J.L.BRUNS Ib&daf' Cabinet foto ,r Lijsten foto. VUesladt GOUDA j Teleq rammen Schoonhoven Plaatselijk nieuws Vrije spreekplaats Sportnieuws Gemengd nieuws Burgerlijke stand"] Den Braanker. timmerlieden een net meisje, Schildersknechts. Keuken-Werkmeisje Beuidsfóiti cadeau fn oliesoorten Kunsthandel 2 WOENSDAG IS MEI 1938 re brief van den particulieren secretaris meldde, dat H M. f 30 beschikbaar had gesteld voor een cadeau in natura voor den jubilaris. Js Morgens had Jan van de Boerenleen bank een spaarbankboekje ten geschenke gekregen, met voor elk jaar, dat hij ge trouwd was, een gulden. Hij kon dit geld in de moeilijke wintermaanden, bij ge deelten opgebruiken. De Koningin had bij Haar geschenk echter uitdrukkelijk als voorwaarde gesteld, dat het bruidspaar een cadeau in natura zou krijgen op haar rekening. Burgemeester Schuman noem de als voorbeeld, dat het echtpaar een paar gemakkelijke stoelen aangeboden zou worden. De zoons van den heer Jans zen stemden dadelijk met dit voorstel in en ook Jan vond dit direct goed en zeide, dat hij de volgende dag naar Schoonhd- ven zou fietsen om een paar fijne stoelen uit te zoeken. Zooals men weet, is een tochtje van Lopik naar Schoonhoven en terug nog niets voor den krassen grijsaard. Hij fietst ook nog naar alle verkooplngen van notaris Kooi. De notaris was 's morgens zijn oude knechtje komen gelu'kwenschen en had gezegd: „Al word je honderd Jaar, Je blijft me altijd helpen." We voegen hieraan de wensoh toe, dat Jan Janszen dit zal mogen beleven en dan nog even flink op de fiets er op uit 75 mm. Dij griop, verkoudheid, meomatiek. Let op oranjeband. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG, 18 Mei. Heden werden de Volgende prijzen uitgeloot: 1000: 2442, 4168, 10027, 19348. 400: 11510, 21048, 21138. 200: 9394, 17705. 100: 1878, 10852, 11065, 11708, 12919, 13457, 14890, 21153. 16147, 18641, 19565, MIJNONGELUK IN LIMBURG. Eén doode. HEERLEN, 18 Mei. Gistermorgen is ln de ondergrond9che werken van de Oran je Nassaumijn in te Heerlerheide bij het monteeren van een kabelschijf, een der draagbalken. waarop de schijf rustte, doormidden gebroken, waarbij de 42-Ja- rige Dubie, uit Heerlerheide, door de val lende kabelschijf doodelijk werd getrof fen. Het slachtoffer was gehuwd en va der van drie kinderen. een bijeenkomst in hotel a la Station, waarbij de leerlingen der rijkskweek school aanwezig waren, alsmede de leden van de afdeelmg van Volkenbond en Vrede. De heer A. J. de Haas sprak een kort openingswoord, waarin hij eröp wees, dat de hoop op de jeugd is gevestigd en dat vooral bij de ernstige Jongelieden de vredesgedachte Levend gehouden dient te worden. Verder merkte hij op te vertrou wen in een opwaartsche lijn in de ge schiedenis der menschheid, ondanks tij delijke inzinkingen komt een volgend punt toch steeds hooger te liggen dan het voorafgaande. De bekende Nederlandsche journalist, dr. Van Raalte, die regelmatig de bijeen komsten van de Volkenbondsraad bij woont en die momenteel in ons land ver toeft, hield daarna een uitstekende en boeiende rede over het werk van de Vol kenbond, waarvan hij de groote hoofd lijnen behandelde. Een aantal vragen heeft hij vervolgens beantwoord. Burgemeester A. M. Nieuwenhuisen hield ook nog een toespraak waarin hij op duidelijke wijze een andere zijde van de vredesgedachte belichtte. Daarna vereenigden de leerlingen der rijkskweekschool zich met het onderwij zend personeel aan een gemeenschappe lijke koffiemaaltijd in het gebouw der schooL HBOETSJAU DOOR DE JAPANNERS OMSINGELD. HANKAU, 18 Mei. In berichten van Chlneesche militaire zijde wordt toege geven, dat de Japanners de stad Hsoetsjau steeds meer omsingelen en dat aan de Zuidzijde der stad hevig wordt ge vochten. HANKAU, 18 MeL Intusschen wordt ■eer hevig gevochten in de meest Weste lijke sector nabij Nan SJlng op 40 KM. afstand van de spoorweg naar Sjoeang. De verliezen zijn zeer zwaar bij de Chineeoen. Generaal Llpifan, de bevel hebber der divisie van Hoe nan en gene raal Psjan Juan Joe an de onder-com mandant van de divisie van Kwahg Ste behoorenr tot de gesneuvelden. JAPANSCHS COLONNES VEREENIGEN ZICH. TOKIO, 18 Mei. Het agentschap Domei meldt uit Soetsjau, dat de uit het noor den en zuiden komende Japansche co lonnes gistermiddag bij Hoeanghau aan de spoorweg naar Loenghai op dertig ki lometer ten westen van Soetsjau de eer ste verbindingen met elkaar hebben tot stand gebracht. JAPANSCHE VLOOTCON CENTRA TIE. HONKONG, 18 Mei. Ten zuidwesten van Macao (Z. kust van China) bevinden zich zeven Japansche transportschepen en twaalf Japansche oorlogsschepen. VOLKENBONDSDAG. Totnogtoe had men de gewoonte aan de tijkskweekschool om op Vdlkenbondsdag enkele afgevaardigden uit de leerlingeh naar Den Haag, waar de herdenking plaats vond, te zenden. Dit had tot ge volg, dat slechts deze enkele leerlingén de plechtigheid meemaakten en alle an deren ervan verstoken bleven. De direc teur der rijkskweekschool alhier, die dit een scheeve verhouding vond, stelde reeds geruime tijd pogingen in het werk om hierin verandering te brengen en te bereiken dat in Schoonhoven zelf de Vol kenbondsdag herdacht werd. Tenslotte zijn deze pogingen met succes bekroond en is Maandag in hotel a la Station een herdenking gehouden, waarvoor flinke belangstelling bestond. De dag was geor ganiseerd door het hoofdbestuur der Ver. voor Volkenbond en Vrede, de Jeugd commissie en door de af deeling Schoon hoven van Volkenbond en Vrede. De le- den van deze laatste afdeeling waren ook uitgenoodigd. De herdenking begon 's middags met FILMAVOND. De voor de leerlingen der rijkskweek school en de leden van de afdeeling voor Volkenbond en Vrede georganiseerde her denking van de Volkenbondsdag is Maan dag besloten met een avondbijeenkomst, waarin twee films werden vertoond. De eerste was de Volkenbondsfilm, die een goed beeld gaf van de vele werkzaamheden, die de Bond op zich genomen heeft, en aantoonde dat, al moge de Bond dan in aangelegenheden van politieke aard, dikwijls in gebreke blijven, hij toch op vele andere terreinen nog zeer nuttig werk verricht en reeds daarom een onmisbare instelling is. En kele kopstukken uit de Internationale po litiek verschenen ook nog op het witte doek om in de zitting van de volken bondsraad de volkenbondsgedachte uit een te zette»}. De film die stom was, werd toegelicht door den heer Nieuwhof uit Den Haag. De andere film was die over het leven van Louis Pasteur en heette „Strijders voor het leven". Het leven van den groo- ten Franschman, wiens werk van zoo onschatbare waarde is geweest voor de geheele menschheid en dat nog is, werd meesterlijk vertolkt door den grooten ka rakterspeler Paul Muni. De moeilijkheid om een motief van wetenschappelijk me dische aard in een filmverhaal uit te werken, is men op bewonderenswaardige wijze te boven gekomen. De film is de geschiedenis van een menschen teven ge worden, de bittere strijd van een weldoe ner der menschheid tegen conventie en naijver, een reeks teleurstellingen en ontgoochelingen, moedeloosheid en zegepraal en aan het eind de beloouing en de volledige erkenning. De film paste uit stekend in het kader van deze Volken bondsdag. Een en ander werd afgewisseld met zang van een koortje gevormd uit de leer lingen der kweekschool dat verdienstelijk „Bundeslied" van Mozart en „Hymne an der Nacht" van Beethoven zong. De leer lingen K. van der Putte, Gree Engelman en Christien Kromhout kwanten achter eenvolgens met solo-zang, waarbij zij op de plano werden begeleid, terwijl eenige andere leerlingen gedichten declameer den. De burgemeester voerde als voorzitter van de afdeeling voor Volkenbond en Vrede nog het woord en bracht dank aan hen, die hadden medegewerkt aan het organiseeren van deze dag. Spreker wekte op om ondanks alle twijfel en teleurstelling te blijven gelooven in het heilzame werk van de Volkenbond en te volharden bij het ideaal en te strijden voor vrede en recht. Enkele groepjes leerlingen gaven nog eenvoudige nummers gymnastiek. De avond werd besloten met de opvoering van een vroolijk kamerstukje, getiteld „Een pootig wijfje", dat veel genoegen bracht. ONGELUK AAN DE KAT. Gisteren was men aan de Kat bezig met het laden van kisten met busjes melk van Amilko op de motorschuit van den heer Ouweneel. Toen omstreeks kwart over twaalf de knecht der fabriek, G. Hoekwater, op zijn knieén tegen de laadplank op wilde krui pen om zich aan wal te begeven, reed juist de vrachtauto van den expediteur H. K., bestuurd door den chauffeur L. v. V., weg. De wagen raakte de plank, met het gevolg, dat Hoekwater er af viel en tusschen ka en schip te water geraakte. Schipper Ouweneel wist den drenkeling spoedig op het droge te halen; het bleek dat deze er zonder letsel af was gekomen. „DE ZILVERDUIF". De P.V. „De Zilverduif" hield Zaterdag een wedvlucht uit Soignies. Aankomst eerste duif 2.11.7, laatste 2.31.32. Uitslag: J. Heerens 1; J. Lensen 2, 4, 6, 10; E. v. d. Ree 3; J. Duel 5; J. de Gruiter 7, 8, 8. DAMMEN. Maandagavond werd in het Nutsge- bouw een wedstrijd gespeeld tusschen twee tientallen van „Denk en Zet" en het eerste en tweede tiental van de Nieuwpoortsche damvereeniging. De al- gemeene verwachting was, dat „Denk en Zet" een flinke overwinning zou beha len. De Nieuwpoortenaren boden echter zoo krachtig weerstand,* dat onze stad- genooten slechts met gering verschil wis ten te winnen. Het eerste tiental won met 11—9, het tweede met 128. De ge detailleerde uitslag luidt. „Denkt en Zet I" „Nieuwpoort I" A. Bouter—A. den Hartog M. Droog—A P. Brokking A. Sterrenburg—M. Deelen W. v. d. Horst—J Hakemulder N. Veer—A. Droog W. Rond—T. A den Hartog M. Visser—J. W. v. d. Hefc J. den Hartog—J. Ouweneel J. VersluisB. Vermeulen J. v. d. Horst—C. Baardwijk 2—8 0—2 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 2—0 „Denk eh Zet 11** 11—0 „Nieuwpoort 1—1 2—0 0—2 2-0 2—0 0—2 2—0 2—0 0-2 1—1 W. v. d. Hek-B. Gelderblom G. Lijklema—G. Stigter A. KI ij mijW. Beuzekom P. Verhoef—T. Baardwijk P. den BoerJ. den Boer B. Edeiing—P. Maasland J. Edeiing—'G. de Haan P. Rehorst—J- Schippers A. Looren de JongG. Bol B. Veer—H. den Hartog „Denk en Zet" speelde aan borden met wit. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goéboter f 0.65, voor Weiboter f 0.60, beide per half K.O. EIER VEILING. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren van f 2.90—f 3.55, eendeieren f 2.90— f 3.10, beide per 100 stuks. 12—8 i even Schoonhoven en Willige- Langerak. «Waakzaam en niet lijdzaam". Willi ge-Langer»k. In de Vrijdag gehou den vergadering van de gemeenteraad heeft de voorzitter, burgemeester L. Schu man, dadelijk na de opening, namens B. en W, een paar opmerkingen gemaakt. De eerste betrof een door den voorzit ter van den Raad der gemeente Schoon hoven in de Jongste openbare raadsver gadering gedane mededeeling, als zou de gemeente Willlge-Langerak niet In t bezit zijn van een bouwverordening, waar in de wijziging der woningwet van 1931 is verwerkt. Deze mededeeling, aldus bur gemeester Schuman, is absoluut onjuist. De bouwverordening dezer gemeente is vastgesteld volgens raadsbesluit van 26 Juli 1935 en 14 Aug. 1935, goedgekeurd door Ged. Staten van Utrecht. Zij voldoet aan de meest moderne eischen, zooals ze door de hoogere organen ook zijn ge dacht. In de tweede plaats kwam spr. terug op de opmerking, in de raadsvergadering van Schoonhoven gemaakt over de grens wijziging dier gemeente. Spr. zei hierom trent slechts, dat B. en W. van Willlge- Langerak zijn „Waakzaam en niet lijd zaam". De raad vereenigde zich met het be kende ontwerp inzake reorganisatie van de vleeschkeuringsdienst, doch nam ter zake eep motie-Rijneveld aan, waarin wordt voorgesteld het salaris van den di- necteur op f 5000 te stellen, ln plaats van op f 6000 max., zooals het ontwerp be oogt. Verbetering Untldljk Krimpen a.d. Uwei. De verbetering van het wegdek van de Usseldijk, gelegen tusschen de nieuwe begraafplaats en het stoomgemaal „Remier Blok" is thans in volle gang. Het totaal te verbeteren weg dek is ongeveer 760 meter lang. Allereerst is de steenglooiing langs de Ussel over een lengte van ongeveer 40 meter opge broken en nadat hieronder een puinlaag werd gestort, zijn de steenen opnieuw gelegd. Aan de binnenkant van de weg, waar de huizen staan, worden verschil lende betonnen muren geplaatst, waarbij sommige huizen zoo goed als achter deze muren verschol enworden. Ook is men thans bezig, bij verschillende bewoners de graszoden weg te steken, welke echter later weer als kantbedekking zullen1 dienst doen. Aan dit werk zijn een 12-tal personen werkzaam. Naar vermoed wordt, zullen de werkzaamheden een half jaar in beslag nemen. Mej. N. C. v. d. Wal slaagde dezer dagen aan het Instituut Pont te Rotter dam voor het examen steno-typiste. De P.V. „De Vriendschap" hield Zon dag een wedvlucht met oude duiven van af Löhne (Duitschland), afstand 298 K. M. Er werden 113 rogels met gunstig weer om 6.35 in vrijheid .gesteld. Prijzen: 1 K. V^ser; 2, 20 en 21 P. Verschoor; 3 J. de jlng; 4 A Visser; 5 J. de Mik; 6 en 25 P. Neef; 7 P. Koolmees; 8 en 17 G. Schouten; 9 C. Heuvelman; 10 A J. den Boer; 11, 15, 23 en 28 H. Braanker; 12 en 22 Adr. Vermaat; 13 en 26 H. Kraan 14 H. Huisman; 16 C. Twlgt; 18 A. Huis man, 19 J. Veer; 24 M. Twlgt; 27 A. Hu- man. Aankomst 1ste duif 10.47.08 uur; laatste 11.18.26 uur. De collecte voor het reclaaseerings- werk heeft f 88,02 opgebracht. Lekkerkerk. Dé gymnastiekvereenlging „Kracht door Oefening" hield haar vier de afstandsmarseh. De route liep langs de Lekdijk over Ammerstol naar Jfchoonho- ven en terug. De afstand bedrog 30 KM. Het aantal deelnemers was 48. Er was geen enkele uitvaller. HOOISCHELF IN BRAND. Lopik. Maandagmiddag brak brand uit bij den veehouder Verkerk, doordat een jongen van vijf Jaar met vuur speelde en een hooischelf in brand stak. Door het flink optreden van omwonenden bleef de brand tot de schelf beperkt en wist men de hooiberg, die op twee meter afstand stond, te behouden en tevens het groote gevaar af te wenden van de in de on middellijke nabijheid staande, met riet gedekte boerderij, bewoond door den heer Fokker. De motorbrandspuit was spoedig ter plaatse en kon met twee slangen het vuur gemakkelijk bedwingen. Het nog lang na-smeulende hooi Is later van het erf weggewerkt, waarmede het gevaar be zworen was. Kleine drenkeling. Lopik. Vrijdag viel het zoontje van den heer D. Kramer in de baggersloot bij het stempellokaal. De echtgenoote van den heer H. de With had het jongetje bloem pjes zien plukken, maar plotseling miste ze hem én zag van de zolder af het water bewegen. Ze snelde naar de waterkant, waardoor ze het leven van het Jongetje redde. Peursum. De KN.VJB. heeft verzocht de naam der v.v. P.V.V. te wijzigen. Hieraan is voldaan en voortaan is de naam Peur sum. (Alxtnné t en lezen van dit blad kunnen kon te- loot m deze rubriek tchnjven. Naam en adrea moeten worden opgegexdoek kunnen onder het artikel worden weggelaten.) VOETBAL. OM DE WEEKENSTROO-BEKER: Den Haag wint het zilveren kleinood. Zondag werden op het DF.C. terrein te Dordrecht de J aarlij ksche wedstrijden on} de Weekenstroo-beker gehouden, waaraan, zooals gebruikelijk, werd deel genomen door elftallen van de Dordt- sche-, Goudse he-, Haagsche- en Rotter- damsche Voetbalbond. De D.VB. versloeg de R.VB. zonder veel moeite (2—0), waarna de H.VB. het met pech kampende G.VH.-elftal uitschakel de (21). De eindstrijd vond dus plaats tusschen Dordrecht en Den Haag, welk treffen in een puntloos gelijk spel ein digde (0—0), hoewel ook thans de D VB. het beste spel speelde. Bij de beslissing door het nemen van strafschoppen koos Vrouwe Fortuna wederom de zijde der Hagenaars, die dus evenals vorig Jaar beslag legden op de Weekenstroo-beker en dientengevolge wederom in aanmer king komen voor de strijd om de Moor man-beker. Het Goudsche team was samengesteld als volgt: doel: Tuinenburg (Nleuwveen); achter: Remeljer (O.NA.) sn Van Wijn- ONLEEFBARE VOORSCHRIFTEN. Redactie. Ik wil ook graag eens gebruik maken van deze piaais om eens vrij te kunnen spreken over iets wat mU erg verbaart. Als je nu over de üpweg gaat, dan zal je aan de linkerkant, voorbij de huizen aan de slootkant, een bordje zien staan met een papiertje. Je gaat ernaar toe en je kijkt en probeert te lezen, wat daar op staat, maar Je mag zulke goede oogen hebben als iemand maar kan denken, maar het bestaat niet dat iemand kan lezen, wat daarop staat. Ik heb kunnen zien dat er met een schrijfmachine op geschreven is, maar verder weet ik niets. Nu zeg ik zoo: daar staat Iets op wat vol gens de wet ter kennis van de voorbij gangers gebracht moet worden en zij dio daarmede belast waren hebben zich op die onwijze manier er van afgemaakt. Ze zullen zeker zeggen: zie zoo, aan de wel is voldaan en of iemand het kan lezen kan ons niet schelen. Ik vind dat heel onbehoorlijk. Ten eer ste, omdat feitelijk niet aan de wet la voldaan, want de wet bedoelt natuurlijk dat het „ter kennis" komt van het pu bliek en dat gebeurt hier niet; ten twee de vind ik het een slecht voorbeeld voou Jan en alleman om zoo ln het openbaar te laten zien, hoe men de hand kan lich ten met de wet. Zij die de wet moeten handhaven, moeten er zelf ook naar leven. Hoogachtend, WANDELAAR, DE NIEUWE AANLEGSTEIGER. De wijze, waarop verleden Jaar ta Schoonhoven de bootjes en kano's moes ten worden gemeerd, was ongetwijfeld zeer Slecht, dus is de poging om daarin verbetering te brengen door het maken van een steiger, niet anders dan toe ta juichen. Alleen is het jammer, dat de ten uit voer brenging van dit plan slechts pro testen heeft veroorzaakt. Met misnoegen is algemeen, niet alleen pver het feit, dat de landingsplaats bij. hooge waterstand geheel onder staat, maar ook omdat er veel te weinig ruimte ls, waardoor het inkomen en uitgaan erg lastig wordt gemaakt. Bovendien is ge noemde plaats met een soort teer ingo« smeerd, die nog steeds aan handen en kleerep afgeeft. Nu liggen er zelfs nog niet eens alle vaartuigjes, er komen nog minstens 9 bootjes bij Hoe dat moet begrijpt nie mand. 't Is te hopen, dat, als er uitbreiding noodig zal blijken te zijn, dat op een practischer manier zal worden gedaan. DRIE KANOVAARDERS. gaarden (Bergambacht); midden: Bunschoten (Stolwijk); Revet (GB.V.) en Luijtjes (O.NA.); voor: Hogenelst (G.8.V.); Stalvoord (Oudewater); Kerk*, (G.S.V.); Edelman (Oudewater); De Bruin (Nieuwerkerkj. GOUDSCHE VOETBALBOND. Programma Zondag 22 Mei, 3e klasse B: Bosk. Boys 4—Olympia 8, 12.30 um, O .NA. 8—Groeneweg 3, 11 uur. G.S.V. 5—Zwervers 3, 11 uur. Programma Zondag 29 Met 3e klasse B: O.N.A. 8—Ammerstol 2, 11 uur. Bosk. Boys 4—Groeneweg 3, 12.30 uur V oetbalui ts lagen. Giessendam. U.N.O. speelde voor de zo meravondcompetitie een wedstrijd tegen D.V.V. 1 van Dalem en won met 5—1. Het tweede elftal van UN.O. speelde een com petitiewedstrijd tegen O.D.S. 6 uit Dor drecht, waarvan de uitslag 2—2 is. Korfbalcompetitie. Gieoaendam. Het twaalftal van Vrien denschaar I speelde tegen het tweede twaalftal een wedstrijd voor de competi tie, waarvan de uitslag is, dat het eersta met 61 won. G.H.D. Voetbalbond. Gieaaen-Nieuwkerk. Van de Zaterdag gehouden voetbalwedstrijden voor de G. HD. Voetbalbond, waren de uitslagen als volgt: M.V.V.—P.V.V. 4—3; Vuren— HJB.S. 3—0; pore. Boys—D.J.S. 2—1;. Dalem— UN.O.fil6. Aanstaande Zaterdag wordt Vuren—P. V.V. gespeeld op het terrein van P.V.V. alhier. Hoornaar. Programma G JÏ.D. Voetbal bond voor Zaterdag: HoornaarMeer kerk; UNO. Hardinxveld—Stormvogels Vuren; Gorcumsche Boys—Peursum; D.J. 8. Gorinchem—D.V.v! Dalem. WOENSDAG 18 MEI 1938 ROTTERDAM VERZACHT HET LEED. VAN HET ONGEVAL IN DE VALKEN- STEEG. Verklaring omtrent de oorzaak. Verschenen is het antwoord van B. en W. van Rotterdam op vragen van vijf raadsleden, betreffende de instorting aan de Valkensteeg. Het college schrijft o.m. dat men het blijkbaar destijds technisch verantwoord heeft geacht de muur over de volle hoogte te laten staan, hetgeen valt te betreuren. Uit de wijze, waarop de muur na af braak van de panden is bepleisterd en afgewerkt, is in den loop der jaren blijk baar de indruk ontstaan, dat de muur één geheel uitmaakte met het belenden de pand. Daardoor is men nimmer op de gedachte gekomen, het besluit van 1916 te herzien. Ook is waarschijnlijk door de verkeerde indruk, die men van de muur kon krijgen, destijds geen bezwaar ge maakt tegen vergunning om er reclames tegen aan te brengen. In December 1936, toen aan de zijde van de Hoogstraat een reclamebord tij delijk verwijderd was, heeft een agent van politie opgemerkt, dat aan de kop van de muur een z.g. snijding bloot kwam hetgeen hij de technische dienst heeft'gerapporteerd. Een onderaoek van de bouwpolitie gaf geenszins de indruk, dat toen gevaar te duchten was. De betrokken ambtenaar heeft aan de administratie van de technische dierst schriftelijk verzocht zijn bevindingen door te geven aan de z.g. onderhoudsaf- deeling van die dienst. Door een nu niet meer op te helderen oorzaak heeft die mededeeling deze afdeeling niet bereikt, terwijl haar eerst thans gebleken is, dat de muur eigendom was van de gemeen te. Daaruit valt te verklaren, dat geen controle op den muur is uitgeoefend. Bo vendien zijn daarna geen uiterlijke aan wijzingen geconstateerd, welke tot een onderzoek of een Ingrijpen noopten. B. en W. mpeten de berichten tegen spreken, als zou de fa. Mikx meermalen hebben gewaarschuwd, dat h.l. de muur gevaar opleverde. Van deze firma is in tegendeel geen enkele klacht ingekomen hetgeen trouwens bij navraag door haar ls bevestigd Het is thans niet mogelijk, naar de onmiddellijke oorzaken van de instorting een onderzoek in te stellen. Zoodra de justitie het terrein heeft vrij gegeven, zal dit geschieden, waarna de uitslag aan de raad zal worden medege deeld. B. en W. kunnen tenslotte mededee- len, dat tot dusver, zoowel ten aanzien van particuliere als van gemeentelijke gebouwen een zoo goed mogelijke con trole wordt uitgeoefend. Toch achten zij zich gedrongen, door de noodlottige ge beurtenis gewaarschuwd, een opzettelijk onderzoek te doen plaats hebben van al le daarvoor in aanmerking komende bouwwerken. Zij zullen niet schromen, indien noodig voor meerdere beveiliging, maatregelen te nemen. Zij hebben in middels reeds besloten door eenige per soneelsuitbreiding de controle te verster ken. Voorts hebben zij zich met den rechts geleerden raadsman der gemeente in verbinding gesteld ten einde omtrent de aansprakelijkheid der gemeente en de gevolgen daarvan te worden voorgelicht. Zij meenen evenwel reeds aanstonds als hun oordeel kenbaar te moeten maken, dat het leed, hetwelk door het ongeluk is veroorzaakt, van de zijde der gemeen te zooveel mogelijk zal dienen te worden verzacht. DE REGEN VEROORZAAKT ONGELUK. Twee arbeiders gewond. Gisteravond omstreeks half zes waren I zes werklieden bezig met het opvijzelen van het platte dak boven de ongeveer 200 vierk. M. groote garage van den heer J. C. Krijger te Goes, toen het dak plot seling, waarschijnlijk onder de last van het regenwater, met hevig gekraak be zweek. De arbeider Van Balen werd zwaar aan het hoofd gewond en liep een hersen schudding op. Hij is naar het gasthuis te Goes vervoerd. Een andere arbeider maakte een sprong om het vallende dak te ontglippen, doch hij viel door een ruit. Hij liep daarbij door de glasscherven wonden op. Ter plaatse werd hij verbonden. De andere arbeiders konden zich in veiligheid stellen. De materieele schade, die niet door verzekering wordt gedekt, ls groot. AMERIKAANSCH VERKEERSTOESTEL ZOEK. Waarschijnlijk met negen in zittenden verongelukt. Een nieuw Amerikaansch verkeerstoe- stel, ter waarde van 80.000 dollar, dat met negen personen aan boord uit Las Vegas was vertrokken met bestemming naar Ne vada, is in de bergachtige streken van Nevada zoekgeraakt. Het vliegtuig was onderweg van de fabriek naar het Noord westen, waar het aan een luchtvaart maatschappij zou worden overgedaan. Aan boord bevonden zich negen perso nen. Het vliegtuig is uren over tijd. Twaalf vliegtuigen zijn op onderzoek uit gegaan. Men vreest, dat het vliegtuig ten gevolge van het slechte weer in de ber gen is verongelukt. Onder de 9 inzittenden bevinden zich de vice-president en enkele functionna- rtssen van de „North West Airlines", be nevens 2 kinderen. Wetenschap en Techniek geen veel slipgevaar oplevert, maar ook het uitzicht wordt belemmerd. De auto's moeten elk oogenblik stoppen om de voorruit, die geheel bedekt is met de te pletter gevlogen kevers, schoon te vegen. In Mecklenburg zouden de meikevers dit maal in grooter aantal optreden dan ooit te voren. Op sommige plaatsen hebben de kevers de kersenboomen reeds kaalgevre ten, zoodat de vooruitzichten van de oogst, die tengevolge van de nachtvorst toch al niet zeer |ü|ast.f 1 werén, nojr slechter zijn geworden. MLiikE VERPLAAG OP KOMST? Duitschland reeds geteisterd. Om de vijf jaar treedt een z.g. Mei keverjaar op, d.w.z., de meikevers komen in groote getale opzetten en vernielen het jonge groen. In Midden- en Noord-Duttschland heerscht op het oogenblik een ongekend hevige plaag. Men treedt met alle be schikbare middelen tegen de gulzige ke vers op:. De schoolkinderen, de Hitler-^ jeugd, de S A., de 8.S., de brandweer en op sommige plaatsen zelfs het garnizoen, hebben de strijd tegen de meikevers aan gebonden. Ook in een ander opzicht hebben de getroffen streken onder de plaag te lij den: vele straatwegen zijn voor automo bilisten, motorrijders en fietsers gedeel telijk onberijdbaar geworden. Niet alleen ls de grond bedekt met doode dieren, het- ARKEL. Mei. Geboren: Johanna, d. van R. de Zeeuw en M. de Jong. Frederik. z. van T. Ver schoor en J. J. van Leen. Overleden: H. Kuil, 76 J., w#duwn«*r van H van der Heiden. HOOG-BLOKLAND. Mei. Geboren: Wouter, z. van M. de Leeuw en A. M. v. Hof. NTEUWLAND Mei. Ondertrouwd: K. Dijkers en M. Hei koop. J. de Koning en A. Henze. SLIEDRECHT. Mei. Geboren: Pieter, z. van D. Slingerland en J. Kroon. Ondertrouwd' A Boer. 31 1, en J. v. d. Wiel, 31 1 A. van Dijk, 66 en Broere, 41 j. Getrouwd: A. Strohmeijer 25 J., en J. c de Raad. 22 A. Middelkoop, 25 1., en W. van Wijngaarden, 36 J. - P. Jong, 25 en P. M. van Houwellngen, 23 J. G. van Aken, 22 en O- Boo gaard. 22 J. A. 3. Bakker, 22 1„ en C Vink, 22 J. R de Groot. 23 J.( en B M. Mostert, 23 J. Overleden: A Brouwer, 7S echtge noot van M. Prins. De Heer en Mevrouw K. ZEEVAT—HOEING (even met vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter. ELISABETH KLAZ1NA HENR1ETTE. Haastrecht, 16 Mei 1938. Hiermede betuigen wij onzen hartelij ken dank, voor de zeer - le blijken van deelneming, ond vonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder AAGJE JONGENEEL - R. JONGENEEL en Kinderen. Ond-AIblas, 18 Mei 1938. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank aan de Brandweer van Lopik en inzonderheid aan de Buren, voor hun krachtdadig op treden bil den brand op 16 Mei, waardoor hij voor een zware ramp gespaard is gebleven. J. VERkERK, Lopik. Bekwame gevraagd bij Wed. T. VOORMOLEN, Timmerfabr. te Nieuwpoort, lel.zz. VOOR DIRECT GEVRAAGD: v. dag en nacht. Mevr. SANDERS, Oranjelaan 49, Rijswijk Z.-H. Gevraagd: een brood- en banket bakkersbediende. Bakker D. v. d. HEUL, Nieuwpoort Voor terstond gevraagd; Bekwame FIRMA VAN DER VELDE, Bergambacht. Kan geplaatst worden: STOMER-MACHINIST op stoombootdienst Kr. a/d IJ.— R'dam v.v. Ongehuwd. Aanm.: D. REHORST, Tuinstr. 40, Krimpen a/d Ussel. 1 Juni te Amsterdam gevraagd: BEKW. DIENSTBODE lnw„ g. get., g. k. k. en w. Aanv. loon 30. Br.: Mevr. VAN BELLEN, Jan Luy- kenstraat 26b. Mevrouw LEARBUCH vraagt voor direct: MEISJE, voor dag en nacht. Adres: Pompoenstr. 26, Den Haag Tel. 390358. GEVRAAGD NETTE DIENSTBODE, loon naar overeenkomst. K. RODENBURG - Landbouwer Zwartewaal. In Overschle (Rotterdam) bij klein gezin gtvrnagd,: MEID-HUISHOUDSTER, uitstekend kunnende koken. Voor goede kracht flink loon. Hulp voor ruw werk aanwezig - Aanmelden Mevr. LITTAUR, Boezemlaan 50, Overschie (Rotterdam). Tel. 41144. Door fam, omstandigheden der tegenwoordige GEVRAAGD; EEN FLINKE BOERENDIENSTBODE, P.G.; tegen begin Juni; melkén geen vereischte; melk, gaat zoet weg. - WED. ANTH. HEIJKOOP, Oud-Alblas No. 309. GEVRAAGD EEN NET MEISJE. Leeftijd boven 18 j. - G. VERHEU, Ouderkerk a.d. Ussel C 126. Voor Amsterdam gezocht: prima v.g g v. Br. Mevr. W. Joachimsthal, Botticellistraat 17, Amsterdam. Met 1 Juni Ztlfst. Kamnr-Werkmeiij» gevraagd, intern, kunn. tafeldie nen. Pension VAN HINSBERGH, Prins Hendriklaan 21, Amsterdam Mevrouw GRAVENDEEL, Park de Werve 8, Voorburg, vraagt 1 Juni FLINKE DIENSTBODE Was U van plan een foto'la'eI» Doe het dan nu, want bij FOTO NIESTAD krijgt gij bij 6 kaarten weder een I Wij zijn het aange wezen adres voor BRUIDSFOTO'» GROEPEN en VERGROOTINGEN tot en met 2en Pinksterdag, dus ook met Hemelvaartsdag PAS-FOTO'S worden denzelfden dag nog klaargemaakt Veer lele-eeieleer» hehh.j, v»|| een uitgebreid, eellectie I.OPIKERSTRAAT 29 - sTfiuniTTHoVEN hebt U iels le omlijsten platen of foto's? Bij ons worden de Ijjs- ten op elke maat ge maakt. Mantelcostuums TaHleurmodel, geheel gevoerd en afgebiesd met tijden tres, afbeelding 14.50 Moderne Swagger van wollen Bouclé, geheel gevoerd, met mooie opge- slikte ukken en col. slui ting, al» afbeelding .25 Sportieve Fanl Swagger van moderne Engel sehe Tweedatnf met breede doorgestikte reven, geheel 9.90 Dame* Japen Vistra Mousseline, leuk# bloemdessins, - kreukvrij schootje rondom 4*90 Amerikaansch# coupe met de hekcode DlDlit JlpOII» gnnfise rok 6.90 V 1LL. anriMrinr vakkundige bediening en bovendien Onze enorme #orteenng, lage prli.en, maken U het kienn gemakkelijk. OOK VOOR UWE KINDEREN.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2