i Oudewater voorheen en thans. f Plaatselijk nieuws J. speeltoren te van zandzakken in eei cen oogenOlik|e rust in het bivak tijdens oe tngeische legev- manoeuvrea, welke In de nebi/heid van AaWord in Kmni 9» Vessel bel dek ven een gebouw in Sjanghai slaan Japansche officieren de uit werking ven een bombardement door hun eigen luchtstrijdkrachten g*J« ue volkenbond te t^eneve bijeen cen overzicht van de zaal tijdens een der zittingen - der stiaten van Sjanghai tijdens den strijd tegen hun Chineesche tegenstanders Het ss. .Maaskerk', dat bij Dakar aan den grond liep. wordt te Amsterdam gerepaieerd Het gescheurde gedeelte in de scheepswand wordt uitgebrand om vernieuwd te worden De inname van Belchite door de Spaansche regeeringstroepen. Republikeinsche soldaten trekken over een der pleinen van de zwaar gehavende stad Hore Belisha, de Engelsche minister van Oorlog, in gezelschap der Fransche legerleiding te Alengon ter bijwoning van de hertstmanoeuvres in Normandift houden worden De bomaanslagen, welke te Parijs werden gepleegd op de gebouwen der Fransche Centrale Werkgeversvereniging en van den patroons bond uit de metaalbedrijven, hebben twee menschenlevens geëucht De ruïne van het verwoeste gebouw in de Rue de Presbourg Een ander wijsje Het carillon m den Monnikendam is Dinsdag door den be-aard-er van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, den heer J- Vincent. verstoken P f DIRDÏ BLAD. Het is al eenigen tijd geleden, dat wij een beschrijving gaven van een rond gang om ons stacije, om te zien. wat en op welke wij^e er al zoo veranderd was in de laatste jaren. Wij maakten toen een rondgang, wel ke wij aanvingen op het einde van de Lange-Burgwal, waar vroeger het oude ziekenhuis stond, wandelden toen door Vmkenbuurt, Sluis. Broekerstraat, Armi- nusplein. Ussel. IJsselveere, langs Plant soen, Nieuwe weg, Gasplein om daarna achter de Watertoren om bij de oude Openbare school de wandeling te beëin digen. Veel zagen wij toen veranderd, en wij spraken af. een volgende maal een wandeling binnen de stad te maken, om te zien welke veranderingen daar hadden plaats gevonden. Laten wij dan beginnen op de plaats, waar wij de vorige maal geëindigd zijn, ni. bij de oude openb. school. Dit ge bouw. dat in 1883 in gebruik is genomen en dat toendertijd een modern bouwwerk was, is sinds enkele jaren niet meer voor het oorspronkelijke doel in gebruik. De hooger wordende eischen welke aan een onderwijsinrichting worden gesteld, kon- den zonder abrpnnaal hooge kosten met aan deze wordenaangebracht, weshalve de raad In 1929 besloot tot een nieuwe bouw over te gaan. Een honderdtal me ter» verder, even bulten de bebouwde kom verrees een zeer ruim, en aan alle dechen beantwoordend schoolgebouw met woning voor het hoofd der school. Sinds dien wordt het oude gebouw nog gebe zigd voor de Nuts avondteekencshool; gymnastiekvereeniglng Brinio, landbouw- eursussen e.d., terwijl ook de laatste tijd een lokaal ls Ingericht als z«. ontspan- ningslokaal voor werkloozen. Jammer dat de flnancieele toestand van Oudewa ter het niet toelaat, het-gebouw beter te onderhouden, want wanneer wij het aan de buitenkant bekijken, en het hek in gaan naar de binnenplaats, valt het op, hoe verwaarloosd het er uit ziet. Vlak er tegenover zien wij een gebouw staan, dat ook een andere bestemming heeft gekregen, nl de oude remise van onze gezellige paardentram. Werd vroe ger de dienst naar t station onderhou den door de z.g. omnibussen, in 1904 be gon men van gemeentewege de exploita tie van "n paardentram. Feestelijk werd de dienst geopend, doch ook dit vervoer middel heeft betrekkelijk korten tijd haar glorie gehad. Toen de autobussen verschenen zag men het humoristisch aandoende geval, dat het paard vervan gen werd door de autobus, welke gekop peld aan de tram deze naar het station bracht. Door aanschaffing van grootere bussen werden de trams geheel overbodig en nu kan men de eens zoo feestelijk en met -toespraken geïnstalleerde tram even buiten Oudewater zien staan, dienende als woning voor de kippen. Velen zullen zich herinneren hoe de paarden tram door de stad sukkelde, ter wijl men aan het klingelen van de bel al kon horen, of „Oude Piet van de om nibus", dan wel „Manus" de teugels voerde. Sinds het besluit van de Nederl. Spoorwegen om *e Oudewater geen per sonentreinen meer te laten stoppen is de dienst opgeheven, en heeft openbare wer als opslagplaats in ge- IflïüWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND KN UTRECHT Schoonhovensche OovfVnt Gaan wij verder de Capellestraat ln. dan treft ons oog daar waar vroeger een rij armoedige huisjes stond, een naar de eischen des tijds Ingericht ziekenhuis. Al zeer velen, die» anders elders zouden hebben moeten worden verpleegd, zijn nu ln Oudewater behandeld. Denk enkel «1 .gemakkelijker en kuiyien worden ge- tiënten, die minder kostbaar bracht. Wij gaan verder en komen bij de RK. kerk. DK gebouw met zijn hooge spitse toren staat waar vroeger de z.g. „Oude Doelen" verrees, een café met uitspan ning en stalhouderij, dat van ouds door de familie Boer werd gedreven Het ter rein met gebouwen werd destijds aange kocht door het RX. kerkbestuur, terwijl toen het café verplaatst werd naar de overzijde der straat, waar nu de Oude- watersehe Bank haar kantoren heeft. Een andere verandering zien wij aan het einde van de Kerktuln. het z.g. Hei lig Leven Hier missen we het zoo typi sche smalle watertje, dat reeds beschre ven staat ln de verhalen uit de tachtig- Jarige oorlog, toen Oudewater werd uit gemoord. Volgens de overlevering hebben toen ln het onder de straat doorstroo- mende ondiepe slootje eenlge menschen zich weten te verstoppen en 't leven ge red. Nu ls ter plaatse het geheele eind gedoleerd, waardoor wel een breede straat is ontstaan, doch niettemin een echt Oudewatersch stukje ls verdwenen Wij zijn nu bij het stadhuis gekomen Dit ls in 1588 gebouwd. De mooie gevel Is een bezienswaardigheid voor de lief hebbers van oude gebouwen. Jammer dat vroeger het onderhoud wel eens wat te wenschen heeft overgelaten. Wij zien rtan ook met leedwezen, dat het kozijn- boot met ramen en deuren, dat vroeger «g blank ln de olie werd gehouden, t-HTv» met een bruine verf is bestreken. Wu het eikenhout bJ'ar onderhouden ge worden, dan had dit niet behoeven te gebeuren en zou het aanzien stellig nog aantrekkelijker zijn gebleven. Schuin tegenover het raadhuis, waar vroeger een oud heerenhuw stond tref fen wij het patronaatsgeboiiw, dat voor de diverse R.K. vereenigingen als verga de*- en ontspanningslokaal wordt gebe zigd. Wij gaan nu de Havenstraat in, en daar valt ons op het groot aantal win kelhuizen. Op dit gedeelte van Vischbrug tot Marktplein, waar nog slechts een tiental jaren geleden bijna niet anders dan rustige burgerwoningen stonden, zijn nu een levensmiddelenbedrijf, kleeding- magazijn,, drogisterij, slagerij, enz. verre zen. We zijn nu op het Marktplein geko men, en hebben zoowel links als rechts een schilderachtig gezicht op de Haven. Vele geboren Oudewaterschen zal het niet zoo meer opvallen, doch dat het iets aparts is. bewijst wel de vele schilders, die het als model voor de schilderkunst kiezeii. Als we nu onzen weg vervolgen paa- seeren wij de vermaarde Heksenwaag. Dit tot in het buitenland bekende ge bouw dat van 1595 dateert, is in zoo n verregaande toestand van verval en verwaarloozing, dat men zich schaamt, wanneer vreemdelingen de bezienswaar digheden van Oudewater komen bezich tigen en men ziet hen stil staan voor de Waag. Wij vernemen Juist, dat dezer da gen van hoogerhand bericht bij het ge meentebestuur is gekomen, dat er plan nen bestaan om het gebouw zijn oor spronkelijke aanzien terug te geven. La ten wij hopen dat het niet enkel bij plannen blijven zal, doch dat wij binnen afzienbaren tijd weder met trotsch op onzen Waag kunnen wijzen. Weer gaaii wij verder de Leeuwerin- gerstraat ln, en het eerste wat ons op valt is de groote verbetering der bestra ting. De traditioneele vuile goten aan belde zijden zijn verdwenen en hebben plaats gemaakt voor een ondergrond- sche rioleering, terwijl de z.g. kinder hoofdjes in het midden zijn vervangen door 'n klinkerbestrating. Door deze ver betering heeft de straat een zeer breed oppervlak gekregen, dat het tegenwoor dige verkeer ten goede komt. Ook in de ze straat zijn veel panden welke een ge heel ander aanzien hebben gekregen, bv. de Slijterij van „De Baars" waar menig glaasje door bekende en somtijds beruch te Oudewaterschen over de toonbank is geledigd en waarin nu "n zooveel gezon dere nering wordt uitgeoefend. een groenten en fruitwinkel. Ook de bakkerij van „Willem" een echt Oudewatersch type is verdwenen, en in dat pand wor den inplaats van broodjes Flora's kin deren ten toon gesteld. Aan de over kant zien wij het postkantoor, dat nog niet is veranderd ln een hulpkantoor, zooals eenigen tijd geleden werd gevreesd Wij passeeren nu de vroegere boekwin kel van den heer Rahms. 't Valt moeilijk zich in te denken dat wij in het thans ledig staande pand. het bekende ge zicht van den heer Rahms niet meer zul ion aantreffen. Zou er wel één inge zetene zijn, die zich zoo met hart en ziel in de historie van Oudewater heeft Ingeleefd, als de overleden archivaris? Wie anders dkn hij had een verzameling prenten en teekeningen op oud-Oudewa- ter betrekking hebbende, zoo interessant dat buitenlanders er voor naar hier kwa- Aan het einde der straat zien wij een groote verandering, ni. het huis. van de vroeger hier wonende familie Vriesman. Wie van de destijds daar wo nende patriciërs zou hebben kunnen ver- ioeden dat het deftige heerenhuis nog eens een bakkerij zou worden. Wij steken de Sluis over en gaan langs de Haven de Donkeregaard op. De vroe gere kaaspakhuizen en koetshuizen zijn veranderd in woonhuizen en werkplaat sen met een geheel andere bestemming. Ook het mooie ronde bruggetje over de haven, dat toegang gaf tot de tuin van de familie van Aelst, is verdwenen. Al- het notarishuis met zijn deftige hooge gevel staat nog zooals het eertijds is gebouwd. Het treft ons. als wij verder gaan, dat pok ln de Peperstraat bijna niets anders dan winkelhuizen zijn gekomen. We kun nen dan ook zeggen dat er geen artike len zijn. welke niet minstens even goed in Oudewater kunnen worden gekocht als in de groote plaateen. Ook de Wijd- straat. welker bestrating nog veel te wenschen overlaat, heeft verscheidene veranderingen ondergaan. *Enkele mooie antieke gevels, die niet zooals bij „de Waag" het geval is. verwaarloosd zijn. Verschillende van deze gevels staan on der toezicht van monumentenzorg, zoo dat bij eventueele veranderingen van de onderpuien tot winkel deze ln overeen stemming zijn gebleven met het oor spronkelijke karakter, dat bij vroegere verbouwing nogal eens te wenschen over liet. Recht uitziende het z.g. „Heiletje" tn, zien wij de sinds menschenheugents daar staande pakhuizen, verbouwd tot een garage met bovenwoning. De hoek om slaande komen we voor de eeuwenoude toren en "t kerkgebouw der NX. Gemeen te. Gelukkig is het niet zoo'n vaart ge- loopen als 2 jaar geleden werd voorspeld nl dat tofen en kerkgebouw zouden worden verwoest door daar ln nestelen de kevers, welke het hout zoodanig ver nielden, dat eèn kostbare ontsmetting moest worden toegepast. De '■esultaten van deze ontsmetting schjjnen bevredi gend te zijn geweest en bij een Inspectie zijn weinig of geen van de schadelijke diertjes gevonden Enkele jaren geleden heeft onder toezicht van monumenten zorg het inwendige van het kerkgebouw een restauratie ondergaan, waardoor 't zooveel mogelijk zijn oorspronkelijk aan zien heeft gekregen. Bepleisterde zuilen welke de gewelven steunen, zijn van hun pleisterlaag ontdaan, waardoor het oude metselwerk is te voorschijn geko men. Plannen om ook de buitenkant van het gebouw, dat ook onder een pleis terlaag zit, te restaureeren zijn tot nu toe nog niet verwezenlijkt. Mocht het nog eens kunnen worden uitgevoerd, zoo dat ook hier het metselwerk te zien kwam. dan zou dit gebouw belangrijk aan schoonheid winnen. Door het Roode Zand gaande, waar niet veel veranderin gen zijn te bespeuren, komen wij op 't Arminusplein, dat wij reeds ln onze vorige beschrijving bespraken. Onze indruk weergevende van Oude water. kunnen we zeggen, dat er vele mooie oude gevels en schilderachtige plekjes te zien zijn, welke op een enkele uitzondering na, goed worden onderhou den. Ook de bestratingen, welke de laat ste jaren bij gedeelten zijn vernieuwd en waaraan men nog steeds bezig is. zijn veel verbeterd. Doch ook met Oudewa ters gemeente-financiën is het niet zoo rooskleurig gesteld, zoodat verbeteringen welke noodig of gewenscht zijn, nog voornemens moesten blijven. Laten wij hopen, dat de tijdsomstan digheden spoedig zullen toelaten, daar aan uitvoering te geven. ■- 1 Schietwedstrijd. Alblasserdam. Vanwege de Bijzonder Vrijw. Landstorm werd eén onderlinge schietwedstrijd géhouden. Prijswinners waren: Klasse KoningschuttersP. v. d. Graaf le prijs met 99 p.; D. Schippers 2e pr. met 98, A. Vink 3e pr„ C. Stellaard B.Pz. 4e pr„ J. van Dam 5e pr„ A. van Herpen 6e pr., M. Stout 7e pr. en A. Jonker 8e pr„ elk met 97 punten. Klasse Scherpschutters: B. Maat le pr. en J. Voogt 2e pr„ elk met 98 p.; J. C. Huisman 3e pr„ C. A. van Loon 4e pr„ J. Kortleve 5e pr, C. Stellaard Czn. 6e pr. elk met 97 punten. Klasse schutters le klasse: P. C. H. de Haan le pr. met 91 p.; 2e pr.C.Folkers- ma, 3e pr. J. Bakker, elk met 89 p. en 4e pr. A. van Heiningen met 88 punten. Prijswinnaars op de Geluksbaan wer den: A. van Herpen, D* Schippers, C. Folkersma, A. Verschoof, J. van Dam. J. Verweij. H. Baas, M. Gort, C. Stellaard Czn, J. de Zwart en F. Borsje, respec. de le tot en met de 11e prijs. In het afgeloopen seizoen werden be vorderd tot koningschutter P. d. Graaf, M. Stout en A. Vink en tot scherpschut ters J. Verhoeven, H. M. van Olderen en W. M. de Zwart. Voor het diploma lingerie slaagde mej. J. van der Zouwe. Aan de fa. G. F. Diepstraten te Dor drecht is gegund de verwerking van be tonijzer voor de nieuw ie bouwen staal- walsfabriek alhier, vanwege de N V. H. J. Nederhorst te Gouda en voor de onder bouw der oeververbinding Alblasserdam Hendrik-Ido-Ambacht vanwege Christia ns en Nielsen's Gew. Beton Mij N.V. te 's-Gravenhage. De vorige week stonden bij de ar beidsbemiddeling ingeschreven 319 ar- beidszoejeenden. Uitgekeerd werd f 353.35. Alblasserdam. Op de aanvrage van het bestuur van de Bond van Chr. Scholen betreffende aanschaffing van leerboeken, heeft op advies van B en W. de raad af wijzend beschikt. Het dagel. bestuur meent dat het hier geen kapitaalsuitgave doch een gewone uitgave betreft, die moet geschieden volgens art. 73 der gemeente wet. De gemeente-secretaris, de heer Stam is met verlof afwezig vanaf 11 October tot 6 November. Hij wordt vervangen door de heeren Alb. Wlelenga en J. M. Ge- leedts, beiden ambtenaren ter secretarie. Alblasserdam. De Djigulten-Kozakken hebben op het terrein „Ruigenhil" een ruiterfeest gehouden, waarvoor ondanks het minder gunstige weer veel belang stelling bleek. Vele nieuwsgierigen waren gekomen om de behendige ruiters in hun sport te volgen. Mond- en klauwzeer. Ameide. De zoo gevreesde riekte mond en klauwzeer is onder het vee van mej. de wed. N. uitgebroken. Dnivenvincht. Ameide. De postduivenvereeniging „De Snelvlucht" hield Zaterdag met 07 oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 133.067 KAL Prijzen als volgt: 1 Fr. VerheJJ; 2 en 7 M. van Leer; 3, 9. 11 en 21 Herm. Streefkerk; 4, 8. 14 en 20 J. van Kekem; 5 K. Ver sluis; 10. 16 en 19 Jae. Verhel}; 12 H F. Brokking; 13 en 22 G. van Middelkoop; 15 en 23 J. van Mazijk; IJ en 13 J vaa Geldertn. Los om 12 uur; le duif 2.38.06 sec, 23e 3J0.41 se*. Wind H. M.-W* Woensdagavond inkorven voor Ciney (Belgie). Gouderak. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereniging „Caecilia" een geslaagd concert in de buurtschap 't Zwaantje, ln de tuin van den heer J. de Graaf Het was voor de vele belangstellenden jammer dat de vereeniging door het invallen van het donker de uitvoering ontijdig moest be ëindigen. B. en W. plegen overleg met het hoogheemraadschap om gezamenlijk de Dorpsstraat te verbeteren. Tevens wordt aandacht geschonken aan de Smitsstraat en de Kerkstraat, om deze van gemeente wege te doen opknappen. In deze gemeente worden pogingen aangewend tot oprichting van een geiten fokvereeniging. Een oprichtingsvergade ring is tegen Dinsdagavond belegd in de O. L. Het tuinfeest goed geslaagd. Haastrecht. Het aangekondigde tuin feest in „De Kleine Betuwe'' .heeft Za terdagavond veel bezoekers getrokken. Ook Zondagmiddag en -avond was het druk. Op het aangekondigde uur Zondag middag daagden de aangekondigde vlie gers niet op, doch om 5 uur verschenen niet twee, maar drie vliegtuigen, om bo ven de speeltuin te demonstreeren, on der veel belangstelling van het publiek in en om de Kleine Betuwe. De bestuurder^ waren de heeren: Tigler Wybrandi met Tijger P.H.-A.J.G.: baron von Wittenhof met Leopard P.H - F.D.K. en Zoetelief Norman met F.K. 46. P.H.-A.IX. Vooral Zondagavond stroomde het be zoekers, toen de speeltuin verlicht was. Het drukke seizoen is nu vrijwel ten ein de en de ondernemer kan zeer voldaan zijn. Het volgend jaar is de nieuwe weg in orde. Dat zal vermoedelijk nog meer drukte geven. Een goede collecte. Haastrecht. Ten bate van de stichting voor blinden te Wolfheze heeft de col lecte in de gemeente Haastrecht en Vlist f 42.10 opgebracht. De collectant, de heer J. W. de Bruijn, was zeer erkentelijk voor deze milde gaven. De Knegtsbosse. Haastrecht. Op Vrijdag 17 September houdt het ziekenfonds „De Knegtsbosse" (opgericht 4 November 1747) zijn 190e jaarvergadering in „Concordia". De agen da bevat o.m. verslag van den penning meester, bestuursverkiezing, benoeming controle commissie en verslag kascon trole. Langerak. Men tracht hier weder te ko men tot oprichting van een gemengd zangkoor onder leiding van den heer Jac. Kaasschieter te Schoonhoven. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier dagelijks uit. In totaal zijn reeds 46 gevallen aangegeven. Moordrecht. Moordrecht I zal Zondag haar eerste wedstrijd voor de KX VX. spelen en wel tegen Gouderak I. Deze wedstrijd heeft plaats op het sportterrein alhier. Moordrecht. De zangvereeniging „A.D. VJ5.N.D.O." zal Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk onder leiding vah den diri gent, den heer Gustaaf de Vries van Rot terdam, eenige gewijde zangnummers ten gehoore brengen. Nieuwpoort. Onder leiding van den heer H. Zanen te Bergambacht zullen de kin derkoren van Nieuwpoort en Bergam bacht en de gemengde koren van Schoon hoven en Molenaarsgraaf, op den Dam een zanguitvoering geven. WOENSDAG 15 SFPTKMhkk T937 Arbeiders ontslagen. Ooderkerk a.ii. IJssel. De steenfabriek van den heer A. Mijnllef in de Spreeu- wenhoek heeft de vormperiode beëin digd. waardoor een aantal arbeiders zijn ontslagen. Het werkloozenaantal ls hier door weer gestegen. Dammen. Ouderkerk a.d. IJssel. Tien leden van de damvereeniging LU.T.O. namen deel aan de te Stolwijk gehouden danswed strijden, waaraan alle inwoners uit de Knmpencrwaard konden deelnemen. De heeren F. Loeve, H Docters van Leeu wen, J. Docters van Leeuwen, J. Twigt en A. Dekker wisten ieder een medaille te veroveren, doordat zij alle gespeelde par tijen wonnen. Duivenvlucht. Ouderkerk a.d. IJssel. Met 69 duiven nam de postduivenvereeniging „De Snle- post" Zaterdag deel aan de wedvlucht die door de Ned. Bond van Zaterdagvliegers werd gehouden vanuit Maastricht (af stand 141 KM.). Gelost 12 uur. Aan komst 1ste duif 2.36.34 uur; laatste duif 2.53.31 uur. De prijzen werden behaald al§ volgt: 1. 3 en 7 H. A. Opschoor; 2 K. Jansen. Krimpen a.d. IJssel; 4, 8. 12 en 16 J. van Brandwijk; 5, 11. 15 an 17 J. Opschoor; 6, 10 en 14 J. van der Ham en J. Mourik, Kr. a.d. IJssel: 9 en 13 G. van Duyvendiik Jubileum brandweer. Oudewater. Op 11 October hoopt hel vrijwillige brandweercorps zijn 25-jarig bestaan te herdenken. Er wordt reeds druk geoefend voor de dan plaats heb bende demonstraties. Het juont-um n feestelijk karakter dragen. Reeds wor den verschillende voorbereidingen ge troffen. ouderkerk a.d. IJssel. De melkboeren ln Wijk A hebben met ingang van Maan dag de prijs der melk met 1 ct. per Li ter verhoogd. Oude water. De ging „De Zwaluw" hield een wedstrijd vanaf Roosendaal. Afstand 64 KM. Uit slagen: B. Burger 1. 10 en 24. P. Vliet 2, 11, 14, 16, 18. 19 en 20; C. Vlasman 3, 4. 5 en 12; L. Burger 6 en 22; W. de Waal 7 en 17; C. van Bunnik 8, 13 en 15; S. P. J. v. d. Laar 9 en 25; M. A. ter Laak 21 en 23. Als het tij verloopt, verzet men de bakens Polsbroekerdam. Het bestuur der ge mengde zangvereeniging „Excelsior" heeft in zijn Zaterdagavond gehouden verga dering besloten in de komende winter de wekelijksche repetities te doen stilstaan. Dit besluit is gevolg van een momenteel aanzienlijke daling van het ledental, waardoor de verschillende stemmen niet voldoende tot hun recht komen. Het be stuur blijft evenwel intact, zoodat de mo gelijkheid openstaat, dat bij gebleken animo andere krachten voortzetten, wat tijdelijk op nonactiviteit komt tg staan^ Mond- en klauwzeer. Ouderkerk a.d. IJssel. Vrijdagmorgen geraakte een groote met vaten olie ge laden truck met trailer ter plaatse waar de Lageweg op de IJsseldijk uitkomt- na bij het veer Evegroen. doordat de chauf feur z*n draai te kort nam met het rechtervoorwiel van de weg. terwijl het achtereind van de auto tegen een aan de andere zijde van de weg staande hei ning kwam. zoodat de Lageweg hierdoor geheel voor het doorgaand verkeer werd afgesloten. Na een uur gelukte het met behulp van een kelderwind en stopblok- ken het gevaarte te lichten. Vooral met lange voertuigen ls bij deze hoek oppas sen de boodschap, daar ter plaatse reeds sr voertuigen van de weg zijn gere den. Gedurende de tijd dat de auto van weg zat, moest al het verkeer via de Groenendijk gaan. De wagen was eigen dom van de Olie Handel Vekoma OX.V. uit Rotterdam. Een kaasdag. Ouderkerk a.d, IJssel. De aldeeling OuderkerkKrimpen a.d. Ussel van den Bond van Kaasproducenten organiseert een Kaasdag, waarvoor reeds een vijftig tal inzendingen werden ingeschreven. De keuringscommissie bestaat uit den heer ir. W. J. Huisman, rijkszuivelconsu- lent te Gouda, bijgestaan door twee kaas handelaren. Des avonds om 8 uur (x.t.) vindt een vertooning plaats van de landbouwfilm „Weer Welvaart". De film zal worden toegelicht door den heer lr. P. Verhoeven, rijks-veeteeltconsulent te "s-Gravenhage. Reeuwijk. Het bij de veehouders zoo gevreesde mond- en klauwzeer heeft ook in deze gemeente zijn intrede gedaan. Het eerste geval ls geconstateerd onder de veestapel van den veehouder A. van L. aan de Nieuwdorpcrweg. Zeilboot omgeslagen. Reeuwijk. Een zeilboot, bemand met vier personen, n.l. drie zoons van de wed. V. en een zoon van den heer A. P. d. K„ wonende aan de 's-Gravenbroekscheweg, sloeg op de 's-Gravenbroekscheplas om. Drie der inzittenden wisten zich zwem mende te redden, doch de vierde kon niet zwemmen en de jongelui begonnen dan ook luidkeels om hulp te roepen. Ver schillende personen kwamen met booten te hulp en het mocht gelukken, de schip breukelingen allen aan wal te brengen. 55 jaar getrouwd. Reeuwijk. Het echtpaar M. Oostrom— Verweij. wonende in de afd. Middelburg, herdacht Dinsdag den dag. waarop het voor 55 jaren in den echt werd verbon den. De oudjes hebben dipn dag zeer veej belangstelling ondervonden. Streefkerk. Gevonden; lnl. gem.-veldwachter. regenjas, Streefkerk. Het fanfarecorps „OKX." zal onder leiding van haren directeur, dea heer A. de Vries, Zaterdagavond in de muziektent op het dorp, haar laatste con cert ln dit seizoen geven. Het mond- en klauwzeer. Streefkerk. De gevallen van mond- en klauwzeer stijgen nog dagelijks. Het aan tal is nu reeds gevorderd tot 92. Onge veer 20 veestapels zijn nog vrij, doch ge zien het verloop van het optreden der ziekte, zullen deze het gevaar wel niet ontloopen. Met uitzondering van enkele zware gevallen is het verloop nog al niet van zeer ernstigen aard. Als gestorven zijn reeds aangegeven 8 runderen, 3 kal veren en 5 varkens. I

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5