Ofcieele Mmw Telegrammen ZWARE AARDBEVING OP JAVA. Plaatselijk nieuws Nieuws in een paar Sportnieuws WEERBERICHT. Landbouw en Veeteelt ieïtj bebouwing ah het gebruik van gronden KOOIMAN. Plaatselijk nieuws toofatumL* i w jm Kerk en School MAANDAG 87 SEPTEMBER 193^ met het gevolg, dat het schip direct be gon te zinken. De kapitein, twee ande re leden van de bemanning en een pas sagier behooren tot de eenige overleven den. BATAVIA, 27 Sept. Midden- en Oost- Java zijn door een zware aardbeving ge teisterd. Bijzonderheden ontbreken op dit pogenblik nog. HET MOND- EN KLAUWZEER. Ruimere toewijzing van kal veren gevraagd. GOUDA, 27 Sept. In verband met het heerschende mond- en klauwzeer hebben de Bond van Kaasproducenten, de Bond van Coop. Zuivelfabrieken en de Coop. Vereeniging „De Producent" aan den minister van economische zaken een te legram gezonden, waarin wordt ge vraagd een ruimere kalvertoewijzing. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG, 27 Sept. Heden werden de De Franscfee veiligheidspolitie houdt zich op het oogenblik bezig met een be langrijke zaak van vervalscbte paspoor ten, waarbü een groot aantal buitenlan ders is betrokken. Er zouden reeds 31 ar restaties verricht zijn. Volgende prijzen uitgeloot: 1500: 20828 f 1000: 441 1585 6901 16804 1 400: 6919 8895 9464 12967 16245 16433 S 200: 1671 3643 3822 12210 15710 18988 23056 23559 s 100: 1048 9214 6514 13098 13542 13676 15855 16304 17152 20454 20499 DOODELIJK MOTORONGEVAL. HOOGEVEEN, 27 Sept. Vannacht is bij Rolde de motorrijder J. S. Nijhoff, vee arts te Hoogeveen, met zijn motorrijwiel tegen een stilstaande vrachtauto gereden die langs de weg stond. De motorrijder werd van zijn rijwiel geslingerd en was vrijwel op slag gedood. Het voertuig werd totaal vernield. Het ongeluk is vermoede lijk te wijten aan het feit, dat de heer N. door de mist de vrachtwagen niet heeft opgemerkt. De overledene was ongehuwd. MUSSOLINI IN DÜÏTSCHLAND. ESSCHEN, 27 Sept. Mussolini is van morgen hier aangekomen.om een bezoek be brengen aan de Diiltsche wapenfa brieken. Hij werd op het perron ontvan gen door Hitler. BOMAANSLAG OP EEN JEUGDSTOET. EU gewonden. WARSCHAU, 27 Sept. Elf personen zijn gewond, van wie 5 zeer ernstig, door de ontploffing van een bom. die jeugdige le den van uiterst rechtsche organisaties gisteren hebben geworpen in een stoet van He socialistische jeugd, tijdens hier ge houden demonstraties. De politie heeft drie studenten gearres teerd. NIEUW BOMBARDEMENT VAN NANKING. Wederom vele'slachtoffers. NANKING, 27 Sep£. Gistermiddag heb ben de Japanners Nanking opnieuw ge bombardeerd. Twaalf toestellen vlogen in de richting van de spoorlijn Nanking— Hankau. Er vielen bommen in de nabij heid van het station, maar zij misten blijkbaar doel, daar zij op de naburige huizen, terecht kramen. Het valt echter moeilijk betrouwbare inlichtingen te krijgen, daar dit stadsgedeelte streng wordt bewaakt door soldaten. Het is nog onmogelijk het aantal slachtoffers van het bombardement vast te stellen. Men vreest echter dat dit zeer hoog zal zijn daar het nabij het station op dit uur ge woonlijk zeer druk is. De omvang van de materieele schade is evenmin bskend. Vrijdagmiddag was in de Oranje Nassau-mijn no. 3 te Heerlerheide de 37- Jarige ongehuwde houwer F. Genski met twee andere arbeiders aan het werk, toen plotseling een groote hoeveelheid gesteen te uit het bovendak losraakte. Hieronder raakte G. bedolven. Een zijner collega's werd gewond, terwijl de derde zich nog tijdig in veiligheid kon brengen. Toen G na een paar uur bevrijd was, bleek hij reeds overleden te zijn. In de Wagen aarstraat te Vlissingente Zaterdagmiddag een vierjarig meisje, het dochtertje van den veehouder G. onver hoeds de rijweg opgeloopen. Het werd 'door een vrachtauto overreden en was vrijwel onmiddellijk dood. Te Alexandrië (Egypte) is tildens een optocht van 80.000 arbeiders, ter eere van koning Faroek door een gedrang een pa- Wek ontstaan, waarin veertig personen gedood en velen zwaar gewond zijn. Honderd gedetineerden, die in de ge vangenis op de Alcatrazeilanden (bij San Francisco) zijn opgesloten, zijn in verzet uc w gekomen en hebben een der cipiers ge- tober een bazar houden in het véreeni- Ameide. Het mond- en klauwzeer heeft zich onder het vee in Ameide en Tienhoven zoodanig uitgebreid, dat op enkele bedrijven na alle veestapels zijn besmet. Bij den veehouder A. K ie ver leden we?k een koe aan de ziekte be zweken. Luchtbeschermingsdienst. Ameide en Tienhoven. In deze gemeen ten wordt een luchtbeschermingsdienst georganiseerd. Het is noodig dat ieder weet: le welke voorbereidende bescher mingsmaatregelen door hem in oorlogstijd moeten worden genomen; 2e. welke ge dragslijn hij in oorlogstijd zoowel bin nen- als buitenshuis moet volgen vóór, tijdens en na een luchtbombardement en 3e. welke beschermingsmaatregelen van gemeentewege in oorlogstijd kunnen wor den genomen. GROOTE GIET VOOR DE ZENDING. Gorinchem. Ds. H. Th. v. Munster, Geref. predikant alhier, ontving een gift van duizend gulden voor de zending. De huweiijksboot. Giessen-Nieuwkerk. Vrijdag werd in onze gemeente een paartje van reeds middelbaren leeftijd, in de echt verbon' den, dat de tocht naar het raadhuis per motorboot van den heer Goedhart maak te. Daar het een prachtige zomerdag was, was het te zien, dat de bruilofta gasten met volle teugen genoten. Nadat op het gemeentehuis het huwelijk vol trokken was, ging van hier de reis naar de Gereformeerde Kerk, alwaar het hu welijk door ds. Mulder werd ingezegend. Een en ander had buitengewoon veel be kijks, temeer daar de motorboot voor deze plechtigheid geheel met vlaggen was getooid. In de mist. Giessen-Nieuwkerk. Toen Vrijdag morgen de reiziger der Coop. Landbouw- vereen. „Samenwerking", de heer W. S„ per auto zijn cliënten zou gaan bezoe ken, had hij het ongeluk, langs de Vliet een tegenligger te ontmoeten, welke niet voordien was van licht. Daar de heer S. de belde lichten wel aan had,vanwege de dikke mist, hebben de beide bestuurders elkaar niet gezien. Het gevolg was, dat de auto van S. verzakte. Deze en zijn zoon konden nog Juist bijtijds uitstap pen door het portierraampje. Oogen- blikkelijk daarna sloeg de auto om en lag toen met de wielen naar boven. Per kraanwagen werd de wagen weer opge haald. Fok- en controlevereeaiging. Hoornaar. Vrijdagavond vergaderde de fok- en controlevereeniging „Verbe tering zij ons doel", waarbij werd be sloten om de fokveedag voor 14 dagen uit te stellen en te houden op 27 Octo ber. Krimpen a.d. Lek. Tot schoonmaakster van de O.L.S. no. 2 hebben B. en W. be noemd mej. A. v. d. Berg. De maandelijksche collecte ter be strijding van het kastekort der Ned. Herv. Kerk, heeft Zondag f 42.42 opge bracht. Mej. A. Korenblom—Beems, heeft ontslag genomen als secretaresse-pen- ningmeesteresse en collectante van de Halve Stuivers Vereeniging „De Macht van het Kleine", welke functies zij van af 1 Oct. 1926 heeft waargenomen. Gevonden: een knot zwarte sajet. Te bevr. bij G. Blanken, Rijsdijk 51. Vrijdagavond 7.30 uur zal de biblio theek van de Mij. tot het Nut van 't Al gemeen wederom geopend worden ineen der lokalen van de Oude School. Gemeenteraad. Krimpen a.d. iJssel. De gemeenteraad zal Dinsdag 28 September in een open bare vergadering ten gemeentehuize bfj- reenkomen ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling 3e herziening Uitbreidings plan „Kortland"; 3. Benoeming onderwij zer O.L.S. I (vacature J. Kleyn). 4. Voor- loopige vaststelling jaarrekening, Grond bedrijf 1935. 5. Nadere vaststelling reke ning waterleiding 1936. 6. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1936. 7. Vaststelling gemeenschappelijke regeling Waterleidingbedrijf. Bij'dei^ landbouwer A. G. is een ge val van mond- en klauwzeer onder zijn koeien geconstateerd, wat ook bij den landbouwer B. het geval is. Het aantal ondersteunden volgens de steunregeling bedraagt thans 87, het aan tal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing 97 en het aantal onder steunden volgens het Burgerlijk Arm bestuur 89. De muziekvereen. „Concordia" zal in de week van 5 October tot en met 11 Oc brengst zal ten goede komen aan het instrumentenfonds dezer vereeniging. Gemeenteraad, Noordeloos. Woensdagmorgen 10.30 uur komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. Polsbroek. Het mond- en klauwzeer onder het vee heerscht hier thans alge meen; 82 veehouders deden aangifte. Slechts op twee boerderijen is het vee nog gezond en wel bij de veehouders J. van den Heuvel en A. Schep. De ziekte eischte ook in de afgeloopen week on der de veestapel enkele slachtoffers. Op merkelijk is„ dat allerwege de jonge dieren worden aangetast, terwijl de ou dere runderen gezond blijven. Gegund. Sliedrecht. Aan Gebr. de Jager is ge gund t geheel verbreeden en bestraten van de oprit van het overzetveer Krim penKinderdijk. De postduivenyereen. „De Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Clney (Bel gië). De uitslag luidde: Kraaljeveld en v. Noordenne 1, 3 en 5; Smouters 2: Gebr. Pejirsum 4; A. Visser 6 en Seton7. Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: J. Neder- lof, D 178, een rijwielbelastingmerk in étui; G. StuiJ, Dwarsstraat 27, een sleu tel (Lips)B. Verhoef, B 871, een wollen kous; J. Schram, Kroonstraat 14, een portemonnaie met inhoud: E den Har- tog. Klopstraat 8, een kurkezak; M. Ne- derlof, Adm. de Ruijterstraat 36. een paar beenpijpen; A. Visser, P. Heinotr. 20, een witte doek; A, van der Vlies, B 70, een huissleutel; J. Versteeg, C 228, een rijwielbelastingmerk in étui; H. A. Peters, Wilhelminastraat 35, een bal; C. P. van Dijk, A 883, drie planken 4 M. lang; E. de Groot, Burg. Drijberplein 38, een portemonnaie met inhoud; T. Visser, Oosterstraat 4, een boodschap pen tasch: J. Erkelens, Stationsweg 56, een rijwielbelastingmerk in étui; L. Har tog, Burg. Drijberplein 59, een broche; W. van der Vlies, A 370. een rijwielbe lastingmerk; W. de Gruijter, Emmastr. 28, een portemonnaie; C. v. d. Mooren. A 388, een ceintuur; C. Pijl, D 65, ee"h jongensjas; politiebureau, een portemon naie en een rijwielbelastingmerk in étui. T.B.C. Ver. „Nazorg". Sliedrecht. De opbrengst van de grabbel-actie ten bate «der T.B.C. Ver. „Nazorg" was f 173. Sliedrecht. Nederl. damkamploen, de heer Springer, zal op Dinsdag 12 October 7.30 uur, in de zaal Thalia onder auspiciën van de Dam- en Schaakver- eeniging „Sliedrecht" een simultaan-sé- BeheMuinsehe Vliet een z.g. melkschouw die bij de woning van den heer J. Pier- hagen lag. Hij is met de schouw ge noemd water overgestoken en in weste lijke richting gevlucht. De gemeente-veldwachters van Schei- luinen en die van Hoornaar doen samen met de rijkspolitie tot nu toe vergeefs pogingen, de daders op te sporen. Bij de gem. arbeidsbeurs waren de vori^fe week ingeschreven 943 werkzoekenden. Nadien werden opnieuw ingeschreven 68 werkzoekenden, terwijl 42 personen werden afgevoerd, zoodat op heden zijn ingeschreven 969 werkzoe kenden. Op 21 September 1936 was dit aantal 1242. Sliedrechtsche middenstandsver. Sliedrecht. Donderdagavond hield de Sliced :chtsche mUdenstandsvereen. een vergadering in de zaal Thalia. De op was maar matig. Daar de voor- 'zitter, de heer S. H. den Hartog, afwe zig was, werd deze vergadering geleid door den 2en voorzitter, den heer J L. v. Es. Een kleine uiteenzetting werd ge geven, waarom het bestuur en bloc be dankt had. Hierna werd tot stemming overgegaan, waarna de oude leden met uitzondering van den heer S. H. den Hartog, werden herkozen. In de open gevallen plaats werd de heer L C. v. Beuzekom gekozen, terwijl het bestuur een voorzitter zal aanwijzen. De diefstallen. Scheltainen. Omtrent de hier Vrijdag nacht gepleegde diefstallen. waarvan onder het nieuws uit Hoornaar melding is gemaakt, valt nog het volgende te melden Een der beide inbrekers is in Oostelij ke richting over de weilanden gevlucht en heeft nog kans gezien een rijwiel te stelen bij den landbouwer V. Peele, aan GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitdagen Zondag 26 September. le klassec ON A 3Bergambacht 1 Gouderak 2Groot-Ammers 1 Oudewater 1Moercapelle 1 Nieuwveen 1Nieuwerkerk 1 Gouda 4Groeneweg l Overgangsklasse Moordrecht 2—Dilettant 2 ONA 4Zwervers 2 ..mv. ■QSV 3—Stolwijk 1 ffaastrecht *2Lekkerkerk 2 v 2e klasse A: Oiyfcnpia 3—Oude water 2..„ stolwijk 2ONA 5 Voorwaarts 1—Woerden 2 Bosk. Boys 2Gouda 5 r t 2e klasse B: Schoonhoven 3—ONA 6 Nieuwerkerk 2Dilettant 3 Lekkerkerk 3—Ouderkerk 1 Waddinxveen 3Gouderak 3 3e klasse A: Bosk. Boys 3Gouda 6 Voorwaarts 2—Woerden 3. Bodegraven 3—ONA 7 Groeneweg 2—G.S.V. 4 t Nieuwkoop 2—Nieuwveen 2 3e klasse B: O N A. 8Zwervers 3 Gouda 7Groeneweg 3 Moercapelle 2Bosk Boys 4 Moordrecht 3—G.S.V. 5 3e klasse C: Ouderkerk 2Olympia 5 Bergambacht 2Schoonhoven 4 Groot-Ammers 2—Anunerstol 3 A.V.V. I—Haastrecht L Ammerstol. A.V.V. I heeft haar debuut gemaakt in de K.N.VJB. tegen Haas trecht I en wist, wat weinigen verwacht zuilen hebben, 'n gelijk spel te bereiken, wat moed geeft voor de volgende wed strijden. Het had wernig gescheeld, of de rood-witten hadden nog beide pun ten hier gehouden, want circa 5 minu ten voor 't einde, leidden zy nog met 2 —1, doch toen kwam de gelijkmaker. Dit was ook de juiste uitslag, want de pun- tenverdeehng geeft de verhouding goed weer. Wanneer de rood-witten nog wat meer positiespel gaan toepassen en wat sneller ingrijpen, zullen zeker nog ver scheidene punten veroverd worden. Over de wedstrijd het volgende; Na de aftrap is het een verkennen van het terrein aan weerszijden en het be gin kenmerkte zich door een zenuwach tig heen en weer getrap. Na circa 10 minuten spelen, kwam er meer teekening in het spel. Er werden meer aanvallen opgezet, welke echter aan afwerking veel te wenschen overüet. Toen een half uur gespeeld was, nam A.V.V. onverwachts de leiding. De midhalf speelde de bal naar den rechtsbuiten, die de bal goed voorzette, welke nog door den zeer jeug digen linksbinnen der thuisclub in 't net gekogeld werd (10). Haastrecht, die tot dusver de wedstrijd nog al kaim had opgevat, ondernam hierna eenige ver woede aanvallen. Hierdoor in t nauw ge dreven, sloeg de linksbinnen van A.V.V. «le bal weg op de rand van het straf schopgebied, en de daaruit volgende vrije schop werd door de geel-zwartan in een doelpunt omgezet. Na de rust volgde nog even een gelijk- opgaand spel, waaruit A.V.V. uit een he vige scrimmage voor het H.-doel weder om een goal fabriceerde en dus met 2—1 de leiding nam. Hierop volgde een ware belegering van ide A.V.V.-veste, maar door het slecht schieten der gasten en anderzijds door het meestelijke keepwerk van den rood-witten keeper, werd A.V.V. behoed voor een nederlaag. Na een half uur moest de linksback der thuisclub uitvallen en nam de spil zijn plaats in, waarna een invaller de rechtsbuiten- plaats bezette. Wie echter gedacht had, dat A.V.V door deze tegenslag gedepri meerd zou worden, kwam bedrogen uit, want spoedig volgden eenige goed op gezette aanvallen, waarbij bij een daar van de middenvoor der thuisclub via de lat overschoot. Tegen het einde spande Haastrqpht zich nog eens even extra in en een goed doelpunt van den linksbin nen bracht de stand weer op gelijke voet (22). Hiermede kwam het einde van deze spannende wedstrijd. De leiding was in Naar waarneming in de morgen van 27 September. Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Zuid>-Oostelijke wind; nevelig tot licht of half bewolkt; weinig of geen neerslag; weinig vera&iering io temperatuur. yf Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 61 graden Fahrenheit. Waterstand: Schoonhoven hg. water 11.- uur, l.— M. Keulen stand 2.36 M., was 0.04 M. Maastricht 25 Sept. 40.71 M, val 0.39 M, Maandag 27 September: Op 10.42, onder 2.09. Nieuwe Maan Maandag 4 October. Wielrijders, licht op! 27 September 7.17 uur. Groot-. 2A.V.V. 3. Ammerstol. Het derde elftal der rood- witten ging naar de overzijde' van de Lek en wist een punt mee te brengen, wat een goede prestatie is. De uitslag was 1«—1. Beide goals werden uit penal ty's gemaakt. Het was een zeer rumoe rige wedstrijd en de arbiter had het dan Haastrecht 2Lekkerkerk 2 2t. Haastrecht. In een gelijk opgaande wedstrijd is het onzen reserves gelukt, de L.-reserves te kloppen, door voor de rust te scoren door de rechtsbuiten en na de thee gevolgd door een tweede doelpunt door de linksbuiten, zoowaar een mooie prestatie. Het le elftal kon het in Ammersta niet verder brengen dan een gelijk spel 02—2). Ondanks een te groote meerder heid, heeft de wedstrijd een prettig en sportief verloop gehad en zoo'n puntje door Ammerstol met hard zwoegen ver kregen, geeft den Lekbewoners het noo- dige vertrouwen wat ze voor hun eerste seizoen in de KNVB. wel noodig hebben. Voetbaluitslagen. Lekkerkerk. Onze voorspelling dat LFC twee punten zou binnen halen is wei uitgekomen, maar niet op de wijze zoo als we verwachtten. We hadden 'n over winning voor het derde elftal verwacht maar dit kon het niet verder brengen dan een gelijk spel en het eerste elftal wist Schoonhoven een punt afhandig te maken. Het was goed dat laatstgenoem de wedstrijd onder strenge leiding stond. Iedere overtreding werd direct gestraft en legio was het aantal vrije schoppen, zoodat er geen mooi spel te zien was. Het tweede elftal kwam met een 2—0 nederlaag naar huis. Lekkerkerk. De uitslagen van de hier gespeelde voetbalwedstrijden zijn als volgt: LFC 3—Ouderkerk 1 3^-3; LFC 1 Schoonhoven 1 22. Te Haastrecht speelde LFC 2 tegen Haastrecht 2. LFC kwam met een 2—0 nederlaag naar huis. s Nieuw- Lekker land. Zaterdagmiddag ging Excelsior I op bezoek bij H.S.M. I te Rotterdam. Uitslag 63 voor Excelsior. Te Kinderdijk speelde Zwerver II te gen Oranje-Wit II van Dordrecht. Uitslag gelijk spel (44). Zwerver I ging naar S. H. I te Rotterdam en won met 61. OPRUIMING VAN SLACHTVEE. Uit angst voor mond- en klauwzeer. Het bestuur van de Ned. Ver. van Ve& weiders en -mesters heeft een telegram aan den minister van economische zaken gezonden, waarin wordt gezegd, dat we gens het heerschende mond- en klauw zeer, slachtvee uit angst wordt opge- ruimd. Bij overvloedig aanbod op de markten zijn de prijzen daardoor abnormaal ge daald. Het bestuur verzoekt den minister ter tegemoetkoming onmiddellijke stop zetting van de invoer van Deensch vleesch. HET CRISI8-BOTERMERK. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 26 September tot en met 2 October, behoudens tusschen tij dsche wij- 1 gingsgfliy V aan Tuinstraat. De Q£>- A*n NQlWëp. De andere d*£f VOPd ifi ook ver van gemakkelijk. A.VX 2 had ziging, weder vastgesteld op 50 cent yer De BURGEMEESTER van Bergambacht maakt bekend, dat d« overeenkomstig artikel 43 van de Woningwet door den Gemeenteraad vastgestelde verordening, handende voorschrllten met betrek king tot roonel den aard van de in het gedeelte van de bebouwde kom Kadijksche laan der gemeente Berg ambacht, met bijbehoorende kaart, ter secretarieel ez er gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 28 September 1937 tot en met 13 October 1937. Bergambacht, 27 September 1937. De Burgemeester voornoemd: »h mm CONCOURS-HIPPIQUR. De vereeniging Fokveedag te Nleuw- Helvoet hield haar jaarlijksche wedstrij den voor landelijke ruiters. Van de uit-, slagen vermelden wij; Dressuurproef, individueel kL Hue 2. A Oud ijk (Gouwe Ruiter»), Waddinxveen. met Kovax 6.8 pnL. Handicap Dressuurproef individueel: 1», mej. Oskam met Nelly V IA pnt.; A Ek Bodegom met Emir, 7.3 pnti; 1 dezelfde met Tommy 7.2 pnt., allen van de L. R. Siegfried, Bergambacht; 4. A. Ph. v. d. Breggen (De Gouwe Ruiters), Waddinx veen met Girenska 7 pnt. Eprvolle ven melding C. r. d. Hee, Siegfried, Burgam bacht, met Laura, 6.6 pni. Dressuurproef voor viertallen: L De Gouwe Ruiters, Waddinxveen, 44.4 pnt.; 2. Siegfried, Bergambacht, 42.9 pnt. Springen met groepen van S ruiters: 2. De Gouwe Ruiters, Waddinxveen, II pnt; 3. Siegfried, Bergambacht, 8 pnt; 4. Dè Gouwe Ruiters 7.5 pnt Handicap springconcours: 2. C. DeeVen (Siegfried) met Karei II; 4. O. Eindho ven met Mascotte; 5. J. de Ras met Nelly. Eervolle vermeldingen: L. Donker met UW na. J. Oud ijk met Kovax, allen Gouwe Ruiters. Albiasserdam. In den nacht Tan Vrij dag op Zaterdag weed L. de K. Lm. door de marechaussee op hee tier daad betrapt terwijl hij bezig was tegels weg te balen, welke toebehoorden aan de werkverschaf fing. alhier. Hij werd terstond la verze kerde bewaring gesteld. Ernstige botsing. AJMassenkun, Zaterdagmorgen had bier een ernstige aanrijding plaats tus- schea de autobus van de Reederij op de Lek en een auto-vrachtwagen met aan hangwagen van de firma Dekker van Papendrecht De autobus werd ongeveer geheel vernield. De chauffeur van de au tobus bekwam twee wonden in bet gelaat waardoor bij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De oorzaak van bet ongeval is: bet teveel links uithalen van de vrachtwagen De collecte voor bet Roode Kruis heeft f 35.45 opgebracht. Op 8 October zullen hier de cursus sen van de E-H.B.O. beginnen, welke ge houden zullen worden in de Cornells Vroege Stichting onder leiding van den docent, dr. T. A. Hooftman. Mej. L. Ridder is benoemd tot lee- rares aan de Industrie- en Huishoud school te Dordrecht. Verloting. Berkeowoude. Zaterdagavond had de trekking plaats van de loterij ten bate van bet zwembad. De le prijs, een rijwiel viel op no. 572, de 2e, een schemerlamp op no. 366; de 3de, een bloementafel, op no. 17a Na de trekking werd er nog veel gebruik gemaakt van de verschillende at tracties en met een gezellig bal besloot men de genotvolle avond. In de afgeloopen week vermiste de wed. W. Verwaal van haar bouwakker eenige kooien. De gemeenteveldwachter tracht den dader op te sporen. Bloempfeadag. Capetle a.d. IJasei. De bloempjesdag, gehouden voor de stichtingen der vereeni ging „Het Hoogeland- heeft voor de buurtschap Keeten en Uitbreiding West f 24.47 opgebracht. SMeonverieening. Capefe ad. 1M. Aan de stempello kalen Is bekend gemaakt, dat een extra- toedag verteend kan worden aan werk- kxxae gezinsleden boven 21 jaar, van die gerfmen, waarin bei hoofd van bet ger ztn eveneens werkloos is. Voorwaarde tot het bekomen van deze toeslag is, dat ge durende 13 weken een loon moet ver diend ti|n van f 7 per week of meer. De -Lm MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 bedragen. Het gezinslid, voor wie de toe slag verstrekt wordt, is ook verplicht te stempelen. De benoodigde aanvraagfor mulieren zijn ter gemeente-secretarie ver krijgbaar. Ongevallen. Capelle fed. IJssel. Het 5-jarig zoontje van den heer W. van Harten aan de IJs- selmondsche laan had het ongeluk be kneld te geraken tusschen een rijdende lorrie, waardoor het knaapje een bloe dende verwonding aan het hoofd bekwam De bloemist W. Schouten van de 's- Gravenweg alhier, raakte op de veiling met de hand bekneld tusschen twee auto's, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd verwond en door den verbandmees- ter van E HJB.Q. moest worden verban den. Dammen. Giessendam. Dinsdagavond vergaderde in café Korevaar het bestuur en afge vaardigden van de dambond „De Alblas- serwaard". In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit dat de Dambond nog steeds blijft groeien, daar weer twee vereenlgingen als lid wa ren toegetreden. Tevens bracht spr. nog een woord van dank aan den wedstrijd leider, den heer Koppelaar, die zooveel voor de bond heeft verricht, doch thans wegens werkzaamheden elders zijn ont slag heeft ingediend. Het bestuur, dat wegens reorganisatie aftredend was, werd als volgt samenge steld: M. M. Weppelman, voorzitter; P. Walraven, Vuren, secretaris; G. Baan, Bleskensgraaf, penningmeester, Neder- lof te Papendrecht, algemeen adjunct. De heer K. Hardam te Kinderdijk werd benoemd tot wedstrijdleider. Na eenige bespreking werd besloten in de as. competitie een enkele ronde te spelen en twee klassen te vormen. Bij de eerste klasse werden ingedeeld de clubs: Kinderdijk 1, Alblasserdam 1, Papen drecht 1, Sliedrecht L Denk en Zet 1, al hier; G.D.C* van Gorinchem; Denk en Zet 1 te Vuren. In klasse 2 zullen spelen: Al blasserdam 2; Papendrecht 2; O D.C. 1, Papendrecht; Sliedrecht 2; Ons Genoe gen 1, Bleskensgraaf; GD.C. 2, Gorin chem; Denk en Zet 2, alhier; Denk en Zet 2 te Vuren. De voorzitter deelde mede, dat de Dam bond thans ongeveer 200 leden omvat. Besloten werd de aanvang der competitie te bepalen op 1 Nov. Ten slotje werd be sloten op 6 October opnieuw een verga dering te houden om de kostenberekening der reiaec vast te stellen en tevens de hoofdelijke omslag te bepalen. Medege deeld werd nog. dat de Bond een insigne beschikbaar zal stellen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. P.V.Y. Giessen-Nieuwkerk. Donderdagavond werd in café De Baat de najaarsvergade ring gehouden der voetbalclub P V V- De voorzitter, M. Rietveld, opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de Becretaris de heer S. Sol, de notulen las, welke zon der opmerkingen worden goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag over het eerste halfjaar van alle gehouden wed strijden, Het vtrslag van den penning meester, den heer W. Muilwijk, besluit met een flink batig saldo en werd hier na goedgekeurd. De controle- commissie bestond uit de heersn G. de Kr«i en W. van Iperen. Hierna volgt een bestuursverkiezing Aftredend, de heeren D. Sol. C. de Jong A. van Iperen; G. Vink (die hiervoor heeft bedankt). Na stemming bleken gekozen te zijn de heeren M. Hoogenboezem (secretaris) W. van Iperen; A. Schakel; J. Muis, res pectievelijk tot 2e secretaris, 2e voorzit ter en commissaris. In de keuze-commissie werden gekozen de heeren A. de Groot; J. Muis en W. Rietveld, in de vacatures M. Rietveld; D Sol en J. Rietveld. De rondvraag bepaalde zich tot enke le huishoudelijke aangelegenheden, waar na de gratis verloting plaats had. De gelukkigen waren de heeren P. Rietveld; G. van Weelde; L. Vink; G. van Asperen en J. Mets. Hierna werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter ge sloten. Door een koe geslagen. Giessen-Nieuwkerk. Terwijl mej. H. M. van de Parallelweg met den arbeider A. B. een zieke koe medicijnen zou inge ven, sloeg het beest plotseling met zijn poot heen en weer. waardoor mej. M. zoodanig werd getroffen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Thans moet zij het bed houden en zal 't wel enkele dagen duren, alvorens zij haar werkzaamheden zal kunnen her vatten. De heer B. bekwam slechte en kele ontvellingen. Gevonden door R. Baan, no. 258. een kosteloos rijwielplaatje. Toen de heer V. in Neerpolder bij een wagen, geladen met spanen, de pol- dyboom zou aantrekken, brak t touw, waardoor V viel en zijn pols brak. Ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen, die dr. Schempler verleende. In de nacht van Donderdag op j* bfw X te NeeKBoktoc een rijwiel gestolen. Zooals gemeld zijn ook de Schelluinen pogingen tot inbraak gedaan. Dat men hier met dezelfde(n) dader(s) te deen heeft, lijkt niet on waarschijnlijk, doch elk spoor ontbreekt thans nog. Sleutelbeen gebroken. Groot-Ammers. Het zoontje van den heer K. Hakkesteegt is bij het spelen op de straat, zoodanig gevallen, dat het zijn linkersleutelbeen brak. Dr. Flohil ver leende de geneeskundige hulp. TECHNISCHE BEAMBTEN DER FIRMA DE VRIES KOBBE Co. Gorinchem. Men schrijft ons; Woens dag vergaderde in „Gambrinus", onge veer 80 van de technische beambten der firma De Vries Robbe 8e Co. Nadat de salarieering was besproken en de correspondentie welke tusschen de firma en de organisatie was toegelicht, werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de vergadering haar teleurstelling uit over het feit; dat de di rectie niet bereid is, met de „Commissie van Acht" besprekingen te openen over de arbeidsvoorwaarden der technische beambten en dat de beambtenkem niet geschikt is tot het voeren van overleg over de arbeidsvoorwaarden, doch dat dit overleg dient te worden gevoerd tusschen de directie of haar vertegenwoordiging en de vertegenwoordigers van de vakor ganisaties, waarin de meerderheid van de beambten is georganiseerd. De vergadering droeg mitsdien de „Commissie van Acht" op om krachtig te ageeren voor het tot stand komen van een dergelijk overleg. Hoenkoop. Het faillissement van den heer J. Rietveld is opgeheven wegens gebrek aan actief. NIEUWE ZENDER SPOEDIG GEREED. Jaarsveld. De nieuwe antennemast voor de 415 M. sender der Nozema is thans opgericht. Zooals bekend, was deze mast of lie ver de vorige bij het plaatsen neerge stort en vernield. Uit de ervaringen, die daarbij, vooral met de bodemgesteld heid, zijn opgedaan, had men leering getrokken en dank zij de noodige maat regelen, slaagde men nu zonder tegen spoed ln het oprichten van de 80 M. hooge mast. De overige werkzaamheden aam de zender, die inmiddels vow een groot gedeelte waren gereed gekomen, worden nu voltooid en se vorderen zoodanig, dat vermoedelijk binnen een week de proefzendingen met de nieuwe zender kunnen beginnen. Deze zal aanvankelijk werken met .een energie van 20 K W, die echter later aanzienlijk zal worden verhoogd. Wintaractie. Lange Ruige Weide. Voor de Ned. Herv. Jongelingsvereen. te Waarder c.a. hopen in dezen winter op te tredend.d. 28 October Ds. Leenmans van Ede; d.d. 9 December Ds. J. H. van Schuppen uit Lunteren en op 27 Januari 1938 ds. J. H. Koster uit Montfoort. Btjt. Vrijw. Landstorm. Lange Ruige Weide. In de bestuurs vergadering van de B V Ia. is tot secre taris-penningmeester gekozen de heer H. W. de Kramer wonende Laageind 32. Tevens is besloten een groote actie op touw te zetten en in de tweede helft van November de klankfilm „Sluit de Gelederen" te doen draaien. Dit is dan de eerste klankfilm, welke hier ter plaat se, naar men hoopt, kan worden afge draaid. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente zeer snel uit Werd op Ï4 September het eerste geval aangegeven. Zaterdag is reeds aangifte van het 38ste geval gedaan. Lekkerkerk. Hoewel de gevreesde „tong- blaar" lang buiten onze gemeente is ge bleven, zijn thans reeds 56 gevallen van vond- en klauwzeer aangegeven. De heer 'G. de Boon, werkzaam op van Duyvendijk's scheepswerf, had het ongeluk, door een misstap van een ladder te vallen. Met een gebroken pols en won den aan handen en hoofd werd hy opge nomen. Groot-Ammers. Bij de plaats gehad hebbende schouw van de polders Am- mers, Graafland en Gelkenes werden 20 overtredingen geconstateerd. Gevonden: een aktetasch. Te bevr. gem. veldwachter. Molenaarsgraaf. De burgerwacht Mole naarsgraaf-Brandwijk heeft Donderdag avond een schietwedstrijd gehouden in de Chr. School. Hiervan was de uitslag als volgt: Klasse A: le pc. P. de Haan 59 p.. 2e pc. J. Bogers 59 p„ 3e pr J Houweüng 50 V 4e pr. Adr. Brandwijk 58 p„ 5e pr. W. A. Brandwijk 56 p„ 6e pr. C. W. Korevaar Az. 56 P-, 7e pr. P. Bons 56 p„ 8e pr. F. v. d. Berg 55 p. Klasse B: le pr. A. Eikelboom 56 p.; 2e pr. M. de Ruiter 55 p„ Se pr. Ver boef 55 p., 4e pr. B. Span 55 p. Klasse C: le pr. T. Verxneij 50 p., 2e pc. C. Korevaar 97 p„ te pr. D. v. Dam 55 p„ 4e pr. A. Korevaar 56 p.; 5e pr. C. W. Korevaar 53 p 6e pr. A. Brouwer Dz. 53 Ze ac. mm*. Jti Klasse D: le pr. C. Boon 54 p.; 2e pr. A. de Ruiter 50 p. Klasse E: le pr. B. v. Zessen 50 p.; 2e pr. A. van Meeteren Az. 48 p.; Se pr. A. Vlot 47 p.; 4e pr. A. d. Berg 46 p.; 5e pr. w. Tukker 44 p. De prijzen bestonden uit luxe- en ge bruiksvoorwerpen, Winkel^week. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De commissie, welke tot taak heeft de plannen verder uit te werken voor de winkelweek annex de tentoonstelling, heeft haar werkzaam heden ter hand genomen. De commis sie is onderverdeeld in subcommissies, aoodat ieder onderdeel met du faoodlge zorg kan worden voorbereid. De deelname aan de winkelweek belooft ook ditmaal weder groot te worden, terwijl nu reeds alle stands op de te houden beurs, in het R.K. Gymnastieklokaal zijn bezet. De commissie beijvert zich om de be zwaren. welke zich in vorige Jaren hij de Nicaweken voordeden, zooveel mogelijk te ondervangen. Het toekennen der prijzen, dat voorheen nogal eens aanleiding gaf tot ontevredenheid, zal nu op een ortgi- neele wijze geschieden, die vermoedelijk beter zal voldoen. Bestrating. Nieuwerkerk a. d. IJssel. Met het be straten van de Bostelweg is een aanvang gemaakt. Waarschijnlijk zal nog deze week het Buurtpad worden bestraat, zoodat de toegangswegen tot het dorp weder vrij gegeven kunnen worden. In verband met een R.-K. feestdag zal de middenstandstentoonstelling In t R.-K. Gymnastieklokaal een week vroe ger worden gehouden, teneinde op 30 October gesloten te kunnen worden. Nieuw-Lekkerland. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Wllhelmina" heeft de verschillende functies onderling ver deeld als volgt: 8. Smit, voorzit ter; H. de Vries, vice-voorzitter; M. de Jong, secre taris; Jr. de Haan, vice-secretaris; Jr. de Haan, vice-secretaris; T. C. Mounk, pen ningmeester; P. van Namen, vice-pen- ningmeester; H. de Lange, W. Stout en A. Huisman, leden. Rietgewas. Nieuw-Lekkerland. Voorzitter en heem raden van het waterschap „De Over waard" hebben Vrijdagmiddag in het Ge- meenelandshuis te Kinderdijk publiek verpacht het rietgewas van de hooge boe zem van genoemd waterschap. De ver pachting geschiedde in twee perceelen. Perceel I werd gepacht door Joh. de Jong alhier voor f 650, en perceel II door de N V. Prosman te Gouda voor f 500. To tale opbrengst f 1150, zijnde f 100 meer dan het vorige Jaar. De heer L. Smit, mr. bakker te Kin derdijk, is benoemd tot jurylid bij de B(akt) B(eter) B(rood) wedstrijden te Utrecht. Nieuwpoort. Gevonden: een rij wiel- pomp. Inl. gem. veldwachter. -r Het mond- en klauwzeer heeft zich in deze gemeente sterk uitgebreid. Alle veestapels zijn aangetast. Eenjge runde ren van verschillende eigenaren zijn reeds aan deze besmettelijke ziekte be zweken. No^ steeds overtreders. Ouderkerk a.d, Ussel. Bij de door het bestuur van den polder Kromme, Geer en Zijde gehouden herschouw, zijr^weder bij twee ingelanden overtredingen ge constateerd, waarvan proces-verbaal is opgemaakt. Een tweede herschouw zal nu plaats hebben op 27 October. Eierenveillng. Zevenhuizen. Op de laatste eierenvei llng werden aangevoerd 9946 kippen eieren. Prijzen f 3.L5f 5. Prijzen kippeneieren f 3.75f 4,10. Autobotsing. Zevenhuizen. Donderdag kwam de heer C. Koot met zijn vrachtauto van de Middelweg af, toen op hetzelfde oogen blik de heer J. de Vries met zijn zand- auto uit de richting Zevenhuizen na derde. De auto's waren gelijk bij de op rit van de Zuidelndsche weg. De be stuurders bemerkten elkaar te laat, de auto's botsten tegen elkaar, en werden vry ernstig beschadigd. De auto van De Vr. moest met een kraanwagen worden weggesleept, terwijl die van C. K. op eigen kraeht kon wegrijden. Bij K. bleek een 16-jarige jongen achter het stuur geze ten te hebben. Mond- em KJmnwzoe*. Zevenhuizen. Het aantal gevallen van deze veeziekte is in deze gemeente reeds tot 32 gestegen. Het laat zich aanzien, dat dit getal zich nog zal vergrooten Moercapelle. In het café „Wapen van Moercapelle", eigenaar de heer A. P. Versloot, werd een biljartwedstrijd ge houden waarvoor vrij veel belangstelling bestond. Een wedstrijd tusschen den Rotberdamschen biljartmees ter Valkhof en den heer R. Luitjes alhier, werd door den laatste gewonnen. Op vaardige wij ze voerde de heer Valkhof een serie kunst- en fantasies too ten uit. Ook ln deze gemeente zijn de eer ste gevallen van de gevreesde veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd Het publiek wordt ernstig 'aangeraden de melk vocy het gehgnlk goed door te ko- NED. HERV. KERK. Beroepen: te Eemnes-Binnen, Neer langbroek en Wijngaarden, de heer A. Vroegindewey, cand. te Waddinxveen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Alphen a.d. Rijn, ds. C. Smits te Sliedrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Ommen, ds. W. J. Smidt te Waddinxveen. ZONDAGSHEILIGING. Naar men weet, hebben zoowel de Christelijk Gereformeerde kerk als de Ge reformeerde gemeenten in het publiek zich bezwaard verklaard over het feit dat o.a. het nieuwe jacht de Piet Hein op Zondag uitvoer. In De Wekker, het offi- cieele orgaan der Christelijk Gereformeer de kerk, maakt prof. J. J. van der Schuit, hoogleeraar aan de theologische school te Apeldoorn, enkele opmerkingen ter zake. Prof. van der Schuit vraagt zich af of er nu zooveel verschil is, als de motor Zon dags draait van een auto of van een schip. Is het juist, zoo vraagt hij, „als wij hooren dat predikanten Zondags van een auto gebruik maken? Is het te aanvaar den .wanneer uit gemakzucht om Zondags toch thuis te zijn, de auto wordt geno men (gehuurd) en wij den motor er op los laten draaien? Zijn we klaar met de nuchtere opmerking, dat dit alles inden dienst des Heeren is? Is dikwerf niet veel eer de diepste reden gemakzucht (genot zucht) Dit wordt niet gezegd om te ver goelijken, maar wel om te verduidelijken dat wij in onze critiek toch niet te veel eenzijdig worden. De liefde voor ons Oranjehuis dreigt op deze manier te wor den bekoeld. Maar wij moeten tevens niet vergeten, dat wij niet klaar zijn met een grootseh gebaar, als wij ook reden hebben om te overwegen of de tijd daar is de hand in eigen boezem te steken." EDINBURGH EN ROME. Het Engelsche daghlad The Manches ter Guardian vermeldt een sympathieke verklaring van den Roomsch-Katholieken aartsbisschop van St. Andrews te Edin burgh inzake de daar gehouden wereld kerkenconferentie (Lausannebeweging) De Roomsch Katholieke Kerkvorst nam de uitnoodiglng aan om naar alle bijeen komsten toehoorders te zenden en sprak bovendien in een schrijven aan den voor zitter der conferentie, den aartsbisschop van York, zijn leedwezen uit dat hij geen gelegenheid zou hebben om de deelnemers persoonlijk te ontmoeten. In de Roomsch- Katholieke kerken der stad werd de con ferentie vanaf de kansels vriendelijk ver meld en de Roomsch-Katholleke per» bracht welwillende artikelen. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 29 Sep tember, 's avonds 8 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsdienst-Onderwijzer te Ouderkerk a.d. Ussel. CAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. GereL Evangelisatie. Bermweg Oost. Donder dag 7.30 uur, de heer Van der Kolf, van Dubbeldam. Geref. Evangelisatie .Jlehoboth". Lo kaal Nijverheidstraat 55. Donderdag 30 September, 's avonds 730 uur, de heer J. Kars. KRIMPEN a.d. USSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. Donderdag 30 September, 's avonds 7.15 uur. de heer C. Spreeuwen- berg. van Rotterdam. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 29 September, 'a avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. GEREF. KERKEN. HAASTRECHT. Donderdag 30 Septem ber. n.m. 3 uur, Ds. J. F. W. Erdmann, Huwelijksinzegening. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. Woensdag 29 September, 's avonds 7 uur. Ds. L. H. van der Mei den. van Den Haag. NIEUWPOORT. Donderdag 30 Septem ber, 's avonds 7.30 uur, Ds. P. J. de Groot; van Gorinchem. GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Donderdag 30 September, 's avonds 7 uur (oude tijd), Ds. M. Hof man, van Moercapelle. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Dins dag 28 September, 's avonds 7 uur, do heer E. Wijnne, van Oldenbroek. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweg. Woensdag 29 September, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. Vlot. Dacostastraat. Donderdag 30 Sep tember, 's avonds 7.30 uur, De. A. van Zon EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Woensdagavond 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst ln het gebouw „Rehoboth". Spreker ds. Faassen van Gorinphem. SLIEDRECHT. Gebouw Maranatha. Dinsdags 28 September, 's avonds 7.30 uur, Onderlinge samenkomst. Leider do

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2