L A G E S HET GR OOTSTE SPECIAALHUIS LUIDT ZIJN VOORJAARS-VERKOOP IN Plaatselijk nieuws Kerk en School Rechtszaken Sportnieuws j Marktberichten SPECIALE ROTTERDAM: HOOGSTRAAT 208 - BE1JERLANDSCHELAAN 72 - 78 A. HAK WATERSCHAP nDE NEDERWAARD" Groote Afbraakveiling bod «taan op 2600.- aa 2550.-, „Prettig Paschen" WOENSDAG 30 MAART 1938 Uitvoering. Ameide. De Chr. muziekvereenlging „Crescendo" gaf Dinsdag een uitvoering voor donateurs en genoodigden in het Vereenigingsgebouw. Nadat deze uitvoe ring op gebruikelijke wijze door den eere-voorzitter. den heer Chr. Wil. was geopend, werden de verdere nummers van het programma afgewerkt. Zoowel de mu ziek als samenspraken werden zeer goed uitgevoerd, wat wel getuigde van de goede leiding van den heer Jac. Kleman, uit Utrecht, directeur. Het rumoer in de zaal deed veel afbreuk aan het pro gramma. t ArkeL Maandagavond liet meLG. de Jong haar rijwiel onbeheenj/afcn de straatweg Jp Ke$ Kerkeinde.dtaari ter wijl zij een hezoek bracht jfy haar zus ter. Toen zij huiswaarts w^de gaan bleek bet karretje verdwenen te zijn. 1 Gevonden: een belastingplaatje in étui; een nikkelen autowieldop, merk Ford, een bruin dameshoedje, een ta bakspijp, een mondharmonica en een sportriem. Inl. op de secretarie. Melkprijs verlaagd. Berkenwoude. De melkboeren hebben vanaf Maandag de prijs van de melk ge bracht van 10 cent op 9 cent per liter. I Haastrecht. B. en W. hebben vergun ning verleend aan den heer J. H. Bode- wes tot oprichting van een machinefa briek, gedreven door 5 electromotoren van 10'/« PJC. in het perceel C 69 alhier. Haastrecht Ter gelegenheid van het 40-Jarig bestaan van de gymnastiekver- eenlging „Olympia" zal deze 4 en 6 Juni (2en Pinksterdag) turn wedstrijden or- ganiseeren, welke veel belangstelling wekken. Er is o.a. ook toezegging verkre gen uit de turnkringen Rotterdam, Utrecht, Dordrecht en Gouda. Coöperatie „Vooruitgang". Krimpen ad. Lek. Dezer dagen hield de Coöperatie „Vooruitgang" haar Jaar vergadering. Bij de aanvang der verga dering wijdde de voorzitter eenige woor den aan de nagedachtenis van het eeni ge tijd geleden tengevolge van een on geval overleden bestuurslid, den heer A. Bruasé, terwijl de aanwezigen zich een öogenblik van hun zetels verhieven. Het Jaarverslag van den secretaris, alsmede het financieel verslag, werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Tot lid van de ledenraad werd gekozen de heer A. Broere, terwijl het aftredend lid, de heer A. de Hoop, werd herkozen. Gevonden: een lederen dames cein tuur; te bevragen bij den gem.-veld wachter. Geref. Knapenvereeni gingen Krimpen a-d. Lek. De Geref. Knapen- Vereeniging „Samuël" hield haar jaarver gadering in de Chr. School. Na opening door den voorzitter, werden de Jaarver slagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. Verschillende onderwerpen en voordrachten werden geleverd. Ds. E. Brunsting sloot de avond met dankge bed. De politie heeft tegen N. van K. procesverbaal opgemaakt wegens steun- fraude. Gemeenteraad. Leerbroek. De burgemeester heeft een Spenbare vergadering van de raad belegd tegen Donderdag 31 Maart, des voormid dags 10.30 uur, ter behandeling van de volgende onderwerpen1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling verordening schoolgeld; 3. Vaststelling verordening veldwachters; 4. Opnieuw vaststelling ïaadsbesluit tot deelneming aan de terwaarborgingsregeling van de Vereeni- ging Frauderisico Onderlinge van ge meenten, gevestigd te 's-Gravenhage, tot een bedrag van f 2500 5. Wijziging be grooting, dienst 1937 en 1938. Lekkerkerk. De uitslag van de veiling- Vereeniging „Lekkerkerk en Omstreken" is als volgt: Aanvoer 10998 eieren. Han del vlug. Kipeieren f 2.30—2.70. Eenden eieren f 2.50f 2.75 per 100 stuks. Groen ten: spinazie f 8—f 8.15, dunsel f 16—17, kropsla f 3.60f 4.50, armgaardappelen lste soort f 10.75—f 10.80, 2e soort f 8 f 9 per 100 k.g.; rabarber f 4.80f 5.30; violen f 1.15—f 1.40; fletten f 5.30—f 5.35; dulzendsehoonen f 1.45—f 1.50 per 100 stuks. Het leesgezelschap „Tot Nut en Ver maak" hield haar jaarvergadering ln .Het Bonte Paard". De voorzitter, de heer D. A. Oskam, opende. De notulen en het Jaarverslag van den secretaris, den heer K. Lodder, werden goedgekeurd. Er was een klein nadeelig saldo. Hpt aftr. be stuurslid, de heer D. A. Oskam, werd her kozen. Tot lid der lectuur-commissie werd gekozen ds. IJ. van Dijk. Moordrecht. Voortaan zal het hulp kantoor voor de telefoondienst zijn open gesteld van 8—20 uur, behalve bp Zon dagen. Indien het kantoor gesloten ls, kan men zich voor het voeres yah tel.- EEN GROOTE PARTIJ HOUT, waarin Planken, Brughout, Schrootcn, Latten en Palen en Schoeiïnghout, en BRANDHOUT, tegen scherp concur- reerende prijzen. C. DE HOOP - Stolwijk. NAAIMACHINES RIJWIELEN HET ADRES VOOR UW MERK- RIJWIELEN Burgers E.N.R. - Gazelle - Adek - Union Juncker. EEN GOED GOEDKOOP RIJWIEL, geheel compleet, met electr. Lamp, Jasbeschermer, Achterlicht, voor 42.50 - met volle garantie. Vraagt eens prijs, wanneer U Uw Rijwiel nagezien, of gemoffeld, of vernikkeld wilt hebben! N. BUITELAAR Stolwijk. foongesprekken vervoegen bij den heer heer A. Mooten. De heer N. Dirkzwager M.Nzn. heeft wegens vertrek uit deze gemeente be dankt als bestuurslid der afdeeling van Het Groene Kruis. Van gemeentewege zijn aan beide Zijden van de brug over die Ringvaart heesters geplant. Al spoedig waren er eenige uit de grond getrokken. Lateieder de jeugd zooveel mogelijk van dergelijke vernielingen terughouden. Schoorsteenbrand. Nieuw-Lekkerland. Maandag brak bij den bakker J. 8., een ernstige schoor steenbrand uit. Eenige leden van de vrij willige brandweer, die juist passeerden, kwamen de bewoners te hulp, en geza menlijk was men het vuur spoedig mees ter. Nieuwerkerk a.d. UsseL De collecte -oor de naai krans „Dórcas" heeft ruim 180 opgebracht In deze gemeente werd een afdee ling opgericht van de Ned. Vereeniging ir Luchtbescherming. Tot nu toe tra- slechts 17 personen als lid toe. Korfbalclub opgeheven. leuw-Lekkerland. De korfbalclub „A. K.&." te Kinderdijk ls wegens te weinig belangstelling opgeheven. De nog in kas zijnde gelden zijn onder de letfug, ver deel Polsbroek en Vlist De collecte voor de Kerk, bij de intrede van da. De Leeuw ge houden, heeft f 56.10 opgebracht, terwijl Zondag in de gewone collecte nog een nagift van f 10 werd aangetroffen. „De Kleine Stem" Reen wijk. Reeuwijk's Jeugdkoor „De Kleine Stem" zal Donderdag 31 Maart onder leiding van den directeur, den heer J. P. Oskam, in café Van Rietschoten een uitvoering geven. Behalve een uitgebreid zangprogramma zal opgevoerd worden „Reepelsteeltje", een operette ln 5 be drijven. Mooie giften. Reeuwljk. in de Ned. Herv. Kerk te Reeuwijk-dorp werden in de collecte voor de kerk twee bankbiljetten van f 10 ge collecteerd en in de diaconlecollecte even eens een bankbiljet van ]f 10. Streefkerk. De echtgenoote van den heer H. de Ruyter gleed uit en is hierbij zoo ongelukkig gevallen, dat zij een beentje in haar voet brak en een onderhuidsche bloeduitstorting in de enkel bekwam. IJsclub „De Lek". Willige-Langerak. Vrijdagavond werd een vergadering gehouden van de ijs- club „De Lek". De voorzitter, de heer W. de Braber, opende de vergadering en heette allen welkom. Daarna las de se cretaris de notulen en bracht het jaar verslag uit. De penningmeester deed re kening en verantwoording. De kas sloot met een batig saldo van f 10.30. Boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Bij de verkiezing werden de bestuurs leden herkozen, en wel de heeren W. de Braber, A. J. Schep en A. Neugenbauer, als voorzitter, secretaris en penningmees ter. en de heeren J. Geursen en P. Ver sluis. Daarna werd de vergadering ge sloten. WUHge-Langerak. Maandagmiddag reed de vrachtauto van Gebr. den Besten uit Polsbroek, geladen met mest, van de Ach terweg, met het gevolg, dat hij verzakte en kantelde. De auto moest worden afge laden. De berm en het wegdek werden vernield. Proces-verbaal is opgemaakt. „Calvijn". IJszelstein. De jongelingsvereeniging „CalvUn" hield in de groote zaal van „Uzaï" haar 22ste jaarvergadering. De heer F. J. de Gooijer, hoofd der fchool, opende deze vergadering, waarna ds. van Rootselaar een openingsrede hield. Ver volgens werden de verslagen uitgebracht van secretaris en penningmeester. Deze werden onveranderd goedgekeurd. De heer Rollman hield een lezing over het onderwerp „Onze Vader". Er werden ver schillende voordrachten en samenspraken opgevoerd, die zeer goed in de smaak vielgr. Verschillende afgevaardigden feliciteer den de vereeniging. De bijeenkomst, die tot middernacht duurde, werd met dank gebed gesloten door ds. O. J. van Rootse laar. Een zoontje van den heer M. te Achthoven had het ongeluk bij het spelen een been te breken. De hulp van dokter L. werd ingeroepen, die overbrenging naar het ziekenhuis alhier noodig oordeelde. Tot penningmeester van de Vereeni ging voor Scholen met den Bijbel werd benoemd de heer J. de Gier, Bensehop- perweg alhier, die de benoeming heeft aanvaard. De stierenkeuring zal plaatshebben op Woensdag 28 April en wel or het ter rein nabij het Patronaatsgebouw aan de Achterslootscheweg. De keuring zal aan vangen 9.30 uur voormiddags. Gevonden: een glacé handschoen, een paar glacé handschoenen, een kin dermuts, een mes met schede, een sleu teltje en een handbeschermer van een rijwiel. Inlichtingen bij de politie. NED. HipiV. KERK. Beroepen: te Den Bommel ds. W. Bies- haar te Benthuizen. Aangenomen: naar Nieuwe Tonge ds. A. van der Koolj te Nieuwpoort. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Brandstichting te Bergambacht. De rechtbank heeft voortgezet de be handeling van de zaak tegen den var kenskoopman C. H. uit Bergambacht, die op 7 Maart terechtgestaan had wegens brandstichting in het door hem bewoon de huis aan den Benedenberg E 106, waar bij gevaar was ontstaan voor het huis van J. Boer en voor de boerderij vap M. Voor sluis. De behandeling op 7 Maart werd aangehouden, doordat de getuige 8. v. d. Kuil niet verschenen was. De brand was in den nacht van 20 Dec. te half drie ontdekt. Het brandde toen fel op den achterzolder. De Bergambacht- sche brandweer was met de motorspuit verschenen en had het vuur 4gebluscht. Eenige buren hebben tijdens de blus- sching een groot gedeelte van den Inboe del naar bulten gedragen. Nadat de brand op de achterzoMer was gebluscht, werd ontdekt, dat het ook in de voorkamer brandde. De vuurhaarden hadden geen contact met elkaar en naar later is geconstateerd werden in een stoel in de voorkamer en in een paar pantoffels van de vrouw sporen van petroleum aange troffen. De timmerman 8. d. Kuil heeft thans nog verklaard, dat hij niet in de voorka mer is geweest en dat hij alleen de klee- ren van verdachte en diens vrouw, die zich reeds op het erf bevonden, naar het erf van Boer had gebracht. Getuige zei ook, dat de deurknop van deze voorkamer gelegen had in de vensterbank van de keukenkamer. Het O.M. zeide, dat het leveren van het bewijs in brandstichtingszaken steeds zeer moeilijk is. De brandstichters weten dit ook wel, want slechts heel zelden zal een brandstichter zijn daad bekennen. Hier meent het OM. echter, dat net be wijs wel degelijk geleverd is. De e*rste brand, die op de achterzolder, kan n'et anders dan door brandstichting zijn ont staan. De mogelijkheid was er nog ge weest, dat verdachte op djen zolder was geweest en dan misschien onvoorzichtig met vuur zou hebben omgegaan, maar verdachte is zeer pertinent in zijn verkla ring, dat hij in het geheel niet op dien zolder is geweest. Hooibroel of bliksem inslag behooren tot de onmogelijkheden, zoodat alleen brandstichting overblijft. Wie anders dan vesdachte valt in de ter men deze brand te hebben gesticht? Hij was de eenige in huis. Nu komt de twee de brand, waarvpor evenmin een redelij ke verklaring is te geven. Misschien zou die brand nog hebben kunnen ontstaan door de kachel, maar verdachte zegt, dat deze van een zoodanige constructie is, dat het onmogelijk is, dat er vonken uit ge vallen zijn. Ook in deze kamer is nie mand anders geweest dan verdachte. Dat de deurknop ontbroken heeft en dat ver dachte gezegd heeft, dat hetgeen zich in de voorkamer bevond, niet behoefde te worden uitgedragen, geeft eenige aanwij zingen, temeer, daar verdachte tijdens het blusschen van de eerste brand zijn trouwpak en een naaimachine uit die kamer heeft gehaald. Bovead'en zijn er sporen van petroleum gevonden, en er ls teveel gevonden dan dat dit afkomstig kan zijn van morsen bij het aanmaken van de kachel. Het eigenaardige is, dat verdachte geen motief voor de brand stichting heeft gehad, althans men weet het niet. Het is echter niet de taak van de vervolging om naar een motief te zoe ken. Het ten laste gelegde bewezen ach tend, heeft het O.M. geeischt een gevan genisstraf vaa X jau en maanden. De verdediger, mr. D. A. v. d. Linden, wilde zijn pleidooi beginnen juist met htt motief. Iedere brandstichter heeft een motief, maar hier is geen enkel motief te vinden. Verdachte werd er door dezen brand niet beter op. Hij had geen schul den, die met het verzekeringsgeld zou den moeten worden betaald. Hij had zijn inboedel ook niet te hoog verzekerd. Er was geen sprake van vijandschap tus- schen hem en zijn hulsuaas, zoodat ook het motief ontbreekt, d'at verdachte den brand zou hebben gesticht om den eige naar, die uit principieele overwegingen niet verzekerd is, te dupeeren. Hoelang men ook zoekt, een redelijk motief is niet te vinden. Als verdachte den brand zou hebben gesticht zonder mptief, dan is hij krankzinnig. In tegenstelling met den of ficier meent pleiter, dat uit niets blijkt, dat de brand op den achterzolder is ge sticht. Men heeft weliswaar geen oorzaak kunnen ontdekken, maar is eike brand, waarvan men geen oorzaak vindt, aange stoken? Pleiter meent, dat dit te ver gaat. De brandverzekeringen keeren ook wpj uit in gevallen, dat de oorzaak niet bekend is, want in 90 van de gevallen is dé oorzaak onbekend. Wat de tweede brand betreft, deze kart heel goed ont staan zijn, nadat verdachte in de voor hamer is geweest om er zijn kleeren en de naaimachine te halen.» Het is denkbaar, t}£t verdachte in de zenuwachtige toe stand, waarin hjj verkeerde en beladen als hij was, het rekje heeft omgegooid, waarop waschgoed voor de kachel te dro gen hing, waardoor dit waschgoed ln aan raking is gekomen met de kacheL PI. wil niet beweren dat de brand op die manier ontstaan is, maar 't is een mogelijkheid, waaruit blijkt, dat de brand ook kan zijn ontstaan op ander* wijze, dan de officier meent. Ook de aanwezigheid van petro leum kan verklaard worden op andere wijzé, dan alleen met het opzet om brand te stichten. Verdachte'» houding ls niet die geweest van iemand, die schuldig is en zich er uit wil draaien. Hoe gemakke lijk was het voor hem geweest om te lie gen, dat hij met een brandende sigaret op de achterzolder was geweest en mis schien wat onoplettend met vuur was omgegaan. Men heeft verdachte bij het vooronderzoek het verweer zoo goed als in de mond gegeven, maar verdachte ver werpt dat allemaal. Hij weet niet hoe fyet vuur is aangekomen, maar aan het ont staan er van ia hij onschuldig. Pleiter meent dat het O. M. In het geheel niet geslaagd is ln het bewijs van verdachte's schuld en pleiter concludeert dan ook tot vrijspraak en verzoekt verdachte onmid dellijk in vrijheid te stellen. De rechtbank heeft, na in raadkamer te hebben overwogen, het verzoek van den verdediger afgewezen. DE TREINONTSPORING TE CULEM- BORG. Stations assistent veroordeeld. Op 14 Januari ontspoorde 's avonds op het stationsemplacement te Culemborg het tweede deel van een dieseltreln, door dat de 44-jarige assistent voor de sta tionsdienst J. B. T. uit Culemborg, te vroeg een sein ën een wissel omtrok. Gis teren verscheen de assistent voor de meer voudige kamer van de Utrechtsche recht bank. Hij bekende volmondig zijn schuld. De officier van Justitie, mr. Zijlstra, elschte een principale hechtenis voor den tijd van een maand, doch de Utrecht sche rechtbank veroordeelde den stations assistent tot eert geldboete van f 50 subs. 25 dagen hechtenis. (Nieuwerkerk) (Oudewater) A. v. Wijngaarden M. Ames L. de Korte (Bergambacht) (Nieu^erk.) (Oudewater) W. Multum B. v. Adrichem G. Stalvoort (Zwervers) (Nieuwerkerk) (Oudewater) L. Hogenelst J. de Bruin (GJ3.V.) (Oudewater) o W. de Bruin - P. Honkoop (Nieuwerkerk) (Gouda) W. Liedorp A. Blok G. Bunschoten (Stolwijk) (Woerden) (Stolwijk) J. Verschoor A. Rijneker F. Kortleve (Moercapelle) (Nieuwveen) (GrAmmers) C. Versluis J. v. d. Poel (Nieuwveen) (Gouderak) N. v. d. Heuvel (G.S.V.) Krimpen a.d. Lek. De kampioenswed strijd Dilettant IIG.S.V. III is voor on ze dorpsgenooten al heel slécht uitge pakt, daar zij met een 9—1 nederlaag naar huis werden gezonden. De kans is echter nog niet geheel verkeken, daar nog een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld tegen „Zwervers" of Stolwijk". Het derde elftal speelde gelijk tegen „O.N.A. VI" en bezette hierdoor de bo venste plaats, echter moet eerst het eindresultaat voor het tweede elftal afge wacht worden, alvorens het derde elftal naar de tweede klas promoveert, daar niet is toegestaan, dat twee elftallen van één vereeniging ln dezelfde klas uitko men. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde de voetbalclub „De Zwerver" U Kinderdijk een vriendschappelljken wed strijd tegen de elub „Kloos" aldaar. Uit slag 32 voor „De Zwerver". VOETBAL. OM DE WEEKENSTROO-BEKER. Gouda tegen Den Haag. De loting voor het J aarlij ksche Bonden- tournooi, dit jaar te spelen in Dordrecht, had het volgende resultaat: 10 uur: D.VB.R.V.B. 11.05 uur: O.V.B.—H.V.B. 3 uur: Finale. De wedstrijden worden voor het eerst door plaatselijke Bondsscheidsrechters geleid'en wel: D.V.B.R.V.B. door een G.VB.-ju-biter; G.VJB.H.VJ3. door een R.V£.-er, terwijl de finale zal worden gearbitreerd door een D.VB. fluitist. Het terrein waarop de wedstrijden zul len worden gespeeld, zal nog nader wor den vastgesteld. G.V.B. PROEF-ELFTALLEN. Oefenwedstrijd Zondag 3 April •p het G.S.V.-terrein te Gouda. Zondagmorgen, aanvang 11 uur, wordt op het G.S.V.-terrein te Gouda een wed strijd gespeeld tusschen twee elftallen, uit Welke spelers het voorloopig later defi nitief G.V.B.-elftal zal worden geko zen, dat over eenige weken in Dordrecht de eer van dit district in het jaarlijksche, Bonden to urnooi zal krijgen te verdedigen. De combinaties verschijnen in de volgen de formatie op het groene tapijt: P. Biesheuvel (OH.A.) E, van Stein G. yiasman PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 30 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 220 vette kal veren, Ie kwal. 73—78, 2e kwal. 62—70, 3e kwal. 5060 per K.G. levendgewicht; nuchtere kalveren f 58.50 per stuk; 95 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6667, zware varkens 65— 66, vette varkens 63—64 per K.G. slacht- gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 28 Maart. Buitenland- sche granen. (Bencht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge: 76-77 kg. Noord Russische dis ponibel f 7.90, 76-77 kg. Zuid-Russische disponibel f 7 85, Amenkaansche no. 2 disponibel f 7.30. Gerst: Amerikaansche no. 2 disponibel f 146, Idem no. 3 disponibel f 144, idem no. 3 «toornend f 142, idem no. 4 dispo nibel f 142, idem no. 4 stoomend f 140, 64- 65 kg. Laplata disponibel f 149, 66-67 kg. Zuid-Russische disponibel f 151, 68-69 kg. Poolsche aangekomen f 142, 65-66 kg, Turksche aangekomen f 141, 65-66 kg. Turkse he geladen-gestoomd f 140. Haver: 55-56 kg. Laplata Clipped dis ponibel f 6.20, idem stoomend f 6.10, 46- 47 kg. Laplata disponibel f 6. Mais per 2000 kg.: Gele Laplata dispo nibel f 156 <4, Gele Amerik. no. 2 aange komen f 134VS, ld. std. f 134Amerik. Mixed no. 2 aangekomen f 134, Gele Ame rikaansche no. 3 aangekomen f 132 Gele Braziliaansche disponibel f 141, id. stoomend f 140, Joego Slavische disponi bel f 134, Idem verwacht f 133, Afrikaan- sche no. 2 disponibel f 136, idem no. 1 disponbel f 135. BOTER, KAAS EN EIEREN. WOERDEN, 30 Maart. Kaas. Aanvoer 44 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 22—23, idem 2e kwal. f 19.50— 21. Handel traag. BODEGRAVEN, 29 Maart. Kaas. Aan gevoerd 86 partijen .tezamen 3870 stuks. Prijs le soort met rijksmerk f 2324.50, 2e sooi;t met rijksmerk f 2022. Handel UTRECHT, 29 Maart. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 2.15—2.55, eieren bruin f 2.64, eendeieren f 2.30, al les per 100 stuks. Aanvoer 6000 stuks. GROOT-AMMERS, 28 Maart. Eerste Alblasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Aanvoer 16417 stuks eieren. Prijzen: Eieren vanaf f 2.55 tot en met f 3.10 per 100 stuks; 39 pond boter vanaf f 0.57 tot en met f 0.62 per pond; 18 pond kaas vanaf f 0.26 tot en met f 0.30 per pond. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, 29 Maart. Groenten- en Vruchten veiling „Utrecht en omstreken". Fruitveiling van 29 Maart. Appels: Arm- gaard 410, bellefleur 4c—19, goudreinet 627, jasappel 611, hooilaars 416, klumpjes 317, tulpappel 110, zoete paradijs 5—12; peren: brederode 3—15, st. remie 6—9. Alles per 100 K.G. Rabar ber 3.9010.50 per 100 bos; aardbeien 0.10—5.80 per 100 stuks; champignons 26 per 100 pond; druiven 2841 per 100 pond. ZWIJNDRECHT, 28 Maart Andijvie f 10—11, stoofsla f 8—11, kroten f 4.50— 4.70, postelein f 21—25, prei f 2.10—4.90, spinazie f 69.20, spruiten le soort f 12 13.20, spruiten groote f 48.40, veldsla f 9—14.60, witlof I f 8—9.30, idem II f 6 6.70, wortelen (afbreekpeen) f 3.808.6C alles per 100 K.G.; knolselderij (1 bos van 5 st.) f 718, pieterselie f 1160, pootuien f 10.6011.80, raapstelen f 1 1120, rabarber f 5—8.10, radijl (roode) f 2 3.80, id. witpunt f 3.604.20, alles per 100 bos; kropsla I f 3.20-4.50, idem H f 1.70—2.00 per 100 krop; selderij 10—20 CUt eer dozijn. I VOOR TAPIJTEN, BEDDEN EN MEUBELEN ALTIJD DE KLERK e ZN NV Het adres van vertrouwen vooralle leverantie»,aanleg en reparaties op electro-technisch gebied is Olivier van Noortplein 15 Appeletraat 22 Prima strijk ijzers, 2 j.schr. gar. va.l2.7S Schitterende lam pc kappen 13.- Stofzuigers „32.50 Philips gloeilampen 0 63 Philips radio „98.50 Met vastrecht is electrisch licht het goedkoopst voor uw verlichting. Laat daarom nu uw huis van electrisch licht voorzien of lichtpunten en stop contacten bijmaken. Wij zijn en blijven het adres voor beter werk en lagere prijzen. Aanbpv., erkend installateur A. Hak, Schoonhoven BESTEDING EN VERPACHTING. VOORZITTER en HEEMRADEN van „DE NEDERWAARD" zullen op Dinsdag den 12 April 1938, des middags om 12 ure, tn het Huis van het Waterschap te Alblasserdam aanbesteden: Het schoonmaken van het water in den Lagen Boe zem van „De Nederwaard" in de 14 van ouds beken de perceelen; e n verpachten voor één jaar: Het Grasgewas van de Hooge Boezemkaden, in de van ouds bekende per ceelen, en het Grasgewas van den Zijdeweg. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Fabriek van het Waterschap, den Heer C. H. SPRIK te Alblas- •erdam. Voorzitter en Heemraden voornoemd De Voorzitter: P. O. DRINKWAARD. De Secretaris: D. JAS. op Vrijdag 1 April 1938 's morgens 10 uur, achter het Café v d. heer C. VERKAIK, te SrOLWIJKEfcSLUIS De veiling bevat zwaar en licht Balk, Paal, Rib en Schothout, Vloer- en Kapdelen, Ramen, Deuren, Schotten Amk.ür.brugleggers en id. delen enz DE TWEE LANDHUIZEN, get. 133 en 131, met ERVEN en TUIN, aan de Buldersteeg te Boven-Hardinxvold, welke op 25 Maart J.J zijn geveild en in zullen op Vrijdag I April 1938, 'l arandi half S Bur, In „DE 3 SNOEKEN" te Boven- Hardinxveld, afzonderlijk en ge combineerd, ten overstaan van Notaris J. DE BOER te '«-Graven deel werden afgeslagen. Bezichtiging 30 en 31 Maart aa. van 24 uur. ERFHUIS. Notaris Mr. J. W. NORTIER te Streefkerk zal op Vrijdag I April 1938, v.m. 10 uur, op de Hofstede B 67 te Streefkerk, om contant geld, in het openbaar verkoopen 22 STUKS HOORNVEE w.o. 15 kalfdr. ef gekalfd heb bende Koei&i, 2 Zomerklam- vaarsen, 1 gulste Koe, 4 Pin ken (mét schets); 6 Kalveren; aft. bruin Merriapaard (teer mak); I drachtig* Zong; Boerenwagen, Kar, Tilbury, 2 p - Maaimachine met 4 messen (Cor- mlk), Hooischudder, Berlin Zilve ren Tilburytuig, Paardetuigen, 2 Schouwen, 2 Kruiwagens, electr. Karn, Kaaspers, Wringtob (180 L.), Kuipen, Kaasvaten (nr. 618), 2 Pekelbakken, 3066 K.G. Hooi, Waterfornuis (40 L.), Potkachel, Bruggen, Horden, Hekken, Brand hout en hetgeen verder zal worden aangeboden. Elke advertentie In dit bind speet t knneen op nieuwe kinaten WOENSDAG 36 MAART 1W1 WELKOM! Spsart platja tmr mm •Ihmmsl met Droste eitjes natuurlijk! Er ai jn vele nieuwe smaken... neem als feestelijk vóór- proefje alvast 'n zakje mee.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6