Plaatselijk nieuws Schoo Gemeenteraden I 2000 Ouderkerk a.d. IJstel. rt MAANDAG 4 APRIL 1933 J**. 7MHL NIE nt, dat het spr. paald wordt door de Kamer van Koop- honHpl wo Vhptwo am Als u maar van koning SERE] en F Watervers pining. Km volgende aanvulling der verarde - be- ook be ien de wt werpen vai r W. QE JONG -jau, di heeft luiten i han- het dat B. r ramen, om De ont- te nog het Maandagavond h< eenlgingen TA.VJEJ N.O. een serenade g ning en slagerij va In de Lopikerstraai het veertigjarig jubl Nadat enkele numm werden de muzikant haald. De serenades de van het publiek stelling. DE BEGR Als afscheiding tl nieuwe gedeelte der wei dat laatste nog ding ia, reeds een h is gevallen op stev: een goede afzetting een behoorlijk geh, eenzelfde beplantin van de hoofdlngan aangebracht, ter vei gere liguster heg, d deed. Hoewel het Is te nog schuil gaat i dat daar in verban schaffing is opgesla de entree der begraa betering een veel gi gevo: Eu bakkennand. boodschapperuzakje, 1 BOTER Op de hedenxnorg toarkt werd besteed voor Welboter f 0.65 Handel matig. op. srwart. 1 en 1 het schriftelijk :n Verachgnt: Ma •o Vnjdaf.Pn ungt voor Óch. insMuion f IJ Mol venekori wanneer B deze dienst Itbaflekking erkfng zeer itplichtigen □open. ‘■sning, dak komen, de imtrenl tarop de zat over Teenschillen. Jaarsveld. In de afgeloopen week zijn nijvere handen weer begonnen met het teenschillen, welke bezigheid wel ongeveer twee weken eerder is aangevangen dan vorige jaren, waarschijnlijk als gevolg van het mooie lenteweer. Aangezien er flin ke hoeveelheden teen in het water staan, kunnen de werkzaamheden geruime tijd duren. een overleg nader han- door door m van een 1 1 doen, n.l. h< 1 van navolging ‘bestuur v« Ingezetene sronderstelt. dat het bericht op de- *erd was. 1) .'TER sluit dae- en de raad gaai Ouderavond. Lopik. Donderdagavond werd Chr. School (Boveneinde) EI ER VI Lopfkèrstraat: Pi f 1.70—f 2.95, hene beide per 100 stuks. alhier 6 iuillchem aanger en W. dat foed denkbaar is. Tot op 1 ieder vrij, hoe hij de Men moet echter Feestavond. Capelle a.d» IJssel. De afdeellng van de Chr. Bond van Kleinhandelaren in melk en zuivelproducten, hield in de zaal van den heer van Boven tegenóver het Raad huis haar feestelijke jaarvergadering. Na gebruikelijke opening door den voor- ritter. den heer P. Schipper, werden de verschillende jaarverslagen uitgebracht, waarna op vlotte wijze het meer feeste lijke gedeelte van het programma werd afgewerkt. Verschillende voordrachten en samenspraken werden ten gehoore ge bracht, waarbij vooral „Vaatje buskruit" zeer in de smaak viel. 1) Inderdaad, het werd in de raads vergadering te Gouderak met zoo groote 1st lltgheid gezegd, dat het bericht daar I op kon worden gebaseerd. (Red.) verklaart zich evt de redactie der t nen vereenlgen. De heer L. op Zondag op of of een vanaf itbare plaats met een l zegt. to de een ouder avond gehouden, als besluit van het op 31 Maart afgesloten cursusjaar. Te circa half acht opende het hoofd der school, de heer W. van Jooüngen, de vergadering met een welkomstwoord, waarbij spr. te vens het doel en het nut der ouderavon den uiteenzette. Hij verzocht de aanwe zigen te zingen Psalm 105 5 en las daar na een gedeelte voor uit Ezra 5. Spr. fichtte toe, dat hij dit gedeelte der Hei lige Schrift gekozen had in verband met zijn inleiding: „De geestelijke en maat schappelijke of zedelijke waarde van het Vaderlandsche Geschiedenis onderwijs op de Christelijke School”, daar onze voor ouders in vele opzichten het voorbeeld der oud-Israëlieten hebben gevolgd, o.a. ook in het afwerpen van het juk der vreemde heerschappij. Spr schetste de taak des onderwijzers, die bestaat uit onderwijzen en opvoeden. Het eerste doet hij alleen; het tweede in samenwerking met de ouders; bij deze laatste berust het grootste gedeelte der opvoeding; de on derwijzer vult hier eigenlijk slechts aan. Spr. bepleitte de opvoedende waarde van bet onderwijs to Vaderl. Gescheidenis, alsook de groote rol, die dit vak speelt bij de godsdienstige vorming en bij de redelijke of maatschappelijke vorming (opleiding tot goede staatburger) van het kind. Hierbij haalde hij eenige citaten aan van Willem van Oranje, fragmen ten uit het leven van stadhouder Willem UI, al§ knaap en als man; Willem m; van onze koningin; van den grooten zeeheld De Ruyter enz. Op deze keurige inleiding volgde de pauze, waarin gelegenheid bestond tot het bezichtigen van het werk der leerlin gen, waarbij bijzonder opvielen de fraaie collectie teekenlngen en de waardevolle nuttige en fraaie handwerken. Na de pauze las de onderwijzer, de heer A. W Middeldorp, een stuk proza voor, a»ttteld- „Het Offer", geschreven door Jongejan—De Groot, dat met groote re^*dacht gevolgd werd. Het slotwoord •prak Da H. Pol, die als tolk der aanwe zigen *ijn voldoening uitsprak over het geen deze avond gehoord en gezien was; spr. eindigde met het doen zingen van Psalm 25 6 en sloot vervolgens met dankgebed. Moercapelle. Donderdag 31 Mwirt wa ren aangevoerd 10572 eieren, de prijzen waren als volgt: kippeneieren f X20 f 3.10, eendeleren f 2.15—f 2.50, kalkoen- eteren f 5.80f 5.90 alles per 100 stuks, appelen 2030 eent per mandje. De Vestigingswet voor het Kleinbedrijf. Nienwerkerk uUL IJssel. De afdeeling Nleuwerkerk a d. IJssel van de Kon. Ned Middenstandsbond hield in de zaal van den heer Honkoop een openbare verga dering, w** de heer Eggtok, adj. secre taris van het instituut voor Mldden- KleuterschooL Krimpen Lek. Dinsdag en Woens dag werd in de Kleuterschool een zeer geslaagde openbare les gegeven. Voor de aanvang reikten vier kinderen uit de hoogste klas de door die klas zelf be plakte programma’s uit. Daarna begon het spelen, afwisselend door „de grooten” en „de kleintjes”. Men stond verbaasd hoeveel aan zulke jonge kinderen spelen derwijs geleerd kan worden. Het spelen zooals wij dit hier zagen moet ook voor de ontwikkeling van:, gehoor, geheugen, spraak, gevoel voor maat, saamhoorig- heidsgevoel, van niet geringe beteekenis zijn. Vooral het prinsesjes-spel trok de aandacht. Wij vernamen, dat het hoofd der school, mej. Duyvetter, dit maakte naar aanleiding van de geboorte van Prinses Beatrix. Dit tegemoetkomen aan de kinderfantasie bij een zoo blij natio naal gebeuren, sprak van veel zorg en toewijding. Een woord van lof aan het personeel van de kleuterschool is op zijn plaats en het te te hopen, dat spoedig een beter gebouw beschikbaar is, voor dit zeer aantrekkelijke werk vóór en met de kleine kinderen uur wordt de verga- openbaar, en deelt de E R mede, dat tot stem- zei worden overgegaan, itslag: C. J. van den Heuvel stemmen; C. J. van Hoven te Zi 4 stemmen. Na rondvraag sluiting met gebed. ning betreft de waterverspilling, waar tegen herhaaldelijk, doch zonder merk baar resultaat, gewaarschuwd werd. De VOORZITTER stelt namens 1 het college van B en W. voor, strafbaar te stellen: het open houden en laten lek ken van kranen van het waterleidingbe drijf. anders dan voor onmiddeilijk ge bruik. Dc heer L 8 T A M vraagt, wie dit dan zal moeten controleeren. De VOORZITTER zegt, dat he( personeel dit ook zou kunnen doen, hoe wel het niet tot zijn eigenlijke taak be hoort. Voorts deelt hij mede, dat binnen kort nieuwe aanvullingen en wijzigingen zullen worden voorgesteld, waarover spr echter nog geen nadere mededeellngen dééd. De heer L. STAM vraagt, of men ook nog heeft kunnen, wegvloeide door lekke De VOOR Z ITT niet geconsta hoofdzakelijk Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. nagaan, of er water ‘:ages. TER zegt, dat ditj istateerd kon worden. Het zit| c in de verspilling van het handel, vakbekwaamheid en delskennls, welke bekwaamheden een schema, dat samengesteld is de 3 middenstandsbonden, geregeld zijn Ter bereiking van de door de wetge ver gestelde eischen «al het noodlg blij ken behalve spoedcursussen voor perso nen van 25—31 jaar ook cursussen met een 3-jarige duur in het leven te roepen voor jongere personen. De eischen, wel ke hier worden gesteld zijn niet licht Deze cursus zal onderricht geven to: boekhouden, handelskennis, wetkennis, bedrijfsleer, Ned. taal en rekenen. In totaal zijn er 666 lesuren noodlg om de noodlge opleiding voor het examen verkrijgen. Vervolgens besprak spr. de maatregelen om te komen tot organiseeren van cursussen. Staande de vergadering werd commissie benoemd, welke In met de omliggende afdeelingen zal onderzoeken of de mogelijkheid be staat een 3-Jarige cursus te organlsee- ren: de commissie bestaat uit de heeren A. J. Verkley, hoofd R.K. school, A. H. Carlier, T. v. d. Gaay en H. Boele. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd eenlg gebruik gemaakt „Eén Volk, Eén School". Nienwerkerk a.d. IJssel. In de zaal van den heer Honkoop hield de vereeniging „Volksonderwijs” een zeer goed geslaagde propaganda-feestavond. De wnd. voorz. de heer A. Dijksman, sprak een kort ope ningswoord, waarna de spreker voor deze avond, de heer Mastenbroek, hoofd der openbare school te Waddinxveen, een rede hield over „Eén Volk, één School”. De taak, de jeugd op te voeden voor de gemeenschap en haar klaar te maken voor haar toekomstige taak kende men ook reeds onder de natuurvolken. In de loop der Jaren heeft zich veel veranderd; in de groote gemeenschap vormden zich weder talrijke kleinere; zooals de ver schillende kerkelijke groepen. Zij, die meenen zonder gemeenschapsleven het motto „ik leef mijn eigen leven”, te kun nen navolgjas zullen ondervinden dat dit niet mogHR is. Dit moet ook in 1938 verstaan worden. De Maatschappij, welke kraakt en scheurt, moet herbouwd wor den en dat ia de taak van leder die de getaeenschapsplicht aanvaardt. Wij moe ten onze medemenschen leeren kennen en respecteeren. Daar lag de taak van de staatsschool: zij moest de kinderen op voeden de kennis en bekwaamheid voor het verder leven bijbrengen, hun karak ters vormen en hen leiden tot bewuste staatsburgers. Ook deze taak te zwaarder ge worden, naarmate de eischen hooger wer den. De taak der school te opvoeden voor de gemeenschap en daartoe moet zij alle kinderen omvatten, arm of rijk, vroom of niet vroom, links of rechts, hier moe ten zij te saam zitten; dan zullen vriend schapsbanden ontstaan onder de diverse lagen der bevolking; zij moet oplelden tot verdraagzaamheid en naastenliefde. Wie een krachtig volk wil, moet reeds bij de Jeugd beginnen het te binden en niet met het te schelden. Spr. behandelt vervolgens de hoofd groepen der bestaande scholen. HIJ be toogt, dat van de bijz. scholen niet kan gezegd worden dat het de aangewezen STAM zegt, nadat de VOORZITTER de discussie gesloten heeft, dat hij stemming over dit voorstel verlangt. Het wordt daarop met 82 stemmen «nomen. Tegen de heeren L. Stam de Jong. standsontwikkeling te ’s-Gravenhage sprak over de Vestigingswet voor het Kleinbedrijf. De voorzitter van de afdde heer H. Boele, opende de vergadering met een kort openingswoord, waarna de heer Eggmk zijn rede hield. Spr begon met te wijzen op de voorgeschiedenis van ’t wetsontwerp, n.l. de steeds grooter wor dende chaos in het middenstandsbe- drijf. Door de crisis werden velen ge dwongen naar een andere bestaansmo gelijkheid om te zien, waarbij dan vaak het oog viel op de middenstand, steeds waren er leveranciers te vinden, die niet alleen de voorraden, maar ook de in richting van een winkel op crediet ver strekten, zoodat het niet zoo heel moei lijk was winkelier te worden. De gevol gen van deze meest ondoordachte delingen bleven niet uit, namelijk sluiten van de winkel, het niet nakomen van verplichtingen en h»t opruimen van de voorraden tegen iedere prijs, meestal werden deze voorraden dan opgekocht door de z.g. vliegende winkels, waarme de dan weder de bonafide winkelstand concurrentie werd aangebracht. Deze en andere uitwassen maakten het ingrij pen door den wetgever noodzakelijk het geen dan ook het vorige jaar geschied de. De wet geeft de normen aan. maar er is verschil tusschen de wet en de maatregelen van algemeen bestuur, door de laatste worden de uitlegging van de wet vastgesteld. Op zich zelf acht het onmogelijk cijfers te noemen en vas te normen aan te geven. Bij de keuze der maatregelen moest rekening worden gehouden met de ver andering, welke het distributie-systeem de laatste Jaren heeft ondergaan. Liberaal-economische politiek-vrije ploolïng der krachten heeft, ondanks haar onaanvechtbaarheld. talrijke zwaren, hetgeen de overheid dan terecht heeft Ingezien. Vervolgens sprak spr. de eischen welke worden ge steld t.w. credietwaardigheld, welke be schoten zijn. De openbare school welke wel wordt verguisd, kan niettemin nog met het volste recht, aldus spr., boven haar deuren zetten „Laat de klnderkens tot mfj komen". De regeermg sluit om al lerlei oorzaken de openbare scholen, ter wijl het deze school te, die beantwoordt aan de leus „Een Volk, Eén school”. De sluiting van ruim 400 openbare scholen is een felle aanklacht. Met een daverend applaus dankte de stampfolle zaal den begaafden spreker voor zijn gloedvolle rede. Na de pauze voerde de afdecüng too- neel op „De Buste van J. C. de Rooy”, tooneelspel In 3 bedrijven. Zooals steeds werd het tooneelstuk weder voortreffelijk opgevoerd en oogstte veel bijval. Het mu zikale gedeelte werd verzorgd door het duo-Honkoop. Met enkele welgekozen woorden sloot de heer Dijksman deze goed geslaagde avond. Nleuwerkerfc a.d. IJssel Gedurende de maand Maart zijn in het bevolkingsre gister ingeschreven 6 mannelijke en 10 vrouwelijke personen. Afgeschreven 21 .mannelijke en 20 vrouwelijke personen, alzoo een vermindering van 25 perso nen. Bij Kon. besluit te goedgekeurd de verordening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting voor het dienstjaar 1938. Schoolschoonmaakster. Ouderkerk a.d. IJssel. Tot school schoonmaakster van de Nieuwe O. L. School aan de Kerkweg hebben B. en W. benoemd mej. L. Noorlander—Van Win gerden. zulks in de plaats van mej. G. Schouten, die bedankte. Het wegdek. Ouderkerk a.d. IJssel. Het wegdek van de dijken er| wegen in de Krimpener- waard zal 1» de a.s. zomer weder een teer- bewerklng ondergaan. Over het algemeen houdt het opgespoten wegdek tot dusver uitstekend stand. Alleen aan de Groe nendijk alhier, waar de weg slechts één bewerking onderging, in verband met een gedeelte, dat vorig jaar werd verhoogd, en dat dus nog geen asphalt** bezit, wordt een tweede bewerl noodzakelijk. Het Groene Kruis. Usselstein. Woensdagavond werd to het wijkgebouw van Het Groene Kruis de jaarvergadering gehouden van Het Groe ne Kruis, afdeeling Usselstein. Van de ruim 400 leden was slechts een 40-tal aanwezig. De voorzitter, dr. J. M. de Mor- rée, opende de vergadering met een wel komstwoord en gaf vervolgens het woord aan den secretaris voor het voorlezen der notulen, die onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens werden de jaarversla gen van secretaris en penningmeester voorgelezen. Ook deze werden onveran derd goedgekeurd. Bij monde van den heer De Rother werd rapport uitgebracht van de controle over boeken, bescheiden en kas van den penningmeester, waaruit bleek dat de controlecommissie alles in orde had bevonden. Als nieuwe commis sie voor het jaar 1938 werden benoemd de heeren R.van der Paauw en J. Kamper- man. Beiden namen de benoeming aan. Wegens periodiek aftreden van*de twee bestuursleden mej. C. Boer en den heer P. van Lomwel, die niet herkiesbaar wa ren, werden gekozen mej. A. van Dom melen en de heer J. F. de Bruin. Van den penningmeester, den heer A. J Bmal- brugge, was bericht Ingekomen, dat hij als penningmeester bedankte, daar hij geen gelegenheid had de werkzaamheden naar behooren te verrichten. In diens plaats werd gekozen de heer J. Verwaaij, die de benoeming aanvaardde. Van den heer A. Blanke, concierge van het wijk gebouw, was een adres Ingekomen om verlaging van woninghuur. Op voorstel van den heer R. van der Paauw werd met bijna algemeene stemmen besloten den heer Blanke tegemoet te komen met de helft van z’n woninghuur. Na nog enkele punten in de rondvraag te hebben behan deld werd de vergadering met een dank woord door den voorzitter gesloten. Vergadering van de gemeenteraad op 21 Maart, njn. 7 uur. Voorzitter: Mr. F. J. van Beeck Cal- koen, burgemeester. Afwezig met kennis geving de heer G. C. van der Ham. Na opening met gebed worden de notu len gelezen en onveranderd vastgesteld. Onder de Ingekomen stukken Is een bericht van goedkeuring door Ged. Sta ten, van de verordening, regelende de heffing van reinigingsrechten, welke in de vergadering van 22 December werd aangenomen. Hengelverbod op Zondag. Davna stelt de VOORZITTER voor, over te gaan tot het aanbrengen van eenige aanvullingen in de verorde ning op de openbare orde en veiligheid. Allereerst dient daartoe een voorstel van B. en W., om in art. 6, 18e lid, op te nemen een bepaling, waarbij het verbo den wordt, „zich op Zondag op of aan de openbare weg of of een vanaf de open bare weg zichtbare plaats met een hen- gel te bevinden”. De VOORZITTER zegt, dat Aan alle bitterts kan en in alle ba nu de Europeeschi handelen. Wat vre kon door ingewijd de onderwerpen ee maakt, is nu gemet dat dé pers en de waarmede ons alle verband houden, c lijke wnze, pubiice beschouwingen in ook geregeld te hi het tot oorlog kws ons land willen be krachtdadig zou be kan toestaan, Dull man te krijgen. Is dat Jutet? Mo dat ate Nederland ■^achtiger en roove Dultschland zou kc geland aan zijn xi. Bij de beantwoo moeten we ons er wust «Un, dat Enge gelach bloed zal sb waarmede Engela Engeland ging aan nemen, niet om Be: de kleine naties te behoud der democr Idleele reden, maar kon wagen dat Dul overheersehen, das last en gevaar zou het op zeker oogen zou zijn om ziel Dultschland te sch oogenbllk aarzelen Zoodra Engelsche I komen, verdwijnen zwaar alle vorige 01 gaande houdingen. We hebben nog 1 zien tegenover Itall van Abeestote was dat de sancties doe land dat zijn Atlai Mlddellandsche Zet zetting hardnekkig te erkennen. In It geen land, dat zoc voorstel wordt gedaan op verzoek van de raadsleden J. T. Baas, A. M. Hoogendijk en D. bpeksnijder. Spr. vraagt, oi de voorsveuers hun meening nog nader willen toelichten. De hter J. T. BAAS vindt het ver schrikkelijk, dat er op Zondag wordt ge hengeld. bpr. zegt, dac hierdoor Gods aag wordt ontheiligd, wat toch zoo maar met straffeloos kan toegelaten worden. De heer W. DE JONG memoreel dat dit ontwerp-artikel ook wil verbi< den het zich op een vanaf de openbare weg zichtbare plaats met een hengel te bevinden. Dit gaat spreker wel wat te ver. Hieronder zouden dan ook landerijen vallen. De VOORZITTER zegt, dat «on der het upnemen van deze zinsneae met de bepaling niet bereikt zou worden, wat bedoeld is. De heer L. STAM verklaart, dat het hem spijt, dat B. en W. met uit voorstel zijn gt komen. Graag zou spr eens van de inzenders van dit adres willen vernemen, wat men nu eigenlijk tegen het hengelen op Zondag weet in te brengen. Spr. kan er geen kwaad in zien. De heer J. T. BAAS zegt, dat des Zondags e<n stroom van hengelaars tus schen de kerkgangers door marcheert, en dat dit tot verstoring van ae open bare orde en veiligheid aanleiding geeft, terwijl er ook aanstoot en ergernis door wordt gegeven, waardoor Gods dag wordt ontheiligd. Den heet L. STAM bevreemdt het, dat men met dit argument komt, te meer waar de eerste onderteekenaar. de heer A. M. Hoogendijk, een bedrijf heeft, waar in Zondagsarbeid moet worden verricht. Wat zou de heer Hoogendijk zeggen, als zijn arbeider zei. .Morgen is het Zondag en dan werk ik niet”. Spr. kan zich niet voorstellen, dat iémand, die op Zondag menschen in dienst heeft, zich bezwaard zou kunnen gevoelen, door het hengelen op Zondag. De VOORZITTER merkt op. dat de heer Stam nu de dingen verwart Er is noodzakelijke Zondagsarbeid en liefheb berij. De overheid heeft echter tot taak het bevorderen van de Zondagsrust, wel ke door het hengelen op Zondag dreigt verstoord te worden. Öe heer L. STAM zegt nogmaals, dat hij in het hengelen op Zondag geen kw’aad ziet. Indien er werkelijk de ordê door verstoord werd, was het nog iets an ders. Dit is echter naar spr.’s meening nog nimmer voorgekomen. Hij kan zich best indenken, dat veel stedelingen er graag Zondags eens op uit trekken, 'om te hengelen. De VOORZITTER regt ook, dit laatste zeer g< zekere hoogte is Zondag besteden wil. geen aanstoot geven en de openbare or de en rust mag er niet door verstoord worden. De heer L. STAM zegt, dat hij zich niet kan Indenken, dat men zich zoo be zwaard zou gevoelen door het hengelen op Zondag, wanneer er in iemands be drijf toch ook s Zondags wordt gewerkt. De heer A. M. HOOGENDIJK sluit zich aan bij de woorden van den voor zitter en wijst ook op de verwarring, wel ke de heer Stam stteht. Spr. dankt het college van B. en W voor zijn voorstel en ?enals de heer Baas, met bepaling geheel te kun- Verkeersverordening. De vierde aanvulling der verordening heeft betrekking op de regeling van hel verkeer. De VOORZITTER releveert, dai In de vergadering van 22 December êet nieuwe verkeersverordening werd vastge- steld. Ged Staten deelen echter mede, daL binnenkort bij de wet zal worden ge regeld de maximumsnelheid voor het verkeer in de plattelandsgemeenten. Daarom verzoeken zij de bepaling Inzake de maximumsnelheid te laten vervallen Voorts stellen B. en W. voor, het zich in deze verordening bevindende parkeerver bod in tc lasschen in de verordening op de openbare orde en veiligheid, alsmede de bepalingen Inzake verkeersborden, en overigens de verkeersverordening te la ten vervallen. Uit een aan den heer gegeven antwoord Kijkt, dat hij een ver keerde voorstelling heeft gehad -inzake het parkeerverbod. Buiten de in de bepa ling aangegeven gedeelten, is de IJssel- dijk vrij Men kan er z’n auto of andex vervoermiddel plaatsen. Tot het vervallen verklaren van de verkeersverordening en het opnemen van de twee genoemde bepalingen in de ver ordening op op openbare orde en veilig heid, wordt daarop z. h. st. besloten. Tapverbod in oorlogsdagen. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. tenslotte de verordening wenschente zien aangevuld met de bepaling, dat het verboden zal zijn op de dagen van oor- Jog of oorlogsgevaar aan dienst alcoholische dranken te verkooj De heer L. S T A M te van meen... indien het ooit zoover mocht kcr.; soldaten in zoodanige spanning 01 de toestand van het oogenlnik zullen verkeeren, dat men er niet aan denken zal, alhocol te gebruiken. De VOORZITTER zegt, dat deze mogelijkheid, vooral bij inkwartiering, toch niet is uitgesloten. De heer W. DEJONG wijst er op. dat de burgemeester in dergelijke omstandig heden de bevoegdheid heeft een derge lijk verbod uit te vaardigen De VOORZITTER acht het beter, wanneer dit in deze verordening is opge nomen, opdat een dergelijk besluit niet in der haast behoeft genomen te worden. Daarna wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Werkloozen-controleur. Vervolgens te aan de orde de benoe ming van een werkloozen-controleur. Voorzoover de leden over de sollicitanten wenschen te spreken, wenscht de VOOR ZITTER dit in besloten vergadering te doen. De heer W. DE JONG zou gaarne In de openbare vergadering hiervan een en ander willen zeggen, en vraagt toestem ming daarvoor. De VOORZITTER: niet over de personen spreekt. De heer W. DE JONG zegt, dat het hem eenigszms onaangenaam heeft ge troffen, dat in de pers is medegedeeld, dat B. en W. voornemens waren, den heer C. J. van den Heuvel op de voor dracht te plaatsen, en leest het desbe treffend bericht uit de Schoonhovensche Courant voor. Spr. kan toch niet veron derstellen, dat B. en W., na dit besluit, overeenkwamen, om dit in de pers te pu- bliceeren, daar deze vergadering toch een vertrouwelijk karakter draagt. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. het met de beschouwing van den heer W. de Jong volkomen eens zijn. Bo vendien kwam de pers reeds met het be richt. nog voordat B. en W. over deze voordracht hadden gesproken. De heer t. STAM meent, dat het voornemen van B. en W. toch algemeen bekend scheen te rijn, daar in de raads vergadering van Gouderak werd gezegd, lat, hetgeen men ten aanzien van het benoemen van een werkloozencontroleur hier ‘kou doen, n.l. het op de voordracht plaatsen van den heer C. J. van den Heuvel navolging verdiende voor het ge meentebestuur van Gouderak, dat ook daar een ingezetene moest benoemen. ze uitlating gebaset De VOORZIT openbare zitting, in geheime zitting. Na ruim een half dering weer c VOORZITTE,. ming Uit! De reinigingsdienst. De volgende aanvulling van de veror dening op de openbare orde en veiligheid, betreft ae bekrachtiging van de gemeen telijke reinigingsdienst, waartoe werd be sloten in de vergadering van 22 Decem ber. De VOORZITTER Stelt nAmens B. en W. voor, in de verordening op té ne men de bepaling, welke strafbaar stelt: het werpen van huisvuil in poelen en slooten, grenzende aan bebouwde eigen dommen en in de Ussel. Dit laatste ech ter binnen het rayon, waarover de vuil- nls-ophaaldienst zich uitstrekt. De heer W. DE JONG vraagt, of het niet wenschelijk zou rijn, een algemeen verbod van het werpen van vuil in de IJssel vast te stellen. De V O O R ZIT T E R wil dit nog even aanhouden, daar de ophaaldienst voor- loopig voor een half jaar zal zijn. Als de ervaring hiermede gunstig is, kan het rayon van de dienst over de geheele ge meente worden uitgebreid en dan kan ook wordeq, bepaald, dat het werpen van vuil in de IJssel voor de geheele ge meente strafbaar te. De heer L. STAM vraagt, en W. er toe zullen overgaan in te stellen. De VOORZITTER zegt, dat onder de ingekomen stukken de goedkeuring van Ged. Staten was, op de instelling van deze dienst en dat die nu ook spoedig in werking zal zijn. De heer A. M? HOOGENDIJK zou gaarne zien, dat de dienst Iets verder uitgestrekt werd. Dé VOORZITTER zegt, dat men een g^ens moet stellen. De dienst zal tot het Bèrkenwoudsche watergemaal reiken. De heer A. M. HOOGENDIJK vraagt of de winkellet H. Speksnijder, die onge veer op de grehs van wijk A woont, kan worden bljgetrd|kken, daar deze nogal veel afval in de rivier werpt, waardoor de waterput, die spr. heeft, nog al eens ver stopt raakt. De VOORZITTER zal hieraan de noodlge aandacht schenken. Het voorstel, om de verordening op de openbare orde met bovengenoemde be paling aan te vullen, wordt daarop z. h. st. aangenomen.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6