Een avontuurlijke reis Uit ons Regeeringshuis Wat geeft de radio? Plaatselijk nieuws MAANDAG SO MEI 1938 DE BESTRIJDING VAN DE WERKLOOS HEID. (Vervolg en slot). MINISTER COLIJN VERDEDIGT HET REGEER1N G SBELEID. De minister-president COLUN zei- de, dat hij in eersien termijn met op alle vragen van den interpeliant zou kun nen antwoorden, omdat hij gezien had, dat reeds achttien sprekers zijn jnge- schrevep en het ook te verwachten is, dat er nogal eenige tegenspraak zal komen. De gedachtengang van den interpeliant is aldus samen te vatten: De regeermg heeft te weinig geld beschikbaar gesteld. Als spreker den interpeliant goed begre pen heeft, zijn vele honderden millloenen gemoeid met de uitvoering1 van alles, wat de interpeliant heeft opgesomd. De interpeliant heeft op het verschil tusschen de verwerking van de werk- fondsgelden en de blokkeering ervan ge wezen. Spr. zegt, dat dit verschil ver klaard wordt uit het tijdsverschil tus schen blokkeering en verwerking. Er zijn soms jaren mee gemoeid. tegenover de algemeene beschouwin gen van den interpeliant wil spr. de ge volgde regeeringspolitiek uiteen zetten. Spr. laat de maatregelen tot steun aan den landbouw, aan de scheepvaart en*, buiten beschouwing. Hij--merkt op, dat aan openbare werken in 5 Jaar 773 millioen gulden is besteed. Trekt men de normale werken van wa terstaat daar af. dan blijft f 443 millioen over (de normale uitgaven van waterstaat zijn f 65 millioen). Trekt men het nog niet besteedde deel dezer gelden af. dan resteeren f 385 millioen, die in 5 jaar ex tra zijn uitgegeven. Terwijl de normale uitgaven voor wa terstaat f 65 millioen zijn, zullen zij dit Jaar f 103 zijn; aan defensie uitgaven zal f 60 millioen meer worden uitgegeven dan het gemiddelde van de laatste vijf jaar. Aan de werkverschaffing zal dit jaar (1938) 10 millioen meer worden uitgege ven. Met het werkfonds mee be teekent dit f 126 millioen méér. Nu wil de heer Van Gelderen nog f 150 millioen meer besteden dan de f 200 millioen, welke de regeering reeds aan werkverruiming be steedt. Dit sou zeer mooi zijn, als er vol doende objecten waren, die voldoen aan de eisch, dat zij na voltooiing een zekere werkgelegenheid achter laten en dus geen verschuiving naar de toekomst be teeke nen. Spr. moet het van de hand wijzen, dat de regeering spu zijn overgeloopen naar hetkamp van hen, die in openbare wer- ken-politiek de economische remedie zien. De werkgelegenheid in het bedrijfsle ven blijft voor de regeering primair. De openbare-werken-politiek kan nooit de oplossing brengen. Dit volgt uit den aard der uit te voeren objecten, welke schuld- vermeerdering en verhooging der lasten op de bevolking meebrengen. Is dit nu theorie of ervaring? Spr. wijst op de er varing, in de Vereenigde Staten opgedaan Daar is in 5 jaar de nationale schuld van 21 milliard dollar tot 38 milliard geste gen. Aan het einde is het werkloosheids cijfer grooter dan in het begin. Tijdens den duur der openbare werkenpolitiek is er wel opleving geweest, maar het is niet moeilijk te zeggen, waar deze aan te dan ken was. In Engeland, waar bijna niet, ln Finland, *aar in het geheel niet en in Zweden, waar volgens de laatste gege vens zeer weinig aan openbare werken is gedaan, is er toch een opleving geweest. Heel wat van onze productie acht spr. blijvend verloren. Gestreefd moet worden naar bestaansbronnen, die daarvoor in de plaats komen. Waarom zou het onbereikbaar zijn? Zijn onze ingenieurs en onze arbeiders minder dan in andere landen? Het kapi taal, noodig voor de aanschaffing van hleüwe productiemiddelen, is voorhanden. In deze aanpassing ligt het terrein, waar op de activiteit moet zijn gericht. Het geld daaraan besteed ls productief en kan worden vergeleken- met een milden re gen .welke op dorre aarde valt en de ver droogde planten doet herleven. Spr. kent de moeilijkheden op dit ter rein en de enorme moeilijkheden voor den uitvoer. Het vraagstuk is irtgewikkeld, maar toch zullen regeering en volk zich er met kracht achter moeten zetten om de oplossing te vinden. Men zal natuur lijk kunnen hopen op den terugkeer van het vrije goederenverkeer, waarvan ook spr. in zijn hart een hartstochtelijk voor stander is. Daar evenwel de volken te dien aanzien eerder achterwaarts glijden, zal de terugkeer van de vrije handel niet binnen afzienbare tijd verwacht kunnen worden Daar afzetgebied niet zoo ge makkelijk te vinden is, zal het een lange weg zijn, waarlangs de aanpassing zal gaan. De politiek van Industrialisatie ls van langen adem. maar daarom ls ook de openbare werken-politiek van langen adem. Indien men op dit gebied met een termijn, korter dan tien jaar rekent, dan la men wel een onverbeterlijke optimist, j Indien men nu weet, dat de openbare werken ons nog tien jaar zullen vergezellen, dient men zich toch te bezinnen op het bedrag, dat per jaar zal kunnen worden besteed. Men kan nu nog wel eenige millloenen meer eischen men denkt soms over een millioen zooals men over een kwartje spreekt maar elk eischen van méér moet de regeering van de hand wijzen. Men moet er óók niet op rekenen dat het voor dit jaar uit getrokken bedrag elk Jaar zal kunnen worden besteed. Men moet thans niet de middelen uit putten, welke de werkloosheid later zul len kunnen verminderen. WIJ zouden het thans op prijs stellen. Indien er in de na- oorlogsche Jaren wat minder aan woning bouw ware gedaan. Men moet niet alleen met het oogenblik. maar ook me tde toe komst rekenen, gelijk het vorige kabinet ook heeft gedaan. Spr. doet thans eenige mededeeling over de plannen van de regeerlng Er komt meer samenhang tusschen werkfonds en werkverschaffing. Spr. zal zelf de coördinatie van de werkzaamhe den der verschillende departementen tot bestrijding der werkloosheid leiden; na gegaan zal worden of de regeering meer bevoegdheden noodig heeft tot opvoering van de werkfondswerken en tot het be reiken van de arbeidsspreiding. Onder zocht wordt de mogelijkheid van zcthree- ring £er productie, waarbij de arbeiders organisaties word en be trokken; ernstige aandacht wordt besteed aan scholing en herscholing van werkloozen. Het antwoord van minister COLUN op de vragen van prof. Van Gelderen luidt als volgt 1. Dit de memorie van antwoord op wetsontwerp 443 is reeds gebleken, dat de regeering er zich ten voile rekenschap van geeft, dat hier en daar reeds weer achteruitgang in het bedrijfsleven ls op getreden en dat dus de vrees voor toene ming van het aantal werkloozen aller minst denkbeeldig moet worden geacht. Het is om' dié tfeden, dat de regeering reeds ten vorige jare besloten heeft voor het jaar 1938 hoogere geldbedragen ter bevordering van de werkgelegenheid be schikbaar te stellen. Men kan, in verge lijking met het gemiddelde der vooraf gaande Jaren, die verhooging voor het jaar 1938 op rond 125 millioen stellen. Hieruit blijkt, dat de regeering aan het werkloosheidsprobleem da etndt^bt schenkt, die het verdient. 2. Inderdaad is de regeering van oor deel, dat naast de vergrooting van onzen export vergrooting van den afzet op de binnenlandsche markt van beslissende be- teekenis is voor de omvang der werkloos heid. Alleen plegen die beide verlangens in den regel maar zelden gelijktijdig te worden vervuld. 3. Stimuleering van kapitaalinvestee ring valt reeds binnen het werkplan der regeermg. Zij verwacht van deze wijze van geldbesteding een duurzame verhoo ging van binnenlandsche koopkracht als een gevolg van het ln het leven geroepen blijvende werkgelegenheid. Van de z.g. planmatige verhooglng der binnenland sche koopkracht, door middel van het scheppen van voorbijgaande werkgelegen heid, ls naar het oordeel der regeering daarin nog gesterkt door elders opgedane ervaringen, geen heil te verwachten. Er kennend de noodzaak van openbare wer ken tot het tegemoetkomen aan de direc te arbeldsb^jioefte en dienovereenkonü- stlg handelend, wijst de regeering een po litiek van openbare werken, welke geen blijvende werkgelegenheid nalaten, als middel tot koopkracht-verhooging, op grond van ondeugdelijkheid met be slistheid af. 4. Doeltreffende middelen tot bevorde ring van de bedrijvigheid worden door de regeering reeds sinds vele Jaren genomen Zoo er nog-andere, tót heden nog niet aangewende doeltreffende middelen moch ten worden ontdekt, dzn zullen die stel lig ook worden toegepast. Op het tweede deel der vierde vraag, vervat onder b.. wordt ontkennend ge antwoord De bedragen, die ln 1938 voor de bestrijding van de werkloosheid door het rijk ter beschikking zullen worden ge steld en die, gelijk voormeld, rond 125 millioen hooger liggen dan de laatste daaraan voorafgaande jaren, kunnen ze ker niet met 150 millioen voor de komen de 12 maanden worden verhoogd, aange zien een dergelijk verhoogd bedrag niet k8n worden uitgegeven aan werken, die voldoen aan den nuttigheidse'sch. dien de regeering moet stellen, terwill al be stond dit bezwaar niet, een dergelijke ver hooging zou moeten worden afgewezen met het oog op den financleelen toestand van het rijk en in verband met de nood zakelijke werkverruiming en werkver schaffing in de komende Jaren. Reeds deze beJde bedenkingen maken het overbodig, on andere bezwaren Ie wijzen, die in deze vraagstelling besloten liggen. 5. De regeering heeft medegedeeld (memorie van antwóórd ontwerp 443), dat reeds een onderzoek gaande is naar de vraag, oj het noodzakelijk en mogelijk moet worden geacht, ruimere bevoegdhe den te erlangen, teneinde vertraging bij de uitvoering van openbare werken te voorkomen en de arbeidsspreiding te be vorderen. 6. Op de eerste twee punten, in de zes de vraag genoemd (verlenging van den leerplicht en verlaging van de geldende leerlingenschalen) wordt ontkennend ge antwoord. De regeering is van oordeel, dat de sfeer van de werkloosheidsbestrijding niet behoort te worden gebruikt om te streven naar wenschen, welke ln wezen op een geheel ander terrein liggen. Als onderdeel van het streven naar be tere arbeidsspreiding heeft ook de verkor ting van de arbeidsduur, waar dit oeco- nomisch en financieel mogelijk ls, de vol le aandacht der regeering en hetzelfde geldt, gelijk bekend mag worden geacht, voor de bevordering van de export. Mochten op het terrein, door de vragen 5 en 6 bestreken, bijzondere voorzienin gen noodig blijken, dan zal de regeering uiteraard de noodige voorstellen daartoe bij de Staten-Generaal aanhangig maken in het vertrouwen, dat de. begeerte naar zulke voorstellen niet verdwijnen zal, in dien men ze in concreten vorm voor zich krijgt. 7. Een drlemaandelljksch overzicht no pens den gang van zaken bij de bestrij ding der werkloosheid schijnt weinig doel matig. Tot het overleggen van een J aar- lij ksch rapport ls de regeering bereid, nadat zij op het daartoe meest aangewe zen tijdstip haar plannen breeder zal heb ben uiteengezet. Inmiddels zal de huidige werkwijze, doch met versterkte activiteit, worden voortgezet. Tijdens de voorlezing van dit antwoord •egt de heer VAN GELDBRKN bij in terruptie. dat voor defensie zoo veel wordt uitgetrokken en voor het onder wijs zoo weinig. D r. COLUN zegt, dat voor onderwijs op de begrooting 1938 meer ls uitgetrok ken dan voor defensie. De vergadering wordt tot Dinsdag ver daagd. T* Gieascndam. B. en W. stellen de ge meenteraad voor om een bedrag van f 800 uit te trekken voor het betegelen van de speelplaats van de bijzondere school (hoofd de heer M. Wilschut). Voor da betreking van onderwijzer aan de openbare lagere school (hoofd de heer C. Sterrenburg) hebben 70 sollici tanten zich aangemeld, zulks in de va- oature van den heer A. van Meetoren. Het gemeente-bestuur heeft een in schrijving gehouden voor het sloopen van een onderwijzerswoning in wijk B, zulks ter vergrooting van de speelplaats der openbare school. Ingeschreven werd ais volgt: J. Verschoor te Hendrik-Ido- Ambaeht met een toegift aan de ge meente van f 145; M. Stout te Hardinx- veld f 105; E. Muis te Giessendam f 104 i J. de Bruin te Giessendam, voor •2.65. Aan den hoogsten Inschrijver ls het sloopingswerk opgedragen. De gemengde zangvereeniging „Vol harding**, directeur de heer G. A. R. Nocken, van Sliedrecht, behaalde Don derdag op het concours te Rotterdam ln de le afdeeling een eerste prijs met 336 punten. Giessen-Nienwkerk. Zaterdag hoopt de Harmonie te Sliedrecht een muziekuit voering te geven aan het Pinkeveer, bij café De Baat. Zilveren - baltoura ooi Giessen-Nieuwkerk. Met Hemelvaarts dag werd hier het zilveren-"baltournooi der v.v. Peursum gespeeld. De belang stelling van het publiek was zeer groot, ook werkte het mooie weer belangrijk Dinsdag 31 Mei. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. KRO uitzending. 8.009.15 Uramofoon (om 8.15 Berich ten); 10.00 Gramofoon; 11.30 Religieuze causerie; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Me- lodisten en Solist (1.001.20 Gramo foon); 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Gramo foon; 3.10 Declamatie en Gramofoon; 4.00 Ber hierna KRO Kamerorkest; 4.45 Gra mofoon; 5.00 KRO Orkest; 5 45 Geluk- wenschen; 6 05 KRO Melodisten en So list; 7 00 Berichten; 7.15 Liturgische causerie; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Berich ten ANP en' Mededeelingen; 8.15 Stede lijk Orkest van Maastricht en Soliste; 9 15 Gramofoon; 9.30 Causerie „Leert zwemmen"; 940 KRO Orkest; 10.30 Be richten ANP; 10.40 Lajos Veres en» zijn Hongaarscli Orkest; 11.05—12.00 Gramo foon. Hilversum H. 301.5 M. AVRO uitzen ding; 6.30—7.00 RVU. 8 00 Gramofoon (om 8 15 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Jetty Cantor's Ensemble; 1100 Huishoudelijke wenken; 11.30 Vervolg Concert (om 12.15 Berichteh); 12.30 Gramofoon; 1.00 Omroep Orkest; 145 Gramofoon; 2.00 Omroep Orkest en So list; 2.45 Knipcursus; 3 45 Lo Manna en zijn Khihene Hawaiian* het Kwintet van de Nederlandsche Jazz-Liga en So listen; 4.30 Kinderkoorzang; 5 00 Kinder halfuur; 5.30 Omroep Orkest en Solist; 6.30 Causerie „Leeren samenleven"; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Kinderkoor „Zanglust"; 7.30 Causerie „Hoe men zijn neus achternaloopt": 8 00 Berichten ANP en Mededeelingen; 8 15 Gramofoon; 8.30 De Bonte Dlnsdagavondtrein10.15 Dis- conleuws; ll.oo Berichten ANP; hierna: Jean Marcu's Orkest; 1130—12.00 Robert de Kers en zijn „Cabaret Kings". Woensdag 1 Juni. j Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. NCRV uitzending; 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schlftlezing en Meditatie; 8.15 Be richten en Gramofoon (om 930 Geluk- wenschen); 10.30 Morgendienst; 11.00 Gra mofoon; 1130 Reportage; 12 00 Berich ten; 12.15 Gramofoon; 1230 Apollo- kwintet en Gramofoon; 2.00 Voor Jeugdi ge postzegelverzamelaars; 230 Vervolg van 11.30; 3.30 Hollandsch Kamermuziek Ensemble en Gramofoon; 4 45 Felicita ties; 5.00 Kinderuurtje; 5.45 Gramofoon; 6.30 Taalles en Causerie over het Bin- nenaanvaringsreglement; 7.00 Berichten; 7.15 Land- en Tuinbouwpraatje; 7 45 Re portage; 8 05 Berichten ANP en Herha ling SOS berichten; 8 15 Enkrateia-uur; 9 15 Amhemsche Orkest Vereeniging; 10.00 Berichten ANP; 10.05 Voor amateur fotografen; 10.20 Vervol:» Concert; 10 45 Gymnastiekles; 1100 Vervolg Concert; 1130 Gramofoon; ca. llJlO—12 00 Schrift lezing. Hilversum II. 3013 M. VARA-uitzen- ding; 10.0010.20 van. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 9.30 Keukenpraatje; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrij ven; 12.00 Gramofoon (om 12.16 Be richten); 12.30 VARA Orkest; 100 Gra mofoon; 1.15—145 Orgelspel; 2.00 Knip cursus; 2.30 Gramofoon; 3.00 Voor d« kinderen; 5.30 Gramofoon; 6 15 Esmeral da Septet; 6 45 Causerie „De oecumeni sche beweging"; 7.00 Gramofoon;-7.06 Vocaal Concert; 7 30 Cyclus „Ons werken ons geloof' 8.05 Herhaling SOS berich ten; 8.70 Berichten ANP en VARA Va ria; 8.20 Gramofoon; 8.50 Sylvia Amu sementsorkest; 9.15' Radlo-tooneel; 9.30 Het Amsterdamsche Joodsche Koor en 8olisten; 10.00 Berichten ANP; 10.0J VARA Orkest en Soliste; 10.45 Gramo foon; 11.15 De Ramblers en Soliste; 11.48 12.00 Gramofoon. RADIO-CENTRALE Programma C. Dinsdag 31 MeL 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 London Regional; 12.20 Brussel Ned.; 1.35 National Programme; 230 London Re gional; 430 Keulen; 530 National Pro gramme; 630 London Regional; 7.20 National Programme; 8.20 Brussel Fr.; 8.50 Keulen; 1030 Brussel Ned.; 11.20 Keulen. Woensdag 31 MeL 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.09 London Regional; 1.05 Brussel Ned.; 2.24 London Regional; 5 20 National Pro gramme; 620 Brussel Fransch; 6.51 Brussel Ned.; pl.m 7 05 National Pro gramme; 930 Parijs Radio; 10.50 Weenen (Keulen). mede aan de opkomst der toeschouwers. Dó uitslag was als volgt; H.-BloklandU.N.O. (Giessendam) £—2 Peursum—Dalem 37 Peursum—Hoog-Blokland 5—5 (Peursum wint met strafschoppen) DalemUNO. (Giessendam) 33 (U-NO. wint met strafschoppen.) De prijzen werden gewonnen als volgt: U.N.O. eerste, Dalem tweede, Peürsum derde, en Hoog-Blokland 4e prijs. De prijzen werden uitgereikt door den heer L. van Harten, die hierbij een zeer toepasselijk woord sprak en hoopte, dat allen op een volgend jaar wederom aan deze wedstrijden zullen kunnen deelne men. Ook dankte spr. de scheidsrechters voor hunne uitmuntende leiding. De heer Van Dijk te Giessendam sprak hierna ook nog een kort woord, waarme de deze dag en ook deze belangrijke wed strijden waren geëindigd. Brandweeroefening. Giessen -Oudekerk. Vrijdagavond had de beproeving van de brandspuit plaats. Daarbij waren tegenwoordig het college van B. en W. en het brandweerkorps. Het ging erom in hoe korte tijd men water kon hebben. Binnen vier minuten werd de brandspuit vanuit het spuithuis naar De Glessen gebracht en werd wa ter gegeven. De proef slaagde dus uit stekend. De brandspuit en het andere materiaal bleken in goedé staat. Zooals gewoonlijk liepen weer velen een nat 1 pak op. Ooed afgeloopen. Hei- en Boeicop. De afgeloopen week had de knecht van slager Molenaar te Lexmond, in deze gemeente per rijwiel zijn klanten bezocht, toen hij op de thuisreis plotseling door zijn stalen ros zakte en op de weg bleef liggen. Zijn rijwiel was in twee stukken, doch geluk kig kwam hij er met enkele schrammen af. Gedurende de zomermaanden zul-» len de straatlantaarns niet ontstoken worden. Hoog-BIokland, De heer L. Wilschut had in Den Bommel een schuurtje op 't land, dat hij gebruikte om er in te eten en om er zijn landbouwgereedschappen iq te bergen. Deze week kwam de man tot de onaangename ontdekking, dat liet ge bouwtje door brand was vernield. Het ge val ls bij de rijkspolitie aangegeven* Waarschijnlijk heeft men hier te doen met een ai te ver gaand staaltje van baldadigheid. Behalve het gebouwtje zijn de landbouwgereedschappen en een p»ar werkschoenen verbrand. Hoornaar. Gevonden: een donkerblau we heerenregenjas. Inl. veldwachter M Eskes. Boerenleenbank. Noordelooe. De Coop. Boerenleenbank heeft een buitengewone algemeene lo denvergadering gehouden ln café Kros. Van de ongeveer 300 leden waren er 20 tegenwoordig. De voorzitter, de heer D K00ljman, sprak een openingswoord. De notulen werden aangehouden. Een voor stel van het bestuur tot wijziging van art. 3 van het huishoudelijk reglement werd aangenomen. Deze wijziging houdt verband met het uittreden van leden. Er werd wel eens misbruik van gemaakt om uit te treden en dan onmiddellijk weer lid van een Coop. Boerenlenbank in een andere gemeente te worden. De centrale bank te Utrecht zal een bedrag vaststellen dat bij uittreding moet wor den voldaan. De voorzitter deed mededeeling, dat dit Jaar de centrale bank 40 Jaar zal be staan. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Daarna sluiting.' De heer Jac. Bassa heeft tegen 1 Juni ontslag aangevraagd als monster- ophaler der Gezondheids- en Melkcon- troledienst, dat hem ls verleend. 27. Het bruine meisje was onderwijl van de tank gesprongen en klauterde als en gems tegen de rotsen op. BIJ het hol gekomen, werd ze door twee dienaren van den priester gegre pen Je een yerraadster. Sheeba, krijschte de oude man, en je zult de verradersdood sterven. Ook de vreemde toovenaars zullen sterven. 28. Het meisje werd naar de snel- gcoomende rivier gebracht en in een ca- waren op de s «reef ze de no gezet. De handen gebonden en hulpeloos vier in. In de lucht had men echter alles i zien. De baggermolen, welke bi, Vericbure Cp's scheepswerf en machinefabriek ie Amster dam voor Russische rekening werd gebouwd, ls Zaterdag met goed gevolg te water gelaten. Z. K. H. Prins Bernhard bracht Zaterdag een bezoek aan de Haagsche padvinders. - Voor het hoofdkwartier sloeg de Prins, voor het eerst in padvinders-tenue, het défilé gade en hield een inspectie f r Prinses Eugênie van Griekenland, die dezer dagen In het huwelijk zal treden met den Poolschen Prins Dominique Radziwill, in haar bruids- toilet Mr. A. H. D. F. Essers, griffier bij het kantongerecht te Apeldoorn, Is beT noenpd lot kantonrechter te ZutpheÜ In het Fransche grensplaat»)# Cerbère werden door een onbekend vliegtuig eenige bommen neergeworpen, waarbij het station en eenige huizen warden getroffen De voorbereidingen voor de wielerwedstrijden ee» de Nationale- en kampioenscheppen op den weg welke In Limburg worden gehouden, zijn in vollen gang. Een foto ven het circuit bij Valkenburg De oude achten in actie tijdens de roeiwedstrijden van de „Koniriklijké op de Amsterdam sche Boschbean Jef ven de Vijver (voor) werd winnaar In den sprintwedstrijd tegen den Italiaan Loatti tijdens de Internationale wielerwedstrijden te Gin naken De jaarlijksche dames-rit ven de K.N.A.C. is Zaterdag in de omgeving yen Groesbeek gehouden. Over variatie gedurende hel parcours hadden de deelneemsters niet te klagen

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 4