0 foto nieuw pcoUukt! RAVENSWAAY s DELPHINIUM KOFFIE V.V. v.h. N. Ravenswaay Zonen, Gorinchem VAN ES H. H. STERKEIIBURG Alléén bij „HECTOR" Schoenen en Pantoffels Jitft II©OM, J. Borstlap F.W.Z1LL1© Speciafe Sint hMaas-Aatofceditop Electrische Rijwiel lampen Achterlichten Fa. Romeijn Zn. foto uecUouwde spaaciHsidÜH# DeSpaarbank Credieten Hypotheken NZE BOTERLETTERS ■V SatnenqeMd uit de oUec^ijtoste UoföieModeto dec wecetd Kerk en School] Rechtszaken Ingezonden stukken j OOR 5 CENT PER MAAND verzekerd ongevallen - Orgels-Piano's-Vleugels P.VAN DER HEIJDEN CORH. SMITS Jzn. Deze koffie munt daarom uit in een buitengewoon fijne smaak en geur en heeft een geheel apart aroma. DE MAN Pluimvee- en Vogelvoeder Gorinchem Practische St. Nicolaas Cadeauxl! \Jmc St. yiUolatii-^C0the*dit*i Sigarenmagazijn Jillis van Mourik Lood- en zinkwerken en sanitair op allerlei gebied! (ii as-c om toren!... Wij geven bij aankoop van f4,00 een fijne Boter letter, van f 1.50 een Chocolade letter cadeau. Joh. van Camp - Gorinchem Hoogstraat 5 - Telefoon 2505 Een Boterletter of een dikke Speculaaspop! is altijd een succes! Sh tove*idU*i...Uw 10 °/o tassabbH Eind 40 - f* or in cliem de advertenties vandaag WOENSDAG 1 DECEMBER 1MT De fruitprijzen. Ameide. In verband met de zeer hoo- Xe prijzen, die de pachters voor het fruit gewas gaven op de verkoopingen, werd, haalt menigeen de schouders op en vraagt zich af, of dat wel goed kan af- loopen. Ondanks het feit, dat aanmer kelijk veel meer fruit vfcn de boomen kwam, dan waarop gerekend was, kan deze meevaller thans echter niet verhin deren, dat het meerendeel der pachters, indien zij geen geld verliezen, blij is zonder verlies af te komen. Er dient echter te worden by gevoegd, dat het fruit dit jaar niet sterk te noemen is, waar door natuurlijk nogal veryotting ont staat en velen genoodza'akt zijn hun voorraden op te ruimen. Dat de prijzen aanmerkelijk lager zijn dan het vorige jaar, blijkt hieruit, dat de groote opkoo per van goudreinetten, die het vorige jaar tot 20 cent per kilo betaalde, een massa van deze appels opgekocht heeft tegen een prijs van 10 a 11 cent per kilo. De prijzen van al het andere fruit op de veilingen zijn niet van die aard, dat er nog wat valt te verdienen. Luchtbescherming. Arkel. Voor de luchtbescherming heb ben zich hier 5 vrijwilliger saangemeld. Tot hoofd van deze dienst is aangewe zen den heer P. den Besten Dz. De commissie voor steun aan kleine boeren bestaat thans uit de heeren F Folkerts, burgemeester en T. van IJzeren. De heer G T. Kortlever bedankte voor zijn benoeming. Iepziekte. Arkel. Bij de mooie oude iepenboomen langs de straatweg alhier zijn bij de door iepziekte aangetaste exemplaren de roo- de merkteekens aangebracht, *zoodat de ze oude reuzen binnenkort geveld zullen Muziekuitvoering. Arkel. Zaterdagavond gaf het harmo niegezelschap „Kunst na Arbeid" in de zaal Odina de eerste uitvoering in deze winter voor donateurs en genoodlgden Naast een aantal muzieknummers, werd een klucht opgevoerd in drie bedrijven, getiteld „Zijn tweede jeugd". Muziek en tooneel vielen, gezien het daverend ap plaus, bijzonder in de smaak. Met een zeer geanimeerd bal werd de avond be sloten. Arkel. Het terrein der ijsclub "Keul- sche Vaart" is thans geheel in orde ge maakt; het riet is verwijderd. Het wach ten is nu op een voldoende hooge water stand der Linge, om het terrein onder water te zetten. De levering van brandstoffen ten behoeve der Ned. Herv. Kerk is voor het le kwartaal 1938 opgedragen aan den heer C. van Dijk alhier. Zanguitvoering. ArkeL Op 11 December geeft de gem rangvereeniging „Eendracht Maakt Macht" een uitvoering in de zaal „Odi na". C. de Jong Jzn. Hardinxveld. In de ouderdom van ruim 80 jaar is hier overleden de heer C. de Jong Jzn., oud-aannemer. De overledene heeft gedurende zijn leven vele openbare functies bekleed, waaruit hij zich uit hoofde van zijn leeftijd in de loop der ja ren heeft moeten terugtrekken. Hij was raadslid vanaf 1882, wethouder (1898 1919), hoogheemraad van het waterschap de Alblasserwaard, voorzitter van de af- deeling Boven-Hardinxveld van het Nut, gedurende ruim een halve eeuw be kleedde hij diverse kerkelijke functies bij de Ned. Herv. Kerk te Boven-Hardinx veld, waarvan hij vele Jaren president kerkvoogd was, voorts was hij voorzitter van de woningbouwvereniging „Volks huisvesting", voorzitter der Nutsbewaar- school en commissaris van de spaarbank HardinxveldGiessendam. De begrafenis heeft hedenmiddag op de algemeene begraafplaats te Boven- Hardinxveld plaats gehad. Op de aanbeveling ter benoeming van een lid van het biirgerlijk armbe stuur in verband met de periodieke aftre ding van den heer J. Koppelaar op 1 Ja nuari zijn geplaatst de heeren J. Koppe laar (aftr.) en C. van den Berg. Hoornaar. De v.v. HB.S. speelde Zater dag tegen H.V.V. Hoog-Blokland, onder leiding van scheidsrechter A. Paardekoo- per. Voor de rust was HJ.8. overwegend sterker, doch door hardnekkig verdedi gen, wist. H.V.V. haar doel zuiver te hou den. Door ver opdringen van de HJ3B- verdediging, kreeg de H.V.V.-midvoor vrij veld en zijn keihard schot passeerde de HHB.-doelman. H.B.S. antwoordde met felle aanvallen en vrij spoedig wist de rechtsbinnen Slob de stand gelijk te ma ken. Het spel ging nu een tijdje gelijk op en even voor de rust bezorgde de H. BB. -linksbinnen met een schitterend schot zijn club een 2—1 voorsprong. Na de rust gaf H.V.V. aanvankelijk de toon aan, maar de kansen keerden spoedig ten gunste van H.V.V. en in korten tijd wist deze vier doelpunten te maken. Een kwartier voor 't einde scoorde de H.V.V.- binnen nogmaals en zoo kwam het ein de met een fi2 root H.V.V, Zaterdag ax. om 2.30 uur speelt HHJ3. tegen P.C.G. uit Gorinchem. Dammen. Nienwland. De Nieuwlandsche damver- eeniging heeft groot succes behaald door de eerste halfronde voor de competitie te winnen. De Nieuwlandsche dammers zijn hiermede al ver gevorderd voor het kam pioenschap. De wedstrijd tegen Meerkerk bracht weer een groote overwinning voor Nieuwland. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: Nieuwland Meerkerk H. N. van Mourik—F. Leeuwis 1—1 A. van Mourik—B. den Ottelander 1—1 M. de GrootJ. van Dalen I. A. Bor—G. de Ruiter G. A. VerduinF. den Hartog G. de fongP. de Koning I. Satter—G. Kool A. G. van MeeverK. Middag A NederveenG. vah Iperen T. Nederveen—O. Schakel 2—0 2—0 1—1 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 1&-4 De stand van de halve competitie luidt als volgt: gesp. gew. rem. verUpnt. Nieuwland 4 4 0 0 8 Leerdam I 4 3 0 1 6 Meerkerk 4 112 3 Lexmond 4 112 3 Leerdam II 4 0 0 4 0 Jongelingsvereen. „Daniël". Ottoland. Voor de Ned. Herv. Jonge- lingsvereeniging „Daniël" hoopt Vrijdag avond in de Ned. H^rv. Kerk op te treden ds. G. Alers te Dordrecht, met het onder werp „Cresceus en Titus". Tevens wordt dan de jaarvergadering gehouden. DS. J. VAN DER SLUIS 75 JAAR. Heden herdenkt ds. J. van der Sluis, emeritus predikant van de Geref. Kerk van Ouderkerk a.d. Ussel zijn 75sten verjaardag. Jochem van der Sluis werd 1 December 1862 te Zwolle geboren. Hij stu deerde gelijktijdig met prof. dr. H. Vis- scher aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en ging vandaar naar de Theologische School te Kampen, waarna hij in 1889 candidj&at werd. Op 3 Maart 1889 werd hij te Stroobos in het ambt bevestigd, welke standplaats hij 14 Oct 1894 met Andijk verwisselde. Van de A.-R. Kiesver. te Andijk was hij oprichter en voorzitter. Ook richtte hij daar op het A R.. weekblad „De Vrije Westfries", waarvan hij "ook eenige jaren redacteur was. Op 8 Oct. 1901 deed hij te Varsseveld in de Achterhoek zijn intrede. Daar stond hij 18 Jaar. Zijn standaard werk is „De Etische Richting". Hier werd een hechte band gelegd tusschen leeraar en gemeente, hetgeen nog bleek bij zijn 40-jarig ambtsjubileum, dat hij te Ouderkerk a.d. IJssel vierde. 5 Juli 1919 vertrok ds. Van der Sluis naar Genderen. Tijdens zijn verblijf daar was hij cura tor vanwege de Part. Synode van Bra bant en Limburg voor de Theol. School te Kampen. Van verscheidene synodes maakte ds. Van der Sluis gedurende zijn verdere leven deel uit. Op 16 Dec. 1923 kwam hij naar Ouderkerk a.d. Ussel. Oud en jong herinnert zich daar nog den vriendelijken met ieder meelevenden pre dikant. Van de classis Gouda bekleedde ds. Van der Sluis enkele deputaatschap- pen. HIJ Is nog steeds redacteur van „De Goudsche Kerkbode". Op Woensdag 2 Maart 1932 hield hij daar wegens eme ritaat zijn afscheidspredicatie getiteld „De nietigheid van een dienaar des Woords tegenover God" naar aanleiding van 1 Cor. 3 7. Ds. Van der Sluis was te Ouderkerk een algemeen geachte en geziene verschijning. Thans is de jarige woonachtig aan de Enkweg te Velp. Vele geschriften van zijn hand zagen het licht. ZENDELINGEN IN CHINA Het Engelsche Zendingsgenootschap, dat een zeer groot aantal zendelingen aan het werk heeft in de gebieden van China, waar thans de oorlog woedt, ontving een groot aantal brieven en publiceert op grond daarvan, dat in de omgeving van Kantoen alle zendelingen nog aan het werk zijn en hun werk voortzetten zoo goed en zoo kwaad als het gaat. Het ver trek van een groot deel der bevolking heeft het echter noodig gemaakt, de scholen te sluiten. Bijzonder druk heeft men het te Hangchow, het bekende oord, waar de wereldzendingsconferentie oor spronkelijk zou worden gehouden; daar staat een zendingshospitaal, dat het grootste in de wereld moet zijn; hier is uiteraard ontzaglijk veel werk. EEN NIEUW „LEVEN VAN JEZUS". Een duur manuscript. Volgens News Chronicle heeft een uit gever in Amerika, de firma Doubleday Doran, het publicatierecht gekocht van de nagelaten manuscripten van wijlen Sir Thomas Hall Caine, waaronder er een ge titeld „Monumentaal Leven van Jezus". Verwacht wordt, dat het groot opzien zal baren. De Amerikaansche uitgever moet het voor een fantastisch hooge prijs heb ben gekocht, de hoogste, die ooit in Ame rika voor een werk is betaald. Het werk is voor 60.000 pond verzekerd en in een met ijzer beslagen speciale kist met zes sloten verpakt met de „Quen Ma ry" van Southampton naar New York gezonden. De heer D. Hall Caine, éen kleinzoon van den romanschrijver, zeide dat zijn grootvader dertig jaren aan het boek heeft gewerkt. Het werk laat Chris tus zien „uit modern oogpunt" en zou zeer „revolutionnair" zijn. HET BUFFELOFFER. Het Zendingsbureau te Oegstgeest vraagt ons plaats voor het volgende: Het „metoranga" of buffeloffer werd door de heidenen in het district Rate-rate in Z.O. Celebes vroeger gehouden, als men een tijd van moeite en zorg, van ziekte en dood achter de rug had, als de rijstvelden weinig opbrachten door mui zenplaag of misgewas, of als ziekte een groote sterfte had veroorzaakt. Men schreef deze onheilen toe aan het bedrij ven van fouten tegén den adat. Dan was de streek „mokosisi", dJ. vuil, onrein en ze moest weer rein gemaakt worden. Dat kon door een buffeloffer te brengen. De buffel werd geslacht en ieder der aanwe zigen trachtte iets van het bloed van het offerdier op zijn lichaam (gezicht, hand, voet of waar dan ook) te krijgen. Ook werd een beetje zaairijst en groente zaden in het bloed van het offerdier ge legd en later meegenomen. Het buffel- vleesch werd genuttigd en de „mboe-me toranga", de leider bij dit offerfeest, ver klaarde, dat de landstreek weer rein was. Jarenlang heeft deze heidensche plech tigheid niet meer plaats gehad, toen eensklaps voor enkele maanden de oud- mokole (oud-hoofd) van Rate-rate het weer in het leven riep. Dit vond zijn oor zaak in het feit, dat het hoofdschap in dit district vroeger niet meer in rechte lijn in de familie van de oud-mokole-ge bleven was, maar nu door den Hood van den tegenwoordigenaan zijn» kleinzoon kwam en dus weer in zijn geslacht. Die onderbreking was zijns inziens een schuld die op het volk rustte en nu moest het buffeloffer gebracht worden. Natuurlijk werd dit eerst alom bekend gemaakt en daardoor was het ook mogelijk, dat de goeroe van Rate-rate, Roemono, met kracht daartegen optrad. Op een bijeen komst legde hij den vollen nadruk op het offer, dat Jezus Christus bracht op Golgotha en zeide hij: Wij hebben voor niets meer een offer noodig. De oud-mdkolle had voor het offer Juist een dag uitgekozen, waarop de menschen heerendiensten hadden te vervullen. Dan had hij ze toch allen bij elkaar. Maar de Christenen hebben zich allen afzijdig gehouden; zij werkten wel, maar van de heidensche plechtigheid onthielden zij zich. (De oud-mokole, een verharde heiden) was heel boos over de tegenwerking der Christenen. Hij schreef dit terecht toe aan het intense optreden van goeroe Roemono, die dan ook een onrechtvaar dig en onbillijk optreden te verduren heeft gehad. Zulk een goeroe, die zoo sterk in het ge loof staat en zoo zelfstandig durft optre den, is een groote steun voor het werk der Zending. daarom de kerkeraad bericht, dat den predikant de toegang tot de school zou worden ontzegd. Getuige meende die maatregel in het belang van de jeugd te moeten nemen. Van een onderwijzer vergt men immers een bewijs van goed en ze delijk gedrag. Het OM., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, was van meening dat de uitdrukking „beneden peil" beieedigend is, zooals trouwens de geheele brief, voor iemand, die aan het hoofd van een ker kelijke gemeente staat, ongepast is. Het ten laste gelegde bewezen achtend, eisch- te het OM. f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. P B. Bouman, was van meening, dat de vraag of verdachte schuldig is aan het ten laste gelegde, zal afhangen van de beoordeeling van de in houd van de brief en de interpretatie daarvan. Daarom is het noodig, dat men zich in den waren zin er van indenkt. Om dit mogelijk te maken moet pleiter even teruggrijpen naar de feiten. Hij zal dit echter op kiesche wijze doen en niet afdalen in bijzonderheden. De broer van verdachte, die predikant te Waddinxveen, heeft brieven geschre ven aan een meisje te Rotterdam. Ter gelegenheid van een bepaalde gebeurte nis heeft dat meisje die brieven ter in zage verstrekt aan een juffrouw in Den Haag, doch de vader van die jongedame heeft de brieven onderschept, geopend, gelezen en behouden. De inhoud van die brieven gaf de vader van de Haagsche dame aanleiding de brieven ter inzage te geven aan den burgemeester van Wad dinxveen en die brieven zijn nu ook de aanleiding geworden tot een klacht bij de kerkeraad. Alles heeft zich in de loop van slechts drie dagen afgespeeld. In die dagen was de Waddlnxveensche predi kant zenuwoverspannen, zoodat hij zich onder de behandeling van een zenuwarts heeft gesteld. Hij was dus toen niet in zijn ambt. Bij ontstentenis van den pre dikant uit Waddinxveen moet de predi ker uit Reeuwljk, dus deze verdachtee. als voorzitter van de kerkeraad optreden. Deze broer heeft wel moeilijkheden en in zekere mate ook opschudding verwacht, maar door het optreden van den burge meester zijn zijn moeilijkheden vergroot. Immers de wildste geruchten deden de ronde, allerlei praatjes op zedelijk ge bied werden verteld, die kant noch wal raakten. Verdachte heeft zich daaraan zeer geërgerd en in die stemming was het dat de brief ontvangen werd, waarin de burgemeester mededeeling deed van het besluit van B. en W. om het gods dienstonderwijs niet door den predikant van Waddinxveen te doen geven. Die brief kwam niet officieel bij de kerkeraad binnen, maar hij was geadresseerd aan een ouderling, die noch praeses noch sciiba is en van wien men wist, dat hij niet op de hand van den predikant was. Bovendien, en daar wil pleiter wel de na druk op leggen, bemoeiden B. en W. zich hier met een zaak, die niet tot hun com petentie behoorde, maar tot die van de kerkeraad. Al deze dingen hebben er toe geleid, dat verdachte de bewuste brief burgemeester wist, dat de predikant züel zou komen en ten slotte werd dan deze blief van den burgemeester in handen gesteld van iemand, die niet een officieel» instantie van de kerkrad Is. Trouwens beneden peil wil zeggm, dat de burgemeester gekomen was beneden een bepaald punt dat hij niet mocht overschrijden. Pleiter gaf toe, dat, als verdachte rustig was gaan zitten, hij dit briefje niet geschreven zou neboen, maar de vraag is, of het beieedigend is. Na alles wat verdachte in die jaar dagen heeft moeten doormaken, acht p„eiter liet begrijpelijk, dat hem die woorden Lit de pen zijn gevloeid en het ware, naar het inzicht van pleiter, beter geweest, dat de burgemeester getracht had deze zaak in der minne te schikken. Pleiter conclu deert tot vrijspraak. Het O Mrepliceerend, merkt cp, dat wat ple.ter verbloemend een „bepaalde gebeuitenis" noemt, de verloving betreft van den predikant met de dochter van den referendaris, voor welke gebeurtenis een receptie zou plaats hebben in de pastorie. Degene, die de brief van den burgemeester ontvangen heeft, was het oudste lid van de kerkeraad. Mr. Bouman, dupliceerend, merkt nog op. dat het O. M. in zfjn rep'iek niet be twist heeft, dat er bij verdachte geener lei opzet aanwezig was om te beleedigen Verdachte zegt nog. dat hij niet het opzet gehad heeft om te beleedigen. De rechtbank kan dit van hem aan nemen, want verdachte zou liever boete of gevangenisstraf ondergaan dan luti een onware verklaring afleggen. 0>ï GIESSEN" EN DE WINTER. Giessen-Nieuwkerk, Nov. ,37 Geachte Ingezetenen I Nog versch ligt in ons geheugen, dat toen de vorstelijke verloving werd ge vierd, op bijna alle plaatsen waar deze nog nliet bestond, een Oranjevereenigmg werd opgericht. Echter wilde dit in Giessen-Nieuwkerk niet gelukken. Maar nu in dit Vorstelijk gezin, in Ja nuari, een heugelijk feit staat te wach ten. dus in den Wintertijd, geloof dan maar,, als het dan winteren wil, dan zal ook Giessen-Nieuwkerk niet zonder feesl blijven. Maar moet dan eerst weer een Oranje vereniging komen, dit slaagt hier im mers toch niet, want de meeningen op dit punt zijn hier te verdeeld. Maar wie zal dan hiervoor zorgen? Juist déze vraag nu kan afdoende worden beantwoord. Dezer dagen was er een algemeene ver gadering van de ijsclub „De Giessen" en daar werd door den heer Harrewijn ge ïnformeerd naar de plannen welke het bestuur in deze had. wanneer er tenmin ste ijs komt, tot het houden van ijsfees- ten. En de heer Harrewijn werd beant- woord, dat, wanneer er ijs komt, en ons aan den burgemeester heeft geschreven, prinsje of prinsesje is geboren, men re- RECHTBANK TE ROTTERDAM. Burgemeester contra predikant. Maandag verscheen voor de Rotterdam- sche rechtbank de 33-jarige predikaat W. V. uit Reeuwijk, beschuldigd van be- leediging van den burgemeester van Waddinxveen, wien hij op 21 September het volgende briefje heeft geschreven: „Zoo juist vernam ik geruchten van door u vertelde praatjes, betreffende myn broer, die, daar ik de zaak in ern stig onderzoek heb, volkomen onwaar zijn. Afgezien van het feit, dat uw rol in deze zaak beneden peil is, zou ik u, in afwachting van nadere berichten, in overweging willen geven uw oordeel op te schorten. P.S. Men vertrouwe niet alles wat men leest." Verdachte gaf toe dezen brief te heb ben geschreven en verzonden. De burgemeester, als getuige gehoord, verklaarde zich door de inhoud van deze brief beleedigd te hebben gevoeld. Ver dachte heeft een broer in Waddinxveen, die predikant is van de Hervormde Kerk. Drie dagen voordat getuige de brief van verdachte ontving, gewerd hem van den referendaris van het kabinet van de Ko ningen de mededeeling, dat hem in han den gekomen waren achttien brieven met compromitteerende Inhoud, die door den Waddinxveenschen predikant waren ge schreven aan een meisje te Rotterdam en dat terwijl deze predikant verloofd is en op het punt staat in het huwelijk te tre den. Getuige heeft die brieven gelezen en hun inhoud was zoo, dat getuige nkt kon toelaten, dat de predikant verder het godsdienstonderwijs zou geven aan leer lingen van da openbare school. Hij heeft Pleiter wil die brief niet in bescher ming nemen, maar hfj wijst er op, dat er slechts twee dingen in voorkomen, die als beieedigend zouden kunnen worden aangemerkt, n.l. geruchten omtrent door u verteldé praatjes en de rol, die beneden peil is. Dat de in omloop zijnde geruchten omtrent een verhouding van den predi- kara-t met de Rotterdamsche dame on waar waren, wist verdachte uit eigen on derzoek, zoodat van den eersten „belee- digenden" zin, alles woord voor woord waar is. En wat de tweede uitdrukking betreft, vraagt pleiter zich af, of het op treden van den burgemeester wel Juist is geweest. Hier was geen strafbaar feit begaan, zoodat de burgemeester zich niet als hulp-officier van justitie met de zaak had behoeven te bemoeien, waarin de referendaris hem kwam wikkelen. Bo vendien kwam de waarschuwing, dat de predikant niet in de school zotf worden toegelaten, geheel overbodig, omdat de Voor 1>/« con» por wook (polis- on administratie kosten) worden onze abonnees tegen de gevolgen van Zendt ons Uw opgave:! Naam, Voornamen, Oe-JJ boertedaturn en beroep iJJ kenen kan, dat De Giessen zich niet betuigd zal laten. Ziehier, geachte inge zetenen. wat op het spel staat. Afgezien van alle politieke richtingen, hoopt dan De Giessen onder de leiding van haar bestuur op een waardige wijze deze gebeurtenis te vieren. Maar feestvieren kost geld en waar haalt men dit vandaan? Heb daar nu maar geen zorg over, de minister van fi nanciën van onze ijsclub liet in diezelfde vergadering in z'n verslag hooren hoe de kas van de Giessen erbij stond. Bijna f 900 is het voordeeltge saldo. Dus wat denkt u hiervan, zou het gaan of niet? Natuurlijk moet dan ook alles, als het wintert, meewerken en hier valt plotse ling in het oog. waar zou men een ijs baan moeten maken? Natuurlijk op d« Giessen. als het kan. waar deze altijd is geweest. En de scheepvaart? Hoe menig maal is het al gebeurd, dat we 's avonds slapen gingen met een glasheldere toe- gevroren Giessen en bij het ontwaken bleek dat 'n onverlaat van een schipper midden door de baan was gevaren en a'le hoon was verdwenen? Men moest een toevlucht zoeken op de zoogenaamde oude Giessen of Vl'et. maar de aardig heid was er al af. Nieuwerkerk wil ijs- feest op ziin oude baan van vroeger en dat kan als er tenminste meegewerkt I wordt door de schippers. Hiervoor had de heer Vink een oDlossing. hij noemde een zustervereniging, welke de sluis- meester een kistle füne sigaren had ge geven om deze uit te deelen aan de schip pers. die schutten moesten voor Bin- rendams. tenminste in die omgeving. En de sehlnpers al damoend binnenstromend ontzagen de ijsbaan zooveel mogeülk. Ook dit plan werd besnroken We zullen dus honen dot aHe Giessenbevaarders in den wintertijd willen ho'nen voorkom°n. dal I de Giessen worHt stuk gevaren. Bij voor baat onzen dank. En nu rest dus nog de vra*g. wanneer is het aan de Gie*sen Oraniefeest on het ijs? Met aller instemming na*nurJük. EEN LUX WOENSDAG 1 DECEMBER 1931 U KOOPT ZE 'T VOOR DEEL1GSJ BIJ: de gifmiRchoen-npefialliit l.nngrndijk 1» - Uorcuui - Telefoon 2979 (Ook de moderne kleine modellen) Uiterst vakkundig gekozen. Steeds 200 instrumenten voorradig: ook bespeelde Orgels vanaf 25. Plano'f v.af f 30 prachtige Harporgelsf 75.-; zeer groote Orgels f 90.modellen 1937 f 150.-,trapper. inklapbaar; piano's in led. kleur en houtsoort Alles mei jarenlange schrift, garantie De strengste eischen stellen wij aan de instrumenten als gedipl. solo pianist en Idem organist (diploma's M.O. Kon. Conservatorium, Den Haag). Hierdoor is onze groote omzet te verklaren, over het geheele land. Komt zien of vraagt verdere inlichtingen bij GROOTHANDEL S0MMER, GORINCHEM, TEL. 2759 en 2868 inruilen, repareeren, stemmen, verhuren (óók met recht van koo|) en aftrek van reeds betaalde huur). Afzonderlijke afdeeling kerkorgelbouw en reparatie. Afdeeling Radio-groothandel reuzen^ sorteeringen, 4 merken. Zeer goedkoop adres, ook voor wederverkoopers en agenten I Elke advertentie ln dit bind opent t II kansen op nieuwe klanten I W 0ê 0 0 0 0 Kantoor Eind 28 Postrekening: 11629 folof. 2741 en 2742 Geopend: Alle werkdagen van 9—1 en van 3-3 uur varlaant op voordaeligB voorwaarden Aangesloten bij en onder contróle van de Coöp. Centrale Raiff'eisen bank te Utrecht. VAMEEH GULPEN PER PUND ZIJN BETER UAN DE DUURSTE!. M0L.ENSTR.20.TEL.278I, Gorcum Voetplagen? Forma Natura drag Speciale «tchoenen voor ge voelige voeten... Alleenverkoop: West wagenstraat 1 Telefoon no. 2603 Gorinchem Kruideniers- en grutterswaren, kof'ie, thee, comestibles, fijne vleeschwaren, boter, kaas en eieren. Brood, koek, banket chocolade enz enz. 11 NIEUWE HOVEN 69 - TEL. 2928 - GORCUM Van Houten'» bonbons1 Ver kade's biscuits 1 U zult door deze geheel nieuwe smaak bijzonder worden getroffen IP OVERAL VERKRIJGBAAR!! Als bijzondere reclame verstrekken wij nu ter kennismaking met dit uitzonderlijke product bij aankoop daarvan 6611 buitengewoon aardige verrassing. SEEHT PROEF! HEEHT PROEFI ST. N I C 0 L A A S- GESCHENKEN! Prima KanariM Vogelkooien enz. enz. DE AARDIGSTE CADEAUX - VOOR ST. NICOLAAS! - Westwagenstraat 95-97 LANGENDIJK 43 - GORINCHEM Heeren-Afdeeling: Falcon regenjassen Falcon winterjassen Overhemden Dassen Sjaals Slobkousen Parapluies, enz. Dames-Afdeeling: Falcon regenmantels Tompoucen Handschoenen Sjaals Pullovers Zakdoeken handwerken, enz. I LangondIJk 7 - Gorinchem Ruime sorteering in alle merken en prijzen Assortimenten groote doozen Sigaretten, enz. KERK STEEG 7 GOKIKCHGM Waar gaat St. Nicolaas dit jaar heen? REGELRECHT NAAR SPORTZAAK P. DE J 0 N 0 H LANGENDIJK 14 - GORINCHEM Telefoon 2787. Daar vindt hij een uitgebreide sorteering Sportartikelen Lederwaren - Gezelschaps spelen - Sjoelbakken enz. BEZICHTIGT ONZE ST. NICOLAASTAFEL! Vrij entree! Regalmat'g geadverteerde goederen - betrouwbare goederen. s Gratis koopdagen zijn Maandag 8 en Woensdag 17 November Boterletters f 1.— per pond Dikke Speculaas 20 en 25 et. p. half pond S GORCUM saBBUBBBBaaaBBBBBBBBB in tientallen soorten en prijzen! i

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7