Het 1 Plaatselijk nieuws Predikbeurten Vo RechtszakerT™^ [~Kerken~Schooï Burgerlijke stand] Loop der bevolking Nijverh» I i ^Landbouw en Veeteeït 2000 WOENSDAG 15 SUTEMBER 1SJT N*. Nil ruim 80 A. DE ASSTWIEftS. De verkregen. Weelde de 1 X Jaarsveld. De collecte voor de christe lijke school in de Ned. Herv. Kerk gehou den, heeft f 22.30 opgebracht. van in Het 18 Sept. Groot van Damclub. Haastrecht. Ten huize van den heer T. D. Both hield de Haastrechtsche Dam club, die Vrijdag haar damseizoen weer opende, een ledenvergadering, waarin als bestuursleden werden gekozen de heeren P. van der Linde, voorzitter; W. Brouwer de Koning, secretaris; C. Eegdeman, F. D. Both en F. J. de Graaf, terwijl de tien- talcommissie werd samengesteld door de heeren Th. Duits, L. Groenendijk en W. de Wild. Het huish. reglement onderging eenige wijzigingen. d. van G. A ider. Jaar, geh. Levenloos kamer en waarop woord had. Het O.M. was van meening. dat ver- dachtê ’blj de kbop VStt -flrw öhVöOT- zichtig is te werk gegaan. Ter zake van schuldheling eischte het O.M. f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde hem tot f 7-50 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Haastrecht. Het aantal gevallen mond- en klauwzeer breidt zich Haastrecht en Vlist nog steeds ud. loopt nu reeds in de 50. Van de heeren J. A. Uittewaal en Jac. Boer te Vlist is een rund gestorven en overgebracht naar de Gekro te Overschie. Voor de tweede maal heeft de West- zijde Vlist een te.erbewerking ondergaan. Daarmede is men nog juist op tijd voor de winter gereed gekomen. Om het jaar zal een slijtlaag worden aangebracht, waarmede, als de onderlaag zich Hand haaft, het euvel van de stofplaag en de uitermate slechte toestand van de weg zijn opgeheven. Giessendam. De postduivenvereniging „Stormvogels" hield een wedvlucht van uit Maastricht, over een afstand van 122 K.M. In concours stonden 102 duiven, die des middags om 12 uur werden in vrij heid gesteld met Noord-Westen wind. Zij bereikten de hokken als volgt; Dubbeldam en Vogel 1, 3, 4, 14 en 16; W. van Bergeijk 2; J. Kamerman 5, 12 en 22; D. A. van Rijsbergen 6; T. Roza 7; J. Potters 8, 9, 10, 11 en 15; L. Klop 13; W. de Boon 17, 18, 20, 23, 24, 25 en 26; D. Vogel en G. Verspuij 19; A. Verdonk 21. Aankomst eerste duif des middags om 2 uur 14 min. 31 sec.; laatste ddif 2 uur 58 min. 0.3 sec. Voorts werd vanuit dezelfde plaats een gecombineerde wedvlucht gehouden met de Postduivenvereniging „Tot Weer ziens” te Werkendam. De uitslag daarvan luidt als volgt: Dubbeldam en Vogel 1. 3. 5, 23 en 26; W. vap Bergeijk 2; A. Admi raal 4, 6, 15, 18, 24 en 29; J. Kamerman 7, 21 en 34; D. A. van Rijsbergen 8; J. Zwets 9, 11, 28 en 39; A. B. Paans 10, 12 en 17; T. Roza 13; J. Potters 14, 16, 19, 20 en 25; L,. Klop 22; W. de Boon 27, 30, 32, 36 en 38; D. Vogel en G. Verspuij 31; A. Verdonk 33; P. van den Heuvel 35 en 37. AFSCHEID DS. VOLLEBREGT. Hoornaar. Hoewel nog niet definitief besloten, is het vrij zeker dat ds. Volle- bregt op 31 Oct. van zijn gemeente al hier afscheid zal nemen. Openluchtsamenkomst. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Zaterdag avond 7 uur zal, uitgaande van de plaat gelijke evangelisatiecommissie, aan Kor tenoord. een openluchtbijeenkomst wor den gehouden. Ah spr. zal optreden ds. G. Toornvliet. De op- en afritte» van de Ringdijk ABONNEE, du De triestige derdag geen s ze stad te br feestdag der de feestdag v wapperden de toren en als de jubileumdi mededeeling ons bureau, d sten van de gewaardeerd ter, den heer noemd tot ri< Nassau. Bescl kaas, toen hl feestvergader: sph*ldiner kt Lekkerkerk. Gistermorgen spoedde ae kantoorbediende G. B. bij de firma J. Broere Zn. zich huiswaarts om te eten. 1 Op de Lange Achterweg bij de Juliana- strast, waar de weg door opgravingen niet best i^, viel een steen voor het voor wiel, waardoor hij z’n stuur niet meer meester was. Hij viel juist bij dé auto van bode Roest, waarbij hij met het hoofd te gen de auto sloeg en leelijk gewond bleef liggen. Direct werd hij naar dokter Kou- mans vervoerd, die hem verbond en hem per auto thuis bracht. Rust houden is geboden. Naar de eerste aanblik te oor- deelen viel het nogal mee. De uitslag van de wedvlucht, uitge schreven door „De Postduif”, van uit Neufvilles, afstand 158 K.M. en waaraan door 80 vogels werd deelgenomen, is als volgt: Los 8 uur. Gemiddelde snelheid eerst aankomende duif 958 M. per mln. I T. Zwartbol, 2 J. Daalwijk, 3 A. van Boudesteijn, 4 en 9 P. Mudde; 5. 8 en 14 P. Slingerland; 6 en 7 A. de Groot. 10 en II Molenaar en Ligthart; 12 Joh. de Jong 13 J. Graafland; 15 en 16 P. H. Ros. Aan komst 1ste prijsduif 10.45.48 uur; laatste 11.09.02 uur. Zondag aA. wedvlucht van Mons (Bel gië) 169 KAL Moercapelie. Wegens zijn vermoedelijk Vertrek naar Eindhoven, zal de oefen meester van de gymnastiekvereen. „Tar zan”, de heer Compeer uit Haastrecht, deze functie neerleggen. De heer Com peer was vanaf de oprichting der veree- nlging oefenmeester van de heerenaf- deellne. Gevonden: een rijwielbelastingmerk, een vulpen en een zilveren broche. In lichtingen bij de politie. Van betrouwbare zijde vernemen wij, naar aanleiding van het bericht in ons blad, betreffende het eervol ontslag op verzoek, aan den gep. rijksveldwachter den heer J. K. Tobi, alhier, dat het ver leende ontslag wel op verzoek verleend te, doch niet op verzoek van den heer Tobi. Of het ontslag eervol verleend was konden wij ter bevoegde plaatse niet be vestigd krijgen. d. van C. A - Jan, z. van den Heu- Eierveiling. Zevenhuizen. Op de laatste eierveiling werden aangevoerd 14000 kippene,'ven. Prijzen f 44.65; 77 eendeneieren, prij zen f 3.25—3.60. Mond- en klauwzeer. Zevenhuizen. Ook in deze gemeerte is mond- en klauwzeer uitgebroken. Het vee van den veehouder H. C. v. d. Dool is door deze besmettelijke ziekte aange tast. Mishandeling. schilder W. E., uit Wadtjinxveen had den bloemist H. Klootwijk ’n paar slagen in het gelaat gegeven. Het bleek, dat de oorzaak van de verbolgenheid van verdachte gelegeft was in het ver moeden, dat Klootwijk aan de ambtena ren van de steunregeling mededeeling had gedaan van het feit, dat verdachte Inkomsten, welke hij uit door hem ver richte werkzaamheden had voor de steun had verzwegen. Het OM eischte f 8 boete subs. 3 da gen hechtenis De politierechter legde f 4 boete cube. 2 dagen hechtenis op. De Nederland tuur man, hij j sluiten, maar 1 voorzichtig, hij ke hij voornem regelt die voort zichtigheid wor ven en wanneer regelen worden ker van zijn da niets heeft ontt Dat is goed gewoonlijk wel in te ver, dan belachelijk en i tisch hocospocu ne wanhopig bij de bepaling terlicht voor mensch zou gee eenvoudig en w gewikkelde voor een goed ambt roor niets. Van 1 Januar tend zijn op el achterlicht te b ker dan dat, za ken instantie sterkte van het het moet aang te aan alle ei» ambtenaren, di< tige zaak moeh gezien er zoovï verbinden dat lichtjes er geen Degenen, die brfceeren, moes ter goedkeuring te Arnhem (NA sche •fliaterlafen uiteengezet aan doodeenvoudig geschreven was stempeld moest overmaat van 1 mogelijk was oi zen te stempel» schriften volde» stempel was Venus-grotesk, maar een Dui geschreven woc Jlljkskeur", z schrijven, maar dat de fabrika voorschriften n bestudeerd, zon aan de K E M1 behandeld also het geluk van werden proevei uit elkaar gen< den”, zooals as meld, ze krege er werd zoo teerd. dat geei teruggezonden De fabrikai wachten op d hadden intussc pieren ontvanj voorschriften deze allergewi zaak, voorschr g 16 Sept ig en n.m. i Zeist. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag ’s avonds 7.30 uur Ds. P. de Gorinchem. CHR. GEREF. GEM. ALBLAS8ERDAM Donderdag n.m. 2 uur huwelijksbevestiging, 7.30 uur Ds. J. van Oordt van BERKENWOUDE. Vrijdag 17 Sept, ‘s avonds 8 uur Ds. Ligtenberg van Lisse. OUD GEREF. GEMEENTE. AIBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Donderdag 16 Sept., n.m. 7.30 uur Ds. B. Toes van IJsselmonde. NED. HERV. KERK. GROOT-AMMERS. Donderdag 16 Sept ’s avonds 6,30 uur Ds. L. Vroeg in de Wel van Waddiaxveen (beroepen predi kant). VOORZITTER COOP. LANDB. VEREEN. In de bestuursvergadering van den Bond van Coöperatieve Landbouwveree- nigingen annex graanmalerijen te Rot terdam is in de plaats van den heer A. v. d. Dussen, die vanaf de oprichting van den bond voorzitter is geweest, gekozen de heer H. Bongers te Stolwijk. De heer A. v. d. Dussen achtte het de tijd voor hem om te bedanken, daar hij jaar is. De heer A. v. d. Dussen is be noemd tot eere-voorzitter dier vereeni- ging. De heer H. Bongers sprak waardee- rende woorden tot den scheidenden voorzitter, die pl.m. dertig jaren voor zitter is geweest en steeds al zijn krach ten heeft gegeven aan het boerenver- eenigingsleven. Spr. wenschte hem een rustperiode van jaren, waarmede alle bestuursleden hun instemming betuig den. onder de Brug over het Kanaal, zijn ge heel opnieuw bestraat. In verband met de zandtransporten naar de nieuwe weg onder de gemeente Bleiswijk, hebben ge noemde op- en afritten het zwaar te verduren gehad. Bij de arbeidsbemiddeling staan 78 personen als werkzoekenden ingeschre ven. Het aantal ondersteunden, volgens de rijkssteunregeling, bedraagt 40 Voetbaluitslagen. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Zondag speel den voor de eerste klasse van de G.V.B. o.m.: Groeneweg 1-ONA 3 43; Oudewa- ter 1—Nieuwerkerk 1 50; voor de 3e kl. speelden Groeneweg 3ONA 8 82. Nieuwerkerk a.d. IJssel Ondanks het afsluiten van de Dorpsstraat zijn er vele wielrijders die deze weg toch afrijden. Daar de jeugd geen rekening houdt met het verkeer en naar hartelust in het zand op straat speelt, geeft dit vaak aan leiding tot botsingen en ook Maandag werden enkele kinderen door passeeren- de wielrijders aangereden en tegen de grond geslingerd. Een hunner de 3-jari- ge N. v. d. L. liep hierbij ernstige schaaf wonden op. Zaterdagavond zal in de zaal van het café „De Zwaan” de verloting plaats hebben, welke georganiseerd is door de muziekvereenlging „Door Kunst Verkre gen*. Duivensport. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Zondag hield de postduivenvereen. „De Reisduif* een wedvlucht vanaf Apeldoorn, afstand 105 K.M. Losgelaten 8 uur 5 min.; aankomst eerste duif 9.28.30; aankomst laatste duif 9 43.26. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 2 E. D. van Vliet; 3, 5, 9, 19 en 24 J. A. Kauffeld; 4, 15 en 26 N. de Man; 6 H. Kleibeuker; 7 H. Heuvelman; 8 A. Burggraaf; 10, 14, 23 en 25 J. Ames; 11 en 28 A. de Groot; 12 en 16 Radema- ker: 13 P. Verhoef; 17 D. Heuvelman; 18 H. Sterk: 20. 21 en 22 A. Kauffeld. Eer ste overduif H. Kleibeuker. Tevens hield Zondag de postduiven- vereeniglng „De Luchtbode" een wed vlucht vanaf Apeldoorn, afstand 105 K.M. Los 8.5 uur; aankomst eerste duif 9.31.15; aankomst laatste duif 9.46.23. Prijzen als volgt: 1 en 4 Joh. van Vla- nen; 2 R. den Toom: 3. 5, 6, 7, 8, 9 en 10 E. Bouter; 11 J. Stolk; 12 D. van der Ham; 13. 14 en 15 J. Muit Willige-Langerak. Gevonden: een auto- wiel. Inlichtingen A 127, Vfillige-Lange- rak. IJsselstein. In de jongste vergadering van de Vereeniglng tot Bevordering van het Teeken- en Vakonderwijs, school Schapenstraat, zijn als leeraren herbe noemd de heeren A. Rutges, directeur- leeraar; schilderen; A. Hauer, rekenen en meet kunde; A. Mulder, meubelteekenen. De nieuwe cursus zal aanvangen op Maan dag 4 October. B. en W. hebben aan de vereeniglng „Uzaï” vergunning verleend tot het bou wen van een nieuwe vergaderzaal, ach ter het bestaande gebouw. Wegens het onrechtmatig steun- trekken heeft de politierechter te Utrecht A. G. van hier tot 10 dagen gevangenis straf veroordeeld. B.V.L. IJsselstein. De afdeeling IJsselstein, van de B.V.L. wist bij de schietwedstrij den te Utrecht met vijf schutters een le prijs te behalen met 234 punten. De afd. won een verguld zilveren medaille en ‘n zilveren wisselbeker. Bovendien ontving iedere schutter nog een fraai polshorlo ge. Voorts behaalden in de personeele wedstrijd de heeren H. van der Meer en J. Schimmel Jr. een 6e en een 10e prijs. Concoun-hippique. Zevenhuizen. Dinsdagmiddag bood het terrein van het Lunapark reeds een be drijvige aanblik. Vele handen war~n be zig om de verschillende attracties op te bouwen. Het terrein is wa; drassig, maar zeer waarschijnlijk zal dit nog verholpen worden. Het terrein van het concours hippique ziet er goed uit. Als het weer meewerxt, zal -dit ruiterfeest zeker slagen. Tenslotte vermelden wij nog, dat op beide di gen zes veldwachters in dé gemeente zullen zijn om het ver keer te regelon en oe orde te bewaren. Sluiting secretarie. Zevenhuizen. De gemeente-secretarie zal op 15 en 16 September d*s middags gesloten zijn DE TOESTAND DER WERELD. Aan dr. John Mott is gevraagd, wat hij dacht van den toestand der wereld. Hij antwoordde: „Ik ken bijna geen tijd met zoo groote mogelijkheden als de te genwoordige. Nooit is zulk een menigte beslissende vragen aan het licht getre den als tegenwoordig. En men dringt aan op spoedige beantwoording. De dingen ontwikkelen zich met reusachtige snel heid. Bijna nooit hebben zich de deuren voor de Christelijke zending zoo wijd en vriendelijk open gedaan als heden. Maar ook worden wij gevaarlijke tijden tegemoet geleid. Er is een anti-religieu- ze beweging, die alle normen twijfelach tig stelt en het jonge geslacht van haar vasten steun berooft. Toch is mijn hart juist met het oog op de jongeren, vol blijde hoop. Hun critische zin is voor mij altijd een teeken van leven. Onverschil ligheid zou veel erger zijn. Ik waag het te zeggen, dat er een vloedgolf van geestelijke belangstelling over de we reld gaat.” Ongetwijfeld zal John Mott veel be- wijsmateriaal voor zijn bewering hebben maar niemand zal ontkennen, dat er evenveel reden 'voor vrees is. D. Kistjes, hout- en- Müfftïtff- Verscbynt: en Vrijdag, ting: voor runden Met verzel POLITIERECHTER ROTTERDAM. Heling van een fiets. Op 7 Augustus had de rijwielherstel ler R. W. van S. uit Hoenkoop een fiets gekocht van een soldaat, welke later bleek van diefstal afkomstig te zijn. Als verdacht van heling heeft de rijwielher steller terechtgestaan. Verdachte gaf den koop van de fiets toe, doch beweer de niet geweten te hebben en niet te hebben kunnen begrijpen, dat de fiets gestolen was. Des avonds had een mili tair zich aan verdachte’s werkplaats vervoegd met een fiets, waarvan de achterband leeg was. De militair had verdachte gevraagd dié band te willen repareeren. Ook was hij wel geneigd de fiets voor f 9 te verkoopen. Verdachte die juist bezig was met een gegadigde te onderhandelen, over de verkoop van *n motorfiets, had niet veel zin door dit ge ringe karweitje de kans voor de levering van een motorfiets te zien voorbijgaan en had toen f 5 voor de fiets geboden. De militair had daarmee genoegen ge nomen, Hij zou zijn reis verder wel per autobus voortzetten. De militair, die afkomstig is uit den Haag en die zich ter zake van rijwiel diefstallen voor de krijgsraad zal heb ben te verantwoorden, verklaarde, dat hij de fiets, die hij te Hoenkoop had aangeboden in Den Haag had weggeno men, waar deze voor de karzeme op het Alexanderplein stond. Van S. had alleen gevraagd of de fiets getuige’s eigendom was, waarop deze bevestigend geant- Op de vergadering van den volken bondsraad komt opnieuw de zaak der zoo wanhopig vervolgde en verlaten Christen-Assyriërs aan de orde. De pa triarch der Assyriërs Mar Shimun heeft een schrijven bij den volkenbond thans ingezonden. De patriarch deelt in dit schrijven eerst mede, hoe de toestand thans is, n.L aldus: De Assyriërs in Irak vertoeven daar als refugié’s, die als gehate en ver achte vreemdelingen behandeld worden. Hun economische positie is even slecht als steeds en werkgelegenheid wordt hun niet gegeven. De Assyriërs aan de rivier de Khabur in Syrië zijn daar provisio neel geplaatst in afwachting van hun overbrenging en definitieve vestiging in de Ghab. Het mislukken van het Ghab- plan, alsmede het opgeven Vhn het ves- tigingsplan als een geheel, heeft hen zeer ontmoedigd. Ook weten zij natuur lijk van de oppositie der Syrische natio nalisten tegen het Ghab-plan. En zij zijn zeer ongerust tegen den dag, dat het Fransche mandaat zal afloopen, temeer omdat de Fransche regeering reeds me dedeelde voor de Syrische oppositie iets te gevoelen, daar de vestiging van de Assyriërs in de Ghab de minderheden bevolking in dit gebied te groot zou ma ken. Zoo schijnt er nu van het Ghab- plan wel nooit iets te zullen komen. Bo vendien zijn de Assyriërs ook bekend met de protesten der Turksche en der Iraksche regeeringen tegen een vesti ging van de Assyriërs in een landstreek welke aan de grenzen dezer beide lan den ligt. En hun toestand aan de Kha- bur-rivier is op den duur onhoudbaar slecht. Zij hebben geen middelen en de bestaansmogelijkheden 'n dit dorre ge bied zijn uitermate gering. Vervolgens memoreert de patriarch, dat het nu 22 jaar geleden is. dat de Assyriërs uit hun land en hun bezit ver dreven werden. Zij hebben sindsdien door moord, door ontbering en door ziekte 60 pCt. van hun getal verlorenen lijden ontzettend. Hun bestaan is een langzame uitmoording van het oudste Christenvo’k der wereld geworden. Nie mand weet raad voor hen en bij waar- deering voor alle pogingen die te Genève gedaan worden, verliezen zij steeds meer den moed, dat eenige uitkomst nog zou kunnen dagen. En dan besluit de patriarch met dringende bede, dat men den toestand toch niet zoo late blijven, doch beraad- op genoemde dagen na 8 uur mm. ge- slage wat er ten behoeve dezer onge opend mogen zijn. HEKENDORP. Over de maand Aug. Ingekomen: F. Drost uit Oudewater; A, N. Versteeg uit Lange Ruige Weide; A. C. van Herpen en gezin uit Utrecht. Vertrokken: H. Kastelein naar Haas trecht; A. Mostert naar Alphen aan de Rijn; C. van Leeuwen naar Reeuwijk. OUDEWATER. Over de maand Aug: Aantal inwoners op 1 Aug. 1494 man nen, 1625 vrouwen, totaal 3119. Ingekomen: A, Rietveld, dienstbode v. Utrecht, P. A. J. Tterolf en gezin, win- kelchef van ’s-Gravenhage; A. J. Dlt- marsch van 'a-Gravenhage; I. v. d. Wel van Rotterdam, Th. A. Rietveld van Haastrecht; J. Boer van Hilversum, C. v. Zeelt van Papekop, H. N. J. Stokman, geestelijke van Smallingerland; H. Voo- rendt van IJsselstein; P. M. Nestelaar, geboren Bonouvrie en gezin van Soest. Vertrokken: M. J. A. M. Botteman n. Montfoort; M. VerdeL dienstbode naar Voorschoten; J. Dijksma en gezin, win- kelchqf naar Dordecht; Th. J. Walrée, dienstbode naar Utrecht; W. T. J. Wal rée. dienstbode naar Bussum; J. W. Co- lenbrander, dienstbode naar Poortugal; A. E. v. Achthoven naar Woerden; C, J. M. Slootjes naar Zeist. REEUWUK. September. Ingekomen N. C. van Weelde uit Nieuwerkerk a.d. IJssel in H 33; V. Bik en gezin uit Moercapelie in H 104; D. Recourt uit Dordrecht in A 2; C. Faase en gezin uit Boskoop in D >05; C. van Leeuwen uit Hekendorp in I 17; C. N. van Kersen uit Ouderkerk a^t. Ussel in H 214. Vertrekken: C. KraaJjenho^ en ge- zin van woonwagenkamp naar Utrecht; woonwagenkamp. F. Wegenwijs uit H 73 naar Wageningen, Rijnstraat 13; KL de Ron en gezin uit D 105 naar Hoofddorp Kruisweg; S. van Veen uit F 9 naar Bo degraven. Spoorstraat 33; W. Teekens uit E 34 naar Gouda, Jan Luikenstraat 9; D. Ormeling uit H 171 naar Amster dam, Dapperstraat 34. SI.1EDRECHT. September. Ingekomen: J. v. d. Wiel, van Woer den naar Middeldiepstraat 34 inw.; K Mostert en echtgenoote, van Hillegers- berg naar C 396; wed. A. Wapperom, geb De Bruin, on dochter, van Haar lemmermeer naar Stationsweg 121 inw. Vertrokken: P. C. Kraayeveld (geh. met M. Vroon), van Oranjestraat 72 inw. naar Leek A 99; A. de Bruin, van Oranjestraat-47 inw. naar Amsterdam, Nieuwenlaan 24711; D. C. Timmer, van A 31 inw. naar Dordrecht: Nieuwstraat; F. H. Volker, van D 34'» a inw. naai Delft. H. de Grootstraat 10; L. v. Gent, van B 449 inw. naar Schiedam, Burg. Knappertlaan 124. C. Baardman, van A 148 inw. naar Dordrecht, Oranjelaan 15; M. F. Peeters en gezin, van Stationsweg 117 naar Dordrecht, Weeskinderdijk 33b; G. Wobbes en gezin, van P. Rijsdijkstc 54 naar Zuldbroek, Heiligerlaan B 11. BENSCHOP. September. Geboren: Rika Cornelia, c Vendrig en C. Vreeswijk. L. Haaksman en A. B. F. van vel. Ondertrouwd: H. Roodenburg, 27 en W. Wiegeraad, 22 J. GROOT-AMMERS. Augustus. Geboren; Hermijntje, d. v. J. van Bu ren en J. Verupoij; Maria Aaltje, cL G. de Hoop en M. N. van der Hek; Ger rit. z. van M. Terlouw en J. M. Bouter. Overleden: L. van Bergeijk, 76 jaar, echtgenoot van A. Blonk; L. Roest, oud 2 jaren zoon van A. Roest en van N. Vuuren. Ondertrouwd: H. Kroon, 31 j. Lange rat en G. Temmer 35 jaar. HEKENDORP. September. Getrouwd: N. Markus, 24 j. en H. M, van Spengen, 22 j. HOENKOOP. September. Ondertrouwd: A. de Vries, 25 j, en P. M. Ruitenbeek, 28 j. (te Willeskop). KRIMPEN a. d. LEK. Sept Ondertrouwd: L. Boon en G. Albers. Adr. Westbroek en E. G. Groeneveld. Gehuwd: D. Hoogendijk en M. Witta Overleden: A. Bravenboer, 92 j, wed. van L. van Wijnen. LEKKERKERK. September. Geboren .Cornelia, Francina, d. van A. Gouwens en L. van Erk. Ondertrouwd: J. K. Hoogenboezem 27 j. en M. J. van Zocst, 26 j. (Berg-Am- baclit). Getrouwd: J. Ijzerman 36 j. (Rotter dam), en J. C. van Lemborgh 32 j. MOERCAPELLE-. September. Getrouwd: A. Hertog Az. en A. M. Breedijk. NIEUWERKERK AT. IJSSEL. Sept Geboren: Cornells Johannes, s. van A K. Suurland en A. van der Eist. Ger rit, z. van N. S. Hoogendoom en E. Twigt. Hendrik, z. van J. v. d. Weyde en M. Harland. Arie, z. van A Oos- terom en A de Kwaadsteniet. Getrouwd: D. van der Ham, 29 j. en G. Jongeneel. 25 j. K. van der Graaf, 30 j. en A. C. de Vlieger, 26 j. C. den Toom. 28 j. en A. van der Ham, 27 j. Overleden: H. den Outer, 72 j„ wedu we van D. C. de Hoog. OUDEWATER, September. Overleden: J. v. d. Klis, 59 jaar, geh. met J. S. Roozenboom. D. Verweij, 71 geh. met H. Muijs. A de Kruijf, met B. Hoeboer (Snelrewaard). geboren kind van J. L. Steen- W. C. van Achthoven. HLIEDRECHT. September. Geboren: Marinus Adrianus, z. van A v. cL Bos en C. v. d. Aa. Neeltje, d. van B. H. Alblas en T. Bot. Maria Jozina, d. van W. A van Tuyl en J. Ba tenburg. Ondertrouwd: F. Kok, 27 j, en A I B. Prins. 25 J. Getrouwd: M. Vroon, Jl j., en P. C. Kraayeveld, 32 j. Overleden: Een levenloos aangegeven zoon van A. Donker en H. A. van Meurs. A. Schagen, 81 jaar, ongeh. WADDINXVEEN September. Geboren: Theodora Petronella Hendrl- ka. d. van K. J. Blankers en J. J. Pos- tulart. Abraham, z. van N. Vis en M. Groenenboom. Catharina Leontine Johanna, d. van P. G. van VMet en M. C. Verwoerd. Adriana, Hoogen doorn en IL Arbei» Ondertrouwd; J. van der Wolf en W. Metselaar. A Spek en A van Leeu wen. Getrouwd: S. Rozendaal en A Oudijk. A. M. Kamperman en M. P. Hofman. W. van Eijk en J. Hofman. WIJNGAARDEN, September. Ondertrouwd: W. Kok, oud 27 jaar en A J. B. Prins (te Sliedrecht), oud 25 jaar. IJSSELSTEIN. Sept. Geboren: Adriana Cornelia, d. van A J. Vlooawijk en G. J. van Wijk. Cla- zina, Johanna, d. van A M. Veldhuizen en Th. M. van Eijk. Ondertrouwd: J. Verseveld, 28 j., te Amsterdam en W. Deijns, 29 j. Getrouwd: N^Raatgever, 25 j. en G. J. Hakekrt, 21 te Utrecht. A. P. den Oudsten, 24 j. te Vreeswijk en O.H. van Amerongen, 26 j. Ontheffing sluitingsuur. Zevenhuizen. In verband met het con- cours-hippique annex lunapark, hebben B. en W. ontheffing verleend van het wettelijk sluitingsuur, zoodat de winkels I slage wat {lukkige bernlking kan worden gedaan.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6