J [jGemeenteraden Schot Sportnieuws 2000 «,1: ---- I Plaatsèlijk nieuws Waddhixveen. WOENSDAG M MAAKT 1931 Ito. TM* dat da van Nil 728 Delft, werden moeilijkheden heer Lamoré, weer bureau de met alg. st. aange- ge- irdt vastgesteld met de ;ren Van der Hee en Vrijdag vergaderde de Aanwezig waren alle Dan maar Dan uit kan ten NIEUWE Voor de toelath O. school, hoofd waar Maandag d hebben zich tot 1 gegeven. De openl de heer J. Monsh met 34 nieuwe let Chr. Volksonderw Kuiper, met 44 School met de BIJ de Leeuw, 9 leerlj sus heeft. het be- DE stbe- ’ER J der als- op, kan waarop :t, dat hi en W. tot bsechik- rediet ad f 200 voor „a kast ten behoe- ng, in- le bur- unmissie van toezicht en zweminrich- heer Ph. J. C. Verschijnt:! en Vrijdag. 1 ling: voor maanden Met versek Ne Is hun wt plekje va te versek het i dat dit ig geeft. Het is dat de Kerkweg wordt ver- nu nog lapwerk zal wor- Alle dienstleidingen, dio hebben te leiden van de fanneer B. en W. niet de r de sloot kunnen voor con- den ge- waarvoor de kosten bedragen. Tenslotte werd indien de clng kan mingspro- ABONMrS, die raadsleden vestigen er dat een raadsverslag weergeven, hetgeen de heer V A N D E B lij een juiste verslag- LJr.C. m—Nieuwerkerk H 1—L Lekkerkerk. LF.C. wint de toes, zoodat bij het beginslgnaal N. aftrapt. LFC neemt de bal direct over en trekt ten aanval, maar deze strandt op buitenspel een aanval ondernomen heeft, j Ceöp. Boerenleenbank. Lekkerkerk. De Coöperatieve Boeren leenbank hield dezer dagen haar jaarver gadering. Na de opening werden de notu len gelezen en onveranderd goedgekeurd. De kassier bracht zijn jaarverslag uit, waarna de toestand van landbouw en bankwezen werd uiteengezet. De rekening en balans van de Bcysrenleenbank en haar spaarbank werden op voorstel van de commissie van controle goedgekeurd. Het wlnstsaldo ad f 1448,55 werd aangewend voor afschrijving op het Bankgebouw met een bedrag van f 500, waardoor dit pand op een boekwaarde komt te staan van f 7500, terwijl de resteerende winst ad f 948,55 aan de reserve werd toegevoegd. Dit fonds stijgt daardoor tot een bedrag van f 59.730,67. Het aftredend bestuurslid, de heer B. Streefland, en het lid van de Raad van Toezicht, de heer J. Oskam Jz., die eveneens aan de beurt van aftreding was, werden herkozen. Als leden van de commissie van controle werden op voor stel van den voorzitter bij acclamatie her benoemd de heeren C. Broere Jzn. en A. P. Streefland en als hun plaatsvervangers de heeren Johs. v. d. Wouden Bz. en C. B. v. d. Wouden. De rentevergoeding voor spaarders is, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, voor 1938 /astgesteld op 2*/« voor voorschotnemers en reke ninghouders is de verschuldigde rente vastgesteld op 3 3/4 Voor zoogenaam de „tijdelijke beleggers” bij de spaarbank is de rente boven f 5000 vastgesteld op 1 Aan rekeninghouders wordt tot een bedrag van f 20^000 2’/t rente vergoed en daarboven eveneens 1 Degenen, op wie deze maatregel is toegepast, hebben daaromtrent een circulaire ontvangen. Nadat nog enkele besprekingen van on dergeschikt belang warert gevoerd, sloot de voorzitter de vergadering. Rederijkerskamer. Lekkerkerk. De Rederijkerskamer Jan Nieuwenhuyzen gaf dezer dagen haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opge voerd werd „De koene zwemmer", klucht in drie bedrijven door Franz Arnold en Ernst Bach. Door de vele misverstanden, welke in dit stuk voorkwamen en de goe de vertolking vtln het stuk was de vroo- Ujkheid niet uit de lucht. BIJ de aanvang Benschop. In de zaal van den heer D. de Haan kwam de Vereeniglng voor Zie kenhuis verpleging voor de jaarlijksche algemeene vergadering bijeen. De voor- T «.{at. rlr. n a U/Ck— reep ir de gevolgen van den toch minder gevreesd. dig en al de lage kant, resultaten van het ooftjaar kwamen - u*ven die van menig Jaar uit. uitaten van het teenbedrijf ble- steeds wisselvallig. Een deel van ’con met winst worden verkocht, ider deel ging de handel min- ANTI-REV. Woensdagavond kiesvereeniging i een, in het Chr. voorlezing van P; den notulen en J ledental bleef gel •lag van den pe Simons, meldde e het feit, dat d uitgaven had gev missie boeken en zien en daarover was ultgebrachti ter een woord va zijn beheer. Bij de bestuurs heeren N. C, am zitter, de heer Lamoré, riep de aanwe zigen een hartelijk welkom toe, waarna de notulen werden gelezen, en onveran derd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris mocht om. worden vernomen, dat aantal leden op 31 December droeg, waarvan 484 betalende en 244 kin deren. Ten behoeve van 15 personen werd een kaart voor ziekenhuisverpleging af gegeven, terwijl de vereeniglng aanspra kelijk werd gesteld voor 312 verpleegda- gen. De Er wordt goed in de breedte gespeeld en de N. verdediging uit elkaar gehaald, inaar het schot van den middenvoor gaat net over. Daarna schiet de L binnen net naast. Als nogmaals een aanval on dernomen wordt heeft de middenvoor succes 10. Het spel gaat van doel tot doel en beide keepers moeten handelend optreden. Als een N. speier hands maakt levert de vrije schop geen gevaar op. Aan de andere kant plaatst even later de middenvoor zich achter de bal en weet doel te treffen, zoodat de stand gelijk is (11). Hoewel aan weerskanten nog en kele kansen ontstaan worden ze niet be nut. Na rust komt ook geen wijziging meer in de stand. De verdedigingen blij ven den aanvallers de baas en onder de grootste spanning verstrijkt de tijd, zoo dat bij het eindsignaal de stand nog 11 is. Met dit gelijke spel is Gouderak III het meeste gebaat ,die nu vaster op de bovenste plaats staat en als ze zelf gewonnen heeft, reeds kampioen is. De VOORZITT1R opent de verga dering met gebed. De heer VAN D1R HEE merkt in zake de notulen op, dat hij als antwoord op de Nieuwjaarsrede niet heeft gezegd, „dat de leiding van den voorzitter on partijdig zal blijven, doch dat de leiding in de toekomst onpartijdig zou zijn.” De VOORZITTER antwoordt, dat hij deze insinuatie niet heeft bemerkt, anders zou hij wei anders van repliek I sedlead bebbeo. 1 Benschop. De gemeenteraad kwam Donderdag 17 Maart in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Schreuders. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed, hield de VOORZITTER een Nieuwsjaarsrede, waarin hij in beperkte mate optimistische klanken liet hooren. In de veehouderij - ie, omdat de beter waren, rreesde ziekte mond- en door een deel van de erg, De wa- Duizenden loos, ander «taan Toch is 1 Nederlanders* in minderd'. Weliswi ren door de vrai in de bouwnijvei landverhuizing n Afrika plaats g Februari 1937 he wet op vreemdeli de zware financ toelating het aai heen doen venn van de moeilijk!' grant naar Z u 1 worden gelegd, li waarden, waaraai gen: Alvorens men vertrekken, moet verblij fsvergunnlr mede 3 a 4 maai aankomst te Kaa; ivan 2 jaar een d ten bedrage var vóór het vertrek regeling worden voor een bedrag gedurende 2 jaai lijke zekerheid k een familielid of dezen termijn vo< pond sterling bon men behalve de f 250, beschikken 60 pond sterling gedurende den komst en als noot Noor d-A m e r een muur omgevt drie categorieën i land- en tuinbol dollar behalve de reet na aankomst tatle kunnen nen leren van in Cai nen, die in staat ■orgen en person delen. De Ver. States hebben op het o een klein getal 1 verschillende lam Nederland van 3 maar in het a meer dan 10 gegeven. Geval v emigranten op h kracht getoetst elschen gesteld. E afgegeven als de doende geld best Jaar te kunnen li voor armlastighei Bovendien moetei nissen in de Ver. verklaring teeken L.F.C. LFortuna I (Vlaardingen) 24. Lekkerkerk. Dit was een wedstrijd voor de Nederl. Beker. Hoewel LFC tweemaal vóór gestaan heeft, heeft ze de strijd te gen den derde klasser niet kunnen vol houden en met 2—4 verloren. Ze is dus in de eerste ronde al uitgeschakeld. Fortuna verschijnt1 met twee Invallers en LFC met één. Als de scheidsrechter laat tossen, wint Fortuna, zoodat LFC aftrapt. Fortuna neemt de bal over en onderneemt de eerste aanval, maar de ze strandt op buitenspel. Bij een aanval over rechts wordt overgeschoten, volgen twee aapvallen van LFC, ook deze loopen op buitenspel uit. is de beurt weer aan Fortuna, maar For tuna is niet met hen, daar de LFC-kee- per drie maal een schot goed er houdt. Bij een nieuwe LFC-aanval de keeper niet anders redden dan koste van een corner. Fomuna heeft dan pe®h als tegen de paal geschoten wordt. LFC verplaatst direct het spel en de middenvoor heeft nu succes (10). Opnieuw valt Fortuna aan en van dicht bij wordt tweemaal geschoten, maar de keeper weet op ongeloofelijke wijze te stoppen. Dan weet de L binnen van een fout der backs te profiteeren en de stand gelijk te maken (1—1). In de res teerende tijd van de eerste helft wordt niet meer gescoord. Na de rust is Fortuna direct in de aan val. De LFC verdediging kan slechts ten koste van een corner wegwerken. Daar na gaat LFC weer ten aanval, waarop *t mooiste doelpunt van de wedstrijd komt: de linksbuiten zet goed voor, de middenvoor laat de bal tastisch tusschen zijn beenen doorgaan voor den achter hem staanden r. binnen, die den keeper het nakijken geeft LFC leidt opnieuw (21). Nadat nog een corner op ’t For tuna doel genomen is, kan de keeper aan de andere khnt een vrije schop maar net corner wegwerken. Dan krijgen we het sensationeelste doelpunt Uit de romer •Van den L buiten komt de bal op de deklat, hij rolt eraf en gaat het doel in, zoodat de stand weer gelijk is (2—2). Nu krijgt LFC een kleine inzinking. Als de keeper uit zijn heiligdom is weet de L- back nog net voor de doellijn weg te wer ken, maar daarna weten de 1. binnen en de middenvoor in drie minuten de stand op 24 te brengen. Als LFC de inzinking weer te boven komt, moet de Fortuna- keeper nog enkele malen redden, maar er komt geen wijziging meer in de stand. bedrijven kwam meer energii resultaten in die bedrijven t Wel haalde de gevr*~~J* klauwzeer een stre de rekening, maar u ziekte waren voor vel dan aanvankelijk werd g' fruitteelt was zeer overvloed] ren de prijzen veelal aan g de -• zeker bovi De resultaten van ven nog het hout koi In een ana* der goed. De werkloosheid was in het voorjaar grooter dan anders, in het resteerende deel van het jaar minder groot. Aan werkverschaffing en ondersteuning werd ongeveer f 800 minder uitgegeven dan het vorige Jaar. Niettemin zijn de zorgen voor de be- hoeftigen nog steeds groot, getuige r de veelomvattende arbeid van het Burgerlijk Armbestuur. Nadat het Koninklijk huwelijk, alsmede de geboorte van Prinses Beatrix nog wa ren gememoreerd, besloot spr. zijn rede met de wensch, dat Gods steun in het werk, dat in 1938 weer wordt aangevat, mocht zijn, dat allen in hun persoonlijk gebed meer dan ooit de nooden van ge- Nadat N. een aanval ondernomen heeft, meente, land en wereld voor Gods Troon gaat d« bal weer naar de anders helft j pipetten brengen. „Nederland en Oranje”. Ouderkerk a.d. IJssei. De Antl-Rev. klesvereen. „Nederland en Oranje” hield Vrijdagavond in de Chr. School I in de Kromme onder leiding van den heer C. J. Hoogendijk haar jaarvergadering. Na het zingen van Ps. 119 3 en het lezen van Psalm 146, heette de voorzit ter alle aanwezigen weljcom, en memo reerde in het kort de voornaamste ge beurtenissen uit het afgeloopen vereeni- gingsjaar. Spr. stond tenslotte stil bij de Tweede Kamerverkiezingen, waarbij de A.-R. partij een winst behaalde, welke alle verwachtingen overtrof. De secretaris, de heer G. de Rek, las de notulen en vervolgens bracht de pen ningmeester, de heer Ant. den Duijf, ver slag uit van de financiën. De uitgaven bedroegen f 103.60*/»; de inkomsten f 63.50, nadeelig saldo f 40.10*/i. De com missie van controle bevond alles prompt in orde. Daarop werden als bestuursle den herkozen de heeren: C. J. Hoogen dijk, C. J. van den Heuvel en G. Vuijk. De voorzitter richtte nog een woord van dank tot de ARJJL, voor de ver spreiding van het propaganda-blad „Ne derland Waakzaam", voor de gehouden verkiezingen, hetgeen de financiën der vereeniglng ten zeerste had verlicht. De heer W. A. Brouwer hield vervol gens een inleiding over artikel 15 van het A.-R. program. In dit artikel vraagt de a.r. partij, dat de overheid zal waken voor de publieke eerbaarheid, de gele genheid tot het gebruik van sterke drank zal beperken enz. Ook maatrege len tegen het voortwoekeren van het Neo-Malthusianisme verdienen aanbe veling. Bij al de in dit artikel genoemde pun ten, stond de heer Brouwer in het,kort stil. De inleiding werd met aandacht ge volgd. In de breede discussie, welke op dit onderwerp volgde, kwam naar voren de klacht, dat het plaatselijk vloekver- bod zoo weinig werd gehandhaafd, aan gezien de vergadering, gedurende het bestaan van dit verbod, slechts één ver- oordeeling bekend was. In dit verband werd vooral gewezen op het gescheiden zijn van de wetgevende en verordenen de macht, en de uitvoerende en rechter lijk» macht Het wetgevend Uehaam kan niet aansprakelijk worden gesteld, voor de verzuimen van het uitvoerend en be rechtende Uehaam. De voorzitter sloot de geanimeerde be spreking, waarna voor de eerstvolgende vergadering nog als inleider werd aan gewezen de heer L. Kwakemaak. Daarna ging de heer W. A. Brouwer, voor in dankgebed. Kart raadsverslag. Zevenhuizen. gemeenteraad. Aanwezig waren raadsleden. Voorzitter was burgemeester Th. H. Klinkhamer. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Het voorstel om den veldwachter te ontheffen van de plicht om de ambtswoning te bewonen en deze woning te verhuren aan den ge- meentebode, werd met fdg. st. aangeno men, waarbij tevens besloten werd, dé» woning van den gemeente-secretarls en den monteur van het GEB. aan het te lefoonnet aan te sluiten. Het voorstel om een voorschot op vergoeding aan de bijzondere scholen te verleenen, werd z. h. st. aangenomen, evenals het voorstel betreffende deelec- triciteitstarieven. De Jaarwedde van den secretaris-pen- ningmeester van Maatschappelijk Hulp betoon werd met f 40 verminderd, ter wijl den leden van het bestuur f 10 per jaar vergoeding werd toegekend. Tot lid van den raad van Commissarissen van de Woningbouwvereniging „Beter Wo nen" werd bulten de aanbeveling om, benoemd de heer C. Kreft Een subsidie van 1 cent per inwoner per Jaar werd verstrekt aan de commis sie voor voor- en nazorg voor krankzin nigen in Zuld-Holland. De beheersverordening van het elec- triciteltsbedrijf werd conform het voor stel opnieuw vastgesteld. Aangenomen werd het voorstel tot hef fing van besmettélljke zlektegelden. Goedgevonden werd, dat ten behoeve van de telofoonaanslulting aart de palen van het G.E.B. aan de Rotte draden werden bijgespannen. De voorgestelde wijzigingen van de be groetingen 1937 en 1938 werden con form het voorstel vastgesteld. Verbetering Kerkweg. Aan de orde is dan het voorstel tot verbetering van de Kerkweg nabij de Oranjelaan. De VOORZITTER deelt mede, dat de kosten van een lage beschoeiing f 600 zullen bedragen en van een hooge f 800. Dit voorstel heeft echter niets te maken met de indertijd besproken Kerk- weg-verbreeding. De heer PILLE deelt mede, dat de financieele commissie zich met het duur dere voorstel kan vereenigen. De heer BREMMER zegt, voorstel geen bevrediging geeft, hoog noodig, <*‘x J_ v~~'- breed, zoodat den verricht, j daar gelegd zijn, verzakkingen. Ws beschikking over de sloot kunnen krij gen, moet alles maar onteigend worden. De heeren v. d. H E E, O U D U K en VAN DEN BERG sluiten zich bij de ze meening aan. De VOORZ ITTER deelt mede, dat de heer Van der Most zijn volle me dewerking heeft toegezegd, doch dat de overige eigenaren niet willen meedoen. De raad gaat hierna in comité. Na heropening der openbare vergade ring deelt de VOORZITTER mede, dat B. en W. bereid zijn hun voorstel in te trekken. De heer BREMMER stelt dan voor, dat B. en W. een nader onderzoek zullen instellen inzake algeheele demping, om tot dat doel bij minnelijke schikking de sloot te krijgen, wat de kosten van af scheiding zullen zijn en om J*’ sloot niet bij minnelijke schikkii worden verkregen, een onteigei. cedure te beginnen. Dit voorstel wordt men. Tot lid van de con op het gemeente bad- ting wordt benoemd de Dijs met 9 stemmen. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming worden aangenomen de voorstellen tot het aangaan van een overeenkomst met het destructiebedrijf van de Gekro, tot conversie van een geldleening tot wijziging van de gemeente-begrooting en de bedrijfsbegrooting en de verzoeken tot ontheffing van schoolgeld. Het voorstel tot opheffing van een ge deelte van het uitbreidingsplan wordt goedgekeurd onder voorwaarde, dat met het bouwen, waarvoor reeds een aan vrage is ingediend, binnen drie dagen na de goedkeuring van de betrokken instan ties moet worden aangevangen. B. en W. stellen de raad voor, het res tant van een geldleening groot f 25.000, aangegaan bij het Algemeen Mijnwerkers fonds, af te lossen. Het benoodigde be drag kan worden gevonden, door dit af te nemen van het Grootboek der Natio nale Schuld, bij welke Instelling de ge meente een kapitaal van ongeveer f 100.000 tegen 2% pCt. heeft belegd. B. en W. stellen voor, dat bedrag in 10 jaren tijd weer te doen bijschrijven. Aldus besloten. D«A£DA wordt d« vergadering gealQtWL VOORZITTER heeft er geen dat de insinuatie wordt dan ook achter het woord van dank van den voorzitter wordt opgenomen, „dat hij hoopt voort te gaan op dezelfde weg, zooals hij dat tot heden heeft gedaan. De raad vereemgt zich hiermede. De heer VANDERHEE merkt voorta op, dat hij bij het opknappen van de slooten niet gesproken heeft over riolee- ringsplannen. Er is gevraagd naar voor stellen. ‘De VOORZITTER zegt, dat de heer Van der Hee na lezing blijkbaar be grepen heeft, wat de consequenties van zijn voorstel zijn geweest, waarom hij nu terugkrabbelt. Enkele raadsleden merken op, dat de ze wijziging in het verslag niet noodig is, aangezien uit het geheele verslag is op te maken, dat de heer Van der Hee rio- leering op het oog had. De heer VAN DER HEE vraagt hoofdelijke stemming over het geheele verslag. Dit wordt daarop stemmen van de heei Uitbeijerse tegen. Ingekomen zijn o.a. diverse goedge keurde raadsbesluiten tot wijziging van de begroetingen 1937 en 1938. De VOORZITTER deelt nog mede, dat aan de Koningin en aan het Prinse lijk Paar gelukwenschen zijn gezonden ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix, waarvoor een dankbetui ging is ontvangen. Hij spreekt nog de wensch uit, dat Prinses Beatrix voorspoe dig mag opgroeien tot heil van land en volk. Aan het burgerlijk armbestuur wordt voor 1937 een buitengewoon subsidie ver leend van f 750. Zonder hoofdelijke stemming worden goedgekeurd de voorstellen tot het Vei»* leenen van subsidie voor de voor- en na zorg van krankzinnigen; tot het verleenen van voorschotten aan de besturen van bijzondere scholen; tot financieele con trole van semi-officieele administraties en tot het verleenen van een crediet voor de benoeming van een klerk ter se cretarie ten behoeve van het voor steunverleening. Tot agent der arbeidsbemiddeling wordt met 10 stemmen benoemd de heer W. Sloet tot Everloo, ambtenaar ter secre tarie. Weth. BROUWER dankte den voor zitter voor diens innemende woorden. Spr. gewaagde verder van de uitstekende lei ding in de vergaderingen, waarvoor hij den voorzitter ook dank bracht. Tenslot te richtte hij nog waardeerende woor den aan het adres van weth. Roeleveld, voor diens bemoeiingen inzake het plaat sen van werkloozen. De notulen werden vastgesteld. De heer LAMORÉ bracht dank voor de objectieev wijze, waarop in de notulen alles was weergegeven, mzonderheid de aangelegenheid betreffende de O. L. School H. Spr. merkte evenwel op, dat in de gemeente Houten ten opzichte van de O. L. Scholen in die gemeente, zich dezelfde omstandigheid voordeed als in deze gemeente en dat in die gemeente tot Instandhouding van de beide scholen is besloten. De VOORZITTER antwoordde, dat het hem bekend was, dat het geval in de gemeente Houten verschilde met dat in deze gemeente. Een aantal ingekomen stukken werd vervolgens voor kennisgeving aangeno men. Bij de behandeling van het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1937, werd, evenals vorige jaren, de vergoeding voor die commissie bepaald op f 40. Het voorstel van B. e” baarstelling van een cre< aankoop van een stalen ve van een betere archlefopbergini zonderheid wat de. registers van de gerlijke stand betreft, werd met alg. st. aangenomen. Breedvoerige besprekingen ontlokte het voorstel van B. en W. tot aansluiting bij het Centraal Verificatlebureau van de Vereen, van Ned. Gemeenten trole van de boekhouding van meente-ontvanger, f 70 per jaar het voorstel van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Gier en Van Os, aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten over wijziging der school- geldverordening, werd besloten de door genoemd college verzochte wijzigingen aan te brengen. Goedgekeurd werd een wijziging begrooting voor het dienstjaar 1937, mede een af- en overschrijving. Na eenige toelichting van den VOOR ZITTER werd het voorstel van B. en W. tot onoewoonbaarverklarlng van twee woningen aangenomen. De VOORZITTER zette vervolgens uiteen, dat voor leden van het vrijwillig brai4-weercorps een ongevallenverzeke ring is afgesloten, waarvoor de premie f 2.75 per man per Jaar bedraagt. Tot dusver betaalde de gemeente hiervan f 1.75, terwijl de resteerende f 1 door de leden uit eigen middelen werd bijgedra gen. Gezien evenwel het feit, dat de le den hun diensten gratis verrichten en er bovendien veel opofferingen van hen worden gevraagd voor het bijwonen van de oefeningen, elscht de billijkheid, dat de premie geheel door de gemeente wordt voldaan. Het dienovereenkomstige voorstel van B. en W. werd daarop met alg. st. aan genomen. De secretaris, in zijn kwaliteit van voorzitter-commandant der brandweer, bracht de raad dank voor dit besluit. Na een uitvoerige motiveering door den VOO ITTER en toelichting door den secretaris, kon de raad zich vereeni gen met het voorstel van B. en W. tot aankoop van 100 meter vlasslang voor betere outillage der brandweer. Ook de plaatselijke muziekvereeniglng „Onderling Genoegen” mocht zich in de sympathie van de raad verheugen, ge zien het feit, dat het voorstel van B. en W. om een subsidie van f 25 te verlee nen, z. h. st. werd aangenomen. Daarvoor zullen de ingezetenen in het a s. zomer seizoen ten minste tweemaal van een openbaar concert kunnen genieten. Ook voor dit beslm., dankte de secre taris, thans in zijn kwaliteit van voorzit ter van de raad van toezicht van ge noemd muziekcorps. Bij de rondvraag merkte de heer LA- MORE op, dat hij het niet juist vond, dat iemand was geverbaliseerd wegens het niet aansluiten aan de waterleiding, terwijl nog meerdere panden niet aange sloten waren. De VOORZITTER antwoordde, dat de financieele positie van de betrokkenen ook een factor is en zegde een verder on derzoek toe. De heer DE GIER deelde mede, dat tengevolge van het spuien op een min der gunstig tijdstip enkele woningen van water zijn verstoken geweest. De VOORZITTER antwoordde, dat deze aangelegenheid reeds in de verga dering van het dag. bestuur der Stichting D.Z.U. is besproken en dat maatregelen tegen herhaling waren genomen. Vervolgens bepleitte de heer GIER een verbetering van de post stelling, waarvan de VOORZITT nota nam. De heer ZWANENBURG vestigde de aandacht op het snelle varen in de voorweterlng met motorschuiten, wat schade aan de wegbermen veroorzaakt. De VOORZITTER aegde een na der onderzoek toe. Hierna ging de raad over in besloten zitting. riep de voorzitter de clementie in 1 het publiek, omdat een der leden door een sterfgeval in de familie zijn rol niet kon vervullen. De invaller, de heer Smit, heeft zich echter uitstekend van zijn taak gekweten. Een gezellig bal was het slot van de avond. rekening over 1937 sloot met een batig saldo van f 279.37; dit doet de re serve stijgen tot f 2033.95. De beide aftredende bestuursleden, de heeren P. Lamoré en C. herkozen. Aan het slot der vergadering uitte de voorzitter de wensch, dat de leden ge spaard mochten blijven voor een reis naar het ziekenhuis, doch mocht zulks noodig zijn, dan gaf spr. ernstig in over weging om dan toch vooral een kaart voor ziekenhuisverpleging bij den secre taris aan te vragen, waardoor zeer vele administratieve moeilijkheden worden voorkomen. Na een korte pauze opende de thans de jaarlijksche algemee ne vergadering van de Vereeniglng Het Groene Kruis. Ook hier heette spr. de aanwezigen hartelijk welkom. De notu len werden gelezen en gaven geen aan leiding tot opmerkingen. De beide aftredende bestuursleden, de heeren H. van der Vlist en C. van Delft, werden herkozen. Uit het verzorgde Jaarverslag van den secretaris bleek o.a. dat het ledental op 31 December bedroeg 282, terwijl ten behoeve van 69 gezinnen 144 ultleenln- gen werden gedaan. Ook werd in dit ver slag weer een plaats Ingeruimd voor het belangrijke werk van zuster van Soolln- gen. De navolgende cijfers getuigen wel van haar omvangrijk werd. Bezocht wer den 2575 gezinnen, waarvan 1891 voor rieken, 478 voor TBXJ. en 206 voor zui gelingen. Afgelegd werden 9 overleden personen. De rekening en verantwoording van de penningmeester «loot ditmaal met *n nadeelig saldo van f 242.72. Door aan zuivering van dit nadeelig saldo uit de reserve daalt deze tot f 1638.55. De begrooting voor 1938 werd goedge keurd met een bedrag van f 2235 tn ont vang en uitgaaf. Na rondvraag stuiting door den voor zitter. Goaderak. Op het speelterrein achter de O. L. School zijn van gemeentewege vier jonge kastanjeboompjes gepoot De heer BREMMER zegt heer Van der Hee het inderdaad anders heeft gezegd en het verbaasde hem dan ook, dat de voorzitter daarqp niet is In gegaan. Verschillende de aandacht ziet woordelijk gesproken is, HEE opmerkl geving wenscht. De -- bezwaar tegen, opgenomen, mits van dank opgenomen, n op dezelfc’

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 7