Een Chauffeur Fabrieks- Timmerlieden Wat men meestal over het hoofd ziet! gratis koopen! Telegrammen Plaatselijk nieuws Landbouw en Veeteelt Kerk -en School Sportnieuws Advertentiën. Terstond gevraagd: afwezig N.V. Alblasserdamsche Waterleiding VESTIGINGSWET. lederen VAN MEERKERK'; Spoedcursus uitgesteld Elegant Notaris A. T. v. d. LEEDEN Handwerkgereedschap. [pïaatsdykïïïeu^ MAANDAG 11 APRIL 103! OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN. HILLEGOM, 11 April. Gisteren is de oudste inwoonster van Hillegom, mevrouw de wed. RitschieKruijmel, op ruim 100- Jarige leeftijd overleden. DE NIEUWE GEZANT TE LONDEN, 11 April. De Romeinsche cor respondent van de Times meldt, dat de nieuwe Duitsche ambassadeur van het Quirinaal, die Vrijdagavond te Rome is aangekomen, reeds gisteren zijn geloofs brieven aan den koning heeft kunnen aanbieden. Een dergelijke haast, voegt hij er aan toe, wettigt de meening, dat de ambassadeur bij de Italiaansche re geering belast is met een missie, „die hij zonder verwijl wenscht te vervullen". OPZIENBARENDE ARRESTATIE. LONDEN, 11 April. De sp«:ciale corres pondent van de Daily Telegraph meldt uit Weenen, dat dr. Ender, oud-bonds kanselier van Oostenrijk en lid van dc christelijk sociale partij, te Vorarlberg L, gearresteerd. PANIEK IN BIOSCOOP. Dertig kinderen omgekomen. 6AU PAULO. (Brazilië), 11 April. Gemeld wordt, dat tijdens een paniek in een bi oscoop omstreeks dertig kinderen gedood en honderd gewond zijn. De paniek ont stond, doordat een der bezoekers, zonder teden, brand riep. H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana hebben Zaterdag liet concours- hippique in de Houtrusthal te Den Haag bijgewoond. Vanaf de eeretribune volgen de Koninklijke bezoeksters het programma. Groot-Ammers. Bij de dezer dagen ge- Toerde schouw van de polders Ammers Graafland en Gelkenes, werden 12 over tredingen geconstateerd. J. H. VAN DER TORREN, t Gouda. Op 77-jarige leeftijd is gisteren alhier overleden de heer J. H. van der Torren, oud-dijkgraaf van het hoog heemraadschap Schieland, officier in de orde van Oranje Nassau. TERAARDEBESTELLING J. A. DONKER. Gouda. Hedenmorgen is onder groote belangstelling op de R.-K. Begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J. A. Donker, lid van de gemeenteraad en oud-wethouder, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag *op zoo tragische wijze om het leven is ge komen. Om 10 uur werd vanochtend in de kerk aan de Kleiweg de H. Mis van Requiem gelezen, waarna de plechtige uitvaait plaats had. Rector F. van der Voort verrichtte in de kapel de absoute. Onder de aanwezi gen waren burgemeester E. G. Gaar- landt en de heer G. J. J. Pot, gemeente secretaris, de beide wethouders, verschil lende gemeenteraadsleden, dë heeren C. H. Hagedom en J. van Kranenburg namens de Kamer van Koophandel en de heer C. Hess, commissaris van politie. Na de plechtigheid werden bloemstuk ken op de baar gelegd, o m .door burge meester Gaarlandt namens het gemeen tebestuur en door notaris Van Kranen burg namens de Kamer van Koophan del. De oudste zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Landverpachting. Hoog -Blokland. De uitslag der landver pachting was als volgt (Prijzen tusschen haakjes zijn van 't vorig jaar): Voor de Ned. Herv. Kerk: Perceel 1 f 144 (100) Perceel 2 f 120 (66); Perceel 3 f 104 (70), Perceel 4 f 108 (72), Perceel 5 f 104 (70), 7 f 128 (90), 9 f 114 (100); 11 f 44 (24); 13 f 52 f40) 15 f 62 (52); il 17 f 5 (4); Perceel 6 f 114 (80) Perceel 8 f 52 (46). Perceel 10 f 82 (66; Perceel 12 f 5 f4). Voor de gemeente: Perceel 14 f 22 (19); Perceel 16 f 78 (58) Perceel 18 f 44 (32); Perceel 19 f 106 (70), Perceel 20 f 150 (120). Voor de Diaconie: Perceel 21 f 38 (30); Perceel 22 f 72 (62); Perceel 23 f 86 (74); Perceel 24 f 284 (204); Perceel 25 f 214 (220); Perceel 26 f 250 (196); Perceel 27 f 60 (70); Perceel 28 f 176 (154); Perceel 29 f 132 (122); Perceel 30 f 132 (124); Per ceel 31 f 152 (126); Perceel 32 f78 (110); Perceel 33 f 152 (102), Perceel 34 f 220 (192), Perceel 35 f 114; Perceel 36 f 90. Voorm. Burgerl. Armenfonds: Perceel 37 f 100 (96); Perceel 38 f 152 (126); Perceel 39 f 164 (136), Perceel 40 f 138 (124); Per ceel 41 f 154 (124). Perceel 42 f 160 (148), Perdeel 43 f 138 (106), Perceel 44 f 136 (122), Perceel 45 f 38 (36). De belangstel ling was zeer groot. Installatie en afscheid. Lekkerkerk. Donderdag 14 April 's av. 7.30 uur zal burgemeester Roos een bij eenkomst houden in de gemeentelijke gymnastiekzaal ter verwelkoming en in stallatie van den heer A. van Apeldoorn als hoofd van de „Prinses Beatrix school" voor UX.O. en ten afscheid van den heer J. A. Lok b{j zijn vertrek naar Leeu warden. Bovendien zal de heer A. J. van Lare als hoofd van de Koningin Wilhel- mina school worden geïnstalleerd. De burgemeester zal eenige beschouwingen ge ven over „de taak van huis en school in het onderwijs der Jeugd". Aan deze bij eenkomst zullen leerlingen der Prinses Beatrix school door tooneelspel en de heer J. van Dijk met zijn medewerkers door muziek eenige luister bijzetten. Het strijkje „Prima Volta", directeur de heer Kroon van Stolwijk, gaf een goed geslaagde uitvoering in „De Groote Boer". Mej. C. N. Broere opende, waarna een keurig programma werd uitgevoerd. Ter afwisseling werden enkele voordrachten en *n tooneelstukje opgevoerd. Mej. Broe re dankte het publiek voor de belangstel ling en den directeur voor zijn uitsteken de en prettige leiding. Een gezellig bal hield velen nog eenigen tijd bijeen. Aanbesteding. Lekkerkerk. De uitslag van de aanbe steding van een winkelhuis voor Aalsep van Wijnen door den architect den heer G. v. d. Voet is als volgt: Perceel I: A. P. Kraayeveld, Oud-Al- blas f 1610; Gebr. Stoppelenburg, Lekker kerk f 1070; Gebrs. Haiewijn id, f 994; C. J. Breijer id. f 986, massa f 2419; M. de Vreugt, Bergambacht f 975; T. v. d. Voet, Lekkeikerk f 910. Perceel II: P. K. Vis, Krimpen a. d. Lek f 1135; Wed. A. Borsje, Lekkerkerk f 1067; A. Zwijnenburg, id f 1058; maasa f 2385; P. Blonk, Ouderkerk a d. IJssel f 1053, massa f 2426; fa. Noordergraaf, Lekker kerk f 992. Perceel III: B. J. Verkjjk, Lekkerkerk f 225; D. P. de Groot, id. f 219. Perceel IV: T. v. d. Graaf, Lekkerkerk f 138; D. J. Neven, id f 135; J. H. Oskam, ld. f 127; W. P. Bouter, ld. I 123. Perceel V: T. v. d. Graaf, Lekkerkerk f 24; D. J. Neven, id. f 19.25. Perceel VI: J. Zwijnenburg, Lekkerkerk f 32.40. Perceel I, n en III: J. W. de Jong, Am- merstol f 2287. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers in perceelen. De uitslag van de veiling der veree- niging „Lekkerkerk en Omstreken" is als volgt: Aanvoer 10382 eieren; de kipeieren gingen van de hand voor f 2.95—3.05; de eendeneieren f 2.75—2.85 per 100 stuks; handel vlug. Kropsla f 2.70—2.75, rabar ber f 3.20—5.20 per 100 stuks. Zoete belle fleuren f 9, bloemen muurbloemen f let ten)'f 6 85—7.20, violen f l/?5—1.80. dah lia knollen f 5 per 100 stuks. Handel vlug. Emmabloem-collecte. Nieuw-Lekkerland. De Woensdag gehou den Emmabloem-collecte heeft f442,711/» opgebracht (het vorige jaar f 376,06'/*). Het bedrag is geheel bestemd voor de plaatselijke t.b.c. bestrijding. In een ▼er-' gadering, 's avonds in het raadhuis ge houden, heeft de voorzitter van de Groe ne Kruis-afdeeling, de heer G. C. Voor- sluijs, hartelijk dank gebracht aan het comité voor de hulp, en vooral aan de jonge dames, die zich zoo verdienstelijk hebbenen gemaakt bij de inzameling der gelden. Nieuw-Lekkerland. De smid A. B. te Kinderdijk, werkzaam bij de firma L. Smit en Zoon aldaar, kreeg onder het smeden een stuk ijzer tegen de borst, waardoor hij inwendige kneuzingen be kwam en op advies van dokter D. J. Terp stra naar het ziekenhuis te Dordrecht moest worden overgebracht. Sluiting landbouwcursus. Reeuwijk. Het derde jaar van de land bouwcursus, welke in deze gemeente wordt gehouden, Is gesloten. De cursus leider, de heer A. J. v. d. Velde, heette de bestuursleden van de diverse land bouworganisaties, de verschillende af gevaardigden en de cursisten hartelijk welkom. Vervolgens werden de cursisten door den leider voor de laatste maal nog eens „aan de tand gevoeld" door ver schillende vragen betreffende de land bouwboekhouding. Hierna werd aan de volgende cursisten het diploma uitge reikt: B. Breedijk, W. van Velzen, J. van Velzen, Ph. van Zoest, J. W. van Zoest, J, A, Verkley, C. W. van Geest, F, J. Stolwijk, B. Ruitenburg, G. Bos, J. Baars, P. Spiuit, J. v. d. Bas, M. Donker, O. C. Vendrig, J. de Wit en H. P. Kwakemaak. H. T. Baars. De heer v. d. Velde feliciteerde de ge diplomeerden met hun succes en sprak de hoop uit, dat zij van het geleerde veel profijt zouden hebben. Hij spoorde hen aan om steeds met aandacht de vakbladen te lezen, zoodat zij voortdu rend va*n de toestand van het bedrijf op de hoogte zouden blijven. Spr. deelde voorts mede, dat plannen bestaan om in de a.s. zomer eenige excursies tema ken. Namens alle cursisten dankte de heer d. Velde voor het onderwijs en overhandigde hem hierbij als blijvende herinnering een fraai geschenk. Afscheid M. S. Kreft. Reeuwijk. Op 1 Mei hoopt de heer M. 8. Kreft, hoofd der School met de Bijbel het onderwijs met pensioen te verlaten. Hij vestigt zich te Ooegstgeest. Donder dag 14 April zullen de leerlingen af scheid van hem nemen, waarna des mid dags voor eeft leder daartoe de gelegen heid bestaat. Vanaf 1910 is de heer Kreft aan deze school verbonden geweest en heeft in die tyd het aantal leerlingen mogen zien verdubbelen. Daarvóór was hij nog werkzaam te Barendrecht en Rot terdam. Vrachtauto te water. Reeuwijk. Toep de vrachtauto van de Stoomwasscherij'r^De Groote Zwaan" te Gouda hier over de Nieuwdorperweg reed, brak nabij het viaduct de stuur stang en reed de wagen met volle vaart ln de diepe wetering langs deze weg. De bestuurder L. O. uit Gouda kon het por tier niet open krijgen, doch wist zich te redden door het stukslaan van dè ruit. Hierbij werd hij echter ernstig verwond aan zijn hand. De auto Is later met een kraanwagen opgehaald. In de afd. Middelburg ontstond een aanrijding tusschen een vrachtauto, be stuurd door den heer O., en den wielrij der H. G. C., beiden alhier. De heer C. wist door tijdig van zijn fiets te sprin gen, zich zelf te redden, doch zijn rijwiel werd totaal vernield. Baldadige jeugd. Sliedrecht. De laatste tijd bereiken de politie weer tallooze klachten over de Jeugd. Met het lengen der dagen neemt het aantal klachten onrustbarend toe. Een begin van brand ln een stapel beton- hout aan den Stationsweg bleek aan „vuurtje stoken" te wijten te zijn. Vernie lingen of beschadigingen van particuliere of gemeente-eigendommen zijn aan de orde van de dag, de straat is tot voetbal- terein gemaakt en niets is veilig. Een ern stig beroep op de ouders ls zeker op zijn plaats. Men zie toe, dat zijn kinderen an deren geen overlast aandoen of schade berokkenen en men bespare de kinderen een gang naar de Justitie of politie. Teneinde een beter overzicht te hebben over de gedragingen van de jeugd, is de politie begonnen eèh kaartsysteem aan te leggen van allen die om de een of ande re reden met de politie in aanraking ko men, zonder dat tot het opmaken van proces-verbaal wordt "overgegaan. Van iedere verandering op die kaart zullen de ouders, alsmede het betrokken hoofd der school, schriftelijk mededeeling ontvan gen. Heeft het aantal klachten naar het oordeel der politie de grens van het toe laatbare overschreden, dan wordt tot het opmaken van proces-verbaal overgegaan en een afschrift van de kaart van den de linquent aan de justitie toegezonden. Het spreekt vanzelf dat van ernstige feiten direct proces-verbaal wordt opgemaakt. De politie hoont door toenassing van dit systeem de baldadigheid te beteugelen. Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: J. Middel koop, B 497, een portemonnaie; P. Ver sluis, A 1029e, een kinderhandschoen; T. Bons, P. Hpinstr. 23, een sleuteltje; C. de Jong, Emmastr. 4, twee jongensjassen en een paar schoenen; C. Smit, A 384, een groene ceintuur, A. Boeie, P. Rijsdijkstr. 23, een portemonnaie; M. Visser, A 177, een rijw.bel.merk; P. Ooms, Oosterstr. 2, een glacé handschoen; W. Nieuwenhuizen Merwestr. 18, een ijzeren hoepel; A. Stam, C518, een zadeldekje; T. Vlot, Pr. Hen- drikstr. 59, een dameshandschoen; P. Blom, C 24, een rijw. bel. merk ln etui; B. de Bruin, A 130, een balk (pl.m 8 M A. Verhoef, Trompstr. 10, een dameshand schoen; F. Visser, Emmastr. 25, een alpi nomuts; P. Batenburg, Molenstr. 9, een huissleutel; A. v. d. Dool, A 901, een idem; A. Heijting, A 52, een paar handschoenen. Inter New. Sliedrecht. Donderdagavond gaf de Arbeiders Tooneelvereemgmg „Inter Nos" met medewerking der plaatselijke Accor- cieonvereeniging „Aite Kameraden", een uitvoering in de zaal Tahia. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Zijn Revanche", van Van Randwyk. De opkomst van het publiek was goed, daar de zaal bijna ge heel bezt was. Het tooneelstuk werd naar genoegen opgevoerd, terwijl „Alte Ka meraden" voor afwisseling eenige num mers ten beste gaf. Na afloop was er bal onder leiding van Hommerson's Band. Sliedrecht. De burgemeester waarschuwt nogmaals tegen de handelsonderneming „Superbe", directeur F. Mertens te Baarle Hertog, door welke onderneming in deze gemeente circulaires zijn verspreid met aanlokkelijke aanbiedingen. Men doet goed alvorens met deze onderneming ln relatie te treden, eerst Inlichtingen ten polltiebureele in te winnen. Wijngaarden. Tot incasseerder-meter- opnemer ten behoeve van het waterlei dingbedrijf te Meerkerk werd voor deze gemeente aangewezen de heir II. Kreuk niet. VA ONVOLDOENDE MELK BIJ ZEUGEN EN MERRIES. Het komt nog al eens voor dat zeugen en merries niet genoeg melk afscheiden om hun Jongen te zoogen. Natuurlijk ls dit een schadelijke geschiedenis, daar 't maar al te vaak gebeurt dat de Jonge dieren hier de dupe van worden en van honger omkomen. Nu probeert men vaak wel om hen door bijvoeren nog te redden, maar ln de meeste gevallen komt er van dergelijke dieren dan toch niet veel terecht, daar kunstmatig gevoede Jonge dieren veel ge voeliger voor allerlei ziekten zijn dandle welke de moedermelk geregeld gehad hebben. ïn de loop der tijden heeft men wel verschillende geneesmiddelen leeren ken nen, welke de melkafscheiding bevorde ren, maar wanneer men te doen heeft met gevallen waarbij de eigenlijke fout inwendig by 0e zeug of merrie aanwezig is, helpen al die poeders en drankjes meestal niets of maar heel weinig. Door onderzoekingen van de laatste Jaren ls men er achter gekomen dat het tekort aan melk feiteiyk te wyten is aan de onvoldoende werking van klieren, wel ke ln het lichaam van het moederdler gelegen zyn en welke stoffen moeten af scheiden die de vorming van melk in het uier tengevolge hebben. Nu is men er in geslaagd om deze stof fen kunstmatig te bereiden. Wanneer het geneesmiddel dat deze stoffen bevat by een dier met te weinig melkafscheiding wordt Ingespoten, ziet men het frappan te verschynsel, dat vaak binnen het kwartier, reeds een voldoende hoeveelheid melk gevormd wordt. Wanneer men dus last heeft by een merrie of zeug van te geringe melkaf scheiding, wend u dan tot uw veeartsen vaak ls een enkele Inspuiting al voldoen de om de zaak in orde te brengen. Dr. P. W. B. (Nadruk verboden). BEVESTIGING EN INTREDE CAND. H. JONGEBREUR. Bleiswyk. Zondagmorgen heeft in de Ned. Herv. Kerk de bestiging plaats ge had van cand. H. Jongebreur van Capeile a.d. IJssel, voorh. hulpprediker te Bos koop. Als bevestiger trad op ds. Jacobs van Boskoop, die als tekst koos 1 Konin gen 3 vers 5 en 9 en behandelde het gebed voor de vervulling van het ambt, 't groo te voorrecht, de ootmoedige gezindheid en het gebed, dat verhoord wordt. Aan de handoplegging namen, Dehalve de bevestiger, deel ds. Goverts van Berg- sehenhoek en een zwager van ds. Jonge breur, ds. de Haan. Hierna heeft de ge meente staande haar nieuwen herder en leeraar Ps. 119: 9 - gewyzigd - toegezon gen. In de namiddagdienst heeft ds. Jonge breur zich met een predicatie, naar aan leiding van Joh. 19 vers 18 aan zyn ge meente verbonden. In een voorwoord wees spr. op het byzondere van deze dag, voor spr. zoowel als voor de gemeente en leg de de nadruk op de bedoelingen van het samenzyn, n.l. om te klagen over zonde en tekortkomingen, te bidden om verge ving der zonde, om genade, wysheid, oot moed en wat de mensch verder noodig heeft; om te danken voor de weldaden, welke God aan onwaardige schepselen be- wyst. De tekst behandelend, wees spr. op Christus ln het midden van het kruishout en Christus in het midden der gemeente Na de predikatie, welke in het teeken van de ïydensweken stond, richtte ds. Jongebreur zich achtereenvolgens tot da Jacobs,als bevestiger en vaderiyken vriend, ds. Goverts, als consulent, ds. Ver kerk, als vriend, burgemeester Baan, ala vertegenwoordiger der burgerhjke ge meente en ds. de Haan, als zwager. Aan de Kerkeraad, de notabelen en kerkvoog den bracht spr. dank voor het ln hem ge stelde vertrouwen en de goede ontvangst. De toespraken werden beantwoord door ds. Goverts, ds. De Haan en den heer K. Verheul, die namens de Kerkeraad het woord voerde. Op verzoek van den laat- sten spr. zong de gemeente staande de bekende zegenbede uit Ps. 134. Beide malen was het kerkgebouw over-» vol. NED. HERV. KERK. HEI- en BOEICOP. Dinsdag 12 April, 's avonds 7 uur, Ds. J. C. Terlouw, van Garderen (beroepen Predikant). NIEUW-LEKKERLAND. Donderdag 14 April, n.m. 1.30 uur, Ds. Joh. van Dors- sen. Huweiykslnzegening. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 13 April, 's avonds 7 uur, de heer J. H Boogaard. CHR. GEREF. KERK. NÏETJWPOORT. Woensdag 13 April, 's avonds 8 30 uur, Ds. M. Visser, van Bunschoten. SLIEDRECHT. Dinsdag 12 April, n.m. 3 uur, Ds. Smits. Huweiykslnzegening. GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Woensdag 13 April, 1 av. 7 uur, Ds. R. Kok, van VeenendaaL VRIJE GEREF. GEM. GIE3SENDAM. Donderdag 14 April, 's avonds 6.30 uur, Ds. B. Hennephof, van Schevenlngen. EVANGELISATIE. GROOT-AMMERS. Evangelisatiegebouw Van As. Donderdag 14 April, 's avonds 7 uur, Ds. Blaak, van 8t. Filipsland. SLIEDRECHT. Dinsdag 12 April, av. 7.30 uur, Onderlinge Samenkomst. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag 10 AprlL le klasse: Moercapelle 1—Bergambacht 1 1—2 Gouderak 2Gouda 4 uitgesteld Groeneweg 1Groot-Ammers 1 20 Overgangsklasse: Nieuwkoop 1—O.NA. 4 3—2 Moordrecht 2—Haastrecht 2 1^9 Beslissingswedstryd 2e plaats: Dilettant 2—Stolwyk 1 0—3 2e klasse A: O.NA. 5Waddlnxveen 2 21 Gouda 5Bosk. Boys 2 6—1 2e klasse B: Schoonhoven 3—Olympla 4 uitgest. Nieuwerkerk 2—Ouderkerk 1 4—0 3e klasse A: Bosk. Boys 3—Nieuwveen 2 0—5 O&A. 7—Bodegraven 3 102 Gouda 6—G.S.V. 4 3—3 3e klasse B: G.8.V. 5—Olympla 8 2—4 Bosk. Boys 4O.N.A. 8 25 Moordrecht 3Moercapelle 2 14 Zwervers 3Ammers tol 2 12 3e klasse C: Schoonhoven 4Olympla 5 1—1 Groot-Ammers 2—Bergambacht 2 1—2 Ouderkerk 2Oudewater 3 05 Nieuwerkerk 3—Ammers tol 3 2—6 VOORLOOPIG G.V.B.-ELFTAL. De elftalcommissie van de Goudsche Voetbalbond heeft een voorloopig G.VB - elftal samengesteld, dat a.a. Zondag, op een nog nader te bepalen terrein en te- genparty, een wedstryd zal spelen. D# formatie luidt als volgt: Tuinenburg (Nieuwveen) Remeyer Vlasman (O.N-A.) (Oudewater) Bunschoten Ryneken Luytjes (Stolwyk) (Nieuwveen) (O.NA.) Blok Adrichem Stalvoort (Woerden) (Nieuwerkerk) (Oudewater) Honkoop De Bruin (Gouda) (Nieuwerkerk) Reserves: Kortleve (Groot-Ammers), Liedorp (Stolwyk), v. wyngaarden (Berg ambacht) Nieuw-Lekkerland, Zaterdagmiddag speelde Excelsior II op eigen terrein te gen Unicum IV van Rotterdam. Uitslag 0—5. Excelsior I ging op bezoek by Groo te Lindt I te Zwyndrecht en won met 1—0. Zwerver I van Kinderdyk ging op be zoek by H.S.M. I te Rotterdam en verloor met 1—0. Zwerver II bezocht Geluksvo gels I van Zwyndrecht. Uitslag 2—0 voor Zwerver, MifANDAO 11 ATtm 19** Allen, die iets te vorderen heb ben van-, verschuldigd zijn aan- oi onder hunne berusting hebben behoorende tot de nalatenschap van JACOB BROERE, ln leven Koffiehuishouder te Ouderkerk a.d. IJssel en aldaar overleden 22 Maart *38, worden verzocht daarvan opgave, beuling of afgifte te doen, vóór of op 16 April as., ten kantore van Notaris A. T. v. d. LEEDEN aldaar. Gevraagd: of genegen om te leeren, en kunn. melken en eenig grasmaaien. Zij, die nooit boerenwerk gedaan hebben, onnoodig aan te melden Brieven, onder no. 5640, bureau van dit blad. Btkwoma Timmerfabriek Bouter Zonen Bergambacht Gavriagdt EEN WERKMEISJE, yoor d. en n. Restaurant ZUM KLAUSNER Heerengracht 18 - Den Haag. Voor direct gevraagds FLINKE DIENSTBODE, d. en n. - v. g. g ▼- Mevrouw A. N. VAN ZANTEN, Van Ittersumlaan 20 - Bennebroek M. S. KOSTER Oogarts - Gouda van 14 tot 25 April. te Alblasserdam. BOELHUIS te Gouderak. (Wegens beëüidiging van bedrijf.) Notaris A. T. v. d. LEEDEN te Ouderkerk a.d. Ussel ls voor nemens op Vrijdag- Z2 April 1938, 's morgens ten 10 ure, aan da BOUWMANSWONING A 40 te Gouderak, ln het openbaar te verkoopen: 41 KOEIEN, kalfdragend of gekalfd hebbend, 9 Finken met schets, I twee-jarige Stier, 10 Kalveren. Voorts: Maaimachine, Hoolschud- der, Hooirijven, 2 Boerenwagens, Kruiwagens. Menbruggen, Paar dentuigen. 2 Arretuigen, 2 Schou wen. Waterfornuis. 3 Kaaspersen. 2 Wringtobben, electrische Kam Drankkuipen, Melkemmers, Kaas- plïtnken en Schragen. Staren, Kui pen. Kaasvaten. diverse Handwerkgereedschappen en eenig Huisraad, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 's Morgens vóór den verkoop af- genummerd te bezichtigen. Op de Algemeene Vergadering, gehouden op 7 April 193cS, werden de balans en Winst- en Verlies rekening goedgekeurd. Het dividend is bepaald op f 15.— per aandeel, betaalbaar na 20 April tegen inwisseling van dividend bewijs no. JJ, ten kantore der Waterleiding en bij den kassier A. KOOIMAN te Oud-deijerland. G. VISSER, Directeur. dag Door het enorm succes, dat wij behaald hebben ter gelegenheid van de heropening met de gratis koopuren, hebben wij besloten vanaf Dinsdag 12 April t/m Zaterdag 16 April eiken dag een half uur te laten vast stellen, waarop onze cliënten weer gratis kunnen koopen! Zij, die dus op de vastgestelde tijden koopen, worden in de gelegen heid gesteld, nogmaals hetzelfde bedrag te besteden. De vastgestelde tijden van Zaterdag 9 April waren 's middags van 4.30-5 uur, 's avonds van 8-8.30 uur. SCilOENHANDEL EN REP.-INR1CHTING HAVEN 80 - SCHOONHOVEN De tijden van Dinsdag en Woensdag worden Woensdagavond 8 uur bekend gemaakt voor het speciaal examen „Algemene Handelskennis" Leeftijd voor deelneming minstens 25 jaar. Aanvang Dinsdag 12 April, des avonds 8 uur. Inlichtingen en aanmelding bij T. J. STAM Gleston-Ni.uwk.rk, 183 Het tegen Woensdag 13 dezer aangekondigde Boel huis te Haastrecht is wegens sterfgeval tot Woansdag 20 April a.s. Notaris K. ZEEVAT. D. KERN van alle goede reclame CO ÜRA N TRNRECLA MF rijn de modellen die wij uitbrengen, en over afwer king, kwaliteit en prijs zult U zeker tevreden rijn. DAM ES-COST U-U MS 11" - 15" - 19" 27" - 33" ra hooger. DAMES-MANTELS 9" - 13" 17" 22" 27" 35" ra hooger DAMESJAPONNEN 3" 5" 7" 9" 13" - 19" ra hoogrr. Speciale afdeeling DAMESKLEEDING NAAR MAAT. Exclusieve stoffen! KLEEDING 1 HOOFDSTEEG Rubberzooi. Extra leeren tusschenzool. Leeren binnenzool. Dat Is die extra leeren tusschenzool, die men bij alle Robinsons met rubber-onderwerk aantreft. Die leeren tusschenzool is er voor het behoud van GEZONDE voeten Opdat Uw voeten kunnen „ademen en U dus geen last van „warme" voeten krijgt. En door die leeren tusschenzool zijn Uw schoenen ook veel makkelijker en veel goedkooper te repareerenl Bekijkt U maar eens ROBINSON model 71. Een oerdegelijke zwarte lage schoen met rubberzooi (3'/a maal sterker dan leer) en extra leeren tusschenzool Maten 26/27 Prijzen 2*75 28/31 2.8(5 32/35 3.50 36 39 3.95 Alle heerenmaten (No's 40 t/m 48) f 4.95« De ROBINSON jengensschoenen en de meeste betrtnmodelltn zyn pas flink tn pnjs VERLAAGD.' Terwijl de bekende pnma kwaliteit natuurlijk ten volle gehandhaafd bleef. Die goeie voor Vader en Zoon. BOELMUIS te Birkim oiidA te Ouderkerk ad. Ussel is voor nemens op Woensdag 20 April 1938, 's morgens ten 10 ure, aan de BOUWMANSWONINO B 96 te Berkenwoud e, ln het Westelnde, in het openbaar te ver koopen: 6 MELK- OF KALFK0EIEN, 1 Pink met achats, 2 Kuitkalveren, 10 Biggen. Voorts: 2 Kaaspersen, 2 Wring tobben, Pekelbak met Schragen, Karn, Staren, Kuipen, Kaasvaten, Kaaswagen met Schragen, 2 Kaas standers, Bietenmachine, Hekken en Bruggen, Roeischouwtje met Riemen, Bergvyzel en divers Elke advertentie in dit blad opent kansen op nieuwe klanten! DEN ATURATIE VERGOED1N G ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. B De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de de- naturatievergoeding voor erwten van oogst 1937, welke zyn gedena tureerd in het tydvak van 4 April tot en met 9 April 1938, 1.25 per 100 K.G. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedena tureerd en voldoende aan het stan daardmonster van kwaliteitsklasse C, en 0:75 per 100 K.G. voor voe dererwten, door de telers gedena» tureerd. De steunvergoeding voor veld- boonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestelde eischen voldóen en door telers of handela ren zyn gedenatureerd in genoemd tydvak, zal 2.30 per 100 K G. be dragen. 's-Gravenhage, 8 April 1933 Het verschil. Wat kosten de kamers ln dit hotel, portier? Vier gulden en drie gulden, mynheer. En wat is het verschil? De portier ilchtehjk verbaasd: Een gulden! Coop. Boerenleenbank. Ameide. Donderdag hield de Coöp. Boe renleenbank haar jaarvergadering in de zaal van mej. de wed. Diepenhorst. De voorzatter, de heer T. de Jongh, opende de vergadering. De notulen werden daarna goedgekeurd. De kassier, de heer L. de Jong, bracht verslag uit over het jaar 1937, dat een ruim batig saldo opleverde. Het salaris van den kassier werd weer op het oude bedrag vastgesteld. De heer L. Spek werd als bestuurslid herkozen en de heer H. Diepenhorst als lid van de Raad van Toezicht. Als plaatsvervangende le den ln de Raad van Toezicht werden her kozen de heeren C. A. M. KruUt en Ant. Kool. Benoemd werden voor het nazien van de rekening over het jaar 1938 de heeren H. Vermeulen, C. Labrie en Adr. Muiiwyk en tot plaatsvervangend lid de heer H. Streefkerk Medegedeeld werd dat de begrooting en de verdere onkosten voor het Bankgebouw, waarby aJles is inbegre pen, werd geraamd op f 11.000. Verder werd medegedeeld dat de depositorente is gebracht van 4 pCt. op 3 3/4 pCt. By de rondvraag kwam aan de orde de vraag of het lid buiten de gemeente woonachtig mee mocht doen by de aanbesteding van het Bankgebouw. Besloten werd dat hy mee mocht doen. Aan het bestuur werd een en ander overgelaten. Uitvoering Kinderkoor. Groot-Ammers. „Volharding's Kinder koor" gaf weder zijn jaariyksche uitvoe- d.ng in de zaal van den heer G. van As. Daar de directeur, de heer Oskam, niet aanwezig kon zyn, werd deze avond ge leid door den heer J. Fredrikze. Met \reugde werd geconstateerd, dat de zaal goed bezet was. Nadat de voorzitter een kort openings woord had gesproken, werd overgegaan tot de zangnummers, om hierna een too neelstukje op te voeren. Op schitterende wyze kweten de kleinen zich van hun taak, zoodat de lachspieren van het pu bliek aanhoudend ln beweging waren. Nadat de kinderen hoofd voor hcofd hun beste krachten hadden gegeven aan het tooneelspel, werden nog enkele zangnum mers ten beste gegeven, die by het pu bliek uitstekend in de smaak vielen en met luid applaus werden bekroond. De gezellige avond werd besloten met een bal. Hoornaar. De jaariyksche landverpach ting had de volgende u.tslag: Voor de dia conie: 1. Achter B. Bor (meuw perceel! B. Bor f 103; 2. Rauwe Hoek B. Bor (162) f 170; 3. Smalle Morgen G. A. Stek (72) 90; 4. De Morgen, M. Boom, (82) f 90, 5. Vier Hond A. Boom (52j f 62; 6. Oostzee W. Bor (126) f 160, 7. Beemdsche Kade W. A. Verspui (60) f 62; 8. vyfdehalf- hond J. Kwakernaak (66) f 80; 9. De Streep M. Boom (32) f 37. Voor de polder: Bloklandsche Weg 1 G. A. Stek (5) f 9; Bloklandsche Weg 2 A. Vonk (1) f 5; Nolweg, G. den Braven (2) f 2. Groene Weg. Geen bod. Klaversche Weg D Heykoop (10) f 17. De prijzen tus schen haakjes zyn die van het vorig jaar. Binnenkort zal tot electrificatie van de Groene Weg worden overgegaan. Aan de eene zyde van de weg zullen de op gaande boomen moeten verdwynen. Hoogheemraad. Lexmond. Met ingang van 1 Mei is tot hoogheemraad van het hoogheemraad schap de vyiheerenlanden benoemd de heer H. F. den Hartogh, te Lexmond. „Gestolen boomen". Schclluinen. De boomen langs de Nol- weg biyven do belangstelling van publiek en van jusUt.e vragen. Eerst heeft een landbouwer enkele boomen afgezaagd; daarna heeft het polderbestuur een pro ces aanhangig gemaakt over het eigen domsrecht der boomen, waarby deland- bouwer heeft toegegeven zonder zyn aanspraken te hebben opgegeven. Kort geleden hebben we gemeld, dat een onb.kend gebleven dader z.ch schul dig heeft gemaakt aan ernstige bescha diging van twee mooie boomen door vuur en door afsnyden van schors. En thans kan iedere voorbyganger op een bordje in duideiyke letters de woor den „Gestolen boomen" lezen. Het bordje is geplaatst op het land van bovende- doelden landbouwer, alleen door 'n sloot van de boomen gescheiden. Vrydag is ten overstaan van nota ris Brouwer uit Gorkum de Jaariyksche verpachting van de wei- en hooilanden der Hervormde Diaconie gehouden. Da gezamenlijke pachtprUzen bedroeg f284? of 24 pCt. meer dan in het vorige jaar.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2