!HS Plaatselijk nieuws j Kerk en School Rechtszaken typische opname, gemaakt vanuit de lucht, van een afdeeling militaire vliegtuigen in actie tijdens den luchtverdedigingsdag te Amsterdam De lüchtverdedigingsdag welke Zaterdag onder groote belangjtellmg te Amsterdam werd gehouden, had een vlot verloop. Een imposante opname tijdens de vlucht van het Java-eskader onder leiding van kapitein-vlieger Vee Weerden Poelman boven de Berlagebrug Kapitein E. L Venema, commandant van de militaire politie te Roermond, is benoemd tot commandant der mili taire politietroepen t» Curagao Luchtafweergeschut stond o.a. opgesteld en werd gedemonstreerd op de Amstelbrug tijdens den luchtverdedigingsdag welke Zaterdag in de hoofdstad werd gehouden Frankrijk scoort. Een spelmoment uit den interland voetbalwedstrijd NederlandFrankrijk Jp het Olympisch stadion te Amsterdam. Leo Halle is tevergeefs naar den bal uitgevallen De Fransche doelvardediger wprdt voor de tweede maal gepasseerd tijdens den inter nationalen voetbalwedstrijd Nederland Frankrijk In het Olympisch stadion te Amster dam Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zaterdag de luchtverdedigings oefeningen in de hoofdstad bijgewoond. De vorstelijke bezoeker onderhield zich na zijn aankomst met de ver schillende autoriteiten Bij wijze van proef voor bet internationaal spoorwegverkeer beeft Zaterdag een nieuwe bliksemtrein gereden van Partys naar Amsterdam. Het geheele traject werd afgelegd met een Franschen bestuurder, die bij aankomst in ons land begel eid werd door een Hoffandaehen collega. Na aankomst in de hoofdstad ban spelmoment voor het Fransche doel tijdens den wedstrijd Nederland— Frankrijk, welke in een 3-2 overwinning voor de gasten eindigde i 4 DEBPE Bt.AI). fClEUWSBLAD VOOR ZÜIP-HOLtAVP EN CTWOHt, SAoontemnMfte cwmnt MAANDAG 1 NÏTfTWtUrR 193* ri-i r - J- - -- - - UIT EEN RAAM GEVALLEN. - Dood el ijk ongeval. Alblasserdam. Een der firmanten van de firma gebr. A. de Kloe, de heer F. de Kloe. ia tijdens het repareeren van ramen tn de werkplaats Vrijdagmiddag uit een der ramen van een hoogte van ongeveer mes meter gevallen. Met een wervelfrac tuur en zware inwendige kneuzingen ia hij in zorgwekkenden toestand naar het xiekenhuis van de Vereeniging tot Zie kenverpleging te Dordrecht vervoerd. Daar ia hij in de loop van de avond over leden. De heer De Kloe was bezig met boren, toen de booromslag van de boor losschoot, waardoor hij het evenwicht verloor. Het slachtoffer hoopte Zondag *ijn 25-jarige echtvereeniging te vieren. Raadsbesluiten. Alblasaerdam. In een raadsvergadering pan Donderdagavond werden herkozen pis leden van de commissie van het grond bedrijf de heeren J. v. d. Merwe, A. Caljé en C. v. d. Rhee. Vervolgens werd beslo ten om de gronden ter bebouwing in de beide Uitbreidingsplannen tot 31 Decem ber tegen sterk gereduceerde prijs be schikbaar te stellen. Weth. Smit deelde mede. dat reedk aanvragen om grond wa gen ingekomen. Voorts stelden B. en W. voor eenige leeningen, aangegaan met de Spaarbank pan het Departement Nieuw-Lekkerland «Ier Mij. tot Nut van t Algemeen te Kin- Berdijk tegen *n rente van 4 1/4 mei ingang van 1 Januari 1938 te convertee- ren ln leeningen tegen 3 3/4 pCL, n.L de In 1920 aangegan» geldleening groot t 19.000 per resto groot f 4000, een in 1926 gesloten geldleening oorspronkelijk groot f 18 165 per resto groot f 12.490 en «en In 1926 gesloten geldleening oor spronkelijk groot X 81.919 per resto t 56.514. Alblasaerdam. De collecte voor de al leenstaande blinden te Wolfheze heelt t 46.44 opgebracht. „Blijdschap veler moeders". Albi&ss er dam. Ten raadhuiae had Don derdag de Installatie plaats van het da mescomité „Blijdschap" veler Moeders", dat hier babyuitzetten zal geven aan ge winnen, die daarvoor ln aanmerking ko men, ter gelegenheid van d« blijde ge beurtenis in het Koninklijke gezin. Weth. Boersma sprak er zijn blijdschap «ver uit, dat de dames, twaalf in getal, »oo spontaan aan zijn oproep hadden ge hoor gegeven en bereid waren in Aiblaa- «erdam mede te werken om een hcht- «traal te doen schijnen in gezinnen, die in stoffelijke nood verkeeren. Mevrouw T. WielengaZomer dankte pamens de comité-leden den wethouder voor rijn oproep en de installatie. Daar na had de eerste huishoudelijke samen- komst der comitéleden plaats ter be spreking van de te nemen maatregelen ■en ter verkiezing van een dagelijks be stuur. Aan den burgemeester werd ver vocht het eerevoorzitterschap van het damescomité te willen aanvaarden, het- |wel de burgemeester Inmiddels heeft aan genomen. Tot presidente van het comité Ie mevrouw T. WielengaZomer gekozen. Cursus fruitteelt en bemestingsleer. Giessen-Nieuwkerk. Donderdagavond yrerd tn het gebouw der Coop. Landbouw- frereeniging „Samenwerking" de eerste fcursrtw geopend in fruitteelt en bemes tingsleer. De commissie bestaat uit de heeren J. jG. Diepenhorst, burgemeester; P. Scha rrel Adrx, voorzitter der Coperatie; en O. Hakkesteegt, bestuurslid. De burge meester sprak het openingswoord, waar in hij allen hartelijk welkom heette en «en uiteenzetting gaf omtrent het doel ^van de cursus. In vroeger tijden, aldus «pr. werd zoo goed als geen aandacht geschonken aan een vruchtboom, de be handeling liet vaak veel te wenschen «ver. Vandaar, dat hij deze cursus van harte toejuichte te meer. daar deze uit ging van de Coop. Landbouwver. „Sa menwerking", de organisatie, welke op landbouwbedrijf ai reeds zeel veel heeft gepresteerd. In het bijzonder richtte spr. zich tot Je leeraren, de heeren Van Engen, die onderwijs zal geven ln de bemestingsleer, en Kempenaar in de fruitteelt. Ook wer den de cursisten toegesproken en spr. hoopte, dat zij veel wijsheid ln deze zou den opdoen om dit later in de practijk ln toepassing te brengen. Hierna ving de feerste cursus aan. Giessen-Nieuwkerk. Als commandant jroor de luchtbeschermingsdienst is voor fdeze gemeente en Peursum benoemd de heer A. M. A. van Langeraad, dieren arts. Giessen-Nieuwkerk. In de bestuurs vergadering van de Isclub „De Giessen" gijn de heeren G. Eikelenboom en A. Bchakel Pz. aangewezen als leden voor het onderzoek der rekeningen over 1937. Als afgevaardigden naar de algemee- tie vergadering van de Lisbond werden benoemd de heeren J. H. Robben en T. de Jong. respectievelijk vice-voorzitter en voorzitter. Besloten werd de algemeene l&rgarif.nng. te houden ofi November. Groot- Ammers. In de week van 16 November zal in deze gemeente een col lecte worden gehouden voor extra hulp aan werkioozen ln de komende winter maanden. Benoemd. Hei- en Boeicop. De heer A. C. van Dijke, hoofd van de openb. lagere schooi alhier, is ln gelijke betrekking benoemd aan een school te Oost-Kapelle (Z.)Men ziet hem hier noode vertrekken, daar men den heer Van Dljke gedurende den tijd dat hij hier ls werkzaam geweest, heeft leeren kennen ais eenuitstekend onderwijzer en een persoon, die ln de ge meente aller achting had verworven. Gemeenteraad. Hoornaar. Een vergadering van den gemeenteraad is belegd tegen Dond?rdag 4 November, voorm. 10.30 uur B ehandeld worden: Voorstel van B. en W. tot invoe ring van een spaarregeling voor werk ioozen. Id. tot invoering van een steun regeling voor kleine boeren. Id tot toe treding bij de Fraude-Onderlinge der Ver. van Ned. Gemeenten, ld tot verla ging der electriciteitstarieven. Vaststel ling verordening tot heffing van rech ten voor het gebruik der aanlegplaatsen in deze gemeente. Vaststelling begrooting 1938. Hoornaar. De heer G. de Raad. hoofd der school met de bijbel,, slaagde Woens dag te Utrecht voor het examen School raad! diploma met aanteekening). Volksonderwijs. Hoornaar. De afdeeling Hoornaar van Volksonderwijs heeft Zaterdagavond ver gaderd. Wegens afwezigheid van den voorzitter, den heer A. van Kleef, werd de vergadering geopend door den heer P. H. van Alfen. De notulen werden vastge steld. Een verzoek van de afdeeling Zwijndrecht, om subsidie voor het in standhouden van de bewaarschool, werd tot de volgende zitting aangehouden. Een verzoek om mede bij te dragen voor noodlijdende scholen, werd uit flnanci- eele overweging voor kennisgeving aan genomen. Nadat besloten was ditmaal geen afgevaardigde te zenden naar de algemeene vergadering te Utrecht, volgde sluiting. Gemeenteraad. Hoog-Blokland. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag 2 Nov, v m. 10 uur. De agenda luidt ais volgt: Voorstel van B. en W. tot Invoering van een spaarrege ling voor werkioozen. Id. tot invoering van een steunregeling voor kleine boe ten. Id. tot toetreding bij de Fraude On derlinge der Ver. van Ned. gemeenten, ld. tot verlaging der electriciteitstarieven. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid G. van Geffen. Aanvrage aan Ged. Staten om vrijstelling van onder wijs ln llch. oefening aan de o. 1.. school. Wijziging begrooting 1937. Vaststelling begrooting 1938. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Lexmond. In de School met de Bijbel had Dinsdagavond de jaarvergadering van de afd. Lexmond van de Chr. Boe ren- en Tuindersbond (CJi.TB.) plaats. De vergadering, die door 19 leden be zocht was, werd geopend door den heer Hiafkens, met gebed, waarna hij een gedeelte uit 2 Kon. 6 en 7 las en een kort openingswoord sprak. Daarna volgden de notulen en het jaarverslag van den secretaris. De pen ningmeester bracht z'n financieel ver slag uit. Het bleek dat de rekening met een klein nadeelig saldo sloot. Hierna volgden de ingekomep stuk ken, waarvan o.a. een schrijven van de Holl. Brab. Afd. om de te Meerkerk op 26 November te hóuden praatdag te be zoeken, bijzondere belangstelling had. Het aftredend bestuurslid, de heer Stam, werd herkozen. Vervolgens werd het oordeel der leden gevraagd over de crisismaatregelen. Het ging over een aan de vergadering uit te brengen rapport De vraag werd gesteld of men voortzet ting der maatregels* wenschelljk achtte in de huidige of gewijzigde vorm. of dat men het beter achtte deze te laten ver vallen. Er volgde hierover een bespreking welke werd ingeleid door den heer H F. den Hartogh. die opmerkte, dat deze din gen niet persoonlijk mochten worden bezien, doch als geheel. Persoonlijk zou den we, aldus spr„ uit vrijheidsoverwe gingen stellig afschaffing wenschen, doch voor de landbouwstand is gecon stateerd, dat loslating beteekent een af brokkeling der prijzen, welke niet ge rechtvaardigd is, terwijl verder clearing en contingenteering niet gemist kunnen worden. Verschillende leden gaven over deze kwestie hun meéning te kennen. Een enkele bepleitte algeheele afschaffing, doch de meerderheid zou vooralsnog be houd wenschen, waarbij' over het alge meen verruiming gewenscht werd ge acht. Voorts werd geconstateerd, dat de nieuwe teeltheffing van f 50 per bunder voor de aardappelen beslist te hoog was en men besloot hiertegen te protestee ren, alsook tegen de nieuwe regeling be treffende de denaturatie. Tenslotte werd besloten om dé land bouwers, die in verband met de aan te leggcg nieuwe MkgtveJA mi <4- onteigening te maken hebben, In contact te brengen met de afd. om bemiddeling te verleenen, teneinde de belangen col lectief te behartigen. De vergadering werd" hierna met ge bed gesloten. Meerkerk. De heer D. van Dijk heeft zijn benoeming tot lid van de commissie van kleine boeren niet aangenomen. De heer D. B. heeft bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van 7 konijnen. Nieuw-Lekkerland. De collecte voor de onkosten van de verwarming der Ned. Herv. Kerk op het Dorp heeft f 286,30 opgebracht. Metaalbewerkersbon d. Nieuw-Lekkerland. Donderdagavond hield de afd. Nieuw-Lekkerland van de Algem. Ned. Metaalbewerkersbond een algemeene vergadering. De controlecom missie had kas en boeken in orde bevon den. Als secretaris werd gekozen de heer A. Borsje. in de plaats van den heer E. den Ouden, die ontslag als zoodanig had genomen. De bondsbestuurder Walther uit Dordrecht besprak de propaganda- actie onder het motto: JDe Bond sterker dap ooit". In den a.s. winter zal de afd. 25 jaar bestaan. Besloten werd dit feit feestelijk te herdenken Nieuwpoort, De majoor der rtfksveld- wacht heeft proces-verbaal opgemaakt tegen A. S. te Bergambacht, wegens over treding der jachtwet. Een jachtgeweer werd hierbij in beslag genomen. Raadsverg aderin g. Noordeloos. De gemeenteraad verga dert Dinsdag 2 November, nm. J uur. De agenda luidt: Voorstel B. en W tot in voering van een spaargeldregeling voor werkioozen. Id. tot Invoering van een steunregeling voor kleine ooeren. Id. tot verlaging der electriciteitstarieven. Aan vrage aan Ged. Staten om vrijstelling van onderwijs in lich. oefening aan de o. L school. Vaststelling begrooting dienst ltSIL Het Groene Kruis. Noordelooa. Dinsdagavond werd in de oude Raadkamer een algemeene vergade ring gehouden van de afd. van „Het Groe ne Kruis", onder voorzitterschap van ds. Houtman. Deze opende de vergadering met een welkomstwoord. Hierbij herdacht hij het overleden bestuurslid, wijlen den heer G. A. de Bruijn, die in vorige ver gadering nog aanwezig was. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van een vereeniging ter bestrij ding der kwakzalyerij. Het lidmaatschap kost f 3 per Jaar, waarvoor de afd. elke maand 6 ex. van het maandblad toege- zouden worden. Besloten werd aan te sluiten. De be grooting voor de wijkverpleging werd gelijk aan die van het vorige Jaar vast gesteld op 1 420. De algemeene be grooting voor *38 sluit in ontvangsten en uitgaven op 'n bedrag van f 830. Daar na volgde verkiezing van afgevaardigden naar de algemeene vergadering. Gekozen werden de heeren J. Duijm en A. Bulzer. Tot bestuurslid in de vacature van wijlen den heer G. A. de Bruijn werd gekozen de heer J. de Jong Czn. Nog werd be sloten een film voor de afd. aan te vragen en die ln de maand December te doen draaien, dit tot opwektóng voor meer belangstelling voor het werk van „Het Groene Kruis". De keus viel op de Groene Kruisfilm „Gezonde jeugd een krachtig volk". Huldiging gemeente-veldwachter. Peursum. Donderdagmiddag had ten gemeentehuize een huldigingssamen komst plaats ter eere van den heer J. Schakel, veldwachter der gemeenten Peursum en Giessen-Nieuwkerk, wegens 20-jarige trouwe dienst. Tegenwoordig waren o.a. de burgemeester^ de heer C. v. d. Werf, voorzitter en notf twee andere bestuursleden der afdeeling Zuid-Holland van gemeente-veldwachters; de heer Weertman, brigade-commandant der rijksveldwacht te Nieuwpoort en vele collega's uit omliggende gemeenten. De neer Van de Werf sprak een kort openingswoord, waarin hij allen een har telijk welkom toeriep en den jubilaris fe liciteerde. Daarna gaf hij het woord aan den burgemeester, die zeer hartelijke woorden van erkentelijkheid sprak tot den Jubilaris, aangezien deze steeds zijn plichten met alle nauwgezetheid vervul de. Spr. herinnerde aan het onderscheid tusschen den veldwachter van voorheen en thans. Vervolgens memoreerde spr. dat uit bezuinigingsoogpunt en met goed vinden van den Comjnlssaris der Konin gin ln deze provincie, thans een veld wachter voor twee gemeenten is aange steld en hoe de heer Schakel belde ge meenten voortreffelijk weet te bedienen. Met dit Jubileum, aldus spr, wil ik u dan ook van harte feliclteeren en over handig u het diploma met kruis voor 20 Jaren trouwe dienst. Nadat dit kruis op de borst ran den Jubilaris was ge hecht, zelde spr. te hopen, dat ook het kruis voor 30 Jaren en nog meer de borst van den veldwachter zouden mogen sie ren. mandant der rijksveldwacht, die even eens zijn hartelijke gelukwenschen over bracht en herinnerde aan de prettige sa menwerking en eensgezindheid, welke hij gedurende zeven jaren van den jubi laris had mogen ondervinden. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den rijksambtenaar der belastingen te Hoornaar. Spr. zag met genoegen te rug op de steeds zeer aangename samen werking en overhandigde, mede namens zijn vrouw, een prachtig bloemstuk. Tenslotte sprak nogmaals de heer v. d. Werf, die hartelijke woorden richtte tot den Jubilaris en van ganscher harte hoop te dat nog meer kruizen voor trouwe dienst diens borst zouden sieren. Ook fe liciteerde hij den Jubilaris namens de af deeling. Hierna dankte de Jubilaris hartelijk voor de hulde en hoopte dat het hem ge geven mocht worden zijn taak als veld wachter nog lang te blijven vervullen. AFSCHEID DS. TH. G. VOLLEBREGT. Hoornaar, in de avondkerkdienst heeft ds. Vollebregt Zondag afscheid ge nomen van de Herv. Gemeente alhier, 't Kerkgebouw was tot in alle hoeken ge vuld, zelfs zoo overvol dat ln de paden en in de consistoriedeuren plaatsen wa ren ingericht. Onder de aanwezigen wa ren burgemeester de Leeuw met zijn echt genoote en verdere gezinsleden, de beide wethouders en vele leden van de gemeen teraad. Van de ring Oorinchem waren aanwezig ds. Wiebosch van Giessen-Ou- dekerk, terwijl als vriend aanwezig was dz J. Slok van Langerak. Na 't zingen van Psalm 122 vers 1, betrad de schei dende leeraar den kansel. Gelezen werd uit de brief van Paulus aan de Phillip- pensen hoofdstuk 4 van vers 1 tot m met 9. Voordat de leeraar zijn tekst bepaalde, ging hij voor in gebed en sprak vervol gens een woord vooraf in verband met de Kerkhervormingsdag. Het was nl juist 420 jaren geleden dat Luther brak met het Katholieke geloof. Vervolgens richtte hij een persoonlijk woord tot de gemeen te in verband met spr's afscheid. De leer aar koos tot tekstwoord het achtste hoofdstuk uit de Handelingen der Apos telen vers 37 tweede gedeelte. De predi katie werd verdeeld m drie gedeelten n.l.: Ie Verheugende boodschap. 2e Verbro ken gemeenschap. 3e Verkregen blijd schap. Voordat de leeraar tot zijn predikatie overging, zong de gemeente Psalm 100 de versen 1, 2, a en 4 en na de predikatie Psalm 32 vers 6. Hierna sprak de predikant in de eerste plaats rijn blijdschap er over uit, ook den burgemeester en zijn gezin onder de aan wezigen te zien, spr. hoopte, dat ook de ze, gelijk zijn ambtsvoorganger, burge meester Zeeuw met de kerkelijke ge meente zal meeleven. Daarna richtte hfj zich tot zijn ambts- genooten uit de ring Gorinchem, vervol gens tot de wethouders en de gemeente raadsleden, tot leden van de kerkeraad, de ouderlingen en diakenen en dankte voor de hartelijke wijze waarop geduren de de ruim 4 jaren, dat spr. hier heeft mogen arbeiden, is samengewerkt Voorts sprak hij kerkvoogden en notabelen toe, die altijd de stoffelijke belangen der kerk hebben behartigd. Tenslotte heeft de scheidende predi kant het onderwijzend personeel 'Ier bei de scholen, de jongelingsvereen. „Eben Haezer", de meisjesvereen. „Tryfosa" en de catechisanten en de geheele gemeente Gods onmisbaren zegen toegewenscht. Ouderling E. de Kuiper sprak namens alle kerkelijke colleges en vezocht de ge meente te zingen Psalm 124 vers 4. Ds. Wiebosch van Oiessen-Oudekerk sprak tot slot een kort woord namens de ring Gorinchem en bracht dank voor 't geen ds. Vollebregt in 'n belang van het Ned. Bijbelgenootschap heeft gedaan. Na 't zingen van Psalm 118 vers 7 sprak ds. Vollebregt voor de laatste maal de zegen over zijn tegenwoordige ge meente uit. Hierna was ln de consistorie kamer nog gelegenheid den dominee en zijn vrouw de hand te drukken. arrondissementsrechtbank te DORDRECHT. (Zitting van 29 October. Uitspraken. De rechtbank deed heden uitspraak in de volgende zaken: C. J. S„ werkman, oud 35 J„ wonende te Oorinchem: inbraak. Eisch: 9 maan den gevangenis met aftrek van pre ventieve hechtenis hiervan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 Jaar en bijzondere voorwaarden. Uit spraak: conform. W(. U van G„ schipper, oud 35 jaar, wonende te Dordrecht Inbraak te Pa- pendrecht gepleegd. Eisch 3 maanden ve hechtenis. Uitspraak conform. W. van W., koopman, wonende te Slie- drecht. Het veroorzaken van een aanrlj- d.ng door niet voldoende rechts te hou den. Eisch: bevestiging van het vonnis a quo Uitspraak: f 10 boete subs. 5 da- |en hechtenis. Ijzer gestolen. G. B. en C. L-, beiden schippersknecht te Sliedrecht, hadden ïich te verantwoor den voor het feit, dat zij op 26 Augus tus te Gonnchem ijzer hadden gestolen. Bovendien had C. L. op 20 Augustus ten nadeele van H. Verschoor een partij dek- stoppen gestolen. Geëischt werd voor O. B. een week ge vangenis en voor C. L. een maand tucht school voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Uitspraak conform. Het mes. A. H. te Streefkerk had in de nacht van 31 Augustus op 1 September F. v. d. Wal met een mes eenige steken toege diend. De heeren hadden op deze Konin ginnedag een oude veete willen uit vechten. De verdachte beweerde dat x. d. Wal hem had bedreigd neer te ste ken. Get.: Ik had niet eens een mes bij me. Na het hooren van eenige omstander» achtte de Officier het bewijs geleverd en zonder het trekken van het mes was het een gewone vechtpartij tusschen een paar boerenjongens geweest. Maar als er een mes wordt getrokken, wordt de zaak ernstiger en kan er geen sprake meer zijn van boete. Als vergelding werd voorgesteld een gevangenisstraf voor de tijd van 14 dagen. De politierechter ver oordeelde de verdachte tot een week ge» vangenlsatraf. Wegens overtreding der weggeldveror dening der provincie Noord-Brabant werd veroordeeld A. K., landbouwer wo nende te Dussen tot f 3 boete subs. 3 da gen hechtenis. Frauenkrieg. Mej. M. B. te Tienhoven had op 30 Augustus mej. A. Kouwenhoven, die niet rechts hield en die tegen haar was aan gebotst, een pats in het gezicht gegeven, Eisch I 10 boete subs. 10 dagen hechte nis. Uitspraak f 6 boete subs. 6 d. hech tenis. Wie heeft er nog oode lorren. A. R. te Oorinchem had zich te ver antwoorden voor het feit, dat hij op 3 September een zak met lompen, die de eigenaar, O. de Swart, bij kennissen in bewanng had gegeven, had gestolen. De waarde van de oude lappen, die in de oude baalzak zaten, die het bewijsstuk vormde, was nog f 4. Verdachte ontkende: hij zou de lompen zelf hebben gekocht. Maar het bewijs was verpletterend en geeischt werd een week gevangenis. De politierechter veroordeelde R. eon- form den fisch. Collectebussen geplunderd. P. V. te Sliedrecht stond terecht ver dacht van het feit dat hij op 18 Juli geld uit de collectebussen der diakonie dei Chr. Gereformeerde Kerk had gestolen. De man, de koster der kerk, werd reeds eerder verdacht geld uit de bussen te ste len en op dien 18en Juli had men zich verdekt in de kerk opgesteld en had men de diefstal geconstateerd. De man had het stelen van een bedragje van 56 ets toegegeven, doch geschat werd dat een gulden of 6 per week meer wordt ont vangen nadat de diefstal door den koster was ontdekt. Ook nu echter bleef V. volhouden dal hij slechts 56 cent, die uit de bus waren gevallen, had behouden, maar dan nog alleen om aan te toonen hoe licht het geld uit de bussen kon vallen. Mr. Visser: Weet u wel, dat u de steun ook voor f 132 hebt opgelicht? Verd.: Ja, .dat moet ik nog terugbeta len. Nadat de dominee der gemeente als getuige was gehoord, kwam W. de Groot, winkelier en organist voor de groene ta fel, die den verdachte met de bussen had bezig gezien. De man schudde geld uit de bus en stak geld ln zijn beurs. Get. had daarop den dominee gewaarschuwd. Ver dachte bleef er bij dat hij het geld had willen terug geven. De officier zeide dat deze zaak zijn groote antipathie had opgewekt. De man had op den dag des Heeren de armen van zijn gemeente bestolen. Een uiter mate ergerlijk feit. Als eisch werd gesteld twee maanden gevangenisstraf. De politierechter sprak als vonnis uit één maand gevangenis. Hazardspel om een rondje bier. P. K. te Sliedrecht had op 22 Augustus in zijn café te Hardinxveld eenige bezoe kers gelegenheid gegeven met een drie tal dobbelsteenen het z.g. kasspcl te doen spelen. De inzet was een rondje bier. Eisch f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. UitspTaak f 5 boete subs. 5 dagen hech tenis. Beleediging. Mej. J. B. te Hardinxveld had op 18 Augustus mej. S. Bohre beleedigd. Eisch f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. Uit-

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5