■w 45 WEK DE GAL IN UW LEVER OP TARZAN VAN DE APEN Gemengd nieuws Plaatselijk nieuws WEERBERICHT. Nieuws in een paar regels Alléén voor Vrouwen EEN MOOIER TEINT RADOX C. Gemengd nieuws j VRIJDAG 29 OCTOBER WfL EEN ZESLING GEBOREN. Allen zijn gezond. De Engelsche generaal-majoor Giles heeft van een Indisch luitenant, die aan de Noordwest-grens in Britsch-Indië is gestationneerd, berichj ontvangen, dat diens nicht aan een zesling het leven heeft geschonken. Het zijn allen Jon gens. De babies zijn gezond en wel. Het laatste bericht omtrent de ge boorte van een zesling kwam in 1935 uit het Pyreneesche dorp Tribourne. Ook hier waren het alle» jongens, die even eens in leven zijn gebleven. FRANSCifE POSTVLIEGER VER MIST. Drie personen aan boord. Te Parijs is men zeer ongerust over het vliegtuig „Antares", dat Dinsdag avond om 17.30 uur uit Dakar is ver trokken en niet ter plaatse van bestem ming, Casablanca, is aangekomen. Aan boord bevinden zich met ruim 600 k.g. post uit Zuid-Amerika, het per soneel van het Transatlantische vlieg tuig, bestaande uit Guerrero en Salvat, bestuurders die meer dan 50 malen de tocht over de oceaan hebben gemaakt, benevens een passagier, Boussard. Om vier uur Woensdagmorgen vloog het toestel boven Agadir en tot op dat oogenblik waren de signalen steeds zeer nauwkeurig gegeven. Een kwartier later werd een 80S. opgevangen en daarna heeft men niets meer van het vliegtuig gehoord.. In zee gestort? Aan de nasporingen deelnemende vlieg tuigen en marine-patrouillevaartuigen zijh onverrichterzake teruggekeerd. Men veronderstelt, dat 't vermiste vliegtuig to zee is gestort. JONGE MAN SPOORLOOS VERDWENEN Njuir Spanje geronseld? De 18-jarige zoon van den heer Ver woerd, overwegwachter van de Ned. Spoorwegen te Nteuwersluis, is sands Woensdag avond spoorloos verdwenen. Men weet niet, of de jongeman naar Spanje geronseld is, of dat hem een on geluk overkomen is. De jongeman had het dikwijls over het buitenland en over dienstneming bij het Ned. Indische le ger. De laatste tijd verrichtte hij de hem opgedragen werkzaamheden (hij was kruideniersbediende te Loenen) niet naar behooren en daarom zou hij Zaterdag ontslagen worden. Woensdag was het op gevallen, dat Steven zonderling deed en op de vele vragen geen antwoord gaf. Omstreeks half tien des avonds kwam hij ln de ouderlijke woning gan. Zijn moeder heeft hem op zijn gedrag gewe zen en hem waarschijnlijk medégedeeldv dat hij Zaterdag ontslagen zou worden." Zonder iets te zeggen, heeft de jongeman even later te voet de ouderlijke woning verlaten. Sindsdien is hij verdwenen. D^ politie stelde met een hond een onderzoek in, zonder resultaat. Het is mogelijk, dat Steven naar het buitenland ls uitgeweken, maar met zekerheid valt nog niets te zeggen. HINDOE-VLIEGER VERONGELUKT. Toestel in Frankrijk neergestort. De Hindoe-vlieger Nair, die Donderdag- toorge nuit Londen vertrok om èen dub bele Atlantische overtocht te volbren gen, is des middags om 1 uur op de hoog vlakte van Pommereux (Fr.) neergestort. Men zag, hoe het vliegtuig zijn snel heid verloor en daarna snel daalde. Het scheerde over een paar boomen en dook nee? in een bouwland, waar het geheel werd vernield. De vlieger werd op slag gedood. Ameide. Het 14-jarige zoontje van den kolenhandelaar A. de Wit is bij een val met zijn hand in een stuk glas gevallen hetgeen een dusdanige wond veroor zaakte, dat het ventje zich onder ge neeskundige behandeling van dokter Donker heeft moeten stellen. Bij zijn werkzaamheden op de Am bachtsschool te Gorcum, kwam de 17-ja- rige Jan Veen met-zijn rechterhand tus- schen een fraismachine, waardoor hij zich in het ziekenhuis te Gorcum moest iaten behandelen. Het zoontje van den molenaars knecht J. Brouwer sneed met een mes het topje van zijn vinger af. Ook hier verleende dokter Donker de eerste hulp. Ameide. Rohda is voor Zondag vrijge steld voor het spelen van een competi tiewedstrijd. Dijkcollege. Berkenwoude. De polder Berkenwoude heeft voor het dijkleger ingediend een lijst, bevattende 27 namen, met als hoofd lieden de heeren M. Boer en P. Hailing. De polder Achterbroek heeft een zelfde lijst ingediend met als hoofdlieden de heeren W. Huisman en A. J. Scheer. De Oranjevereeniging heeft beslo ten, half December een vergadering bij een te roepen voor de voorbereiding van het te verwachten heugelijke feest. REÜNIE BIOSCOOP. Gouda. Bioscoop-lievend Gouda kan deze week tevreden zijn: Van Vrijdag tot en met Dinsdag brengt de Reünie Bios coop haar bezoekers Pola Negri. Haar meesleepend spel zal men kunnen be wonderen in ..Madame Bovary", 't span nend filmwerk, waarin zij haar nieuwste triomfen viert. De Hollandsche filmster Joopie Koop man verschijnt in het bij programma ln de Cinetone-schets „De Klacht" en ten slotte is er een kwartiertje film-variété, dat iedereen zal amuseeren. Zondagochtend verplaatsen de Gebr. Williamson ons met hun diepzee-appa raat naar een andere wereld: „Avontuur op den zeebodem", welke interessante film ook in de matlnée van Woensdag middag wordt gedraaid. Verkeersdrukte. Haastrecht. Nu het werk aan de Zui delijke Usseldijk is voltooid, gaat het verkeer er zijn gang en de drukte op de weg is grooter dan ooit Kte voren,, De reden van deze grootere verkeersdrukte is toe te schrijven aan het feit, dat men nu een weg heeft, geschikt ook voor het zware verkeer. Ging dit verkeer vroeger langs de Rijn, omdat men het „auto kerkhof" wilde misrijden, thans is de mooie breede weg weer geopend en epen bekort de reis, speciaal tusschen Rot terdam en Utrecht De zaak is evenwel nog niet heele- maal in orde, omdat het dorp (600 me ter) dat nog niet verbreed, of van een gedeeltelijk nieuw wegdek is voorzien, nu wel de grootere drukte heeft, maar daarvoor geen ruimte biedt. Het is nu in het dorp gevaarlijker dan vroeger. Te hopen is dat de betrokken "autoritei ten snel werken, teneinde nog in 1938 ook de verbinding door het dorp tot stand te brengen. De onteigening voor door-verbinding" moet echter nog plaats hebben. Benoemd. Lange Ruige Weide. De heer W. S. van Dam, wonende te Vlist, is toegelaten als kweekeling met akte aan de school met den Bijbel aan de Kerkweg. Politie-nieuws. Lange Ruige Weide. Tijdens een con trol e door den gemeente-veldwachter en een belastingambtenaar is tegen 4 per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens het berijden van een fiets zonder be- lastingmerk. „Het Groene Kruis". Nieuwerkerk a.d. IJsseL In het café van den heer P. de Bruin hield „Het Groene Kruis" haar vergadering. De voorzitter, ds. 8. J. Hage, opende de ver gadering met een welkomstwoord; hier na werden de notuien gelezen en vast gesteld. Onder de ingekomen stukken was een brief van den heer J. Hoogen- doorn, waarin doeze mededeelt, niet meer voor herbenoeming als bestuurslid in aanmerking te willen komen. De voor zitter sprak zijn teleurstelling uit over dit voornemen en memoreert hoe de heer Hoogendoom steeds een van de actiewe bestuursleden was. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de te Rotterdam te houden algemeene verga dering. Als afgevaardigde naar deze vergadering werd benoemd den heer G. van Bodegom, als diens plaatsvervanger den heer H. D. Lether. In de commissie belast met het nazien der boeken wer den benoemd de heeren H. D. Lether, C. van Mourick en P. van Reeuwijk. Na mens de commissie belast met het na zien van het materiaal werd verslag uitgebracht door den heer C. van Erkel. Uit het verslag blëek, dat alles in orde bevonden is. Mededeeling werd gedaan dat een lid belangeloos de dekenbógen ln orde had gebracht. De voorzitter zeg de hiervoor namens de vereeniging har telijk dank. De heeren W. van Capelle en J. Sterk werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van den heer Hoogendoom werd gekozen de heer C. M. CJhristiaanse. Door de comm. belast met het organiseeren van een oliebollen dag werd verslag uitgebracht, terwijl door Zr. Rolloos het batig saldo van de laatst gehouden oliebollendag, f 252,42. aan het bestuur werd overhandigd. De voorzitter dankte allen, die aan l\et wel slagen hadden bijgedragen. Uit het ver slag van de Propaganda commissie bleek dat. eenige resultaten zijn bereikt. in de rondvraag informeerde de heer K. de Rooij naar de mogelijkheid om de Groene Kr.uis 'film te laten vertoonen. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur reeds getracht heeft dit uit e voeren doch het voornemen ia op finan cieels bezwaren gestrand. De heer A. P. de« Hoed gat het bestuur in overweging ®m als verplichting te stel len, dat de wijkzuster woonachtig moet zijn in het dorp. Verschillende leden maakten»» bezwaren. Dit punt werd aan gehouden. Met een woord van dans sloot de voorzitter tl®, vergadering. GEVOELIGE SCHADEVERGOEDING. Ouderkerk a.d. IJssel. De ijzerwerker W. S.' werd dezer dagen aangereden door een vrachtauto van den brandstoffen- handelaar P. H. H„ bestuurd door den heer D. de R. De heer S. kwam er zelf zonder kleerscheuren af, maar zijit rij wiel werd deerlijk gehavend. Aangeboden werd, de verzekering de «kosten te laten betalen, maar dit wilde de heer 8. niet, daar hij zich tegen verzekering ver klaarde. Maar ook tegen schade had hij bezwaar en derhalve verlangde "hij dat de heer De R. deze zelf zou vergoeden. Toen hij zich daartoe aan de woning van De R. vervoegde, ontstond hierover een woordenwisseling, waarbij de heer De R. zich tenslotte zoo driftig maakte, 'dat hij S. een flink pak slag heeft toegediend. Deze moet zelfs „moord" hebben geroe pen, maatxlaar de woning van den heer De R. zeer afgelegen staat, heeft nie mand dit gehoord. De heer 8- heeft zich de andere morgen tot de politie gewend. Een oude diefstal opgehelderd. Ouderkerk a.d. IJsseL Tijdens de hooi bouw van het vorig jaar had de land bouwer T. V. in de buurtschap „De Ach terbroek" (gemeente Berkenwoude) een zels%op zijn land onder een hooihoop ge borgen, hetgeen in dit seizoen onder land bouwers veel de gewoonte is. Op een goe den morgen bleek echter deze zeis ver dwenen. Nu waren op één van de ln na bijheid liggende weiden twee inwoners dezer gemeente bezig met de hooibouw. Zij tfepen destyds nog een proces-ver baal op, wegens overtreding van de Zon dagswet ,toen zij op Zondagmorgen bezig waren hooi uit de sloot te halen. Éên van dit tweetal nu ging dezer dagen verhui- zgn en bij het transport van de inventa ris van zijn schuurtje zag iemand, dat een zeis in de rivier werd geworpen. Dit kwam de politie, die van de diefstal van de zeis van den heer V. op de hoogte was, ter ©ore en pe vond dit zoo verdacht, dat ze naar de weggeworpen zeis liet dreggen, waarbij na lVt dag vruchteloos werk het bewuste voorwerp werd opgehaaM. De landbouwer, aan wien de politie dit voorwerp toonde, herkende het pertinent als pjjn eigendom, zoodat de rijksveld wachter overging tot het maken van proces-verbaal tegen den verdachte. Hoe wel deze hardnekkig blijft ontkennen en beweert de zeis gekocht te hebben van iemand, die Inmiddels naar Friesland ver huisd is, acht de politie het feit, dat d e zeis door verdachte in de rivier is gewor pen, zeer bezwarend. Ned. Herv. Kerk. Reeuwijk. Bij de verkiezing van één Kerkvoogd en twee Notabelen der Ned. Herv. Gemeente van Reeuwijk werd als kerkvoogd herkozen de heer G. Kwaker- naak (aftredend) en ais notabelen de 6n U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. onvoldoende ie. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich sausen In Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen ztjn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrue toevoer van gal waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Etscht Carter s Leverpilletjes. verkrijgbaar b(J apothekers en drogisten ln flacons van u.75. heeren P. van Buuren en D. Olieman (beiden aftredend). Politieberichten. Sliedrecht. p. gaf kennis van mishan deling van haar zoontje jloor D en W. deed aangifte van- vermissing van een rijwielbelastingmerk. Maandagmorgen reed in wijk C een wielrijder tegen een rijwiel, doordat de eigenaar dezer fiets plotseling omdraaide De wielrijder viel en bekwam een schaaf wond aan het linker been. Zijn fiets viel voor een Juist .passeerende auto en werd ernstig beschadigde Wbensdagavond botste een.wlelrljdster tegen een vrachtauto. Zij bekwam een wonde aan de kin. De aanrijding wns vermoedelijk te wijten aan haar onoplet tendheid. Gevonden voorwerpen, te bevragen bij: W Boer, Emmastraat 14, een pakje, inh. breiwerk; K. Lanser, C 73. een beige dameshandschoen; B. Verschoof, v. d. Hou te, Willemspl. 6. eén portemonalne met inh J. v. d Velde. C 136a. e«n grij ze poes; T. Redelijkheid. A 175, een rijw. bel. merk ip étui; J. Bakker, Havenstraat 4, een bruine muts; R. Vermaas, Rijs- houtstr. 14, een sleuteltje; E. Burghout, A 851, een collier met hangertjjes; T. Bemhard. A 1045, een portemonnaie met Inh.; H. de Groot, B 367. een glacé hand schoen; R. Kros, Stationsweg 178, een das; J. G Hak, D 267. een mes; J. IJzer man. c 23, ^een kinderportemonnaie; W. de Kluiver, D 184, een kerkboekje; J de Rek. B 593. een bril ln étui; A de Roon, v. Lennepstraat 30, een dames-vulpot lood; M. A. Peters, Wilhelminastraat 35, een alpinomuts; wed. Koppelaar, c 182. een étui, Inh. 2 vulpenhouders. Aanbesteding. STledrecht. Het arch - en ing bureau A. Nieuwpoort heeft onderhands aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan de Merwestraat voor rekening van mevr. de wed. K. L. KalisVisser. De uitslag Was als volgt: Perceel 1: Gebrs. v Wijn gaarden f 3223. A. van Delft f 3085, A M. Pols f 2983 Perceel 2 W Nieuw poort f 2490 Gebrs. v Wijngaarden f 2640 Perceel 3 Gebrs Hogeveen f 427. C. v d Graftf f 343 Perceel 4: Fa Stas- se f 743. T P. van Es f 630 Massa: Gebrs, v Wijngaarden f 6726. Gegund aan de laagste Inschrijvers. Aanrijding. Waddinzveen. Op de hoek van de Oran jelaan en de Kerkweg had een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto, be stuur door H. B. en een personen-auto, bestuurd door de W. Van de luxe aut<y werd een der voorspatschermen zwaar beschadigd. De schuld berust bij den bestuurder van den vrachtauto, daar de ze te Weinig ruimte tot vpasseeren bood. Waddinxveen. In de Vergadering van de Handeldrijvende en Induatrieele Mid denstand ls besloten, ln samenwerking met de R K-.Alijldenstandsbond „De Han ze" in het tijdvak van 24 November tot en met 4 December een winkelweek te houden. Naar waarneming in de morgen van 29 October. ggflW Het dunne pijltje geeft de stand van de vorige dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuide lijke wind; toenemende bewolking; aan vankelijk weinig of geen regen, latei toenemende regenkans; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; la ter koeler. Waterstand: Schoonhoven hg. water 140 uur. 1.11 M Keulen stand 1.16 M„ val 0.03 M Maastricht 28 Oct., 41.33 M., was 0.50 M Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 54 graden Fahrenheit. Vrijdag 29 October: Op 2.35, ónder 2 29. Nieuwe Maan Woensdag 3 November. Wielrijders, licht'op! 29 October 5.00 uur. De politie hééft tegen den veehou der A. V. proces-verbaal opgemaakt, daar hij een koe, die lijdende was jian mond en klauwzeer, had laten vervoeren "«ai de veemarkt'te Botterdam. Schooljongens hebben uit baldadig heid met een steen een ruit ingeworpen van de woning van den heer 8. aan d« Brugweg. Het zevenjarige zoontje van de fa- mitne 8. is op de weg naar Ootmarsunv toen het plotseling de weg overstak, door een vrachtauto gegrepen en 'op siag ge dood. Het vijftienjarig meisje M. Broek- meulen is in de vaargeul van het Ketel- diep uit een tjalk gevallen en verdron- ken. Het zevenjarig zoontje, van den heer Adr. Voets te Schyndel, ts door het eten van een vergiftige mossel overleden. Bij e«n mijnongeluk in Alaska zijn elf arbeiders ofri het leven gekomen. Men vreest bovendien voor het leven van drie zwaar gewonden. Een groote volksmenigte stond op de spoorbaan tusschen Kanagawa en Yo kohama (Japan), om vertrekkende troe pen vaarwel te zeggen, toen een electri- sche trein op haar inreed. Er werden 22 personen gedood en velen ernstig ge wond. -L. Theodoor Wolff, de vroegere hoofd redacteur van het „Berliner Tageblatt", en 60 anderen zijn bij beschikking van den rijksminister van binnenlandsche za ken van de Dultsche nationaliteit verval len verklaard. Hun vermogen is in beslag genomen. DOOR EDGAR RICE BURROUOHS 55. Een van de eerste dingen, die d'Arnot deed na hun aankomst in Pa rijs was, een bezoek af te leggen bij een der hoogste ambtenaren van het depar tement van justitie, een oud vriend van hem. Hij nam Tarzan met zich mee. En hier werden vingerafdrukken van Tar zan genomen, die met die uit het boek vergeleken zouden worden. Tarzan volg de dit alles met groote belangstelling. .Nadat de ^vingerafdrukken van Tarzan waren genomen, haalde d'Arnot het klei ne boekje te voorschijn, en opende het op de bladzijde, ipet c^e kleine inkt- vlekjes. Verwonderd hoorde Tarzan, wat d'Arnot vertelde over het dagboek, dat hij aan zijn vriend gegeven had en be greep nu ook de beteekenis van hun vi- .site Op het ministerie. Het antwoord van zyn levensraadsel lag in dftze kleine tee- kens! Met gespannen aandacht leunde Tarzan naar voren. Was hij een volbloed blank m'ensch, de zoon 'Van Lord Grey- stoke of slejchts een wilde aapmensch? Er waren vele dagen voor dit; onderzoek noodig. Nu kreeg Tarzan ook de kans om de schatten in de kist te bekijken. Na dat de kist eindelijk geopend was. bleek deze geheel gevuld te zijn met zakken go uilen munten. Tarzan wiloe de kist geheel intact laten en mee naar Ameri ka nemen. Wat een misdaad, ellende en zorg had dit ding met zich meegebracht Daarom gaf d'Arnot hem de raad om de inhoud te verkoopen. Toen het goud ingewisseld was, bracht het meer dan ten half millioen gulden op. En nu wal Tarzan dubbel verlangend om naar Amei rika te gaan en Jane te zoeken. i 5 DERDE BLAD. NlFUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensehe Courant VRIJDAG 29 OCTOBER 1937. UNOX HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Bij 't bestellen van patronen steeds op geven 't numme» dat gedrukt staat onder de afbeelding en de verlangde maat. De prijs van de patronen staat bij de afbeeldingen aangegeven. Men kan het bedrag overmaken per postwissel, in postzegels of gireeren op postrekening 13763 aan de redactie van dit blad. Bestellingen van knippatronen, welke Donderdag niet in ons bezit zijn, kun nen eerst m de volgende week in behan deling komen. GEKLKEDE DAMESJAPON. (Gezette figuren). Succespatroon 2093. Prijs 35 et. Niets kleedt meer af voor gezette fi guren dan een V-vormlge hals en ruime volantrevers, die aan de kraag geknipt zijn. Men kan de japon van een beschei den motiefje op zijde gedrukt maken, doch ook van effen zijden of wollen geor gette. Zwart en donkerblauw kleeden het meest af. De mouw is lang en aanslui tend "gegeven bij de patroondeelen, doch kan naar verkiezing afgeknipt wordeq langs de aangegeven lijn onder de elle boog jen met de bijgevoegde volant wor den afgewerkt. De volantkraag kan met zijde tegengevoerd of van enkele stof genomen worden. In dit laatste geval kan men de buitenomtrek cordonneeren of ajouren; de eerste afwerking ls echter sterker. Ais vest wordt georgette of een Tleeschkëurige zijden ondergrond geko zen. De rok bestaat uit 6 banen. Taillelijn f cM. lager. Zéér smalle ceintuur. Patronen in der maten 48-50-52 en 54 Patron'en naar maat van di£ model 90' cent. JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Cuccespatroon VKK 2096. Prijs 35 cent. Het zeer afkleedende model van deze elegante japon zal ongetwijfeld in den smaak onzer lezeressen vallen. Het kan gemaakt worden van wollen georgette, cloqué, crêpe mat en'van crêpe satin met kleine motieven bedrukt. Zwart-wit en blauw-wit zfjn de meest gekleede iftipri- mé's. In de puntige halsopening kan e%» clips of groote broche gedragen wor den of wel een mooie tóuffq bloemen. De 'ruimte aan de schouders is enkele malen ingehaald, terwijl het rechtervóorpand een zeer schuine lijn heeft tot plan,. 10 e.M. van de zijnaad af. Het bovendeel is lang en valt asn voor- en rugzijde met scherpe punt op de tweebaans rok. Hals- afwerking kgn geschieden met een schui ne bjes, doch ook door het instikken van een koordje, waarvoor de stof ongeveer 1 cJü. wordt ingeslagen en ln de inslag het koordje wordt gelegd, waarlangs men stikt, rafel met onzichtbare steekjes af werken. Men kan in de hals ook een zéér smalle plissé werken van zijde of kant. De drie-kwart lange, ruime mou wen kunnen onder of boven den elleboog gedragen worden en zijn met zoom en elastiek afgewerkt. Bij dit patroon wor den gladde ondermouwen gedragen, in dien men lange mouwen verkiest kan men deze als manchet aan de ruime bo- venmouw zetten, waardoor een moderne mouw verkregen wordt. VKK 209 6 Patronen ln de maten 46-48-50 en 52 tegen 35 cent. Naar maat gemaakte pa tronen voor alle figuren voor slechts 90 cent. HERFSTHOEDEN EN KAPJES. De hoeden, die de herfst- en wintermaanden ons brengen hebben wel geheel andere vormen aangenomen dan die welke wij de laat ste seizoens zagen dragen. De platte bollen hebben plaats moeten maken voor hoogere, terwijl er een groote verscheidenheid van mutsen en kapjes gezien wordt. Deze laatsten be dekken soms slechts het achterhoofd en geven het voorhoofd voor 'n deel te zien. De laatste modellen der Parijsche collecties ga ven zelfs weer hoeden uit het begin der voorgaande eeuülr te zien met breede luifel (Directoire tijdperk) en enkele hadden aan de zijkanten gehefcht lint, ook bandfluweeL dat onder de kin gestrikt wordt, inder daad wekken deze modellen en niet minder de „brides" welke onder de kin gestrikt worden, herinneringen op aan lang vervlogen tijden. Bij de ge kleede hoeden is een werking in de hoog te waar te nemen, vooral bij de toques -Tan soepel vilt en fluweel. Als garnee ring ziet men bij dit genre modellen veel veeren, o.a. wiekjes en zelfs kunstig na gemaakte vogeltjes. Deze worden zoo te gen de bol gehecht, dat het er veel van heeft, alsof ze met dé uitgebreide, veel kleurige vogeltjes de vrije natuur in wil len vliegen. Stfuisveeren zijn de nieuw ste gameering voor grootere hoeden. De mooie pleureux, die zoo flatteux over de rand van de hoed vallen, ziét men evenzeer als de kleinere exemplaren. De veeremnduatrie leeft door deze mode ge heel en ai op en duizenden vrouwenhan den zitten met het grootste geduld de soms zeer kleine veertjes te kleuren ep op te plakken tot een groote verschei denheid van garneeringen. Men ziet ook zeer veel veeren-toques, waarover een tulle wordt gehecht, soms ook een afhan gende voile, die het dooreen waaien der teere veertjes bij stormachtig weer voor komt. De opstaande rand aan hoeden midden voor wordt nog gedragen, doch men ziet eveneens modellen met een sterk opgeslagen rand op zij, die het pro fiel sterk doen uitkomen. Hoeden met een golvende lijn, die aan de achterzijde over het haar valt en aan de voorkant het gelaat overschaduwt, passen vooral bij iets breedere gezichten, o.a. de cloche modellen. Vlot en sportief kleedt de trot- teur, die onderaan op onze schets voor komt en een door de bol geregen koord aangeeft. Kleine kapjes van vilt en uit verschillende pandjes bestaande, die soms met kleurige wol over de naden gewerkt versierd worden leenen zich vrijwel uit sluitend alleen voor bakvischjes (Boven rechts). verkrijgt U door een goede huidverzorging Doe daartoe wat Radox in Uw waxhwater Bij apothekers en erkende drogisten f 0.90 per pak en f 0.15 per klein pakje. Voor vele kleine kapjes is het wel een elsch, dat ze omgeven worden door krul len of een mooie opgemaakte roL die ongeveer van oor tot oor langs het hoofd wordt gelegd. Bij een weinig opgemaakt kapsel passen zij niet. Trouwens vele mo dellen van hoeden en kapjes kunnen slechts met succes door Jeugdige, zeer re gelmatige gezichtjes gedragen worden, vooral Indien ze mih of meer gewaagde modellen aangeven. Het kapje (rechts onderaan) dat reeds dezen zomer in dun nere uitvoering gedragen werd, ziet men thans van fluweel, terwijl er heel dik wijls een lange, afhangende volle overge dragen wordt. Voiles in allerlei afmeting zijn trouwens zeer modem. Men ziet ze, die bescheiden, even over den rand van de hoed hangen en ook weer andere, die over de kin reiken. De dunne tulle ver zacht de trekken, doet onbarmhartige rimpeltjes minder uitkomen en flat teert in hooge mate. Is het dus te ver wonderen, dat volles zooveel aanhang sters vinden? NUTTIGE WENKEN. Meubelpolitoer kan men zelf door b.v. 5 deelen lijnolie en 5 gelijke dee- len wijngeest in een fleschje te doen en dit flink te schudden, zoodat "het "zich vermengt. Men doet eenige druppels op een wollen lap en wrijft hiermede het meubelstuk ln en wrijft het daarna iüit met een wollen doek, totdat het mooi glimmend ip, kneedt, desnoods met wat zout. Het bo- teizuur lost zich in de versche melk op. Vaak wordt om het sterk worden te voor komen een peen midden in de pot boter gestoken. Sterke boter krijgt haar goede weer terug, indien men ze eerst met virwb* melk en daarna mat water GESTOOFD VARKENSVLEESCH. 400 gram koud varkensvleesch; 50 gram boter; 2 uitjes, 2 appels, 2 kopjes jus, verdund met water; een weinig citroen sap, een eetlepel bloem. Het varkensvleesch, resten van rollade of een stuk wordt in blokjes gesneden. Uitjes schoonmaken en snipperen en goud-geel smoren in de boter, daarna de geschilde en aan blokjes verdeelde ap pels, b.v. goudreinetten .toevoegen en de verdunde jus en alles te samen een mi nuut of vijf zachtjes laten koken, daar na ook het vleesch toevoegen en door en door warm laten worden, binden met bloem en warm opdienen. AARDAPPELSOEF. 30 gram boter; 1 fijngehakt uitje; 500 gram aardappelen; 1 eetlepel gehakte peterselie; 5 dUter water; 5 d. Li ter melk; peper en zout; eventueel eetlepel bloem. Aardappelen koken en het kookwater aanvullen tot een halve liter. Uitje zeer fijn gehakt in bqter gaar smoren en bij het water voegen, evenals de geraspte of door de zeef gewreven aardappelen en alles aan de kook brengen, daarna de heete melk toevoegen en de soep een minuut of vijf doorkoken en binden met de bloem, daarna weer aan de kook brengen; peper en zout naar smaak en ▼óór het opdienen de peterselie bij de soep voegen; niet meekoken. Hierbij dobbelsteentjes in boter gebak ken brood of stukjes toast geven. PRUIMEN MET ROOM. 1 pond pruimen; 2 d.Liter room; sui ker, enkele druppels amandelessence. De pruimen worden gewasschen, 24 uren geweekt, gekookf in weekwatei zoo weinig mogelijk), daarna ontpit en met de garde fijngeklopt, suiker naar smaak, daar dit afhankelijk is van het soort pruimen, die gebruikt zijn. De compóte moet volkomen koud worden en wordt daarna vermengd met 2 d.Liter room, die met een tikje zout is styf geklopt. We dienen dit op in één-persoons glazen vlaschoteltjes. Alle soorten gedroogd fruit kuniïen op deze manier als toespijs gegeven worden, zoowel abrikozen, perziken, vijgen, da dels e.a. De toevoeging van het smaakje zal zich naar gelang van het soort vruch ten evenwel moeten wijzigen. Amandel essence past het best bij pruimen, abri kozen vragen vanille, vijgen en dadels citroensap, stukjesappel, een weinig gemberstroop en wat fijngehakte stukjes gember. We kunnen een vingerbiscuit je bij de coupes presenteeren. INBRAAK IN EE Ambtsketen van burgemeester ontvreemd. Vermoedelijk is de nacht van Zondag op Maandag biyfct te zijn ingebroken in het raadhuis van de gemeente Oterleek, waarbij uit de brandkast de ambtsketen van den burgemeester en een bedrag van f 124 zijn ontvreemd. De dader moet ge bruik hebben gemaakt van den sleutel van de brandkast, die in een kast ver borgen was. Het gemeentehuis moet hij met een valsche sleutel hebben geopend. DOOR HOOGSPANNING GEDOOD. De 47-jarige bedrijfsleider van dèelec- trische centrale der Ned.-Indische Ges- Mij. te Langsa (Sumatra's Oostkust), de heer Th. J. E. Euwe, is bij het doen van metingen in een transformatorhuisje van het hospitaal te Kwaia Simpang, door de hoogspanning getroffen en onmid- dfllijjik gedood. Het slachtoffer is een neef van den Nederiandschen wereldkampioen scha ken. DOOR TREIN OVERREDEN. Dertig-jarige man omgekomen. Woensdagavond omstreeks kwart over acht is een ongeveer dertigjarige man tusschen Santpoort en Bloemendaal dooi een trein overreden en gedood. De bestuurder van de trein had opzijn weg van Santpoort naar Bloemendaal «n schok gevoeld. Toen hij Bloemendaal had bereikt, stelde hij den chef van het sta tion van een en ander op de hoogte. De ze heeft daarop een onderzoek doen in stellen, waarbij men drie honderd me ter ten Noorden van Bloemendaal op de spoorbaan het ernstig verminkte lijk van den man aantrof. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. Het stoffe lijk overschot is naar 't lijkenhuisje van de algemeene begraafplaats te Bloemen daal overgebracht. DE GOUD-DIEFSTAL TE UTRECHT. De politie slaat haar slag. De Utrechtsche politie heeft, in sa menwerking met die van de hoofdstad, daar een man aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van een klomp goud, dat waarschijnlijk afkomstig is van het goud, dat deze dagen in de Tandheel kundige kliniek te Utrecht werd gesto len. De man is naar Utrecht overgebracht en daar opgesloten. Hij weigert inlichtin gen over de herkomst van het goud t« geven. DE VERDUISTERINGEN TE VLAAR- DINGEN. Totaal f 30 a f 35.000. Het bedrag, dat de heer W„ wethou der van Vlaardinger-Ambacht als kan toorbediende bij de fa. IJzermans en Co. te Vlaardingen heeft verduisterd, moet 30 a 35.000 gulden bedragen. Het schijnt dat de verduisteringen gepleegd zijn van 1930 tot 1937 en wel op zeer geraffineer de wijze. W. liet betalingen van buiten- landsche crediteuren overschrijven op zfjn eigen bankrekening, o.m. door het plaatsen van een vervalschte handitee- kenlng van een der procuratiehouders. De kantoorbediende zal binnenkort naar het huis van bewaring te Rotterdam worden gebracht. HET VERLATEN JACHT. Twee Nederlanders vermist. Een onderzoek, dat is ingesteld naar de indentlteit van de opvarenden van t jachtje Coquelicot, dat stuurloos en zon der opvarenden werd aangetroffen by t eiland Rlou (in de buurt van Marseille) heeft uitgewezen, dat de eigenaar van dit schip een Nederlander zou zyn ge weest, nJ. de 25-jarige heer Brodhaag. Een Jonge vrouw, M. C. W. geheeten, die zich eveneens aan boord moet hebben bevonden, zou op 21 Januari 1910 te Utrecht geboren zijn. De beide andere opvarenden waren Francisco Hernandez de Agierro, de 24- jarige zoon van den Cubaanschen zaak gelastigde te Brussel en Santiago Alonso Yllera, een 26-jarige jongeman. Het schijnt, dat dit gezelschap door 'n storm is verrast en weinig bedreven in het zei len, over boord ls geslagen. In het jacht bevond zich een groote voorraad wape nen. geneesmiddelen, gereedschappen en verscheidene zeekaarten, uit welke laat ste valt af te leiden, dat de jongelui van plan waren een langdurige tocht te ma ken naar Napels ep Zuid-Italië. Geen enkel slachtoffer is gevonden. DE DOOD VAN RONALD STRUNK. Voorloonig geen pistoolduels. Zooals reeds werd verwacht, heeft de afloop van he* zoogenaamde barrière- duel, dat aan een der redacteuren vaD de „Völkischer Beobachter", den gewezen Oostenrykschen officier Roland Strunk, het leven heeft gekost, de leiding der na tionaal socialistische party genoopt tot maatregelen, zy deelt mede, dat ten an- zien van duels tusschen leden der S S. en S A. een nieuwe regeling geschapen zal worden. Tot nader order zyn pistoolsdu- els verboden en slechts sabelduels toege staan. Voorts heeft de leider der SS, Himmler, gelast, dat alle conflicten, die tot duels leiden, te zyner kennis gebracht is bekend geworden, dat Strunk's tegenstander een zekere Krat- schinna was, een der medewerkers van den ryksjeugdleider Baldur ton Schl- rach.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 3