I &€oom'$ cCotjvd RUN! Radio RADOX f 98!2 ABDUSIROOP Alléén voor Vrouwen VETPUISTJES f Gemengd nieuws" -71 Plaatselijk nieuws G. v. d. Velde Waarom hoesl Ge zoo? AKKER's verstètkle 6 YTtUDAÓ tt NOVEMBER lWt HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Bij 't bestellen van patronen steeds op geven 't nummer dat gedrukt staat onder de afbeelding en de verlangde maat. De prijs van de patronen staat bij de afbeeldingen aangegeven. Men kan het bedrag overmaken per postwissel, in postzegels of gireeren op postrekening 13763 aan de redactie van dit blad. Bestellingen van knippatronen, welke Donderdag niet in ons bezit zijn, kun nen eerst in de volgende week in behan deling komen. VLOTTE JURK VOOR HUIS EN KANTOOR. Succespatroon VKK 2104. Prijs 35 cent. Bijzonder aardig is dit vlotte model, dat in verschillende mooie herftstinten wttx uicvt tw uieer to_6cpttök. kraag heeft deze japon niet, doch wel twee scherp gepunte revers, terwijl over de schouders een effen of bedrukte shawl in driehoekvorm gedragen wordt, die on der de revers geknoopt wordt, zoodat men juist de beide uiteinden ziet. Stiksels langs revers en midden van 't bovendeel, die zich voortzetten over den rok, die een gedeeltelijk opgestikte binnenwaartsche plooi heeft. Aansluiten de mouwen. Mooi is een combinatie van soepele bruine wollen stof en een groene das. Patronen in de maten 384042 en 44. SPEELBROEKJE. Succespatroon VKK 2128. Prijs 35 cent. Inderdaad een alleraardigst speel- broekje, dat zullen de moeders van klei ne jongens zeker wel toegeven en daar om zoo vlug mogelijk een patroon van de beperkte oplage bestellen. We hebben ge dacht het te maken van geribd fluweel, dat gewasschen kan worden. Met een knoop. Zakjes, kraag en manchetjes van effen fluweel, waarop in kleuren enkele eenvoudige motiefjes worden geborduurd. Patronen foor den leeftijd van 24 en 46 Jaar. uitgevoerd kan worden en zeer eenvou dig van lijn is. Zooals men op verschil lende modellen in dit nummer kan zien, wordt de puntvormige halsuitsnijding EENVOUDIGE KABINETPUDDINa 1 Liter melk; 2 eieren; 100 gram sui ker; 1 pakje vanillesuiker; 100 gramge- confljte kersjes; halve d.L. likeur of rum; 8 blaadjes witte gelatine. We brpngen de melk aan de kook met de vanillesuiker en voegen deze daarna met een zeer dun straaltje bij de schui mig geklopte eierdooiers. De gelatine hebben we ln ruim koud water geweekt en daarna in een zeef uit laten lekken. Men kan ze ook goed uit knijpen. Deze lossen we nu in de warme vloeistof op, waardoor wij tevens de kersjes, die we naar verkeizlng ln stuk jes hebben gesneden, en de likeur of rum roeren. Het allerlaatste voegen we het stijfge klopte eiwit bij de pudding. Af en toe roeren wij eens in de pudding, om te voorkomen, dat de vruchten zakken en zien wij, dat de massa drillerig wordt, dan gieten we deze over in een glazen vleesch-schotel, waarin de pudding dan tevens wordt opgediend of we gieten al les over in een met koud water omge- spoelden puddingvorm en storten dan later de pudding op een schaal. Verwildert U onmiddelii|k en afdoende door deze te betten met Radox. opgelost in warm water. B«| apothekers en erkende drogisten ft f0.90 per pak en f0 15 per klein pakje. VLEESCHRESTEN MET SPAGHETTI EN TOMATEN. 200 gram spaghetti; 500 gram toma ten; 50 gram boter; 350 gram vleesch- resten; 1 fijngehakte ui; peper; zout; 50 gram boter; 2Vt d.Liter water; twee bouillonblokjes; 1 eetlepel peterselie; 30 gram bloem. Het vleesch, dat zoowel van soep als van overgehouden rollade, rosbeef of een ander soort gebruikt kan worden, wordt heel fijngehakt of door de -vleeschmolen gemalen. In een vleeschpan wordt de boter gesmolten, hierin worden de uien goudgeel gefruit, de bloem er over ge strooid en met de uien vermengd, de bouillon toegevoegd (het water waarin de blokjes zijn opgelost) en het sausje aan de kook gebracht, vleesch, peper, zout en peterselie toegevoegd en dit al les tezamen laten we ongeveer 10 minu ten stoven. De Spaghetti wordt met kokend wa ter en zout opgezet en gaar gekookt (pst 20 minuten) het overtollige water DE GROENE DIAMANT door ALICE FILDING. Sedert twee Jaar wachtte Mabel Smith op de gelegenheid om als journaliste iets opzienbarends te doen, waardoor ze zou uitsteken boven de menigte van haar soortgenooten. Doch die gelegenheid kwam maar niet. Zij was verloofd. Met den schrijver CJaarley Hunt, die ook op het groote winder wachtte, waardoor roem en dollars hem zouden overstroo- men. Doch ook dit wonder kwam nog niet te voorschijn. Zijn kleine verhalen brach ten hem nauwelijks genqeg in voor zijn eigen levensonderhoud. Aan trouwen met Mebei viel nog in geen tij dep te denken. Hij was ook niet in de gelegenheid een royale verloofde te zijn, die zijn uitver korene met kostbare geschenken over laadt. Maar Mabel was bescheiden en toonde zich dankbaar voor ieder bosje vlooitjes. Eén keer was het Charley ten deel gevallen, iets moois en kostbaars voor Mabel te koopen. Zijn vriend Kid kon eens zijn vertering niet meer beta len en haalde een pakje uit zijn zak. Hij maakte het open en een prachtig kleinood schitterde onder de lamp. Het was een groote groenachtig-glanzende diamant ln een platina medaillon, als een wonder uit dulzend-en-een-nacht. Kid wilde het medaillon aan den waard verkoopen, maar Charley nam de dia mant in zijn hand. Hij dacht aan Mabel's smaragdgroene avondjurk en aan haar blanke hals. Het was of zij zich gedwongen voelde om dit sieraad voor Mabel te koopen. „De waard zal je toch be driegen, KidVerkoop hem maar aan mij. Hoeveel moet Je er voor hebben?" „200 dollar," zei Kid, want dat had hij er zelfs voor ge- gegeven. Hij had hem onder hands gekocht, toen hij ook eens een meisje had. Maar voordat hij het haar had kunnen geven, v as het tus- schen hen al weer uit ge weest. „200 dollarCharley herhaalde de som, die be lachelijk laag was in verge lijking met de waarde. Maar voor hem een heel bezit be- teekende. Maar ze werden het er over eens. Charley haalde uit zijn portefeuille 20 dollar, die hij dien morgen juist had ont vangen en den volgenden dag bracht hij de andere 180 dollar, die hij van de spaarbank had gehaald. 's Avonds ging hij metde groote dia mant naar Mabel. Ze juichte als een kind met een verjaardagscadeau en was er ongelooflijk gelukkig mee. Toen ze op een avond met Charley uit ging ipg ze er allerliefst uit met haar «saftodstsenii XuA sa Bet tostimis afgegoten en daarna overgieten we de Spaghetti met kokend water, waardoor deze smakelijker wordt De tomaten worden aan plakken ge sneden met zout bestrooid en ln de 50 gram boter aan beide zijden gebakken. De vleeschmassa wordt in het midden van een groote schaal gelegd, hierom heen komt de spaghetti en over het vlèesch worden de plakken tomaat ge legd. APPELSCHOTEL. 120 gram zelfrijzend bakmeel; 75 gram boter; 1 el; sap en rasp van halve ci troen; poedersuiker; 1 köp melk; 2 eie ren; 75 gram basterd suiker; tikje zoüt; halve kg. moesappelen; suiker; kaneel. We roeren de boter tot room met de basterdsuiker, voegen hierbij het ge klopte ei en kloppen nog eenigen tijd door, waarna afwisselend een lepel bloem, en een weinig melk wordt bijge voegd. De bloem wordt vooraf gezeefd en vermengd met een tikje zout, terwijl het citroensap en schil er het laatst bijge voegd worden. De appels worden geschild en met weinig water gaar gestoofd ver mengd met suiker naar smaak en een lepeltje kaneel, daarna wordt de moes ln een beboterd vuurvast schoteltje ge daan en het beslag erover gegoten. Het schoteltje wordt in den oven geplaatst gedurende 30 minuten en Indien noodig het eerste kwartier afgedekt met bebo terd pepier. In den schotel warm of koud opdienen, flink bestrooid met poe dersuiker. sieraad. Maar daarna was er niet vaak meer gelegenheid om het te dragen. Ma- bel borg hem zorgvuldig op in haar geld kistje en toen vergat ze hem eigenlijk. Totdat Mabel plotseling weer aan den diamant werd herinnerd. In Californië was een nieuwe goudmijn ontdekt. De dolste geruchten deden de ronde over de geweldige goudklompen, over de gevech ten tusschen de goudgravers, de cowboys en de agenten. Je moest gelden hebben, dacht Mabel, om een eigen vliegtuig met een piloot te huren, dan zou je er het eerste zijn. Een moedige vrouw, tusschen al die ruwe mannen, midden ln den strijd om een sensationeele goudmijn! Dat zou de ge legenheid zijn om naam te maken! Toen zag Mabel ineens de stralende diamant in haar gedachten. Dat was de uitkomst! Als ze die eens beleende, zoolang, tot de sensatie van de goudmijn zich voor haar omzette in dollars? Charley was het er volkomen mee eens. Nu zou de groene diamant toch het verwachte geluk bren gen. Samen gingen ze naar de bank van leening. Vol spanning keek Mabel den houder aan, toen hij het etui opende, dat Charley hem had gegeven. Zijn gezicht verstrakte! Zijn blik gleed onderzoekend over Ma- bel, die tot haar ergernis gloed-rood werd Toen floot hij even tusschen de tanden en nam de telefoon van den haak. Ze hoorden hem een paar onverstaanbare woorden spreken, daarna kwam hij weer bij de toonbank terug en vroeg: „Wat had U gedacht er voor te krijgen?" „Zooveel mogelijk," antwoordde Char ley snel, daar hij er aan dacht dat over een paar uur een vliegtuig naar Califor nië zou gaan en hij voegde er bij: „En ook zoo vlug mogelijk! Liever een paar dollars minder, maar vlug! Dat is voor ons het voornaamste!" „Dat kan iA me voorstellen," zei de houder van de bank en Mabel vond dat hij onaangenaam lachte. Toen kwamen twee heeren binnen, die een blik van ver standhouding wisselden. En voordat Ma- bfii es GÜftflex be^epeij x&t gr aaa <ie hand was, hoorden ze zeggen: „U wordt gearresteerd." Charley nam een soort bokshouding aan en werd daarom van handboeien voorzien. JDe diamant werd een Jaar geleden uil de bungalow van Lady Hatfield gesto-j len," legde de zakelijke toon van den de-^ tective uit. „U staat onder verdenking. Wilt u mij volgen?" „Ne, nee, nee!" schreeuwde Charley* maar dat was geen weigering om den de tective te volgen, zooals die meende. Hel was een antwoord op de wanhopige vraag, die uit Mabel's oogen sprak. Ze liep met gebogen hoofd naast Chars ley en keek hem niet aan. Op dat mo ment had Charley tien jaar van zijn le ven willen geven om te weten wat zij nu dacht. Dagenlang duurde het verhoor, allerlei getuigen kwamen er aan te pas. De groe ne diamant had een zonderlinge reis ge maakt. De Juwelier, waarvan Kld hem gekocht had, was „Diamanten-Bill", eea berucht heler van veel gestolen goederen. Hij had hem gekocht van een klein bloe menverkoopster t je, dat half verhongerd bij een schouwburg stond en niet eena wist wat voor een kostbaarheid zij om haar magere halsje droeg. Het meisje be weerde de groene diamant gevonden te hebben. Uit een auto, die ln een razende vaart langs haar reed, zoodat zij mei haar mand snel opzij moest springen, had iemand een pakje naar bulten gegooid Zij had het opgeraapt en het mooie glin sterende sieraad gehouden. Op de vrageq van den rechter herinnerde zij zich lang zamerhand alles weer van haar avon tuur Ook de kleur van de auto en de bei de cijfers van het nummerbord. De auto- behoorde aan dr. Burch, den huisdoktet van Lady Hatfield, die op den dag waar- het bloemenmeisje haar schat had ge- nden, bij haar was geroepen. Toen de chauffeur hem eenige Instrumenten had gebracht, stal hij uit de slaapkamer de diamant. Hij bekende nu alles. Toen hij het leege etui had willen weg gooien, had hij per ongeluk het verkeer de genomen. Nu eindelijk was het sieraad waaraan Lady Hatfield veel waard» hechtte, weer teruggevonden. Door de groene diamant was er tus schen Mabel en Charley een verwijdering gekomen. Toen ze elkaar weerzagen, na dat Charley in vrijheid was gesteld, moest hij denken aan het oogenblik toen zl| hem voor een dief had gehouden. En Ma- bel schaamde zich, maar durfde hem geen vergeving te vragen. Sensatie was er nu genoeg, in alle kranten stond de heele geschiedenis, met hun naam en toenaam. Mabel kreeg een betrekking aan een der groote bladen, maar ze was er niet blij mee. Op een middag, toen ze op de bus stond te wachten, hield een kleine groene auto vlak bij haar stil. Charley hing uit het raampje en schreeüwde: „Mabel, kom gauw, stap ln, lk mag hier niet stoppen!" Mabel stapte ln de auto en dacht dat droomdfe. Want Charley zei stralend: „Nu heeft de groene diamant toch nog ge luk gebracht: Lady Hatfield heeft mij tienduizend dollar geschonken. Laten we maar gauw trouwen!" (Nadruk verboden* EEN SLAAP VAN 24 UUR. Dienstbode was niet te wekken Zooals gewoonlijk begaf de 16-Jarigo mej. H., werkzaam als dienstbode bij den veehouder van der P. te Nieuw-Loos- drecht, zich Zondagavond te ongeveer tien uur'ter ruste. Toen de echtgenoot® van den veehouder de volgende ochtend in het woonvertrek kwam, bleek dat het meisje nog niet aan de arbeid was. Men ging toen, in de meening, dat het meis je niet goed was geworden, naar haar kamer. Op herhaald geroep bleek, dat het meisje geen antwoord gaf en bleef doorslapen. Welke pogingen men ook aanwendde, het was niet mogelijk het meisje uit haar slaap te wekken. Als men haar riep, leek het, of zij dit verstond, want zij deed dan pogingen om zich op te richten of haar oogen te openen. Blijkbaar kon zij hiervoor echter geen kracht vinden. Wel stamelde zij onsa menhangende woorden, wat zij zeide kon men niet verstaan. Maandagavond eerst kwam zij weer tot bewustzijn, doch ook toen bleek zij nog niet in staat te zijn, haar bed te verlaten. De veehouder heeft zich terstond in verbinding gesteld met een geneesheer en deze achtte 't nood zakelijk, dat het meisje ter observatie naar een inrichting werd overgebracht. Een soortgelijk verschijnsel heeft ziel* bij het meisje ook eenige maanden gele^ BONT- EN BONT- GARNEERINGEN. Meerdere jaren heeft de groote dubbele bontkraag op wintermantels het modebeeld beheerscht. Thans ls deze ver vangen door met bont om zoomde kragen van de stof der mantels en door staande bontkraagjes. Wel ziet men nog forsche bontgameeringen b.v. van vos, shunks en ander langharig bont, doch de mo dellen hiervan zijn geheel an ders dan van de hooge kragen die tot de ooren reikten en waarin we bij koud en guur weer de helft van ons gelaat bijna konden begraven! De bontsoorten, die wij zooeven noemden blijven echter in ver band met hun hooge prijs, bul ten het bereik van velen. De garneeringen, die ln den vorm van reepen (min of meer breed) zeer veel worden toege past zijn om. Sealskin, biret- te, Indisch lam, Perscianer, Breltschwanz, terwijl men on der gewezen bontstoffen ook vele mooie imitaties vindt. Veel konijnenvelletjes worden geverfd en elec- trisch geschoren, waardoor inderdaad 'n bontsoort wordt verkregen, die veelover- eenstemming heeft het Sealskin, dat van keehonden afkomstig is, heel mooi, doch ook veel duurder is. Alle mogelijke vor men van kragen ziet men behalve de smalle, opstaande, o.a. ook matrozenkra gen van bont of bontstof. De mode maakt het moderniseeren van bestaande man tels zeer goed mogelijk, en van de be staande hooge bontkraag kan men b.v. een staand recht kraagje laten maken met Jabot of wel een platte kraag met soepele revers, die eveneens Jabotachtig werken. Bont verwerken is uiterst moeilijk en kan slechts door bekwame naaisters of bontwerkers met succes worden gedaan. Wie er zich zelf aan waagt, houde er re kening mee, dat men het niet mag knip pen, doch dat het huidje met een zeer icherp mesje ln den gewenschten vorm gesneden moet worden. Bontstoffen zijn veel eenvoudiger te oewerken en zijn zeer geschikt om man- tels te moderniseeren. Aan te bevelen 1* echter wel, om steeds de goede kwalitei ten te koopen, aangezien deze zich veel beter houden. Onze schetjes geven enkele bont- of bontstofgameermgen aan, die zeer mo dern en uiterst eenvoudig zijn. Links een mantelcostume, dat veel meer winterschen indruk maakt, nu het smalle bontrandjes langs kraag, mouwen en onderkant heeft. Op een bestaand costume van niet te dunne stof kan men b.v. losse kraag en rever? aanbrengen, die later weer afgenomen worden, wan neer het voorjaar zijn intrede doet. éDe middelste mantel van laken, velours de laine of fluweel gemaakt, heeft 'n smal le staande kraag en rechte bontreepen, sluiten met haken en oogen. Een eenvoudige, doch aparte gamee- ring geeft het vlotte mantelcostume rechts aan. Het heeft geen kraag, doch in de halsopening wordt een slaaltje ge dragen. De smalle rand kan op donker blauw en zwart h.v. van grijs astrakan gemaakt worden. VRIJDAG 26 NOVEMBER 1937 Drinkwatercommissie. Arkel. Maandagavond kwam de drink- watercommxssie onder voorzitterschap van burgemeester Folkerls in vergadering bij een Afwezig was de heer Roza. Na ope ning door den voorzatter werden de notu len onveranderd vastgesteld en de inge komen stukken voor kennisgeving aan genomen. De begrooting, dienst 1936, werd gewijzigd, welke wijziging van ad- mimstratieven aard was, waarna de voorloopige vaststelling met algemeene stemmen plaats had. De begrooting, dienst 1938, werd vastgesteld met aan ontvangsten en uitgaven f 17.888,40. De tarieven blijven bepaald als in 1937. Na dat eenige interne zaken waren behan deld, volgde sluiting. B. V. L. Bergambacht. Blijkens de advertentie ln dit nummer geeft de afd. van de Bijz. Vrijwillige Landstorm Woensdag een feestavond in hotel 't Centrum, waarop o a de aanbieding van een vaandel zal plaats hebben. Ook een filmvertooning staat op het program. Het belooft voor de betrokkenen een mooie avond te worden. a n f lang - kort nltra- ko r t Verder ellei op electriech gebiedI Varlichting, v.rwnrming .n kracht!!... Bergambacht En toch het voordeeligst en meeet gesorteerde adres voor Uwe Beschenken Is - J. C. K0REVAAR - Bergambacht Milde gevers. Berken wonde. In ons kleine plaatsje bracht de collecte ten bate van het klee ding-, dekking en schoeiselfonds f 86,741/» op. De coiiectanten zijn de gulle schen kers zeer dankbaar. Schoorsteenbrand. Berkenwoude. Donderdagmiddag brak bij den heer G. Both schoorsteenbrand uit. De motorbrandspuit, die Inmiddels gealarmeerd was, verscheen spoedig ter plaatse, maar behoefde geen dienst te doen, daar men het vuur met emmers water gebluscht had. Giessendam. Als notabelen der Ned. Herv. kerk zijn herkozen de heeren J. van der Plas, J. Versteeg, A. Muilwijk en H. T. Blokland. Gevonden: Een rijwielplaatje, B 202; een wagensleutel en een mandje, B 182; een want, C 26; een das, B 362; een kinderhandschoen, C 18. Haastrechtsche IJsclub. Haastrecht. Donderdagavond vergader de de Haastrechtsche IJsclub. Een groot aantal leden was opgekomen in cafe „Huis den Hoek". Nadat de secretaris zich van zijn plicht had gekweten door voorlezing der notulen, deed de penningmeester re kening en verantwoording van zijn be heer, gedgan over het afgeloopen boek jaar, waaruit bleek dat er toen in kas was een saldo van f 628,87'/*- De bestuursleden, de heeren C. Ver boom, T. Brouwer de Koning, W. Kompier P. Luteijn en G. van Diest, die aan de beurt van aftreding waren, werden mett groote meerderheid herkozen. Er werden 6 rentelooze aandeelen, ten laste van de ijstent uitgeloot en wel van de heeren W. Eegdeman, G. v. Diets en A. Dogterom en van de dames S. v. Diest M. v. Diest en mevr. de wed. P. v. d. Linde. Een voorstel om de contributie van f 1.50 op f 1.— te brengen, werd weer Ingetrokken. De secretaris, de heer van Genderen, die met 1 Jan. de gemeente gaat verla ten, bracht den voorzitter dank voor de vele jaren, die hij als secretaris de ver- eeniging had gediend. Op voorstel van de heer Gronert werd de heer van Genderen tot eere-lid be noemd. Na sluiting der vergadering had een verloting van wild plaats. Hardinxveld. Over het belastingjaar 1 Mei 193830 April 1939 zullen ten be hoeve van deze gemeente worden gehe ven 75 opcenten op de hoofdsom van de gemeentefondsbelasting. Schietwedstrijden B.V-L. Hoog-Blokland, De uitslag der schiet wedstrijden van de B.V.L., afd. Hoog- Blokland, gehouden op 25 October, 1 Nóv., ia No?, iuixU gig jelgL is or. H. Bor 367 punten; 2e pr. W. Siob J-Hzn. 365 punten; 3e pr. G. de With 364 pun ten, 4e pr. M. de Leeuw 362 p.; 5e pr. G. L. de Leeuw 354 p., 6e pr. P. J. de Vries 352 p.; 7e pr. Kr. Muilwijk 351 p., 8e pr. H. Bakker 349 p.; 9e pr. J. Bikker 348 p.; 10e pr. B. Boom 348 p.; lie pr. J. de Reuver 347 p.; 12e pr. G. Slob 343 p., 13e pr. J. v. Iperen 342 p.; 14e pr. P. G. den Braven 340 p.; 15e pr. E. Boom 337 p., 16e pr. Abr. Bor 331 p.; 17e pr. C. van Beest 328 p.; 18e pr. H. v. Bezooijen 324 p.; 19e pr. A. P. de Jager 309 p.; 20e pr. C. de Bruijn 307 p.; 21e pr. J. v. Bergeijk 303 p.; 22e pr. A. H. de Jager 303 p.; 23e pr. A. de Vos 293 p 24e pr. C. Advokaftt 277 p 25e pr. A. Bender 272 p.; 26e pr T. van 't Hart 262 p.; 27e pr. A. Verwolf 210 p. Het maximum aantal punten be droeg 400. De prijsuitdeeling zal plaats hebben op 10 December in de O. L. School. Die avond zullen overste Linden, de heer Jan sen Maneschijn en luitenant Groenendijk aanwezig zijn. Twee leden en de plaatselijke leider van de B. V. L. zullen deelnemen aan de korps wedstrijden van het Landstormverband Dordrecht. Deze wedstrijden worden op 4 December te Sliedrecht gehouden. Gemeenteraad. Krimpen a.d. Lek. Dinsdag 30 Novem ber nam. 7 uur, vergadert de gemeente raad, ter behandeling van de volgende agenda: 1 Notulen. 2 Ingekomen stuk ken. 3 Afschrijving en ontheffing van schoolgelden. 4 Toetreding van de ge meente Groot-Ammers tot den schoolart- sendienst Lek en Lfssel. 5. Vaststelling der begrooting van de waterleiding 1938. 6 Aanbieding gemeente-begrooting 1938. 7 Suppletoir kohier hondenbelasting. 8 Wijziging begrooting 1937. 10 Verlenging rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank v. Nederlandsche Gemeen ten. 11 Bespreking nieuwbouw van raad huis. De tooneelvereen. „Kunst door Oe fening" gaf een uitvoering in hotel-res taurant van Namen. Opgevoerd werd: „Graaf Loodgieter" en „Van Je familie moet Je 't maar hebben". Beide stukken werden keurig gespeeld en men heeft volop genoten. Tot slot volgde een gezel lig bal, onder leiding van den heer KI. van Meieren. Ook dit jaar zal weer een extra Kerstgave worden gegeven van 25 pCt. boven de gewone steunuitkeering, aan ondersteunde werkloozen. DIERENVRIENDEN! PRACHTSORTEERING RASHONDEN o.a.: D. Herders, Schotsche Herders, Pointers, D. staande, Spaniels, W. Kees jes, glad en ruigharig, Foxjes, Bouviers, Smousen, Schippertjes, Airedale Terriers enz. enz. Ook sprekende Papegaaien, Beo's, Kleur en Zangkanaries. Alle soorten Vogels, Zaden Kooien en Honden-Sportartikelen. Aanb.: P. J. DEN BOER, Dierenhandel, Krimpen a.«L Lek Telefoon 47. Nieuwe Ijsbaan. Oudewater. Hoewel het er naar uitzag dat de afgravingen in de z.g. Biezen spoe dig gereed zouden zijn, ls tengevolge van de historische opgravingen daar ter plaatse, waarover wij eenige tijd geleden reeds /'schreven, een groote stagnatie in de uitvoering gekomen. Op last van Mo numentenzorg moest de geheele pl.m. 2 M. breede muur worden blootgelegd, waarna verschillende teekeningen en fo to's moesten worden gemaakt, voordat toestemming kon worden verkregen, de werkzaamheden verder door te zetten! Al had één en ander historische waarde, Neem toch de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, het middel dat op bijna wonderbaarlijke wijze Uw hoest bedwingt. Akker's Abdij siroop werkt snel en krachtig bij hoesten, bij kou op de luchtpijpen, bij beginnende en chronische bronchitis en helpt heerlijk bij borstbenauwdheid en aathma-aanvallen. De uitsluitend van plantaardigen aard xlinde werkzame bestanddeelen uit oude geneeskruiden welke Abdijsiroop een wereld-vermaardheid heb ben bezorgd, werden ln de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop nog uitgebreid door de toevoeging van de hoést-bedwingende stof „codeinr", die moet beschouwd worden als het krachtigste mid del ter verdrijving van den hoest en van sltjn). De plantaardige extracten, in Abdusiroop ver werkt, werken ais balsem op de ontstoken slijm vliezen van Uw borst en keel. die daardoor worden geheeld en versterkt Om zijn gelukkige samen stelling noemt Jen terecht de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop: Werelds béste Hoest-slroop flacon 90 et., f.50, f ?.V\ t t.W. Overal verkrijgbaar, f grooter flacon, hoe voor leader het gebruik. toch zouden, als, zooals eerst verwacht werd, de muurresten moesten worden ge restaureerd, deze een groote hinderpaal voor de ijsbanen zijn. Gelukkig dan ook dat dezer dagen bericht binnen kwam dat het werk doorgang kon vinden en dat de muren konden worden gesloopt. Voor vele schaatsenllefhebbers is dit een pak van 't hart. De werkloosheid. Sliedrecht. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs waren vorige week 991 werk zoekenden ingeschreven. Nadien werden opnieuw ingeschreven 55 personen, ter wijl 37 personen werden afgevoerd, roo- dat op heden zijn ingeschreven 1009 werk zoekenden. Op 23 November 1936 bedroeg dit aantal 1353. Wittar dan wit worden Uw tanden indien U poetst met IVOROL Tub. 6' m 4> Hoog water. Sliedrecht. Zondag 28 Nov. v.m. 1 50 u.; Maandag 29 Nov. v.m. 2.55 uur; Dinsdag 30 Nov. v.m, 3.40 uur; Woensdag 1 Dec. v.m. 4.20 uur; Donderdag 2 Dec. v.m. 5 uur; Vrijdag 3 Dec. v.m. 5.40 uur Zater dag 4 Dec. v.m. 6.20 uur. Zondagdienst apotheken. Sliedrecht. Geopend: Apotheek Hoog land. Gesloten: Apotheek van den Berg. In de week van 29 Nov. tot 4 Dec. ook geopend na 8 uur 's avonds en Zaterdag na 10 uur Apotheek Hoogland. Zevenhuizen. De Zondag in de Ned. Herv. kerk tijdens de dankstond voor het gewas gehouden collecte heeft ruim f 250 opgebracht. Evenals ln vele andere plaatsen heeft zich thans ook in deze gemeente een dames-comité gevormd, dat zich ten doel stelt, luiermanden te vervaardigen voor arme gezinnen, zulks in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het Koninklijke Huls. Landbouwen Veeteelt^ DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en'de steunuitkeering op boter ia, behoudens tusachentlidsche wijalging, voor de week van 26 November tot 2 December, vaat- gesteld op 60 cent per kg. CONSUMPTIE-MELKPRIJS. De Nederlandsche Zuivélcentrale maakt bekend, dat van 28 November t m. 4 De cember de prijs van fcotl^imptiemelk ge kocht op regeerlngscontract, voor het taxegedeelte bedraagt 7.25 cent, eventu eel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- rings-minimumprijs 620 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. n ZOU ZOO ZEGGEN Wij hebben over de geheele wereld een heel goede naam als kweekers van verschillende uitmuntende land- en tuin bouwproducten. Ook als fokkers van uitnemend vee. De Hollandsche dege lijkheid spiegelt zich af in de degelijk heid van de nieuwe rassen, die door on ze kweekers gewonnen worden; in de degelijkheid van het door ons gefokte vee. En het gevolg is, dat overal op de wereld onze producten en ons vee ge vonden worden. De' kweekers doen dan ook alles om een goede naam te verkrij gen en om die te behouden. De bollen- kweekers gaan zelfs in Moskou hun pro ducten demonstreeren ln de stadspar ken, de bloemenkweekers brengen hun fraaiste bloemen naar Zurich en komen met gouden medailles en eereprijzen en een beroemden naam terug. Er komt wel concurrentie uit andere lan den en die wordt steeds sterker. Men ontziet zich daarbij niet om de Holland sche naam te misbruiken en als Hol- landsch aan te bieden, wat niet in Hol land ls gewonnen, hoogstens verbouwd. Maar het Hollandsche product is toch niet te evenaren, omdat de Hollandsche degelijkheid en secuurheid van werken niet is te evenaren. Zoo bij onze vee fokkers. zoo bij onze tuinders, zoo bij onze zaadkweekers. Met hoeveel taaie volharding is er al niet bijv. een halve eeuw gewerkt om een uitmuntende, zieh geheel op het Hollandsche klimaat en Hollandsche bodemgesteldheid en Hol landsche bedrijfseischen richtende sui kerbiet te winnen. En waar die al lang geleden gevonden is in de Kuhn P, hoe hebben de kweekers ervan zich niet jaar in, jaar uit en nog altijd door be ijverd om deze te verbeteren en te zor gen, dat er niets veraardt. Voor zooiets is meer dan een men- schenleven noodig, zijn er geslachten reeds bezig geweest. Ook tot heil van onze landbouw. Wat deed naar wij hoorden uit alle deelen van het land deze biet het weer best dit Jaar. Wat is en wat wordt er niet gedaan crm ons beroemd veeslag nog te verbete ren en best te houden. Zqa WO vm n. CS WUf imiUtal kijft IPit I* JR. Vipegtnrlewei. kunnen wij trotsch zijn. En dat zijn wij ook wel een beetje, laat ons maar eer lijk wezen. J. (Nadruk verboden). Zondag 28 November 1937. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur, Ds. J. H. F. Engel, Doopsbediening; 's avonds 6 uur, Ds. Van Dijke, van Gouda. AMEIDE. V.m. 10 uur, Leesdienst; 's avonds 6 uur, Ds. E. Schimmel. AMMERSTOL. 's Avonds 6.30 uur, Ds. P. A. H. de Boer, van Berkenwoude. AMMERSTOL. Herv. Geref. Evangeli satiegebouw. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. W. van der Does, van Monnikendam. ARKEL. V.m. 10 uur, Ws. W. H. Sor- ber. BENSCHOP. V.m. 9.30 uur en s' avonds 6 uur, Ds. P. Bouw. BERGAMBACHT. Vm. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. H. Ewoldt. BERGAMBACHT. Uitgetredenen uit de Ned. Herv. Kerk. V.m. 9.30 uur en 's av. 6.30 uur, Preeklezen. BERKENWOUDE en ACHTERBROEK. V.m. 10 uur, Ds. C. B. Heyn, van Oude- Wetering. (Ie Advent.). BLESKENSGRAAF. V.m. 9.30 uur, Ieeskerk; 's avonds 630 uur, Ds. Joh. van Dorssen, van Nieuw-Lekkerland. BRANDWIJK. V.m. 9.30 uur, Ds. C. Streefkerk. CAPELIJS ad. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Booij. Herv. Geref. Evangelisatie. Boezem straat. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer D. Dekker, van Papcndrecht. Geref. Evangelisatie „Rehoboth". V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. Kars. GIESSEN-OUDEKERK. V.m. 9.30 uur, Ds. H. C. P. M. Wiebosch; n.m. 2 uur, Zondagsschool; 's avonds geen Dienst. GIESSENDAM. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds J. Haring. GIESSEN-NIEUWKERK. Vm. 9.30 uur, Ds. Nugteren, Orgelcollecte; n.m. geen Dienst. GOUDERAK. Vm. 9.30 uur, Ds. F. Anker. GOUDERAK. Vm. 9 30 uur en 's av. 6 30 uur, Ds. T. H. Oostenbrug. GROOT-AMMERS. V.m. 9 30 uur, Ds. G. Alers, van Dordrecht; 's avonds 6 uur, Leesdienst. HARDINXVELD. V.m, 9.30 uur en s av. 6 uur, Ds. H. Kraal). HEKENDORP. v.m. 10 uur, de heer Van Teylingettf van Leiden. HEI- en BOEICOP. V.m. 9 30 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide, Bediening van het H. Avondmaal; 's avonds 6 uur, de heer A. Terlouw, Godsdienst-Onderwij zer te Groot-Ammers. Nabetrachting. HOORNAAR. V m. 9.30 uur, Leesdienst; 's avonds 6 uur, Ds. L. Nugteren, van Giessen-Nieuwkerk. HOOG-BLOKLAND. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 30 uur, Ds J. Ronge. JAARSVELD. V.m. 9 30 ,uur, Ds. Post- ma; 's avonds 6 uur, Leesdienst. KINDERDIJK. V.m. 10 uur, de heer Paul, Oodsdienst-Onderwijzer te Bent huizen, Voorbereiding van het H. Avond maal; 's avonds 6 uur, de heer H. Paul. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Enkelaar. KRIMPEN a.d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur, Ds. J P. Buiskool; 's avonds 6 uur, de heer Smit, Diacoon te Heemstede. KRIMPEN a.d. USSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur, de heer Vijverberg ,van Rhenen. LANOERAK. V.m. 9 30 uur, Ds. J. Slok; 's avonds geen Dienst. LEKKERKERK. V.m. geen Dienst; sav. 7 uur, Ds. IJ. van Dijk. LEXMOND. V m. 9.30 uur, Ds. P. Bon- gers, van Utrecht; 's avonds 6 uur, Ds. N H. Fruyt, van Everdingen. LOPIK. Vm. 9 30 uur en 's avonds 6 uur Ds. S. van der Linden. LOPIKERKAPEL. V.m. 9 30 uur en •s avonds 6 uur, Ds. W. van Griethuljzen MEERKERK. Av. 6 uur, Candldaat j. W. Koning, van Utrecht. MOERCAPELLE. V.m. 9.30 uur, de heer Smit. van Heemstede; n.m. 2 uur, Ds Bieshaar, van Benthuizen. MOLENAARSGRAAF. Vm. 930 uur, Ds. A. H. Sonnenberg. MOORDRECHT. V.m. 10 uur, Prof. Dr. M. C. van Maurik Broekman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m. 930 uur en 's avonds 630 uur, de heer Nijenhuis, van Kampen. NIEUWLAND. 's Avonds 6 uur, Ds. Knier, van Vianen. NIEUW-LEKKERLAND. V.m 9 30 uur, Ds Joh. van Dorssen; 's avonds 6 uur, de heer T. van Dam, Godsdienst-Onder- WlNIEUWEKKERK a.d. IJSSEL,V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Vollenwei- der NIEUWPOORT. V.m. 9 30 uur, Ds. A. van der Kooij, 's avonds 6 uur, Lees dienst. NOORDELOO8Vm. 9 30 uur, Lees dienst; 's avonds 6 uur, Ds P. Zijlstra. OTTOLAND. 's Avonds 6 uur, Ds. F. Anker. OUDEWATER. V.m. 9 30 uur en s av. 6 uur, Ds. Steenbeek. OUDERKERK ad. IJSSEL. Vm. 9 30 uur, de heer L. van Herk, Godsdienst- Onderwijzer te Gouderak, 's avonds 6 30 uur, Ds. J. D. van 't Hof, van Rotter- dam-Delfshaven. Wijkgebouw. V.m. 9 30 uur en 's av. 6 30 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsdienst-Onderwijzer. POLSBROEK en VLIST V m. 9 30 uur, Ds. J H. Koster, van Montfoort; 's av. 6 30 uur, Ds. D. Plantinga, van Harme- len. REEUW IJK. Vm. 930 uur, Ds. W Vroegindewei, Doopsbediening; avonds SCHELLUINENV m 9 30 uur, Ds. Sundermeijer, van Gorinchem. SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur, Ds. D. J. van de Graaf; 's avonds 6 uur, Ds. A de Leeuw, van Willige-Langerak. SCHOONHOVEN. Minderheidsgroep. Nutsgebouw. V.m. 10 uur, Ds. Jac. Poort, van Den Haag. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Vm. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. H. Boogaard. SLUIPWIJK. V.m. 9.30 uur, Ds. E. R. Damsté, Doopsbediening; 's avonds fl.30 uur, Ds. E R. Damsté. STOLWIJK. V.m. 10 uur, Ds. U. van Dijk, van Lekkerkerk. STREEFKERK. V.m. 9.30 uur, Ds. H. W. Waardenburg; 's avonds 6.30 uur, Ds. Verdoes Kleijn, van Dordrecht. WAARDER. V.m. 9.30 uur, Ds. E. V. J. Japchen, Bediening van het H. Avond maal; 's avonds 6 uur, Ds. E. V. J. Jap chen, Dankzegging voor het H. Avond- maal WIJNGAARDEN. N.m. 1.30 uur, Ds. J. H. F. Engel, van Alblasserdam. WILLIGE-LANGERAK. Vm. 9-30 uur, Ds A de Leeuw; 's avonds 6 uur, Ds. A. J. Brinkman, van Zegveld. IJSSELSTEIN. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur. Ds. O. J van Rootsela&r. ZEVENHUIZEN. V.m. 9.30 uur, Ds. TJ. Lokaal aan de Rotte: 's Avonds 6.30 uur, Ds. Tj. Talc. REM. GEREFR. GEM. 8COONHOVEN. V.m. 10 30 uur, Ds. W. H. Vaillant. Collecte Orgelfonds. ZEVENHUIZEN. Geen Dienst. VR1JZ. HERVORMDEN. OUDEWATER. V.m. 10.30 uur, Ds. C. de Jongh, van Gorinchem. SLIEDRECHT. Vm. 10 uur, Dr. A. van Iterson. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Wielenga. BERGAMBACHT. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, de heer Terhaak, BRANDWIJK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 u&r, Ds. K. Dekker. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweg. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de hoer W. J. de Ruiter, Candldaat. IJsselmondsche Laan. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds., J. Kapteijn. GIESSENDAM. V.m. 9.30 uur en s av. 6 uur Ds. Akkerhuis, van Maassluis. HARDINXVELD. Vm. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. J. J. Beukenkamp. KRIMPEN a d. LEK. V.m. 9.30 uur en n.m 3 uur, Ds. Brunsting. LANGERAK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. J. O. Mulder. LEKKERKERK. Vm. 9.30 uur en sav. 6 uur, Ds, P. Roos. LEXMOND. V.m. 9 30 uur en s avonds 6 uur. Ds. D. J. Coumou. LOPIK. V.m. 9.30 uur en 's avonds a uur, Ds. H. Pol. MEERKERK. Vm. 9.30 uur en 'ai av. 6 uur, Candldaat Veldman, Hulpprediker te Katwijk aan Zee. MOORDRECHT. V.m. 10 uur en 'a av. 6 uur, Ds. D. P. Kalkman. NIEUW-LEKKERLAND. Vm. 9.30 uur on 's avonds 6 uur, Ds. H. van Heijst. N1EUWERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Toornvliet. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur en 'S »T. 6 uur, Ds. C. Houtman. OTTOLAND. V m. 9.30 uur en 's av. 6 uur. Ds. A. J. Radder.' OUDEWATER. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. G. Melnen, van Visvliet OUDERKERK ad. IJSSEL. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. D. A. Vogel PEURSUM. Vm. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Mulder. REEUWIJK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 30 uur, Ds. P. Warmenhoven. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Hoekstra. SLIEDRECHT. V.m. 9 30 uur en a av. 6 uur, D* J W. van Tol. WAARDER V.m. 9 30 uur, Ds. F. A. Hofman, Voorbereiding van het H. Avondmaal; 's avonds 6 uur, Ds. F. A Hofman. IJSSELSTEIN V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur. Preeklezen. ZEVENHUIZEN V.m. 9 30 uur en n.m. 2 uur, Ds. W. G. Bovendorp. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 UUT en 's avonds 6 uur, Leeskerk. CAPELLE a.d. IJSSEL. De Ruyter- straat. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. GIESSENDAM. Vm. 9.30 uur en s av. 6 uur, Leesdienst. N1EUWEKKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur. Leesdienst. OUDEWATER. V.m. 9.45 uur en 's av. 6 uur, Leesdienst. GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM Vm. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Leesdienst. SLIEDRECHT. Vm. 10 uur en 's av. B uur, Ds. J. Overduin. VRIJE GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. GIESSENDAM V.m. 9.30 uur en *8 av. 6 uur, Leesdienst. OUD GEREF. GEM. CAPELLE ad. IJSSEL Bermweglaan. Vm. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. H. Vlot. Dacostastraat. V.m 10 uur en 's avonds 5 uur. Ds A. van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 9.30 uur, n.m. 2 uur en 's avonds 6 uur, Ds. M. Hofman. IJSSELSTEIN V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Preeklezen. CHK. GEREF. KERK. MEERKERK. V.m. 9.30 uur en '8 av. 6 uur, Prof. De Bruin, van Apeldoorn. NIEUWPOORT. V.m. 9 30 uur en 'sav. 6 uur, Ds. C. van der Zaal, Em.-Predl- kant te 's-Gravenhage. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur en s av. 6 uur, Leesdienst. SLIEDRECHT. Vm. 9.30 uur en a* I uur, Ds. Sm Ha

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4