T Plaatselijk nieuws [Plaat; Sportnieuws 2000 Brief uit Nieuwerkerk aan den IJssel.1 b''2otmeden de raad zal,dlt, wel WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1937. No. 786®. Nil in Duivenvlucht. vereeniging door bou- het werd werd stak i peling f 5; zoete kroonappelen f 2.75— f 4.60; Leopoldperen f 10—f 13.80; ber gamot f 6.10—6.15; ponsperen f 3 (val); bloemzoet f 3.75—f 6; handperen f 7.80; stoofperen f 7.75; Boter f 0.65 p. p. hef toe er lossen gedeelte Vian voltooiing va over de spoor gens voor het gedeelte word W De verbind) sterdamBod Gravenhage— Gouda, welke nomen, zal te; nen zijn volt van f 230.000 Voor zoovi Rotterdam, w weg Amsterda naar de stad ven met de Onze belang «nel wisselend afgeleid, dat 5 hebben om c vooruitgang v vaarden wat I het ontbijt oi uit alle strekt seffen niet, da snelle vliegtui Wij beseffen aan het ontva eeren van des weest. Zoo is brood, die wij met de couran waarbij wij oi van de arbeid, De berichten i reld zijn aan sneld langs d< verkeer, terwij richten moe te aan het public dienen! Alles, wat v: ons mogelijk verkeer. Teleg auto en vliegt op. Wij achter het intellect, 1 gevaar, dat ge; zorgen van h« het aangenam Wij schelde) wij mopperen welke voor aul auto’s moeten werkelijkheid houding tot d meeste wielrljc dememers. Ms steeds beter v benzine, prime belastingen as belastingen va krijgen daarve In de gehee! to® eene land maar men vei wij verbruiker 28 J. de 33 J. Veer. Ouderkerk a.d. IJssel. De postduiven- vereeniging „De Sneipost’ hield Zaterdag met 48 duiven een wedvlucht vanuit Ci- ney (B.) afstand 186 K.M. Aankomst eer ste duif 1.50.41, laatste 2.04.32 uur. De prijzen werden behaald als volgt: 1 G. van Duyvendijk. 2, 3, 5 en 11 Van der Ham en Mour.k. Krimpen ad IJ-iel; 4, 7, 8 en 9 H. A. Opschoor, 6 en 12 J. van Brandwijk; 10 J. Mourik, Krimpen ad. IJssel. Verschijnt en Vrijda; ii ng: voor uaanden Met vers Voetbaluitslagen. 'biessendam. De v.v. U.N.O.I speelde een wedstrijd voor de competitie tegen Strijensas I en verloor met 32 Het tweede elftal van U.N.O. won de» wedstrijd tegen Arkel 2 met 51. Krimpen a.d. IJssel. Zondag speeld» D.C.V. I een wedstrijd voor de 3de klassa KJi.VB. tegen IJ.C. van Hendrik-Ido- Ambacht. Onze dorpsgenooten verloren deze wedstrijd met 3—2. D.C.V. II verloor met 3—1 van Sparta 4, terwijl D.C.V. 3 met 130 won van Charlois 2. D.C.V. 4 behaalde’een gelijk spel tegen St. Volharden 4. Stand 1—1. te aanwezige tegen de mag DE Planne Aan de Men begrooting M we het volgen Weg no. 15 R< R, Gelden wore zetting van d lange westtelij gelegen tusscl (RotterdamI en Geldermals eenlgszins moi tendeels volto in voorkomen kunnen worde Op het oogi In aanleg en over de Noorc tigd uit de mi de bruggenboi van het Wegv; noodig in 193 baar te stelle) Weg no. 26 ABUNNE'S. c Opening bibliotheek. Ouderkerk a.d. IJssel. De volksbiblio theek van de Ned. Herv. J.V. op G G. „Onderzoekt de Schriften’ ’a. d. Lageweg zal gedurende het a.s. winterseizoen ge opend zjjn elke Vrijdagavond van 7 tot 120 wr Gemeenteraad. Bergambacht. De gemeenteraad is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Vrijdag 24 dezer, voormiddags 10 uur. Streefkerk. Zaterdagavond gaf het fanfarecorps „O.K.K.”, begunstigd fraai weer, onder leiding van den direc- teur, den hoer A. de Vries, te Rotter- z dam, haar laatste concert in dit seizoen. Het programma werd op keur ge wijze’ uitgevoerd. De opkomst van het publiek was bevredigend. Eenige jonge dames belastten zich met het innen van de ga ven door aanbieding van de bekende roosjes. Het mond- en klauwzeer blijft zich nog gestadig uitbreiden. Het aantal ge vallen is thans tot 105 gestegen. Onge veer een vijftiental hoeven is nog vrij. Vlist. De gemeenterekening. dienst 1936 is nu reeds door Ged. Staten goedgekeurd. Dammen. Benschop. Aam den vierkampwedstrijd gesplitst in 3 klassen, uitgschreven door de schaak- en damvereeniging „Dam- lust* te Stolwijkersluis, hebben 5 leden van de schaak- en damclub „Denk en Zet* alhier deelgenomen. Twee dezer le den, de heeren A. Schep en C. de Bruijn, wisten resp. in de 2e en 3e klasse al hun partijen te winnen, waardoor zij in het bezit kwamen van de hiervoor uitgeloof de medailles. Benschop. Uitgaande van de Benschop- ochopsche Pluimveevereeniging heeft de zer dagen op verschillende bedrijven door een daartoe aangewezen deskundige een keuring van leghennen op gezondheid en leggeschiktheid plaats gehad. Gekeurd werden in totaal 1606 dieren, waarvan 218 werden afgekeurd. Capelle a.d. IJssel. De 16-jarige S. Boender was voor de ouderlijke woning aan de IJsselmondschelaan op een trap bezig de glazen te wasschen, toen zij het evenwicht verloor en door de ruit viel, waarbij zij ernstige snij wonden aan de arm bekwam, zoodat geneeskundige huip moest worden ingeroepen. Naaikrans. Capelle a.d. IJssel. De Evangelisatle- oommlssie der Geref. Kerk aan de IJssel- mondsche laan besloot dit jaar geduren de de wintermaanden een evangelisatie- naaikrans voor meisjes van 1216 jaar te organiseeren. De dames J. van Adri- ghem en L. J. E. de Bakker zijn met de leiding hiervan belast. Mej. J. K. Meijer heeft ontslag ge nomen als onderwijzeres aan de Geref. Zondagsschool „Jachin”. De gebroeders Van Oosten, wonende aan de Tollensgracht, kwamen uit een echoot te Rotterdam en reden op de ’s-Gravenweg met htfn rijwiel tegen el kaar, met het gevolg dat zij over den weg vielen. Een achter hen aankomende auto moest uit alle macht remmen om niet 9W (te fciagen heen te rijden. Eén der gemeenteraad voor te stellen in deze vacature een mannelijke leerkracht te 1 aan nemen, daar aan deze school nog twee onderwijzeressen overblljyen. Onze plaatselijke muzïekvereen g n- gen roeren zich geducht; „D.K.V.” orga- „Knegtsbosse” in Concordia. Uit het ver slag van den secretaris, den heer A. C. Faaij, bleek, dat het ledental in het af geloopen jaar van 55 op 57 was ge bracht. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer Jo van Zeist bleek dat de ontvangsten waren f 547,08, saldo niseerde een bazar, welke ruim f 1000.— I vorig jaar f 884,02. Tesamen Inkomsten wij goed inge.icht dan I f 1431.08. Uitgaven f 714.95. Hieruit blijkt dat het boekjaar een nadeelig slot op- leveit^an f 170,07, wat na aftrek van drie maanden contributie k f 92 een ver lies over dit boekjaar is van t 78,07. De rekening was in orde bevonden en zal aan het gemeentebestuur voor controle worden doorgezonden In het bestuur werd herkozen de heer W. Reichard, ter wijl nog besloten werd om evenals het vorige jaar gedurende de drie winter maanden geen contributie te heffen. DE WEG GOUDA—OUDEWATER. Openstelling omstreeks 26 October. Haastrecht. Omstreeks 20 October is de openstelling van bet in reconstructie zijn de gedeelte HaastrechtOudewater van de provinciale weg GoudaOudewater te verwachten. Daar de aansluitende weg- vakken reeds op peil zijn, krijgt het ver keer Gouda—Utrecht, dat thans op de route via Bodegraven, die eenige kilome ters langer is en een tol meer heeft, aan gewezen is, een uitstekende weg via Oude water ter beschikking, van belang voor de verbinding van Rotterdam en Den Haag met Utrecht. Haastrecht. Een auto, bestuurd door de heer Voskamp uit Hillegersberg, die in de bocht van de voormalige bleekerij van den heer Van Leeuwen het stuur niet kon houden door de groote snelheid bij het passeeren van een tegenligger, reed dwars over het rijwielpad en bleef nog maar juist uit de IJssel. De politie was spoedig ter plaatse en trad handelend op. Het aantal veestapels in Haastrecht en Vlist, dat door het mond- en klauw zeer is besmet, is thans de 100 nabij. Hengelconcoara. Krimpen a.d, IJssel. Op Zaterdag 25 September zal de hengelvereeniging „Ons Genoegen” een hengelconcours houden, waaraan alle ingezetenen kunnen deel nemen. Esperanto. i Krimpen. a.d. IJssel. Evenals het vori ge jaar zal thans in de gemeente ook weer de gelegenheid worden opengesteld tot het volgen van een Esperanto-cursus. Deze cursus zal uitgaan van de Esperanto vereeniging hier ter plaatse. Het aantal leerlingen bij de Centra le werkplaats voor Jeugdige werkloozen bedroeg de afgeloopen week 38. In deze werkplaats is men thans bezig met het bouwen van een motorboot. Het werk bui tenom is thans zoo goed als gereed en reeds is men begonnen met het binnen werk. Krimpen a.d. IJssel. Het aantal tewerk- gestelden bij de gemeentelijke Werkver schaffing bedroeg in de afgeloopen week 203, terwijl het aantal steuntrekkenden ondersteund volgens de steunregeling 88 bedroeg. Het aantal ondersteunden vol» gens het Burgerlijk Armbestuur bedroeg 80. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag 313 personen als werkzoekend ingeschreven. Het aantal in geschrevenen neemt hier thans geleidelijk af. Krimpen a.d. IJssel. De postduiven- vereeniging „De Vriendschap” hield Zon dag een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Apeldoorn. De afstand be draagt 105 K.M. Aan dit concours na men 130 vogels deel. De duiven werden om 8.05 uur in vrijheid gesteld. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 32 P. Koolmees; 2. 19 en 22 J. de Mik; 3 en 27 P. Verschoor; 4 C. Heuvelman; 5 en 8 G. Schouten; 6 en 29 Chr. v. d Weiden; 7 en 25 H. van Housselt; 9 J. Koolmees; 10, 16 en 20 C. Heuvelman; 11 M. van Mullem; 12 A. Treure; 13 K. Visser; 14 A. Huisman; 15 M. Human; 17 en 24 J. den Boer; 18 en 31 C. Brussee; 21 en 26 B. de Groot; 23 H. Braanker: Jong: 30 A. Human; 33 J. Veer. Aan komst 1ste duif 9.27.52 uur; laatste duif 9.38.38 uur. De heer P. Koolmees behaalde met de 1ste prijs een rollade, terwijl de heer P. Verschoor met de 3de prijs de Konings- poule en 5 pond boonen wist te behalen. Lekkerkerk. Het verloop der veilingen is als volgt: Aangevoerd 3770 eieren. Heb eieren f 2.753.65; kipeieren f 4.55f 5.05 per 100 stuks; Andijvie f 11.10; bos peen f 3 603.70; kroten f 1f 1.25; pos telein f 23, bloemkool f 3.55f 8; spi nazie f 0.05; stoksnijboonen f 11.85f 13; stamboonen f 6.45f 6 60; spekboonen f 6.70f 8; sla f 1f 105; meloenen (di verse) f 3.10—f 11.80; druiven (Franken- thalers) f 11.50f 13; roode kool f 4.80 f 5; groene kool f 4.50; savoye kool f 6.45 f 6.90; waschpeen f 115f 1.25; toma ten f 2f 2.15; komkommers f 1.501.60; zilveruien f 0.06'/i; Maagdeperen f 3.25— f 9; gieserwildeman f 6.45f 7; transpa rant du Conseil f 914.65; Groninger kroon f 8.258.50; guldelingen f 7.45 X KM; UmUjMet X i, zoete pQ>- Wie is de eigenaar? Witlige-Langerak. Mej. Hoogendoom heeft Maandag een vermoeide postduif uit het water gered. Het dier was gemerkt: één ring G 109; andere ring: V.VB. Rottd. N. 37 1101. Bij den heer Joh. v. Lent werd een beste geit het slachtoffer van het heer- schende mond- en klauwzeer. Usselstein. Met ingang van 1 October is onze plaatsgenoot, de heer E. van Voorst, tot waarnemer voor het Zoölo gisch Station te Den Helder benoemd. Wegens het in opleiding zijn voor een geestelijk ambt is voorgoed vrijstel ling verleend van de dienstplicht aan de ingeschrevenen A. J. H. Pompe en J. Ter- steeg. Mond- en klauwzeer. Ouderkerk a.d. IJssel. Het mond- en klauwzeer onder het vee heeft zich hier gestadig uitgebreid. In de afgeloopen week U het bekende biljet met het op schrift: „Mond- en klauwzeer, besmet ter rein” op de stallingen van verschillende landbouwers aangeplakt. De ingezetenen wordt aangeraden, de melk te koken, daar de ziekte ook op de menschen kan overslaan. Stuur gebroken. Streefkerk. Maandagmorgen reed een led.ge vrachtauto, weike gebruikt wordt voor het rijden van steenen voor de Lek dijk, komende uit de richting van het Dorp op de Lekdijk. Piotseiing bemerkte de chauffeur dat de stuurinrichting was gebroken. Door krachtig remmen trachtte hij de wagen tot stilstand te brengen, hetgeen hem echter niet gelukte. Met volle vaart schoot de auto over de stoep bij den heer J. Boel, verbrak een leuning en reed de heining in. Hier kwam het voertuig tot stilstand, juist op ongeveer een halve meter van het huis. Met stem pels moest men de auto stutten om te voorkomen dat hij zou omslaan. De chauf feur kwam ongedeerd, doch hevig ge schrokken, uit de cabine. Eind October krijgt Nieuwerkerk zijn eerste plaatselijke Middenstandsbeurs waaraan een winkelweek vooraf gaat. De afd. van K.N.M.B. heeft de laatste 2 jaren medegewerkt aan de landelijke I Micaweken en daar deze voor dit jaar niet te verwachten zijn heeft men zelf het initiatief genomen tot het orgam- ■eeren van een winkelweek en hieraan een vierdaagsche tentoonstelling verbinden. Van de ruim 30 leden waren er slechts drie plannen van het bestuur; zoodat worden aangenomen dat het plan sla gen zal Wat niet slaagde was het adres van de middenstanders aan de gemeen teraad. Daar zij vergeten waren het adres op gezegeld papier te stellen, werd hun verzoek om verlaging der tarieven van electriciteit voorloopig van de baan geschoven. Zeer waarschijnlijk zal er bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting nog wel over verlaging van de ta rieven te redeneeren zijn. Uit de toe lichting welke de burgemeester gaf bij de aanbieding van de gemeentebegroo- ting kon dit worden afgeleid. Voor het G.E.B. was het vorig jaar ingevoerde vastrechttarief geen tegenvaller, stroomverbruik nam aanmerkelijk de verschillende bezwaren welke eerst bij de afnemers bestonden 1 zich in de practijk meer en meer op. Niet zoo gemakkelijk op te lossen is de vaststelling .van een uitbreidingsplan de vraag waar zal in de toekomst wor den gebouwd houdt verschillende were en grondeigenaren bezig. Intusschen maken de huizen op dorp een goede prijs. Een oud huls, dat dezer dagen in veiling werd gebracht.' deed ruim f 4000.Vorige week ook onderhandsch een perceel grond achter het dorp gelegen, verkocht voor f 700.De kooper wil het perceel laten is vast- daar bouwen mag. Wordt dit toege- Mggen tot het uitbreidingsplan gpsteld om af te wachten of hij huizen flLvurrtu ^*“6, v>*v ti taan dan zullen er minstens vier wo ningen op gebouwd worden. Alhoewel hier geen woningnood heerscht kunnen nog heel goed enkele goedkoopere wo ningen er bijkomen.. De gemeente zou dan ook verder kunnen gaan op de reeds ingeslagen weg, n.l. eenige woningen on bewoonbaar verklaren. Mej. Spronk, onderwijzeres aan de o- penbare school aan de ’s Gravenweg Is voornemens in het huwelijksbootje te stappen, waardoor leege plaatsen zullen ontstaan in de besturen van verschil lende vereenigingen, waarin mejuf frouw Spronk, zitting heeft. Het dage- Bjksch bestuur is voornemens aan den opbracht. Zijn zullen de heeren een groot gede Ite van het saldo aanwenden voor betaling van de gemaakte onkosten en vor onderhoud en vernieuwing der muz ektent, terwijl ook een paar nieuwe muz ek n trumen- ten zouden worden aangekocht. DK.V. kan het dus voorloop! g wel weer een poosje uithouden. Minder gunstig schijnt de kaspositie van het Chr. Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap” te zijn, deze in het vorig jaar opgerichte heeft het hard te verduren. Een bazar, als D.K.V. hield, zou zij goed kunnen ge bruiken en een verzoek om toestemming voor een in het voorjaar te houden ba zar. is ingewill gd. Nu de zomer weder voorbij is, worden de bijeenkomsten van de Evangelisatie- commissie, in de open lucht, ook beëin digd. Indien ds. Toornvliet, de beschik king kon krijgen over een geschikte 1- kaliteit, zou hij deze bijeenkomsten ook gedurende de wintermaanden willen voortzetten. Het publiek toonde Veel be- langstell ng voor deze samenkomsten. Voor het schaakspel bestond eenige jaren ook zeer veel belangstelling, zoo dat onze gemeente een schaak- en een damclub rijk was, maar ook hier was ’t „Opgaan, Blinken en Verzinken”. Vorig jaar een clublokaal gehuurd, stoelen, ta fels en ander materiaal aangekocht, doch nu strandden de pogingen om de wedstrijden weder op gang te krijgen. De gemeente heeft een speelterrein voor de jeugd beschikbaar gesteld aan de Parallelweg. De eerste dagen werd er druk gebruik van gemaakt, maar spoe dig deden zich verwikkelingen voor tus- schen de spelenden en de omwonenden, waarbij de jeugd zich niet van haar bes te zijde liet zien. Het gerucht dat de politiedienaren v. Stralen en v. d. Weiden met pensioen zouden gaan, kunnen wij tegenspreken. Anders denkt de coöperatie veteraan, Adr. van der Dussen er over Hij be dankt voor alle functies, welke hij be kleedde in landbouworganisaties. De heer van der Dussen, die ruim 80 jaar oud ia blijft voorzitter van de landbouwveree- niging de „Eendracht*. Omtrent de geruchten over verplaat sing van de vleeschfabriek van Korten oord naar de exportslachter^ van den heer Stout aan de ’s-Gravenweg. honen wij in een volgende brief stellige be richten te kunnen geven. LFC. III—O.N.A. VI (Gouda). Lekkerkerk, Als scheidsrechter C. de Bode laat tossen, wint ONA deze, zoodat LFC na het begjnsignaal aftrapt en di rect enkele aanvallen onderneemt, doch ze weet het net nog niet te vinden. Dan trekt ONA ten aanval, maar de LFC keeper grijpt goed in. Drie hoekschoppen op het LFU doel worden weggewerkt. LFC weet daarna het spel te verplaatsen en nadat de bal van links goed was voor gezet, maakt de r. buiten geen fdut en plaatst den bal in het doel (1—0). Nadat ONA eenige aanvallen ondernomen heeft en een hoekschop geen resultaat heeft opgeleverd, wordt het spel weer ver plaatst en een mooi schot van de l.-bin- nen van LFC stompt de keeper over zijn doel. Bij een a^gemeene aanval van LFC weet de middenvoor de voorsprong te vergrooten (2—0). Vijf minuten later weet de l.-buiten van ONA de achterstand te verkleinen (2—1). Daarna maakt een der ONA-spelers hands in het strafschop gebied en wordt e^n penalty gegeven. Eerst wordt naast geschoten, maar er moet opnieuw geschoten worden door een fout van de.keeper. Nu wordt over ge schoten. Korten tijd later weet de mid denvoor van LFC uit een corner de stand op 3—1 te brengen. Na de rust wordt met wisselende kans gespeeld, maar beide partijen kunnen het net niet meer vin den. Als het eindsignaal klinkt heeft LFC III dus met 31 gewonnen, zoodat ouzo verwachting dus wel is bewaarheid. rijwielen werd gehavend. De jongens kwa- I men met de schrik yrlj. Duivensport. Giessendam. De postdulvenvereen. „Stormvogels” hield een wedvlucht van uit Ciney (Belgie), over een afstand van 171 K.M. De duiven werden des morgens om 1145 uur in vrijheid gesteld en be reikten de hokken als volgt: W. de. Boon en J. van Mill 4-5-Ö-7-8 -11-16-17; T. Roza 2-12-18; L. Klop 3-9; A. Dubbeldam en T. Vogel 10-14; J. Pot ters 13; D. A^van Rijsbergen 15; Aan komst eerste duif des nafhiddags om 1 uur 43 min. 00 sec.; laatste duif 2 uur 07 min. 20 sec. Tevens werd een gecombineerde wed vlucht gehouden van „Stormvogels” en de vereeniging „Tot Weerziens” van Werkendam. De uitslag daarvan luidt als volgt: H. Admiraal 1-2-3; J. A. Vis ser 4-7; J. Zwets 5-6-10-20-21-22-24: A. B. Paans 7-15-16; W. de Boon 8-12-13 14-18-19-27; T. Roza 9; L. Klop 11-23; P. van den Heuvel ^5; A. DubbeMam eh T. Vogel 26. De Korfbalclub „Vriendenschaar I” speelde een competitie wedstrijd te gen A.K.C. van Alblasserdam en ver- loor met 5-1. Op Dinsdag 28 en Woensdag 29 1 September zul’en ten bate van de Be waarschool ol ebollendagen worden ge houden. JONGEN AANGEREDEN. Gouda. Op de Graaf Florisweg Maandag de zevenjarige L. Lekkerkerker, wonende in de P. C. Bothstraat. zonder op het verkeer te letten, achter een vrachtauto de weg over. Hij werd door een personenauto uit Rotterdam gegrepen en tegen de straat gesmakt. Het rechter voorwiel van de wagen reed over zijn rechterbeen. In bewustelooze toestand is de Jongen naar het Sint Josephpaviljoen gebracht. De jongen had een gebroken been, een hersenschudding en een snlj- wond boven het rechteroog bekomen. Den autobestuurder treft geen schuld. De wagen werd aan de voorkant bescha digd. Gouderak. Het huis van den gem - veldw. zal telefonisch worden aangesloten met doorverbinding naar het Raadhuis. Wanneer men dus in het Raadhuis geen gehoor krijgt, kan men toch verbinding krijgen met de politie. De „Knegtsbosse*. HaMteecht. Vrijdag vergadente da Mond- en klauwieer. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Ongeveer 30 veehouders in deze gemeente hebben ten gemeentehuize aangifte gedaan van de veeziekte mond- en klauwzeer. De z«ekte neemt op verschillende plaatsen een kwaadaardig karakter aan. A.R.J.A. Ouderkerk a.d. IJssel Zaterdagavond kwam de plaatselijke vereeniging van de A.R.J.A. in de Chr. School I in de Krom me in ledenvergadering bijeen. De voor zitter, de heer W. van den Heuvel, open de door te laten zingen Ps. 105 5, te le zen Ps. 78 1—22 en voor te gaan in ge- I bed. Vervolgens heette htf alle leden wel kom op deze eerste vergadering van de wintercampagne. Na eenige bespreking I werd besloten deze winter niet de zchet- sen uit het Araja-blad te volgen en te behandelen, daar deze boven het bevat tingsvermogen van een deel der leden blijken te gaan. Men zal thans een aan vang maken met de behandeling van het A.R. Beginselprogram, waarvan op de volgende vergadering de heer T. de Jong art. I zal inleiden. Daarna werden de no tulen gelezen, waarop de secretaris mee deelde, dat 3 leden hadden bedankt en 2 zich weer als lid hadden opgegeven. Ver volgens kreeg de heer A. W. Goudriaan het woord tot het inleiden van zijn onder werp getiteld: „Ordening”. De inleider zette allereerst uiteen wat men onder ordening verstaat en hoe dit begrip om schreven wordt. Daarop gaf hij de mee- ningen weer van de liberalen, socialisten, fascisten en Roomsch-Katholieken over deze materie, waarna hij aan de hand van het rapport der commissie Schouten de bezwaren van A R. zijde tegen de or dening uiteenzstte. De ordening moet rusten op sociale rechtvaardigheid naar de eisch van Gods Woord. Tei^lotte be sprak de inleider eenige ordenlngsvragen 1 van de laatste tijd. Na de pauze werden vragen beantwoord. Hierna sloot de se- cretaris de goed geslaagde vergadering met gebed, na het zingen van Ps. 89 1. Concert. Nieuwerkerk a.d. Us^eL De muziekver- eenigmg „Door Kunst Verkregen" heeft Zaterdagavond het laatste opeiuuchtcon- cert in cut seizoen gegeven. Gedurende de zomermaanden heeft D. K. V„ onder lei ding van haar bekwamen directeur, den heer C. van Gent, de gemeentenaren her haaldelijk doen genieten van deze open luchtconcerten, welke, gezien de belang stelling, zeer bij het publiek in de smaak vielen. Na afloop van dit laatste concert werd in de zaal van den heer Boerop de trekking gehouden van de verloting wel ke D.K.V. georganiseerd had. De hoofd prijzen vielen op de volgende nummers: 1561 een rijwiel; 1781 een dressoir; 402 een theeservies. De Rotterdamsche politie heeft te gen B. v. d. D. proces-verbaal opge maakt terzake het plegen van valschheid in geschrifte. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. Terug te bekomen bij den heer Engelfried Parallelweg. Door nog niet opgehelderde oorzaak sloeg een 12 meter hooge schoorsteen op het tuinbouwbedrijf van den heer Jonge- neel aan de Ringdijk, om De schoorsteen, welke voor een stookkast stond, richtte geen schade aan het glas aan. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Dezer dagen kwam de heer S., aan de Ringdijk in de Zuidplaspolder. to» de onaangename ont dekking dat 25, hem toebehoorende, kal koenen waren doodgebeten. Reeds spoe dig was men den dader, een hord, op het spoor. Met den eigenaar van aen hond werd overeenstemming inzake de schade regeling bereikt De straatverlichting op het Dorp zal opnieuw worden gerege’d. De 3 aan de Dorpsstraat staande llchtpalen zullen warden vervangen door overspanningen, t.w. een bij de woning van den heer Bojj, één voor de Kerkstraat, en één voor de woning van den heer Twigt. Mej. B. aan de IJsselmondsche Laan Kralingsche Veer, viel olj het ramen zee- men door een glasruit, waardoor zij ern stige verwondingen opliep. Dr. E. Boon stra verleende de eerste hulp.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7