f A Gemeenteraden Gezondheids- en Melkcontfóledienst. W..m Smmmérnm v *a. Yï WOENSDAG 1 DECEMBER 19*f Zouwe te verleenen van f 100 per KM. per Jaar, wanneer op het wegdek van Meerkerk. Zaterdagmorgen kwam de gemeente raad In spoedeischende openbare zitung bijeen. Aanwez.g alle leden. Burgemeester G. Slob opent de zitting waarna de notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen is van Ged. Staten goed keuring der rekening over het dienst jaar 1936. Verder nog drie goedgekeurde raadsbesluiten, welke alle voor kennis geving worden aangenomen. Verder is een schrijven ingekomen dat bij kon. besluit de gemeenschappelijke regeling betreffende de vleeschkeurings- dienst met Leerbroek en Nieuwland, per 1 Jan. 1938 wordt opgezegd, waarbij de ze laatstgenoemde gemeenten bij Leer dam zullen worden gevoegd.. Ook dit schrijven werd na eemge bespreking voor kennisgeving aangenomen. Van den heer T. C. van Maurik is een verzoek ontvangen om zijn aanslag in 't schoolgeld over 1937 te verminderen. B. en W. stellen voor, het verzoek af te wij zen. daar de schoolgeldheffing geba seerd is naar zijn aanslag ln de gem. fondsbelast.ng 1936-1937. Met de aanslag over genoemd dienstjaar komt hij niet voor vermindering in aanmerking. Ook de heer J. W. Scherpenzeel ver zocht over 1937 zijn schoolgeldaanslag te verminderen. B. en W. stellen voor, ook hierop afwijzend te beschik! De heer HGEUENBOS zie* er wei eenig verschil in, daar het volgende adres op de agenda volgens het voorstel van B. en W. wel voor vermindering aanmerking komt. De VOORZITTER zegt, dat Scher penzeel er ditmaal geen recht op heeft, omdat het over 't zelfde dienstjaar is als bij den vorigen adressant. Een verzoek van H. A. den Hartog om zijn schoolgeldaanslag te verminderen werd op voorstel van B. en W. toege staan en aan hem wordt f 1 verminde ring verleend. De Gewestelijke LandstormcommtssK te Dordrecht verzoekt om een jaarlijk- sche bijdrage. Daar de plaatselijke af- deeling altijd subsidie krijgt, meenen B. en W. op dit verzoek niet te moeten in gaan, waarmede de raad z.h.st. accoord gaat. B. en W. der gemeente Nieuwland ver zoeken een gemeenschappelijke regeling ln te roeren inzake de toelating van kinderen uit die gemeente op de open bare lagere school. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken. B. en W. zijn van oordeel, dat een dergelij ke regeling overbodig is, daar het slechts over één leerling uit de Weverwijk gaat en deze kan evengoed te Meerkerk school bezoeken. De heer HOE IJ EN BOS wil hier over iets zeggen. Het is louter toeval, dat dit eene geval zich hier voordoet. Hij wijst op de vrijheid, welke ten opzichte van kwesties, ais hier bedoeld, bij 't bij zonder onderwijs bestaat. Die I 12.50 per jaar voor die eene leerling acht spreker geen bezwaar en hij zou dan ook hier niet zoo bekrompen te werk willen gaan. 't Kind gaat ongetwijfeld te Nieuwland school, omdat het daar altijd gegaan heeft. Spr. Is tegen dwang of verplich tingen. Spr. stelt dan ook voor, het adres van B. en W. van Nieuwland te aanvaar den. De VOORZITTER acht geen en kele reden aanwezig om op het verzoek van Nieuwland in te gaan. Bovendien, de menschen kunnen toch zelf de kosten betalen. De heer VAN UZEREN zegt, dat er niets tegen is, als de regeling kan worden opgezegd, wanneer er misbruik van wordt gemaakt en per slot van re kening, het kind is te Nieuwland geheel thuis en heeft er vriendjes. De VOORZITTER is er in geen geval voor, om het te bevorderen. De heer HOEIJENBOS zou de ri sico niet op zich durven nemen om de ouders te verplichten, het kind hier te Meerkerk op school te doen. De VOORZITTER zegt, dat er geen reden voor is om die regeling te bevorderen. De heer DE RUITER acht het nut tig voor 't kind om dit te Meerkerk op school te doen. De afstand is korter. De heer HOEIJENBOS acht 'n re geling met omliggende gemeenten nut tig. Dat heeft men enkele jaren geleden gezien aan het gezin H. Versluis. Dit woonde toen op de grens der gemeente, op Hoog-Bloklandsch gebied, doch door dat Meerkerk met Hoog-Blokland geen regeling had, konden de kinderen hier te Meerkerk de school niet bezoeken. Spr. zegt nogmaals, het voorstel te be treuren. Het geld is men hier toch kwijt. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen, met de stemmen van de hee- ren van IJzeren en Hoeijenbos tegen. Het bestuur van de Alg. Ned. Politie bond te Amersfoort verzoekt om de Jaar wedde voor den veldwachter te willen verhoogen. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken. De heer HOEIJENBOS zegt in deze al zijn kruit niet te zullen verschieten. De salarissen worden hier zoo laag mo gelijk gehouden, van verhoogingen niet Hoeijenbos, om de Ingezetenen aan te «over die in deze gemeente ligt een oppervlakte-behandeling wordt toegepast. De secretaris leest het ontwerp-beslult )or, betreffende de voorwaarden welke het waterschap stelt. Het werk zal ge deeltelijk in werkverschaffing worden uitgevoerd met rijkssubsidie. Zoo veel mogelijk zullen Meerkerksche werkloozen te werk worden gesteld en de bedoeling is, in de a s lente dit werk uit te voeren. Een rijksbijdrage van 25 pCt. wordt uit het wegenfonds verleend. De heer HOEIJENBOS verklaart zich tegenstander van werkverschaffing en hij zou die methode op wegenverbe tering niet toepassen. Spr hoopt, dat by de uitvoering van dit werk, loonen zul len worden betaald, die er voor staan en in geen geval lager dan 24 ct. per uur plus 10 pCt. premie. Hij spreekt de hoop uit, dat B. en W. toezicht zullen houden en er rekening mee zullen houden, wat werken met uiterste krachtsinspanning ls. De VOORZITTER dacht, dat de heer Hoeijenbos wel op de hoogte zou zijn met de toestand Niet B. en W. doch de Heidemaatschappij stelt de loonen vast. Bij de werkverschaffing te Wijn gaarden aan de waterieidingwerken, zijn de accoordloonen goed en per 1 Decem ber wordt per week 45 uren gewerkt, ter wijl toch 48 uren worden uitbetaald. Die drie uur worden door rijk en gemeente bijgepast. Bij werk aan wegen komen geen klachten voor. Werkverschaffing zit er bij de Zouwendijk niet veel in. De weg wordt geëgaliseerd en dan komt de wals er op. Niet egaliseeren zou niet veel uit halen, en het waterschapsbestuur is ge woon, afdoende te werken. Spr. moet als dijkgraaf nog overleg plegen met den ingenieur op welke wijze de Zouwendijk zal worden behandeld. De heer VAN IJZEREN zegt dat in egaliseeren heel wat zit. Autos laten op sommige wegen nog sporen na. De VOORZITTER zegt, dat vak kundige wegenbouwers het werk ten uitvoeren. De heer HOEIJENBOS zegt, datin de groote plaatsen georganiseerd overleg wordt gepleegd bij de werk verschaf fin gen. Spr. noemt het een offer, als werk loozen in de werkverschaffing moeten werken, want werken onder dwang valt zeer moeilijk. De VOORZITTER Is er altijd op uit geweest, de werkloozen meer te laten verdienen. Als de heer Hoeijenbos zich met grieven tot den voorzitter wendt, dan worden deze toch altijd onderzocht. Spr. stelt het op hooge prijs, als de loo nen worden betaald, welke er voor ge steld zijn. De heer HOEUENBOS zegt nog maals dat hij voor georganiseerd overleg is. Spr. dacht, dat de voorzitter in een andere vorm wilde demonstreeren. Dan vraagt spr. of de 25 pCt. de gemeente ten goede komen. De VOORZITTER bevestigt dit en zegt, dat er eerst een plan was om de Zouwendijk te verbreeden en te bestra ten met klinkers. Dat zou f 75000 hebben gekost en dat achten B. en W. hier niet verantwoord. Per jaar zou dat f 5000 ver gen. Nu wordt de weg riiet verbreed, doch hier en daar worden wisselplaatsen aan gelegd. De heer HOEUENBOS vraagt of rekening wordt gehouden met verschil lende uitzichtpunten. De VOORZITTER zegt. dat zal worden getracht, deze zoo veel mogelijk te verbeteren. Dat kan gevoeglijk aan de Alblasserwaard worden overgelaten. Bij het Schoonhovensche Veer zijn ook zeer belangrijke verbeteringen aan de weg aangebracht. Het afbreien van het huis op die hoek ls een groote -erbete- ring en ook hier zal worden getracht, alles zoo goed mogelijk ln orde te ma ken. De heer DE RUITER vraagt of ln de scherpe bocht in de Zouwendijk ook ver betering komt. De VOORZITTER kan hieromtrent geen mededeelingen doen. De heer BOER vraagt of de Zouwen dijk zal worden afgeroofd en of deze lager zal worden. De VOORZITTER zegt, dat geëga liseerd zal worden. Hooger mag de dijk niet worden, want hij dient als overlaat voor de Alblasserwaard De heer VAN IJZEREN zegt. dat er geen dikke -grintlaag op zit, want hij weet nog heel gged, dat de Zouwendijk nog modder was Spr. vindt het aanbod dat nu wordt gedaan veel aannemelijker dan het vorige, dat eens door de raad is afgewezen. Het voorstel van B. en W gaat er dit maal met vlag en wimpel door. De VOORZITTER spreekt een woord van dank, dat ook de gemeente Meerkerk thans met algemeene stemmen besluit om tot verbetering over te gaan. Steeds heeft spr. ervoor op de bres ge staan om de weg verbeterd te krijgen en daarom is hij den raad dankbaar, te meer daar het besluit z.h.st. is gevallen. Meücverkoop op Zondag. Volgt een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de winkelsluiting (verbod van melkverkoop op Zcuytag). In de vorige raadsvergade ring is deze kwestie in den breede be sproken en een voorstel van den heer te spreken. Volgens spr. is juist door ver laging van de salarissen de koopkracht Ier bevolking gedaald en de crisis wordt ln de hand gewerkt. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Volgt een voorstel van B. en W. om een bijdrage aan het Hoogheemraadschap de ^blaastrw&ard met Arkel schrijven, zooveel mogelijk mede te wer ken, opdat melkventen op Zondag van de baan zou geraken, op grond van het feit, dat de heer Hoeijenbos ook den melkventers Zondags rust gunde, werd toen verworpen. Toen werd besloten, de melkventers aan te schrijven, wat ech ter op niets is uitgeloopen, want dezen stoorden zich n«et aan het beroep, dat de raad op hen heeft gedaan. Alles is 't zelf de gebleven en niets is sindsdien ver anderd. B. en W. stellen nu voor, in de verordening op te nemen een artikel, waarby vei boden wordt, op Zondag met melk te venten of ze uit de wmkel te verkoopen. In bijzondere gevallen, als bij ziekte enz. kunnen B. en W. ontheffing van de verordening verleenen. De heer VAN UZEREN is er wel voor, maar dan moeten eerst koeien worden uitgevonden die Zaterdags zoo veel melk geven, dat het ook voor de Zondag volooende is. Hij zou wel voor beperking zijn en het venten met melk slechts iot 9 uur willen toestaan. De heer HOEUENBOS had beter gevonaen, aat men de ingezetenen had aangeschreven. Spr. zal zich met hand en tand tegen het voprstel verzetten. Hij is er met voor, den menschen hun vrjj- te ontnemen. Dan komt spr. op een van den heer Boer, in de vorige vergadering, waarbij deze zinspeelde op de wensch van de Koningin, in de Troonrede uitgesproken, over Zondagshei Ugmg. Hij meent nu te moeten opmer ken, dat ook wel op Zondag wordt geva ren met het Prinselijk jacht, een ge- geschenk van de Nederlandsche bevol king. De VOORZITTER had graag, dat de heer Hoeyenbos het Vorstelijk Huis bulten het debat liet en spr. zou er lie ver niet verder op ingaan. De heer HOEIJENBOS is tegen vrijheidsbeperking. Hy wijst op wat Zon dags by de melkfabriek gebeurt. Ons chr.stelyk ministerie moet toezien, hoe hier Zondags aan de fabriek melk in ontvangst wordt genomen. Chrlstehjke menschen stoken toch ook olie, welke Zondags wordt vervoerd. Ds. Schimmel zal hier Zondagmorgen in de Herv. Kerk optreden en deze komt ook per autxv Ondanks zyn christelijke beginse len moet zyn chauffeur toch ook op Zondag dienst doen. Dan komt spr. te rug op hetgeen de heer Van Uzeren heeft gezegd over die koeien. Zaterdags geen voldoende melk en room, acht spr. een groot bezwaar. Er zyn menschen, die even graag melk en room hebben, als dat sommigen naar de kerk gaan. Spr. vraagt of het voorstel van B. en W. een meer derheids- of minderheldsvoorstel ia. De VOORZITTER zegt, dat dit voorstel door het college eenparig is aan vaard. De heer HOEUENBOS is dan over den liberalen wethouder, den heer Kui pers, slecht te spreken. Weth. KUIPERS verdedigt zich door te zeggen, dat hy ook altyd Zaterdags melk neemt en niet Zondags; dat kan een ander ook. De heer VAN UZEREN zegt. dat er Zaterdags soms onvoldoende melk is. Weth BENSCHOP kan die mee ning niet deelen. De heer HOEIJENB08Als de wed. van Dam 's Zaterdags melk te kort komt, heeft zy er schade van en houdt zy over, dan ïydt zij ook schade. Legt u er dat by? vraegt spr. aan weth. Kui pers, waarop de wethouder segt, dat hij de schade niet vergoedt. De heer HOEUENBOS zegt. geen hinder van de melkventers te hebben en weth. KUIPERS zegt, dat hy er ook geen last van heeft. De heer HOEUENBOS zegt. dat het met dit voorstel precies zal gaan als met het hengelverbod, dat later moest worden ingetrokken onder drang van de liberale party. Spr. is er van over- tu gd, dat het ln de volgende vergade ring terugkomt, als 't nu aangenomen wordt. De Ijeer BOER kan den heer Hoeyen bos niet begrypen, daar dezen toch wel anders ls voorgehouden op school. Over het werk aan de melkfabriek hebben wU hier niets te zeggen. „Ga jy dan eens naar Coiyn", inter rumpeert de heer HoëUenbos. De heer HOEUENBOS zegt dat hem" is voorgehouden, den Sabbath te heiligen, 't is als 't ware in zyn hart ge- gr.ft en hy weet ook wel, dat geen ze gen te wachten is, op wat 's Zondags wordt verdiend. Spr. zegt, niet met zyn oordeel te koop te lóopen, als farizeeërs en tollenaars. De christeiyke leer kent hij goed. maar hij beschouwt de gods dienst niet als een twistappel. Nemen we een spiegel aan 't geen in Ameide is gebeurd en wat het beteekent, als de minderheid dwang op de meerderheid wil uitoefenen. Heden staat er een anti-revolutionair man aan het hoofd te Ameide. Revolutionair, zegt de heer BOER, waarop de heer' HOEUENBOS hem er op attent maakt, dat hy dit zoo niet mag uitdrukken. Hier heerscht rust en spr. hoopt, dat de god3dlenst gediend wordt, zonder verplichtingen. De heer DE RUITER zou wel, net als de heer Van Uzeren, bepaalde uren willen stellen. De heer BOER vermaant den heer De Ruiter, die ouderling der Herv. Kerk is en wyst hem op zyn plichten. Weth. BENSCHOP ziet geen be zwaren tegen een verbod op Zondag. Er zyn toch voor gevallen van nood uitzon deringsbepalingen. De heer BOER is voor het voorstel van B. en W. De heer HOEUENBOS stelt voor, tot 9 uur het venten toe te staan. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. (Tegen de heeren De Ruiter, Hoeyenbos en Van IJzeren). Dan is aan de orde een voorstel van B. en W. om het raadsbesluit van 10 Maart 1933, waarby aan Joost van Ipe- ren concessie is verleend voor het op richten van een radlodistributiebedrijf, in te trekken en de vergunning opnieuw te verleenen. Nadat de XOOA-jglXZXB MA uit- VAN GROOT NUT VOOR DE BEDRIJVEN. De Gezondheids- en Melkcontrole- dienst heeft ten doel den veehouder een beter inzicht te geven omtrent de ge zondheidstoestand en de productiviteit van zyn veestapel .terwyi verder de vee houder nog meer voorlichting zal ontvan gen omtrent de inrichting van het be- dryf, dan tot nu toe mogeiyk was. De kennis van den veehouder omtrent zyn vee wordt daafdoor vergroot; beter dan tot nu toe zal hij de waarde van zyn dieren leeren kennen, waardoor het mo gelijk ls om te komen tot een gezondere veestapel met een grootere opbrengst. De productieprys per liter mêlk zal daardoor worden verlaagd. De boer met de laagste productiekosten zal de meeste kans heb ben in zyn bedrijf het meeste te verdie nen. Op verschillende wyzen zal deze dienst een gunstige invloed kunnen uitoefenen. Ik wil slechts wyzèn op die onderdeden, welke op mijn werkgebied liggen. De melkcontrole geeft juiste cyfers om trent het vetgehalte en de hoeveelheid melk "Van de af2onderiyke koeien. De boer zal dan een nauwkeurig oordeel verkry- gen omtrent de productiviteit van zijn veestapel, als hy de verschillende om standigheden, welke van Invloed zyn op de melkopbrengst in aanmerking neemt. Zonder controle weet hy van het vet gehalte in 't geheel niets en omtrent de melkopbrengst heeft hy slechts een gis sing engissen doet missen. De mensch is eenmaal geneigd om schat tingen meer in zUn voordeel te maken dan voor hem zelf wenscheUjk is. By controle zal blijken, dat zoowel vet gehalte als opbrengst per koe sterk wis selen. De melkopbrengst van verschillen de bedrijven in de zelfde streek kan zich verhouden als 2 3, zoodat de op brengst per koe op het eene bedrijf maal zoo groot zal zyn als op het ande re, uiterste cyfers zyn dit evenwel niet. Veiiiooging van het vetgeuaite van de nieuc «ui ue u.ia«ivuieii0_i, pa ïoj mor iL,^uL bfaciK uuvil UiwCiuiUin. «iUU u.v. uieuc vau pot. Va, etu geven van y u.u4 au tiw.ii uu»c»c«.r i-.io —10 Iv u. kdJÜ Uit eullMWiÜC iiUt »CCiii«_»J meat uiet urn vcttciiUiMi van a.uu pow ue Juuuopoiengstdiuietiaeiuig is uus aanziennju. giuoccr uan oueeu uo uiviuuj is van het vemoogue vetgannu.. Krijgt ue veenouuer jtiu>te cyiers, dan zal inj aan de haim van ue uiuoluüeng heden, wente op ue upoiengot van bei.ee- kema zijn, zuiveruer zyn vee ku.nitn ue- ooraeeien en beter kimden u&umwi, wa ke dieren het beate voor ue loxxeiy ge- gcoCnnu zyn, uan tot na tue a Een betere onderkenning van ue af wij ken a e meik zal ue verspreitting van uierziekten kunnen tegengaan. Uier- ziekten vermindei en de mencgUM' in ster ke mate, terwijl afwijkende meik. moei lijkheden met zich kan mede brengen, waarop de kaasmaker zich niet vol doende heeft ingesteld. Alwykende melk behoort niet ln de tobbe, terwyi norma le meik gemakkelijker en beter is te ver werken. De melkcontroledienst kan verder wor den uitgebouwd en kan medewerken om te komen tot een betere melkwinnlng. Des te zuiverder de melkwinnlng ge schiedt, met des te minder hulpmiddelen zal de kaasbereiding in een goede rich ting verloopen. In het algemeen gesproken, zal door de verschillende onderzoekingen en ad viezen de kennis van het boerenbedrijf worden vergroot. Aan de hand van zUn eigen oordeel zal de boer een beter In zicht kunnen verkregen omtrent zyn be drijf en zal hy scherper de richting we ten ln te slaan om tot een beter bedryi te komen. In verband hiermede verdien! aansluiting hij het melkcontrolebureau alle aanbeveling. De Rykszuivelconsulent: W. J. HUISMAN. eenzetting heeft gegeven, vraagt de heer HOEUENBOS of de radio s Zondags ook speelt. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. B en W. «tellen voor, mede te werken tot stichting van een fraude onderlinge door de Vereenlging van Ned. Gemeen ten. De premie ls f 7.50 per mille per jaar en de verbintenis geldt voor drie jaren. De VOORZITTER zegt, dat hier geen winstbedrtjt wordt geëxploiteerd. De heer VAN UZEREN vindt een onderlinge goedkooper. Particulier winst bejag biyft uit. Als particuliere onderne mingen winst maken, steken ze die in de zak en als er verlies la, gaan ze failliet (vrooUJkheidi. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen Het volgend punt is de aanwyzlngvan een gemachtigde tot het vertegenwoor digen der gemeente Inzake de onbewoon baarverklaring der woning B 89. Juist over dit punt moest deze spoed vergadering worden gehouden, zegt de VOORZITTER. De inspecteur voor Volksgezondheid is in beroep gegaan te gen een besluit van de raad, waarby 'n voorstel van B. en W. werd verworpen tot onbewoonbaarverklaring van genoem de woning. De heer HOEUEBOS zou er den heer Boer op afsturen om daar eens ken nis te maken met de heeren van de Hooge Raad. Biliyk is het om den sterk- sten tegenstander van krotopruiming er op af te sturen. De VOORZITTER zegt. dat de af gevaardigde technische inlichtingen moet hebben alvorens naar den Haag te gaan. De heer BOER vraagt of den eige naar der woning verzocht ls, de verbete ringen aan te brengen. Daarmee wordt nu eerst afgewerkt zegt da. voorzitter. Laat nu de heer Boer maar voor de Hooge Raad gaan; 't zal hem daar niet meevallen. Besloten wordt, schrifteiyk een afge vaardigde te stemmen. De VOORZITTER krijgt 4 de heer Boer 3 stemmen. Het slot is, dat de voor- z.ter bedankt en de heer Boer zal op 30 Nov. voor de Hooge Raad verschynen. Controleur steunregeling. Van het departement van sociale za ken ls een schryven ingekomen, dat een controleur moet worden aangesteld. Als hierin niet wordt voorzien, wordt intrek king van subsidie in uitzicht gesteld Met de wethouders van Leerbroek en Nieuwland is deze kwestie besproken. Besloten wordt, voor deze 3 gemeen ten één controleur te benoemen op een salaris van f 870 met een opzegging**»-- myn van 3 maanden. De heer A. Timmei blijft echter de controle over de declara ties behouden tegen een jaarwedde van f 130. De kosten worden voor Meerkerk f 600, voor Nieuwland en Leerbroek elk f 200, zulks Ingaande 1 Jan. 1938 of zoo mogeiyk vroeger. Het rijk vergoedt 50 pCt. van een bedrag tot 1 S00, zoodat de kosten worden voor Meerkerk f 450, Leer broek en Nieuwland etk f 150 per jaar. Belde laatste gemeenten hebben zich met dit bedrag vereenigd, waartoe ook hier z. h. st. wordt besloten. Voof de benoeming van een ambte naar hebben zich 73 gegadigden gemeld, zegt de VOORZITTER. Velen zyn niet voor die taak berekend. In Leer broek en Nieuwland hebben de gemeen teraden B. en W. gemachtigd, een amb tenaar te benoemden, wat ook hier wordt voorgesteld. Spr. doet een ernstig beroep op de raad, om dit in te willigen. Dé heer HOEUENBOS vraagt pf de vergaderingen te Leerbroek en Nieuw land met opzet vooraf zyn gehouden, om hier de raad alles maar te laten slikken. Spr. wenscht vertrouwenszaken niet uit de handen te geven en aan twee of drie personen over te laten. Nooit zal hy er in toestemmen; hy wil zelf de verant woording mee dragen. Het geldt hier t n byzonder geval zegt de VOORZITTER. We zitten hier voor drie gemëenten. Als één daarvan de gemeenschappeiyke regeling niet aan vaardt, ligt alles ln de goot. De colleges kunnen beter tot overeenstemming ko men dan de raden Van drie gemeenten. De heer HOEUENBOS wil baas ln eigen huis blijven en niet de verantwooi deiykheld uit de handen geven. Als het aan B. en W. wordt overgegeven, weet spreker wel,, wie benoemd zal worden. De VOORZITTER moet dit laatste ten sterkste bestryden. Hy wil zich hou den aan de wenk uit Den Haag. De heer BOER vraagt of de contro leur op proef werkt. Op arbeidscontract, zegt de VOOB- zitter en zoo gauw we hem kunnen mis sen, komt alles weer by Timmer. Spr. wil het voofstel in rondvraag brengen. Er zyn 73 sollicitanten. De heer HOEUENBOS wil de aan dacht op een candidaat vestigen, doch wordt in de rede gevallen, waarop hy verontwaardigd uitroept; Aan die konke- lery doe ik niet mee! Hoe moet het. éls de ambtenaar niet voldoet? vraagt de heer v. UZEREN. Wie benoemt, ontslaat ook, zegt de VOORZITTER. De heer HOEUENBOS zegt. dat hier personen gepasseerd zullen worden, die ook gunstig bekend staan. Nooitgeeft hij hier zijn recht uit de handen. De ra den kunnen ook wel tot overeenstem ming komen. Het is voor de wethouders gemakkeiy- ker. zegt de VOORZITTER. De heer HOEUENBOS: We zitten hier niet voor ons gemak, maar voor ernstige zaken. By de behandeling van het melkventers-vraagstuk heeft wet houder Kuipers ook niet aan de gevol gen gedacht. Weth KUIPERS zegt dat de heer Hoeyenbos in de vorige zitting voor Zon dagsrust was en by de behandeling van het melkventers-vraagstuk door 't colle ge, heeft spr. aan hem gedacht. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenpmen. Na een korte rondvraag volgt sluiting der vergadering. Loop der bevó!king~j MOERCAFELLE. November. Vertrokken. C. E. Hogerbrug, van Dorpsstraat naar Oranjelaan te Wad» dinxveen. SUEDRECHT. November. Ingekomen. J P. Putters, (geh. met A. Prins), van Giessendam naar A 200; J. van Wyngaarden en gezin, van Vrees wijk naar C. M van Reesstraat 7; W. K. Seis, van Zlin (Tsjecho SlowakUe) naar Brugstraat l lnw.; P. Bons. van Singa pore (Br. Indiei naar Stationsweg 127 inw.; B. G Onkruijt, van Dordrecht naar A 1063 inw A. Edens, van Hilver sum naar B 318 lnw. Vertrokken. P. Moerman, van D 349 inw. naar Vlaardinger-Ambacht, Oost- v.enscheweg 28; L. de Groot, van D 349a naar Curasao; M. Weggers, inw., naar Gorinchem, Warmoesstraat 35. De vliegbooten der fcngelsche luchtmacht, welke naar Australiè zullen starten om "teel te nemen aan de jubileumfeesten, tijdens een der laatste proefvluchten boven Plymouth als voorbereiding voor den grooten tocht .Op de Kerstmarkten te Londen Het speelgoed wordt met kennersoog door de kleine liefhebster gekeurd Anthony Eden arriveert m Dowmng- street te Londen voor de Engelsch Fransche besprekingen De meuwe g ooe ve>*eeiS*i«g<u>gen voor oe Ueutsehe Luft hansa zijn viermotorig en hebben een gemiddelde snelheid van 330 K M. per eer Ie.egrambesteilers reden Dinsdag aan het Burgerziekenhuis te Amsterdam af en aan om de overstelpende hoeveelheid depêches te bezorgen, welke uit alle deelen van het land en uit Indié komen als blijk van hartelijk medeleven na het ongeval, Z K H. Prins Bernhard overkomen bij net punt op den Muiderstraatweg. waar Maandag Z K H. Prins Bernhard een ongeluk met zijn auto overkwam, is thans ten behoeve van de automobilisten een waarschuwingsbord geplaatst Te Schevemngen werd Dinsdag op de piaets waar vóór 124 jaar Prins Wiilam van Oranja landde, dit feit herdacht door het 3de halfregiment huzaren. - Een ovarzicht tijdens de herdenkingsrede die ritmeester P. W. Pieters hield boven Minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine heeft Dtnsdag het nieuwe Rijksmuseum voor' Volkenkunde te Leiden geopend. De minister in een der zalen Met de meute voorop trekt het gezelschap door hat prachtige bosch van Barkway (Eng) tijdens de groote jacht, welke ar deze week werd gehouden Ook Dinsdag stond het Burgerzieken huis (e Amsterdam heel den dag in het middelpunt der publieke belang stelling. leder gesprek behandelde dén toestand van Z. K. H. Prins Bernhard

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 8