T Het yr 2000 fPlaatselijk nieuws no. Tm WOENSDAG 6 JULI 1938 N de me\ „De Kantongerecht Gouda te Dijken, beiden te Gouda. Her-examenéén candidaat; afgewezen candidaat. Er komt op de Burg. Lucasselaan inder- 1937 na ;ekeurd. t de heer een het L. G. Niet min genwoordlg die het vri Oostenrijks PP te losse: De confe opend met door den delegeerde rede van d digde Tayl< De laatst waaruit bl Washingtoi een oploesi In een u kaansche conferentie verleenen Dnitschlan< strekkend j bijstand aa schen zond Taylor legd creet progr bet vlucht* vijf we- A BONNE’S, SPORTFONDSENBAD. voor de Zwemin- V«r»< •n V Ung: a>aan Mei Dtt plan 1, Onmid vluchteling! land, niet ▼lucht zijn katholieken Duitache ri 2. Het ve vei-nemente middellijke ken tot alk onverdraagi ▼nlgtms bel De Burg. Lucasselaan. Reeuwijk. Thans is begonhen met de verbetering en het stofvrij maken van de Burg. Lucasselaan. Daar steeds zeer vele wielrijders en wandelaars deze mooie weg langs de plassen passeeren, zal die maat regel- zeker bij velen Instemming vinden. en f 3 chuldig Verkiezing Ned. Herv. Kerk. Reeuwijk. Bij de Zaterdagavond gehou den verkiezing van vier bestuursleden (twee kerkvoogden en twee notabelen) der Ned. Herv. Gemeente van Sluipwijk, werd van de aftredende kerkvoogden, de heeren C. v. d. Heuvel en K. Slappendel, de laatste herkozen; in de plaats van den heer v. d. Heuvel werd benoemd de héér E. van Dijk. De aftredende notabe len, de heeren K. van Wensveen en J. de Gans, werden herkozen. De kinderen uit de hoogste klassen van de openbare lagere scholen te Reeu- wijk-dorp en Sluipwijk-dorp hebben hun jaarlijksch schoolreisje gemaakt. Evenals andere jaren was 'deze dag ook nu weer voorbereid door het bestuur van de afd. Reeuwijk van de Vereen. „Volksonderwijs” De reis, welke met autobussen werd ge maakt, ging naar Valkeveen, gelegen aan het IJsselmeer. Daar genoten de kinderen volop van het strand en de badinrichting. Vervolgens ging ’t naar de Leusderheide vanwaar men weer huiswaarts ging. Zeer voldaan over deze heerlijke dag kwamen de kinderen des avonds in de gemeente terug. Werk gegund. Reeuwijk. Het bestuur van polder Reeu wijk heeft aan den aanemer A. P. de Klerck opgedragen de onderhoudswerken van de polder, waarondei het vernieuwen van twee sluisdeuren. De heer De Klerck was de laagste inschrijver. van den Wiele te Zeist. Aan het eind I bracht de voorzitter van V.V.V. nog blj- kzondere dank aan de Wandelsportvereeni- ging „Rheady” te Zeist voor de hulp bij de organisatie. Vermelding verdient nog dat' de E.H.B O. van hier een post had betrokken in de raadskelder De brigade, welke de stoet volgde, heeft in drie gevallen^hulp moe- ten verleenen. ZIJ stond onder leiding van dr. J. M. de Morree, alhièr. IJsselstein. Gevonden: een ring sleutels, een rozekrans in etui en een klei» ne hak.Inl. aan het politiebureau. Tegen een ingezetene uit Gelder- malsen is proces-verbaal opgemaakt ter zake beleediging vart een ambtenaar i» functie. Er hebt ▼erschuivin eene categ benadeeld schillende deze verse terzijde ge en de dill? langrijk ai moesten zi< ting beweg bier als Deze ver zakelijk, di blijft en di geeft van de maatsc: dit verban, wikkeling pelfs belan nemingen bezit de N daar lijden «en door deme verv begonnen meer en w terwijl h< haar word van deee autowegen per water Hoor een i epoorwegex kant legt door de hc automobilis personeele belasting e werk; eer me maakt ter, verelsc ■inepomper spoorweg •rbeidskrac meer de ai echen in worden opi spoorweg komt te si verruimend gengewerkt De .spoor toe te legg grooten en middelen 1 snelheid, hoofdverbir een snelhe! Msme vers! benutten, r 7, 13 en 19 E. van Rijswijk; 8 en 11 N. de Man; 12 en 24 E. D. v. Vliet; 17 C. A. de Kohing; 18 J. van Leunen; 20 P. Verhoef 22 B. Mudde; 23 A. Groenendijk; 9 D. Heuvelman. Groeneweg—Toerelf tal. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zondagmiddag werd bovengenoemde wedstrijd op het terrein van de v.v. „Groeneweg” gespeeld onder buitengewoon veel belangstelling. In het oorspronkelijke elftal waren ver schillende wijzigingen aangebracht, waar door het toerelftal nog sterker uitkwam. Bij de aanvang van de wedstrijd over handigde de voorzitter van „Groeneweg” met eenlge welgekozen woorden bloemstuk aan de aanvoerder van toerelftal. Ook de scheidsrechter, de heer C. van Gent uit Schiedam, sprak de spe lers toe, hierbij de jiadruk leggend op het sportieve en propagandistische karakter van deze wedstrijd. Het was te voorzien dat het le elftal van Groeneweg niet was opgewassen tegen dit toerelftal. Prachtig laifcs de grond ging de bal van speler tot speler en reeds na enkele minuten was de stand 10 voor het toerelftal. Hoe goed Groeneweg zich ook te weer stelde, zij kon niet verhinderen, dat de rust met een 4—0 stand inging. Na de rust kreeg Groeneweg1 de wind mede en dachten haar supporters wel, dat een tegenpuntje zou worden gemaakt. Maar ondanks de felle pogingen daartoe kwam het leder nog herhaaldelijk terecht in de touwen van „Groeneweg” en toen het eindsignaal klonk, was het 90 geworden voor het toerelftal. Groeneweg stelde zich geduren de deze wedstrijd buitengewoon goed te weer, maar tegen het combinatle-spel van de gasten kon zij niet op. De leiding van den heer Van Gent was uitstekend. Volledige uitspraken van 30 Juni. Motor- en Rijwielwet: J. van D; te Waddlnxveen f 7.50 subs. 3 d. h.; A. A, N. te Boskoop r~ den f 2.50 subs. 2 ma subs. Brandweer. Capelle a.d. IJssel. In tegenwoordigheid van B. en W. is op het Dorp, Polder, Ke ten en Uitbreiding-West een proef geno men met het materiaal van de gemeen telijke brandweer. Alle brandbluschmid- delen bleken in een goede staat te ver- keeren. De hoogste klassen van school 2 (hoofd de heer C. M. Roozemond) hebben ondër leiding van het personeel «en schoolreisje gemaakt naar Den Haag en Omstreken, 's Morgens werd eerst een be zoek gebracht aan het vliegveld Waal haven te Rotterdam, waarna men op het doel van de reis aanging. Vele beziens waardigheden werden bezocht. Op de te rugreis werd te Haastrecht eenlge tijd vertoefd in „De Kleine Betuwe”. Zeer voldaan arriveerde de jeugd «s avonds om streeks 9 uur voor de school, waar de ouders en vele belangstellenden hen reeds wachtten. Gasbeschermingsdienst. Haastrecht. Het resultaat van de keu ring voor de luchtbeschermingsdienst voor heeren, gehouden op 4 en 5 Juli, le verde slechts 3, geschikte personen op om opgeleid te worden voor „gasverkenner”. Het aantal opgeroepenen bedroeg 85. Thans zijn eenzelfde aantal dames voor dezelfde keurig opgeroepen om op 28 en 29 Juli a.s. zich aan een keuring te on derwerpen. Wellicht zal dat 'onderzoek meer resultaat opleveren. Krimpen a.d'. IJssel. Zaterdagmorgen had de stapelloop plaats van de motor boot, welke de leerlingen der Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen heb ben vervaardigd. Dit werk heeft ruim een jaar in beslag genomen. Toen de boot te water lag, werd met de proeftocht be gonnen, welke behalve door een aantal leerlihgen van de cursus, werd bij gewoond door burgemeester Aalbers. De proeftocht mag als goed geslaagd worden beschouwd. Gevonden: een kjnilermutsje, te be vragen bij D. Ritsfces, Tuinstraat 95; een kerkbijbeltje, te bevragen bij wed. Muil wijk, Schaardljk 58; een paar sleutels, een rubber damesregencape en een kipder- portemonnaie met rijwlelbelastlngmerk, te bevragen bij de politie. De Postduivenvereniging „De Vriendschap" hfeld Zondag een wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon (Frank rijk). De afstand bedroe# 282 k.m. De 165 duiven, welke aan dit concours, deelna men, werden Concert. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdagavond gaf het chr. fanfarecorps „Kunst en Vriendschap”, directeur de heer P. J. pomes uit Rotterdam, een concert op het terrein bij den heer J. Honkoop. Het con cert werd geopend met het Wilhelmus, waarna nog verschillende vaderlandsche liederen ten gehoore werden gebracht. Het corps, dat eenlge versterking van een zuster vereenlging had aangevraagd, speelde zeer goed, zoodat het publiek ge noten heeft van het gebodene. Jammer, dat het weet niet-er# meewerkte, zoodat de opkomst grooter had kunnen zijn. Grondaankoop. Ouderkerk a.d. IJssel, De firma A. L. J. van Haaften te ’s-Gravenhage, aan Welke de uitvoering van de baggerwerken voor de normalisatie van de Holl. IJssel is op gedragen, heeft alle buitendijks gelegen perceelen vanaf de Molenplaats tot aan de uiterwaard voor de woning van den landbouwer H. van den Broek aange kocht. Dit terrein zal worden opgespoten met de klei die aan de overzijde van de rivier moet worden weggebaggerd. Miltvuur. Polsbroek. Op de hoeven der veehou ders J. v. d. V. en J. R., hebben zich ge vallen van miltvuur onder het rundvee voorgedaan. Vanwege de veeartsenijkun- dige dienst zijn op beide besmette plaat sen uitgebreide maatregelen tot ontsmet ting genomen. Polsbroek en Vlist. De collecte voor het werk van de Geref. Zendingsbond, Zon dag gehouden tijdens de spreekbeurt van ds. Bieshaar, heeft f 60 opgebracht. Polsbroek. B. en W. hebben vergunning verleend aan de-Vereenlging tot versprei ding der H. Schrift, gevestigd te Amster dam, tot het houden van een collecte en wel Vrijdag, onder leiding van den heer A. Bergsma, hoofd der Chr. School (Dorp) de Bleekerssingel naar dé Fluweelensln- géi. De belangstelling was zoo groot, dat de aanbesteding Inplaats van in de burge meesterskamer in de raadzaal moest wor den gehouden. Ingekomen waren 41 bil jetten. Laagste inschrijver was dè heer A.Mooten te Moordrecht voor f 102.737. don als volgt toegekend: Veer; 2 en 16 C. 'Vil Woningbouw. Zevenhuizen. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen dat de bouw van de 10 arbeiderswoningen voor de woningr bouwvereeniging „Beter Wonen” alhiejr voor f 19867 kan worden gegund aan den laagsten inschrijver, de heer D. de Graaff te Moercapelle. De rijkssteun zal spoedig worden toegekend. Wijkverpleging. Zevenhuizen. Gedurende de afwezig heid van zuster Hulman, wijkverpleegster van Het Groene Kruis, zal mej. A. Talk haar dienst waarnemen. Zr. Hulman, die sedert haar benoeming in Zevenhuizen geen woning kon krijgen en gedurende die tijd in Moercapelle woonde, zal zich i|u binnenkort hier vestigen aan het adres Noordelijke Dwarsweg 27. Opbrengst collecte. Zevenhuizen. De collecte» voor de ver- eenlging voor werkverschaffing aan hulp behoevende blinden, die de vorige week in deze gemeente gehouden is, heeft netto f 46,58 opgebracht. De collecte voor de Nationale Reclasseertngsdag heeft f 34^32 opgebracht. De heer L. Dekker is benoemd tot lid van het dagelijksch bestjjur van de Drinkwaterleiding „De Tien" Gemeenten* te Pljnacker. Wegencongres bezoekt Reeuwijk. Reeuwijk. Vrijdagmorgen hebben leden van het 8e Int. Wegencongres een bezoek aan Reeuwijk gebracht. Het groo- te gezelschap kwam in acht autobussen en ging eerst naar het bekende recreatie oord „Elfhoeven”, alwaar de lunch werd gebruikt. Vervolgens werden de groote werken voor de aanleg van de nieuwe rijksweg Den Haag—Amsterdam nabij de Oud-Reeuwijksche tol bezichtigd. Hierna zette het gezelschap de reis voort naar Utrecht. Gevonden: Een rijzweep, te bevr. bij den heer C. Bontenbal, Dorp; een regen jas, te bevr. bij den heer C. P. v. d. Hoorn, afd. Randenburg; een meisjesmantel, te bevr. bij den heer M. v. d. Wolf, afd. Mid delburg B 69. Aan de eiereriveiling werden aange voerd 7200 eieren. De prijzen waren als volgt: Kipeleren f 3.15f 3.60; heneieren (kl. kipeleren) f 1.90f 2 90. Gepromoveerd. IJsselstein. De heer A. M. H. Leering, arts alhier, promoveerde te Utrecht tot doctor in de geneeskunde op het proef schrift „Bijdrage tot de werking van hys, tramine op de ttofwisseling”. B. en W. hebben aan den heer J Middag vergunning verleend voor het bouweij van een arbeiders woning aan de l Achterstool. Middenstandsdiploma. IJsselstein. Voor het te Utrecht gehou- I den examen voor het Middenstandsdiplo- f ma slaagde de heer A. J. van Hienen al-1 hier. Vrijdag maakten de leerlingen van de hoogste klassen der Christelijke school! en onder leiding van het onderwijzend, personeel per autobus een uitstapje naar] Nijmegen. Omstreeks 7.30 uur des mor-i gens vertrok het gezelschap, dat des avonds omstreeks 10 uur in de besté stemming weder in onze gemeente ar^- veerde. Nieuw raadslid. IJsselstein, in de vacature-S. J. v. Kate is tot raadslid benoemd verklaard de heer W. van Rooljen, die de benoeming heefj aanvaard. dat de speldj esverkoop1" nog ruim heeft opgebracht. Moercapelle. Met Ingang van 4 Juli is het telegraaf- ep telefoonkantoor tot ’s avonds 9 uur geopend. De zoon van den heer J. de Jong reed Zondag met zijn motor in een sloot in de Zuidplaspolder. Hij kwam er met de schrik af. Moercapelle. Gevonden: een armband, te bevragen ten gemeentehulze. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zondag werd in de Geref. Kerk een gift gecollecteerd van f 25 voor de diaconie. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Uitgaande van de Evangellsatie-commisale zal Zaterdag avond een openluchtbijeenkomst worden gehouden op het dorp, met medewerking van het zangkoor. De bijeenkomst wordt gehouden op de hoek Hoofdweg—Onder weg. De voetbalvereniging „Nieuwerkerk” zal op haar terrein achter dat van den heer Honkoop een groote sportavond or- ganiseeren. Medewerking verleenen de v.v. „C.K.C.”, de dames- en heeren af- deellng van de gymnastlekver. „C.G.V.” en de muziekver. „D.K.V.”. Zondag hield de postduivenvereni ging „De Luchtbode” een wedvlucht van af Chatlly 343 K.M. Losgelaten 8.25, aan komst le duif 1.1.50 laatste 1.26 33 uur. De prijz enterden als volgt behaald: 1, 4, 9 en 12 J. Muit; 2, 5 en 10 J. van Vianen; 3 Joh. Stolk; 6, 7 en 11 P. Hoogendoorn; 8 A. Hoogewaard. Ook „De Reisduif” hield een vlupht van af Chatlly. Aankomst le duif 12.47.31, laatste 1.16.13. Prijzen: 1, 6 en 21 J. A. Kauffeld; 2 en 3 H. Klelbeuker; 4, 15 eh t 16 H. Sterk; 5, 10 en 14 Rademaker; daad een groote verbetering tot stand, j predikant te Heukelum en den heer J. P. J 0 50 f 2.57 Voor afd. B slaagden de heeren C. B. Kremer te Boskoop en A. van Dantiig te Gouda. Afgewezen twee candidaten. Aanbesteding Singelplan. Geuda. Gistermorgen hebben B. en W. ton stadhuize aanbesteed de uitvoering van de Singelverbreeding. De aanbesteding betrof het maken van een gewapend beton-schoeilng langs de Bleekerssingel en de Fluweelenslngel en het maken van een vaste brug over de Karnemelksloot, verbinding gevend Van ten door Gêd. Staten worden voor ken nisgeving aangenomen. Omtrent deg voorschotten op de vergoe dingen voor de bijz. scholen, die Vastge steld waren in de vergadering van 21 Ja nuari op f 18.54 per leerling, heeft de mi nister van onderwijs eenlge opmerkingen gemaakt. B. en W. hebben deze zaak nader be zien en stellen voor, het bedrag nader vast te stellen op f 14 per leerling, waar toe z. h. st. wordt besloten. Daarna wordt de begrooting eenlge wijzigingen z. h. st. goedge Bij de rondvraag, informeert STRAVERS, naar de oorzaak, dat de ingekomen stukken niet ter inzage heb- /ben gelegen. De VOORZITTER zegt, dat van de voor deze vergadering benoodigde stuk ken eenige ook voor spr.’s beide an dere gemeenten bestemd waren. In ’t ver volg zullen de stukken echter op tijd ter inzage worden gelegd. Daarna sluiting met dankgebed. om 7.05 uur met gunstig weer in vrijheid gesteld, De prijzen wer- 1, 7 en 18 J. isser; 3, 10 en 35 C. Twigt; 4, 15 en 17 B .de Groot; 5, 12 en 28 G. Schouten; 6 J. Burggraaf; 8, 11, 19, 20 en 36 C. Heuvelman; 9 en 40 W. Vo gelenzang de Jong; 13 en 38 J. de Boer; 14 C. Brussee; 21, 23 en 30 P. Verschoor; 22 J. de Mik; *24 en 29 M. van Mullem; 25 A. Hulsman; 26 en 27 A. Droog;- 31 Adrs. de Mik; 32 S. Visser; 33 K. Visser; 34 J. Nobel; 37 H. van Housselt; 39 A. Visser; 41 D. Rltskes. Aankomst eerste duif 11.04.10 uur; laatste duif 11.35.04 uur. Lekkerkerk. Onze dorpsgenoot, de heer A. Oskam, is te Utrecht geslaagd voor het examen rijksveearts. De uitslag van de veiling der vel- lingvereeniging „Lekkerkerk en Omstre ken” is als volgt: Aangevoerd 7375 eieren. De kipeleren golden f 3.40f 3.60 per 100 stuks. Boter 58'/«—60 ct. per pond. Groen ten: kropsla 5095 ct. per 100; peen t 7.80; rabarber f 4—f 4.35; kroten f 1.-80 f 2.30 per 100 bos; peulen f 8—f 12; doperwten f 13—f 15; spinazie f 2—f 2 50, postelein f 3.50—f 3,75, selderie f 1.40— f 1.60, keizerinnen f 14.60—f 14.70, eerste lingen f 9.55—f 10; vroege eigenheimers f 8.80f 8.85; stemboonen f 28.50f 30.50 per 100 K.G.; bloemkool le soort f 3 f 4 65; 2e soort f 2; komkommers (witte) f 3.65—f 4; komkommers gemengd f 2.50 f 3 per' 100 stuks. Handel vlug. Moercapelle. Zaterdagavond gaf de zangvereenlging „Zang en Vriendschap” een concert bij het gemeentehuis. Door dat het weer ’s avonds opgeklaard was, mocht de vereenlging zich verheugen in een zeer groot aan tal toehoorders, zoo dat de speldj esverkoop1" nog ruim f 25 Waterleiding. Capelle a.d. UsseL Burgemeester en Wethouders hebben de gemeenteraad doen toekomen de rekening over 1937 van het waterleidingbedrijf. De winst- en' ver liesrekening wijst een eindcijfer aan van f 44.009,94, met een batig saldo van f 169.90.38. De balans noteert in actief een bedrag van f 122.410,95; in passief f 105.420,57. De kapitaalrekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een be drag van f 44.657,42; nadeelig saldo f 21338,71. Uit het verslag blijkt, dat het aantal aansluitingen met 12 vermeerderde en thans 1476 bedraagt. MR. GAARLANDT GEÏNSTALLEERD Als burgemeester van Gasselte. Gouda. De installatie van mr. K. H. Gaarlandt als burgemeester van Gas selte heeft Vrijdagavond onder groote belangstelling plaats gehad. Als voorzitter van .de gemeenteraad heeft wethouder K. Salomons, deze plech tigheid verricht. Verschillende raadsle den vertegenwoordigers van alle frac ties voerden het woord. Het eenige vrouwelijke lid, mevr. Ten Bos heeft speciaal de belangen van de vele huismoeders, die het moeilijk heb ben in deze tijd, in de belangstelling van het aanstaande echtpaar Gaarlandt Vlaskamp, aanbevolen. Onder de belangstellenden waren de ouders van den geïnstalleerde, burge meester E. G. Gaarlandt, van Gouda en echtgenoote, benevens de heeren mrs. De Wftt Wijnen en C. Jonker, met welke heeren mr. Gaarlandt vroeger als advo caat heeft samengewerkt, de heer G.W. Nagtglhs Boot, notaris te Gouda. Het muziekkorps „Juliana” bjacht na afloop den nieuw-benoemden burgemees ter een serenade. In hotel Kraai heeft de jonge burgemeester kennis gemaakt met de burgerij. AANBESTEDING Gouda. Vanwege het comité Stichting van een Overdekte richting is thans de bouw van een over dekt zwembad aan de Vaft Itersonlaan opgedragen aan den heer A. M. de Korte alhier voor f 51.487. Het werk moet 1 Januari alhier worden opgeleverd. Het le veren en het aanbrengen van de techni sche Installatie is gegund aan de firma J. G. Korsten te Amsterdam. GYMNASIUM GOUDA. Gouda. Bij het eind-examen Stedelijk Gymnasium zijn geslaagd voor afdeeïlng A: mej. R. Elzlnga en de heer G. van Bouweft zonder vergunning. Reeuwijk. De politie heeft tegen personen proces-verbaal opgemaakt gens het bouwen van piashuisjes zonder bouwvergunning. De nieuwe rijksweg. Reeuwijk. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed bet maken van een viaduct van gewapend beton over de nieuwe rijks weg no. 12 van het Rijkswegcnplan nabij de Oud-Reeuwijksche tol? Laagste in schrijver was de heer A. den Ouden te Gouda voor f 40.860. Zooals wij reeds eer der gemeld hebben, is de oude straatweg omgflegd en zal deze straks met het thans te bouwen viaduct over de nieuwe rijksweg heen gaan om later weer uit te komen op de oude route. Oranjefeest. Waddlnxveen. Het Centraal Oranje- comitó heeft In de laatst gehouden' ver gadering besloten, de feesten ter eere van '"‘het-regeerlngsjubileum van de Koningin te doen plaats hebben op 6 September. Alle buurtvereenlgingen, met uitzondering van het Dorp, zullen gezamenlijk de fees ten organlseeren. Het hoofdnummer van het feest zal een gondelvaart In de Gouwe zijn. Waddlnxveen. Gevonden: een rijwiel- belastlngmerk bij, G. de Rooij, Kerkweg 201; zakdoek bij C. J. van der Krans, Rerkweg 175. Nationale Kersen-SterwandeltochL IJsselstein. Om ook dit jaar weer de aandacht op IJsselstein te vestigen, heeft het bestuur van de vereen, voor vreem delingenverkeer een nationale .kersen- sterwandelrit uitgeschreven. Het bestuur is in zijn opzet geslaagd, ongeveer 300 deelnemers(sters) kwamen naar Ussel- stein als centrum van deze tocht. Ussel- steln was voor deze ontvangst gereed. Van vele woningen wapperde de nationale driekleur. Vanuit de startplaatsen Utrecht Oudewater, Meerkerk, kwamen te circa 5 uur nam. de deelnemers ons oude stadje binnengemarcheerd. Hier had de groote rust plaats. Intusschen was de regen, welke reeds eenige uren tevoren dreigde, spelbreker geworden. De stemming leed er evenwel niet onder, want te 6 uur verza- melde men zich op het Kronenburgplant- soen en trokken de deelnemers, in ge stoten colonne, daarna door de stad door de Paardenlaan, begeleid door de muziek- vereenigingen Amicitia en Excelsior. Er was voor deze tocht veel belangstelling van de zijde der inwoners. Aan het eind van de Paardenlaan splitste zich de stoet in twee groepen en werden de deelnemers naar de diverse kersenboomgaarden ge leld, waar elk een portie kersen werd aan geboden. Vervolgens had te half acht, voor het gemeentehuis, de prijsuitreiking plaats. Nadat de groepen en verdere deelnemers front hadden gemaakt, sprak de voorzit ter van de .V VV. alhier, burgemeester mr. J. J. Aobink Spaink, de aanwezigen toe en ging over tot de bekendmaking en uitreiking der prijzep. De V.V.V. had 2 wisselbekers beschikbaar gesteld. De toewijzing was als volgt: Jeugdgroepen: Wisselbeker, aan Jeugd storm te Utrecht met 79J4 punten; 2e prijs Tempo te Meerkerk, 75>/i punt; 3e prijs Voorwaarts marsch te Nieuwpoort, 63’/» punt. Militaire groepen: Burgerwacht Woerden, 3e prijs met 64>/t punt. Burgergroepen: Wisselbeker, Prins Bernhard te Leerdam met 76»/« punt; 2e prijs Mobillsatlekruis te Utrecht met 7O’/t punt; 3e prijs G.A.V.Y. te IJsselstein met 67'4 punt; 4e prijs Steeds Voorwaarts te Utrecht met 63*/t pünt. Verder ontving elke deelnemer een kersen-draagmedaille aan lint voor het volbrengen der tocht. De beoordeeling was In handen van een Jury, welke bestond uit de heeren Mr J. J. Abbink Spaink, burgemeester van IJs selstein, ds. G. Barger Ezn., Ned. Herv. -Gra- venhage f 3 subs. 1 d. h.; G. N. V. te Gouda f 2 subs. 1 d.> h.; W. van W. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf; M .G. van S. te Gouda en T. de H. te Geldermalsen f 2.50 subs. 1 d. h.; A. öe J. te Waddlnxveen f 1 subs. 1 d. h.; J. G. van W. tfl Gouda f 3 subs. 1 d. h.; C. vap W. te Gouda f 2.50 subs. 1 d. h.; G. S. te Hekendorp f 2 subs. 1 d. h.; A. de J. te Ouderkerk a.d. Ussel en J. B. te Bleis- wijk f 10 subs. 4 d. h.; S. D. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. h.; A. T. van R. te Gou da f 0.50 subs. 1 d. h.; J. A. A., T. V. en A. P. de B. te Stolwijk, K. C. H. te Berg ambacht f 2.50 subs. 1 d. h.; L. B. eji L. B. te Lekkerkerk f 2 subs. 1 d. h.; C. G. D. te Waddlnxveen f 3 subs. 1 d. h. Art. 453 .Wsbb. van Strafrecht: J. vaa S. te Boskoop en M. A. v. d. H. te Kam perland f 6 subs. 2 d. h. Art. 460 Wetb. van Strafrecht: P. Z. te Lekkerkerk f 2 subs. 1 d. h. Spoorwegwet: A. B. te Stolwijk f 2 subs 1 d. h. Pol. Verord. Gouda: T. R. te Gouda en J. M. te Reeuwijk,'schuldig zonder, toe passing van straf; G. van V. en D; van N. te Gouda f 7.50 subs. 3 d. h.; H. van E. en A. B. te Gouda f 5 suDs. 2 d. h. Pol. Verord. Oudewater: A. B. te !Gou» da f 1 subs. 1 d. h.' Visscherijwet: A. K. te Gouda subs. 1 d. h.; K. K. te Rotterdam subs. 1 d. h.; M. C. de G. te Utrecht f 2 subs. 1 d. h. Arbeidswet; A. M. te Bergambacht f 6 subs. 1 d. h. en J. P. T. S. te Leimui- 1 d. h.; C. B. te Gouda taal f 1 subs. 2 maal 1 d. h. e 1 d. h.; J. Q. te Gouda, scl zonder toepassing van straf. Motor- en Rijwielreglement: Stolwijk f 2.50 subs. 1 d. h.; Nieuw-Lekkerland en R. L. M. te ’s-< f 3 subs. 1 d. h.; G. N. 2 subs. 1 d.' h.; W. van W. schuldig ♦nnnnccinB r .G. van de H. A. de

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 6