De tuin van den burgemeester fPlaatselijFniëuws] en het belang der volksgezondheid. Peurtum. Sahtnulmn. jWatgeefTde radio?! Lopiker voordijk nog dit jaar geteerd. Willige-Langarak. Weckend in de „Pinksterblom". ArkeL Zaterdag en Zondag hield de afd. van de Ned. Trekkersbond een goed geslaagd weekend ln de jeugdherberg de „Pinksterblom". Al was het weer Zater dag niet fraai, toch waren ongeveer een 80-tal gasten uit Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Breda en Eindhoven gekomen. Om 8 uur des avonds werd het weekend geopend door den voorzitter van „de Pinksterblom", dokter Benders, die 'de afd. van de Ned. Trekkersbond hartelijk geluk wenschfc met haar vijfjarig bestaan ten zijn dank betuigde namens het stich tingsbestuur van de „Pinksterblom" voor het vele goede dat de afdeellngen voor de jeugdherbergen deden en wat de afd Gorkum speciaal voor de „Pinksterblom- deed. Door het slechte weer moest het kampvuur vervallen en werd binnenshuis een programma van zang, voordracht en film afgewerkt. Zondag werd een mooie fietstocht langs de Giessen en de Alblas gemaakt naar Lexmond, waar men zich in een kersen boomgaard te goed deed aan de kersen. Te spoedig moest dit weekend gesloten worden, daar allen nog een flinke tocht naar huis te maken hadden. Arkel. De door den gemeente-ontvan ger ingediende rekening over 1937, geeft de volgende eindcijfers: Inkomsten gewo ne dienst f 50.333.2t, uitgaven f 45994; inkomsten kapitaaldienst f 12.668,81, uit gaven f 12.589. Brandwijk. Bij de verleden week te Amsterdam gehouden nationale vakwed strijden voor bakkerspatroons, behaalde de heer G. Tukker de 4de prijs met melk- brood en de 4de prijs met bruinbrood. Het nieuwe rijwielplaatje. Gtossendam. De asslstent-dienstgelelder der belastingen houdt Zaterdag 16 Juli des middags van 2—5 uur zitting in het stempellokaal (achter het gemeentehuis) voor het in ontvangst nemen van de aan vragen ter bekoming van een kosteloos rijwielbelasfcingplaatje 1838/39. Tevens zal ▼oor hetzelfde doel op Maandag 18 en Dinsdag 19 JuH, telkens de« avonds van 19 uur, ten huize van den kommies ge legenheid zijn bedoelde aanvragen ln te dienen. Giessen-Nleuwkerk. Ten huize randen heer J. den T. heeft zich bij een kind wederom een geval van diphteritis voor gedaan. Het kind wordt thuis verpleegd. De scholen blijven echter voorlooplg nog gesloten. De heer M. van den Boech Pz. is be noemd tot bode der Oranjevereenlging .Beatrix". Gieasen-Nieawkerk. De burgemeester en de leden der afdeeling Giessen-Nleuw kerk en Peur sum van de B.V.L. zullen Vrijdag deelnemen aan de Landdag dezer organisatie welke te Dordrecht gehouden wordt. Tusschen een vrachtauto van de zuivelfabriek „Samenwerking" en den wielrijder P., aldaar werkzaam, had een ▼rij ernstige Jiotsing plaats. Toen de chauffeur wilde uitwijken voor den heer P„ gevoelde hij dat de achterwielen slip ten tengevolge van de slechte weg, waar door de wielrijder werd aangereden, met het gevolg, dat deze kwam te vallen en zijn gelaat en handen erg gehavend wer den. Ook werd het rijwiel gedeeltelijk vernield. Geneeskundige hulp voor den ZMïgeredene bleek noodzakelijk. Het zoontje van den heer B. van W. was met zijn vader meegegaan naar het hooiland. Doordat de vader het zeer druk had, verloor hij zijn zoontje uit het oog. Men begrijpt zijn verbazing toen hij den kleine plotseling naar zich toe zag ko men, van top tot teen onder de modder. Gerrit was te water geraakt in een vrU diepe moddersloot en toch had hij nog de tegenwoordigheid van geest gehad zich zelf weer op het droge te werken. Roepen om hulp kon hij niet, want zijn mond zat vol modder. Het is dus wel een bij zonder geluk dat het ongeval nog zoo goed is afgeloopen. Dlphtheritis. Giessen-Oudekerk. Wegens het heer- schen van dlphtheritis is ook de Her vormde Zondagsschool „Het Mosterd zaadje" tot nader te bepalen datum ge sloten. Hoornaar. Zaterdag hebben de leerlin gen der drie laagste klassen der openbare school een reisje gemaakt met auto's naar de bekende kersenboomgaard in de Burggraaf te Meerkerk, een en ander on der leiding van het onderwijzend perso neel. De sappige vruchten Heten zich goed smaken, zoodat het bestuur van Volks onderwijs de kleinen een prettige middag heeft bezorgd. Voetbalmatch uitgesteld. Hoornaar. De voetbalbondswedstrijd T)JB.Hoornaar is uitgesteld tot Don derdagavond. Over Juni is in de Herv. Kerk f 62,34 gecollecteerd ten bate der kerk. De afdeeling Hoornaar van de B.VL. pal met 30 leden deelnemen aan de land dag te Dordrecht, WOENSDAG 6 JULI 1933 Molenaarsgraaf. Gevonden: een rijwiel- belastingmerk. Te bevragen bij den ge meenteveldwachter. Nieuwpóort. De heer H. J. C. cVlug slaagde Zaterdag te Hilversum voor het eind-diploma gymnasium. De wandelclub „Voorwaarts" nam Zaterdag deel aan de kersen stertocht naar IJsselstein en behaalde een 3e prijs. Zij ontving tevens een groepsme- daille. Aan alle deelnemers werd een draagmedaille uitgereikt. Tegen J. B. te Alphen aan de Rijn werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het perkeerverbod, ter wijl bij controle P. te Groot-Ammers en W. B. alhier, niet in 't bezit bleken te zijn van een geldig rijwlelbelastlngmerk. Nadat beide laatsten de boete hadden voldaan, werden zij beiden weder in het bezit van hun rijwielen gesteld. B. V. L. Ottoland. De afdeeling Ottoland van de Bijz. VrijwilHge Landstorm zal met eenige leden deelnemen aan de Vrijdag te Dor drecht te houden Landdag. Gevonden: op de Nieuwpoortsche weg, een bruine Nappa heerenhandschoen Inl. G. de Heer, gep. gem. veldwachter. Paard op hoL Ottoland. Toen de gebroeders B. zich in het hooiland bevonden, stroopte hun voor de hooihark gespannen paard het hoofdstel af, en ging op hol. Een der broeders, Adr. B„ wilde het dier grijjen, doch hij werd omver geloopen en kreeg de hooihark over het lichaam, waardoor hij aan het hoofd bloedend werd ver wond en inwendige kneuzingen aan rib ben enz. opliep, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijn toe stand is naar omstandigheden redelijk. ZENDING TEN EIGEN BATE. SUedrecht. De politie heeft ter zake van oplichting proces-verbaal opgemaakt tegen G„ wonende te Rotterdam, die re gelmatig deze gemeente bezocht en tegen kwitantie gelden inzamelde voor de Evan gelische Stad- en Landzending, gevestigd Hugo Molenstraat te Rotterdam. Blijkens onderzoek was G. de alleen vertegenwoordiger van voormelde instel ling. Hij verrichtte geheel naar eigen in zicht zijn evangellsatie-arbe.d, terwijl'hij aan niemand eenige verantwoording schuldig bleek te zijn, omtreht de door hem geïnde gelden. Bovendien voorzag hij op deze wijze geheel in eigen onderhoud. Hieruit blijkt weer, dat men maar niet klakkeloos geld moet geven aan allerlei vertegenwoordigers van instellingen, die onder schoonklinkende namen of onder overlegging van aanbevelingen zich stoffelijke bijdragen komen aanmelden. Nogmaals wordt er op gewezen, dat dè inspecteur van politie gaarne bereid is, in voorkomende gevallen van advies te dienen of een onderzoek te bevorderen. Streefkerk. Uitslag van de op Zondag gehouden wedvlucht van de P.V. „De Gevleugelde Bode" van Chantilly (af stand 347 k m.) Los 8.25 uur. Aankomst eerste duif 12.54.16 uur, laatste duif 1.28.48 uur. Prijzen: W. L Schippers M.Hz. 1 en 6; G. Boll 2; Kr. deBrutfn 3 en 10; B. Burggraaf 4,1 en 8; C. de Rui ter 5;, J. den Ouden 9. Gevonden: een rijwielbelastlngmerk en een kinderhoedje. InL in café Meer kerk. Wijkverpleging. Streefkerk. De afd. Streefkerk van de Zuld-Hollandsche Vereeniging „Het Groe ne Kruis" heeft het perceel wijk C no. 1 gehuurd als woning voor de wijkver pleegster. Het 'plan bestaat, binnen en kele weken het magazijn der vereeniging over te brengen van wijk B no. 74 naar dit perceel. Instructiekaartoig vertrokken. Sliedrecht. Gistermorgen vroeg is het instructievaartuig „Koningin Wllhelmi- na", dat voor het Onderwijsfonds voorde Scheepvaart bij de firma Van Andel en Veth Is gebouwd, vandaar vertrokken. Het 60 M. lange gevaarte, dat hoog bo ven dp oevers der rivier uitsteekt voor het passeeren der bruggen moesten de beide masten en de schoorsteen worden gestreken wordt gesleept door de aleep- booten Zweden en Maas van de Neder - landsche fltoomsleepdienst, voorheen P. Smit Jr. Raadsvergadering te Giessen-Nleuw kerk op 21 Juni. Afwezig wethouder De Groot (wegens ziekte). Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen gelezen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Hierna deelt de VOORZITTER me de, dat wethouder De Groot nog steeds ziek is. Spr. hoopt, dat hij weer spoedig moge herstellen en de gemeente-belan gen weer zal kunnen behartigen, zooalk hij dit steeds gedaan heeft. Aan de orde zijn ingekomen stukken: Drie verzoeken om afschrijving hon denbelasting, nJ. van de heeren J. Wes terhout, A. Pierhagen en C. Roozendaal worden op voorstel van B. en W. ingewil ligd. Van het ministerie van K„ O. en W. be richt omtrent uitkeering volgens art 26 der L, K). wet. Het wordt voor kennisgeving aangeno men. Van het bestuur van Het Groene Kruis, Giessen-Nleuwkerk e.o„ een verzoek om van de gemeente een stukje bouwgrond, ter grootte van 300 vlerk. M. te kunnen koopen tot stichting van een gebouw, waarin gevestigd zou worden het maga zijn dezer vereeniging en het consultatie bureau en waar ook de tandarts zitting zou kunnen houden, daar er reeds een 700-tal gegadigden is, die zich voor het fonds tandheelkunde hebben opgegeven. Bedóeld wordt het stuk grond, waarop thans is gevestigd de grintbergplaats met gedeeltelijk de boomgaard van de tuin van den burgemeester. De VOORZITTE'R deelt mede, dat er hieromtrent geen voorstel is van B. en W. Hij geeft daarom de gelegenheid, dat de leden zich hieromtrent kunnen uit spreken. De heer RIETVELD opent de rij der sprekers en begint met te zeggen, dat destijds de tegenwoordige tuin van den burgemeester in ruil is gegeven voor het gedeelte, waarop thans het gemeentehuis is gebouwd, zoodat hij het zeer onbillijk zou vinden, dit thans weer gedeeltelijk af te nemen, te meer, waar toen Jonge vruchtboomen zijn geplant, welke thans goed aan het groeien zijn, doch dan weer zouden moeten verdwijnen. Spr. is er daarom tegen De heer SCHAKEL vindt, dat de stichting van dit gebouw een algemeen belang is. Een 700 personen hebben zich reeds aangemeld voor de tandheelkunde, dus hieruit blijkt toch wel, dat de meer derheid der Ingezetenen er voor is, dat dit tot stand komt, waarby z.i. de ge meente ook beslist moet medewerken. Destijds is spr. er zelf ook voorstander van geweest, om deze tuin in ruil af te staan, geiyk de heer Rietveld dit heef* gezegd, maar de tijden kunnen verande ren en daarom zouden we nu inschikke lijk moeten zijn en het gevraagde toe staan, temeer, daar anders in de kom der gemeente absoluut geen geschikte gele genheid is te vinden om bouwgrond te bekomen en zulk een gebouw kan men onmogelijk aan de uiteinden der gemeen te plaatsen. Voorts beziet spr. het uit oog punt van gezondheidsbelang en zou het daarom toch wel al te bar vinden, dat de gemeente hieraan niet zou meewer ken. Ook verdwijnt ln de naaste toekomst de grintbergplaats, omdat de wegen toch geasfalteerd worden; ook dit is geen be letsel, terwijl de burgemeseter toch nog tuin genoeg overhoudt. De VOORZITTER zegt, dat de grintbergplaats blijft, want de Kerkweg wordt niet geasfalteerd. De heer SCHAKEL: De Kerkweg zal in de toekomst ook wel verbeterd wor den en dan ia er nog de bergplaats van de polder, want deze verdwijnt toch ln ieder geval. De heer MUILWIJK heeft den heer Schakel hooren zeggen, dat er anders niets geschikts te vinden is; maar is het voldoende geprobeerd? Bovendien zijn we toch niet verplicht om dit stuk grond voor eén koopje af te staan al is ook het Groene Kruis niet zoo kapitaalkrachtig. Sjbr. Is het er overigens wel mee eens, dat zulk een gebouw niet kan gezet wor den aan het eind van Neerpolder of Muis broek. Weth, RAUWERT BOER is het volkomen met den heer Rietveld eens, dat namelijk destijds deze tuin in ruil is afgestaan aan den burgemeester en zou het thans ook alles behalve fideel vin den, om dit nu weer af te nemen. Hij zou willen voorstellen, dat de gemeente dan zou willen verkoopen het stuk langs de kade, waarop z.i. toch ook vbldoende zou kunnen worden gebouwd. Éen mesthoop voor de ge zondheid. De héér SCHAKEL staat verbaasd over zulk een gezegde van den wethou der. Zou men nu uit een oogpunt van ge zondheidsdienst zulk een gebouw kunnen plaatsen langs de Kade, met een mest hoop van B. van Wijk er vlak voor en zonder uitpad? Neen, dat is toch wel al te bar. De heer SCHAKEL zet zijn betoog voort en memoreert, hoe destijds dit stuk grond ln zijn geheel is gekocht en hij daar ook aan heeft meegewerkt voor de prijs van f 7000, wat zeker een buitenge woon hooge prijs is. De gemeente behoeft van deze koop nimmer berouw te hebben, doch spr. is van meening, dat men ook De heer A AN EN vraagt, of het niet mogelijk is, een stuk langs de weg af te Staan; z.i. blijft er dan nog voldoende ruimte over voor de voetballers. De heer RIETVELD bestrijdt dit; feitelijk is het geheele terrein nog klein genoeg voor hun. De heer DE JONG vindt ook bouwen langs die kade niets waard; hij ziet al een dokter stappen in de winter over zoo'n vuile kade. De VOORZITTER vindt, dat er zoo langzamerhand genoeg over gespro ken is en wil ook zijn meening te kennen geven. Spr. begint met te zeggen: ik zou niet weten, waarom ik voor de gezondheids dienst mijn turn gedeeltelijk zou moeten afstaan. Spr. is van meening, dat er nog genoeg grond te koop is. De Kerk heeft toch b v. ook nog een terrein, bij Kooi man is ook grond te koop en willicht nog wel meer. De heer Schakel heeft destijds zelf gezegd: de woning van den burge meester is een ambtswoning en hier wordt niets meer van verkocht. Wanneer jullie iets met den burgemeester op heb ben, aldus spr., moest Je eenparig zeggen: daar beginnen wij nooit aan. De heer SCHAKEL: Wij hebben genoeg met den burgemeester op, maar de belangen van de gemeenschap moeten ook behartigd worden. U spreekt over het terrein bij de Kerk, maar u weet ook heel goed, dat dat niet gaat en an dere bouwgrond te koopen, zal wellicht veel te duur uit komen, want Het Groene Kruis is nu eenmaal geen financieel krachtige instelling. Ik had daarom zoo gedacht, laten wij het hen geven b.v. op erfpacht. Voorts zegt spr„ dat hij den burgemeester wel erg egoïstisch vindt, om een dorpsbelang tegen te werken, juist dat moet gesteund worden. De heer MUILWIJK zou er toch ook niet voor zijn, om voor een zacht prijsje dit af tc staan, ook al is Het Groene Kruis niet kapitaalkrachtig. De VOORZITTER zegt, dat hij reeds wist, dat de heeren Schakel en Aanen zouden voor-stemmen. HIJ was reeds ingelicht, dat de heer Aanen bezoek ontvangen had van den zoon van den heer Schakel. De heer SCHAKEL zegt, dat hy er met den heer Aanen nog niet over ge sproken had en de heer AANEN be toogt, dat hy aan niemands lelbandje loopt. Tenslotte zegt de VOORZITTER, dat het geheele terrein in zijn tegen woordige toestand goede rente oplevert, en terwijl hij aan het in orde brengen van zyn tuin groote kosten heeft ge had, wat jaarlijks doorgaat, aangezien hij er prijs op stelt, dat de tuin er zoo netjes mogeiyk byiigt. Hij staat daarom een gedeelte tuin niet af. De heer SCHAKEL zegt: Dan voelt n ook niets voor het algemeen belang, hetwelk de VOORZITTER heftig be strijdt. De VOORZITTER brengt zyn voor stel ter tafel om de tuin niet te verkoo pen. nu in het algemeen belang moet mede werken; het bïyjct duldeiyk, dat de over- groote helft der bevolking het op prijs zou stellen, als de raad zou mee- en niet te genwerken. En nu behoeft men werkeUJk niet het medeiyden op te wekken, alsof het zoo erg zou zyn, dat er een paar vrucht boompjes van den burgemeester zouden moeteri verdwynen, want er blijft nog tuin genoeg over. Weth. RAUWERT BOER vindt, dat het terrein wel rendabel is, nu de voet balvereniging het in zyn bezit heeft. De heer SORAKEL: Dit zullen we nu zoo maar laten. De heer RIETVELD vindt ook, dat het mooi van de burgemeesterswoning wordt weggenomen. De heer AANEN wil het nog aanhou den tot een volgende vergadering. Vóór verkoopen is de heer Schakel; de heer Aanen onthoudt zich van stemming; de heer De Jong stemt blanco; en 3 leden stenimen tegen. Het verzoek wordt dus af gewezen. Dep heer SCHAKEL betreurt nog maals, dat het zulk een verloop heeft. Vervolgens doet de VOORZITTER nog mededeellng van goedgekeurde raads besluiten, alsmede van een verzoek tot wyziging van het contract der Fraude Ri sico Onderlinge, waaraan zal worden vol daan. Ter tafel komt nog de rekening van het Burgeriyk Armbestuur over gedeelteiyk 1937, sluitende met een batig saldo van ruim f 13. B. en W. stéllen, evenals vorig jaw, voor de volontairs ter secretarie voor het ver richten der vele werkzaamheden een gratificatie te verleenen van f 70. Dit wordt z. h. st. goedgekeurd. Het volgende punt der agenda is een bespreking der straatverlichting. De VOORZITTER brengt nog even In herinnering, hoe in dit voorjaar hier reeds over gesproken is, en nadien de kos ten berekend zyn voor gedeelteiyke en geheele verlichting van het dörp. Deze kostenberekening, opgemaakt door het be drijf te Dordrecht, wordt nogmaals voor gelezen. De heer MUILWIJK informeert, wat verstaan wordt onder gedeelteiyke ver lichting efn of men het in Den Haag wel goed zou vinden, dat dergeiyke kosten weer gemaakt worden. Hy is ook wel voor verlichting, maar vindt deze kosten toch nogal hoog. Bovendien stelt hy het genot van waterleiding veel hooger dan verlich ting, al is het water hier zeer duur; dit zou wellicht niemand meer willen mis sen. De heer DE JONG, AANEN en SCHAKEL zyn absolute voorstanders van algeheele verlichting; alle ingezetenèn moeten tenslotte ook belasting betalen, dus hebben zy ook recht op algemeen ge not. Het voorstel van B. en W. komt in stemming, nameUJk verlichting van het geheele dorp. Dit wordt aangenomen met" 5 stemmen vóór en 1 tegen (de heer Muilwyk). Tenslotte stelt dé VOORZITTER namens B. en W. voor, de post schoolfees ten voor de kinderen met f 50 te verhoo- fen, waarop een duldeiyke toelichting volgt, hoe de gemeenten Olessendam e a. hieraan evenredig hun aandeel terugbe talen. Nog voegt de VOORZITTER hier aan toe, dat het hem zeer verbiydt, dat de twee Oranjevereenigingen gezameniyk feest zullen vieren by de leerdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum en dat ook een schoolfeest £4 worden gehouden. Dit voorstel wordt eveneens z. h. st» aangenomen. Tenslotte deelt de VOORZITTER nog mede, dat hy nogmaals een verzoek zal doen by de Overwaard tot het spoe dig in orde brengen van de oprit bij de brug in Peursum, aangezien dit vereischf is in verband met de hooibouw. De rondvraag levert geen stof tot be spreking op, waarna sluiting volgt. Raadsvergadering op 21 Juni. Afwezig de heeren Jac. Kooiman en H. Kloek. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering door den burgemeester, worden de notulen gelezen en onveran derd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken is van Ged. Staten een verzoek tot wyziging van het besluit inzake verzekering der ge meentegelden, welk verzoek z. h. st wordt ingewilligd. Thans komt aan de orde het ln de vo rige vergadering gedaan verzoek tot ver laging der elec trlci tel ts tarieven De VOORZITTER zegt, dat hier omtrent geen voorstel is van B. en W, doch hy heeft zich in verbinding gesteld met het bedryf te Dordrecht, waarop dit heeft geantwoord. Dc*>r een rondschrijven aan alle raadsleden, hebben dezen voor uit kunnen bestudeeren, wat de wil van het bedryf is. Ook geeft de VOOR ZITTER nogmaals een zeer duideiyke toelichting aangaande dit schryven, zoo dat thans wel meer dan voldoende be kend is, welke resultaten hiermede zyn te bereiken. De VOORZITTER geeft hierna da gelegenheid hieromtrent nog vragen te stellen, zoodat een zeer drukke discussie een gevolg hiervan is. De vragen van de heeren DE JONO, t AN HOUWELINO en MUIL WIJK worden door den VOORZIT TER beantwoord, waarna tenslotte het verzoek tot verlaging der tarieven op ba sis van het Ingekomen schryven van het bedryf te Dordrecht z. h, st. wordt aan genomen. Hierna volgen wyziglngen der begroo tingen 1937—'38, welke ter nadere goed keuring zullen worden opgezonden. In de vorige vergadering was nog aan gehouden de goedkeuring der rekening over 1937 van het Burgerlijk Armbestuur, aangezien hierin een paar onduldeiykhe* den voorkwamen. De VOORZITTER deelt mede, dat nadere inlichtingen sljn ingewonnen en stelt daarom voor thans deze rekening goed te keuren, hetwelk z. h. st. geschiedt Tenslotte een verzoek van Oed. Staten tot het aanbrengen van enkele admini stratieve wyzigingen in de rekening 1936, Aan dit verzoek zal worden voldaan. De rondvraag levert geen stof tot be spreking, zoodat sluiting volgt Openbare vergadering van de gemeente raad op 22 Juli. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester J. O. Diepenhorst. Naar aanleiding van een circulair® van Oed. Staten besluit men met alg. st voor een schoolfeest wegens het regeeringsju bileum 25 cent per leerling te verstrek ken. Volgens deze circulaire is dit het ma ximumbedrag, dat gesaneerde gemeenten toekennen mogen. Na wijziging van enkele bepalingen der desbetreffende concept-overeenkomst wordt thans definitief besloten tot aan sluiting by de Onderlinge Verzekering te gen Fraude met gemeentegelden. De overeenkomst biyft vftn kracht tot 1 Ja nuari 1941. Ingekomen is een brief van het bestmiT van de polder „De Banne van Gorkum en Kwakernaat". Het polderbestuur zegt me dewerking toe, om verbetering te verkrij gen in de onreine toestand van het wes- teiyk deel der Kasteel- of Pastoriegracht en beveelt het aanbrengen van grootere buizen, die aan de polderkeur voldoen, aan, maar op kosten der belanghebben» den. Weth. KROON deelt mede, wat hij over deze zaak in een poldervergadering gezegd heeft. De VOORZITTER zegt, dat hem na onderzoek gebleken ls, dat het onreine water van negen woningen en 0°^ de in houd van een lekkende beerput in deze gracht terechtkomen. De raad besluit, de betrokken huls eigenaars waaronder de kerkvoogdy maat regelen ter verbetering voor te schryven. Zoo zou by deze woningen een zink- en vervalput aangebracht moeten worden. Ook dient de gracht *e worden uitge diept. Ingewilligd wordt een verzoek om ont heffing van hondenbelasting door den heer W. J. Zanen. De VOORZITTER wijst op de slechte toestand van het dak van de ge meentewoning, bewoond door M. Stam. Men besluit, dit dak te vernieuwen. Enkele besluiten tot wyziging de» be grootingen voor 1937 en 1938 worden ge nomen. De VOORZITTER merkt op, dat er in deze tyd van hoolbouwdrukte behoor- ïyke werkgelegenheid is. Hy heeft daar om bij een deel der steuntrekkers schrif- teiyk op die gelegenheid gewezen en me degedeeld, dat zy kans loopen van steun te worden uitgesloten. Allen hebben thank werk gevonden, behalve twee die geen boerenwerk verstaan. De heer J. PIEftHAGEN vraagt in lichtingen over het Dordtsche Destruc tiebedrijf, dat hier het doode vee weg haalt en geen geldeiyke uitkeering geeft voor een gestorven kalf. De heer G. DEN BRAVEN uit eritiek op dit bedrijf. De VOORZITTER zegt een onder zoek toe. üiopia sluiting ■mmMemhié DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovenschc Courant 8.30 Berichten); 10.15 Gramofoon; 10.55 Declamatie, 12.00 Het Kovacs Donderdag 7 Juli. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. AVRO uitzending. 8.00 Gramofoon (or 10.00 Morgenwijding; 10.30 Viool en Piano, 11.15 Orgel -en Zang; Lajos Orkest (om 12.15 Berichten); 12.45 Gramofoon; 1.15 Carel Alberts Ensemble; in de pauze: Gramofoon; 2.45 Omroep Orkest; 4.00 Voor zieken en thuiszitten den; 4.30 Gramofoon; 4.50 Voor de kin deren; 5.30 Het Kovacs Lajos Orkest en Solist; 6.30 Causerie: „Zwemmen"; 6.45 Sportpraatje, 7.00 De Staalmeesters en Solist; 7.30 Gramofoon; 8.00 Berichten ANP en Mededeelingen; 8.15 Gramofoon; 9.00 Radio-tooneel; 9.45 Omroep Orkesten het Koor van de Utrechtsche Muziek school; in de pauze: Gramofoon; 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 „The jumping Jacks". Hilversum IL 301.5 M. 8 00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoon (om 815 Berich ten); 10.00 Gramofoon; 10.15 Morgen dienst; 1045 Gramofoon; 11.30 Godsdien stige causerie; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoon; 12.30 KRO Orkest (1.00—1.15 Gramofoon); 2 00 Handwerkuurtje; 3.00 Gramofoon; 345 Bybellezing; 4.45 Gra mofoon; 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5 30 All Round Sextet; in de pauze: Gramofoon; 7.00 Berichten; 7.15 Gramofoon; 7.45—8.00 Reportage, even tueel Gramofoon; 8.05 Berichten ANP en herhaling SOS berichten; 8.15 Tamboers- en Pijperscorps „Jubal"; 9 00 Declamatie; 930 Vervolg Concert; 1000 Berichten ANP; 10.05 Het Hollandsch Stryktrio; in de pauzteGramofoon; 10.45 Gymnastiek les; 1100 Gramofoon; c.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. Vrijdag 8 Juli. Hilversum L 1875 M. en 415.5 M. 8 00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12 00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10 40 VPRO, 11.00—12 00 VARA. 8 00 Gramofoon (om 8.16 Berichten); 10.00 MorgenwUding; 10.20 Gramofoon; 10.35 Declamatie; 10.55 Gramofoon; 11.15 Populair concert (Gr.opn.); 11.35 Cor Steyn's Accordeon Orkest (Gr.opn 12 00 Gramofoon (om 12.15 Berichten)1^30 Het Kovacs Lajos Orkest; in de pauze: Gram©foon; 2.00 Het Aeolian Orkest (Gr. opn.); 2.40 Declamatie; 3.00 Variété-pro- gramrtia; 4.00 Gramofoon; 5.00 Voor de kindeken; 5.30 Gramofoon; 6.00 De Ram blers; 6.30 Politiek Radio-journaal; 6.50 Orgelspel; 7.00 Causerie over het afschaf fing der slaverny in Suriname, 7.20 Be richten ANP; 7.30 Berichten VGP; 7.35 „Veertdam, een kleine provinciestad", causerie; 8.00 Piano-voordracht; 8.30 „Muziek en ras", causerie; 9.00 VARA- Orkest; 9.45 Declamatie; 10.00 Esmeralda- Septet, 10.30 Berichten ANP; 10.40 Avondwyding; 11.00 Orgelspel; 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.); 11.55—12.00 Gra mofoon. Hilversum II. 301.5 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gramofoon (om c.a. 8.15 Be richten); 1000 Gramofoon; 11.30 Bybel- sche causerie; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Melodisten en Solist (1.00—120 Gramo foon); 2.00 Orgelconcert; 3.00 Gramo foon; 4.00 Berichten en Gramofoon; 5.15 KRO Kamer Orkest; 6.00 Land- en Tuin- bouwcauserie; 6.20 Vervolg Concert, 7.00 Berichten; 7.15 Luchtvaartcauserie; 7.35 Gramofoon; 8.00 Berichten ANP; 8.15 Ge varieerd concert; 10.30 Berichten ANP; 1Q 40 Jean Marcu en zyn Roemeensch Orkest; 11.05—12.00 Gramofoon. RADIO-CENTRALS Programma C. Donderdag 7 Juli. 8 00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.25 National Programme; 12.50 Brussel Ned.; 1.30 National Programme; 2.35 London Regional, 4.20 Keulen; 5.20 National Pro gramme; 6.20 London Regional; 6.45 Na tional Programme; 9.05 London Regio nal; 9.20 Brussel Fransch; 10.20 Brussel Ned.; 10.30 Boedapest (of Diversen); pl.m. 11.20 National Programme. Vrijdag 8 Juli. 8.00 Brussel Ned. 9 20 Diversen; 11.05 London Regional; 12.50 Brussel Ned.; 2.05 London Regional; 2.35 National Pro gramme; 3.35 London Regionall 4.20 Keu len; 6.20 Brussel Ned; 7.05 Brussel Fransch; *7.20 Brussel Ned.; 7.50 National Programme; 9.20 London Regional (of Di versen); 10 45 National Programme. GEMEENTERADEN. en V. kunnen venntwoordelijkheid niet langer dragen. hij seer dankbaar Gemeenteraadsvergadering te Lopik op 91 Juni. Voorzitter de heer L. Sc hitman, burge meester. Afwezig de heer F. J. Mulder. Na opening met gebed, worden de no tulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een be richt betreffende goedkeuring wyziging legesverordening, een verzoek van het Gewest Utrecht der SJD A.P. betreffende vroegtijdige invoering v an de steunre geling voor kleine tuinders, welk Insti tuut in deze gemeente reeds ingevoerd is. Voorts een schryven van den minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen, houdende mededeeling, dat voorloopig nog geen termen aanwezig zUn die het toekennen van vergoeding voor een extra-leerkracht aan de Opeybare Lagere School te Lopikerkapel wettigen. Betreffende dit schryven deelen B. en W. mede, over ongeveer een maand nog maals by den minister te zullen aandrin gen op de toekenning van genoemde vergoeding. Aan de orde zyn thans de door B. en W. ingediende wyzigingen der begrooting welke z. h. st. worden aangenomen. Volgt de vaststelling der rekening 1937 van de Vleeschkeuringsdienst Lopik De uitg. over 1937 bedragen f 1606,86. de ontvangsten f 1145,70, nadeelig saldo f 461,18, waarin de diverse aangesloten gemeenten naar het zielental by dragen; ten laste dezer gemeente komt alzoo f 196,71. Z. h. st. wordt de rekening aldus vast gesteld. Ontvangen is een verzoek van het be stuur der vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwys voor Woerden e 0. te Woerden, om subsidie ad f 12 over 1937. De VOORZITTER zegt, dat over '937 twee leerlingen uit deze gemeente le genoemde school hebben bezocht; der- ïalve is het alleszins gemotiveerd de ge raagde subsidie te verleenen. Z. h. st wordt aldus besloten. Wegenvraagatuk. Aan de orde is dan een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geld- leening, groot f 15 400 voor verbetering (teren) van het tertiair gedeelte van de Lopiker Voordyk. Ds VOORZITTER geeft een expo sé van hetgeen tot nu toe ter zake is ver richt. By het bezien van het wegenvraag- stuk moet wel worden gelet op het feit. dat de weg, voor zoover in onderhoud by de gemeente, bestaat uit een secundair gedeelte (grens SchoonhovenWilllg2- Langerak—Lópik) en een tertiair gedeelte (Lopik—grens IJsselstein). Wat betreft het secundair gedeelte, kan de VOOR ZITTER mededeelen, dat na langdurige actie van B. en W„ die ter zake steeds dilligent zyn gebleven, deze kwestie thans de volle aandacht van Ged. Staten heeft, zoodat dat college in de buitengewone Statenvergadering in September October van dit jaar een gedetailleerd plan tot verbetering zal indienen. In dit verband wijst spr. -op de groote medewerking, van de hoogere organen verkregen, waarvoor is. De verbetering van het tertiair gedeel te, hetwelk niet aansluit op het Provin ciaal Wegenplan, zal voomameiyk door de gemeente zelf moeten worden bekostigd. Ook al wêer door de volledige medewer king, welke de provinciale Waterstaat in deze verleende, heeft de Hoofd-Ingenieur tydeiyk den opzichter van de Provincia le Waterstaat ter beschikking van B en W. gesteld en werd tevens een tydeiyk opzichter beschikbaar gesteld, die op som mige punten van de weg, voomameiyk in bochten, de noodige opmetlngen heeft verricht. Ook hier is een woord van groe ten dank zeer op zijn plaats en spr. wil dan ook niet nalaten dit te uiten. Genoemde technici hebben een plan ontworpen, behelzende het hier en daar verbreeden van de weg door demping van sommige slooten en het afsnijden of ver flauwen van bochten. In totaal zullen 11 bochten moeten worden verbeterd, het geen een uitgaaf met zich medebrengt van rond f 21 000 Aanvankeiyk lag het in de bedoeling van B. en W. uit financieel oogpunt eerst het z.g. bochtenplan af te werken, en daarna tot teren over te gaan. Aangezien «iet t eerstbedoelde plan zeker nog eenige maanden zijn ge moeid. alvorens tot uitvoering kan worden overgegaan, zyn B. en W.. die de hun Ingevolge de Gemeentewet op gelegde verantwoordeiykheid betref fende de weg niet langer kunnen dra gen, door de desolaten toestand, waar in de weg verkeert, van meening, dat ia ieder geval de weg dit jaaï nog moet worden geteerd. Het betreft hier dus het tertiair gedeel te, van Lopik tot de grens IJsselstein. De kosten van het teren bedragen, met uit zondering van de bochten, welke eerst verbeterd dienen te worden, daar anders het teerdek zal worden beschadigd, rond f 14.400. Hierby komt nog het aanschaf fen van een teerketel, waarvoor een be drag van f 1000 wordt geraamd. In totaal moet dus f 15 400 worden uitgegeven. B. eft> W. vertrouwen, dat Ged. Staten tegen een leening op korten termijn geen bezwaar zullen hebben De gemeente zal waarschyniyk in de nabye toekomst over grootere bydragen voor de wegen kunnen beschikken, hetgeen zyn oorzaak vindt in een wyziging van de Motor- en Rywiel- wet, tot verhooging van de uitkeeringen aan Ged. Staten, die deze bedragen weer als bijdragen voor gemeenten, water schappen p.a voor onderhoud van wegen beschikbaar stellen. In verband met de urgentie van het wegenvraagstuk is teren in elk geval dit jaar nog zeer noodzake- ïyk en in overeenstemming hiermede stellen B. en W. voor, ten dienste van bo venvermeld doel een geldleening aan te gaan groot f 15.400 a 2% pCt. 's Jaars. af te lossen in Jaariyksche termijnen over een tijdvak van 5 jaren, by de Nutsspaar- bank te Schoonhoven, die de voordeellg- ste aanbieding deed. De heer VAN VLIET wijst op hef voordeel, hetwelk het teren zal opleveren. zooals besparing van onderhoudskosten en personeelskosten. De VOORZITTER zegt, dat dit in derdaad het geval zal zijn, daar, wan neer de weg eenmaal geteerd is, veel min der onderhoud noodig zal zyn en dus ook minder personeelsuitgaven. De heer D. DE WITH vestigt de aan dacht op een der gevaarüjke bochten, welke zich in de weg bevlndqn. De VOORZITTER zegt, dat deze bocht ook begrepen is in het later uit te De heer L. HOOGEND OORN vraagt of de gemeente, in tegenstelling met een vorig object, dit werk in eigen beheer zal uitvoeren. De VOORZITTER beaamt dit. De heer C. M. VAN VLIET zegt, dat indien de medewerking van Ged. Staten Inzake verbetering van de weg door het afsnyden van bochten niet wordt verkre gen, de weg toch nog onderhoud zal eischen door de slechte toestand van be schoeiingen. De VOORZITTER is dat met den heer Van Vliet eens. Spr. zegt, dat de ver betering der bochten eveneens noodzake- ïyk is; het teren kan echter niet .langer wachten. Zou de medewerking voor het geheele z.g. bochtenplan met kunnen worden verkregen, dan moet toch in elk geval de verbetering der beschoeiing wor den gehandhaafd. De raad gaat vervolgens z. h. st. accoord met {iet voorstel van B. en W. betreffen de de geldleening. Tenslotte zegt de VOORZITTER te hopen, dat de betrokken grondeigenaren in deze gemeente geen exhorbitante prij zen zullen vragen voor gronden, welke eventueel door de gemeente zullen wor den aangekocht. Spr. wyst op eenige an dere gemeenten, waar een en ander gra tis is geschied en spreekt de verwachting uit, dat de ingezetenen in deze gemeen te dezelfde loyale houding zullen aanne men. Na de rondvraag, waarvan geen ge bruik wordt gemaakt, sluit de VOOR ZITTER met gebed de vergadering. Ged. Staten hebben gisteren het plan goedgekeurd en lt Juli 'vardt met het werk begonnen. Gwdarak. Verg aden».g op 20 Juni, na. half acht. Voorzitter de heer H. Bergman, burge meester. Afwezig (zonder kennisgeving) weth. Jac. de Bruyn. Na opening worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna deelt de VOORZITTER me de, dat van den minister van onderwUs, kunsten en wetenschappen bericht ls in gekomen, dat de gemeente over 1937 aan ryksuitkeering te weinig heeft ontvan gen f 123. Dit zal alsnog door het rijk aan de gemeente worden overgemaakt. Verder deelen B. en W. mede, dat by de rykswerkverschaffing in de Spreeu- wenhoek te Ouderkerk a.d. IJssel een aan tal werkloozen uit deze gemeente is te werkgesteld. In het personeel van de O. L. School hoofd de heer Smalbil, hebben enkele mutaties plaats gehad. Mej. Broer, die kweekeling met acte was aan deze school, is naar Gouda vertrokken, wegens een tydeiyke benoeming aldaar. B. en W. zul len een ander in haar plaats aanstellen Ook de heer Van Arkel ging heen, voor wien de heer Jacobs, uit Gouda, in de plaats kwam. Verder zegt de VOORZITTER, dat van het rijk een bedrag van f 2000 als renteloos voorschot werd verstrekt en een extra bydrage van f 648. Een verzoek van de gymnastiekvereeni- ging „T.H.O.R." om gebruik te mogen maken van een terrein van de gemeente, tot het houden vaneeji demonstratie, wordt z. h. st. ingewilligd. Van oud-burgemeester J. Koolman, van Bergambacht en AmmerstoJ, ls een ver zoek binnengekomen, of deze gemeente wil toetredei?, als lid tot de Ned. Ver eeniging voor Luchtbescherming. B en W. hebben hiertegen geen enkel bezwaar, aangezien de kosten gering zUn en stellen voót, van deze vereeniging lid te worden. Z. h. st. wordt dit voorstel aangeno men Ingekomen is een schryven van Ged. Staten ntêar aanleiding» van de benoe ming van den heer A. Offerm/an, ambte naar ter secretarie tot gemeente-ont vanger, hetgeen ln een vorige vergadering is geschied, tegen de wil van Ged. Sta ten. De VOORZITTER memoreert, dat hij persoonlijk tegen deze benoeming geen bezwaar heeft gemaakt, maar wel tegen het nemen van een besluit als geschied is in éen vorige vergadering. Thans wordt bericht, dat dit besluit op voordracht van den minister van binnenlandsche zaken bij maatregel van algemeen bestuur ls ge schorst tot 1 Januari 1939 De heer C. NOORLANDER vraagt of de raad hier dus verder niets meer aan doen kan. De VOORZITTER bevestigt dit. Men dient thans rustig af te wachten, wat Oed Staten intusschen van plan zyn. Binnenkort zal men er wellicht meer van hoofen. Het schryven wordt daarop voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van den heer Van der Velden, controleur der steunver lening, om een rUwieltoelage, aangezien hy bij het houden van de controle van een rijwiel gebruik moet maken. B. en W. stellen voor, hem een rijwiel toelage van f 25 per Jaar te schenken. De heer J. C. VLEGGEERT ver klaart zich hier sterk tegen De werkloo- zen, die naar de rijkswerkverschaffing moeten én ook gebruik maken van de j WOENSDAG 6 JULI 1938 flets, ontvangen ook geen nj wiel toeslag. Spr. zal by de rondvraag terugkomen op de rykswerkverschaffing. De heer P. H? HOFMAN vraagt, hoe groot het salaris is. De VOOR ZITTER: f 1000 De heer VLEOOEERT: Dat is dus pl.m. f 20 per week. Spr. wenscht het voorstel in stemming gebracht te zien. Het voorstel van B en W. wordt daar op verworpen met 2 tegen 4 stemmen Voor de heeren weth. A. Huisman en M van Dam. Daarna brengt de VOORZITTER ter tafel een nieuwe overeenkomst met het destructiebedrijf „Gekro" te Over- schie. De nieuwe regeling is ongeveer ge- Ujkluidend aan de oude. De heer C. NOORLANRER vraagt, voor hoelang deze regeling wordt aange gaan. De VOORZITTER zegt. dat deze zal loopen van 1 Januari 1939 tot 31 De- Z.h. st. wordt daarop de overeenkomst Pontveer. Hierna doet de VOORZITTER me dedeeling van een ingekomen adres, dat door een aantal persopen, van wie de helft buiten de gemeente woont, onder- teekend is en waarin wordt gepleit voor het behoud van de veerpont, welke pont de rykswaterstaat ail doen verdwynen in verband met de normalisatie van de Holl. Ussel. Spr. zegt dat B en W controle hebben uitgeoefend op het verkeer, dat ban deze pont gebruik maakt, gedurende 14 willekeurige dagen. Het resultaat hier van is, dat gedurende die tyd met de pont werden overgezet: 673 personen, 61 auto's, 34 karren en kleine voertuigen en 258 fietsen en 32 stuks vee. Ook de cyfers van hetgeen met de roei boot wordt overgezet, noemt spr. B. en W. stellen voor, aan de rykswaterstaat te verzoeken, deze pont alsnog te mogen behouden. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Als waarnemend gemeente-secretaris wordt hierop z. h. st. benoemd de heer A. Offerman, ambtenaar ter secretarie. Daarna stelt de VOORZITTER voon, eerst de rondvraag aan de orde te stellen, voor men overgaat tot behandeling van de gemeente-begrooting 1938, die van Qed. Staten ls terugontvangen met op en aanmerkingen. Een heftig protest. De heer J. C. VLEGGEERT wiL gaarne van de gelegenheid gebruik maken om terug te komen op de rykswerkver schaffing ln de Spreeuwenhoek te Ouder kerk a.d. IJssel. Spr. memoreert, hoe hy in een vorige vergadering erop heeft aan gedrongen, om te trachten, ook werkloo zen uit Gouderak, bij de rijkswerkver schaffing in de Spreeuwenhoek geplaatst te krijgen. Nimmer heeft echter by spr. het motief voorgezeten, hen daar als dwangarbeiders heen te sturen. Het was spr. toen uit goede bron bekend, dat er een uurloon van 32 cent verdiend werd. Nu is echter de loonschaal dermate ge- wyzigd, dat de werklieden thans, naar spr. eveneens uit goede bron bekend ls, nog geen f 10 per week kunnen verdie nen. Bovendien wordt hen op elke 6 we ken werk nog een wachtweek in 't voor- uitzioht gesteld, dat is dus 7 weken. Hier door komt men nog niet aan f 8 per week. Alleenstaande personen krygen zelfs op elke 3 weken twee wachtweken. Spr. verlangt, dat B. en W. al het mogeiyke zullen doen, om hierin verbetering te ver- krygen. De menschen moeten er op uit, .ze moeten er hard voor werken en ver dienen dus een beter loon. Den VOORZITTER is omtrent de loonen niet positiefs bekend. Men moet in het oog houden, dat het beter voor de werkloozen is. dat ze werken, dan fiat ze leegloopen. Spr. weet nog niet, hoe het rapport zal lulden. M,en moet in elk ge val de werkverschaffing niet vergeUjken met het vrije bedryf. Het laatste Us no. 1 en het andere komt in de tweede plaats. De menschen kunnen hierop geen rech ten laten gelden. Of er inderdaad hard voor gewerkt moet worden, weet spr. ook "'weth. A. HUISMAN zegt, dat hy persooniyk de werkverschaffing in oogen- schouw is gaan nemen, en dat er inder daad hard voor gewerkt moet worden. De heer VLEGGEERT tot den voorzitter: Ze moeten er harder voor wer ken dan u. De VOORZITTER zegt. dat. als de heer Vleggeert op deze manier wil doo.r- gaan. van hem geen medewerking is te verwachten. A De heer VLEGGEERT wenscht te gen deze lage loonen te protesteeren. Spr. vindt het ongehoord, dat de voorzit ter nog een poging doet. om deze lage loonen te verdedigen. Men heeft aldus spr. tot den voorzitten,— ook nog nooit op uw medewerking kunnen rekenen. De VOORZITTER hamert en sluit de discussie. Fraude? De heer VLEOOEERT wenscht ver volgens nog over iets anders het woord. Gouderak verkeert de laatste dagen on der hoogspanning, naar aanleiding van hetgeen er gebeurd zou zyn met de gel den van de levensmiddelen-distributie. De vreemdste geruchten, zegt spr doen in de gemeente de, ronde. Spr. verlangt opheldering hierover. De VOORZITTER zegt, dat deze zaak in onderzoek ls. en dat men niets anders kan doen. dan rustig het rap port af te wachten. Inzooverre de raad hiermede te maken heeft, zal spr. hier op later terugkomen. WU®ifing begrooting 1938. Hierna deelt de VOORZITTER mede. dat dgemeente-begrooting 1938 van Oed. Staten ls terugontvangen met een aantal op- en aanmerkingen. Verschillende posten moeten volgens de zienswUze van Ged. Skaten verlaagd wor den. Tegen een vcriaging van de post by volgn 98 wenschcn B. en W. z»cli te ver zetten. Het betreft h»er de kosten voor onderhoud en schoonhouden van het raadhuis, waarvoor f 125 niet te veel is. De heer J. C. VLEGGEERT ls tegen alle voorgestelde bezuinigingen. Telkens en telkens komen Ged. Staten met be snoeiingen op diverse posten. Spr heeft er genoeg van. en zal er tegen stemmen. De VOORZITTER zegt, dat Ged. Staten ook willen bezuinigen op de volg- nos. 149 en 304. «-Dit betreft de hulpver leening by brand en de rente van tyde- ïyk opgenomen gelden. Tegen verlaging van eerstgenoemde post wenschen B en W. zich te verzetten, ten aanzien van de laatste post stellen zij voor deze te verlagen met f 50. Verder zegt de VOORZITTER, dat het den raadsleden bekend is, dat de wo ning van den rijksveldwachter Vos de gemeente meer kost, dan dat zy oplevert. Dit verschil nu, wenschen Ged. Staten ook weggewerkt te zien. Volgens een schrijven van den districtscommandant der ryksveldwacht mag voor deze woning max. f 208 huur worden geheven per jaar. B. en W. stellen voor, dit aan Ged. Staten door te geven. Met de stem van den heer Vleggeert tegen, worden de voorstellen van B. en W. hierna aangenomen. Vervolgens zegt de VOORZITTER, dat de winst van het waterleidingbedrijf f 250 hooger geraamd moet worden en dat de post onvoorziene uitgaven van f 700 op f 1000 moet worden gebracht. Verder berichten Ged. Staten, dat het h.i. niet mogelijk ls. de begrooting 1938 nog te belasten met de rente en aflos sing Van de gelden (f 6000), die door de raad zyn beschikbaar gesteld voor de verbetering van de Dorpsstraat, de Smit- straat en de „Pooten". B. en W. zullen echter al het mogeiyke doen, om deze rente en aflossing nog in de begrooting 1938 te mogen brengen. Ook de heer VLEGGEERT bUjkt hiervan een voorstander te zyn, opdat het werk spoedig zal kunnen worden uit gevoerd. Aldus wordt besloten. Daarna sluiting. VIM. Raadsvergadering op 22 Juni. Afwezig de heer H. de Pater. De VOORZITTER, burgemeester baron Van Hemert tot Dlngshof, opent de vergadering, waarna de secretaris de no tulen leest, welke onveranderd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken zyn eeni ge goedkeuringen van raadsbesluiten en een 'procesverbaal van kasopname by den gemeente-ontvanger en by den admini strateur van het G E B. In verband met een adres van de afd. Haastrecht, Vllst en Stein van de Veree niging voor Veilig Verkeer, wordt op voorstel van B. en W. z. h. st. besloten, op de West Vlisterdyk, naby de Kwakel, twee nieuwe borden te plaatsen ter aan duiding van de gevaariyke bocht. Aan de orde is dan een voorstel tot vaststelling van een nieuwe „Verordening Veldwachters". De Alg. Ned. Politiebond heeft verzocht aan den veldwachter een Jaariyksche toe lage te verstrekken voor vrije geneeskun dige hulp. Dit verzoek is echter door de gemeenteraad van Haastrecht afgewezen, zoodat het in de gemeente Vlist buiten behandeling zal moeten biyven. 1 De verordening wordt z. h. st. aange nomen. Het vplgende punt is een verzoek van Haastrechtsch Feestcomité, om een by drage van 25 cent per leerling in de kos ten van een te houden kinderfeest ter ge legenheid van het 40-Jarig regeeringsju bileum van de Koningin. Z. h. st. woftit dit verzoek toegestaan. Volgt een wyziging van het reglement voor het Burgeriyk Armbestuur. Het be treft slechts een administratieve veran dering. die z. h. st. wordt aangenomen. Punt 5 der agenda is een wyziging van de bouwverordening. In verband met de verordening inzake de beschikbaarheid van drinkwater in woningen van het Algemeen Bestuur der Drinkwaterleiding „De VUf Oemeenten", wordt de bouwverordening in overeen stemming gebracht met bovengenoemde verordening Ket geldt hier de z.g. ver plichte aansluiting. Eenige begrootingswyzigingen worden goedgekeurd. Rondvraag. De heer VAN SPENGEN informeert of wellicht thans meer bekend ls omtrent verbetering van de Slangeweg. De VOORZITTER antwoordt hier op, dat de Slangeweg is opgenomen in het concept voor een tertiair wegenplan der provincie Zuid-Holland. Terzake is thans een voorstel by de Prov. Staten aanhangig en als dit aanvaard wordt, kan wellicht binnen afzienbare tijd tot de noodzakeiyke verbetering van het weg' dek worden overgegaan. Hierna sluiting Openbare raadsvergadering op 29 Juni. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter bur gemeester L. Schuman. De VOORZITTER opent de ver gadering met gebed. Allereerst wil spr. op deze dag, waarop Prins Bernhard s.ijn 27ste. verjaardag viert, de bede uitspre ken, dat het God moge behagen. Z K.H. nog vele jaren te sparen voor zijn gezin en voor ons land. Vervolgens richt spr. een woord tot den heer B. Timmer, die na een ernstige ziek te, thans deze vergadering weer bijwoont, wat stemt tot groote waardeering. Daarna worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Eenige goedkeuringen van raadsbesluit

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 5