Vredesklok Een Fiets Cadeau Een Naaimachine Cadeau Een Klok C adeau Een Schilderij Caileaw EEN ONGEVALLENVERZEKERING VOOR 1 CENT PER WEEK Brief .uit Hoornaar. Een Dames- of Heeren „Magneet1'-rijwiel Een „IdeaD-naaimachine, beide met volle garantie, uit de magazijnen van den heer J. K. Snoei, Stadhuisstr. 7 en 9 en Lopikerstraat 43, Schoonhoven) Een Klok met verchroomde wijzerplaat en verchr. rand, Formaat 10 x 10 cM„ met een jaar schriFtelijke garantie) Plaatselijk nieuws De Evenals verleden jaar openen wij wederom een campagne tot uitbreiden van het aantal abonnees. VV ij stellen ditmaal beschikbaar de volgende waardevolle premies L:n Schilderij in zilveren lijst, formaat 23 x 29 cm. Wie zich voor ten minste drie maanden abonneert kan één der volgende premies ontvangen Elke lOe nieuwe abonnee een Schilderij; Elke «5e nieuwe abonnee een Klok; Elke lOOe nieuwe abonnee naar keuze een Rijwiel oi een JMaaimachine. Zij. die zich vroeger hebben opgegeven voor een abonnement, in te gaan op 1 October 1937, deelen in deze kansen. Alle nieuwe kwartaal-abonnees ontvangen ons blad tot 1 October gratis De nieuwe abonnees worden op ons bureau doorloopend genummerd en de 10e, de 2'ie, de 25e, de 3<»e,- de 40e. de 50e, de 60e, de 70e, de 75e, de 80e. de 90e en de 100e ontvangen direct liet voor lien bestemde geschenk Ondergeteekende wanende abonneert zich tot wederopzeggings op de Schoonhovensche Courant, a 11.50 p. kwartaal. Men kan zich verzekeren tegen de gevolgen van ongevallen, waarvoor voor polis en administratiekosten berekend wordt ló cent per 3 maanden, dat is on geveer L cent per week. Men heeft daardoor aanspraak op uitkeeringeii, loopende van f 60.tot f 2000.- VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 Met spanning wordt de 13e October te gemoet gezien, de dag waaraan zeer veel afhangt voor de Hoornaarsehe Stam boekfokkers, n.l. de fokveedag. De Vele gevallen van mond- en klauwzeer konden op het houden van deze dag wel eens remmend werken en als we hier de fok veedag moesten missen, gaat met alleen een stuk traditie verloren, doch het zou groote financteele schade beteekenen. La ten we 't beste er van hopen. Zoo noodig, verklaarde ons een der fokkers, kunnen we deze dag nog 14 dagen uitstellen. In tegenstelling met voorafgaande ja ren hebben we deze zomer niet kunnen genieten van openluchtconcerten, welke gewoonlijk werden gegeven door vereeni- gingen uit naburige gemeenten. Echter, hoop is er nog, want zoo we vernemen zullen Zaterdag over een week niet min der dan drie vereeniging tegelijk con certeeren, nJ. Advendo, Meerkerk, Vol harding, Woordeloos en Vol Moed, Hoor- p naar, het geheel* staande onder leiding van dirigent A. van der Helden te Meer kerk. Aan de Hoornaarsehe millioenen-nota voor 1938, welke weldra het licht zal zien, wordt met koortsachtige ijver gewerkt en tot drastische bezuinigingen zal 't wel niet behoeven te komen, want er was op de vorige dienst een aardig reservepotje. Ondertusschen zal er van belastingverla ging wel niets komen en de ingezetenen blijven voorloopig nog onder dezelfde druk. De werkloosheid blijft van deze ge meente een vrij zwaar offer vragen. Het stond er in Juli, toen geen enkele werk- looze stond ingeschreven, gunstig voor, thans zijn we gemiddeld per week weer op 10. In de vorige raadsvergadering kwam een verzoek van enkele Ingezetenen in om ln de politieverordening te verbieden, dat men muziekinstrumenten gebruikt met openstaande deuren en ramen. Van de zijde van eenige raadsleden werd aange drongen om ten spoedigste dit verzoek in te willigen. In de volgende zitting zou deze kwestie nader worden bezien, heeft toen de loco-burgemeester gezegd. We ge- looven niet, dat er een dergelijke verorde ning zal komen en de bezitters van een piano en radio zullen naar hartelust te keer kunnen gaan. Tot ergernis van de buren, want niets is onaangenamer dan tegenwil en dank muziek te moeten hooren. De woningnood blijft in deze gemeente voortwoekeren. Wederom is een gezin, dat gedwongen werd zijn woning te verlaten, niet in staat om onderdak te vinden. Verhuizen naar een andere ge- 'meente gaat niet al* je steuntrekker bent, omdat een man om aanspraak te maken op steun zekere tijd inwoner van de ge meente moet fcijn. Ongetwijfeld werken deze verordeningen remmend, daar een arbeider, die elders los werk kan krijgen om die reden niet gaat verhuizen. Een tekort aan woningen brengt ook huur- woeker mede. Zoo kwam in Februari 1936 een woning open. die gedurende vele ja ren voor f 3.50 per week werd verhuurd. Het Burgerlijk Armbestuur, eigenaresse dezer woning, oordeelde, dat deze wel f 4 waard was en tegen die prijs betrok een arbeider deze woning. Dat dit een te zware druk is zal niemand ontkennen, doch de Jongeman wilde in 't huwelijk treden en hij had geen keus. We vragen ons af, of, als het Burg. Armbestuur dit pand eens liet verbouwen tot twee wo ningen, dat niet beter zou zijn. Dan zou een dragelijke huurprijs worden verkre gen en het gezin dat dakloos is, zou ge De crisis schijnt hier overigens gewe ken te zijn, want de landerijen hebben hier een .ongekend hooge waards gekre gen. Zoo vraagt het Burgerlijk Armbe stuur voor 120 roeden bouwland, dat mid den in de polder ligt, als koopprijs, „een rooie rug", of tewel f 1000. Ondertusschen heeft de adspirantkooper zich terugge trokken. In de volgende maand raken we hier weer zander predikant; in t laatst van October zal ds. Vollebregt na ruim 3 Ja ren de Herv. Gemeente te hebben ge diend, deze gmeeente met Oude Tonge verwisselen. Zooals we hooren zal een be roep onmiddellijk worden uitgebracht. Het vereenigingsleven wordt na een rustperiode van een klein half jaartje weer wakker en met spoed wordt gewerkt aan de oprichting van een damclub. ArkeJL De minister van sociale zaken heeft toestemming verleend voor de uit zending van ten hoogste tien werkloozen naar de rijkswerkverschaffing in het Cu- lemborgsche veld. B. en W. zullen de raad voorstellen èb politieverordening te wijzigen in dien Mn dat bij mobilisatie en dergelijke "bui tengewone omstandigheden de vergun- nings- en verlofslocaliteiten gesloten zul len worden. De collecte voor het propaganda- i de studiekas, ten bate der vrij- E hervormden in Nederland, Zondag alhier gehouden, bracht ruim f 20 op. Wegens vernieuwing der sluisdeuren zal deze week de schutsluis aan de Ar- kelschedam gesloten zijn. Het raadsbesluit van 30 Juni betref fende de verordening op de heffing van schoolgeld in deze gemeente, is bij ko ninklijk besluit goedgekeurd. Bleskengsraaf. Dat het mond- en klauw zeer van grooten invloed is op de melk- gift, blijkt wel uit het feit, dat aan de Zuivelfabriek dagelijks 20.000 liter min der wordt afgeleverd, dan in normale tij den. Tengevolge van het mond- en klauw zeer is bij de veehouders PI. B. en J. B. een koe gestorven. Het ledental der Oranjevereengiing alhier is gestegen tot ruim 200. Tijdens de dienst van ds. P. Zand is een extra gift gecollecteerd van f 10. dwijk. In de plaats van den heer C. W. Korevaar, die als zoodanig bedank te, is tot voorzitter der Ned. Herv. Jonge- Mngsvereeniglng op* G.G. „De Heere is onze Wetgever" gekozen de heer G. Baan. Oranjevereeniging. Giessendam. Maandagavond hield de oranjevereeniging „Oranje Boven" in het gebouw „Rehoboth" haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer A. J. v. d. Wiel Jr. opende de vergadering en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Daarna werd het jaarver slag gelezen, waaruit bleek, dat het on langs gehouden feest goed geslaagd is, terwijl men over de resultaten in 't al gemeen zeer tevreden is. De heer J. de Jong, bracht vervolgens als penning meester verslag uit over de financien. De ontvangsten hebben bedragen f 1837.90 en de uitgaven f 1790.36, zoo dat het batig saldo f 47.54 is. Bij de be stuursverkiezing werd de heer J. de Jong als bestuu- i. ,zen, terwijl in de, plaats van den heer C. A. van Iepe ren tot bestuurslid gekozen werd de heer J. M. ven ^i.cht. Begoten werd ln de volgende vergade ring plannen te bespreken voor 'n even tueel te vieren feest in verband met de bls. heugelijke gebeurtenis. Bij de rondvraag werd nog gesproken over de herdenking van het 40-jarig re- geeriagsjubileum van de koningin. Daar na sloot de voorzitter de vergadering. De opkomst der leden was niet groot. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan thans nog 199 personen als werkloos ingeschreven. Het aantal wordt weer steeds grooter. - Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk een gift van f 25 gecollecteerd voor de diaconie en een gift van f 26 voor de kerk. De heer A. Blokland heeft ontslag genomen als secretaris van de pluim vee- en konijnenhoudersvereeniging. In de plaats van den heer J. L. van Bekkum is tot secretaris-penningmees ter van de vereeniging tdt bevordering der bijenteelt in Nederland, afd. Gtes- sendam en Omstreken gekozen de heer A. Benders. KorfbaL Giessendam. De korfbalclub Vrien denschaar I speelde een competitie wed strijd tegen Oranje-Wit uit Dordrecht. Hoewel Vriendenschaar met 3 invallers speelde wist men het nog tot een gelijk spel te brengen. De uitslag was 22. Concert. Giessendam. Zaterdagavond hield de Harmonievereeniging „Tempo" van Gies- sendam-Hardinxveld op een terrein van den heer P. de Vos aan de Oranjestraat haar laatste zomeravondconcert. De ver schillende nummers werden goed uitge voerd. De belangstelling was zeer groot. De verkoop van speldjes ten bate van genoemde vereen^ing heeft ruim f 17. opgebracht. Giessendam. De heer J. de Koster heeft 1250 oude rijwielplaatjes en een hoeveel heid oud lood enz. tot een totaal gewicht van 15 K.G. ingezameld ten behoeve vati de TB C. bestrijding. Giessen-Oudekerk. Het bestuur van de Oranjevereeniging heeft besloten in November een bazar te organiseeren. De opbrengst daarvan zal bestemd zijn voor het vieren van *t regeeringsjubileum van de Koningin. Wijkverpleegster. Goudriaan. Voor de betrekking van wijkverpleegster bij de Groene Kruis at- deelingen Ooudriaan—OttolandBrand wijkMolenaarsgraaf hebben zich 36 sol licitanten aangemeld. Gevonden: een tabakspijp. Tni gem.- veldwachter. Waterleiding. Hardinxveid. Het gemeentebestuur heeft den heer Vreeling opdracht gegeven tot uitbreiding van het buizennet der water leiding aan de Sluisweg. Met de aanleg zal hwvrwwi enkAU bah aanmng «dat de aldaar ge bouwde woningen ook op het waterlei dingnet kunnen worden aangesloten. Het plantsoen aan de Sluisweg is thans geheel gereed gekomen. Dit werk is in werkverschaffing uitgevoerd door den heer H. de Jong. alhier. Langs dit plantsoen is een lengte van 18< bouwgrond beschikbaar, die reei ia verkocht. Veertien woningen zijn hier gereedgekomen, terwijl nog 8 huizen (4 blokken van 2 woningen) in aanbouw zUo. Hardinxveid. Ten behoeve van twee jongelieden, die het gemeentelijk gymna sium te Gorinchem bezoeken, is door Hardinxveid over 1936 aan die gemeente verschuldigd f 450,30. De bijdrage voor 44 leerlingen, van hier, die over 1936 de ambachtsschool te Gorinchem bezochten is bepaald op f 1834,15. Mond- en klauwzeer. Hardinxveid. Het aantal gevallen mond- en klauwzeer onder het vee breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. Zoo goed als de gehate veestapel in deze gemeente is reeds aangetast. Gevallen met doodelijke afloop hebben zich tot nu toe gelukkig nog niet voorgedaan. Hardinxveid. Op de Zaterdag jj. ge houden serie wedstrijden to Almkerk be- haaide HK.C. alhier een 2e prijs. HK.C. speelde tegen de 3 hoogste clubs uit de competitie, zoodat dit een mooi succes genoemd kan worden. Hardinxveid. Maandagmiddag had op de begraafplaat* te Boven-Hardinxveld de teraardebestelling plaat* van hot stof felijk overschot vau den heer D. J. de Ruiter, oud-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Boven-Hardinxveld en oud- heemraad van de polder Hardinxveid. Aan het graf sprak ds. O. de Jongh, Herv. predikant te Gorinchem, waarna een zoon dank bracht voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. Hei- en Boeicop. Dinsdagmorgen ont dekte mej de B„ toen zij per rijwiel pas seerde, dat brand was uitgebroken in de woonkamer van het perceel, bewoond door den arbeider de J. In een oogen- blik was sty het huis in geenteki, waarna zij er in «lfirgde met behulp van buren de vlammen te dooven. Bij onderzoek bleek, dat de echtge- noote van de J. even te voren de kachel had aangemaakt, waarna de daarbij hangende kleeren vlam hadden gevat. Aan *t flinke optreden van mej. deB. is het te danken, dat erger is voorkomen. Mond en klauwzeer. Hei- en Boeicop. Van het eerst voor komende geval van deze gevreesde vee ziekte is in deze gemeente aangifte ge daan en wel door den veehouder E. de With alhier. De noodige bestrijdings maatregelen zijp vanwege den burge meester getrolteh. Nieuwland. De heer R. Bijkerk, ehem. doet. alhier, is benoemd tot leeraar aan de Hoogere Textiel School te Enschedé. Het dochtertje van den heer De B. kreeg een ijzeren raam op het hoofd en liep zoodanige verwondingen op, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Mond- en klauwzeer. Nieuwland. De landbouwers K. en v. d. B. hebben aangifte gedaan van mond en klauwzeer onder hun vee. Dit zijn de eerste gevallen in deze gemeente. Concert. Noordeloos. De muziekvereen. „Volhar ding" gaf haar laatste zomeravondcon cert in de muziektent. Er was groote be langstelling en men heeft genoten van het goed uitgevoerde programma. Een bloempjesverkoop ten bate der kas bracht f 26 op. Maselen 1 Noordeloos. In deze gemeente heerschen in erge mate de mazelen onder de kinde ren. Van de Of L. School zijn ongeveer 30 kinderen aangetast. Landbouwcursus. Nieuwland. By voldoende deelname zal deze winter een landbouwcursus worden gegeven. Het aantal cursisten moet min stens vyftien bedragen. Ottoland. Het mond- en klauwzeer breidt zich steeds verder uit en er komen telkens weer nieuwe, gevallen voor. Bij een tweetal veehouders is reeds een koe aan deze ziekte bezweken. Voor de op 1 November vaceerende betrekking van wijkzuster bij de Groerife Kruisafdeelingen Goudriaan-Ottoland- Molenaarsgraaf-Brandwijk wegens be danken van zuster S. de Groot, hebben zich reeds 20 sollicitanten aangemeld. Raadsbesluiten Oud-Alblas. De gemeepteraad kwam Woensdag in vergadering by een. Ged. Staten hadden goedgekeurd het raadsbesluit betreffende de aansluiting by het Vertificatie Bureau van Nederl. Gemeenten. Ten aanzien van de gewezen nachtpo li tie, den heer J. Hardam, werd de juiste pensioengrondslag vastgesteld, wat des tijds is verzuimd. Eveneens werd KEJtgesteid 4e panai oenggrondalag van den gemeente-ontvanger en tevens van den waarnemend gemeente-secreta ris, den heer Diepenhorst. De voorzitter stelde namens Burg. en Weth. voor de oudste brandspuit van de gemeente te verkoopen. Er zyn twee per sonen, die er een bod naar hebben ge daan, nJ. een bod van f 5 en een van f 15. Besloten werd aan den heer G. B. Nijhoff de spuit Je verkoopen voor een bedrag van f 15 De heer Kortland, die te weinig werk heeft als lantaarnopsteker, wéfö voor het zelfde salaris tevens aangewezen tot ge meente-reiniger. Voor het houden van een landbouw cursus werd van gemeentewege een sub sidie verleend van f 60 aan het bestuur der Bpz. School als vergoeding voor ver lichting en verwarming. Van de afdeelingen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw en van de afdeeling van de Bond van Kaasprodu centen en van die der Land- en Tuin bouw, was een schrijven ingekomen met het verzoek in de kom der gemeente een weegbrug te plaatsen. De voorzitter, die een dergehjke weegbrug van groot belang achtte, waarschuwde er tegen die van gemeentewege aan te schaffen, doch b.v. hiervoor een bedrag op de begroo ting 1938 te plaatsen van ongeveer f 100, welk bedrag dan uitgekeerd worden zal indien er een tekort i$. Indien de gemeente Bleskenagraaf dit ook doet, kan zooiet* van particulier ini tiatief uitgaan. Besloten werd hiervoor een bedrag van f 100 vast te zetten op de begrooting 1938. Baxar Groene Kruis. Oad-AlblaIn de vorige jaarvergade ring van de afdeeling van „Het Groene Kruis" werd in beginsel besloten in de toekomst een bazar te organiseeren. De voorbereidingen zijn thans in vollen gang Aan de ingezetenen is een oproep gericht de poging tot het welslagen der bazar te bevorderen. De baten er van zijn bestemd voor afdeeling Van Het Groene Knus, de wykverpleging en de TB.C. bestrij ding. Vele vooraanstaande personen in deze gemeente hebben reeds hun steun toegezegd. Reeds nu worden gaarne voor werpen die men wil afstaan m dank aan vaard. De bazar zal worden gehouden in de lokalen der Chr. School en wel in de Kerstvacantie. Voor het afleveren van verschillende voorwerpen kan men te recht by: mevr. De Haan—Bongers, no. 56; mevr. BroerJongeneel, no. 221; mej. Tuijtel no. 209 en mej. H .F. Jongeneel no. 150 en ook by do bestuursleden van de afdeeling van Het Groene Kruis, welk bestuur tevens de c« reiding vormt. Tot eere-voorzitter is G. C. van Dobben de Bruin, burgemeester dezer gemeente en tot eereleden oud-bur gemeester W. Boudet van Dam, ds. en mevr Steur, dr. en mevr. De Haan en dr. en mevr. Ingelse. Adviseerend lid is de heer D. E. H. Diepenhorst, gem.-ont- vanger. Behalve de genoemde dames zitten nog in het damescomité mevr. Bezemervan der Linden, Zuster Hamerpagt, mej. C. Boon en mej. J. Eykelenboom. Het doel van deze bazar is het voort bestaan der bovengenoemde vereenigin- gen en instellingen in de toekomst meer te verzekeren in het belang van de ge- heele bevolking. Alle arbeid, die bij de voorbereiding dezer bazar wordt verricht geschiedt geheel gratis. ScheUuinen. Het korte, druk bereden stuk weg, dat de verbinding vormt tus- schen de Rivierdyk en de Kanaalbrug, verkeert vaak in slechte en zelfs in ge- vaariyke toestand. Nu en dan knappen enkele particulieren de slechtste gedeel ten wat op, omdat biykbaar geen enkel openbaar lichaam zich iets van dit weg- deel aantrekt. Men schynt niet te weten, of het waterschap „De Alblasserwaard", de Linge-uitwatering, dan wel de gemeen te Gorcum de onderhoudsplicht heeft. ScheUuinen. By de aanleg van de pro vinciale weg door de Alblasserwaard zyn uit deze gemeente vyf werkloozen te werk gesteld. Dit aantal zal wellicht stygen tot tien. Sedert de brug over het kanaal ge sloten is voor auto's, zwaarder dan 3500 k.g„ nemen de groote vrachtauto's, die van de Ryksweg komen, de Langeweg langs de Vliet, om Gorcum en verder ge legen plaatsen te bereiken. Het gevolg daarvan i§, dat de Langeweg, voorheen een goede, rustige weg voor wielrijders, thans verknoeid is en door de fietsers ge meden wordt. Mond- en ScheUuinen. Het mond- en klam waarvan de vorige week hier nog maar enkele gevallen bekend waren, heeft zich deze week onder het vee sterk uitge breid. Paard omgekomen. Streefkerk. Woensdag geraakte, door dat een bruglegger brak, het paard van bakker Vlot te water. Met veel moeite werd het dier op het droge gebracht. Nadat het weer eenige stappen had ge- loopen, zakte het beest in elkaar en 'stierf. Het cadaver is naar cte nood- slachtplaats vervoerd. De wykverpleegster van „Het Groe ne Kruis", zuster De Vries, heeft zich met ingang van 15 September gevestigd ten huize van den heer A. de Bruyn wijk B. No. 135. CONSUMPTIEMELKPRIJS. Nederlandsche zuivelcentrale. 19 t.m. 25 Se^ember. Consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 6.75 ct., even tueel verhoogd met premie of vermin derd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings-minimumprys 5.70 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. DE VARKENS VOOR ZWITSERLAND en de prijzen voor dr. Deterding Het Eerste Kamerlid, de heer Pont, heeft nieuwe vragen gesteld aan den minister van eccnomische zaken betref fende de kwestie van de levering van varkens voor de Veehouderij centrale en de reductie aan dr. Deterding. Allereerst wil de heer Pont de naam weten van het Zwitsersch importconsortium en verder vraagt hy, waarom, indien aan dit con sortium werd verkocht, de facturen ten name van de N.V. ZU ver sunt en Pinto's Handelmaatschappy te Rotterdam zijn uitgeschreven. Indien het juist is, dat verwachtingen omtrent toekomstige gunstiger transac ties met Zwitserland de bedonge prijs aannemelijk deden zijn, hoe vallen deze verwachtingen dan te rijmen met de door de regeering gevoerde politiek van pro ductiebeperking, waardoor een blijvende verovering van nieuwe markten wegens een alsdan noodwendig te voorzien te kort aan varkens tot de onmogelijkheden behoort? Derhalve scnynt het verxoopen van de betreffende partyen tegen prij zen, belangrijk lager dan die, welke el ders konden worden gemaakt, weinig za- keiyk. Verder vraagt de heer Pont: Was dr. Deterding op het oogenblik, dat hy genoegen nam met een prysreductie van f 0.03 per K.G. (de .elft van net ver- schü tusschen f 0.40 en f '34) er irede bekend, dat de Veehouderycentraleook voor f 0.32 en f 0.30 had verkocht? Zoo neen, is hier dan wel sprake van een coirecte halveering var. het prijsverschil? I* de minister niet van oordeel (nu zijn ambtsvoorganger uit waardeering voor dr. Deterding s ingrijpen op deze reductie van f 0.30 is ingegaan), dat een dergelij ke handelwyze in het algemeen afkeuring vetóient, in het byzonder wanneer perso nen, die als dr. Deterding zich voor hun vaderland zeer verdienstelijk hebben gemaakt, daarvan het slachtoffer wor den? Als dr. Deterding geen recht kon doen gelden op een berekening der varkens te gen de laagste prijs, waarop ze aan wel ke „buitenlandsche" afnemer dan ook zouden worden verkocht, draagt dan de derhalve onverplicht toegestane reductie van f 0.03 feitelijk niet het karakter van een geschenk ten koste der Landbouw crisis-centrale, derhalve van de bóeren- leveranciers', tot wier steun dr. Deterding1* aankoopen juist zouden strekken? Indien daarentegen dr. Deterding krach tens gemaakte overeenkomst wel aan spraak kon doen gelden op deze laagste prys, is dan deze maatstaf niet slechts op de varkens zy het ook achteraf en slechts ten deele toegepast, doch ook op de overige door of namens hem aan gekochte producten? Is de regeering niet van oordeel, aldus luidt de laatste vraag, dat, waar uit het antwoord van den minister wel is geble ken, hoezeer de Veehouderijcentrale op belangrijke punten gefaald heeft, het in het welbegrepen landsbelang moet wor den geacht ten spoedigste tot liquidatie der Veehouderijcentrale te besluiten? A Tegenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van vredes-voorbereiding GENERAAL SMUTS OVER OOR- LOGSGERUCHTEN. Geen wereldbrand in zicht. Generaal Smuts heeft te Standerton (Zuid-Afrika) in een redevoering ge sproken over de oorlogsgevaren en de bewapeningen. Ofschoon de toestanden iü de wereld onrust en ongerustheid wekken, zeide hij, verwacht ik geen we reldoorlog, omdat ieder jaar alle landen daarvoor meer gevreesd worden. De bewa peningswedloop is meer een maatregel tot zelfverdediging dan het gevolg van •logszucht. Derhalve hecht ik geen ge loof aan alle geruchten omtrent oorlog. De onzekerheid en de vrees kunnen ech ter even gevaarlijk zyiyals oorlog, want zij ondermynen de economische wel vaart. Zuid-Afrika moet zich bewapenen maar niet met de wensch in een oorlog te worden betrokken. NIEUWSBLAD VOOR EUTD-HOLLAND W UTRECHT lehoonhmnwhe Cwnat MM DE Men vindt in ona bind in elk nummer Een hootdartikel, een buiten- landsch overzicht,uitvoerig streek- nieuwH, verslagen van gemeente raden, rechtszaken, vergaderingen, telegrafische- en radioberichten, een foto-pagina, verslagen van de dat deze zi'tting houdt, landbouw- berichten, opgaven van de bur gerlijke stand, gemengd nieuws, een spannend feuilleton, een sport- rubriek. In het Vr ij dagnummer bo vendien uitvoerige opgaven van Predikbeurten, een rubriek „Voor de Vrouw", een „Jeugdrubriek", een boeiend kort verhaal, een wekelijksch praatje „Van Rondom" door jan Kijkuit. In de advertentiënFamilie berichten uit de geheele streek, vertcoopingen en verpachtingen, mededeelingen van gemeente- e» waterschapsbesturen, dienstrege lingen, vraag en aanbod van per soneel, „Seinlichtjes", kleine ad vertenties en allerlei aankondi gingen van belang voor de buis vrouw of den zakenman. Tweede Kamer, gedurende de tijd, Onie abonnee, bunnen .ragen de bela.tlngen betreffende luxenden, welbe gratl. beantwoord worden.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4