bestuur der ver- eeniging is echter niet voornemens, deze zaak die wellicht slechts als scherts is bedoeld te laten rusten, daar men meent met een ambtenaar te doen te hebben, die deze Oranjefeesten minder sympathiek vindt. Het bestuur zal zich om nadere inlichtingen bij de bevoegde instanties vervoegen. VERNIELING. W. A. v. loswerkman, C. B., los- werkman en H. de P., kraandrijver, al len wonende te Sliedrecht, hadden zich wegens vernieling van een muurtje te verantwoorden voor den Dordtschen po litierechter. De zaak diende reeds op 25 Juni, doch werd toen uitgesteld om nog een getuige te hooren. Deze, W. van Trooijen, verklaarde, dat hij de drie Jon gens met de vernieling had bezig gezien. De drie verdachten werden nu bij ver stek en conform den eisch veroordeeld Hot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. RECHTBANK TE ROTTERDAM. trouwlustige weduwe op gelicht. De Rotterdamsche rechtbank heeft.tot een gevangenisstraf van 8 maanden, met aftrek van den tijd, in voorloopige hech tenis doorgebracht, veroordeeld den 36- jarigen bloemist H. de H., zonder vaste woonplaats, gedetineerde, die zich aan oplichting had schuldig gemaakt. Verdachte had, toen hij als collectant van het Leger des Heils werkzaam was in Krimpen a.d. LJssel, connectie aange knoopt met een weduwe aldaar en die relatie scheen van beide zijden zoo te be vallen, dat er trouwplannen werden ge maakt. De bloemist had echter zoodoen de de voor hem gunstige situatie voor bereid en misbruikte deze dior aan de weduwe geld ter leen te vragen, dat zij hem verschafte. Van trouwen was ech ter nooit iets gekomen en de weduwe was haar geld kwijt geweest. DOOR EDO AR RICE BURROUGHS 32. Een van de mannen pakte de pro fessor bij zijn kraag en bulderde in zijn oor: „Lees het hardop, halve gare idioot!" De professor las; „Dit ls het huis ran Tarzan, de doodejr van beesten en vele zwarte menschen. Verniel niet de dingen, die van Tarzan zijn. Tarzan waakt. Tarzan van de Apen." De gedachte, die bU ieder op kwam was: „Wie is Tarzan van de gezicht uitte een verweosching. De Jonge man werd bleek van kwaadheid. „Je hebt Bonze otlicieren vermoord en ons beroofd,'" zei hij, „schiet nu op of ik zal Je met mijn bioote handen je nek bre ken." Bedaard draaide hij zijn rug naar de matroos toe en wandelde weg. De hand van de aldus toegesprokene ging langzaam naar zijn revolver. Zijn oogen glinsterden wraakzuchtigTwee hel lëeu!." Dc zëemün met tol enguiuUto Ijjjia uustu toto» eebtto towe- ging van de menschen vanuit een boom in de nabijheid (gadegeslagen. Tarzan zag de verbazing, welke zijn briefje te weeg had gebracht en daarna de twist. De zeeman, die enkele uren tevoren zijn kameraad had geveld, had de weerzin van Tarzan opgewekt. Hij voelde zich aangetrokken tot de keurig uitziende jon ge man. Hij verwachtte niet anders dan te zullen zien, dat de jonge man ver moord werd. Met de speer.in was zijn machtige arm klaar om te gooi en, Toen gebeurden er drie dingen bijna tegelijkertijd. De matroos richtte zijn wapen op de rug van de jonge man, het meisje gilde een waarschuwing en een lange speer schoot als een pijl van bo venaf. Hij ging door de rechter schou der van ae man, die met een kreet van pijn en woede neertuimelde. f De werkloosheid. AJbiasserdam. De vorige week varen bij den correspondent der arbeidsbemidde ling 310 werkloozen ingeschreven. Uitge keerd werd een bedrag van f 1301,25. De minister van sociale zaken heeft voor Alblasserdam de volgende maximumloo- nen vastgesteld: timmerlieden, metse laars en betonwerkers f 20, opperlieden 'f 17, grondwerkers en loonarbeiders f 15, touwslagers f 12. Deze bedragen zijn ter bepaling van het steunbedrag. Alblasserdam. Daar de minister het raadsbesluit tot het bouwen van 38 wo ningen heeft goedgekeurd, waarvoor een voorschot zal worden verstrekt van rijkswege tot een bedrag, groot f 77.000, zullen Burg. en Weth. spoedig overgaan tot een aanbesteding. De keuring Van taxi's en hixe ver- huurauto's hebben B. en W. hier opge dragen aan de ambtenaren van de Ver- keersinspectie. De Holandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Alblasserdam en Omstreken zal een tweejarige landbouw- cursus in onze gemeente houden. Gouden bruiloft. Gouderak. Woensdag hoopt het echt paar W. DonkerStalenburg den dag te herdenken, waarop het voor 50 Jaar ln den echt ls verbonden. De boomen staande achter de O.L schooi zullen wegens lepziekte worden gerooid en verkocht. Blijkens de gemeenterekening heeft net electric! teitsbedrijf een voordéêlig saldo van f 1504 en het waterleidingbe drijf een nadeelig saldo van f 311. Bijenteelt. Gleesend am. Donderdagavond hield de vereeniging tot bevordering van de bijen teelt in Nederland, afd. Giessendam en omstreken, haar jaarvergadering in de zaal van den heer T. den Toom, onder voorzitterschap van den heer P. A. de Ruiter. De rekening van den penning meester werd goedgekeurd. Daar er een klein tekort was, werd besloten de con tributie te verhoogen yan f 1.25 tot f 1.40 per jaar. De heer J. L. van Bekkum deel de mede, dat hij in verband met zijn leeftijd ontslag nam als secretaris-pen ningmeester der vereeniging. In zijn plaats werd gekozen de heer A. Benders. De voorzitter richtte woorden van dank tot den heer van Bekkum, die indertijd het initiatief tot oprichting had genomen voor het velé dat hy voor de vereeniging had' gedaan. Van de gelegenheid tot het bestellen van accijnsvrije suiker voor bijenvoede- ring werd druk gebruik gemaakt. In to taal werd 727>/i K G. besteld. Uit de me dedeelingen der aanwezige bijenhouders bleek, dat het voor de kastimkers in deze streek een gunstig honingjaar is ge weest. Voor de korfimkers waren de re sultaten over het algemeen niet zoo best. By de rondvraag werd nog besloten de «aam der vereeniging Giessendam en omstreken te veranderen ln Hardinxveld —Giessendam. Om half tien sloot de voorzitter de vergadering. Giessendam. De burgemeester is van zijn vacantie ln de gemeente terugge keerd en heeft zijn ambtsbezigheden her vat. De korfbalclub „Vriendenschaar r zal aan een winter-competitie deelne men. De club zal dan uitkomen tegen de volgende clubs: AKC, LIOS, Oranje-Wit; Snel en PKC. Voor de diaconie werd hi de Ned. Herv. Kerk een gift van f 10.— gecollec teerd. Giesscn-Nieuwkerk. Met de bouw van de brug over de Vliet in verband met de aanleg van de Provinciale Weg, ls reeds een begin gemaakt. Vele heipaleü zijn reeds aangevóerd en het heiwerk heeft een aanvang genomen. Spelenderwijs geraakte het zoontje van den heer R. in de Glessen. Geluk kig kwam er plotseling een helper op dagen, die het genoegen smaakte, den drenkeling weer op het droge te bren gen. De Chr. Gem. Zangvereeniging „De Lofstem" maakte onder leiding van den voorzitter, den heer G. Eikelenboom, per autobus eenre uitstapje naar Marken en Volendam. Daar het een prachtige zo merdag was, heeft, men buitengewoon genoten. Hoornaar. De heer A. van Kleef is benoemd tot jurylid bij de op 1 October te B^a te houden veetentoonstelling. Dfe penningmeesteresse van de ver eeniging „De Macht van 't Kleine" heeft f 30 aan de stichting „Meer en Bosch" opgezonden aan jaar- en maandeontri- buties. Raadsvacatnra. Hoog-Blokland. Vrijdag heeft de heer H. van Steenis definitief bedankt als lid van de gemeenteraad voor de S.D.A.P. In de Donderdagavond gehouden partij ver gadering werd de candidatenlijst behan deld en als opvolgers van den heer Van Steenis besloten de heeren M. de Ko ning, H. J. PaarCkjcooper en T. Klein hun eandidatunr niet te aanvaarden. Dan volgde de heer G. van Geffen als laatste op de lijst en deze stelde zich als opvolger beschikbaar. Door al die bedankjes zal de 8DA.P, engeveer twee maanden lang geen ver tegenwoordiger in de raad .hebben. Geitenfokvereeniging. Hei- en Boeicop. Vrijdagavond hield de geitenfokvereeniging „Verbetering zy ons Doel" in het cafe „Het Oude Recht huis" een algemeene vergadering, die slechts matig was bezocht. Te 8.30 uur opende de voorzitter de vergadering met een welkomstwoord, waarna de secretaris de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Na behandeling van de ingekomen stukken, werd overgegaan tot het verkie zen van twee bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de heeren A. C. den Hgrtog en S. 8pruyt, die beide by acclamatie werden herbenoemd. Tot afgevaardigde naar de bonds vergadering te Rotterdam werd benoemd de heer H. van Hemert, en als plaats vervangend lid de heer J. C. van Dyk. TUdens de rondvraag, waarvan één lid gebruik maakte, werd jie contributie ge ïnd, waarna sluiting door den voorzitter volgde. Hei- en Boeicop. Ter herdenking van de verjaardag onzer Koningin zal Dins dag nog een kinderfeest worden gehou den voor de leerlingen der beide scholen. Met een lampionoptocht zal des avonds het feest worden besloten. Het gemeentebestuur heeft beslo ten de onlangs stuk gereden granieten llchtpaal nabij de Ned. Herv. Kerk te vervangen door twee yzeren lichtpalen. De lichtpaal naby de werk zal aan de overzyde van de weg geplaatst worden, terwijl de tweede paal een plaats is toe gedacht op het donkere weggedeelte tusschen de kerk en de heer G. de Jong Mzl, wat een groote verbetering betee- keot. Oranjefeest te LexmonsL Lexraond. Dinsdagmorgen het dorp reeds vroeg een feestelijk aanzien. Vijf keurige bogen waren opgesteld en gaven met de slingers en lampions de dorpskom een frisch en feesteiyk aanzien, nog ver hoogd door enkele mooie gevelversienn- gen, waarvan die van den heer Van Eenige wel de kroon spande. Om 8 uur had een aantal leden van de muziekver- eeniging „Excelsior" zich naar den toren trans begeven, teneinde door het spelen van het Wilhelmus en eenige nummers koraalmuziek het feest te openen. Daar op maakten de kinderen van beide scho len een gezamenlijke optocht. De muziek vereniging met een pittige marsch voor op en onze jeugd genoot. Doch ook de onderen hadden plezier in deze lange stoet, met vlaggen en vaandels getooid. Na een mooie wandeling werd de groep op de dorpsstraat ontbonden en volgden Volksspelen voor de kinderen. Intusschen was er reeds veel Rubliek op de been en met groot genoegen werd het spel der kinderen gevolgd, die na afloop in de school kwamen, teneinde daar de ver diende prijzen en de verdere tractatie in ontvangst te nemen. Een werkeUjk roy ale tractatie maakte een eind aan het kinderfeest en op1 de dorpsstraat werd het feest voor de grooteren voortgezet. „Excelsior" zorgde intusschen voor mu ziek en de heeren van de feestcommissie maakten het terrein in orde voor het houden van de stoelendans voor dames en heeren, t.w. voor elk afzonderiyk De belangstelling hiervoor was uitermate groot en de deelname van dien aétrd, dat 't een heele toer was om de noodige stoe len byeen en geplaatst te krijgen. De pry zen vielen ten deel aan: Annie Schot man le; Marry Kersbergen 2e; M. v. d. Grijn 3e; E. Stoelen winder 4e. Voor de heeren: P. Chalgneau le; Joh. Hartman 2e; Anton Molenaar 3e; Peet van Be- zool Jen 4e. Om half één stonden de versierde rij tuigen voor de jury gereed en werden de pry zen voor de mooist yersierde rij tulgen toegekend aan: A. r. d Heideh le, W. Boef 2e; J. van Dieren Hzn. 3e. Volgde ringryderij met tweewielige voertuigen. Van de 23 deelnemers werden de prijzen behaald door: Jac. Kortlever met mej. E. Verrips le pr.; Kool met mej. Den Hartog 2e pr.; A. Verrips met mej. B. van Beekum—Molenaar ^e pr.; J. van Dieren met mej. N. 't Lam 4e pr. Het rlngrijden met de steeds zeldzamer wordende tilbury's ls *n onmisbare scha kel in ons dorps-Oranjefeest, doch voor de toeschouwers ls het rlngrijden op het losse paard' aantrekkeiyker. Ook hier voor bestond voldoende deelname. De prijzen vielen ten dele aan: Frans de Jong Bzn. le; G. van Zessen 2e; H. van Dieren Hzn., 3e. Hierop volgde hardloopen met hinder nissen voor jongedames en heeren. Uit slag dames: M. Verhey le pr.; C. de Graaf 2e; Annie Buyzert 3e; Teuntje de Jong 4^-IJeeren: G. J. de Vaal le pr.; Hendr. van Ravensteyn 2e; Anton Mole naar 3e; Den Otter 4e. Hiermede- waren de volksspelen afge lopen en was aller aandacht gericht op het historische stuk: „de aankomst van Prins Willem van Oranje te Schevenln- gèn". Rsseds lang toot de aankomst stond de havendyk bezet met de vele Lfex- MAANDAO 6 sEFTfeMuBK 1937 sen die getuige wilden zijn van d.t uit stekend voorbereid historisch stuk. Einde lijk klonken schoten van achter een krib en kwam er een s.oep in het zicht, ge volgd door een tweede, waarin de Prins met de Graven Van Hoogendorp en Van der Duin van Maasdam. Visschers en viaschersvrouwen juichten by de aan komst in de haven den Vorst toe. Bij aan komst Hoezee geroep en gejuich: Oranje Boven! Zingen van vaderlandsche liede ren. Keurig werd alles vertolkt. Straks stapt de Prfns in de gereedstaande boe renwagen en nemen de Graven achter hem piaats, een en ander voorafgegaan door kozakken en Fransche soldaten en gevolgd door tal van deftige heeren en dames, wier mooie kleeding aller aan dacht trok. Zoo trok de groep, gevolgd door een buitengewoon groote menschen massa naar het dorpsplein, waar de Vorst met zyn gevolg op de muziektent plaats namen. Graaf Van Hoogerdorp sprak daarna den Vorst toe, die deze welkomst rede beantwoordde met een toespraak, vol goede beloften voor Holland's toe komst. Uitbundige toejuichingen en Hoeze«-ge- roep beantwoordden deze rede van den Prins. Een visschersvrouw met een kind op haar argi trad naar voren en de kleine meid bood den Prins een bouquet bloemen aan. Hierna trok de stoet, voor afgegaan door de muziekvereeniging, ln de richting Kortenhoeven, de nieuwe weg op en Lakerveld in tot de boerderij van den heer Schep, om daar terug te keeren en na weer op het dorp te zyn aangeko men, tenslotte by de Chr. school te wor den ontbonden. Het was een mooie en zeer geslaagde tocht. De Oranjevereeni- ging heeft door dit historische stuk iets by zondera gegeven, en zy, die eraan me dewerkten hebben, zonder uitzondering, hun rol uitstekend gespeeld, inzonderheid de Prins. „Excelsior" gaf hierna een goed ver zorgd concert, waarna een fakkeloptocht weer voorafgegaan en begeleid door de muziekvereeniging, de feestdag besloot. Neg niet verleerd. Lexmond. De 82-jarige W. Boef nam Dinsdag met mevr. Zonneveld-Piek deel aan het ringryden met tweewielige voer tuigen te Vianen en behaalde daarby 'n eerste prijs. De heer J&c. de Jong werd in de plaats van den heer J. 8cherpenzeel, die als zoodanig bedankt had, tot president kerkvoogd gekozen. Meerkerk. Op 31 Augustus heeft „Eu- phonia" onder leiding van den heer Joh. van der Heiden een concert gegeven. Een aantal schoolkinderen heeft tevens de kleppermarsch en enkele andere bekende liedjes uitgevoerd, welke by het publiek byzonder in de smaak vielen, biykens H geweldig applaus. De gem. zangvereeni- Sing gaf tenslotte nog enkele nummers ten beste. IJsclub „Zederik" jubileert. Meerkerk. In verband met het 50-ja- rig bestaan van de ysclub „Zederik" heeft zich een commissie gevormd De- staande uit de heeren C. de Haas, W H. Slob en H. J. van den Berg, teneinde het bestuur der ysclub een geschenk aan te bieden en te huldigen. Noordeloos. Het op koninginnedag ge houden feest is in alle opzichten uitste kend geslaagd. De aankondiging der feesteiykheden had om 9 uur door drie herauten te paard plaats. Voor het ringryden mot fietsen, het welk een der eerste nummers van het rykvoorziene programma was, waren 67 deelnemers (sters). De pryzen voor het mooist versierde rywiel werden toege kend als volgt: le prys Evert Vonk Jzn 2e mej. chr. v. d. Kant en de 3e prijs W. Kuil Hzn. Met het ringsteken werden de 'voor naamste pryzen gewonnen door: mej. Annie Slob Gd. le pr.; mej. G. Advokaat 2e pr.; J. van Daalen 3e pr.; mej. S. Damsteeg 4e pr.; Adr. van Steenis 5e pr. Met het ringsteken voor twee-wiellge rij tuigen, dat nu volgde, waren er 37 deelnemende pèrsonen. De pryzen voor het mooist versierde rijtuig werden toe gekend aan: B. den Besten le prys; M v. d. Leeden, 2e pr en D. de Groot Czn. 3e prys. Met het ringsteken werden o.a. prijs winnaars: W. Schrlevers en mej. G. Ad vokaat le prijs; A. Slob Gzn. en mej. Annie Slob 2e pr.; J. de Jong Czn. en echtgenoote 3e pr.; P. Vink 'èn mej. Blok land 4e pr.; T. Vermeulen en mej. S. Damsteeg 5e prys. Ook voor de volksspelen Het de deel name niets te wenschen over. Het begon met een wedstrijd op rijwielen met hin dernissen voor jongens van 14—17 jaar. De pryzen werden gewonnen door: W. Vuurens Hzn. le pr K. Advokaat 2de prys; T. Duljm 3e pr. en J. de Groot Czn. 4e prys. By de hierop volgende werdstrijd hard loopen met hindernissen voor mannen waren 34 deelnemers, waarvan prijswin naars werden: A. D. Trappenburg Azn„ le prijs; P. Vink 2e pr.; W. de Jong Gzn. 3e pr. en An toon Vcink 4e pr. Als slot volgde een wedstrijd voor dames in hard loopen (met hindernissen) achter een kinderwagen; 26 dames namen hieraan mondeis en personen uit naburige glaat- M&i. M, dc Bauvae WCCd Ia ficUfi- winnares; mej J. Vonk Ad 2e pr.; mej. v. d Leeden 3e pr. Dat het bij al deze spélen vrooiyk toe ging, vooral by het laatste, laat zich denken. Het was reeds donker geworden voor dit alles was afgeloopen. Met het bestuur der Wilhelminavereen. voorop, daarachter de muztekvereen. „Volhar ding" en een groote menschenmenigte, werd 's avonds een rondgang gemaakt door het dorp. By de woning van den heer W E. Holl, wiens dienstbode, mej. J. Kooyman, dezer dagen de eer-medail le van Oranje Nassau in brons is toege kend, werd eerst een „Lang zal zy ieyen geblazen", waarop de lichtatoet een rondgang maakte Tot slot volgde een prachtig vuurwerk dat door een groote menigte werd ga degeslagen. Vermeiden we nog dat mooie versieringen en verlichtingen waren aan gebracht, ook aan verschillende huizen Ook hiervoor zyn nog twee pryzen toe^ gekend en wel de le prijs aan de fam. Buizer en de 2e pr. aan de Coop Boe renleenbank. Het was de geheele dag "n gezellige drukte en onze gemeente heeft opgewekt feest gevierd. Het bestuur der Wilhelminavereen. heeft getoond een feest te kunnen organiaeeren. Schelluinen. De Jonge Osanjevereenl- glng kan met groote voldoening terug zien op het eerste, door haar georgani seerde feest, dat Woensdag plaats had. Het Is des morgens geopend met korte toespraken van den voorzitter, den heer G. C. Terlouw, en van den eere-voorzit- ter, burgemeester J. G. Diepenhorst, die o,m. zeide, opnieuw getroffen te zyn door de groote eensgezindheid en de geest van samenwerking, zdnder te let ten op rjchtings- standsverschillen, die in deze gemeente by gebeurtenissen als deze zoo treffend tot uiting komt, een saamhoorigheldsgevoe 1, dat hy in de beide andere gemeenten, waarover hy burgemeester is, minder sterk aantreft. De reeds in een vorig nummer vermel de optocht vormde wel het hoogtepunt van het feest. Hy trok door de heele ge meente en een belangrijk deel van Gor- cum, waar de gemeente-politie het ver keer voortreffeiyk geregeld had. Er ging van dezen optocht, met veel toewijding en smaak voorbereid, groote bekoring uit. Vele honderden menschen, inzonder heid in de omgeving van het Gorcum- sche station, hebben van een prachtig, door een heeriyk zomerzonnetje overgo ten, schouwspel genoten. Een beoordelingscommissie, bestaan de uit mevrouw Oroenewegen en burge meester J. G. Diepenhorst, heeft aan de mooiste wagens in deze stoet prijzen toe gekend. De eerste prys verwierf de wa gen met een zinnebeeldige voorstelling van de vrede, Geloof, Hoop en Liefde kreeg de 2de; de Jaargetyden de 3e; de Ned. Maagd de 4e; een groep Tyrolere de vyfde prijs en de gem. zangvereeni ging „Volharding" een troostprijs. By de volksspelen des namiddags wer den de volgende prijzen toegekend: Ringrijdery met paard en rytulg: le prijs W. van 't Hoog uit Giessendam en mej. M. Swets; 2 H. de Krey en mej.G. de Krey; 3 C. de Bruyn en mej M. Beu- sekom; 4 X. de Groot en mej. SJ. v. Gef fen uit Hoog-Blokland; 5 H. van Est uit Arkel en mej. J. 8wets. 8toelendans voor dames: 1 mej. J. Cardol; 2 mej. C. Duyzer; 3 mej. A. de Groot; 4 mej. B. de Krey; 5 mej. J.v.d. Steldt. Hardloopen met hindernissen: 1 C. Versluis; 2 A. Prins Wz.; 3 J. Muihrijk; 4 Ant. de Bruyn; 5 H. de Krey. Popzoenen: 1 C. de Ruiter; 2 A Prins Wz.; 3 A. Verhoef; 4 C. de Hoop. RlngriJderU op tandems, waarvoor zich 50 dames en 50 heeren hadden opgege ven: 1 J. v. d. Knaap uit Sliedrecht met mej. M. Schoutende Krey; 2 Joh. de Hoop met mej. A. den Braven; 3 J. Ver sluis met mej. M de Graaf uit Hoog- Blokland; 4 D. Westerhout uit Glessen- nleuwkerk met mej. A. Sterk. Met een lampionoptocht en met mu ziek van de mondorgelclub DOK en van een ensemble, gevormd door leden van de Bazuin uit Gorcum, ls het feest besloten. Er ls tot ver na middernacht ordeiyk en gezellig feest gevierd door Inwoner e$ menigen vreemdeling. Benoemd. Sliedrecht. Mej G. C. Kooyman is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. School in wijk O. De werklooeheid. Sliedrecht. By de gem. arbeidsbeurs waren de vorige week ingeschreven 906 werkzoekenden. Nadien werden opnieuw ingeschreven 41 werkzoekenden, terwyi 69 personen werden afgevoerd, zoodat op heden waren ingeschreven 878 werk zoekenden. Op 31 Augustus 1936 was dit aantal 1199. Tewaterlating. Sliedrecht, Vrijdagmiddag ongeveer 4.45 uur, werd van de N.V. Scheepsbouw" werf en Machinefabriek „De Klop" al hier met goed gevolg te water gelaten de eerste der 5 motor vrachtschepen, welke gezamenlijk door de regeering van de Staat Rio Granda do Sul (Brazilië), zijn opgedragen aan N.V. De Klop al hier (1), N.Vj, De Merwede Hardinxveld (1), N.V „De Noord" Alblasserdam (1), Het vaartuig heeft de afmetingen 102 52x14 32x7.3j meter, «aan draagver mogen van 4500 ton en zal voorzien worden van 2 Dieselmotoren van 1100 PK. ir „Crescendo". Sliedrecht De harmonievereeining „Crescendo", kapelmeester de heer A. Haanstra, zal op uiUioodlglng van de Oranjevereeniging te Werkendam daar het groote slultingsconcert verzorgen van de twee-daagsche Oranjefeesten, welke op 7 en 8 September worden gehouden. Eierveiling. Zevenhuizen. Op de laatste veiling werden aangevoerd 15245 kippeneieren. Pryzen: f 3.90—4.35 per 100 stuks. Pry zen der eendeieren f 3.35—3.55 per 100 stuks. BLESKENSGRAAF. Augustus. Ingekomen: G. 81ob, van Vinkeve#i; P. J. Burggraaf, van Streefkerk. Vertrokken: T. Büscher naar Schoon hoven; W. L. de Haan naar Rotterdam; D. Kraal veld naar Almkerk, E. G. Mout- haan naar Brandwyk; E. v. d. Loor naai Poederooyen. GIESSENDAM. Augustus. Ingekomen personen: Mej. H. van der Vlies, van 's-Gravenhage, de Perpon- cherstraat 106; mej. L Baardman, van Gorinchem, Arkelstraat 56, mej. M. A. Meerkerk, van Dordrecht, Jozef Israéla- plein 1 rood; mej W. Klop, van Har dinxveld, Rivierdijk B 453; mej. C. Kwakernaak, van wyngaarden no. 86; H. J. Rlkkers, van Hardinxveld, Parallel weg 54, mej. M. den Dunnen, van Dor drecht, Vriesestraat 74; J. ter Waarbeek, van Sliedrecht, Johannis Kraaijeveld- straat 3. Vertrokken personen: mej. B. Meer kerk naar Bliedaecht, Dr. Langeveld- plein 20; P. de Jong naar Pankalpinang, Banks, N. O.-I.; L. Vogel naar Hardinx veld, Sluisweg 80; B. van der Werff, naar Hardinxveld, Achterdyk la; P. v. d. Plas, naar Waddinxveen, Kerkweg93; H. Boon en gezin naar Zoelen, Hooge- straat; mej. J. van Bennekum, naar posdrecht, Zuidendyk 263a; R. Ver woerd en gezin naar De Lemmer, Wo ningbouwvereniging; mej. A. G. Dubbel dam naar Hardinxveld, Parallelweg 45; mej. B. Vink naar Bleskensgraaf B 76; mej. C. Kroon naar Hardinxveld, Rivier- dyk B 5. LEXMOND. Augustus. Ingekomen personen: N. van der Griend, van 's-Gravenhage naar nr. 348 I; G. M. van Ieperen, van 's-Gravenhage naar nr. 154; D. Bos, van Meerkerk naar nr. 129; 8. Plieger, van Utrecht naar nr. 348 II; A. van Diest, van Beesd naar nr. 201; D. Bóns, van Noordeloos naar nr. 129; L. M Kalk, van Vianen naar nr. 88; G. Scheers, van Hiilegersberg naar nr. 38. Vertrokken personen: L. Langerak van nr. 40 naar Jutphaaa, Vreeswykscheweg nr. 40; J. J. Langenberg van nr. 40 naar Leerdam, Diefdyk 31; E. W. Boef van nr. 96 naar IJsselstein, Panoven 7; A. M. van Leeuwen van nr. 348 I naar Game ren, Nleuwaal D 37; C. de Graaf en ge zin van nr. 335a naar Eindhoven, Hee- zeihveg 138b; H. B. J. Slotboom van nr. 24 naar Kockengen; A. Schotman, van nr. 64 naar Amersfoort „Zon en Schild". SLIEDRECHT. September. Ingekomen: A. Pannekoek, van Leer dam naar Oranjestraat 61 inw.; D Schagen en echtgenoote, van Alblasar^- dam naar B 181b; J. Verschoor, van Rotterdam naar v. d. Honte Willems plein 6 'inw. Vertrokken: C. Vroege en gezin, van D 202 naar Rotterdam, Westduelstraat 21a; G. van Houwelingen, van D 145 inw. naar Dordrecht, J. Schouwenstraat 14; J. G. Mijnster, van B 292 inw. naar Zeist, Willem Amtshoeve; E. S. v. d. Swan, van D 81 naar Zeist, Steniaweg 17, J. Vroege en gezin, van C 288 naar Rotterdam, Clementstraat 40. ZEVENHUIZEN. Augustus. Ingekomen personen: H. van Zuyien, van Soest; B. Schmidt, van Gouda; A. van Dam, van Stolwyk; D. A. ter Boo, van Hengelo, J. J. Kooien, van Waddinx> veen, K. Herder, van Voorburg. Vertrokken personen: M. J. Maasland naar Nieuwerkerk a.d. LJssel; L. Neele- man naar Wyk by Duurstede; I. Bree- dyk, naar Gouderak; A. Verbradk naar Woerden; J. van Vliet naar Nieuwveen; L. T. van Ryswyk naar Bloemendaal. HEI- en BOEICOP: Augustus. Geboren: Gerrie Dirkje, d. van D. C Verkerk en P. van Toor. Overleden: N. A. Middelkoop, 20 J. OUD-ALBLAS. Augustus. Geboren: A<dia, d. van L. P. Jonge- neel en G. de Haan. Arie, z. van Chr, Gelderblom en A. S. Donk. Overleden: Pi. Reedyk, 28 k echtge noot van H. P. de Jong. SLIEl^RECHT. September. QSÜtaréilu Adrlaan. z. van W. van Dyk en T: Batenburg, -jfeva Willemina Roe* bertha Geertruida, m van C. J. H. Schalk en- uj. Brand (woonplaats Giessendam). Balt Willem, z. van R. de Groot en D. d. Wetering. ■*- Cornells, z. van P. Verloop en L. van Genderen. Ondertrouwd: F. Sebus, 44 j., en A. den Besten, 38 j. T. Slagboom, 22 j., en A. Bakker, 20 j. GetroiwdT.<r> den Dikkaa. M L IJ,< M JL -

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4