Plaatselijk nieuws bchout bij nacht J. Th. Furifner, chef van den Maiinestaf van het Departe ment van Defemie, li met ingang van 1 Januari a.«. bevorderd tot vice- admiraal Een Chineesche vluchtelinge met haar kinderen op weg naar de internationale concessie te Shanghai, waar zij voorlóopig een veilig heenkomen zal vinden. Een droevig beeld van den hardnekkigen strijd in China St. Nicolaas is in aantocht. - De banketbakkers bereiden zich voor op den grooten aanval, die door tot publiek op hun lekkernijen ondernomen zei h worden De Vereeniging tot bevordering van uitdeeling van kleeding aan minvermogenden van alle religies hield Dinsdagavond in gebouw M ut is Sacrum te Amsterdam een uitreiking van kleeding en schoeisel aan meer dan honderd Vinderen De Hongaarsche premier Von Daranyi werd tijdens zijn bezoek aan Berlijn ontvangen door den Duitscheo minister van Landbouw. Darré (links) Japansche mariniers zuiveren met behulp van een pantserauto een der vernielde wijken in Sjanghai van de laatste Chineesche verdedigers Het tweedaagsclr Zesde Nederlandsche Reclamecongres Is Dinsdag te Amsterdam geopend. Achter de bestuurstafel vlnr.J. W. Henny (voorzitter Ned. Dagbladpers), A. F. Hollaar, de voorzitter jhr. dr. J. C Hollerus, A. J.' G. Strengholt (voorzitter Ned. Periodieke Pers) en J. Smit In verband met monarchistische agitatie is de graal van Parijs, die in Zwitserland verblijf hield, door de regeering van dit land uitgewezen. De grafelijke familie en de hertogin de Guise op het slot Anjour in België De bekende filmacteur Robert layior ai n veer de Dinsdag te Amsterdam voor een kort bezoek aan ons land. De filmheld bij aankomst op Schiphol 7 MEliut. Ll.AU ff/FÜWSBLAO FtiOiC u.* 11«tt'llT, Schponiioveiiscbe (jourau. WÜttNaUAG 24 NOVEMBER 1037 BAGGERMOLEN GEZONKEN. De opvarenden gered. Alblasserdam. Maandagnacht ia in de Noord voor deze gemeente een bagger molen van de N.V. Amsterdamsche Bal last Mij., die hier reeds eenige weken bezig was de rivier te verbreeden en op diepte te brengen, lek geraakt en gezon ken. De opvarenden, die ter ruste lagen, bemerkten ope^ps, dat de moien zwaar slagzij maakte. Men haastte zich uit de kooi. Hoewel er reeds veel water in het ruim stond en de molen reeds danig overhelde, bestond echter voor omslaan geen onmiddellijk gevaar. Van der Tak's Bergingmaatschappij was spoedig met een pompboot langzij, om te trachten het vaartuig leeg te pompen. Dit mocht ech ter niet gelukken, want na korte tijd zonk het gevaarte. De bemanning was toen reeds in veiligheid. De molen ligt aan de rechteroever van de rivier en vefoorzaakt voor de scheep vaart geen gevaar of hinder. De veron gelukte machine, die van flinke afmetin gen is, zal in d* loop van de week wel weer drijvende worden gebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk vermoedt men, dat de romp door de bag gerbakken onder de waterlijn is bescha digd. Arkel. De harmonievereen. „Kunst na Arbeid" zal Zaterdag een concert geven voor donateurs en introducé's in de zaai „Odina". Behalve een 8-tal muzieknum mers, zal ten tooneele worden gebracht een klucht in drie bedrijven van Mossin- koff, getiteld „Zijn tweede jeugd". Met een bal zal worden besloten. Wegens gevorderde leeftijd heeft de heer 8. van Iperen bedankt als voorzit ter van de ijsclub „Keulsche Vaart". Jongelings- en Knapen vereeniging. Brandwijk. In de openbare lagere school hielden Vrijdagavond de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. Grond slag „De Heere is onze Wetgever" en de knapenvereeniging „Onderzoekt de Schriften" een gecombineerde Jaarverga dering. De leiding berustte bij ds. C. Streefkerk. Nadat deze op gebruikelijke wijze de vergadering geopend had, sprak hij een openingswoord, waarna het rijke programma werd afgewerkt. De heer T. W. Korevaar, hoofd der Chr. School te Schoonrewoerd en eere-voortitter der Jongellngsvereeniging was mede aanwe zig. Het was een gezellige avond. De col lecte bracht 1 9.82 op. Capclle a.d. UsseL Mej. J. Velderman, wonende Nicolaas Beetsstraat, alhier, ge raakte in de Nijverheidstraat in botsing met een autobus van de „Megga". Mej. V. werd van haar rijwiel geworpen en kwam aan de berm van de dijk terecht. Ze bekwam echter hoegenaamd geen let sel en kon direct haar weg vervolgen. Schaken. CapeBe a.d. UsseL In de bovenzaal van „De Amstelbron" aan de Roemer Visser- straat, speelde „Kralingscheveer II" te gen „Krimpen a.d. IJssel II", welke wed strijd met 37 in het voordeel van Krim pen a.d. IJssel uitviel. Doordat twee spe lers van „Kralingsche Veer" niet waren opgekomen, moesten hiervoor twee ver- Uespnnten genoteerd worden. Vrijdagavond 7.30 uur houdt de heer J. Schenk, hoofdklassespeler te Rotterdam, een causerie over: „De opening van *t ichaakspel". Capelle a.d. IJssel. Bij de Oeref. Kerk aan de Bermweg is tot ouderling gekozen s* heer F. D. v. d. Dool en tot diaken de beer H. Schippers. Vrouwenclub S.D.A.P. Giessendam. in de zaal „De Harmo nie heeft de afdeeling Giessendam 'Iardinxveld van de Vrouwenclub der S. ïjij?. een propaganda-avond gehouden. 'H» voorzitster, mevr. De Krijger—Scha- Nel, heeft de vergadering met een harte- MTa woord van welkom geopend, waarna <tj het woord gaf aan mevr. Jo Smit— Pieters, wethoudster van Dordrecht, die ven propaganda-rede hield over het on derwerp: „Socialisme is vrijheid". Op duidelijke wijze werd het onderwerp v4t- tengezet, waarna nog twee tooneelstukjes werden opgevoerd, getiteld: „Maskinde" en „Levensmoeheidwelke beide bij de aanwezigen zeer goed In de smaak vjelen. Om 11 uur sloot de voorzitster met een •woord van hartelijke dank de gezellige avond. De zaal was goed bezet. Giessen-Nieuwkerk. Bij de herstem ming voor notabel bij de Ned. Herv. Kerk jus thans gekozen de heer D. Aanen. De burgemeester heeft een inspeetie gehouden over de Burgerwacht. Allen wa ren in uniform opgekomen. De burger wachters werden door den burgemeester toegesproken. Spr. reeknde er op, dat nu hier ook een luchtbeschermingsdienst zal wórden ingevoerd, waarover binnenkort een lezing zal worden gehouden, dat ook alien daarvoor zich zullen aanmelden. De heerA. Goedhart, commandant der bur gerwacht, gaf de verzekering dat allen zouden toetreden. Hierna bleef men nog geruimen tijd bijeen en werden nog en kele huishoudelijke aangelegenheden be sproken. Ned. Bijbelgenootschap. Giessen-Oudekerk. Voor het Ned. Bij belgenootschap werd in de Chr. School een propagandaavond gehouden. Na het gezamenlijk zmgen van Psalm 22 vers 14, opende ds. D. E. Boeke van Amsterdam, namens het hoofdbestuur, met gebed en een kort openingswoord, waarna hij sprak over het Ned. Bijbelgenootschap en het Indische werk. Vele taalgeleerden hebben aan de vertaling van de bijbel ln de verschillende landstalen gewerkt. Spreker wees er op dat zulks veel geld kost. Ds. H. C. P. M. Wiebosch, Her vormd predikant alhier, hield een propa- gandarede over het onderwerp: „Kerk en Bijbelgenootschap". Spr. wees er op, dat beiden moeten samenwerken. De kerk voor de verkondiging en het Bijbelge nootschap voor de verspreiding van Gods Woord. Ten slotte drong hij er op aan, dat elk lid een nieuw lid zou werven, op dat de Afdeeling Alblasserwaard—Gies- senstreek een bloeiend geheel zou wor den. Daarna sprak ds. J. H. Mulder, Oer. Predikant te Peursum, over: „Hervor ming en Bijbel". Na dankzegging werd nog gezongen Psalm 89 vers 7. Er gaven zich 28 personen als lid op. De bazar die de Oranjevereeniging houdt is de eerste twee dagen reeds een groot succes geworden. Er is reeds een bedrag van ongeveer f 600 ontvangen. Donderdagmiddag en -avond is de bazar nog geopend, Zaterdagavond voor het laatst. Ned. Herv. Mannenvereeniging. Groot-Ammers. Vrijdagavond had in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een vergadering plaats van 16 personen, die gehoor hadden gegeven aan de op roep van Ds. Slok, van Langerak, om te komen tot oprichting van een Mannen vereeniging. Na opening met gebed door Ds. Slok, zette deze in 't kort de beteekenis en het doel van een Mannen vereeniging uiteen. Hierop volgde een drukke bespreking, waarbij besloten werd een Mannenver eeniging op te richten. Vervolgens werd overgegaan tot verkiezing van een be stuur. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Terlouw, tot secretaris de heer E. den Boer en tot algemeen adjunct de heer J. Boesberg. Nadat een reglement was vastgesteld, werd gesproken over de agenda der vol gende vergadering, welke ook werd vast gesteld. De eerstvolgende vergaderingen zullen staan in het teeken van propa ganda .Op de eerstvolgende vergadering zal de voorzitter een Bijbelinleiding hou den over „De beteekenis der Gods-open baring". Tenslotte sprak de heer Terlouw na mens de vergadering zijn dank uit aan Ds. Slok, voor diens bereidwilligheid, om deze vergadering te lelden, waarop deze toezegde, de vergaderingen zoo veel als mogelijk is, te bezoeken, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Hierna werd de ver gadering door den heer A. Terlouw met dankgebed gesloten. Ouderavond. Hoog-Blokland. Vrijdagavond werd de gewone jaarlijksche ouderavond in de O. L. School gehouden. Er waren 47 ouders aanwezig. De voorzitter opende de ver gadering, waarna de secretaris de notulen voorlas, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Het St. Nicolaasfeest werd besproken en besloten werd, evenals het vorig jaar, een verloting te organiseren met als hoofdprijs een rijwiel. Hoewel nog niets met volle zekerheid kon gezegd worden, zal de schoolreis vermoedelijk naar Apeldoorn zijn. Men voelde daar veel voor. Een voorstel van den heer H. Tromp, om ook met de kinderen uit de laagste klassen een reisje te maken, b.v.' naar een kersenboomgaard, werd door het bestuur in overweging genomen. Vervolgens werd kof/ie geschonken en de heeren werden op sigaren getracteerd. De ouder-commissie, welke bestaat uit de heeren H. van Maurik, voorzitter; T. Groen, secretaris; A. Slob, A. de Reuver en H. Klein (leden), was geheel aftre dend en Werd met algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag kwam het onderwerp „Schoolplein" weer ter sprake. Hierbij bleek, dat het gemeentebestuur nog nim mer ernstige pogingen .rlervoor heeft ge daan. Er zullen dus weer stappen wor den gedaan, om alsnog een schoolplein te verkrijgen, daar voor de spelende kin deren het tegenwoordige drukke verkeer veel gevaar oplevert. Hierna werd de vergadering gesloten. IJsclub. Hoornaar. Vrijdagavond vergaderde de IJsclub „Juliana", welke vergadering goed was bezocht. Na opening door den voorzitter, den heer A. van Kleef, wer den de notulen en de jaarverslagen vastgesteld. Het jaarverslag van den penningmeester den heer C. de Bruin, werd vastgesteld als volgt: ontvangsten f .230.68, uitgaven f 179.16. Herkozen wer den als bestuurslid de heer A. Bongers en als commissarissen de heeren C. A. de Kuiper, A. Slomp en W. Groen er.H. Slob. Besloten werd de ijsbaan weer in orde te maken. Het organiseeren van wedstrijden werd aan het bestuur oven- i gelaten. In principe werd besloten ten bate der kas een bazar te houden, waar toe toestemming aan den burgemeester zal worden gevraagd. Na de gratis verloting sprak de voor zitter een woord van dank tot allen die het vorige jaar hun be3te krachten had den gegeven aan het in orde maken van het terrein. Hoornaar. De heer A. Bongers, die be noemd was in de commissie voor steun B zal deze benoeming niet aanvaarden. De voetbalwedstrijd H.B.S.—P.C.G. uit Gorinchem is Zaterdag niet doorge gaan. HM bestuur van de polder Grootc- waard heeft aan P. Cuveljé alhier de verspreiding van grint op de polderwe gen opgedragen. Voor dit seifocn la het Jachtrecht op de polder Oualand gepacht door eenige leden van het polderbestuur. Winkelierwvareeniffing. Krimpen a.d. Lek. Er worden hier po gingen gedaan om tot oprichting van een winkeliersvereeniging te komen. Krimpen a.d. UsseL De collecte, gehou den tijdens de dankstond ln de Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag aan de UsseidJjk heeft f 86,42 opgebracht. „Nut en Sport". Langeruigeweide. Zaterdagavond hield de Pluimvee- en Konijnenhoudersveree- niging „Nut en Sport" een leden-verga dering in een der zalen van het café De Lindeboom. Wegens afwezigheid van den voorzitter en d«n vice - voorzitter, opende de heer H. W de Kramer de ver gadering en sprak er zijn leedwezen over uit, dat zoo weinig leden ter vergadering aanwezig waren. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Naar aanleiding van een ingekomen stuk worden voor de najaarsvergadering van de VP.Z.H„ te houden op 11 Decem ber a.s. te Rotterdam, aangewezen de heeren J. G. van Ingen en C. J. Brak. De afgevaardigden kregen vrij mandaat, doch hun werd opgedragen over verlaging van contributie te spreken. De afd. Hoeksche Waard hoopt op 14 en 15 Januari de 13de Bonds tentoonstelling te houden in de gemeente Klaaswaal. Besloten v%erd f 1.50 in de kosten daarvan bij te dra gen. Bij monde van den heer J. G. van Ingen werd verslag uitgebracht over de boeken en bescheiden van den penning meester. Alles was in de beste orde be vonden. Uit het verslag van den penning meester. bleek, dat was ontvangen f 103,38 y, en uitgegeven f 104.08, alzoo een tekort van 69cent. Besloten werd op 10 of 15 December een tafelkeuring te houden. Tot commissieleden werden benoemd de heeren C. J. Brak, J. G. van Ingen en H. Kasius Az. De heer G. J. Blok, uit Woerden, werd tot keurmeester benoemd. Eenige leden stelden een prijs disponibel. Uit een bestuursmededeling bleek, dat nog enkele zakken grit aan wezig zijn; den leden werd verzocht hier van zftbruik te willen maken, in Janu ari of Februari zal voor de afdeeling ln een openbare vergadering een spreker optreden, met als onderwerp: „Hoe fok ik kippen en konijnen". De gratis-verlo ting had niet plaats, gezien de financi- eele omstandigheden der kas. De „Razende Kerk". Lekkerkerk. „De Rijzende Kerk" clubs hebben Vrijdagavond in „Ge-Ar" een feestelijke samenkomst voor ouders van leden en enkele genoodigden gehouden. De zaal was bijna geheel bezet. Op ver zoek had de predikant de leiding en na het zingen van Psalm 85 1, werd een openingswoord gesproken. Daarbij werd de mededeeling gedaan, dat bijna 70 kledingstukken, laketis en dergelijke wa ren uitgedeeld van het geld, door dona teurs geschonken. Het programma bevatte verder enkele zangnummers met begeleiding op de pia no door den jongeheer J. van Dijk, en een aantal voordrachten. Speciale ver melding verdient het aardige opstel over de reis, die deze zomer gemaakt is. Het hoogtepunt was de lintendans, die keu rig uitgevoerd is onder afwisselend ge kleurde verlichting Na de pauze kwam de opvoering van het leekenspel „Ruth", geschreven door mevrouw D. A. Cramer- Schaap "Mt spel maakt* -eel indruk, ook door de Inhoud. De vrij zw§.re rollen werden mom vertolkt. Na elk nummer werd de waardeering van het publiek ln een hartelijk applaus vertolkt en de spelers zijn aan het slot nog extra gehuldigd. Na een kort woord van dank, werd met het zingen van Ge zang 19 4 geëindigd. Miedema-Bioscoop. Lekkerkerk. „Ben Hur", de boeiende rolprent uit het stomme-fllmtijdperk, is thans als geluidsfilm verschenen, waar door. de bekoring, die er van uit gaat, zeer is toegenomen. Vooral in reen fUm als deze, waarin de massa-regie zoo'n voorname plaats inneemt, is het geluid en het gesproken woord van onschatbare waarde. Ramon Navarro vertolkt op prij zenswaardige wijze de hoofdrol. Ook de andere acteurs en actricete zijn goed op dreef, zoodat men Zaterdag, wanneer blijkens de advertentie, gebroeders Mie- dema deze film ln „Amicitia" vertoonen, een zeer onderhoudende avond kan be- lever. Zanguitvoering. Lekkerkerk. Lekkerkerks Mannenkoor ^.Zanglust", directeur de heer' P. Kroon, gaf Donderdagavond met medewerking van het Dameskoor „Inter Nos", een uit stekend geslaagde uitvoering in „De Groote Boer". Na de opening door den voorzitter, den heer Adr. Neven Cz., wer den eenige liederen ten gehoore ge bracht. Daarna werd opgevoerd „Neliy", een operette ln 3 bedrijven, van C. L. Bouman. De medewerkenden vertolkten hun rol verdienstelijk en de voorzitter dankte na afloop voor de groote belang stelling, die voor deze uitvoering be stond. Ook richtte hij woorden van dank tot den directeur, den heer Kroon, en de familie Bak, die geen moeite heeft ge spaard, om deze uitvoering zoo goed mo gelijk te doen slagen. Natuurlijk bracht hij ook namens „Zanglust" dank aan „Inter Nos" voor hun medewerking. De voorzitster van het Dameskoor, mej. De Jong—Bax, dankte in enkele woorden voor de gezellige samenwerking. De voor zitter overhandigde aan de kinderen, die hadden medegewerkt, een cadeautje1. Een gezellig bal hield velen nog eenige tijd bijeen. Raadsbesluiten. Meerkerk. In een spoedeischcnde ver gadering van den gemeenteraad, die Za terdagmorgen is gehouden, werd op een verzoek van de Gew. Lanostormcommis- sie Dordrecht om een jaarlijksche subsi die overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, evenals op een verzoek van B. en W. van Nieuwland, om een gemeenschappelijke regeling aan te gaan inzake de toelating van kinderen uit deze gemeente op de L. School aldaar. Ook een verzoek van de Alg. Ned. Po litiebond te Amersfoort om bezoldiging van den gemeente-veldwachter te ver- hoogen ,werd op voorstel van B. en W. afgewezen. Een voorstel van B. en W. om een bij drage aan het Hoogheemraadschap de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe te verleenen van f 100 per K.M. per jaar, wanneer op het wegdek van de Zouwendijk, voor zoover die ln deze ge meente ligt, een oppervlaktebehandeling wordt toegepast, is aangenomen. De raad besloot tot vaststelling van een verordening op de winkelsluiting (verbod melkverkoop op Zondag). Een voorstel van B. en W. doel te ne men aan de oprichting van de Fraude risico Onderlinge van Gemeenten. (F.O. G.), uitgaande van de vereeniging van Ned. Gemeenten, werd aangénomen. B. en W. werden gemachtigd een con troleur voor de werkloozen aan te stel len. Maercapelle. De Alg. Zuid-Hollandsche Hengelaarsbond heeft Maandag j.l. pl.m. 2000 pond witvisch in de plassen te Moer- capelle—Zevenhuizen los gelaten. Burgemeester op bexock. Moercspeile. Maandag kreeg de ge meente bezoek van haar nieuwen burge meester, mr. J. A. S. Holland. Molenaarsgraaf. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk, bracht f 154 op. ERNSTIG GEWONDE BIJ AAN RIJDING. Moordrecht. Maandag is tusschen Moordrecht en Gouda op de weg Rotter dam—Gouda een met een paard bespan nen wagen aangereden door een perso nen-auto. De wagenbestuurder, de 14- jarige A. Oudljk, wonende aan de Nleu- werkerksche weg te Gouda, viel van het voertuig en bleef bewusteloos liggen. Hij had een zware hersenschudding. Per auto van de G.G.D. is hij naar het Van Iterson Ziekenhuis vervoerd. De auto reed door, het nummer kon niet worden op genomen. Vermoed wordt, dat de auto mobilist door de mist de wagen te laat gezien heeft. Ziekenhuisverpleging. Nieuwerkerk a.d. IJsseL In de zaal van café „De Zwaan" hield de vereeniging Ziekenhuisverpleging Vrijdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. Swets, opende met een kort wel komstwoord, waarna de notulen onver anderd werden goedgekeurd. Vervol gens memoreerde de voorzitter, hoe de vereeniging, welke ruim 12 .'aar be staat. gegroeid was. Van de bestuursle den, die vanaï de oprichting dar veree niging een bestuursfunctie hebben yer- vuld, was aanwezig, de heer Terdu, ter wijl de bestuursleden A. en C. van Leeu wen, die eveneens onafgebroken deel uit maakten van het bestuur, niet aanwezig waren. De voorzitter dankte den secre taris voor het vele werk, dat dëze in het belang der vereeniging heeft gedaan, hierbij wijzend op de voortreffelijk inge richte administratie. Namens de veree niging bracht spr. den secretaris hiervoor hartelijk dank, daarbij de wensch uit sprekend, dat de heer Terdu nog vele ja^ ren zijn krachten mocht blijven geven mede in het belang der vereeniging; per soonlijk wenschte spf. den heer Terdu te danken voor de groote steun, Welke spr. in de 9 jaren, dat hij deel uitmaakte van het bestuur, van hem mocht ondervin den. Zonder iets te kort te willen doen aan de overige bestuursleden en wijkpen- ningmeesters, wil spr. niet nalaten te releveeren, dat de heer A. van Leeuwen een der eerste wijkpenningmeesters -is ge weest, die zich in diens', steld* van de vereeniging; de vereeniging zou zeke* geen 2300 leden tellen ais de heer Van Leeuwen niet ais zoo'n vurig propagan dist was opgetreden. De ledenvergaderin gen waren voor spr. steeds aangenaam, de besprekingen kenmerkten zich sieeda door zakelijkheid. Een ernstige waar schuwing richte spr. vervolgens tot enke le leden der vereeniging, die op minder gewenschte wijze de vereeniging becritl- seerden. Spr. zou niet nalaten zoo noodlg de meest drastische maatregelen tegen soortgelijke leden te nemen. Hierna hield de voorzitter een causerie naar aanleiding van het ontwerp Zieken- verplegingswet, dat voor eenige tijd te ruggenomen is. Toch is paraat zijn en blijven nog noodzakelijk. De heeren A. van Leeuwen cn C. van Erkel werden herkozen als bestuursleden; in de vacature L. Stolk werd gekozen de heer A. P. de Hoed. De begrooting over het jaar 1938 werd in ontvangsten uitgaaf vaslgosteld op f 5000; de contri butie bleef onveranderd; naar aanleiding hiervan dteelde de voorzitter mcd*\ dat de normale reserve nog lang niet bereikt is, zoodat er van contributieverlagfhg nog geen sprake kan zijn. Hierna werd de vergadering gesloten en ging de afd. Cperatiefonds in vergade ring tot vaststelling van het reglement voor «»t fonds. Nadat de voorzitter en kele toelichtingen had gegeven, werd het concept reglement aangenomen en werd de vergadering gesloten. IJsclub „Heemskerk". Nietrir-Lekkerland. Vrijdagavond hield de ijsclub „Heemskerk" haar jaarverga dering. Van ae 184 leden, die de veree niging telt, waren 99 ter vergadering. De voorzitter, de heer C. C. van Diji:, opende derf bijeenkomst met een kort woord van 'welkom. De notulen werden ongewyzigd vastgesteld. Daarna las de secretaris, de heer A. Janse, een keurig jaarverslag voor, dat een luid applaus verwierf. De rekening over het afgeloo- pen jaar bedroeg in ontv. f 476,28, in uitgaven f 286,73, batig slot f 189,55. Mei de thans geïnde contributie beschikt de vereeniging over f 362,74.' De heeren A. T. de Kluijver en C. Slotboom hebbende rekening nagezien en in orde bevonden. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren H. de Vries, D. de Lange en S. Smit. Op dezelfde wijze werden herkozen de commissarissen, de heeren B. Voorsluijs, L. Molenaar en T. C. Mourik. De regeling van de eventueel te houden wedstrijden in de a.s. winter werd aan het bestuur overgelaten. Ver volgens bracht de voorzitter verslag uit van de op 12 November gehouden alge meene vergadering van de ijsbond Alblas serwaard. Ten slotte werden onder de aanwezige leden een paar schaatsen, be nevens konijnen en eendvogels verloot. De hoofdprijs, de schaatsen, viel ten deel aan den heer P. J. van Vltet; Nieqv-Lekkerlaod. De collecte voor de afd. Nteuw-Lekkerland van „Volksonder wijs" heeft f 46.50 opgebracht. De directie van de Reederij op da Lek heeft? tót tijdelijk veerman aange steld den heer P. J. van Vliet, in de plaats van den heer A. Pols, die, wegens ziekte, zijn functie niet kan waarnemen. Noordeloos. Bij den heer J. van Es is de ziekte van Weil geconstateerd. Eenige weken terug is Van Es bij het mede los sen van een schuit met grint in het wa ter gevallen, waarbij hij de besmetting heeft opgeloopen. Ottoland De heer J. Aantjes alhier is benoemd tot lid der commissie van toezicht op de Rijkstuinbouwwinter- school te Dordrecht. Ouderkerk a.d. IJssel. Zaterdagavond kwam de plaatselijke A.R.J.A. club in de Chr. School I in de Kromme in vergade ring bijeen. Na opening door den voor zitter, den heer W. van den Heuvel en lezing der^ notulen, werden de huishou delijke "zaken afgehandeld. Het hoofdbe stuur zal pogingen in het werk stellen om meer vereenigingen van de A.R.J.A. in Gouda en omstreken op te richten, daar deze vereeniging de eenige is in wijde om trek en ze met andere vereenigingen een streckverband kunnen vormen. De eerstvolgende vergadering, welke tevens de eec-v jaarvergadering zal zijn, werd bepaald December. Hiero' verkreeg mej. J. K. Cornelisse het woord to' het fielden van art. 2 van het A.R. Begins**-«rog-am, d$t handelt over het gezag. De inieidster besprak verschillende soorten van gezag, rechts- gezag en Overheidsgezag. God is de bron van alle gezag en zonder Zijn wil bestaat er geen gezag op aarde. De overheid is een vrucht van Gods algemeenegenade en Is er cm der zonden wil. Vervolgens bèspn de inieidster de leer 'der Volks- souvereiniteit opgebouwd op het „contract social" van Rousseau, en het andere uiterst., het toekennen van alle gezag aan den staat voorgestaan door fascisme en nationaal socialisme. Beiden druischen ln tegen de Goddelijke ordinantiën, wel ke gezag toekennen aan elke levenskring. Tenslotte wees de inieidster er op, dat in ons land de zetel van h** gezag uiteinde lijk berust bij het Ora^U-Huis en g*ng zij de ontwikkeling van dit gezag in de historie na. Op deze inleiding volgde een gedachten wirseling. De vergkdering werd door &sn heer M. de Jong gesloten.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7