9 Onver klaarbaar lage drukwerkprijzen Plaatselijk nieuws! Gemeenteraden Plaatselijk nieuws S. W. N. VAN NOOTEN Gemeenteraden B VRIJDAG 22 APRIL 1933 O. B. K. Langeruigreweide. Op 3 Mei is het 10 Jaar geleden dat op Initiatief van den heer A. t Lam, thans wonende te Soest en den heer D. C. van Manen het fanfare corps „Oefening Baart Kunst" werd op gericht. Verschillende besprekingen zijn voorafgegaan. De oprichtingsvergadering was zeer druk bezocht; de behoefte aan een muziekvereeniging werd hier gevoeld. De vereeniging had, na de oprichting, met vele moeilijkheden, vooral financieele, te kampen. Ondanks het gaan en komen van leden, is thans onder de bekwame leiding van den heer G. J. Bouwman uit Gouda, de vereeniging op hoog peil ge bracht. Alhoewel de zorgen nog vele zijn, wil zij haar 10-jarig bestaan niet onop gemerkt voorbij laten gaan. Op 3 Mei zal in Het Groene Kruisgebouw te Drie- bruggen een jubileumuitvoering plaats hebben. Dien avond zullen tevens optreden de heer L. Bameveld, humorist en Jo Sirre, accordeonnist. In de; gewone collecte tijdens de dienst in de Ned. Herv. Kerk van Waar der zijn extra giften gecollecteerd van f 10 en f 50 voor de diaconie-armen en nog een gift van f 50 voor de kerk. P aasch - uitvoering. Nieuwerkerk ad. UsseL Tweede Paasch- dag werd in de Ned. Herv. Kerk een Paaschuitvoering gegeven, welke zeer goed slaagde. Opgevoerd werd „De Paaschcantate", samengesteld door Alex. Schelle vis. Medewerking verleenden het Chr. Gem. Koor „De Lofstem", het meis jes- en kinderkoor „Het Rozenknopje", aan het orgel Gerard Diemen, piano B. Velthuizen, het geheel stond onder leiding van Alex. Bchellevis. Het Evangelie werd gelezen door ds. Vollenweider. De talrijk aanwezigen heb ben genoten zoowel van de zang van het groot- als van het klein koor, terwijl de begeleidende orgel- en pianomuziek in het groote kerkgebouw goed tot haar recht kwam. Waren de Kerstwijdingsavonden, welke de Lofzang organiseerde steeds een suc ces, de gehouden Paaschuitvoering viel niet minder ln de smaak. Duivensport. Mice vierkerk ai. Uasel. Zondag hield de postduiven vereeniging „De Luchtbode" een wedvlucht van Geldermalsen, afstand 55 KM. Duiven los 9 uur; aankomst le duif 9.48.38; laatste duif 10.6.4. De prij zen werden als volgt behaald: 1, 2, 5, 7 en 12 P. Hoogendoom; 3 en 13 J. van Vliet; 4 en 6 Joh. Stolk; 8 en 10 T. Bouter; 9 en 11 M. den Toom; 14 en 1< L van Reeu- wijk; 17 A Hoogerwaard; 13 J. Muit; 18 Joh. v. Vlanen; 19 H. C. Heikoop. De postduivenvereeniglng „De Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Geldermalsen, afstand 55 KLM. Duiven los 9 uur; aan komst eerste duif 9.41.05; aankomst laat ste duif 10.01.11. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 8, 17 en 29 J. A. Kauf- feld; 2, 3 en 26 J. van Leunen; 4, 6 en 13 N. de Man; 5 en 9 P. P. Heikoop; 7 H. Klelbeuker; 10 B. Rademaker; 11 H. Sterk 12 P. Verhoef; 14 B. Mudde; 15 en SO W. Wijnen; 16 en 20 A Groenendijk; 18 C. A de Koning; 19 A. de Groot; 21, 22 en 25 A Streef; 23 J. C. v. Herk; 24 E. Leef- lang; 27 D. Heuvelman; 28 A. Burggraaf; 31 J. A Heuvelman, 32 J. Schel, 33 G.® Kauffeld; 34 8. Haaenbroek; 37 Gebr. Compeer; 35 E. D. v. Vliet; 38 Fr. Ha zen broek, 39 J. Stolk. Gevonden: een zoo goed als nieuwe regenpijp; terug te bekomen bij A Ver hoef, Hoofdweg E 7. Na aanbesteding werd aan den tim merman-aannemer, den heer T. Terlouw, voor de som van f 3115, opgedragen het verbouwen van een boerenwoning ln 2 woonhuizen aan de s-Gravenweg voor re kening van den heer F. in 't Hout. Onder aannemers zijn de heeren: J. de Wit voor metselwerk; M. Kersbergen schilderwerk; Ph. Dijksman smidswerk; O. van Wijn gaarden loodgieterswerk, allen alhier. Wedvlucht. Ouderkerk a.d. IJssel. De postduiven vereeniglng „De Snelpost" opende het wedvluchtselzoen met het houden van een vlucht met oude duiven van Zeven bergen (N.-B., afstand 34 KM.). Deel name 54 duiven. Aankomst le duif 2.07.14 uur; laatste 2.10.36 uur. De prijzen wer den als volgt behaald: 1, 2, 7, 8 en 12 Jae. v nader Ham, Kimpen a d. Usael; 3, 6 en 11 J. van der Linden, Idem; 4 en 13 J. van Meijeren; 5. H. A. Opschoor; 9. G. de Boer, Krimpen a.d. Lek; 10. J. Slinger land. Paasehschietwedstrijd „Joubert". Ouderkerk a.d. IJsseL De door de schlet- vereeniglng „Joubert" gehouden Paasch- schletwedstrijd had de volgende uitslag: Klasse A (Meester-Flobertschutters) le prijs A P. Sterk 54 punten; 2e prijs P. Blonk ft) 53 punten; 3e prijs N. van Wijk 52 punten; 4e prijs A Holdermans 51 p.; 5e pr. G. Spoormaker 50 p.; 6e pr. C. Vuijk 49 p. Klasse 13 (scherpschutters le klasse) le grjjs A yank-Woordegraaf 54 p.; 2e pr. C. Vermeer 51 p.; 3e pr. P. Goudriaan Az. 51 p.; 4e pr. Ant van Soest 49 p. Klasse C (scherpschutters): le prijs T. Blonk 51 p.; 2e prijs J. Verkaik 47 p.; 3e pr. W. Vermeer 42 p.; 4e p. J. Oostcrom 42 p.; 5e pr. C. Heuvelman 41 p.; 6e pr. A. Vonk-Noordegiaaf 40 p. Geluksbaan: le prijs Hendr. Dekker 883 punten; 2e pr. Ant. van Soest 808 p.; 3e pr. A. P. Sterk 795 p.; 4e pr. P. Blonk 783 p. (t); 5e pr. C. Horsman 747 p. R.K. Kieavereeniging. Oudewater. In de door de R K. Kiesver- eeniging gehouden jaarvergadering bleek uit het financieel verslag dat in 1937 ont vangen ls f 268,66, uitgegeven f 219,64, zoo dat een batig saldo van f 49,22 kon wor den geboekt. De secretaris memoreerde in zijn Jaarverslag het overlijden van den heer J. Nederend, die vanaf 1899 be stuurslid der afdeellng ls geweest In deze vacature werd voorzien door de verkie zing van den heer C. Nederend te Pape- kop. B. V. L. Oudewater. Bij de door de B. V. L. af- deeling Oudewater gehouden Paasch- schietwedstrijd, werden de prijzen als volgt gewonnen: Klasse A: le pr. J. v. d. Bree; 2e pr. Fl. Mullink; 3e pr. J. Groeneweg; 4e pr. C. de Lange, 5e pr. W. VermeiJ, 6e pr. A Hoogendijk. Klasse B: le pr. L. Hoogenboom, 2e pr. A Moesman, 3e pr. L. Boere, 4e pr. Adr. Boele, 5e pr. B. v. d. Hoogen, 6e pr. N. Arends, 7e pr. K. de Graaf. Klasse C: le pr. A Slijnman, 2e pr. J. Dijkman, 3e pr. S. v. d. Klis, 4e pr. J. v. As, 5e pr. M. v. Dijk. Klasse D: le pr. W. Bode, 2e pr. E. Stuart, 3e pr. H. Vennnekatte; 4e pr. A J. Guddee, 5e pr. K. Knol. Klasse E: le pr. C. Stolwijk, 2e pc. J. Vendrig. Bergambacht. Raadsvergadering op Maandag 11 April. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER opent de ver gadering en leest het gebed...Alvorens over te gaan tot lezing der notulen wil de voorzitter een mededeeling doen, wel ke de heeren wel van andere zijde be kend zal zijn, doch hij wil dit alsnog ln deze vergadering zeggen. In de loop dezer maand wordt spr. 65 jaar en daar door rust op hem de plicht zijn ambt neer te leggen. Dientengevolge heeft hfl de vorige week aan de Koningin eervol ontslag als burgemeester van Bergam bacht gevraagd. Vervolgens worden de notulen gele zen en goedgekeurd. Vow deze vergadering ls om. inge komen een dankbetuiging van de Ko ningin voor de aangeboden gelukwen- schen met de geboorte van Prinses Bea trix. Verder een bericht, dat Ged. Sta ten de gemeente rekening 1936 hebben goedgekeurd; evenals de gemeentebe- grooting voor 1938. Voorts hebben Ged. Staten tot 1 Jan. 1940 vrijstelling ver leend van de verplichting tot het geven van lichamelijke oefeningen op de school (vak J). 2Fot controleur bij de steunverleening hpbenoemd de heer A Hogendoorn te Bodegraven met ingang van 1 Maart JL Hij is aangesteld voor vier gemeenten. B. en W. deelen tenslotte mede, dat zij gepoogd hebben een 3 percentsleening aan te gaan tot aflossing van de 4 per- centsleeningen, welke poging niet is ge slaagd. Punt 2 der agenda is een voorstel van B. en W. Inzake extra hulp aan werk- loozen over 1938 ln de vorm van klee ding, dekking en schoeisel. De minister heeft geschreven, dat ge geven zal worden f 5 70 per werklooze. Het gemiddeld aantal werkloozen be draagt 55. Per B-boer wordt gegeven f* 1.50 en per C-boer f 3. Deze bedragen worden geheel door het ministerie van Econ. Zaken betaald. Van de gemeente wordt gevraagd f 2 per werklooze. Het voorstel wordt aangenomen. Volgt een schrijven van Ged. Staten, om het oordeel van de raad over de ln 1934 uitgebrachte adviezen van den raad en de commissie uit de ingezetenen over de grenswijziging tusschen deze gemeente en Schoonhoven B. en W. meenen dat geen bijzonder advies behoeft te worden uitgebracht. Zij staan nog op hetzelfde standpunt als in 1934. De heer v. d. DOOL meent, dat het oordeel van de raad anders was dan dat van de commissie. De raad heeft des tijds gezegd, dat hij er zich noodgedwon gen bij neer zou leggen. Weth. BLANKEN zegt, dat met Schoonhoven overeengekomen was, dat de grens tusschen belde boerderijen zou komen en zoo recht naar de Vlist loo- pen. De heer v. d. DOOL heeft de indruk gekregen, dat men er in Schoonhoven ook niet happig meer op is. Er komt ln Schoonhoven door de ax. opheffing van het spooremplacement veel grond vrij. De VOORZITTER antwoordt daar op, dat B. en W. zullen schrijven, dat men het liefst van deze grenswijziging af zou komen. Overigens blijven B. en W. bij hun meening, dat men niet dan noodgedwongen in de annexatie zal be rusten. De heer BOER wijst er op, dat hij destijds alleen tegen het advies van de raad was. Zou het hiet goed wezen, dat de raad nu in zijn geheel er tegen stem de? Weth. BLANKEN deelt nog mede, dat de annexatie oorspronkelijk grooter was opgezet, tot aan den Hem toe. Later is het project ingekrompen en daarom hebben B. en W. ook op advies van den heer Van Boeijen (destijds Gedeputeer de) er zich bij neergelegd. De VOORZITTER merkt op, dat Schoonhoven een ander inzicht gekregen heeft inzake deze kwestie. De heer W. S. VAN DAM vraagt of het niet nuttig zou zijn indien de raad zich uitsprak tegen elke annexatie. De heer A. D. OSKAM meent, dat er destijds heel wat bezwarende bepalingen voor Schoonhoven bestonden. Daar zit ten ze nu ook mee. Het voorstel van B. en W. wordt Z-h. st. aangenomen. Aan de orde ls dan een adres om sub sidie in de kosten van consultatiebureaux voor zuigelingen, van het bestuur van de afd. Bergambacht-Ammerstol van Het Groene Kruis. Er zijn twee consultatiebureaux De bijdrage van de provincie is Jaarlijks verminderd en bedraagt nu f 1.25 per kind. Daardoor krijgen de doktoren een veel lager bedrag, uitgekeerd, hoewel zij hetzelfde werk. doen. In Het Groene Kruis heeft men de on billijkheid Ingezien en besloten aan de gemeenten Bergambacht en Ammerstol een bijdrage te vragen resp. van f 100 en f 25.—. B. en W. stellen voor f 50 bij te dragen. Aldus wordt z.h.st. besloten. Punt 5 ls een voorstel tot verlaging van de krachtstroomUrieven van het gem. electr. bedrijf. Voorgesteld wordt, de tarieven te ver lagen, omdat enkele bedrijven reeds overgegaan zijn tot het ln bedrijf stellen van een ruw-ollemotor, met het oog op de hodge stroomtarieven. De verminde ring aan Inkomsten wordt geraamd op f 518 per Jaar. De heer v. d. DOOL zegt ,dat ook de kleine industrie zoo zwaar belast wordt. Er zijn er velen, die onder de categorie van minder dan 500 K.W.U. vallen. Men dient met de belangen van den midden stand evengoed rekening te houden. De VOORZITTER merkt op, dat 500 K.W.U. dan ook een gering aantal ls en het voorstel is meer gericht op de grootverbruikers. Weth. BLANKEN zegt, dat gedaan is, wat gedaan kon worden. Verder durf de de commissie niet gaan. De heer v. BUUREN wijst erop, dat hoe goedkooper de stroom is, des te meer kans er is, dat de fabrieken kunnen blij ven draaien. Het lichtstroomtarief van 35 ct vindt spr. echter schreeuwend hoog. Hij wijst nog op Stolwijk, dat goedkooper is. Spr. begrijpt niet, dat we niet wat naar beneden kunnen met de prijs. Weth. BLANKEN zegt, dat de heer v. Buuren ieder Jaar het winstcijfer kan nagaan en dat is zoo groot niet Het be drijf moet rendabel zijn. De winst is slechts op f 1800 over 1938 geraamd. De VOORZITTER wijst er op, dat het platteland Inzake electriciteit altijd duur uit to. De groote steden maken uit de winsten van de bedrijven den sluit post van do begrooting. Gouda kan zijn Inwoners van goedkooper stroom voor zien, dan wij, zegt spr. Het platteland moet veel kosten betalen voor de distri butie door de groote kosten van het net enz. Men kan geen vergelijking met de stad maken. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.sl aangenomen. Daarop komt aan de orde een voorstel van B. en W. om A van de Velde voor „vast" aan te stellen bij het electricl- teitsbedrijf tegen een jaarl. belooning van f 1100. V. d. Velde is reeds 6 jaar in losse dienst; thans stellen B. en W. voor hem vast te benoemen. Het voorstel zal op verzoek van den heer v. Buuren be handeld worden ln besloten zitting, na afwerking der agenda. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden goedgekeurd. De uitkeering ingev. art. 103 L.O. wet 1920 aan het bestuur van de Bijzondere school over 1936, wordt vastgesteld op f 9 7489 per leerling. Naar aanleiding hiervan zegt de heer v. BUURÈN, dat de OL. School 's avonds voor allerlei doeleinden gebruikt wordt. Dit kost geld. Wordt dit bprekend als een uitgave voor de school of voor de gemeente? Opgemerkt wordt, dat B. en W. daar over gesproken hebben. Het bedrag der kosten voor verwarming en verlichting moet inderdaad afgetrokken worden. Daartegenover staat, dat de leermidde len van de opgeheven 2e O.L. School ge geven zijn aan de le OL. School en niet in rekening gebracht, wat feitelijk tot schade van de bljz. school was. Het be stuur van de bijz. school heeft daar niets van gezegd en daarom hebben B. en W. billijkerwijze de kosten van die verwar ming enz., in de rekening opgenomen. In het volgende drie-jarige tijdperk zal dit niet geschieden. B. en W. stellen nog voor ln de bouw verordening op te nemen, dat woningen aangesloten moeten zijn aan de drink waterleiding, tenzij ze op meer dan 100 M. van de hoofdbuis der waterleiding staan en de waterleiding de kosten voor die 100 M. niet wil dragen. Dit besluit moet genomen worden in verband met het besluit van de waterleiding inzake verplichte aansluiting. Per. 1 Aug. moet ook iedere bestaande woning aangesloten zijn. De heer v. d. DOOL vraagt den ter mijn nog met een jaar te verlengen. Des Hlda heelt men een teonjln na 9 jaar gevraagd. De VOORZITTER zegt, dat dit wel in de raad besproken ia, doch het bestuur van het waterleidingbedrijf heeft er niet aan gewild. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Hierna gaat de raad over in besloten zitting. Na afloop daarvan stellen B. en W. voor, den heer v. d. Velden vast aan te stellen bij het GEB. tegen een salaris van f 1100 per jaar, Ingaande 1 Juli *38. Aldus wordt zonder h. st. besloten. Hierna sluiting. Lakkirkerk. Gemeenteraadsvergadering op Woens dag 13 April, onder voorzitterschap van burgemeester C. G. Roos. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter wor den de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Ged. Staten hebben goedge keurd het raadsbesluit tot aflossing van twee geldleéningen en tot het aangaan van een nieuwe geldleening. Eveneens is goedgekeurd het raadsbesluit tot be stemming van grond ln Schuwacht tot bouwterrein. Verder is koninklijk goed gekeurd het raadsbesluit tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelas ting. Nog ls ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarin deze berichten, dat zij ln verband met de financieele positie der gemeente niet hun goedkeuring kun nen verleenen aan het raadsbesluit tot het geven van een gratificatie aan den oud-gemeente-opzichter. Derhalve ver zoeken zij deze post van de begrooting af te voeren. De heer NEEF zou willen voorstellen dat de raad van deze beslissing in be roep ging. De VOORZITTER: Waar? Damheer NEEF meent, dat men bij de KrowiTin beroep moet gaan. De^VJJORZITTER gelooft niet, dat men voor een dergelijke uitspraak van Ged. Staten bij de Kroon ln beroep kan gaan. Als Ged. Staten de heele begroo ting niet goedkeuren, kan men in be roep, maar als men in Den Haag wil dat een bepaalde post geschrapt wordt, to er geen enkele wettige reden, om ln beroep te gaan. Verder acht spreker het de grootst mogelijke onzin om met dergelijke futi liteiten bij de Kroon aan te komen. Bo vendien gelooft hij. dat het niet kan ook. De heer NEEF verlangt stemming over zijn voorstel om ln beroep te gaan. De manier waarop den betrokken amb tenaar zijn gratificatie wordt ingehou den, bevalt spr. niet. De VOORZITTER zegt, dat, wat de heer Neef wil, niet aan de orde is. In het afgeloopen Jaar is er betreffende de gratificatie al genoeg gelasterd en gelogen, spr. wil er dan ook geen woord meer over hooren. De heer DE JAGER zegt, dat t hem spijt voor den betrokken ambtenaar. Men heeft aan twee personen een toeslag ge geven en van één hunner wordt die weer afgenomen, terwijl de ander ze blijft be houden. De VOORZITTER wijst erop, dat hy de vraag of Ged. Staten soms met twee maten meten, niet kan beantwoor den. Spr. waarschuwt ertegen zich te la ten gebruiken voor kleinigheden als de onderhavige kwestie. Spr. is van plan nooit meer een voorstel te doen om iemand een gratificatie te geven; omdat de raad te goed was, heeft dat aanlei ding gegeven tot allerlei laster. De heer NEEF zou toch willen voor stellen De VOORZITTER: Het voorstel van B. en W. Is aan de orde en komt ln stemming. Het voorstel van B. en W. om de des betreffende post van de begrootlng te schrappen, wordt aangenomen met 92 stemmen. Tegen de heeren Neef en De Jager. Volgt het voorstel tot het verleenen van eervol ontslag uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Prinses Beatrix school, aan den heer J. A Lok, wegens zijn benoeming tot leeraar aan de Am bachtsschool te Leeuwarden. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. De VOORZITTER brengt 'n Voord van vriendelijke dank aan het adres van den heer Lok voor zijn werkzaamheden in deze gemeente verricht. Aan de orde is daarna de benoeming van een onderwijzer aan de Prinses Bea trix school voor UL O. onderwijs. Na overleg met den inspecteur van het la ger onderwijs te Gorinchem dragen B. en W. ter benoeming voor den heer A Kunst, onderwijzer aan de openbare school te St. Phllipsland. De heer Kunst is in het bezit van de hoofdakte, eind diploma HB.S., 5-Jarige cursus, akte wiskunde L. O. en Middelbaar Onderwijs K L De VOORZITTER voegt hieraan toe dat B. en W. het voldoende vonden met een voordracht van één persoon te komen, gezien de capaciteiten en be voegdheden, waarover de heer Kunst be schikt en mede door het feit, dat in de ze tusschen het gemeentebestuur en den inspecteur volledige overeenstemming bestaat. De heer DE JAGER vraagt of het niet wat vreemd is, met een voordracht van één persoon te komen. De VOORZITTER antwoordt, dat dit wel eens meer gebeurd is. De heer BERGER zegt, dat het eenigszins vreemd aan doet, dat bij de vorige benoeming van een onderwijzer sollicitanten werden opgeroepen, hoewel men toen vooraf wist, wie men nemen zou, terwijl nu met een voordracht van één persoon gekomen wordt. De VOORZITTER zegt, dat het verschil hiciin zit, dat bij de benoeming van den heer Hoogenboezem alleen de raad wist, wie men nemen zou, zoodat men toen niet buiten een oproep van sollicitanten kon, terwijl nu ook de in specteur zich met het voornemen van B. en W. heeft kunnen vereenigen. De heer NEEF merkt nog op, dat de raad zoo aardig voor spek en boonen komt te zitten. De heer BERGER vraagt of men mr aan denkt rekening te houden met het bezit van de landbouwacte bij eventueo- le sollicitanten. De VOORZITTER zegt, dat hi] 1 daarover reeds met den Inspecteur ge had heeft, maar als men een schoolhoofd neemt, moet dat ln de eerste plaats een „man van de school" zijn. Iemand kan bijv. een kranig landbouwonderwijzer zijn, maar als schoolmeester minder be- teekenen. Bij oproepen voor sollicitanten laten B. en W. altijd vermelden: het be zit van de acte landbouw is gewenscht. Bij de onderhavige benoeming heeft men dit groote voordeel, dat de benoemde di rect na de Paaschvacantie in functie kan treden, wat van groot belang is Jn ver band met het as. examen. De heer NEEF vindt de methode om met een voordracht van één persoon te komen, verkeerd. De VOORZITTER merkt op, dab B. en W. bij benoemingen altijd trach ten de besten die er te krijgen zijn in aanmerking te doen komen. Het blijft derhalve eender of men uit drie perso nen kiest, of er slechts één heeft te be noemen, wanneer de raad tenminste vertrouwen in B. en W. heeft. Men moet het toejuichen, dat de zaak zoo vlot van stapel loopt. Het voorstel van B. en W. wordt meO alg, st. aangenomen. De VOORZITTER dankt voor het vertrouwen van de raad en zegt er vast van overtuigd te zijn, dat de gemeente groot voordeel van deze benoeming zal hebben. Volgt het voorstel tot ruiling van grond met den heer Adr. van Breeningen. Bij uitmetingen ls gebleken, dat bij dePrin» Bernhard School de gemeente ten be hoeve van da publieke dienst eenige grond in gebruik heeft, welke toebehoort) aan den heer Adr. van Breeningen, ter wijl omgekeerd de heer van Breeningen gebruik maakt van grond, welke aan do gemeente toebehoort. Men wil nu aan deze toestand een eind maken door mid del van ruiling. Het desbetreffend voor stel van B. en W. wordt z. h. st. aange nomen. Het voorstel tot verhooging van heb bedrag voor het schoonhouden der Ko ningin Wilhelminaschool nemen B. en. W. terug om het nog eens te bekijken. Er blijkt een kleine vergissing in t speB te zijn. Z. h. st. worden nog aangenomen het voorstel tot wijziging van de veror dening op dé hondenbelasting, tot aan vulling van het ambtenaren reglement* en betreffende extra hulp aan werkloo zen, krachtens besluit van de minister» van sociale en economische zaken. Hiervoor wordt op voorstel van B. em W. een bedrag van f 302 beschikbaar ge stéld. Volgt het voorstel tot het verleener| van een credlet ln verband met het axu 40-jarlg regeeringsjublleum der konin gin. B. en W. stellen voor beschikbaar t* stellen 660 maal 25 ct., vermeerderd met) f 50 dus in totaal f 215, waaruit voor feestelijkheden op de scholen en voor eventueele andere doeleinden ter gele genheid van het Jubileum kan wordei» geput, mits en nadat gebleken is, dati vanwege particulieren eveneens bijzon dere prestaties met het oog op de aai feestelijkheden worden verricht. De heer NEEF zegt, de vorig® keet» voor een dergelijk crediet gestemd t« hebben, maar hy wijst erop, dat derge lijke aanvragen toch geen gewoonte moe ten gaan worden. Zoo blijft men aan do gang. De VOORZITTER zegt, dat hij er niet voor zou zijn, dat de gemeentekaa al te ruim zou worden opengesteld voor dergelijke uitgaven, maar een kleine bij drage voor het koninklijk huis, mag men niet achterhouden. Spr. meent dat Juist door het nationaal karakter van de a-s. jubileum-feesten de gift gerechtvaardigd zal worden. De heer B E R G R sluit zich bij do woorden van den voorzitter aan. Een kwartje per leerling is niet te veeL De heer NEEF vreest dat iets derge lijks een gewoonte gaat worden. De VOORZITTER wijst erop, dab het doen van deze uitgaven wel een ge woonte moet worden ten opzichte varx het Koninklijk Huis. Het voorstel wordt aangenomen. Zonder discussie worden nog 'aangeno men het voorstel tot het aangaan var* een nieuwe overeenkomst met de N.V. Gekro, Destructiebedrijf te Overschie ei*,1 het voorstel tot het aangaan van eenge-l meenschappelijke regeling inzake de L. O. wet 1920 met de gemeente Berken-' woude. Rondvraag. De heer DE JAGER wil er attentoj* maken, dat eenige vergaderingen terug* de heer Neef gesproken heeft over do toestand aan de stoep bij de Bewaar school, waar een hekje staat, dat een sta in de weg is. Spr. merkt op, dat daaraan iets gedaan moet worden. De VOORZITTER zegt, dat er al reeds iets aan gedaan is. De eigenaar voelde er echter niets voor het hekje op te ruimen en de gemeente zou door het ordenen van de toestand op kosten ge jaagd worden, die een en ander niet zouden rechtvaardigen. Men zal de zaak echter nog eens bekijken. Daarna sluiting. 0 De uitbreiding van de kom. Alblasserdam. Voor de tweede maal hebben Ged. 8taten hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot uit breiding van de bebouwde kom tot de Kortlandsche brug, daar dat besluit ln strijd wordt geacht met de geest van de woningwet. Alblasserdam. De Minister van Soc. Zaken heeft als werkverschaffingsobject het uithalen van slooten, onderhouden van grienden, hetwelk is begroot op f 10.000, goedgekeurd. Enkele particulie ren hebben reeds een aanvraag by het gemeentebestuur ingediend. In het ziekenhuis zal een consulta tiebureau voor zuigelingen worden ge vestigd. Alblasserdam. Gevonden: een rechter- dameshandschoen; een bruin lederen damesportemonnaie; een houten tabaks pijp; een sleutel; en een paar regenpU- pen. Aanbesteding. Giessendam. De architect W. van der Laan te Papendrecht heeft aanbesteed het afbreken van een oude boerderij en het bouwen van een nieuwe alhier. Inge schreven werd als volgt: Perceel I en II: G. Noordenne f 8417; A M. Pols f 0325; H. Bakker 8989; A Brandwyk f 9000. Perceel Hl: Gebr. Baron f 5715, C. W. Vink f 6145; A de «wart 5854; A Brand wyk f 5534; M. Baldee f 6755; Gebr. <X A Visser f 5753. Perceel IV: J. Beton f 645; P. de Sprotig f 632; j. Verbaan f 610. Perceel V: Fa. Zwart Se UI ten bogaard t 530; H. van Bennekom f 523. Perceel VI: C. van der Meyden f 285; A Gord f 290. Wielerwedstrijden. Giessendam. Paaschmaandag hield de *en- en toerclub mierwede", traditiege trouw, haar openingswedstryden op de wielerbaan te Neder-Harcjinxveld. De opkomst van het publiek was on danks het gure weer bevredigend en de renners hebben hun beste beentje voor gezet. Begonnen werd met een koppelwed- stryd voor nieuwelingen over 150 ronden. Hierin stratten o.a. Verschuren en Bergs- mA die verreweg de meerderen bleken te zyn, hoewel ook 't „Merwede-koppel" Van den Berg—Kamsteeg uitstekend reed. De Olympische achtervolging tusschen Rotterdam en Merwede werd door de Merwede-renners Suiker, Van Meeteren, Leeuwis en Verbaan gewonnen. Na de pauze werd zooals gewooniyk de groote koppelwedstrijd gehouden en werd een welverdiend succes voor SuikerVan Meeteren, met als goede tweede Bloem— van Vliet. Ook het rijden van Rynbeek en Langevoort uit Dordrecht was niet slecht. De volledige uitslagen zijn: Koppelwedstrijd over 150 ronden met 3 klassementen: 1. VerschurenBergsma 12 P.; op 4 ronden: 2. Van den Berg— Kamsteeg, 3 ronden; op 6 ronden: 3. Dis sel Ryswyk. De overige koppels volgden op meer dan 7 ronden. Giessendam. De korfbalclub Vrienden- Bcilaar behaalde Tweede Paaschdag by de Bondswedstrijden een tweede prijs. Een mooie prestatie. Giessendam. By de personeele wedstrij den, uitgescheven door de turnkring Dordrecht en Omstreken, behaalde mej. B. van Bennekum, lid van de gymnastiek- vereenlging OK.K. het diploma „Turnster graad". Giessendam. De melksiyters hebben de «elk met 1 cent per liter verminderd, zoodat de prys thans 9 cent bedraagt. Giessendam. Voor de zilveren bal-wed- •tryden van de v.v. P.V.V. speelde U.N.O. op Tweede Paaschdag tegen H.B.S. van Hoornaar. Er ontwikkelde zich een aardig spel met U.N.O. sterk ln de meerderheid. Er werden dikwyis aardige aanvallen op gezet, maar tot doelpunten kwam het niet. Met de rust was de stand nog 00. Ook daarna was U.N.O. steeds in de aan val, terwyi HB.S. zich met man en macht verdedigde. Het einde kwam met blanke stand. Met het nemen van strafschoppen daarna was UN.O. gelukkiger, waardoor U.N.O. zich ln de halve finale plaatste, zoodat dan tegen Hoog-Blokland gespeeld ~*1 worden. Giessendam. Het bouwen van een gara ge met woning, voor rekening van den •utobus-ondernemer W. A. van den Heu vel, ls opgedragen het timmer- en met selwerk aan den aannemer H. Bakker al- bier, terwijl de yzerconstructie aan Kloos te Kinderdijk is opgedragen. Het Groene Kruis. Groot-Ammers. De afoeeling Groot- emmers van „Het Groene Kruis" hield Dinsdagavond een algemeens ledenverga dering in de zaal van den heer Van As. De voorzitter, de heer C. Zwart Voorspuy, •pent de vergadering met een harteiyk welkom aan de leden en memoreert in korte trekken de toestand der vereeni ging, Als geheel mag men aannemen fiat Schoonhoven de vereeniging ln 1937 een goed Jaar heeft gehad. Het spyt spr„ dat de wykzuster wegens ziekte verhinderd ls de vergade ring by et wonen en hy hoopt op spoedig herstel. Vervolgens krijgt de secretaris het woord voor het voorlezen der notulen welke onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukker. was een schryven van de afdeeling Streefkerk ln verband met leden van afdeeling Groot- Ammers, die in Streefkerk wonen. Het plan was deze léden af te staan aan de afdeeling Streefkerk, ter tegemoetkoming ln de kosten voor het aanstellen van een wykzuster; dit plan kan geen doorgang vinden volgens den voorz., daar ale leden weigeren lid te worden vau de afdeeling Streefkerk. De contributie van die leden wordt afgestaan als hulp en hiermede nam Streefkerk genoegen Ook ls besloten geen propaganda te maken over de vast gestelde grens, doch dit komt Streefkerk volgens geruchten niet na. Ook is ver zocht een .t.bc.-lid te mogen overschrijven voor hun vereeniging, doch M ls gewei gerd. Besloten werd dit jaar een moedercur sus te houden; hiervoor hebben zich 26 cursisten opgegeven, doch het moeiiyke van de zaak is, dat zuster Hattink alleen 's middags cursus kan geven en niet 's avonds. Geprobeerd zal worden dit nog nader te regelen. De rekening van den penningmeester sluit met een voordeelig saldo van f 1412,46. De heer A. Bouter brengt ver slag uit namens de financieele commis sie en stelt voor den penningmeester te dechargeeren voor zijn beheer. Ook brengt de heer A Bouter verslag uit als afgevaardigde naar de algemeene verga dering te Rotterdam, waarvoor de voor zitter dank brengt. De heer J. Mourlk vraagt enkele Inlich tingen over de rekening, welke de voor zitter hem verstrekt. Ook stelt de heer Mourlk voor de electriciteitscentrale te Dordrecht aan te spreken voor verlaagd tarief voor de hoogtezon. Ook wordt ge vraagd of het salaris van de plaatsver vangende zuster altyd gelijk is en of er soms de laatste maal op het salaris be knibbeld is. De voorzitter antwoordt hier op ontkennend. De heer Verhey komt in de rondvraag terug op de notulen, waarin staat, dat hy zyn voorstel over E.HJB.O. zou hebben in getrokken. Hy biyft echter aandringen op een cursus E.H.B.O. Hierover zal over leg worden gepleegd met den burgemees ter. Uit het jaai*erslag biykt, dat er 1 Jan. 1937 418 leden waren, op 31 Decem ber 1937 436 leden. De wykzuster heeft 1758 ziekenbezoe ken afgelegd, aan TB.C. patiënten 362; kinderen consultatiebureau 87 en hoogte- zon 2. In bruikleen gegeven artikelen 315. Naar gezondheidskolonie gezonden 2. Na dat nog een discussie over de E H B O. is gehouden, sluit de voorzitter de ver gadering. Groot-Ammers. De collecte voor het Leerstoel- en Studiefonds in de Ned Herv. Kerk heeft opgebracht f 55 25. Ruilt nu Uw oude RADIO In! Wy geven f 50 tot f 75 voor het oudste toestel. STOFZUIGERS in prijzen vanaf 30. Tevens het beste adres voor LAMPEKAP- PEN, meer dan 15 modellen, by L VAN ANDEL - Groot-Ammers Telefoon No. 5. Een prima gebruikte Stofzuiger voor f 7AO Gemeenteraad. Hardinxveld. Op Vrydag 22 April zal de gemeenteraad byeenkomen. Behandeld zullen worden: Nadere vaststelling rege ling toelating kweekelingen, verbouw raadhuis; regeling belooning ambtenaar op arbeidsovereenkomst; vaststelling bij zonder rooiiynvoorschrift en voorstel van B. en W. omtrent havenaanleg met 1 os- wal. Dit voorstel is omschreven ln het papport vau <&e laactscommissie yan U November 1932 en is in overeenstemming met de wenschen van belanghebbenden. Visschery. Hardinxveld, De minister van Economi sche zaken heeft besloten ook voor 1938 steun te veneenen aan de kantzegen- en galgvisscheryen. Aan ondernemers, die geuurende ten minste twee weken deze visschery zullen beoefenen, zal op aan vrage een bedrag van f 200 worden uit gekeerd, ter bestrydmg van de bedrijfs kosten, met uitzondering van de loonen. De aanvragen moeten worden ingediend by de Ned. Vlsscherycentrale te "s-Ura- venhage. Bovendien zal voor zalm, welke door kantzalmzegen- en galgvisschers over de afslag te Gorinchem, Woudrichem en Hardinxveld of Kralingscheveer ls afge leverd, een toeslag van f 020 per pond worde» uitgekeerd. Overwogen wordt voor dry f want- en andere zoetwatervisschers eveneens een steunregeling te treffen. Burgerwacht. Hardinxveld. Het bestuur van de Har- dinxvelsche Burgerwacht is thans samen gesteld uit de heeren O. J. Voogel, voor zitter; J. van Duren, waarn. voorzitter; M. Brouwer, secretaris; K. de Boer, pen ningmeester en H. J. van der Vlies, alge meen adjunct. Commandant ls de heer B. J. Verschoor. Mej. M. A. Schalk heeft haar werk zaamheden aan school IV (gJ.o.) hervat, ln verband waarmede den heer D. van Weelden eervol ontslag is verleend als ty- deüjk onderwyzer aan die school. Het gemeenteiyk grondbedrijf loopt, evenals ons gemeenteiyk waterbedryf, fi- n&nclëel heel goed. Op de schuld, welke ln 1932 voor het grondbedrijf werd aan gegaan, n.L f 54.582,40, ls thans zooveel afgelost, dat deze op 2 Mei nog f 18.823,50 zal bedragen. Daarby beschikt het bedryf dan nog over een prachtig complex gron den. De kosten van het waterbedryf be droegen f 193.515,35, sedert de oprichting (1924) ls daarop f 99.337,33 afgeschreven. De heer K. de Boer, gemeente-secre taris, is mede aangewezen voor het afne men van examens ln de gemeente-admi nistratie. Hardinxveld. De op 19 April door B. en W. gehouden aanbesteding „Vergrooting algemeene begraafplaats aan de Aehter- dyk", heeft het volgende resultaat gehad: Ingeschreven werd door 4 aannemers: P. C. Langeveld voor f 6840; H. de Jong voor f 6980; Joh. Mourlk Se CoAann. My. N V. te Groot-Ammers 8900 en Fa. G. van Dyk Se Zn. voor 9580. Hoofdleiding gesprongen. Hei- en Boeicop. Maandagmiddag (Tweede Paaschdag) ontdekte men, dat op de hoek van de Kanaaldyk, naby de Zwaanskuikenbrug, een ernstig lek was in het buizennet van de drinkwaterleiding. De gemeente-veldwachter werd gewaar schuwd, die daarop direct kennis gaf ter bevoegder plaatse. Inmiddels stroomde het water uit de grond en er dreigde zelfs gevaar, dat het troebele water de woningen zou binnen stroomen. Door het hulpvaardig optreden van den arbeider J. de Vor, die op handige wyze de waterstroom een andere richting gaf, waardoor het water door de tuin van den heer S. een uitweg vond, was het gevaar voor de huizen geweken. De Inmiddels gearriveerde fitter van het bedrijf sloot daarna op drie plaatsen de toevoer af, daar bleek dat een hoofd buis door het zakken van een zinker wm dek geraakt. Door het afsluiten werden vier gemeenten van drinkwater verstoken Direct daarna werd begonnen met het her-tellen van het lek, doch eerst de vol gende morgen omstreeks 10 uur was de watertoevoer weer normaal. De vorige week heeft de eerste steunuitkeering voor kleine boeren (steun B) plaats gehad. Twee personen, die daarvoor in aanmerking kwamen ln Groep C (steun in natura) hebben deze eteun ln den vorm van kunstmest even eens ontvangen. Hoornaar. Ten huize van de fa. W. van G. viel de kachelpyp uit de schoorsteen en kwam op het fornuis terecht. Een pot heette koffie werd er afgesllngerd en een zoontje kreeg de inhoud over een been. Per auto ls het ventje ter behandeling naar Dr. Weenink overgebracht. Nieuwland. De heer Golverdingen kwam dezer dagen tot de onaangename ontdekking, dat by hem 10 kippen ont vreemd waren. Van de daders is tot op heden geen spoor gevonden. Noordeloos. De bestuurder van een melkauto, W. B, moest Dinsdagavond op het Laag Eind een langs de weg staande wagen met paard passeeren. Doordat het paard onverwachts op de weg sprong, moest B. te veel uithalen, waarby zyn wagen tegen een paal van het electrici- teitsbedryf reed, welke paal afknapte. Van de auto werd een spatbord bescha digd. Noordeloos. Het bestuur van de Chr. Landarbeidersbond heeft eenige wyzigin- gen ondergaan en het is thans samenge steld uit de heeren: C. Versluis, le voor- m&i .LU Bê& M yfior&ttfifc iêC, Slob, 1e secretaris; J. de Bruyn, 2e secr. en Adr. Bos, penningmeester. Schelluinen. Voor de nieuwe cursus aan de openbare school zyn 12 nieuwe leer lingen ingeschreven tegen 21 ln het vori ge jaar. De gem. zangvereenlging „Volhar ding" heeft besloten, deel te nemen aan het festival, dat op Hemelvaartsdag te Arkel gegeven wordt. De afdeeling „De macht van het klei ne" heeft ten bate van hjders aan val lende ziekte te Heemstede een bedrag van f 19,10 ingezameld. Het afdelingsbestuur bestaat uit de dames J. de Hoop, A. Riet veld, A den Braven en A. de Groot. Raads-agenda. Sliedrecht. De agenda van de raadsver gadering op 25 dezer (aanvang n.m. 7.15 uur) luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken en mededeellngen. 3. Voorstel van B en W. tot toekenning aan het crisiscomité B van een bydrage groot f 2112, voor het jaar 1938 voor extra hulp aan steuntrekkende werkloozen. 4. Idem tot wyziging van het ambtenarenregle ment. 5. Idem tot vaststelling van de re kening van den gemeenschappeiyken keuringsdienst van vee en vleesch over 1937. 6. Idem tot verlenging van den ter- myn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen B 35 en D 262 (oud nummer). 7. Idem tot aankoop van een strookje grond voor wegverbreedlng voor het pand van J. v. Mourlk Se Zn. N.V. 8. Idem tot wijziging van de verordening op de begrafenisrechten (aangehouden in een vorige vergadering). 9. Idem tot wy ziging en hernieuwde vaststelling van de aan C. Prins verleende vergunning voor het spannen van draden voor radlo-dls- tributie. 10. Idem tot hernieuwde verhu ring van een terreintje op de westpunt der uitbreiding aan D. Dane. 11. Idem tot inbreng van gronden in het grondbedrijf. 12. Idem tot vaststelling van een verorde ning ex art. 6 der winkelsluitingswet ter zake het kappers- en barbiersbedrijf. 13. Vaststelling comptabillteltsbedryf. Heog water. Sliedrecht. Zondag 24 April vjn. 12 30 uur; Maandag 25 April v.m. 1.10 uur; Dinsdag 26 April vjn. 2.25 uur; Woensdag 37 April vm. 3 20 uur; Donderdag 28 April vjn. 4.05 uur; Vrydag 29 April v.m. 4.45 uur; Zaterdag 30 April v.m. 520 uur. Zondagsdienst Apotheken. Sliedrecht. Geopend: Apotheek van den Berg. Gesloten; Apotheek Hoogland. Aa. Zaterdag na 10 uur en in de week van 2530 April ook geopend na 8 uur 'z avonds Apotheek Van den Berg. AlblasMrdam. Raadsvergadering op 5 April. Voorzit ter de heer J. van Scheers, burgemees ter. Afwezig de heeren B. Visser en wet houder L. Smit. Na de notulen volgden de Ingekomen stukken, w.o. verschillende goedgekeurde raadsbesluiten. Voorts waren Ingekomen de verslagen der commissie tot wering van schoolverzuim, van de arbeidsbe middeling en het Borgstellihgsfonds, alle over 1937. In de regeling voor het ophalen van asch en vuilnis werd eenige verandering aangebracht, zulks op verzoek van den ophaler. Doordat het werk steeds om vangrijker wordt, bleek een andere wyze van werkverdeeling noodzakeiyk. De begroot, ng, dienst 1937, der ge meente, was door Ged. Staten goedge keurd en voorts was de goedkeuring in gekomen op de conversie der geldleening groot f 103 500. Vervolgens was Ingeko men een bericht, dat de beslissing van de verkoop van grond aan de N.V. scheepswerf „De Noord" was verdaagd, doch de secretaris deelde mede„ dat by dezelfde portefeuille nog bygevoegd was de inmiddels Ingekomen goedkeuring. De heer JONKER vestigde de aan dacht op de risico, die de gemeente ge durende 30 jaar loopt, dat de gelegde ka de kan verzakken. Spr. wilde die bepa ling uit het contract geschrapt zien. De overige leden maakten er geen be zwaar tegen, zoodat het ontwerp onge wijzigd bleef. Voorts werd met algemeene stemmen ter gelegenheid van de feesteiykheden tydens het 40-jarig regeerlngs-jubileum van de Koningin een bedrag van f 0 25 op de begrooting gebracht voor elk schoolgaand kind en voorts voor de even tueel aan te brengen gevelversieringen in de gemeente een bedrag van f 62. Verder moest worden aangebracht een wyziging in de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon over 1938. Het betrof hier een verlaging van 50 cent op het bedrag voor noodza keiyk levensonderhoud. De heer v. d. RHEE meende, dat de steunnorm, zynde f 8.50, al aan de lage kant was en nu moest er voor deze men- schen die uit Maatschappeiyk Hulpbe toon trekken, nog 50 cent af. Spr .vindt dit een te groote sprong, temeer daar deze menschen toch al minder genieten aan crisissteun. De VOORZITTER betreurde dit ook en vond het vreemd, dat men daar nu eerst mee kwam, doch gelukkig wor den er niet velen door getroffen. Daarna kwam aan de orde het voor af wua Burg. en Weth. betreffende vex- VRIJDAG APRIL 19» lenging van het ziekteverlof van den ge meente-ontvanger, den heer P. A. Ste- houwer, met een half Jaar. Spr. hoopte, dat Ged Staten geen aanmerking zou den maken cp het salaris. De heer JONKER vroeg of het wel mogeiyk ls, dat Ged. Staten hier beden kingen tegen maken. De VOjORZITTER zei, dat men over 't algemeen tegenover zulke dingen soepel gestemd is, maar het kan dat aan merking gemaakt wordt; gezien het ge ring aantal dienstjaren, kan men oor- deelen, dat het 3/4-systeem ingevoerd moet worden en ook kunnen zy toepas sing van hernieuwde keuring elschen. Spr. hoopte, dat het niet zou gebeuren en wenschte voorts den ontvanger een spoedig en volkomen herstel zUner ge zondheid toe. De heer v. d. KOOGH vroeg of nu de termyn der benoeming van den tydeiy- ken ontvanger niet moest worden ver lengd. De VOORZITTER antwoordde ont kennend; deze benoeming was gedaan voor het geheele ziekteverlof. Voorts werd mededeeling gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van de verhooging van het bouwvoorschot der woningen, te stichten door de bouwver- eeniging „Beter Wonen" in het Ultbr.- Plan Dam alhier. Vervolgens werd overgegaan tot de verlenging van de rekeningcourant-over eenkomst met de Bank van Nederl. Ge meenten. Daarna werd met algemeene stemmen goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot het verhuren der gemeente-woning genummerd E 190 aan Kloos en Zonen's Werkplaatsen alhier. De verhuur zal ge schieden van jaar op jaar, voor f 400 per jaar. Op voorstel van B. en W. wordt een wyziging aangebracht in de legüveror- dening, zulks na bemerkingen door de directie der N.V. Nederl. Kabelfabriek te Delft, die hier een onderafdeellng ves tigt. Na de vaststelling van voorschotten ▼oor de Byz. Scholen, volgt punt 7 der agenda, de verbetering der rondbemaling ln het uitbr. plan Dam, noodig doordat de laatste tyd daar zeer veel woningen worden bygebouwd. Geplaatst moet wor den een bemaling met motorkracht, wat een uitgaaf met zich brengt van f 1000. De heer v. d. KOOGH geeft de raad de motor dichtby te koopen, nJ. te Dor drecht, daar men dan by eventueele stoornissen directe hulp ln de omgeving heeft om het te verhelpen, wat beter is, dan dat men de motor zou koopen bij een concurrent in de provincie Over- ysel. De VOORZITTER zegt, dat met deze raadgeving rekening zal worden ge houden. Hierna volgt de rondvraag. De heer JONKER hpeft in de cou ranten gelezen, dat door de gemeente een trottoir zal worden gelegd in Rapen burg. De raadsleden hebben hiervan niets gezien by de stukken. Behoeven wy dat niet meer te weten en wordt zonder de raad zoo maar beslist? vraagt spr. De VOORZITTER zegt, dat WJ het ook niet begrypt, het is nauweiyke vergadering van Burg. en Weth geweest of het staat alles al ln de courant. Spr. vindt zulke berichten geheel verkeerd. Er zyn zaken die ln voorbereiding zyn, en die steeds ln de courant staan. Over het leggen van een trottoir zyn onderhande lingen gevoerd met de directie der Ka belfabriek. Gevraagd is, dat het gepro jecteerde hek wat achteruit zal worden gezet, zoodat dan de grond daarlangs ge- meenteiyk terrein wordt, waarop de ge meente dan een trottoir zal moeten leg gen. De minister van Waterstaat en de scheepswerf „De Noord" voelen er ook veel voor. Alleen het is jammer, dat het reeds ln de courant gestaan heeft, ter- wyi het nog niet is vastgesteld. De heer CAL JE vraagt of de snelle berichtgeving niet haar oorzaak kan vin den in de bestaande persvereeniging. Is het niet wenscheiyk zich met den voor zitter in verbinding te stellen De VOORZITTER: Ja maar dan moet men er ook op aan kunnen, dat al leen berichten geplaatst worden, die daar voor in aanmerking komen. De heer C A L J E Is het nu niet zoo te coupeeren, dat alleen die berichten geplaatst worden, die door den voorzitter aan de persvereeniging worden ver strekt; dan weet spr. wel, dat die hee ren zoo beleefd zyn, om niet verder te gaan De VOORZITTER; Maar daar kunnen ook lekken zyn De heer C A L J E zyn dit dan lekken, die buiten de persvereeniging om gevon den worden? De heer JONKER: Je behoeft hier niet meer te komen om de zaken te be handelen en te weten te komen. Na le deren Dinsdag kan je er op rekenen, dat ln de couranten staat, wat hier in de raad aan de orde zal komen. Wat doen wy dus feiteiyk nog hier? De heer v. d. K O O G H Na lederen Dinsdag? De heer JONKER: Neen, na lede ren Dinsdag, dat er wethoudersvergade ring geweest is De heer v. d. KOOGH: O, nu zeg je het anders. Spr. vraagt nog of de rege ling met het bestuur van de polder Al blasserdam reeds voor elkaar is, wat be treft het afvoerwater in de blokweer, nu er dit jaar weer 100 hulzen bykomen. De VOORZITTER: Ja, dat ls ln orde; daarom moesten Burg. en Weth. hier in deze vergadering komen meteen voorstel om een nieuwe bemaling U stichten. Hiwni^ alultlS^i

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 7