Gaal U trouwen? Een mooiere reis koehooi ENORME PRIJSVERLAGING jjg NU 15 gt. Vrije spreekplaats maar van (Schoonhoven doodelijk ongeluk. ^Plaatselijk nieuws Nieuws in een paar Kerk en School Predikbeurten gmöig? f De tennisbemden van Uw man ^ijn schitterend— hoe kt i U dat gedaan? Eenvoudig door Radion tc gebruiken. Radion reinigt beter en kost minder. Advertentiën. Een Boerenknecht, Dagmeisje Geheele gebitten f 30.- Fa. S. W. N. v. Nooten, Schoonhoven schitterende touringcars# Nieuw materiaal, Auto-radio, Ruime fauteuils en Modern comfort. goede leiding! f Ook voor clubs j GARAGE voordeel igorl fa VAN IPEREN ónze sucuseebzen Onveranderde. volmaakte kwaliteit en. .onveranderd gewicht! WOENSDAG M JULI 1939. re* eoowel rV)Hs- als gemeente-politle ter plaatse. De chauffeur B is als ver- 1 fiaeht van dood door schuld in arrest ge steld, Bij het aanbreken van de dag is de auto door een kraanwagen uit de sloot gelicht. De auto lag ongeveer drie meter beneden de weg half in de sloot. Toen de wagen was opgehaald vond men nog het lijk van den 58-jarigen K. C. K., even eens afkomstig uit Nijmegen. Den chauf feur van de vrachtauto treft geen schuld. DE GEWONDEN. ARNHEM. 20 Juli. In het gemeente- tiekenhuis te Arnhem zijn opgenomen de 40-jar. T. H A. Kuppen. en de 58-Jar. •T. L. Verhecht, die er 't ernstigst aan toe is. Vermoedelijk heeft hij een breuk in de wervelkolom opgeloopen. De toe stand van den heer K. is vrij goed. hij kreeg een hersenschudding en een been wonde. De heer H. Uden, eveneens uit Nijmegen. had een niet ernstige beenwonde opgeloopen. De auto, waar mede - het ongeluk is gebeurd, was een zes-persoons Citroen, een taxi Uit Nijmegen. Twee personen hadden naast den chauffeur plaats genomen, daarachter zaten er drie en drie hadden op de achterbank plaats genomen. De drie overigen zaten op de knieën van hun me depassagiers. De justitie heeft de lijken der beide verongelukten in beslag geno men en ter sectie naar het gemeentezie kenhuis te Arnhem doen vervoeren. Vliegtuig in'zee gestort? GEEN TOESTEL VAN DE K.L.M. UMUIDEN, 20 Juli. Vanmorgen vroeg tou op ongeveer 25 mijl uit de kust van IJmuiden een vliegtuig in zee zijn ge vallen. Het is niet bekend welk vliegtuig. Van IJmuiden uit is de reddingboot Neel- tje Jacoba uitgevaren om zoo noodig hulp te verleenen. Het betreft, wanneer hier Inderdaad een vliegtuig in zee is geval len. in geen geval een vliegtuig van de K.L.M. AANBESTEDING RIJKSWATERSTAAT. Naar Sliedrecht gegund. S-GRAVENHAGE. 20 Juli. De rijks waterstaat heeft aanbesteed het verster ken van de leiddam en de kribben van het Hellegat ten behoeve van de verbete ring van het Hellegat. Laagste inschrijf- Bter was de firma J. v. d. Vlies te Slie drecht. DE VLUCHT VAN CORRIGAN. DUBLIN. 20 Juli. De Iersche autoritei ten hebben Corrigan zijn vliegtuig terug gegeven, nadat hij beloofd had niet te rug te zullen vliegen naar New York. Men vreest dat hij een nieuwe roekelooze tocht zal ondernemen. Hij zeide zin te hebben naar Londen te vliegen en bevestigde dat hij niet naar New York terug wilde vlie gen. In de Vereen. Staten maakt men rich gereed Corrigan ten grootsche ont vangst te bereiden. In New Yersey is een campagne dp touw gezet om den vlieger 25.000 dollar te geven voor een nieuw vliegtuig en een vrije overtocht per schip. ZEVEN KINDEREN VERDRONKEN. Springvloed op Java. BATAVIA. 20 Juli. Nabij het dorpje Tjipatoedjah aan de Zuidkust van Java zijn zeventien iniandsche schoolkinderen bij het oversteken van een riviertje door een springvloed verrast. Binnen enkele seconden steeg het water 2«/« meter. Negen kinderen zijn verdronken. stoffelijk overschot naar hier gebracht. De werklieden, die tezamen met O. aan het lessen waren, hebben het werk voor de rest van de ochtend neergelegd. Om éen uur zouden zij de arbeid hervatten. Dan zoude veldwachter van Nieuwpoort hen aan een verhoor onderwerpen, om trent de toedracht van het ongeluk. ORANJE BOVEN. Behalve de historische optocht, die op 1 September „De Bruid van Schoonho ven" zal vertoonen, zal nog op 31 Augus tus een allegorische en reclame optocht gehouden worden. Blijkens de op Dins dagavond ingekomen toezeggingen, zul len daaraan tien vereenlglngen met wa gens of te voet en bovendien vijf zaken deelnemen. Verdere deelneming wordt ingewacht uiterlijk 26 Juli wegens vast stelling programma. Het verdere programma van 31 Augus tus zal bevatten: Zanghulde der kinde ren. zoo mogelijk te 11 uur gecostumeerde zwemwedstrijden, en des avonds zang en muziek. een weldaad isrtnr ÜW huid DUIVENVLUCHT. De postduivenvereniging ..De Zilver- duif" hield Zaterdag een wedvlucht uit Weert met jonge duiven. Aankomst le duif 2.33.56, laatste duif 2.49.57. De prij zen werden als volgt behaald: J. Heerens 1, Jac. Lensen 2, 8, 10 en 11; E. v. d. Ree 3. 4. 7, 14 en 15; A. Pluut 5 en 9; R. van Witzier 6; A. J. Wedage 12 en 13. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Weiboter f 0.70 per half K.G. EIEREN VEILING. Lopikerstraat: Prijzen Kippeneieren f 3 45—f 3.80, eendeieren f 280— t 2.20, beide per 100 stuks. Boter f 0.64f 0.66 per half K.G. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een paar geruite pantoffels. ARBEIDER IN DE LEK GEVALLEN BIJ HET LOSSEN VAN EEN gCHIP. Aan de overzijde van de Lek. te Gelke- ties, bij de kolenloods van de firma A. Hoogenboezem. alhier, waren hedenoch tend eenige werklieden bezig met het lossen van kolen van het schip „Bernar- line" uit Wamei. Onder hen bevond zich de heer J. Oosterbosch, woonachtig op het Doelen plein alhier, die om tien uur begonnen was, omdat eerst zijn zoon gewerkt had, maar het niet meer vol kon houden. Then Oosterbosch met een zak kolen öp zijn rpg over de loopplank naar de wal liep, is hij door onverklaarbare oor- taak van de plank in de Lek gevallen, wsschert de wal en het schip, dat onge veer drie meter uit de kant lag. Een van zijn mede-arbeiders, L. van rrlerum. die op de wal stond, sprong hem direct na en wist het slachtoffer in een minimum van tijd op de wal te bren gen. Inmiddels had men dokter Van Straten, burgemeester Vlug en de politie gewaar- jchuwd, die allen in ongeveer vijf mi- EUten aanwezig waren. Dokter Van Straten kon echter slechts le dood constateeren. Aangezien O. slechte zeer kort in het water heeft gelegen, moet ook de moge- Ijkheid van hartverlamming niet uit gesloten worden. Twee agenten van de Schoonhovensche ♦olitie hebben met een branewd het HUISHOUDKUNDIGE. Te Dordrecht zijn aan de Industrie- en Huishoudschool voor het examen huis houdkundige o.m. geslaagd de dames: T., C. Boeren, A. H. Nocken, Sliedrecht; A. R. E. v. Seventer, Papendrecht en J. M. Steijnis, Hardinxveld. Opgepast! Arkel. B. en W. hebben afkondiging ge daan van het raadsbesluit, van 28 Juni, waarbij het voortaan verboden zal zijn, vuilnis en afval te werpen of te laten liggen langs wegen, bermen en vaarten. Berkenwoude. Dezer dagen hebben ge meente- en rijkspolitie drie personen be keurd voor het berijden van een fiets zon der achterlicht en één persoon voor het links van den weg rijden. Maandagmorgen geraakten, doordat het dier schrok, paard en wagen van den heer C. Both te water. De voerman wist bijtijds van de wagen te springen. Met vereende krachten werden paard en wa gen weer op het droge gebracht. DiefstaL Capelle a.d. Ijssel. Ten nadeele van A. B. werd te Rotterdam aan de Schie- damscheweg een rijwiel ontvreemd. Herdenking regeeringsjubiletim. Capelle a.d. IJssel. Het comité ter her denking van het regeeringsjubileum van de Koningin vergaderde in het raadhuis onder leiding van den heer P. C. van Cappellen. In bespreking kwam de reeds eerder vastgestelde historische optocht „Het Huis van Oranje". Voorts werden de ver schillende festiviteiten besproken. Als feestterrein is de beschikking ge kregen over een terrein van pl.m. 1 HA. In de Uitbreiding ,,'t Slot". De feesten zullen 's morgens 7 uur aan vangen met klokgelui en herauten te paard, die de gemeente zullen doortrek/- ken. Hierna volgt een opstelling van de historische- en allegorische optocht in school 1 op het dorp, waarna rondgang via Kerklaan, Kanaalweg. terug naar 's-Gravenweg, IJsselmondschelaan, Nij verheidstraat* Keetenschedijk, Dorps straat, Kerkplein, waar de stoet ont bonden wordt. s Middags worden op het feestter rein volksspelen gehouden, 's Avonds wordt een concert gegeven door een mu ziekgezelschap, waarna de JeeiteLUkhe- den met een schitterend vuurwerk wor den besloten. Ongeval Capelle a.d. IJssel. Op de meubelfa briek aan de Nijverheidstraat is de meu belmaker J. uit Rotterdam zoodanig ge vallen, dat hij een been brak. zoodat overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk was. Haastrecht. Wederom zijn een huis en een suk grond gekocht, nJ. een woon huis van den heer A. Kraan en een stuk grond van den heer J. van Geelen, voor de aanleg van de provinciale weg achter het dorp. Ongeval. Jaarsveld. Het ongeveer 10-jarig zoon tje van den heer N. S. vermaakte zich Maandag met een vriendje door op de Lopikervoordijk wat heen en weer te fietsen. Ongeveer ter hoogte van de brug bij de woning van den heer de Kr., kwam S. te vallen. Zijn vriendje, die niet tijdig genoeg kon stoppen, reed over hem heen, waardoor in een der ar men van het slachtoffer een bloeduit storting plaats had. welke geneeskundi ge hulp noodzakelijk maakte. Verharding Lekdijk. Jaarsveld. Vêrschillende gedeelten van de Lekdijk, voornamelijk de boch ten, zijn de laatste tijd van een teerdek voorzien, terwijl de reeds vroeger behan delde gedeelten opnieuw onder handen zijn genomen. Het is te hopen, dat deze proeven goed voldoen, opdat ook deze weg voor het moderne verkeer in een goede conditie komt. ERNSTIG ONGEVAL BIJ SLUISWERKEN Arbeider zwaar gewond. Krimpen &.d. IJssel. Bij een ongeluk, dat Maandag plaats had op de westelijke Merwedekanaaldijk bij de Amsterdam- sche gemeentelijke zweminrichting, is 'n dorpsgenoot ernstig gewond. Tusschen het beneden- en het boven- diep wordt een nieuwe keersluis .gebouwd. Arbeiders van de Hollandiafabrieken al hier waren omstreeks negen uur bezig met het aanbrengen van een zes ton we gende sluisdeur. Een der werklieden, J. Werksma, bevond zich op een ongeveer acht meter hooge sluismuur om de sluis deur bij het omhoogdraaien af te houden. Op een gegeven oogenblik brak een schalm van een der kettingen, waardoor deze ketting losschoot. Werksma stortte van de sluismuur en viel eerst op de rand van een schuit en daarna in het water. Zijn kameraden wisten hem spoedig op het droge te trek ken en riepen de geneeskundige dienst te hulp, die het slachtoffer naar het O. L. Vrouwegasthuis te Amsterdam liet over brengen, waar bleek, dat de man een zware hersenschudding had gekregen. Bo vendien had hij nog een wond boven het rechteroog. Werksma is in het ziekenhuis opgenomen. Lekkerkerk. De uitslag van de 18 Juli gehouden veiling van de veilingvereeni- ging „Lekkerkerk en Omstreken" is als volgt: kropsla f 0.50f 1.05 per 100 stuks; keizerinnen f 6.756.80 per 100 K.G.; paarspitters f 3—f 5 id.; Bintjes aardap pelen f 4f 4.50 id.; Eigenheimers f 3— f 3.45 id.; doperwten f 13.50—f 15 id.; stamprincesseboonen f 24.50f 26 id.; tuinboonen f 4f 5 id.; peulen f 9—f 10 id.; stamdoppers f 12f 12.50; id. rijs- doppers f 12.50f 15 id.; bloemkool f 5 f 11.95 per 100; uien f 3.10—f 3.60 per 100 bos; selderie f 1.40—f 1.80 id.; peen t 7.50 f 8 id.; kroten f 2f 3 id.; rabarber f 4.85f 5; postelein 30 ct. per kist; groene komkommers f 3.15f 3.20 per 100 stuks; witte komkommers f 3.15 f 3 20 id.; gele komkommers f 3—f 4 per 100; aardbeien f 15f 15.50 per 100 p.; zwarte bessen f 27f 34,50 id.; kruisbes sen f 10—f 11 id. Geslaagd voor Mulo-diploma B de heer W. Breedveld, leerling van de Ulo school alhier. Ba/Ion gevonden. Lexmond. De heer D. Chaigneau vond Zaterdag op de uiterwaard een ballon, welke afkomstig was uit Berghem bij Antwerpen en door den vinder overeen komstig het verzoek, naar het adres in die piaats is opgestuurd. Gevonden: een vulpen en een vul potlood. Inl. bij den gem.-veldwachter. De Lopikervoordijk. Lopik. Maandag is een aanvang ge maakt met het teren van den Lopiker voordijk. welke werkzaamheden veel be langstelling van het publiek trekken. Om hklf elf was het college van B. en W. met den gemeente-opzichter, den heer Van der Lijn, aanwezig bij de ingebruik neming van de nieuwe teerketel. Nadat tenslotte de eerste teer op de weg was gesproeid, heeft burgemeester Schuman de eerste scheppen grint daar op gestrooid. Men is begonnen aan de Oostzijde van het dorp, in welk verband het doorgaand verkeer tijdelijk plaats heeft over de Lekdijk. Wij vestigen de "aandacht op de advertentie omtrent de tijdelijke afslui ting van de LopikexvoordUI Lopik. Zondagmorgen ging de echtge- noote van den heer Baars per fiets naar de kerk te Cabauw. Toen zij een wagen voorbij wilde rijden, raakte zij de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat zij kopje onder in de dijksloot terecht kwam. Zij was weer spoedig op het droge en had geen letsel opgeloopen. De timmerman Werrie heeft onder hands aangenomen het bouwen van een woon- en winkelhuis voor rekening van den heer A. de Vaal. Gisteren is met het werk begonnen. Moordrecht. Bij de aanbesteding van een nieuw kleedlokaal voor de voetbal vereniging „Moordrecht" werd inge schreven door J. Kasbergen voor f 859 en C. J. Vermeer voor f 888. Wegens vermindering van de werk zaamheden op de tapijtfabriek zijn ee nige werklieden ontslagen. Men is wederom begonnen om ver schillende wegen in de Zuidplaspolder van een nieuwe teerlaag te voorzien. Nienwerkerk a.d. IJssel De gemeente rekening dienst 1937 sluit in de gewone dienst met een batig saldo van f 17.709,33 en in de kapitaaldienst met een nadeelig slot van f 38676,74. De heer K. W. H. Gisolf was in be roep gegaan van het besluit van den Raad van 9 Februari, houdende afwijzing van zijn verzoek om een tegemoetkoming ln de kosten van vervoer van zijn zoon naar een openbare lagere school te Rot terdam. Ged Staten hebben op dit schrij ven afwijzend beschikt. Gemeente-politie. Nieuwerkerk a.d. IJssel In de plaats van de-gemeente-veldwachter K. v. d. Weyden, die met 1 September met eervol ontslag de politiedienst verlaat, zal zeer waarschijnlijk de gemeentc-veld- wachter D. van Donk van het Dorp naar de 's-Gravenweg gaan, terwijl dan op het dorp een nieuwe veldwachter zal komen. Met leedwezen zien de Dorpsbewoners echter van Donk vertrekken, daar zij dezen actieven politieman zeer waardee- ren. Uitgaande van de Evangelisatie- commissie zal Zaterdagavond een open luchtbijeenkomst worden gehouden aan de 's-Gravenweg, medewerking verleent het Evangelisatiekoor. Krimpen a.d. Lek. De uitslagen van de turnwedstrijden ter gelegenheid /an het 35-jarig bestaan van de gymnastlekver- een. „Sparta" zijn: Dames, le pr. „DO.8." Schoonhoven, 144 pnt.; 2e prijs „Sparta", Krimpen a.d. Lek 143 pnt.; 3e prijs „K. D.O.", Krimpen a.d. Us$el 139'/i pnt. Heeren: le prijs „Sparta", Streefkerk 137V* pnt.; 2e prijs „Sparta" Krimpen a.d. Lek 1374 Pnt-i 3e PrUs »K.D.O." Lekkerkerk 135 pnt. Meisjes: le prijs „K.D.O." Krimpen a d. IJssel 69 pnt.; 2e prijs „Sparta" Krim pen a.d. Lek 67 pnt.; 3e prij3 „K.D.O." Lekkerkerk 59'/» pnt. Jongens: le prijs „Sparta" Krimpen a.d. Lek 68V* pnt.; 2e prijs „K.D.O. Krim pen a.d. IJssel 67 pnt.; 3e prijs „KD.O.' Lekkerkerk 614 pnt. Het festival te Kinderdijk. Nieuw-Lekkerland. in het eere-comité voor hot festival te Kinderdijk, dat Zater dag 23 Juli gehouden wordt, hebben zit ting genomen burgemeester P. M. A. v. d. Rovaart. de heeren L. S. Smit en W. v. d. Gaag, mevr. G. K. SmitSmit. mevr. Terpstra—Helm en mej. W. v. d. Gaag. Nieuwpoort. Gevonden: een autonum merplaat met achterlicht. Inl. gem.-veld wachter. Bezoekt de Zomer-uitverkoop bij F. BOS te Noordelootl van 21—30 Juli - Yele extra koopjes. Koopt thans een prima REGENMANTEL of JAS voor lagen prijs. - Nog enkele zeer mooie Costuums. - Tijdens de uit verkoop 10 korting a contant. U komt toch ook? Kostelooze belastingmerken. Oudewater. Aanvragen tot het verkrij gen van kostelooze rljwielbelastingmerken neemt de ontvanger der directe belastin gen in ontvangst op 21 en 28 Juli en 4 Augustus, 's avonds van 6 tot 8 uur (zo mertijd) ten kantore Amsterdamsche Veer C 124. Gevonden: Bij de gem. poiitie zijn inlichtingen te verkrijgen over een ge vonden rijwielplaatje en een blauw ster vormige medaille aan oranje-wit-blauw lint. Oudewater. Aan de R.K. Mulo-school te Schiedam slaagden voof het diploma A de leerlingen A Stolwijk en J. Houweling alhier. Bedankt. Reeuwijk. De heer T. van Vliet heeft bedankt als kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente van Sluipwijk. De heer Van Vliet was secretaris van de kerkvoogdij en tevens voorlezer in de kerk. Reeuwijk. In een onbewaakt oogenblik geraakte het vijf-jarig zoontje van den heer J. C. H. aan den Zoutmansweg in een aether de woning gelegen sloot. Het ongeval werd opgemerkt door de moeder, die. hoewel zij niet kan zwemmen, zich te water begaf, evenals haar zuster, mej. E. T. Het mocht de dames gelukken, het knaapje, dat reeds in zinkende toestand verkeerde, te grijpen en behouden aan wal te brengen. De Nieuwdorperweg. Reeuwijk. Naar wordt gemeld is polder Reeuwijk niet voornemens de Nieuwdor perweg te asphalteeren, daar de provin cie andere plannen met deze weg voor heeft. Begrafenis W. Caljé. Sliedrecht. Dinsdagmiddag is aan d« schoot der aarde toevertrouwd het stof felijk overschot van den op zoo tragische wijze om het leven gekomen W. Caljé. Eenige takken en kransen bedekten de baar, terwijl het bestuur en een groot aantal leden der vOetbalvereeniging „Sliedrecht", waarvan de overledene ja renlang werkend lid was, zich achter de stoet hadden aangesloten. De kist werd door de bestuursleden der voetbalveree- niging grafwaarts gedragen. Aan de groeve spraken de heer Coste- rus namens de voetb^lvereeniging, en een oom van den overledene. Te Roelofarendsveen is W. V. uil Leiden van de bok van een wagen ge vallen. welke achter een auto was ge koppeld. Met een ernstige hersenschud ding is de man overgebracht naar hel ziekenhuis te Leiden, waar hij is overle den. In de Rosestraat te Rotterdam was een wielrijder op weg naar zijn dagelijk- sche bezigheden. Daarbij raakte zijn fiets het pedaal van een wielrijder, die hij wil de ^sseeren op het moment, dat een zware tractor eveneens wilde voorbijgaan. De man viel naar de zijde van de zware wagen en kreeg het zware achterwiel over de arm. In de loop van de avond is hij overleden. Het vertrek van La Valetta fMalta) van het Britsche vliegtuigschip „Glorious" en de torpedojager „Wishart", die een kruistocht zouden maken, is uitgesteld, omdat zestig opvarenden wegens een ver giftiging in een ziekenhuis moesten wor den opgenomen. Te München is in de dierentuin een oppasser van de olifanten door zijn lieve lingsolifant aangevallen en doodelijk ge wond. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Meerkerk, ds. G. Lans te Waspik. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Woensdag n.m. 7.30 voor het gebouw „Rehoboth". Spreker de heer Lissenburg van Sliedrecht. OUD. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Gebouw Polder straat. Donderdag 21 Juli nam. 7.30 uur, Ds. B. Toes, van Uselmonde. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Vrijdag 22 Juli n.m. 7 uur, Ds. Lichtenberg, van Lisse. Alle abonnee van dit blad kunnen kaste- i loot in deze rubriek schryven. Naam en adret j moeten worden opgegeven, dóch kunnen onder i het artikel worden weggelaten.) HOE KAN DAT? M. Verzoeke het volgende als ingezonden stuk op te Aemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het verslag van de raadsvergadering van Bergambacht, op 8 Juli. voorkomend in Uw blad van Vrijdag 15 Juli. staat: „Er is een verklaring van het bestuur der bijz. scholen te Lekkerkerk en Beifcam- bacht ingekomen, dat er geen overleg tusschen beide besturen heeft plaats ge had. Ik wil hier verklaren, namens het schoolbestuur van Lekkerkerk, dat door ons nimmer zulk een verklaring is ver zonden en dat die dus ook niet kan zijn ontvangen door het gemeentebestuur van Bergambacht, of aan een ander adres. Namens het Schoolbestuur, A. STOPPELENBURG, Secretaris, Lekkerkerk, 18 Juli 1938A - 1 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Doch tert je MARIANNE WILHELMINE. W. C. VAN IPEREN. R. VAN IPEREN— HAGEN. Schoonhoven, 18 Juli 1938. Mede namens mijn Echtgenoote breng ik onzen welgemeenden dank aan allen, die ertoe hebben mede gewerkt, om de dagen mijner INSTALLATIE TOT BURGE MEESTER VAN BERGAM BACHT EN AMMERSTOL onvergetelijk te doen zijn. Dank zeggen wij ook aan den genen, die door hun aanwezigheid roozeer blijk hebben gegeven van hun vriendelijke gevoelens te on zen opzichte. Tenslotte betuigen wij onze groote erkentelijkheid aan de be volking der beide gemeenten voor de hartelijkheid, waarmede zij ons heeft ontvangen. J. H. WINKLER. Terstond gevraagd i 1820 jaar, goed kunnende melken, bij O. MAAT, Langerak no. 65. Wegens huwelijk der tegenwoordige Een flink gevraagd. Mevr. C. MALINORE—BODEWES Korte Weistraat 15, Schoonhoven. Zich te melden 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Met 1 Sept. a.s. zoekt Mevr. DE KRUIJFF, Diepenbrockstraat 18 te Amsterdam, een nette DIENST BODE, van goede getuigen voor zien, 25.- tot 30 - loon. Wasch vrij. Aanmelden: Zaterdag 23 Juli den heelen dag „Heerenhuis", Jaarsveld. Brieven s.v.p. naar Amsterdam. DIENSTBODE. In klein Chr. gezin in buitenwijk van Rotterdam, wordt gevraagd: 2tn flinke nette DIENSTBODE, oog lóón. Br., No. 47, Boekhandel MAZUK, Heerenstr. 17, R'dam C. Eenv. HUISHOUDSTER gevraagd, bij Wedn. van buiten met 2 volw. zoons. Leeft, liefst tusschen 40-50 jaar. Goede behandeling verze kerd. Br., onder lett. H. W., aan Boekhandel VERSCHOOR, Gouda. Klein gezin in Wormerveer vraagt EEN FLINKE DIENSTBODE, be- xend met de fijne keuken en alle huiselijke werkzaamheden. Loon,, f 3035; hulp aanwezig. Br. 4an Mej. A. SLAGER, Kerkpad 21 N.Z., Soestdijk. DIENSTBODE voor dag en nacht gevraagd per 15 September a.s., zelfstandig kun nende werken en koken. Betrek king vrij in verband met huwelijk van vorige dienstbode. Adres: Mevr. COHEN. Lambertusstr. 31, Rotterdam. Gevraagd per I Augustus: EEN FLINKE DIENSTBODE, voor dag en nacht; zelfstandig kunnende werken; v. g. g. voor dien; katoenen japonnen dragen is vereischt. Adres: Mevr. A. VERBURGT, Cattenhage- straat 32 Naarden. Gevraagd te 's-Gravenhage i Aügustus: Flinke R.-K. DIENSTBODE, kunnende koken en netjes werken; g. g. v.; in gezin met kinderen, waatvoor Kinderjuffr. aanwezig. Brieven: Mevrouw MARTENS, Bentinckstraat 147, Den Haag. Gevraagdi Flink Dagmeisje. DE VAAL, Haven 29, Schoonhoven HUISHOUDSTER gevraagd bij netten werkman; 32 jaar; vast werk; kleine vergoeding; huwelijk niet uitgesloten; 1 of 2 kinderen geen bezwaar; P.G. Brieven, der No. 6580, Bureau van dit Aangeboden: plm. 35.000 halve Adres te bevragen Boekhandel De Waard, Sliedrecht. PEHSI0N 0TT0 DELU'SSTRASZE 1 AKEN Uw zomirvacantia naar Aken! vlak bij de Hollandsche grens, mooie stad, prachtige uitstapjes naar 't Eiffel-gebergte. Zwavelbronnen met geneeskracht tegen rheumatische aandoeningen. Billijke prijzen. Men spreekt Hollandsch - Ook briefwisseling in 't Hollandsch. Brieven kan men ook zenden on der motto „Aken", Bur. v. d. Blad. 1898 FEESTLIED 1938 naar Oud-Jioll. melodie. Eén- en vierstemm. z<.ng, bes tromp, harm, en piano Prijs lOx. Afname van 25 ex. k 5 ct. 25 pCt. der bruto opbrengst komt ten vnordeele van tJiz Nooden, Oranje hoven en Oranje üarde. Bestel heden öp postrek. 16277 C. de Gruijtar,Schoonhoven BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS der Demeanta Lopik maken, ingevolge hét bepaalde in artikel 36 van de Motor- en Rij wielbeschikking bekend, dat, op grond van het bepaalde in artikel lObis van het Motor- en Rywiel- reglement de Lopikervoordijk vanaf Lopik dorp in richting IJsseistein in verband met in uitvoer zijnde werzaamheden, tijdelijk in ge deelten voor het verkeer in beide richtingen met motor rijtuigen en andere rij- of voertuigen, afgesloten zal zijn. IJeze afgesloten gedeelten zijp plaatselijk aangegeven. Bij die ge deelten kan het verkeer geschie den via derf Lekdijk, c.q. den Graafdijk. Lopik, 19 Juli|j,«38. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester; SCHUMAN. De wnd. Secretaris: A. VEER. Bedragen van 1000 tof 100.000 beschikbaar als le Hypotheek op Huizen en Landeri.jen, tegen een lage rente. Aanvragen te richten tot: G. VAN DER HORST. Haven 9-11, Schoonhoven - Telefoon 100. TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HOLLANOIA Harkt 40 (aft ..Mollandla" «oada Spreekuur: Donderdag 9-12 met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen AFBRAAK VERKOOPING op Vrijdag 22 Juli "38, v.m. 9.30 u.f in het Beiersche, voor het Café van D. v. d. OEVER aldaar. - De Veiling bevat: Zwaar en licht Balkhout, Planken, Schot ten, Deuren, Schot- en Kraalhout, Ramen. Latten enz. IN WIKKELPI PI ER MISDRUK 1 tot en met 4 K.G. 0.08 p. K.G. 5 tot en met 10 K.G. 0.07 p. K.G. 10 tot en met 20 K.G. 0.06 p. K.G. boven 20 K.G. 0.05 «per K.G. S. it W. N. VAN NOOTEN Haven 25 Schoonhoven Geen befer adres voor Ondertrouwkaarten dan bij Drukkerij Van Nooten, Schoonhoven levert ze U Vlug en goeUkoopf «vttfivspao x roa ~m*. zult U hebben met ODZC I Niet alleen: Doch bovenal het meest noodzakelijke: 24 Juli 4 dagen Luxemburg f 30 00 25 6 dagen Vierlandentoeht i 48 00 27 2 dagen Ardennen f 13 50 28 Arnhem en Nijmegen i 1.75 30 T.T -Kaces, Assen 1 3.50 31 Hel Gooi en Bloemendaai f 175 31 4 dagen Luxemburg f 30 00 1 Aug. 6 dagen Luxemburg f 42 00 2 2 dagen Ardennen f 13 50 5 Valkenburg f 3.25 7 Veluwetocht f 1 7»r 8 6 dagen Vierlandentoeht 48 00 8 4 dagen Vierlandentoeht 1 32.50 TELEFOON 38 - SCHOONHOVEN Door de zuurstof wordt liet Radion sop bijzonder werkzaam en dringt het door tot diep in het weefsel, waar bet alle vuil verwijdert, dat hst goed zulk een goor aanzien geelt U moet begrijpen, dat gewone zepen en zeep poeders dit vuil niet kunnen losmaken, doordat zij het niet kunnen bereiken. Radion maakt er korte metten mee! En wanneer U bedenkt, dat Radion beroemd is om de zachte wijze van reinigen, dan begrijpt U, dat het goed, als het in Rad ion worjh gewassen, niet alleen witter wordt, maar ook véél langer meegaat. Ik begrijp niet, waarom mgn goed niet net zo mooi wit is. Ik laat het weken, ik kook het en ik boen er flink op, maar toch isi,het nooit mooi helder. Ja maar, de ouderwetse was- methode is niet afdoende. Dan reinig je het goed alleen maar aan de oppervlakte, maar als je het mbderne-wasmiddel Radion gebruikt, krijg je het goed, door de speciale zuurstofwerki'ng, n binnen en van buiten zonder moeite schoon.

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 2